פורום ערמונית (פרוסטטה) מוגדלת

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - אורולוגיה
הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית (פרוסטטה) הינה תהליך פיזיולוגי המופיע עם הגיל. לאחוז ניכר מהגברים מעל גיל 50 יש בלוטת ערמונית מוגדלת. הנתונים מראים שאחד מכל שני גברים בגיל 50 סובל מבעיית ערמונית מוגדלת. ככל שעולה הגיל מתרחבת התופעה. תסמינים עיקריים של ערמונית מוגדלת באים לידי ביטוי כאשר הבלוטה גדלה לכיוון השופכה וגורמת לקושי במתן שתן. פורום בלוטת ערמונית מוגדלת הוא המקום להתייעץ בנושאים הקשורים לבעיות במתן שתן, דחיפות ותכיפות, מאמץ בזמן מתן שתן, התעוררות מספר פעמים בלילה על מנת להטיל שתן וכדומה. פורום זה הוא המקום לשאול על תופעות אלו, על הטיפול בהן ועל דרכי התמודדות. בואו לדבר על זה בפורום בלוטת ערמונית (פרוסטטה) מוגדלת.
1912 הודעות
1843 תשובות מומחה

מנהל פורום ערמונית (פרוסטטה) מוגדלת

20/01/2014 | 16:23 | מאת: אסתר

היי בעלי בן 62 מקבלמספר שנים הרבה תרופות לאיזון יתר לחץ דם ותרופות לבעיות לב. בלוטת הערמונית מוגדלת כבר 6 שנים ולבעיה הזו הוא לא נוטל תרופות . מאחר ובשנתיים האחרונות הוא יורד לשרותים בלילה כל 2-3 שעות ובאולראסאונד נמצא שהבלוטה עברה את ה-100 סמ"ק, המליץ האורולוג לקחת כל ערב טמסולוסין.הוא לא לוקח בטענה שגם כך הוא נוטל הרבה תרופות ומכיוון שקרא שיש לתרופות האורולוגיות תופעות לוואי שעלולות לפגוע בתיפקודו הגברי ובחזותו הגברית. בדיקת פי אס איי מלפני שנה 1.93 ומלפני חודשיים 2.19. מזה שבועיים הוא סובל מכאב עמום בחוליות הגב התחתון,כאב שמקרין על האגן כולו ובמיוחד בחלק שבין הרגליים וב-2 הרגליים עצמן הוא חשש שמדובר בדלקת הערמונית (בזמן ההשנה יש לו צריבה גם באיזור הפירינאום). האורולוג שבדק אותו אמר שלא מדובר בדלקת הערמונית מה גם שבדיקת השתן יצאה תקינה והמליץ על דואודרט. יש לי 3 שאלות: 1. האם הכאבים והתחושות הנ"ל יכולים לבוא ממקור הערמונית המוגדלת? 2.אם כן,איזה טיפול או תרופות ?(הוא מרגיש כללית טוב ואין לו חום) 3.מכיוון שהוא מתנגד לנטילת התרופות האם עדיף שיתחיל בטמסולוסין ובהדרגה יעבור לדואדרט? הרבה תודות!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, נשמע שבעלך סובל מהפרעות התרוקנות בשל הערמונית המאוד גדולה שלו, וחשוב שיבין שאין מה להתנגד לטיפול תרופתי שיכול מאוד לעזור לו ולא בהכרח יגרום לו תופעות לוואי. דואודרט הוא כדור משולב שמכיל גם טמסולין שיעזור לריקון השתן עצמו, וגם אבודרט- שיעזור להקטנה הערמונית. תרופה זו כעת נכנסה לסל ומחירה שווה לכל נפש ולא יקר. בכל מקרה באם אינו יכול ליטול תרופות או אינו רוצה- והפרעות ההשתנה משמעותיות- יש לשקול ניתוח להסרת הערמונית. לגבי הכאבים, אם אין לו צריבה או דחיפות ואין חום, ובהנתן בדיקות שתן- לא נשמע שמדובר בדלקת בערמונית וכדאי שימשיך בירור אורטופדי.

20/01/2014 | 15:50 | מאת: יורם

האם לקיחת דואודרט כשנה יכולה להעלות את הקראטין בדם? האם אפשר לקחת דואודרט במשך שנים? מהן תופעות הלוואי של התרופה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, דואודרט עשויה להשפיע על תפקוד כליתי ולכן אם עלית הקראטינין בדם קרתה בעקבות הטיפול בה ההמלצה היא להפסיק את התרופה. יש גם פיסקה מיוחדת של אזהרות בנטילת התרופה בעלון לצרכן, שמציין שאנשים עם אי ספיקה כלייתי צריכים להזהר בנטילתה ולהיות במעקב. ניתן לקחת את הטיפול הזה לאורך זמן , אילו שנים, כל עוד נמצאים במעקב ואין תופעות לוואי או פגיעה בתפקוד כליות או כבד. תופעות הלוואי הידועות הן בעיקר ירידה בחשק המיני,לעיתים ירידה בשפיכה,צמיחת רקמת שד וכאבים באיזר החזה.כמוכן יכולה להופיע סחרחורת או ירידת לחץ דם משמעותית. חשוב לעיין בעלון לצרכן לפני שימוש בה ולשוחח גם עם הרופא המטפל. לא כל מי שנוטל את התרופה יחווה תופעות לוואי, אם הן לא קרו עד כה כנראה שגם לא יקרו בהמשך..כמובן שכל מה שמפריע או משתנה במהלך הטיפול- יש להתייעץ עם הרופא המטפל שרשם לך אותה.

19/01/2014 | 22:00 | מאת: נתן

התחלתי לקחת פרומיניקס והאני מרגיש הקלה. האם יש סיכוי שזה ישפיע גם על תוצאות בדיקת PSA ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. פרומניקס היא תרופה מקבוצת "חוסמי אלפא" שמטרתן להרפות את השריר החלק בצוואר השלפוחית ובכך לשפר את זרימת השתן. היא אינה משפיעה על הערמונית. עדיין, יש מצבים בהם שיפור ריקון השתן מביא גם לירידת PSA אבל לא בהכרח.

15/01/2014 | 14:27 | מאת: אלי

שלום, אני משתמש בפרמיקסון למעלה משלוש שנים . עזר לי מאוד ואיני סובל יותר מכל התופעות שהיו לי בעבר. לכמה זמן אפשר להמשיך ולהשתמש בפרמיקסון? תודה אלי

שלום רב, פרמיקסון היא תרופה צמחית, למעשה נחשבת כתוסף מזון. אם אין לך תופעות לוואי כלשהן ואתה מרגיש שהיא עוזרת לך, אין מניעה מנטילה ממושכת לאורך זמן.

14/01/2014 | 17:19 | מאת: איציק

בן 38 לאחר שנה של הפרעות במתן שתן כמו טפטופ לאחר מתן שתן,תחושה של חוסר התרוקנות ושתן חלש.קיבלתי פרמיקסון למשך חודש שעזר פלאים אך לאחר תקופה קצרה התופעות חזרו . האורולוג אמר לי לקחת alfuzosin 10 mg משום שהפרמקסון כדור חלש מאוד אני חושש לקחת את הכדור משום תופעות הלוואי שלו ורציתי לדעת האם קימים טיפוליים מבוססים צמחים שמומלצים לי לפני לקיחת כדור כזה. הרי הפרמקסון מבוסס על צמח.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אכן פרמיקסון הוא כדור צמחי - מכיל דקל ננסי, שנמצא יעיל בטיפול בהפרעות במתן השתן, ויש לו אפקט אנטי דלקתי בעיקר. אם הוא לא עוזר ותלונותיך מראות שקשה לך להתרוקן, אכן מומלץ לעבור לטיפול תרופתי רגיל, והתרופה שהומלצה לך היא טובה מאוד ותפקידה לעזור בהרפיית שרירי הסוגר כדי לתת לך אפשרות להתרוקן באופן טוב ויעיל. לא כל תרופה גורמת לתופעות לוואי. כמובן שעליך לברר עם בהרופא שלך בדיוק כיצד וכמה לקחת. אין לצערי המלצות מיוחדות לגבי טיפולים צמחיים. אתה תמיד יכול לנסות תוספי מזון כמו פרחי צבר, ליקופן, אבץ וכדמה, אך זה לא מוכח מחקרית כיעיל בכל המקרים ואין התחית שזה יעזר. התרופות הרגילות כן מוכחוחת כיעילות. יכול להיות שאתה צריך לבחון את הרגלי השתיה שלך ולהמנע מקפאין ואלכוהול, ולהוריד STRESS. לבדוק שאינך נטל תרופות שמשפיעות על השתן (כמו למשל נוגדי אלרגיה מסויימים וטיפות אף).

13/01/2014 | 18:35 | מאת: עודד

בצעתי בדיקה בה ה PSA היה 2 ואילו ה PSA החופשי ( היחס) הינו 0.17. הסיבה לבדיקה עמ לגבש חוות דעת עקב ספק בבדיקת הערמונית בין רופאים מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, קשה לענות משום שחסרים פרטים- מה גילך, מה היו הממצאים שגרמו לאי הסכמה בין הרופאים, מה היו תוצאות קודמות וכדומה. לצערי ככל תשאל יותר רופאים תקבל יותר דעות. מצא אורולוג בכיר מוכר וטוב שיוכל לעבור על כל בדיקותיך ולבדוק אותך גופנית בצורה טובה, והתייעץ עמו.

13/01/2014 | 14:06 | מאת: יצחק

בין שיטת הלייזר הרגיל לבין שיטת האידוי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אידו בלייסר הוא שיטה חדשה להסרת הערמונית ונחשבת יעילה וסה"כ בטוחה אולם לאחר ניתוח ז לרוב אין דגימה להיסטולוגיה. ניתוח "רגיל" להסרת ערמונית משמש בסכין חשמלית וזו הגישה השגורה והרגילה מזה שנים. שתי הגישות יעילות באותה מידה. אנא פנה לאורולוג המטפל שלך שהמליץ לך על ניתוח וקבל ממנו את כל הפרטים.

13/01/2014 | 13:36 | מאת: יצחק

האם לאחר כריתה בלייזר רגיל (לא ירוק) צריכים קטטר לשבועיים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בד"כ אין צורך בקטטר לתקופה ממושכת לאחר ניתוח הסרת ערמונית בלייזר אך השיקול להשארת קטטר ולכמה זמן הוא של רופא בהתאם לממצאים בניתוח ולמצב המטופל.

09/01/2014 | 13:29 | מאת: רון

לפני כחודש ביצעתי ביופסיה של הערמונית לאחר שהתגלה לי PSA 4.14 בבדיקת הדם. התוצאות היו 3+3 גליסון בשני גלילים 10% מהנפח. נאמר לי שכדאי חוות דעת נוספת ממכון אחר לפני שמחליטים מה לעשות. האם נחוץ? חוות דעת שניה איננה כלולה בסל הבריאות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ע"פ הנתונים שציינת מדובר במחלה בדרגה נמוכה יחסית ממוקמת לערמונית. יש מס' אופציות לטיפול במצב זה כמובן בהתאם לגילך מצבך הכללי והחלטתך המשותפת עם האורולוג המטפל. בקצרה, היות שאין זהו פורום אונקולוגי, אציין שהאופציות עומדות בפניך יכולות להיות מעקב פעיל- כרגע ללא טיפול ממשי אלא רק בדיקות דם ל PSA כל 3 חודשים וביופסיה חוזרת אחת לשנה; כריתה רדיקאלית של הערמונית בגישות שונות (ניתוח פתוח/לפרוסקופי/רובוטי); קרינה לערמונית (חיצונית לאגן או ברכיתרפיה). תמיד יש מקום להתייעצות נוספת כי המומחים באמת יכולם לתת לך הרבה יותר פרטים מהאורולוג הממוצע ובטח הרבה יותר פרטים מפורום אינטרנטי שלא הוא המקום לדיין את הנושא או להחליט בו החלטות משמעותיות כאלה) ושווה לך להשקיע בביטוח המשלים שלך או להפעיל את הביטוח הפרטי אם יש. גם אם לא, יש אורולוגים ואונקולוגים מצויינים בישראל ותוכל לבטח לקבל טיפול בסטנדרטים הכי גבוהים שיש, בכל אחד מבתי החולים הגדולים בארץ.

08/01/2014 | 21:15 | מאת: א.

שלום, בן 66 ב-30.6.11 ביצעתי ביופסיה עם תוצאה של 3.25 הבדיקה הייתה תקינה. ב-28.4.13 הייתה הבדיקה עם ערך 3.82 ב-5.1.14 הבדיקה הייתה עם ערך 4.53, מה המשמעות והאם אני צריך להיות מודאג? אודה לתשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב יש הרבה סיבות לשינויים ב PSA שאינם בהכרח מחלה סרטנית. צריך לראות את התמונה הכוללת ואת גודלה של הערמונית באולטראסאונד, לוודא כיצד אתה מתרוקן, לשלול דלקות ועוד סיבות שונות. וכמובן אתה צריך לעבור בדיקה גופנית אצל האורולוג המטפל שלך והוא יחליט אם יש צורך בביופסיה חוזרת.

07/01/2014 | 17:13 | מאת: שאנל

קיימתי יחסים עם בן זוגי וגיליתי בבדיקת פי סי אר u.ureal/parvum חיובי ועוד משהו m.genitalium חיובי וקיבלתי אנטיביוטיקה בשם אריתרו 500 מ"ג האם זה יעבור לי ?

שלום רב, ממצאים אלו אינם בהערח סימן לזיהום פעיל אם ביצעת את הבדיקה בעקבות תסמינים של דלקת כמו צריבה או הפרשות, ונמצא חיידק, אכן טיפול אנטיביוטי יעזור ובבדיקה חוזרת הממצאים אמורים להעלם. אם הבדיקה בוצעה סתם לצורך מעקב שגרתי ואין לך שום תסמינים כנראה שמדובר בחיידקים שנמצאים בשופכה ללא זיהום ואין להם משמעות. במקרה זה גם אם נטלת אנטייבוטיקה זה לא מזיק, אלא אם את רגישה לתכשיר ואזי יש להפסיקו.

06/01/2014 | 12:15 | מאת: אלי

שלום בן 32, בריא בדרך כלל. לפני חודש הרגשתי צריבה חזקה מייד אחרי מין. אצל אישה היו כאבי בטן והפרשות עם ריח יום למחרת, רק פעם אחת. אצלי אחרי כמה ימים התחילה להיות צריבה קובעה בפין ותכיפות במתן שתן. נחלש אחרי שבוע אך לא עבר לגמרי ועדיין נמשך, רק חלש יותר. עשיתי בדיקות PCR STD פעמיים (פעם אחת כשהייתה צריבה חזקה, ועוד פעם לאחרונה) הכל יצא שלילי. בשתי הבדיקות לא היה שתן ראשון, אלא במהלך היום. תרבית שתן יצאה שלילית. רמת הלייקוציטים בשתן שלילית. בדיקות הדם תקינות. רופא משפחה אומר שאין לו תשובה. מה יכולה להיות הסיבה לדלקת ? האם יש חשיבות לשתן ראשון לבדיקות PCR ? האם מדובר במחלת מין ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בדיקת PCR בשתן מומלץ כן לשלוח שתן ראשון בכל מקרה אם עדיין יש לך תסמינים כדאי לבקש מרשם אנטיביוטיקה מהרופא כדי שזה יקל עליך. המלצה כללית לשתות הרבה מים ולהמנע מחומרים שמחמירים גירוי בשופכה כמו קפאין שוקולד אלכוהול או מאכלים חריפים/מתובלים מדי.

12/01/2014 | 19:57 | מאת: אלי

תודה על תשובתך. לאור תוצאות הבדיקות, מה יכולה להיות סיבה לדלקת ? תודה

שלום רב אני בן 67 מטופל ביתרת לחץ דם וסכרת ומאוזן -בחודשים האחרונים אני רץ בלילות למתן שתן לעיתים קרובות בממוצע כל שעה -ק4יבלתי מרופאת משםחה תרופה בשם קדקס 1 מ"ג שלא פותרת הבעיה-לתשובתך אודה -אהרון

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אהרון. ממליצה ראשית לברר מצב הסכרת והאם אתה מאוזן. לבדוק את התרופות ללחץ דם ומתי אתה לוקח- חלקן משתנות ויכולות להשפיע. לוודא שלא קר לך מדי בלילה, שהתרוקנת היטב ושאינך מרבה בשתית קפאין או אלכוהול לפני השינה. לשלוח בדיקות שתן לשלול דלקת.לעבור בדיקות PSA ואולטראסאונד של דרכי השתן וכמובן להבדק אצל אורולוג לגבי גודלה של הערמונית ולשוחח עמו: אם הקדקס לא עוזר ניתן להחליף לתרופת אחרות שכן יעזרו.

04/01/2014 | 20:10 | מאת: ברוך ח.

שלום. אני בן 71 . תוצאות 3.8 על 4.5 על 4.8 משקל 45 גר' . מירקם הומוגני . שאלותיי - 1. תקין ? 2. כמה הנפח לפי המידות הנ-ל ? 3. מה המידות והנפח הבסיסיים לבלוטת הערמונית ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, 1. לגילך גודל זה סבר, הגדלה קלה. 2. לרוב סמ"ק=גר' 3. גודל הערמונית תלוי גיל- ככל שמתבגרים הנפח עולה. אבל- לא לכולם ולא תמיד באותה מידה. חשוב שתדע שגודלה של הערמונית אינו ביחס ישר למידת הפרעות השתנה וגם לא למחלה סרטנית.

08/01/2014 | 12:08 | מאת: ברוך ח.

רשמתי כבר בכותרת, לחסוך לך זמן... תודה !

03/01/2014 | 19:43 | מאת: אבי

האם אפשר להמשיך לקחת אבודרט וטמסולסין עד אין סוף? והאם תרופה ללחץ דם בשם רמיפריל אינה מתנגשת עם התרופות הנ"ל??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, טיפול תרופתי שציינת יכול להילקח לאורך זמן כמו כל טיפול תרופתי למחלה כרונית. אם התרופות מפסיקות להיות יעילו כמובן שניתן להפסיקן ולהתייעץ מה שלב הטיפול הבא. כשנוטלים טיפול קבוע ליתר לחץ דם ועליו מוסיפים טיפול בטמסולין (שיכול אף הוא להוריד לחץ דם) -צריך להלקח בזהירות ובניטור לחץ הדם. אם נטילה משותפת גורם לתחושה רעה צריך להפסיק ולהתייעץ עם הרופא מה לעשות. ניתן לעיתים לשנות מינון או טיפול ולהחליף תרופות- בהתאם למצבך ותגובתך לתרופות הניתנות.

31/12/2013 | 15:27 | מאת: לימור

שלום רב לפני כחצי שנה פניתי אלייך בשאלה לגבי כאב חד בשוק רגל ימין במיוחד כאשר אני צריכה להתרוקן, אחרי שאני מתרוקנת הכאב נרגע לפעמים הכאב גם מופיע בלי קשר, עברתי אצלך סדרה של בדיקות לפני שנה וחצי בערך בגלל צריבה בשתן כולל ציטוסקופיה כל הבדיקות יצאו תקינות ויש לציין שגם מרגישה יותר טוב. פניתי מספר פעמים לרופא משפחה הוא אמר שזה לא ורידים ולדעתו צריך לחיות עם זה , תשובתך לפנייתי היתה שייתכן שהשלפוחית לוחצת על איזה עצב וזה גורם לי לכאב, פניתי לאורטופד היום לאחר מספר פעמים שהוא אמר לי לשתות מי טוניק וגם לקחת מגנזיום אך עדיין הכאב נמצא, היום הוא המליץ לי לעשות סיטי של האגן??? חשוב לי לשמוע את דעתך האם יש צורך ולאיזה תחום של רפואה שייך כל הסיפור הזה. חייבת לציין שמאוד נלחצתי שאמר לי לעשות סי טי. אודה לתשובתך. מהמודאגת

לקריאה נוספת והעמקה

לימור שלום, אם עברת את כל הבדיקות שציינת ולא נמצא דבר, ועדיין יש לך את התלונות, אכן צריך להמשיך ולברר מה מקורן. לפי מה שציינת בירור אורולוגי היה תקין ולכן כנראה יש מקום לברר מערכות אחורת (למשל מערכת הנשית- גניקולוג, או מערכת העיכול- כירורג / גסטרואנטרולוג , או השלד- אורטופד ). כאב מוקרן יכול להגיע מכל מני מקומות. יש צדק בדברי הרופא שהמליץ לך לבצע CT לאגן כי בדיקה זו מראה את כל האיברים באגן ומכל המערכות ובכך לעזור ולכוון למקור הבעיה ולעזור בטיפול.

30/12/2013 | 09:08 | מאת: מיכל

שלום ד"ר שירה. האם התרופה אריספט יכולה לגרום לקשיים במן השתן כמו שתארתי? תודה, מיכל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מתוקף תפקידי כמומחית באורולוגיה אין לי נסיון עם תרופות נוגדות אפילפסיה (תחופ הנוירולוגיה) ולכן עליך להתייעץ על כך עם הנוירולוג המטפל. בעיון בעלון לצרכן של תרופה זו אין ציון ספציפי להפרעות השתנה אך ממליצה לך בהחלט להתייעץ עם הרופא המטפל באם הפרעות ההשתנה החלו לאחר נטילת תרופה זו.

26/12/2013 | 23:18 | מאת: הגבר

שמעתי וקראתי שיש סטיטסטית הוכחה שערמונית מוגדלת מושפעת מגירוי מיני ללא שפיכה! כלומר מומלץ לגמור בכל מצב של גירוי ? האם יש קשר בין תדירות יחסי מין או שפיכה למצב הערמונית? עם או בלי קשר אני גם הרגשתי שיש קשר במצבים שאין שפיכה מספר ימים השאלה אם זה הוכח מדעית?

שלום רב, לא ברור לי מה אתה שואל. לא ידוע לי על בדיקות במחקרים רפואיים מתוקפים על השפעה העדר שפיכה על גדילת הערמונית, או להיפך- אם לזה אתה מתכוון.

26/12/2013 | 14:48 | מאת: אלון

שלום ד"ר ! קראתי בעיון את עלון התרופה ( אומניק אוקס ) בשום מקום לא כתוב שצריך להימנע מאכילת אשוכליות בתקופת השימוש בתרופה . לעומת זאת באתר אינטרנט כלשהו ( לא זוכר איזה ) היה כתוב שהדבר אסור . אודה לתשובתך ,האם אפשר או אסור לאכול אשכוליות כשלוקחים אומניק אוקס? בתודה . אלון

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אם כתוב בעלון לצרכן על הגבלה כלשהי כדאי להמנע. אם זה לא מצויין שם כנראה שאין בעיה. לי לא ידוע על מגבלה כזו. האינטרנט מלא במידע שאינו תמיד מהימן ונכון. עלון הצרכן הוא המקור שלך להגבלות על נטילת תרופה- והוא מסופק ע"י היצרן .

תוצאות בדיקת החדרת סיב מצלמה. מעבר חופשי עד לסוגר החיצוני ערמונית חוסמת 3 סמ רירית תקינה.לא נראות טרבקולציות בכיס השתן בכיס השתן.לא ניראת שאת. אין פתולוגיה אחרת מיבנה טריגון תקין. סיכום ואבחנה ערמונית חוסמת כיס שתן ללא ממצא חריג הוצא לי לבצע גירוד האם יש שיטות נוספות ליזר וכדומה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, נראה לי שכבר עניתי לך על שאלתך. מדובר בערמונית לא גדולה, ואם אינך יכול לקחת תרופות והתרוקנות השתן לא תקינה עליך לעבור ניתוח . אתה צריך לבחור מנתח טוב ומיומן ולהחליט עמו על הגישה- כריתת ערמונית דרך השופכה בגישה הרגילה (סכין חשמלית), או בעזרת לייזר ירוק. איני נוהגת להמליץ כאן על רופא ספציפים ולכן מומלץ לבדוק דרך הביטוח שלך בקופ"ח או בביטוח הפרטי.

יש אופציה של אידוי עם כריתה מאפשר לך לקבל תוצאות פתולוגיה ושילוב הכריתה מאפשר להוציא את כל רקמת הערמונית החוסמת ולא רק להקטין אותה.

שלום ד"ר , הנני בן 65 בריא (למעט כולסטרול , מטופל בהצלחה בתרופת ליפיטור 10 מ"ג )ופעיל . סובל מערמונית מוגדלת , בעקבות אירוע של המטוריה ואישפוז בן 6 ימים בבית חולים , נוטל כ-6 חודשים תרופת דואודרט . הטיפול בתרופה זאת הצליח מאוד: הפחית מאוד תסמיני ה-BPH , ה-psa פחת מ-10 בקירוב ל-6.7 ועוד. אולם , התחלתי לסבול מפגיעה בזיקפה ובפליטה שגררו פגיעה בתיפקוד המיני , בנוסף לצמיחה מסוימת של החזה . אני חי בזוגיות ותופעות אלו פוגעות בבבטחון העצמי שלי ובאיכות הקשר עם בת זוגי . מה ניתן לעשות כדי לשפר תיפקוד המיני בלי לפגוע בשיפור שחל בתיפקוד הערמונית המוגדלת ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התופעות שאתה מיין מאוד מוכרת כתופעות לוואי של התרופה אוה אתה נוטלץ דואודרט מכילה למעשה שתי תרופות: האחרת טמסולין, שיכולה לגרום לירידה בשפיכה, והשניה אבודרט, שעשוייה לגרום לירידה בחשק המיני ולצמיחת חזה. בעיקרון אם תופעות אלו מפריעות ומשמעותיות יש להפסיק את הטיפול בתרופה ואז הן אמורות לחלוף. ניתן לנסות טיפול רק בחוסם אלפא אחר, כמו קסטראל/אלפוזוסין, שעשויה לתת השפעה דומה של שיפור זרימת השתן ואולי תגרום פחות תופעות לוואי, אך אין תרופה תחליפית לאבודרט, להקטנת הערמונית. כלומר- במצב בו תופעת הלוואי משמעותיות ולא ניתן לקבל תרופות, השלב הבא יהיה ניתוח להסרת הערמונית. פנה לאורולוג המטפל שלך דווח לו ודון עמו על המשך הטיפול

20/12/2013 | 08:06 | מאת: יורי

שלום רב, אני בן 51, בריא בדרך כלל בבדיקת דם שנערכה ביום 15/12 נימצא ערך PSA 5.09 , לפני 8 חודשים, באפריל זה היה 2.1, ולפני שנה - 3.47 בבדיקת US - גודל ערמונית נמצא 35 ג האם ערך PSA יכול לגדול בקצב הזה? מה משמעות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש הרבה מאוד גורמים שיכולים להביא לעליה ב PSA. למשל דלקת בשתן, הפרעה לריקון השתן בשל הגדלה שפירה של הערמונית, מחלת חום או זיהום כלשהו בגוף, מגע מיני ממש לפני הבדיקה, אבל גם מחלה סרטנית בערמונית- והרשימה עוד ארוכה. חשוב להבין ראשית מדוע בוצעה הבדיקה הזו ולשלול את כל אחד מהגורמים שציינתי. חשוב גם לעבור בדיקה גופנית אצל האורולוג והוא יחליט אם יש צורך לבצע לך ביופסיות מהערמונית.

19/12/2013 | 10:43 | מאת: מיכל

שלום דר' שירה. בני בן 18 חולה במחלה אפילפטית קשה ביותר ונוטל 4 תרופות שונות לאיזון המחלה האפילפטית. בני מתלונן על כאבים בעת מתן שתן. זרם שתן לא אחיד, עם הפסקות. טפטופים לא רצוניים. בני עבר בדיקת אורודינמיקה והתברר כי הוא לא מצליח לרוקן את השלפוכית במלואה. הוא קיבל היטרין ובמינונים של 2 מ"ג ליום החל לפרכס. קשרתי בין הפרכוסים לתרופה והפסקתי אותה. האם יש תרופה אחרת שגם לא תשפיע מבחינה קוגניטיבית וגם לא תגרום לפרכוסים. תודה, מיכל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, היטרין כמו כל קבוצת חוסמי אלפא יכולה לגרום לירידת לחץ דם ולהתעלפות. אפשר לנסות אחת אחרת כמו אומניק או קסטראל- אך כמובן במרשם רופא ובניטור מצבו באופן צמוד. חשוב להתייעץ עם הרופא המטפל שלו האם לא משהו מתרופות אנטיאפילפטיות שנוטל גורמות לו להפרעות השתן היות ולחלק מהתרופות המשפיעות על המוח יש גם השפעה על מערכת השתן, כולל השפעה אנטי-כולינרגית שגורמת לקושי בריקון השלפוחית. חשוב גם לבדוק שאין לו דלקת בשתן כמקור לתלונות שלו. כדאי אולי לשלוח אותו לבצע ביופידבק וללמוד טכניקות להרפיה כדי לעזור לו להתרוקן יותר טוב.

23/12/2013 | 09:29 | מאת: מיכל

שלום ד"ר שירה. מאד מודה לך על תשובתך. היא פתחה לי כוונים חדשים לחשיבה. הבן שלי מקבל כבר איזה 5 שנים תרופה בשם אריספט, לשיפור הזכרון. אריספט היא תרופה אנטיכולינרגית ואנחנו לא בטוחים לגבי יעילותה. האם היא יכולה לגרום לקשיים במתן השתן? תודה מיכל

18/12/2013 | 22:32 | מאת: רונן

בן 58 ערמונית מוגדלת, מקבל קסטרל,לא קם במהלך הלילה. אושפזתי בגלל חום גבוה מלווה בצמרמורות,לא נמצא כלום בתרביות,לאחר מספר ימים של אנטיביויקה דרך הוריד עברו כל הסימפטומים מלבד עיקצוץ לעיתים בקצה הפין.הפנימאים וזיהומולוג המליצו עלCIPRO 750 בוקר וערב למשך חודש!! לא נשמע לך מוגזם?? למרות שאין עדות לזהות החידק?!CRP היה גבוה.האם יש משהו לעשות בנוסף או במקום?? עיסוי לערמונית?? פרוביוטיקה? האם עלי לפגוש אורולוג? תודה מראש.

18/12/2013 | 22:41 | מאת: רונן

להוסיף בבדיקה שעשיתי מייד לאחר השיחרור מבית חוליםPSA 28 בד"כ PSA שלי 4-5!? השנה קיבלתי 2 זריקות NEBIDO האחרונה לפני כחצי שנה.האם יכול להתקשר לפרוסטטיטיס? האם יתכן שזה גרם? שוב תודה.

שחום רב, בהחלט יכול להיות שהסיבה לחו הגבוה שלךם היא דלקת בערמוניתץ המינון שהומלץ לך אכן נשמע לי גבוה, אולי הם התכוונות ל 250 מג? בכל מקרה אכן טיפול אנטיביוטי ממושך הוא הטיפול היעיל לדלקת חיידקית בערמונית. חבל מאוד שביצע בידקת PSA בזמן מחלת חום כי תמיד זה מוגבר (בטח אם יש דלקת בערמונית) וסתם מלחיץ. כדאי לחכות כ 3 חודשים אחרי החלמה מהדלקת ואז לבדוק שוב PSA. זריקות הנבידו לא גורמות לדלקת בערמונית.

17/12/2013 | 16:38 | מאת: נעמה

שלום, ביצעתי בדיקת שתן לSTD ויצא לי חיובי לU.UREAL/PARVUM-PCR רציתי לדעת מה זה אומר, האם זה מסוכן? ואיזה דרכי טיפול יש לזה ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הבדיקה אורמרת שבתרבית השתן הספציפית הזו צמח חיידק בשם אוריאופלזמה. זה בד"כ חיידק שעשוי לעבור במגע מיני, אבל לא בהכרח- והוא לעיתים מצוי בלורה הרגילה של השופכה. בעיקרון אם יש לך תלונות של צריבה או הפרשות בוודאי שצריך לקבל טיפול אנטיביוטי. אם אין שופ תלונות לא בטוח שצריך. עליך לפנות עם תשובת הבדיקה לרופא שהפנה אותך לצורך קבלת טיפול.

13/08/2014 | 01:29 | מאת: איש

אני חושב שנדבקתי בזה מבת זוג שהייתה לי כי קיבלתי תוצאות בדיקת שתן שנרשם בהם שהתוצאה לבדיקה של U.UREAL/PARVUM-PCR היא חיובית, אני באופן אישי לא חשתי ברע בכלל אבל אני לא מעוניין להדביק הלאה. זה כרוני או שזה משהו שטיפול יכול להעלים לצמיתות?

17/12/2013 | 12:32 | מאת: אלמוני

לרופאה שלום. קיימת אצלי בעיה,אני יכול לפלוט זרע ממגע מינמלי באיזור איבר המין.זה יכול לקרות במקלחת או אפילו תוך כדי גירוד פשוט באיזור. כמו כן בקיום יחסי מין אני פולט ישר כשאני חודר. הפליטה לא מגיעה כשאני בזקפה אלא כשהאיבר רפוי לחלוטין. האם יש טיפול לבעיה זו? לאחרונה הייתה אמור להבדק ע"י כירורג בגלל חשש להרניה ואני נמנע מהבדיקה רק בגלל המחשבה מה יכול לקרות

שלום רב, לצערי אין זה הפורום הנכון. ממליצה לך לפנות למומחה להפרעות תפקוד מיני, ניתן גם להתייעץ עם סקסולוג, ובכל קופות החולים יש. אפשר ללמוד טכניקות להרגעה ולהשהייה, וניתן גם לקבל תרופות.

אצל חולה סוכרת- האם תרופה זו עלולה להעלות את רמת הסוכר בדם, במהלך הלילה, כאשר התרופה נלקחת בערב.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא ידוע לי על קשר שבין ויסות רמות סוכר בדם לתרופה זו

12/12/2013 | 11:45 | מאת: עומר

שלום,הייתי אצל אורולוג בקשר לסימפטומים שונים והוא דחף לי אצבע לפי הטבעת כדי לבדוק האם הערמונית בסדר והוא אמר שהיא תקינה. לאחר הבדיקה אני מרגיש כאבים חזקים בפי הטבעת,האם יש סיכונים לבדיקה שהאורולוג עשה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עומר. בדיקת הערמונית דרך פי הטבעת יכולה לגרום לכאב לעיתים, בעיקר אם יש היצרות קלה של פי הטבעת. ברוב המקרים אי הנוחות חולפת מעצמה. ממליצה לך לנסות לקחת משהו נגד כאבים, או להתייעץ בבית מרקחת לגבי משחה מקומית להקלת הכאב. אם זה לא חולף לגשת לרופא לבדיקה. אולי ללא קשר לבדקיה שעברת יש בעיה באזור כמו פיסורה או טחורים.

11/12/2013 | 13:13 | מאת: מיקי

שלום דוקטור, מזה כ 3 חודשים אני סובל ממתן שתן לעיתים תכופות, כל 20 דק', ערכתי בדיקות שתן ודם שנמצאו תקינות, כמו כן אולטסראונד שיצא תקין, באולטרסאונד היה מצויין ערמונית עם הסתיידויות. אני מטופל ע"י אורולוג כבר כחודשיים בוסיקר וזה לא בדיוק עוזר, חוץ ממספר הפעמים שקם בלילה להטיל שתן כיום זה בין 0-1 פעמים, אציין שהנני בן 25, הייתי רוצה לדעת מה עוד אוכל לעשות כיוון שמרגיש דיי חסר אונים, הבדיקות לא מראות כלום, וההרגשה הזאת מפריעה לי בחיי היום יום. בתודה מראש,

לקריאה נוספת והעמקה

מיקי שלום לחך. סיבות רמות יש לתכיפות במתן השתן. חלקן אנטומיות ופתולוגיות וחלקן התנהגותיות או קשורות בתזונה. חשוב שתבדוק בצורה מבוקרת מתי כמה ומה אתה שותה במהלך 48 שעות ומתי וכמה אתה מרוקן. יכול להיות שאתה מפריז בשתיה, ביעקר חומרים שמכילים קפאין או אלכוהול וברגע שתמתן את זה התכיפות תרד. יכול להיות שקר עכשיו וזה הגורם לתכיפות. יכול להיות שאתה בלחץ/ STRESS, וגם בהחלט יכול להיות שאתה סובל משלפוחית רגיזה ואז אכן תרופות כמו וסיקייר יכולות לעזור. אם זו לא עוזרת אפשר לבקש להחליף לתרופות אחרות- התייעץ עם האורולוג המטפל שלך.

וטרבקולציה קשה של דטרוזור עם ראש פתוח מה זה אומר

שלום רב, קשה לי להבין מה ציטטת פה. האם עשית אולטראסאונד של השלפוחית? אנא כתוב את כל הפענוח או פנה לרופא ששלח אותך לבדיקה ושוחח עמו.

10/12/2013 | 14:53 | מאת: שרון

שלום, אני בן 36 ופניתי לאורולוג לאחר שחשדתי כי היה לי טפטוף דמי לאחר קיום יחסי מין. במסגרת הבדיקות עברתי בדיקת אולטרסאונד שם מצאו הסתיידות חריפה של הערמונית ללא כל ממצא בכליות ושלפוחית השתן בבדיקת שתן כולל תרבית(פעמיים) לא נמצאו כל ממצאים בבדיקת PSA רמתו עמדה על 0.85 מכיוון שכמעט כל הנתונים מדברים על גברים מעל גיל 50 תהיתי האם האם 0.85 נחשבת רמה גבוהה או נמוכה לגילי (36). ה

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר ברמת PSA תקינה לכל גיל. דימום בשפיכה יכול להיות תופעה חד פעמית ולא משמעותית או סימן לדלקת, ולרוב אין צורך לטפל בה והיא חולפת מעצמה. אם זה ממשיך חזור אל האורולוג שלך והוא יחליט על המשך הבירור.

10/12/2013 | 13:49 | מאת: משה

דוקטור שלום, אני בן 38 בריא וללא בעיות רפואיות. לפני יומיים התחילה תופעה של זרם שתן חלש ואני מרגיש שאני תמיד צריך ללכת לשירותים להתרוקן. ושאני הולך לשירותים, אז יוצא לי זרם חלש של שתן וכן כמות מעטה שלו ואני מרגיש שלא התרוקנתי לחלוטין. כמו כן אם אני שותה הרבה יוצא שאני צריך ללכת לשירותים יותר מפעמיים בשעה. התופעה התחילה פתאום לפני יומיים ולא היו סימנים מקדימים. אין לי צריבה בעת מתן שתן וכן לעתים רחוקות אני מרגיש קצת כאב בן פי הטבעת לאשכים. התופעה לא מפריעה לי בלילה, ולפעמים יוצא זרם חזק, אולם זה רק אם אני שותה ממש הרבה. קבעתי תור לרופא אולם התור עוד הרבה זמן, ואני קצת חושש. מה דעתך, האם יכול להיות שמדובר בערמונית מוגדלת? הרי התופעה התחילה בפתאומיות לפני יומיים. תודה רבה. הדפסת ההודעה הוספת תגובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לפי מה שאתה מתאר יכול להיות שמתפתחת לך דלקת בשתן או בערמונית. ממליצה לגשת לבדיקת שתן כללית ותרבית לפי צורך גם תרבית זרע ובדיקה גופנית אצל אורולוג. בגילך קשה לי להאמין שמדובר בהגדלת הערמונית -זה עוד מוקדם. הפרעה זו מתחילה מגיל חמישים ומעלה..

05/12/2013 | 10:18 | מאת: ליאור

1-האם אפשר לקחת סיאליס במקום אומניק אוקאס? 2-לאיזה תרופה מהשתיים פחות תופעות לוואי? 3-האם האומניק אוקאס פוגעת [מפחיתה] טטוסטרון? 4-האם האומניק אוקאס מרפא או מקל? כלאמר האם אני יכול להימנע מלקחת אותה ואז נפגעת איכות החיים או שאני גורם לעצמי בנוסף נזק??[התרוקנות סבירה]

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ליאור, משאלותיך אני מסיקה שאתה סובל מהפרעות במתן השתן כנראה על רקע של הגדלה שפירה של הערמונית? לא נתת פרטים. אנסה לעזור לך בקצרה לגבי שאלותיך. 1. אפשרויות הטיפול בהפרעות ההשתנה הן :א. אומניק אוקס או כל חוסם אלפא אחר (למשל טמסולין, קדקס, קסטראל וכו) שגורם להרפיית הסוגר ובכך משפר את זרימת השתן. ב. סיאליס חד יומי, מקבוצת חוסמי PDE5 שגורמים לא רק לשיפור זרימת הדם לאיבר המין ובכך משפרים זקפה, אלא גם משפרים זרימת דם לכל האגן ויכולים לעזור בשיפור ההשתנה. זו תרופה חדשה יחסית להתוויה של שיפור השתנה אבל נמצאה יעילה כמו אומניק. אתה יכול לבחור אחת מהן.מומלץ לא לשלב בינהן. 2. לכל אחת מהתרופות יש תופעות לוואי משלה אך לא כל מי שנוטל תרופה בהכרח יחווה תופעות לוואי. התופעות המוכרות באומניק הן שפיכה אחורית(לא יוצא זרע) או סחרחורת וירידת לחץ דם. בסיאליס- כאבי ראש, כאבי שרירים, דופק מואץ. 3.לא. 4. אומניק משפרת את זרימת השתן. היא לא מונע את גדילת הערמונית. אם ההשתנה שלך סבירה לא בטוח כלל שאתה צריך טיפול. ממליצה לך לפנות עם שאלות אלו לרופא המאפל שהמליץ לך על הטיפולים השונים ולדון עמו באופן מלא על כל המשמעויות, לעבור בדיקה גופנית ולקבל את הטיפול המתאים לך ביותר.

30/11/2013 | 17:47 | מאת: שגב

לד"ר שירה שלום רב. בפניה קודמת הודעתי שקיבלתי מאורולוג כדורי מינרין מלט -120 מ"ג למציצה ואני מרוצה,היום אחרי חודשיים וחצי אני יכול להגיד שאני מתחיל לשכוח מה זה להתעורר באמצע הלילה לשתן, אבל כנראה התעוררה בעיה אחרת,כשקבלתי את המינרין ,נתבקשתי לעשות בדיקות של רמת האשלגן והנתרן בדם,עשיתי בדיקה בסוף ספט' והבדיקה יצאה תקינה. השבוע עשיתי בדיקות דם אחרות והתברר שרמת האשלגן שלי נמוכה(3.31)וקיבלתי 1200 מ"ג אשלגן (2 כדורים בשם-SLOWK ). השאלה-האם אני צריך לעשות בדיקות רמת אשלגן/נתרן כל תקופה מסוימת ולקחת אשלגן בהתאם??.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מינירין משפיע (אם בכלל) על רמת נתרן. זו צריכה להבדק באופן רוטיני בבדיקות דם כל עוד אתה נוטל את הטיפול ובמקרה שהיא נמוכה משמעותית (129 ומטה- יש להפסיק את הטיפול, ולשקול תוספת מלח. לגבי השפעה על אשלגן- לא ידוע לי שכדור זה עושה זאת ועליך לדבר עם הרופא שלך לגבי המשך הטיפול מכיוון זה.

6 ימים ,הנתרן עומד על -140 והאשלגן על -3.8 ,המינרין כל כך יעיל(שכחתי מה זה להתעורר למתן שתן בלילה,ומתן השתן במהלך היום בלי צריבות ובלי הפסקות) שאעשה בדיקות דם פעם בחודש ואשמור על ערכים מתאימים של נתרן/אשלגן.

30/11/2013 | 11:53 | מאת: אסף

שלום. גילי 60 pca שלי 5.52 הופנתי עי האורולוג שלי לביופסיה רוויה בהרדמה כללית באשפוז. בדיקות דם נכון להיום תקינות למעט ברזל נמוך 63 זאת לאחר שבוצע ביופסיה רגילה לפני שנה 12 גלילים ונימצא שלילי נתון נוסף לפני הביופסיה רגילה שבוצע היה pca 5.02 האים בדיקה זו מחויבת עכשו וכמובן שבדיקה הנ"ל מבוצעת באזור המרכז באיכילוב בלבד.

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור לי מה רצית לשאול

29/11/2013 | 15:27 | מאת: ערמונית צעיר

לפני שבוע עברתי בדיקת ציסתוקפויה שהדר אמר לי שיש לי פורסטטה מוגדלת למרות גילי הצעיר 22 אני כבר שבוע נוטל כדור קדקס 2 מג אני מתאמן די קבוע בחדר כושר בהרמת משקולות האם יש קשר בין האימונים לערמונית מוגדלת? והאם אפשר להמשיך להתאמן כרגיל או שזה מחמיר את המצב? לגבי הכדורים אפשר להתאמן כרגיל או לא? כדור 1 לפני שינה ואם אני עובד לילות הכדור אפקטיבי או שצריך לקחת אותו באותה שעה כל יום לפני הרדמות? כי בנתיים ההטבה בינונית תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לדבריך נאמר לך שיש לך ערמונית גדולה לגילך אך לא ציינת מה היה גודלה. כמוכן לא אמרת מדוע נתן לך הרופא טיפול בקדקס. אם אין לך שופ הפרעות לגודלה של הערמונית אין חשיבות. אם יש לך הפרעה במתן השתן אזי ניתן לתת לך טיפול לשפר את ההפרעה. האם אתה נוטל קדקס וזה עוזר? אם כן- זו תרופה שניתן לקחת קבוע, ואכן יעילה לאחר ארוחת ערב אחת ליום. חשוב שתדע שקדקב לא מקטינה את הערמונית, אלא רק משפרת את מתן השתן. לא נראה לי שיש קשר בין אימוני משקולות להפרעות השתנה או הגדלת הערמונית- אלא אם אתה נוטל סטרואידים, או משקאות אנרגיה מכילי הורמונים. ממש יש להמנע מכך.

29/11/2013 | 11:06 | מאת: תאו

שלום לך אדוני אני גבר בן 38 בריא בדרך כלל התלוננתי לאחרונה על השתנה מרובה (כ 10 פעמים תוך 24 שעות במרווח של שעתיים בממוצע ובכל פעם כמות השתן שקולה ל 100 מ"ל) היו גם כאבים עמומים קלים מאוד בבטן תחתונה שלא ממוקדם מפוזרים לכיוון אגן עשיתי בדיקת שתן ותרבית היום והתקבלו התוצאות שקצת הדאיגו אותי וחששתי שזה מצביע על מחלה כלייתית אנא עזרתך בניתוח הדברים. דרך אגב אני מקבל כרגע תרובה בשם OFLODEX אשר נתן לי הרופא לפני קבלת התוצאות בבדיקת סטיקים ראשונית הערה: בבדיקת תרבית שהתקבלה היום נרשם no growth הערה 2 : אני מקבל זריקות טסטסטרון הערה 3 : יחסית שמן,לחץ דם 135/95 glucos - normal BILIRUBIN- U STRIP - neg KETONES- U STRIP - neg SPECIFIC GRAV-U STRI - 1.034 PROTEIN- U STRIP - 10 mg/dl NITRITE- U STRIP - neg LEUCOCYTES - U STRIP - 75 /ul ERYTHROCYTES-U STRIP - neg UROBILINOGEN-U STRIP - normal PH- U STRIP - 5.5 אחרי 6 ימים מקבלת התרופה התכיפות וכמויות השתן פחתו אך מדי פעם עדיין בלילה אם לא מתעורר לקראת הבוקר קשה לי להשתין ולוקח לי קרוב לחצי שעה עד שמשתחרר ומשתין ללא בעיה ומרגיש אחרי זה קצת כאב קל בשלפוחית האם בגלל זריקות הטסטסרון או סיבה אחרת יש בעיה בערמונית אני נולדתי עם חוסר טסטסטרון ומקבל זריקה חודשית. בבדיקה אחרונה יצאה 1.88 טסטסטרון עדיין מעט נמוך מהנורמה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך תאו לפי מה שציטטת אולי יש לך דלקת בשתן. טוב שאתה נוטל אנטיביוטיקה ועובדה שזה מקל עליך. בנתיים היתי מציעה להמתיך גם לבדיקת תרבית שתן. אם אין לך הטבה חזור לבדיקה אצל אורולוג. ממליצה לך לבצע גם אולטראסאונד של דרכי השתן כולל גודל הערמונית ושארית השתן ולבקש מהרופא בדיקת PSA למעקב (כל עוד אתה מטול בטסטוסטרון).

25/11/2013 | 12:06 | מאת: סובל

שלום ד"ר. אני בן 31. לאחרונה החלו לכאוב לי האשכים בצורה ניכרת + כאב באיזור שבין האשכים לפי הטבעת. אורולוגית שבדקת אותי פיזית טענה שיש דלקת בערמונית ונתנה לי אנטיביוטיקה וכדורים להקטנת הערמונית. יש לי מספר שאלות: 1. הכאב באשכים גדול מאוד. האם זה יכול להיות קשור לדלקת? 2. עיקר הכאב הוא באשך השמאלי. האם זה יכול להיות קשור? 3. האם למאמץ גופני, למשל: אימוני ריצה, יכולה להיות השפעה שלילית על הדלקת? אני שואל כי לאחר ריצה שרצתי בשבת הרגשתי החמרה במצבי, ורציתי לדעת אם יש קשר. 4. באשך שמאל יש לי וריקוצלה מינימלית. האם הדלקת יכולה להשפיע עליה? להגדיל אותה? 5. תוך כמה זמן התרופות אמורות להשפיע על הדלקת? 6. האם הרופאה יכולה אכן לאבחן את הדלקת באמצעות בדיקת אצבע? איזה עוד בדיקות ישנן כדי לאשש את המצב? 7. האם סטרס יכול להחמיר את המצב של הדלקת? 8. אחרי קיום יחסים אני חש כאב. האם מומלץ להמשיך בכך? אשמח לתשובות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ממליצה ראשית להבא לפנות לאורולוגית שמטפלת בך ולקבל ממנה את כל התשובות, זה תפקידה. בכל מקרה אנסה לענות לך: 1. כן, לעיתים דלקת בערמונית גורמת לכאבי אשכים אבל לא רק. אם זה מחמיר עליך לפנות לרופאה שלך לבדיקה של האשכים ויוחלט על צורך בבדיקות נוספות בהתאם לממצאים. 2. ראה תשובה 1. 3.לעיתים פעילות גופנית גורמת הלחמרה בכאבים אך לא בהכרח. אם החמרת הכאב היא באשכים יש לבדוק את האשכים והמפשעות כדי לשלול בעיה באזורים אלו כמקור לתלונותיך, למשל דלקת אשכים, זיהום מקומי, וריקוצל , בקע וכדומה. 4.לרוב לדלקת ערמונית אין השפעה על וריקוצל. אבל- אם מקור כאבי האשך שלך הוא הוריקוצל, זה יצריך טיפול. יש מצב שללא קשר לדלקת בערמונית הוריקוצל המינימאלי משמאל החמיר ואולי הוא הגורם לכאבים. במקרה כזה כדי שתבדק אצל הרופאה בבדיקה גופנית וכנראה גם תזדקק לבדיקת אולטראסאונד לאשכים. 5.אם אכן זו דלקת זיהומית (כלומר יש חיידק) אזי אנטיביוטיקה אמורה להשפיע תוך מס ימים מתחילת הטיפול. חשוב לזכור שהערמונית היא איבר פנימי ולעיתים דלקת כזו מצריכה טיפול ממושך באנטיביוטקיה, וגם, לצערי, לעיתים חלק מהטיפולים לא עוזר - בעיקר אם מדובר בדלקת שאינה זיהומית. 6. הרופאה צריכה לבדוק אותך מאזור הבטן התחתונה, אזור המפשעות והאשכים, איזור הפרניאום(בין שק האשכים לפי הטבעת) ובדיקת אצבע להערכת הערמונית. כל זה ייתן לה מידע היכן בדיוק כואב ואולי תמצא סיבות אחרות או נוספות לתלונותיך. 7. בוודאי. 8.בעת דלקת מומלץ להמנע מכל מה שמחמיר את התסמינים, שפיכה יכולה להיות אחת מהם ולכן מומלץ להמנע. כמוכן רצוי שתנסה להמנע מעישון, מקפאין, אלכוהול ושוקולד שכולם גריינים לאי נוחות באזור.

23/11/2013 | 22:34 | מאת: avinur

לד"ר שלום, קראתי תגובות לגבי מינירין מלט. נטלתי מינירין 10 (לא מלט) . אני סובל מנוקטוריה (3-4 פעמים בלילה ) טיפול במינירין לא עזר לי. האם יש סיכוי לדעתך כי טיפול במינירין מלט כן עשוי לעזור??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, המינון של מינירין רגיל (שאינו מלט) הוא 0.1 או 0.2 ולא 10. אולי נטלת תרופה אחרת? חוצמזה שצריכה להיות התוויה לטיפול זה ואין לקחת את התרופה ללא מרשם רופא מסודר. הפרעות למתן שתן בלילה יכולות להיות ממקורות שונים כל שאולי אתה צריך טיפול אחר. פנה לאורולוג לבדיקה והוא יחליט מה הטיפול היעיל ביותר עבורך.

24/11/2013 | 17:26 | מאת: avinur

אכן את צודקת -נטלתי מינירין 0.1 . רציתי רק בשלב זה יותר מידע כללי לגבי יעילותה של מינירין מלט לעומת מינירין ( רגיל ) עפ"י נסיון שנצבר. כמובן שבסופו של דבר אפנה לאורולוג.

אני שנתיים לאחר ניתוח הסרה של הערמונית וסדרת הקרנות עדיין דולף לי שתן והרבה . יש מה לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש מה לעשות. צריך לפנות בלדיקת אורולוג ולעבור בירור כולל US דרכי שתן, אורודינמיקה, ניתן לנסות טיפול בפיסיותרפיה לחיזוק רצפת אגן, תרופות ועוד.

22/11/2013 | 21:48 | מאת: אלי

שלום דר חתומי בן 33, סובל בשנה וחצי האחרונות מדלקת כרונית בערמונית, שגורמת לאי נוחות בקצה הפין,לאחר לקיחת 4 סוגי אנטיביוטיקה ש 2 מתוכם ל 6 שבועות (דוקסילין וציפרו) שלא עזרו, האורולוג אמר שזו דלקת ממקור עצבי ולא מוצא לזה פתרון. כל הבדיקות יצאו תקינות לחלוטין (PCR,תרבית שתן,תרבית זרע,שתן כללי ואולטראסאונד). גם תרופות אנטי דלקטיות לא עוזרות לי. קיים טיפול שיכול להפסיק את הדלקת הזו אחת ולתמיד ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלי, כפי שציינת עברת בירור מקיף לתלונות שלך וכנראה שיש לך דלקת כרונית בערמונית. לצערי לרוב לא מצליחים לבודד חיידק כמקור לתופעה, ובסופו של דבר צריך להתמקד במה עוזר. להמנע ממה שגורם גירוי יתר לערמונית ומחמיר את התלונות (למשך שתיה קפאין, אלכוהול, עישון, שולוקלד וכדומה), להמנע מפעילות מינית בעת החמרה של התסמינים ועוד. לצערי לא תמיד יש אכן מענה מספק, ומדובר במצב מתסכל גם למטופל וגם למטפלים..

22/11/2013 | 17:15 | מאת: י

עברתי היום בדיקת ציסתוקופיה בה הרופא הודיע לי שיש לי פורסטטה ערמונית מוגדלת אני בן 22 וקראתי והבנתי שזה נדיר בגיל כזה אני מודאג מאד יש לציין שאני שלמעלה משנה סבלתי מהתסמינים כגון השתנה מרובה בלילה וחוסר התרוקנות טופלתי לפני חצי שנה אצל רופא אחר שנתן לי נרות פרמיקסון ועוד כדור שלקחתי במשך חודש והייתה הטבה עד לא מזמן שבזמן האחרון זה חזר להפריע לי והלכתי לעוד רופא הדר הביא לי קדקס 2 מג ליום לקחת בלילה לפני השינה רציתי לדעת ממה אני סובל אני לא מבין יש לי פרוסטיטיס-דלקת בערמונית או פרוסטטה-ערמונית מוגדלת או שזה אותו דבר אני פשוט אובד עצות ומדוכא בנוסף רציתי לדעת האם הכדור(קדקס) פוגע בתפקוד המיני ובחשק המיני תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אכן הגדלת ערמונית היא בעיה של גברים מבוגרים (גיל 50 ומעלה) וזה נדיר למצוא ערמונית מוגדלת בגברים צעירים אך זה עשוי לקרות. דלקת בערמונית יכולה לפעמים לגרום לנפיחות מקומית ואולי למצב שיראה כאילו יש לך הגדלה של הערמונית. ברוב מקרי הדלקת לא מוצאים את החיידק ואת הסיבה למה יש לך הפרעה במתן השתן, וצריך פשוט למצוא מה מקל עליך ועוזר לך להמנע מאותם תסמינים שמפריעים לך. אין מה להכנס לדיכאון. זה שהערמונית מעט מוגדלת ממש לא אומר שיש בה מחלה מסוכנת (בוודאי לא סרטן שלא מוכר בגיל כל כך צעיר). קדקס אמורה לעזור לך להטיל שתן יותר בקלות וללא קושי. תרופה זו יכולה לגרום לירידה בשפיכה שמסתדרת אחרי שמפסיקים את הטיפול. היא לא אמורה לפגוע בחשק המיני אבל יש כאלה שמציינים שזה כן פוגם. אם זה כך ניתן להחליף לתרופה אחרת כמו אומניק או קסטראל. דבר עם הרופא המטפל שלך.

29/11/2013 | 15:07 | מאת: י

עוד שאלה אני מתאמן די קבוע בחדר כושר בהרמת משקולות האם יש קשר בין האימונים לערמונית מוגדלת? והאם אפשר להמשיך להתאמן כרגיל או שזה מחמיר את המצב? תודה רבה!

תרופות קבועות אחרות?, בן-64 סובל מ-י.ל.ד. עשרות שנים,נוטל ב-15 השנים האחרונות אמלודיפין 10 מ"ג,להפרעות שינה קסנקס 1 מ"ג,ב-10 החודשים האחרונים נוספו לי קרדילוק+ טמבוקור נגד הפרעות קצב(פרפור פרוזדורים)ומינרין מלט נגד הפרוסטטה,(רק השבוע שיבחתי פעולתה). השבוע עברתי בדיקת קולונוסקופיה עקב דם חיובי בצואה,בבדיקה נמצאה דלקת בפי הטבעת(בהגדרה מקצועית כ 2-3 ס"מ מעל האנוס רירית בצקתית חסרת ברק והפרשת פיברין-נלקחו ביופסיות)נגד הדלקת נרשמה לי פתילת רפאסאל(נר) 1 גרם ,1 ליום ,למשך 3 חודשים. האם הפתילה לא תפריע לשאר התרופות.?תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

עליך לקבל תשובה על פעולתה של הפתילה ואינטראקציה בין תרופתית מהרופא שרשם לך אותה. עד כמה שידוע לי אין בעיה עם מינירין. יש להמנע משתיה מופרזת בעת הטיפול במינירין.

19/11/2013 | 08:37 | מאת: שגב

בתחילת החודש התלוננתי על עצירות קשה כשהתחלתי לקחת את התרופה מינירין מלט-120 מ"ג שרשם לי האורולוג ד"ר לאופר מנחם מגבעתיים, מסתבר שהעצירות נובעת מכדורי הנורווסק(חוסמי תעלות הסידן)נגד י.ל.ד.שאני נוטל זה שנים רבות,בהתחלה המינרין כנראה החמיר מעט את העצירות ובהמשך הגוף התרגל. היום אני כבר לא מתעורר בלילה למתן שתן ואם זה קורה אז לא באמצע הלילה, במהלך היום זרימת השתן תקינה. המלצה(בהתייעצות עם האורולוג שלכם כמובן) לאלה הסובלים מערמונית מוגדלת(פרוסטטה),לפני שאתם מתפתים לפרסומים החדשים על ניתוחים ,קרני לייזר ושיטות חדשות להפליא לטיפול בבעיה,נסו את המנירין מלט,לי זה עוזר מאוד. תודה לד"ר לאופר על התרופה ותודה מיוחדת למנהלת הפורום-ד"ר שירה ששכנעה אותי כאן שהעצירות הקשה-לא מהמנירין(כמעט והעפתי את המנירין)

לקריאה נוספת והעמקה

שמחה לשמוע שאתה חש בטוב.

18/11/2013 | 12:47 | מאת: נונו

שואל מה פשר האולטראסאונד ונפח הערמונית האם הכל בסדר הנדון: גב / מר: ליסאי חנן, מין: ז גיל: שנים 70 : ז.ת 001636372 רעננה סוקולוב 09-7745408 16 _________________________________________________________________ ... להלן תוצאות הבדיקות אשר בוצעו בתאריך 06/11/2013 : .א ס כליות ודרכי השתן סיבת ההפניה א"ס כליות כרונית ******* כליה ימנית בגודל: 11.9 ס"מ . פרנכימה מעט אקוגנית מהרגיל. ציסטות, הגדולה 2.7 ס"מ . לא הודגמו אבנים , אין הידרונפרוזיס. כליה שמאלית בגודל ס"מ. פרנכימה מעט אקוגנית מהרגיל. ציסטות, הגדולה 3.7 ס"מ לא הודגמו אבנים , אין הידרונפרוזיס. שלפוחית שתן: בעלת קיבולת קטנה, ללא ממצא. ( הנבדק הגיע בסיום קליניקה ). ערמונית: מוגדלת, בנפח 106 ק"סמ . לסיכום: פרנכימה מעט אקוגנית מהרגיל דו-צדדי. ציסטות בכליות דו-צדדי. בברכה, הדפסת ההודעההוספת תגובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רוב, לא ציינת מה גילך ומדוע עברת את הבדיקה. ע"פ מה שרשום הכליות סה"כ בסדר, עם ציסטות קטנות בשני הצדדים (לציסטות פשוטות וקטנות אין משמעות קלינית כלשהי ויש רק לעקוב אחת לכמה זמן בהתאם לרופא שלך). צויינה שלפוחית לא מלאה ולכן קשה להתייחס גם לגודלה של ערמונית שצויינה כאן 106 ס"מק- בהחלט מוגדלת, אבל יש צורך לבצע את הבדיקה עם שלפוחיית מלאה.. ממליצה לך לחזור על הבדיקה עם שלפוחית מלאה כדי לקבל מידע נכון יותר על גודלה של הערמונית. וגם לבדוק שארית שתן לאחר התרוקנות זה בעיקר חשוב בהתאם לתסמינים שלך- האם יש לך הפרעות השתנה או לא. אם כן- זה יצריך טיפול ואפשר להתחיל עם תרופות. אם אין לך שופ הפרעות וגם אין שארית- לגודלה של הערמונית אין משמעות.. גש לאורולג להתייעצות ובדיקה.

18/11/2013 | 09:01 | מאת: אלי

בס"ד שלום ביצעתי בדיקת שתן כל המרכיבים היו שליליים ורק בדיקת u.ureal/parvum-pcr היתה חיובית אשמח אם אקבל הסבר מה זה בדיוק אומר האם יש צורך בתרופות כלשהם ואם אכן יש בעיה האם היא ניתנת לריפוי בלקיחת תרופות אודה מאוד לתשובתך והתייחסותך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלי, לפי מה שאתה מציין עברת בדיקת PCR בשתן. אם יש לך תסמינים של צריבה או הפרשות מהאיבר אכן כנראה שמדובר בזיהום ועליך לקבל טיפול אנטיביוטי מהרופא שהפנה אותך לבדיקה זו. היות שלרוב מדובר בחידיק של מחלות מין חשוב להפנות את בת הזוג שלך לבדיקה וטיפול לפי הצורך. אם הבדיקה בוצעה כבדיקת שגרה ואין לך שום תסמינים לא בהכרח צריך לטפץ. גש לאורולג שלך לשיחה והמשך טיפול.

17/11/2013 | 10:25 | מאת: אלון

שלום ד"ר חתומי לפני 3 חודשים החלו לי כאבים באזור האשכים. בבדיקות לא נמצאו חיידקים, ובכל זאת לקחתי דוקסילין, וציפרודקס "רק כדי להיות בטוח". (כמובן במרשם מהאורולוג). הכאבים התפרסו על אזור האשכים עצמם (ממש תחושה של בעירה) באופן מתמיד, ללא קשר לעמידה/שכיבה וכו'. הכאבים חשו "מפוזרים" - פעם כאב באשך השמאלי, ולאחר שבועיים הכאב "נדד" לאשך הימני. חשבתי שזאת דלקת ביותרת האשך (פשוט לא ידעתי איך לתאר/למקד את הבעיה וזה נשמע והרגיש דומה למה שמופיע בפירסומים השונים של גוגל). במשך כחודש, הגעתי לתשישות יומית יחסית ופשוט נשכבתי מעייפות כל יום כמה שעות רק כדי לנוח מהכאב. הכאב הוא מוזר. אני יכול לבצע פעילות מינית, אבל הכאבים הרגישו כפועמים חזק יותר לאחר כמה שעות אחרי וממש מפילים מרוב כאב. הכאב הגיע למצב שבו אם הייתי נוגע בשק האשכים, הייתה תחושה של כאב בוער. החלטתי לבצע עצירה יזומה של כל פעילות זיקפתית/פליטה, ובמשך חודש ממש דיכאתי את עצמי מבחינה מנטלית. עד רמה שבה בקושי הייתי נוגע בעצמי. פעמיים היו לי פליטות נוזל זרע תוך כדי השתנה. לאחר החודש של ההפסקה של הפעילות, הכאבים פחתו משמעותית, והתחילו להתמקד. הכאב באשכים עצמם והרגישות שלהם פחת, והכאב אבל לאזור הפרינאום. התחושה הייתה שיש לי מעין כדור אש קטן שבוער חם באזור הפרינאום, ותיאור הכאב יכול להיות כמו לשבת על גולה רותחת בקצה של מקל. התחלתי לקחת חוסמי אלפא אלפו-קל XL בשאיפה שזה יעזור. לאחר שבועיים, הכאב הזה אף הוא פחת והתמקד/נייד לשרירים שבחוסר תיאור אחר, אתר אותם כ"השרירים שמסביב לכדור אש/ג'ולה " מהתיאור הקודם. התחושה כעת היא שהשרירים באזור הפרינאום הם החלק הכואב, ומהם יש הקרנת כאב לאזור שק האשכים. בלי שאני יכול להסביר את זה, בסביבות שעות הערב, הכאבים פוחתים (כאילו התעייפו לי השרירים מהכאבים היומיים והם מוותרים). אני מוכן לקבל שאני במתח נפשי שיוצר לחץ, יש הרבה לחצים בעבודה. אני חושב שהכאב כרגע מרוכז בשרירים ש"תפוסים". לאחר פעילות מינית - יש לי יום וחצי של כאבים חזקים מאד, שפוחתים לאט לאט, אבל כמעט כל הזמן יש תחושת כאב. עם זאת, יש כל כמה ימים, ממש תחושה של כמה דקות של "הי הכאב נעלם לי" וכמה דקות לאחר מכן הוא חוזר. האם יש פיזיוטרפיה או תרגילי התעמלות כלשהם שיכולים אולי להקל/לשחרר? האם יש פעולות שאני צריך להמנע מהן? אם זאת בעיה של שרירים שתפוסים, האם יש אולי זריקות כמו קורטיזון שניתן להזריק לשרירים באזור הפרינאום? או שיש סיכון אחר מכזה דבר? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אכן התמונה שאת מתאר יכולה להתאים לדלקת כרונית בערמונית או לדלקת אשכים. אם לא נבדקת בצורה מסודרת אצל אורולוג כדאי מאוד להבדק ולא לטפל לבד. חשוב לשלוח בדיקות שתן כללית ותרבית, שתן PCR למחלות מין (STD) ואולי גם תרבית זרע. אם יש אודם ונפיחות באשכים צריך לעבור US אשכים כולל דופלר. אם עיקר הכאב הוא לאחר שפיכה ובאיזור הפרינאום זה אכן מכוון לדלקת בערמונית, ואזי אפשר גם לבצע תרבית 4 כוסות דרך מרפאות חוץ בבתי החולים. בכל מקרה אכן המנעות ממגע מיני לתקופה מסויימת יכולה להקל. אתה צריך להבין שברוב המקרים של דלקות ערמונית כרוניות לא ניתן למצוא את החיידק ולרוב הן פשוט דלקות שאינן זיהומיות (INFLAMMATION ולא INFECTION. ) מה שחשוב כעת הוא להתמקד בלעשות מה שאתה יכול כדי למנוע כאבים ולהקל עליך וזה אומר- להוריד משמעותית את ה STRESS בו אתה נמצא- זה מאוד משפיע. להמנע מקפאין לסוגיו(גם לא בתה, קולה, שוקולד), להמנע מאלכוהול ועישון. להקפיד על שתית מים מרובה, נוגדי כאבים ודלקת כמו נורופן או אדוויל, ומנוחה. אם במי מהתרביות יצמח חידיק אפשר לתת לך אנטיביוטיקה בהתאם. אם ב US יש ממצאים של דלקת באשכים- כנ"ל אם הכל תקין- אין הרבה מה לעשות חוץ ממניעת גירוי לכאב כפי שציינתי.

שלום ד"ר חתומי, תודה על התשובה המהירה, קיצרתי בתיאורים, אבל אכן ביצעתי את US אשכים וביצעתי את הבדיקות שתן PCR ולכלמידיה עוד בתחילת התהליך - כולן יצאו שליליות. כבר חודש שאני לא שותה קפה, והתה היחידי שאני שותה כעת (חסר ניקוטין - וטעם) הוא קמומיל. איני מעשן, ואפילו נמנעתי לאכול מאכלים חריפים. תרבית 4 כוסות עדיין לא ביצעתי. תרבית זרע עדיין לא ביצעתי. השאלות שעולות/חוזרות הן: 1. האם ניתן להזריק סטרואידים כדוגמת קורטיזון לאזור הפרינאום - האם תהיה לכך השלכה/אפקט הרגעה? או האם זה מסוכן? 2. האם יש פעילות של פיזיוטרפיה או תרגולים שונים של מתיחות שניתן לבצע כדי ל"שחרר את השרירים"? 3. האם יש פעילות שדווקא רצוי להמנע ממנה? 4. האם זהו מצב שמוכר ברפואה, ויש לו אורך חיים כלשהו, כלומר צפוי שאמשיך לסבול למספר חודשים, ולאחר מכן זה יתפוגג לבד? 5. לתרבית 4 כוסות - האם עליי להפסיק לקיחת חוסמי אלפא? תודה,

16/11/2013 | 20:58 | מאת: הנסי

בן 70 ובאולטראסאונד נכתב בתוצאות על פרוסטטה בנפח 106 סמ"ק מה עלי לעשות והאם ישנה דחיפות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא הסברת מוע עברת את הבדיקה. מה שציינת הוא שבאולטראסאונד ראו שיש לך ערמונית גדולה בנפח 106 סמ"ק. יש לכך משמעות רק באם יש לך תסמינים של קושי בריקון השלפוחית או אם חווית אצירת שתן- כי אז צריך טיפול תרופתי להקלת ההשתנה או לשקול ניתוח, וגודלה של הערמונית יכוון לטיפול המתאים. אם אין לך שום תסמינים והשתן יוצא באופן תקי אין שום משמעות לגודל הערמונית.

18/11/2013 | 10:45 | מאת: ליסאי חנן

הנה הסיבה לאולטראסאונד עקב אי ספיקה אז גם ראו את הפרוסטטה של 106 סמ"ק.הערה קריטאנין בדם 1.6 אשמח לתשובה אז ממני חנן ++++++++++++++++++++ הנדון: גב / מר: ליסאי חנן, מין: ז גיל: שנים 70 : ז.ת 001636372 רעננה סוקולוב 09-7745408 16 _________________________________________________________________ ... להלן תוצאות הבדיקות אשר בוצעו בתאריך 06/11/2013 : .א ס כליות ודרכי השתן סיבת ההפניה א"ס כליות כרונית ******* כליה ימנית בגודל: 11.9 ס"מ . פרנכימה מעט אקוגנית מהרגיל. ציסטות, הגדולה 2.7 ס"מ . לא הודגמו אבנים , אין הידרונפרוזיס. כליה שמאלית בגודל ס"מ. פרנכימה מעט אקוגנית מהרגיל. ציסטות, הגדולה 3.7 ס"מ לא הודגמו אבנים , אין הידרונפרוזיס. שלפוחית שתן: בעלת קיבולת קטנה, ללא ממצא. ( הנבדק הגיע בסיום קליניקה ). ערמונית: מוגדלת, בנפח 106 ק"סמ . לסיכום: פרנכימה מעט אקוגנית מהרגיל דו-צדדי. ציסטות בכליות דו-צדדי. בברכה,

13/11/2013 | 22:13 | מאת: טומי

דר חתומי שלום רב , לאחר התייעצות עם 3 מומחים החלטתי לבצע ניתוח ל פתיחת הצרות בצוואר השלפוחית. מומחה אחד הציע לעשות את הניתוח עם לייזר קי טי פי . המומחה השני הציע להשתמש ב Cautery . רציתי לדעת אם לפי דעתך יש יתרונות לאחת השיטות ומה עדיף לי לבחור תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ככל שתשאל יותר רופאים תקבל יותר דעות :-) שתי השיטות למעשה עושות אותו דבר, אחר בעזרת לייזר והשניה עם אנרגיה חשמלית. שיטת לייזר חדשנית יותר יש האומרים כי גורמת פחות תופעות לוואי אך מאידך אין יכולת להשתמש בחומר שמוסר לבדיקה היסטולוגית- מה שכן ניתן לאחר חיתוך חשמלי "רגיל"- לפי הצורך כמובן. חשוב שתמצא לך אורולוג מנתח מיומן ובר נסיון, שתוכל לשוחח עמו ולקבל ממנו את כל המידע הרלוונטי כדי להגיע להחלטה הנכונה לך.

11/11/2013 | 14:39 | מאת: אבי

שלום ד"ר . האם לקיחה חד פעמית של 2 כדורי אומניק אוקס באותו יום, בהפרש של 6 שעות עלולה לגרום נזק לגוף ? בתודה . אבי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, המינון המומלץ לטיפול באומניק אוקס הוא כדור בודד של 0.4 מג' ליום. מעל מינון זה מדובר במינון יתר שעשוי לגרום לתופעות לוואי ויש להמנע מנטילה לא נכונה של התרופה.