נגישות
נגישות

פורום אורולוגיה

הפורום יחזור לפעילות בקרוב
אורולוגיה הינו תחום ברפואה העוסק במגוון רחב של הפרעות בדרכי השתן בגברים ובנשים ובבעיות הקשורות במערכת המין הזכרית. פורום זה יספק מענה לגבי הדרכים השונות לאבחון וטיפול בתופעות הקשורות למגוון רחב של בעיות אורולוגיות: אורולוגיה אונקולוגית - ממאירויות (גידולים) של בלוטת הערמונית, כליה, שלפוחית שתן ואשכים. חוסר שליטה במתן שתן: דליפת שתן במאמץ, דליפת שתן שבדחיפות ועוד אין אונות ופריון הגבר. הגדלה שפירה של הערמונית והפרעות בהטלת שתן אבנים בדרכי השתן. בעיות באשכים: ורידים מורחבים (וריקוצל), הצטברות נוזלים ועוד. נושאים נוספים באורולוגיה: זיהומים בדרכי השתן, מחלות מין ועוד.
11507 הודעות
10024 תשובות מומחה

מנהלי פורום אורולוגיה

הפורום יחדש את פעילותו ב- 28.07.19
14/07/2019 | 05:54 | מאת: בדיקת זרע

שלום! בבדיקת זרע שבוצע נמצא שיש לי Commensal flora מזה אומר בבקשה? תודה!

ברצוני ללכת לאורולוג עקב דלקות חוזרות בשלפוחית השתן. האם זה יכלול בדיקה גופנית או רק תשאול?

13/07/2019 | 22:19 | מאת: מאיר

אני מצרף את תוצאות הבדיקה שעשיתי ומה עלי לעשות? ניתוח TRAP נוסף? או שיצאו לגמרי את הערמונית?

שלום, רציתי לשאול בעניין מספר דברים אינטימיים, שאני סבור שהם נורמליים ורגילים, אך אני רוצה להיות בטוח בזה. א. הרבה פעמים כשאני הולך לשירותים, בהתחלה יוצא לי בשתן נוזל סמיך יותר מאשר שתן רגיל (הוא שקוף ונראה כשתן רגיל, אך הטיפות יותר "נדבקות" אחת לשניה). ב. הרבה פעמים אני רואה בסוף היום סימנים לבנים על התחתונים שלי, ואלו סימנים שאינם יורדים בכביסה. ג. לפעמים קורה לי שיוצא לי בתחילת השתן נוזל סמיך לבן (עשיתי בדיקת שתן לבדיקת מחלות מין, והתוצאות היו שליליות). ד. האשכים שלי עשויים בצורה שאינה סימטרית. אשך ימין שלי נוטה יותר לכיוון מעלה מאשך שמאל. וכן גם הפין שלי נוטה קבוע לצד שמאל (יתכן שזה בעקבות אשך ימין שנוטה למעלה ודוחף את הפין לצד שמאל). ה. ישנן תקופות שבהן יש לי מי פעם כאבים באשך שמאל. לפני מספר שנים הלכתי לבדיקת אולטרסאונד והתברר שיש לי ציסטה קטנה. רציתי לשאול האם דברים אלו חריגים ומצריכים בירור מעמיק או שהם רגילים ואני לא צריך לחשוש? בנוסף, רציתי לשאול, מכיוון שאני רווק ולא מקיים יחסי מין, האם דברים אלו צפויים להשתנות לאחר הנישואין או שאלו דברים שנמשכים גם כאשר מקיימים יחסי מין באופן קבוע. תודה רבה

בזמן אחרון יש כאבים בהטן תחתונה והרגשה לא נעימה בקצה הפין. אחרי תייעצות עם הרוםא הפנה אותי לבדיקת זרע.בבדיקת זרע נמצא Commensal flora. מזה אומר בבקשה. תודה!

13/07/2019 | 07:14 | מאת: יוסקה63

שלום אני נשוי בן 62, ערמונית מוגדלת במעקב אורולוג. מקבל אומניק 0.4 מ"ג. שתי בעיות: 1. לפעמים 1:3 לא מצליח לגמור. 2. כשאני גומר לפעמים אין פליטה.

12/07/2019 | 09:48 | מאת: מאיר גלבוע

אני חולה בלימפומה וגם בערמונית מעט מוגדלת .התחלתי לקחת את התרופה psa שלי ירד למס 2 ממס 4 . מאז שאני לוקח את התרופה יש לי מין כתמים אדומים עם גירודים עם תחושה של הקיצות .האם זה יכול להיות מהתרופה

אני סובל במשך כשבועיים מכאבים כשאני משתין ויש לי כאבים בפין כרגע שורף לי בפין בלי כל היום ויש לי דחיפות ללכת כל הזמן לשירותים הייתי אצל רופא משפחה הוא שלך אותי לתת שני סוגי דגימות של שתן כרגע מחכה לתוצאות אבל סובל המון

08/07/2019 | 20:28 | מאת: zipora

שלום בעלי עבר סיטי דרכיי שתן בגלל דימומים ואבנים בעבר סבל מאבנים בכליות עבר ניתוח מעקף ואחר כך ניתוח הוצאת אבנים וצינור המעקף שאלתי בעקבות הסיטי =מה זה וכיצד מטפלים ?? ציסטות פראפלביות אבנים בכיס שתן ובכיס מרה תודה

5 שבועות שלא עונים

06/07/2019 | 13:08 | מאת: אנונימי

שלום יש לי מאז שאני זוכר את עצמי מין כדור צהוב כזה על העורלה ולא ממש התיחסתי אפשר לדעת מה זה ? בן 17

05/07/2019 | 22:14 | מאת: דניאל

שלום וברכה, בתקופה האחרונה שמתי לב כי וריד בצבע ירוק לאורך החלק השמאלי של גוף הפין נפוח יותר מהרגיל. (לעתים) מלווה תחושת כאב\לחץ קל באזור, במיוחד לאחר גירוי איבר המין בעת אוננות. ראוי לציין כי בתקופה האחרונה אינני מצליח להגיע לפורקן בעת אוננות, רק לעתים לאחר מאמץ רב, וקשה לי להצביע על סיבה מסוימת. אני תוהה כמו כן אם הנפיחות נוצרה או גברה בעקבות המאמץ המתמשך לגירוי האיבר כפי שציינתי. פניתי לבדיקת שתן במעבדה והיא תקינה לחלוטין. קבעתי תור לאורולוג בסוף החודש לבחון את כל הדברים הללו. מהם הגורמים לורידים נפוחים בדרך כלל? והאם מדובר בבעיה שגרתית שאמורה לחלוף עם הזמן? תודה רבה.

06/07/2019 | 22:30 | מאת: דניאל

בנוסף לוריד הנפוח הבחנתי בימים האחרונים בשקע באיזור הוריד, מה שמשווה לאיבר מראה מכופף במיוחד במהלך זקפה(דווקא בזקפה מלאה בקושי רואים את זה, יותר בזקפה קטנה עד בינונית). אני לא יודע אם זה עניין נפרד או לא. האם ייתכן וזהו סימן לעקמת הפין או שעקמת היא מקרה חמור יותר? ייתכן ויש לי את זה כבר זמן מה ולא שמתי לב, מכל מקום המראה הזה בהחלט העלה בי חששות.

הי מעל חודש וחצי אני סובל מחסימה של השופכן בכליה שמאלית. דבר שמונע מהכליה להתרוכן. הדבר גורם לכאבים בצד השמאלי של הגוף. לחץ ברגל, יד וחזה שמאלי עברתי בדיקת ציסקופיה בשלפוחית והבדיקה היתה תקינה אבל הזרימת שתן ממש במצב גרוע עד לפני שבוע נטלתי כדור בשם שעזר לשלפוחית. ובשבוע האחרון נגמרו לי הכדורים. ובמקביל במהלך השבוע המצב של החסימה נהיה גרוע. הכליה מלאה מס שעות ללא התרוקנות, חשבתי שזה אולי מאי לקיחת הכדורים אתמול בצהרים קיבלתי שוב את הכדורים. חצי שעה אחרי הנטילה, הכליה שוב נחסמה, והמצב היה חמור עם כאבים ברגלים. חזה. לחץ בעורקים אז הבנתי שהמצב נחמיר בשלפוחית. ושאני מרגיש שהשופכן לא מתרוקן בכיס הדלפוחית. ואף מרגיש כמו גושים או אויר בחלל השלפןחית, ברוב הצד השמאלי שלה! היום עשיתי דיקור סיני. שהבנתי לפי הכאב הנורא בטיפול. שיש בעיה בשלפוחית. שהכליה מתרוקנת רק אחרי שעות שאני שם כרית חמה יל הבטן. לוחץ הרבה עד שאני מרגיש טיפה זרימה לבפנים אציין שב 10 ימים האחרונים הייתי 4 פעמים בטרם בגלל הרעה במצב הגופני . כמו שציינתי. לחץ דם לחץ בחזה. אי מתן שתן שעות כאבים בשלפוחית. שורף באזוא הכליות . בחילות חוסר תאבון מתן שתן מזערי ביותר כל הבדיקות היו תקינות השתן הדם תפקודי כליה תפקודי לב אבל לא קיבלתי מענה לבעיה ואף אמרו לי שהשלפוחית מתרוקנת לפני בדיקת קרטנין ביום ג הקרוב אני מבקש מהרופא משפחה את כל הבדיקות לפתרון הבעיה זה לא נורמלי לתפקד ככה חודש אני לא מצליח לישון ממש עינוי לעבור את הכאבים. הפחד הנפשי מהמצב הרפואי אודה לתשובה הוד

05/07/2019 | 17:13 | מאת: אייל

שלום, בן 33, בריא בסה"כ, אובחנה אצלי דלקת כרונית בערמונית לפני כעשור. יש לי תחושה כבר מספר שנים, שבכל פעם שיש מעט לחץ ללכת לשירותים (מספר 2) אני מרגיש סחרחורת, שעוברת אחרי מספר שניות. לעיתים אני מרגיש קודם את הסחרחורת ואז מבין שנבעה כתוצאה מהלחץ לשירותים. מי יכול לעזור לי בתחום? האם קשור לדלקת בערמונית? תודה.

שלום שאלה ארוכה אשמח אם תעזור.... לפני כ3 שנים הייתי עם בחורה שבצעה בי מין אוראלי אגרסיבי מאוד(לצערי אפשרתי את זה) באופן מיידי(עניין של שניות) חשתי כאב עמום בפין ובאשכים הכאב התחזק מאוד .לאחר כשבוע חשתי כאבים וקושי להשתין כאילו הכל נהיה צר יותר.הדבר הזה חלף לאחר מכן סבלתי מצריבה בקצה הפין כאבי אשכים וכאבים באזור פי הטבעת.במשך חודשים רבים נבדקתי לצהבת B C איידס הרפס 1 2 עגבת מחלות מין PCR מספר פעמים(הבדיקות בוצעו במקומות טובים קופהח כללית שיבא תל השומר ובמעבדות של איכילוב) לאורך התקופה לפי זמני החלון המתאימים הכל היה תקין .לאחר מכן היה שנה שקט ושוב הכאבים הללו חזרו רק לשבועיים....חודשיים נוספים היה שקט ואז הכאבים חזרו למשך תקופה ארוכה יותר...כאבים בקצה הפין כאבים באשכים ובאזור פי הטבעת.כאבים בשפיכה וקושי בהשתנה.לאחרונה הגעתי למרפאה שם עשן לי בדיקת שתן לפני ואחרי עיסוי של הערמונית ולקחת דגימה מקצה הפין קבלתי את התוצאות והן תקינות..יש לציין שבבדיקת מישוש של הערמונית על ידי מספר אורולוגים הכל תקין.שאלותיי הם:1.האם בכל זאת אחרי כל הבדיקות הללו עם תשובות תקינות האם בכל זאת יכול להיות מחלת מין כלשהי?2.מה אני יכול לעשות עכשיו אני מאוד מודאג?

יש לציין שבדיקות תרבית שתן ובדיקות שתן כלליות תקינות

04/07/2019 | 16:19 | מאת: אלי

יש לי אבן בגודל 7 מ"מ בשופכן דיסטאלי. מטופל אומניק (1×1) וזאלדיאר (1×3). מדד קראטנין (2.7.19) = 1.55 מדד קראטנין היום (4.7.19) = 1.82. האם תקין? האם לעלות למיון?

04/07/2019 | 10:57 | מאת: אור

אחרי כמה זמן מקבלים תוצאות אולטרסאונד אשכים? אם בדיקה תהיה סביבות 11 בבוקר (אמצע שבוע) באסותא השלום, מתי צפי לקבל תוצאות? הבדיקה היא אולטרסאונד אשכים כולל דופלר. וכמה זמן לוקחת הבדיקה?

04/07/2019 | 10:37 | מאת: האני

שלום ד"ר אני בן 22, עשיתי פעמיים בדיקת זרע פשוטה והתוצאות היו שלא נמצאו תאי זרע. הבעייה שלי שהשפיך שיוצא זה שקוף לגמרי. אני מאונן פעמיים ביום בממוצע. ניתן לטפל בזה? והאם הזרע השקוף שיוצא הוא כתוצאה מזה שאין תאי זרע? תודה רבה

03/07/2019 | 15:50 | מאת: איליה

מבקש הסבר לתוצאות הבדיקה

03/07/2019 | 14:47 | מאת: רון

עברתי כריתת אשך שמאל לפני חצי שנה. עד היום, כאשר מרים דברים כבדים למשך של סביבות שעה, אני מרגיש רגישות באיזור שק האשכים, שלפעמים מופיעה גם לאחר שהמאמץ הסתיים, ונשארת משהו כמו 20 דקות - חצי שעה. בדיקה ידנית שללה וריקוצלה, כמו גם בדיקת אולטרא-סאונד. אם זה רלוונטי, עברתי ניתוח בקע מפשעתי בגיל 3 חודשים (כיום בן 20). מה יכולה להיות הסיבה לכאבים? תודה מראש.

02/07/2019 | 16:26 | מאת: חנוכה

אני אחר ניתוח הרניות דוצ. אך ביחס עם אשתי הרגשתי שלא יוצא כלום עד התכווצות שלישית או רביעית וכעת ראיתי זאת. יש לציין שהוצאת הקטטר הייתה כואבת ויציאת השתן שרפה 3, 4 פעמים במתן שתן. אני חושב שלא שאבו אותו עד הסוף.

02/07/2019 | 13:02 | מאת: zohar

תיקון והבהרה לשאלה הקודמת: לא מבקשת המלצה על האנטיביוטיקה המתאימה אלא מידע כללי על סוגי האנטיביוטיקה שציינתי ועל יעילותם בטיפול בחיידק הספציפי. מובן שהתכוונתי לעמידות החיידק.. תודה שוב

שלום לך, בבדיקת תרבית שתן נמצאו מעל 100000 citrobacter koseri. מהו סוג האנטיביוטיקה המומלץ למיגור חיידק זה? ומה ההבדל בין cephalexin ו- cefuroxime? האם מי משתיהן עדיפה? ושאלה נוספת- איך קוראים את תוצאות הרגישות של האנטיביוטיקה לחיידק, למשל: רגיש <=4.0 - מה זה אומר לעומת רגיש 4.0? המון תודה על התשובה, זוהר

מאז שאני לוקח דואודרט כחצי שנה, התחילו דקירות חזקות בעור במקומות שונים, כמו סיכות. תמיד אחרי המקלחת. בזמן האחרון בעיקר מתחת לשק האשכים ובעטרת הפין. זה נמשך כשעתיים. כאבים חזקים מאוד. האם יש לזה הסבר? האם קשור לכדור?

01/07/2019 | 19:23 | מאת: אבג

ביצעתי לפני חודש בדיקת סי.טי. פרוטוקול אבנים שאבחנה הרחבה קלה של המערכת המאספת משמאל.ביצעתי בהמשך בדיקת ctu ולהלן ממצאיה ממצא הרחבה של אגנונים אקסטראנלים יותר משמאל ללא הפרעה אורמכנית ללא פגמי מילוי במערכת המאספת הושפוכנים דו"צ עיבוי דופן כיס השתן לקורלציה קלינית (דלקת?) ליפומות בתעלות אינגווינליות דו"צ משמאל מימין זכירה מאוד. אין רואים בקע מפשעתי מה המשמעות של הממצאים?

30/06/2019 | 09:55 | מאת: אבנר

אני בן 47, שמתי לב שבשנים האחרונות כמות נפח הזרע הולכת ויורדת עד כדי 3 טיפות בערך. עשיתי בדיקת זרע ששם נאמר שהתוצאה מעולה אבל הבעיה היחידה היא בנפח הזרע שהוא פחות מ 0.5 מ"ל. מה יכולה להיות הסיבה לכך?

29/06/2019 | 01:10 | מאת: צלקת בגיל 35

צלקת שתתכן עקב תיקון ברית - הסרת גשר עור אני בחור בריא בן 35+ אני שוקל לעבור ניתוח להסרת גשר עור (תיקון ברית מילה). האורולוג בבית חולים הזהיר אותי שהצלקות אחרי הפעולה עלולות להיות לא אסתטיות יותר מהגשר עצמו. קשה לי לאמוד ולהבין כמה גרועה יכולה להיות הצלקת בהשואוה לגשר העור. שאלת תם/קיטבג: לא הצלחתי למצוא תמונות בגוגל לגבי "צלקת ברית מילה", "צלקת כירורגיה פין", "צלקת פין". יש חיפוש אחר שאוכל לעשות בגוגל כדי להסיק או לבחון מהי צלקת באזור זה? 3) קראתי פוסט של בחור שעבר את הניתוח בגיל 22. ואני אשמח לתשובות לשאלות שהוא מעלה: תוך כמה זמן צפויים להינמס התפרים? מתי אוכל לחזור לקיים יחסים ולתפקד מינית? האם הניתוח יפגע בתחושה שלי ובעצבים הרגישים בחלק העליון של איבר המין? האם אחווה כאב משמעותי במהלך זקפות לילה/בכלל ואף אתעורר בשל כך? האם רצוי להשאיר את המקום מאוורר או עטוף בתחבושת? האם כדאי למרוח משחה אנטיביוטית באזור התפרים? אתמול עברתי ניתוח להסרת גשר עור מהגלנס. אורך הגשר- ס״מ 1 בלבד. אני בן 22 ובריא בדר״כ. רציתי לשאול בדבר ההחלמה מהניתוח. כעת איבר המין נראה די רע..כל החלק התחתון של הכיפה (באזור הניתוח בלבד) בעל מרקם ומראה גבשושי ושלא תואם את מראה שאר האיבר. האם המצב ישאר כך או ששמא העור גדל מעל התפרים ויוצר טקסטורה נורמלית?

שלום לפני כמה חודשים עברתי פגיעת טראומה במהלך יחסי מין הלכתי לאורולוג והוא אמר שלפי מה שנראה לו אין כלום, יש לי קצת כאב ותחו'ה לא נעימה לפעמים אחרי שאני עושה סקס ולא בזמן סקס ולפי מה שנראה לי לא נראה שיש שינוי בזקפה מה שכן שמתי לב שיש זה שינוי בורידים האיבר המין הם יותר מנופחים כאלה ומורגשים משוגעים האיבר המין רציתי לדעת מה לדעתך יש לי והאם מותר לי לקחת כדור בסגנון ויאגרה האורולוג שהייתי אצלו אמר לי לקחת ויטמין e פעמיים ביום למקרה ויש משהו בסופו של דבר ................

27/06/2019 | 07:33 | מאת: חסוי

מזה כ - 6 שנים אני מבחין שאיבר המין שלי כשהוא במצב רפוי, חלק מהזמן הוא בעל תצורה מוזרה ומעוותת, אינו ישר בכל אורכו, כאילו יש בור בדפנות הצד שלו באמצע(מעוות לכיוון שמאל) האם איבר המין שלי ניזוק בצורה כלשהיא ? הכל קרה לאחר איבוד זקפה ואז הכל התחיל . הייתי באיזו שהיא בדיקה אחרת בלי קשר (כאשר הייתה לי דלקת בפין) והאורולוג אמר שמבנה הפין תקין (הוא לא ראה את הצורה המעוותת , הפין שלי היה מכווץ) . כנ"ל לפני מספר שנים לאחר האבחנה כשבועיים לאחר המקרה הלכתי לאורולוג ואמר שהכל תקין . איך זה ייתכן ? אני די מיואש מהמצב . אני צעיר בגילי רק בן 23 ולא אמורות להיות בעיות כאלה בדרך כלל . תודה .

26/06/2019 | 19:19 | מאת: אופק

היי אחרי אוננות של פעמיים שלוש אחד אחרי השני הרגשתי כאב בצד שמאל מתחת לכיפה וראיתי שהווריד התנפח לי בצורה קיצונית וכואב לי שאני נוגע בו האם זה מסוכן ? ועבר יומיים שלושה וזה עדיין ככה מה עושים ואיך מטפלים בזה ?

כבר אובד עיצות כבן 40 נשוי לפני כמה שנים במהלך קיום יחסים היה דימום מאיבר המין שלי כתוצאה מלחץ פיזי על האיבר מאז הפטריה הפכה לרגישה יותר .במהלך קיום יחסי מין עם האישה שהנרתי היה יבש הייתי סובל מכאבים בגמירה וגם היו לה כיווצים חזקים בגמירה שלה שהוסיפו לכאב שלי. סבלתי מדלקות תקופות ארוכות אחרי לידה שלא קיימנו יחסים גרמו לזה שהייתי מאונן ומפסיק לפני גמירכ מחוסר רצון לגמור ככה. זה גרם לכאבים נוספים. הלכתי לאורולוגים ואין מענה ... בדיקות שונות וכלום... כרגע האיבר חלש.. רגיש מאוד.לא יכןל לתפקד בכלל כמעט..מצליח זיקפה רק תוך כדי גירוי גמירה מהירה ללא עונג בכלל. מתוסכל ומפוחד שיש משהו חמור יותר בערמונית קיבלתי מהרופא אנטיביוטיקה לחודש ציפרדקס.ללא בדיקוץ..רק על סמך הממצאים שציינתי מרגיש שהלך לי איבר במין וזה פוגע בי קשה

26/06/2019 | 09:41 | מאת: אליאור

שלום דוקטור , לאחר תקרית לא נעימה סביב בסיס הפין שלי שהיתרחשה מלפני שנתיים הישתנתה כל ההיתנהגות של ריצפת האגן שלי - היא נהיית יותר מכווצת השתן נהיה יותר קשה לשחרר כמו גם יציאה , הלכתי להרבה רופאים במהלך השנתיים האלה רובם אורולוגים ואף אחד לא ממש הבין למה הדבר היתרחש חוץ מכמה השערות כמו : יכול להיות שסיב של שריר בבסיס הפין שלי ניקרע מעט או נימתח מעט וזה שינה את כל ההיתנהגות הכוללת שלן כל הריצפה , יש לומר שהזיקפה תקינה אבל יש תחושה שהפין שלי יותר משוחרר בצד שמאל כיאילו הוא נוטה לימין יותר . ביקשתי ללכת לבדיקות דימות כמו MRI וכדומה אבל נענתי בסירוב כי אמרו לי שזה לא יעזור לי ואפילו אם ימצאו משהו הם לא ידעו איך לטפל בדבר כזה .. שאלתי היא כזו : האם יש דרך יעילה לבצע בדיקת MRI ללא הפניה באופן פרטי בריצפת האגן ?, ספציפית באזור שבין בסיס הפין לפי הטבעת . תודה רבה מראש וכל טוב .

25/06/2019 | 22:02 | מאת: דנה

שלום, אני בת 38 ומזה 4 חודשים סובלת מדלקת בשתן וזה פעם ראשונה שיש לי דלקת בשתן, זה התחיל עם צריבה ממש ממש קליחה בזמן מתן שתן וצמרמורות בלי חום בחודש הראשון ורק בחודש השני התחיל להופיע לי חום. מבדיקה שעשיתי יצא חיידק בשם קלבסיאלה. קיבלתי עד עכשיו 4 סוגי אנטביוטיקה ואתמול התחלתי תחמישי... אחרי סיום כל אנטביוטיקה יום אחרי שאני מסיימת אני מפתחת חום 38.5 קור, צמרמורות, חולשה נוראית...  ואז מתחילה אנטיביוטיקה חדשה בתקווה שהפעם זה יעזור אבל לצערי... הייתי מאושפזת גם לפני שבועיים וקיבלתי אנטביוטיקה דרך הוריד וכשהשתחררתי קיבלתי המשך לשבועיים והייתי בטוחה שעבר לי אך לצערי עוד פעם פיתחתי חום וצמרמורות והרוםא רשם לי הפעם לפי דבריו אנטיביוטיקה חזקה יותר בשם ציפרודקס. אשמח לחוות דעת נוספת ומה עליי לעשות כדי להחלים מזה תודה

24/06/2019 | 21:46 | מאת: ליאת

שלום, אני שבוע לאחר לידה שלישית ללא אפידורל וללא שימוש בקטטר. יש לי כאב באזור שבין השלפוחית לבטן התחתונה שמופיע בעת מתן שתן ובזמן קצר אחריו. ביצעתי בדיקת שתן ותרבית והם יצאו תקינות. איזה סיבות יכולות להיות לכאב זה והאם יש סיבה לדאגה? תודה

שלום עלי לעבור מחרתיים בדיקת אורדונומיקה חוששת שלא יעשה לי זיהום אמרו לי לעשות בדיקת תרבית שתן יצא תקין אז לא צריך אנטיביטיקה ? חוששת מאוד מהבדיקה שלא יכאב אחרי ויקשה עלי בהטלת שתו אחרי האם יש בדיקה חלופית ממ פוחדת דחיתי כבר כמה פעמים את התור יש לציין כי יש לי כאבים בטן תחתונה ועליונה עשיתי את כל הבדיקות גסטרו קולונוסקופיה Mre של המעי ולא מצאו כלום ויש לי כל הזמן לחץ בשלפוחית השתן זה יכול להיות קשור לכאבים והשמנה של 15 קילו ?

היי ההיתי מטופל בתל השומר וכרגע יש לי בעיה של שפיכה מוקדמת והתורים ארוכים לכן אז קיבלתי מהאורולוג כדור שהוא בעצם נגד דכאון אבל אם לוקחים חצי הוא עוזר לשפיכה מוקדמת מה שם הכדור תודה

23/06/2019 | 19:51 | מאת: לב

יש לי תסביב של אפנדיקס מבדיקה במיון. מסיבות סוף שנה עוד פחות משבוע. הכאבים התחילו אתמול, לכן אני שואל האם אני יוכל לרקוד לקפוץ ולהיכנס למי ברכה. תודה

שאלתי מתכוונת הן לעכשווית במידה ונקלט והן עתידית.

21/06/2019 | 09:13 | מאת: עליזה

קבלתי המלצה לניתוח (snm (sacral neuromodulation . לאחר וידאואורודינמיקה. ברצוני לקבל קישור למידע על הניתוח וסיכויי הצלחה.

20/06/2019 | 20:40 | מאת: שרון

אני סובל מזה כ 10 שנים מערמונית מוגדלת (לא ממאירה). מטופל ע"י אותו אורולוג כל השנים. כל מס' חודשים מתפרצת הדלקת בערמונית והוא רושם לי אניטביוטיקה (ציפרודקס) . מדי פעם שולח אותי לאולטראסאונד ועושה בדיקה ידנית. תמיד התשובה היא: דלקת בערמונית. האם כדאי ללכת להתייעץ עם רופא נוסף? האם קיים טיפול אחר? האם ניתן להבריא לגמרי ממחלה זו (דלקת ערמונית כרונית)?

19/06/2019 | 21:30 | מאת: ילד בן 16

אהלן לאחר גילוי וירקוצילה צד שמאל דרגה 2 חפני כשנה נשלחתי למעקב אולטרסאונד כפעם בשנה. היום כאשר כשיתי את האוחטרסאונד גילו לי עוד וריקוצילה נמוך באשך ימין ומיקרוסיאטיס דוצ האם מיקרוסטיאטיס באמת מעלה את הסיכוי לחלןת בסרטן האשכים ? ואם כן בכמה אחוזים? האם יש טיפול למיקרוסטיאטיס? והאם שיטת הטיפול של גורן לוריקוצילה מתאימה לוירקוצלה דוצ? והאם ויריקוצלה דוצ באמת מבשרת על ספירת זרע נמוכה ? תודה ויום טוב

19/06/2019 | 21:32 | מאת: שואל השאלה

מיקרוליטאזיס****

19/06/2019 | 16:14 | מאת: אביתר

שלום , עקב מחלה אוטואימונית, טופלתי במשך 8 שנים בפרדניזון, 4 שנים ציקלוספורין בממוצע כ-175 מ"ג ליום, וכן כ-3 שנים טיפול ביומרה. לפני כחצי שנה עברתי אירוע של בצקת מוחית אשר עירבה את ההיפותלמוס. טופלתי בפרדניזון וגם בעירוי סטרואידים. כחודש לאחר הפגיעה ביצעתי בדיקת זרע שהראתה רק few premature sperm cells. כעת מטופל ברמיקייד ובפרדניזון 7 מ"ג. בבדיקת הורמוני מין, שנעשתה 6 חודשים לאחר הפגיעה המוחית, התוצאה היתה: טסטוסטרון - תקין LH - תקין FSH -מתחת ל0.8 יחידות. מה המשמעות של תוצאות הבדיקה ? ומה ניתן לעשות כדי להביא ליצור תאי זרע להיריון? לציין שבעבר היו תאי זרע. תודה רבה,

היי, האם עושים צנתור וריקוצלה בבית החולים שיבא?

19/06/2019 | 00:08 | מאת: יורי

בקצרה , בזמן אורגזמה ושפיכה חשתי כאבי צריבה באזור מרכז הפין קרוב לאזור הכיפה... כמה שבועות כאלה והחלטתי ללכת לאורולוג שבדק חיצונית ואמר לי שהכל תקין ושזה יעבור אבל לא ברור למה זה קורה. כמה ימים אחר כך אוננתי ובזמן האורגזמה לא כאב בכלל אבל גם לא ממש הרגשתי את האורגזמה, פשוט הרגשתי שאני עומד לגמור אבל את הגמירה עצמה כאילו כלום לא קורה(למרות שיש שפיכת זרע). קורה גם היום שזה שבוע אחר כך. ללכת שוב לאןרולוג ? יש רעיון מה גורם לזה? בבקשה תעזרו לי.

יש לי כאבים יומיום מספר חודשים בחלק אחורי של האשכים (רק כשאני יושב). באולטרסואנד אשכים ראו ציסטה אנאקוית בגודל 0.3 ס"מ באפידידימיס אחד, ובשני בגודל 0.6 ס"מ. לא נמצאו ממצאים נוספים. האם אפשרי שהציסטות גורמות לכאב?מה הטיפול המקובל?

חשוב לי שזה יהי תחת טישטוש , לפני שבע עברתי הוצאת אבן בלייזר מהכליה והכניסו לי סטנט למשך 10 ימים, אני מחפש להוציא את הסטנט רק בטישטוש, לא בא לי לעבור את הכאב בהוצאת הסטנט כמו שעושים ברוב בתי החולים

17/06/2019 | 16:39 | מאת: אנונימי יקר

יש לי עקמת הפין, כנראה מולדת. אני לפני נישואין, ושומר עד לאחר החתונה. רוצה ומנסה לברר אם אני צריך ניתוח או לא, וכך לפתור את הבעיה אם ישנה לפני החתונה. יש אולי תכתובת אנונימית בה אני יכול להעלות תמונות בעת זקפה כדי לקבל תשובה מדויקת יותר? לפחות האם צריך ללכת פיזית לאורולוג לבדיקה או לא? תודה.

16/06/2019 | 23:26 | מאת: אלי

עקב כבד שומני בוצע אולטרסאונד בטן וגם הסתכלו על ערמונית נפח 67 .בוצע psa 4.73 psa .psa free o.23 אני אסימפטומטי אין לי שום תלונות על מתן שתן עצירת שתן לא קם בלילה. מחקה תור אורולוג .מאוד מודאג מה דעתך .תודה רבה

16/06/2019 | 23:32 | מאת: אלן

אני בן 59

24/06/2019 | 18:36 | מאת: גדי

זו אינדקציה התחלתית לסרטן הערמונית

16/06/2019 | 18:54 | מאת: נופרסטום כפול

איך אפשר לדעת אם צינור הנופרוסטום לא יצא מהכליה .אצלי התארך הצינור ב 3 ס"מ לעומת אורכו אחרי החלפתו .

16/06/2019 | 18:51 | מאת: רמי

ערכים שלי בשנים האחרונות עומדות על 0.6 ,דרך מכבי . האם זה נחשב תקין או מצריך בירור ?