פורום מחלות ריאה

הפורום יעסוק בנושאים הקשורים למחלות ריאה ומחלות דרכי הנשימה, כגון: סרטן ריאות אבחון בדרך ברונכוסקופית, אבחון וטיפול בדרך ברונכוסקופית למחלות שונות של דרכי הנשימה, שיעול ממושך, מחלת ריאות חסימתית כרונית COPD, אסתמה, נוזל בקרום הריאה אבחנה וטיפול.
2345 הודעות
2217 תשובות מומחה

מנהל פורום מחלות ריאה

22/05/2019 | 21:00 | מאת: רותם

שלום רב במסגרת תוצאות סיטי של הגב עלתה התוצאה הבאה תמט תת סגמנטלי באונה האמצעית של הריאה מימין . כמו כן, מצויין הסתיידות דופנית טרשתית מינימלית באאורטה ובעורקי הכסל. בת 61, מעשנת מספר חפיסות סיגריות ביום. אודה להסבר בעניין התוצאות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כנראה שיש איזור קטן בריאה שלא מאוורר, אולי בגלל ליחה, ממליץ להגיע עם הסיטי לייעוץ במרפאת ריאות.

23/05/2019 | 15:38 | מאת: רותם

תודה רבה על תשובתך היא מקוררת עם המון ליחה למעלה מחודשיים . לא עובר . ייתכן וזה קשור לבדיקה? האם התוצאה השנייה שציינתי רלוונטית לרופא ריאות גם ?

21/05/2019 | 14:19 | מאת: איציק

שלום אני אמור להתחיל לקבל בקרוב טיפול ביולוגי (HUMIRA). אני צריך לקבל לפני הטיפול חיסונים נגד דלקת ריאות. הומלץ לי תחילה לקבל פרבנר ולאחר חודשיים פויימוקוס ובהמשך פנוימוווקס כל 5 שנים. רציתי לדעת מה המשמעות של כל החיסונים האלה והאם זה בהכרח הסדר הנכון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אכן, אלה החיסונים המומלצים כנגד חיידק הפנוימוקוק שהוא השכיח ביותג לגרום לדלקת ריאות. הכיסוי המכסימלי הוא על ידי שני החיסונים והסדר שתיארת הוא נכון.

19/05/2019 | 21:10 | מאת: גלעד

בבדיקת אקו לב במאמץ (יצאה תקינה לחלוטין) נמצא לחץ דם ריאתי במנוחה 27 ממ"כ. האם תקין? תודה

לקריאה נוספת והעמקה
20/05/2019 | 16:28 | מאת: גלעד

גבר בן 45 עם אסטמה קלה מאוד

כן

בתוצאות בדיקת שעלת התקבלו התוצאות הבאות: Bord petrosis igg 79 Iga 6.3 יש לציין כי ילדתי לפני חצי שנה וקיבלתי חיסון בהריון אבל השתעלתי המון בחודש האחרון ועכשיו זה נרגע. האם זה מעיד על שעלת? האם בני הבית צריכים להתחיל טיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בדיקת IGA מתחת ל10 אומרת שלא היה לך שעלת לאחרונה. IGG לא יכול לקבוע בוודאות אם חלית מעבר בגלל החיסון שקיבלת בשנה האחרונה.

19/05/2019 | 02:33 | מאת: תמי

דר שלום, מזה כ חודש אני מרגישה כמו שיש לי חפץ תקוע בריאה שמאלית. התחושה נעלמת ושוב חוזרת באותו מקום. איזה בדיקה כדאי לעשות. אני לא מעשנת , אין לי ליחה שיוצאת מהריאות ואין לי רקע של מחלות אחרות. מה זה יכול להיות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מציע לעשות צילום חזה ובדיקה אצל רופא המשפחה. אולי יש דלקת בשרירי החזה או בצלע.

18/05/2019 | 11:45 | מאת: רוני

בת 18 לוקחת גלולות כ4 חודשים, ביממה האחרונה הרגשתי כאב בחזה, לא כאב חמור שממוקם מתחת לחזה בעיקר בצד ימין שמתגבר בעת נגיעה ללא קושי נשמתי בנוסף בזמן האחרון אני סובלת ממתח מוגבר וחרדה האם יש לדאוג שמדובר בתסחיף או שסביר להניח שהכאב נגרם כתוצאה מהמתח או גורם אחר? ואם לא, באיזה מצב כן יש לגשת לרופא בדחיפות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, תסחיף מלוה בדרך כלל בקוצר נשימה במאמץ. כאב שמפיקים בנגיעה מלמד יותר על דלקת או כיווץ בשריר וזה אמור לחלוף תוך מספר ימים.

שלום . לפני כחודש בעלי התקרר. חום נזלת ושיעול. טופל באנטיביוטיקה החום ירד אחרי כשבועיים. אך בצילום ריאות הראשון היה תקין. לאחר שבוע ביצע שוב צילום ריאות וגילו תסמין צללית בריאה ימין. ושוב קיבל אינטיביוטיקה. לאחר 5 ימים נשלח שוב לצילום ריאות. ושוב אין הטבה. הוא מקבל שוב אינטיביוטיקה ל5 ימים. מה עושים???האם זה מסוכן ???שדלקת לא מגיבה טוב לאנטיביוטיקה.. אנא עזרו לנו...תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, נראה לי מוקדם לחשוש. יתכן שהדלקת תגיב לטיפול השני. במידה שיש החמרה למרות הטיפול מומלץ לשקול עם רופא המשפחה בדיקת סיטי.

17/05/2019 | 13:24 | מאת: דימה

האם סי או פי די רואים בצילום חזה?עשיתי בדיקת מאמץ לב ריאה מורקב שתקין לבדיקות לב שתקינות אקו לב ומיפוי לב בן 44 קשי נשימה וסחרחורות שאני מרגיש כאילו אני מסטול אבל אין בחילות והתעלפות.מסוגל לעשות מאמצים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, COPD מאבחנים בעזרת בדיקת תפקודי ריאות. הבדיקות שCOPD. (יתכן שחלק מבדיקת המאמץ עשית תפקודי ריאות ומזה ניתן ללמוד)

20/05/2019 | 19:37 | מאת: דימה

בוצע ספירומטריה פשוטה לפני מבחן מאמץ וגרף הקו מלא רעידות אני נשפתי בצינור כאשר הייתי לבוש מסיכה מצב עמידה.בדוח של הבדיקה מופיע vc 126%ו fev1 מופיע 106%, נשפתי פעמיים לתוך צינור ופעם שניה יצאה יחס בין נשיפה לשאיפה 100%.אבל גרף בספירומטריה כולו בצורה מוזרה מלא רעידות כאילו הפרעות.הרופא לא התייחס לזה. מה זה יכול להיות ?

שלום, כנראה שהייתה לך בעיה טכנית בביצוע הבדיקה אבל לפי מה שאתה כותב אני מניח שאין לך COPD. אולי יש עליך לחץ שגורם לתחושות השונות שאתה מתאר.

שלום רב, לי הובחנה דלקת ראות לפני שבועיים בדיוק, לאחר שבוע וחצי שסבלתי לפני כן מליחה מרובה ושיעולים+צינון. לקחתי 5 ימים אנטיביוטיקה וכאשר לא עבר וחזרה לי המחלה הושפזתי לסופש וקבלתי עוד 5 ימים: 2 סוגים אחרים של אנטיביוטיקה. כעת לאחר שבועיים עדיין מרגישה חוסר נוחות בצד ימין ומרגישה שלא עברה לי לגמרה המחלה/הדלקת. יש לציין שאין לי חום וכעת גם לא לייחה ואני בהריון. האם יתכן שעדיין לא עברה לי המחלה או לא הספיקה לי האנטיביוטיקה? מצבי לא הדרדר אבל לא השתפר ב100% מחכה לתשובה בברכה אנה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכול להיות שעדיין לא החלמת לגמרי. אפשר להיעזר בכדורים נגד כאבים כמו נורופן או אדוויל למספר ימים וחעקוב אחרי התחושות.

15/05/2019 | 18:34 | מאת: נועם

דוקטור שלום האם יכול להיות מצב שיש לחץ דם ריאתי שגורם לתסמינים שבאים והולכים ? יכול פתאום להרגיש מעולה ואפילו לעשות מאמצים וכמה שעות אחרי להיות חלש וזרוק! יכול להיות מצב כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זה לא סביר. אם יש בעיה של לחץ דם ריאתי היא לא מופיעה ונעלמת לסירוגין. במידה שאין קושי במאמץ נראה שלא מדובר בבעיה של יל"ד ריאתי.

15/05/2019 | 14:13 | מאת: איתי

היי דוקטור אני יודע שזה לרוב לאנשים שעבדו עם החומר, אבל אני עבדתי איתו לצערי , השאלה שלי היא אחרי כמה זמן האבק של האסבסט מתייל לכרסם תריאות, ישר שהוא מגיע לריאות או שלוקח לו כמה שנים להתפתח ואז לחרסם את הריאות?

שלום, יכולה לעבור תקופה של 10-30 שנה עד להתפתחות מחלה. כמובן שזה תלוי בעוצמת החשיפה.

15/05/2019 | 08:58 | מאת: ליאת

מה שהתכוונתי לשאול . אם המחלה כרגע ברמיזה. למה עדין יש ריבוי בלוטות לינה מרובות כפי שרשמתי ?

שלום, גם כשהמחלה ברמיסיה הבלוטות לא תמיד נעלמות, לעיתים הן נהיות קטנות יותר, ומה שחשוב זו הפעילות בהן. ישנן בלוטות גדולות עם פעילות מופחתת וזה גם יכול להיות ברמיסיה.

14/05/2019 | 21:08 | מאת: ליאת

שלום רב. יש לי את המחלה משנת 2012. התגלתה בברונכוסקופיה. בלי סימנים. בשנת 2016 היו תסמינים של היפרקלצמיה במשך שנה וחצי בממוצע של 14 סידן. מטטורקס אימורן לא עזרו. עשו לי פתלוגיה בשער הטחול ושם רשמו ביופסיה מתאימה לסרקדואיזיס. הריאות כמעט לא נפגעו. השאלה שלי - באישפוזים שלי משנת 2016 2017 רואים ריבוי בלוטות לימפה ברטרופיטנואום. לפני חודשים עשיתי סיטי והיה רשום שוב ריבוי בלוטות לימפה ברטרופינטונאום בקוטר 1.6 סמ קטנו מעט לעומת בדיקה משנת 2017. אני מקבלת כרגע טיפול ביולוגי רמסימה כשנה והסידן כרגע נראה התייצב . השאלה שלי האם זה שעדין יש ריבוי בלוטות לימפה מראה שיש פגיעה בבלוטות הלימפה ??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין צורך לתת טיפול נוסף על מה שאת מקבלת בגלל הבלוטות, זה חלק מהמחלה ולא מעיד על פעילות המחלה.

19/05/2019 | 08:46 | מאת: יובל

היי ליאת, במידה ואת צריכה עוד סידן בגוף, תוכלי להשתמש בתוסף התזונה דנסיטי הסידן האמורפי. הייחודיות שלו היא בכך שהוא נספג בגוף פי 2 יותר מתוספי התזונה האחרים הקיימים בשוק, ושמעתי עליו הרבה חוות דעת מאוד חיוביות.

14/05/2019 | 15:28 | מאת: דן

דוקטור שלום אני בן 24 בעקבות תחושת מחנק בתחתית הגרון , נטייה לדופק מהיר ופעימות מוקדמות במאמץ , קושי בפעילויות יומיומיות עם עליה וירידה בשיפור התסמינים הופניתי לבדיקות לב שכולן יצאו תקינות מה שנותר לבדוק כרגע זה הריאות , לאיזה בדיקה היית מציע לי לפנות ביחס לתסמינים שתארתי לך? *שמתי לב שכשאני מרים ידיים למעלה זה נותן לי סוג של הקלה.. תודה !

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ספירומטריה עם מרחיבי סימפונות.

14/05/2019 | 09:21 | מאת: ליאן

שלום ותודה מראש, שאלה אחרת מהתחום כאן ובכל זאת תענהלי בבקשה, מיום שבת כואב לי הגרון בצד ימין כמו דקירה שאני בולעת את הרוק או האוכל כאבי תופת וגם הקרין לאוזן. הלכתי היום לרופא שבדק אותי עם מראה ואמר לי שיש לי פתח כזה ענק שאפשר לראות את הוושט , הקיבה עד למטה. כמו כן שמתי לב שהכניס את המראה ממש עמוק לתוך הגרון. אחר כך בדק לי את האוזן עם מכשיר ואור שהוא נראה לי מאד ארוך (אוטוסקופה).... 2 שאלות דחופות אליך בבקשה נכנסתי לחרדה, האם בדיקה עם המראה אפשר לנגוע במיתרי הקול או באיברים אחרים בגרון, בוושט או בחיךן מפני שיצאתי ממנו פתאם יש לי גירוי בגרון שלא היה לי לפני הבדיקה,] כאבי גרון, צרבות, כאבים בבית החזה. למה? והאם הבדיקה באוזן עם המכשיר שהוא ארוך (ישנם כל מיני אורכים ואצלי היה ממש ארוך) יכול לפגוע בעור התוף? למה האוזן כואבת לי הרבה יותר לאחר הבדיקה ? אנא תשובתך בהקדם,, תודהה רבה רבה,,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אכן זה פחות התחום שלי. לדעתי הסיכוי שנפגעת מהבדיקה קטן אבל אני מציע לחזור לבדיקת אאג עם התלונות שיש כעת.

13/05/2019 | 13:00 | מאת: יולי

שלום רב אני חולת לופוס ובחצי שנה האחרונה החלו לי קשיי נשימה בכל מאמץ ולעיתים במנוחה, הופנתי לכמה בדיקות כמו תפקודי נשימה שיצאו תקינים ומבחן מאמץ מורחב שהראה נשימה רסטרקטיבית, בעקבות זה עשיתי סיטי חזה לשלילת ILD התור שלי לראומטולוג ולרופא ריאות רחוק ואשמח אם תוכל להסביר לי את הפענוח חשוב לציין כי לפני 10 שנים עדיתי סיטי חזה שיצא תקין לחלוטין פענוח: אין עדות לתפליטים פלאורלים לא הודמו קשריות לימפה בבית שחי האאורטה ברוחב רגיל לא הודגמה לימפאדנומה הלב ללא סטיות, פריקרד בעובי תקין כלי דם ריאתיים ברוחב וחלוקה רגילים בשדות הריאות : בחלקים העליונים נראה אוורור תקין התעבות מינימלית מקומית של הפלאורה בRLL ומוקדים זעירים תת פלאורלים בבסיסי הריאות-לא ספציפיים אשמח לדעת אם זה יכול להעיד על בעיה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הסיטי סהכ כמעט תקין. מציע לבקש גם בדיקת אקו לב להשלמת הבירור.

12/05/2019 | 20:27 | מאת: אריאל1611

שלום ד"ר. אני בן 41 אמש פניתי למוקד מכבי ללא הפסקה עקב תחושה לא נוחה בחזה. מציין כאן שאני מטופל בלוסטרל ואריפליי נגד חרדה "ושיפור" מצב הרוח.... אך מנסיון העבר זה לא הרגיש כמו התקף חרדה. אינני סובל מחום או שיעול. הבדיקות שבוצעו: לקיחת מדדים: לחץ דם- 117/76 דופק-76 סטורציה-100 כמו כן בוצע א.ק.ג- תקין לגמרי בדיקות דם- תקינות למעט בדיקת crp לבדיקת דלקת התוצאה יצאה חריגה 1.2 (נורמה זה בין 0 ל 5 ) כמו כן צילום חזה-הצללה מוטלת על קצה צלע 6 משמאל - סומציה בלבד? תסנין ? פרט לכך, ללא תפליט או גודש צל הלב והמיצר בגדר הנורמה . סינוסים קוסטופרניים חופשיים . הסרעפת בעמדה תקינה הרופאה אבחנה דלקת ריאות קלה ונתנה לי אנטביוטיקה ל10 ימים. מציין שאני מעשן כ 10 סיגריות ביום. האם זאת אכן דלקת ריאות או משהו חמור יותר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הצילום לא היה ברור לרופא שפיענח אותו והאבחנה של דלקת ריאות היא בספק. יתכן גם שהכל תקין. מציע לחזור על צילום חזה עוד חודש לאחר הטיפול.

12/05/2019 | 19:49 | מאת: נשימה בשכיבה

שלום סמתי לב בזמן האחרון כשאני שוכב על הגב מעל לאיזה 10-15 קשה לי לנשום יש הרגשה שבית החזה יחד אם עוד כמה חלקים בגוף מצתמקים משהוא מוזר כאילו השרירים בידיים בגב בחזה ובצוואר מחביאים רפואיים כאלה ואחרי שאני קם לוכך לי זמן עד שאני יכול להזיז את השרירים האלה ולהיתייצב כל זה מקלובה בסחרחורת מוזרה גם מה זה? רצוי לציין שאני בחור צעיר בן 25 בריא יחסית בעל כושר גופני סביר ומעשן שלושתרבע קופסה ביום +- נשמח מאוד לדעתכה בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא ברור לי מה הסיבה לתלונות שלך. אולי אתה סובל מתשישות או מיגרנה. מציע לבקש מרופא המשפחה לעשות בדעקות כלליות ואקג.

11/05/2019 | 21:22 | מאת: רני

כאשר נאמר לכוון את הבורר במחולל חמצן ל5 האם הכוונה לחמישה ליטר בדקה? האם מחוללים ניידים מסוגלים לתת ספיקה כזאת? איך קובעים כמה מומלץ לאדם? האם לפי מידת הסטורציה?היש לכך נוסחה? תודה רבה רן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, 1. כן, מדובר ב-5 ליטר לדקה. 2. מחוללים ניידים מספקים בין 3 ל-5 ליטר לדקה , תלוי בסוג המחולל. 3. לרוב ההמלצה היא לתת חמצן כדי לשמור על סטורציה 90% ומעלה.

היי אני חולה קראון ומטופל באמצעות יומרה לאחרונה (חצי שנה)החלו לי כאבים בחזה נשלחתי לצילום c.t וזה הממצא :על ריאה שמואל תפליט פלאורלי קטן וממצא תסנני קטן באונה התחתונה הייתי אצל רופא ריאות שנתן לי טיפול אנטיביוטי ל10 ימים אך ללא הטבה כלל וקבלתי פרקוסט לכאבים הסבירה לי שאין כל כך מה לעשות חוץ מלקחת משכך כאבים .אני סובל מכאבים יומיומיים מה ניתן לעשות במצב זה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, במידה שאין שיפור צריך לבדוק שוב מה מקור הכאבים הוהאם הטיפול מתאים. יתכן שהכאבים לא קשורים לדלקת או שהדלקת לא מטפלת היטב ולפעמים צריך לחזור על צילום ובדיקות דם ולהחליט על המשך הטיפול.

אני עברתי לפני כנ4 שנים היפוך להפרעות קצב במסגרת טיפול תרופתי קבלתי את התרופה לעיל במשך 3 שנים לפני כחודש ללא כל קשר עברתי סי טי בראות ומצאו בהן קישוריות רכות הבודק המליץ על המשך ברור ורפא ראה המליץ על ביופסיה את התרופה אמיודקוור חדלתי לקחת לפני כ 5 חודשים ובמקומה אני מקבל ריטמונרום 150 האם יש קשר בין לקיחת אמידי וקור לקישוריות בראות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכול להיות אם כי זו לא הצורה השכיחה של השפעת אמיודרון על הריאות.

08/05/2019 | 13:24 | מאת: א.ט

שלום לפני שעה שלחתי שאלה ולא קיבלתי תשובה הנודל בגודל11×11 מ"מ בריאה הימנית האם זה מחייב שזה לא שפיר? ומה לגבי הגודל? תודה רבה

שלום, הגודל לא מחייב שזה ממאיר אבל בהחלט יש להמשיך בירור במרפאת ריאות. עקרונית ככל שהקשרית גדולה יותר זה מעלה חשד.

07/05/2019 | 20:57 | מאת: דליה

בבדיקה שערכתי היום התוצאות מראות עליה ב FEV1% מ 82 ל85. עליה בFVC% מ 77 ל 82 . TLC% מ 64 ל68.5. FRC% מ 64 ל 68.5. RV% מ 59 ל 63. רק DLCO% ישנה ירידה מ45 ל42.5. שאלתי היא מדוע מצד אחד ישנה עליה ומצד שני ירידה. האם זה רומז משהו ? השינוי שעשיתי הוא שהפסקתי מאכלי חלב והתחלתי דיקור סיני. אודה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כל בדיקה מראה על משהו אחר בתפקוד הריאתי, סה"כ התוצאה יציבה, ההבדלים קטנים ואין שינוי מהותי בין הבדיקות. כלומר המצב יציב.

07/05/2019 | 10:41 | מאת: אוחיון ציפורה

שלום רב! אני בגיל 56נשלחתי לצילום עקב שיעול בצילום הודגמו מוקדים בפסגות של שתי הריאות ובאיזור תת קלביקולרי מצד ימין גודל של הממצאים עד 0.9 ס מ שאר הממצאים תקינים. הופעתי לסיטי על ידי רופא משפחה ואילו הממצאים.הודגמו שינויים פיברוטיים עים קונסולידציות מוקדיות והרחבה קלה בתוך הקונסילודציות הפסגות הריאה משני הצדדים. כמו כן הודגמו הידבקויות פלאורו פולמונריות בהיקף האונות העליונות של שתי הריאות ובהקיף של הסגמנט העליון של RLL.גם הפעם ניצפתה קישורית הקיפית מזערית באספקט הקידמי של RUL.מימדיה עד 0.6ס מ.המוקד ידוע מהבדיקה הקודמת ללא שינוי ניכר.שאר הממצאים תקינים .אשמח לדעת מה זה אומר תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, המפענח של הסיטי מתרשם כי קיימות צלקות בריאות, יתכן בשל דלקת כרונית של הריאות. מומלץ לבצע בדיקת תפקודי ריאות מלאים ולהגיע לרופא ריאות עם הדיסק של הסיטי.

06/05/2019 | 23:08 | מאת: איתי

היי דוקטור, בילדותי שאפתי הרבה סיבי אסבסט בגלל שעבדתי עם תאילנדים, אבל אני לא רוצה להיכנס לזה עכשיו, רציתי רק לשאול שראיתי לא מזמן שיש מחלה בשם אזבטוזיס שהיא קוראת רק לאלה שעובדים הרבה זמן עם אסבסט, ראיתי שמחלה מקמטת את הריאות בגלל סיבי האסבסט שנמצאים בריאות, רציתי לשאול אם הקימות של הריאות על ידי סיבי האסבסט נגרם מהר או שלסיבים של האבק לוקח כמה שנים עד שהם מתחילים לצוץ ולהרוס את הריאות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, התפתחות מחלת אסבטוזיס יכולה לקחת שנים רבות. לרוב מדובר באנשים שעבדו עם החומר עצמו ולא בחשיפה קלה.

דר שאלה נוספת בבקשה ברשותך האם זה יכול להעיד על לחץ דם ריאתי אני נורא מוטרדת מהתשובה זאת תשובה חלקית ואיני מצליחה לצרף כל הקובץ אך אני נורא דואגת אני מבינה שמשהו לא תקין בבדיקה אני נורא מפחדת מלחץ דם ריאתי האם זה מסביר את הצורך בנשימות עמוקות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני לא מצליח לראות את הקובץ. לרוב כשיש לחץ דם ריאתי אפשר לגלות אותו בעזרת אקו לב.

06/05/2019 | 20:20 | מאת: שיראל

שלום דר מה שלומך לא יודעת אם תוכל לענות לי מוטרדת קיבלתי תשובה של בדיקת מאמץ לב ריאה יש פה חלק מהבדיקה אנסה לצרף תשובה של פרופסור שבדק הוא רשם בסיכום שיש ירידה יש המון מספרים ואיני מבינה מה הבעיה אם תוכל לסייע לי להבין מה אומרת התוצאה תור לרופאת ריאות רק עוד שלושה חודשים תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כנ"ל

שלום רב, האם מבצעים בב"ח בילינסון ( או ידוע על בית חולים אחר) בדיקת תפקודי ריאות מותאם לTRACHEOSTOMY. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ניתן לבצע בבילינסון תפקודי ריאות לחולים עם טרכאוסטומיה.

שלום רב, תודה על תשובתך, איך ניתן לקבוע תור לפעולה ? ישירות דרך מחלקה בבילינסון ? יש טלפון להתקשרות ? תודה

06/05/2019 | 06:37 | מאת: Ms s

ד"ר שלום רב. אובחנתי בשנים האחרונות עם אסתמה קלה של המאמץ . בבדיקות תפקודי ריאות הכל היה תקין אקו לב צקין ובדיקות תקינות. עקב קוצר נשימה שהחמיר גילו שיש לי פפילרי קרצינומה וגוש ענק בבלוטתהתריס שדחק את קנה הנשימה. עבר.י ניתוח תקין. אבל הקוצר נשימה רק מחמיר . מקבלת ונטולין משאף בלבד שתמיד עזר . והיום יש ימים שעדיין קשה לנשום . שאלתי היא האם קנה הנשימה אחרי הניתוח לוקח לו זמן "לחזור למקום" ( להזכירך גוש גדול דחק את הקנה לצד ללא היצרות) . מה יכולה להיות הסיבה לקוצר נשימה שהחמיר דווקא אחרי הניתוח? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכולה להיות החמרה של האסתמה. אני לא רואה סיבה שתתפתח היצרות של הקנה אחרי הניתוח ולא סביר שהיתה פגיעה בקנה. מציע לבקש בדיקת תפקודי ריאות וסיטי חזה.

שלום דוקטור, יש לי כמה שאלות על אסבסט רציצי לדעת האם אתה מבין בנושא?

שלום, שאל ואנסה לענות.

ד"ר נכבד, בהמשך לשאלות הקודמות לגבי תפקוד ריאות, האם אבחנה לגבי תפקוד ריאות נותנת תמונה כללית מדי או יכולה גם לכלול דלקת ברמה שלא ניתן לראות?כמו במצב של יצירת כיח מתמשך? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, תפקודי ריאות לא מאבחנים דלקת ריאות אלא מחלות כמו אסתמה או COPD ועוד.

תודה על המענה, אך רופא הריאות שראה את התוצאות אמר שאין צורך באנטיביוטיקה.הוא גם שמע שאין חירחורים או ציפצופים שאלה נוספת האם ייתכן שצילום ריאות יוצא תקין ובכל זאת יש דלקת בסינפונות הקטנים שלא רואים בצילום??אם כך כיצד ניתן לדעת?ושאלה נוספת מה קורה כאשר כמות הכיח לא מספיקה לבדיקה?תודה

לקריאה נוספת והעמקה

עניתי לך בהמשך לשאלה הקודמת.

האם זה גרוע היא אסמתית ברקע

שלום, לצערי לא הצלחתי גם הפעם לראות את הקובץ המצורף.

03/05/2019 | 18:02 | מאת: דימה

שלום רב האם ברונכואקטזיות קטנות זה סימן של פיברוזיס?ואן ליחה ושיעול. האם זה פוטולוגיה ?האם זה יכול לאחר חצי שנה להפוך לפיברוזיס ריאתי קשה מה מומלץ כדי לעצור את זה.יש קשי נשימה קלים במאמץ ובמנוחה אותו דבר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, צריך לבחון את הסיטי היטב. ברונכיאקטזיות לא מתקדמות לפיברוזיס ריאתי בדרך כלל והטיפול הוא ע"י אנטיביוטיקה, פיזיותרפיה ועוד. מומלץ מעקב במרפאת ריאות.

03/05/2019 | 14:54 | מאת: דורית

שלום דר אמא שלי אסמתית בצעה תפקודי ריאות עקב שיעול אחת לשנה זה קורה לה אני מודאגת מתפקודי הריאות תור לרופאה רחוק מאוד האם זה ממש גרוע? תודה ושבת שלום

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא ראיתי בדיקה מצורפת.

03/05/2019 | 08:26 | מאת: דימה

דר'. היקר שלום.אני שם לב שיש לי רגישות יתר בראיות.זה מתבתא בקשי נשימה וסחרחורות.במיוחד כאשר יש ריחות חזקים ומקלחת חמה.יש גם במצב רגיל גם באוויר של החדר. אני מעשן לשעבר בן 44 הפסקתי לפני כמה חודשים.בסיטי שעשיתי בדצמבר 18לא מצאו אינפזמה רק דלקות קלות ואיוורור לא אחיד רופא אומר שזה בגלל הדלקות.אני פעיל עובד גם פיזית אין לי קשי הליכה.תפקוד ראיות גבולי בין יש חסימה קלה.אני מרגיש קשי נשימה גם במנוחה לפי דעתי כי ראיות רגישות מדעי גם לאוויר חדר.ואני מרגיש אי כניסת אוויר בכל מני מקומות.גם בגרון.מטופל ברילבר פעם ביום.מה ניתן לעשות.כי טענות על מצב נפשי אני לא מקבל . כי אומרים על מערכת עצבים לא תקינה.אני לא חי וסובל מאוד.האם זה סימנים ראשונים לפיברוזיס ראיתי?בבקשה האם אני יכול לקבל עצה איך לחיות עם זה. ע

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אפשר לעשות בדיקות אלרגיה, וסיטי חזה שיראה אם יש סימנים של פיברוזיס.

02/05/2019 | 14:38 | מאת: נתי

לקחתי בטעות תוך 12 שעןת פעמיים מהמשאף הנל אני מטופל עם רלבר וכן אינקרוז אליפטה פעם ביום מכל משאף מה הסכנה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין סכנה.

.שלום ד"ר נכבד, רציתי לשאול לגבי פענוח תפקוד ריאות, מה ניתן לעשות אם קיים יצור ליחה כבר חודשיים (קיימת אסטמה),צילום ריאות יצא תקין. האם ייתכן כי קיימת דלקת בסינפונות? כמות הליחה לא מספיקה לבדיקת כיח לכן לא בוצע. מה דעתך לגבי תוצאות תפקוד הראות הבאות: interpretation: warning: FEF2575 PRE = 39%Pred: ופירוט בטבלא של נתון זה: LLN=1.90 Pred=3,68 Best=1.42 %Pred=39 נתונים כללים בטבלא: FVC=83 FEV1=65 FEV1/FVC=78 PEF=77 FET=128 FIVC=75 =בעמודה של %Pred ואבחנה:ליקוי חסימתי בינוני תרופות:משאף רלבר וכדור סינגולר שבועיים עם טיפול של משאף וכדור זה ואין שיפור בהרגשה. מה משמעות התוצאות ומה דעתך? בכבוד רב,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הבדיקה מראה על הפרעה בינונית. יתכן שצריך לקחת אנטיביוטיקה או פרדניזון. מומלץ לפנות לרופא המשפחה ובהמשך לרופא ריאות.

תודה על המענה, אך רופא הריאות שראה את התוצאות אמר שאין צורך באנטיביוטיקה.הוא גם שמע שאין חירחורים או ציפצופים שאלה נוספת האם ייתכן שצילום ריאות יוצא תקין ובכל זאת יש דלקת בסינפונות הקטנים שלא רואים בצילום??אם כך כיצד ניתן לדעת?ושאלה נוספת מה קורה כאשר כמות הכיח לא מספיקה לבדיקה?תודה

שלום, כמובן שאני ממליץ לחזור לרופא הריאות ולראות אם יש משהו אחר שהוא ממליץ מכיוון שאין שיפור. יכולה להיות דלקת סימפונות שלא רואים בצילום.. ניתן לעשות סיטי שמראה יותר מצילום. לפעמים עושים ברונכוסקופיה ללקיחת תרביות אבל זה לא מומלץ בשלבים ראשוניים לפני ניסיון טיפולי.

שלום דוקטור מגיל שלושים אני סובלת משיעולים אובחנתי כאסמתית היום אני בת 65 לפני כשנה עשיתי סיטי היה תקין ולא היה משהו חריג גם תפקודי ריאות תקינים אחת לשנה אני חוטפת התקף השנה גם כמו כל שנה רק השונה מפעמים קודמות שלקחתי סטרואידים ואין שיפור משמעותי קשיי נשימה ושיעול מה יכול להיות הדבר והאם יש מקום לדאגה אם אין שיפור אושה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יתכן שיש לך אסתמה על רקע אלרגי שמתעוררת בחשיפה עונתית. ניתן לשלב תרופות נגד אלרגיה וכמובן להקפיד על הטיפול המונע במשאפים. אני מקווה שעם הנ"ל יהיה שיפור.

01/05/2019 | 21:08 | מאת: קורן

דוקטור יש לי שאלה בעבודה נשמתי הרבה נסורת של עץ הרגשתי בעבודה שממש סורף לי בריאות שאני נושם סיימתי לעבוד ועכשיו אני משתעל בלי הפסקה ומנזל האף

שלום, מציע שתבדק ע"י רופא המשפחה בשלב ראשון. אבק נסורת אינו בריא ויש להשתמש במגיני מתאימים בזמן העבודה.

01/05/2019 | 17:51 | מאת: יאלוש

היי ככה אני מאובחנת בהנל מטופלת באימורן 100 מג האם המחלה הזו היא מביאה לכשל נשימתי למרות הטיפול ??אני מעונינת לדעת קצת יותר על מחלה זו אני בת 38 במשך 3 שנים סבלתי ורק בינואר 2019 אובחנתי מה אפשר לדעת על המחלה ופרוגנוזה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הפרוגנוזה במחלה זו יחסית טוב יותר ממחלות פיברוטיות אחרות. קשה לי לומר יותר לגבייך באופן ספציפי ללא בדיקה פיזיקלית, תפקודי ריאות ובחינה של בדיקות הסיטי.

30/04/2019 | 20:10 | מאת: דינה

שלום רב!אני בת 56.לא מעשנת.בשנה שעברה נמצא באקו לב לחץ ראיתי 38.פרט לכך לא היו ממצאים חריגים באקו,בצילום חזה ובתפקודי ריאות. היום נעשה אקו לב חוזר ובו שוב לחץ ראיתי 38 במנוחה ואחרי המאמץ של 6 דקות הפיק של לחץ ראיתי 42+rap. פרט לכך אין ממצאים חריגים לבביים.האם חלה החמרה מבחינת הלחץ הראיתי.חשוב לציין שלפני שנה לא צוין לחץ במאמץ? קראתי שמדובר במחלה קטלנית ולכן אשמח לדעת האם בכל זאת יש צה לעשות כדי לאריך את החיים. בתודה. דינה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הבדיקה מראה על לחץ ריאתי מוגבר במידה קלה בלבד. במרבית המקרים לא מדובר בלחץ ריאתי עורקי שהיא המחלה שקראת עליה אלא במצב שכיח הרבה יותר שקשור לירידה קלה בתפקוד הלב עם הגיל. אני מציע שתגיעי למרפאה שמטפלת ביתר לחץ דם ריאתי להערכה.

30/04/2019 | 14:33 | מאת: אביטל

שלום. בפענוח צילום ריאות שעשיתי היום רשום- הסננה אולבאולרית עם מרכיב תמט ב RML אשמח לדעת מה משמעות המילה תמט? האם יש פה משהו מעבר לדלקת ריאות? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, תמט הכוונה שיש איזור בריאה שאינו מאוורר. זה יכול להיות בגלל דלקת ריאות. מציע שתעשה עוד צילום כעבור חודש לוודא שזה חלף.

30/04/2019 | 11:23 | מאת: מיקי

שלום, אני בת 51 מזה כחמש שנים סובלת מתופעת ריינו הטיפול שאני מקבל - אמלודיפין להרחבת כלי דם ופלקוניל. במעקב כל שלושה חודשים כל שנה אני עושה בדיקות קבועות שהם: אקו לב, תפקודי ריאות, ובעקבות הפלקוניל אני עושה שדה ראיה ובדיקת רישתית. היום הייתי בבדיקת תפקודי ריאה מסתבר שהסיטורציה של חמצן - בסוף המבחן היא 82 והדופק 75 (כשבשנה שעברה הייתה הסיטורציה 87) ולפני כן היה יותר גבוהה. מה זה אומר שהרנו פגע ברקמות הריאה? האם יש דרך לטפל בזה? עד לאן זה יכול להגיע ולאיזה מצב להביא אותי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, חשוב לוודא שאין מחלת פרקים שגורמת גם לרנו וגם לפגיעה בריאותץ מציע שצבקש בדיקת סיטי חזה והערכה במרפאת ריאות.

שלום, ילדי בן ה-5 נגרם לו סטרס מהפחדה שילדים אחרים אמרו לו שיש לו ג'וק על הגוף ומאז הוא כל כמה דקות לוקח נשימה עמוקה כאילו חסר לו אוויר זה כבר שבועיים ככה. עשיתי צילום חזה לפני כן ובדקו אותו בשניידר ואין משהו פיזי לכן הסקתי שזה רגשי. השאלה שלי מה הטיפול שצריך לעשות? נראה לי שקוראים לזה היפר ונטילציה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפי מה שאת מתארת מדובר כנראה בלחץ רגשי. אני מציע לנסות להתעלם מזה ולאט לאט זה יעבור.

תודה ד"ר

28/04/2019 | 17:59 | מאת: שועלת שעלות

שלום, ברקע - במעגל המקורב לנו משפחה חלתה בשעלת. לכן כשהתחילה אצלי מחלת צינון עם שיעולים מיד הלכתי להבדק בבדיקת דם לשעלת, שיצאה שלילית. עברו עלי שבועיים קשים מאד של מחלה עם שיעולים קשים מאד. עכשיו הבת שלי נדבקה, ויש לה שיעולים שנשמעים כמו שעלת. ההתקפים מלווים בקוצר נשימה עם שריקה (ולפעמים הכחלה ומחסור באוויר) ובסוף ההתקף הקאה. האם יכול להיות שהבדיקה שעשיתי יצאה false negative? בכל מקרה אנחנו מקפידים על הסגר ונמנעים מהדבקה. אבל חשוב לי לדעת האם זה אכן שעלת למרות שהתוצאה יצאה שלילית. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם מדובר בבדיקת הדם הסרולוגית לשעלת הרי שמומלץ לבצע אותה החל מ-3 שבועות לאחר תחילת התלונות ובמידה שבוצעה קודם לכן אכן יכולה להיות תוצאה שלילית שגוייה.

25/04/2019 | 12:05 | מאת: דימה

שלום וברכה יש לי קשי נשימה גם במאמץ וגם במנוחה קלים יחסית .כי עובד עבודה פיזית ומתפקד די טוב.רופאים אומרים או סיאופידי קל או פסיכוגאני בן 44חוץ מזה הכל בסדר מבחינה בריאותית.תפקוד ראיות נכון לסוף דצמבר 18היחס 70אחוז נשיפה בשניה אחד 93 אחוז נשיפה בדקה היא 109 אחוז .יש לי קשי נשימה בזמן ואחרי מקלחת כאילו הכל מתקבץ ונסגר בראיות אבל לא מרגיש בעיות תנועה או תחושת חוסר חמצן מנגב את עצמי רגיל יוצא החוצה אבל מרגיש מרגיש אי נוחות בצד שמאל .בדיקות לב תקינות גם במאמץ תקין.מה זה יכול להיות ?מודה מראש על התייחסות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אולי יש לך רגישות דל דרכי האוויר כמו באסתמה. ממליץ לבקש בדיקת תגר מטכולין.

28/04/2019 | 08:30 | מאת: דימה

אף פעם לא היה לי זה יכול להיות קשור לסיפור או פי די?

שלום, לפי מה שכתבת תפקודי הריאות שלך טובים ולכן לא נראה לי שזה COPD.

היי דוקטור,לפני חודש אני וחבר שלי שברנו שתי נורות פלורסנט ארוכות על הרצפה, כי אמרו לנו שיוצא משם אבקה מגניבה כזאת, עכשיו הבנו שזה היה אדי כספית, זה היה חשפיה חד פעמית, אבל לפי מה שהבנתי גם זה מסוכן, רציתי לדעת האם יש טיפול שאנו צריכים לעשות שיכול להקטין את הנזק של מה שעשינו.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני מניח שלא נפגעתם מהחשיפה הקצרה והחד פעמית שקרתה. אין צורך בטיפול כעת.

שלום רב, מה ההבדל בין הפניה לתפקודי ריאה ותפקודי ריאה מלאות? תודה רבה וחג שמח!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לרוב שאומרים תפקודי ריאות מלאים מתכוונים גם לבדיקת נפחי הריאה ודיפוזיה שלא נעשים בכל פעם שעושים תפקודי ריאה. מדובר במרכיבים נוספים של בדיקת הריאות שמלמדים על מחלות שונות שפוגעות בתפקודים שמעבר לזרימות האוויר בנמדדות בבדיקה הרגילה.

תודה רבה:)

שלום דוקטור אני סובל כבר חודש וחצי מכאבים עזים בחזה שהולכים ובאים ושאני מדבר עוד יותר הכאבים בחזה גובריםוקשה לי לנשום יש לפחות פעמיים ביום סחרחורת חזקים בעיות במערכת העיכול מקרין לי לגב כאבים לצוואר עשיתי אאק'ג בדיקות דם ונראה שתקין

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קשה לי לדעת מה הסיבה לכאבים שלך. אני מציע לפנות לרופא המשפחה ולבקש בדיקת תפקודי בלוטת התריס, ויטמינים וצילום חזה.