נגישות
נגישות

דוקסיזוצין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ערמונית מוגדלת שפירה: כך תטפלו

הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית מופיעה עם הגיל. לעתים ניתן לחיות איתה בשלום, ולעתים התסמינים הופכים למטרידים - ויש לטפל באמצעות תרופה או ניתוח תפקידה של בלוטת הערמונית הוא לייצר את רוב נוזל הזרע. הבלוטה, שהיא חלק חשוב ממערכת הרבייה של הגבר, מכילה את החומרים המזינים שבזכותם תאי הזרע יכולים לחיות, ולשרוד בדרכם החוצה - עד לביצית. אצל גברים רבים, לאחר גיל 40, ובעיקר בעשור השישי - השביעי לחייהם, הבלוטה גדילה בצורה שפירה ועלולה לחסום את מעבר השתן דרכה. ממה נגרמת הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית?יש הרבה סיבות להגדלה שפירה של בלוטת הערמונית והמנגנון אינו ברור לגמרי. ההגדלה תלויה בעיקר בשינויים הורמונאליים לקראת גיל המעבר של הגבר. הורמוני גדילה שמתפתחים בגוף, תהליכים דלקתיים הגורמים להתנפחות הבלוטה, וכן תהליכים של מוות תאי. עם זאת, חשוב לציין שאצל חלק גדול מהחולים קיימת הגדלה של בלוטת הערמונית, ללא...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לדוקסיזוצין

שפיכה אחורית - תמונת המחשה
שפיכה אחורית הגדלה שפירה של הערמונית היא מצב נפוץ בקרב גברים מעל גיל 50. תכירו את TURP ואת TUVP: פרו...
תרופות ורוקחות - תמונת המחשה
תרופות ורוקחות נוטלים תרופות - וחוששים שהן כוללות חמץ? ועדה מיוחדת הכינה רשימת תרופות כשרות לפסח. שימו...
ללמוד עוד על דוקסיזוצין
ערמונית מוגדלת שפירה: כך תטפלו-תמונה

הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית מופיעה עם הגיל. לעתים ניתן...

מאת: ד"ר יוסף...
08/09/2014
הגדלה שפירה של הערמונית-תמונה

ערמונית מוגדלת היא תופעה נפוצה מאוד, אך מעבר לחוסר הנוחות...

מאת: ד"ר שירה...
13/08/2009
המילון השלם לבלוטת הערמונית-תמונה

הגדלה שפירה של הערמונית היא אחת המחלות השכיחות בקרב גברים....

מאת: מערכת zap...
04/11/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדוקסיזוצין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דוקסיזוצין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, לאיזון לחץ הדם, אני לוקחת אוקסר, אוקסר פלוס, ונורמיטן. בעקבות שינויים בלחץ הדם הוסיפו לי כדור קדקס לפני ארבעה וחצי חודשים. לאחר כחודשיים התחלתי לקחת גם אספירין. מאז תחילת הקדקס הופיעו תופעות של סחרחורות הזעה בחילות כאב ראש וצלצולים. האם זה קשור לתרופות?

שלום, יש לפנות לרופא המטפל . באופן כללי, מומלץ לקחת קדקס בערב לפני שינה, התרופה עלולה לגרום לסחרחורת (תת לחץ דם אורטוסטטי- ירידה בלחץ דם במיוחד בשינוי תנוחה מה שמגביר סחרחורת ונפילות במטופלים מבוגרים). ישנם דיווחים שקדקס עלול לגרום גם לכאבי ראש, טנטון באוזניים( לא שכיח, כ-1% מהמטופלים) ובחילה.

תודה רבה , זה בדיוק מה שהיה .

שלום רב, בן 50, לפני שנתיים התקף חום צמרמורות וכאבים במרכז בטן תחתונה ואשכים, באולטרסאונד ערמונית 23 גרם, פלואו 12 מקס ו-6 ממוצע, פרמיקסון לחודשיים (קדקס הוריד משמעותית לחץ דם והופסק), הסיפור חלף. לפני כשנה שוב התקף ללא חום, פרמיקסון לחודשיים, (קסטרל / אומניק הורידו משמעותית לחץ דם הפריעו לדופק והופסקו). כעת שוב התקף, הפעם עם קצת טפטוף בסוף, פרמיקסון קבוע, וכדור צמחי לחיזוק מע חיסונית (ע"ב אכינצאה וכד) במקום אומניק ששוב היו לו תופעות לוואי. בדיקות שתן תקינות בכל התקופה. איזה כיווני בדיקה / פתרון יכולים להיות רלוונטיים ? האם יש תרופה נוספת שרלוונטית לנסות שאולי לא יהיו לה תופעות לוואי משמעותיות ? האם יש טעם לשקול העברת משחולת להרחבת צינור שתן ? תודה רבה

שכחתי לציין שPSA עקבית בסביבות 1.

שלום אלעד. התסמינים שאתה מציין יכולים להתאים גם לתסמיני הגדלה שפירה של ערמונית, או לדתסמיני דלקת כרונית בערמונית כדאי לשלוח תרביות שתן וזרע כדי לשלול המצאות חיידק ואם יש,ף לקחת אנטיביוטיקה שיכלה לסייע. אם תרופות כמו אומניק וקסטראל גרמו לך תופעות לוואי- אל תיקח יותר. אתה יכול להמשיך עם פרמיקסון או טיפולים צמחיים בתנאי שזה עוזר. אם אין לך שארית שתן והזרימה תקינה אין צורך בהרחבה של השופכה, אבל אם התסמינים מציקים ותרופות לא עוזרות שווה לעשות גם ציסטוסקופיה לפני החלטה על ניתוח להסרת הערמונית- לפי גודלה אצלך, תתאים לניתוח דרך השופכה. אבל- היתי נמנעת מזה בגיל כל כך צעיר, אם אתה מסתדר עם טיפול תרופתי.. ה PSA שציינת תקין.

שלום רב, אמי בת 87 סובלת מסוכרת ומיתר לחץ דם. מטופלת בתרופות הבאות ובדרך כלל מאוזנת: לסוכרת: ג'אנואט + ראפאגליניד X)2) ליתר לחץ דם: דופלקס 160/10 X)1), ואסודיפ 10 מ"ג X)1), לוסרדקס 50 מ"ג X)1), קדקס 2 מ"ג X)1), נורמופרסאן 150 מ"ג X)2), דרלין 10 מ"ג X)3) בשנת 2011 עברה צנתור כלילי ונמצא MID RCA 90% ,OM3 70-90% הוכנס .TAXUS STENT TO MID RCA לא מטופלת בתרופות ללב. לפני שלושה שבועות בעקבות דופק גבוה הגיעה למיון ואובחנה עם פרפור פרוזדורים. אושפזה ובהמשך היום התייצב הדופק ובדיקות אק"ג, אקו לב ואנזימי שריר הלב התקבלו תקינות. לא נמצאה סיבה לפרפור. שוחררה לאחר יומיים עם המלצה לנטילת אליקוויס 5 מ"ג פעמיים ביום והנחייה להמשיך ליטול דרלין 10 מ"ג שלוש פעמים ביום כפי שהיה גם לפני אירוע הפרפור. מאז לחץ הדם והדופק תקינים. היום בביקורת בקופ"ח הפנה הקרדיולוג למיפוי לב ורשם לאמי את התרופות הבאות: RYTHMEX 150 מ"ג X)2) ו- MONOCORD 20 מ"ג X)2). להלן שאלותיי: קצת תמוה בעיניי שבבית החולים לא הציעו את הטיפול התרופתי עליו המליץ הקרדיולוג של קופ"ח. איך אפשר להסביר את הדבר? לאור העובדה שהדופק של אמי כרגע סדיר והיא ממילא נוטלת 3 פעמים ביום דרלין שמאט דופק, האם יש הצדקה ליטול בנוסף גם RYTHMEX? האם לא עלולה להיגרם האטת יתר של הדופק? בברכה, אתי

מזכיר- בפתיח של הפורום זה רשום - לא ניתן לקבל פה המלצות. זה פורום לשאלות כלליות קשורות להפרעות קצב. פעולה של דרלין וריטמקס שונה לגמרי והשילוב הוא מקבובל. אפשר לשקול גם טיפול בתרופות - גם יותר נוחות וגם יותר יעילות מדרלין מאותה קבוצה. ממליץ לשאול את רופא המשפחה וקרדיולוג.

המלצת לי לקחת לרקפרס 10 בוקר וערב .ראיתי כתבה שאסור לקחת לרקפרס עם אקספורג' צריך להמתין 8 שעות. ההם זה נכון וההם אפשר לקחת לרקפרס 20 מ"ג במקום 10מ"ג. או לקחת 10 בוקר וערב אם זה אפשרי. תודה לך מראש.להזכיר לך אני בתאילנד ממש אובד עצות.

אכן בתשובתי לא שמתי לב לאקספורג' אלא התייחסתי לתרופות שהוצעו לך בלבד. אקספורג' מכיל אמלודיפין שזו תרופה דומה לוזודיפ. העלאת מינון הוזודיפ יכולה לגרום לתופעות לוואי מהתרופה כגון כאבי ראש או בצקות. קשה לי לייעץ לך על טיפול תרופתי בעודך בתאילנד. יש מספר תרופות שאפשר לתת ללחץ דם - אם הגזמת בצריכת המלח ו/או יש בצקות - הגבלת נתרן ופוסיד או דיזותיאזיד יכולים לעזור. אופציה נוספת היא להעלות את מינון הוולסרטן, תרופה הנמצאת באקספורג' (לא מוצאת את השאלה הקודמת ולכן לא יודעת איזה מינון אתה לוקח, אבל אפשר לקחת ולסרטן 320 מ"ג ליום אם תפקודי הכליות והאשלגן מאפשרים ותוך הקפדה על שתיה מספקת והמנעות מהתייבשות). אם הדופק מהיר מעל 70, אפשר כדור ממשפחת חסמי בתא כגון קרדילוק. אפשרויות אחרות הן קדקס (מינון מכסימלי עד 16 מ"ג ליום אך במחיר של תופעות לוואי - ירידת לחץ דם אורטוסטטי), נורמופרסן (לא ממליצה להתחיל ללא השגחה). בקיצור - הכל תלוי בנתוני הרקע שלך, מחלות נלוות, בדיקות מעבדה והבדיקה הגופנית. לפעמים עליית לחץ דם נובעת ממרכיב של חרדה. במקרים כאלה כדור נגד חרדה גם כן יכול לעזור. בהצלחה.

פורומים בנושא דוקסיזוצין
פורום תרופות ורוקחות - תמיכה
פורום תמיכה הדדית ודיון על תרופות ועל מידע רפואי/תרופתי. הגולשים מוזמנים...
פורום תרומת תרופות לנזקקים - בשיתוף עם עמותת "חברים לרפואה"
במסגרת הפורום יוכלו הגולשים שזקוקים לתרופות להתייעץ כיצד להגיע לאלו שיכו...
פורום שיקום נשימתי
ד"ר דיצה גרוס תסביר לגולשים כיצד ניתן להקל על בעיות המשפיעות על קושי נשימתי