חוסמי תעלות הסידן: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מיגרנה: לא חייבים להשלים איתה

מיגרנה היא מחלה מוחית, המאופיינת בהתקפי כאב חוזרים בחצי ראש, אשר פוגעים באיכות חייו של החולה. מדריך שלם על המחלה, הסימפטומים ודרכי הטיפול בה כאבי ראש הם מהתלונות השכיחות ביותר בפניה לרופא. כ-80% מהאוכלוסייה סובלים לפחות אחת לשנה מכאב ראש. ניתן לחלק את כאבי הראש לראשוניים ומשניים. כאבי הראש הראשוניים הם אותם כאבים בהם הגורם הראשוני אינו ברור ובהם כלולים כאבי ראש כמיגרנה, כאב ראש תעוקתי, כאב ראש מקובץ וכאבי ראש נדירים יותר. בקבוצה המשנית נכללים כאבי ראש שהגורם להם ידוע והטיפול היעיל בו מביא בעקבותיו הפסקת כאב הראש. בקבוצה זו נכללים בעיקר כאבי הראש הקשורים לסינוסיס, כאבי ראש ממקור צווארי, כאבי ראש עקב פגיעה בפרק הלסת, דימום או תהליך תוך מוחי וכאבי ראש הקשורים לחלקים שונים בפנים: עיניים, שיניים, שרירים ועצבי הגלגלת. מיגרנה כאב בחצי ראשמיגרנה היא מחלה עתיקה ומקור השם מן היוונית העתיקה ...
ללמוד עוד על חוסמי תעלות הסידן
מיפוי לב: הפחתת הסיכון להתקף לב-תמונה

בעיה באספקת הדם לשריר הלב (איסכמיה) ניתנת לאבחון באמצעות...

מאת: ד"ר אשרף...
16/11/2017
כבד שומני - ללא אלכוהול-תמונה

מחלת הכבד השומני הינה מחלת הכבד השכיחה ביותר בעולם המערבי:...

מאת: פרופ' רן...
14/09/2010
צירים מוקדמים ולידה מוקדמת-תמונה

במהלך ההריון ישנן נשים המפתחות צירי לידה בשלבים מוקדמים....

מאת: מערכת zap...
25/01/2007
התאמת טיפול ליתר לחץ דם-תמונה

תרופות שונות ללחץ דם משפיעות באופן שונה על כל חולה. דוקטורס...

מאת: פרופ'...
21/12/2008
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחוסמי תעלות הסידן?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חוסמי תעלות הסידן: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

קיבלתי את הכדור שציינתי בכותרת לטיפול ביתר ל"ד. הרופא נתן לי אותו לנסיון למשך חודש לבדוק איך הוא משפיע עלי. עבר חודש והוא בנתים בסדר גמור , הרופא רשם לי המשך טיפול בו ל3 חדשים. במקרה שמתי לב שיש בו מרכיב אמלודיפין . השם "צלצל" לי מאד מוכר (ולא חביב) ושאלתי את הרוקחת האם אמלודיפין הוא החומר שיש בכדור אמלו שגרם לי בעבר נזקים קשים לחניכיים . הרוחקת אמרה שכן אבל שזה לא באותו מינון ואין לי מה לדאוג. ובכן אני מאד מודאג כי בעבר נאלצתי לעבור 3 ניתוחי חניכים קשים תוצאה הטיפול בכדור ההוא (חוסמי ביתא). האם רוקחת צודקת או אני? תודה מראש.

מחלות חניכיים עלולות להיגרם ממגוון גורמים ביניהם תרופות. תרופות מסוימות ביניהן תרופות ליתר לחץ דם מסוג חוסמי תעלות סידן כמו אמלודיפין (החומר הפעיל בתכשיר 'אמלו' ואחד החומרים הפעילים בתכשיר 'דופלקס') יכולים לגרום לשגשוג החניכיים. תופעת לוואי זו נדירה מאוד לתרופה. החומרה והפיזור של התופעה הם אינדיבידואלים ותלויי מינון. ההמלצה הכללית היא שאם ניתן, יש להחליף את התרופה שגרמה לתופעה. במקרים בהם אין אפשרות לתת טיפול חילופי- יש לקבל הנחיות למניעה כמו ניקוי שיניים תקופתי ועוד. יש להיוועץ ברופא בנוגע לטיפול המתאים ביותר עבורך.

שלום עברתי בין הגבות ניתוח פלסטי לפני חצי שנה , אך חוץ מזה שעומק הצלקת לא ירד העור נהיה אדמומי בנוסף. מהלך הניתוח : חתך בעור ע"פ סימון, וכריתת הצלקת בעומק תת עורי ללא פגיעה בשריר. הרמת שוליים בקרת דם תפירה חבישה. 1. הייתי רוצה להבין מה בדיוק הרופא עשה פה? מה הטעם לכרות צלקת ולתפור אותה מחדש אם ככה הצלקת חוזרת באותו גודל? 2. כרגע אחרי חצי שנה אני ממש לא מרוצה מהתוצאות של הניתוח הזה, האם היית ממליץ לחכות שנה וחצי ולראות איך הצלקת תראה עד אז או להתחיל תהליך חדש? חשבתי על טיפולי לייזר או השתלת שומן זה מצב הצלקת כיום לאחר חצי שנה https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-0/p228x119/136318740_833182040586260_1072305584688035671_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=2&_nc_sid=58c789&_nc_ohc=5yDdh9mJr88AX_gHjka&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent.xx&tp=6&oh=583da61c753497cfb7ac574255bc11ce&oe=603F2534 וזה הצלקת הישנה לפני הניתוח http://www.siz.co.il/my.php?i=ejm4yhzyyw3h.jpg

שלום רב, אינני יודע מה היה המצב לפי, ולכן אינני יכול לשפוט אם ההליך שעברת הועיל, אם לאו. בכל מקרה לעיתים נהוג לפתוח ולסגור שוב, היות ואז התנאים טובים יותר וניתן לשלוט על החתכים. בכל מקרה, ממליץ להמתין שנה וחצי מהפעולה (זמן הבשלת הצלקות), ואז לשקול התערבות נוספת, אולי באמצעות זרקה של חומר מילוי. הסכויים לשפור משמעותי בצלקות בכל פעולה שהיא נמוך, לכן, לעיתים יש מקום להשלים עם המצב.

שלום אני לוקח מס שנים וזודיפ 10מ"ג פעמיים ביוםץ לפני מספר חודשים אובחנה בעיה בסוגר בין הוושט לקיבה(ריפלוקס) ואני מקבל נקסיום. האם וזודיפ מרפה באופן עקיף שרירים כמו שריר שוער וושט תחתון ,ומחמיר את הבעיה אצלי?

שלום, יש על זה חילוקי דעות בספרות המקצועית, אבל יש מספר עבודות שהראו שכן התופעה הזו עלול להתרחש תחת תרופות ממשפחת חוסמי תעלות סידן או תרופות שחוסמות רצפטור ביתא. במקרה הצורך ניתן להשהות טיפול זמנית [ ליטול חלופה אחרת לטיפול ביתר לחץ דם] ולבדוק אם יש הקלה.

שלום ד"ר,רציתי לדעת האם וזודיפ היא תרופה יותר חזקה להורדת לחץ דם מאשר אוסקר פלוס,והאם משך ההשפעה של וזודיפ ארוך יותר מאוסקר פלוס.ומה משך ההשפעה של 2 התרופות.תודה

אוקסאר פלוס היא תרופת משלב שמכילה שתי תרופות: אוקסאר (=לוסרטאן השייך לקבוצת ה ARBS) ודיזוטיאזיד (=משתן). יש מינונים שונים של המשלב והחוזק תלוי גם במינון המשולב. נהוג לתת את התרופה פעם אחת ביום שכן לוסרטאן נותן כיסוי ליממה ודיזוטיאזיד קרוב ליממה. ואזודיפ (שייכת למשפחת תרופות אחרת של מעכבי תעלות סידן) היא תרופה שפעמים רבות כדי לתת כיסוי טיפולי ל24 שעות צריך לתת אותה בשתי מנות (10 מ"ג X2) או לפחות 20 מ"ג פעם ביום. התגובה לטיפול היא היא אישית ותלויה במטופל, מחלות הרקע וכו. משפחות התרופות הללו נחשבות כקו ראשון בטיפול בל"ד .

תודה,שאלה נוספת האם אפשר לשתות מי קוקוס בזמן שנוטלים תתרופה אוסקר פלוס.תודה

לא ידוע לי על מגבלה. אם כי את התרופות עצמן יש לשתות עם מים