חוסמי pde5: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחוסמי pde5?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חוסמי pde5: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ברצוני לציין שאין לי בעייה מיוחדת בזקפה אך אין ספק שנטילת ויאגרה משפר את הבצועים ואני מרגיש זאת לאחר כשעה שמתחיל כאבי ראש שמסתיים רק כעבור יממה או יותר.ברצוני לציין שאני חותך את הכדור של 100 לרבע וזה מספיק לי.אך כאבי ראש מעיקים עלי האם יש פתרון לזה אולי לויטרה בכמות של 10 למסיסה בתודה מראש אברם

כאבי ראש הינן תופעת לוואי נפוצה של חוסמי PDE5 (ויאגרה, לויטרה, סיאליס ותרים). מניסיוני עוצמתו של כאב הראש ושל תופעות הלוואי האחרות פוחתת עם הזמן. אם תמיד לאחר שאתה נוטל כדור מופיע כאב ראש והוא מטריד אותך - תוכל למנוע הופעתו ע"י נטילת כדור נגד כאב ראש טרם הופעתו (כלומר, עם נטילת "משפר האון"). זה מסייע מאוד.

1-האם אפשר לקחת סיאליס במקום אומניק אוקאס? 2-לאיזה תרופה מהשתיים פחות תופעות לוואי? 3-האם האומניק אוקאס פוגעת [מפחיתה] טטוסטרון? 4-האם האומניק אוקאס מרפא או מקל? כלאמר האם אני יכול להימנע מלקחת אותה ואז נפגעת איכות החיים או שאני גורם לעצמי בנוסף נזק??[התרוקנות סבירה]

שלום ליאור, משאלותיך אני מסיקה שאתה סובל מהפרעות במתן השתן כנראה על רקע של הגדלה שפירה של הערמונית? לא נתת פרטים. אנסה לעזור לך בקצרה לגבי שאלותיך. 1. אפשרויות הטיפול בהפרעות ההשתנה הן :א. אומניק אוקס או כל חוסם אלפא אחר (למשל טמסולין, קדקס, קסטראל וכו) שגורם להרפיית הסוגר ובכך משפר את זרימת השתן. ב. סיאליס חד יומי, מקבוצת חוסמי PDE5 שגורמים לא רק לשיפור זרימת הדם לאיבר המין ובכך משפרים זקפה, אלא גם משפרים זרימת דם לכל האגן ויכולים לעזור בשיפור ההשתנה. זו תרופה חדשה יחסית להתוויה של שיפור השתנה אבל נמצאה יעילה כמו אומניק. אתה יכול לבחור אחת מהן.מומלץ לא לשלב בינהן. 2. לכל אחת מהתרופות יש תופעות לוואי משלה אך לא כל מי שנוטל תרופה בהכרח יחווה תופעות לוואי. התופעות המוכרות באומניק הן שפיכה אחורית(לא יוצא זרע) או סחרחורת וירידת לחץ דם. בסיאליס- כאבי ראש, כאבי שרירים, דופק מואץ. 3.לא. 4. אומניק משפרת את זרימת השתן. היא לא מונע את גדילת הערמונית. אם ההשתנה שלך סבירה לא בטוח כלל שאתה צריך טיפול. ממליצה לך לפנות עם שאלות אלו לרופא המאפל שהמליץ לך על הטיפולים השונים ולדון עמו באופן מלא על כל המשמעויות, לעבור בדיקה גופנית ולקבל את הטיפול המתאים לך ביותר.

לאחרונה היו לי בעיות בקיום יחסי מין. רופא המשפחה המליץ לי על כדור מציצה של חברת לויטרה. אישתי חוששת שזה לא יעבוד. האם זה דומה לפעולה של הכדורים הרגילים?

זה שייך לאותה משפחה של כדורים של ויאגרה וסיאליס, מקבוצת חוסמי PDE5 - כך שהפעולה הכימית דומה, רק מנגנון הספיגה (מציצה לעומת בליעה) שונה.

אני בן 67 בריא באופן כללי,ובשל פרוסטטה מוגדלת אני מטופל בדיבנילין 10 מ"ג ובשני פרמיקסון 160 ליום. בשל זיקפה חלשה אין ביכולתי לבצע חדירה, ואני מאונן בלבד. לאחרונה שמתי לב שאין לי פליטת זרע לחלוטין למרות ההתכווצויות שאני מרגיש ברגע הגמירה. האם לתרופות יש השפעה על כך, ומה לדעתך עלי לעשות ? תודה על ההתייחסות.

שלום לך איש, התופעה שאתה מתאר היא תופעה מוכרת ביותר במי שנוטל תרופות מסוג חוסמי-אלפא, במקרה שלך- דיבנילין- לטיפול בהפרעות מתן שתן בשל הגדלה שפירה של הערמונית. העדר שפיכה או מיעוטה קורה בשל "שפיכה אחורית" (RETROGRADE EJECULATION) הקורית בשל הרפיית שריר הסוגר שנגרמת ע"י התרופה- כדי לפתוח אותו ובכך לשפר את ריקון השתן. באופן רגיל בעת שפיכה כדי שנוזל הזרע יפלט קדימה, הסוגר שומר את צוואר השלפוחית סגור, אך בעת שימוש בתרופות אלה, הסוגר נשאר פתוח גם בעת שפיכה ולכן הזרע "חוזר" אחורה אל השלפוחית ומופרש בהמשך בהשתנה. אצלך יכול להיות גם שבשל שימוש בפרמיקסון, שהיא תרופה צמחית שעשוייה להקטין את נפח הערמונית, גם פעולה זו גורמת להורדת כמות השפיכה. אולם לכל התופעה הזו לא אמורה להיות השפעה על הזקפה או האורגזמה, פשוט היא תקרה ללא שפיכה. אם אתה מתכן ילדים רצוי שתמנע משימוש בתרופות אלה. אם לא והן עוזרות, אין שום משמעות להעדר השפיכה. לגבי ירידה בחוזק הזקפה- לכך יש פתרונות רבים וכדאי שתפנה לרופא- ניתן ליטול תרופות מסוג חוסמי PDE5 כמו ויאגרה/סיאליס/לויטרה או לקבל טיפולים נוספים כגון שימוש במכשיר ואקום, הזרקות לפין וכדומה. היתי ממליצה לך גם לבדוק רמות טסטוסטרון בדם לוודא שלא חסר בהורמון זה הוא המקור להפרעות הזקפה- ואם כן, נתן לקבל תוסף ולשפר את המצב. אנא פנה לאורולוג להבדק ולקבל טיפול מתאים.

על התגובה המפורטת והמרגיעה. הורדת לי אבן מהלב ועל כך נתונה לך תודתי.