שפיכה אחורית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ערמונית מוגדלת: הפתרון הניתוחי

הגדלה שפירה של הערמונית היא מצב נפוץ בקרב גברים מעל גיל 50. תכירו את TURP ואת TUVP: פרוצדורות להקטנת הערמונית. מה הסיכויים והסיכונים? הגדלה שפירה של הערמונית היא מצב נפוץ המתפתח אצל גברים רבים מעל גיל 50. בלוטת הערמונית, אשר גדלה בשל תהליכים הורמונליים מגוונים, עשויה שלא לגרום כלל לתסמינים, אך אם היא גדלה לכיוון השופכה, היא עלולה לגרום תסמינים קלים עד קשים, ובהם קושי במתן שתן, דחיפות במתן שתן, תכיפות של מתן שתן, זרם שתן איטי ומקוטע, צריבה או כאב בעת מתן שתן, דימום בשתן ואפילו אצירת שתן: חוסר יכולת לרוקן את שלפוחית השתן. הטיפול בתופעת BPH או LUTS ערמונית מוגדלת שפירה יכול להיות טיפול תרופתי או טיפול ניתוחי. מתי מעדיפים התערבות כירורגית? מהו הטיפול הכירורגי המוצע? מה כולל תהליך ההחלמה לאחר-מכן ומהי תרומתו לאיכות חייו של המטופל? על כל השאלות האלה ועוד, מפי ד"ר שלום כץ, מומחה לכירורגיה אורולוגית, מנהל מרפאת "רפואה...
ללמוד עוד על שפיכה אחורית
ערמונית מוגדלת: תופעה מטרידה-תמונה

תסמיני ערמונית מוגדלת כוללים הפרעות במתן שתן ופגיעה בתפקוד...

מאת: יפעת...
28/07/2010
ערמונית מוגדלת: הפתרון הניתוחי-תמונה

הגדלה שפירה של הערמונית היא מצב נפוץ בקרב גברים מעל גיל 50....

מאת: מערכת zap...
02/04/2014
ערמונית מוגדלת שפירה: כך תטפלו-תמונה

הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית מופיעה עם הגיל. לעתים ניתן...

מאת: ד"ר יוסף...
08/09/2014
תפיסת המין ברפואה הסינית-תמונה

פעילות מינית נחשבת לפעולה חיונית, טבעית וללא כל הילה דתית...

מאת: תמורות,...
29/03/2005
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשפיכה אחורית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שפיכה אחורית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב נוטל פרומניקס 0.4 אחד ביום רציתי לשאול תופעות לואי ומה הכדור הזה עושה ושנית אפשרות לקיחת כדור ויאגריה או משהו דומה יש בעיה עם זה ? או כמה זמן צריך לקחת אחד מהשני ?

שלום לך, פרומניקס היא תרופה מקבוצת חוסמי אלפא שמטרתה לשפר את מתן השתן בכך שמרפה את השריר של הסוגר ומאפשר לשתן לצאת בקלות רבה יותר. היא נחשבת מאוד יעילה ובד"כ מאוד בטוחה. עיקר תופעות הלוואי המוכרות שלה- אבל לא כל אחד בהכרח חווה אותן- הן ירידה לחץ הדם (שיכולה להתבטא בתחושת סחרחורת או התעלפות), ו"שפיכה אחורית" - כלומר שיצא פחות זרע בעת שפיכה כי חלקו חוזר אחורה לשלפוחית ולא יוצא קדימה בשופכה כמו בד"כ, היות וצוואר השלפוחית פתוח בשל השפעת התרופה. אין למצב זה שום השפעה על התפקוד המיני(זה לא מפריע לזקפה או לאורגזמה) אבל אם אתה מתכנן ילדים זה עלול להיות בעייתי.. אין שום בעיה לקחת ויאגרה עם הטיפול הנ"ל. בעלון לצרכן בד"כ כתוב שיש להמנע מלקחת אותם ממש יחד אז רצוי שתרווח מס' שעות בין נטילת הפרומניקס לויאגרה.

גבר בן 53 לוקח תרופות ליל"ד סובל משפיכה מאוחרת ולעיתים לחוסר יכולת לגמור, מה אתה מציע בכדי לפתור את הבעיה? תודה

לפתור את הבעייה של שפיכה מאוחרת הרבה יותר קשה מאשר שפיכה מוקדמת. לפעמים - הטיפול גורם לכך שלא תהיה שפיכה כלל כי יש שפיכה אחורית. בכל מצב - התרופות שאתה מקבל יותר חשובות משפיכה כן או לא - ולכן צריכים להתסגל - על ידי כך שמושכים את קיום המדע והגירוי של האישה יותר זמן

ד"ר לין תודה על התשובה המהירה, האם תרופות כמו ויאגרה, סיאליס או לויטרה יכולות להקל על שפיכה מאורחת?

האם מבוצע בארץ FLA עבור מי שסובל מ- BPH (ערמונית מוגדלת)?

זו פעולה לסובלים מסרטן ערמונית יש טיפולי לייזר מתאימים להגדלה טבה

השאלה הייתה האם עושים זאת בארץ? האם יש "טיפולי לייזר מתאימים", שאין להם תופעות לוואי כמו שפיכה אחורית של הזרע בעת קיום יחסי מין. פגיעה בתפקוד המיני, וצלקות לאורך צינור השתן.

היי אני בן 19 נוטל פרומניקס 0.4 שאלתי היא מה יקרה לתפקוד המיני יכול להיות שלא יצא לי זרע? או שתהיה שפיכה הפוכה? וכשזה קורה זה מסוכן או כואב ללכת למיון כשזה יקרה?

חסם אלפא עלול לגרום לשפכה אחורית.