פורום אורתופדיה

34307 הודעות
31115 תשובות מומחה

מנהל פורום אורתופדיה

19/09/2018 | 22:54 | מאת: אלי

היי לציין שאני מתאמן כ 12 שנים אמה חלק חיצוני יד ימין ,כאב קליל שאני לוחץ עליה, איזור שריר האמה כ 4 סמ לערך מהמרפק עצמו בחלק העליון אני לוקח בחשבון שזאת דלקת קלה והתור לאורטופד רק בנובמבר אז אני מסתמך רק על האינטרנט. עושה פיזיוטרפטיה ומורח וולטרן השאלה שלי היא מה הסגר הנכון? האם לתת מנוחה מוחלטת ליד מאימונים? כמה זמן לעשות פיזיוטרפיה? הרי אין לי כאב.. רק בתנועות מסוימות אז אם עדיין לבצע תרגילים של פיזיוטרפיתה? למרות שאין כאב? האם פיזיוטרפיתה לאיזור יכולה לעכב את ההחלמה? אני הרי מרגיש את האיזור שאני עושה.. תן לי כלים בבקשה להתמודד ולקצר את זמן ההחלמה כי עד נובמבר אני רוצה להרגיש שאני מטפל בבעיה ולא מתעלם + יש לציין שהייתי אצל רופא משפחה שלא איתר כמובן כלום וההביא לי מרשם לוולטרן... כמובן שיש כאלה שהיו מתעלמים מהכאב / רגישות הזאת אני פשוט לא אוהב להזניח ואם יש הגבלה קלה מעדיף לטפל לפני שיחמיר

19/09/2018 | 22:13 | מאת: ערן

היי, היום נפלתי עם האופניים על מרפק יד שמאל, לאחר הנפילה התאוששתי מהר ובדקתי את כף היד והמפרק והכל תקין (גם עכשיו), במרפק יש לי כאבים רק כשאני מנסה ליישר את היד, מצליח להזיז את המרפק בזווית 90-160 בערך, יותר מזה אני מרגיש כאב. מה מומלץ לעשות? אציין שאין נפיחות או סימן כחול והכאב יותר מורגש בחלק הפנימי. תודה, ערן

רואה כאן את הפרסומים על מים במפרק הירך. לאחר שאיבה נשלח ילדנו הביתה אך במהלך היום חזר לצלוע למרות שלוקח נורופן. האם קים חשש כלשהו לצליעה עתידית ?

19/09/2018 | 11:38 | מאת: פענוח תוצאות בדיקת מיפוי עצמות

מצ״ב תוצאות בדיקת מיפוי עצמות שבצעתי אודה מאוד להסבר אודות הממצאים והמלצות לטיפול. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הקובץ לא עבר.

19/09/2018 | 11:00 | מאת: תהאני

לפני שבוע שברתי עצם הזנב מהחלקה בזמן שטיפה בבית בצילום יצא שבר יש לי כאבים ובמיוחד שאני מנסה לשבת ולקום או להתכופף אני משתדלת לעבוד בבית ולא לשאר במיטה אני סייעת לילד cp בן 4 אני עדיין בחופש מחלה האם אני יכולה לחזור לעבודה האורתופד אמר לי יהיה לך קשה ונתן לי עוד שבוע של חופש אני עובדת שש שעות עם הילד ואחרי זה עובדת גננת צהרון האם העבודה שלי עם הילד .עוזרת לו משלבת אותו בגן מחליפה לו חיתול

לקריאה נוספת והעמקה

אין מניעה שתעשי מה שאת מסוגלת .

18/09/2018 | 13:42 | מאת: ליאור

שלום רב, לפני כשבועיים עשיתי ניתוח הלוקס ולגוס, לקחתי משככי כאבים במשך 10 ימים ( טרגין ופרקוסט). לאחר שסיימתי עם הכדורים החלתי להרגיש במקום הניתוח תחושת נימול, תחושה של צריבה ושריפה ולעיתים גם זרמים חשמליים ברגל. אשמח לדעת האם זה לגיטימי שארגיש כך לאחר ניתוח או שמא יש בעיה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בכל מקרה יש לחשוב שיש בעיה עד שלא יוכח אחרת

שלום, יש לי כאבים בשורש כף היד, מעט באצבעות ובזרוע מעל שורש כף היד מחודש יולי. האורטופד טוען שזה כנראה או בלט צווארי או פריצת דיסק ואני ממתינה לct. חוץ מזה שאני מסובבת את כף היד המדוברת שפנים כף היד מופנה אלי- ימין, לסיבוב משמאל לימין, המפרק שבין שורש כף היד לזרוע משמיע רעש של קליק כמו שבירת עצם ואני מרגישה חיכוך בין העצם של הזרוע לשורש כף היד. אחרי שאני עושה את זה מספר פעמים אני מרגישה שהכף יד מתחילה לכאוב. האם יכול להיות ששם הבעיה ולא בצוואר?

לקריאה נוספת והעמקה

אני מנחש שכוונתך היא שאת שומעת/חשה קרקוש בביצוע תנועה מסויימת במפרק כף היד אן לזה קשר לצוואר

17/09/2018 | 15:48 | מאת: ללה

שלום, מיום חמישי כאבי גב תחתון חזקים ותחושת כבדות והרדמות ברגל ימין ומעט ברגל שמאל. קיבלתי זריקת וולטרן וארקוקסיה 90 . בדיקה נוירולוגית תקינה. הכאבים עוברים חוזרים אך הרגליים כבדות ובקושי מצליחה ללכת. מה זה יכול להיות?? מה עליי לעשות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב לברר אם יש משהו שלוחץ על שרשי העצביםאו מגרה אותם (למשל פריצת דיסק)

17/09/2018 | 15:30 | מאת: שני

שלום דר, בת 46 . לפני חצי שנה התגלתה אצלי מחלת avn במפרק ירך ימין כתוצאה מנטילת סטרואידים לתקופה ארוכה. מאז אני מתהלכת עם קביים וסובלת מכאבים. בצעתי לאחרונה mri שני ולהלן התוצאות: אזור של קו לינארי תת קורטיקלי באספקט העליון והמדיאלי של ראש הפמור מימין מתאים ל avn ידוע. כעת הפחתה ניכרת בכמות בצקת העצם אשר הייתה בבדיקה הקודמת. עדיין בצקת קלה בצמוד לאיזור ה avn. איזור המושפע לא גדל בהשוואה לבדיקה הקודמת .ישנו תמט מינימלי של הקורטקס בראש הפמור. בהחמרה קלה מבדיקה קודמת מבחינה זו. נוזל חופשי מוגבר במפרק הירך ללא שינוי. ללא עדות לגוף חופשי. ללא בצקת עצם או נוזל מוגבר במפרק הירך משמאל. ללא בצקת עצם בשאר חלקי האגן. השרירים והגידים בהיקף מפרקי הירכיים תקינים. לסיכום avn ידוע בראש הפמור מימין, ללא שינוי במימדי הנגע. הפחתה ניכרת בבצקת אשר הייתה בבדיקה קודמת. האם עליי לבצע ניתוח החלפת מפרק ירך? או שקיימים טיפולים אחרים משמרים... אני בחופשת מחלה מזה 6 חודשים מתהלכת עם קביים ואובדת עצות.. מה לדעתך יש לעשות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ההחלטה על ניתוח של החלפת המפרק תיגזר מהמחושים והמגבלות שלך. ניתן לקבוע בודאות שמוקדם או מאוחר תצטרכי לעבור ניתוח

18/09/2018 | 16:49 | מאת: שני

תודה על תשובתך.. האם תוכל לפרט מדוע אצטרך ניתוח? המצב לא יוכל להשתפר? האם קיימים פתרונות נוספים מלבד ניתוח בשלב שבו אני נמצאת? תודה

16/09/2018 | 22:39 | מאת: Gal

היי.. אני סובלת כבר כ מעל שנתיים מכאבי בטן עליונה, גזים, נפיחויות וכו.. לאחרונה החלו לי כאבים בגב האמצעי כמו מין משיכות כאלו וגם קצת בצד שמאל של הצד איפה שהכליות.. ביצעתי אולטרסאונד בטן שהיה תקין, כנל גם לגבי גסטורקולונסקופיה בדיקת שתן ובדיקת חיידק בקיבה שהיו תקינים.. מה זה יכול להיות ? ואילו בדיקות אפשר עוד לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

פני לבדיקת אורתופד

בת 64. יש לי 3 בלטים בגב תחתון. סובלת מכאבים על רקע זה.כמו כן יד אוסטאופורוזיס. לפני שנה עשיתי m r iשהראה הנל ועכשו שנה אחרי עשיתי שוב m r iכיוח שרגל ימין נחלשה ולפעמים אני מרימה אותה עם היד. הכאב מתחת לברך ולכוון השוק האחורי. בבדיקה התגלה תחילת פריצת דיסק l5 s1. השאלה איך זה קרה. בשנה זו אני עושה תרגילים לחיזוק שרירי ליבה שיש בהם הרבה כווצים של פי הטבעת ישבנים ו4 ראשי. האם הפריצה יכולה להיות מזה?

לקריאה נוספת והעמקה

התרגילם שציינת אינם גורמים לפריצת דיסק

האם זה הגיוני שתוך שנה זה קורה?מה הסיבות לכך?אודה לתשובה.

16/09/2018 | 20:14 | מאת: לינוי

עשיתי בדיקת MRI לשורש כף היד. לאחר חודשיים וחצי של כאב ביד שלא עובר. מודגמים אותות חריגים בסדרת T2 בין סיבי הרצועה הסקפולונטית בחלקה הממברנוזי (חתך 9, סדרה 401), לא ניתן לשלול קרע חלקי של הרצועה. חשד לקרע חלקי של הרצועה הסקפולונטית. אשמח לדעת מה זה אומר חשד לקרע? איך בודקים בודאות? מה הטיפול המקובל? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

חשד לקרע משמעו שיש תמונה של קישור הנראה לא סדיר . המשמעות של הממצא תלויה בממצאים הקלינים.

19/09/2018 | 21:54 | מאת: לינוי

תודה ואם אכן כואב בנקודה של הגיד ויש קרע, מה הטיפול? מה יכול לעזור? (כבר חודשיים וחצי שזה לא מתקדם)

16/09/2018 | 19:55 | מאת: סיגל

ד״ר שלום, אני בת 36, בריאה בדרך כלל. אחרי לידת בני לפני כ-10 חודשים (לידה ראשונה) התחלתי לסבול מכאבים בכפות הרגליים. קשה לי אפילו לתת תיאור ממוקד של הכאב - מדובר בכאב מפושט על כל כך הרגל, החל באצבעות, כל שטח כך הרגל גם הקדמי וגם העקב, ולעתים אפילו בקרסול. כשאני קמה משינה או אחרי מנוחה ממושכת זה מורגש במיוחד, אני אפילו צולעת כמה דקות עד שהרגליים ״מתחממות״ קצת והכאב פוחת. הכאבים התחילו כאמור אחרי הלידה ובמהלך חופשת הלידה, כלומר בתקופה בה הייתי רוב הזמן בבית ולא הלכתי הרבה, ואם כבר הלכתי - אז רק בנעליים נוחות, בלי עקבים. אחרי שחזרתי לעבודה הכאבים המשיכו באותו אופן, ללא החמרה או הקלה. מה יכולה להיות הסיבה לתופעה הזאת? מעולם לא סבלתי קודם מכאבים כאלה.

לקריאה נוספת והעמקה

יש מלא הטנא סיבות אפשריות .החל בדלקת של חיתולית השעל וכלה בשינויי ניווניים במפרקים שבין עצמות שרש כף הרגל כף הרגל והשוק.

16/09/2018 | 13:26 | מאת: נתן

היי לאחר mri ממצאים: מצב לאחר למינאקטומיה בחוליות L3-L5, ללא התקנת קיבוע מתכתי. L4-L5- רושם להיצרות תעלה ספינלית, שורשים של קאודה אקווינה מסולסלים קרניאלית לגובה זה. L5-S1- אובדן חלקי של גובה דיסק עם בלט כללי לוחץ על השק.

לקריאה נוספת והעמקה
17/09/2018 | 11:06 | מאת: נתי

אשמח לדעת מה זה אומר ודרכי טיפול.

אין לבדיקה משמעות בלי הרקע הקליני כלומר סיפור המחלה תאור התלנות המחושםי והסמנים וממצאי הבדיקה הגונית

תוצאת mri: קו שבר באספקט האחורי הצדדי של הגבשושית הגדולה עם קונטוזיה לשדית סביבו ודחיסה של הקורטקס ממצא המתאים לנזק היל זקס. מודגם נוזל בכמות קטנה בבורסה הסוב אקרומיאלית קרע חלקי של המשטחהארטיקולרי של גיד הסופרסטינטוס באזור אחיזתו לגגבשושית הגדולה בקוטר 8 ממ הצדדי הפנימי . אנא להתיעצותך חשוב לי לציין כי מזה שלושה חודשים איני עובדת סובלת מכאבים ,לא ישנה טוב בלילות הגבלה בתווכי תנועה . פזיוטרפיה פעמיים בשבוע ללא הטבה כולל ניסיון טיפול ב רפואה משלימה אודה להתיחסותך

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה שחשוב שתעשי הנה MRA ( כלומר MRI עם חומר ניגוד במפרק) לאחרח מכן סביר להניח שיהיה צורך ב ארתרתוסקופיה.

16/09/2018 | 00:35 | מאת: מאיה

שלום, נפלתי מדלפק והחלקתי על הישבן. זה היה לפני ראש השנה. עד עכשיו יש לי כאבים שלא פוסקים. כואב לי להתכופף.. כואב לעמוד בחזרה. קבעתי תור לאורטופד . האם זה יכול להיות שבר?אין שום סימן לנפילה. הנפילה היתה בערך בעצם הזנב. האם זה יעבור ואחרי כמה זמן אם כן?

לקריאה נוספת והעמקה

בד"כ כמה שבועות

היי אני בת 22 ולפני כמה ימים החלקתי בעבודה במדרגות נפלתי אחורה על הצד השמאלי של הגוף. (החלקתי ישירות על הישבן) מאז התחילו לי כאבי גב בעיקר במנוחה ,שמזכירים שרירים תפוסים,כאבי מחזור... האם כדאי להיבדק?

לקריאה נוספת והעמקה

כן

15/09/2018 | 20:28 | מאת: תמי

שלום, נפצעתי לפני חודשיים במהלך אימון התעמלות מכשירים עשיתי צילום רנטגן והממצאים היו הסתיידויות במפרק הקרסול באולטראסאונד היה נוזל יתר תוך מפרקי ונפיחות בדלתואיד וב MRI ראו בצקת בטאלוס וכנראה עצם בגודל 2 מ"ל שנתלשה מהאזור של הטאלוס נשלחתי לעשות CT כדי להיות בטוחים אבל אם זה באמת המקרה, פיזיותרפיה תגרום להחלמה מלאה? או שיש עוד טיפול שאפשר לעשות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

פיסיותריה אינה משפיעה על החלמת הפגיעה ברקמות אלא על תהלי השיקום מן הפציעה

שלום, סובל מכאב במפרק הבוהן ברגל מזה שנה וחצי. לפני כחצי שנה עברתי מיפוי עצמות ו-MRI, כשלאחריהן אורתופד הציע לי אופציה של ניתוח או מנוחה נוספת. אשמח אם תוכלו לתת לי חוות דעת נוספת, האם ישנם כיווני בדיקה\טיפול נוספים שאנחנו מפספסים? לפני בחירה באופציה של ניתוח כלשהו. אבחון ה-MRI כאמור: "במפרק המטטרזו פלנגיאלי של האצבע הראשונה ניראת בצקת לשד עצם משני צידי המפרק באיזור סב-כונדרלי. קיים זיז קטן בצד הלטרלי של ראש המטטרזוס. מוקד של סיגנל נמוך תת קורטיקלי ב-T1 בצד המדיאלי של ראש המטטרזוס. רושם להשטחה של המשטח הפרקי של ראש המטטרזוס של האצבע הראשונה. פרט לכך סיגנל לשד העצם תקין. הגידים הפלקסורים והגידים האקסטנסוריים תקינים." האם במנוחה נוספת יש סיכוי סביר להחלמה? לנסות לחדול כליל מדריכה על הרגל? לנסות מדרסים מסויימים? בדיקות מסויימות נוספות שכדאי לבצע? זריקות כלשהן שיכולות לעודד החלמה?

לקריאה נוספת והעמקה

נראה שמדובר בבהן קשיחה(HALLUX RIGIDUS ) . לפני ניתוח שווה לנסות שימוש בנעליים עם סוליה קמורה ( ROCKER BOTTOM ) כמו נעלי MBT .

15/09/2018 | 18:13 | מאת: אבי

בעקבות נפילה חזקה על הראש נעשו לי זרמים כואבים מאוד שלא עוברים כבר יומיים הייתי במיון אמרו לי שיש לי בלט באחת החוליות הצוואריות אבל לא מעבר ללא המלצה להמשך טיפול האם הכאבים יעברו בשלב מסויים

אין בדבריך מידע מואיל

15/09/2018 | 12:27 | מאת: מיכל

שלום, אני בת 45 בריאה בד״כ. לאחר נופש של שבוע במלון עם 4 ילדים שרובם קטנים ושהיה מרובה בבריכה וזאת כאשר אינני שוחה בד״כ ועמידה ממושכת על רגליי, ככל הנראה הסנדלים שנעלתי אינן מתאימות. השגחתי בכל כוחי על בני הקטן בן 4 שהוא מאוד סקרן, רזה ואתלטי כל שזה היה מאתגר מאוד. הגעתי למרפאה לאחר שבקושי יכולתי ללכת, כאבים בכרית כף רגל ובשתי אצבעות ליד הבוהן. הכל נפוח ואדום. העור השתנה והפך יבש. הרופא התורן נתן אתופן 500 פעמיים ביום ל 10 ימים. הצילום תקין. אני כבר 6 ימים ועדיין האיזור פגוע. מה לעשות מכאן והלאה? ללכת לאורתופד מומחה כף רגל? עכשיו מניעה כבר לא תעזור כי הנזק כבר נגרם. תודה רבה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שאלה ראשונה שהייתי שואל את עצמי היא האם אין כאן זיהם של העור. פני לאורתופד/ רופא משפחה

14/09/2018 | 22:01 | מאת: Yos

לפני מספר ימים ניבלתי בקרסול. ברנטגן לא מצאו שבר וודאי לכן שלחו אותי לct. ב-CT נמצא שבר תלישה בפטישים חיצוני פרגמנט כ3 מ״מ. האורתופד אמר שננקוט בגישה שמרנית של גבס וביקורת עוד שבוע. שאלתי היא, מאחר ויש תזוזה (3 מ״מ), האם אין צורך בניתוח??

לקריאה נוספת והעמקה

אני מוסיף שמדובר בשבר תלישה שנגרם ממשחק כדורגל.

אני מניח שהייתי ממליץ על טיפול ניתוחי

סובל מכאבי צוואר מזה שנים זה mri האחרון העמדה הלורדוטית שמורה. הצרות התעלה הצווארית לכל אורכה. מעבר הקרניו-צרביקלי שמור. מודגם לחץ על החוט בפרט בגובה C7-C6 . לא נצפה אות חריג בחוט הצווארי כולל באזור הלחץ המרבי. בסריקות האקסיאליות: C3-C2 :ב.מ.פ. יש לציין איחוי חלקי אחורי של גופי החוליות C2 ו-C3 ,סריקה 6 ב-T2 סגיטלי. C4-C3 :קומפלקס זיז דיסק הגורם לחץ על השק משיק לחוט. הצרות קשה של הנקב הימני, הנקב השמאלי חופשי. פסטות שמורות. C5-C4 :לחץ על השק התקאלי משנית לבלט דיסק מרכזי גורם לחץ מתון גם על קדמת החוט. הצרות הנקבים דו צדדית. פסטות שמורות. C6-C5 :בלט קומפלקס זיז דיסק עם לחץ על השק ועל החוט, ימין יות משמאל. הצרות הנקבים, ימין יותר משמאל. פסטות שמורות. C7-C6 :בלט קומפלקס זיז דיסק עם לחץ משמעותי על השק ועל החוט הצווארי. הצרות הנקבים, ימין יותר משמאל. פסטות שמורות. D1-C7 :ב.מ.

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת הבת"ם אין לה שום ערך בלי הרקע הקליני הכולל גיל, מצב בריאותי, תרופות, הרגלים, תאור מפורט של המחושים השונים, תאור מפורט של ממצאי הבדיקה הגופנית ( כולל בדיקה נוירולוגית) ממצאי הדימות השונים כולל ממצאיםאלקטרופיסיולוגיים. וכמבן

14/09/2018 | 17:06 | מאת: jaspeer123

שלום דוקטור, אתמול שמתי לב שכשאני מרים את זרוע ימים לצד הגוף, יוצא לי קליק מהכתף, בנוסף לזה, כשאני מוריד את הזרוע לאט לאט כשהיא ישרה, כואב לי טיפה בכתף. כאב מזערי אבל עדיין מציק. זה התחיל לי בערך מאתמול ואני חושב שזה נגרם משימוש יתר בכתף, עשיתי תרגיל שצריך למשוך גומי לצד הגוף עם זרוע ישרה, כנראה יותר מדי. כמה זמן יקח עד שהכאב המזערי הזה, והקליקים, יפסקו?

לא יודע

14/09/2018 | 15:21 | מאת: מתן

שלום ד״ר ושנה טובה! סובל כשלושנ שבועות כאבים חזקים בתוואר עשיתי בדיקת סיטי ממתין לתוצאות, אתמול הרופא החליף לי את כדורי הארקוקסיה שלא עזרו לכדורי אתופן 400 מ״ג וכן נתן לי זריקה של דיפרוספאן בישבן, שאלתי היא מתי. מתי מתחילה הזריקה להשפיע ולכמה זמן? האם יש טעם לקחת אתופן אם ארקוקסיה לא שינה כלום?

לקריאה נוספת והעמקה

הזריקה משפיעה תוך 48 שעות. אכן הסיכוי שאטופן יעשה מה שארקוקוסיה לא הוא קטן מאד

14/09/2018 | 14:28 | מאת: Z

זה מה שכתב האורטופד בהפניה לצילומים lumbar disc diorder with myelophty" מה זה אומר ?

לקריאה נוספת והעמקה

פרוש מילולי: חוסר תקינות שלדיסקה ( דיסקוס) מתני עם פגיעה בחוט השדרה זה בחירה של אבחנה מתוך רשימה מוכנה מראש ועצם האבחנה אינה הגיונית מאחר שחוט בשדרה נגמר בגובה חוליה מתנית ראשונה ולכן אינו יכול להפגע מנזק בדיסקוס מתני שנמצא נמוך יותר.

14/09/2018 | 11:25 | מאת: ...

שלום. לפני 5 ימים פרקתי את הברך (patella) והייתי עם גבס. היום החלפתי למקבע ברך עם סקוצ'ים. זה ממש לוחץ אפשר לשחרר את זה קצת כשאני בשכיבה ואז להחזיר? או שזה צריך להשאר לוחץ?. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר בהחלט לשחרר. מטרת הקיוע היא למנוע כיפוף עמוק של הברך

תודה רבה.

14/09/2018 | 11:06 | מאת: ניצחית

שלום ד"ר יכול בבקשה להסביר לי מה זה אומר ומה הטיפול .אני סובלת מכאבים חזקים שאני יושבת ושאני עומדת הרגליים ממש כואבות לי. עשיתי סיטי ורשמו לי: SIJ-שינויים ניוונים דו"צ עם היווצרות אוויר בכמות קטנה דו"צ . תת פריקה קלה בחליה דיסטלי של עצם הזנב ורושם ועיבוי קל של רקמה רכה הסמוכה. אין לי מושג מה זה אומר ומה צריך לעשות על מנת לטפל בכאבים שיש לי.עבר כבר חודש מאז שנפלתי ועדין יש לי אותם כאבים. אודה לתשובתך ושבת שלום.

הצעד הראשון לטיפול הוא אבחנה . לשם אבחנה יש צורך בבדיקה גופנית בכדי למקם את מקור הכאב.

היי אני בת 47 סובלת מכאב ברגל שמאל מהמפשעה עד לשוק כבר כמה חודשים מתקשה לישון בלילה ,בעיקר לא יכולה לשכב על צד שמאל יש לי גם וורידים ברגל מאיזה בדיקה להתחיל?? מה זה יכול להיות??

לקריאה נוספת והעמקה

נראה שהעיה היא בקצה ההעליון של עצם הירך או במפרק הירך עצמו, בסבירות נמוכה יותר : עמוד השדרה המתני ..

13/09/2018 | 20:34 | מאת: רונה

מעט ארוך... שבר בשוקית עם תזוזה מנמאלית למרות זאת החליט הרופא על ניתוח קיבוע עם פלטות,הניתוח היה ב22.2 ..מרגע הניתוח עד היום כאב צורב,שורף, אין הגבלה בדריכה אך קיימת הגבלה בהליכה וצליעה. (המנתח אומר הכל טוב ..ואני נשארתי עם הכאב ,בזמן האחרון תחושה שמשהו נוגע בכל הזזה של הרגל ,לא יכולה להשען על הצד המנותח.....שומעים קליקים בהליכה מה ניתן לעשות? מה הכוון?תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אי אפשר להתייחס לבעיה כגון זאת בלי לראות צילום ולבדוק את הרגל עצמה

13/09/2018 | 17:38 | מאת: יותם

שלום אסא, אני בחור בן 33 ויש לי כאבים בכף רגל שמאל, רק בזמן הליכה. אורתופד שבחן אותי נתן לי מדרסים רב שכבתי לפי מידת גבס. הלכתי לעשות את המדרסים שם נאמר לי שלא עושים היום עם גבס(ושהרופא לא מעודכן), ובמקום זה הוא עשה לי מדרסים במקום(כלומר קיבלתי אותם מיידית). מאז יש לי כאבים גם עם המדרסים. האם להערכתך הוא עשה עבודה רשלנית ועלי לדרוש מה שרשם הרופא? או שזה סביר? תודה בברכה, יותם.

לקריאה נוספת והעמקה

לדעתי אכן האורתוטיסט צדק. אין שום צורך במידת גבס . למעשה לא צריך שום מידה אפשר לקנות מדרס מן המדף בלי התערבות של יצרן מדרסים. מה שחשוב שהמדרס יהיה נוח. עיקר שכחתי :ע ל פי רוב המדרסים מיותרים

14/09/2018 | 10:16 | מאת: יותם

היי אסא, תודה על התשובה. אתה אומר שהמדרסים מיותרים על פי רוב. אם כך, ומתוך הנחה שנעשה לי צילום של הרגל והרופא לא רואה שום דבר, מה עלי לעשות במידה והכאבים נמשכים? תודה דוקטור.

הדרך הנכונה לקבל תשובה לשאלותיך היא לשאול אתהרופא ( אורתופד) 3 שאלות: 1. מה בדיוק יש לי ולא להסתפק בתשובת מכבסת מילים כמו " דלקת" . לכל דלקת יש כתובת ושם פרטי כלומר איבר, רקמה ומנגנון. 2. מה צריך לעשות לשם טיפול. 3. למה דווקא הדרך שהצעת .

13/09/2018 | 16:55 | מאת: מלי

שלום, מזה מספר חודשים שאני סובלת מכאב (שהחמיר מאד לאחרונה) בירך המקרין לאורך הרגל, הכאב חזק במיוחד בזמן עליה במדרגות וכן בזמן שכיבה עד כדי כך אני מתעוררת משינה בגללו, הייתי אצל רופא אורתופד אשר שלח לצילום פרק ירך התשובה: הודגמו שינויים אוסטאוארוטיים בפרק ירך, אין עדות לנגע גרמי, התור הבא הוא בעוד מספר שבועות והכאבים מציקים מאד, מה אתה מציע לי לעשות? תודה רבה ושנה טובה,

לקריאה נוספת והעמקה

בקש עזרה ( תרופות נוגדות דלקת) מרופא המשפחה

17/09/2018 | 08:57 | מאת: מלי

תודה, הבעיה שאני סובלת מקוליטיס כיבית וחוששים לתת את התרופות נוגדות הכאב הלא סטרואידיות, האם אתה סבור אחרת?

בעקבות כאבים נוראיים בעמידה בכפות הרגליים(בעיקר בעקבים) נעשה מיפוי עצמות, הממצא שנכתב בתוצאות הבדיקה הוא: מודגם מוקד קליטת קישורים במטפיזה בדיסטאלית המדיאלית בפמור מימין, ממצא זה יכול להתאים ל-NOF. מה זה אומר? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אין שום קשר בין ממצא המיפוי ובין הכאב שלך. NOF-NONOSSIFYING FIBROMA שזה גידול שפיר שנוצר בילדות . האיבחון המלא - על ידי צילום רנטגן.

שלום, עשיתי סי טי חזה ללא חומר ניגוד עקב שיעול ממושך, ובין היתר התייחסו לגב שלי. אני סובל מעקמת מקטנות. רושם לעיבוי פריברונכאלי קל, יותר באונות התחתונות. מלבד זאת אין רואים ממצא פתולוגי בשדות הריאות. אין עדות ללימפאדנופתיה מדיאסטינלית או אקסילרית. שארית תימוס במיצר הקדמי. נראה אוויר לאורך הוושט, ללא הרחבתו בולטת וללא עיבוי דופן גס. עקמת בולטת קמורה לימין. שינוים ניווניים כולל קשריות ע"ש שמורל בחוליות גביות. האם יש כאן משהו חריג בנוגע לגב? יש לציין כי אני מתאמן בחדר הכושר. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ממצא שכיח למדי ובדרך כלל חסר חשיבות.

13/09/2018 | 09:50 | מאת: שולה

האם יכול להיות שזה שבר הצלע? האם אפשר לרקוד? במצב הזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שבר של צלע אפשרות אחת מינירבות. אשר לריקוד - עליך להבדק

13/09/2018 | 07:51 | מאת: כרמי

שלום, מבקשת לקבל חוות דעת על צילום רנטגן ברכיים. אני בת 59 רגל ימין שינויים אוסטיוארטריטיים בכל החלקים של הברך עם שינוים נויווניים קלים ואוסטיופיטים קטנים בעצמות, הודגמה הצרות הרווח במפרקים, יותר בולט באספקט המידיאלי. השטחה של שטח העצם באזור הנ"ל. רושם לפטלה ביפרטיטי. טשטוש שומן בבורסה סופראפטלרית, יתכן על רקע נוזל מועט. ברך שמאל אוסטאופורוסיס כללית שינויים ניוונים קלים בעצמות ובמפרקים. טשטוש שומן בבורסה סופרפטלרית, יתכן על רקע נוזל מועט אני מבקשת לציין שאין לי כאבים בזמן הליכה, הכאב החד הוא בזמן קימה מהכסא, לאחר מספר צעידות הכאב חולף. מה זה אומר מבחינתי, איזה פעילות אחרת אוכל לעשות מלבד צעידה שאני מאוד אוהבת? חן חן, כרמי

לקריאה נוספת והעמקה

לא ציינת איזה ברך כואבת בכל מקרה מדובר בשינויי ניווניים שהם שכיחים למדי בגילך . אין סיבה להפסיק צעידות. להפך. ירידה במשקל תמיד עוזרת אלא אם כן את רזה באופן קיצוני. ליותר מזה עלי להפגש עם אורתופד

14/09/2018 | 09:20 | מאת: כרמי

לשאלתך, רגל ימין כואבת, בזמן צעידה אין כאבים. אני במשקל 69 גובה 1.60

שכחתי להוסיף שהכאב לא מורגש בברך אלא מאחורי הברך, במיוחד בזמן ישיבה ממושכת

12/09/2018 | 23:51 | מאת: מאיה

ביצעתי רנטגן כתוצאה מכאבים בקרסול ובתוצאות נרשם כי קיים ממצא ליטי. הרופא האורתופד הפנה אותי לבדיקת מיפוי עצמות, כשבתוצאותיה נרשם הדגשה בקליטה באזור מפרק טרסו מטטרסלי שני כף רגל ימין. יכול להתאים למצב לאחר טראומה או נזק מאמץ. אין לראות ממצאים חיוביים נוספים בעצמות השלד . האם ממצא זה הגיוני? והאם עליי חבצע כעת בדיקות נוספות? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

ממצא הוא ממצא ואינו כפוף לחוקי ההגיון. הבעיה היא בפענוח ותאור המחוש שאצלך הוא כללי ואינו מלמד דבר.

12/09/2018 | 22:25 | מאת: שירי

בעלי עשה ניתוח הצרות עמוד שדרה לפני כארבעה חודשים השתקם יפה עפ הרופא והפיזיוטרפיסט .הרופא אמר שהכאב שהיה לו בברך אנו קשור לנתוח .עשה צילום נאמר שינויים אוסטרופיים יש לך הצעות

לקריאה נוספת והעמקה

אין דבר כזה. מה שכתבת זה הלחם של שתי מילים אוסטאוארתריטיס ואטרופיים שאינם היינו הך. עליך לבחור או להעתיק נכון יותר את פענוח הצילום.

12/09/2018 | 22:00 | מאת: avi

שלום בן 45 סובל מזה תקופה מכאבי גב עזים באזור עמוד שדרה מותני, נוטה לשמאל. נוטל משככי כאבים (פרקוסט במינונים גבוהים, וכן טרמדקס 300 מ"ג) וזה רק מקל קצת. בבדיקת סיטי: מנח החוליות תקין המפרקים הפאצטלים שמורים המרווחים הדיסקלים אחידים לא נצפו שברים בעמות ואין לזהות תהליכים ליטים. בגובה D12-L1: בלט דיסק סידני נרחב לוחץ משמעותית על השק התקאלי ועל הרצס והנוירו-פורמינה בצד שמאל. בגובה L5-S1: בלט דיסק שמאלי לוחץ על הרצס משמאל. האורטופד עמו"ש צפה בדיסק של הבדיקה, ולדבריו הממצאים לא מסבירים את רמת הכאב הזו, ושיש צורך בבדיקת MRI. 1. האם אכן ממצאים כפי שמתוארים בפענוח אינם יכולים להסביר כאבים עזים בגב? 2. מה יכול להוסיף ה-MRI? 3. האם יכול להיות שיש משהו משמעותי (גידול או בעיה כלשהי חמורה אחרת) שבסיטי מפספסים? 4. . והאם יש טעם ותועלת בביצוע MRI גם אם מראש אדם יודע שאינו רוצה בפתרון ניתוחי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

1.היחודיות של הממצאים היא קטנה יחסית וקשה להשעןעליהם לצורך אבחנה שתוליד טיפןל מכוון 2.אינפורמציה על שיוניים ברקמות רכות למינהן שבין וסביב החוליות. 3. יכול להיות 4. לתת לך כלי מדוייק יותר שיאפשר לך לקבל החלטה מושכלת יותר.

12/09/2018 | 18:26 | מאת: נטלי

לאחרונה החלו לי כאבים באיזור מרכז החזה. הכאב יותר מורגש ברגע שלחוצים על המום למרות שאפשר לחוש בו גם כשהגוף במנוחה. בנוסף קשה לי לקחת נשימות עמוקות . הכאב הוא נקודתי ממש טיפה מעל החיבור בין החזה

לא ברור , מדבריך , היכן הכאב

12/09/2018 | 18:19 | מאת: טל

שלום,אובחן בצילום רנטגן OA בפרקי אילאוסקרלים דו צדדי. סובלת מכאבים עזים וקשיון. האם אוסטאוארטריטיס יכול להיגרם ממספר מכות/חבלות קשות מתקיפה בסקרואיליאק ? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא

שלום, פעיל ספורטיבי עם עבר בכאבים בברך שמאל, לאחר ביקור אצל אורתופד לפני כשנה וחצי לא נמצא ממצא כלשהו בברך והמליך על תומכי ברך ומדרסים ליום יום ולנעלי הוקה לריצות. לאחר הביקור לא המשכתי לרוץ לתקופה של שנה ואח"כ התחלתי בהדרגה למרחקים של 5-6 ק"מ עד פעמיים בשבוע. בתחילת יולי רצתי רצוף יום אחרי יום וביום השני הרגשתי כאבים חזקים בברךת הפסקתי לרוץ ולאחר חודש וחצי חזרתי שוב לרוץ בהדרגה 5-6 ק"מ 3 פעמים בשבוע, חש מידי לאורך הריצה בכאבים ולאחר יום יומיים הכאבים חולפי עד הריצה הבאה. ב2/9 רצתי בשעות אחר הצהריים, חשתי בכאב קל בברך במהלך הריצה. בבוקר קמתי שאיני יכול לדרוך על הרגל למשך 3 ימים. רופא משפחה שלח אותי לאולטראסאונד שם נקבע כי אין ממצא פתלוגי, נוזלים וכד'. היום לאחר כעשרה ימים הולך טוב מאוד על הרגל עם כאבים קלים בעליית מדרגות או במעבר משכיבה לישיבה ולהיפך. מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

1, קרע מניסקוס 2. אי התאמה פטלופמורלית 3. פליקה .

12/09/2018 | 10:35 | מאת: יובל

שלום רב, שמי יובל, בן 20, ואני סובל מכאבים חזקים בכתף הימנית כבר שנה וחצי. לא עברתי טראומה משמעותית לא נפילה לא חבלה הדבר הכי קריטי ורגעי שאני זוכר הוא שסחבתי אלונקה ולמחרת הכאב ממש היה בלתי נסבל עד כדי אי יכולת להרים את היד מעל לגובה החזה התחתון ואפילו פחות. הכאבים התחילו רק במאמץ אבל כבר שנה וחצי שהם תמידיים, מפריעים לשינה (לא מסוגל לישון על צד ימין ולעיתים מתעורר מכאבים). טופלתי באתופן תקופה וזה קצת הפחית כאבים אבל לא טיפל בבעיה, פיזיותרפיה לסירוגין שלא עזרה בכלל, סדרת טיפולי דיקור שהפחיתו כאב בגב אך לא פתרו את מקור הבעיה. אני מוגבל משמעותית בתנועה ביחס לצד שמאל, לא מסוגל לעשות הרחקה אופקית, הנפה של הכתף קדימה למעלה, הצידה למעלה, להגיע עם כף היד לגב מגיע עד אמצע/חלק תחתון של הגב בעוד שיד שמאל מסוגלת להגיע לשכמה השמאלית, כאבים בחזה הימני, דו ראשי ימני, שכמה ימנית. 2 מוקדי כאב נקודתיים והם נק אחת בשכמה הימנית ונק אחת בחלק הקדמי של הכתף - שקע הכתף. בדיקת רנטגן תקינה. בדיקת EMG תקינה מלבד CTS דו"צ קל. תיאור בדיקת MRA וממצאים: מפרק אקרומין קלביקולרי הודגם שמור. אקרומיון בעל צורה מסוג 1. גידים ושרירים של שרוול הכתף המסובב הודגמו שמורים. ראש ההומרוס וגלנואיד הודגמו בגדר הנורמה. יש לציין השטחה של לברום באספקט קדמי תחתון ללא עדות לקרע, הודגמו סימני פגיעה מינימלית. LHB הודגם בחריצו ללא עדות לקרע. מסקנה: 1. השטחה של לברום באספקט קדמי תחתון ללא עדות לקרע, פגיעה קלה. 2. השאר כמתואר. אני צריך לחזור עכשיו לאורטופד מומחה כתף דרך הצבא מה שייקח לי הרבה זמן, כאשר כל התהליך והמתנה מבדיקה לבדיקה גם ככה לקחו הרבה זמן. קיוויתי שימצאו שיש קרע כי ממה שהבנתי ברגע שמנתחים קרע סיכויי ההצלחה של הניתוח והחזרה לתפקוד מלא לאחר תקופת שיקום גבוהים מאוד, אך מאחר ולא מצאו קרע אני לא יודע מה אני עושה הלאה ומתוסכל מאוד. אני חושב שיש לציין שהתאמנתי בכיתה י בחדר כושר וגם אז היו לי כאבים קלים באותם שני המוקדים (הנק בשכמה הימנית בהרחקה אופקית והנק בשקע הכתף בהנפה כלפי מעלה מהצד ומלפני הגוף) ככל שהמשקל עלה. מה הממצאים אומרים? איך אני ממשיך הלאה מלבד תור לאורטופד מומחה כתף? האם יש משהו שאני יכול לעשות עצמאית כדי לשפר את המצב? האם יש משהו שאפשר לעשות מעבר לפיזיותרפיה או טיפול תרופתי?

לקריאה נוספת והעמקה

נראה שמה שנותר לעשותזה ניתוח ארתרוסקופי לשם איבחון סיבת הכאב וטיפול בה אם תמצא לקות ברת תיקון.

12/09/2018 | 03:37 | מאת: שיר

יש לי דלקת ושחיקת סחוס בפרקי הסקרואיליאק דו צדדי. 1. שאלה כללית, מה ההבדל בין שני המונחים סקרואילאיטיס לאוסטאוארתריטיס ? 2. אם הרופא כתב שיש סקרואילאיטיס דו צדדי. המובן מכך זה שיש דלקת ושחיקה או רק דלקת? אשמח אם תשיב לשני שאלותי כדי שיהיה לי ברור. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

1. סקרואילאיטיס = דלקת במפרק הסקרואיליאקלי . זה בדרך כלל חלק ממחלת כללית דוגמת דלקת מפרקים שיגרונית או דלקת מקשחת של החוליות. על פי רוב אבחנה של סקרואיליאיטיס על פי צילום רנטגן אינה ממש דלקת אלא שינויים רנטגניים דומים לאלו שרואים בדלקת אך מקומית אין דלקת . אוסטאוארתריטיס = מחלה ניוונית של מפרקים ( כל מפרק). 2. לא נכון לכתוב סקרואיליאיטיס דו צדדי אלא אםכןמדובר במחלה כלליתכנ"ל. נכון יותר לציין שהתמונה הרנטגנית דומה לסקרואילאיטיס , או עדיף לתאר במפורט משל לציין שיש סמיכות יתר של הצם הסמוכה, היצרות של המפרק או אף מחיקתו( חלקית או מלאה) , אוסטאופיטים .

11/09/2018 | 20:39 | מאת: רועי

שלום, אני בן 32. לפני כשבוע, תוך כדי הליכה חצי-מהירה דרכתי חזק יחסית על כף רגל ימין, הרגשתי כמו 'פצפוץ' / קראנץ' באמצע הקשת לכיוון החיצוני, ומאז יש לי כאב עמום בדרגה 2-3 מתוך 10. לא רואים, או לפחות אני לא רואה, משהו מבחוץ. מה זה יכול להיות ומה עלי לעשות? תודה!!

לקריאה נוספת והעמקה

זה יכול להיות מתיחת יתר עם או בלי קרע של רקמה רכה דוגמת גיד או קישור או חיתולית

שלום דוקטור, עברתי לפני כשלושה שבועות נאת הניתוח הנ"ל,יש לי כמה שאלות, חלקן מעניינות אותי באופן כללי וחלקן על מצבי הנוכחי: 1. הניתוח בוצע עם שתל גיד פיקה (עצמי), האם חיסרון של גיד זה לא יזיק בעתיד לגוף? מה מנגנון התגובה של הגוף לאחר קצירת הגיד?("גודל" גיד חדש? זהו חלק לא חשוב שאפשר בלעדיו?) 2. יש לי תופעה שמצד ימין לפצע אין לי תחושה כל כך, האם זה תופעה מוכרת? האם צפויה לחלוף עם הזמן? האם יש מה לעשות כדי לזרז טיפול בתסמין זה? תודה גדולה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

החסר לאורך גיד הפיקה ממלא ברקמת צלקת שהופכת עם הזמן לרקמת גיד. עםזאת ניתוח בשיטה זאת , אחד הסיבוכים שלו הוא כאב בקדמת הבךר בעת מאמץ. 2. מדובר בפגיעה בסיב עצב תחותי. יש סיכוי לשיפור ,

11/09/2018 | 17:32 | מאת: שי

היי בן 29 מתאמן ותיק משקולות וכושר בכללי כבר תקופה ארוכה שיש לי מן רגישות באמה הצד החיצוני של יד ימין, את האמת אני לא מרגיש את זה בכלל במהלך היום יום ואפשר להתעלם אבל מעדיף שלא..יש מן רגישות ושאני מנסה לאתר את הכאב אני לא מצליח באף תנועה חוץ מכאשר אני מקפל את היד עם המרפק חזק ומנסהלהצמיד עם היד השנייה את היד לכתף אז אני מרגיש לחץ ממש בסוף האמה לכייון המרפק החיצוני גם שאני בא לסובב משהו שמצריך כוח אני מרגיש קצת את הסוף של האמה והמרפק אני באמת מתקשה לאתר את הכאב זה לא מרפק זה יותר נקודה באמה למעלה בסמוך למרפק עכשיו יש לי תור לאורטופד רק בנובמבר כי אין תורים! מה אני עושה עד אז? אני רוצה להתאמן כרגיל למי אפשר לפנות..? אני רוצה לטפל ומעצבן שצריך לחכות מעל חודשיים אשמח לבירור אצלך מה דעתך דוטקטור לפי מה שתיארתי ..? ואני רוצה לתת מנוחה מתרגילים שאני מרגיש את האמה אבל השאלה אם אפשר להתאמן על חלקים שבהם אני לא מרגיש את החלק הכואב או מנוחה מוחלטת כי בכל זאת זה היד.. תודה

התאור שלך הוא רב מילים אבל כללי ואינו מאפשר לעשות אף לא צעד ראשן באבחנה והוא קביעה של המיקום המדוייק של ה"מחלה"

13/09/2018 | 21:28 | מאת: שי

תודה על ההתיחסות קודם כל סורי באמת קצת ניסיתי לתאר יותר מידי במקום להיות מדויק! מיקום : אמה עליונה4-3 סמ בערך מהמפרק בלחיצה חזקה על המקום מרגיש "כאב" שוב אפשר לחיות עם זה אבל אם אני מזהה משהו חשוב מעדיף להתייעץ וזה מאוד מתסכל שאני רוצה מאוד להיות יעיל ולראות אורטופד אבל יש תור רק בנובמבר מאוד מרגיז אני לא רוצה להחמיר את המצב ומאוד רוצה לשמוע את דעתך תודה מראש:)

11/09/2018 | 15:58 | מאת: דליה

שלום רב!רק להערה כללית יש לי בגולדגולת אוסכאונדרומה. כעת בשוק ימין בעצם גיליתי במקרה גולה פנימית שיושבת על סימן ישן של מכה שאולי קבלתי.הגולה לא כואבת...היא זזה. אני מקבלת הרבה מכות שנתקלת בדברים אבל לא קרה לי מזה אף פעם שהייתה גולה לכן לא יודעת אם יש קשר. אשמח לדעת מה עליי לעשות...לאיזה רופא לגשת אם בכלל. והאם יש קשר לגולה בראש שאולי זו מחלה המביאה איתה גולות שונות בגוף...או שזה סתם מחשבה לא נכונה.. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

גוש נייד אינו מחובר לעצם ואינו יוצא ממנה ולכן אינו אוסטאוכונדרומה (שהיא גידול עצם שפיר ) מהו אותו גוש זה תלוי ברקמות שמתחתיו . פנה לאורתופד

11/09/2018 | 18:06 | מאת: דליה

תודה ד"ר על התשובה המהירה.. רק עוד שאלה ככה לידע כללי:האם הגולה עלולה להיות סרטנית?או שבמקרים כאלו היא רק שפירה.?!! תודה רבה.

לאל סביר שמדובר בגידול ממאיר

10/09/2018 | 19:01 | מאת: משה

שלום, מאז יום שישי אני סובל מזרמים בכף יד ימין עם דגש לקצות האצבעות. תחושה אשר מתעצמת בזמן מנוחה ובשינה, ומתפשטת לאורך היד עם תחושת צריבה. בנוסף קיים קושי לכופף כיפוף מלא את אצבעות היד. בשינה זה מופיע כל שעה וחצי פחות או יותר. תנועה ושחרור של היד מרפה את התחושה. ביד שמאל קיימת תחושה דומה בחלק מהאצבעות אבל הרבה פחות בעוצמה. בלילה לעיתים גם תחושת הנימול מופיעה. הייתי במיון בשבת נבדקתי על ידי אורתופד, רשם לי אתופן. נא עזרתך למי לפנות והבדיקות הנדרשות. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

נראה שמדובר בתסמונת של לחץ. על עצב הקיפי העזר בנוירולוג או אורופד מומחה לכף יד.

שלום, בן 23. בריא בדרך כלל. לפני כשנה למדתי קורס קיץ באוניברסיטה בסטטיסטיקה. הקורס התנהל בצורה שכנראה הלחיצה אותי. במהלך הקורס החלו לי בעיות במתן שתן (דחיפות ותכיפות במתן שתן, צורך ללכת לשירותים למרות שרק התרוקנתי, צריבה במתן שתן, טפטוף לאחר מתן שתן ודקירות בקצה הפין) שלא היו קודם לכן. לאחר שהקורס נגמר הכאב בקצה הפין התגבר וכבר היה כואב להשתין. במהלך השנה הייתי אצל 3 אורולוגים ו2 רופאי עור. לאחר הרבה בדיקות שתן, דם, CT אבנים, US שארית שתן, בדיקות לSTD, אנטיביוטיקות שונות, משחות לטיפול בעור, עד כדי פעולה להרחבת השופכה (כתוצאה מכאב חזק מאוד ומתמשך בקצה הפין שגרם גם לצריבה וכאב בשתן)- כל הבדיקות היו תקינות, אך המצב לא נפתר. הרופאים הנ"ל טוענים שהכל תקין אצלי. כיום הצריבות והכאבים בזמן השתנה חלפו אך אני סובל בעיקר מטפטוף לאחר שתן (לאחר מעבר מעמידה לישיבה בטווח של חצי שעה מתום ההשתנה), כאב חד בפין מס' פעמים ביום (שעובר לאחר מס' דקות) , הרגשה שאני לא מצליח להרפות את שרירי הבטן התחתונה ותחושה שאני מכווץ את שרירי רצפת האגן או שלפוחית השתן- לא במודע (וכתוצאה מכך גם לאחר שהשתנתי מיד לאחר מכן אני מרגיש כבר התכווצות נוספת). האם יכול להיות שכל זה בגלל המתח שכנראה חשתי לפני שנה? מדוע איני מצליח להרפות מהמתח הזה או אאפילוהרפות את השרירים בבטן התחתונה/שלפוחית השתן? האם כל זה מכוון לפין ולכן נגרמו כל התופעות שהזכרתי? מצטער על אורך השאלה אבל אני כבר מיואש... ומתחיל לחשוב שאני המשוגע בסיפור- למרות שאני בחור צעיר, חיובי וללא עבר של בעיות כאלו. תודה ושנה טובה.

לקריאה נוספת והעמקה

מצטער אבל זה תחום התענינותם של האורולוגים.