פורום אורתופדיה

35587 הודעות
32374 תשובות מומחה

מנהל פורום אורתופדיה

22/05/2019 | 00:36 | מאת: מירי

שלום , אתמול באמצע היום פתאום נתפס לי הצוואר בצד שמאל והתחילו כאבים בכתף השמאלי וכאבים בחלק התחתון של הראשון , לא עשיתי תנועה או פעולה חריגה , פתאום זה קרה . מקרה דומה קרה לי גם לפני שלושה חודשים . יש סיבה מיוחדת שגורמת לכך ? הייתי רוצה ללכת לאורטופד להיבדק , איזה צילום לבקש מרופאת המשפחה לעשות כדי להגיע לרופא מוכנה עם צילומים אם צריך ?

22/05/2019 | 00:26 | מאת: מירי

מזה כמה חודשים שיש לי כאבים ביד שמאל ( אני ימנית ועובדת במשרד) סוג של כאב בעצמות ובעיקר בכף היד והאצבעות , לפעמים קורה שהיד נתפסת/נרדמת ובעדינות בעיסויים אני משחררת אותה . הייתי אצל רופאת המשפחה ששלחה אותי לבדיקות דם לבדוק אם יש דלקת , הכל היה תקין למעט ויטמין D שלדבריה ברצפה , נמוך מאוד !! ונתנה לי לקחת 2 טיפות ביום של 1000 , כבר חודשיים לוקחת ולא מרגישה שיפור . שאלתי אותה אם ללכת לרופא אורטופד ולדבריה לא רואה צורך , לוקח לוויטמין חצי שנה להראות תוצאות . מה מומלץ לי לעשות ? האם לא מבזבזת זמן בהמתנה הזאת ? מה יכולה להיות הבעיה

21/05/2019 | 17:55 | מאת: זהבית

עברתי תאונת דרכים והתחלתי לסבול מכאבים חזקים בצוואר וכתף שמאלי עד כגי שאינני מצליחה לסובב את הראש שמאלה ולפעמים קורה לי שהצוואר והראש תפוסים ללא הזזה. הופנתי לבדיקה. להלן תוצאות הבדיקה אודה להסבר ברור יותר. C3-c4 בקע מרכזי משיק לשק ומרכז החוט. אימפרסיה קלה על מרכז החוט ללא היצרות ספינאלית או נוירופורמינלית c4-c5 כנ"ל. C5-c6 בקע דיסקלי אשר בולט יותר לאזןר הפאראצנטרלי משמאל. אימפרסיה מתונה על השק וצידו השמאלי של החוט. ללא היצרויות של התעלות הנוירופורמינליות. C6-c7 בלט ללא היצרויות. C7-d1 בלט ללא היצרויות. ולסיכום: שינויים ניוונים עם בקעים ולחץ מתון על החוט כמפורט. לא נצפות היצרויות משמעותיות וללא מיאלופתיה.

21/05/2019 | 16:04 | מאת: ארבל

יש לי פריצת דיסק ישנה בת שמונה בצאוור...בחודש האחרון אני מרגיש זרמים ונתפס לי הצאוור כבר חודשיים...זרמים שעולים לאוזן ..האים המצב החמיר אצלי?

21/05/2019 | 15:51 | מאת: מיכל

היי, כבר תקופה שאני שמה לב שצלע שמאל שלי בולטת יותר מצלע ימין. זה לפעמים גורם לי לאי נוחות בשכיבה על הבטן או כשאני עושה תרגילי כושר לבטן. האם זה נורמאלי או שיש צורך בבדיקה?

בכדי לענות על שאלתך יש צורך בבדיקה.

21/05/2019 | 17:02 | מאת: נטלי

סליחה שאני מגיבה פה אבל יש לי בדיוק את אותו הדבררררררר איזה קטע!!!!

21/05/2019 | 15:33 | מאת: רמי

שלום, שאני לוקח ריטלין, אני מתחיל לשמוע רעשים בצוואר שמציקים לי מאוד. לאחר הפסקה של הריטלין לכמה שבועות זה עובר. שאלתי היא איך זה קשור לריטלין? הבעיה היא לכאורה פיזיולוגית-סחוסית

אינני יודע

21/05/2019 | 15:31 | מאת: ישי

שלום דוקטור אסא. לפני 8 חודשים שברתי את הזרת, שבר עם תזוזה קלה. לאחר כחודש האורתופד יישר את הזרת. ומאז אני סובל מבעיית שינויי צבע בכף רגל במהלך ישיבה / עמידה / פעילות כבר שבעה חודשים. עשיתי היום אולטרסאונד רקמות רכות לכף הרגל, ונאמר לי שבכרית של כף הרגל יש המתומיה, מספר דלקות. ושאין שם ככ זרימת דם. האם זה יכול לגרום לכף רגל אדומה/סגולה שאני סובל ממנה כבר 7 חודשים? תודה מכל הלב

אני סבור שכן

21/05/2019 | 10:51 | מאת: gm54

נשלחתי לצילום בגלל החמרה בכאבי גב תחתון והתוצאה שהתקבלה היא: ממצאים: אוסטופםניה שינוים ניווניים קלים שינוים דיסקוגנים ניכרים בין 5L-1S צ אגן אוסטופניה שינוים OAבפרקים מקבלת: סידן 600 מ"ג עם ויטמין D3 ודי-טאב'ס IU 1000 בריכוז מוגבר האם הטיפול מספיק?

הגדרות ואיפיון צפיפות עצם נעשות במכשיר מיוחד(DEXA) ולא בצילום רנטגן רגיל .בהתאם לכך גם ההחלט הטיפוליות

20/05/2019 | 23:36 | מאת: עמוד שדרה צווארי ארוך

היי, אני סובלת מכאבים כבר כמה שנים באזור הכתפיים והגב בכללי, מרגישה שקשה לי להחזיק את עצמי בעמידה ממושכת וחייבת להשעין את הראש בכל מצב. לאחר צילום רנטגן גילו לי 9 חוליות צוואריות (כאשר בדרכ יש רק 7). בינתיים הכאבים מחמירים ואיתם מופיעות מיגרנות וקשה לי נורא לנהל אורח חיים תקין. האם מישהו נתקל בדבר כזה אי פעם ויוכל לעזור לי בידע שלו? תודה רבה

21/05/2019 | 23:10 | מאת: לורן

אשמח לתשובה

20/05/2019 | 23:08 | מאת: יויו

נפילה במהלך סקי עם צליל "פאק" מפחיד מהברך וכאבים חזקים לאחר מכן. כעבור מספר ימים ולאחר נטילת ארקוקסיה בהמלצת אורתופד הכאבים פחתו מאוד, אך עדיין קיימים ולכן בוצע MRI. שאלתי היא אם נדרש טיפול כלשהו, אם מותר להמשיך ספורט ולחסור לריצה (הנפילה היתה לפני כחודשיים, ההדמיה מלפני כשבועיים). להלן הפענוח: טכניקה: סגיטלי PD בלי ועם דיכוי שומן, קורונלי T1, FS-PD ,אקסיאלי FS-PD . ממצאים: נראה קרע חלקי באספקט הקדמי של ה-MCL .בחלקה האחורי רוב הסיבים המשכיים. ה-LCL ללא קרע. המניסקוס המדיאלי תקין ללא קרע. המניסקוס הלטרלי רחב יחסית, דיסקואידי חלקי ללא קרע. רוחבו כ-6.1 ס"מ. הרצועות הצולבות תקינות. סחוס הפיקה וסחוס הטרוכלאה תקינים. נראה מוקד קונטוזית עצם משמעותית באספקט האחורי של קונדיל הפמור הלטרלי בפינה אחורית-לטרלית. יש קו שבר חלקי המקיף את משטח המפרק ובצקת ניכרת בהיקף. ללא פרגמנט נפרד וללא תמט קורטיקלי. סחוס המפרק בסמוך תקין. המוקד נמצא סמוך למוצא הרצועה הפיבולרית הצדדית מהפמור אך ללא קרע ברצועה עצמה. קונטוזית עצם קלה יותר גם בשולי משטח הטיביה הלטרלי. קונטוזיה מינימלית בקונדיל הפמור המדיאלי סמוך למוצא ה-MCL . ללא נוזל מוגבר משמעותית בחלל המפרק. ציסטת בייקר קטנטנה. סחוס הפיקה וסחוס הטרוכלאה תקינים. גידי מנגנון היישור תקינים. סיכום: קרע חלקי ב-MCL בברך שמאל ללא קרע ברצועות הצולבות או במניסקי. מוקדי קונטוזיות עצם ככל הנראה בעקבות חבלה ישירה, ללא קוי שבר שלמים או תזוזה.

מדובר בפגיעה ביציבות הברך. חומרת המצב תתברר במהלך השבועות הקרובים . בנתיים חשוב לחזק את שרירי הירכיים ולשפם מבחינ הפרופריצפציה. יציבותהברך נבקעת על סמך התסמינים ( "בריחת ברך) ובדיקה גופנית ( מבחנים עלשם לחמן,, מבחני מגירה מבחני העתרת הציר.

20/05/2019 | 13:15 | מאת: ויוה

בשלום ברצוני להירשם לקורס שחיה ונאמר לי שבגלל שיש לי עקמת אסור לי לשחות שחית חזה. המליצו לי על שחיית גב וחתירה. האם זה נכון? תודה לתשובתך ויוה.

לקריאה נוספת והעמקה

קשקוש שחה את השחיה שנוח לך עמה. אך אל תשגה באשליות שחיה אינה מתקנת עקמת אבל היא בלי ספק משפרת את הההרגשה.

20/05/2019 | 22:36 | מאת: ויוה

תודה על תשובתך. מה כן משפר עקמת?

20/05/2019 | 09:07 | מאת: אנונימי

כשבוע אני סובל מכאבים הכף הרגל העליונה החיצון של הכף רגל אתמול שיחקתי כדורגל למרות הכאבים והיום זה קצת החמיר. כאשר אני מזיז את הרגל יש לי כאבים אין נפיחות ולא קיבלתי מכה בזמן האחרון... מה היא סיבת הכאב?

לקריאה נוספת והעמקה

איני מבין מדבריך היכן בדיוק הכאב.

20/05/2019 | 17:48 | מאת: אנונימי

הכאב נמצא בכף הרגל העליונה בצד ימין זה בגב של כף הרגל

20/05/2019 | 02:13 | מאת: אלון

אני בחור בן 35 בריא קניתי ספה חדשה מחברה מאוד יקרה ספה מאוד נוחה ושאני יושב עליה יותר מחצי שעה יש לי כאבים בגב העליון. איך אפשר למנוע את הכאבים? אולי בעזרת כרית מסוימת? או בעזרת משהו? אני מתוסכל לא יודע מה לעשות? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

פנה לאורתופד שיסתכל עליך .

19/05/2019 | 18:51 | מאת: רחל

שלום אימי בת 74 עם כאבים בירך שמאל הופנתה למיפוי עצמות ממצאים: 1. בעמוד השדרה מודגמת עקמת מותנית ניכרת. מודגמת קליטה מוגברת בחלקם הימני של גופי חוליות L3-4, בצידו השמאלי של גוף חוליה L5, ובאלמנטים אחוריים של L4. כמו כן, בעמוד השדרה הצווארי מודגמת קליטה מוגברת באזור גוף חוליה C5 ובאזור C3/4 מימין. כמו כן, קליטה בלתי סדירה לאורך עמוד השדרה כולו. 2. בכתף ימין מודגמת קליטת יתר דיפוזית בראש ההומרוס, וקליטת יתר קלה בגבשושיות הגדולות של ראשי ההומרוסים דו"צ ויותר משמאל. 3. קליטת יתר מוקדית בצלע 5 מימין צדדי. 4. קליטה מוגברת בשורשי כפות הידיים באזור 1-CMC . 5. קליטת יתר דיפוזית בפרקי הירכיים, ובשתי הברכיים עם הדגשה במדורים טיביאליים מדיאליים ובפטלות. 6. קליטה מוגברת ב- MID FOOT דו צדדית. סיכום: שינויים ניווניים לאורך עמוד השדרה . ממצאים באזור L3-5 , יכולים להתאים לתמטים של החוליות, כאשר ב-L5 הקליטה בולטת יותר. כמו כן, עדות לפגיעה בפסטים של L4 - ממצאים אלו להמשך בירור רנטגני. ממצאים בעמוד השדרה הצוארי, יכולים להתאים לתמט של C5 , ותיתכן מחלה פצטרית ניוונית של C3/4 . שינויים אוסטאוארטריטיים דיפוזיים בכתף ימין, ונזק ל- ROTATOR CUFF דו צדדית. ממצא בצלע 5 , יכול להתאים לשבר. שינויים אוסטאוארטריטיים בכפות הידיים והרגליים, בפרקי הירכיים ובשתי הברכיים עם חשד לנזק למניסקוסים המדיאליים דו צדדית. ביצענו צילום עמוד שדרה מתני סקראלי והפענוח: שינויים אוסטאופורוטיים .היצרות רווחים בין חוליתיים עם אוסטאופיטים בגבולותם.סקוליוזיס שמאלה צללים פסיים בגוף חוליה D12 –המנגיאומה קרוב לוודאי ובנוסף צילום ירך- לא הודגם ממצא גרמי פתולוגי. מה הממצאים הנל אומרים? האם אף אחד מהממצאים לא גידול? והאם בדיקת הרנטגן מספיקה? או שמה צריך לבצע עכשיו mri/ct תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

הדר ךלהתיח סלבדיקת דימות כמו למשל מיפוי עצמות או צילום רנטגן היא להסתכל עליה . כל מה שאנועושכע זה פרשנות לפענוח לפיה אין כאן גידול. .

18/05/2019 | 19:15 | מאת: קלריסה

כ-5 שנים אני סובלת מכאב גב תחתון מצד שמאל, כל הבדיקות, CT, MRI, בדיקת EEG מראים שהכל כשורה עם עמוד השדרה חוץ מניוון בגלל הגיל שאינו אמור להשפיע, עלי לציין שבמצב מנוחה, שכיבה, ישיבה לא סובלת כאבים כלל. הכאב מתחיל כשאני עומדת הרבה זמן או בהליכה, תוך כדי הליכה יש לי כאבים וחולשה ברגלים, לפעמים כמעט נפילה עקב החולשה. אחרי ישיבה ממושכת כמו למשל נהיגה של 20 דקות אני יוצאת מהאוטו מכופפת ועם חולשה ברגלים. לפני כן הייתי עושה הליכות ושמרתי על משקל תקין מאז עליתי ויודעת שזה גרוע מאד כ-15 ק"ג, לא עושה שום דבר פשוט יושבת. גם העבודה שלי מול המחשב דורש הרבה השעות ישיבה ביום. אשמח לתשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

מסיפורך עולה האפשרות שמדובר בהיצרות תעלת השדרה.

18/05/2019 | 16:59 | מאת: חן

הבן שלי בן 15 סובל כבר שבוע מכאבים בקיפול של האצבעות ברגל. בכל האצבעות. אשמח לדעת מה זה יכול להיות.

קיפול? באורתופדיה מדברים על כיפוף גבי או כפי.

לפני שבועיים הייתי מקוררת עם שיעולים חזקים. החלו כאבים בצלעות בצד שמאל. ביום ראשון הגעתי למיון עם קוצר נשימה ושם התברר שיש לי שבר בצלע 7עם תזוזה בחלק אחורי. הכאבים לא פוסקים .נוטלת משככי כאב. טרם חזרתי לעבודה. יש פעמים שיש קושי לנשום עמוק. צה עליי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר להלקל על הכאב על ידי מדבקות מסוג קינסיוטייפ . אם תמצאי משהוא מנוסה בכך. נחמה : בסוף הכאב עובר( 4-6 שבועות)

האם , בצקת אצטבולרית הכוונה לAVN נמק של העצם?האם יש טיפול לכך? שלום רב אני בן 65 ועשיתי בדיקת מ.ר.י ואשמח לייעוץ מה הטיפול המומלץ מודגמים שינויים ארתרוטים במפרק הירך הימני הכוללים: היצרות המרווח הפריקי, אוסטאופיטים אצטבולרים ופמורלים, בצקת אצטבולרית וציסטות תת קורטיקליות. חסר סחוסי נרחב בגג האצטבולום הדקקות הסחוס הפמורלי נראה שמור. ללא עדות לחסר סחוסי בעובי מלא אות גבוה וחוסר סדירות של הלברום הקדמי עליון אף הוא על רקע השנויים הניווניים אזור המעבר בין ראש לצואר הירך נראה שמור ללא עדות לבליטה גרמית היכולה לגרום לimpingement זוית אלפא נמדדה כ 50 מעלות (בתחום הנורמה) אין עדות לפרגמנטים חופשיים במפרק ליגמנטום טרז רציף

לקריאה נוספת והעמקה

המחלה: אוסטאוארתריטיס ( שחיקת סחוס בפי העם9 בצקת של הצעם : חלק מהתמונה של הנ"ל בבת"ם ( בדיקה בתהודה מגנטית) הטפול : מכיון שמטפלים בבן אד םולא בצילום שלו אני נמנע להמליץ על טיפול בלי בדיקה של ממש אבל נראה לי שיש סבירות גדולה להחלפת מפרק.

17/05/2019 | 10:23 | מאת: שרונה

שלום אני חולה במחלת פרקים מקבלת טיפול אבל עדיין סובלת כאבים במיוחד בקימה בבוקר ואני מבקשת לשאול לגבי מזרן אותו אני רוצה לרכוש האם אתה יכול להמליץ ואני לא מתכוונת לשם של חברה אלא מה רצוי לרכוש מזרן קפיצים עם ויסקו או מזרן קפיצים עם לטקס,או מזרן גודנייט,מה הכי מומלץ מבחינה אורטופדית ופחות יכול לגרום לכאבים. מאוד מבקשת את דעתך בתודה מראש שרונה

מבחינה אורתופדית הכל אותו דבר . צריך לנסות ולבחור את זה איו אתמרגישה הכי טוב

16/05/2019 | 17:37 | מאת: פיני

שלום בעקבות הרמת משא התחיל כאב גב תחתון עד שוק רגל ימין קיבלתי זריקת קורטיזון הכאב נשאר ובמקביל איבדתי כח ברגל ימין האם זה בגלל הזריקה או משהו אחר? בבדיקת CT איבחנו בלט דיסק

לקריאה נוספת והעמקה

הופעתחולשה משמעה פגיעה בשרש עצי.דבר הדורש ברור דחוף וטיפול דחוף כולל אישפוז דחוף

19/05/2019 | 19:14 | מאת: פיני

האם פגיעה בשורש עצבי נגרם מבלט דיסק? האם זה ניתן לטיפול לא כירורגי?

שלום רב לפני כחודשיים עברתי ניתוח במרפק בגלל "מרפק גולף". במסגרת הניתוח הורם העצב האולנרי. הגבס והקיבוע הוסרו לאחר 3 שבועות מהניתוח. מאז אני סובל מרגישות למגע ומכאב האמה, בחלק העליון שלה, במרחק של כחמש אצבעות מכף היד.נטלתי טרקוקסיה בשבועיים האחרונים אך אין שיפור מה הסיבות ומה אפשר לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

אין בשלב זה הרבה לעשות לבד מטיפול פיסיותרפי

16/05/2019 | 11:30 | מאת: מטי קשת

בן 20, יש לי היפר קיפוזיס בולט מאוד וכאבי גב בעמידה / ישיבה . לאיזה רופא עליי לגשת על מנת לראות מה עושים בבעיה רופא משפחה? לאורתופד?, או בכלל לפיזותרפיסט?

לקריאה נוספת והעמקה

אורתופד

16/05/2019 | 08:59 | מאת: רחל

צד שמאל בגב איפה שהעצם של היד וקצת למטה לכיוון הגב מרגידה זה נפוח יותר מהצד השני ותפוס ואם אני מיישרת את הגב עם הכתיים יש לי כאב. מציינצ כי אני עובדת בעבןדה של ישיבה כל היום ומעלה 2 בנות הביתה גרים בבית ללא מכלית.האם זו יכולה להיות דלקת?יש לי אורתופד רק ביוני

לקריאה נוספת והעמקה

אין משמעות למושג " דלקת" אם אינו מלווב באיפיון שלו .

19/05/2019 | 17:55 | מאת: רחל

שהוא?

15/05/2019 | 23:45 | מאת: .

שלום רב, אני נמצאת בהריון שבוע 12.מזה כשבוע וחצי מרגישה כאבים בקרסול ליד העצם המחברת בין הקרסול לשוק ובכף הרגל, ישנה נפיחות (בצקת) באזור של העצם הבולטת. לא זכור לי שקיבלתי מכה או שקרה משהו חריג. ניגשתי לאורטופד שטען שאין מה לעשות וזה כנראה מההריון והמשקל שעולה. לא סבלתי מכך בהריונות קודמים ובשבוע שאני נמצאת בו אין עלייה משמעותית במשקל, אשמח לשמוע דעתך. בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

העובדה שאת בהריון מגבילה מבחינת הבדיקות האפשריות ובחירת הטפולים. מה שניתן לעשות זה בדיקת על שמע שאינה כורכת קרינה

היי שלום לפני כ8 חודשיםעפתי מרכב שטח בעבודה על ברך רגל ימין צד פנימי אובחן שבר שצקר 3 קרע בסהרון כשליש וקרע חלקי ברצוע פנימית לאחר טיפולי פיזיותרפיה ותוך כדי עברתי ועדה רפואית בביטוח לאומי שם העלתי את פרוץ דלקת מפרקים פסוריאטית והחמרה בפסוריאזיס שקרתה כחודשיים לאחר התאונה כנראה מלחץ נפשי הרב והטראומה בברך. רופא מומחה אורטופד כירורגי מטעם הוועדה איבחן שבר סגור בקצה העליון של השוק 823.00 וביקש חוות דעת ראומוטולוג ופסיכיאטר א.מה זה אומר שבר סגור? והאם זה מקנה אחוזי נכות? ב. האם זה מוכר פרוץ דלקת מפרקים פסוריאטית סמוך לתאונות (טריגר)ויש לציין שאני חולה פסוריאזיס עם הפוגות גדולות יחסית אודה לכם מאוד על היענות

לקריאה נוספת והעמקה

שבר סגור משמעו שבר פשופט שבו אין פציעה החודרת לעצם. נכות אינה נקבע על פי סוג הפיע האלא על פי המצב הסופי לאחר החלמה. אשר לקשר של הפסוריאיס לפציעך את תצטרכי לעמוד בפני ועדה של המוסד לביטוח לאומי שתכיר או שלא תכיר בקשר סיבתי. כדאי שצטיידי באישור ( ואפילו חוות דעת ) של רומטולוג .

15/05/2019 | 16:35 | מאת: רחל

שלום אימי בת 74 עם כאבים בירך שמאל הופנתה למיפוי עצמות ממצאים: 1. בעמוד השדרה מודגמת עקמת מותנית ניכרת. מודגמת קליטה מוגברת בחלקם הימני של גופי חוליות L3-4, בצידו השמאלי של גוף חוליה L5, ובאלמנטים אחוריים של L4. כמו כן, בעמוד השדרה הצווארי מודגמת קליטה מוגברת באזור גוף חוליה C5 ובאזור C3/4 מימין. כמו כן, קליטה בלתי סדירה לאורך עמוד השדרה כולו. 2. בכתף ימין מודגמת קליטת יתר דיפוזית בראש ההומרוס, וקליטת יתר קלה בגבשושיות הגדולות של ראשי ההומרוסים דו"צ ויותר משמאל. 3. קליטת יתר מוקדית בצלע 5 מימין צדדי. 4. קליטה מוגברת בשורשי כפות הידיים באזור 1-CMC . 5. קליטת יתר דיפוזית בפרקי הירכיים, ובשתי הברכיים עם הדגשה במדורים טיביאליים מדיאליים ובפטלות. 6. קליטה מוגברת ב- MID FOOT דו צדדית. סיכום: שינויים ניווניים לאורך עמוד השדרה . ממצאים באזור L3-5 , יכולים להתאים לתמטים של החוליות, כאשר ב-L5 הקליטה בולטת יותר. כמו כן, עדות לפגיעה בפסטים של L4 - ממצאים אלו להמשך בירור רנטגני. ממצאים בעמוד השדרה הצוארי, יכולים להתאים לתמט של C5 , ותיתכן מחלה פצטרית ניוונית של C3/4 . שינויים אוסטאוארטריטיים דיפוזיים בכתף ימין, ונזק ל- ROTATOR CUFF דו צדדית. ממצא בצלע 5 , יכול להתאים לשבר. שינויים אוסטאוארטריטיים בכפות הידיים והרגליים, בפרקי הירכיים ובשתי הברכיים עם חשד לנזק למניסקוסים המדיאליים דו צדדית. אשמח לדעת אם יש פה חשד לגידול סרטני? האם לגשת בדחיפות לרופא? ומה אומרת הפגיעה בפסטים של L4 תודה מראש!!

לקריאה נוספת והעמקה

כאשר יש חשד ל גידול ממאיר בעצם משתמשים במונח קליטה פתולוגית" . המעפנח לא השמש במונח זה ולכן סביר להניח שלא חשד בגידול. אםרוצים לברר היטב יש לעשות צילומים של עמוד השדרה לכל ארכו וכןנ של הכתפיים, ברכיים מפרקי הירכיים ואגן.

16/05/2019 | 14:40 | מאת: רחל

מאיזו סיבה יש לבצע את הצילומים הנל?

לודא שאמנם מדובר בשינויים ניווניים ולא בגידול

15/05/2019 | 15:41 | מאת: נטע

שלום, בן ה 7.4 שלי שבר את עצם הרדיוס לפני חודש וחצי. עבר רדוקציה בהרדמה מלאה וגבס מעל למרפק לחודש וחצי. היום הגענו להורדת גבס וצילום, ובגלל שהאזור עדיין בשלבי איחוי ובגלל שבמגע של האורטופד יש כאב, הוחלט על שבועיים נוספים של גבס עד המרפק. אני מאוד דואגת לגבי ההמשך. העצם התאחתה בזווית של 150 מעלות, וכשהוריו לו את הגבס ניתן היה לראות בברור שהיד לא ישרה (מן הסתם..). הבנתי מ אורטופד שאצל ילדים זה בגדר הסביר/מותר- שהעצם לא ישרה לגמרי, אבל זה ניראה מלחיץ, ואני דואגת - האם הוא יוכל לחזור לפעילות מלאה? האם יוכל להמשיך בחוגי ספורט כמו כדורסל או קפוארה, ששם עושים גלגלונים ועמידות ידיים וכו. האם לא קיימת סכנה, כשבעצם לא 180 מעלות ישרה, שהיא פשוט תישבר שוב ודי בקלות בגלל שהיא לא ישרה??

לקריאה נוספת והעמקה

מדבריך אני מבין שהשבר התאחה עם זוות של 30 מעלות( 180-150 ). זה הגבול העליון של זוות שניתן לקבל בלי תיקון כלומר בלי החזרה מחודשת בהרדמה כללית . אני אישית נוטה להחמיר ולא לחכות למידה כזו של זיוות.

15/05/2019 | 11:02 | מאת: עדן

יש לי כאבי אגן ירכיים ומותן כסל כבר הרבה זמן, אני בת 56 ועושה ספורט.עשיתי צילום רנטגן, ואם אר איי לא מצאו כלום, דיקור סיני לא עזר גם לא כירופרקט. בתנועות מסוימות מאוד כואב ומגביל. מה זה יכול להיות? ואיך אני יכולה לטפל בזה כדי שיעבור?

לקריאה נוספת והעמקה

חסר בדבריך מידע בסיסי רב ולא ניתן להציע פתרון על סמך המילים הבודדות שתרמת .

15/05/2019 | 08:21 | מאת: בבו

שלטם לפרום מקצועי יש לי שאלה הילד משחק כדור רגל פתאום תקף אותו כאב רגל בברך בפיקה נפיחות ןכואב מאז חודש ימים ולא עובר לילד ורוצה לחזור לשחק וזה מגביל אותו לאחר צילום דלקת קלה וללא מרשם והפניה פזוטרפיה

לקריאה נוספת והעמקה

אשמח לבדוק את הילד ולנסות לזהות מההבעיה .

16/05/2019 | 19:05 | מאת: בבו

איפו אני יכול לפגוש אותך ותודה מראש

שלום ד״ר , אני בת 22 יש לי צוואר כפוף(נוטה קדימה ) והקמת קטנה בכתפיים ובגב העליון האגן שלי הולך אחורה ולכן נוצר גם ״שקע״ בגב האם הייתי ממליץ לי לקנות חגורה ליישור הכתפיים ? או טיפול שיכול לעזור לי ?

חגורה לישור כפיים ו בגדי תחתונם " מעצבים" הנם בעלי ערךקוסמטי זמני ואינם מתקנים יציבה באופןן קבוע . למעשה הם מחמירים את המצב.

14/05/2019 | 20:39 | מאת: כרמל

שלום, ילדתי לפני 3 שבועות, מיד לאחר הלידה התפתח שיעול חזק מאוד במשך שבועיים שבסופו החלו כאבים בצלעות מצד שמאל. חשבתי שזה שריר שנתפס אבל הכאב הלך והתגבר. אתמול, לאחר 5 ימי כאב, הייתי בבדיקה אצל רופא שאמר שכנראה שברתי צלע. היום עשיתי צילום וזה התוצאה- צל הלב אינו מורחב לא הודגם תסנין ריאתי סינוסים קוסטופרניים חופשיים שינויים סקלרוטיים בקצוות הקדמיות 8-9 מצד שמאל. מה זה "שינויים סקלרוטיים"? האם זה מעיד על הכאב שיש לי? והאם יש דרך לטפל? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

המפענח התעצל לרשום שינויים סקלרוטיים של מה.

14/05/2019 | 12:24 | מאת: שלמון עופרה

שואלת מה זה? ומה לעשות למי לפנות עקב כאב בבדיקה מכוונת אולטראסאונד התגלה נגע מוגדר תתהדי סולידי ווסקולארי בלתי אחיד בגודל 17 ממ. לתשובתך אודה.

לקריאה נוספת והעמקה

היכן בדיוק? בכל מקרה פני לאורתופד

סובלת כ8 חוד' מדלקת בירך שמאל וגב תחתון , אתמול האורתופד הזריק לי לנקודה הכואבת במפרק הירך זריקה בשם דופיקספן, סוג של קורטיזון ? מה התופעות לוואי? ומדוע מרגע קבלת הזריקה הכאב גדל פי10 והנני צולעת וכאובה נורא, זה הגיוני?

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב לדעת לאןבדיוק היתה מכוונת הזריקה או במילים אחרות מה האבחנה המדוייקת שמצייתה היכן בדיוק ממוקמת ה"דלקת"

שלום רב, לפני חודשיים נפלתי לאחור ונחבלתי בראש ומאז אני סובלת מאי שיווי משקל סחרחורות ולחץ על הראש ללא הפסקה.כל הבדיקות תקינות רק אני לא! היתכן שהמקור הוא מפגיעה בחוליות הצוואר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא נראה לי

13/05/2019 | 22:28 | מאת: ויקטור בסירי

לפני שבועיים הרגל היתעקמה לי תוך כדי ירידה מההסעה של העבודה.הכאב היה חד מאוד.לאחר שעתיים הרגל היתנפחה מאוד והתחילו כאבים עזים.הגעתי לרופא שלי שאפנה אותי למיון דחוף מחשש לדבר.לאחר צילומים מיסתבר שאין דבר.חבשו לי אותה עם תחבושת אלסטית והייתי בבית 7 ימים מנוחה.בזמן של המנוחה כמובן שהייתי דורך על הרגל כרגיל לאחר שהכאב חלף.חזרתי לעבודה השבוע להשעות הערב אני חש בכאבים מאוד חזקים ברגל עצמה .נהייה לי כמו אדום על החלק של הצד של הרגל (אולי דלקת)פשוט כאבים פנאומטיים שכאלה(לחץ).אשמח לשמוע חוות דעתך.תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

ראי את תשובותי לטה

13/05/2019 | 19:13 | מאת: ניר

שלום רב, במידה ואני עובר כעת טיפול בזריקת אורטוקין לברך כנגד פציעת ספורט (hoffas syndrome). האם יש אפשרות בסיום תהליך הזריקות להוסיף זריקת סטרואידים לאיזור הפגוע? אני יודע שזריקת סטרואידים זו אחת האפשרויות לטיפול בפציעה. רק רציתי לדעת האם זה כלול לשבש את הפעילות של הזריקות אורטוקין, או ששתי הזריקות הללו יכולות לעבוד יחדיו ולתת תוצאה טובה יותר. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא הגיוני. בכל מקרה לא ידוע לי על עבודת מחקר שבדקה את הצרוף הנשאל.

אבקש לקבל הסבר לתשובת הבדיקה שעשיתי אחרי תאונת אופנוע פעם שניה

לקריאה נוספת והעמקה

הקובץ לא עלה

13/05/2019 | 15:15 | מאת: טל

שלום, בשבת נסגרו עליי דלתות של מעלית ולחצו לי היד (האיזור שמתחת למרפק) למספר שניות. מאז אני חווה כאבים בהזזת היד (למשל למטה ולמעלה) ובפעולות בסיסיות . יש סיבה לדאגה או שזו מכה יבשה שתעבור תוך מספר ימים?

לקריאה נוספת והעמקה

מאחר שמדובר בחבלה ב"אנרגיה נמוכה" סביר להניח שזה יחלים מאליו.

שלום, לפני בערך שבועיים שלושה התחלתי להרגיש כאבים בכף רגל שמאל. הכאב הוא לכל אורך הצד השמאלי של כף הרגל השמאלית.. בהתחלה היה לי קצת כואב לדרוך אבל זה כבר עבר, אני בחורה ספורטיבית עושה המון אירובי והמשכתי כרגיל וברוב הפעמים תוך כדי אימון הרגשתי כאבים ברגל אבל לא מטורפים. זה די מתעתע הכאב, בא והולך.. אם אני כמה ימים לא מתאמנת אז יש רגיעה אבל אם חוזרת להתאמן שוב כואב.. אני מודאגת כי אני חייבת להתאמן ולא יכולה לעצור את האימונים בגלל זה.. חשוב לציין שיש לי בעיית קריסה פנימית של כף הרגל וגם פלטפוס גמיש ואני עם מדרסים האם יש לך מושג מה זה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא אין לי מושג אוכל לקבל מושג אם אבדוק אותך בדיקה של ממש.

13/05/2019 | 14:45 | מאת: sdfsdsdsfsdf

sdfsdfsdjfskdjfsdkfjskdjfklsdjfkl

אולי

לפני שבועיים הרגל היתעקמה לי תוך כדי ירידה מההסעה של העבודה.הכאב היה חד מאוד.לאחר שעתיים הרגל היתנפחה מאוד והתחילו כאבים עזים.הגעתי לרופא שלי שאפנה אותי למיון דחוף מחשש לדבר.לאחר צילומים מיסתבר שאין דבר.חבשו לי אותה עם תחבושת אלסטית והייתי בבית 7 ימים מנוחה.בזמן של המנוחה כמובן שהייתי דורך על הרגל כרגיל לאחר שהכאב חלף.חזרתי לעבודה השבוע להשעות הערב אני חש בכאבים מאוד חזקים ברגל עצמה .נהייה לי כמו אדום על החלק של הצד של הרגל (אולי דלקת)פשוט כאבים פנאומטיים שכאלה(לחץ).אשמח לשמוע חוות דעתך.תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הבעיה היא יותר מ"קרע של הATFL " שכן ברגע שקישור זה נקרע נפגעים איתו גם מבנים נוספים שקשה יותר להדגימם בבדיקות דימות. הבעיה העיקרית היא יציבות הקרסול וישסיכון גבוה לכךשתסבול מ נקעיםחוזירם. בכל מקה זמן ההחלמה במקרה הטוב יקח כ 3-6 חדשים .מהי תשובתך אלי זאת.

מחכה לתשובה מימך .

איני יכול לענות לך בלי בדיקה מוקדמת של ממש או לחליפין תאור מפורט של בדיקה גופנית מדוקדקת .

ראי למעלה

12/05/2019 | 23:46 | מאת: חש

לפני כחודשיים וחצי נפצעתי במהלך משחק כדורגל,לאחר בדיקת של האורטופד ואולטראסונד ההבחנה הייתה שיש לי קרע מאסיבי בatfl. לאחר מנוחה וכ 6 טיפולי פיזיוטרפיה אני מרגיש הקלה ושיפור בכאב אך עדיין יש לי כאב בדברים הבסיסיים של היום יום,כרגע לא מסוגל לחזור לפעילות ספורטיבית. האם זה תקין שאחרי חודשיים וחצי אני עדיין לא מסוגל לחזור לפעילות? מה זמן ההחלמה המשוער בקרע של atfl כדי לחזור לרוץ ולשחק כדורגל. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הבעיה היא יותר מ"קרע של הATFL " שכן ברגע שקישור זה נקרע נפגעים איתו גם מבנים נוספים שקשה יותר להדגימם בבדיקות דימות. הבעיה העיקרית היא יציבות הקרסול וישסיכון גבוה לכךשתסבול מ נקעיםחוזירם. בכל מקה זמן ההחלמה במקרה הטוב יקח כ 3-6 חדשים

12/05/2019 | 23:26 | מאת: צבי

בבדיקות us ו-MRI נמצא קרע SSP עם רטרקציה של 2.5 ס"מ.ניוון שומני דרגה 2-3 בגיד.קרע מלא של הביספס.הומלץ לי על ניתוח ארתרוסקופיה לתפירת הרוטטור כף ואקרומיופלסטיקה לכתף.הבנתי שההחלמה ארוכה וכואבת.כיום,אני סובל מהגבלות תנועה קלות ומכאב מועט.(לאחר דיקורים).שאלתי מה סיכויי ההחלמה ואם ניתן לדחות את הניתוח לעוד שנתיים? אני בן 68 והשאלה באה כיון שאני חושש שמה הרופא שהוא גם המנתח קצת היפריז בהערכתו לא לדחות?

לקריאה נוספת והעמקה

ההחלטה על ניתוח אינה צריכה להסתמך על ממצאי בדיקו דימות( שהרי את הניתוח עובר המטופל ולא הבדיקה שלו). במקרה שלך צריכה ההחלטה על הסתמך קודם כל על המצב הקליני כלומר עד כמה אתה סובל ומוגבל . גורםשני שצריך להתחשב בו הוא סיכויי ההצלחה שלהניתוח הארתרתוקופילעומת שניסוגים אחרם של ניתוח : האחד הוא השתלת INTERFACE והשני הוא החלפה " הפוכה " של מפרק הכף. עליך לדון בחלופותעם הרופא שלך רק עם הוא יוכל להציג לך בצורה מלאה את היתרונו והחסרונו של כל שיטה ולפרט את ניסיונו האישי בהן תלך עם המלצותיו.

13/05/2019 | 21:54 | מאת: צבי

תודה.עזר לי רבות.

12/05/2019 | 20:52 | מאת: רועי וקנין

כרגע הפרופיל שלי 45 בעקבות שבר בעצם הסירה. עברתי ניתוח עם שתל עצם מהאגן ובורג מוכנס לכף יד Orif of scaphoid משהו כזה בערך. לדעתך עד כמה יעלה לי הפרופיל ? אני מרגיש בסדר גמור והטווח תנועה השתפר ...

לקריאה נוספת והעמקה

אם השבר מאוחה וטווח תנועת מפרק כף היד מלא הפרופיל יכול לעלות ל 97 עם סעיף של "מצב אחר ניתוח " .

12/05/2019 | 18:33 | מאת: מרים

שלום דוקטור לב-אל.אני בת 71 ולפני כמה ימים אחרי שהתיישבתי בסלון וניסיתי לקום אחרי זה קיבלתי פתאום כאבים חזקים בגב העליון ומאז זה לא משתפר.גם כאשר אני מתעטשת זה גורם לי לכאב חזק.שאלתי היא מה יכול לגרום לזה?בתודה מראש!!!

לקריאה נוספת והעמקה

בסבירות גבוהה- שבר של חוליה. אם תעשי צילום הקדם ואכן ימצא שבר ניתן לטפל טיפול מצויין כלעוד השבר הוא " טרי"

12/05/2019 | 17:36 | מאת: נוח

שלום ד"ר, אני בת 40 ,בעקבות כאבי גב תחתון שלח אותי אורטופד לצילום שזו היתה האבחנה: היצרות המרווח הבין חולייתי S1-L5 . שינויים דיסקוגנים קלים בגובה 3-L2 הרופא רחוק...ועדיין לא הצלחתי לתאם תור ורציתי לדעת מה זה אומר והאם מצריך חזרה אל הרופא...או שזה בסדר... תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אלה הם ממצאים טיפוסיי ם לשינוי םניווניים בדיסקות הביין חוליתיות והם נחלת כולנו. כן חזרי לרופאך שישמח לראות את הצילומים.

12/05/2019 | 17:24 | מאת: דנה

לפני כשבוע החלקתי ונפלתי על הישבן. קיבלתי מכה חזקה ויש לי סימנים כחולים עדיין וכואב לי מאוד. האם יש איך לזרז החלמה? האם טיפול עם קרח יעזור? אני בסוף הריון (לעובר שלום) והייתי רוצה שיכאב כמה שפחות מאחר והלידה מתקרבת. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קרח עוזר ביומיים הראשונם. כיום רק "הזמן " יעשה את העבודה . מאחל לך הריון נעים ולידה שמחה.

תודה. אז האם עדיף לנוח כמה שיותר או שכן לנסות וללכת קצת למרות שכואב?

שלום, בעלי לפני שבוע קם ולא יכול היה לזוז הלכנו למרפאת חירום אורתופדית הרופא אמר שהוא חושב זאת לא פריצת דיסק אלא גב תפוס נתן זריקת וולטרן וכדורי ארקוקסיה השבוע צריך להתקיים מירוץ האם הוא יכול לרוץ (5 קילומטר)או האם כדאי להימנע? יש לציין שהגב עוד מעט כואב לו אבל הוא לא רוצה לאכזב חברים..ואני דואגת...

לקריאה נוספת והעמקה

כל עוד הוא מסוגל לרוץ באורח נורמלי אין רע בכך.

12/05/2019 | 11:07 | מאת: דין

שלום לפני כחודשיים וחצי ביצעתי מיפוי עצמות עקב כאבים בגב ובצלעות - התשובה ללא ממצא פתולוגי. לפני כחודשיים החלו כאבים ונפיחות בעצם הבריח - צילום תקין - אולטרסאונד תקין אורטופד ביקש גם מיפוי עצמות כלל גופי האם המיפוי הקודם לא מכסה גם את עצם הבריח האם אין חשש לחשיפת קרינה נוספת ומיותרת יש לציין שהנפיחות ניכרת אשמח לחוות דעתך

לקריאה נוספת והעמקה

מיפוי עצמות מראה את כל עצמות הגוף . אם עשית בדיקה לפני חדשיים וחצי, ואין בה ממצא בעצם הבריח נראה לי שבדיקת בת"ם (MRI ) מתאימה יותר

13/05/2019 | 11:26 | מאת: יובל

היי, במידה ויש לך כאבים הנובעים מהעצם, מומלץ לצרוך מספיק סידן. יש לדעת, כי לא כל הסידן שאנו צורכים מן המזון נספג בגוף, ולכן פעמים רבות צריך להשתמש בתוספי תזונה. דנסיטי הסידן האמורפי הוא תוסף סידן מצוין, כיוון שהוא נספג בגוף פי 2 יותר מכל תוספי הסידן האחרים, וגם חוות הדעת עליו מאוד חיוביות.

12/05/2019 | 05:05 | מאת: נאוה

האם לגשת למחלקת תאונות? היש סיכוןאם לא אעשה צילום?

אם את סובלת וזקוקה לעזרה מבחוץ עדיף שתפני לרופאך