נגישות
נגישות

פורום אורתופדיה

35889 הודעות
32679 תשובות מומחה

מנהל פורום אורתופדיה

הברך מפגיעה 1995 הוצאת מיניסקוס טווח ברך חסר 10 מעלות סובל מכאבים באופן יומי רציתי הסבר למצבי

שלום רב לרופא אבי בן 81 בבירור רפואי עקב ירידה תפקודית חדה בחודש האחרון. עבר ct בטן ריאות ואגן ששם העלו בסימן שאלה את סרטן הערמונית. בדיקת psa 62. עבר ביופסיה, ומיפוי עצמות על מנת לאתר גרורות בעצמות השלד. להלן התוצאות: הודגמו מספר מוקדי קליטת יתר באספקט הלטרלי של הצלעות העוקבות משמאל 4-9. הודגמה קליטה דיפוזית באזור הכבד והטחול ככל הנראה על רקע טכני. קליטה מוגברת בחיבור סטירנוקליבקורלי דו צדדי יותר מימין ככל הנראה על רקע ניווני. לא הודגמו ממצאים פתולוגיים משמעותיים בשאר עצמות השלד. לסיכום: שברים בצלעות משמאל. אין עדות לממצאים החשודים לפיזור גרמי בעל פעילות אסטאובלסטית. שאלתי היא אבי אומר שלא קיבל שום מכה בצלעות וגם הוא לא חש שם שום כאב . הייתכן צלעות שבורות ללא כאב כלל? מהי התרשמותך מבדיקה זאת?

אכן ,הסתירה בן הפענוח לממצאים דורשת ישוב. הפתרון הוא בבת"מ(MRI )

19/07/2019 | 18:02 | מאת: קטי

לפני כחודש קבלתי זריקת קורטיזון Diprospan 2cc Amp ליד עמוד השדרה בגלל כאבי גב. הזריקה נתנה לי לאחר פענוח של CT עמוד שדרה. אני אמורה לקבל זריקה נוספת ואני רוצה לדעת כל כמה זמן מותר לחזור על הזרקת קורטיזון.בברכה ובתודה, קטי.

כל 4-6 שבועות רק 2-3 פעמים

19/07/2019 | 11:55 | מאת: מלי דהן

היי ד"ר, אני סובלת כבר שלושה חודשים מכאבים בחזה , מידי פעם דקירות ולחץ. עשיתי את כל הבדיקות של הלב והכל יצא תקין. עכשיו הרופאה שלי שלחה אותי לעשות מיפוי עצמות, קראתי קצת על הבדיקה, ולא הבנתי את הקשר. מה גם שהיא ממש מלחיצה אותי, הקרינה,ולא להתקרב לילדים שלי 24 שעות, רציתי לשמוע את דעתך בעניין,ואם לדעתך הבדיקה הזו נחוצה,ואלו סיכונים יש בה. תודה.

עלך לשאול את הרופאה שלך מדוע היא מפנה אותך לבדיקה ומה חשיבותה

19/07/2019 | 08:03 | מאת: יוסף סרוגו

שלום ד"ר אסא לב-אל. אני פונה בשם אבא. זה כשנתיים שאבא סובל מכאבים קשים מאוד באזור הירך השמאלי, במיוחד במשולש הירך , כאבים שבגללם הוא צולע ונעזר במקל הליכה. בוצע בירור מקיף הכולל צילומי סי.טי. לעמוד השדרה וצילום סי. טי וגם מ.ר.י לירך (מצורף). אחד הרופאים קבע שמקור הכאב בהיצרות של התעלה הספינאלית ואחר סבור שלא. הוא קיבל מספר תרופות להקלת הכאב, כליריקה, אולם הוא לא יכול לקחת תרופות אלו לאורך זמן שכן הוא חולה לב. התוכל בבקשה לבדוק את תוצאות הצילומים, היש בהם סיבה לכאבים? תודה רבה, שי .

הקובץ לא עלה

20/07/2019 | 15:55 | מאת: יוסף סרוגו

אני מקווה שכעת הקובץ מצורף. גם בהודעה הראשונה ששלחתי לא היה ברור אם הקובץ צורף... תודה שי

19/07/2019 | 07:23 | מאת: שמעון

לאחר שנים של כאבי ברך ימין והליכה עם קביים והאשמת פריצת דיסק בכאבי או את מחלת הטרשת הנפוצה ממנה אני סובל נעשה לי mri ברך ימין ונמצא 1. קרע הורזינטלי במיניסקוס לטרלי 2. נזק אוסטאוכונדרלי בקונדיאל הפמורלי המידיאלי 3. ציסטה פראמיניסקיאלית מולטי לוקולארית 4. ציסטה פופליטיאלית בקוטר 2 ס"מ. 5. אות חריג הוריזנטלי במיניסקוס המידיאלי מה הם אפשרויות הטיפול העומדות בפני? בשבוע הבא יש לי רופא ואני מעוניין להגיע חכם יותר ומוכן יותר

בחירת הטפול האופטימלי אצלך תלויה ב: 1. המחושים ומידת המוגבלות ממנה אתה סובל. 2. גילך 3. מצבך הבריאותי 4. ממצאי הבדיקה הגופנית 5. ממצאי הדימות. שים לב ששמתי את ממצאי הדימות בסוף משו שחשיבותם אינה בהאם לטפל אלא באיך לטפל והאפשרויות הן מטיפול לא ניתוחי ועד טיפול ניתוחי.

שלום אני לקראת גיוס ויש לי לצערי אוסגוד שלאטר. אני סובל מכאבים קשים, ומפחד שזה ישפיע על הגיוס שלי. במידה ואעשה ניתוח.. מה הם ההשלכות? כמה זמן החלמה? האם זה מוריד פרופיל? האם אפשר להתגייס לקרבי? תודה רבה!

בדרך כלל הסיבה לניתוח זה מציאות של רסיסי עצם בגיד הפיקה סמוך לחיבורו לגבשושית השוקה הוצאת רסיס אלו מביאה על פי רוב לתוצאה מצויינת ומארת תפקוד מלא.

18/07/2019 | 20:39 | מאת: שמעון

שלום ד"ר אני סובל במשך זמן רב מכאבים בגב תחתון אשמח אם תוכל לעזור לי בפענוח התצלום.

הבאת תמונה אחת שאינה שימושית לצורך אבחנה אלא לצורך התמצאות בצילומים אחרים. בכל מקרה לא ניתן להעלות קובץ של בדיקת בת"מ במסגרת זו

18/07/2019 | 16:09 | מאת: גלעד

שלום ד״ר נשלחתי לעשות בדיקת סיטי עמוד שדרה מותני בגבהים L1-S1. הממצא הוא לורדוזיס פיזיולוגי שמור גובה גופי החוליות תקין מבנה גרמי שמור רוחב תעלה ספינלית הגרמית שמור שינויים ספונדילוטים מינימליים דיפוזים מפרקים סקרו-איליאקלים שמורים. בלט דיסק דיפוזי עם לחץ קל על השק הדורלי בגובה L4-L5 בלט דיסק אחורי מרכזי עם לחץ קל על השק הדורלי בגובה L5-S1 הכאב שאני מרגיש הוא בעיקר במנוחה ישיבה או שכיבה על הבטן בשינה.במאמץ גופני הליכה משקולות אין כאב. הכאב העצבי הוא בלחי השמאלי של הטוסיק ללא הקרנה לרגל. אילו סוג של טיפולים אתה יכול להמליץ לי כדי לשמור על הקיים ואולי גם להחלים מהכאב? טופלתי בעבר באטופן שהייתי במצב ממש גרוע עם הקרנה לרגל כרגע זה השתפר. אני בן 42 משקל 70.פעיל ספורטיבית. המון תודה ויום טוב

השינויים המתוארים בפיענוח בדיקת הט"מ שייכים למה שנקרא "שינויים ניווניים" ( בניגוד למחלה ניוונית) . שינויים אלו שכיחותם עולה עם הגיל ואין בהם כדי להשפיע על תכנית טיפול. הטפול במקרה שלך צריך להיות מכוון למניעה כלומר להעזר בתרופות ( נוגדי דלקת) לעיתים רחוקות ככל האפשר, קיום אורח חיים בריא לא להשמין לא לעשן ,לחזק את שרירי הליבה , לעשות פעילות גופנית קבועה להמנע מישיבה רצופה מתמשכת להמנע מהרמת חפצים כבדים כשהברכיים ישרות או במצב של ישיבה ורכינה לפנים , חיזוק שרירי הליבה להמנע משכיבה שלא לצורך לחזור מוקדם ככל האפשר לעבודה .

הופנתי לסי.טי בעקבות כאבי גב תחתון חריפים שמקרינים לרגליים. במהלך חודשיים קיבלתי זריקות וולטרן שלא הועילו וזריקת קורטיזון שעזרה מעט, כדורי ארקוקסיה שקיבלתי לא עזרו, ואני נוטלת משככי כאבים שגם לא מעלימים את הכאב לחלוטין. בתוצאות הסי.טי נרשם: L5-S1: המרווח הבין חוליתי צר. הודגמה פרוטרוזיה אחורית ימנית של הדיסק כמו בבדיקה משנת 2017. (לדברי האורטופד ב2017 נראו בלטי דיסק) סקרום תקין. סיכום: לחץ על השק התקאלי ועל השורש הימני בגובה L5-S1. מה משמעות הפיענוח? תודה רבה, נטלי

לקריאה נוספת והעמקה

פריצת דיסק בין חוליה מתנית חמישית לחוליה סקרלית ראשונה בצד ימין. אם קרינת הכאב אצלך היא לימין לאזור חיצוני של השוק והקרסול ואף כף רגל) ניתן יהיה לומר שיש קורלציה בין הממצא ובין התמנה הקלינית ולשייך את הכאב לפריצת הדיסקה

ד ר אסא שלום רב אני לא כל כך יודעת לאן לפנות ואשמח להכוונה ...אספר בקצרה שלפני כ20 שנה החלו לי כאבי גב חזקים עם כאב עיצבי עז בעקבות תאונה שהייתה לי כשרכבתי על אופניים בכל השנים הללו השתדלתי לשמור על עצמי ודיקור מאוד עזר לי אם היו כאבים ..מה שידוע לי שהיתה שחיקה בין 4L לL5...בחודשים האחרונים שוב היו לי כאבים קשים בגבשממש לא יכולתי לזוז (התחיל ב20 פברואר 2019)עקב תנועה לא נכונה . ותוך כדי תקופה זו היתה לי בלימת חירום עם הרכב לפני כחודש שגרמה לגוף לטלטלה ונוספו בעיות חדשות ומלחיצותתת ..כנראה שגם הצוואר נפגע הפעם והשפיע על יד שמאל והחלו תופעות ממש מפחידות כמו מכת חשמל כזו ועם הדף בכל הגוף (כולל הפרצוף)זה תופעות חשמליות כאלה שלא מוכרות לי בכלל וממש מבהילות אותי וכן בידיים למשל כאילו כאב שורף מן כאב שורף מתחת לעור מן לחץ תת עורי אבל זה ברוטך השם פחת היה רק בימים אחרי התאונה אבל חוזר במינונים יותר נמוכים מידי פעם ...זה קרה באופן קיצוני יום אחרי התאונה וקרה בערך 5 פעמים בחודש האחרון וזה קורה במפתיע ... עשיתי לאחרונה צילום רנטגן של החלק המותני בדיקות דם וקשה להבין מה בדיוק התופעות הללו וחוץ מזה הגב עדיין לא חזר לעצמו אני מאוד זהירה כי הכל רגיש וטאקוטי כרגע אבל לא יודעת איפה להתחיל ולמי לפנות .... .לא יודעים האם להפנות אותי לנוירולוג או לאורטופד שמומחה למערכת העיצבית ???מוכרות לך תופעות כאלה?מה היית מייעץ לי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

פני לאורתופד המתמחה בטיפול בבעיות גב

שלום , לפני כשנה וחצי , נפלתי מגובה על רגל שמאל ונגרם לי שבר תלישה . הרופאים החליטו לא לנתח . כיום יש לי כאבים בקרסול בהליכה + נפיחות במאמץ . ביצעתי CT השבוע והבפענוח נרשם : "שינויים אוסטארותים במפרק טלו-קלקנאי עם ציסטות וארוזיות סובכונדרליות" . הפיענוח נשמע מדאיג למי שאין לו מושג בתחום הרפוא . אשמח להסבר בשפה המוכרת לאדם מן הישוב . תודה מראש . אלי .

לקריאה נוספת והעמקה

שינויים ניווניים ( שחיקת סחוס) של המפרק שבין עצם התלוס לעצם הקלקנאוס. ראי: https://en.wikipedia.org/wiki/Subtalar_joint

פענוח mri כף רגל שמאל לאחר תאונת דרכים: הגיד הפרונאלי הקצר יש סימנים של פיצול מוקדם עם איחוי בחלק הדיסטלי. יש איחוי טרסלי של רקמה רכה של מפרק הסוב טלרי המדיאלי עם בצקת משני צידי האיחוי המעידה על פסאודואטרוזיס. 1.האם זה ייתכן כתוצאה מתאונת הדרכים או שזה מולד? 2.במה זה צריך להגביל את תנועת הכף הרגל בדרך כלל? 3.האם מגיע אחוזי נכות? מודה מראש מכל הלב!

לקריאה נוספת והעמקה

1. מולד 2. הגבלה של תנועת המפרק הסובתלרי = בין התלוס לקלקנאוס 3. כן ( כ 5%)

האם יש סיכוי שזה נגרם כתוצאה מקיבוע ממושך לגבס וחוסר הפעלה של כף הרגל או בוודאות מולד? כי את ההגבלה בתנועה שציינת חשתי רק לאחר התאונה. מודה לך מכל הלב.

פרקתי את הכתף לפני כ4 חודשים. עשיתי פיזיותרפיה ואני מרגיש כבר טוב אך עדיין כאבים פה ושם. עשיתי לאחרונה MRI. אלו התשובות: במישור אקסיאלי, קורונלי וסגיטלי סמי-אלכסוני. T1, T2 הבדיקה בוצעה בטכניקות שונות בשקלול הבדיקה בוצעה לאחר הזרקה של חומר ניגוד מדולל לחלל המפרק. הבדיקה בוצעה לבירור תחושה של חוסר יציבות לאחר פריקת כתף. פיזור תקין של חומר הניגוד בחלל המפרק הגלנו-הומורלי. לא נראה דלף אל הבורסה הסבאקרומיאלית סבדלתואידית. לא נראה נוזל בבורסה הסבאקרומיאלית סבדלתואידית. ללא עדות לפגם גרמי ע"ש היל-זקס. ללא עדות לפגם גרמי ע"ש בנקרט. בחלק הקדמי-תחתון של המפרק נראה אזור של פגם סחוסי, ראה חתכים 11-10 בסדרה אקסיאלית 402 . בסמוך . לאזור זה הגלנואיד מדגים אי סדירות, ראה חתך 24 בסדרה סמי-סגיטלית 502 לא נראה קרע לברום אך האזור של הסחוס בין הלברום לבין הגלנואיד נפגע. שאר חלקי הלברום המודגמים תקינים גם הם ללא עדות לקרע. גידי השרוול המסובב שמורים. מסה שרירית תקינה. האקרומיון מעוגל. מפרק אקרומיו-קלביקולרי תקין. הספינו-גלינואידי חופשי. NOTCH - ה רצועה גלנו-הומורלית תחתונה, אמצעית ועליונה תקינות. לסיכום: אזור של פגם סחוסי בחלק הקדמי-תחתון של הגלנואיד ללא קרע לברלי.

לקריאה נוספת והעמקה

זיז הגלנואיד הנו בליטת עצם מצופה סחוס המהווה את המשטח המפרקי של עצם השכמה. צורת המשטח היא פחות או יותר סגלגלה ובפינה הקדמית תחתונה שלה הסחוס המצפה פגום.

1. אין לראות ריכוזים פתולוגיים פוקליים 2. שינויים אוסטיאוארטריים בפרקי כתפיים, ברכיים והדגשה בפטלות. 3. הדגשה בפטישון החיצוני בקרסול ימין שינויים אוסטיאוארטריים תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

1. אין סרטן 2. מוקדי קליטה שיכוליםלהצביע על שחיקת סחוס

16/07/2019 | 22:47 | מאת: איריס

האם אנתזופתיה פלנטרית בקרסול מטופלת על ידי אורטופד או ראומטולוג? בבדיקת MRI נמצאו סימני אנטזופתיה פלנטרית משמעותית. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אורתופד מדובר במה שנקרא " בפי העם, " דורבן

16/07/2019 | 21:01 | מאת: א.ר

שלום רב, בת 67, מזה כחודשיים וחצי כאבים מתחת למפשעה ימנית (החלק העליון של הירך) בזמן הליכה. במנוחה הכאב חולף. בבדיקת כירורג נשלל בקע. בדיקת אורטופד העלתה שהכל תקין בבדיקה פיזיקלית ולא מדובר בבעייה אורטופדית. ביצעתי צילומי מפרקי ירך ועצם ירך ימין משום שאני ממתינה לחוות דעת נוספת של אורטופד המומחה למפרקי ירך. מצורפים כאן הצילומים. מה דעתך הגורם לכאבים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הצילום לא עלה

בן 38, בריא בדר"כ, יש לי עקמץ בגב וכאבי ברכיים, עוסק בספורט, ריצה וכדורסל, לא קיבלתי שום מכה אתמול והיום קמתי עם כאבים בעצם הזנב, חשבתי עד בערב יעבור...פשוט כואב ולא מבין מה קרה שפתאום זה כואב ? אולי מהמזגן?

לקריאה נוספת והעמקה

המזגן אינו גורם לכאב לברר את סיבת הכאב עליך לפנות לבדיקה

הכאב פוחת כעת בהדרגה, עדין יש סיבה להיבדק? או לחכות עוד מספר ימים?

16/07/2019 | 18:20 | מאת: שירלי

שלום רב לפני כחודש נפלתי כ 5 מדרגות קדימה כתוצאה מכך, נקע בקרסול, כאבים חזקים בברך שמאל ובשתי כתפיים (שמאל כאובה יותר מימין) שלחו אותי לאולטרסאונד ואשמח לעזרה והסבר, התור שלי לאורטופד רק בעוד כחודש ואני סובלת מאוד מכאבים S ברך שמאל : ================ גיד קוודריצפס - ב.מ.פ גיד פטלרי - ב.מ.פ - LCL המשכי עם היסתיידות כ - 4.0 ס"מ באספקט הפמורלי של שיכבה העמוקה . MCL - המשכי, רגיש בזמן הבדיקה, ללא נוזל סביבו . בורסה סופראפטלרית - אין עדות לנוזל בורסה פטלרית - אין עדות לנוזל ANSERINUS PES - ללא נוזל. אין נוזל תוך פרקי . איזור פופליטאלי - לא הודגמו שינויים פתולוגיים, אין עדות לציסטה ע"ש בייקר . סיכום: סיבת ההפניה: ממצאים: כמתואר . א.ס כתפיים *סיבת ההפניה: כאבים בשתי הכתפיים, הרבה יותר משמאל לאחר נפילה לפני חודש . *ממצאים: US כתפיים : ================ ACJ - ב.מ.פ : ROTATOR CUFF Infraspinatus - בעובי וצורה תקינה, אין עדות לנוזל תוך מפרקי Supraspinatus- ימין - בעובי וצורה תקינה, אין עדות לקרע . שמאל - מבנה הטרוגני עם קרע חלקי כ - 6.0 ס"מ באסםקט הארטיקולרי-קידמי . Subscapulafis - בעובי וצורה תקינה, אין עדות לקרע . Bursa Subacromial and Subdeltoid - ימין - עם מעט נוזל בתוכו . שמאל - עם נוזל בכמות בינונית . tendon Biceps - בעובי ובמרקם תקינים . מבנה גרמי - ימין - תקין . שמאל - אי סדירות בשטח של .GT סיכום: קרע חלקי בגיד SSP שמאל . SA בורסיטיס דו-צדדי, יותר משמאל

לקריאה נוספת והעמקה

הממצא המשמעותי היחיד הנו קרע חלקי של גיד של השריר הנקרא סופרספפינטוס משמאל. שאר הממצאים הנם תגובות של הרקמות לחבלה. המשמעות של הממצאים תלויה בקורלציה עם הממצאים בבדיקת הרופא.

16/07/2019 | 17:00 | מאת: שרון

מזה כשנתיים אני סובלת מכאבים באצבע בקטנה ברגל עשיתי צילום שנראה תקין ביקרתי אצל רופא אורטופד כף רגל שלא מצא את הסיבה וכך אני ממשיכה לסבול במיוחד כשנועלת נעל סגורה מה עלי לעשות או לאן אפנה תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

פני לאורתופד המתמחה בכף רגל.

שני מומחים לכף רגל קרסול אבחנו משהו מולד בכף הרגל ואמרו שרק ניתוח יעזור נגד הכאבים.רופא שלישי קבי מחלה סיסטמית וקנאביס ואפילו לא פיזיותרפיה. לא בדק את הצילומים שהבאתי וגם לא שלח אותי לצילום. חוץ מלכעוס וללכת לרופא פרטי האם אוכל לדרוש ממנו להפנות לצילומים עדכניים? הדיסקים הקודמים משנים רחוקות מאוד. רנטגן ואולטרסאונד שנעשו בעבר. מה עליו היה לעשות כדי לבסס את אבחנתו? חוץ ממישוש ידני? האם אין זה זלזול באבחנה?

לקריאה נוספת והעמקה

"משהו מולד ..." זה לא אבחנה. הרופא השלישי הגדיל לעשות שכן איבחון דורש הקשבה לכל הפרטים, בדיקה דקדקנית ובדיקות עזר ( כמו צילום ואולטראסאונד) להציע קנביס כטיפול ראשון זה פשוט לא רציני.

שלום, אחרי שבועיים של סחרחורות לא פוסקות לאורך היום (שדומות להתחלה של התעלפות / טשטוש / קלות ראש) שמתגברות בישיבה מול המחשב. - גיליתי - שכשאר אני מיישר את הצוואר ומוודא שהוא נח על עמוד השדרה, במקום להיות רפוי וצנוח, הסחרחורות פוסקות לגמרי. עם זאת אני תוהה אם זה בסדר שאקנה מקבע לצוואר, והאם זה בסדר שאמשיך לעשות כושר כרגע. אציין גם שאני בן 24, מהנדס תוכנה שעובד המון מול המחשב, וחוויתי המון סטרס בתקופה האחרונה. בנוסף, פגישה עם רופא אאג / עיניים / נוירולוג וצילום רנטגן של הצוואר כולם היו תקינים. לא פגשתי אורטופד עדיין תודה רבה מראש! אשמח אם תוכל לייעץ לי בנושא

לקריאה נוספת והעמקה

אחת הדרכים לאבחן סחרחורת שמקורה בעמוד שדרה צווארי היא לקבע את הצוואר ולבחון אם יש שינוי.

16/07/2019 | 11:46 | מאת: נתנאל

מצורף צילום מסך של ממצאי הצילום אשמח לדעת מה רשום לא מובן

לקריאה נוספת והעמקה

הקובץ לא עלה

16/07/2019 | 22:16 | מאת: נתנאל

מצב לאחר ניתוח תיקון שבר בplareu tibial. אוסטאופניה פוקאלית בעצמות הבר. שינוים ניווניים והיצרות מרווח תוך מפרקי במדור לטרלי. עוות עצם השוקה מקורבת

16/07/2019 | 10:41 | מאת: שקד לוי

שלום ד״ר אסא, בחודשיים האחרונים אני סובלת מקליקים חוזרים בגב התחתון (איזור עצם הזנב). הקליקים מתרחשים בעת כיפוף או פשיטה של הגב גם אם התנועה לא בטווח גדול במיוחד. במהלך התנועה נוצר קליק שגורם לכאב קטן חד אשר חולף מיד לאחר השלמת התנועה (סיפור של שנייה), בין לבין איני סובלת כלל מכאבים בגב התחתון. אני בת 23 עושה ספורט מאז שאני זוכרת את עצמי, ובשנה וחצי האחרונות גם עושה אימוני כוח עם משקולות. האימונים כוללים את כלל תרגילי הבסיס - סקווטים, דד ליפט, היפ ט׳ראסט. התחלתי לעבוד עם משקולות במקביל לקורס מדריכי חדר כושר שעשיתי, אז אני רוצה להאמין שהביצוע שלי נכון כזה שלא אמור לפגוע בי. אבל היה לי חשוב לציין זאת כחלק מהשגרת חיים שלי למקרה שזו עלולה להיות סיבה, או משהו שאצטרך להפסיק לעשות.

לא הבנתי מה השאלה. בעת ביצוע כפיפת גוו לפנים וישור ובהמשך פשיטה עיקר התנועה מתרחש בין המפרקים הבין חוליתיים האחוריים בעמוד השדרה המתני.

16/07/2019 | 08:58 | מאת: יצחק

שלום. מזה יומיים אי עם כאב חד כמו חגורה בצד שמאל מהבטן מעל המפשעה שנמשך כמין חגורה עד לגב באותו צד מתחת או בגבול הריאות ואולי הכליות. אני מצליח למקד בנגיעה את הכאב בבטן וגם בגב אבל לא יודע מי מקרין למי (התחושה היא שהמקור דווקא בבטן, בשל עזות הכאבים שם והגב מרגיש כ"נמשך" ממנו). אציין רק כמה פרטים שאולי משמעותיים. לפני 3 ימים סחבתי ומשכתי בשעות הערב כמה מוצרים כבדים מאוד, דבר לא רגיל אצלי. חוץ מזה, אני עם עצירות חלקית כבר חודשיים, וגם בדיאטה מזה חודשיים שכבר סייעה לי להוריד כ-5 ק"ג. תודה רבה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

פנה לרופא המשפחה

שלום, אתמול עשיתי שפגט בלי חימום וסובבתי מעט את הרגל והרגשתי קליק וכאב. הפסקתי מיד אבל הכאב עדין נשאר. הכאב ממוקד באזור הירך האחורית העליונה. היום כואב לי ממש. כואב לי ללכת, לשבת. ויש לי נפיחות באזור הישבן. האם זה שריר תפוס או קרע? מה כדאי לעשות? האם לשים קרח או דווקא לחמם את המקום להקלה? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

ככל הנראה קרע של שריר( המסטרינגס) קרח 20 דקות כל4 שעו. בדיקת על שמע והתעצות עם אורתופד

15/07/2019 | 22:42 | מאת: אירנה קוביל

אלה תוצאות הסיטי של בני. 3-L2 - בלט היקפי נושק לשק התקאלי, ללא היצרות ספינאלית או פורמינלית. שאלה 1 האם יש איזו משמעות רפואית לתוצאה, מה היא והאם זה יכול להשפיע על לחץ על העצב הסציאטי? L5-L4 - בקע אחורי נושק לשק התקאלי, ללא היצרות ספינאלית או פורמינלית. שאלה 2 מהו הבקע שצאחורי חוליות אלה? שווה להרחיב את התחקיר בנושא הבקע? S1-L5 - סקרליזציה דו"צ של החוליה L5 . מה זו סקרליזציה ? תודה רבה, אירנה קוביל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אירנה שאלה 1 : אין .הממצא נמצא בתחום הנורמלי. שאלה 2: בקע = התפרצות לאחור של חומר של הדיסקה הבין חולייתית ( בין חוליה 4 ו5 ) . העובדה שאין לחץ על השק התקלי ( המעטפת כאין שרוול העוטפת את שרשי העצבים) אינה תומכת בנכונות האבחנה של בקע. סקרליזציה משמעה חיבור בין החוליה המתנית החמישית לחוליה סקרלית ראשונה. זה ממצא חסר חשיבות קלנית

17/07/2019 | 00:06 | מאת: אירנה קוביל

דר' לב-אל תודה רבה על תשובתך. אבקש עוד הבהרה: אם הבנתי נכון הבקע אור היה להתייחס למה שאתה הגדרת, לא לבקע = הרניה שהתפלאיתי על איזה צד של הגוף הנמצא מאחוא יכולה התשובה להתייחס. מדבריך מבינה אני שרק אם היה לחץ על השק התקלי אפשר היה להגדיר את הממצא כבקע, אך לדעתך לא קים באמת כזה. ואז הבהרתי היא: האם אפשר להסיק שבאמת אין בין חוליות L4 ל L5, בלט דיסק? או הדבר אינו לגמרי בטוח כפי שנכתב בתוצאות. ודה לך מראש, א. ק.

17/07/2019 | 00:23 | מאת: אירנה קוביל

מצטערת שמה שכתבתי השתבש. למעשה אבקש להתייחס רק לעניין הבלטף כפי שרשמתי בהבהרה. סליחה ותודה רבה!

שלום דר לב כתבתי לך בקשר לפסיקולציות פה והיום אני רוצה להוסיף שבזמן שישבתי על הכורסא בביתי עם רגל שמאל מורמת הרגשתי פתאום שהאצבע שליד אצבע הבוהן ברגל זזה מעצמה תזוזות מהירות לכמה שניות מין קפיצות לא רצוניות לא קפיצות שרירים כמו שאני חשה בשאר הגוף אלא קפיצות של האצבע עצמה . כמובן שהחרדה גברה ואני מרגישה שנפל עליי אסון כי כל המחשבות שלי הן סביב ניוום שרירים . אציין שמזה 3 ימים התחלתי ליטול נוגדי דיכאון וחרדה , רסיטל ולירוון . אם קשור אודה להתייחסותך בכל אשר תגיד התור לנוירולוג הוא בעוד שבוע ואני לא מתפקדת

לקריאה נוספת והעמקה

אין (לי) ספק שההיבט הנפשי( תגובת חרדה) של בעייתך מאפיל על ההיבט הלא נפשי . אני לא מנוסה בטיול בתרופות פסיכיאטריות אבל נראה ל לא חכם לקחת על דעת עצמך תרופות נוגדותדיכאון בלי ליווי פסיכיאטרי

15/07/2019 | 20:00 | מאת: מאור

הי אני בן 24 וכבר מעל שנה שיש לי כאבים בשורש כף יד, בהתחלה זה החל בכאב קל שלא יחסתי לו חשיבות והוא הלך ובא אך בספטמבר האחרון החלטתי לבדוק וביצעתי אולטראסאונד נכתב בתוצאות כי הגודל הגידים והכל נראה תקין אך זוהה גנגליון בגודל 4 מ"מ. המשכתי להתאמן עם סד וקיבוע אך אחרי חודשיים שהכאבים לא עברו והגיע התור לאורתופד נאמר לי להפסיק להתאמן והוא שלח אותי לעוד אולטרסאונד. השבוע הגיעו התוצאות ושוב הכל נראה תקין אך הגנגליון נשאר ובאותו גודל. מה אני יכול לעשות? אני כבר חצי שנה שלא מתאמן והמצב לא עובר. אני לוקח כורכומין, אומגה 3, וולטורן, אדופן , הולך עם סד כבר חודש ועוד כמה דברים ושום דבר לא עוזר. במידה ואני עושה תנועה לא תקינה ופתאומית אני פתאום מרגיש דקירה בכף יד. אני כבר לא מתאמן אך זה פוגע לי באיכות החיים והדבר לא עובר כבר מעל לשנה מה ניתן לעשות? התור לאורטופד עוד חודש ואני משתגע עזרתך בבקשה.

לקריאה נוספת והעמקה

נראה שהגיע הזמן לכרות את הגנגליון

15/07/2019 | 19:12 | מאת: תנע

ממצאים: אות שמור במח עצם חולייתי. יישור מסויים של הלורדוזיס הצווארי. ללא עדות לבצקת או האדרה משמעותית במפרקים הפצטליים בגובה C6-C5. איחוי של המפרק הפצטלי C3-C2 מימין אשרלא הודגם בבדיקה משנת 2010. ללא בצקת או האדרה משמעותיים סביב המפרק. בצקת והאדרה קשים סביב המפרק הפצטלי C4-C3 מימין. אובדן המרווח המפרקי וסימני הרס עצם בסמוך. שינויים היפר-אוסטוטיים בסמוך. שינויי סיגנל במח עצם מתפשט אל הפדיקל עד לגוף החוליה בסמוך ללוחיות הקצה מימין. האדרה מערבת את הנקב C4-C3. קיימת אפשרות כי מדובר בתהליך דלקתי פעיל מאוד, באבחנה מבדלת תהליך זיהומי, לקורלציה קלינית. - C3-C4 בלט דיסק עם ספק מגע קל בחוט. היפרטרופיה פצטלית מימין גורמת להיצרות קשה של הנקב. - C4-C5 בלט דיסק מינימלי עם ספק מגע קל בחוט. ללא היצרות הנקבים. - C5-C6 קומפלקס דיסק-אוסטאופיט עם לחץ קל על החוט. היפרטרופיה פצטלית ואונקו-ורטברלית עם היצרות קשה של הנקב הימני ובינונית עד קשה - של הנקב השמאלי. C6-C7 – אי סדירות , שינויים שומניים וסקלרוטיים של לוחיות הקצה עם אובדן המרווח הדיסקלי - שינויים ניווניים כרוניים מסוג מודיק 2 היפרטרופיה פצטלית ואונקו-ורטברלית עם היצרות בינונית של הנקב השמאלי וקשה - של הנקב הימני. ו-3. ברצף לוקולייזר בלבד ניתן לראות ממצא בכליה הימנית אשר יכול להתאים לציסטה, לקורלציה סונוגרפית. התרשמות: 1 .ללא סימני תהליך זיהומי במפרקי הפצטלים C6-C5. שינויים במפרק הפצטלי C4-C3 מימין, יכולים להתאים לתהליך דלקתי פעיל מאוד, אין לשלול תהליך זיהומי. 2 .ללא עדות ללחץ משמעותי על החוט. היצרות ניכרת של הנקבים במספר גבהים כמפורט. 3 .ברצף לוקולייזר בלבד ניתן לראות ממצא בכליה הימנית אשר יכול להתאים לציסטה, לקורלציה סונוגרפית.

לקריאה נוספת והעמקה

הממצא העיקרי הוא בין החולות הצוואריות 3-5 . יכול להיות תהליך דלקתי זיהומי או חלק ממחלה כללית. הממצא עצמו אינו אבחנתי ודורש בדיקת קורלציה למצב הקלני.

היי, בת 22 לפני שנה התחילו לי כאבים במפשעה ובאיזור האגן שמאל ולאחר mri גילו תסמונת תפס מסוג קאם עם 2 קרעים בלברום. ב29 למאי עברתי ניתוח ארתרוסקופיה במפרק הירך שכשניכנסו גילו חלק מהלברום והסחוס מנותקים מהמפרק ואמרו שחיברו אותם חזרה עם עוגנים. לפני כחצי שנה הצד של הירך באותה הרגל התחילה להתנפח (באיזור שמעל הטרוכנטר) כשהלכתי לרופא אורטופד הרופא אמר שזה טרוכנטריק בורסיטיס ונתן לי ארקוקסיה ופאצ'ים ואמר לשים קרח ושזה יעבור לבד. עם הזמן האיזור רק מתנפח ומתנפח וכרגע אני מחלימה מהארתרוסקופיה, בבדיקה האחרונה אצל המנתח העלתי את הבעיה והוא לא ממש הראה עניין ואמר שהוא חושב שזה קשור לשכבת השומן ולא פירט מעבר. חשוב לציין שזה בליטה מרגישה מאוד קשה כמעט כמו אבן, יש כאב ולפני הניתוח עשיתי צילום רנטגן ולא ראו כלום מעבר לתסמונת תפס והמנתח אמר שהנפיחות לא מהניתוח. עושה פיזיותרפיה והידרותרפיה כל שבוע. אוסיף תמונה להמחשה. האם יכול להיות שזה באמת בורסיטיס? אם לא מה זה יכול להיות? לאיזה רופא צריך לגשת? אני מתגוררת בחול אבל מגיעה לארץ עוד שבועיים ורק עוד 3 שבועות יש לי תור לאורתופד. תודה על המענה!

לקריאה נוספת והעמקה

אכן זה נראה נפוח. יש לברר אם לא מדובר בהצטברות של נוזל בבדיקת על שמע

האם יתכן הצטברות נוזל למרות שהאיזור קשה מאוד?

יתכן

שלום מזה כחודשיים קיים כאב ברך צדדי בעת פעילות ספורטיבית כגון ריצה כעבור מספר ק"מ. כנראה פציעה או דלקת בעקבות פעילות או עומס יתר. מצורף צילום ברך. האם יש מניעה לפעילות כלשהי או נזק כלשהו?

לקריאה נוספת והעמקה

ועוד שהצילום הוא צילום צדדי בלי צילום קדמי

שלום מזה כחודשיים קיים כאב ברך צדדי בעת פעילות ספורטיבית כגון ריצה כעבור מספר ק"מ. כנראה פציעה או דלקת בעקבות פעילות או עומס יתר. מצורף צילום ברך. האם יש מניעה לפעילות כלשהי או נזק כלשהו?

לקריאה נוספת והעמקה

אינני נוהג להסתכל על צילום בלי לראות את המצולם ( הכוונה לבדקו) וזאת מן הטעם שצילוםרנטגן הנו בדיקה נחותה ביותר .

שלום, עברתי ניתוח לתיקון לברום בפברואר האחרון. לפני שבועיים סיימתי את הפיזיותרפיה ובעצם את ההחלמה עצמה. כרגע הכתף בסדר גמור, לאחר אישור של אורתופד כתף שהפציעה ברמת סיכון של אחד שמעולם לא נפצע. האם יש סיכוי שבועדה של רמ ד יעלו לי את הפרופיל בחזרה ל97? אם לא, אחרי כמה זמן אפשר להעלות פרופיל בחזרה?

יתנו לך סעיף מתאים בחומרה קלה מה שמאפשר להשאיר את הפרופיל על 97

לפני 8 חודשים נקעתי את הרגל בנקע דרגה 3 עם חשד לקרע ברצועה ATFL. לפני 4 ימים עשיתי בדיקת CT ולהלן התוצאות: להלן ממצאי סריקה טומוגרפית ממוחשבת של הקרסוליים וכפות הרגליים הבדיקה בוצעה בחתכים אקסיאלים עם שחזורים במישורים קורונלים וסגיטלים, ללא הזרקת חומר ניגוד. סיבת הבדיקה: לשלול נזק מפרקי בקרסול ימין. ממצאים: הודגמו בסמוך לאספקט התחתון/חיצוני של עצם הקובואיד מצד ימין שני שבבים גרמיים זעירים מנותקים המתאימים לשברי תלישה. שאר העצמות הודגמו שמורות. פסגות הטלוס הודגמו שמורות. ללא סימנים של נזק אוסטאוכונדרלי דו"צ. המשטחים הפרקיים הודגמו שמורים. מצד ימין הודגמו מעובות ובצקתיות, יתכן בשל קרעים חלקיים. CFL- ו ATFL- רצועות. מהלך הגידים חוצי הקרסוליים הודגם שמור. דיברתי עם האורתופד כף רגל קרסול והוא טען שאין מה לעשות מלבד פיזיותרפיה ורק אם בעוד שנה יהיו כאבים ניתן יהיה לחשוב על ניתוח. חשוב לי לציין שאני ספורטאי לשעבר והייתי רץ 3 פעמים בשבוע 7 ק"מ. בצעתי פיזיותרפיה אינטנסיבית עוד מלפני ה CT ללא הצלחה או כל שיפור במצב. כמו כן, עדיין הרגל שלי מאוד מעובה כפי שמצוין בבדיקה ואני סובל מכאבים עזים ואפילו לא מצליח ללכת מעל ל ק"מ הליכה איטית. אשמח לחוות דעת מאחר ובלתי אפשרי לסבול כאבים אלו יותר

לקריאה נוספת והעמקה

הבעיה העיקרית היא יציבות הקרסול . דבר זה בודקים באופן ידני ובצילום בשיטת TELOS. אם ימצא שהקרסול לא יציב יש אפשרות ליצבו על ידי " מייצב ברך " חיצוני או בניתוח בכל מצב יש חשיבות גדולה לפיסיותרפיה . נ.ב חשוב לבצע בדיקת MRI לשם איבחון של בצקת של העצעם התת סחוסית ושל הסחוס המפרקי .

14/07/2019 | 11:35 | מאת: עמוד שידרה

שלום דוקטור לאחרונה יש לי כאבים בעמוד שידרה ורק כשאני מיישר את הגב במהירות אז זה עושה המון קנאקים ומסדר את זה, וזה גם כואב האם אני צריך לפנות לאורטופד? או למומחה אחר? תודה

ברירת המחדל היא אורתופד

שלום רב יש לי כאב חזק בברך ימין שאותו אני מרגיש ברגע שאני נשען על הברך . מרגיש כמו שריפה . בצילום רנטגן הפענוח הוא : ״צילום ברך ימין : מבנה גרמי שמור, ללא ממצא חריג״ בצעתי בדיקה נוירולוגית בשתי הרגליים והיא הייתה תקינה. בצעתי צילום אולטרה סאונד והטכנאי הראה שיש לי אבנים בברך (שני אבנים) - ״כמו אבנים בכליות״ לפי ההסבר שלו . הפגישה עם אורטופד היא רק בעוד 10 ימים . אשמח לקבל יותר פרטים על מה שאבחנו כי לא מצאתי על כך כלום באינטרנט . מהם דרכי הטיפול ? האם נדרש ניתוח ? תודה מראש עדי

לקריאה נוספת והעמקה

אין דבר כזה

13/07/2019 | 15:46 | מאת: מכה חזקה בצלע

לפני כ4 ימים קיבלתי מכה מדויקות וחזקה בצלע עקב אגרוף באימון ניהיה לי שפשוף חיצוני וכאבים בעת נשימה עמוקה ומתי שאני קם מהמיטה קראתי כי כאבים אלו הם של השרירים הבין צילעיים ועשיתי תרגילים לשחרור והכאב רק כואב יותר בזמן נשימה ונגיעה האם יש צורך בצילום לדעת סדק או שבר או שזה כאבים שיחלפו?

לקריאה נוספת והעמקה

לני צילום יש לבדוק . מניפולציה של בית החזה תוכל לסייע באיחבון

לפני 3 שבועות נחבלתי קשות ברגל מתחת לברך ליד העצם, הופיעה נפיחות וכאבים, פניתי ל אורטופד שסבר שזו חבלה עם סיכוי זעום לשבר. מאז במקום החבלה עדיין נפיחות קשה, ויש שטפי דם שהתפשטו וירדו עד לאצבעות כף הרגל, תוך שהמקום כואב מאד, הכאב הוא מהברך ועד גב כף הרגל, כמעט ואינו פוסק ויש ימים עם כאבים מאד קשים. מה ניתן לעשות כדי להקל על הכאב ? מלבד משככי כאבים, ותוך כמה זמן הנפיחות והכאב אמורים לחלוף? האם יתכן שבכל זאת נגרם איזה שבר שבעקבותיו יש כאבים כ"כ חזקים?

לקריאה נוספת והעמקה

אי אפשר לשלול בבטחון אפשרות של שבר "קטן" כל לעוד יש "דם ברקמות" יש סביבו תגובה דלקתית המלווה בכאב. ע ם העלמות שטפי הדם יעלמו הכאבים.

12/07/2019 | 23:38 | מאת: אור

אהלן, ביום שני בלילה ירדתי ממדרגות ומהשלושה האחרונים קפצתי ונחתתי על הצד של הרגל השמאלית(כאילו נקעתי את הקרסול), ואני יודע שזה לא בסדר אבל מהסיטואציה הייתי מאוד פעיל עד היום ללא הפסקה, מסיבות, קפצתי ללא הפסקה, והלכתי לפי האפליקציה של סמסונג 25 אלף צעדים ביום(משהו כמו 20 קילומטר), אני יודע שהייתי צריך לנוח, אבל הייתי בחול עם חברים ואני מתגייס עוד פחות מחודש לקרבי, ורציתי להשתולל קצת. הקרסול עוד קצת נפוח אבל הוא היה הרבה יותר נפוח מעכשיו, גם ייצא לי לרוץ עפ הקרסול 300 מטר די מהר כי איחרנו לטיסה. עכשיו המצב ככה שבמשך יומיים הרמה של הכאב זהה והוא משונה, הוא כואב קצת כשאני הולך, אבל כשאני נוגע בנקודות מסויימות כואב קצת יותר, או שאני מסובב קצת את הכף רגל חיצונית. מרגיש קצת מוזר כי בדרכ כשאני נוקע את הקרסול הכאב יורד בהדרגתיות ואחרי 3 ימים נעלם, ואני ממש ממש מבוהל כי עוד פחות מחודש אני מתגייס ואני חייב חייב חייב אין מצב שאני לא נכנס לסיירת, ואני חייב להחלים מהר ולחזור להתאמן, תודה תודה תודה !

פנה בהקדם לבדיקת אורתופד

12/07/2019 | 17:36 | מאת: עמית שאול

בעקבות עבודה בגלידרייה וכאבים חזקים במשך שנה, תוצאות mri הגיעו וכתוב: באיזור החיבור לסטיילואיד ולקטע המנותק מדגים אי סדירות ומטעים של קרעים אינטרסטיציאלים. האם זה חמור ומה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

הבאת קטע חסר שלח את הפיענוח במלואו

13/07/2019 | 19:20 | מאת: עמית שאול

מצורף הפיענוח

נראה שמדובר ב "גנגליון" עקשני דינו אחד: כריתה בניתוח

היי אני סובל מסחרחורות כל יום שמגיעות לשיא בצהריים והכי פחות מורגשות בערב. הן ממש הורסות לי את היום, הסחרחורת היא לא שהחדר מסתובב, אלה, טשטוש בעיניים ותחושה שקרובה לעילפון. כשהראש מוטה מטה לזמן מה אני נהיה מסוחרר וכשאני מניח את הראש ושוכב על הגב הסחרחורת עוזבת. או מיישר את הצוואר. מה קורה כאן?!? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

פנה באופן דחוף לבדיקת נוירולוג

יש דרך לפגוש נוירולוג באופן דחוף? שלא תור לבעוד כמה ימים?

12/07/2019 | 15:50 | מאת: קלרה

לפני כ3 חודשים התחלתי ללכת הליכת ברווז צליעה מאגן לאגן זה גורם לי לאי יציבות קשיים בהליכה מתעייפת וכואבים לי השרירים האגן גב תחתון ברכיים מתקשה לעמוד יש נימול האם זה יכול להיות מהצרות בעמוד השדרה או שזאת בעיה אחרת הפנת אותי לאתר שלך שם לא כתוב כלום אנא ממך תענה לי חשוב לי לדעת תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

יש מספר סיבות אפשריות ל"הליכתברוז" החל במום מלידה דרך מום בהתפתחות וכלה בשינויים ניווניים. לשם איבחון יש לעבור בדיקה שלמה

שלום שוב דר לב כתבתי לך על פסיקולציות בכל הגוף שנמשכים כבר 3 שבועות ברצף , פסיקולציות מפושטות בכל הגוף אפילו בישבן בתדירויות שונות לפעמים כמו פעימה מהירה ולפעמים תזוזות מהירות לכמה שניות . אני גם התחלתי להרגיש זרמים ברגל שמאל ולפעמים גם ביד שמאל , זה לא נימול אלא כשאני עומדת על הרצפה מרגישה מין זרם פני רוטט בתוך הרגל כאילו מים זורמים בתוכה באיטיות . אני הייתי אצל רופא משפחה אתמול שייחס את הפסיקולציות לחרדה ולחץ נפשי ושלח אותי הביתה עם כדורי הרגעה . אני מתחילה שוב לפחד האם זרמים אלו יכולים להעיד על טרשת נפוצה או ניוון שרירים ? התור לנוירלוג הוא בעוד שבועיים כי הוא בחופש ואין שום תור אחר . האם יכול להיות זרמים ממצב חרדה ? אציין שרגל שמאל בחיבור בין המפשעה לירך משמיעה קליקים לפעמים כשאני בהליכה , אני גם מרימה ילדים בגן רק על צד שמאל עד כמה המצב שלי חמור ? אני באי שקט ודיכאון

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי נסיון בטיפול ב ALS . אשר לקשר לחרדה אנימאמין שחובתו של הרופא לשלול סיבה אורגנית לפני שהוא קובע שיש סיבה נפשית.

בעלי עבר תאונת דרכים קשה לפני כ20 שנה. הוא עבר ניתוח שבו שמו לו פלטינות ברגל ימין ומאז הוא סובל מדי פעם מכאבים בברך. בארבע - חמש שנים אחרונות הכאבים החריפו ופעם בשנה לערך הוא מושבת לשבוע בלי יכולת ללכת מרוב הכאב. לאחרונה עבר מיפוי עצמות ובפיענוח נאמר: ״קליטה לא אחידה בברכיים עם דגש פיקה ובמדור מדיאלי, מצב לאחר טראומה, לבירור ומעקב אורטופדי. הייתי שמחה עם הד״ר יפרש לי את התשובה

לקריאה נוספת והעמקה

הממצא מתאים לאוסטאוארתריטיס ( שחיקת סחוס ) של מפרק הברך כנראה במיוחד בסחוס הפיקה

שלום דר בת 29 שלוש שבועות כבר יש לי קפיצות שרירים מה שנקרא בשפה הרפואית פסיקולציות , את הרעד אני יכולה לראות על פני העור מין תזוזות קטנות ומהירות בכל מקום בגוף רגליים ידיים עפעפיים ישבן בטן גב , גוגל הביא אותי למחלת ה als ואני גם ככה היפוכונדרית ומאובחנת בחרדה כבר 9 שנים ללא טיפול . רופא המשפחה בדק אותי בדיקה שטחית בדיקת כוח התנגדות של הידיים והרגליים ואמר שאינו רואה דבר חריג חוץ מלחץ נפשי ואמר שאין צורך בהמשך בירור . ברצוני לשאול האם פסיקולציות בדרך כלל מופיעות בתחילת המחלה הניוונית או מאוחר יותר ?! האם פסיקולציות עלולים להופיע גם כתסמין של פריקת לחץ נפשי ?

לקריאה נוספת והעמקה

תופעת הפסציקולציות היא שכיחה מאד אצל הרוב הגדול של הלוקים בה כשהבדיקה הנוירולוגית תקינה ובדיקת הפעילות החשמלית של השריריים (EMG ) תקינה מדובר בתופעה שפירה . הפסציקולציות במקרה שלALS מופעיות בשלב המוקדם של המחלה.

10/07/2019 | 18:38 | מאת: סיוון

שלום רב, כבר 4 חודשים אני סובלת מכאבים בעצם הזנב בזמן ישיבה וקימה. הייתי אצל שני אורטופדים, לא נתנו לי מענה או טיפול. אחד מהם הפנה אותי לצילום רנטגן. אך אני מעדיפה שלא לעשות את הצילום בגלל הקרינה, במיוחד שזה באיזור הפוריות, אני צעירה ועדיין אין לי ילדים. השאלה שלי היא, האם ניתן לעשות אולטרסאונד בעצם הזנב במקום צילום הרנטגן? התשובה תהיה אפקטיבית כמו צילום? אשמח למענה

לקריאה נוספת והעמקה
11/07/2019 | 16:33 | מאת: ניקול

היי, חכי כמובן לתשובתו של הרופא. נתקלתי בשאלתך לכן רוצה להמליץ לך על תוסף סידן מעולה בשם דנסיטי. גם לי יש כאבי גב תחתון שנמצאים כרגע בבירור - MRI במקרה שלי כי צילומים כבר עשיתי. תקראי על הדנסיטי יש המון עדויות שמסייע גם לכאבים ולשיקום מפציעות.

עדיף צילום.

שלום רב, אני בן 20 וסובל מכאבים בברך ימין כבר תקופה ארוכה מעל שנה וחצי. לעתים הכאבים פוחת חזקים ולעתים יותר חזקים. אך אין ממצא חד משמעי לגבי הכאבים לא באולטרה סאונד ולא בmri. לאחרונה ביצעתי טיפול קצר בכדורי פרדניזון כטיפול לפריחה שהייתה לי מסתבר שהכדורים מאוד עזרו לברך. התחלתי במינון של 30 מג וכל 3 ימים ירדתי ב10 מג. אך כשהגעתי ל10 מג הרגשתי שהכאבים מתחילים לחזור (אמנם פחותים מבעבר אך חזרו). רציתי לדעת האם מומלץ לנסות שוב לעשות סאשן של טיפול בכדורים אלו כיוון שהם היחידים שממש הצלחו להוריד את הכאב משמעותית? אם כן כמה היית ממליץ? דבר נוסף במידה ואני מעוניין לקחת כדורים נגד הכאבים באופן די עקבי (כמעט כל יום) על איזה כדור היית ממליץ שגם יעשה הכי פחות נזק לגוף? האורתופד שלי המליץ על נקסין האם זה נכון ואפשרי לקחת אותו לאורך זמן? אשמח לתשובה תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

קשה להמליץ על טיפול כרוני כשאין אבחנה ברורה . נראה שמלרחש אצלך בבךר תהליך דלקתי כרוני וכדאי לחשוב על השלמת האיבחון על ידי ביצוע בת"ם (MRI )

10/07/2019 | 08:00 | מאת: אהובה

לומדת למבחן ושואלת לגבי המקור וההיאחזות של השריר הנ"ל. ראיתי בתשובות של מבחנים ברשת שהתשובה לגבי ההיאחזות זה בעצם האגן וזה לא נראה לי. דווקא נראה לי בפיקה. אשמח אם תעזור לי להבין. תודה

המוצא של הראש ה"ישר " (רקטוס פמוריס) הוא מעצם הכסל מן הזיז הנקרא זיז הכסל הקדמי עליון. מוצא שלשת הראשים האחרים הנו מעצם הירך. האחז הנו דרך הפיקה באמצעות הגיד הפטלרי לגבשושית השוקה . ראי https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%A8%D7%99%D7%A8_%D7%94%D7%99%D7%A8%D7%9A_%D7%94%D7%90%D7%A8%D7%91%D7%A2_%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%99

10/07/2019 | 02:59 | מאת: יפה

סבלתי מזה כשבוע מכאבים בגב תחתון עקב מזגן שהופנה לכיווני במהלך הלילה. לאחר יומיים הלכתי כ-3 שעות בערב מסוים, קמתי למחרת בבוקר עם כאבים חזקים מאוד בגב תחתון ובירך ימין. נזקקתי ל2 זריקות להרגעת הכאב, מצבי השתפר אך לא לגמרי. למחרת קיבלתי עוד 2 זריקות. כשחזרתי הביתה לא הרגשתי כאבים במנוחה אך עדיין איני מצליחה לעמוד על הרגל והכאבים מופיעים בתנועה. קיבלתי תרופות להרגעת הכאב כמו טרמדול וגאבאפנטין וסטרואידים. אני עדיין מרגישה כאבים, מה ניתן לעשות? כמה זמן יימשך הכאב עד שאבריא? והאם ניתן לחשוד בבליטת דיסק או בפקקת ורידים עמוקים כגורם לכאב המתמשך? האם זריקה נוספת תעזור לי?

לקריאה נוספת והעמקה

אין בדבריך שום מידע מואיל שניתן להשתמש ו להבנת מצבך כאב בירך ימין . היכן בירך רק לדוגמא: "שתי זריקות " זריקות של מה? כאב בירך ימין - היכן בירך