פורום ערמונית (פרוסטטה) מוגדלת

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - אורולוגיה
הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית (פרוסטטה) הינה תהליך פיזיולוגי המופיע עם הגיל. לאחוז ניכר מהגברים מעל גיל 50 יש בלוטת ערמונית מוגדלת. הנתונים מראים שאחד מכל שני גברים בגיל 50 סובל מבעיית ערמונית מוגדלת. ככל שעולה הגיל מתרחבת התופעה. תסמינים עיקריים של ערמונית מוגדלת באים לידי ביטוי כאשר הבלוטה גדלה לכיוון השופכה וגורמת לקושי במתן שתן. פורום בלוטת ערמונית מוגדלת הוא המקום להתייעץ בנושאים הקשורים לבעיות במתן שתן, דחיפות ותכיפות, מאמץ בזמן מתן שתן, התעוררות מספר פעמים בלילה על מנת להטיל שתן וכדומה. פורום זה הוא המקום לשאול על תופעות אלו, על הטיפול בהן ועל דרכי התמודדות. בואו לדבר על זה בפורום בלוטת ערמונית (פרוסטטה) מוגדלת.
1924 הודעות
1843 תשובות מומחה

מנהל פורום ערמונית (פרוסטטה) מוגדלת

26/06/2015 | 12:48 | מאת: ירוחם

הרופה נתן לי פרווירון 2 ביום האים יש סכנה לגדילת הערמונית.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מדובר בתרופה אנרוגנית שיש לה השפעה הורמונאלית שיכול להשפיע על הערמונית. לא ציינת תצ גילך או למה נרשמה לך, בכל מקרה יש לשלול ייתכנות של סרטן ערמונית אם אתה מעל גיל 50 ויש להמנע ממנה במקרים של חשד למחלה זו או אם סבלת ממנה בעבר.

25/06/2015 | 20:45 | מאת: עדי

שלום דר' תחומי אני גבר בן 69.6 סובל בשנים האחרונות מחלק של תסמיני ערמונית מוגדלת : זרם חלש - לעתים מקוטע , היסוס ודחיפות . אני נמצא במעקב אורולוגי אצל רופא בקהילה .קצב עליית הpsa בשנתיים האחרונות היה : בשנת 2013 - 1.82 , בשנת 2014 - 2.14 ובשנת 2015 - 2.94לפני חודש . כמו כן נבדקתי על ידי רופא אורולוג בדיקת מישוש הבלוטה . לדבריו הערמונית שלי גדולה אבל חלקה ואלסטית , 1.5-2+ .האורולוג המליץ לבצע psa free אכן ביצעתי את הבדיקה בבית חולים ( לא נכללת בסל ) . להלן התוצאות שקבלתי בדוח המעבדה : psa = 2.94 ng/mL , free psa = 0.48 ng/mL . היחס- free/total ratio = 16.2% .ברשותך , אני מבקש לדעת האם הבדיקה הזו תקינה ואם כך להמשיך במעקב או לבצע ביופסיה ? שנית , האם את ממליצה לי לעבור בדיקת אולטרסאונד רקטלי לבדיקה יותר מעמיקה של הערמונית ואולי גם בדיקת מדד צפיפות - psa density. או שגם כאן הדעות מחולקות לגבי הבדיקות הנל והכי טוב בכל זאת לבצע ביופסיה למרות הסיכונים שקיימים גם במקרה זה ? אני מודה לך על התייחסותך לשאלתי . ערב טוב לך . עדי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הבדיקה שציינת היא סביב הנורמה לגילך, למרות שיחס F/T הוא גבולי. אם בבדיקה מישושית של הערמונית לא נמצא דבר חשוד ממליצה לך להמשיך במעקב. אם האורולוג שלך שמכיר אותך ויודע מה קצב עלית הPSA מתרשם שיש מקום לביופסיה- זו החלטה שלכם ולא קשורה לפורום אינטרנטי. לדעתי אין שום צורך באולטראסאונד רקטאלי אלא אם אתה עושה ביופסיות.

25/06/2015 | 08:39 | מאת: ראובן

אני קורה את הפורום הזה ואת הפורום של אורולוגיה ומה שאני מבין שנוצרות הרבה בעיות לאנשים כולל צעירים לאחר הסרת הקטטר.כמו בעיות זיקפה .שתן מדמם.כאבים בקצה הפין.לפעמים זה נראה יותר נזק מעזרה רפואית.הטיפול שאחרי הטיפול גדול.במיוחד בנושא המין. אשמח לקבל את תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא ממש הבנתי ממה שכתבת מה שאלתך. אם יש צורך בקטטר לעיתים החדרתו וגם הסרתו יכולות להיות מעט לא נעימות. לרוב תלונות אלו חולפות תוך מס' ימים. לעיתים יש הכרח בשימוש בקטטר לצורך ריקון השלפוחית. אם יש הפרעות בתפקוד המיני יש לפנות לבדיקת אורולוג לקבלת טיפול

25/06/2015 | 08:27 | מאת: יעקוב

שלום לך ד"ר שירה חתומי. רציתי לדעת בבקשה האם יש השפעה של חוקן ברמה יומית על הערמונית. (החוקן נעשה עם מים פושרים בלבד) תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא ידוע לי אם דבר זה נבדק מחקרית. יש לשער שחיקון חוזר אכן יכול לגרום לגירוי מקומי בעיקר ברקטום , ואם אין הכרח בו ממליצה להמנע.

24/06/2015 | 14:07 | מאת: טלי

לאחר תוצאות ביופסיה נלקחו 6 דגימות בסיס ימין 2 גלילים באורך 1 ס"מ , 1.2 ס"מ אמצע ימין 2 גלילים 1.3 ס"מ , 1.5 ס"מ אפקס ימין 2 גלילים באורך 1.5 ס"מ,1.7 ס"מ בסיס שמאל 2 גלילים באורך 1.4 ס"מ, 1.6 ס"מ אמצע שמאל 2 גלילים באורך 1.5 ס"מ 1.3 ס"מ אפקס שמאל 2 גלילים באורך 1.6 ס"מ 1.7 ס"מ מדד גליקסון 6 ערמונית +1 רגילה PSA: 8.7 האם גילינו בזמן? האם טיפול כרוך בהקרנות ? ניתוח? התור שלנו לרופא הוא עוד 10 ימים ...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, פורום אינטרנטי הוא אינו המקום לקבל בו תשובות על תוצאות ביופסיות, חשוב מאוד שתפנו לרופא המפנה. אין במה שציינת בשאלתך מספיק פרטים כדי לתת לך תשובה מושכלת. אין גם שום בעיה להמתין מס' ימים עד התור לרופא.

22/06/2015 | 10:25 | מאת: איתן

שלום, עברתי ניתוח רובוטי רדיקלי לפני שנה. בחודשיים האחרונים יש לי צריבה בקצה הפין בזמן שמשתין בעיקר בחלק השתן הראשון שיוצא. הזרמה טובה, אין לי הפרשות או הדבקויות. בבדיקות שתן כללי הכל תקין ובתחום הנורמה. - האם יש לי זיהום חיידקי/אחר? - האם זו תופעה מאוחרת הקשורה לערמונית שאיננה? - האם יש בדיקת שתן או בדיקה אחרת שניתן לעשות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה
22/06/2015 | 10:37 | מאת: איתן

המשך, עשיתי גם תרבית שתן והתוצאה היתה שאין גדילה.

שלום רב, בהחלט יכול להיות שיש לך דלקת בשתן ולכן חשוב לבצע תרביות שתן. עדיין, אם התרביות תקינות והצריבה ממשיכה להציק לך יש לפנות לאורולוג המטפל שלך ולהתייעץ עמו על הצורך בציסטוסוקפיה- גם אם אתה אומר שההתרוקנות תקינה עדין יכול להיות שיש לך היצרות בשופכה. היתי ממליצה לך גם לעבור אולטראסאונד דרכי שתן לשלול מחלת אבנים. בנתיים תקפיד על שתיה מרובה ותמנע מקפאין או משקאות חריפים שיכולים להחמיר צריבה.

23/06/2015 | 00:20 | מאת: איתן

1. האם יכול להיות שיש היצרות בשופכה למרות שזרם השתן תקין? 2. היצרות בשופכה כולאת שתן (שיורי) כך שלא נשטף תדיר וזה המקור לזיהום? 3. למרות שאני מתרוקן באופן מלא, עדין אני מצליח להוציא עוד כמה טיפות ע"י כיווץ שרירי הסוגר, טיפות אלו כמו בחלק השתן הראשון שיוצא, לעיתים צורבות. האם זה מחזק את ההנחה מס' 2?

21/06/2015 | 19:35 | מאת: שאול

שלום רב, בן 57, סובל מחסימה משמעותי של ערמונית קטנה, ללא הטבה אחר תרופות.לאחר התייעצות(כולל כאן-שוב תודה)והבשלה מנטלית החלטתי להתנתח. הוסבר לי שלניתוח בלייזר יש יתרונות(לא רבים) על פני turp המקובל יותר. אלא שיש מסתבר גם כמה סוגי לייזר: ירוק, olep, ואולי עוד.קיימת גם אופציית אידוי.שאלתי היא האם עקרונית יש הבדל מהותי בין סוגי הלייזר מבחינת משך ההחלמה והסבל במהלכה, או סיבוכים אפשריים. אני שואל לפני שהחלטתי על מנתח כי חוששני שכל-אחד ימליץ על השיטה שבה הוא נוקט, ואז קשה עוד יותר להחליט.עקרונית יש לי כיסוי ביטוחי, כך ששאלת העלות לא משמעותית. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מטרת הפורום הזה הוא לתת ידע כללי על בעיות ערמונית שונות ועל האופציות הטיפוליות ולא להמליץ על מנתח ספציפי או על שיטה מסויימת וגמובן שהוא אינו תחליף לשיחה עם הרופא המטפל שלך- או במקרה זה- המנתח- אצלו אתה יכול לקבל את כל התשובות לשאלות וחשוב שתבחר מנתח מתאים ומוביל בתחומו, ועמו תשב ותדון על הכל. בעקרון כל ניתוחי הערמונית באשר הם הם יעילים ובוודאי בידי המנתח המנוסה, גם מאוד בטוחים ובעלי תופעות לוואי מעטות, וביניהם גם הלייזר. משך הניתוח, יכולת ההחלמה והתופעות השונות תלויים כולם לא רק בסוג הניתוח/הלייזר עצמו, אלא בגורמים שונים כמו גודלה של הערמונית, מצבך הכללי, תרופותיך ועוד ועוד. אנא פנה למנתח והתייעץ עמו בכל האופציות השונות וכך תוכל לבחור מה הכי מתאים לך.

21/06/2015 | 17:11 | מאת: איציק

אני עומד בפני ניתוח פרוסטטה, מה עם התקנת סטנטים לצינור השתן, כמעט אין חומר ותגובות של אנשים, אודה על כל אינפורמציה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לא ברור על איזה ניתוח אתה מדבר ולכן לא ניתן להגיב על כך. באופן כללי טפול בהחדרת סטנט לערמונית אינו נחשב לפעולה שגורה ובוודאי לא כקו ראשון לניתוח ערמונית וכמעט לא מבוצע כיום.

20/06/2015 | 01:06 | מאת: א

שלום ד"ר, אני בן 30, מטופל בציפרלקס ו"סובל" מהפרשה מוגברת של נוזל PRE CUM. חלק מהפרטנרים נגעלים מהתופעה והבנתי שיש אפשרות לטפל בה, אשמח אם תוכלי להרחיב בעניין: האם הטיפול מפסיק לגמרי את הפרשת ה - PRE CUM,האם הטיפול הינו תרופתי? הורמונלי? קבוע או זמני? והאם יש לו ת"ל או השלכות בריאותיות משמעותיות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מדובר בתופעה מוכרת שאין לה שום משמעות קלינית. לעיתים ניתן לתת טיפול בתרופת מרשם:למשל בתרופות שתופעת הלוואי שלהם היא הורדת השפיכה באופן כללי (למשל חוסמי אלפא)או בתרופה אחרת שמקטינה את הערמונית ועשויה גם להשפיע בכך על שפיכה. לכל אחת מהן תופעות לוואי שונות ואם אין הכרח בטיפול לא חייבים לקחת. אנא פנה לבדיקה אצל אורולוג דרך קו"ח והתייעץ עמו.

16/06/2015 | 18:08 | מאת: גל

שלום, אני יודע שהפורום עוסק בבעיות ערמונית אבל פשוט הוא פעיל ואני רוצה תשובה מהירה אז אשמח אם תוכלי לעזור לי. אני בן 17,לפני יומיים החל לי כאב באזור של שק האשכים שאני לא מצליח לאתר בדיוק מהיכן הוא מגיע. הכאב הוא לא חמור אמנם אבל חד כמו דקירות כאלה כל כמה רגעים ומאוד מציק. בכל זאת,אם אני צריך לשער,הייתי אומר שהכאב הוא מהחלק העליון של שק האשכים. אבל שוב,זה לא ממוקד. האם יתכן ומדובר בכאב זמני שיחלוף? כי לבקש עכשיו מההורים שלי ללכת לאורולוג בגלל זה זה נורא מביך. כמה זמן עליי לתת לכאב לנסות לעבור מעצמו עד שאני פונה בכל זאת לאורולוג?

שלום לך, כפי שאמרת- זהו פורום לבעיות בערמונית, ובלי קשר:אי אפשר לתת לך טיפול דרך פורום אינטרנטי. אם כאב האשכים מציק לך- חשוב מאוד שתיבדק בהקדם האפשרי ולא תדחה את זה!!! אין לך מה להתבייש, ובכלל כבחור בן 17 אתה יכול להזמין לעצמך תור לאורולוג, או לפחות להבדק אצל רופא המשפחה. גש לבדיקה.

15/06/2015 | 15:22 | מאת: משה

בתשובתך העם אין צורך להתייחס לגודל הערמונית שגדל מ 32 במשך שנתיים וחצי ל 82 ואז יש שינוי גדול בpsa בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, גודלה של הערמונית יכול להשפיע על רמות ה PSA אבל מומלץ לברר שעלית ה PSA אינה מסיבה מסוכנת כגון מחלה סרטנית ולכן ההמלצה לביופסיה... בכל מקרה החלטה על כך היא שלך עם האורולוג המטפל שלך ולא בפורום אינטרנטי.

בן 30. ספירת זרע נמוכה מאוד עד כדי אין כמעט תאי זרע. המליצו לי לבדוק אם קימת דלקת בפרוסטטה. היכן עושים זאת?האם דרך הקופה? מה מהלך הבדיקה-האם מוציאים זרע?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב,בירור להפרעות בספירות הזרע עשוי לכלול גם שלילת דלקת בערמונית. ראשית היזכר האם היו לך דלקות בדרכי השתן או מחלות מין בעברך וניתן לבצע בדיקות שגרתיות כגון בדיקת שתן כללית ותרבית, תרבית לזרע, PCR בשתן- לבירור המצאות חיידקים. אלו בדיקות שניתן לבצע בכל קופת חולים בהפניית רופא המשפחה או אורולוג. בספירת הזרע יש לבדוק האם נראים לויקוציטים- תאי דם לבנים- שיכולים להעיד על דלקת.

החלמה מלאה. לוקח את הכדורים החזקים יותר עדיין לא יכול להתאפק כמעט בממוצע עדיין ישן רק 3 וחצי שעות עד שקם לשירותים ( כמובן היה גרוע יותר בעבר אבל בכל זאת ציפה לשינה מלאה ) . אפשר עצב מה לעשות והאם פשוט צריך לחכות? מדובר באדם בן 78 אגב.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא ברור לי על איזה "כדורים חזקים" אתה מדבר. אם יש הפרעות במתן השתן יש להבדק אצל אורולוג כולל בדיקות דם שתן ואולטראסאונד כדי לראות אם עדין יש דלקת או שאריות של רקמת ערמונית שמפריעה למתן השתן או האם יש בעיה בשלפוחית. אפשר למצוא טיפול תרופתי שיעזור לו- לא ברור לי מה לוקח עכשיו לכן לא יכולה להמליץ ובכל מקרה אלו תרופות במרשם רופא. תמיד רצוי לחזור לביקורת אצל המנתח ד"ר כץ ולהתייעץ עמו- יש לו גם פורום באתר זה.

12/06/2015 | 12:42 | מאת: יאיר

אני לוקח פרמיקסון ודואודרט מדי ערב כבר יותר משנתיים. באחרונה יש לי הרגשת אי-נוחות (כעין לחץ או כאב קל) בבטן מצד ימין. בבדיקת אולטרה סאונד בטן עליונה כולל כליות ואולטרה סאונד כליות ודרכי שתן, הכול היה תקין, פרט להערה על ערמונית מאוד מוגדלת כ-125 סמ"ק. האם זה יכול להסביר את ההרגשה הלא נוחה בבטן מצד ימין? מה מומלץ לעשות עם הערמונית המוגדלת?

לקריאה נוספת והעמקה
12/06/2015 | 17:34 | מאת: יאיר

לא רשמתי מספר פרטים חשובים. גיל: 75. בריא ועושה פעילות גופנית יומית. סכרת מאוזנת עם כדורים. לחץ דם מאוזן כנ"ל. כולסטרול מאוזן כנ"ל.

שלום רב, לפי מה שציינת אין מקור אורולוגי לכאבי הבטן מימין. חשוב שתבדק אצל כירורג- ואולי תעבור גם CT בטן לשלול אבנים בדרכי השתן או בעיות במערכת העיכול כמקור לתלנותיך (למשל דלקת בתוספתן או במעי). אם אתה מתרוקן באופן תקין לגודלה של הערמונית אין משמעות. אם לא- אזי כנראה שתזדקק לניתוח להסרתה. במקרים של ערמונית כזו גדולה ההמלצה היא ניתוח פתוח- עליך בכל מקרה להבדק ולהתייעץ על כך עם האורולוג המטפל שלך.

12/06/2015 | 09:32 | מאת: משה

בין 63 לפני שנתיים וחצי ערמונית 30 psa.1.8 בבדיקה השבוע ערמונית 82 Psa 9.4 Ration psa 0.17 מה צריך לעשות האם חשד לסרטן בבדיקה ידנית ערמונית לא חשודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם הבנתי נכון: רמת ה PSA שלך כעת 9.4? וה-RATIO הוא 0.17? ממליצה לך להבדק אצל האורולוג שלך וככל הנראה שיש מקום לביופסיות לערמונית שכן מדובר בעליה משמעותית בשנתיים האחרונות, בוודאי אם הרמה הקודמת של ה- PSA היתה 1.8.

15/06/2015 | 15:18 | מאת: משה

העם אין להתייחס לאפרש בגודל של הפרוסטטה היה 32 היו 82 בתודה

12/06/2015 | 00:08 | מאת: צ מ

לשירה שלום:בן כמעט 60 וביצעתי את הus הנזכר לעיל.הינני סובל מהגדלה שפירה של הערמונית ומטופל בקסטרל 10 מילגרם פלוס פרמיקסון.הייתי רוצה שתתני את דעתך לגביי התוצאות! כליה ימנית-בגודל תקין ספק אבן זעירה בגביע עליון גודש קל באגן הכליה. כליה שמאלית-בגודל תקין ספק אבן זעירה בגביע עליון הרחבה קלה של אגן הכליה. שלפוחית-במילוי לא גדוש,ללא ממצא גס. ערמונית בגודל:4 כפול 5.4 סמ. שארית שתן-לאחר התרוקנות-10 סמק. סיכום:דרושה בקורת סונר ללא שתיה לפני הבדיקה.מה זה? הייתי רוצה שתתיחסי לשלפוחית,ערמונית בגודל+שארית שתן. האם זה מדאיג גודש קל באגן הכליה הרחבה קלה של אגן הכליה.האם כל זה מדאיג? בתודה:המצפה לתשובה מהירה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בבדקיה שציינת נראה שיש גודש בכליות ככל הנראה בשל שתיה מרובה לבדיקה. לכן ביקשו ממך לחזור על הבדיקה ללא שתיה. בד"כ אין לזה משמעות אם אין לך כאבים. ערמונית בגודל סביר לגילך והשארית קטנה וחסרת משמעות.

11/06/2015 | 22:53 | מאת: נתן

שלום ד''ר בן 25 , בריא ברך כלל, לפני כיומיים צץ לי כתם/ נקודה חומה על שק האשכים בצד אשך ימין . הנקודה לא נפוחה או מגרדת , הייתי אצל רופא עור והוא אמר לי כי הדבר נראה לו זניח ולא בעל משמעות , אך הוא אמר שאם יש שינוי לחזור אליו יש לציין כי אני סובל מוריקוצלה באשך שמאל ולעיתים יש כאב באשך שמאל , וכי סבלתי מדלקת ערמונית האם בתחום האורולוגיה ידוע מה הכתם הזה ? למה הוא יצא ? והאם אני צריך לחשוש . המון תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, נקודה חומה על עור שק האשכים- אכן לבדיקה ומעקב רופא עור. אין לזה קשר לוריקוצל.

11/06/2015 | 07:39 | מאת: יוסי מחלב

שלום. בצעתי את כל הבדקות שתן תקין בדיקת ערמונית ידנית 0.6 . בדיקת אולטרסנד בטן + אגן ממצאים תקנים. כיס שתן בקיבולת רגילה ללא אבנים ללא עיבוי דופן. שארית שתן 63. ערמונית בגודל 2.8כפול ,3.4 סניטמטר . ארולג נתן לי כדור קדקס 2 מג. לוקח שבועים ללא שינוי אבקש את חוות דעתך. תודה מראש.

11/06/2015 | 11:30 | מאת: יוסי מחלב

שכחתי להוסיף את גילי 65שנה ב.ס.ד

שלום לך לא ציינת מה הבעיה. אני מניחה שיש לך הפרעות במתן השתן. קדקס הוא טיפול תרוןפתי ותיק ואם זה לא עוזר פנה לאורולוג שלך שיחליף לך טיפול למשל לאומניק או קסטראל הבדיקות שציינת נשמעות בנורמה.

16/06/2015 | 11:57 | מאת: יוסי מחלב

שכחתי לציין . הבעיה במיוחד בשעות הלילה שאני קם לשרותים יש מאמץ תודה מראש .

07/06/2015 | 09:24 | מאת: איגור

שלום!לפני זמן מה התחילו אצלי בעיות של קימה בלילה להשתין.התחלתי לקבל דואודרט לפני 7 חודשים' ואני לא מרגיש שיפור.הזרימה חלשה ו לוקח זמן להתחיל אין הרגשת ריקון'בנוסף אחרי שהתחלת לקחת דואדרט אני רץ יותר לשרותים גם במשך היום שלני לא היה לי את זה.לפני תחילת הלטיפול ארמונית היתה בגודל 46'.מה אופציות של עם ישבכלל? או נשאר רק ניתוח?

שלום רב, אם אין לך הטבה תחת טיפול תרופתי ממושך או אם יש החמרה חשוב שתבדק אצל הרופא המטפל שלך ותשלל דלקת בתור התחלה וגם ישקול עמך את אופציות הטיפול. יכול לליות שניתן להוסיף תרופה שתרגיע את הדחיפות או שיציע לך ניתוח להסרת הערמונית.

07/06/2015 | 08:32 | מאת: רמי

שלום דוקטור אובחנתי בדלקת הערמונית לפני שנה אני בן 27 בדיקות שתן מחלות מין דם צילום תרבית זרע הכל תקין טופלתי בכמה סוגי אנטיביוטיקה ופרמיקסון ללא שיפור היה לי את כל התסמינים אם הזמן זה נרגע ונשאר רק צריבה לסירוגין פעם צורב ופעם לא האם יש דרך להתפטר. מהצריבות כי זה ממש מציק לי ומשפיע על המצב רוח תודה דוקטור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כידוע לך מי שסבל מדלקת בערמונית עשוי לסבול ממושכות גם הרבה מאוד זמן אחרי שכבא אין שום עדות לזיהום פעיל. זה מצב מתסכל מאוד גם למטופל וגם למטפלים.. כרגע עליך להתרכז בכיצד לעזור לעצמך להגיע למצב בו אתה שולט בתסמינים ולא הם בך. למנע מגריינים כמו אלכוהול, עישון, שוקולד, קפאין, ואפילו גירוי מיני תכוף. להקפיד על שתיה מרובה של מים, לפי צורך בעת כאבים/צריבה לקחת נוגדי דלקת כמו נורופן או אדוויל- רק במידה ואכן אתה לא מצליח להתגבר לבד. בסופו של דבר זה יחלוף.

13/06/2015 | 18:41 | מאת: אאא

אחרי שסבלתי מהדלקת הזו 3 שנים, הייתי אצל מספר רופאים, בדיקות, אנטיביוטיקה וכו' הבנתי שלרפואה אין פתרון אמיתי לבעיה ופניתי לנטורופת שהסביר לי שהבעיה נובעת מתזונה לקויה וסטרס. הוא סידר לי את התזונה בשילוב תוספי תזונה אנטי דלקטיים ולאחר מספר חודשים המצב השתפר פלאים והדלקת כמעט ונעלמה. שמו אבנר שרים ואני מקווה שיעזור לעוד הרבה אחרים !

04/06/2015 | 21:19 | מאת: איציק

בן 60 חולה בראומטית ארטריטיס בזמן האחרון יש מצב שאני דלקתי באיזור האגן עקב דלקת הפרקים כמו כן בזמן האחרון קם בלילה פעם או פעמיים עם לחץ לשתן וכאב לוחץ בתחתית הבטן כשאני משחרר שתן האיזור נירגע בדיקות דם מה אומרות PSA TOTAL=4.773 PSA FREE=0.548 PSA RATIO=11.5 מה עושים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, PSA מעט מוגבר, ממליצה להשוות לבדיקות קודמות ולעבור בדיקה גופנית אצל אורולוג. יכול להיות שזה בשל הפרעות הריקון שלך ואזי טיפול תרופתי יעזור לך. גש לבדיקה אישית אצל אורולוג.

04/06/2015 | 11:53 | מאת: נחום

שלום בן 65 ברקע טרשת עורקים! יש תכיפות רבה במתן שתןבמשך היום,מתן שתן בלילה,קושי להתאפק כשיש צורך לתת שתן. psa 0.5. זרם תקין. ב us לפני שנה ערמונית 16גר ללא pvr. בבדיקה רקטלית גם בסדר. "מה הסיבה" לפי דעתך לכל תלונותי?? רבתודות לך לתשובתך!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יכול להיות שלמרות גודלה התקין של הערמונית כחלק משינויים פיזיים בגילך יש גם הפרעת התרוקנות שמקורן בשלפוחית. אם זה מציק לך מאוד גש לאורולוג ותוכל לקבל תרופה שתקל עליך את התלונות.

27/05/2015 | 21:13 | מאת: נסים

אבא שלי ביצע אולטרסאונד טראנס רקטלי (TRUS). סיבת ההפניה:PSA מוגבר. PSA:30 בדיקה רקטלית: נפח:30 סמ"ק נוקשות: כן סימטרית: כן גבולות ערמונית: שמורים ערמונית מובילית: כן גוש נוקשה באונה שמאל בדיקה TRUS: נפח: 33 סמ"ק אורך 3.6 ס"מ גובה: 4.8 ס"מ רוחב: 5.2 ס"מ גבול חיצוני: שמור PZ - אזור היפואקוגני פריפרי משמאל, שאר המרקם הומוגני. TZ - מרקם הטרוגני דו צדדי. גבול בין PZ ל-TZ- שמור. בלוטות זרע: נורמלי. שלפוחית שתן: שארית שתן קטנה. ביופסיות: נלקחו 12 סיבוכים: לא היו בזמן הבדיקה. ניתן דף הסבר למטופל להמשיך אנטיביטיקה שהחל טרם הבדיקה. הערות: המטופל קיבל 80 מ"ג גנטמיצין תוך שרירי בתום הבדיקה. האם זה מסוכן? האם זה סרטן? מה עושים? צריך עזרה דחוף!!! תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מה שציטטת פה זה תיאור הבדיקה שאביך עבר- ביופסיות מונחות סונר מהערמונית . כרגע ממה שכתו פה לא ידוע אם הממצאים מעידים על מחלה סרטנית. כדי לדעת זאת הביופסיות מועברות למעבדה ואביך יקבל תשובה בתוך כשבועיים שלושה- אל הרופא ששלח אותו לבדיקה. בהתאם לתוצאות יוסבר לאביך מה יהיה המשך הטיפול, ויכול להיות שלא תמצא מחלה סרטנית. וגם אם כן- בד"כ הכל בר טיפול.

26/05/2015 | 18:28 | מאת: דוד

ד"ר חתומי שלום רב אני בן 22, מתאמן בחד"כ בהרמת משקולות. התחילו לי מפרצים בשנה-שנתיים האחרונות. התחלתי להשתמש במינוסי קצף 5% פעמיים ביום, בנוסף לרולר פעמיים בשבוע ושמפו ניזורל 2% פעמיים בשבוע. אני אכן רואה שיפור אך ארצה לראות שיער צומח בצורה שופעת יותר. כמו כן, לפני חודשיים היה לי דלקת בערמונית והשתמש בכדורי permixon אשר הועילו. בנוסף לכך, אני מרגיש שעירות יתר בחזה, בבטן, בכתפיים ובגב. הערמונית חזרה להיות במצב מוגדל ורגישה (לטעמי, עדיין לא נבדקתי אצל אורולוג) יש לי מס' שאלות: 1. האם כדורי דקל ננסי במינון 320 מ"ג ביום עשויים לעזור בהורדת ה DHT ובכך להפסיק הנשירה + להפסיק את שעירות היתר? הזמנתי כודרים של חברת Jarrow Formula. 2. האם שימוש ב5 מ"ג קריאטין ביום במסגרת האימונים עשוי להגביר את הDHT ובכך להגביר הנשירה ? האם יהיה בעיה לשלב בין השמן דקל לקריאטין ? 3. האם זרעי פשתן ותה ירוק עשויים לעשות הבדל משמעותי בהורדת הDHT? 4. מה עוד אוכל לעשות על מנת להוריד את הDHT ולהגביר את צמיחת השיער ? (תוספי מזון, תזונה, אימונים ואורח חיים בכללי) 5. מה עוד אוכל לעשות על מנת להפסיק את שעירות היתר בגוף ? השבת השיער וצמיחתו המחודשת חשובים לי יותר מהאימונים, לכן לא אכפת לי שלא להשתמש בקריאטין בנתיים. תודה מראש, דוד.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לצערי אין לי נסיון בטיפולים תרופתיים לטיפוח הגוף ואולי יותר כדאי שתתייעץ עם רופאי ספרוט. בכל מקרה חשוב להזהיר ששימוש יתר בתוספי מזון צמחיים,חלבוניים ובוודאי סטרואידים אינו מומלץ במקרה הטובה ועאף עשוי להיות מסוכן. בעיקרון פרמיקסון היא תרופת מרשם שניתנת לשיפור הטלת השתן ולא לטיפול בנשירת שיער. בכל מקרה יש להמנע מנטילה מעל למינון היומי המומלץ. לטיפול בנשירה יש לפנות לרופא עור. אם יציע לך תרופה כנגד התרקחות היא עשויה לפגוע ברמות הטסטוטסרון וגם בייצר זרע- קח זאת בחשבון.

26/05/2015 | 13:31 | מאת: אמיל

אני בן כ 60 ,ב"רשותי" ערמונית מוגדלת מאוד -כ 155 סמ'ק. בביופסיות נשללו תאים סרטניים (תודה לאל) אני עומד לפני ניתוח הקטנת ערמונית. לי ערכים נמוכים של טסטרון עם פגיעה בחשק המיני עד לפני כשנה קבלתי נבידו ואו טסטוירון ששיפרו מאוד את חיי המין בשנה האחרונה בשל העליה הגדולה ברמת PSA ( עד 21) בוטל הטיפול בנבידו. האם ניתוח הקטנת ערמונית מקטין באופן ברור את הסיכוי לסרטן האם ניתן לקבל שוב את הנבידו לאחר מכן?? האם יש קשר בין הקטנת הערמונית לתשוקה המינית ואו הזקפה?? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בניתוח כריתת עמרונית לאחר הוצאת הרקמה היא נשלחת לבדיקת היסטולוגית ובודקים שאכן אין ממצאים סרטניים. לצערי לא ניתן להגיד שניתוח כזה מונע הופעה של סרטן ערמונית בהמשך. אם ה PSA שלך ירד באופן משמעותי לאחר הניתוח ואם יהיה צורך בכך ניתן יהיה לתת לך שוב נבידו, תוך מעקב אחרי רמות ב PSA והטסטוטסרון בעת הטיפול. אם שוב תעלה רמת ה PSA יהיה שוב צורך להפסיק את הנבידו. אחד הסיבוכים של ניתוח כריתת ערמונית הוא פגיעה מסויימת בתפקוד המיני כמו למשל ירידה בשפיכה או בזקפה. כמובן שזה עשוי לקרות יותר באלו שיש להם הפרעה עוד בטרם הניתוח.עדין,לרוב זה בר טיפול . עליך לדבר עם המנתח שלך ולקבל ממנו את כל התשובות לגבי סיכויים וסיכונים בעקבות הניתוח. בהצלחה.

25/05/2015 | 13:50 | מאת: אאא

שלום רב ! בן 54 נוקטריה X2 7.7.13=5.93 23.7.13=7.27 1.9.14=5.62 לאחר אנטיביטיקה 16.1.2014=5.44 31.8.2014=6.1 29.10.14=5.55 בדיקות המטוריה עדכניות 0-10 אצלי 150 עכשיו בעבר היה 50 בדיקת C.T נמצא ערמונית מוגדלת 91 סמ"ק האם ממליצה לעשות ביופסיה ? ואיך לטפל ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לגילך גודל כזה של ערמונית הוא מרשים למדי אך בהנתן בדיקת PSA שלא ממש משתנה בשנים האחרונות יכול להיות רמתו מוגברת בשל גודלה הניכר של הערמונית. אתה איש צעיר ולכן חשוב גם שאורולוג יבצע בדיקה ידנית וימשש לך את הערמונית. הוא יחליט אם יש מקום לביצוע ביופסיות.

18/05/2015 | 19:46 | מאת: משה

שלום, רציתי לדעת האם יש בעיה לקיים יחסי מין עם אישתי כאשר ישלי דלקת בשתן? . תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מומלץ בעת דלקת שתן פעילה להמנע ממגע מיני גם כי זה עשוי להחריף את הדלקת אצלך, וגם כי זה עשוי להדביק את בת הזוג.

יש לי כבר שנה וחצי הרבה פעמים אי נוחות בשלפוחית השתן, יש לי קושי מסוים בהשתנה, ההשתנה איטית ולא זורמת טוב(כמה פעמים הגעתי למצב של כמעט עצירת שתן), אם אני שותה הרבה בזמן קצר אחרי זה בכלל מתחיל לי החמרה ובלגן גדול, תכיפות, יותר קושי והרגשות מעיקות של חסימה... כל הבדיקות שתן תקינות, עשיתי לפני יותר מחצי שנה אורתרוציסטוגרפיה שהתגלה חשד להיצרות בשופכה, אבל אחרי זה עשיתי ציסטוקופיה ושם התגלה שאין היצרות ולא נמצא סיבה לבעיות שלי... אני ממש סובל, מה יכול לגרום לבעיות שיש לי? איך ניתן לפתור אותם? אני סובל גם מהרבה גזים במערכת העיכול האם יכול להיות שנכנס לשלפוחית הרבה אוויר או גז וזה יוצר את הבעיה? האם יתכן בעיה בערמונית שגורמת למצב, למרות שבדיקה רקטלית תקינה, אבל באמת יש לי החמרה התסמינים אחרי בדיקה רקטלית ואחרי שפיכה אז אולי קשור לערמונית?

לקריאה נוספת והעמקה
25/05/2015 | 23:50 | מאת: בן 28

בציסטוקופיה היה רשום לי כיס עם טרביקולציות עדינות מאוד, מה משמעות של זה? האם זה נזק בלתי הפיך?

שלום לך, בד"כ הפרעות השתנה בבחורים צעירים לא נובעות מהגדלת הערמונית. לעיתים זיהום שעבר במערכת יכול להשאיר תחושת אי נעימות לאורך זמן. בעיקרון כעת אם כל הבדיקות שלך תקינות ואין עדות להיצרות בשופכה,מה שחשוב הוא שתמצא דרך להרפות את עצמך בעת התרוקנות כך שלא יהיה לך קושי. לפעמים ניתן לקבל תרופות להקלת הריקון.למשל חוסמי אלפא כמו אומניק או קסטרל.גם תרגול ריקון עם ביופידבק עשוי לעזור. לטרבקולציות עדינות בשלפוחית אין שום משמעות קלינית.

09/05/2015 | 14:20 | מאת: אבי

האם יציאות ממש קשות (אני נעזר בנרות) יכולות להשפיע על תוצאות PSA בבדיקות דם ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אם אתה מתכוון לעצירות קשה או אבנים צואה- בהחלט יכול להיות אך זה ממש לא מוכח מחקרית ואין להתייחס לזה כסיבה היחידה לעלית PSA. חשוב שתבדק אצל אורולוג והוא יחליט על סמך כל הנתונים שבידיו לגבי מצבך והבדיקות הרלוונטות כיצס להמשיך בבירור.

08/05/2015 | 02:14 | מאת: אהרוני

לאחר כריתה רדיקאלית של הערמונית. כחודש אחרי הניתוח התחילו כאבים חזקים באזור המפשעה והקרנה לרגליים. בבדיקת אולטרסאונד התגלתה לימפוצלה. כשלשה שבועות לאחר שאיבה אין שינוי. ובבדיקה חוזרת של א.ס. מתברר שיש היא התמלאה שוב. בדרך כלל הכאבים רק לאחר מאמץ. המנתח ממליץ להמתין ולראות אולי ייספג,שאם לא כן יהיה צורך בהתערבות כירורגית.אשמח לחוות דעת נוספת.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי אין לי המלצות נוספות. נסה להתיעץ בפורום סרטן ערמונית או שוב עם המנתח.

06/05/2015 | 19:57 | מאת: רמי

לשירה שלום, אני בן 58,כול שנה אני עושה בדיקת psa' מעולם זה לא עלה על 1.5 ,בבדיקה האחרונה לפתע עלו הערכים ל5.19, כאשר psa free 0.45, לא ביקרתי עדין אורולוג, הרופא הכללי רוצה לתת לי אנטיביוטיקה בהנחה שזן דלקת, מה דעתך בנידון, תודה רמי

לקריאה נוספת והעמקה

רמי שלום לך, אין אפשרות לתת לך תשובה מושכלת דרך פורום אינטרנטי. עלית PSA תלויה בגורמים רבים. חשוב שתבצע גם בדיקות שתן וגם בדיקת גופנית-,ואפילו US להערכת גודלה של הערמונית ואז ניתן יהיה להחליט מה ההמשך. בעקרון, יכול להיות שלאחר מתן אנטיביוטיקה רמת ה PSA תרד אבל אם היא לא יורדת חזרה באופן מלא לרמות התקינות הרגילות יש בהחלט מקום לשקול ביופסיות.

האם יש למישהו מידע נוסף על התועלת שבהוספת פרמיקסון למי שלוקח קסטרל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קסטראל עוזר לריקון השלפוחית בכך שמרפה את שריר הסוגר ומאפשר הגברת זרם השתן. לפרמיקסון- תרופה צמחית- יש תכונות אנטי-דלקתיות שלעיתים עוזרות בשיפר תסמינים של הפרעה בריקון- פחות גירוי לרוץ לשירותים או לקום בלילה. זה לא מוכח מחקרית אבל יש אנשים שטיפול משולב כזה עוזר להם להקל על תסמינים של הגדלת הערמונית והפרעות לריקון. אם זה לא עוזר כדאי להתייעץ עם האורולוג המטפל על שינוי בטיפול

11/05/2015 | 06:44 | מאת: צבי

04/05/2015 | 15:14 | מאת: יעל

בבדיקת אירודינמיקה נמצאה פלומטריה עם נפח התרוקנות 201 מ"ל ושארית 350 מ"ל. אודה לכם אם תוכלו לאמר לי מה הפירוש והאם התוצאות מצביעות על אי שליטה בסוגרים. כמו-כן אבקש לברר האם יש טיפול מומלץ במקרה שכזה. בתודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מבדיקת פלומטריה לא ניתן לקבל מידע על "אי שליטה בסוגרים". הבדיקה הזו מראה כיצד מתבצע ריקון השתן מבחינת נפח ההשתנה מהירות הריקון והלחצים. אם הטלת שתן בכמות של 201 סמ"ק ונשארה שארית של 350 סמ"ק זה מראה שיש הפרעה בריקון התקין שכן זה נפח קטן מדי לריקון וגדול מדי לשארית. זה לא נותן שום מידע על "אי שליטה". בהעדר נתונים נוספים לא ניתן לענות לך. יש לפנות לאורולוג המטפל ששלח אותך לבדיקה כדי לקבל ממנו המלצות על המשך הטפול.

03/05/2015 | 21:53 | מאת: די

שלום רב יש לי בלוטת ערמונית מוגדלת ומתן שתן מספר פעמים בלילה, הופנית לערוך בדיקת זרימת שתן, מדוע עושים את הבדיקה, ואיך עושיםן את הבדיקה, מה האינדיקציה שהבדיקה נותנת תודה גדי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בדיקת זרימת שתן היא בדיקה פשוטה בה אדם מתבקש להטיל את מימיו לתוך מעין אסלה חשמלית שמודדת את נפח השתן לחץ ומהירות הריקון. מדובר בבדיקה לא פולשנית ופשוטה. ניתן גם לאחריה למדוד את שארית השתן בעזר אולטראסאונד. מטרת הבדיקה לראות באיזה אופן אתה מתרוקן והאם יש עדות להפרעה. בהתאם לתוצאותיה , ובשילוב עם בדיקת נוספות ובדיקה גופנית שעליך לעבור אצל האורולוג המטפל- הוא ידע להתאים לך טיפול. באופן כללי זכור שמומלץ תמיד לשאול את הרופא המפנה לבדיקות מה הבדיקה ומה מטרתה.

03/05/2015 | 21:00 | מאת: דוד

-1-מחקר מהאוניברסיטה בנגב מצא שבעלי פרוסטט מוגדלת שקמים הרבה בלילה למתן שתן יש להם דום נשימה חסימתי. 2-אבקש לדעת מה לעשות לגבי הבעיה הזאת ? 3-יש סיכוי שהלב תפגע מהדום נשימה חסימתי ? 4-למי לפנות לאורולוג או לקרדיולוג ? 5-אני לוקח יום כן יום לא דואודרט ,מיקרופירין וליטורבה 7-תודה לך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אכן ידוע היום על הקשר שבין דום נשימה בשינה ונוקטוריה(קימות בלילה להתרוקן)- לרוב בגברים מעל גיל 50. עד כדי כך שניתן לטפל בבעיה זו ולפתור את הפרעות ההשתנה בלילה. אם ידוע לך על הפרעות נשימה בשינה- נחירות, דום נשימה וכדומה- מאוד מומלץ לפנות למעבדת שינה ולבדוק זאת. לרוב טיפול (כמו למשל שינה עם משאבת C-PAP שמשפרת את לחץ האוויר ומונעת נחירה) יכולה מאוד לעזור להטבת השינה ומניעת קימות בלילה לשירותים. אם אתה מוטרד מדום נשימה בשינה פנה לרופא המפשחה שלך להמשך בירור וטיפול- זו אינה בעיה אורולוגית.

03/05/2015 | 20:20 | מאת: דוד

1-לאחרונה שמתי לב שההשכים ירדו והתרחקו מהפין שפעם היו צמודים 2-התופעה הזאת קורת מפעם לפעם אני מדגיש מפעם לפעם 3- מה ניתן לעשות ומה הסיבה לכך ? 4-בזמן שהאשכים רחוקים אני מרגיש קושי לזקפה. 5-תודה לך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא ברור לי מה הבעיה. המבנה התקין והאנטומי של הגבר הוא שהאשכים נמצאים בשק ולא מחוברים ישירות לאיבר. לעיתים עם הגיל יש שינוי מסויים באיזור שק האשכים אבל לא מדובר בבעיה כלשהי. אם יש לך כאבים מומלץ לפנות לרופא לבדיקה גופנית. בעיקרון מנח כזה או אחר אינו קשור להפרעת זקפה ואם יש לך יש טיפולים שונים שיכולים לעזור- פנה לאורולוג.

04/05/2015 | 15:59 | מאת: דוד

1-תשובתך לשאלה שלי היא חלקית בלבד 2-שאלתי מה הסיבה או סיבות שלפעמים רק לפעמים האשכים שבשק מרוחקים מהפין ! 3-בדרך כלל השק מחובר צמוד מתחת לפין. 4-אבל הלפעמים הזה מבקש ממני הסבר רפואי. 5-האם אני צריך לשים חגורה מיוחדת שתרים ותקרב את השק לפין? 6- מה לא ברור לך לשאלה שלי?מה שאני אומר קיים ,זה אמיתי ולא דמיון. למה הדסיפלינה שברפואה נוטה לא להאמין לחולים אמיתיים,משכילים ורציניים בתלונה ואו שאלה רפואית ביולוגית ?

אני שוקל לעבור ניתוח אידוי הערמונית. האם שיטת אידוי הערמונית היא השיטה בעלת הסיכוי הטוב ביותר לתוצאות אשר בשיטה זו לא תיפגע איכות יחסי המין בעתיד? מה הם אחוזי הגברים שנפגעו לאחר בניתוחי ערמונית מסוג הניתוח שאני חושב לעבור ואיזה סוגי פגיעה? אני לא לוקח שום תרופות פרט לכדורי ,לחץ דם ודופק בהחלט סבירים,כללית אדם בריא . בברכה,בני

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ברמת העקרון אין הבדלים משמעותיים בשיטות הניתוחים לגבי פגיעה בתפקוד מיני. כל ניתוח בו מסירים את הערמונית- בכל שיטה שהיא- יכול לגרום להעדר שפיכה. זה לא אמור לפגוע בזקפה. בכל מקרה- עליך לפנות למי שמנתח ולקבל ממנו את המידע המלא על ההצלחות והסיבוכים האפשריים.

עשיתי בדיקה בשערי צדק ורציתי לדעת אם זה תקין AVERAGE FLOW RAT-9.1 MAXMIMUM FLOW RATE-21.4 TIME TO MAXIMUM FLOW7.5 VOIDED VOLUME-151.7 VOIDING TIME 15.3 FLOW TIME 15.6 INTERVALS 1

שלום לך, לידיעתך- אם נשלחת ע"י רופא לבצע בדיקה תמיד עליך לחזור אליו להמשך הטיפול והוא זה שיתן לך תשובה מלאה על משמעות הממצאים, ולא מי שעונה בפורום אינטרנטי. בעיקרון ככל הנראה מדובר בבדיקה שמראה התרוקנות סבירה אך כמות השתן שרוקנת יחסית גבולית, וללא בחינת הממצאים ושארית השתן לא ניתן לתת לך תשובה חד משמעית. פנה לאורולוג המטפל שלך.

28/04/2015 | 01:09 | מאת: קלאודיה

לפני שבועיים וחצי בעלי עבר ניתוח ערמונית דרך השלפוחית.מאז כל פעם שהוציאו את הקטטר הצליח להטיל שתן כמה פעמים ואז הופיע אצירת שתן ושוב חזרנו לבית החולים.כבר שלוש פעמים זה קרה.לא מבינים מה קורה והרופאים לא נותנים פיתרון.מה לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אצירת שתן לאחר ניתוח ערמונית היא מצב ידוע ומוכר. ברוב המקרים הסיבה היא בצקת מקומית או קריש דם שעובר וסותם את השופכה. לעיתים ישנם שיירים של ערמונית שמפרריעים למעבר תקין של שתן. הכנסת קטטר עוזרת בד"כ ומומלץ אם זה כבר קרה פעמיים, להשאירו לשבוע עד 10 ימים, כדי לתת למקום לנוח. ברוב המקרים זה חולף ומתן השתן מתחדש באופן תקין לאחר הוצאת הקטטר. אם לא יש לחזור לרופא המנתח לשיחה ובדיקה, יכול להיות שצריך לבצע ציסטוסקופיה כדי לראות מה מפריע למעבר תקין של השתן.

27/04/2015 | 23:58 | מאת: אבי

לפני 3 חודשים הרגשתי צריבה במתן השתן עם חום. לאחר יומיים החום ירד ונשארה מעט צריבה שנעלמה לאחר יום. בדיקות דם ושתן לא הראו זיהום, אבל מאחר וידוע על פירורי אבן בכליות, הרופא שיער שהאבנים עברו במע' השתן וגרמו לתופעות. הכל היה תקין למעט psa 9.24 . השבוע עשיתי בדיקת psa חוזרת ויצא 5.13 . יש לציין שאני סובל ממעי רגיז וכרגע אני בשיא התופעות עם עצירות ויציאות קשות וכאבי בטן. אני בן 57 וברקע צינתור ונוטל אספירין,לופרסור,סטטין ואומפרדקס. us הראה ערמונית תקינה אבל הרופא מתעקש לעשות ביופסיה של הערמונית. אני חושש מהביופסיה ומכל התהליך ואולי אני סתם נכנס לתהליך מיותר. האם לא כדאי לחכות ולעשות שוב בדיקת psa כשהגוף שלי ירגע ? אגב, אין סיפור משפחתי ואין לי שום תסמינים לבעיה במערכת השתן.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זה נכון בעקרון שממש לא מומלץ לצע בדיקת PSA בעת תסמיני דלקת כי ככל הנראה זה משפיע על הרמה. עדיין, אם ה PSA יורד לאט מדי או מעט מידי יש מקום לשקול ביוסיות. ממליצה לך לשוחח עם האורולוג המטפל שלך ולהמתין עוד חודש ולחזור על ה PSA. כמוכן בוודאי שיש לבצע בדיקה רקטאלית .

26/04/2015 | 22:19 | מאת: ברוך

שלום אני בן 43,סובל מדלקת בפרוסטטה קרוב לשש שנים. בתחילה טופלתי באנטיביוטיקה שעזר ולאחר מכן לא הועיל .גם עיסוי הפרוסטטה ע"י הרופא לא פתר את הבעיה. באחד מביקוריי בקופת החולים הרופא אמר שצריך לחיות עם זה. נכון להיום המצב בלתי נסבל. צריבות באיבר המין, כאבים בבטן התחתונה , מתן שתן לא רציף, קושי להאריך את משך קיום יחסי מין יותר מחצי דקה מרגע החדירה. האם ישנו טיפול לבעיה שמחריפה מיום ליום?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם עבר הרבה זמן מאז שנבדקת והתסמינים החריפו יכול להיות שיש זיהום פעיל. כדאיל לחזור ולבצע בדיקות כמו תריבות שתן וזרע וPCR אם יש עדות לזיהום אמיתי בהחלט יש צורך בטיפול אנטיביוטי חוזר. אם לא עברת אולטראסאונד של דרכי התשן כדיא לבצעו כי זה יכול לשלול גם אבנים או ממצאים אחרים שיכולים לגרו לך את התלונות. בכל מקרה אם כל הבדיקות שלך תקינות, ניתן לקחת נוגדי כאב ודלקת כמו נורופן או אדוויל, להמנע מגריינים כמו שוקולד, קפאין, אךכוהול, ולהתייעץ עם אורולוג לאחר בדיקה- לגבי טיפול תרופתי (במרשם) להקלת התסמינים כמו חוסמי אלפא או פרמיקסון

26/04/2015 | 22:05 | מאת: ישראלי

בן 60, בנוסף לאבודרט אני לוקח בערך חצי מסיאליס 5 (בערך כי לא נחצה במדויק,וכך כל יומייים לקחתי 5מ"ג) לוקח גם קסטראל10, האם כדאי שאפסיק את הקסטראל? שכנראה מוריד לי את לחץ הדם ל100\60!ולפעמים יותר! עם הסיאליס הזיקפה מצוינת למרות המינון הנמוך. תודה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בעקרון אין בעיה להפסיק את הקסטרל אם אתה נוטל סיאליס יומי כי סיאליס יומי אמור לתת לך הטבה במתן השתן, במקביל לשיפור הזקפה. כמובן שעליך לעשות זאת בניטור הרופא המטפל שלך ובהסכמתו.

24/04/2015 | 14:38 | מאת: Avi

עברתי ניתוח TURP לפני 8 ימים ,עדיין יש כאבים עזים בעת הטלה וגם תחושת שריפה בפי הטבעת ובפין במהלך היום . מטיל שתן מדמם לעיתים תכופות האם זה מצב סביר אודה לך על התייחסותך אבי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התלונות שאתה מתאר מאוד שכיחות בשבועות הראשונים לאחר ניתוח ערמונית. בד"כ לוקח בין 3-6 שבועות לכל התלונות לחלוף, אבל זה לא מדוייק, יש אנשים שאין להם שום תופעות אחרי הניתוח ויש שסובלים זמן ממושך.. בנתיים המנע ממאמצים גופניים, הקפד על שתיה מספקת של מים. אם התלונות לא חולפות או מחמירות עליך ליצור קשר עם המנתח ולהבדק על ידו.

24/04/2015 | 13:57 | מאת: Avi

אני שמונה ימים לאחר הניתוח וסובל מכאבים עזים בעת הטלה , מטיל לעיתים תכופות ועדיין מדמם במיוחד בבוקר . האם כל צריך להיות אודה לך על התייחסותך תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התלונות שאתה מתאר מאוד שכיחות בשבועות הראשונים לאחר ניתוח ערמונית. בד"כ לוקח בין 3-6 שבועות לכל התלונות לחלוף, אבל זה לא מדוייק, יש אנשים שאין להם שום תופעות אחרי הניתוח ויש שסובלים זמן ממושך.. בנתיים המנע ממאמצים גופניים, הקפד על שתיה מספקת של מים. אם התלונות לא חולפות או מחמירות עליך ליצור קשר עם המנתח ולהבדק על ידו.

שלום רב עקב ערמונית מוגדלת התחלתי לפני כחודש וחצי לקחת אומניק. התרופה השפיעה היטב וללא תופעות לוואי.עקב מחסור באומניק ,לוקח מזה כשבועיים טמסולוסין אבל יש לי כעת גודש באף ונזלת שהן תופעות לוואי מוכרות. 1 האם לחזור לאומניק כי אולי בכל זאת יש הבדל קטן בין התרופות? 2 האם תופעת הלוואי תיעלם במשך הזמן או שצריך לחיות איתה? בתודה חי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זה נכון שלעיתים נטילת תרופה גנרית ולא תרופת מקור יכולה לגרום לתופעות לוואי.. אם זה מעיק מאוד הפסק את הטמסולין וחזור לאומניק.

21/04/2015 | 12:55 | מאת: שלומי

שלום דוקטור שירה אני בן 27 אובחנתי בדלקת הערמונית לפני שנה כל הבדיקות מחלות מין שתן תרבית צילום דרכי שתן צילום ערמונית גודל תקין בדיקות דם הכל תקין אובחנתי על ידי בדיקה לא נעימה . בתקופה האחרונה הייתה הידרדרות אז שמעתי על עיסוי בערמונית על ידי אורולוג הוא עשה לי את העיסוי ויצא לי המון חומר לבן מקצה הפין ובאמת הייתה הקלה אך הרופא אמר לי שהערמונית קצת נפוחה הוא טוען שזה בגלל הדלקת וכל הונזלים שהצטברו שם אני קצת לחוץ מזה שהוא אמר שהיא קצת נפוחה הוא אמר לי שאין לי סיבה להילחץ שהכל בסדר אשמח לתגובה תודה ויום טוב דוקטור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, עיוסי ערמונית אינו טיפול מקובל בספרות המקצועית אבל אםזה עזר לדבריך, אשריך. כרגע היתי נמנעת שאגות מיותרות שכן כל הבדיקות שציינת תקינות.

21/04/2015 | 10:05 | מאת: עמי

לפני כמה חודשים קבלתי רצפט מאורולוג לגבי שימוש בכמוסות פרמיקסון 160מ"ג.מסיבות שונות נמנעתי אז משימוש בתרופה זו. אני שוקל עתה לנסות התרופה, אך אין ברשותי דף ההנחיות שצורף לקופסה. אני מעונין לכן לברר הפרטים לגבי אופן השימוש (כמה כמוסות ביום, הזמן הנכון ללקיחת הכמוסות, לפני ארוחה או אחריה, ערב-בוקר וכו'). אני מודה מראש על תגובתך.

שלום לך כאשר קונים את התרופה במרשם, חייב להיות מצורף אליה דף הוראות. בכל מקרה אתה יכול גם לחפש ב"גוגל". בעקרון פרמיקסון מכילה מיצוי של דלקת ננסי SERONEA REPENS שנחשב לחומר שמיטב את הפרעות ההשתנה.חובה עליך לקבל מרשם לתרופה זו ולעיין בעלון לצרכן לפני השימוש

21/04/2015 | 22:01 | מאת: עמי

חן חן לך עבור התגובה וההצעה. בברכת חג שמח, עמי

20/04/2015 | 14:22 | מאת: בהאא

שלום מנשמה בדיקת טראנס רקטאל איפה עושים

שלום ניתן לפנות דרך כל קופות החולים לבצע את הבדיקה

שלום ! אני בן 56 , סבלתי שנים מכל הסימפטומים שנובעים מערמונית מוגדלת. לקחתי כ-3 שנים אומניק-אוקס , ואח"כ כ10 חודשים דואודרט ( התרופה לא עזרה ) , הסימפטומים החמירו עם הזמן והשפעת האומניק פחתה. האורולוג שלי (אחד מאלה שמפרסמים את עצמם )הציע לי להתנתח על-ידו בשיטת הלייזר הירוק. למזלי פניתי לחוות דעת נוספת , הרופא בדק את תוצאות ה-US והתברר שהערמונית שלי לא מתאימה לניתוח המוצע מכיוון שהלייזר הירוק לא יכול לטפל באונה מרכזית של הערמונית אלא רק באונות הצדדיות. לאחר התלבטות פניתי לשערי צדק ובסופו של דבר עברתי(לפני חודש) ניתוח באמצעות לייזר Holep ע"י ד"ר גנסין. הניתוח הסתיים בשעה 17:30 ולמחרת בשעה 14:00 שוחררתי לביתי. לא סבלתי מכאב בשום שלב, רק צריבה חזקה במתן שתן שנמשכה כ-10 ימים, לא היה צורך במשככי כאבים. היה מעט דימום בתחילת השתנה דבר שנעלם לאחר מספר ימים. מיד לאחר הניתוח התברר שכל הסימפטומים שנבעו מהגדלת הערמונית נעלמו , חזרתי להשתין כמו לפני שנים. שיפור עצום באיכות החיים. ד"ר גנסין הוא רופא סימפטי ומעורר אמון. לידיעת כל המתלבטים ובהצלחה.

29/05/2015 | 10:26 | מאת: משה רכס

שמי משה רכס מנהל בכיר במערכות הבריאות של מדינת ישראל. כיום אני גימלאי בן 68 וכמו רבים , גם אני הייתי צריך להסיר ערמונית די גדולה. לאחר בדיקה מקיפה מאד והשוואות מיקצועיות הגעתי לד"ר גנסין בבי"ח שערי צדק היחידי (לפחות עד כה) שביצע את הניתוח בשיטת HOLEP ליזר, וכמו קודמי זה בוצע בהרדמה ספינלית וכעבור שעתיים הייתי "אחרי" . מהלך ההחלמה מהיר במיוחד וכבר לאחר מספר ימים הזרימה יוצאת מן הכלל ללא כאבים ללא דימום. תודה ד"ר גנסין.

19/04/2015 | 11:43 | מאת: שי

שלום ד"ר. לפני כשנתיים החלו צריבות בדרכי השתן וכאב בלתי נסבל באיזור פי הטבעת , לאחר אינספור בדיקות ואנטיביוטיקות (ציפרו , אזניל, דוקסי) נמצא בבדיקת PCR בשתן מיקופלזמה ג'ניטליום . התחלתי ליטול אנזיל במשך שבוע ימים בהוראת הרופא , ובבדיקה לאחר כחודש נמצאתי שלילי למיקופלזמה . עלי לציין כי במהלך השנתיים האחרונות נבדקתי כ 8 פעמים למיקופלזמה ושאר STD ונמצאתי שלילי. לצערי הסימפטומים של הפרוסטטה ממשיכים להטריד אם כי לא בעוצמה שהייתה בתחילה. שאלתי היא : האם יתכן כי המיקופלזמה "מסתתרת" בפרוסטטה וגורמת לסימפטומים הנ"ל למרות בדיקות PCR חוזרות ונישנות שליליות בשתן ? בתודה מראש , שי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלו רב, ככל הנראה למיקופלזמה אין קשר לסמינים, ואתה כעת סובל מדלקת כרונית או מתסמונת כאב כרוני באגן. לעיתים התלונות נותרות גם כאשר כבר לא מזהים חיידק בתרביות. עליך לנסות להקל על עצמך בכל דרך- להמנע מגריינים כמו אלכוהול קפאין ושוקולד, להקפיד על שתיה מרובה של מים, להמנע ממגע מיני בשבועיים הקרובים ולבסוף התלונות יחלפו.

21/04/2015 | 11:53 | מאת: שי

תודה ד"ר על תשובתך המפורטת שי'