פורום ערמונית (פרוסטטה) מוגדלת

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - אורולוגיה
הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית (פרוסטטה) הינה תהליך פיזיולוגי המופיע עם הגיל. לאחוז ניכר מהגברים מעל גיל 50 יש בלוטת ערמונית מוגדלת. הנתונים מראים שאחד מכל שני גברים בגיל 50 סובל מבעיית ערמונית מוגדלת. ככל שעולה הגיל מתרחבת התופעה. תסמינים עיקריים של ערמונית מוגדלת באים לידי ביטוי כאשר הבלוטה גדלה לכיוון השופכה וגורמת לקושי במתן שתן. פורום בלוטת ערמונית מוגדלת הוא המקום להתייעץ בנושאים הקשורים לבעיות במתן שתן, דחיפות ותכיפות, מאמץ בזמן מתן שתן, התעוררות מספר פעמים בלילה על מנת להטיל שתן וכדומה. פורום זה הוא המקום לשאול על תופעות אלו, על הטיפול בהן ועל דרכי התמודדות. בואו לדבר על זה בפורום בלוטת ערמונית (פרוסטטה) מוגדלת.
1924 הודעות
1843 תשובות מומחה

מנהל פורום ערמונית (פרוסטטה) מוגדלת

16/11/2013 | 20:58 | מאת: הנסי

בן 70 ובאולטראסאונד נכתב בתוצאות על פרוסטטה בנפח 106 סמ"ק מה עלי לעשות והאם ישנה דחיפות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא הסברת מוע עברת את הבדיקה. מה שציינת הוא שבאולטראסאונד ראו שיש לך ערמונית גדולה בנפח 106 סמ"ק. יש לכך משמעות רק באם יש לך תסמינים של קושי בריקון השלפוחית או אם חווית אצירת שתן- כי אז צריך טיפול תרופתי להקלת ההשתנה או לשקול ניתוח, וגודלה של הערמונית יכוון לטיפול המתאים. אם אין לך שום תסמינים והשתן יוצא באופן תקי אין שום משמעות לגודל הערמונית.

18/11/2013 | 10:45 | מאת: ליסאי חנן

הנה הסיבה לאולטראסאונד עקב אי ספיקה אז גם ראו את הפרוסטטה של 106 סמ"ק.הערה קריטאנין בדם 1.6 אשמח לתשובה אז ממני חנן ++++++++++++++++++++ הנדון: גב / מר: ליסאי חנן, מין: ז גיל: שנים 70 : ז.ת 001636372 רעננה סוקולוב 09-7745408 16 _________________________________________________________________ ... להלן תוצאות הבדיקות אשר בוצעו בתאריך 06/11/2013 : .א ס כליות ודרכי השתן סיבת ההפניה א"ס כליות כרונית ******* כליה ימנית בגודל: 11.9 ס"מ . פרנכימה מעט אקוגנית מהרגיל. ציסטות, הגדולה 2.7 ס"מ . לא הודגמו אבנים , אין הידרונפרוזיס. כליה שמאלית בגודל ס"מ. פרנכימה מעט אקוגנית מהרגיל. ציסטות, הגדולה 3.7 ס"מ לא הודגמו אבנים , אין הידרונפרוזיס. שלפוחית שתן: בעלת קיבולת קטנה, ללא ממצא. ( הנבדק הגיע בסיום קליניקה ). ערמונית: מוגדלת, בנפח 106 ק"סמ . לסיכום: פרנכימה מעט אקוגנית מהרגיל דו-צדדי. ציסטות בכליות דו-צדדי. בברכה,

13/11/2013 | 22:13 | מאת: טומי

דר חתומי שלום רב , לאחר התייעצות עם 3 מומחים החלטתי לבצע ניתוח ל פתיחת הצרות בצוואר השלפוחית. מומחה אחד הציע לעשות את הניתוח עם לייזר קי טי פי . המומחה השני הציע להשתמש ב Cautery . רציתי לדעת אם לפי דעתך יש יתרונות לאחת השיטות ומה עדיף לי לבחור תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ככל שתשאל יותר רופאים תקבל יותר דעות :-) שתי השיטות למעשה עושות אותו דבר, אחר בעזרת לייזר והשניה עם אנרגיה חשמלית. שיטת לייזר חדשנית יותר יש האומרים כי גורמת פחות תופעות לוואי אך מאידך אין יכולת להשתמש בחומר שמוסר לבדיקה היסטולוגית- מה שכן ניתן לאחר חיתוך חשמלי "רגיל"- לפי הצורך כמובן. חשוב שתמצא לך אורולוג מנתח מיומן ובר נסיון, שתוכל לשוחח עמו ולקבל ממנו את כל המידע הרלוונטי כדי להגיע להחלטה הנכונה לך.

11/11/2013 | 14:39 | מאת: אבי

שלום ד"ר . האם לקיחה חד פעמית של 2 כדורי אומניק אוקס באותו יום, בהפרש של 6 שעות עלולה לגרום נזק לגוף ? בתודה . אבי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, המינון המומלץ לטיפול באומניק אוקס הוא כדור בודד של 0.4 מג' ליום. מעל מינון זה מדובר במינון יתר שעשוי לגרום לתופעות לוואי ויש להמנע מנטילה לא נכונה של התרופה.

08/11/2013 | 02:17 | מאת: 123

יש לי מדי כמה דקות רטט קל בלתי נשלט ומטריד באזור הערמונית. מה זה יכול להיות?

שלום רב, מומלץ לגשת לבדיקה אצל רופא.

07/11/2013 | 11:16 | מאת: רליגו

לאחרונה יש לי בעיות שכשאני רוצה לקיים יחסי מין עם אשתי, או שאין לי זקפה חזקה(למרות שאני לוקח ויאדרה/'סיאליס) או שבעיקר אני חש צורך להשתין כל הזמן.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, רצוי להקפיד להתרוקן לפני המגע המיני- זה עשוי לעזור. אולי המינון של התרופות שציינת לא תקין - ממליצה לך לגשת לבידקת אורולוג

06/11/2013 | 22:43 | מאת: אמיר

שלום רב. בשלושה ימים האחרונים מדי פעם כשאני נותן שתן. אני מרגיש כאבים עזים בפין שממש מקפלים אותי מכאבים. יש לציין שהכאבים לא באים בכל פעם שאני נותן שתן אלא ב-70% מהפעמים. אודה לך על תשובתך.

06/11/2013 | 22:47 | מאת: אמיר

שכחתי לציין שאני בן 37 ובריא באופן כללי.

05/11/2013 | 09:38 | מאת: מאור בן 53

נוטל פרמיקסון למעלה מ-3 חודשים בשלב זה אין הקלה בתסמינים [זרם חלש]גודל ערמונית 53 גרם psa תקין.האם להמשיך עם הפרמיקסון ולקוות שתהיה השפעה בעתיד או לעבור לאומניק אוקאס? האם אפשר לקבל המלצה לתרופה טבעית להקטנת הערמונית??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, במקום פרמיקסון ניתן למצוא תוספי תזונה שונים בבתי המרקחת כגון פורסמד, פרוסטה סייף וכדומה, מכילי אבץ, דקל ננסי, ליקופן,פרחי צבר וכדומה- כולם ללא מרשם ואתה יכול לנסות. תרופות אלו לא הוכחו חד משמעית כיעילות. אם זה כבר לא עוזר כן שווה לנסות טיפול בחוסמי אלפא כגון אומניק אוקס ודומיו- במרשם מהאורולוג.

04/11/2013 | 00:44 | מאת: קובי לוי

שלום לך דוקטור, אני בן 49 סובל מסכרת סוג 2 ולא מאוזן מבחינת הסוכר. מזה כ 7-8 חודשים מתלונן על השתנה דחופה ותחושה לא נעימה בפין לאחר ההשתנה. רופא אורווג שלח אותי לבדיקת US שנמצאה תקינה לדעתו. (כליות וגודל במבנה תקין , ללא אבנים או חסימה , כיס שתן תקין, ערמונית במשקל 32 לאחר התרוקנות 8שארית שתן 8 סמק). לטענתו הבעיה הינה שאני לא מאוזן והכול נובע מזה. כיום אני נוטל אינסולין ודי מאוזן. תחושתי היא שאין קשר בין רמות הסוכר שהיו לי לבעיה שכן גם כעת אני חש את אותה התחושה. עצתך? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אכן ה US שאתה מצטט נראה תקין לחלוטין. ממליצה לך לשלוח בדיקות שתן לשלול דלקת. להמנע מחומרים מגרים למתן שתן כמו קפאין אלכוהול וחובה לאזן היטב את הסוכר בדם.

04/11/2013 | 17:27 | מאת: קובי לוי

תודה על תגובתך המהירה. נשלחתי ע"י רופא המשפחה לבדיקת Urine Cytology 1 (שלוש פעמים יום אחרי יום)- נמצא תקין. האם כוונתך לבדיקה הזו? כמצו כן היום אני פחות או יותר מאוזן עם הסוכר. תודה קובי

28/10/2013 | 22:05 | מאת: יניב

שלום בבדיקה ערמונית בנפח 24 סמק בתוכה הסתיידות של 2.3 סניטמטר אני בגיל 40 מה זה אומר תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, גודל הערמונית שתיארת תקין. להסתיידות בערמונית אין בד"כ משמעות אלא אם יש לך תלונות כלשהן. ממליצה לך להבדק אצל אורולוג שגם יבצע בדיקה גופנית וימשש את הערמונית.

28/10/2013 | 19:25 | מאת: עיע

משנת 2009 צמחה מ23 סמק לנכון להיום40 סמק האם זה שאני לא שופך זרע לבטלה מטעמי חזרה בתשובה יש השלכות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הערמונית גדלה באופן שפיר כתהליך טבעי של הגוף. אם אין לך הפרעות במתן השתן ככל הנראה אין לכך משמעות. ל"אי שפיכה לבטלה" אין השלכות

28/10/2013 | 16:55 | מאת: שגב

לד"ר שירה שלום רב. בן-64 סובל מספר שנים מערמונית מוגדלת,לאחר שימוש במס' תרופות ובחומרים טבעיים(דקל ננסי,פרחי צבר וגרעיני דלעת) נתן לי האורולוג מינרין מלט 120 מ"ג מתחת ללשון לפני השינה והתרופה צימצמה את מתן השתן לפעם בלילה ואפילו בסוף הלילה(סביב השעה 0500 בבוקר) ולפעמים לא מתעורר למתן שתן בכלל,אלא שיש בעיה אחרת-עצירות, אם עד המינרין סבלתי מעט מעצירות בגלל כדורים ליתר לחץ דם ופרפור פרוזדורים ביום וכדורים נגד הפרעות שינה בלילה,בא המינרין והפך את העצירות הקלה לקשה,עד בלתי אפשרית(לפעמים יוצא לי ללכת לשרותים פעם ביומיים). השאלה אם יש כדור אחר עם אותה איכות אבל בלי עצירות,או משהו טבעי נגד העצירות הקשה בהתחשב בכך שאני לוקח כמות גדולה של כדורים מבוקר עד ערב כל יום?? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שגב. ע ד כמה שידוע אין למינירין תופעות לוואי של עצירות. כדאי שתבדוק סיבות אחרות. לפעמים בשל ההנחיות למעט בשתיה לפני נטילת התרופה בערב- זה גורם לאנשים למעט מדי בשתיה ואולי בכך נגרמת עצירות אבל זה לא בהכרח הסיבה. לצערי לא ידוע לי על טיפול דומה צמחי. יש אנשים שנעזרים בחוסמי אלפא כגון אומניק-אוקס, לשפר את הנוקטוריה (קימות בלילה) שנגרמת השל העדר התרוקנות תקינה. אתה יכול לבקש מרשם לתרופה זו מהרופא המטפל שלך.

28/10/2013 | 10:30 | מאת: ליאור

האם בדיקות האולטרסאונד מדויקות? האם בגלל שלא שפכתי זרע שבוע גרם להגדלה זמנית ?בדיקות דם ושתן תקינות psa 0.89בן 53

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אכן בדיקת אולטראסאונד אינה ממש מדוייקת ותלויה בגורמים רבים בינהם גם בבודק עצמו. עדיין הערמונית יכולה לגדול באופן שפיר ותקין במשך שנה, וזהו תהליך טבעי- שקורה מגיל 50 ומעלה לאורך השנים. םא אין לך הפרעות במתן השתן ובהנתן רמת PSA תקינה כפי שציינת- לגודלה של הערמונית אין משמעות.

27/10/2013 | 23:08 | מאת: גדי

שלום רב אני לוקח אבודרט ואלפו-קל לבעיה של פרוסטטיה, בתקופה האחרונה אני מרגיש נימול בפנים וירידה בדופק 50 לדקה, האם יכול להיות תופעת לואי של הכדורים תודה גדי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לךף אם התלונות שאתה מתאר החלו לאחר נטילת הכדורי אולי זה קשור לתרופות ואז צריך להפסיק. אם אתה כבר הרבה זמן נוטל אותם ורק כעת החלו התלונות -זה כנראה לא קשור. פנה לרופא המטפל שלך לבדיקה והתייעצות.

23/10/2013 | 16:25 | מאת: dsn

כל הבדיקות במשך 20 שנה ללא ממצאים נאמר לי שזה דלקת לא יחודית ההפרעה תכיפות בשתן בעיקר לאחר אורגזמה כאבים אי נוחות קיבלתי תרופות גורמות לי ליובש בפה אני לוקח פרוסטה גארד טבעית עדין זה לא זה אני בן 66 האורגזמה לא בהשפרצה אלא נוזלית מה ניתן לעשות אני שממך תצא בשורה יש לציין שאין לי לחץ דם גבוה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אכן אתה מציג בעיה מורכבת שאין לרוב פתרון אחד אלא צריך להתמקד בהטבת תסמינים.. בד"כ כדאי לעבור בדיקות דם ושתן כולל תרביות למחלות מין ותרבית לזרע, תרבית 4 כוסות, בדיקת אולטראסאונד ואפילו ציסטוסקופיה לפי הצורך. חשוב להבין שלרוב לא מוצאים את הסיבה לדלקת או לתלונות ולכן היום זה כבר לא נקרא פרוסטטיטיס אלא "תסמונת כאב כרוני באגן". הטיפול הוא סימפטומתי- עם נוגדי דלקת/כאב כמו נורופן או אדוויל, תוספים צמחיים ובעיקר רצוי להמנע מגריינים כמו קפאין אלכוהול ושוקולד. נושא השפיכה יכול להיות מושפע מדלקת זיהום, גיל, מצב הורמונאלי, תרופות ועוד.

23/10/2013 | 13:22 | מאת: ילנה

לאבה שלי אובחנה ערמונית מוגדלת שמשקלה 51 גרם. בדיקת PSA היא 1.78.מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ילנה. לא כתבת מה גילו של אביך. ערמונית 51 גר היא מוגדלת בינונית. PSA 1.78 כנראה תקין- אבל צריך להשוות גם לגיל וגם לבדיקות קודמות. אם יש לו הפרעות במתן השתן יש לפנות לבדיקה אצל אורולוג ולקבל תרופות לשיפור.

האם סקס על בסיס יום יומי ולעיתים פעמים ביום-בגיל 63-לגבר-במשך חודשיים רצופים, יכול להזיק, לפגוע...באיזה תחום ????באיזה חלק בגוף.... בתודה. שרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שרה. אין חוקים האוסרים על קיום מגע מיני רציף- בכל גיל. אם האדם עצמו בריא והמגע המיני לא גורם עייפות רבה או חולשה, אם אין התוויות נגד- למשל בשל בעיות לב או מחלות אחרות שרופא ציין במפורש שיש להמנע ממגע מיני, אם הכל נעשה בהסכמה ובצורה שמגנה ממחלות מין (שימוש בקונדום) ואינה גורמת חבלות לגוף (לא באיבר המין ולא באיברים אחרים) - לגיל אין משמעות. תהנו מהחיים :-)

21/10/2013 | 04:22 | מאת: דון

שלום PSA 5.38. בדיקה קודמת מלפני 3 שנים הייתה תקינה - 1.78 אורולוג בדק אותי אתמול. הרגיש בבדיקה ידנית שהערמונית תקינה. שאל אם אני מעוניין בביופסיה - הוא הציע להמתין ולעשות בדיקה חוזרת של PSA בעוד 50 יום. האם ביצוע ביופסיה כבר עכשיו יכול להזיק ? אולי עדיף לעשותה מבלי לחכות ? אשמח לחוות דעתך. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אכן שאלה קשה. לא ציינת את גילך. יש חשיבות להיסטוריה משפחתית: האם היה למישהו סרטן ערמונית? צריך לזכור שמדד PSA מאוד לא מדוייק ומושפע מהרבה דברים. לפי מה שציינת בדיקת הערמונית שלך תקינה ולכן אני נוטה להסכים עם הרופא שלך שהמתנה וחזרה על הבדיקה זו אפשרות נכונה. אפשר גם לבקש לבצע בדיקת יחס FREE TO TOTAL PSA כדי לקבל עוד פרטים אם יש צורך בביופסיה. הביופסיה עצמה היא הליך שעשוי להיות קצת לא נעים ועם תופעות לוואי ולכן לא ממהרים לבצעה אם אין ממש הכרח- דבר עם הרופא שלך.

21/10/2013 | 14:53 | מאת: דון

אני בן 56 אין היסטוריה משפחתית לסרטן ערמונית אמתין 50 יום לבדיקת PSA נוספת תודה רבה !!!

שלום דר אני בן 32 , רווק, מזה תקופה של כמה חודשים , אני מתנשף חזק בעת מתן שתן, ממש נשימות של מאמץ בעת מתן שתן , בימים האחרונים צץ אצלי כאב באשך ימין ואף הוא התנפח לי והוא בגודל של כפי 2.5 מהאשך השמאלי והוא כואב לי מאוד ויש לי תחושה מאוד לא נעימה באיזור זה וגם במפשעה הימנית . מה זה יכול להיות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, גש מיד לבדיקת אורולוג ! אל תזניח . פורום אינטרנטי אינו המקום לבדיקות רפואיות, אלא רק נותן מידע כללי בלבד. - עליך להבדק אצל אורולוג. לשלוח בדיקות ולעבור הדמיה לפי צורך. אולי יש לך דלקת אבל גם יכולים להיות ממצאים אחרים ולכן חשוב ביותר שתיגש כמה שיותר מהר לבדיקת רופא!

19/10/2013 | 19:03 | מאת: אריה

שלום דוקטור אני גבר בן 38 לפני 3 חודשים היה אירוע של קריש דם בודד בשתן ולאחר מכן כאבים בצד הבטן ניגשתי מיד לאורולוג ששלח אותי לבירור מקיף st בטן סיכום בלוטות מזנטרליות גבוליות מוגדלות 10 ממ כניראה רקטיבית לתהליך דלקתי או זיהומי ציטולוגיה של השתן 3 פעמים תקינות צריף לעשות עדיין תרבית זרע וציסטוסקופיה שאלתי האם התרבית זרע יכולה להישמר לילה אחד לפני מסירתה ועד כמה יש צורך לעשות אותה מיכיוון שאני דתי יש איסור להשחית זרע לבטלה יעצו לי לקיים יחסים עם האשה ולשפוך בכוס האם זה בסדר אשמח לתשובה בהקדם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לתרבית עדיף לתת תוך שעה -שעתיים מהנתינה ולא להמתין 24 שעות כי זה יזדהם ולא יהיה אבחנתי. אין בעיה לשפוך לכוס אך עדיף כמובן לבצע זאת לכוס סטרילית (אתה יכול לבקש במעבדה) ובצמוד לזמן הבאת הדגימה למעבדה.

לום רב בן 40 , סובל מדחיפות במתן שתן,וחוסר יכולת להתרוקן . מבדיקת ציסטוסקופיה שנערכה לפני מס שנים עלה שאני סובל מהצרות צוואר השלפוחית ו דיברטיקולום. מאז אני מטופל ב אומניק כדור אחד ביום. לאחרונה חלה הרעה במצבי וגם עם האומניק אני לא מצליח להתרוקן.( שארית של 300 מ"ל). יש לציין שלאחר 20 דקות מהרגע שנעשות הבדיקות אני מרגיש שוב צורך להשתין אבל לא מיד ולכן השארית מראה 300 מל בשתי בדיקות שונות שנעשו. בבדיקת ציסטוסקופיה שנעשתה לאחרונה נראו מס דיברטיקולום והצרות של צוואר השלפוחית אבל הערמונית תקינה. הרופא טוען שאני לא יכול להמשיך ולסחוב 300 מל וחייבים למצא לבעיה פתרון. הוא הציע לעשות בדיקה אורודינמית לבדוק את מהות הבעיה. הוא גם אמר שאני יכול לקחת 2 כדורי אומניק במקום אחד ליום. כשדיברתי על ניתוח הרופא טען שניתוח של צוואר השלפוחית יכול לפגוע בערמונית ובתפקוד המיני ואם לא תהיה ברירה אני אצטרך לרוקן את עצמי בעזרת קטטר . יש לציין שיש לי פחד גדול מהכנסת קטטר והרעיון נשמע לי נורא ואיום. רציתי לדעת מה דעתך על המצב הרפואי שציינתי והאם יש סיכון ממשי בניתוח לייזר של צוואר השלפוחית. בנוסף האם יש מומחים בארץ שמתמחים בניתוח הזה והאם יש צורך גם לנתח את הדיברטיקולום .(האם זה משהו שיכול להתבצע באותו הזמן). תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לפי מה שאתה מתאר יש הפרעת התרוקנות משמעותית בשל היצרות בצוואר השלפוחית. לא ברור לי מדוע יש לך היצרות וכרגע צודק הרופא שלך שאומר שאינך יכול להשאר לנצח עם שאריות כל כך גבוהות- בעיקר בשל הסכנה לפגיעה בכליות. כמובן כבר נראית פגיעה ביכולת השלפוחית להתרוקן בצורה טובה כי יש לך סעיף בשלפוחית. ניתן ללמוד כיצד להכניס עצמונית קטטר אחת לכמה שעות,לצורך ניקוז. זה אכן נשמע מלחיץ אבל זהו פתרון יעיל ומאוד נוח אחרי שמפסיקים לפחד ולומדים כיצד לבצע זאת- וזה ממש לא כזה נורא כמו שאתה חושב. גם אני חושבת- בוודאי בגילך הצעיר- שניתוח לפתיחת היצרות בצוואר השלפוחית יכול להיות יותר נזק מתועלת. לגבי ניתוח לתיקון הסעיף- גם זה לא חד משמעי, ומצריך דיון מעמיק עם מומחים מנתחים. יש מומחים מצויינים בארץ לבעיות אלו. איני נוהגת להמליץ בפורום על רופאים ספציפיים אבל אתה יכול לכתוב "מומחה שופכה" או "ניתוח תיקון סעיף בשלפוחית" וכדומה בגוגל-או לברר על המומחים הבכירים ברוב המחלקות האורולוגיות במובילות בארץ (בבתי החולים הגדולים), לשוחח עם האורולוג המטפל שלך או לקבל המלצות דרך הביטוחים הפרטיים.

שלום רב תודה על התשובה. יש מס בדיקות שאני מעוניין לעשות לפי שמתקבלת החלטה כלשהי. 1.בעוד כשבועיים אני מתכוון לעשות שוב בדיקת אולטרסאונד של שארית השתן. הפעם אני מתכוון להגיע לאחר לקיחת 2 כדורי אומניק. האם את יכולה לומר לי בבקשה – מה הדרך הנכונה לעשות את הבדיקה? כמה מים לשתות לפני הבדיקה? וכמה זמן לפני ? מתי לקחת את כדורי האומניק, בלילה שלפני או בבוקר האם זה משנה? מה קורה כאשר יש לי צורך במתן שתן לאחר 20 דקות שמתבצעת הבדיקה? האם יש אפשרות לחכות 20 דקות ושוב למדוד את השארית או שזה כבר מאוחר מדי לצורך תשובה מהימנה של הבדיקה? 2. לגבי בדיקת האורודינמיקה- האם לדעתך יש צורך לעשות את הבדיקה הרגילה או עם הוידאו ? והאם יש אפשרות לקבל איזושהי הרדמה בזמן הבדיקה הכואבת הזאת או שכל הרדמה מפריעה לבדיקה. 3. האם יש טיפול נוסף שאני יכול לבדוק – כמו ביופידבק? טיפול תרופתי נוסף? או פיזיוטרפיה? 4. אני רוצה לציין שמצאו אצלי מס סעיפים בשלפוחית שהגדול מבינהם בגודל 2-3 סמ. מה דעתך על כך שיש מס סעיפים ולא רק אחד? ומה הסיכונים בניתוח להסרת הסעיפים? תודה רבה

19/10/2013 | 09:18 | מאת: אנונימי

שלום, האם שיטת ה - prostatic artery embolisation מיושמת בארץ? האם השיטה מקובלת וניתנת במקום אחר? בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, עד כמה שידוע לי מדובר בשיטה ניסיונית בלבד ולא מומלצת כטיפול לערמונית. אין בידי פרטים על יישומה בארץ-כנראה שלא.

16/10/2013 | 14:41 | מאת: בן חנן

לאחר קיום יחסי מין בעקבות ריקון נוזל הזרע הרגשתי כאב חד באזור פי הטבעת להבנתי ערמונית הכאב עבר לאחר קרור המקום בעזרת קרחום מוצמד לפי הטבעת האם יש מקום לדאגה (בן 70)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כאב בפי הטבעת לא מחוייב להיות רק מהערמונית. אולי יש לך בעיה בפי הטבעת עצמו. אם ממשיך לכאב לך יש לפנות לפרוקטולוג לבדיקה. אם הכאב רק קשור לשפיכה יש לגשת לאורולוג לבדיקה

13/10/2013 | 17:35 | מאת: איילת

שלום רב, בעלי עשה בדיקת דם לערמונית והערכים שיצאו לו בבדיקה הם: 2.45 psa . האם הערכים תקניים? אודה לתשובה תודה, איילת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום איילת. לא ציינת את גילו של בעלך ומדוע נבדקה רמת PSA. האם כבדיקת סקר? האם כמעקב אחרי טיפול לסרטן ערמונית? כדי לענות לך על השאלה צריך להשלים את הפרטים.

12/10/2013 | 16:27 | מאת: קובי

אני לוקח כדור מסוג אודוטרט מזה שבועיים. בזמן כיום יחסי הרגשתי שניי תופעות בעייה בשפיכה.בזיקפה למרות שהרופא נתן מירשם לסיאליס5מג נ.ב אני בגיל64 תודה קובי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קובע. האם התכוונת לתרופה "דואודרט"? זו אכן תרופה שיכולה לגרום לירידה בשפיכה. זה פשוט תופעת לוואי מוכרת של חלק מהחומר הפעיל בתרופה. היא מכילה שני חומרים: אחד שנקרא "טמסולוסין" והשני "אבודרט". הטמסולוסין גורם להרפיה של שריר הסוגר בשופכה ובכך משפר את מתן השתן, אך במקביל יכול לגרום למצב של "פםיכה אחורית" בו הזרע "חוזר אחורה" לשלפוחית במקום לצאת קדימה באופן הרגיל. אין לזה שום משמעות, זה לא מסוכן ולא מפריע- הזרע מופרש החוצה בעת מתן שתן. זה לא קשור לזקפה או להנאה. אפשר להנות גם ללא שפיכה משמעותית. אבל אם אתה מתכן להביא עוד ילדים לעולם כדאי להפסיק את התרופה.

12/10/2013 | 16:19 | מאת: נעמה

שלום, ראיתי תשובה שלך לבחור ששאל אותך לגבי ממצא חיובי בבדיקת U.UREAL/PARVUM-PCR . גם לי יצא ממצא חיובי בבדיקת שתן, לגביU.UREAL/PARVUM-PCR. רופאת נשים נתנה לי תרופה בשם ZETO ואמרה לי לא לקיים יחסים 3 חודשים. כך עשיתי. בבדיקה חוזרת שעשיתי, אחרי ארבעה חודשים, עדיין נמצא אותו ממצא. שאלה 1: האם התרופה אזניל יכולה להתאים לי ולרפא? שאלה 2: האם קיום מגע מיני עם קונדום מגן מפני המחלה? המיואשת:) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שךום נעמה, אם אין לך שום תסמינים- לא צור,ב לא כואב, אין הפרשות ואין דחיפות למתן השתן, כנראה שאין לך זיהום פעיל. לעיתים חיידק זה עשוי להיות כחלק מהפלורה הרגילה של הנרתיק, ולא ו דווקא זיהום של מגע מיני. זטו היא האנטיביוטיקה המתאימה לטיפול. אפשר לחזור עליו ואפשר גם לא. קונדום מונע העברה של מחלות מין במגע ישיר. ממליצה לך לשקול התייעצות עם מומחה למחלות זיהומיות לפי צורך.

13/10/2013 | 11:09 | מאת: נעמה

05/10/2013 | 17:34 | מאת: בני

אני סובל מערמונית מוגדלת שפירה. אני לוקח את האומניק וביום הינו יעיל מאד. אבל לצערי בלילה אני קם מספר פעמים האם יש מועד מועדף ללקיחת התרופה . טיפול אחר להפחתת קימה בלילה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. אם אתה נוטל את התרופה בבוקר אתה יכול לנסות לקחתה בערב. בנוסף מומלץ להמנע משתיה מרובה לפני שינה, בעיקר לא קפאין או אלכוהול. עדיין אם רק הקימות בלילה מטרידות אותך כדאי לגשת לבדיקת אורולוג וניתן להוסיף טיפולים שונים, למשך תרופות אנטיכולינרגיות או דסמופרסין (כמובן רק במרשם רופא ובהתאם לגילך ומצבך הבריאותי).

30/09/2013 | 09:44 | מאת: אלמוני

גיליתי בפנים אשך ימין מין בליטה כזו שזזה האם יתכן שזה וריד? זה מופיע רק שהאשך רפוי ולא צמוד לגוף

שלום לך לא ניתן להבין ממה שאתה מתאר מהו הממצא גש לבדיקת אורולוג.

אני בן 49 בריא. אבי קיבל סרטן ערמונית הגיל 75 התחלתי ללא התקדמות מצב רדום. כל פעם בודקים אותו. מה הבדיקה הכי יסודית לגילוי ברור של סרטן הערממונית? מה אני צריך לעשות מעולם לא נבדקתי. האם זו בדיקה ידנית של רופא בלבד או יש בדקות מעבדה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ההמלצה לבירור לזיהוי מוקדם של סרטן ערמונית היא שלוב של בדיקה גופנית (מישוש הערמונית של הנבדק ע"י אצבעו של הרופא דרך פי הטבעת של הנבדק) ביחד עם בדיקת דם לרמת PSA שהוא אנטיגן שמופרש לדם מהערמונית, אולם אינו ספציפי למחלת הסרטן. ממליצה לך לאור ההסטוריה המשפחתית שלך לפנות לאורולוג בקופ"ח ולעבור בדיקות אלו. תוכל גם לשוחח עמו בנידון ולקבל מידע נוסף לפי צורך.

25/09/2013 | 22:49 | מאת: צמ

האם ידוע לך על האידוי לערמונית והאם יש לכך תןפעות קשות? האם זה הטיפול האולטימטיבי לערמונית? האם מוכר על ידי איגוד האורולוגים וקופות החולים? וחברות הביטוח גם? אשמח מאד אם אקבל עוד מידע באמצעותך<

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ד"ר כץ מנהל פורום "ניתוח ערמונית- פרוסטטה" - אתה יכול לפנות אליו לוקבל ממנו את התשובות.

24/09/2013 | 16:21 | מאת: קובי

אני בן 64 , זה כשנתיים מטופל בקסטרל,לפני כ-4 חודשים , התחלתי לקחת בנוסף גם אבודרט. עד לפני כחודש הכל היה תקין אלא שזה כחודש ההשתנה מלווה בכאבים ובזרם דקיק המחייב זמן הטלת שתן מרובה. השאלות: א. מה הסיבות לשינוי זה ב. לפי דברי הרופא האבודרט אמור היה לצמצם את נפח הערמונית, במקום הסרת הערמונית בשיטות הידועות, מה אם כן קרה ? מדוע הכדור לא עושה את ה"עבודה" כמצופה ??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. הוספת אבודרט לצורך הקטנה הערמונית הוא אכן טיפול מוכר. חשוב להבין שההשפעה לא תמיד מיידית אלא לוקחת תקרופה ממושכת, אפילו מס' חודשים. עדיין יש אנשים שאינם מגיבים טוב לתרופות. אולי זה קשור לזה אבל יותר חשוב שתבצע בדיקת שתן לשלול זיהום. אם בכל מקרה אין ממצאים בבדיקות והוספת האבדורט החמירה לך את התלונות- הפסק את הטיפול ודבר עם הרופא שלך. אם אין הטבה תרופתית ואתה סובל- יש מקום לשקול ניתוח להסרת הערמונית.

23/09/2013 | 21:51 | מאת: עמיר

בעבר סבלתי מעצירת שתן והוכנס לי קטטר.יחד עם זה קבלתי תרופת אומניק.סבלתי מאוד מהתכבצויות כובות לעתים קרובות מאוד. כאבים אלה פסקו עם הפסקת הטיפול באומניק עד סוף סוף התחלתי להטיל שתןבאופן עצמאי. האים יש עדויות שהשילוב של קטטר עם התרופהגורם לסבל ללא הועיל ויש לקחת אומניק לאחר הורדת הקטטר בלבד. אותה שאלה ואותו מקרה עם קסאטרל. כעת עקב המטורה רבת דם,שוב נקבע לי הרכבת קטטר עם אומניק.אני מטופל שנים באבודארט עקב גידול הפפרוסטטה תודה עמיר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אצירת שתן עשויה לקרות ובעקבות הכנסת הקטטר גם עשויות לקרות התכווצויות בשלפוחית שגורמות לכאבים. מטרת הטיפול בחוסמי אלפא כגון אומניק או קסטראל היא לשפר את האפשרות "לגמול" אותך מהקטטר- כלומר להוציא אותו ושאתה תצליח להתרוקן בלעדיו. לא התרופות הללו הן שגורמות להתכווצויות. במקרה כזה אפשר להוסיף תרופה להקלה על כאבים בעת הקטטר. בכל מקרה אם כבר פעמיים חווית אצירת שתן למרות טיפול תרופתי לשיפור ההשתנה (אומניק/קסטרל/אבודרט) ובוודאי אם אתה מדמם- יש מקום לשקול ניתוח לכריתת הערמונית. אנא פנה לאורולוג המטפל שלך בהקדם לטיפול בנידון.

23/09/2013 | 20:52 | מאת: יוסי

שלום דר אני כתבתי בהודעה הקודמת בנוגע לצריבה והכאב כל הזמן 24/7 רציתי לשאול מה קורה עם מורדים את ערמונית מפסיקים לסבול ניתן לקיים יחסים ללא ערמונית?

יוסי שלום רב. ניתוח להסרת הערמונית נשמר למקרים בהם יש הפרעה משמעותית למתן השתן, או חלילה במקרה סרטן. כמובן שלאחר הסרת הערמונית לא יהי נוזל זרע- כך שזה בהחלט יפגום בפוריות (הבאת ילדים לעולם). אין שום בעיה לקיןם מגע מיני ללא "שפיכה". זה לא אמור לפגוע בזקפה. א ב ל -- עד כמה שניתן להבין מהתלונות תשלך- אינך זקוק כרגע לניתוח הסרת הערמונית. כל זה לא רלוונטי לדלקת.

שלום ד"ר. אני סובל בצריבה וכאב בפין כבר שבע חודשיים טופלתי בהתחלה בשתי סוגי אנטיביוטיקה בצעתי. במהלך התקופה תרבויות שתן ובדיקות דם מספר פעמיים. והכל תקין בקרתי אצל מספר אורלוגים ולכולם אין מענה עבורי פרופ ידוע אמר לי אין מה לעשות זה כמו פריצת דיסק ולקראת גיל ה50 ערמונית תתחיל לגדול אולי יהיה שיפור לא מקובל עלי התשובה. אני בן 44 ומחפש מענה מוכן לשלם כל סכום אני לא מתפקד ואני בעל משפחה אשמח אם יש לך רעיון תודה וחג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יוסי. אני ממליצה לך לפנות לאורולוג בצורה מסודרת ולוודא שביצעת בדיקות שתן כללית ותרבית, שתן PCR למחלות מין, בדיקת שתן לציטולוגיה, US דרכי שתן ולפי צורך גם ציסטוסקופיה (הסתכלות פנימית לתוך איבר המין והשופכה), וגם בדיקת "תרבית 4 כוסות" דרך מרפאות חוץ אורולוגיות של בתי החולים השונים- אלו הבדיקות לבירור הצריבה ממנה אתה סובל, ולכולן אתה יכול לקבל הפניה מאורולוג בקופ"ח. ככל הנראה אכן מדובר בדלקת כרונית בשופכה או בערמונית ואכן לרוב לא תמיד יש פתרון יעיל אבל צריך למצוא דרך להקל עליך את התסמינים- ממליצה שתמנע מקפאין לסוגיו(כולל בשוקולד), תמנע מעישון ומאלכוהול, תשתה בעיקר מים ותה קמומיל ותשלים את הבדיקות. גם "לחץ" מאוד משפיע ולכן חפש דרכים להרגעה. יש אפשרות לנסות טיפול צמחי למשל עם "רווטינקס" או "פרמיקסון"- אלו תרפות במרשם רופא. בעיקר עליך להבין - באם כל הבדיקות תקינות לחלוטין- שמדובר בדלקת כרונית שייקח לה זמן ממושך להרגע, עליך למצוא כל מה שמקל עליך, כולל לפי צורך תרופות נגד כאבים.

23/09/2013 | 19:23 | מאת: קובי

היי ד"ר שירה תודה על ההתייחסות.. אני בן 25 וכבר שנתיים סובל מדלקת כרונית של הערמונית הרופא איבחן אותי ע"י נגיעה .. רצוי לציין שהזנחתי את זה ולא בדקתי את מקור הדלקת (עשיתי 2 בדיקות שתן וUS ולא יצא כלום) ..יש תקופות שבכלל לא מרגיש כאבים ויש תקופות של כאבים שריפות בזמן מתן שתן , שריפות עוד יותר כואבות לאחר גמירה וכל התסמינים הנלווים .. אני לוקח פרמיקסון ומדי פעם עושה חליטת פטרוזיליה להקל על הכאב. בימים האחרונים התווסף לי כאב בעצם הזנב בזמן ישיבה או שאני קם מישיבה לעמידה וכן בזמן שיעול וזמן לחיצה בשירותים.. אני כולי בסרטים כבר לא יודע לאיזה רופא לקבוע תור אורולוג כירורג או אורתופד .. האם יש קשר בין כאבים בעצם הזנב לערמונית המוגדלת ? רצוי לציין שאני בחודשיים האחרונים ישבתי המון ושמתי לב שגם בתנוחה לא נכונה על עצם הזנב... מה את ממליצה לי לעשות קראתי שזה בעיה רצינית שלא עוברת מהר...... קיימתי גם יחסי מין לא מוגנים במהלך כל התקופה הזאת יש מצב שזה מחלת מין ? אני בפחדים נוראיים והחומר באינטרנט רק יותר מלחיץ..

23/09/2013 | 19:30 | מאת: קובי

סליחה על ההצקה אני באמת לחוץ .. קראתי שיש בדיקה בשם 4 הכוסות מה בודקים שם והאם את ממליצה לבחור בגילי לעשות אותה .. אני מפחד הכי הרבה שיש לי איזה מחלת מין קשה כמו איידס למרות שרק פעם אחת השתמשתי בלי קונדום .. ועוד משהו שאני נוגע במקום הכואב יש שם מין בליטה כזאת .. ואני זוכר שבאותו מקום לפני חודש היה לי פצע כואב שמנע ממני לשבת מה דעתך ד"ר?

שלום רב. אכן יכול להיות שיש לך דלקת חוזרת בערמונית אבל אם יש כאבים באזור עצם הזנב עצמה וגם אתה ממשש משהו שם- גש לבדיקה של פרוקטולוג- יכול להיות יש לך סתם פצעון שם אבל זה גם עלול אולי להיות אבצס מקומי שיצריך טיפול כמו ניקוז או אנטיביוטיקה. תרבית 4 כוסות מבוצעת במרפאות חוץ אורולוגיות בבתי החולים השונים והבדיקה מבוצעת תוך כדי לחיצה על הערמונית, ומטרתה לנסות לזהות ולמקם את החיידק במערכת (בשלפוחית? בשופכה? בערמונית?). בדיקה זו נשמרת למצבים בהם לא נמצא שום ממצא אחר והתלונות ממשיכות. אתה יכול לבקש הפניה לבדיקה זו מהאורולוג המטפל שלך.

לד"ר שירה חתומי שלום ב23.10. אני אמור לעבור ניתוח קטראקט להחלפת עדשה טורית. כיום אני מטופל בקסטרל 10mg ואבודרט 0.5 mg. הוצא לי להפסיק את התרופות לפחות 3 שבועות טרם הניתוח בגלל התרחבות האישונים. קיבלתי תחליף בשם permixon 160mg האם הוא תחליף אשר אינו משפיע על שינוי באישונים? כמו כן האם יש תופעות לוואי אחרות או נוספות? ותוך כמה זמן הוא משפיע במקום התרופות הקודמות? האם אני יכול לקחת במקביל או להפסיק את האחרות ולקחת את התרופה החדשה? תודה ומועדים לשמחה. צבי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום צבי, למיטב ידיעתי לפני ניתוחי קטרקט מומלץ להפסיק בעיקר את התרופות מקבוצת חוסמי אלא- למשל קסטראל. אין לי מידע על אבודרט -לא ידוע לי על תופעות לוואי שקשורות בעיניים לתרופה זו א ולכן רצוי אם כך לדבר עם רופא העיניים. פרמיקסון היא תרופה טבעית שעוזרת להפרעות השתנה ולא אמורה לעשות תופעות לוואי, לא ידוע לי על השפעה על העיניים לתרופה זו ולכן תמיד כדאי לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש. בכל מקרה צריך לחדש את הטיפול לאחר הניתוח. בהצלחה ומועדים לשמחה.

19/09/2013 | 18:02 | מאת: צמ

האם ישנם התפתחויות מבחינת ההכרה של איגוד האורולוגים בשיטה שלהם?

לקריאה נוספת והעמקה

לא

שלום בן 58 ויש לי ערמונית מוגדלת שפירה בגודל 55. ראיתי שיש הרבה שיטות להסרת הערמונית דרך השופכה. מה אומרים מחקרים רפואיים בלתי תלויים על השיטות השונות ואיזה היא הממולצת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, גודלה של הערמונית שציינה הוא גודל קטן-בינוני ועשוי להתאים לניתוח בגישה סגורה- כלומר להסרה דרך השופכה. חשוב מאוד לזכור שניתוח הסרת הערמונית הוא "המוצא האחרון" לטיפול בהפרעות במתן השתן כלומר לאחר שמיצית את הטיפולים השמרניים כמו שנוי בהרגלי שתיה והתרוקנות, וכמובן תרופות. אם אין לך שום הפרעות אין כל צורך להסיר את הערמונית בניתוח. בכל מקרה ניתוח הערמונית דרך השופכה TURP הוא ניתוח שגור מאוד ויחסית בטוח- כמובן תלוי מנתח ויש רבים וטובים בארץ. הוא תלוי גם במצב ומחלות הרקע שלך. יש גם אופציה לגישת לייזר ירוק (אף היא דרך השופכה) אך לאחריה אין מידע על הרקמה שהוצאה ולכן עשוייה להיות בעייתית מבחינת קבלת מידע על המצאות רקמה סרטנית בערמונית (הרקמה המוסרת בניתוח נשלחת לבדיקה פתולוגית גם אם אין חשד כלל למחלה זו בבדיקות שטרם הניתוח). חימום או אידוי הן עדיין גישות שנחשבות ניסיוניות ולכן פחות מומלצות. הכי כדאי לך למצוא אורולוג מנתח ידוע מוכר ובר נסיון רב. לצערי איני נוהגת למהליץ בפורום על מישהו ספציפי אך יש הרבה מצויינים בארץ, ברוב בתי החולים הגדולים ובקופות החולים וכמובן גם דרך חברות הביטוח הפרטיות, עמו תוכל להתייעץ ולקבל את כל הפרטים הרלוונטים למקרה שלך.

17/09/2013 | 20:49 | מאת: אמיר

ברצוני לדעת מהי האבחנה, וכיצד לטפל?

17/09/2013 | 20:51 | מאת: אמיר

בלוטת הערמונית בנפח כ- 33 "סמ , ק בלתי הומוגנית עם איזורים אקוגניים. מה זה אומר????

16/09/2013 | 22:27 | מאת: yoni

שלום רב. אני כבן 45 והובחנה אצלי ערמונית מוגדלת ואכן אני חובה תסמינים יחסית קלים כגון ירידה בעוצמת הזרם ודחיפות במתן שתן. האורולוג קבע כי לנוכח גודל הערמונית והתסמינים היחסית קלים הוא לא ממליץ על טיפול אלא במקרה בו התסמינים יחמירו. אני בהחלט מסכים בענין זה אולם אני חושש שמכאן המצב רק יכול להחמיר ומכאן שאלתי , האם כדאי לקחת תכשירים טבעיים כגון פרוסטמד כדי לעכב את גידול הערמונית או אולי להקטין את הערמונית ולשפר את התסמינים או שאין בכך צורך? האם תכשירים אלו מועילים ? האם הרפואה הקובנציונלית מכירה בשיפור שיכול להיות? או אולי כדאי פשוט לא לעשות דבר. ושאלה נוספת לאחר שהאובחנתי קראתי והבנתי שאצלי התהליך החל מוקדם מאוד כאמור אני בן 45 ואני תוהה מה יהיה כשאהיה בן 60 אם הגדילה של הערמונית תמשיך. בתודה ירון

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש מידע על טיפול צמחי לשיפור הפרעות במתן השתן ואכן אתה יכול לנסות את התכשירי הללו. יש כאלה שמגיבים היטב לטיפולים הצמחיים ויש שפחות. אתה יכול לנסות ולראות. אם זה לא עוזר תמיד אפשר לחזור לרפואה הקונבנציונלית. כמו שהשיער מאפיר או מופיעים קמטים- גם שינויים בזרם השתן הם חלק מתהליך טבעי שעובר הגוף. צריך להבין זאת ולא לחשוב שזהו, אתה זקן ונגמרו החיים. יש לי הרבה מאוד מטופלים קשישים ובריאים שנוטלים תרופות מועילות מאוד לשיפור ההשתנה והכל בסה"כ בר טיפול.

16/09/2013 | 12:17 | מאת: מאיה

יש לי שאלה לפני שבועיים גדל לי צמוד לעגיל בטבור כמו גולה כזאת טיפה אדומה והלכתי חדר אחיות ואמרו שזה לא משהוא מסוכן אבל הביאו לי מופירוסין וזה לא עוזר ואפילו זה כואב יותר ואני לא יודעת מה לעשות ואני עדיין רוצה להשאיר את עגיל ??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לא מבינה מדוע פנית לכאן, אין זה פורום לעינייני עור גשי לרופא משפחה או רופא עור

16/09/2013 | 08:51 | מאת: מויז

טוב לא מצאתי איפה לשאול את זה אבל זאת שאלה רצינית לחלוטין. משום מה כל הזמן יש לי קקי בתחתון. אני לובש תחתון חדש אני מנגב נרומאלי אני חושב ופשוט אחרי כמה זמן תמיד מרגיש רטיבות ומגלה את זה. זה נורא מציק לי ובטח מבייש כשאני רוצה לשים אותם בכביסה ואמא שלי רואה את זה מה יכול להיות הבעיה ומה הפתרון לה?

שלום רב, אינך בפורום המנכון וגם לא נתת פרטים כמו גילך ומחלות הרקע שלך. אי שליטה על הצואה אינה קשורה באורולוגיה (זה מערכת העיכול, ולא השתן...). אם אתה אכן מקפיד לנגב היטב ועדיין יש איבוד צואה זה מחייב קודם כל לגשת לבדיקה אצל רופא המשפחה ואין מה להתבייש ממנו, ואח"כ לגשת לפרוקטולוג(כירורג שעוסק בבעיות פי הטבעת). אולי גם תצטרך ייעוץ נוירולוגי בהתאם לממצאים השונים.

15/09/2013 | 22:30 | מאת: יוסי

דר שלום, אובחנתי כסובל מפרוסטטיטיס כרוני לפני כחצי שנה. מאז לוקח שני כדורי פרמיקסון ביום. לפני כן עברתי תרביות שתן וזרע, אורודינמיקה וציסטוגרפיה שיצאו תקינות. ביומיים האחרונים חש כאב חד כשנוגע בקצה הפין ומעט מתחת לכיפה. כאב חד, כמו סכין. לאורך הפין יש מעט כאב אך לא חד ובולט כמו בחלק העליון. אין תכיפות או דחיפות, אין כאבי בטן, יש צריבה שבאה והולכת. האם הערה החד יכול להיות קשור לדלקת? האם ניתן לקחת את הפרמיקסון תקופה ארוכה ללא חשש? תודה

לקריאה נוספת והעמקה
15/09/2013 | 23:16 | מאת: יוסי

שכחתי לציין...בן 37

שלום רב, אם יש כאב בשופכה ממליצה לשלוח שוב בדיקות שתן כללית ותרבית, וגם בדיקת שתן PCR למחלות מין כמו כלמידיה אוריאופלזמה מיקופלזמה וגונוריאה. כדאי גם שאורולוג יבדוק אותך לראות שאין שום נגעים באיבר או בפתחו. בהתאם לפי הממצאים ניתן לתת לך טיפול . כדאי בכל מקרה להבדק אצל אורולוג שיחליט אם יש מקום לציסטוקופיה . לגבי פרמיקסון- מדובר בתרופה צמחית המכילה דקל ננסי ולרוב אינה גורמת לחתופעות לוואי ואין מניעה לקחתה לאורך זמן, בוודאי אם זה מקל עליך את התסמינים.

16/09/2013 | 10:28 | מאת: יוסי

תודה. האם כאב בשופכה הוא לא חלק מתסמיני הפרוסטטיטיס? נגעים הכוונה למשהו שניתן לראות בעין?

10/09/2013 | 18:18 | מאת: חיים

ד-ר שלום ושנה טובה. אני לקח תרופה דואדרנט נגד הגדלת הרמונית קבוע לפי הוראות משך חצי שעה לאחר אותה ארוחה כבול יום . בפרוס יום הכיפורים עקב הצום שאילתי האם אני יכול לקחת תרופה על קיבע ריקה או לחלופין לדלג יום אחד מלקיחת התרופה מה את ממליצה? בתודה גמר חתימה טובה.

לרוב לא מומלץ ליטול תרופות על קיבה ריקה.

09/09/2013 | 13:48 | מאת: לימור

תודה על התשובה המהירה. לפני כשנה וחצי הייתי אצלך בסדרה של בדיקות עקב צריבות בשתן כל הבדיקות כולל ציטוסקופיה ואולטרה סאונד כליות יצאו תקינות. בנוסף הייתי אצל אורטופד והוא לא מצא כלום אמר לי תשתי הרבה מי טוניק ??? ברצוני לציין שאת אכן צודקת אני נמצאת בתקופה מאוד לא קלה מטפלת בבן זוגי החולה בסרטן המצב לא מזהיר ואני כל הזמן בחרדות שיקרה משהו רע כמו כן היו לי גם בעיות בזוגיות של ילדיי בקיצור תקופה מאוד לא נעימה הנושא עם ילדיי סודר אך אני כל הזמן במתח ובפחד מפני הבאות החלטתי ללכת לשיחות בלי שום קשר לבעייה ברגל, האם יש לכל מה שאני עוברת השלכות בנושא שציינתי. מודה לך מאוד

שלום רב, מקווה שתמצאי מנוחה ושקט- רגיעה מ"לחץ" מאוד משפיעה על הגוף ובוודאי על מערכת השתן. הרבה בריאות וחג שמח.

09/09/2013 | 11:47 | מאת: לימור

שלום רב פניתי אליך לפני מספר חודשים ואני פונה שוב. יש לי תופעה מאוד מוזרה כאבים חדים בשוק רגל ימין פניתי למספר רופאים כללי ואורטופד והם אמרו שלא רואים בעייה הרופא שלי נתן לי מגנזיום עזר קצת ושוב חזר רק שהפעם הכאב החד מופיע רק בזמן שאני שיש לי שתן גם אם אני לא מתאפקת. הכאב הוא לכמה שניות אחרי שאני מתרוקנת זה עובר ולפעמים נשאר כאב אמום. האם זה קשור לתחום שלך אני חסרת אונים לא יודעת למי לפנות וזה מאוד מאוד מציק לי ביום יום אני לא יוצאת מהבית להרבה שעות כי אני פוחדת שאצטרך לשרותים ואז ארגיש את הכאב החד שלא מרפה עד שאתרוקן. אם כדאי להמשיך שוב עם המגנזיום כי יש לי בעיית התכווצות שרירים בכפות הרגליים. אודה לך מאוד על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

לימור לשום לך, התופעה שאת מתארת לא מוכרת לי . בד"כ אנשים שסובלים מבעיות במערכת השתן כמודלקת בשתן סובלים מכאבים באזור הבטן או השופכה אם אם יש אבנים בכליות הכאבים הם במותניים או בגב התחתון ולא באיזור השוק. אבל כל אחד מגיב אחרת. היתי ממליצה לך לפנות לבדיקה מקיפה אצל רופא המשפחה ואולי גם אצל נוירולוג- בעיקר לבדוק באיזור גב תחתון שאחראי על עצבוב של איזור מערכת השתן התחתונה וגם הרגליים התחתונות. כדאי לפי צורך להתייעץ גם עם גניקולוג ואורטופד. כמובן לשלוח בדיקות שתן ולבדוק שאין לך דלקת. כדאי אולי לבצע אולטראסאונד של דרכי השתן כדי לשלול אבנים כמקור לכאבים. נשמע לי גם שיש כאן מרכיב חרדתי משמעותי שאולי מחריף לך את התופעות וכדאי לטפל בו בייעוץ פסיכולוגי/פסיכיאטרי. בכל מקרה כדאי גם לנסות טיפול משלים כמו דיקור סיני שיכול מאוד לעזור, או ביופידבק. לבנתיים תנסי להמנע ממה שגורם לך את הכאב כמו התאפקות ממושכת או לחץ.

31/08/2013 | 17:17 | מאת: גיל

שלום, בצעתי הבדיקה הנ"ל U.UREAL/PARVUM-PCR, והיא יצאה חיובית. רציתי לדעת מה זה אומר? מה עלי לעשות? יש משהו שעלי לדעת או להזהר? האם הבדיקה הנ"ל קשורה למגע מיני? אגב, הבדיקה M.GENITALIUM-PCR יצאה שלילית, אם יש קשר ביניהן.

לקריאה נוספת והעמקה

גיל שלום רב. הבדיקה שביצעת היא בדיקת שתן PCR לזיהוי חיידקי מחלות מין. אוריאופלזמה הוא חיידק נפוץ אך לא בהכרח היותו חיובי אצלך מרמז על הדבקות במחלת מין.חיידק זה נמצא לעיתים באפן רגיל בפלורה של השופכה. אולם אם יש לך תסמינים של צריבה או הפרשות כן מציעה לך לחזור לרופא ולקבל טיפול אנטיביוטי. כמובן שיש לידע את בת/בן הזוג בנושא ושהיא/הוא יבצעו בדיקות גם כן.

29/08/2013 | 10:35 | מאת: יעקב

שלום רב. ברצוני לעבור טיפול להקטנת הערמונית ,שאלתי היא מה עדיף שיטת האידוי ו/או החימום של דר' שלום כץ,או שיטת האידוי בלייזר ירוק של דר' דורפמן?תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לך. איני נוהגת להמליץ כאן בפורום על שיטות ורופאים ספציפיים. מטרת הפורום הוא מידע כללי בלבד. לצורך החלטה לשאלתך - מציעה שתשוחח עם כל אחד מהם ותקבל את מירב הפרטים להחלטה על מה מתאים לך.

25/08/2013 | 20:36 | מאת: אודי

בבדיקת דם נמצא קריאטינין 1.6,לאחר שהתחלתי לקחת דואודרט להקטנת ערמוניתי המורחבת והגברת זרם השתן. בדיקת us דרכי שתן לא נמצאה בגופי שארית שתן. האם יש קשר בין דואודרט ועליית רמת הקריאטינין?

שלום רב, אם יש לך בעיות בתפקוד כליתי אכן יש להזהר עם טיפול זה. עדין נדיר שהתרופה עצמה גורמת להפרעה זו. היתי ממליצה להפסיק את הטיפול ולעקוב אחר תפקודי הכליות שלך- זה בדר"כ חוזר לנורמה לאחר הפסקת הטיפול.

27/08/2013 | 20:24 | מאת: אודי

אני בן 56 סובל מהגדלה שפירה של הערמונית - עם כל התסמינים הידועים. ניסיתי קדקס והייתה הקלה גדולה - אך הפסקתי בגלל תופעות לוואי - קשיי נשימה. ניסיתי אומניק-אוקס והייתה הקלה גדולה ושוב נאלצתי להפסיק בגלל תופעת לוואי דומה - בנשימה. לפני שבועיים התחלתי פרמיקסון - טרם חשתי שינוי משמעותי. השאלות: 1) באופן עקרוני - האם תופעות הלוואי השליליות הן בדרך כלל כתוצאה מהמרכיבים הפעילים או שגם מהמרכיבים הלא פעילים ? 2) קראתי על תרופה בשם אלפו-קל X L . האם המרכיבים הפעילים שלה דומים לקדקס ואומניק ? האם כדאי לנסות אותה ? מדוע כמעט לא שמעתי עליה ? 3) האם ב XTRAL יש מרכיבים דומים לאומניק וקדקס ? אם כן האם יש טעם לנסות קסטרל ? או שסביר להניח שהתופעות יחזרו. 4) האם אפשר לקחת פרמיקסון ביחד עם קדקס ( במינון נמוך - בתקווה שיהיה שיפור ללא תופעות לוואי). סליחה על ריבוי השאלות - ובתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קדקס, קסטראל, אלפא-קל, אומניק, אוקס הטרין ועוד- כולן תרופות מקבוצת חוסמי אלפא שפעילותן בהרפיית השריר של סוגר השלפוחית ובכך להיטיב את מתן השתן. קדקס היא הותיקה מכולן ונחשבת מאוד יעילה אך עם תופעות לוואי שונות וכנראה יותר משמעותיות מחברותיה, כי היא פחות סציפית לאיזור השלפוחית. לשאלתך (1) התופעות יכולות לנבוע גם מהמרכיב הפעיל וגם מהאחרים. לגבי (2) ו(3) כפי שציינתי :קסטרל ואלפו-קל הן אותה תרופה בשמות שונים (בהתאם לחברה), מכילות אלפוזוסין.אומניק/טמסולין/אוקס- מכילות טמסולוסין.כולן בנות אותה משפחה ודומות באפקט שלהן וגם בפרופיל תופעות הלוואי. לא יודעת למה לא שמעת על תרופה כזו או אחרת- זה תלוי גם בך וגם ברופא שלך. בכל מקרה צריך גם לזכור שכל אחד מגיב אחרת לתרופות ואכן אתה פשוט יכול לנסות ולהחליף- לאחר התייעצות עם הרופא וכמובן במרשם. חושב לבדוק שאתה נוטל נכון לפי ההוראות. עדיין- יש כאלה שתופעות הלוואי כל כך משמעותיות ואינם יכולים ליטול את התרופה ולכן כדאי יהיה לשקול את הצעד הטיפולי הבא: אם אתה סובל מהפרעות משמעותיות במתן השתן ולא יכול לקבל תרופות- אולי אתה צריך ניתוח? דיון זה עליך לערוך עם האורולוג המטפל שלך . (4)- אין שום בעיה ליטול את הפרמיקסון עם כל אחת מתרופות אלו.

23/08/2013 | 20:26 | מאת: חן

האם לפני שנים אובחנן ערומוני מוגדלת טופל בכדור אחד ליום עכשיו אחרי תקופה ארוכה יש דימומים בשתן בבדיקה התגלה שהערמונית קטנה הגדול רגיל יתכן מצב שזה התכווץ ומה הכוון לדימומים

26/08/2013 | 11:56 | מאת: ד"ר שירה חתומי

שלום רב, לא בטוח שיש קשר בין הדימום בשתן לגודל הערמונית ויש חובה לפנות בהקדם לבדיקה אצל אורולוג כדי להשלים את הבירור לדימום! אל תשכחי שכאן זהו רק פורום אינטרנטי כללי שאינו תחליף לבדיקה אישית אצל רופא ובמקרה זה ממליצה לפנות במיידי לבירור! יש הרבה מאוד סיבות לדימום בשתן חלקן פשוטות אך חלקן משמעותיות ומחייבות בירור וטיפול!