פורום ערמונית (פרוסטטה) מוגדלת

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - אורולוגיה
הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית (פרוסטטה) הינה תהליך פיזיולוגי המופיע עם הגיל. לאחוז ניכר מהגברים מעל גיל 50 יש בלוטת ערמונית מוגדלת. הנתונים מראים שאחד מכל שני גברים בגיל 50 סובל מבעיית ערמונית מוגדלת. ככל שעולה הגיל מתרחבת התופעה. תסמינים עיקריים של ערמונית מוגדלת באים לידי ביטוי כאשר הבלוטה גדלה לכיוון השופכה וגורמת לקושי במתן שתן. פורום בלוטת ערמונית מוגדלת הוא המקום להתייעץ בנושאים הקשורים לבעיות במתן שתן, דחיפות ותכיפות, מאמץ בזמן מתן שתן, התעוררות מספר פעמים בלילה על מנת להטיל שתן וכדומה. פורום זה הוא המקום לשאול על תופעות אלו, על הטיפול בהן ועל דרכי התמודדות. בואו לדבר על זה בפורום בלוטת ערמונית (פרוסטטה) מוגדלת.
1966 הודעות
1843 תשובות מומחה

מנהל פורום ערמונית (פרוסטטה) מוגדלת

26/03/2014 | 21:35 | מאת: יהודה

אני בן 61, ערמונית מוגדלת 70ג', בעיות במתן שתן (חוסר התרוקנות השלפוחית ולחץ לפעמים). האורולוג ממליץ על ניתוח. האם יש אפשרויות אחרות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אם לא ניסית עדיין- יש גם טיפולים תרופתיים שיכולים להקל עליך, שיכולים לשפר את זרימת השתן וגם להקטין את הערמונית אם ניסית תרופות וזה לא עזר או גרם לך תופעות לוואי, אכן הניתוח הוא האופציה היעילה.

תבדוק את שיטת האידוי המשולבת (TURP+TUVP) מאפשרת פתרון ללא חתך חיצוני ומתאימה גם לערמוניות גדולות במיוחד. אשפוז של 24 שעות והחלמה מהירה יותר. בהצלחה

26/03/2014 | 08:24 | מאת: יוסף חיים

שלום רב בן 52 , ערך PSA לפני כשנתיים בין 4.5 ל 5 בהמלצת האורולוג ביצעתי ביופסיה , התוצאה תקינה עם גליל אחד המעיד על דלקת חריפה האורולוג שלל טיפול מסוג כלשהו. עתה התוצאה של הPSA היא 6.5 , והשאלה מה עושים האם ביופסיה חוזרת או מתעלמים או מבצעים MRI שהבנתי שהיא בדיקה אמינה יותר. שאלה נוספת, לאחר קימה בלילה לשירותים ( לעיתים לא קרובות ) הזרימה היא חלשה ביותר וכל ה"עסק" כואב , מה עושים תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב יש סיבות רבות לעלית PSA שאינן בהכרח סרטן אם יש לך כאבי בריקון השתן כדאי לשלוח בדיקות לשלול דלקת וזיהום בשתן/בשופכה. צריך כמובן לעבור בדיקה גופנית אצל האורולוג. אם הוא ימצא לנכון- אכן יש מקום לשקול לבצע MRI לפני החלטה על ביופסיה חוזרת.

25/03/2014 | 22:20 | מאת: מוטי

בבדיקת CT של האגן נמצא: בלוטת הערמונית מעט מוגדלת כיס שתן לא מלא דיו. דפנותיו נראים מעט מעובים. PSA בנובמבר 2013 עמד על 1.77 אני בן 48 עם רקע של סמינומה בשנה האחרונה שטופלה אין תכיפות יתר על המידה במתן שתן השתן לא תמיד יוצא רציף בכל בדיקת שתן יש מעט דם בשתן כבר שנים רבות Erythrocytes (U) על ערך 25 ב 02-2014 ו 50 בחודשים מאי יוני נא התייחסותך. האם אני בהתחלה של ? דורש טיפול עכשיו ? האם הדם בשתן קשור לענין ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם הבנתי נכון את ה CT עברת למעקב בשל הסמימנומה, ואולי אף במסגרת בירור ממצאי דם בשתן. בכל קרה לגילך רמת PSA תקינה. העובדה שצויינה "ערמונית מעט מוגדלת" ללא ציון גודלה הממשי כנראה מצביעה על הגדלה קלה ולא משמעותית. לממצא של עיבוי דפנות השלפוחית בהיותה לא מלאה צריך להתייחס בזהירות, ואני ממליצה לך לחזור לאורולוג המטפל שלך ולהשלים בדיקת שתן לציטולוגיה וציסטוסקופיה.

24/03/2014 | 02:29 | מאת: בן 28

אני חושש שאני סובל מהערמונית מוגדלת, יש לי כבר כמה שנים תופעה שהשתנה לא מלאה, נשארות תמיד כמה טיפות שיוצאות לאחר דקה שתיים, או שלפעמים צריך לחכות קצת זמן עד שיוצא עוד שתן... בנוסף העוצמה המינית, כלל לא מה שהיתה פעם, יותר עייפה... האם אלו סימנים המצביעים על ערמונית מוגדלת? ואיך ניתן לבדוק זאת? חייב בדיקה רקטאלית? כי אני לא מוכן לעבור בדיקה כזאת...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לגילך הסיכוי להגדלת הערמונית נמוך יחסית. ככל הנראה שהתלונות שלך אינן קשורות לגודלה של הערמונית אלא למצב דלקתי כלשהו.. חשוב שתיגש לבדיקות כלליות (לשלוח בדיקות שתן, דם וכד') ובהחלט לבדיקת אורולוג. אין לך מה לחשוש מבדקיה רקטאלית שאינה כואבת כלל.

24/03/2014 | 20:32 | מאת: בן 28

רק שעכשיו הלכתי לקרוא על התסמינים שיש לי ואני כמעט בטוח במאה אחוז כעט שקיימת אצלי בעית היצרות של השופכה... קראתי שזה מחייב ניתוח... אוי ואבוי לי! אין סיכוי שאני מסוגל לעבור ניתוח באזור שם וכל מה שנלווה לזה, לא יכול אפילו לחשוב על לסבול את כל זה, אני מעדיף למות!! האם זה מסוכן להישאר עם מצב של היצרות השופכה?

שלום לך. כדי לוודא שאכן מדובר בהיצרות בשופכה יש לערוך כמה בדיקות. אם זה המצב אזי חשוב לטפל בו, ונכון, יש הצריכים ניתוח, אבל לא תמיד. זה שאתה חושש ברור לי, אבל אם תברח מבירור וטיפול הבעיה לא תיפתר אלא עשויה להחריף וליצור לך הפרעות בהמשך. אתה בן 28. גש לבדיקה אצלך אורולוג. הוא יחליט מה הבדיקות שכדאי לעבור- ואפשר גם לעשות בהרדמה לפי צורך. יכול בכלל להיות שאין לך שום היצרות ושתרופה תעזור לך להקלת התסמינים. אל תתן לחששות שלך להפריע לך לחיות חיים בריאים.

שלום רב, אבי בן 80, חולה באלצהיימר, בחודשיים האחרונים החל לסבול מקימות מרובות בלילה למתן שתן. אורולוג איבחן הגדלה בערמונית. בעקבות הטיפול התרופתי שקיבל, אבי איבד את ההכרה מספר פעמים, לכן הוחלט להפסיק את הטיפול התרופתי (אקסטרל). בשל גילו ומצבו הרופא לא ממליץ על ניתוח. איזה פתרון אפשרי לבעיה, כרגע הוא ואימי המטפלת בו ישנים מעט מאוד במהלך הלילה. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם מדובר אכ ןבערמונית מוגדלת ניתן להציע לאביך תרופה שתקטין מעט את הערמרנית- בשם אבודרט. לתרופה זו פחות תופעות לוואי של הורדת לחץ דם. אם עיקר הבעיה היא דחיפות למתן השתן- ניתן לתת לו תרופה שמרגיעה את הצורך כמו ספזמקס למשל, או טיפול צמחי כמו פרמיקסון.ך כל התרופות האלו במרשם רופא ולאחר בדיקה גופנית אצל אורולוג. בנתיים- להמנע משתיה מופרזת לפני השינה בעיקר לא קפה או אלכוהול

23/03/2014 | 08:50 | מאת: עמי זיו

ד"ר שירה חתומי שלום רב! שאלתי : האם ניתן לעשות דיאטה להורדת ה-PSA אילו מאכלים בעיקר משפיעים על תוצאה זו. תודה עמי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, PSA נחשב לסמן ערמונית, שאינו מדוייק אך חשוב לעקוב אחריו. החכמה היא לא לדאוג להורדת ה PSA אלא לדאוג למטופל. אין שום דיאטה לצורך כך. מעקב מסודר אצל האורולוג, בדיקה גופני במקביל לבדיקות הדם, שיפור תלונות מתן השתן וכו'-אלו יוודאו שרומות ה PSA שלך תקינות או מתאימות למצבך.

22/03/2014 | 23:43 | מאת: ?

שלום, אני בת 28 אשר סובלת מדלקות בשתן כבר מתקופת הצבא. לפני כשנה עברתי גרידה ומאז אני סובלת מאצירות שתן חוזרות. במשך שלושה חודשים האחרונים אני סובלת מדלקת בשתן וכל פעם שולחים אותי לבדיקות וכל רופא מחליף לי את האנטיביוטיקה והדלקת לא עוברת, חשוב לציין שהאצירות שתן בתקופה הזאת הולכות ומתגברות. בערך כל יום אני סובלת לפחות מפעם אחת אם לא פעמיים של אצירת שתן שמלווה בכאבי בטן נוראיים, אי יכולת לעמוד, נפיחות בבטן, צמרמורות ושלשולים! רק לאחר כשעה שאני שותה 3 אדוויל אני מצליחה לתת מעט שתן בקושי רב!! בעזרת גירוי הדגדגן דרך הכאבים בנרתיק. הכאבים מלווים אותי במהלך כל היום אחרי אצירת שתן דבר המקשה עליי בפעילויות היומיומיות. שלא נדבר על זה שלפתע מופיעה אצירת שתן ואני צריכה לצאת מהעבודה/ לעזוב כל דבר שעשיתי וללכת הביתה עד שאני מצליחה לתת שתן. בבדיקת אולטרסאוד שעשיתי נמצא שהכליות תקינות אך לאחר התרוקנות השלפוחית לא מתרוקנת לגמרי. בבדיקת אורוגניקולוגית נמצא h.hominis-pcr חיובי, בנוסף יש לי פריחה בעור בעיקר על הרגליים ובית החזה. האם יש קשר בין הדברים ומה עליי לעשות? אני מרגישה חסרת אונים כבר שלושה חודשים שאני לא מקבלת טיפול נכון ושום דבר לא עוזר רק מחמיר! מספורטאית בריאה שלא נוגעת בכדורים הפכתי להיות מכורה למשככים! הדבר מאד מגביל אותי ומתסכל!! אשמח להתייחסות. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בעיתך אינה קשורה לעמרונית מוגדלת ואינך בפורום הנכון. בכל מקרה אענה בקצרה: יש הרבה סיבות לתלונותיך והרבה מה לבדוק ולעשות. כדאי שתפני לבדיקה אורולוגית מקיפה- גם בדיקה גופנית, גם בדיקות דם ושתן, הדמיה וגם אורודינמיקה. אם אינך מתרוקנת זו יכולה להיות סיבה לדלקות שלך ולממצאים או לגירוי העור ממנו את סובלת. יש פתרונות יעילים לניקוז השתן- עליך לגשת לאורולוג מומחה. .

22/03/2014 | 21:09 | מאת: אבי

לפני כשלושה חודשים רשמו לי ליטול טבליות "אלפו קל". להפתעתי, שמעתי לא אחת שקוראים לתרופה הזאת "רעל". אשמח לקבל הסבר מה הסיבה לכך. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, "אלפו קל" נקראית גם "קסטראל"=XATRAL . זה לעיתים עשוי להשמע כאילו מישהו אמר "קצת רעל". טעות נפוצה. זו תרופה מצויינת, מהימנה ובטוחה, ולא רעל. סתם נשמע דומה.

21/03/2014 | 08:32 | מאת: אהרון

יש לי ערמונית מוגדלת . אני נוטל סיאליס 5m כל 3 ימים אתמול החל כאב בפין לוו דוקה בזמן הטלת שתן האם זה קשור לערמונית אני בן 61.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש סיבות רבות לכאב באיבר: האם הכאב במתן השתן? האם הוא צריבה? האם הזקפה כואבת? ממליצה לך לגש בהקדם לאורולוג לבדיקה וקבלת טיפול

20/03/2014 | 11:26 | מאת: יפעת

היי, אני בהריון, שבוע 16, בבדיקת השתן שעשיתי יצא ש- U.UREAL/PARVUM-PCR חיובי. מה זה אומר ומה עליי לעשות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לצערי אין זה הפרוקום הנכון לשאלה- פני לפורום הריון/זיהומים

שלום לרופאה, אני בת 23, סובלת מדלקת בדרכי השתן שחוזרת די מהר אפילו שבוע שבועיים אחרי סיום אנטיביוטיקה ו24 שעות מקיום יחסי מין. אני בטיפול ומעקב של רופא המשפחה בנושא. שאלה ספציפית : אם אשתמש בקונדום האם נחשב כמונע של הדלקת , השאלה אינה לגבי הגנה ממחלות מין אלא ספציפית לדלקת בדרכי השתן. כי חבל לי להפסיד את ההנאה אם אין צורך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, שאלתך אינה קשורה לפורום הגדלת הערמונית אלא לפורום זיהומים.. בכל מקרה אענה בקצרה: אין לי מידע על קונדומים כמונעי דלקות.. יש בנות שהשימוש בקונדום מנוע אצלן הדבקות בדלקת ויש שלא. דלקת יכולה להיות גם מחלת מין ואז הקונדום עוזר בהמנעות. אם עיקר הדלקות שלך בעקבות מגע מיני כדאי לך לשקול ליטול כדור אנטיבטיקה במינון נמוך לפני המגע, למשל מקרודנטין או צפורל. דברי עם הרופא המטפל שלך.

18/03/2014 | 11:01 | מאת: אבי

שלום רב בן 41 , בריא ,מטופל בסרוקסט חצי כדור ליום מזה שנתיים עקב בעית חרדה. עקב דליפת שתן חד פעמית בשינה עמוקה פניתי לאורולוג. בבדיקה רקטאלית : אשכים תקינים, ערמונית+1 נוקשה באונה ימנית. בדיקת אוטרסאונד בטן תחתונה לפני 3 חודשים : דפנות שלפוחית שתן לא מעובות, ערמונית אינה מוגדלת. בדיקת PSA יום למחרת בדיקה רקטאלית : 0.45 כמו כן בבדיקה של אורולוג בגיל 27 (בעיה פסיכולוגית) נמצא שערמונית מעט מחוספסת. האם יש צורך כרגע בבדיקות נוספות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, כל מה שציינת סה"כ תקין, למעט אותה נוקשות או מחוספסות שמששו לך בערמונית. האם יש הסטוריה של מחלת סרטן ערמונית במשפחתך? חשוב להיות במעקב. אם אכן יש נוקשות ממשית בערמונית יש לשקול ביופסיה.

18/03/2014 | 17:35 | מאת: אבי

ראשית תודה על תשובתך המהירה. לא במשפחתי אין הסטוריה של מחלת סרטן הערמונית לאף אחד . האם הממצא הזה הוא בהכרח קשור לסרטן או שיכול להיות ספציפי אנטומי שלי?

17/03/2014 | 15:34 | מאת: יהודה

שלום בן 34 בריא היום לאחר מתן שתן היה לי מקרה חד פעמי של הפרשה ירוקה והרגשה כמו של שפיכה אחרי קיום יחסי מין. האם עליי לדאוג? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הפרשה ירוקה נשמעת כמו זיהום של השופכה, ואולי מחלת מין. ממליצה לך לגשת לבדיקת רופא בהקדם

16/03/2014 | 09:42 | מאת: אליעזר

שלום אני בן 66 ליפניי כחצי שנה בבדיקת psa היתה התוצאה 4.30 ,תוך כדיי נטילת אומניק .האורולוג שינה את סוג הכדור לדואודרט ולאחר 4 חודשים עשיתי בדיקת PSA נוספת והתוצאה 3.40 .השאלה האים עקב נטילת הדואודרט התוצאה טובה או שיש צורת חישוב אחרת לבדיקת הערכים.ץ תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אכן דואודרט מביא לירידת PSA חשוב לראות במקביל מה היו רמות הPSA הקודמות שלך, ומה הממצאים בבדיקה גופנית.

14/03/2014 | 10:34 | מאת: נטלי

שלום ! יש לי כל הזמן פיפי אני קמה גם בלילות בגלל זה קבוע. אני לא יכולה להיות בנסיעות ארוכות, בעבודה אני כל שנייה בשירותים אפילו לפעמים אני יוצאת וישר חוזרת שוב, או אפילו יושבת שעה בשירותים מחכה שיתרוקן עוד ועוד. רופאת המשפחה הפנת אותי לצילום -עשיתי אולטרסאוד כליות ודרכי שתן הכל בסדר עם הכליות אבל בצילום רואים שהשתן לא יתרוקן עד הסוף. חזרתי לרופאת משפחה והיא נתנה לי הפנייה לאורולוג . התור לאורולוג הוא רק בעוד חודש .ואני ממש סובלת מה אפשר לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה
14/03/2014 | 16:28 | מאת: ג'

אם את בכללית את יכולה לקבוע תור אצל אורולוג ב- 100 שקל מהרשימה של הרופאים הפרטיים שלהם, במכבי לא יודע כמה זה עולה. את יכולה לקבוע תור לאורולוג של הקופה בעיר קרובה או אפילו באותה עיר רק מקום אחר וזה באמת יכול לקצר תהליכים.

יש איזה טיפול שיכול לעזור עד שיגיע התור לאורולוג? תזונה נכונה או משהו שיפחית את השתן? תודה רבה על העזרה!!!

שלום לך, לא ניתן לתת לך טיפול דרך אתר אינטרנטי.מדובר באתר שנותן מידע כללי בלבד. את יכולה ראשית לפנות לבדיקה כללית אצל רופא המשפחה שיכול גם לשלוח אותך לכל מיני בדיקות ועם התוצאות שלהן תגיעי לאורולוג. בנתיים להמנע מדברים שמגרים למתן השתן כמו קפאין, שוקולד, אלכוהול, מתח נפשי. בהתאם לתוצאות הבדיקות שלך יוכל הרופא להתאים לך טיפול.

13/03/2014 | 15:22 | מאת: ג'

שלום , ראיתי אנשים שמעסים את הפרוסטטה ומגיעים לשפיכה ואני די סקפטי , אני חושב שהם פשוט לוחצים ממש חזק שם וגורמים ליציאת נוזלים וזה נראה לי מסוכן לערמונית שלוחצים עליה חזק? מה דעתך ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אכן לחץ על הערמונית עשוי לגרום ליציאת נוזל זרע שמצוי בערמונית.

10/06/2014 | 18:56 | מאת: דגן

הבנתי מקריאה כי יש תועלת חיובית בעיסוי ערמונית מידי פעם, מאחר והדבר שומר על בריאות ומונע ערמונית מוגדלת בעתיד. הבנתי כי מומלץ שרק רופא מומחה יעשה זאת. האם זנ נכון? ואם כן לאן אפשר לפנות? תודה

אני עומד לפני בדיקת ביופסיה של הערמונית, בדף הסבר של הוראות של פעולות טרום הבדיקה נאמר, בין השאר, שיום לפני הבדיקה אסור לאכול לחם, פירות וירקות, לשאלתי את רופא המשפחה שלי מה כן מותר, הוא ציין, בין השאר, פסטה ואורז. שאלתי היא האם פסטה שהיא גם כן עמילן כמו לחם אכן מותרת בעוד הלחם אסור. אציין עוד שאת שאלתי אני שואל מספרד. אודה מאוד לתגובתך/תשובתך בהקדם. אבי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי אין לי תשובה מלומדת לתת לך כי לכל מכון ביופסיות יש את חוקיו שלו ומלצות שונות להכנה לבדיקה וזה לא משהו מדעי מסודר. בעקרון עדיף שלא תאכל הרבה כדי שלא תהיה לך הרבה צואה. כמובן שעליך לברר מקומית עם המכון בו אתה עובר את הבדיקה.

12/03/2014 | 14:22 | מאת: עמית

שלום, אני בן 50. לאחרונה עברתי שדיקה שיגרתית שנתית והרופא מצא שיש לי בלוטת ארמונית מוגדלת במקצת והפנה אותי לאורולוג. בנתיים עשיתי בדיקת דם ואולטרה סאונד והתוצאות הן: PSA 0.88 ng/ml ערמונית בנפח 25 סמ"ק אני מחכה לתור אצל אורולוג. האם הנתונים שציינתי בעייתים ? מה הנורמה צריכה להיות ? האם בעיה של בלוטת ארמונית מוגדלת היא בעצם בתורשה ואין מה לעשות או שהיא קשורה לתזונה, אורך חיים וכו' ? תודה עמית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בעקרון הבדיקות שצינת תקינות בכל מקרה אם יש לך הפרעות במתן השתן עליך להבדק אצל אורולוג

11/03/2014 | 22:50 | מאת: אילן

שלום רב האם מישהו עבר את הטיפול החדשני בשיטת גת גורן?האם היו הצלחות?תופעות לוואי?אשמח לכל מידע בנושא

לקריאה נוספת והעמקה

אינך בפורום הנכון האיגוד האורולוגי הישראלי אינו מכיר בשיטה זו כטיפול מקובל להגדלה שפירה של הערמונית

12/03/2014 | 11:22 | מאת: יודע דבר

שיטת גת גורן לא מאושרת ע"י משרד הבריאות, מכתב רשמי בנושא יצא במרץ 2013 שהטיפול מותר אך ורק במסגרת מחקרית לא בתשלום תחת מעקב ועדת הלסינקי מוסדית. למרות הפרסומים שלהם לגבי יעילות השיטה, זה תחום שנמצא בתחילת הדרך.

10/03/2014 | 22:27 | מאת: גדעון

שלום רב, אני בן 59 רץ מעל 40 שנה מרחקים ארוכים ובמהירות גבוהה. לאחרונה התחלתי לסבול מתופעה מסוימת והיא , כאשר אני רץ ולאחר ריצה של כחצי שעה (מתוך שעה) אני מרגיש צורך חזק להטיל שתן.לפעמים אני יכול להתעלם , ויש מקרים בהם אני נאלץ להפסיק את הריצה ולגשת לשירותים. יש לציין כי אני נמנע מלשתות הרבה ושותה מעט כמה שעות לפני הריצה, וניגש לשירותים לפני הריצה כדי להתרוקן לגמרי. בנוסף, כאשר אני מפסיק את הריצה באמצע וניגש לשירותים, יוצא לי מעט מאוד שתן, אבל תחושת הלחץ הינה כאילו שלפוחית השתן מלאה מאוד. התופעה הזו מתרחשת מידי פעם ולא כל פעם. יש לציין כי לפני כשלושה חודשים ביצעתי בדיקת אולטראסאונד של הערמונית והתוצאה היא: כליה ימנית ושמאלית כ - 11 ס"מ , פרנכימה שמורה, אין עדות להידרונפרוזיס ואין עדות לאבנים. שלפוחית השתן עם קיבולת טובה ודפנות סדירים. ערמונית מוגדלת בנפח כ- 33 סמ"ק. קראתי חומר בנושא ערמונית מוגדלת, ואני לא סובל מהתסמינים של ערמונית מוגדלת ואין לי צורך בטיפול כלשהוא. שאלתי היא בנושא הלחץ בעת הריצה והאם ניתן לעשות משהו על מנת שהתופעה לא תקרה ולא תהייה הפרעה בעת הריצה הארוכה. תודה על ההתייחסות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, פעילות גופנית , בעיקר ריצה, מגבירה את זרימת הדם באיזור האגן ויכול להיות שזו הסיבה לתלונה שלך. אם אתה שותה קפה לפני הריצה או משתמש בתוספי מזון לאצנים- אלו עלולים להכיל קפאין בכמות משמעותית והייתי ממליך לך להמנע מהם. בכל מקרה בדוק עם עצמך האם במהלך היום או הלילה יש לך גם הפרעות לריקון- כי אתה בקבוצת גיל שבעיות אלו מתחילות. לפי מה שציטטת הערמונית שלך מוגדלת באופן מינורי. לא נבדקה לך שארית שתן ולכן כדאי לברר אם אתה מרוקן עד הסוף. בכל מקרה ניתן לנסות טיפול תרופתי להקל עליך, אם תרצה- יש כמובן להבדק קודם כל ע"י אורולוג , לעבור מס' בדיקות בסיסיות ובהתאם לצרכיך ולתוצאות הבדיקות הוא יוכל להתאים לך את הטיפול .

09/03/2014 | 11:34 | מאת: גיל

בבדיקות שעשיתי לפני כשנה מצאו שיש לי הגדלה שפירה של הערמונית , האורולוג שלי אמר לי שאפשר לחיות עם זה כל עוד זה לא מפריע לי לחיי היומיום. לאחרונה התחלתי לקום מספר פעמים בלילה להשתין. האם ישנם טיפולים טבעיים/צמחיים מומלצים טרם השימוש בתרופות על בסיס כימי? תודה, גיל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גיל, ראשית לפני שאתה נוטל תרופות בכלל, בדוק האם אתה שותה הרבה לפני השינה- בעיקר קפאין/אלכוהול, כך שאם תמנע מכך אולי תקום פחות. שנית אכן יש תרופות צמחיות שניתן להשתמש בהן, כמו דקל ננסי, פרחי צבר, ליקופן ועוד. חלקן ניתן להשיג בבתי מרקחת כתוספי מזון ויש גם תרופת מרשם בשם פרמיקסון שניתן לקבל מהרופא והיא מכילה דקל ננסי ועשויה לעזור.

09/03/2014 | 11:21 | מאת: יוליה

שלום רב, בעלי קיבלת לפני מספר חודשים מרשם לפרמקיסון. בתפיסה שלנו אנו מעדיפים להימנע עד כמה שאפשר מתרופות. האם פרמקיסון היא אכן תרופה צמחית? למה היא עדיפה בעצם על פני תוספי התזונה שנמצאים על המדף בבית המרקחת? תודה מראש על ההכונה יוליה ד. א. יש כבר שיפור בתופעות שלשמם הוא נוטל פרמיקסון...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אכן פרמיקסון היא תרופה צמחית לחלוטין, עשויה ממיצוי של דקל ננסי SERONA REPENS. היא תרופת מרשם בשל רמת מיצוי גבוהה של התרופה. היא נחשבת מאוד יעילה ולמעה אחת התרופות הצמחיות היחידות שנבדקו במחקרים קליניים, ומכן עדיפותה ע"פ תוספי מזון אחרים.

10/03/2014 | 08:50 | מאת: יוליה

תודה רבה לך דר. שירה על תשובתך המהירה

06/03/2014 | 11:59 | מאת: עמי

שלום ד"ר חתומי שאלתי מדוע יש הנחיה להמנע מיחסי מין 24 שעות לפני בדיקת PSA ? . האם יש קשר בין שפיכה אחורית לתוצאות PSA? תןדה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עמי, כל מיני דברים עשויים להשפיע על תוצאות PSA, בינהם גם מגע מיני, מחלת חום שאינה קשורה לערמונית, דלקת כלשהי בגוף ועוד ועוד. היות ש PSA נחשב לסמן סרטן, תשובה גבוהה שלו עשויה להעלות חשד שאינו אמיתי, שיוביל לביופסיות ערמונית מיותרות וכו'..שכן מדובר בסמן מאוד לא ספציפי.. ולכן חשוב להגיע לבדיקה זו מתוך בריאות שלמה ולא לאחר מגע מיני.

03/03/2014 | 14:59 | מאת: אבי

שלום רב.ברצוני לדעת מה היא בדיקה אורודינמית כיצד היא נעשית והאם היא מכאיבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בדיקה זו נעשית בד"כ לצורך אבחון הפרעות בשלפוחית ובהתרוקנותה. היא נעשית בעזרת קטטר המוחדר לשלפוחית דרך השופכה (באיבר המין) ונותנת מידע על נפח, לחץ ותחושה בשלפוחית, וגם על היכולת להתרוקן. לא מדובר בבדיקה כואבת.

27/02/2014 | 14:57 | מאת: גד

שלום ד"ר חתומי, נשלחתי לבדיקת PSA חוזרת לאחר שבדיקת ה-PSA הקודמת היתה מעל 4. (אני בן 49). להלן התוצאות: psa total - 4.113 psa free- 1.184 psa ratio-28.8 האורולוג ציין כי בהתאם לממצאים נשקול הפנייה לבדיקת ביופסיה. אשמח לחוות דעתך באשר לתוצאות הנ"ל. האם יש סיבה לדאגה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בגילך הבדיקות שציטטת סה"כ בנורמה. צריך לזכור שרמת PSA אינה ערך מוחלט ומושפעת מסיבות רבות וולא רק מנוכחות מחלה סרטנית. צריך כמובן להשוות לבדיקות קודמות, לממצאים בבדיקה גופנית שתעבור אצל האורולוג שלך, ולמידות ערמונית באולטראסאונד.

25/02/2014 | 21:04 | מאת: עדן

אבי בולע את תרופת הדואודרט מזה כ-3 חודשים.הרופא ניתנה לו על ידי אורולוג שאמר כי עליו ליטול אותה למשך כל חיו.רופא המשפחה בביקור שגרתי אמר כי תרופה זו לשימוש של 6 חודשים ואחר כך יש להחליפה באחרת. האם זה כך?עוד אציין כי אבי בן כ-80 ומשתמש בתרופה בשל בעיית אצירת שתן וערמונית מוגדלת.מאז השימוש בתרופה מתן השתן השתפר. לתשובתך אודה עדן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, דואודרט היא תרופה יעילה מאוד לשיפור ההשתנה ולמניעת גדילת הערמונית וארצית שתן. במקרה בנדון ע"פ מה שאת/ה מספר/ת צדק האורולוג ולא רופא המשפחה. אם הטיפול עזר אכן יכול להמשיך ללא שינוי, וכן, אפילו לכל החיים. החלטה על הפסקת טיפול תלויה בהאם התרופה עוזרת או לא, ןאם יש תופעות לוואי.אם אין הפרעות ויש שיפור- אין סיבה להפסיק. א

25/02/2014 | 13:10 | מאת: שי

האם מישהו כאן בפורום ניסה את אחד מהתוספים מהתוספים השונים (בכדורים על בסיס צמחי) הנמצאים בשוק ויכול לספר את חויותיו מסקנותיו ?

26/02/2014 | 15:23 | מאת: שגב

כן ניסיתי ואלה התוצאות:- א.קומפלט- סו פלמנטו פיגום וליקופן של סולגאר-צמצם מעט את תדירות ההשתנות בלילה . ב.אבקת דקל ננסי-לא משהו. ג.פרוסמד פורטה -טוב. ד.גרעיני דלעת-טוב מאוד,אבל מצריך לוגיסטיקה,קונים גרעיני דלעת לא קלויים (המחירים לא בשמים,בשוק הכרמל,40 ש"ח לק"ג ,בחצי חינם-30 ש"ח לק"ג) קולים בבית קלייה קלה-ללא מלח,אפשר גם ללא קלייה בתנאי שהגרעינים טריים ולא לחים כדי שיהיה אפשר לפצח אותם. מפצחים כל יום כמות של פעמיים חופן כף יד,אחרי מס' ימים מתחילים להרגיש את השפעת הגרעינים,לאחר 10-14 ימים אין יקיצות בלילה להשתנה,קיימת רק בעיה שבגרעיני הדלעת יש כמות גדולה של אומגה 6 ,את זה אפשר לבדוק עם מומחים לטיפול בתזונה צמחונית,אני הכנתי ופצחתי גרעיני דלעת במשך חודשיים ,זה היה טעים,את אומגה 6 לא הרגשתי-אבל הכי חשוב לא רצתי בלילות לשירותים. הפסקתי בגלל הלוגיסטיקה ,לקנות,לקלות ולדאוג שתמיד יש מלאי בבית. זה חצי שנה שאני נוטל תרופה בשם מינרין פלט 120 מק"ג(ומברך יום-יום את האורולוג) מסיסה בפה -ללא מים ,לפני השינה ,מאז שחכתי מקימה בלילה,מצריבה ,חוסר התרוקנות וכו'(הכדור הזה מחייב בדיקות דם כל 2-3 חודשים לבדיקת רמות הנתרן והאשלגן בדם.

08/03/2014 | 18:15 | מאת: שי

האם למישהו יש ניסיון עם מוצר זה ותוך כמה זמן ניתן להרגיש בהשפעה ??

09/03/2014 | 11:21 | מאת: אילן

אני משתמש בפרמיקסון מזה כשנה. והוא בהחלט "עושה את העבודה". אני מרגיש שיפור ניכר וכבר לא קם בלילה כמו פעם. זה על בסיס צמחי אך דורש מרשם רופא ומחירו סביר.

25/02/2014 | 10:03 | מאת: עמי זיו

אני בן 66 התחלתי לקחת אומניק אוכס לפני 5 חודשים ה-psa שלי עלה מ-3.3 ל- 4.25 האם יש קשר תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך עמי. בד"כ נותנים טיפול בתרופות הללו למי שיש לו הפרעות במתן השתן. רמת ה PSA אינה קשורה לתרופה. אם יש עליה ב PSA , בעיקר אם העליה היא במהלך תקופה קצרה - יש להבדק אצל אורולוג בבדיקה גופנית וגם לקבל הערכה ב US עד גודלה ועל השארית. בהתאם לממצאים יוחלט מה המשך הבירור והטיפול.

23/02/2014 | 11:11 | מאת: מ.ש

בעלי עבר בדיקה למצב ערמונית והתוצאה היא ערמונית 20 סמ"ק. בלי תסמינים מיוחדים לדבריו.לא מוכן ללכת לרופא למרות שיש לו הפנייה לאורולוג.האם זה צריך להדאיג אותי.

שלום לך. לא הסברת איזו בדיקה בעלך עבר ואני מניחה שמדובר באולטראסאונד? לא ציינת את גילו של בעלך או את הסיבה שביצע את הבדיקה. עמונית 20 בנפח סמ"ק - גודל תקין בעיקרון.

20/02/2014 | 19:51 | מאת: בן חיים

שלום וברכה בבדיקת אולטרהסאונד נתקבלו התשובות שלפוחית השתן בקיבולת תקינה ודפנות סדירים. ערמונית 3.3x32.9 נפח 15 סמק -- נצפתה שארית שתן של 15 סמק. -- אני בן 64 שנה האם יש מקום לדאגה . בתודה בן חיים

שלום רב, הבדיקה שאתה מתאר תקינה.

ושאר פטנטים לפתרון הבעיה,אני מציע לבדוק עם האורולוגים המטפלים שלכם לנסות את התרופה- מינרין מלט 120 מק"ג. אני לוקח אותה כ-6 חודשים ואני מרוצה מאוד,פשוט שכחתי מה זה לקום בליליה מס' פעמים להטיל שתן,מה זה צריבה במתן שתן,אי התרוקנות,או המתנה שהשתן "יעשה טובה" ויצא. משתין 2-4 פעמים ביום בזרימה תקינה וחלקה ואפס פעמים בלילה. יכול להיות שיש גם תרופות אחרות עם אותה הצלחה,יכול להיות שהמינירין מתאימה לי ולא לכולם. לכן כדאי לנסות תרופה זו לפני שהולכים לניתוח/אידוי/הלם,,,ושאר "מרעין בישין"

18/02/2014 | 21:35 | מאת: יוסי

שלום, אני בן 56, לפני כ 3 חודשים נמצא לי סרטן בביופסיה,גליסון7 לפי 3+4 . באופן מוזר ה PSA שלי נמצא במגמת ירידה ע"פ שנתיים מ ~7 ב 2011 לערך של ~5 כיום. מה יכולה להיות הסיבה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא תמיד יש הסבר חד משמעי למה שאתה מתאר. בחלק מהמקרים אם אתה מקבל טיפול תרופתי להטבת השתנה זה משפיע על ה PSA, ולעיתים נראו מקרים בהם לאחר הביופסיה ה PSA ירד (אולי בעקבות הוצאת חלק מהמחלה בביופסיה עצמה?). בכל מקרה עליך להיות במעקב אורולוגי ולהחליט על המשך הטיפול בהתאם לתוצאות הבדיקות שעברת!

16/02/2014 | 16:16 | מאת: מתעניין

שלום. אם חס וחלילה יהיה צורך לכרות ערמונית עקב הפרנות במתן שתן האם שיטת האידוי מקובלת ברפואה? או שיטת פתיחת הבטן היא המקובלת. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

השיטה המקובלת לניתוח ערמונית היא השיטה הסגורה TURP היא נחשבת ל GOLD STANDARD ולא הניתוח הפתוח. עם זאת, ניתוח TURP מוגבל לערמוניות עד גודל של כ-70 גר' ולכן רופא שאינו מיומן בשיטת האידוי יבחר בניתוח פתוח. שיטת האידוי המשולבת TURP+TUVP מאפשרת לטפל בכל גודל ערמונית גם גדולה במיוחד ללא צורך בפתיחת בטן. השיטה מקובלת בארה"ב במעל 40% מהמרכזים הרפואיים. כמו כן היא מופיעה בספרות המקצועית האורולוגית כאחת השיטות המקובלות לטיפול בערמונית מוגדלת שפירה. גם בארץ ישנם מספר רופאים המבצעים את שיטת האידוי, עם זאת רצוי לבחור רופא מיומן עם ניסיון עשיר בשיטה שתבחר לבצע. בהצלחה.

17/02/2014 | 22:17 | מאת: חיים

שלום איך בוחרים רופא מיומן עם ניסיון עשיר בשיטה TURP+ TUVP חיים

שלום רב, החלטה על צורך בניתוח כריתת הערמונית תלויה בגורמים רבים וכל גם החלטה על הגישה הניתוחית . חשוב להבדק אצל אורולוג והוא יפנה אותך לבדיקות לצורך השלמת הבירור. לפיהן יבין מה הבעיה שלך, מה גודלה של הערמונית ומה דרך הטיפול היעילה ביותר עבורך. לא לכל בעית השתנה מיד מציעים ניתוח. כאן מדובר בפורום כללי, הנותן יעוץ כללי בלבד. כל זה אינו תחליף לבדיקה אישית אצל אורולוג. אם תצטרך ניתוח הוא יוכל לתת לך המלצה מסודרת. בארץ יש אורולוגים מצויינים ומנתחים מעולים.

15/02/2014 | 20:39 | מאת: אופיר

ד"ר שלום, אבי אושפז בשל סחרחורות ולחצים בראש ובגוף ותסמינים נוספים, הרופאים קבעו כי צריכת תרופות מסויימות מגבירות את תת לחץ הדם והמליצו להוריד מינון.שנים שאבי צורך תרופה בשל ערמונית מוגדלת בשם קסטראל.אציין כי הוא 5 שנים אחרי כריתת קיבה בשל גידול, כרגע ללא הישנות המחלה.אנא המלצתך בעניין.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קסטראל היא תרופה מקבוצת חוסמי אלפא שמטרתן לשפר את זרימת השתן וניתנת למטופלים עם הגדל שפירה של הערמונית החווים קשיים בהתרוקנות. אחת מתופעות הלוואי הידועות שלה היא הורדת לחץ דם. אם אביך נטל אותה מס' שנים ללא הפרעה זו קשה להאמין שספציפית כרגע באופן פתאומי גרמה לכך אבל ניתן להפסיקה ולעקוב אחר מתן השתן- אם מתקשה לרוקן, יש צורך להחזיר טיפול או לשנות למינון נמוך או לתרופה אחרת מאותה קבוצה שאולי לא תגרום לו ירידת לחץ דם. אם לא ניתן לקבל טיפול זה ויש הפרעות התרוקנות משמעותיות יש צורך לשוחח ע האורולוג שלכם ולשקול ניתוח להסרת הערמונית. אין לכך שום קשר לבעיות הקיבה שציינת.

15/02/2014 | 00:39 | מאת: יואל

אני נוטל דאודורט שהוא מרכיב של שתי תרופות. האם מותר לקחת סיאליס כדי לשפר יותר את מתן השתן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בדואודרט יש אכן שתי תרופות: האחת "טמסולין" והשניה "אבודרט". הראשונה משפרת את זרימת השתן והשניה מקטינה את הערמונית. השילוב בין סיאליס לטמסולין לא מומלץ אבל ניתן לקחת את התרופה בהבדל של מס' שעות, או לעבור לנטילת אבודרט בלבד בעת שנוטלים סיאליס.

15/02/2014 | 00:30 | מאת: יואל

14/02/2014 | 14:30 | מאת: אילן

בן 59 עקמת\נטיה שהחלה בשנה האחרונה,איני יודע מדוע,אך אולי בגלל פעילות מינית מוגברת?? האם יש תרופות לשיפור או מניעת המשך של התופעה? האם יש אפשרות שהנטיה אינה פיירוני ? לא אובחנתי, הבנתי שמאד קשה לאבחן?? וחשבתי שאין תרופה! בעבר לקחתי הרבה ויטמיןE אבל קראתי שי שבזה יותר נזק מתועלת! האם יש טעם באיבחון ואם כן מי הרופא בתחום?איני חושב שניתוח מוצדק במקרה שלי! תודה מראש על הארת הנושא.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי אין זה הפרורום לדיון במחלת פיירוני. אבל אכן חשוב שתיגש לבדיקת אורולוג והוא יחליט מה ניתן לעשות. בחלק מהמקרים מנסים תרופות- ואכן היום מומלץ להמנע מויטמין E- אם הטיפול התרופתי לא יעיל יש לשקול ניתוח. איני נוהגת להמליץ כאן על רופא ספציפי אבל במרפאות תפקוד מיני בבתי החולים המרכזיים (איכילוב, בילינסון, רמבם ועוד) יש מומחים מצויינים לנושא. אתה יכול גם לברר דרך "גוגל".

13/02/2014 | 19:23 | מאת: נתן

ד''ר שלום בן 24 , מזה כחודש אני סובל ממתן שתן מוגבר (כול 10 דקות ממש ) ומצריבה בשופכה במתן שתן , ולפעמים סובל גם מהססנות במתן שתן , ביצעתי בדיקות תפקודי כליה וסוכר שיצאו תקינות בוצעו כבר 3 בדיקות שתן כולל תרבית שכולם יצאו תקינות , בוצע גם US כליות דרכי שתן שלפוחית וערמונית- אשר גם יצא תקין , הייתי אצל אורולוג אשר נתן לי את התוסף פרמיקסון פעמיים ביום למשך חודש , כאשר שאלתי האם הדבר יכול לבוא מין הערמונית , הרופא אמר שלא הדבר פוגע לי קשות באיכות החיים ואני ממש אובד עצות , האם אני צריך להיות מודאג ?? ממה זה יכול לנבוע

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש הרבה גורמים לתחושת צריבה בשופכה. אם אין שופ ממצאיל בבדיקות שתן רגישות מומלץ לשלוח בדיקת PCR למחלות מין (כלמידיה, מיקופלזמה, אוריאופלזמה) וגם תרבית לזרע. אם אין ממצאים ואין הטבה עצמונית או בעקבות הטיפול בפרמיקסון שעושי להועיל- ממליצה שתשלח בדיקת שתן לציטולוגיה ותתייעץ עם האורולו שלך לגבי צורך בציסטוסקופיה. בנתיים תימנע מגריינים שונים כמו אלכוהול, קפאיןף שוקולד, עישון

13/02/2014 | 08:28 | מאת: שלום

אני בן 65 לוקח מאובחן בערמונית מוגדלת ולוקח אבודארט ואומניק ובמקביל תוספי מזון לשיפור האון של הגבר שנראה לי עובדים יפה. האם הכדורים נוגדים זה את זה? תוספי המזון יש חומר לשיפור הטסטטורון.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי לא יכולה להתייחס לאותם תוספי מזון שציינת כי איני יודעת מהם. באופן כללי עליך לדעת שרוב התוספים הללו אינם מבוקרים ולא נבדקו מחקרית ולכן לא בטוח שכלל ניתן לתת לת תשובה מושכלת. בכל מקרה חשוב שתעיין בכל עלוני הצרכן המצורפים לתרופות ולתוספים ותקרא האם יש שם דגש לגבי שילוב תוספי מזון עם תרופות ואיזה.

14/02/2014 | 18:27 | מאת: שגב

לשלום. מציע לך לשאול את השאלה בפורום תוספי מזון,לזכות הנתורופתים המנהלים את הפורום שהם ישרים והוגנים,ברגע שיש תוסף מזון שעלול להפריע לתרופה הם יגידו לך לא לקחת את התוסף,יש גם תוספי מזון שמחזקים השפעה של תרופות.

11/02/2014 | 19:53 | מאת: גד

שלום רב. בן 50.ביצעתי בדיקות סקר שגרתיות. ביניהן בדיקתpca בממצא 4.42. נשלחתי בעקבות זאת לct. הממצאים ערמונית מוגדלת שארית שתן לאחר התרוקנות בנפח 15 סמק. בלוטת ערמונית מוגדלת במימדים 59x37x43. מה משמעות התוצאות האם יש סיכוי כי מדובר בממצא ממאיר? האם יש צורך בבדיקות נוספות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני מאמינה שהתכוונת לרמת PSA ולא PCA. ושביצעת אולטראסאונד ולא CT. לפי מה שציינת הערמונית בינונית בגודלה וזה מתאים סה"כ לרמת ה PSA שנמדדה . שארית השתן קטנה ולא משמעותית. ע"פ כל הנ"ל לא ניתן לקבוע אם יש מחלה ממאירה. עליך לעבור בדיקה גופנית אצל האורולוג, והוא גם יברר איתך לגבי תסמינים ובדיקות נוספות שאולי ביצעת או יבקש שתשלים לצורך מעקב והחלטה על המשך בירור או טיפול.

שלום לערמונית מוגדלת האם ניתן לקחת אבודרט וסיאליס 5 מ"ג בו זמנית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין מניעה מנטילת התרופות האלו בו זמנית.

11/02/2014 | 12:13 | מאת: שרון

בן 60. ב10 השנים האחרונות תכיפות במתן שתן. בזמן האחרון- בלילה קם רק פעם אחת להשתין ( אם בכלל ) ביום משעה 10:00 ועד 20:00 תכיפות השתנה בערך כל שעה ! (+- 1.2 שעה ) מדי פעם יש יום "נורמלי " שאני משתין "רק" כל שעתיים , שעתיים וחצי. בדיקת אולטרסאונד נראה הכל תקין - כליות בסדר(ציסטות לא משמעותיות לדברי האורולוג ), כיס השתן בסדר מכיל לפני ההתרוקנות 100 סמ"ק אין שארית אחרי התרוקנות ערמונית בעלת משקל 32 גרם. PSA 1.27 . בבדיקה של האורולוג ידנית לדבריו הערמונית בסדר. ניסיתי כחודש לקחת אומניק 0.4 ללא שינוי משמעותי. אין לי בעיות בזרם השתן (בעיה רק בהתחלת מתן שתן - לוקח זמן להתחיל אבל אחרי זה שוטף ) העניין מפריע לי בחיי היום יום . כל יציאה זה חיפוש אחרי שרותים. באמצע סרט קולנוע אני כבר מתחיל להרגיש לחץ שמטריף אותי. האורולוג בפעם האחרונה אמר לי "להשלים" ולהתרגל למצב כי לא נראה לו שיש לי בעיה משמעותית - מה שלא נראה לי בכלל. בקיצור- מה עוד אפשר לבדוק או לנסות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לפי מה שתיארת הערמונית תקינה וזרם השתן סדיר אבל יש לך תסמינים של שלפוחית רגיזה (תכיפות ודחיפות וקימות להתרוקן בלילה-נוקטוריה). ממליצה לך לדבר עם האורולוג שלך על טיפול בתרופות אנטיכולינרגיות, אלו תרופות שמרגישות את הצורך להתרוקן כל הזמן ויקלו עליך. למשל תרופה כמו ספזמקס, טוביאס, וסיקייר . כולן כמובן במרשם רופא.

12/02/2014 | 15:43 | מאת: שרון

1. אולי לא הסברתי את עצמי טוב- אני לא קם בלילה כלומר אין נוקטוריה !!! הבעיה היא רק לאורך היום ! 2.משהו בתשובתך לא מובן -" אלה תרופות שמרגישות " ???

11/02/2014 | 11:00 | מאת: רועי

שלום, אני בן 34 בריא בדרך כלל , לאחרונה אני נתקל בתופעה של צורך למתן שתן לאחר שתן , אחרי שאני יוצא מהשירותים במתן שתן אני צריך לחזור שוב , לפעמים יוצאים עוד כמה טיפות , לפעמים אני ממתין חצי דקה ויוצא עוד שתן . לרוב זה קורה בליליה לפני השינה ואני יכול לקום כ 6 פעמים עד שאני נרדם. רופא משפחה הפנה אותי לסונר דרכי שתן : להלן הממצאים: כליה ימנית :11.4 כליה שמאלית : 11.1 , הכליות בגודל תקין , ללא עדות גושים , אבנים או הידרונפרוזיס. הערמונית מוערכת כ 40 סמק , מוגדלת . כיס השתן במבנה תקין ללא שאריות שתן לאחר התרקונות . אבקש לשמוע האם יש סיבה לחשוש? ולחילופין האם יש טיפול? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הבדיקה שציית תקינה. התסמינים יכולים להיות סוג של גירוי יתר ולכן רצוי למצוא מה מונע אותם (להמנע מקפאין ואלכוהול למשל), להקפיד לסחוט את האיבר בסיום ההתרוקנות ולהפחית STRESS.

08/02/2014 | 12:05 | מאת: הלל

האם דודרטי יעיל בלקיחת כדור פעם ביומיים? לכמה זמן צריך לקחת אותו? ( הרופא רשם לי את התרופה) אני כבר לוקח אותה כבר מעל חודש ימים.

שלום רב, יעילות הטיפול בדואודרט נבדקה רק בנטילה יומית ולא אחת ליומיים כך שאיני יכולה למליץ לך לא לקחת אותו מסודר כל יום. אם אינך רואה הטבה בעזרת הטיפול ראשית חשוב לחזור לטיפול יומי, אם זה לא עוזר פנה לאורולוג המטפל שלך ודון עימו על אופציות להמשך.

07/02/2014 | 11:13 | מאת: מק

האם בליט דיסק בחוליות גב תחתון L4 L5 יכולים להשפיע על קושי במתן שתן"

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זה עשוי לקרות, בעיקר אם הפרעות בריקון השתן החלו בזמן שיש לך כאבי גב תחתון ואובחן בלט דיסק בגובה זה של עמוד השדרה. אכן חוט השדרה מאיזור זה מעצבב את השלפוחית ורצפת האגן ועשוי להיות קשר. שווה להתייעץ גם עם נוירולוג/נוירוכירורג.

06/02/2014 | 13:20 | מאת: עמיר

בן 49 כול חיי הסתדרתי עם הטלת שתן בתדירות גבוהה .אפילו בצבא קבלתי אישור מיוחד לצאת כול רבע שעה לשרותים בתקופה הזאת אני ממשיך לסבול עם אותה בעייה רק שכעת יש לי קושי רב להוציא את השתן עשיתי בדיקות והאורולוג אמר שכול הבדיקות מצוינות{ערמונית -שתן-דם- כליות.} הרופא המליץ לי על כדורים אומניק אוקאס 0.4 . האם אפשר לקחת את הכדורים כשלא נמצאה הבעייה ? או לבקש בדיקות נוספות ואיזה? תןדה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יכול להיות שאתה כמו אנשים רבים אחרים סובל מתסמונת שלפוחית רגיזה שביטוייה בד"כ תכיפות ניכרת למתן השתן, דחיפות לריקון או קימות בלילה לשירותים, ועדיין הבדיקות יוצאות תקינות.לא כל הפרעה במתן השתן היא באוטומט בגלל הערמונית (גם לנשים יש בעיות כאלה ואין להן ערמונית). אם יש לך קושי בריקון אכן הטיפול הוא לתסמינים- לשיפור ההתרוקנות. אומניק אכן יכולה לעזור. בכל מקרה כדיא לך לדון עם האורולוג המטפל שלך על האופציות השונות ואם הוא רואה לנכון להמשיך בירור בבדיקות נוספות .

06/02/2014 | 12:56 | מאת: גבריאל

בן 52 .בדיקות אולטרסוונד כליות +וערמונית תקינות. וגם בדיקות שתן ודם תקינות בהחלט. ערמונית לא לא מוגדלת. למרות זאת ישנו קושי בהטלת השתן. אחרי שמתחיל לצאת השתן אז ישנה זרימה טובה ומפסיק לכאוב . גם בלילה רץ מספר פעמים עם קושי להתאפק וכשמגיעים לאסלה לוקח זמן עד שמתתחיל לצאת השתן הצעת לי לקחת תרופות כאשר הבדיקות יצאו תקינות ?האם לא צריך לבקש מהאורולוג עוד בדיקות לפני שלוקחים כדורים? ואם הכדורים יעזרו זה זמני? או קבוע ?מבלי לדעת מה הבעיה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מזכירה לך שמסובר כאן בפורום כללי ומתן המלצות בלבד ולא הוראות לטיפול. ולכן את השאלות הללו עליך להפנות לאורולוג שבדק אותך גופנית ועבר על בדיקותיך, מכיר אותך ואת מצבך הכללי ויכול להחליט מה הטיפול המתאים לך. יש הרבה בעיות בכל תחום שהוא שלא תמיד עולים על המקור, והבדיקות תקינות, ועדיין יש הפרעות שונות, ולכן מומלץ טיפול להקלת התסמינים,לאחר שנשללו מחלות או בעיות המצריכות טיפול במחלה/בעיה עצמה. בכל מקרה כפי שהמלצתי לך בעבר- הרופא המטפל שלך שבדק אותך ועבר על כל תשובות הבדיקות שלך אכן יודע מה הכי מתאים לך. וסתם לדוגמא: גם בצינון אתה יכול לטפל בלי לדעת מהו החידיק או הוירוס שגרם לבעיה.

06/02/2014 | 10:00 | מאת: תאו

שלום אני גבר בן 38,בריא בדרך כלל מדי שנה עובר בדיקות מקיפות בשר"ם הכוללת שתן,דם,לב והכל תקין הערה : יש לי משקל גבוהה ונמצא תהליך דיאטה עצמאי בתקופה האחרונה (כנראה בחורף אך לא יכול לאושש) סובל מהשתנת יתר ובעיקר מפריע לי בלילות במדידות שעשיתי יוצא לי כי משתין קרוב ל 8-10 פעמים ב 24 שעות מתוכם 1-2 פעמים בלילה באופן קבוע וכמעט בשעות קבועות הבעיה מתעוררת שאני ללא תשומת לב מחזיק את השתן וכשאני קם בכל זאת מצליח להתרוקן אך בקושי. והפטנט כדי שאוכל להתרוקן ללא מאמץ יש צורך בלהתעורר טוב ולהעסיק את עצמי במשהו שירגע אותי אז משתחרר כי כל הזמן חושש שלא אצלח שוב זה קורה לי בלילות בלבד. אני רוצה לציין כי סובל מחוסר טסטסטרון מולד ולכן מקבל זריקה חודשית מזה שנתיים (בדיקת TESTES כללי לאחרונה עומד על 1.88 וחופשית 0.81) בגלל הזריקות תדירות יחסי המין עלו מפעל בשבוע לכמעט 3-4 פעמים בשבוע אני סובל מזה שקם כל לילה ולא מצלח להתרוקן וגורם לי להרגיש מעט כאבים מודאג אם זה קשור לערמונית, או קשור לטסטסטרון או ליחסי המין בבקשה את עזרתך אני מאוד מודאג מבעיה רצינית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ממליצה לך לפנות לבדיקה אורולוג כולל בדיקה גופנית למישוש הערמונית. לבדוק באולטראסאונד דרכי השתן שאתהמתרוקן עד הסוף ושאין לך שארית. אולי יש מקום לשקול ציסטוקופיה לשלול היצרות בשופכה..כלומר יש הרבה אפשרויות לטיפול בהפרעות במתן השתן שלך אך לפני שמחליטים מה מתאים לך צריך להשלים את הבירור. בנתיים חשוב שתבדוק היטב כמה ומה אתה שותה היות שיש חומרם שונים שמשפיעים מאוד כמו קפאין אלכוהול שוקולד וכדומה- מהם רצוי להמנע. חשוב להמנע מהפרשה בשתיה באופן כללי. כדאי גם להוריד STRESS שמאוד משפיע.

05/02/2014 | 01:04 | מאת: דני

חולה קשה במחלת פיירוני - נאמר לי שהתרופה PENTOX טובה ויעילה מדוע אין היא מאושרת לחולים במדינת ישראל העלובה????????????????? חיים מסריחים :(

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי אינך בפרורום הנכון ואני איני הכתובת לנושא סל התרופות. בכל מקרה, אתה הרי כבר יודע שמחלת פיירוני היא מחלה כרונית שלרוב עמידה לטיפול תרופתי. עדין לעיתים יש תרופות שאם ניתנות בשלב הראשוני של המחלה, עשויות לעצור את התהליך ולמנוע החמרה, אך אם כבר אתה בשלב הכרוני, כנראה שטיפול תרופתי לא יעזור ויש מקום לשקול ניתוח. בארץ יש מס' מומחים מצויינים לנושא, בעיקר במרפאות החוץ להפרעותת תפקוד מיני במרכזים הגדולים, למשל רמב"ם, בילינסון, תה"ש, ועוד.

04/02/2014 | 19:10 | מאת: שלום

אני בן 55 .האורולוג נתן לי אומניק אוקאס 0.4 .1 ביום . האם אלה כדורים שלוקחים באופן זמני או באופן קבוע .כרוני. יש לציין שכול הבדיקות שעשיתינמצאו תקינות .ערמונית .שתן דם כליות ובכול זאת האורולוג אמר שאני אקח את הכדורים האלה .[הבעיה הייתה קושי בהטלת השתן ]

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם יש לך קושי בריקון השתן, גם אם הבדיקות תקינות אכן יש מקום לתת לך טיפול לשיפור ההתרוקנות. אומנק היא תרופה מצויינת לשם כך. בד"כ מדובר בנטילה קבועה של הטיפול ואיןלרוב בעיה להמשיך לקחת אותה קבוע לאורך זמן/באופן כרוני. ממליצה לך להתחיל לתקופה מסויימת של מס' חודשים ולראות אם זה עוזר לך או לא. בהתאם לכך להתייעץ עם הרופא המטפל שלך כיצד להמשיך.