פורום ערמונית (פרוסטטה) מוגדלת

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - אורולוגיה
הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית (פרוסטטה) הינה תהליך פיזיולוגי המופיע עם הגיל. לאחוז ניכר מהגברים מעל גיל 50 יש בלוטת ערמונית מוגדלת. הנתונים מראים שאחד מכל שני גברים בגיל 50 סובל מבעיית ערמונית מוגדלת. ככל שעולה הגיל מתרחבת התופעה. תסמינים עיקריים של ערמונית מוגדלת באים לידי ביטוי כאשר הבלוטה גדלה לכיוון השופכה וגורמת לקושי במתן שתן. פורום בלוטת ערמונית מוגדלת הוא המקום להתייעץ בנושאים הקשורים לבעיות במתן שתן, דחיפות ותכיפות, מאמץ בזמן מתן שתן, התעוררות מספר פעמים בלילה על מנת להטיל שתן וכדומה. פורום זה הוא המקום לשאול על תופעות אלו, על הטיפול בהן ועל דרכי התמודדות. בואו לדבר על זה בפורום בלוטת ערמונית (פרוסטטה) מוגדלת.
1924 הודעות
1843 תשובות מומחה

מנהל פורום ערמונית (פרוסטטה) מוגדלת

17/03/2014 | 15:34 | מאת: יהודה

שלום בן 34 בריא היום לאחר מתן שתן היה לי מקרה חד פעמי של הפרשה ירוקה והרגשה כמו של שפיכה אחרי קיום יחסי מין. האם עליי לדאוג? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הפרשה ירוקה נשמעת כמו זיהום של השופכה, ואולי מחלת מין. ממליצה לך לגשת לבדיקת רופא בהקדם

16/03/2014 | 09:42 | מאת: אליעזר

שלום אני בן 66 ליפניי כחצי שנה בבדיקת psa היתה התוצאה 4.30 ,תוך כדיי נטילת אומניק .האורולוג שינה את סוג הכדור לדואודרט ולאחר 4 חודשים עשיתי בדיקת PSA נוספת והתוצאה 3.40 .השאלה האים עקב נטילת הדואודרט התוצאה טובה או שיש צורת חישוב אחרת לבדיקת הערכים.ץ תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אכן דואודרט מביא לירידת PSA חשוב לראות במקביל מה היו רמות הPSA הקודמות שלך, ומה הממצאים בבדיקה גופנית.

14/03/2014 | 10:34 | מאת: נטלי

שלום ! יש לי כל הזמן פיפי אני קמה גם בלילות בגלל זה קבוע. אני לא יכולה להיות בנסיעות ארוכות, בעבודה אני כל שנייה בשירותים אפילו לפעמים אני יוצאת וישר חוזרת שוב, או אפילו יושבת שעה בשירותים מחכה שיתרוקן עוד ועוד. רופאת המשפחה הפנת אותי לצילום -עשיתי אולטרסאוד כליות ודרכי שתן הכל בסדר עם הכליות אבל בצילום רואים שהשתן לא יתרוקן עד הסוף. חזרתי לרופאת משפחה והיא נתנה לי הפנייה לאורולוג . התור לאורולוג הוא רק בעוד חודש .ואני ממש סובלת מה אפשר לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה
14/03/2014 | 16:28 | מאת: ג'

אם את בכללית את יכולה לקבוע תור אצל אורולוג ב- 100 שקל מהרשימה של הרופאים הפרטיים שלהם, במכבי לא יודע כמה זה עולה. את יכולה לקבוע תור לאורולוג של הקופה בעיר קרובה או אפילו באותה עיר רק מקום אחר וזה באמת יכול לקצר תהליכים.

יש איזה טיפול שיכול לעזור עד שיגיע התור לאורולוג? תזונה נכונה או משהו שיפחית את השתן? תודה רבה על העזרה!!!

שלום לך, לא ניתן לתת לך טיפול דרך אתר אינטרנטי.מדובר באתר שנותן מידע כללי בלבד. את יכולה ראשית לפנות לבדיקה כללית אצל רופא המשפחה שיכול גם לשלוח אותך לכל מיני בדיקות ועם התוצאות שלהן תגיעי לאורולוג. בנתיים להמנע מדברים שמגרים למתן השתן כמו קפאין, שוקולד, אלכוהול, מתח נפשי. בהתאם לתוצאות הבדיקות שלך יוכל הרופא להתאים לך טיפול.

13/03/2014 | 15:22 | מאת: ג'

שלום , ראיתי אנשים שמעסים את הפרוסטטה ומגיעים לשפיכה ואני די סקפטי , אני חושב שהם פשוט לוחצים ממש חזק שם וגורמים ליציאת נוזלים וזה נראה לי מסוכן לערמונית שלוחצים עליה חזק? מה דעתך ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אכן לחץ על הערמונית עשוי לגרום ליציאת נוזל זרע שמצוי בערמונית.

10/06/2014 | 18:56 | מאת: דגן

הבנתי מקריאה כי יש תועלת חיובית בעיסוי ערמונית מידי פעם, מאחר והדבר שומר על בריאות ומונע ערמונית מוגדלת בעתיד. הבנתי כי מומלץ שרק רופא מומחה יעשה זאת. האם זנ נכון? ואם כן לאן אפשר לפנות? תודה

אני עומד לפני בדיקת ביופסיה של הערמונית, בדף הסבר של הוראות של פעולות טרום הבדיקה נאמר, בין השאר, שיום לפני הבדיקה אסור לאכול לחם, פירות וירקות, לשאלתי את רופא המשפחה שלי מה כן מותר, הוא ציין, בין השאר, פסטה ואורז. שאלתי היא האם פסטה שהיא גם כן עמילן כמו לחם אכן מותרת בעוד הלחם אסור. אציין עוד שאת שאלתי אני שואל מספרד. אודה מאוד לתגובתך/תשובתך בהקדם. אבי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי אין לי תשובה מלומדת לתת לך כי לכל מכון ביופסיות יש את חוקיו שלו ומלצות שונות להכנה לבדיקה וזה לא משהו מדעי מסודר. בעקרון עדיף שלא תאכל הרבה כדי שלא תהיה לך הרבה צואה. כמובן שעליך לברר מקומית עם המכון בו אתה עובר את הבדיקה.

12/03/2014 | 14:22 | מאת: עמית

שלום, אני בן 50. לאחרונה עברתי שדיקה שיגרתית שנתית והרופא מצא שיש לי בלוטת ארמונית מוגדלת במקצת והפנה אותי לאורולוג. בנתיים עשיתי בדיקת דם ואולטרה סאונד והתוצאות הן: PSA 0.88 ng/ml ערמונית בנפח 25 סמ"ק אני מחכה לתור אצל אורולוג. האם הנתונים שציינתי בעייתים ? מה הנורמה צריכה להיות ? האם בעיה של בלוטת ארמונית מוגדלת היא בעצם בתורשה ואין מה לעשות או שהיא קשורה לתזונה, אורך חיים וכו' ? תודה עמית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בעקרון הבדיקות שצינת תקינות בכל מקרה אם יש לך הפרעות במתן השתן עליך להבדק אצל אורולוג

11/03/2014 | 22:50 | מאת: אילן

שלום רב האם מישהו עבר את הטיפול החדשני בשיטת גת גורן?האם היו הצלחות?תופעות לוואי?אשמח לכל מידע בנושא

לקריאה נוספת והעמקה

אינך בפורום הנכון האיגוד האורולוגי הישראלי אינו מכיר בשיטה זו כטיפול מקובל להגדלה שפירה של הערמונית

12/03/2014 | 11:22 | מאת: יודע דבר

שיטת גת גורן לא מאושרת ע"י משרד הבריאות, מכתב רשמי בנושא יצא במרץ 2013 שהטיפול מותר אך ורק במסגרת מחקרית לא בתשלום תחת מעקב ועדת הלסינקי מוסדית. למרות הפרסומים שלהם לגבי יעילות השיטה, זה תחום שנמצא בתחילת הדרך.

10/03/2014 | 22:27 | מאת: גדעון

שלום רב, אני בן 59 רץ מעל 40 שנה מרחקים ארוכים ובמהירות גבוהה. לאחרונה התחלתי לסבול מתופעה מסוימת והיא , כאשר אני רץ ולאחר ריצה של כחצי שעה (מתוך שעה) אני מרגיש צורך חזק להטיל שתן.לפעמים אני יכול להתעלם , ויש מקרים בהם אני נאלץ להפסיק את הריצה ולגשת לשירותים. יש לציין כי אני נמנע מלשתות הרבה ושותה מעט כמה שעות לפני הריצה, וניגש לשירותים לפני הריצה כדי להתרוקן לגמרי. בנוסף, כאשר אני מפסיק את הריצה באמצע וניגש לשירותים, יוצא לי מעט מאוד שתן, אבל תחושת הלחץ הינה כאילו שלפוחית השתן מלאה מאוד. התופעה הזו מתרחשת מידי פעם ולא כל פעם. יש לציין כי לפני כשלושה חודשים ביצעתי בדיקת אולטראסאונד של הערמונית והתוצאה היא: כליה ימנית ושמאלית כ - 11 ס"מ , פרנכימה שמורה, אין עדות להידרונפרוזיס ואין עדות לאבנים. שלפוחית השתן עם קיבולת טובה ודפנות סדירים. ערמונית מוגדלת בנפח כ- 33 סמ"ק. קראתי חומר בנושא ערמונית מוגדלת, ואני לא סובל מהתסמינים של ערמונית מוגדלת ואין לי צורך בטיפול כלשהוא. שאלתי היא בנושא הלחץ בעת הריצה והאם ניתן לעשות משהו על מנת שהתופעה לא תקרה ולא תהייה הפרעה בעת הריצה הארוכה. תודה על ההתייחסות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, פעילות גופנית , בעיקר ריצה, מגבירה את זרימת הדם באיזור האגן ויכול להיות שזו הסיבה לתלונה שלך. אם אתה שותה קפה לפני הריצה או משתמש בתוספי מזון לאצנים- אלו עלולים להכיל קפאין בכמות משמעותית והייתי ממליך לך להמנע מהם. בכל מקרה בדוק עם עצמך האם במהלך היום או הלילה יש לך גם הפרעות לריקון- כי אתה בקבוצת גיל שבעיות אלו מתחילות. לפי מה שציטטת הערמונית שלך מוגדלת באופן מינורי. לא נבדקה לך שארית שתן ולכן כדאי לברר אם אתה מרוקן עד הסוף. בכל מקרה ניתן לנסות טיפול תרופתי להקל עליך, אם תרצה- יש כמובן להבדק קודם כל ע"י אורולוג , לעבור מס' בדיקות בסיסיות ובהתאם לצרכיך ולתוצאות הבדיקות הוא יוכל להתאים לך את הטיפול .

09/03/2014 | 11:34 | מאת: גיל

בבדיקות שעשיתי לפני כשנה מצאו שיש לי הגדלה שפירה של הערמונית , האורולוג שלי אמר לי שאפשר לחיות עם זה כל עוד זה לא מפריע לי לחיי היומיום. לאחרונה התחלתי לקום מספר פעמים בלילה להשתין. האם ישנם טיפולים טבעיים/צמחיים מומלצים טרם השימוש בתרופות על בסיס כימי? תודה, גיל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גיל, ראשית לפני שאתה נוטל תרופות בכלל, בדוק האם אתה שותה הרבה לפני השינה- בעיקר קפאין/אלכוהול, כך שאם תמנע מכך אולי תקום פחות. שנית אכן יש תרופות צמחיות שניתן להשתמש בהן, כמו דקל ננסי, פרחי צבר, ליקופן ועוד. חלקן ניתן להשיג בבתי מרקחת כתוספי מזון ויש גם תרופת מרשם בשם פרמיקסון שניתן לקבל מהרופא והיא מכילה דקל ננסי ועשויה לעזור.

09/03/2014 | 11:21 | מאת: יוליה

שלום רב, בעלי קיבלת לפני מספר חודשים מרשם לפרמקיסון. בתפיסה שלנו אנו מעדיפים להימנע עד כמה שאפשר מתרופות. האם פרמקיסון היא אכן תרופה צמחית? למה היא עדיפה בעצם על פני תוספי התזונה שנמצאים על המדף בבית המרקחת? תודה מראש על ההכונה יוליה ד. א. יש כבר שיפור בתופעות שלשמם הוא נוטל פרמיקסון...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אכן פרמיקסון היא תרופה צמחית לחלוטין, עשויה ממיצוי של דקל ננסי SERONA REPENS. היא תרופת מרשם בשל רמת מיצוי גבוהה של התרופה. היא נחשבת מאוד יעילה ולמעה אחת התרופות הצמחיות היחידות שנבדקו במחקרים קליניים, ומכן עדיפותה ע"פ תוספי מזון אחרים.

10/03/2014 | 08:50 | מאת: יוליה

תודה רבה לך דר. שירה על תשובתך המהירה

06/03/2014 | 11:59 | מאת: עמי

שלום ד"ר חתומי שאלתי מדוע יש הנחיה להמנע מיחסי מין 24 שעות לפני בדיקת PSA ? . האם יש קשר בין שפיכה אחורית לתוצאות PSA? תןדה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עמי, כל מיני דברים עשויים להשפיע על תוצאות PSA, בינהם גם מגע מיני, מחלת חום שאינה קשורה לערמונית, דלקת כלשהי בגוף ועוד ועוד. היות ש PSA נחשב לסמן סרטן, תשובה גבוהה שלו עשויה להעלות חשד שאינו אמיתי, שיוביל לביופסיות ערמונית מיותרות וכו'..שכן מדובר בסמן מאוד לא ספציפי.. ולכן חשוב להגיע לבדיקה זו מתוך בריאות שלמה ולא לאחר מגע מיני.

03/03/2014 | 14:59 | מאת: אבי

שלום רב.ברצוני לדעת מה היא בדיקה אורודינמית כיצד היא נעשית והאם היא מכאיבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בדיקה זו נעשית בד"כ לצורך אבחון הפרעות בשלפוחית ובהתרוקנותה. היא נעשית בעזרת קטטר המוחדר לשלפוחית דרך השופכה (באיבר המין) ונותנת מידע על נפח, לחץ ותחושה בשלפוחית, וגם על היכולת להתרוקן. לא מדובר בבדיקה כואבת.

27/02/2014 | 14:57 | מאת: גד

שלום ד"ר חתומי, נשלחתי לבדיקת PSA חוזרת לאחר שבדיקת ה-PSA הקודמת היתה מעל 4. (אני בן 49). להלן התוצאות: psa total - 4.113 psa free- 1.184 psa ratio-28.8 האורולוג ציין כי בהתאם לממצאים נשקול הפנייה לבדיקת ביופסיה. אשמח לחוות דעתך באשר לתוצאות הנ"ל. האם יש סיבה לדאגה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בגילך הבדיקות שציטטת סה"כ בנורמה. צריך לזכור שרמת PSA אינה ערך מוחלט ומושפעת מסיבות רבות וולא רק מנוכחות מחלה סרטנית. צריך כמובן להשוות לבדיקות קודמות, לממצאים בבדיקה גופנית שתעבור אצל האורולוג שלך, ולמידות ערמונית באולטראסאונד.

25/02/2014 | 21:04 | מאת: עדן

אבי בולע את תרופת הדואודרט מזה כ-3 חודשים.הרופא ניתנה לו על ידי אורולוג שאמר כי עליו ליטול אותה למשך כל חיו.רופא המשפחה בביקור שגרתי אמר כי תרופה זו לשימוש של 6 חודשים ואחר כך יש להחליפה באחרת. האם זה כך?עוד אציין כי אבי בן כ-80 ומשתמש בתרופה בשל בעיית אצירת שתן וערמונית מוגדלת.מאז השימוש בתרופה מתן השתן השתפר. לתשובתך אודה עדן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, דואודרט היא תרופה יעילה מאוד לשיפור ההשתנה ולמניעת גדילת הערמונית וארצית שתן. במקרה בנדון ע"פ מה שאת/ה מספר/ת צדק האורולוג ולא רופא המשפחה. אם הטיפול עזר אכן יכול להמשיך ללא שינוי, וכן, אפילו לכל החיים. החלטה על הפסקת טיפול תלויה בהאם התרופה עוזרת או לא, ןאם יש תופעות לוואי.אם אין הפרעות ויש שיפור- אין סיבה להפסיק. א

25/02/2014 | 13:10 | מאת: שי

האם מישהו כאן בפורום ניסה את אחד מהתוספים מהתוספים השונים (בכדורים על בסיס צמחי) הנמצאים בשוק ויכול לספר את חויותיו מסקנותיו ?

26/02/2014 | 15:23 | מאת: שגב

כן ניסיתי ואלה התוצאות:- א.קומפלט- סו פלמנטו פיגום וליקופן של סולגאר-צמצם מעט את תדירות ההשתנות בלילה . ב.אבקת דקל ננסי-לא משהו. ג.פרוסמד פורטה -טוב. ד.גרעיני דלעת-טוב מאוד,אבל מצריך לוגיסטיקה,קונים גרעיני דלעת לא קלויים (המחירים לא בשמים,בשוק הכרמל,40 ש"ח לק"ג ,בחצי חינם-30 ש"ח לק"ג) קולים בבית קלייה קלה-ללא מלח,אפשר גם ללא קלייה בתנאי שהגרעינים טריים ולא לחים כדי שיהיה אפשר לפצח אותם. מפצחים כל יום כמות של פעמיים חופן כף יד,אחרי מס' ימים מתחילים להרגיש את השפעת הגרעינים,לאחר 10-14 ימים אין יקיצות בלילה להשתנה,קיימת רק בעיה שבגרעיני הדלעת יש כמות גדולה של אומגה 6 ,את זה אפשר לבדוק עם מומחים לטיפול בתזונה צמחונית,אני הכנתי ופצחתי גרעיני דלעת במשך חודשיים ,זה היה טעים,את אומגה 6 לא הרגשתי-אבל הכי חשוב לא רצתי בלילות לשירותים. הפסקתי בגלל הלוגיסטיקה ,לקנות,לקלות ולדאוג שתמיד יש מלאי בבית. זה חצי שנה שאני נוטל תרופה בשם מינרין פלט 120 מק"ג(ומברך יום-יום את האורולוג) מסיסה בפה -ללא מים ,לפני השינה ,מאז שחכתי מקימה בלילה,מצריבה ,חוסר התרוקנות וכו'(הכדור הזה מחייב בדיקות דם כל 2-3 חודשים לבדיקת רמות הנתרן והאשלגן בדם.

08/03/2014 | 18:15 | מאת: שי

האם למישהו יש ניסיון עם מוצר זה ותוך כמה זמן ניתן להרגיש בהשפעה ??

09/03/2014 | 11:21 | מאת: אילן

אני משתמש בפרמיקסון מזה כשנה. והוא בהחלט "עושה את העבודה". אני מרגיש שיפור ניכר וכבר לא קם בלילה כמו פעם. זה על בסיס צמחי אך דורש מרשם רופא ומחירו סביר.

25/02/2014 | 10:03 | מאת: עמי זיו

אני בן 66 התחלתי לקחת אומניק אוכס לפני 5 חודשים ה-psa שלי עלה מ-3.3 ל- 4.25 האם יש קשר תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך עמי. בד"כ נותנים טיפול בתרופות הללו למי שיש לו הפרעות במתן השתן. רמת ה PSA אינה קשורה לתרופה. אם יש עליה ב PSA , בעיקר אם העליה היא במהלך תקופה קצרה - יש להבדק אצל אורולוג בבדיקה גופנית וגם לקבל הערכה ב US עד גודלה ועל השארית. בהתאם לממצאים יוחלט מה המשך הבירור והטיפול.

23/02/2014 | 11:11 | מאת: מ.ש

בעלי עבר בדיקה למצב ערמונית והתוצאה היא ערמונית 20 סמ"ק. בלי תסמינים מיוחדים לדבריו.לא מוכן ללכת לרופא למרות שיש לו הפנייה לאורולוג.האם זה צריך להדאיג אותי.

שלום לך. לא הסברת איזו בדיקה בעלך עבר ואני מניחה שמדובר באולטראסאונד? לא ציינת את גילו של בעלך או את הסיבה שביצע את הבדיקה. עמונית 20 בנפח סמ"ק - גודל תקין בעיקרון.

20/02/2014 | 19:51 | מאת: בן חיים

שלום וברכה בבדיקת אולטרהסאונד נתקבלו התשובות שלפוחית השתן בקיבולת תקינה ודפנות סדירים. ערמונית 3.3x32.9 נפח 15 סמק -- נצפתה שארית שתן של 15 סמק. -- אני בן 64 שנה האם יש מקום לדאגה . בתודה בן חיים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הבדיקה שאתה מתאר תקינה.

18/02/2014 | 21:35 | מאת: יוסי

שלום, אני בן 56, לפני כ 3 חודשים נמצא לי סרטן בביופסיה,גליסון7 לפי 3+4 . באופן מוזר ה PSA שלי נמצא במגמת ירידה ע"פ שנתיים מ ~7 ב 2011 לערך של ~5 כיום. מה יכולה להיות הסיבה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא תמיד יש הסבר חד משמעי למה שאתה מתאר. בחלק מהמקרים אם אתה מקבל טיפול תרופתי להטבת השתנה זה משפיע על ה PSA, ולעיתים נראו מקרים בהם לאחר הביופסיה ה PSA ירד (אולי בעקבות הוצאת חלק מהמחלה בביופסיה עצמה?). בכל מקרה עליך להיות במעקב אורולוגי ולהחליט על המשך הטיפול בהתאם לתוצאות הבדיקות שעברת!

16/02/2014 | 16:16 | מאת: מתעניין

שלום. אם חס וחלילה יהיה צורך לכרות ערמונית עקב הפרנות במתן שתן האם שיטת האידוי מקובלת ברפואה? או שיטת פתיחת הבטן היא המקובלת. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

השיטה המקובלת לניתוח ערמונית היא השיטה הסגורה TURP היא נחשבת ל GOLD STANDARD ולא הניתוח הפתוח. עם זאת, ניתוח TURP מוגבל לערמוניות עד גודל של כ-70 גר' ולכן רופא שאינו מיומן בשיטת האידוי יבחר בניתוח פתוח. שיטת האידוי המשולבת TURP+TUVP מאפשרת לטפל בכל גודל ערמונית גם גדולה במיוחד ללא צורך בפתיחת בטן. השיטה מקובלת בארה"ב במעל 40% מהמרכזים הרפואיים. כמו כן היא מופיעה בספרות המקצועית האורולוגית כאחת השיטות המקובלות לטיפול בערמונית מוגדלת שפירה. גם בארץ ישנם מספר רופאים המבצעים את שיטת האידוי, עם זאת רצוי לבחור רופא מיומן עם ניסיון עשיר בשיטה שתבחר לבצע. בהצלחה.

17/02/2014 | 22:17 | מאת: חיים

שלום איך בוחרים רופא מיומן עם ניסיון עשיר בשיטה TURP+ TUVP חיים

שלום רב, החלטה על צורך בניתוח כריתת הערמונית תלויה בגורמים רבים וכל גם החלטה על הגישה הניתוחית . חשוב להבדק אצל אורולוג והוא יפנה אותך לבדיקות לצורך השלמת הבירור. לפיהן יבין מה הבעיה שלך, מה גודלה של הערמונית ומה דרך הטיפול היעילה ביותר עבורך. לא לכל בעית השתנה מיד מציעים ניתוח. כאן מדובר בפורום כללי, הנותן יעוץ כללי בלבד. כל זה אינו תחליף לבדיקה אישית אצל אורולוג. אם תצטרך ניתוח הוא יוכל לתת לך המלצה מסודרת. בארץ יש אורולוגים מצויינים ומנתחים מעולים.

15/02/2014 | 20:39 | מאת: אופיר

ד"ר שלום, אבי אושפז בשל סחרחורות ולחצים בראש ובגוף ותסמינים נוספים, הרופאים קבעו כי צריכת תרופות מסויימות מגבירות את תת לחץ הדם והמליצו להוריד מינון.שנים שאבי צורך תרופה בשל ערמונית מוגדלת בשם קסטראל.אציין כי הוא 5 שנים אחרי כריתת קיבה בשל גידול, כרגע ללא הישנות המחלה.אנא המלצתך בעניין.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קסטראל היא תרופה מקבוצת חוסמי אלפא שמטרתן לשפר את זרימת השתן וניתנת למטופלים עם הגדל שפירה של הערמונית החווים קשיים בהתרוקנות. אחת מתופעות הלוואי הידועות שלה היא הורדת לחץ דם. אם אביך נטל אותה מס' שנים ללא הפרעה זו קשה להאמין שספציפית כרגע באופן פתאומי גרמה לכך אבל ניתן להפסיקה ולעקוב אחר מתן השתן- אם מתקשה לרוקן, יש צורך להחזיר טיפול או לשנות למינון נמוך או לתרופה אחרת מאותה קבוצה שאולי לא תגרום לו ירידת לחץ דם. אם לא ניתן לקבל טיפול זה ויש הפרעות התרוקנות משמעותיות יש צורך לשוחח ע האורולוג שלכם ולשקול ניתוח להסרת הערמונית. אין לכך שום קשר לבעיות הקיבה שציינת.

15/02/2014 | 00:39 | מאת: יואל

אני נוטל דאודורט שהוא מרכיב של שתי תרופות. האם מותר לקחת סיאליס כדי לשפר יותר את מתן השתן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בדואודרט יש אכן שתי תרופות: האחת "טמסולין" והשניה "אבודרט". הראשונה משפרת את זרימת השתן והשניה מקטינה את הערמונית. השילוב בין סיאליס לטמסולין לא מומלץ אבל ניתן לקחת את התרופה בהבדל של מס' שעות, או לעבור לנטילת אבודרט בלבד בעת שנוטלים סיאליס.

14/02/2014 | 14:30 | מאת: אילן

בן 59 עקמת\נטיה שהחלה בשנה האחרונה,איני יודע מדוע,אך אולי בגלל פעילות מינית מוגברת?? האם יש תרופות לשיפור או מניעת המשך של התופעה? האם יש אפשרות שהנטיה אינה פיירוני ? לא אובחנתי, הבנתי שמאד קשה לאבחן?? וחשבתי שאין תרופה! בעבר לקחתי הרבה ויטמיןE אבל קראתי שי שבזה יותר נזק מתועלת! האם יש טעם באיבחון ואם כן מי הרופא בתחום?איני חושב שניתוח מוצדק במקרה שלי! תודה מראש על הארת הנושא.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי אין זה הפרורום לדיון במחלת פיירוני. אבל אכן חשוב שתיגש לבדיקת אורולוג והוא יחליט מה ניתן לעשות. בחלק מהמקרים מנסים תרופות- ואכן היום מומלץ להמנע מויטמין E- אם הטיפול התרופתי לא יעיל יש לשקול ניתוח. איני נוהגת להמליץ כאן על רופא ספציפי אבל במרפאות תפקוד מיני בבתי החולים המרכזיים (איכילוב, בילינסון, רמבם ועוד) יש מומחים מצויינים לנושא. אתה יכול גם לברר דרך "גוגל".

13/02/2014 | 19:23 | מאת: נתן

ד''ר שלום בן 24 , מזה כחודש אני סובל ממתן שתן מוגבר (כול 10 דקות ממש ) ומצריבה בשופכה במתן שתן , ולפעמים סובל גם מהססנות במתן שתן , ביצעתי בדיקות תפקודי כליה וסוכר שיצאו תקינות בוצעו כבר 3 בדיקות שתן כולל תרבית שכולם יצאו תקינות , בוצע גם US כליות דרכי שתן שלפוחית וערמונית- אשר גם יצא תקין , הייתי אצל אורולוג אשר נתן לי את התוסף פרמיקסון פעמיים ביום למשך חודש , כאשר שאלתי האם הדבר יכול לבוא מין הערמונית , הרופא אמר שלא הדבר פוגע לי קשות באיכות החיים ואני ממש אובד עצות , האם אני צריך להיות מודאג ?? ממה זה יכול לנבוע

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש הרבה גורמים לתחושת צריבה בשופכה. אם אין שופ ממצאיל בבדיקות שתן רגישות מומלץ לשלוח בדיקת PCR למחלות מין (כלמידיה, מיקופלזמה, אוריאופלזמה) וגם תרבית לזרע. אם אין ממצאים ואין הטבה עצמונית או בעקבות הטיפול בפרמיקסון שעושי להועיל- ממליצה שתשלח בדיקת שתן לציטולוגיה ותתייעץ עם האורולו שלך לגבי צורך בציסטוסקופיה. בנתיים תימנע מגריינים שונים כמו אלכוהול, קפאיןף שוקולד, עישון

13/02/2014 | 08:28 | מאת: שלום

אני בן 65 לוקח מאובחן בערמונית מוגדלת ולוקח אבודארט ואומניק ובמקביל תוספי מזון לשיפור האון של הגבר שנראה לי עובדים יפה. האם הכדורים נוגדים זה את זה? תוספי המזון יש חומר לשיפור הטסטטורון.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי לא יכולה להתייחס לאותם תוספי מזון שציינת כי איני יודעת מהם. באופן כללי עליך לדעת שרוב התוספים הללו אינם מבוקרים ולא נבדקו מחקרית ולכן לא בטוח שכלל ניתן לתת לת תשובה מושכלת. בכל מקרה חשוב שתעיין בכל עלוני הצרכן המצורפים לתרופות ולתוספים ותקרא האם יש שם דגש לגבי שילוב תוספי מזון עם תרופות ואיזה.

14/02/2014 | 18:27 | מאת: שגב

לשלום. מציע לך לשאול את השאלה בפורום תוספי מזון,לזכות הנתורופתים המנהלים את הפורום שהם ישרים והוגנים,ברגע שיש תוסף מזון שעלול להפריע לתרופה הם יגידו לך לא לקחת את התוסף,יש גם תוספי מזון שמחזקים השפעה של תרופות.

11/02/2014 | 19:53 | מאת: גד

שלום רב. בן 50.ביצעתי בדיקות סקר שגרתיות. ביניהן בדיקתpca בממצא 4.42. נשלחתי בעקבות זאת לct. הממצאים ערמונית מוגדלת שארית שתן לאחר התרוקנות בנפח 15 סמק. בלוטת ערמונית מוגדלת במימדים 59x37x43. מה משמעות התוצאות האם יש סיכוי כי מדובר בממצא ממאיר? האם יש צורך בבדיקות נוספות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני מאמינה שהתכוונת לרמת PSA ולא PCA. ושביצעת אולטראסאונד ולא CT. לפי מה שציינת הערמונית בינונית בגודלה וזה מתאים סה"כ לרמת ה PSA שנמדדה . שארית השתן קטנה ולא משמעותית. ע"פ כל הנ"ל לא ניתן לקבוע אם יש מחלה ממאירה. עליך לעבור בדיקה גופנית אצל האורולוג, והוא גם יברר איתך לגבי תסמינים ובדיקות נוספות שאולי ביצעת או יבקש שתשלים לצורך מעקב והחלטה על המשך בירור או טיפול.

שלום לערמונית מוגדלת האם ניתן לקחת אבודרט וסיאליס 5 מ"ג בו זמנית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין מניעה מנטילת התרופות האלו בו זמנית.

11/02/2014 | 12:13 | מאת: שרון

בן 60. ב10 השנים האחרונות תכיפות במתן שתן. בזמן האחרון- בלילה קם רק פעם אחת להשתין ( אם בכלל ) ביום משעה 10:00 ועד 20:00 תכיפות השתנה בערך כל שעה ! (+- 1.2 שעה ) מדי פעם יש יום "נורמלי " שאני משתין "רק" כל שעתיים , שעתיים וחצי. בדיקת אולטרסאונד נראה הכל תקין - כליות בסדר(ציסטות לא משמעותיות לדברי האורולוג ), כיס השתן בסדר מכיל לפני ההתרוקנות 100 סמ"ק אין שארית אחרי התרוקנות ערמונית בעלת משקל 32 גרם. PSA 1.27 . בבדיקה של האורולוג ידנית לדבריו הערמונית בסדר. ניסיתי כחודש לקחת אומניק 0.4 ללא שינוי משמעותי. אין לי בעיות בזרם השתן (בעיה רק בהתחלת מתן שתן - לוקח זמן להתחיל אבל אחרי זה שוטף ) העניין מפריע לי בחיי היום יום . כל יציאה זה חיפוש אחרי שרותים. באמצע סרט קולנוע אני כבר מתחיל להרגיש לחץ שמטריף אותי. האורולוג בפעם האחרונה אמר לי "להשלים" ולהתרגל למצב כי לא נראה לו שיש לי בעיה משמעותית - מה שלא נראה לי בכלל. בקיצור- מה עוד אפשר לבדוק או לנסות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לפי מה שתיארת הערמונית תקינה וזרם השתן סדיר אבל יש לך תסמינים של שלפוחית רגיזה (תכיפות ודחיפות וקימות להתרוקן בלילה-נוקטוריה). ממליצה לך לדבר עם האורולוג שלך על טיפול בתרופות אנטיכולינרגיות, אלו תרופות שמרגישות את הצורך להתרוקן כל הזמן ויקלו עליך. למשל תרופה כמו ספזמקס, טוביאס, וסיקייר . כולן כמובן במרשם רופא.

12/02/2014 | 15:43 | מאת: שרון

1. אולי לא הסברתי את עצמי טוב- אני לא קם בלילה כלומר אין נוקטוריה !!! הבעיה היא רק לאורך היום ! 2.משהו בתשובתך לא מובן -" אלה תרופות שמרגישות " ???

11/02/2014 | 11:00 | מאת: רועי

שלום, אני בן 34 בריא בדרך כלל , לאחרונה אני נתקל בתופעה של צורך למתן שתן לאחר שתן , אחרי שאני יוצא מהשירותים במתן שתן אני צריך לחזור שוב , לפעמים יוצאים עוד כמה טיפות , לפעמים אני ממתין חצי דקה ויוצא עוד שתן . לרוב זה קורה בליליה לפני השינה ואני יכול לקום כ 6 פעמים עד שאני נרדם. רופא משפחה הפנה אותי לסונר דרכי שתן : להלן הממצאים: כליה ימנית :11.4 כליה שמאלית : 11.1 , הכליות בגודל תקין , ללא עדות גושים , אבנים או הידרונפרוזיס. הערמונית מוערכת כ 40 סמק , מוגדלת . כיס השתן במבנה תקין ללא שאריות שתן לאחר התרקונות . אבקש לשמוע האם יש סיבה לחשוש? ולחילופין האם יש טיפול? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הבדיקה שציית תקינה. התסמינים יכולים להיות סוג של גירוי יתר ולכן רצוי למצוא מה מונע אותם (להמנע מקפאין ואלכוהול למשל), להקפיד לסחוט את האיבר בסיום ההתרוקנות ולהפחית STRESS.

08/02/2014 | 12:05 | מאת: הלל

האם דודרטי יעיל בלקיחת כדור פעם ביומיים? לכמה זמן צריך לקחת אותו? ( הרופא רשם לי את התרופה) אני כבר לוקח אותה כבר מעל חודש ימים.

שלום רב, יעילות הטיפול בדואודרט נבדקה רק בנטילה יומית ולא אחת ליומיים כך שאיני יכולה למליץ לך לא לקחת אותו מסודר כל יום. אם אינך רואה הטבה בעזרת הטיפול ראשית חשוב לחזור לטיפול יומי, אם זה לא עוזר פנה לאורולוג המטפל שלך ודון עימו על אופציות להמשך.

07/02/2014 | 11:13 | מאת: מק

האם בליט דיסק בחוליות גב תחתון L4 L5 יכולים להשפיע על קושי במתן שתן"

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זה עשוי לקרות, בעיקר אם הפרעות בריקון השתן החלו בזמן שיש לך כאבי גב תחתון ואובחן בלט דיסק בגובה זה של עמוד השדרה. אכן חוט השדרה מאיזור זה מעצבב את השלפוחית ורצפת האגן ועשוי להיות קשר. שווה להתייעץ גם עם נוירולוג/נוירוכירורג.

06/02/2014 | 13:20 | מאת: עמיר

בן 49 כול חיי הסתדרתי עם הטלת שתן בתדירות גבוהה .אפילו בצבא קבלתי אישור מיוחד לצאת כול רבע שעה לשרותים בתקופה הזאת אני ממשיך לסבול עם אותה בעייה רק שכעת יש לי קושי רב להוציא את השתן עשיתי בדיקות והאורולוג אמר שכול הבדיקות מצוינות{ערמונית -שתן-דם- כליות.} הרופא המליץ לי על כדורים אומניק אוקאס 0.4 . האם אפשר לקחת את הכדורים כשלא נמצאה הבעייה ? או לבקש בדיקות נוספות ואיזה? תןדה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יכול להיות שאתה כמו אנשים רבים אחרים סובל מתסמונת שלפוחית רגיזה שביטוייה בד"כ תכיפות ניכרת למתן השתן, דחיפות לריקון או קימות בלילה לשירותים, ועדיין הבדיקות יוצאות תקינות.לא כל הפרעה במתן השתן היא באוטומט בגלל הערמונית (גם לנשים יש בעיות כאלה ואין להן ערמונית). אם יש לך קושי בריקון אכן הטיפול הוא לתסמינים- לשיפור ההתרוקנות. אומניק אכן יכולה לעזור. בכל מקרה כדיא לך לדון עם האורולוג המטפל שלך על האופציות השונות ואם הוא רואה לנכון להמשיך בירור בבדיקות נוספות .

06/02/2014 | 12:56 | מאת: גבריאל

בן 52 .בדיקות אולטרסוונד כליות +וערמונית תקינות. וגם בדיקות שתן ודם תקינות בהחלט. ערמונית לא לא מוגדלת. למרות זאת ישנו קושי בהטלת השתן. אחרי שמתחיל לצאת השתן אז ישנה זרימה טובה ומפסיק לכאוב . גם בלילה רץ מספר פעמים עם קושי להתאפק וכשמגיעים לאסלה לוקח זמן עד שמתתחיל לצאת השתן הצעת לי לקחת תרופות כאשר הבדיקות יצאו תקינות ?האם לא צריך לבקש מהאורולוג עוד בדיקות לפני שלוקחים כדורים? ואם הכדורים יעזרו זה זמני? או קבוע ?מבלי לדעת מה הבעיה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מזכירה לך שמסובר כאן בפורום כללי ומתן המלצות בלבד ולא הוראות לטיפול. ולכן את השאלות הללו עליך להפנות לאורולוג שבדק אותך גופנית ועבר על בדיקותיך, מכיר אותך ואת מצבך הכללי ויכול להחליט מה הטיפול המתאים לך. יש הרבה בעיות בכל תחום שהוא שלא תמיד עולים על המקור, והבדיקות תקינות, ועדיין יש הפרעות שונות, ולכן מומלץ טיפול להקלת התסמינים,לאחר שנשללו מחלות או בעיות המצריכות טיפול במחלה/בעיה עצמה. בכל מקרה כפי שהמלצתי לך בעבר- הרופא המטפל שלך שבדק אותך ועבר על כל תשובות הבדיקות שלך אכן יודע מה הכי מתאים לך. וסתם לדוגמא: גם בצינון אתה יכול לטפל בלי לדעת מהו החידיק או הוירוס שגרם לבעיה.

06/02/2014 | 10:00 | מאת: תאו

שלום אני גבר בן 38,בריא בדרך כלל מדי שנה עובר בדיקות מקיפות בשר"ם הכוללת שתן,דם,לב והכל תקין הערה : יש לי משקל גבוהה ונמצא תהליך דיאטה עצמאי בתקופה האחרונה (כנראה בחורף אך לא יכול לאושש) סובל מהשתנת יתר ובעיקר מפריע לי בלילות במדידות שעשיתי יוצא לי כי משתין קרוב ל 8-10 פעמים ב 24 שעות מתוכם 1-2 פעמים בלילה באופן קבוע וכמעט בשעות קבועות הבעיה מתעוררת שאני ללא תשומת לב מחזיק את השתן וכשאני קם בכל זאת מצליח להתרוקן אך בקושי. והפטנט כדי שאוכל להתרוקן ללא מאמץ יש צורך בלהתעורר טוב ולהעסיק את עצמי במשהו שירגע אותי אז משתחרר כי כל הזמן חושש שלא אצלח שוב זה קורה לי בלילות בלבד. אני רוצה לציין כי סובל מחוסר טסטסטרון מולד ולכן מקבל זריקה חודשית מזה שנתיים (בדיקת TESTES כללי לאחרונה עומד על 1.88 וחופשית 0.81) בגלל הזריקות תדירות יחסי המין עלו מפעל בשבוע לכמעט 3-4 פעמים בשבוע אני סובל מזה שקם כל לילה ולא מצלח להתרוקן וגורם לי להרגיש מעט כאבים מודאג אם זה קשור לערמונית, או קשור לטסטסטרון או ליחסי המין בבקשה את עזרתך אני מאוד מודאג מבעיה רצינית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ממליצה לך לפנות לבדיקה אורולוג כולל בדיקה גופנית למישוש הערמונית. לבדוק באולטראסאונד דרכי השתן שאתהמתרוקן עד הסוף ושאין לך שארית. אולי יש מקום לשקול ציסטוקופיה לשלול היצרות בשופכה..כלומר יש הרבה אפשרויות לטיפול בהפרעות במתן השתן שלך אך לפני שמחליטים מה מתאים לך צריך להשלים את הבירור. בנתיים חשוב שתבדוק היטב כמה ומה אתה שותה היות שיש חומרם שונים שמשפיעים מאוד כמו קפאין אלכוהול שוקולד וכדומה- מהם רצוי להמנע. חשוב להמנע מהפרשה בשתיה באופן כללי. כדאי גם להוריד STRESS שמאוד משפיע.

05/02/2014 | 01:04 | מאת: דני

חולה קשה במחלת פיירוני - נאמר לי שהתרופה PENTOX טובה ויעילה מדוע אין היא מאושרת לחולים במדינת ישראל העלובה????????????????? חיים מסריחים :(

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי אינך בפרורום הנכון ואני איני הכתובת לנושא סל התרופות. בכל מקרה, אתה הרי כבר יודע שמחלת פיירוני היא מחלה כרונית שלרוב עמידה לטיפול תרופתי. עדין לעיתים יש תרופות שאם ניתנות בשלב הראשוני של המחלה, עשויות לעצור את התהליך ולמנוע החמרה, אך אם כבר אתה בשלב הכרוני, כנראה שטיפול תרופתי לא יעזור ויש מקום לשקול ניתוח. בארץ יש מס' מומחים מצויינים לנושא, בעיקר במרפאות החוץ להפרעותת תפקוד מיני במרכזים הגדולים, למשל רמב"ם, בילינסון, תה"ש, ועוד.

04/02/2014 | 19:10 | מאת: שלום

אני בן 55 .האורולוג נתן לי אומניק אוקאס 0.4 .1 ביום . האם אלה כדורים שלוקחים באופן זמני או באופן קבוע .כרוני. יש לציין שכול הבדיקות שעשיתינמצאו תקינות .ערמונית .שתן דם כליות ובכול זאת האורולוג אמר שאני אקח את הכדורים האלה .[הבעיה הייתה קושי בהטלת השתן ]

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם יש לך קושי בריקון השתן, גם אם הבדיקות תקינות אכן יש מקום לתת לך טיפול לשיפור ההתרוקנות. אומנק היא תרופה מצויינת לשם כך. בד"כ מדובר בנטילה קבועה של הטיפול ואיןלרוב בעיה להמשיך לקחת אותה קבוע לאורך זמן/באופן כרוני. ממליצה לך להתחיל לתקופה מסויימת של מס' חודשים ולראות אם זה עוזר לך או לא. בהתאם לכך להתייעץ עם הרופא המטפל שלך כיצד להמשיך.

04/02/2014 | 09:02 | מאת: ישראל

לפעמים אני שוכח לקחת את הכדור אומניק ואני משתן יותר. האם זה קשור ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אכן יכול להיות קשר. אומניק עוזר לריקון יעיל ומלא יותר של השתן, אם אתה שוכל ליטול התכיפות במתן השתן עולה (לא כמות השתן) כי כנראה אינך מתרוקן באופן יעיל. הקפד על נטילה קבועה.

01/02/2014 | 19:48 | מאת: רימי

שלום, ברצוני לדעת האם וכיצד אוכל לקבוע תור למרפאה בתל-אביב. הנני חברת קופ"ח כללית תושבת הצפון.

שלום רב, התקשרי *2700 בקשי תור אלי למרפאה במגדל המאה,רח' אבן גבירול 124 ת"א

בן 52 .בדיקות אולטרסוונד כליות +וערמונית תקינות. וגם בדיקות שתן ודם תקינות בהחלט. ערמונית לא לא מוגדלת. למרות זאת ישנו קושי בהטלת השתן. אחרי שמתחיל לצאת השתן אז ישנה זרימה טובה ומפסיק לכאוב . גם בלילה רץ מספר פעמים עם קושי להתאפק וכשמגיעים לאסלה לוקח זמן עד שמתתחיל לצאת השתן. האם אפשר לקבל כיוון של הבחנה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש הרבה סיבות להפרעות במתן השתן שאינן רק הגדלת הערמונית. כלומר גודלה של הערמונית לא תמיד קובע את חומרת התסמינים. אם נשללה דלקת ובכל זאת יש קושי לרוקן עדיין ניתן לתת לך תרופות לשיפור זרימת השתן ובהתאם לתגובתך להחליט מה יהיה ההמשך- האם להרחיב בירור לבדיקות נוספות או לא. דבר עם האורולוג המטפל שלך. ניתן לנסות טיפול צמחי (למשל פרמיקסון) או חוסמי אלפא (למשל אומניק/קסטראל ודומיהם) כל התרופות במרשם רופא כמובן ולאחר בדיקה גופנית.

29/01/2014 | 20:22 | מאת: אריה

בבדיקה זרימת שתן שעשיתי התוצאה הייתה 14 שארית שתן 134cc טמסולוסין. האם לא כדאי לנתח אם כן איזו שיטה מומלצת סלולרי שלי 0528905420 תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אריה שלום, אתה מוזמן לבקר בפורום הייעודי בנושא ניתוח ערמונית/פרוסטטה מוגדלת. לחץ כאן למעבר לפורום http://www.doctors.co.il/forum-104

שלום רב, מהנתונים שציינת קשה לתת לך תשובה מלאה כי חסרים פרטים. אם אתה נוטל טמסולין ואין הטבה ובהינתן שאריות שתן אכן בסופו של דבר יהיה צורך בניתוח, אך לפני כן ניתן לנסות טיפולים תרופתיים נוספים ולהשלים בירור. שיטת הניתוח וגישתו יקבעו לפי גודלה של הערמונית, העדפות המנתח והעדפותיך שלך. אתה יכול לפונת כאן לפורום ניתוחי ערמונית ובכל מקרה חייב להבדק ולהתייעץ אישית עם אורולוג מומחה.

29/01/2014 | 17:19 | מאת: טטט

כליה ימנית: באורך כ-9.2 ס"מ, מבנה תקין ללא אבנים וללא הידרונפרוזיס. כליה שמאלית: באורך כ-9.9 ס"מ, מבנה תקין ללא אבנים וללא הידרונפרוזיס. שלפוחית שתן בעלת דפנות סדירים ערמונית בגודל 2.6X3.2X2.2 ס"מ (10 סמ"ק) שארית שתן 27 סמ"ק

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקה תקינה

לד"ר שירה שלום. לפני חודשיים היללתי ושיבחתי את התרופה מינרין מלט-120 מק"ג שנרשמה לי ע"י האורולוג,היום הייתי ממליץ על פרס נובל לממציאי התרופה, לא צריבה במתן השתן,לא קושי במתן השתן,לא טפטוף,או אי התרוקנות שלפוחית השתן והכי חשוב,שכחתי מה זה להתעורר בלילה למתן שתן. אלא שיש לי חשש משתי תופעת לוואי, א,כשבועיים אחרי התחלת השימוש בתרופה התחלתי להרגיש גירודים בכל הגוף,לפני שבוע התחלתי לקחת כדורים נגד גירוד(זילרג'י)יומיי הגירודים נרגעו ואחרי יומיים חזרו חזק יותר ,אע"פ שאני ממשיך לקחת את הכדור נגד גירודים. ב.פגיעה בחשק המיני . שאלתי היא-האם אלה תופעות ידועות בספרות הרפואית והאם יש התווית נגד התופעות,או כדורים ברמת איכות/יעילות כמו המינרין אבל ללא תופעות הלוואי? - תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שגב שלום, שמחה שהתרופה עוזרת. בעיון בעלון לצרכן של התרופה מצויין שעשויה להופיע פריחה לאחר שימוש ממושך אל לא כתוב דכבר על גרד. בכל מקרה אם התלונות לא חולפות כדאי לך להתייעץ עם רופא עור ואלרגיה, ולפיכ צורך להפסיק/להוריד מינון. בכל מקרה יש להתייעץ ולהבדק אצל הרופא המטפל שלך ולא רק כאן בפורום.

28/01/2014 | 18:15 | מאת: שמואל שריג

אני נוטל באופן קבוע רבטיו להפחתת הלחץ הריאתי . האם ניתן להשתמש גם ב דואודארט ?

שלום רב, עד כמה שידוע לי אין מניעה. רבטיו מכיל סילדנלפיל (חומר שעשוי לעזור לך גם לשפר את הזקפה). ניתן לקחתו יחד עם דואודרט אך לא באותו זמן אלא בהבדל של מס' שעות בין שני הכדורים למנוע תופעות לוואי של ירידת ל"ד.

28/01/2014 | 10:46 | מאת: שלמה

שלום רב, אני בן 54, מזה כחודש אני סובל מדלקת כרונית של הפרוסטטה. למרות הכאב איני רוצה להשתמש בתרופות כימיות. בשיחה בין חברים הסתבר שחבר שלי משתמש מספר חודשים בתרופה צמחית בשם פרמיקסון, שהאורולוג שלו רשם לו והוא מאוד מרוצה. האם את ממליצה על טיפול זה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כיצד אתה יודע שיש לך דלקת בערמונית? כדאי לעבור בדיקה כולל תרביות שתן וזרע לפני החלטה על טיפול כלשהו. בכל מקרה פרמיקסון היא תרופה צמחית שיולה להקל על חלק מהתסמינים, בהשתנה- אם יש לך. יש לה גם אפקט אנטידלקתי אך אינה תחליף לאנטיביוטיקה!!

28/01/2014 | 09:39 | מאת: נועה

היי בוקר טוב בן זוגי ואני בזוגיות של שש שנים (פרק ב).הוא בן 56 ,אדם אופטימי ואנרגטי. בבדיקה אורולוגית לפני שנה ובאולטראסאונד נמצא שיש לו ערמונית גדולה. לאחרונה הוא נמנע מיחסי אישות וכאשר ביוזמתי שוחחנו על כך ,אמר לי שתוך כדי ואחרי ההתיחדות הוא מרגיש כאבים די חזקים באיזור פי הטבעת ומתחתיו ,וזמן מה לאחר מכן הוא מרגיש כאבים מפושטים בכל איזור האגן וגם בגב תחתון. עפ"י בקשתי הוא עשה בדיקות דם ושתן כולל תרבית שתן והכל יצא תקין כולל שקיעת דם ו-CRP. לדבריו, לאחר שגלש באינטרנט ,הוא הפסיק בתקופה האחרונה שוקולד,אלכוהול וקופאין. מסתבר שגם בעבר אחרי התייחדות היו לו כאבים (אבל פחות משמעותיים )בפי הטבעת ובאיזור שמתחתיו אבל הוא לא התייחס אליהם. ה-PSA יצא 129. מה יכולה להיות הסיבה לכאבים שציינתי? האם יתכן שיש לו דלקת ערמונית למרות התוצאות התקינות בבדיקות? האם קיום יחסים יכול לגרום לכך ומה עליו לעשות? תודה! בברכה נועה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך נועה. יכול להיות שכל מה שיש לבן זוגך היא דלקת בערמונית ועדיין לא ברור לי - האם כתבת שה PSA היה 129??? גם 12.9 זה לחלוטין גבוה ולא תקין- אם זו לא טעות חובה לגשת לבדיקת אורולוג בהקדם האפשרי, כולל בדיקה גופנית והמשך בירור לרמה המוגבת הזו! אם התכוונת ל- 1.29, זו רמה תקינה. יכול להיות שטיפול אנטיביוטי יעזור. אם הרמות גבוהות ככל הנראה יצטרך לעבור ביופסיות ערמונית.

26/01/2014 | 18:17 | מאת: אאא

שלום רב! ברצוני להתיעץ לגבי הבדיקות 1.7.2013= 5.9 22.7.2013=7.23 1.9.2013=5.62( לאחר אנטיביטיקה דלקת ערמונית ) 16.1.2014=5.44 אורלוג ממליץ על ביופסיה אני בן 53 אשתי בת 36 מנסים להרות האם עדיף לעשות ביופסיה או שאפשר להמתין מעונים להכנס לטיפולי IVF

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לכל הדעות רמות PSA גבוהות בגילך מצריכות התייחסות. אם אכן היתה דלקת ערמונית כמובן שיש לשלול זאת. עדין זה משפיע על איכות הזרע וחשוב שתבדק ותטופל. אם אין עדות לזיהום יש לשקול ביוספיות לשלול סיבות ארות לעלית PSA. עליך גם לעבור בדיקה גופנית ידנית אצל האורולוג ולדון עמו בכל המשמעויות של ביופסיות, וזיהום בזרע כהשפעה על פיריון.

בן 58 וסובל מזה זמן רב מהגדלה של הערמונית.לאחרונה חשבתי על שילוב של תרופה צמחית אחרת בשם פרוסטמד פורטה פעם ביום! למותר לציין שאני כבר זמן רב נוטל קסטרל 10 מיליגרם עם 2 פרמיקסון.שאלתי היא:האם תהיה ריאקציה בין שלושת התרופות ואסור לקחתם יחד,או שאין בעיה ואפשר לקחתם בהפרש של זמן מסוים במהלך היום? האם בכלל לפי דעתך השילוב הזה יכול יותר להקל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין בעיה לשלב קסטראל עם טיפול צמחי. לא נראה לי יעיל לשלב בין שתי תרופות צמחיות אך אין לי מידע מבוסס מחקרית אם זה יעיל או לא. אם אתה מרגיש שמה שאתה נוטל כרגע לא עוזר זה הזמן לחזור לרופא המטפל ולשקול עמו מה שלב הטיפול הבא.

לצם שלום. אני לא רופא ולא מייעץ,אלא כותב לך מניסיוני האישי, ראשית מדוע 2 תרופות צמחיות???(פרוסטמד ופרמיקסטון)אלה 2 תרופות דומות כשהמרכיב העיקרי שלהן הוא הדקל הננסי(בתרופה אחת מוסיפים לדקל הננסי ליקופן,אבץ וסלניום ובתרופה השנייה מינרל אחר),אז מדוע לתת לחברות לחגוג על חשבוננו.? ,גם אני הסתובבתי בין התרופות הכימיות והצמחיות,עד שקבלתי מהאורולוג תרופה מצויינת בשם מנירין מלט 120 מק"ג למציצה רגע לפני השינה ותוך 4-5 ימים שכחתי מצריבה בשתן,בהפסקות בשתן ,מאי התרוקנות שלפוחית השתן ,,,ובעיקר שכחתי מה זה לקום 2-3 פעמים בלילה. למרות היעילות המקסימלית של התרופה יש לה 2 תופעות לוואי, א. הפרעה בתיפקוד המיני,אותה פותרים עם סיאליס,או לויטרה,(בגילים שלנו זה לא יוצא דופן להשתמש בתרופות אלה) ב.גירוד -יש לי גירודים קשים בעור כשבועיים מאז קבלת המינרין,גם כדורים נגד גירוד לא עוזרים-בינתיים ממתין לתשובה ממנהלת הפורום,אבל גם לזה אני מקווה שימצא פתרון. רוצה טיפ לפתרון טבעי/צמחי לפרוסטטה?- גרעיני דלעת. לפצח כל ערב כמות של פעמיים כף יד גרעיני דלעת קלויים מעט(אפשר גם לא קלויים),ללא מלח,אלא שיש כאן בעיה לוגיסטית של קניית הגרעינים וקלייתם ושמירה על מלאי,או לקנות שמן גרעיני דלעת ,בעיה נוספת-בגרעיני דלעת יש כמות גדולה של אומגה 6,על זה צריך להיות במעקב עם בדיקות דם. פירוט נוסף על טיפול בגרעיני דלעת אפשר למצוא באתר של סולגאר,אחרי שהם נותנים את הפתרונות עם תוספי המזון שהם מייצרים,הם נותנים עצות של "עשה זאת בעצמך"

24/01/2014 | 15:01 | מאת: ניר

שלום דר שירה אני גבר בן 37 רווק בריא בדכ עושה ספורט באופן קבוע 5 פעמים בשבוע אוכל אוכל בריא שותה אבקת חלבון לפני שנה התחיל לי קושי במתן שתן ממש הפעלת שרירי הבטן בשביל להשתין פניתי לאורלוג ששלח אותי לבדיקות התרוקנות ובדיקת גודל הערמונית הבדיקות יצאו תקינות חוץ מי רמת הטטסטורון שהיא היתה 10.20. לפני שבועים אחרי קיום יחסי מין חשתי כאב ולחץ באזור פי הטבעת פניתי שוב לאורולג נתן לי אנטיביוטיקה לחודש ימים ובדיקות דם רמת הטטסטרון נמוכה היא 9.20 שזה מאוד מתסכל אותי למה זה יורד האם דלקת בערמונית משפיעה על רמת הטטסטרון ?? ומה אני יכול לעשות כדי לעלות את הרמה לא וצה לקחת חומרים סינטטים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יכול להיות שחוץ מאבקות אתה נוטל תוספים כלשהם לבניית שריר? ססטרואידים חלילה? כל אלו עשויים להשפיע. כמוכן לפעמים דלקת בעקמונית משפיעה- לכן כרגע היתי נמנעת מבידקות טסטוסרון מיותרות שרק מלחיצות אותך-לא הבנתי למה בכלל נבדקה לך רמה זו כעת?? בנתיים טפל בתלונות ההשתנה והמנע מגירוי יתר לערמונית (פחות סקס/אופניים/אלכוהול/שוקולד..)

23/01/2014 | 20:20 | מאת: יעקב

זה מספר חודשים אני לוקח "דואורט" לאחר שהרופא החליף לי את האלפו-קלlx לאחרונה אני סובל מצריבה בעת מתן שתן. לפי הוראות הרופא הפסקתי את התרופה "דואודרט" של psa עשתה מאוד טוב. הייתי חודש ללא תרופה וכרגע אני מרגיש בעיות של מתן שתן קשיים. האם לחזור לאלפו קל? ומה אני עושה כשהצריבה לא חלפה.? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם יש לך צריבה בד"כ רצוי לשלוח בדיקות שתן לשלול דלקת. במקרה שאין דלקת והצריבה ממשיכה מומלץ לשלוח בדיקות שתן לציטולוגיה ולשקטל צורך בציסטוסקופיה. לגבי הפרעות ההשתנה כדאי לחזור לדואודרט או לפחות לאלפו-קל כדי לשפר את ההתרוקנות- כמובן במרשם ובניטור הרפא המטפל שלך.

23/01/2014 | 20:17 | מאת: שרון

שלום, מזה חודש שאני סובלת ממשהו בבטן, התכווצויות, צואה חריפה,בחילות, תחושת גוש בגרון. היתה לי פריחה שבאה והלכה מספר פעמים וחום נמוך 37-38. בבדיקות דם: ESR התחיל מ-74MM וירד אחרי מספר ימים ל-39. הNEUT% - התחיל מ-57, עלה ל-71.3 ושוב עלה ל-71.8 ה-LYM% - תקין, ירד ל-22.2, ושוב -22.6 LYMPה -1.3 KUL, ירד ל- 1.49 ואז עלה ל- 1.56 יש גם בדיקת U.UREAL/PARVUM-PCR חיובי מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לפי מה שציינת היה ארוע דלקתי או זיהומי בגוף. כל השינויים הללו בבדיקות אינם ספציפיים למשהו אחד בלבד. לא בטוח שיש קשר בין התלונות שלך לבין הממצאים , אבל לשאלתך האחרונה עברת בדיקת PCR בשתן לחיידקי מחלות מין ויש צמיחה של אוריאופלזמה. זה ממש לא אומר שיש לך מחלת מין, אלא אם יש לך תלונות של צריבה בשתן, הפרשות וכאבים בהתרוקנות בעקבות מגע מיני לא מוגן(ללא קונדום). בד"כ הטיפול הוא באנטיביוטיקה לתקופה קצרה. פני לרופא ששלח אותך לבדיקות לקבלת מרשם ולהמשך הטיפול.