תכיפות במתן שתן: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

דלקת בשתן - על ההבדל המוכח בין גברים לנשים?

דלקת בדרכי השתן היא תופעה שכיחה, המביאה לחוסר נוחות על כל המשתמע מכך, כאבים, דליפת שתן במאמץ, שלפוחית רגיזה והצטברות של זיהומים וחיידקים בדרכי השתן הם חלק מהביטויים והמאפיינים שלה. עד כמה התופעה שכיחה? כיצד היא באה לידי ביטוי? מה ההבדלים בין נשים לבין גברים? ומה המיתוסים, שמוטב כבר עכשיו לנפץ? כל המידע כאן בכתבה. דלקת בדרכי השתן היא תופעה רפואית המתמקדת במערכת השתן ונגרמת בשל זיהום חיידקי בדרכי השתן ובעיקר בשלפוחית השתן. התופעה שכיחה מאוד בקרב נשים וגברים ובאה לידי ביטוי בתסמינים המביאים לאי נוחות בפעילות ריקון השתן ביום יום כמו: כאב, עקצוץ, תחושה של צריבה, תדירות גבוהה במתן שתן, קושי בהטלת שתן על אף שיש צורך עז לכך, הטלה של כמות קטנה של שתן ותחושה, שהשלפוחית אינה מתרוקנת במלואה, דם בשתן ושתן עכור, ריח רע לשתן. כאשר הדלקת מחמירה נחווים כאבי גב תחתון וצמרמורות המעידים על כך שיתכן שישנו חשד, שהדלקת הגיעה כבר לכליות. מהם גורמי הסיכון להיווצרות דלקת בדרכי השתן? גורמי הסיכון משתנים בין נשים לבין גברים ונובעים מהמבנה האנטומי של מערכת השתן. גורמי הסיכון בקרב נשים: מבנה השופכה- צינור השופכה קצר...
ללמוד עוד על תכיפות במתן שתן
פיברומיאלגיה-תמונה

המודעות בארץ ובעולם לתסמונת הפיברומיאלגיה וקרובת משפחתה -...

מאת:
19/05/2000
ערמונית מוגדלת שפירה: טיפולים מהטבע-תמונה

הפרמיקסון, תרופה ממקור צמחי, הוכחה כיעילה בטיפול בערמונית...

מאת: מערכת zap...
10/06/2013
אורולוגיה-תמונה

כאן תוכלו לקרוא על בדיקות מאבחנות באורולוגיה ועל מיני...

מאת: כאן תוכלו...
18/01/2002
טיפול בהפרעות תפקוד רצפת האגן-תמונה

הפרעות אלו עלולות לגרום לצניחת רצפת האגן, דליפת שתן או...

מאת: ~~פרופ'...
05/08/2015
אולי יענין אותך לדעת...
שליטה על סוגרים - תמונה
שליטה על סוגרים
נוירומודולציה סקראלית
ציסטוגרפיה - תמונה
ציסטוגרפיה
מדריך בדיקות רפואיות: ציסטוגרפיה...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתכיפות במתן שתן?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תכיפות במתן שתן: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, נערה בת 17, ריח אחר בשתן, תכיפות במתן שתן, בבדיקה לויקוציטים 250 , תרבית שלילית! בפעם קודמת אותם סימפטומים אבל לויקוציטים 500 ותרבית עם חיידק . מה משמעות הבדיקה? יתכנו לויקוציטים בשתן ותרבית נקייה? תודה!

כנראה דלקת בכל זאת

שלום,בת 24, ללא מחלות רקע,מעשנת, בריאה בדרכ, סובלת מחום סאב פיברילי 37.5 במשך שבוע וחצי ללא תלונות נוספות , ללא כאבים ,שיעול או נזלת ,ללא צריבה או דחיפות במתן שתן . החום לא יורד לא עם אקמול ולא עם נורפן , בדיקות דם תקינות , תפקודי כבד תקינים , ואין לויקוציטוזיס, צילום חזה וסינוסים תקין, אין הריון, בדיקת שתן ותרבית שלילית , Rheumatoid Factor גם תקין. ebv היה בעבר (יש נוגדני igG) ,גם ebv שלילי. שני הפרמטרים היחדים מחוץ לנורמה הם : שקיעת דם מוחשת של 22, ו- crp 0.8. אני כבר מותשת מהמצב , מה זה יכול להיות??

שלום אני, לחום "סוב-פיברילי" שנמשך כשבוע וחצי יכולות להיות סיבות רבות שונות, שרק חלקן זיהומיות. אחת הבדיקות הנוספות שאני ממליץ לך לעשות לברור הסיבה למחלתך היא סרולוגיה ל- CMV (שם בגלל שהתאור של מחלתך מתאים לזיהום שנגרם ע"י נגיף זה וגם בגלל שהוא שכיח בארץ). הרבה בריאות אפי

cmv גם שלילי , התבלבלתי וrשמתי פעמים ebv

קבלתי מחזור אחרון ב4/6 בתאריך 29/6 הייתי אצל רופא נשים ואמר לי ששחלה ימנית אצלי מוגדלת ולא רואה שאני בהריון. שבוע אחרי עשיתי בדיקת הריון ביתי ויצאה חיובית והשבוע עשיתי גם בדיקה יצאה חיובית האם בגלל שהייתה לי שחלה מוגדלת זה אומר שהריון לא תקין? יש לציין שאני סובלת כבר שבועיים מדחיפות במתן שתן כל כמה דק' רצה לשירותים ה הגיוני?

סוזי שלום, יש להבדיל בין 2 מצבים: 1. שחלה מוגדלת- תיתכן משנית להריון עקב גופיף צהוב שמחזיק את ההריון. יש לבצע הערכה של השחלה ב-US לא רק את גודלה אלא גם את מרקמה. לרוב לא מדובר בממצא המשפיע על ההריון. ממליצה לפנות לבדיקת רופא נשים חוזרת בנושא זה. 2. דחיפות במתן שתן- שכיחה בהריונות אך גם תיתכן משנית לדלקת בשתן. יש להשלים תרבית שתן בקופ"ח לשלילת דלקת בשתן. מומלצת נטילת חומצה פולית בתחילת ההריון. בהצלחה!

היי אהובה, נאמר לי אותו דבר . אם אני (בעזרת השם כן בהריון..) מתי לבצע בדיקה ביתית? מתי את ביצעת?

אני רק אציין במחזור שלי היה ב17/07 בדיקת האולטרסאונד הייתה ב 05/08 נאמר לי שאין הריון , יש שחלה שמאלית מוגדלת ויש גופיף צהוב בשחלה השמאלית בדיקת השתן והדם יצאו שליליות אני מרגישה מיום הביוץ עד היום (כבר שבוע) התכווצויות ברחם יכול להיות שביצעתי מוקדם מידי את האולטרסאונד? את בדיקת הדם והשתן?

הבנתי שמגיל שנתיים אפשר להתחיל ולגמול את הילדה שלי מחיתולים, אבל איך אני יודעת שהיא מוכנה לזה? איך אני יכולה לעזור להראות יותר עניין בנושא?

מור יקרה, בתך בת שנתיים ואת שואלת אם זה זמן מתאים וכיצד להתחיל ולעניין אותה בנושא. נפלא שאת מתייעצת ולומדת כיצד ללוות את בתך בתהליך הגמילה, עם ידע נכון וכלים מתאימים התהליך עובר באופן חלק יותר ומעצים עבורה.. הדעה המקצועית הרווחת היא כי תהליך הגמילה דורש בשלות מצד הפעוט, מתוך ההבנה שהילד צריך להיות שותף ולקחת אחריות על גופו ועל תהליך הגמילה. הגמילה היא תהליך אינדיבידואלי בו הילד נדרש ללמוד התנהגויות חדשות ולרכוש שליטה על תהליכים שנעשו עד כה באופן אוטומטי – השליטה בסוגרים. הוא צריך ללמוד את איתותי הגוף ואת המיומנויות שנדרשות עד לעשיית הצרכים בשירותים. הוא צריך להיות מוכן לוותר על סיפוקים מיידיים שעד כה לא נדרש לכך – עליו להפסיק פעילות וללכת לשירותים כשנוח לו כל כך לעשות בחיתול.... כל זה תלוי בטמפרמנט ובקצב האישי. – לא נוכל לעשות זאת במקומו! יש ילדים שיגמלו בגיל 2 ויש בגיל 3+ וזה תקין בדיוק כמו שיש ילדים שמתחילים ללכת בגיל 10 חודשים וילדים שהולכים בגיל שנה וחצי. כדי לדעת אם בתך מוכנה ובשלה עלינו לזהות אצלה סימני בשלות: • יכולת להתאפק- החיתול נשאר יבש לפרקי זמן הולכים ומתארכים (שעתיים לפחות) • הבעת רצון ועניין להוריד חיתול ולעשות כמו המבוגרים • מודעות לקשר שבין לחץ בשלפוחית או במעי להתפנות (הילד עוצר את פעולתו, מסתתר, מתאמץ כאשר הוא עושה פיפי או קקי, הוא מודיע שהוא עושה פיפי או קקי – אחרי שעשה, תוך כדי, ועם הזמן גם לפני עשיית הצרכים.) • גילויי עצמאות ויכולת לפשוט בעצמו את מכנסיו. • החיתול "המלא" מפריע לו. • הבעת עניין וסקרנות כלפי הדרך שהמבוגרים עושים את צרכיהם. אם המיומנויות הללו לא קיימות, גם לא בחלקן, מומלץ קודם כל לפתח אותן, ורק לאחר מכן להתחיל בגמילה. אני מציעה לך להתחיל לזהות את הסימנים ובמקביל לחשוף אותה לנושא. • קני סיר או ישבנון ואפשרי לה "להתיידד" איתם- עודדי אותה לנסות לשבת, להושיב את הבובה וכו' • ספרים וסרטים בנושא • תווכי לה ועזרי לה לעשות את הקישור בין תחושות הגוף להתפנות כשאת רואה שהיא מתאמצת לעשות קקי. • אפשרי לה להתלוות אלייך לחדר השירותים ולראות איך עושים. • אפשרי לה לראות את הפרשות הגוף כשהיא עושה בחיתול והסבירי לה איך "הגוף עובד" (ילדים בד"כ לא ערים למה שנמצא בתוך החיתול) חשיפת הנושא צריכה להיות הדרגתית. אם היא מגלה עניין – המשיכו. אם מתנגדת או מביעה חוסר עניין מוחלט – יתכן שאינה בשלה. נסו שוב לאחר מספר חודשים. כשתרגישי שאתם מוכנים ופנויים לתהליך, את מוזמנת לשוב ולהתייעץ עמנו לפני היציאה לדרך. את כמובן מוזמנת גם ליצור קשר עם אחת היועצות שלנו ב"קול להורה 6968* (קו הייעוץ להורים לגיל הרך של ויצ"ו), לשיחה טלפונית. בברכה ובהצלחה, ליאת קליין.