בדיקת וירוס פפילומה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הרפס גניטלי: אבחון, סיבוכים וטיפול

הרפס גניטלי היא מחלה ויראלית של אזור איברי המין. כיצד מזהים את המחלה? איך נדבקים? מהם דרכי הטיפול? ומדוע יש צורך בלידה קיסרית בנשים הרות עם הרפס? הגורם להרפס גניטלי הוא וירוס ממשפחת ההרפס סימפלקס (Herpes Simplex HSV). לווירוס זה קיימים שני סוגים: Type I , שבדרך כלל גורם לפריחה (שלפוחיות) באזור השפתיים (מעל החגורה); ו-Type II שבעבר נחשב לאחראי לנגעים שלפוחיתיים באזור דרכי המין (מתחת לחגורה). כיום ניתן, בשיטות מעבדה מתקדמות, להבדיל בין הסוגים; אך בפרקטיקה היומיומית, הדבר חסר משמעות, מכיוון שהסימפטומים הנגרמים משני הזנים דומים וכן עם השנים, חל שינוי - והזנים אינם בלעדיים למקום ההדבקה שצוין לעיל; בנוסף, הטיפול זהה - ולכן החשיבות עבור הקלינאי, בהבדלה בין הזנים הפכה משנית בחשיבותה.כיצד נדבקים בווירוס?הווירוס חודר לגוף דרך סדקים קטנים בעור או ברקמות ריריות. הדרך הנפוצה ביותר להדבקה בהרפס גניטלי היא מגע מיני, לרבות מגע מיני אוראלי....

סיבות אפשריות ומצבים דומים לבדיקת וירוס פפילומה

בדיקות - תמונת המחשה
בדיקות קשה לאבחן פרקינסון בשלב מוקדם: מהם הסימפטומים הראשוניים שיש לשים לב אליהם - עוד לפני הו...
ללמוד עוד על בדיקת וירוס פפילומה
הרפס גניטלי: אבחון, סיבוכים וטיפול-תמונה

הרפס גניטלי היא מחלה ויראלית של אזור איברי המין. כיצד מזהים...

מאת: ד"ר שרון...
12/07/2018
כלמידיה: מין של מחלה-תמונה

מחלת המין פוגעת בגברים, בנשים ואף בתינוקות בעת הלידה....

מאת: ד"ר שרגא...
29/05/2018
פפילומה: מדוע חשוב להתחסן?-תמונה

הורים, מתלבטים אם לחסן? הפפילומה עלולה לגרום לקונדילומות...

מאת: ד"ר ביינר...
23/05/2018
שושנת יריחו: היזהרו מזבוב החול-תמונה

אם אתם מתכננים לטייל באזורים המועדים להידבקות בשושנת יריחו,...

מאת: ד"ר שושנה...
23/05/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת וירוס פפילומה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת וירוס פפילומה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ד"ר קוגלר שלום רב, לאחר בדיקת מעבדה לפני 3 חודשים מצאו לי וגינוזיס חיידקי ודלקת בדרכי השתן. טופלתי ב sulfamethoxazole 800 mg-trimethoprim 160 mg וגם ב metronidazole 500 mg פומי. לפני כמה ימים עשיתי שוב בדיקת מעבדה, והוגינוזיס לא עבר. g. Vaginalis Log (cells/mL) abnormal. g. Vaginalis by RT-PCR abnormal. קיבלתי מרשם לחומצה בורית 600mg. שאלתי היא: האם זה לא טיפול רק לפטריה? כמה ימים מומלץ לקחת את הטיפול בחומצה בורית (הטיפול דרך הנרתיק).

שלום חומצה בורית הוא טפול לפטריה הטפול לוגינוזיס חיידקי הוא דלאצין

הרופא כאן טוען שזה לא מדבק, אך אני קוראל מאמרים סותרים. (אנחנו בשליחות בארה"ב)

22/09/2017 | מאת: יעקב תאיילנד

בתי בת 22 בטיול בתאיילנד( עם עבר של חיידק סטווטקוס)לאחר אבעה ימים של כאבי גרון ונזלת פנתה לבית חולים לאחר הבדיקה ניתן לה rubafn 400 מל לשבועיים. במקביל יש לה פטריה בנרתיק שאגיסטן טבליה לא עזר, באותו מעמד הרופאה בדקה והחליטה לתת לה גם מוקסילין 500 גם לתקופה כזו. השאלה היא האם הרבאפן לא תופס על שני החיידקים ואפשר להמנע מהמוקסיפיין?

במוקסילין, אני מניח שאת מתכוונת לדוקסילין. דוקסילין היא אנטיביוטיקה המיועדת לטפל בחיידקים מסויימים, גם בנרתיק (אך זה מאובחן בבדיקת STD) PCR) שאני לא בטוח שבוצעה בביקור אצל הרופאה בתאילנד). דוקסילין לא ניתן לטיפול בפטרייה. איני יודע למה כוונתך ב RUBAFEN 400 או שכוונתך לאנטיביוטיקה מקבוצת הפניצילין (לסטרפטוקוק) או שהכוונה לאיבופן (איבופרופן) שהינה תרופה אנטידלקטית ומשככת כאב אך לא מטפלת בשום זיהום. מכל מקום, אם אכן מדובר בפטרייה, אף אחת מתרופות אילו לא מטפלות בה וניתן להשתמש בנרות אגיסטן 200 מ"ג לשלושה ימים. סביר שבתאילנד זה לא נקרא אגיסטן ואפשר לבקש לפי השם הגנרי שזה CLOTRIMAZOLE.

שלום , ברצוני לשאול לגבי הפטיטס D . שנים סובל ממחלה HBV+HDV , האם קיימים בארץ מעבדות שיודעות לאבחן סוג של HDV ו HBV לפי גנוטיפים , כמו כן , האם יש מעבדות שעושות אבחנה ל HDV RNA PCR כמותי , לא רק שלילי או חיובי אלא עומס נגיפי. האם בכלל יש טיפול למחלה. אשמח לתשובה כלשהי. בתודה יאן.

כן המעבדה הוירולוגית בשיבא עושה את כל הנ"ל הטיפול קיים עבור B . ב-D צריך קודם לברר אם המחלה פעילה על ידי בדיקת PCR אום כן יש טיפול אך התגובה חלקית

24/04/2017 | מאת: טיפול נגד D

תודה רבה רבה על התשובה . הייתי רוצה רק לברר , האם הטיפול ב- D עליו את כותבת , הוא בעזרת הפג אינטרפרון אלפה או באטה , או שיש בתכשיר אחר..? ידוע לי , שיש תרופות בפיתוח על יד חברת EIGER תודה שוב פעם.

כן מדובר בפגאינטרפרון שאר התכשירים לא סיימו את הליך המחקר

בן 30. ספירת זרע נמוכה מאוד עד כדי אין כמעט תאי זרע. המליצו לי לבדוק אם קימת דלקת בפרוסטטה. היכן עושים זאת?האם דרך הקופה? מה מהלך הבדיקה-האם מוציאים זרע?

שלום רב,בירור להפרעות בספירות הזרע עשוי לכלול גם שלילת דלקת בערמונית. ראשית היזכר האם היו לך דלקות בדרכי השתן או מחלות מין בעברך וניתן לבצע בדיקות שגרתיות כגון בדיקת שתן כללית ותרבית, תרבית לזרע, PCR בשתן- לבירור המצאות חיידקים. אלו בדיקות שניתן לבצע בכל קופת חולים בהפניית רופא המשפחה או אורולוג. בספירת הזרע יש לבדוק האם נראים לויקוציטים- תאי דם לבנים- שיכולים להעיד על דלקת.