פורום רפואת נשים

מטרתו של הפורום היא לפתוח ערוץ חופשי ובלתי אמצעי ביניכן, או בני משפחותיכן לבין ד"ר קוגלר. ידוע שיש הרבה שאלות שאינכן מרגישות בנוח לשאול את הרופא שלכן בפגישה פנים אל פנים, הרבה שאלות ששכחתן לשאול, הרבה שאלות שרציתן לשוב ולשאול. לצורך כך, נפתח פורום זה. הפורום יעסוק במגוון התחומים של רפואת נשים, כולל מעקבי הריון, סיבוכי הריון ולידה, שאלות בתחום הגינקולוגיה כמו מחזור חודשי, גידולים שפירים וממאירים, קונדילומות, קולפוסקופיה, טיפולי לייזר וכו'.
15406 הודעות
14911 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואת נשים

היי, אני מתחתנת ב 4/7 וקבלתי מחזור ב 30.5. הרופא נשים הביא לי תרופה שתדחה לי את המחזור אבל עדיין לא התחלתי לנטול אותה ונשאר עוד 17 ימים לחתונה. זה מאוחר מדי להתחיל עם התרופה? אמורים אחרי 14 יום מתחילת המחזור? חייבת עזרה 🙏🏻

17/06/2019 | 11:35 | מאת: דניאלה

הביוץ שלי היה שבוע שעבר ביום שני, מאתמול בערב התחלתי להרגיש רגישות משמעותית בפטמות, לפעמים כןאב כשאני נוגעת והן זקורות ועומדות האם יכול להיות שזה תסמינים של התעברות? האם נקלטתי?

היי אני מתכננת להתחיל לקחת פרימולט נור החל ממחר על מנת לדחות את המחזור שלי במספר ימים אך היום התחלתי אנטיביוטיקה פן רפא והרוקחת אמרה שעדיף לא לקחת את הפרימולוט נור במקביל לאנטיביוטיקה. באינטרנט ראיתי שאפשרי לקחת. האם ניתן לקחת או שזה כרוך בסיכון?

17/06/2019 | 10:48 | מאת: אנונימית

היי, בת 26 ביצעתי בדיקת הריון ביום שבו הייתי אמורה לקבל מחזור/יום לפני המחזור ויצא לי פס חלש אבל נראה לעיין בלי להתאמץ. בבוקר ביצעתי שוב בדיקה והפעם מחברה אחרת ויצא אחרי כמה דק פס בהיר מאוד. הבדיקות הם מהאייבי . אשמח שתענה לי על שתי שאלות בבקשה 1.האם כיוון שזה פס מאוד בהיר זה אומר שאולי זאת טעות או לא התפתח חלילה? 2.האם בדיקות מהאינטרנט (מחו''ל) שהן ''זולות'' הן פחות אמינות מהבדיקות בארץ?

16/06/2019 | 16:02 | מאת: אנונימית

היי ד״ר, אני עובדת בעבודה משרדית ושמתי לב היום שלעיתים מקרבת את הכיסא כשאני ישובה עליו (כיסא גלגלים משרדי) בעזרת אחיזת הידיים בשולחן ומשיכת הכיסא לכיוון השולחן. לא חשבתי שישנה בעיה עם כך עד כה. השאלה אם אני בצורה כזאת לא מפעילה כך כוח רב מדי על הבטן וחלילה יכולה לפגוע ברחם/ בעובר בצורה כזאת. בנוסף, בגלל החששות שלי שוקלת לקנות דופלר ביתי ורציתי לדעת מה התייחסות הרופאים לכך והאם זה בטוח לשימוש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אין סכנה אין המלצה לדופלר ביתי את סובלת מחרדות רבות ואני חושב שכדאי לך לטפל בזה עי פסיכולוג או פסיכיאטר

16/06/2019 | 16:53 | מאת: אנונימית

תודה רבה על המענה. אני אכן מצויה בטיפול פסיכולוגי אחרי אובדן בהריון הקודם, ובגלל זה החרדות שקיימות בהריון הנוכחי.

16/06/2019 | 15:42 | מאת: מיטל

היי מעל גיל 45 עד עכשיו לקחתי מינס בביקור אצל רופאת נשים הודיעה כי אסור לקחת יותר בגלל הגיל והחליפה לדיאמילה האם אכן זו האופציה הכי טובה? האם ניתן לדחות מחזור אם גלולות דיאמילה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום זו אופציה טובה או התקן תוך רחמי אי אפשר לדחות איתה מחזור והמחזור צפוי להיות לא סדיר

16/06/2019 | 14:51 | מאת: חן

היי מנסה להרות, הפסדתי גלולות לפני חמישה חודשיים והמחזורים לי נעים בן 31-33. השאלה שלי אם מחזור שלא בא כמו שעון בזמן נחשב ללא סדיר? ז''א כמו שלי שאם הוא בא בין 31-33 לא יותר ולא פחות נחשב לסדיר עדיין?

לקריאה נוספת והעמקה

זה סדיר

16/06/2019 | 14:04 | מאת: עדי

ביום שלישי קיבלתי דאלאצין בעקבות דלקת בנרתיק. אמש התפוצצה השפופרות ואני חוששת שהקרם לא יספיק ל-3 הימים שנותרו לטיפול אלא רק לאחד או שניים. התסמינים כבר נעלמו. האם לבקש מרשם חדש או שזה בסדר לוותר על היום-יומיים הזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום כדאי לבקש מרשם חדש

שלום קיימתי יחסי מין לא מוגנים בשישי האחרון בשעה 17:00 ולפני שבועיים הייתי בחול ושכחתי לקחת 2 גלולות ברגע שנזכרתי השלמתי אותן . אני כרגע 5 ימים לפני המחזור . האם מומלץ לקחת את הגלולה של היום שאחרי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום כעת כבר מאוחר מידי אבל יש סכון להריון

שלום. אני נוטלת גלולות כל יום ב23:00. ביום שישי בצהריים קיימתי יחסי מין לא מוגנים ושכחתי באותו יום לקחת גלולה. ביום שבת ב18:00 נזכרתי ולקחתי גלולה ולאחר מכן שוב בשעה 00:00. כמו כן ביום שבת בערב קיימתי שוב יחסי מין לא מוגנים. אני בת 27 ונוטלת גלולות כ10 שנים. האם עליי לחשוש? האם לקחת גלולה של היום שאחרי? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יש סכון קטן להריון כדאי לקחת פוסטינור

שלום ד"ר, מזה חודשיים בן זוגי ואני מנסים להיכנס להריון, אבל בשתי הפעמים קיבלתי מחזור בדיוק שבועיים אחרי הביוץ. הבעיה היא - המחזור מאוד מאוד חלש, ממש דימום קל ביותר (משהו שלא היה לי בעבר...). ועכשיו אפילו יותר קליל מהחודש שעבר. לפי חישוב הימים ולפי הדימום - נראה שזה לא השתרשות. האם זה מצביע על בעיה בכניסה להריון? קשור לרירית הרחם? מציינת שלפני שנתיים היה לי הריון תקין לחלוטין. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום זה לא מעיד על בעייה להרות אבל כדאי לפנות לברור הורמונלי

16/06/2019 | 09:30 | מאת: א

שלום, שבוע 19, אני לוקחת אלטרוקסטין 50 מ"ג לבלוטת התריס. בשבת האחרונה התארחתי ושכחתי לקרחת איתי אלטרוקסין, ביקשתי ממישהי שיש לה גם בעיה בבלוטת התריס והיה לה יוטירוקס 50 מ"ג, לקחתי. האם זה בסדר ? תודה א

לקריאה נוספת והעמקה

בסדר

שלום, אובחנתי עם מחיצה בקרום הבתולין. לא מקיימת יחסי מין מלאים. בן זוגי גומר הכי קרוב שאפשר. להפתעתי, גיליתי שאני בהריון. היתכן? ? שאלותיי: 1. האם ניתן לבצע את הניתוח בזמן ההריון 2. האם הפלה טבעית יכולה להתרחש ללא דימום? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אין צורך בניתוח וודאי לא בהריון תתכן הפלה ללא דמום

איך אין צורך בניתוח?? כיצד תתבצע הלידה? לא בעייתי?

שלום דוקטור, קיימתי יחסי מין עם בן זוגי (שגמר בחוץ) ומיד לאחר שיצא היו לי גזים מהנרתיק. הגזים נמשכים עד יום - שלושה ימים לאחר מכן. האם תקין? במקביל נראה לי שאני בזמן הביוץ כי ראיתי הפרשות וזה מתאים מבחינת זמנים...האם יש קשר??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אני לא יודע מה זה גזים מהנרתיק כדאי לפנות לבדיקה

16/06/2019 | 00:12 | מאת: אנונימית

אני נוטלת כדורי yaz כבר חודש ואני מעשנת מדי פעם פעם אחת חוויתי כאב בטן בלתי נסבל, יום למוחורת הכאב עבר. עישנתי שוב ועכשיו יש לי כאב בבית החזה (ליד הלב). רציתי לשאול אם יש סכנה לקרישי דם?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יש עליה בסכון לקרישיות עם עישון וגלולות

15/06/2019 | 22:23 | מאת: טלי

תינוק בן 7 חודשים כבר לא רוצה לינוק. אני עדיין שואבת אבל כמות החלב מועטה מאוד-כ 10 מל . 1-האם ב 10 מל יש ערך כלשהו לתינוק בגיל הזה, או שכבר אין טעם לשאוב ? 2-איך מפסיקים את ייצור החלב ללא אמצעים תרופתיים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אין טעם לשאוב פשוט קושרים חזק את השדיים עם חזייה מבד כותנה ולא נותנים להניק

שלום, בתי קיבלה כבר מחזור בגיל 12-11 ועכשיו היא בת 13 וכמעט וחצי והיא לא קיבלה כבר מחזור 56 ימים ולפעמים היא מרגישה כאבים בבטן התחתונה ההרגשה כיאילו לפני מחזור... וגם היה לה יום שהיה לה כמו חצקון על העור שם וקצת נפוח וקצת כאב....ואחר כך גם קצת כאבים איפה שצריך לצאת המחזור כמו צריבה ואחר כך עבר... האם זה בסדר זה ישפיע על הבריאות ובעתיד על הריון? והיא די דואגת מגודל החזה שלה הוא ממש קצת גדל... ואמרו שאחרי מחזור זה לא יגדל משהו כזה זה נכון? האם הוא עוד יגדל לה? והאם זה קשור לגנים? כי לי יש בגודלc גם לה יהיה ככה או B וזה קשור לדברים אחרים? היא רזה ואמרו שזה קשור...(לא רופאים) והאם גוזיה מונעת גדילה? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אחור הוסת שכיח בגיל הזה ולא מעיד על בעיה בעתיד לגבי גודל השדיים אי אפשר לדעת כעת לאיזה גודל יגיעו זה מאד גנטי גרוזיה לא מפריעה

15/06/2019 | 11:34 | מאת: אנונימית

בהיסח דעת נטלתי אתמול 2 כדורי פרנטל אחד בשעות הבוקר המוקדמות וכדור אחד בערב. כל כדור בהתאם לרשום על הקופסה, מכיל, בין היתר 1 מג חומצה פולית. האם מסוכן לי או לעובר? החלו לי לפנות בוקר מעט כאבי בטן ושלשולים, האם ייתכן וקשור? האם כדאי שלא ליטול כדור פרנטל היום לאור הנטילה הכפולה אתמול?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מסוכן

היי, ברצוני לדחות את המחזור אך לא לשלול כניסה להריון בעוד כשבועיים אני רוצה להתחיל ליטול את כדורי פרימולוט נור שהרופאה המליצה לי לקחת האם זה מסכן במידה ונקלטתי בביוץ האחרון? איך אדע אם נקלטתי עוד לפני איחור המחזור? אני רוצה לדחות בעקבות חופשה..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום זה לא מסוכן ואי אפשר לדעת אם נקלטת להריון לפני יום הוסת

שלום רב, מאז שקיבלתי את המחזור שלי, הוא מופיע באופן לא סדיר , בתקופות של אחת ל4 חודשים או יותר, וכשאני מקבלת זה מחזור צמיגי בצבע שחור חזק, ולעתים רחוקות המחזור מופיע בצבע אדום חזק ובזרימה רגילה. אני רוצה לדעת אם זה משהו נורמלי, או שאני צריכה להיבדק?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום כדאי לפנות לבדיקה

14/06/2019 | 11:41 | מאת: אנונימית

האם יש תנוחה בשינה שהיא מסוכנת בהריון מבחינת העובר? היום בלילה בלי לשים לב שיכלתי רגליים תוך כדי שינה כך שזה גרם לי ממש הרגשת מתיחה במפשעה ובבטן. שיכול הכוונה שכאשר ישנה על הצד הרגל שלמעלה מעל התחתונה באה קדימה מול התחתונה. האם יש עם זה בעיה? כי הכאב העיר אותי וזה קרה לי כמה פעמים בלילה.

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה

14/06/2019 | 08:21 | מאת: מאי

היי,אני מנסה להכנס להריון והמחזור מאחר בחודש,הרופא נתן פרוברה,לקחתי 5 ימים 2 כדורים ביום. כרגע אני שבוע לאחר סיום הטיפול ויש דימום רק בניגוב ולא עובר לתחתון השאלה שלי היא-הרןפא נתן בדיקות דם בירור הורמונלי,בדיקת דם שצריך לעשות בזמן המחזור. האם ניתן לעשות אותה גם כאשר הדימום כזה? האם זה נחשב?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט נחשב

הייתי מעשנת בעברי והפסקתי בעקבות נטילת הגלולות והפסקתי אתמול לקחת גלולות אחרי 3 שנים של שימוש אחרי כמה זמן אוכל לחזור לעשן ? מבחינת זה שיצאו לי כל החומרים של הגלולות מהגוף כדי שלא יהיה סיכון כי אני מפחדת להדליק סיגריה כרגע ירוצה לדעת מתי אפשר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום כעבור חודש

13/06/2019 | 18:48 | מאת: אנונימית

שלום ד״ר, בשבוע 15. בכניסה למונית לא שמתי לב שקיימת מדרכה גבוהה, נמוכה יותר וכביש ולכן ישר ממדרכה הגבוהה הגעתי לכביש, דבר שגרם למתיחה של הרגל (בגלל הגובה, סוג של רגל צנחה) ולכאבים במפשעה כתוצאה מהמתיחה. האם זה לא מסוכן לעובר? כלומר, לא נפלתי או נחבלתי. אז העובר מוגן?

לא מסוכן

13/06/2019 | 15:40 | מאת: עדי

שלום לכולם אני נוטלת גלולות למניעת הריון (קלייר) כבר יותר מ3 שנים אני בת 25 מקיימת יחסי מין עם הבנזוג שלי. אני מעוננינת להפסיק בנטילת הגלולות בגלל הפחד מקרישי דם ותפקוד במערכת ההורמונלית והפוריות שלי. רציתי לדעת אם כדי לי להפסיק לקחת אותם או לעשות הפסקה של שנה ואז לחזור? האם יש תופעות לוואי? האם זה מסכן את הגוף שלי? אני מאוד סובלת במחזור מגלי חום מגלי קור, וכאבים בבטן התחתונה והישבן, מצבי רוח , עייפות וכאב ביריכיים. בעבר נטלתי גלולות יסמין (במשך שנה וחצי) והפסקתי ולא היה שום דבר מיוחד בגלל שעכשיו כמות הזמן גדולה יותר אז אני קצת חוששת. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אין חשש מתופעות עקב ההפסקה יתכן שהתחלה חדשה כרוכה ביותר סכון לקרישיות

שלום דוקטור, אני מנסה לזהות את מועד הביוץ שלי על ידי בדיקה עצמית של מיקום צוואר הרחם ומרקמו. (אני יודעת שזה לא 100 אחוז מדוייק אבל בכל זאת...) היום מצאתי שצוואר הרחם נהיה עמוק ורחוק יותר בתוך הנרתיק, והוא רך. אני יודעת שזה אומר שהביוץ מתקרב. השאלה היא כמה הוא קרוב? בטווח של יום אחד? או יותר מאוחר?

לקריאה נוספת והעמקה

ממש אין קשר ואת לא יכולה לחוש בזה אפשר רק בבדיקה הסתכלותית על צואר הרחם וההפרשות שלו

13/06/2019 | 11:45 | מאת: טל

שלום מזה כ6 שבועות בלוטות לימפה מעט מוגדלות (22 מ"מ בצד ימין ן15מ"מ בשמאל -בבדיקת אולטרסאונד.) שתן בדיקות דם ובדיקה גניקולוגית ואוטרסאונד תקין! רופא נשים שלח לבדיקות למחלות מין ואחת הבדיקות יצאה חיובית UREA PARVUM-PCR האם יש קשר בין התשובה לנוכחות הבלוטות המוגדלות? יש לציין שבצד ימין יש מעט יותר רגישות מצד שמאל. רופא משפחה נתן דוקסילין 100 למשך 10ימים (למרות שנאמר שבדכ לא נותנים טיפול שתשובה כזאת יוצאת חיובית ) אני כבר ממש מבולבלת - רופא נשים רק בעוד שבועיים. האם לקחת? האם יש קשר בין הדברים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יתכן קשר בגלל בלוטות הלימפה הייתי מציע לקחת

13/06/2019 | 08:16 | מאת: מיטל

מאיזה גיל מותר לקחת את הפורמילוט נור ?

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא עינין של גיל

13/06/2019 | 13:19 | מאת: מיטל

נערה בגיל 14 יכולה לקחת את הכדורים כדי לדחות מחזור בגלל טיול?

12/06/2019 | 23:43 | מאת: אנונימית

האם יש בעיה ללבוש בגדים לוחצים מעט בהריון? לבשתי לאחרונה תחתונים עם פסי גומי מצדדיהם. לא הרגשתי שזה לא נוח לי, אבל לכשהורדתי ראיתי כי זה השאיר לי סימנים אדומים על העור, לרבות על הבטן התחתונה. יש עם כך בעיה? יכול להזיק?

לא מזיק

12/06/2019 | 20:14 | מאת: אנונימי

שלום וברכה במשך שנה הייתי מניקה ולכן לקחתי גלולות של מיקרולוט, עם ההפסקה בהנקה הגיע הווסת למרות שהמשכתי לקחת את הגלולות, שאלתי האם אמשיך לקחת את הגלולות באופן רציף האם אמשיך לקבל ווסת כל חודש וכדי למנוע את הווסת עדיף לעבור לגלולה אחרת ואותה לקחת באופן רציף?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מאחר והגלולות מכילות רק פרוגסטרון לא בטוח שיהיה וסת סדיר

12/06/2019 | 18:49 | מאת: אנונימות מודאגת

בהמשך לשאלה הקודמת היום התחילו פתאום קצת הפרשות חומות צהבהבות צמיגות כמו בסוף מחזור אבל הם היו חצי יום נגמרו כאילו שלא היו היום היה אמור להיות היום ה4 של המחזור למרות שהוא נפסק ביום ה2 שלו בלילה ואתמול ביום ה3 של המחזור לא היה כלום ופתאום היום היו הפרשות האם זה עדיין תקין ואני לא בהריון? יש לי רופאת נשים רק בעוד שבועיים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום זה לא נשמע כמו הריון אבל אבחון הריון נעשה רק עי בדיקת הריון

לפני חודש עברתי הפלה נדחית בעזרת 2 כדורי ציטוטיק החודש הייתי צריכה לקבל מחזור ולא קיבלתי עשיתי בדיקת הריון ביתית יצא חיובית ועשיתי בדיקת דם hcg יצא 210 למחורת בזמן קיום יחסי מין היה לי דימום אני מאוד בלחץ מזה ואין לי זמן לחכות לתור רופא במיון של מס' שעות אני בתקופת מבחנים קבעתי תור לרופא פרטי שזה עוד כמה ימים ואני מאוד בלחץ מה זה הדימום ולמה זה קורה האם זאת הפלה ? או דימום השרשה הדימום הוא לא קל ולא חזק צבע אדום כהה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אי אפשר לדעת מה הסיבה לדמום בלי בדיקה

12/06/2019 | 11:30 | מאת: סיון

ואם לא קיבלתי מחזור בשבוע הפסקה? היה לי דימום במהלך השבועות האחרונים כך שאני לא יודעת מה היה הווסת ומה לא...אם בכלל... בכל מקרה, אם קיימתי יחסי מין אתמול, ואני לא הייתי מוגנת, האם כדאי להמשיך לחת גלולות לימים הקרובים לפחות רק כדי להיות מוגנת ואז להפסיק?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גם אם לא קיבלת מחזור את מוגנת בשבוע הפסקה

12/06/2019 | 05:47 | מאת: סיון

שואלת שוב כי לא ברורה לי תשובתך. הייתי בשבוע ההפסקה, היום (רביעי) לא אקח את הגלולה הראשונה בחפיסה הבאה. אתמול קיימתי יחסי מין לא מוגנים והוא גמר בפנים - הנחתי שאני מוגנת כי זה שבוע הפסקה (כל 21 הגלולות לפני נלקחו בזמן) - יש חשש להריון???? אם הבנתי אותך אז רק מהיום, אני כבר לא מוגנת?

לקריאה נוספת והעמקה

בשבוע הפסקה את מוגנת בשבוע הפסקה אמור להופיע הוסת לאחר הוסת את לא מוגנת

11/06/2019 | 19:59 | מאת: מאיה

שלום,לפני כחודשיים הפסקתי לקחת גלולות (מליאן),נאמר לי שלהפסיק ולחזור לאחר זמן קצר מגביר את הסיכויים לקרישיות-האם יש ממה לחשוש במידה ואתחיל החודש?כמה זמן מומלץ לחכות לפני שחוזרים לקחת אותן? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אם את צריכה אותן נגד הריון הרי שעדיף לקחת מאשר לא לקחת כל התחלה של גלולות מעלה את הסכון לקרישיות אך העליה בסכון היא מינימלית אם אין ספור משפחתי של יתר קרישיות

שלום, קוראים לי שלי ואני מנסה להיכנס להריון כבר 7 חודשים. אין לי ווסת סדירה אז רופאת הנשים שלי נתנה לי לקחת כדור בשם דופסטון במשך 5 ימים כל 10 לחודש, כבר 5 חודשים שאני לוקחת את הכדור והוא עושה עבודה מעולה מסיימת את ה 5 ימים ואחרי 3 ימים מקבלת ווסת. החודש משהו קצת מוזר, ב 10 לחודש ביום שבו אני צריכה לקחת את הכדור הראשון היה לי דימום קטן בצבע ורדרד קצת חום סליחה על התיאור ובכל זאת לקחתי את הכדור, יום למחרת שזה היום בבוקר היה לי שוב את אותו הדימום ואחרי כמה שעות יצא לי דימום קצת יותר גדול בניגוב ממש כמו ווסת וזה המשיך. רוצה לדעת ממה זה נובע..להמשיך את הכדורים לא להמשיך? חשוב לציין שהדימום התחיל עשיתי בדיקת הריון שיצאה שלילית.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ככל הנראה הדמום הוא עקב שינויים הורמונליים כדאי לא לקחת את הכדור ולפנות לבדיקה

שלום, מכיוון שהגלולות שאני רגילה לקחת לא נמצאות כרגע באף מקום (מינס) אני מתחילה לקחת היום גלולת יאז. קראתי עליה ואני רואה שיש סכנה גבוהה יותר לקרישי דם. אני לא יודעת האם יש לי היסטוריה של קרישיות יתר במשפחה, האם כדאי לבצע בדיקה? עד כמה היא שונה ממינס ברמת הסכנה שלה? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום היא לא שונה ממינס מבחינה זו אם אין ספור משפחתי אפשר לקחת בלי לבצע ברור קרישה

11/06/2019 | 13:06 | מאת: אירית

האם מומלץ על לקיחת אסטרוגן חיצוני במקרה של עייפות וירידה בחשק המיני? אם הגוף מפסיק לייצר אסטרוגן כיצד אמור להיות חשק?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אפשר לקחת טפול הורמונלי חליפי אך יש לקחת בחשבון גם את הסכונים של הטפול חשק מיני תלוי בהרבה גורמים לא רק אסטרוגן

11/06/2019 | 11:22 | מאת: מיטל

היי.. המחזור מאחר לי כבר 5 ימים. (מחר צרכיה לעשות בדיקת דם). ויש לי תורק לרופא בשבוע הבא. בימים האחרונים אני מרגישה מאוד עייפה. רציתי לדעת האם אני יכולה לקחת ברזל פוריק? במידה ונקלטתי להריון האם זה עלול להזיק? עדיף לחכות לרופאת נשים? אציין שאני עוד 4 ימים מסיימת כדורי פרוביוטיקר שנתנו לי ל10 ימים עקב דלקת שתן. האם יש איסור על לקיחת שתי התרופות יחד?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום את יכולה להתחיל לקחת ברזל ואין מניעה לקחת ביחד

היי בת 29, לאחר שימןש ממושך בגלולןת הפסקתי על מנת לנסות להיכנס להיריון. הפסקתי בפברואר (14.2) לאחר חודשיים קיבלתי את המחזור הראשון (18.4) המחזור הבא היה לאחר חמישים יום ב-7.6. תוצאות בדיקות הורמונליות שנעשו ביום הרביעי למחזור: TSH- 2.18 Prolactin- 287 LH-7.8 PSH- 6.7 Estradiol (E2)- 284 Testosterone total-1.1 DHEA-s - 3.98 האם תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

תקין

שלום!!! בדרך כלל המחזור החודשי שלי לא סדיר אבל קורא לפעמים שהוא מגיע אחרי חודש בדיוק ליפני 3 ימים הוא הגיע לי אחרי חודש בדיוק אבל היה יום אחד ונעלם (בדרך כלל זה 5 ימים)ומאותו יום יש לי כאבים חזקים בבטן התחתונה שפשוט קשה לי לתפקד(ואין מחזור) ומקרין לצד ויש לי לחץ בבטן ( יש לציין שאין מצב להריון אני עדיין רווקה) האם זה תקין ? הכאבים האלה מלחיצים אותי ולא נותנים לי מנוח אני פשוט אובדת גם אין לי סיכוי לגשת לרופא נשים כרגע כי התורים מפוצצים לעוד כמה חודשים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יש לפנות לרופא בהקדם אי אפשר לדעת בלי בדיקה מה הסיבה לכאבים

11/06/2019 | 08:59 | מאת: הילה

שלום רציתי לדעת אם אני פונה לוועדה באיחור כבר בשבוע 17 באיזה דרך מבצעים את ההפלה האם בדרך של לידה שקטה ? מאיזה שבוע עד איזה שבוע מבצעים הפלה באופן של לידה שקטה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בהנחה שיאשרו לך הפלה אפשר לבצע בגרידה ברוב המקומות מבצעים הפסקת הריון בדרך של לידה אחרי שב 22

11/06/2019 | 08:43 | מאת: ענבל

המחזור החודשי שלי הסתיים לפני יומיים (לפחות למראית עין, הדימום פסק וגם ההפרשות של סוף המחזור) הוא התחיל ביום ראשון שעבר והסתיים ביום שישי לכל המאוחר. אתמול (שני אחהצ) קיימתי יחסי מין עם בן זוגי והבוקר הופיע דימום קל מאד מהנרתיק (בדקתי את המקור באמצעות החדרת טמפון). אני צריכה לדאוג? יש לי מפגש ראשון עם רופאת נשים רק בעוד שבועיים. איך עליי להתנהג?

לקריאה נוספת והעמקה
11/06/2019 | 08:45 | מאת: ענבל

אני בת 26, והתחלנו לקיים יחסי מין באופן לא סדיר רק לפני שלושה שבועות בערך (לא קיימת יחסי מין בעבר ואחרי הפעם הראשונה היה דימום שהנחתי שהוא קרום הבתולין שנקרא)

שלום אין בעיה להמתין שבועיים יש לבצע ברור אך על פניו נראה לי שמדובר בדימום חיצוני על רקע התחלת יחסים

10/06/2019 | 20:36 | מאת: מעיין

היי, לאחר קיום יחסי מין התנפחו לי מאוד השפתיים של הפות בדגש על מאוד ממש כמו בלון. בלילה זה קצת ירד אבל זה עדיין מאוד נפוח, ממש מקשה על ההליכה.. באיזשהו שלב הסקס התחיל לכאוב כנראה נוצר שפשוף מחוסר סיכוך... מה ניתן לעשות כדי להוריד את הנפיחות העצומה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום כדאי לפנות לבדיקה

10/06/2019 | 17:28 | מאת: חנה

שלום הפסקתי לקחת גלולות לפני חודשיים. האם הביוץ שלי אמור להיות כרגיל החודש ? קיבלתי מחזור כרגיל

לקריאה נוספת והעמקה

בעיקרון כן

10/06/2019 | 16:04 | מאת: אנונימית

שלום רב, היום, בשגגה או בחוסר מזל נקעתי קצת את הקרסול של רגל שמאל. היה קצת קליק וזרם כאב לאגן/ עצם הזהב. אין ממה לחשוש מבחינת ההריון, נכון?

אין ממה לחשוש

10/06/2019 | 13:25 | מאת: סיון

החלטתי להפסיק לקחת גלולות. כלומר אני כעת בשבוע הפסקה - אמורה להתחיל חפיסה חדשה ביום רביעי ולא אתחיל. אני יודעת שבשבוע הפסקה אני עוד מוגנת אם לקחתי 21 גלולות לפני...השאלה בכל זאת האם עליי כבר עכשיו להתחיל להשתמש בקונדום או שאני יכולה להמתין עד ליום הראשון שהייתי אמורה להתחיל חפיסה חדשה??? (שזה עוד יומיים) האם אני לא מוגנת עכשיו בכל זאת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בשבוע הפסקה את מוגנת לאחר המחזור הבא אך כבר לא מוגנת

10/06/2019 | 10:41 | מאת: איילת

שלום, בעלי ואני מקיימים יחסי מין כאחת לחודש ואני לוקחת זואי ךי. האם כדאי לי לעבור לאמצעי אחר מלבד קונדומים? הדיאפרגמה נשמעת כמו כאב ראש, עם הצורך לנקותה פעמיים ביום ועוד טירחות. מה הסיכונים בנטילת הגלולה בגילי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יש סכון יתר לקרישיות והתקף לב בגלולות אם אתם מקיימים יחסים פעם בחודש נראה לי שקונדום הכי מתאים

15/06/2019 | 10:52 | מאת: איילת

תודה לך ד"ר על תשובתך. יחד עם יובש נרתיקי( משתמשים בג'ל סיכוך), קשיים בחדירה בשל גודל האיבר ו20 שנות נישואים... קונדום עוד יפחית את הסיכוי לחשק. האם אני יכולה לעבור ניתוח שיחסל את סיכויי להרות?

10/06/2019 | 09:58 | מאת: אנונימית מודאגת

שלום, אני לוקחת גלולית מינס כבר 6 שנים ולפני חודשיים היה לי יציאה די מוזרה כמה שעות אחרי הגלולה וגם המסתי את הגלולה הנוספת באותו חודש עם הרוק ואז בלעתי. חדשתי באותו החודש שהמחזור חא הגיע בזמן אבל הוא הגיע בזמן ונמשך אותו כמות ימים כרגיל (4 ימים) החודש הייתי ממש בלחץ כי קראתי שיש דבר כזה דימום השתרשות והוא דומה למחזור וחיכיתי בלחץ גדול למחזור המחזור הגיע ביום שבת כמו שהוא היה אמור להגיע אבל בשישי כאבה לי הבטן והיו לי כמו דקירות של מחזור, ראיתי שהפעם המחזור יותר קצר הוא משך יומיים ואתמול הוא היה ממש חלש ונגמר בלילה - מה שמאוד מוזר לי כי המחזור הרגיל שלי הוא 4 ימים ויותר חזק ממה שהיה יש צורך לדאוג,יש אפשרות להריון?

לקריאה נוספת והעמקה
10/06/2019 | 10:06 | מאת: אנונימית מודאגת

שכחתי לציין שיום הראשון של המחזור המחזור ניראה תקין ובכמות כרגיל אם ההפרשות של הרירית אבל ביום השני של המחזור היה קצת מחזור על הפד בבוקר צהריים והיה דם בהמשך היום רק בניגוב

שלום לא נראה שיש חשש להריון לפי מה שסיפרת

11/06/2019 | 08:45 | מאת: אנונימית מודאגת

תודה רבה על המענה המהיר

11/06/2019 | 22:37 | מאת: אנונימית מודאגת

בהמשך לשאלה הקודמת היום התחילו פתאום קצת הפרשות חומות צהבהבות צמיגות כמו בסוף מחזור אבל הם היו חצי יום נגמרו כאילו שלא היו היום היה אמור להיות היום ה4 של המחזור למרות שהוא נפסק ביום ה2 שלו בלילה ואתמול ביום ה3 של המחזור לא היה כלום ופתאום היום היו הפרשות האם זה עדיין תקין ואני לא בהריון?

10/06/2019 | 08:04 | מאת: אנונימית

ד״ר שלום, מאחר ובסופש הופיעו לי כאבי רחם חלקם מאד קשים וחדים עד דקירות שממש הקשו עלי להתיישר מהכאב המלצת ללכת להיבדק. אם אלך היום האם אין בעיה עם ביצוע סקירה ביום רביעי? כלומר, אין בעיה בסמיכות הus? או שלחילופין עדיף פשוט להמתין לסקירה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אין בעיה