פורום רפואת נשים

מטרתו של הפורום היא לפתוח ערוץ חופשי ובלתי אמצעי ביניכן, או בני משפחותיכן לבין ד"ר קוגלר. ידוע שיש הרבה שאלות שאינכן מרגישות בנוח לשאול את הרופא שלכן בפגישה פנים אל פנים, הרבה שאלות ששכחתן לשאול, הרבה שאלות שרציתן לשוב ולשאול. לצורך כך, נפתח פורום זה. הפורום יעסוק במגוון התחומים של רפואת נשים, כולל מעקבי הריון, סיבוכי הריון ולידה, שאלות בתחום הגינקולוגיה כמו מחזור חודשי, גידולים שפירים וממאירים, קונדילומות, קולפוסקופיה, טיפולי לייזר וכו'.
15060 הודעות
14567 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואת נשים

23/04/2019 | 15:27 | מאת: נגה

שלום רב, אני נשואה + 3 ובעלי הוא היחידי שאיתו קיימתי יחסים, כמובן שאצלו לא כך הדבר שכן הוא קיים יחסים עם רבות אחרות לפניי. לאחרונה התברר כי נדבקתי בוירויס הפפילומה זן מס' 16 בבדיקה שלישית שביצעתי לאורך השנים, כנדרש מכל אישה באופן סטנדרטי. הגניקולוג אמר שבאופן כללי אני בריאה ושאין מניעה להמשיך בקיום יחסים כרגיל,אך שתי שאלות יש לי- 1.איך אדע אם מבחינה אוראלית הכל תקין אצלי ושלא נדבקתי גם שם?(שכן היחסים בינינו לא היו רק מיסיונריים אלא גם אוראליים). 2.במידה וכן נדבקתי,האם אפשר להמשיך בדרכנו אנו או שעלינו לשנות הרגלים? בתקופה האחרונה אני די מנותקת מבחינה מינית ונורא קשה לי להשתחרר במחשבה מהאבחנה האחרונה וכתוצאה מכך אין בינינו שום מגע אינטימי.

התחלתי חבילה חדשה של מליאן לפני כמה ימים ושכחתי לקחת אתמול גלולה (הרביעית מתחילת החבילה) והמשכתי לקחת כרגיל רק מהערב שלמחרת (24 שעות איחור) , האם אני לא מוגנת כל החודש או רק שבוע?

היי , אני בתולה כרגע אבל ה--- של חבר שלי נגע לי בשפתיים בלמטה לכמה שניות בודדות .הוא לא נכנס. לפני כשלושה שבועות התחילה לכאוב לי הבטן בתדירות מסויימת ולא קבועה , אלה היו כאבים חזקים ונהיו חלשים עם הזמן .עכשיו אין לי כאבים למיטב ידיעתי... המחזור האחרון שלי היה ב12-17.4 אך היה לו צבע שונה ויותר ככה . הייתי במוקד ובבדיקת אולטרסאונד ולא מצאו כלום , יכול להיות בגלל שאני צעירה מאוד לא חשבו על לבדוק את האופציה של הריון? האם יש סיכוי בכלל להריון או שזה סתם כי המחזור לא סדיר ? אני ממש דואגת .

אין סיכוי להריון בסיטואציה שתארת

22/04/2019 | 18:07 | מאת: שלומית

כבר שבוע ימים אני לוקחת אנטיביוטיקה (אוגמנטין 875 מ"ג ) בשבת בערב שחכתי ליטול גלולה וגיליתי זאת רק בראשון בלילה. ישר לקחתי את הגלולה אבל עברו למעלה מ24 שעות. שעתיים אחרי קיימתי יחסים והיום בבוקר (יום שני) לקחתי את הגלולה של יום ראשון. האם אני מוגנת? האם האנטיביוטיקה בנוסף לשכיחת גלולה ונטילתה באיחור יכולה לפגוע בהגנתי ויש סיכוי להריון?

שלום את לא מוגנת גם האנטיביוטיקה וגם נטילה לא סדירה מורידים את יעילות הגלולה

22/04/2019 | 16:20 | מאת: א

היי רציתי לשאול במידה ויצא שקיפות. עורפית תקינה ובדיקת.ף דם סקר שליש ראשון הראה שHCGb 3.58 שזה אומר מעל הנורמה וסקירת מערכות מוקדמת יצאה תקינה ועדין לא עשיתי חלבון עוברי האם חלבון עוברי זה מה שקובע האם משהו אינו תקין? ומה משקל של תשובת החלבון כמה רלוונטי לעומת סקירה מערכות ושקיפות תודה רבה אשמח למענה

שלום שאלה לא מובנת הסקר הראשון והחלבון העוברי יחד נותנים סיכון סטטיסטי לתסמונת דאון ומחלות אחרות סקירת המערכות לרוב אינה מאבחנת תסמונת דאון אלא מומים מבניים

22/04/2019 | 11:36 | מאת: אילה

שם הבדיקה UREA.PARVUM-PCR תוצאה detected low שם הבדיקה UREA.UREALYTICUM-PCR תוצאה detected moderate שם הבדיקה M.HOMINIS-PCR תוצאה detected moderate האם יש צורך בטיפול? האם החיידקים עוברים במין מוגן? תודה רבה.

שלום רוב המחקרים מראים שאין צורך בטפול בחיידקים אלה לא עוברים במין מוגן

22/04/2019 | 11:32 | מאת: מירי

צורכת גלולות באופן קבוע. בחודש האחרון פספסתי 3 כדורים (לא באופן רציף), בזמן המחזור עצמו אני לא לוקחת את הכדורים שאינן חובה. קיבלתי מחזור כרגיל ויום לאחר סוף המחזור קיימנו יחסי מין ולקחתי את הגלולה היומית.. האם יש סיכוי שאכנס להיריון או שהמחזור "מאפס" את כל מה שפיספסתי במהלך החודש הקודם ואני מוגנת?

שלום את מוגנת

22/04/2019 | 10:02 | מאת: חיילת מתוסכלת

שלום דוקטור, אני חיילת והייתי אצל רופאת נשים אזרחית שעובדת עם צהל בעקבות כאבים ואי נוחות למטה. אבחנתה הייתה דלקת (לא סגורה באיזה איבר) והיא נתנה לי לקחת פתילות ואגינליות בשם דאלאצין. בגלל שזה לא כזה פשוט עבורי לשאול אותה שוב רציתי לדעת מה אופן ההשפעה של הפתילות? האם כל הדלקת אמורה לנזול החוצה ביחד עם המשחה או שמא היא אמורה להספג ולא להראות כל זכר? וכן, כמה זמן לאחר גמר השימוש אפשר לחזור לקיים יחסי מין? תודה רבה מראש!

שלום מדובר בדלקת בנרתיק יתכן שתהיה קצת הפרשה הטפול הוא ל 3 ימים ואחכ את יכולה לקיים יחסים

21/04/2019 | 22:31 | מאת: יעל

נכנס לי סבון לתוך הנרתיק וזה טיפה שורף לא הרבה אני מתכוונת לתוכן הפנימי של הנרתיק לאיברים הפנימיים זה עלול להזיק?

לקריאה נוספת והעמקה
21/04/2019 | 23:09 | מאת: דחוף ממש

זה בעיקר שורף כשאני עושה פיפי ז יוכל להזיק? *פחות מעדיפה ללכת לרופא אשמח לתובה מפורטת כאן

שלום זה לא מזיק אבל יתכן שיש לך דלקת בנרתיק ולכן התחושה שזה שורף

ביתי בת 41 לידה שלישית ופעם ראשונה קיסרי מקיאה אחרי שבוע של ניתוח קיסרי לחץ דם גבוהה , שלא ירד במגנזיום, כעת גם לא עם גדור , יש לה גם בחילות קשות, מאושפזת מאז,הלידה , ה c.t תקין . מה יכולה להיות הסיבה לכך ? והאם יש מקום לדאגה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יתכן שזה קשור ללחץ הדם הגבוה ויתכן שלתרופות בכל מקרה היא מאושפזת כך שאני מניח מטופלת בהתאם

21/04/2019 | 20:29 | מאת: אביטל

דר' שלום רב שבועיים לאחר לידה עקב קרישי דם שיצאו לי יום לאחר הלידה נעשה אולטרסאטנד וראו כי יש שם שארית של 17 מ''מ כנראה קריש דם . כתוצאה מכך שיחררו אותי מבית החולים עם שימוש בכדור מטרגין להתכווצויות ברחם . אני ממש מפחדת לקחת את הכדור כי עקב הלידה איבדתי הרבה דם ואני אנמית ויש לי דופק גבוה ותופעות הלוואי של הכדור הזה זה גם דופק גבוהה אני גם מניקה ורשום שאסור להניק תוך השימוש בתרופה . ודיי מפחדת לקחת את הכדור הזה . שאילתי היא האם 17 מ''מ נחשב לשארית גדולה או שהגוף יכול לפלוט את זה בעצמו ? האם באמת אסור להניק תוך שימוש בתרופה הזאת ? האם יהיה יעיל במקום התרופה לשתות חליטות עלי פטל שיעזרו בהתכווצויות של הרחם ? . אשמח לתוכנות היות ואני כבר ממש אובדת עצות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קשה לי להביע דיעה מבלי להכיר את המקרה במלואו בעיקרון יש סיכוי שהשארית תצא לבד בעיקרון לא מומלץ להניק עם הכדור אך זה רק לכמה ימים

21/04/2019 | 16:03 | מאת: אלה

לקחתי טבליה לבנה במקום צהובה ושכבתי עם חבר שלי 3 שאלות 1. האם לקחת את הגלולה הצהובה (זו ששכחתי)? 2. מתי להתחיל את החפיסה הבאה אם לקחתי את הגלולה הלבנה האחרונה, כך שכרגע יש 3 גלולות לבנות במקום 4 3. יש סיכוי להריון? אני לוקחת מינס

לקריאה נוספת והעמקה

שלום להתחיל כרגיל את החפיסה הבאה בלי לקחת את זו ששכחת את לא מוגנת בשבוע הקרוב

21/04/2019 | 15:38 | מאת: Kole

האם יש צורך להגיע לרופא נשים כדי להתחיל להשתמש בטמפונים? יש צורך ברופא שיגיד לי מה המידה שלי?

שלום ממש לא

21/04/2019 | 14:21 | מאת: מרי

אני מועמדת לכריתת רחם בפתיחת בטן בשל מיומה גדולה, שוקלת לשלב מתיחת בטן בניתוח זה, האם זה מקובל או שעדיף לפצל את הניתוחים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לא מקובל ובדכ מומלץ לא לבצע 2 ניתוחים באותו זמן

ד"ר שלום, אורך המחזור שלי נע בין 41-47 יום ומועדי הביוץ בין הימים 26-30 מיום קבלת המחזור. האם זה מעיד על בעיה בכניסה להריון? אנחנו מנסים להקלט מזה כ5 חודשים במועדי הביוץ (ע"י בדיקת מקלונים) האם יש לפנות לרופא פוריות? או להמשיך באותה הדרך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום כדאי לפנות לברור וטפול

21/04/2019 | 12:50 | מאת: אלה

ד"ר שלום, אורך המחזור שלי נע בין 41-47 יום כאשר מועדי הביוץ האחרון היה ביום ה26 רופא הנשים נתן לי איקקלומין החל מהיום השישי למחזור, האם עליי לבצע מעקב זקיקים ןבדיקות דם? בשלב זה הרופא לא נתן לי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לא חובה

20/04/2019 | 21:24 | מאת: שאלה

לאחר שימוש של 9 שנים הפסקתי גלולות על מנת להיכנס להיריון. לאחר חודשיים מאז שהפסקתי קיבלתי את הווסת הראשונה. המחזור עצמו היה מאוד קצר ולא עם דימום רב (יומיים בלבד). בנוסף בשבועיים האחרונים לפני הווסת ומיד לאחר שזוהה ביוץ ראשון במקלון היו הכתמות חומות. האם זה תקין שהמחזור היה קצר ומועט יחסית? בזמן שימוש בגלולות היה לי מחזור של 4-5 ימים. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אם זה נשמע גם בחודשים הבאים כדאי לבצע ברור כדאי לבצע בדיקת הריון

20/04/2019 | 11:03 | מאת: אנונימית

היי אחרי שבעת ימים הפסקה התחלתי לקחת גלולות ובאמצע החפיסה איבדתי אותה אז פתחתי חפיסה חדשה וסיימתי אותה עכשיו מחכה שבעה ימים ומתחילה חפיסה חדשה , זאת אומרת שלקחתי בערך 28 גלולות בסך הכול , אהיה מוגנת בחפיסה הקרובה ?

לקריאה נוספת והעמקה

כן

ד"ר שלום, רציתי לדעת אם אני יכולה להפסיק להשתמש באמצעים למניעת הריון, אם תוצאות בדיקת הדם היו: 41.8 FSH LH 8.1 Estradio (E2) קטן מ 100pmd/L תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

רציתי להוסיף שהבדיקה נעשתה ביום החמישי למחזור

שלום לא כתבת פרטים חשובים מומלץ להפסיק אמצעי מניעה לאחר 6 חודשים ללא וסת בלי קשר לתוצאות

20/04/2019 | 07:00 | מאת: רונית

שלום רב, יש לי דימום כבר שמונה ימים עקב שימוש בגלולות למניעת הריון. החלטתי להפסיק את הגלולות ולחפש אמצעי מניעה אחר . הפסקתי אותן אתמול, ועדיין יש לי דיומום , השאלה שלי : מתי הדימום אמור להפסיק אחרי הפסקת הגלולות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לא ניתן להעריך

19/04/2019 | 02:16 | מאת: אנונימית

עקב דלקת, רופא הנשים שלי הביא לי משחה (טבעקוטן) שאותה אני צריכה למרוח פעמיים ביום במשך חמישה ימים. רק היום (לאחר חמישה ימים) גיליתי שצריך למרוח אותה פעמיים ביום ובמקום זה מרחתי רק פעם אחת. האם זה נורא? מה לעשות במצב כזה? אני חשבתי אולי להמשיך עוד קצת במריחת המשחה על מנת לפצות על הפעמים שלא מרחתי אך אינני יודעת אם זה יזיק או לא.

לקריאה נוספת והעמקה

אני מצטערת. לא התכוונתי לדלקת, התכוונתי שיש חשש לפטריה.

שלום אפשר להמשיך עוד 3 ימים

19/04/2019 | 01:10 | מאת: אביטל

לאחר קורס אנטיביוטיקה בעקבות הליקובקטור סבלתי מפטריה בנרתיק וטיפלתי בה עם אגיסטן נרות למשך 3 ימים ומשחה, אני לא יודעת אם יש קשר אבל יחד עם זאת סבלתי מטחורים ומרחתי משחת פלאים בשם "פרסטו". יומיים לאחר ש"הבראתי" התחיל לי גרד נוראי בנרתיק והשפתיים היו נפוחות ומגורות. פניתי לגניקולוגית ובמהלך הבדיקה שעשתה לי התלוננתי כי לאחר קיום יחסי מין יש לי דם. נלקחה ממני בדיקת פאפ (ממתינה לתשובה) והופנתי לבדיקה נוספת שאני לא זוכרת את שמה. כרגע קיבלתי טיפול של ג'ל שאני מחדירה באמצעות מזרק. אני ביום הרביעי של הטיפול, ולפני שהבנתי שקיבלתי מחזור הזרקתי את הג'ל. מה עלי לעשות? להמשיך את הטיפול יחד עם המחזור? לאחר שאני מסיימת עם הגל אני צריכה טיפול נוסף של נרות אגיסטן. מה עושים במקרה כזה? והאם יכול להיות קשר בין כל התופעות שציינתי או סתם תקפו אותי מחלות מכל עבר? מתנצלת על החפירה אבל באמת הנושא חשוב לי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום וחג שמח אני ממליץ להפסיק את הטפול ולהמשיך את מה שנשאר לאחר המחזור יתכן שיש קשר והדמום לאחר יחסים נבע מהדלקת בכל מקרה צריך פפ וקולפוסקופיה

18/04/2019 | 09:32 | מאת: שרית

שלום דר' ..... עשיתי בדיקות מעבדה וקיבלתי את תוצאות הבדיקה. (משטח של הואגינה) אשמח שתגיד לי אם יש לי דלקת.. או משהו אחר. האם זה תקין ? עשיתי את הבדיקה בעקבות כאב בעת קיום יחסי מין . epithelial cells + WBCs בודדים Fungus Candida negative תודה רבה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום וחג שמח אין דלקת

18/04/2019 | 05:01 | מאת: שרה

כמה זמן נמשך הדימום עקב שימוש בגלולות דיאמילה ? היום אני חמשה ימים סובלת מדימום הדומה למחזור לא קל ולא רואה שום הפחתה בכמות הדם להפך זה כל יום קצת יותר מהיום שלפני . כמה ימים זה אמור להיות ? והאם גם דיכאון ובכי בלי סיבה תופעות לוואי לגלולות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בדכ זה חולף בחפיסה שניה אבל לא תמיד

18/04/2019 | 08:41 | מאת: שרה

אז להמשיך לקחת ? תווווווודה מכל הלב על המענה

17/04/2019 | 23:34 | מאת: דנית ב.ד

שלום רב בת 33 לפני 7 חודשים עברתי ניתוח חכריתת מחיצה גדולה ברחם כ 75 אחוז מהחלל חודש לאחר הניצוח בוצעה היסטרו אבחנתית תקינה. ומאז המחזורים היו תקינים. בחודשיים האחרונים החלו שינויים ווסת קודמת הגיעה באיחור של 7 ימים כמובן ללא הריון והחודש הגיעה באיחור של 4 ימים אורך הוסת שלי הוא 5 ימים כשביומים האחרונים רק הכתמות היום היום ה6 למחזור החלו שוב דימומים כמו של יום ראשון למחזור דבר שמעולם לא קרה לי. האם יש קשר לניתוח ? מה יכול לגרום לכך. ללא הריונות בעברי ,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ככל הנראה שינויים הורמונליים ללא קשר לניתוח אבל יש לפנות לברור

17/04/2019 | 20:11 | מאת: מאיה

להלן תשובות הcmv שלי שקיבלתי היום: 118.2 IGG IGM positive IGG avidity 59.8% בדיוק הפסקתי לקחת גלולות כי תכננו להיכנס להיריון.... מה הסיכון בכניסה להיריון עם הממצאים הנ"ל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום כדאי לחזור על הבדיקה עוד שבועיים כדאי לבצע בדיקת cmv ohm בשיטת ווידס ואז להחליט יחד עם הרופא שלך או מומחה לזיהומים

17/04/2019 | 17:19 | מאת: אנונמי

אני לוקחת גלולות למניעת הריון פחות מחודש ..אם אני מפסיקה אותם היום מתי אני עלולה להיכנס להריון ? חשוב לציין כי יש לי דימום יום רביעי בגלל גלולות דיאמילה בנוסף לדיכאון כתופעות לוואי .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לא הבנתי את השאלה אם את מפסיקה גלולות את לא מוגנת מיום הפסקת הגלולות

שלום דר ברצוני לשאול מה השכיחות של קרום בתולין עבה, שיש בו פתח לווסת, אך קיים קושי עד בלתי אפשרי לקיים יחסים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מאד מאד נדיר

17/04/2019 | 10:42 | מאת: רות

הבוקר חיממתי פיתות במיקרו כאשר עטפתי אותן עם מגבת. לא שמתי לב שהמגבת מונעת מדלת המיקרו להיסגר לגמרי והפעלתי אותו. אני בהריון בשבוע 32 ומאוד חוששת שהקרינה יצאה החוצה וחלילה יכולה לפגוע בעובר. המיקרו בגובה הפנים, האם יש לי ממה לחשוש?

שלום לא נראה שיש לך סיבה לדאוג

תודה

17/04/2019 | 10:03 | מאת: שלי

שלום רב , מזה כ 4 שנים אני לוקחת קומדין באופן קבוע עקב קרישיות יתר ואפלה. רציתי לדעת האם יש קשר בין זה לבין מחזורים מאוד מאוד מאוד קשים שנמשכים כשבוע שלם עם דימומים קשים ובקושי יכולת לזוז מהבית. האם מצריך בדיקה? או שיש קשר ישיר בין הקומדין והקרישיות למחזורים כאלה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בהחלט יש קשר אבל כדאי לפנות לבדיקה לשלול דברים אחרים

שלום ד''ר בת 26 הפסקתי גלולות לאחר שלקחתי במשך 6 שנים רצוף עד לפני פני 4 חודשיים . 4 חודשיים מנסה להרוח . המחזורים שלי בין 29-32 חוץ מפעם אחת שבא אחרי 38 יום. אני יודעת שזה זמן סביר אבל כשרוצים הריון ממש ובאמת מנסים כל חודש די כמו שצריך ,_(כולל הרמת רגליים חח) 1.מתי הזמן להתחיל לבדוק אם הכל תקין? 2.האם יש סיכוי כזה שיש ביוץ מוקדם למרות מחזורים של 31 יום? (אני טובלת במקווה)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אם את לא מצליחה להרות לאחר 10-12 חודשים כדאי להתחיל ברור סביר שאין ביוץ מוקדם אבל אי אפשר לדעת

היי, בת 26 מנסה להרות כ5 חודשיים ניסיתי החודש לקחת מסטיק תמני מהיום ה3 למחזור ועד הטבילה במקווה. הבנתי שזה מחזק את הרחם האם באמת זה עובד ומחזק ביוץ?/עוזר בכניסה להריון?

לקריאה נוספת והעמקה

אין הוכחה מבוססת שזה עוזר

17/04/2019 | 06:31 | מאת: מוריה

שלום, טסתי לחול ושכחתי את הגלולות בבית... שכחתי את הגלולה של אתמול, היום ואני אגיע בבוקר לארץ.. שכחתי את הגלולה ה15 וה16... מה עלי לעשות? והאם לקחת את אחת הגלולות ששכחתי בבוקר כשאגיע?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום כדאי להמשיך כרגיל בלי הגלולות האלה אבל את לא מוגנת עד סוף החפיסה

17/04/2019 | 12:35 | מאת: מוריה

אפילו אם הבוקר כבר יצאו יצאו לי הפרשות חומות?

16/04/2019 | 22:29 | מאת: לירון

נוטלת גלולות הרמונט באופן קבוע באותה שעה ולא נשכחה שום גלולה החפיסה שלי הסתיימה בשבת ואמורה לקבל מחזור בין שני לשלישי החל משבת בטן תחתונה חזקים ובשלישי לא קיבלתי מחזור רק הפרשות חומות עשיתי בדיקת הריון יצא שלילי.. מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ככל הנראה וסת חלש בגלל הגלולות

16/04/2019 | 19:34 | מאת: נתי

בת 42, ברקע שחושה ניתוחי אגן עקב אנדומטריוזיס. בניתוח האחרון לפני 3 שנים כריתת חצוצרות בעקבות דלקת. לפני יומיים כאבי בטן תחתונה, הגעתי למיון באולטרסאונד: רחם מרקם אדנומיוטי לא מוגדל רירית דקה 3 מ"מ. טפולה שמאלית במראה תקין זרימות תקינות ייתכן 1.2 ס"מ ground glass חשוד לאנדומטריומה. מה זה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא יודע

שלום, בת 32, ללא ילדים, בחודשים האחרונים דימום בין המחזורים. השבוע עשיתי היסטרוסקופיה אבחנתית ונראה פוליפ קטן של 5 מ"מ ברחם וכן רירית פוליפואידית. הזמינו אותי להיסטרוסקופיה להסרת הפוליפ וכן לביופסיה של הרירית. בחרתי שהתהליך יעשה ללא הרדמה. האם התהליך כואב? האם אוכל לנהוג לאחר הפרוצדורה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אכן התהליך כואב ולא מומלץ שתנהגי

שלום הייתי היום עצל אולטרה סאונד והיא אמרה לי שהרחם נמצא באזור הוגינלי והעובר ברחם למטה לא במקום הרגיל שלו שבוע חמישי יש לי סיבה לדאוג או שזה יסתדר וגם המחזור שלי לא סדיר היה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נראה שאין סיכוי להריון תקין אבל כדאי למזור לבקורת עוד שבוע

מה זאת אומרת זה אומר הפלה???

16/04/2019 | 07:36 | מאת: אנונימית

היי יומיים אחרי שהופיע בדיקת ביוץ ביתית חיובית הופיעו לי הכתמות חומות, ההכתמות מאז נמשכו כשבוע (מעטות) . ממה נובע? האם בכל זאת יש סיכוי להיריון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יתכן מהביוץ עצמו אין קשר להריון

שלום רב, אני בת 37, לאחר 2 הפלות רצופות, קיבלתי תמיכה בנרות פרוגסטרון- אטרוגסטן 200 מ״ג 3 פעמים ביום. אני בהיריון שבוע 4, טבעי ללא טיפולים, האם המינון גבוה מדי או שזהו המינון המומלץ בגלל ההפלות שעברתי? חשוב לציין שבבדיקת פרוגסטרון שעשיתי הבוקר הוא עמד על 167 התחלתי להשתמש בנרות כפי שהוסבר לי, אך אם אפסיק האם יש השלכות כלשהן על ההיריון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום המנון מתאים אם התחלת לא כדאי להפסיק יתכן ותהיה הפלה ויתכן שלא

שלום רב, דר' ברצוני לומר לך תודה על הייעוץ המקצועי שנתת לי. התייעצתי איתך לגבי דימום לאחר יחסי מין וחשש ממצאים חשודים שעלו לאחר בודקת PAP. ביצעתי קולונוסקופיה , למזלי הכל נקי ואין שום תסמינים לוירוס. מה שכן הרופא ראה זה שהיה לי פצע בצוואר הרחם, שככל הנראה ממנו היה הדימום. הרופא טיפל נקודתית באזור ומאז לא חזר הדימום. נתתי לגוף להחלים שבועיים מאז הטיפול וכעת אנו מעוניינים לנסות להיכנס להיריון. האם צריך לחכות עוד או שאין מניעה לנסות ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום תודה רבה אין צורך להמתין

15/04/2019 | 15:07 | מאת: מימי

שלום פרופ׳ לקחתי פוסטינור לפני חודש וחצי כמעט, ואחרי כמה ימים קבלתי מחזור בגלל שהיה לי איחור בווסת פחדתי שאני בהריון, כי עכשיו לא אני ולא הבעל שלי מוכנים לזה, עשיתי מספק בדיקות ביתיות במהלך השבועיים האחרוניים והתשובה הייתהתמיד שלילית, ואז סוף סוף קבלתי המחזור כמו שאמרתי אחרי חודש וחצי מהמחזור האחרון , אני בספק לגבי בדיקת ההריון, כי שמעתי שיכול להיות שמישהי תקבל מחזור והיא בהריון. מה אתה אומר? צריך לעשות בדיקת דם להריון לוודא שאני לא בהריון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אין צורך

שלום, אני כ11 שבועות לאחר לידה ומניקה חלקית. קיבלתי מרופא נשים את גלולות מיקרולט. חשוב לציין שלאחר סיום הדימום של הלידה נראה כי קיבלתי מחזור ולאחר 4 שבועות התחילו להופיע טיפה הפרשות עם דימום ולאחר מכן מעט דימום וחוזר חלילה למשך כמה ימים. ברצוני להתחיל לקחת את הגלולות אך איני יודעת מתי ,כי לא נראה שיש לי מחזור סדיר (אם בכלל ניתן לקרוא לזה מחזור) כנראה בעקבות ההנקה. לכן, אודה לתשובות לשלוש השאלות: 1. איני יודעת מתי להתחיל לקחת את הגלולות בפעם הראשונה. אודה להנחיות. 2.ממתי ניתן לקיים יחסי מין ללא אמצעי מניעה נוסף ולהסתמך על הגלולות בלבד? 3.האם התופעה שתיארתי של הדימומים תקינה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום את יכולה להתחיל את הגלולות היום ותהיי מוגנת עוד שבועיים

15/04/2019 | 14:43 | מאת: מריאנה

מתי צריך לעשות בדיקת דם להריון בדיוק?אם היה לי וסט אחרונה ב 16.03.היום עשיתי בדעקת דם יצאה שלישי האם זה עדיין מוקגם?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום היה צריך להיות חיובית אם את לא מקבלת בימים הקרובים כדאי לחזור על הבדיקה

15/04/2019 | 13:21 | מאת: מרוה

שלום, אני אחרי שבוע איחור במחזור- אתמול עשיתי בדיקת ביטא והערך יצא 2491. לפי מחשבון הריון אני בשבוע 5 +1 ימים. מתי כדאי לעשות בדיקה ראשונה אצל רופא נשים? אני מפחדת ללכת מוקדם ולא לגלות דופק! החל ממתי הכי בטוח לעשות את הביקור הראשון.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום סוף שבוע 7

שלום אני ובעלי מנסים להיכנס להריון 4 חודשים. קניתי ערכה לזיהוי יום הביוץ ובכל זאת לא נכנסתי להריון. האם צריך ללכת לרופא ולעשות בדיקות או לחכות עוד?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום כדאי לחכות עוד חצי שנה

15/04/2019 | 08:41 | מאת: פרח

שלום וברכה, כמה זמן לפני החתונה יש להגיע לרופא נשים כדי לסדר את המחזור. זוהי כלה עם מחזור סדיר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום כדאי להגיע לרופא במחזור שלפני החתונה

15/04/2019 | 10:21 | מאת: פרח

תודה רבה וחג שמח.

15/04/2019 | 07:28 | מאת: שרה

שלום, קיבלתי מחזור ראשון אחרי הלידה ב 27.3 והוא היה רגיל כמו כל מחזור ברוך השם. אני מניקה אבל לא מלא נותנת לתינוקת בקבוק פעמים שלושה ביום . הרופא נתן לי גלולות דיאמילה למניעת הריון לפי בקשתי ..היום אני שבועיים מתחילת לקיחת הגלולות ..חשוב לציין כי שכחתי גלולה אחת בשבוע השני ולא לוקחת גלולות באותה שעה אלא בשעות הבוקר ..אתמול בבוקר קיבלתי מחזור ...כמות דם של מחזור ממש ..והיום גם יש לי דימום בתדירות קצת יותר מאתמול . מה עלי לעשות ? האם להפסיק גלולות ? או שזה נורמלי ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום זה נורמלי וכדאי להמשיך בגלולות

16/04/2019 | 02:53 | מאת: שרה

כמה ימים אמור להיות הדימום ?

15/04/2019 | 01:21 | מאת: יעלי

שלום ד"ר, אני שבועיים אחרי לידה 4 (רגילה). לאחר הלידה pph 400 סמק, נתנו לי פיטוצין ומטרוגן פלוס חיבור לקטטר עד שהרחם התכווץ. שחוררתי במועד. אתמול היה לי דימום חזק מהרגיל, הייתי במיון, עשו בדיקות דם , עשו us ואמרו שיש קרישי דם והדימום וההמוגלובין תקינים. היום בערב במקלחת יצא ממני גוש גדול בגודל של כמעט אגרוף, מלווה בדימום רב. הלכתי למיון ואמרו שזה תקין. שוב עשו us ואמרו שיש קרישי דם וזה נורמלי ויכול לחזור על עצמו. אמרו שלא צריך לחזור על בדיקות דם כי ההמוגלובין מאתמול תקין. היתכן שזה נורמלי? לא היה לי דבר כזה בלידות הקודמות. איך אני יודעת מתי קריש דם כזה מצריך פניה למיון שוב? אמרו לי לפנות למיון רק אם יש פד ספוג דם בשעה אחת, ושהגודל של הקריש לא רלוונטי....אני מבחינתי בלחץ, זה היה מאוד מבהיל... תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אני מסכים עם מה שאמרו במיון

15/04/2019 | 01:00 | מאת: מאיה

היי, לפני כחודש וחצי הפסקתי לקחת גלולות לאחר שלקחתי אותן קרוב ל-12 שנים ברציפות. הסיבה לכך שהפסקתי לקחת את הגלולות היא מאחר והתגלו ערכים חריגים בכבד בבדיקות הדם שלי, ומומחה גסטרו המליץ לי להפסיק עם הגלולות מאחר וייתכן כי הן אלה שגורמות לכך. לפני שבוע הותקן לי התקן תוך רחמי. הפעולה בוצעה במהלך היום השני לווסת, והווסת הסתיימה כיומיים לאחר מכן. בשלושת הימים האחרונים יש לי הפרשות, בהתחלה הן היו שקופות, לאחר מכן מעט חומות, ועכשיו זה כבר הפך לדימום של ממש. שוב, סיימתי את הווסת כבר לפני כמה ימים. האם זה תקין? למה בעצם יש דימום לאחר סיום הווסת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום זו תופעת לוואי של ההתקן קרוב לודאי אבל כדאי לפנות לבדיקה

15/04/2019 | 00:19 | מאת: מיכל

שלום, אני בת 35. בדיקת הפאפ לפני 3 שנים יצאה תקינה. מאז לא קיימתי יחסי מין. האם חשוב שאעשה את בדיקת הפאפ הנוספת בדיוק עכשיו שזה כעבור 3 שנים, או שבמקרה כזה שלא קיימתי יחסי מין ניתן לחכות? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ההמלצה היא לבצע כל 3 שנים בלי קשר ליחסים