נגישות
נגישות

בדיקה אורודינמית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בדיקת הערמונית: מדריך מקיף

סובל מתחושת חוסר התרוקנות גם לאחר מתן שתן? צריבה במתן שתן או זרם חלש? ייתכן שבלוטת הערמונית היא המקור לבעיה ממנה אתה סובל. מה עלול לגרום לתסמינים אלה? מהן הדרכים בהן ניתן לבדוק את מצב הערמונית? הערמונית (פרוסטטה, בלעז) היא בלוטה השייכת למערכת הרבייה הזכרית. הערמונית ממוקמת במוצא שלפוחית השתן ומקיפה את צינור השופכה. הערמונית הולכת וגדלה, ככל שהגבר מתבגר. הערמונית אחראית על ייצור נוזל הזרע של הגבר ומיקומה משפיע גם על תהליך מתן השתן.   מתי יש צורך בבדיקת ערמונית? הצורך בבדיקת ערמונית עולה כאשר הגבר מרגיש שינוי או הפרעה במתן שתן. מומלץ להגיע לאורולוג, שיבצע סדרת בדיקות, ובהן גם בדיקות שונות הקשורות למצב הערמונית. תסמינים שונים עלולים להעיד על בעיה בערמונית ומצריכים בדיקה, למשל: זרם שתן חלש, צריבה בשתן, תחושת חוסר התרוקנות, תכיפות או דחיפות במתן שתן, הטלת שתן לילית (נוקטוריה) וכו'.   עם הופעת הפרעות כגון תכיפות או דחיפות במתן שתן, יש לגשת לאורולוג. צילום:...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לבדיקה אורודינמית

אורולוגיה - תמונת המחשה
אורולוגיה בפרוס עלינו השנה האזרחית החדשה, צוות doctors.co.il מאחל לכל הגולשים שנת בריאות. doc...
ללמוד עוד על בדיקה אורודינמית
אורולוגיה-תמונה

כאן תוכלו לקרוא על בדיקות מאבחנות באורולוגיה ועל מיני...

מאת: כאן תוכלו...
18/01/2002
בדיקת הערמונית: מדריך מקיף-תמונה

סובל מתחושת חוסר התרוקנות גם לאחר מתן שתן? צריבה במתן שתן...

מאת: ד"ר...
20/12/2018
אורוגינקולוגיה - מילון מונחים-תמונה

רוצות לדעת יותר על הפרעות תפקודיות ואנטומיות של אברי רצפת...

מאת: דר' חיים...
24/10/2007
בדיקה אורודינמית -תמונה

מדריך בדיקות רפואיות: בדיקה אורודינמית בודקת את מנגנון מתן...

מאת: ד"ר עמית...
26/10/2014
אולי יענין אותך לדעת...
בדיקה אורודינמית  - תמונה
בדיקה אורודינמית
מדריך בדיקות רפואיות: בדיקה אורודינמית בודקת...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקה אורודינמית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקה אורודינמית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום עברתי ניתוח ערמונית שפירה ומאז אני סובל תכיפות בלתי נסבלת להטיל שתן, כל חמש דקות! שום תרופה לא עוזרת וגם הזרקת בוטוקס לשלפוחית לא הועילה. מה ניתן עוד לעשות?

שהרופאים לא מספרים לנו. בכל מקרה עדיף לרוץ להשתין מאשר לדלוף שתן ולקום בלילות בתוך שלולית שתן

בדיקת אורודינמיקה

בתוצאות הבדיקה נכתב , "בוולסלוה מופיע דלף של שתן (LPP =114 ס"מ מים) מה זה אומר? אשמח לקבל תשובה תודה

בלחץ של 114 ס"מ מים (לחץ גבוה) בורח לך שתן

נשלחתי לבדיקה אורודינאמית לפני ניתוח חוזר לצניחת אברי האגן. עברתי גם TVT ומקבלת בטמיגה 50 מ"ג. האם הבדיקה הכרחית?

איני יודע , לשאול הרופא שהפנה מה המטרה

בעיני כן

שלום רב, בן 56 , נעניתי כאן היטב בעבר ועל כך תודתי! לאחר טיפול של יותר משנה בקסטרל 10 מג(טמסולין הביא לתופעות לוואי והופסק)התייצבתי על כ-2 קימות בלילה(נסבל) ועל תכיפות גדולה ביום(הרבה פחות נסבל, ממוצע אחת לשעה,כולל זמן התאפקות.)עברתי אורודינמיקה וציסטוסקופיה- הערמונית די קטנה אך חוסמת! אורולוג במרפאת חוץשל אחד מבתי החולים ממליץ על turp, אך ידוע לי מקריאה די מקיפה שעשיתי שיש גם ניתוח בלייזר מסוגים שונים, שנראה "ידידותי" יותר.(אינם מבוצעים באותו בית חולים). אשמח אם ניתן לסייע כיצד לקבל החלטה מושכלת(מובן שאיני מבקש המלצה על מנתח ספציפי). כמו כן הרופא בביה"ח העיר שלעיתים הניתוח אינו פותר את בעיית התכיפות, אך הבנתיאת דבריו רק כשיצאתי-והרי זו בעייתי העיקרית! התוכלי נא להבהיר זאת? עוד עניין- הרופא המליץ שבינתיים, עד שאחליט, אוסיף לקסטרל 2 כדורי פרמיקסון ביום. האם זה יכול להועיל, היש בכך סיכון? כמה זמן לנסות זאת? מתנצל שהארכתי קצת... תודה.

שלום רב, אם הנתי נכון למרות טיפול בחוסמי אלפא יש לך הפרעת ריקון שכל הערמונית מפריעה למרות שאינה מוגדלת. לפעמים שינוי תרופתי- למשל צתופסת אבודרט יכול לעוזר. אם באורודינמיקה אכן יש חסימה במוצא השלפוחית ניתוח יכול להטיב עמך.אם הבעיה היא ביכולת התרוקנות שלפוחית זה יותר מורכב. שיטת ניתוח TURP מאוד מקובלת באם מדובר בערמונית לא גדולה. לייזר ירוק היא אופציה שבארץ ניתנת לביצוע באופן פרטי בלבד עד כמה שידוע לי. בכל מקרה מה שחשוב הוא בחירת מנתח מיומן.עליך להתייעץ עם האורולוג המטפל שלך.