אטורבאסטאטין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

צרכנות רפואית מס' 59

חדש במדור הצרכנות: תרופה לבעיית ערמונית מוגדלת, מחקר על טיפול בשבץ מוחי, ערכה לברית מילה ועוד פרוסטטה: הגברים סובלים בלילה50% מהגברים מעל גיל 50 סובלים מבעיית הערמונית המוגדלת - בעיית הפרוסטטה. הסבל מהתופעה רב: יקיצות תכופות בלילה, ריצות לשירותים, אי נעימות וגם בעיות בתפקוד המיני. עתה אנו מתבשרים על תרופה אשר לא רק מקלה על הסימפטומים, אלא נותנת מענה לגורם הבעיה עצמו. כך לפחות לטענת משווקיה. תרופה זו, Avodart, מאפשרת הקטנה של בלוטת הערמונית. ממצאים חדשים מעלים כי השילוב של התרופה עם אלפא-בלוקרים מניב תוצאות משמעותיות.הטיפול בתרופה הינו לטווח ארוך; ככל שלוקחים את התרופה לפרק זמן ממושך יותר, כך גם ההקלה בסימפטומים אמורה להשתפר. הייחודיות שלה באה לידי ביטוי בעיקר במנגנון הפעולה וביכולת למנוע סיבוכים בטווח הארוך, כמו למשל: אצירת שתן, המחייבת פנייה למיון להחדרת קטטר לשחרור...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לאטורבאסטאטין

כולסטרול גבוה - תמונת המחשה
כולסטרול גבוה סטרס כרוני הוא גורם נפשי מרכזי לרבות מן המחלות השכיחות. מה ההבדל בין לחץ בריא ללחץ חולנ...
תרופות ורוקחות - תמונת המחשה
תרופות ורוקחות חולים כרונים רבים מפגינים חוסר היענות לטיפולים תרופתיים. גם נטילה חלקית של תרופות, בעיק...
ללמוד עוד על אטורבאסטאטין
סטטינים: הטיפול בכולסטרול גבוה-תמונה

מהו התפקיד של הסטטינים? כיצד הם מפחיתים את הכולסטרול הרע...

מאת: מגר' עינת...
03/05/2015
המדריך המהיר לפענוח בדיקות דם-תמונה

כל כמה זמן יש לעשות בדיקת דם? כיצד יש לקרוא את תוצאותיה?...

מאת: פרופ' חיים...
30/01/2012
צרכנות רפואית מס' 59-תמונה

חדש במדור הצרכנות: תרופה לבעיית ערמונית מוגדלת, מחקר על...

מאת: מערכת zap...
16/08/2006
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאטורבאסטאטין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אטורבאסטאטין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דוקטור. אדם אשר לקה באירוע מוחי וכתוצאה מזה נעשה ממש ממש עצבני, הנוירולוגית שלו רשמה לו את הכדור רמוטיב. הוא נוטל מדללי דם, וכדורים לכולסטרול (כרגע משתמש ב ליפיטור). * קלודיפקסל 75 מג * ליאוטרבה 40 מג. * פוספטידיל סרין * חומצה פולית * קומפלקס ויטמיני B * מגנזיום האם הרמוטיב מתנגש עם כדורים אלו?! אילו תופעות לוואי יש?! והאם יש טיפול טבעי/כלשהו בעצבנות? אשמח לעזרתך! :)

שלום רב, עצבנות יתר יכולה להיות חלק מתסמינים של דיכאון אך גם "תוצר לוואי" של פגיעה נוירולוגית משנית לאירוע מוחי. ניתן להניח כי הנוירולוג התרשם מתסמינים של דיכאון ולכן המליץ על הטיפול בתכשיר נוגד דיכאון. מבחינת האפשרות ל"התנגשות" של התרופה עם התרופות האחרות מדובר בשאלה מורכבת, סביר להניח כי יש מידה מסויימת של אינטראקציה בין תרופתית אך לא מדובר בהתווית נגד מוחלטת לשילוב ויש צורך במעקב צמוד לגבי הטיפול. לאור המורכבות של המצב, מומלץ לשקול יעוץ אצל המומחה בתחום בריאות הנפש : פסיכיאטר או פסיכוגריאטר.

תודה רבה על המענה והתשובה, אפנה אליהם

מה ההבדל בין ליטורבה לבין ליפטור? האם יש הבדל בתופעות לוואי?

שלום, מדובר בתרופות גנריות. מכילות אותו חומר פעיל בשם atorvastatin. פרופיל תופעות הלוואי הינו זהה אומנם לפעמים זה אינדיבידואלי ויכול להשתנות בין המטופלים.

שלום רב אבקש לברר האם נטילת שתי התרופות ביחד גורם לתופעות לוואי. אני מקבל פעם ביום קולכיצין 0.5 מ'ג. תודה

שימוש ב Colchicine במקביל ל Lipitor (אשר החומר הפעיל בו הוא Atorvastatin) עלול להתבטא בעליית סיכון לתופעת לוואי של רבדומיאליזיס (הרס מעטפת השריר) ומיופתיה (מחלות שריר). הסיכון מוגבר במטופלים עם ליקויים בתפקודי הכליות ובאנשים מבוגרים. ההחלטה על המשך הטיפול תלויה ברופא המטפל, ולכן יש לוודא כי הרופא המטפל המכיר את ההיסטוריה הרפואית מודע לשילוב התרופתי.

שלום לך דן לפני כחודשיים עשית לי צינתור ואמרת לי אחרי חודש להפסיק כדורים מסויימים ללחץ דם וכולסטרול יש לי תור אלייך חודש הבא בגלל החגים ורופאת המשפחה אמרה לי לא להפסיק את הכדורים מה עושים יש לציין כי לא היה לי לפני לחץ דם ולא כולסטרול גבוהה והחליפה לי להספרין במקום קרטייה תודה לך ד״ר דן על תשובתך

תרופה לכולסטרול - ליפיטור 80 מ"ג אנו נותנים למשך חודש אחרי הצינתור ואז בודקים שוב רמת LDL וממשיכים עם מינון ספציפית לרמת ה LDL .לא מפסיקים טיפול ! אינני מכיר תרופה ללחץ דם שניתנת לחודש ימים,בכל מקרה אל תפסיקי עד לביקורת אצלי.

הבנתי תודה ויש לציין כי מהכדור טרי טייס יש לי את כול תופאות הלוואי מהכדור אחרי חודשיים הזעה ידיים רגליים נקודות וכחולות בגוף כאבי ראש סחרחורות כאבי בטן הרגשה כללית לא משהו בכלל גם מהקרדילוק וגם והטריי טייס ואני חייב להפסיקם או להחליפם עברתי צינתור בCx עוקף ללב הכדורים לא עושים לי טוב בכלל תודה

לא מחליפים כדור באינטרנט ! אם יש לך את כל תופעות הלוואי והן אכן מהטריטייס רק רופא יוכל להחליף לך את הכדור בפגיזה פנים אל פנים .