אזיתרומיצין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שאלות נפוצות בטיפול ברואקוטן

טיפול ברואקוטן לבעיית אקנה, רואקוטן בהריון ועוד שאלות גולשים מתוך פורום בעיות עור ואקנה באתר דוקטורס שאלה: בעיות אקנה חוזרות ד"ר שוחט שלום. אני בן 24, ובגיל 16 בערך טופלתי ברואקוטן במשך כחצי שנה בשל בעיית אקנה קשה. כיום, דבר ראשון, נותרו צלקות קטנות בעור, ובנוסף, מדי פעם לפעם מופיעים פצעים חדשים, לרוב באותם אזורים, כשחלקם די "עמוקים"..פניתי מספר פעמים לרופאי עור, וטופלתי באנטיביוטיקה, גנטתרים ושאר התרופות הרגילות. שאלתי היא, האם יש טיפול כלשהו שיכול לעצור את הפצעים? (הבנתי שרואקוטן לא מומלץ טיפול חוזר) ובנוסף, האם יש דרך לטפל בצלקות שנותרותודה מראש RE: בעיות אקנה חוזרות ראשית ניתן לקבל רואקוטן גם פעם שניה בנוסף קימים היום טיפולים מקומיים מצוינים לאקנה קל עד בינוני המשלבים טיפול אנטיביוטי רטיו ואןקסי ביחד בנוסף לעיתים טיפולי פנים בחומצות הידרוקסיות יכול לעזור בנוסף ניתן לטפל בקרן...
ללמוד עוד על אזיתרומיצין
שאלות נפוצות בטיפול ברואקוטן-תמונה

טיפול ברואקוטן לבעיית אקנה, רואקוטן בהריון ועוד שאלות...

מאת: מערכת ZAP...
13/04/2005
כלמידיה: מין של מחלה-תמונה

מחלת המין פוגעת בגברים, בנשים ואף בתינוקות בעת הלידה....

מאת: ד"ר שרגא...
06/10/2005
דלקת גרון חיידקית: אבחון וטיפול-תמונה

דלקת גרון חיידקית מאופיינת בשקדים מוגדלים ועליהם תפליטים...

מאת: ד"ר גליה...
08/11/2010
הילד משתעל? 10 עובדות חשובות-תמונה

החורף בעיצומו - והילדים לא מפסיקים להשתעל: כיצד תדעו אם...

מאת: פרופ' בנימין...
24/01/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאזיתרומיצין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אזיתרומיצין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני בן 40. לפני שנתיים הרגשתי כאב קל יחסית בקצה הפין בעת זיקפה. הלכתי לאורולוג שנתן לי אנטיביוטיקה אזניל שעלי לקחת רק פעם אחת או פעמים בלבד! (ולא טיפול של מספר ימים כמו שנותנים בדר"כ. אפילו הרוקח לא האמין..) לפני כחודשיים התחילה תופעה שכמה שעות אחרי שאני גומר מתחיל לי כאב בפין שנמשך אפילו יום או יומיים. כשפניתי לאותו אורולוג הוא אמר שזו כנראה דלקת בערמונית ורשם לי PERMIXON 160MG וליתר ביטחון שלח אותי לבדיקת שתן שיצאה ללא תוצאות חריגות. מאז אני מרגיש שהמצב אפילו קצת החמיר (לא לקחתי את הכדורים הנל) שאלתי היא האם האבחנה שמדובר בדלקת ערמונית כרונית ללא מתן אנטיביוטיקה לתקופה ארוכה יותר וללא אף בדיקה נוספת היא קבילה ואני צריך להשלים איתה, או שכדאי שאחזור לרופא או אלך לרופא אחר לבירור נוסף? תודה.

מאד קשה לבדוק אם יש דלקת כרונית בערמונית, שיטה אחת לבדוק זה לקחת בדיקת שתן לפני בדיקה רקטלית ואחרי בדיקה רקטלית.

שלום אובחנתי כבעל 3 בלטי דיסק בגב תחתון לפני מספר שנים כרגע נמצא בטיול ארוך בחול כשבוע לאחר ההגעה לטיול החלה נפיחות באיזור עצם הזנב שהתגברה עד לאי יכולת לשבת על האזור. כרגע אני לא נמצא באזור בעל שירותי רפואה, עד שאגיע לאחד כזה איך אוכל לדעת האם מדובר בדלקת שהתפתחה באזור הדיסקים או שבכלל בשערה הפוכה, לא נראה לעין שיש פצע פתוח באיזור הישבן אך יש דימום קל על המגבת לאחר מקלחת.

שלום מתן, לפי הסיפור זה דלקת של שערה הפוכה (סינוס פילונידלי). לעיתים אף נוצר אבצס ומה שאתה מתאר הוא כנראה אבצס פילונידלי. נגרם בד״כ על רקע שיערה הפוכה. אין קשר לדיסקים. זה זיהום מקומי בתת עור. בד״כ אם יש אבצס (זה נראה כמו נפיחות גדולה אדומה, רגישה מאוד) הטיפול הוא פתיחה וניקוז כירורגי. זה נעשה במוקד רפואי בהרדמה מקומית תחת תנאים נקיים וסטרילים. עושים חתך קטן בעור ומנקזים את המוגלה ושוטפים. משאירים הפצע פתוח. אני מבין שיש לך בעיה להגיע לטיפול רפואי. יכול להיות שהאבצס יגדל ובסוף יתפוצץ מעצמו. זה יהיה טוב. העיקר שיתנקז.הדימום הקל שאתה מתאר יכול להיות סימן שהוא מתחיל להתנקז החוצה. אם יש לך אנטיביוטיקה כדאי לקחת. אני מקווה שהתשובה עזרה. תרגיש חופשי לשאול עוד שאלות כאן אם צריך. בהצלחה.

תודה רבה על התשובה המהירה התחלתי לקחת אנטיביוטיקה אזניל (הבאתי איתי מהארץ) 2 כדורים של 250 מ"ג ביום זה טיפול הולם ? במידה וכן האם צריך לפני או אחרי אוכל ? במשך כמה ימים ? ללכת בכל זאת לנקז אותה במרפאה כשתהיה לי נגישות ?

**עדכון הרגשתי שיצא מעין ראש ובלחיצה עליו יצאה הפרשה מוגלתית עם דם אך מרגיש שלא נוקז לגמרי איך מתקדמים מכאן

יופי , זה מתנקז החוצה. אתה אמור להרגיש יותר טוב עכשיו. תנסה מידי פעם ללחוץ ולנקז הכל. קרוב לוודאי שהשאר יצא מעצמו בהדרגה תקפיד לשטוף המקום 3 פעמים ביום עם מים וסבון ולשמור עליו נקי. אתה יכול לשים פד גזה מעל כדי שלא תתלכלך כשיהיו הפרשות. תיקח האנטיביוטיקה ל 4 ימים. אם אזניל זה מה שיש לך זה בסדר (אם יש לך אוגמנטין עדיף, אבל ממש לא קריטי). המינון שאתה לוקח בסדר. קח שעה לפני או אחרי אוכל. בעיקרון זה אמור להשתפר ולחלוף בהדרגה. אם אתה מרגיש שזה לא חלף, עדיין נפוח, עדיין כואב, אדום, לא התנקז לחלוטין, או אם יש חום אז פנה למרפאה שכתהיה לך נגישות. בכל אופן אתה צריך לדעת שזה עלול לחזור בעתיד. פנה לכירורג כשתהיה בארץ. בהצלחה ותהנה בטיול!

שמח שיש אנשים כמוך בעולם בעולם שלנו תודה רבה :)

אשמח לתשובה דחופה.ביתי בת 2 ותשעה חודשים שוקלת כ 12.5 ק"ג. נרשם לנו על ידי הרופא אזניל 3מ"ג פעם ביום לחמישה ימים. בטעות אני ובעלי נתנו לה כל אחד את המנה הראשונה בטיפול היום בערב בהפרש של כחצי שעה זה מזה בלי לדעת שכבר ניתנה לה מנה. מה הבעייתיות במתן מנה כפולה? האם יש סכנת חיים? מה עם המשך הטיפול להמשך? והאם יש להמשיך כרגיל או נוהל שונה להמשך? תודה- אמא מודאגת

בד"כ נטילה חד פעמית של מנה כפולה ((20mg/kg) של אזיטרומיצין לא אמורה לגרום לנזק משמעותי, יתכנו תופעות לוואי במערכת העיכול. (במקרה זה אני מבינה שמדובר ב-6 מ"ל שהם 240 מ"ג אזיטרומיצין). עלולות להופיע תופעות לוואי נוספות, במידה וחל שינוי לרעה בהרגשת ביתך, יש לפנות לעזרה רפואית בהקדם. יש ליידע את הרופא על מתן כפול זה ולהיוועץ עימו בקשר להמשך הטיפול וכמובן להקפיד על המשטר הטיפולי בהתאם להנחיות הרופא ולוודא להבא שלא יינתן טיפול כפול בתרופה זו או אחרות.

היי. עקב חשש לאבצס בבית השחי קיבלתי כדורי מוקיסיויט פורטה 500. מינון של 4 ביום לחמישה ימים. 6 שעות הפרש כל פעם. התבלבלתי, ונטלתי כדור, כששעתיים לפני כן כבר נטלתי אחד. לקחתי ב12 והבא היה אצור להיות רק ב6 אבל התבלבלתי וולקחתי ב2. מה הסיכונים ??? מה עושים ,,???

שלום ד"ר, 1. אני אמור להתחיל לקחת סיאליס יומי 2.5 מ"ג. ראיתי בעלון שיכולה להיות התנגשות עם אנטיביוטיקה מסוג מקרולידים. בדיוק סיימתי לקחת אזיתרומיצין (3 כדורים של 250 מג בשבוע, למשך שבועיים). אני מבין שזמן מחצית החיים שלו הוא 68 שעות. האם יש צורך לחכות בין לקיחת כדור האנטיביוטיקה האחרון לבין תחילת הטיפול בסיאליס ואם כן כמה זמן? 2. בנוסף אני לוקח איקקלומין במינון נמוך ותוספי תזונה: אלוורה וחומצה אלפא ליפואית. האם יכולה להיות איזשהי התנגשות בין התרופות הללו ובין הסיאליס. בתודה, משה

שלום משה, אין דאגה תוכל להתחיל מייד סיאליס מכיוון שדוקא AZTHROMYCIN איננו עושה אינטראקציות בין תרופתיות בשונה משאר המקרולידים. בריאות שלמה,