ספירת זרע: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מריחואנה מועילה לפוריות הגבר?

גברים, שימו לב: בניגוד למחקרים קודמים שהראו כי קנאביס פוגם בפוריות הגבר, מחקר חדש קובע כי לצמח יש השפעה חיובית על טיב הזרע של גברים. הפרטים המלאים והמפתיעים בפנים כיום, עם התקדמות החקר בנוגע לסגולותיו של הקנאביס, מתקיימים גם לא מעט מחקרים בנוגע להשפעותיו של הצמח על פוריות הגבר והאישה - כאשר רוב המחקרים שנערכו בעבר מצביעים על פגיעה בפוריות כתוצאה משימוש במריחואנה. כעת, מחקר חדש טורף את הקלפים, עם ממצאים מפתיעים שפורסמו לאחרונה בכתב העת Human Reproduction.   מה כלל המחקר החדש? במחקר השתתפו 662 גברים שטופלו במרכז הפוריות של בית החולים Massachusetts General Hospital בין 2000-2017. הגברים סיפקו בסך הכול 1,143 דגימות זרע; כאשר 317 גברים סיפקו גם דגימות דם ששימשו למדידת רמות הורמוני פוריות. החוקרים אספו בתחילת המחקר נתונים אודות שימוש במריחואנה וסמים אחרים. בקרב 365 הגברים שדיווחו על עישון מריחואנה אי-פעם במהלך חייהם, תועד ריכוז תאי זרע גבוה יותר...
ללמוד עוד על ספירת זרע
מה עדיף: בוקסר או טנגה?-תמונה

גבר, חשבת פעם האם לסוג התחתונים שלך יש משמעות? מחקר חדש...

מאת: ד''ר עמית...
11/11/2018
אהבה ומיניות: מדריך לעיסוי חושני-תמונה

מתי לאחרונה הענקתם עיסוי מפנק לבן/בת הזוג? לרגל ט"ו באב,...

מאת: מערכת zap...
26/07/2007
תסמונת קליינפלטר: האיקס העודף-תמונה

הכירו: תסמונת קליינפלטר היא תסמונת גנטית שכיחה יחסית,...

מאת: ד"ר שגיא...
03/12/2017
פוריות הגבר: DHA מוסיף און-תמונה

חומצת השומן DHA, מקבוצת אומגה 3, נמצאת בזרע הגבר בריכוז...

מאת: מערכת zap...
11/09/2012
אולי יענין אותך לדעת...
בדיקת זרע - תמונה
בדיקת זרע
מדריך בדיקות רפואיות: ספירת זרע היא בדיקה...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לספירת זרע?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ספירת זרע: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בן 30. ספירת זרע נמוכה מאוד עד כדי אין כמעט תאי זרע. המליצו לי לבדוק אם קימת דלקת בפרוסטטה. היכן עושים זאת?האם דרך הקופה? מה מהלך הבדיקה-האם מוציאים זרע?

שלום רב,בירור להפרעות בספירות הזרע עשוי לכלול גם שלילת דלקת בערמונית. ראשית היזכר האם היו לך דלקות בדרכי השתן או מחלות מין בעברך וניתן לבצע בדיקות שגרתיות כגון בדיקת שתן כללית ותרבית, תרבית לזרע, PCR בשתן- לבירור המצאות חיידקים. אלו בדיקות שניתן לבצע בכל קופת חולים בהפניית רופא המשפחה או אורולוג. בספירת הזרע יש לבדוק האם נראים לויקוציטים- תאי דם לבנים- שיכולים להעיד על דלקת.

אשמח אם תוכל לעזור לי . עוד מעט אני אמור להתגייס (בנובמבר) ואובחן אצלי לפני חצי שנה וריקוצלה דרגה 3 בצד שמאל. רוב הזמן אין לי כאבים באשך אלא רק מדי פעם. האם אפשר להתגייס לקרבי עם הוריקוצלה? אם אשרת בתפקיד קרבי בצבא כדאי לעשות ניתוח אשר אולי יקל עלי בשירות? אני חושש מנשיאת משקלים כבדים שכרוכה בתפקיד קרבי . מה אתה ממליץ לי לעשות? והאם ניתוח מוריד פרופיל?

שלום רב, לשאלותיך: הוריקוצלה עצמו לעיתים מוריד פרופיל ל- 82. לעיתים ניתן רק בעיף ליקוי ללא הורדת פרופיל. אין מניעה להתגייס לקרבי עם וריקוצלה. גם אם ירד הפרופיל ל- 82, עדיין זהו פרופיל המאפשר גיוס לקרבי, למיטב ידיעתי. אם אין לך כאבים והוריקוצלה אינו מפריע לך, סביר להניתח כי לא יפריע לך בהמשך. אין מניעה מביצוע כל מאמץ, גם מאמצים קיצוניים במבוצעים במסלול ההכשרה הצבאי הקרבי. אם תעבור ניתוח - תהיה לא כשיר לשירות לזמן מסויים. למיטב ידיעתי ואולי אני טועה - מדובר באי-כשירות למשך כ- 3 חודשים. אם הניתוח עבר בהצלחה ואין סיבוכים - יחזור הפרופיל שלך לפרופיל הנוכחי. לא תהיה מניעה להמשך השירות הצבאי. אם תהיה כבר במהלך השרות הצבאי - יתכן ותצטרך "לרדת כיתה" על מנת להשלים את ההכשרות שהפסדת. אני אינני רופא צבאי - המידע הנ"ל הוא על סמך הכרותי עם המערכת הצבאית. למידע רחב ומדוייק יותר - כדאי לפנות ללשכת הגיוס או לגורמי הבריאות בצבא. מבחינה רפואית המלצתי היא לעבור הערכה של הוריקוצלה אצל אורולוג, לבצע ספירת זרע - על מנת שנוכל לדעת את השלכות הוריקוצלה שלך ולתפור לך תוכנית טיפול או מעקב מתאימה. אין בעיה לבצע מעקב וריקוצלה במהלך שירות צבאי קרבי, רבים עושים זאת. בהצלחה בשרות הצבאי, שמור על עצמך. ד"ר רענן טל

שלום רב, אני בן 46 ואני סובל מכאב ממוקד באשך הימני יחד עם כאב עמום יותר לאורך הבטן הימנית התחתונה שהחריף מאד בשבועות האחרונים הן בעוצמה והן בתדירות. הכאב מופיע כמעט כל הזמן ובודאי לאחר פליטת זרע. בבדיקה עצמית אני מרגיש בליטה קטנה קשה ואורכית באשך הימני שבולטת יותר בזמן הכאב. בנוסף אני מרגיש שהשתן לא יוצא מיידית אלא אחרי כ-30 שניות. ביצעתי כמה בדיקות: US+דופלר אשכים: באשך הימני נמצאה וריקוצלה דרגה 1 ובשמאלי דרגה 3 עם היפוך הזרימה ומעט הידרוצלה דו צדדי. US כליות: הכליות והערמונית תקינות, לאחר התרוקנות הודגמה שארית שתן מוגדלת של כ-40 סמ"ק. ספירת זרע: ספירה תקינה אך נפח הנוזל (0.7 מ"ל) קטן מהנורמה. US מפשעות: בדיקה תקינה, אין עדות לבקעים מפשעתיים או לבלוטות לימפה מוגדלות. מה עכשיו ???

הממצאים לא מסבירים את הכאבים. אם חלק מהכאב נמצא בבטן התחתונה, צריך להיבדק גם ע"י כירורג, לשלול תהליך בטני שמקרין לכיוון האשכים. לעיתים שוללים סיבות העלולות לסכן אותך ובסופו של דבר לא מוצאים את המקור לכאבים ואז יש צוריך בטיפול בכאבים דרך מרפאת כאב.

עבר חודש מסיום טיפול אנטביוטי האם אפשר לבצע שוב בדיקת ספירת זרע? כי הקודם לא יצא תקין

בהחלט כן