ספירת זרע: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

האם מריחואנה פוגעת באיכות הזרע ובהצלחת ההריון?

מחקר חדש שנערך בארצות הברית, ביקש לבדוק האם לשימוש במריחואנה בקרב גברים יש השפעה על הצלחת ההריון של בנות זוגם. התשובות בפנים בשנים האחרונות ביצעו מדינות רבות שינויים במדיניותן לגבי סמים קלים. לצד מגמה זו, מתנהלים לא מעט מחקרים המבקשים לבדוק את השפעתם של הסמים הקלים על הבריאות. מחקר אונליין בנושא הריון (PRESTO - Pregnancy Study Online), שנערך בקרב זוגות המתכננים להקים משפחה, ניסה לבדוק האם שימוש של גברים במריחואנה עשוי להשפיע על סיכויי הצלחת ההריון של בנות זוגם. נתוני המחקר הוצגו במהלך כנס מטעם ה-American Society of Reproductive Medicine.   מה כלל המחקר? המחקר שהתבצע אונליין כלל זוגות שתכננו להקים משפחה. בעת גיוס המשתתפים למחקר, דיווחו הנחקרים על מאפיינים דמוגרפיים, היסטוריה רפואית ואורחות חיים, כולל שימוש במריחואנה. בנוסף, הנשים השלימו סקרים אחת לחודשיים, עד להפריה, ובשלבים שונים במהלך...
ללמוד עוד על ספירת זרע
מה עדיף: בוקסר או טנגה?-תמונה

גבר, חשבת פעם האם לסוג התחתונים שלך יש משמעות? מחקר חדש...

מאת: ד''ר עמית...
11/11/2018
תסמונת קליינפלטר: האיקס העודף-תמונה

הכירו: תסמונת קליינפלטר היא תסמונת גנטית שכיחה יחסית,...

מאת: ד"ר שגיא...
03/12/2017
פוריות הגבר: DHA מוסיף און-תמונה

חומצת השומן DHA, מקבוצת אומגה 3, נמצאת בזרע הגבר בריכוז...

מאת: מערכת zap...
11/09/2012
האם יש לך ספירת זרע נמוכה?-תמונה

אורח חיים שאינו בריא הכולל: צריכת אלכוהול, סמים ועישון,...

מאת: מערכת zap...
07/09/2017
אולי יענין אותך לדעת...
בדיקת זרע - תמונה
בדיקת זרע
מדריך בדיקות רפואיות: ספירת זרע היא בדיקה...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לספירת זרע?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ספירת זרע: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בן 30. ספירת זרע נמוכה מאוד עד כדי אין כמעט תאי זרע. המליצו לי לבדוק אם קימת דלקת בפרוסטטה. היכן עושים זאת?האם דרך הקופה? מה מהלך הבדיקה-האם מוציאים זרע?

שלום רב,בירור להפרעות בספירות הזרע עשוי לכלול גם שלילת דלקת בערמונית. ראשית היזכר האם היו לך דלקות בדרכי השתן או מחלות מין בעברך וניתן לבצע בדיקות שגרתיות כגון בדיקת שתן כללית ותרבית, תרבית לזרע, PCR בשתן- לבירור המצאות חיידקים. אלו בדיקות שניתן לבצע בכל קופת חולים בהפניית רופא המשפחה או אורולוג. בספירת הזרע יש לבדוק האם נראים לויקוציטים- תאי דם לבנים- שיכולים להעיד על דלקת.

שלום אני גבר בן 20 וכשאני מאונן יוצא לי כמות ממש ממש מועטת של זרע , ברמה של כמה טיפות בודדות ... זה לא חדש , זו תופעה שקוראת כבר מאז שהתחלתי לאונן אבל אני מתחיל לפחד כי הבנתי שזה לא רגיל . האם יכול להיות שיש לי בעיה כלשהי ?

נסה להימנע מספר ימים ולראות אם המצב משתפר, בכל מקרה רצוי לבצע ספירת זרע לאחר 3 ימי הימנעות

שלום בני בצבא ובעקבות בעיה אחרת הגיע לאורולוג שאבחן וריקוצלה ושלח אותו לבדיקת זרע בבדיקה הייתה ספירת זרע נמוכה מהמינימום ( 26%) והוא הופנה לבדיקה זרע נוספת ונאמר לו שבאם התוצאות יהיו דומות עליו לעבור ניתוח . שאלתי היא האם לא צריך לערוך ברור כלשהו נוסף ? והאם יש חלופה לניתוח ? אנו רוצים לבצע טיפול באופן פרטי דרך ביטוח רפואי מה האופציות ?

שלום רב לאמא, וריקוצלה היא בעיה שכיחה - כ- 15% מהנערים. האבחון העיקרי הוא בבדיקה גופנית על ידי הרופא. חשוב להבין האם הוריקוצלה גורם להפרעה ביצור הזרע - לכן הומלץ על בדיקת זרע. לעיתים ישלח הרופא לבדיקת סונר (אולטראסאונד) דופלר של האשכים - על מנת לראות טוב יותר את הוריקוצלה ואת האשכים. לא תמיד נדרש טיפול בוריקוצל. טיפול מומלץ בעיקר במקרים בהם קיימת פגיעה בתפקוד האשך. ניתן לבצע את הטיפול על ידי ניתוח או צינתור. רוב הטיפולים המבוצעים הם על ידי ניתוח. בגברים צעירים ובריאים נראה כי הסיכון בהרדמה הוא קטן יחסית ולכן, רבים אינם נרתעים מניתוח. ישנן שיטות ניתוח שונות - קשירה גבוהה של הורידים המורחבים, קשירה מפשעתית וניתוח מיקרו-כירורגי בסיוע מיקרוסקופ ניתוחי. כדאי לקרוא וללמוד על השיטות, על היתרונות והחסרונות, ולבחור את השיטה המתאימה לכם. טיפולים רבים בוריקוצלה מבוצעים ברפואה הפרטית - בעיקר בגלל התור הארוך ברפואה הציבורית - שכן לא מדובר בניתוח דחוף או מציל חיים. ברפואה הפרטית ניתן לבחור כל שיטת ניתוח לפי רצונכם, בעוד שברפואה הציבורית מבוצע סוג הניתוח המועדף על ידי המנתח - שהוא אינו לבחירתכם. תוכלי לקרוא עוד על וריקוצלה ועל הטיפול בו בקישור הבא: http://www.doctal.co.il/?page_id=13888 בהצלחה בטיפול, ד"ר רענן טל

אשמח אם תוכל לעזור לי . עוד מעט אני אמור להתגייס (בנובמבר) ואובחן אצלי לפני חצי שנה וריקוצלה דרגה 3 בצד שמאל. רוב הזמן אין לי כאבים באשך אלא רק מדי פעם. האם אפשר להתגייס לקרבי עם הוריקוצלה? אם אשרת בתפקיד קרבי בצבא כדאי לעשות ניתוח אשר אולי יקל עלי בשירות? אני חושש מנשיאת משקלים כבדים שכרוכה בתפקיד קרבי . מה אתה ממליץ לי לעשות? והאם ניתוח מוריד פרופיל?

שלום רב, לשאלותיך: הוריקוצלה עצמו לעיתים מוריד פרופיל ל- 82. לעיתים ניתן רק בעיף ליקוי ללא הורדת פרופיל. אין מניעה להתגייס לקרבי עם וריקוצלה. גם אם ירד הפרופיל ל- 82, עדיין זהו פרופיל המאפשר גיוס לקרבי, למיטב ידיעתי. אם אין לך כאבים והוריקוצלה אינו מפריע לך, סביר להניתח כי לא יפריע לך בהמשך. אין מניעה מביצוע כל מאמץ, גם מאמצים קיצוניים במבוצעים במסלול ההכשרה הצבאי הקרבי. אם תעבור ניתוח - תהיה לא כשיר לשירות לזמן מסויים. למיטב ידיעתי ואולי אני טועה - מדובר באי-כשירות למשך כ- 3 חודשים. אם הניתוח עבר בהצלחה ואין סיבוכים - יחזור הפרופיל שלך לפרופיל הנוכחי. לא תהיה מניעה להמשך השירות הצבאי. אם תהיה כבר במהלך השרות הצבאי - יתכן ותצטרך "לרדת כיתה" על מנת להשלים את ההכשרות שהפסדת. אני אינני רופא צבאי - המידע הנ"ל הוא על סמך הכרותי עם המערכת הצבאית. למידע רחב ומדוייק יותר - כדאי לפנות ללשכת הגיוס או לגורמי הבריאות בצבא. מבחינה רפואית המלצתי היא לעבור הערכה של הוריקוצלה אצל אורולוג, לבצע ספירת זרע - על מנת שנוכל לדעת את השלכות הוריקוצלה שלך ולתפור לך תוכנית טיפול או מעקב מתאימה. אין בעיה לבצע מעקב וריקוצלה במהלך שירות צבאי קרבי, רבים עושים זאת. בהצלחה בשרות הצבאי, שמור על עצמך. ד"ר רענן טל