ניתוח ערמונית מוגדלת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בדיקת הערמונית: מדריך מקיף

סובל מתחושת חוסר התרוקנות גם לאחר מתן שתן? צריבה במתן שתן או זרם חלש? ייתכן שבלוטת הערמונית היא המקור לבעיה ממנה אתה סובל. מה עלול לגרום לתסמינים אלה? מהן הדרכים בהן ניתן לבדוק את מצב הערמונית? הערמונית (פרוסטטה, בלעז) היא בלוטה השייכת למערכת הרבייה הזכרית. הערמונית ממוקמת במוצא שלפוחית השתן ומקיפה את צינור השופכה. הערמונית הולכת וגדלה, ככל שהגבר מתבגר. הערמונית אחראית על ייצור נוזל הזרע של הגבר ומיקומה משפיע גם על תהליך מתן השתן.   מתי יש צורך בבדיקת ערמונית? הצורך בבדיקת ערמונית עולה כאשר הגבר מרגיש שינוי או הפרעה במתן שתן. מומלץ להגיע לאורולוג, שיבצע סדרת בדיקות, ובהן גם בדיקות שונות הקשורות למצב הערמונית. תסמינים שונים עלולים להעיד על בעיה בערמונית ומצריכים בדיקה, למשל: זרם שתן חלש, צריבה בשתן, תחושת חוסר התרוקנות, תכיפות או דחיפות במתן שתן, הטלת שתן לילית (נוקטוריה) וכו'.   עם הופעת הפרעות כגון תכיפות או דחיפות במתן שתן, יש לגשת לאורולוג. צילום:...
ללמוד עוד על ניתוח ערמונית מוגדלת
בדיקת הערמונית: מדריך מקיף-תמונה

סובל מתחושת חוסר התרוקנות גם לאחר מתן שתן? צריבה במתן שתן...

מאת: ד"ר...
20/12/2018
כשהערמונית גדלה-תמונה

ערמונית מוגדלת נחשבת לאחת המחלות השכיחות בקרב גברים, ועשויה...

מאת: ענת...
21/04/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לניתוח ערמונית מוגדלת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ניתוח ערמונית מוגדלת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לד"ר שלום, בן 69. עברתי לפני כשבועיים ניתוח TURP . זרימת שתן אומנם השתפרה משמעותית ( מתרוקן כמעט מיידית) אך בעניין קימות לילה אין אפילו הטבה חלקית (4-5 פעמים). מה לעשות? האם אפשר לו זמנית לחזור לטיפול תרופתי מלפני ניתוח (קסטרל, פרמיקסון)

שלום רב, ממלצימ להמתין לשבועיים נוספים ואם אין הטבה לפנות לאורולוג המנתח ולהתייעץ עמו לגבי טיפול תרופתי לקימות בלילה. בנתיים תמנע משתיה מופרזת בערב בעיקר לא קפאין או אלכוהול ותקפיד על ריקון מלא לפני השינה.

אבי סעדיה הגיע לדר' יצחק קוור בהמלצתי לאחר חששות רבים לבדיקת ערמונית לקראת ניתוח ערמונית מוגדלת בשיטה הסגורה, ולאחר מס' בדיקות שנדרש אבי לבצע נקבע ניתוח תוך זמן קצר, כולי הערכה רבה על המסירות האמינות והמקצועיות שהעניק דר' יצחק קוור לאבי פשוט גאווה לרפואה, אבי השתחרר מבי"ח יום למחרת. בהזדמנות זו אני מוקיר את מעשיו ומעל פורום זה אני רוצה להודות לו מקרב לב!

לאבי שלום תודה מקרב לב על המכתב המחמיא ד"ר קוור

יש לי פרוסטטה מוגדלת המונעת התרוקנות מלאה כתוצאה מכך נוצרות לי אבנים; אני לוקח אומניק וזה לא עוזר; ממליצים לי על ניתוח מה ההבדל בין ניתוח Trup או ניתוח Helop,? ומה כדאי לי לעשות

ניתוחים מעט שונים אך מה שמומלץ זה למצוא אורולוג שסומכים עליו ולעבור פרוצדורה שהוא ממליץ

שלום בן 54 מגיל 41 קם בלילה להשתין פעם או פעמיים מזה 3 חודשים לוקח טמסולוסין בדיקות דם אולטרסאונד תקינות שארית שתן 90 psa 2.5 ערמונית 30 סמק קצב השתנה ממוצע 10.2 היום הרופא הנחית עלי מכה, הוא טוען שעקב קצב הזרימה החלש אצטרך בעתיד הקרוב לעבור ניתוח ערמונית על אף גודלה הסביר אני די המום יתכן ?

אני הרבה פחות משוכנע בנחיצות הניתוח

אורודינמיקה מקסימאלי 10.3 זה עד כדי כך גרוע לגילי ?