ניתוח ערמונית מוגדלת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בדיקת הערמונית: מדריך מקיף

סובל מתחושת חוסר התרוקנות גם לאחר מתן שתן? צריבה במתן שתן או זרם חלש? ייתכן שבלוטת הערמונית היא המקור לבעיה ממנה אתה סובל. מה עלול לגרום לתסמינים אלה? מהן הדרכים בהן ניתן לבדוק את מצב הערמונית? הערמונית (פרוסטטה, בלעז) היא בלוטה השייכת למערכת הרבייה הזכרית. הערמונית ממוקמת במוצא שלפוחית השתן ומקיפה את צינור השופכה. הערמונית הולכת וגדלה, ככל שהגבר מתבגר. הערמונית אחראית על ייצור נוזל הזרע של הגבר ומיקומה משפיע גם על תהליך מתן השתן.   מתי יש צורך בבדיקת ערמונית? הצורך בבדיקת ערמונית עולה כאשר הגבר מרגיש שינוי או הפרעה במתן שתן. מומלץ להגיע לאורולוג, שיבצע סדרת בדיקות, ובהן גם בדיקות שונות הקשורות למצב הערמונית. תסמינים שונים עלולים להעיד על בעיה בערמונית ומצריכים בדיקה, למשל: זרם שתן חלש, צריבה בשתן, תחושת חוסר התרוקנות, תכיפות או דחיפות במתן שתן, הטלת שתן לילית (נוקטוריה) וכו'.   עם הופעת הפרעות כגון תכיפות או דחיפות במתן שתן, יש לגשת לאורולוג. צילום:...
ללמוד עוד על ניתוח ערמונית מוגדלת
כשהערמונית גדלה-תמונה

ערמונית מוגדלת נחשבת לאחת המחלות השכיחות בקרב גברים, ועשויה...

מאת: ענת...
21/04/2010
בדיקת הערמונית: מדריך מקיף-תמונה

סובל מתחושת חוסר התרוקנות גם לאחר מתן שתן? צריבה במתן שתן...

מאת: ד"ר...
20/12/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לניתוח ערמונית מוגדלת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ניתוח ערמונית מוגדלת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אבי סעדיה הגיע לדר' יצחק קוור בהמלצתי לאחר חששות רבים לבדיקת ערמונית לקראת ניתוח ערמונית מוגדלת בשיטה הסגורה, ולאחר מס' בדיקות שנדרש אבי לבצע נקבע ניתוח תוך זמן קצר, כולי הערכה רבה על המסירות האמינות והמקצועיות שהעניק דר' יצחק קוור לאבי פשוט גאווה לרפואה, אבי השתחרר מבי"ח יום למחרת. בהזדמנות זו אני מוקיר את מעשיו ומעל פורום זה אני רוצה להודות לו מקרב לב!

לאבי שלום תודה מקרב לב על המכתב המחמיא ד"ר קוור

שלום בן 54 מגיל 41 קם בלילה להשתין פעם או פעמיים מזה 3 חודשים לוקח טמסולוסין בדיקות דם אולטרסאונד תקינות שארית שתן 90 psa 2.5 ערמונית 30 סמק קצב השתנה ממוצע 10.2 היום הרופא הנחית עלי מכה, הוא טוען שעקב קצב הזרימה החלש אצטרך בעתיד הקרוב לעבור ניתוח ערמונית על אף גודלה הסביר אני די המום יתכן ?

אני הרבה פחות משוכנע בנחיצות הניתוח

אורודינמיקה מקסימאלי 10.3 זה עד כדי כך גרוע לגילי ?

שלום רב בן 62. עברתי ניתוח פרוסטטה turp לפני כ שנה וחצי, לאחר כ 10 שנים עם ערמונית מוגדלת שפירה ולקיחת קסטרל 5 שנים ואומניק אוקז 5 שנים. מגיל 60 כ שנה שנתיים לפני הניתוח התחילו בעיות בזיקפה כנראה עקב התרופות הנ"ל שהייתי לוקח במנלך השנים . התחלתי עם סיאליס 20 מ"ג לפי הצורך וזה עזר. עכשיו לאחר הניתוח פרוסטטה ה סיאליס כבר לא אפקטיבי כל כך. השאלה מה עושים כדי לשפר את הזיקפה.

אתה צריך לפנות למרפאה לטיפול מיני כדי לעבור הערכה. מה משקל הניתוח, התרופות או שמא גורמי סיכון נלווים אחרים. לפי תוצאות האבחון ניתן להתאים טיפול. סיאליס 20 הינה רק אפשרות אחת מתוך תפריט מגוון. לבריאות והנאה מינית!!

הכרתי מישהו, הוא עבר ניתוח פרוסטטה. תופעת הלוואי היא שהוא גומר ללא שפיכה של זרע. השאלה היא האם יש עניין לשים קונדום למניעת הידבקות במחלות, או שזה לא רלוונטי במקרה הזה?

שלום ודאי שיש טעם להשתמש בקונדום על מנת למנוע מחלות מין