נגישות
נגישות

ניתוח ערמונית מוגדלת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בדיקת הערמונית: מדריך מקיף

סובל מתחושת חוסר התרוקנות גם לאחר מתן שתן? צריבה במתן שתן או זרם חלש? ייתכן שבלוטת הערמונית היא המקור לבעיה ממנה אתה סובל. מה עלול לגרום לתסמינים אלה? מהן הדרכים בהן ניתן לבדוק את מצב הערמונית? הערמונית (פרוסטטה, בלעז) היא בלוטה השייכת למערכת הרבייה הזכרית. הערמונית ממוקמת במוצא שלפוחית השתן ומקיפה את צינור השופכה. הערמונית הולכת וגדלה, ככל שהגבר מתבגר. הערמונית אחראית על ייצור נוזל הזרע של הגבר ומיקומה משפיע גם על תהליך מתן השתן.   מתי יש צורך בבדיקת ערמונית? הצורך בבדיקת ערמונית עולה כאשר הגבר מרגיש שינוי או הפרעה במתן שתן. מומלץ להגיע לאורולוג, שיבצע סדרת בדיקות, ובהן גם בדיקות שונות הקשורות למצב הערמונית. תסמינים שונים עלולים להעיד על בעיה בערמונית ומצריכים בדיקה, למשל: זרם שתן חלש, צריבה בשתן, תחושת חוסר התרוקנות, תכיפות או דחיפות במתן שתן, הטלת שתן לילית (נוקטוריה) וכו'.   עם הופעת הפרעות כגון תכיפות או דחיפות במתן שתן, יש לגשת לאורולוג. צילום:...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לניתוח ערמונית מוגדלת

ערמונית מוגדלת - תמונת המחשה
ערמונית מוגדלת הגדלה שפירה של הערמונית שכיחה בגילאי חמישים פלוס. חלק יחיו איתה בשלום ואחרים יסבלו מתסמ...
דלקת בפרוסטטה - תמונת המחשה
דלקת בפרוסטטה סובל מתחושת חוסר התרוקנות גם לאחר מתן שתן? צריבה במתן שתן או זרם חלש? ייתכן שבלוטת הערמ...
אולטרסאונד טרנס רקטלי - תמונת המחשה
אולטרסאונד טרנס רקטלי סובל מתחושת חוסר התרוקנות גם לאחר מתן שתן? צריבה במתן שתן או זרם חלש? ייתכן שבלוטת הערמ...
ללמוד עוד על ניתוח ערמונית מוגדלת
בדיקת הערמונית: מדריך מקיף-תמונה

סובל מתחושת חוסר התרוקנות גם לאחר מתן שתן? צריבה במתן שתן...

מאת: ד"ר...
20/12/2018
כשהערמונית גדלה-תמונה

ערמונית מוגדלת נחשבת לאחת המחלות השכיחות בקרב גברים, ועשויה...

מאת: ענת...
21/04/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לניתוח ערמונית מוגדלת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ניתוח ערמונית מוגדלת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אבי סעדיה הגיע לדר' יצחק קוור בהמלצתי לאחר חששות רבים לבדיקת ערמונית לקראת ניתוח ערמונית מוגדלת בשיטה הסגורה, ולאחר מס' בדיקות שנדרש אבי לבצע נקבע ניתוח תוך זמן קצר, כולי הערכה רבה על המסירות האמינות והמקצועיות שהעניק דר' יצחק קוור לאבי פשוט גאווה לרפואה, אבי השתחרר מבי"ח יום למחרת. בהזדמנות זו אני מוקיר את מעשיו ומעל פורום זה אני רוצה להודות לו מקרב לב!

לאבי שלום תודה מקרב לב על המכתב המחמיא ד"ר קוור

שלום רב בן 62. עברתי ניתוח פרוסטטה turp לפני כ שנה וחצי, לאחר כ 10 שנים עם ערמונית מוגדלת שפירה ולקיחת קסטרל 5 שנים ואומניק אוקז 5 שנים. מגיל 60 כ שנה שנתיים לפני הניתוח התחילו בעיות בזיקפה כנראה עקב התרופות הנ"ל שהייתי לוקח במנלך השנים . התחלתי עם סיאליס 20 מ"ג לפי הצורך וזה עזר. עכשיו לאחר הניתוח פרוסטטה ה סיאליס כבר לא אפקטיבי כל כך. השאלה מה עושים כדי לשפר את הזיקפה.

אתה צריך לפנות למרפאה לטיפול מיני כדי לעבור הערכה. מה משקל הניתוח, התרופות או שמא גורמי סיכון נלווים אחרים. לפי תוצאות האבחון ניתן להתאים טיפול. סיאליס 20 הינה רק אפשרות אחת מתוך תפריט מגוון. לבריאות והנאה מינית!!

הכרתי מישהו, הוא עבר ניתוח פרוסטטה. תופעת הלוואי היא שהוא גומר ללא שפיכה של זרע. השאלה היא האם יש עניין לשים קונדום למניעת הידבקות במחלות, או שזה לא רלוונטי במקרה הזה?

שלום ודאי שיש טעם להשתמש בקונדום על מנת למנוע מחלות מין

שלום, אבא שלי בן 71 עם פגיעה כלייתית גבולית מחובר כחודשיים לקטטר עשה בדיקת ציסטוקופיה שלא הראתה חסימה והיום עשה בדיקה אורודינמית שאמרו שנפח השתן קטן ויש חסימה ולכם הרופא אמר שניתוח פרוסטטה יעזור במקרה זה. הרופא הפרטי שלו אומר שלפי התוצאות בכיס השתן לא נוצרים מפסיק לחצים ולכן לא מעוניין לנתח. לעומת זאת הרופא שביצע את הבדיקה האורודינמית אמר שהשריר רפוי בגלל שחודשיים אבא שלי מחובר לקטטר והשריר לא תפקד. מה דעתך בנושא? תוד

צריך לשקול ניתוח