פורום שלפוחית רגיזה

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - אורולוגיה
'שלפוחית רגיזה' אינה מחלה, אלא מכלול של תופעות הקשורות בהפרעה להשתנה תקינה. מדובר בתופעה ידועה ומציקה שפוגמת מאוד באיכות החיים ומפריעה לתפקוד היומיומי. נמצא כי בסביבות 17% מהאוכלוסייה הכללית יסבלו מהפרעות בנקיטת שתן. בקרב נשים, הסיבות המוכרות לבעיה הן משקל יתר, ירידה ברמות האסטרוגן, לידות מרובות או ניתוחים באגן. אצל גברים היא מוכרת כחלק מהתסמינים של הגדלה שפירה של הערמונית, אך גם שינויים הורמונאליים כמו ירידה בטסטוסטרון משפיעים על מתן שתן. בנוסף, אצל נשים וגברים גם יחד, מחלות כרוניות כגון סוכרת, עצירות ועישון, והשפעת תרופות שונות על תפקוד השלפוחית - כולם תורמים לתופעה בעיתית זו, שאולי לא מסכנת את החיים, אך בהחלט עשויה למרר אותם. הגדרה הרשמית של "שלפוחית רגיזה" היא "פעילות יתר של השלפוחית - OVERACTIVE BLADDER OAB. הגדרה זו מתייחסת למכלול תסמינים, שעיקרם תחושת דחיפות - צורך ניכר ומיידי בהשתנה; תכיפות - מתן שתן מרובה (יותר משמונה פעמים) ביממה; קושי בהתאפקות, וקימה לילית לצורך מתן שתן - נוקטוריה. במצבים מסוימים הדחיפות להתרוקן כל כך משמעותית עד מצב של טפטוף או דליפה, היות ופשוט "לא מספיקים להגיע לשירותים". בושה, דעות קדומות וחוסר ידע מונעים מרבים הסובלים מבעיה זו פתרונות יעילים ופשוטים הנגישים לכולם. בואו לשאול להתעניין ולקבל מידע על הבעיה ודרכי הטיפול בה - בפורום שלפוחית רגיזה.
396 הודעות
384 תשובות מומחה

מנהל פורום שלפוחית רגיזה

28/06/2015 | 01:06 | מאת: אלה

שלום, האם IC מתאפיינת בשארית שתן גבוהה מהנורמל וזרם שתן קצת מקוטע?

שלום רב, לאו דווקא אבל זה יכול להיות

27/06/2015 | 15:06 | מאת: לי

בת 23,לאחרונה סובלת מתכיפות במתן שתן. בבדיקות זרימת שתן+שארית שתן שבוצעו במרפאת חוץ של בית חולים המצאה שאריות שתן-160 ,140. בבדיקת אולטראסאונד דרכי שתן+שארית שתן הכל תקין ואין שארית שתן. איך ניתן להסביר את ההבדלים בין תוצאות הבדיקות? האם המכשירים של האולטראסאונד לא רגישים או אמינים מספיק ?? בדיקות האולטראסאונד בוצעו בשניים או שלושה מכונים שונים בטווחי זמן שונים,וגם הבדיקות במרפאת חוץ נעשתה בטווחי זמן שונים.

שלום רב, לצערי, בדיקת אולטראסאונד היא תלויית בודק ומושפעת מגורמים רבים. גם את כנבדקת מושפעת מגורמים שונים ולא כל מקום מבצע את הבדיקה בדיוק באותם תנאים, ולא בכל מקום התרוקנת באופן מלא.. ולכן המהימנות שנויה במחלוקת. בכל מקרה שאריות כאלו גם אם קיימות, בהנתן מצב כליות תקין אין להן חשיבות קלינית.

27/06/2015 | 15:03 | מאת: מישהי

שלום, בת 26,סובלת מתכיפות חזקה למתן שתן תקופה ארוכה. בבדיקת רופאה גיניקולוגית נמצא טונוס מוגבר על רצפת האגן . שאלתי היא האם תחושת התכיפות התמידית גרמה לכך שהשרירים מכווצים (הרי את התחושה אני מרגישה כל הזמן אבל לא הולכת כל הזמן לשירותים)או שהשרירים המכווצים גרמו לתחושת התכיפות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, זו בדיוק שאלת "הביצה והתרנגולת" ולא תמיד יש לנו תשובה משכילה עליה. לעיתים בעקבות כאב ולחץ או דלקת התחלתית נוצר מצב של התכווצות יתר באגן שמצידה יכולה להביא להפרעה בהתרוקנות ולמאמצים נוספים בריקון שרק מחמירים את הבעיה. יכול להיות ששווה לך לברר דרך קופת החולים על ביופידבק להרפיה בעת התרוקנות וזה יכול לעזור.

25/06/2015 | 13:12 | מאת: איתן

שלום, אני בן 41 בריא בד"כ. עברתי לפני שבוע ציסטוסקופיה בשלפוחית השתן בהרדמה מלאה שכללה ביופסיה בשל חשד לתסמונת ic והרחבת השלפוחית. לאחר הניתוח נקלעתי פעמיים למצב של אצירת שתן שאלצו הכנסת קטטר. הביופסיה יצאה תקינה אך נוצרה לי החמרה בתכיפות בשתן וחוסר יכולת להתרוקן עם זרם שתן חלש מאשר לפני הניתוח (לפני כן היתה לי תכיפות אך ללא שארית שתן). לבסוף שוחררתי מבי"ח במצב של שארית שתן מעל 200 מתוך הנחה שזה אולי בגלל בצקת שנוצרה ויסתדר עם הזמן. אודה לחוות דעתכם בענין עד שאפגש לביקורת עם הרופא שניתח אותי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לעיתים בעקבות ציסטוסקופיה וביופסיות בשלפוחית יש רגישות יתר ובצקת מקומית שיכולות להחמיר הפרעה ידועה בהתרוקנות. כל עוד תפקוד הכליות שלך תקין ואתה כן מתרוקן אזי לשאריות כאלה לתקופה קצרה אין משמעות. חשוב שתיבדק אצלא האורולוג המטפל שלך ותחליטו יחד אילו עוד בדיקות יש לבצע לצורך הטבת תלונותיך.

25/06/2015 | 07:21 | מאת: טלי

ד"ר שירה, עדיין הדחיפות הבלתי פוסקת בשתן ממשיכה באופן רציף בלי הפסיקה. כל תזוזה לידי, רעד, נגיעה .. אפילו עכשיו כשאני מקלידה במחשב אני מרגישה את השלפוחית רועדת ... אני כבר מיואשת. כל הבדיקות יצאו תקינות (US סי.טי.IC בדיקת אצל רופא נשים, האגן בסדר, ריצפת האגן גם תקינה) הרי גם בשלפוחית רגיזה יש הפוגות... ואין לי הפוגות. האם יש עוד בדיקות שכדאי לי לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי אין בידי עוד המלצות. זה נשמע לי יותר קשור לחרדה. רצוי לשקול עם הרופא המטפל שלך טיפול בתרופת מרשם בשם אלטרול שיכולה גם לעזור לך להוריד את הדחיפות והצורך לתת שתן וגם לעזור כנגד החרדה.

13/06/2015 | 00:17 | מאת: טלי

ד"ר שירה, אני נמצאת במצב כזה שהלחץ על שלפוחית השתן אינו מפסיק. הלחץ רצוף שעות על גבי שעות ואין לי כח יותר. הלכתי לבית חולים ונתנו לי כתור טוביאז 8 מ"ג. לקחתי פעם אחת והכדור גורם לי יובש בפה.. וזה לא עוזר .. הלחץ תמידי ללא הפוגה ללא מנוחה.. אני יוצאת מדעתי ... אנא תעזרי לי

13/06/2015 | 11:10 | מאת: טלי

הרופא נתן לי כדור ציפרלקס 20 ללחץ נפשי .. האם זה יכול לעזור ? לקחתי את הכדור שגורם לי לתופעות לוואי לא פשוטות... דופק לב מהיר, לחץ בגוף, הרגשה שחום יוצא לי מהגוף, דיכאון ... מה לעשות קשה לי פיזית ונפשית ? אני בוכה הרבה בגלל הלחץ בשלפוחית.. אין לי מנוחה. אנא עזרתך ..

טלי שלום לך, אכן לחץ נפשי מאוד משפיע על השלפוחית. ככל שתהיי יותר בלחץ ומוטרדת ובוכה .. כך השלפוחית שלך תגיב בתחושות מוגברות ללחץ. אם עברת בירור מלא כולל בדיקות שתן לשלול זיהום, ובדיקות אולטראסאונד לראות שמבנה הכליות והשלפוחית תקין -ולא נמצאו כל הפרעות בבדיקות אלו, ראשית הירגעי, שכן אין שם שום דבר חריג. עדיין, שלפוחית רגיזה יכולה לגרום לך לדחיפות ניכרת וצורך מוגבר לרוץ לשירותים. לפעמים דלקת עושה זאת, (ואז צריך אנטיביוטיקה) לפעמים אבן(ובה ניתן לטפל), ולפעמים רק "לחץ נפשי" (ובו צריך גם לטפל ולהרגיע..).. ולכן כפי שכבר המלצתי בעבר: עליך לשלוט בתסמינים ולא לתת להם לשלוט בך. וזה ואמר לצמצם את הלחץ ולנסות להרגע- אם ציפרלקס לא עזר נסי פרחי באך או רגיעון- שניתן להשיג בבתי מרקחת ללא מרשם. שנית המנעי מקפאין לכל סוגיו- קפה, תה, קולה, שוקולד. המנעי מעישון וממאכלים חריפים מדי. שתי הרבה מים ותה קמומיל, ובסופו של דבר זה יתחיל להרגע. חשוב לפנות לאורולג לבדיקה . טוביאס או תרופות דומות יכולות מאוד לעזור אבל לעיתים זה לוקח זמן ולכן רצוי בכל זאת לנסות טיפול תרופתי, אם תרופה אחת גורמת תופעות לוואי ניתן לנסות אחרת. לצערי אין הרבה דברים נוספים שניתן להמליץ.

05/06/2015 | 11:26 | מאת: טלי

שלום ד"ר, לפני כמה שבועות בערך הרגשתי לחץ על שלפוחית השתן. עשיתי בדיקות שתן ואולטרסאונד הבדיקות יצאו נקיות. פניתי לרפא נשים שאמר שיש לי ציסטה בגודל 6.6 ס"מ על השחלה השמאלית. עשיתי ניתוח לפני 3 ימים (הורידו את השחלה ואת החצוצרה של צד שמאל).. עדיין אני מרגישה לחץ על שלפוחית השתן.. אינני יודעת למי לפנות.. ומה לעשות, זה מטריד את מנוחתי.. אנא עזרתך הדחופה. תודה. טלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לעתים רק מתחושת לחץ ו STRESS יש דחיפות למתן השתן. אם אין לך עדות לדלקת ואין עדות באולטראסאונד שיש לחת על השלפוחית ואם את מרוקנת את השלפוחית עד הסוף- יש להניתח שהתלונות האלה ילכו ויתמעטו ובסוף ירגעו.

07/06/2015 | 13:17 | מאת: טלי

הרופא נתן לי וואבן שעוזר קצת ללחץ אבל ברגע שהשפעת הכדור תמה הלחץ חוזר... האם כדור נוביטרופן יכול לעזור ?

04/06/2015 | 10:47 | מאת: אלון

שלום, אני בן 40 הסובל מתכיפות רבה במתן שתן. בבדיקת ציסטוקופיה שעשיתי התגלה שדפנות השלפוחית אדומות דבר שמעיד על דלקת. הרופא אמר שעלי לעבור ניתוח בעוד מס' ימים לביופסיה כדי לראות אם יש גידול וכן להרחיב את השלפוחית. רציתי להתייעץ האם הניתוח באמת יעזור לפתרון הבעיה ומה הסיכונים הכרוכים בכך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי אתה נותן פרטים מאוד כלליים ולא ניתן לענות לך בצורה מיטבית במסגרת פורום אינטרנטי. בעיקרון אם הבנתי אותך ככל הנראה מה שהאורולוג ינסה לעשות זה תהליך שנקרא "HYDRODISTENTION" שהוא בעצם ציסטוסוקפיה בהרדמה עם הרחבה של השלפוחית ע"י ניפוחה במים כדי לראות האם יש תגובה של דופן השלפוחית לצרכי אבחנה של IC. אם כן יוצע לך כנראה בהמשך טיפול בשטיפות שונות לשלפוחית.יש לזכור שתסמונת זו בעיתית הן באבחון והן בטיפול ובעקרון אתה צריך לנסות להגיע למצב בו אתה יכול להטיל שתן ללא כאבים או הצקה משמעותית.

03/06/2015 | 16:17 | מאת: תמרה

תודה רבה על התשובה.שמחתי שזה לא משהו רציני,כנירא שזה משתיית מים מרובה.שוב פעם תודה רבה.

שמחה לשמוע

31/05/2015 | 15:43 | מאת: תמרה

שלום רב אני בת 33 בחודש אחרון עשיתי פעמיים US כליות.(חשוב לי לציין שביום אני שותה 6-7 ליטר מים)בפעם הראשונה ב-US היה רשום אגן הכליה משמאל הודגם גדוש.בפעם שנייה רשום:בכליה שמאלית הודגם גודש במערכת המאספת,בכליה ימנית הודגם אגן חוץ כלייתי.השלפוחית בעלת קיבולת טובה,הודגמו סילוני שתן.שתי הכליות בגודל ובצורה תקינים,פרנכימה שמורה,דופן השלפוחית סדיר,התרוקנות תקינה.מה המשמעות האים זה משהו רציני?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מאוד מקווה שהתכוונת לכך שאת שותה כל יום 6-7 כוסות של מים ולא ליטרים! אין שום צורך לשתות כזו כמות גדולה! לגבי הבדיקה שציטטת מדובר בממצאים אנטומיים בלבד, או כתוצאה מהשתיה המופרזת שלך. סה"כ מדובר בבדיקה תקינה. שוב: אין שום צורך לשתות יותר מ-3 ליטר ליממה.

27/04/2015 | 03:14 | מאת: ליאת

לא מזמן הבחנתי שאחרי שאני עושה פיפי, יאני מרגישה כאילו השלפוחית לא התרוקנה, ושוב יש לי פיפי. כשאני חוזרת לשירותים הכמות היא מזערית. ואז שוב אחרי כמה דקות אני עלולה להרגיש שוב שיש לי עוד פיפי.זה גורם להרבה חוסר נוחות. מה זה יכול להיות ואיזה בדיקות אצטרך לעשות? זה לא קורה בכל פעם שיש לי פיפי, אבל כאשר אני מנסה להוציא את השאריות עי לחיצה על הבטן התחתונה או באמצעות השרירים, זה בדרך כלל מלווה בתחושת צריבה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, פעילות הגוף היא כזו שכל כמה שניות מופרש מעט שתן מהכליות כך שאם תשבי מספיק זמן בשירותים ותלחצי אז יצאו כמה טיפות מהשלפוחית. ממליצה לך להמנע מזה, ופשוט להקפיד על ריקון מלא ולצאת מהשירותים. אם יש גירוי לריקון- כדאי לבצע בדיקות לשלול דלקת ואולטרסאונד לראות אם יש לך שארית לאחר שרוקנת. יש הים תרוות רבות שניתן להציע לך כדי להתגבר על התלונה הזו- פני לאורולוג דרך קופת החולים לקבל תרופה במרשם.

20/04/2015 | 03:54 | מאת: קלאודיה

בעלי עבר לפני יותר משבוע ניתוח להסרת ארמונית מוגדלת.מאז כבר פעמיים ניסו להוציא את הקטטר והוא לא מסוגל להוציא שתן.הוא מאושפז שוב עם קטטר.מחר הוא עובר בפעם שנייה בדיקת אוסטוסרופיה (?)אנחנו בחאדה מה יהיה.מה יכול להיות הגורם ומה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אצירה שתן לאחר ניתוח מוכרת מאוד ואין מה להיות בחרדה. הבדיקה שיבצעו היא כנראה צסטוסקופיה -כדי לראות האם יש חסימה מקריש דם או בצקת. לרוב לאחר מס' ימים עם קטטר התלונות משתפרות ולא אמורה להיות בעיה במתן השתן. דברו עם המנתח וקבלו ממנו את כל המידע.

19/04/2015 | 10:55 | מאת: אור

שלום רב,בחודשים האחרונים בכל פעם שבעלי ואני קיימים מין אוראלי יש לי תחושה של דלקת בשתן וכאבי בטן תחתונה. בדיקות סטיק מראות על מעט דם אבל כל התרביות תקינות. אני מקפידת לקחת כדור של חמוציות בכל יום. אני מאוד סובלת ולא יודעת מה לעשות. תודה על העזרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ממליצה לך לשלוח בידקות שתן כללית ותרבית מסודרות ולא להסתמך על סטיק. כמוכ כן לעשות בדיקת PCR למחלות מין ושבעלך יבצע משטח גרון. ניתן לבקש מהרפא המטפל שלך מרשם לאנטיביוטיה במינון נמוך שתוכלי לקח לפני מגע מיני. כמובן שאם בתרביות הנ"ל יצמח משהו יש לפטל בהתאם.

18/03/2015 | 11:26 | מאת: משה

שלום, לצערי אני סובל זה מספר שנים מדחיפות ותכיפות במתן שתן. בבדיקות פיזיולוגיות פולשניות ושאינן פולשניות לא התגלה כל ממצא חריג. טיפול אנטיכולינרגי לא עוזר כלל, הטיפול היחיד מסוג זה שעזר הוא נטילת טוביאז 8 מג אבל לצערי אחרי שבוע של נטילה פגה ההשפעה כלא היתה. מחלת רקע קוליטיס כיבית שהופיעה לאחר מספר שנים לאחר הופעת סימפטומים של דחיפות/תכיפות. מה יכולה להיות הבעיה וכיצד פותרים אותה??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זה נשמע כל תסמונת שלפוחית רגיזה. יש לעיתים קשר בין תסמונת מעי רגיש לבעיה זו. יכול להיות שאתה צריך שינוי תזונתי וגם להחליט טיפול אנטכיולינרגי אם מה שלקחת לא עוזר.עדין תמיד יש מופ לשלול הפרעה להתרקונות בשל הגדלת הערמונית (אם אתה גבר מעל 50 ). בסופו של דבר צריך למצוא דרך בה אתה שולט בתסמינים ולא הם בך. במקרים קיצוניים ניתן לנסות טיפול בהזרקת בוטוקס לשלפוחית. לצערינו למעט לחולים עם פגיעה נוירולוגית טיפול זה אינו בסל התרופות ויכול להתבצע רק באופן פרטי בתשלום.

23/03/2015 | 09:05 | מאת: אלי

לצערי, טיפול אנטיכולינרגי לא עזר. לקחתי לדעתי את כל הסוגים - וסיקייר, טוביאז, פרמיקסון ועוד ועוד. בגלל ששום דבר לא עזר, מוזר לי שזו רק שלפוחית רגיזה. אין עוד אופציות?

15/03/2015 | 17:35 | מאת: אוהד

יש לי שאלה תוך כמה זמן לוקח עד שמקבלים תשובה לבדיקת אולטרסאונד לכליות ודרכי שתן?

שלום רב, למיטב ידיעתי זה תלוי במכון בו מבצעים את הבדיקה. לרוב השתובה היא באותו יום ונשלחת ישירות במחשב לרופא המפנה.

14/03/2015 | 11:29 | מאת: הגר

שנים עם דלקות חוזרות, בבדיקה של איסוף - קלציום גבוה - 380 , לאורך השנים דיווחתי שהשתן כאילו מכאיב - האם יש קשר? כל הזמן יש כאב באזור הכליות בעיקר בצד אחד - בעבר היו אבנים שרוסקו כרגע אין. האם יש מצב שהשתן עצמו כאילו פוצע? בבדיקה אורודינמית יש חסימה חלקית.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם היתה לך מחלת אבנים בעבר וכעת יש לך כאבים במותן ורמת סידן גבוהה בשתן- מחייב בירור בבדיקת CT בטן וטיפול תרופתי, עליך להתייעץ עם אורולוג ולקבל טיפול! בהחלט יכול להיות שיש לך שוב אבנים. לא ברור לי מה זה "חסימה חלקית בבדיקה אורודינמית"? אם יש לך הפרעה במתן השתן ושארית גבוהה אולי צריך גם לבצע ציסטוסוקפיה- כדי לשלול אולי היצרות בשופכה? קשה להבין למה תכוונת. פני לבדיקת אורולוג מסודרת.

02/03/2015 | 01:25 | מאת: כרמית

בבדיקה, הכליות בגדר הנורמה בגודל ובמבנה אין לראות גוש מוצק אבן או הידרונפרוזיס. בכליה השמאלית בתוך גביעים הודגמו מספר מוקדים אקוגניים זעירים, יכולים להתאים לחול. בנוסף בשליש אמצעי של הקורטקס הודגם מוקד אקוגני בקוטר 5 מ מ יכול להתאים ל aml. כיס שתן מלא במבנה תקין. בתוכו הודגם מעט תוכן מוקדי מחזיר הד. מה זה אומר? לא ידוע לי על דם בשתן או זיהום כלשהו בבדיקות אחרונות שעשיתי תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא ציינת מדוע עבר את הבדיקה. הממצאים שירים, AML זה נגע שומני שפיר בכליה (אנגיומיוליפומה) שבקוטר כזה קטן כנראה אין לו משמעות. חשוב להשוות את הממצא לבדיקה קודמת אם נעשתה ולעקוב בבדיקה חוזרת בעוד 6 חודשים

27/02/2015 | 17:17 | מאת: חי

יש לי הרגשה תמידית שיש לי להשתין לא מצאו אצלי ממצאים רפואים זה התחיל לפני שנתים, וגם יש לי מעט זרם שתן חלש. אני כרגע אם התחושה הנוראה הזו והיא מכניסה אותי לדיכאון, רפואה אלטרנטיבית יכולה לעזור לי? והאם יש מצב שהבעיה היא בכלל לא אורולוגית אלה נוריולוגית או פסיכולוגית? והאם היפנוזה רפואית יכולה לעזור במצב שלי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש הרבה סיבות לתכיפות בשתן, ואם עברת בדיקות ולא נמצא דבר זה קודם כל מרגיע. שנית יכול להיות ששינוי הרגלי שתיה ותזונה יעוזר (להמנע מקפאין בעיקר, אלכוהול, שוקולד וכו'), למנע מ STRESS ולחץ. איני פוסלת רפואה אלטרנטיבית ודיקור סיני או ביופידבק וטכניקות הרפיה יכולות לעזור. עדין, יש גם תורופות קונבנציונליות שיכולות לעזור לך, ביעוץ עם האורולוג ובמרשם כמובן.

21/02/2015 | 19:22 | מאת: מאיר

שלום אני בן 50 וחודש האחרון התחיל אצלי לחץ למתן שתן מרגע שזה בא אני חייב ללכת לשירותים. ולפעמים גם בדרך לשירותים בורח לי שתן. בכל לילה אני קם פעמיים לשירותים. אני נמצא כעט בדיאטה של ד"ר חרמון מן . האם זה קשור? ומה עלי לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

שAלום רב, בגיל 50 בהחלט יכול להיות שיש לך הפרעות מתן שתן בשל הגדלת הערמונית. איני בקיאה במהות הדיאטה עליה דיברת אבל אם שינית את הרגלי האכילה שלך ובעיקר אם את שותה יותר מהרגיל זה גם יכול להשפיע. גש לבדיקת אורולוג והתייעץ עמו- יש הרבה מה לעשות כדי לעזור לך, משינוי הרגלים ועד טיפול תרופתי ובכלל.

19/02/2015 | 11:46 | מאת: ורד

שלום רב, רציתי לשאול האם מאוד קשה עד בלתי אפשרי להפסיק טיפול בהיפרקס? האם הגוף מתרגל לתרופה ובעת שמפסיקים הדלקות חוזרות שבעתיים? רוב מי שלוקחת טיפול בהיפרקס זה לכל החיים? תודה, ורד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מטרתו של היפרקס ליצרת PH חומצי בשתן.במצב כזה חיידקים לא יכולים להתקיים. אם את מפסיקה את הטיפול לפחות תמשיכי עם ויטמין C כדי לשמור על חומציות גובהה בשתן.

11/02/2015 | 17:45 | מאת: לינוי

היי אני אספר בקצרה את התהליך לפני שנה היה לי זיהום בשתן אחרי שלושה סוגי אנביוטיקה מצאו חיידק , המשיכו לי עוד הכאבי בטן ועברתי גרסטוסקופיה קולונסקופיה קצרה אולדרסאונד סיטי וכל זה אולדרסאונד כליות והיה לי חשד לfmf שזה הוסר. בערך לפני חצי שנה חזרו לי ממש הכאבים החזקים וכמובן חיידיקים בשתן טופלתי באנביוטיקה ובאמת שלא היו לי כאב בטן תחתונה גם איפה שהטבור רק למעלה היה לי כאבים. עכשיו זה שוב חזר לפני מספר חודשיים כאב בטן תחתונה חזקים יש לציין שאני במעקב אצל אוראלוג כי תמיד הבדיקה שלי מראה שיש לי נטייה לדלקת (לא יודעת איך הרופא מגיע לזה כי תמיד ערך אחד גבוהה מהנורמה) לאחרונה עשיתי שוב בדיקת שתן וראו שיש לי חלבון גבוהה 50 מהנורמה והרופא אמר לי לשתות הרבה הרבה. ושיש לי חשש לדלקת על אף על פי שתרבית שתן יצאה שלילית.השאלה שלי האם נטייה לדלקת כפי שהרופא מכנה את זה .זה הסיבה שיש לי כאב בטן ותמיש יש לי להתפנות . ?פעם שורף פעם לא? (הלכתי לגסטרו והוא הביא לי הפנייה לגסטוסקופיה וקולונסקופיה )

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה להבין ממה שאת מתארת האם יש לך תלונות של הפרעות במתן השתן. אם יש לך עדות לדלקת (למשל תאי דם לבנים בשתן, ניטיריט וכדומה,) גם אם אין לך צמיחה של חידק יכול להיות שטיפול מונע אנטיביוטי במינוןיש לך כאבי בטן מרכזית או עליונה זה ממש לא נשמע קשור למערכת השתן ואכן צריכה מעקב גסטרו ואולי שינוי תזונתי.

11/02/2015 | 09:16 | מאת: קטיה

שלום, חבר שלי מתלונן על צריבות בדרכי השתן והמין. את כל הלילה הוא מבלה בשירותים. בעבר הוא נטל אנטיביוטיקה. מה זה יכול להיות? האם דבר כזה מצריך בדיקה אמל האורולוג או שטיפול אצל רופא משפחה זה מספיק? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ממליצה שבן זוגך יפנה לבדקיה ראשונית אצל רופא המשפחה, שם יכול לבצע בדיקות שתן ולפי צורך ימשיך לאורולג לבדיקה מקיפה יותר. אם לך גם יש צריבה כדאי ששניכם תבצעו בדיקות שתן כולל שלילת מחלות מין.

11/02/2015 | 00:05 | מאת: אלינור

שלום, אני בחורה בת 24, בריאה, רווקה וללא ילדים. מזה שנתיים בערך, אני מוצאת את עצמי הולכת במשך היום בכל כרבע שעה לשירותים לצורך מתן שתן. יצוין, כי אני שותה רק כ- 10 כוסות מים ליום. כשניסיתי להמעיט בכמות המים שאני שותה וירדתי לכארבע כוסות מים ליום, אמנם תדירות הפעמים שבהן נדרשתי ללכת לשירותים ירדו, אך עדיין מדובר בתדירות של בערך כל חצי שעה. פניתי לרופא משפחה, והוא לא כל כך ידע כיצד לעזור לי ולאן להפנות אותי. לדבריו, לא שמע על בעיה כזו. לייתר בטחון רופא המשפחה שלח אותי ל- S.U. בטן שיצא תקין וגם תרבית השתן יצאה תקינה. אני ממש מיואשת מכיוון שזה פוגע במהלך החיים התקינים שלי. אגב, גם בלילה אני נאלצת לקום מתוך שינה כחמש-שש פעמים (לפעמים יותר לפעמים פחות). ברור שלי שיש כאן משהו שהוא קצת חריג ומכאן פנייתי אליכם בבקשה לקבלת עזרה: 1. האם מדובר בבעיה מוכרת, או שאני אכן חריגה בנוף? 2. מהן קשת האפשרויות לבעיה המתוארת? מה יכול להיות המקור לבעיה? 3. למי (לאיזה מומחה) עלי לפנות לצורך בדיקה של מקור הבעיה ומציאת פתרון לבעיה? 4. אילו בדיקות נוספות כדאי שאעבור בכדי שאגיע לרופא כבר עם חלק מהתשובות של הבדיקות? תודה מראש על התשובות. אגב, קראתי את מה שכתבת בהקדמה ואני ממש מזדהה עם מה שכתבת.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, 1. למרות שצרת רבים אינה מנחמת הבעיה שאת מתארת מאוד מוכרת ואינך לבד. 2. לפי מה שאת מתארת את סובלת מתכיפות ונוקטוריה, שהם חלק מתסמיני שלפוחית רגיזה. אכן שתיה מרובה יכולה לעורר את הבעיה וטוב שניסית לצמצם את השתיה ולראות אם זה משפיע. עדיין סיבות רבות יכולות להביא לתלונות אלו ובחלקן גם דלקות וזיהומים במערכת השתן, מחלת אבנים, סוג וכמות השתיה,טיפולים בתרופות, STRESS ולחץ ועוד ועוד. בהרבה מהמקרים אכן בדיקות השתן והאולטרסאונד יוצאים תקינים. יכול להיות שמדובר פשוט בהרגל של התרוקנות תכופה שניתן לשנות. 3.ניתן לפנות לאורולוג. 4.בדיקות דם לתפקוד כליות-קראטינין, ורמת סוכר בדם. בדיקות שתן ואולטראסאונד דרכי שתן. כדאי גם שתבצעי יומן של שתיה והתרוקנות- מה, מתי וכמה שתית ומתי וכמה התרוקנת- למשך 48 שעות -זה יכול לתת מידע רב ערך על ההרגלים שלך. לפעמים פשוט הורדה של קולה/קפה/שוקולד/ אלכוהול- פותרת את הבעיה. תמיד אפשר גם לתרגל התאפקות וללמד את השלפוחית שאת שולטת בה ולא היא בך.

09/02/2015 | 17:01 | מאת: יעל

ד"ר שירה שלום רב, בת 40 סובלת לאחרונה מדלקות חיידקיות מרובות. רציתי לשאול איזה טיפול מונע עדיף: אנטיביוטיקה כמו מקרודנטין או היפרקס2X? מה היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם? האם מהיפרקס קשה להיגמל/להפסיק לעומת טיפול מונע אנטיביוטי? עם איזה טיפול יש יותר סיכוי להפסיק בהמשך ושהגוף יתגבר? תודה רבה על עזרתך, יעל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, היפרקס אינו טיפול אנטיביוטי אלא טיפול תרופתי שמביא להחמצת השתן ובכך עוזר במניעת זיהום שכן חיידקים מאוד רגישים לסביבה חומצית. מקרודנטין היא אנטיביוטיקה רחבת טווח שלרוב אינה גורמת לעמידות אצל חיידקים ולכן מומלצת בד"כ כטיפול מניעתי. עדין, יש מקום לבדוק מהו החיידק הספציפי שזוהה אצלך ובהתאם לרגישויות שלו להתאים לך את הטיפול. אין תשובה אחת יחידה לנושא של מניעת דלקות וזהו טיפול מורכב שיש להתאים למטופל ולבעיות הספציפיות שלו.

04/02/2015 | 12:52 | מאת: 9

איזה פתרון קבוע יש ללחץ בפיפי אם טיפול תרופתי לא בדיוק עוזר

שלום רב, התסמין שאת/תה מתאר/ת אינו ספציפי ולכן קשה לתת לך תשובה חד משמעית.יש הרבה מאוד סיבות שחלקן כלל לא ביעה (למשך שתיה מופרזת). כדאי לעבור בדיקה אצל אורולוג, לבצע בידקות דם ושתן ואולטרסאונד כולל שארית שתן ולפי הממצאים ניתן להבין מה בדיוק הבעיה ומה עומד מאחורי תחושת ה"לחץ לפיפי" ולהתאים וטיפול.

02/02/2015 | 15:34 | מאת: ליהי

שלום רב, רציתי לשאול אם בדיקת ציסטוקופיה יכולה לגרום אח"כ במשך חודשים לנטייה לדלקות בדרכי השתן, אולי ההרחבה מאפשרת מעבר קל יותר של חיידקים ולכן מתפתחות יותר דלקות? תודה, ליהי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא בטוחה ששאלתך נבדקה באופן מדעי אבל ניתן ליחס לבדיקות ציסטוסקופיה הרחבות שופכה או החדרת קטטר סיכון בהחדרת חיידקים וגרימת דלקות בשתן, וזה תועד בעבר. לכן לרוב לפני הבדיקה מתבקשים לבצע בדיקת שתן לשלול נוכות זיהום וגם בד"כ ניתנת אנטיביוטיקה למניעה והפעולה אמורה להעשות בתנאים סטריליים. עדין, יש כאלה שרגישים יותר וסובלים מזיהום לאחר הבדיקה, זהו אחד הסיבוכים השכיחים והמוכרים לאחר ציסטוסקופיה.

09/02/2015 | 16:26 | מאת: ליהי

ד"ר שירה, ראשית תודה על תשובתך, התייחסת בתשובתך על דלקת חד פעמית שקורית מיד אחרי הבדיקה. רציתי לשאול אם התפתחות של דלקת חיידקית כרונית כעבור 3 חודשיים מהבדיקה. זה יכול להיות קשור? בגלל ההרחבה? לפני הבדיקה היה לי רק בעקבות יחסים ושלושה חודשים אחרי הבדיקה זה הפך להיות כרוני. האם יש קשר? תודה רבה, ליהי

בת 42, סובלת מדלקות חוזרות בדרכי השתן, לאחרונה מקבלת דלקות ללא הופעת ליקוציטים, אך בתרביות צומחים חיידקים כמו קליפסילה, אי-קולי, ציטבקטר קוזרי ו- Enterococcus faecalis. על מה זה מעיד שאין עדות כלל לדלקת בבדיקת שתן הכללית. האם זה אומר שמערכת החיסון שלי בעייתית? ולכן אין כדוריות דם לבנות? האם זה דורש בירור מעמיק?אם כן, איזה? תודה רבה, ליהי

לקריאה נוספת והעמקה

שלופ רב, לא תמיד ניתן לקבל מידע מהימן מהבדיקות. בכל מקרה אם יש לך תסמינים (צריבה כאבים דחיפות וכדו') ויש צמיחה של חידיק בתרביות, מומלץ טיפול אנטיביוטי. אם לא עשית בדיקת אולטראסאונד דרכי שתן זה מומלץ. בכל מקרה ניתן גם להתאים לך טיפול מונע ממושך כדי לנקות את המערכת מהחיידקים. שימי לב אם הדלקות קורות בעקבות מגע מיני אולי את צריכה כדור אנטיביוטיקה לפני הפעילות המינית באופן קבוע.

29/01/2015 | 13:00 | מאת: אביבית

דלקות חוזרות ? קשה להתאפק ? צניחת שלפוחית ? רוצה לספר לכולן , גם לאלו שאולי קצת מתביישות שקמה קבוצה חדשה לתמיכה בכל מייני מקרים הקשורים ל"עולם התחתון " . מנהלת אותה בחורה בשם Smadar Gabso ובין חבריה נמנים מומחים שונים כגון : Benny Feiner דר ' בני פיינר - אורוגניקולוג , Sivan Navot Rozenboim Deborah Berkow Dresler רונית בן אליהו שהן פיזיותרפיסטיות המתמחות בחיזוק רצפת האגן TAMARA LIBERMAN - הומאופתית DINA MAMA: רפואה משלימה והוליסטית הקבוצה נקראת : אגן הים התיכון PBS SUPPORT קבוצה סגורה . ומי שרוצה להצטרף - מוזמנת ! תוכלו להנות מייעוץ מקצועי של הטובים בתחום !!

13/06/2015 | 12:34 | מאת: טלי

לינק ?

שלום. אני מטופל מספר שנים בתרופה וסיקר עם הצלחה סבירה יחסית . לאחרונה הופסק כליל המימון של הקופה לתרופה . מרשם פרטי עולה מאות שקלים לחודש . הקופה עברה לשימוש בגירסה גנרית של חברת טבע ולצערי הרב היא עושה לי תופעות לוואי בלתי נסבלות . שמעתי גם אחרים שטוענים למגוון תופעות אבל קשה להסיק מזה מסקנות . מה ניתן לעשות ? לא אמור להיות איזה משהו שיעזור לחולים לקבל תרופה שמתאימה להם ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי הפורום הזה אינו מענה לבעיתיך המוכרת והמתסכלת. הסכמי הקופות אינם קשורים אלי. מה שניתן לעשות הוא לבקש מהאורולוג המטפל שלך לכתוב מפורשות שטיפול גנרי לא עזר לך וגרם תופעות לוואי ושאתה זקוק רק לוסיקייר, ולהביא את המכתב הזה לדיון בועדת חריגים של מכבי. ולקוות שיאשרו. מכירה את הבעיה הזו ושותפה לתסכול שלך.

24/01/2015 | 10:31 | מאת: מאיר

שלום רב:אובחנתי ע"י אורולוג שיש לי שלפוחית רגיזה,(אני מטיל שתן לעיתים קרובות)נרשם לי טומסולין אבל זה לא עוזר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, טמסולין אינו הטיפול לשלפוחית רגיזה. אם יש לך אכן אבחנה של שלפוחית רגיזה אפשר לנסות טיפול תרופתי אחר עם אנטיכולינרגים, למשל ספזמקס/דטרוסיטול/וסיקייר/טוביאס. אלו תרופות מרשם שעליך מהרופא המטפל שלך.

12/01/2015 | 00:30 | מאת: יובל

שלום קוראים לי יובל, ואני בת 16. בכמה חודשים האחרונים שמתי לב לזה שאני הולכת לשירותים המון! כשאני הולכת לישון אם אני לא ממש עייפה ונרדמת ישר אני כל כמה דקות הולכת לשירותים. ומרוב שאני הולכת הרבה פעמים בסוף בקושי ויוצא משהו, אבל זה תמיד מרגיש כאילו אני מתאפקת כבר שעתיים. אחרי שאני עושה פיפי אני מרגישה כאילו לא הכל יצא. הייתי אצל הרופא והוא עשה לי לי בדיקת שתן ובדיקת דם, והכל יצא תקין. אין גם דלקת. אחרכך הוא שלח אותי לנפרולוג והוא שלח אותי לעשות אאולטרסאונדוגם באולטרסאונד הכל יצא תקין. רציתי לשאול מה את ממליצה לעשות? ראיתי באינטרנט ששבדרך כלל אחרי אולטרסאונד עושים בדיקת אורודינמיקה, האם את ממליצה לי לעשות את הבדיקה הזאת, או אולי משהו אחר? (לא אכפת לי אם זה פולשני או לא, לפני כל פעם שאני יוצאת אני צריכה לחשוב אם יש שם שירותים, וזה משגע אותי. אני פשוט רוצה לסיים עם זה.) תודה מראש :)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ראשית צריך להבין אם יש לך תכיפות או דחיפות במתן השתן גם במהלך היום ולא רק כשאת הולכת לישון. ממליצה לבצע יומן שתיה והתרוקנות (מה וכמה שותה במהלך היום ומתי וכצה מתרוקנות), להמעיט בחומרים מכילי קפאין או אלכוהול, להמנע מלחץ לצורותיו השונות ולהתייעץ עם אורולוג לגבי טיפול תרופתי לפי צורך. יכול להיות שהבעיה תפטר ולא תצטרכי בירור באורודינמיקה.

שלום כתבתי לפני כמה ימים פוסט וזכיתי לתגובתך ואני מודה לך על כך. אשמח לדעת בנוסף האם מיחושים הולכים ובאים באיזור הטוסיק, מפשעה, בטן תחתונה, בסיס הפין ובאיזור האשכים עלולים להיות חלק מתסמיני שלפוחית רגיזה. כפי שתיארתי בפוסט הקודם אני בן 29, אובחנתי על ידי שני אורולוגים שונים כסובל מהדבר הזה שצץ פתאום בחיי ושלח אותי מס' ימים גם למשהו כמו 40-50 פעם ביום ךהשתין בצורה לא נשלטת. בדיקת שתן, תרבית, אולטראסאונד ובדיקה רקטאלית של הערמונית יצאו תקינות אבל משום מה בשלושה שבועות האחרונים אני סובל מאותם מיחושים מוזרים. אשמח להתייחסות ולהכוונה האם יש לבצע בדיקות נוספות ואילו. רוב תודות

לקריאה נוספת והעמקה

שוב שלום לךף התלונות שאתה מתאר יכולות להתאים לתסמונת הכאב הכרוני באגן, מה שבעבר נקרא דקלת כרונית של הערמונית. לרוב לא מוצאים את הגורם הספציפי לבעיה שהופכת להיות מתסכלת הן למטופל והן למטפל. בעיקרון ע"פ מה שציינת עברת כבר מספיק בדיקות, ולכן כעת עליך בעיקר לנסות למצוא דרך להקל על התלונות, להמנע מגיירנים ולחץ- כפי שהסברתי בתשובתי הקודמת.

25/12/2014 | 15:49 | מאת: ארוין

שלום, אובחנתי כסובל משלפוחית רגיזה וניתן לי טיפול ב TOLDERODINE. בהתויות של התרופה כתוב שהתרופה אסורה למי שיש לו בקע סרעפתי. דיברתי עם הרופא והוא אמר לי להתיעץ עם גסטרואנטרולוג. הגסטרואנטרולוג אמר שהוא לא מכיר את התרופה וכעת נשארתי בין הכסאות. איני יודע אם אני יכול לקחתה או לא. מה דעתכם? האם ישנה תרופה אחרת מתאימה לבקע סרעפתי? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, טולטרודין היא תרופה מתויינת לטיפול בשלפוחית רגישה.היא אחת מני רבות בקבוצת אנטיכולינרגים שמטרתם הרפיית שריר השלפוחית כדי להיטיב את התלונות. עדיין, לאור העובדה שעלולה להשפיע על שרירים נוספים ולא רק בשלפוחית (כמו למשל בשוער הקיבה) יש לנהוג משנה זהירות כשיש מחלות רקע שעשויות להיות מושפעות מהטיפול. אם מצב הבקע הסרעפתי שלך הוא כזה שאתה סובל מתסמינים מרובים ויש הפרעות עיכול משמעותיות בגינו, אכן לא מומלץ ליטול תרופה זו, בהתאם להוראות בעלון לצרכן.

24/12/2014 | 12:30 | מאת: נתן. ב.

שלום ! יש לי שלפוחית רגיזה ואני מתעורר פעמיים בלילה. כשאני לוקח חצי אופטלגין אני ישן רצוף. האם חצי אופטלגין מידי לילה יכול לגרום לנזק? תודה לתשובתך נתן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זה שאתה מתעורר פעמיים בלילה ממש לא מחייב שיש לך שלפוחית רגיזה. עדיין, אם נטילת משכך כאבים עוזרת לך, ככל הנראה שאין בכך פסול. בעיקרון המינון שאתה נוטל הוא נמוך וכנראה אינו גורם נזק. תמיד אתה יכול לנסות גם טיפול צמחי להרגעה כמו פרחי באך או רגיעון לפני השינה במקום אופטלגין. בכל מקרה כדאי אחת לתקופה לבצע מעקב של תפקודי כבד וכליות. אם בכל זאת יש הפרעה כדאי שתבדק אצל אורולוג ובהתאם יותאם לך טיפול תרופתי לנוקטוריה (קימות בלילה להתרוקן) או להפרעות ריקון השלפוחית בהתאם לסיבה- למשל הגדלת הערמונית..)

23/12/2014 | 09:39 | מאת: אני

בן 65 סובל מתכיפות במתן שתן כתוצאה כנראה מערמונית מוגדלת שפירה.בריא עוסק בפעילות ספורטיבית ותזונה מאוזנת. קם בלילה בין 2-5 פעמים על מנת לתת שתן. האם את יכולה להמליץ על מתכון למשטר שתייה לפני השינה או דרך טבעית אחרת שאינה כרוכה בנטילת תרופות אשר תפחית את מספר הפעמים שאני קם להשתין בלילה?אני שותה בעיקר מים ומעט קפה ותה. בנוסף, רציתי לשתף שבמשך תקופה ארוכה סבלתי מקושי לשלוט בסוגרים וזה גרם לדליפת שתן וגם לבריחת צואה.בשבועות האחרונים התחלתי לבצע תרגיל בהם אני מכווץ בכח את השרירים השולטים על הסוגרים,פעמיים שלוש ביום ובכל פעם למספר דקות רצופות (וללא הרפייה).התרגיל השפיע עלי לטובה וכבמטה קסם חל שיפור דרסטי ביכולת לשלוט על הסוגרים. מומלץ ביותר! תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי אין המלצה מבוססת מחקרית על "משטר שתיה" לפני השינה כמניעה לנוקטוריה (קימות בלילה להתרוקנות). כן מומלץ עקרונית להמנע משתיה מופרזת בשעות הערב ובעיקר לא קפה תה או אלכוהול וגם לא להרבות בפירות או שוקולד לפני השינה. התרגילים שאתה מבצע אכן יכולים לעזור אבל ממליצה לך לפנות ליעוץ מסודר בנידון בפיזיותרפיה של רצפת האגן או פילאטיס.

22/12/2014 | 18:04 | מאת: hm

שלום אני בן 29, סובל ממיגרנות ולוקח ריזלט באופן קבוע, בעבר נטלתי פרופסיה קרוב לשנתיים ואני כבר לא נוטל את הכדור גם קרוב לשנתיים. אני ממתין לבחינות לשכת עורכי דין וקרוב לארבעה חודשים לא עובד ונמצא כרגע בבית. לפני כחודשיים וחצי בערך שמתי לב שאני משתין יותר מהרגיל וייחסתי זאת לצריכה מוגברת של קפה ולשינוי באורח החיים (מטיפוס עובד למחוסר עבודה). היו לי לילות שמס' דקות אחרי שעשיתי פיפי ונכנסתי למיטה קמתי שוב להשתין. בערב מוצ"ש לפני חודש וחצי בערך קרה לי משהו שלא קרה לי לפני: קמתי משהו כמו 20 פעם להשתים, ממש כל כמה דקות, עד שהגעתי למצב בו יש לי טפטוף שתן ולא באמת זרם. כבר למחרת עשיתי בדיקת שתן ואולטרה סאונד וביקרתי אצל אורולוג-כירורגי. הוא אמר שהבדיקות תקינות, גם שתן גם אולטרא סאונד וביצע לי בדיקה פיזית של הערמונית ואמר שהכל תקין. הוא אמר לי שמה שעובר עליי נפוץ יותר אצל ילדים ומבוגרים ושהוא לא רוצה כרגע לבצע שום בדיקה פולשנית וגם לא לתת תרופה ולחזור אליו בעוד חודשיים אם המצב לא ישתפר ונמשיך לטפל. באותו שבוע הרגשתי צורך עז להשתין, הלכתי משהו כמו 40 פעם ביום אחד כי לא הפסקתי לחוש דגדוג בקצה איבר המין שהריץ אותי לשירותים והרגשתי הרבה שעומד "לברוח לי". כשבועיים לאחר מכן, במהלכם היו ימים שהלכתי פעמים בודדות יחסית לשירותים והיו ימים בהם הלכתי יותר, ביקרתי אצל אורולוג בכיר כדי לקבל חוות דעת שניה. גם הוא אמר שבדיקות שתן נוספות חדשות יוצר שעשיתי תקינות, צילום תקין ובדיקות דם כלליות תקינות. הוא אמר שזה נשמע כמו שלפוחית רגיזה ונתן לי כדורים ואמר שהוא רוצה להימנע מבדיקה פולשנית ושאני אקח חודש את הכדורים (ספסמו ליט) ואם זה יעזור אז נמנעתי מבדיקה פולשנית. דעתי עדיין לא נחה ואני חושש שיש לי משהו אחר. רציתי לדעת בבקשה כמה דברים: האם גידול בדרכי השתן/שלפוחית נראה בוודאות באולטראסאונד? אני סובל בשלושה שבועות האחרונים לעיתים ממיחושים קלים באיזור המפשעה, שופכה, טוסיק ואולי לעיתים באשכים. אני יודע שזה לא תסמין של שלפוחית רגיזה ולכן זה מעט מלחיץ אותי ורציתי לדעת האם קורה במקרים של שלפוחית רגיזה וממה זה יכול לנבוע אם לא. רציתי לדעת גם אם עקצוצים וצריבה לעיתים בקצה הפין בכלל וגם בעת השתנה זה סממן שיכול ללוות שלפוחית רגיזה. מצטער על המונולוג אני לא רגוע כבר חודשיים. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, תסמינים שאתה מתאר יכולים לנבוע מסיבות רבות בינהן דלקת בדרכי השתן או בערמונית, מחלת אבנים במערכת השתן, זיהום, גריינים (קפאין, אלכוהול, חריף) וגם לחץ/STRESS. מאוד נדיר שגידול בשלפוחית גורם כאלו תסמינים ולא נראה בבדיקות. גם נדיר מאוד לגילך הצעיר. כל הבדיקות תיארת תקינות ולכן ממליצה לכן בעיקר להרגע , להקפיד על שתית מים, מנוחה מספקת והמנעות מגריינים. אתה אכן יכול להתייעץ עם אורולוג על טיפול תרופתי לתלונותיך.

23/12/2014 | 17:56 | מאת: hm

שכחתי לכתוב כי האורולוג הראשון שבדק אותי תלה את המצב ב"שינוי באורח החיים". כמו כן נעשו לי בדיקות לזיהומים ותרבית שתן והכל תקין. רציתי לדעת האם שלפוחית רגיזה יכולה להתאפיין במיחושים/כאבים קלים מאוד (כאב היא לא המילה המתאימה אלא אני יותר "מרגיש" את האיזורים שתיארתי לעיתים) ובנוסף האם את ממליצה לבצע בדיקות נוספות? תודה בשנית

22/12/2014 | 16:41 | מאת: לירי

שלום, אני בת 29 ויש לי דחיפות ותכיפות במתן שתן. אני כמה הרבה בלילה לעשות פיפי, וגם במשך היום יש לי הרבה, בנוסף אני מתקשה להירדם בלילה בגלל זה. עשיתי בדיקת אולטרסאונד דרכי השתן וכליות, הכליות יצאו תקינות אבל הייתה לי שארית שתן של 12 סמ"ק. האם זה תקין? מה עלי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מדובר בשארית קטנה וזניחה שלא היא הגורם להפרעה. יכול להיות שיש לך דלקת בשתן- כדאי לשלוח בדיקות. לפעמים שתיה מרובה בעיקר קפאין ואלכוהול גורמות לתלונות אלו או STRESS. את יכולה לפנות לבדיקת אורולוג וניתן לתת גם תרופות שירגיעו לך את השלפוחית.

12/12/2014 | 13:27 | מאת: יוסף

בן 29 כבר כמה ימים שאני צריך להשתין המון פעמים וגם נוזל לי טיפות שתן זה מאוד מבהיל אותי יש לציין שלא מזמן עשיתי בדיקת נשיפה ויצא 55 וכן אני לוקח אוגמנטין 850 בגלל דלקת חניכיים אולי הם קשורים לזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מומלץ אם יש לך תכיפות ניכרת למתן השתן לשלוח בדיקות שתן ולהבדק אצל אורולוג. הוא יחליט א יש צורך להמשיך בירור כולל בדיקת אולטרסאונד.

11/12/2014 | 08:40 | מאת: מור

שלום רב אני בת 28 ותמיד סבלתי מדלקות בשתן בעיקר לאחר קיום יחסי מין. מלפני 3 חודשים היה וכעת שוב. הרופא נתן לי מקרודנטין היות וציפרו וזינט עמידים לחיידק. השאלה שלי היא- הוא נתן לי 3 ביום ל10 ימים. זה לא יותר מידי? אני מצד 1 מפחדת שיהיה עמידות לאנטביוטיקה. מה דעתך? פעם קודמת קיבלתי 15 ל5 ימים. כמה ימים המלצתך? והאם אפשר לשלב מוצרי חלב ואלכוהול? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם עכשיו יש לך דלקת כואבית זה הטיפול המתאים. אפשר גם לתת לך מאקרודנטין כטיפול מונע- כלומר נטילת כדור אחד לפני מגע מיני, ויכול להיות שזה יפתור את הבעיה. עשיף להמנע משתית אלכוהול בעת נטילת אנטיביוטיקה. בכל מקרה לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש.

07/12/2014 | 21:23 | מאת: lian

שלום, אני בת 22 וסובלת מכאבים בצינורית השתן כבר 6 שנים. הכל התחיל בגיל 16, סבלתי ממשהו שהיה דומה לדלקת בשתן, שתן תכוף, כאבים בהטלת שתן ובכלל וזה הגיע למצב שעשיתי פיפי והייתה טיפה של דם מהפיפי. הלכתי לרופא נשים שלי אז והוא נתן לי מיד אנטיביוטיקה. התחלתי לקחת את האנטיביוטיקה והייתה הקלה, סיימתי את האנטיביוטיקה ולמשך כמה ימים הכל היה בסדר. כעבור כשבוע אולי יותר הכאבים חזרו, הפעם הלכתי לרופא והוא שלח אותי לבדיקת שתן והבדיקה הראתה שאין כלום. מאז זה כמו כדור שלג עד היום יש לי כאבים כאילו יש לי כל הזמן דלקת בשתן, לפעמים הם מחריפים מאוד מאוד ואז אני עושה בדיקה ולרוב יש דלקת שרואים חיידקים אז אני לוקחת אנטיביוטיקה וזה מחזזיר את המצב בחזרה לכאבים הרגילים ובבדיקה יוצא שכבר אין חיידקים. מאז בשנים האלה עשו לי את כל הבדיקות האפשריות, גם קניקולוגים, אורולוגים וכל מי שאפשר. לקחתי אין ספור אנטיביוטיקות לדלקת בשתן, שתיתי מיקרודנטין תקופה, הייתי בטיפול פיזיותראפי לרצפת האגן, עשיתי דיקור סיני תקופה, הייתי אצל הומאופת, לקחתי את כל תוספי התזונה והויטמנים האפשריים, עשיתי בדיקות פולשניות (ציסטוסקופויה ווידאו אורודינמיקה), עשיתי את כל הבדיקות הגניקולוגיות האפשריות לכל המחלות מין ובכל הבדיקות שעשיתי הכל יוצא תקין. לקחת כדורים כמו ליריקה, מיקרודנטין ואלטרול- ללא הצלחה. כרגע אני מטופלת במרפאת כאב, הרופאה הגישה בקשה לקבלת רישיון לקנאביס רפואי אך הם לא אישרו לי. חוץ מזה שאני סובלת מכאבים איומים כל הזמן זה פוגע לי קשות בזוגיות, יחסי מין זה סיוט בשבילי וזה מאוד מאוד כואב, כמעט בלתי אפשרי לסבול. יש לי בן זוג מדהים אוהב ותומך שמתאזר בסבלות ומחכה ומתפלל שזה יעבור, אבל אני מפחדת שהוא קרוב להישבר, ובצדק. אני באמת חושבת שניסיתי כבר הכל הכל הכל, אולי מישהו שמע/קרא/יודע מה יכול לעזור/להקל בעניין? כבר לא יודעת למי לפנות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לפי מה שאת מתארת זה מתצאיםל תסמונת הכאב הכרוני באגן/שלפוחית כואבת. זה אכן מצב כרוני ומתסכל, בעיקר אם עברת את כל הבירור שציינת ולא נמצאה פתולוגיה. קשה מאוד להתאים טיפול במצב כזה. בסופו של דבר זה הופך להיות משהו שאינו אורגני אלא רגשי/נפשי.. בכל מקרה יכול להיות שגם שינוי תזונתי יעזור לך, -בעיקר המנעות מגריינים כמו קפאין, אלכוהול ושוקולד, ואולי גם שימוש קבוע בתרופות נוגדות דלקת/משככות כאבים יחד עם טיפול רגשי.

06/12/2014 | 19:28 | מאת: דחוף

כל רגע יש לי פיפי עוד לא חזרתי וכבר בדרך חזרה לעשות לא קרה לי דבר כזה בחיים אני בת 20 ושאני חוזרת שוב ושוב לעשות אז זה בורח לי ואני לא יודעת מה לעשות)חיילת(

שלום רב, עליך לגשת לבדיקה ולשלוח בדיקות שתן- אולי מדובר בדלקת. בנתיים לשתות הרבה מים , ואפשר גם חמוציות או ויטמין C

05/12/2014 | 04:13 | מאת: בתאל

שלום רב אני בתה 20.5, בחודש האחרון התחילו לי נפיחות בבטן, מדי פעם גזים , תכיפות מיידית לשתן והעאלה במשקל, חשו לציין שאני רזה, מנסה כמה שיותר לאכול סדיר , וזה ממש מפריע לי . עשיתי בדיקת דם , הכל תקין גם בשתן ותרבית , הכל תקין . וגם מבחינה גניקולוגית. עוד שבועיים ישלי תור לאולטראסאונד בטן . הבטן שלי ממש נפוחה כל הזמן ואני העלתי במשקל עד כדי כך שמכנסיים לא עולים עלי ואני מידה 36. אשמח לדעתך בנושא .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כרגע בלי לבדוק אותך לא יכולה לדעת מה הסיבה. חשוב שתבצעי אולטראסאונד לבטן ומשם ניתן יהיה להמשיך. אם עבר בדיקת גניקולוג והכל תקין, ובבדיקות השתן שלך אין ממצאים- בהתאם לאולטראסאונד יוחלט מה ההמשך אבל נראה לי שצריך שגם תעברי הערכה של כירורג וגסטרואנטרולוג, בוודאי במקרה שלא יהיו ממצאים במערכת השתן בהדמיה.

18/11/2014 | 18:12 | מאת: יפה לוי

או ניתנת רק ל-28 ימים?

שלום רב, על איזו תרופה את מדברת?

13/11/2014 | 18:45 | מאת: קרןשמש

בדיקות שתן היו תקינות. אולטרסאונד תקין. ערמונית תקינה. תפקודי כליות תקינים. 1. האם יש בדיקות אחרות לא פולשניות שניתן לעבור כדי לאבחן מה הבעיה? 2. האם מצב של תכיפות רק בבקרים והכאב בתנועה מעידים על שלפוחית רגיזה או שיש עוד אפשרויות ? לא יודע אם קשור אבל יש ירידה קלה של ברזל מתחת לנורמה בחודשים האחרונים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, פניתך לא ברורה. אם הבנתי נכון אתה סובל מתכיפות בבקרים. ציינת "כאב בתנועה " אבל לא ציינת איפה הכאב. הפרעות אלה יכולות לנבוע מהדלת הערמונית אך לא רק. אם הבדיקות שעברת תקינות אין לך כרגע סיבה לדאגה אבל שווה להתייעץ עם אורולוג ולעבור גם בדיקה גופנית. יש הרבה פעמים תסמונות של כאב והפרעות שתן שלא מוצאים את המקור שלהן אבל ניתן לתת טיפול מקל ולהמנע גריינים שמחמירים את התלונות. ככל הנראה אין קשר לנושא רמת הברזל .

13/11/2014 | 05:34 | מאת: דר

בחודש יולי האחרון החל אצלי בעיה מוזרה וכל כמה זמן היה לי צורך להשתין כל חצי שעה והגיע בשיא לרבע שעה אפילו, ניגשתי לבדיקות שלא גילו לי בהם כלום ועשו לי גם אולטרסאונד ששתיתי לפניי כן 7-8 כוסות מים ובבדיקה אמרו לי שהם לא רואים ששלפוחית השתן מלאה ושיצאתי באותו יום תוך שעתיים אחריי הבדיקההשתנתי 8 פעמים ברצף, אחריי חודש זה הפסיק ולפניי שבוע וחצי זה שוב פעם חזר, אותו הדבר, מה זה יכול להיות? זה מייאש לרצות להתפנות כל חצי שעה, זה גם פוגע בי בעבודה ואני כבר לא יכול יותר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אכן נשמע כמו תסמונת שלפוחית רגיזה. יש הרבה סיבות, אבל לא תמיד מוצאים את הסיבה.בעיקר צריך לשלול בעיות שניתן לטפל בהן ולהגיע למצב בו אתה שולט בתסמינים ולא הם בך. כדאי לעבור בירור לשלול דלקת או זיהום בשתן(תרביות), לשלול המצאות אבנים (בבדיקות אולטראסאונד). ובעיקר להוריד STRESS, להמנע מקפאין ואלכוהול ובסופו של דבר זה ירגע.

ב 2009 ת.ע פריצות דיסק צוואר ומותן ב 2013 ת.ע נכנס מברג לעין - פזילה ושיתוק עצב 5 בשנה האחרונ החמרת כאבים ותחושות כלל מערכתיות - נבחנת אפשרות לפיברומיאלגיה. לעניינינו - בחודשים האחרונים אני נותן שתן לסרוגין עם תחושת שריפה באיבר, כאב עמום באשכים ומסביב. אורולוג שלח אותי לבדיקות US אשכים, US כליות ודרכי שתן, אורו' אורופלאומטריה הכל יצא תקין. לאחרונה הוא הפנה אותי לבדיקה אורודינמית ועדיין לא ביצעתי כי אני מפחד שהבדיקה כואבת. האם יתכן שהבעיה קשורה לאחת מהתאונות שעברתי והאם מהפיברומיאלגיה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, להפרעות שאתה מתאר יש סיבות מרובות.מתאים ל "תסמונת הכאב הכרוני באגן". קשה לטיפול ומתסכלת גם את המטפלים.. בכל מקרה ממליצה לך להשלים בירור שאין לך דלקת בערמונית (תרביות שתן וזרע למשל). פיברומיאלגיה יכולה להשפיע על כל מיני דברים וגם פריצות דיסק בגב תחתון משפיעות על השתן לעיתים. לבעיות צוואר ועיניים אין קשר. ממליצה להמנע מקפאין ואלוכהול ומגריינים כמו אוכל חריף/חמוץ מדי, להוריד STRESS ולקחת נוגדי כאבים לפי צורך. ואגב בדיקת אורודינמיקה ממש לא כואבת.

07/11/2014 | 11:41 | מאת: אורית

זה כבר כמה שנים שכל פעם שאני כוברת בדיקת שתן רמת ה ךleucocytes בתן היא גבוהה מאד. האם זה מראה על איזהשביא בעיה שדורשת טיפול? ומה אפשר לעשות? אני בת 63, הייתי חולת סרטן לפני כ-15 שנה, עברתי ניתוח טבעת וירדתי כ-50 ק"ג, וכמו כן עברתי לא משמן כריתי רחם ותיקון רצפת האגן. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לויקוציטים בשתן אינם סימן ספציפי. אם אין לך שום כאב במתן שתן, אם אין צריבה או דחיפות ניכרת, אם אין ריח רע לשתן ואין לך כל תלונה בהטלת השתן, אין לממצא זה כל משמעות. במידה ויש לך תלונות אלו ויש לויקוציטים זה יכול לרמז על דלקת ולכן חשוב לשלוח גם בדיקת תרבית לשתן ולראות אם צמח חיידק ולקבל אנטיביוטיקה בהתאם. אם אין חיידקים ואין לך תלונות- אין ללויקוציטים משמעות ואין צורך לטפל בזה. חשוב שתשתי מספיק מים כל יום, זה ינקה את השתן.

27/10/2014 | 20:05 | מאת: דרור

שלום, אני בן 33, בריא, בשנה האחרונה מרגיש כמו קפיצות שריר שנמצא בפרינאום, בעיקר בשריר שנמצא מאחורי האשכים. מרגיש שהכיווצים האלה (כמו כשקופצת העין) מופיעים בשריר שמפעילים אחרי שמסיימים להשתין / השריר שעוצרים איתו את השתן, אפשר ממש לראות את הפין זז כשזה קורה. זה מופיע כל הזמן, באבל במיוחד בישיבה, בשכיבה וגם לפני הזקפה. זה גורם לי זרם חלש בשתן ולפני ההשתנה אני ממש צריך "להתרכז" ולהרפות את השרירים כדי להשתין, כאילו השריר נוטה להיות מכווץ. הייתי אצל אורולוג שהפנה אותי לבדיקות: תרבית שתן - תקינה אולטראסאונד כליות ודרכי שתן - תקין וללא שארית שתן בדיקה פלומטרית - תקינה אבל קצת איטית במחשבה של דלקת בערמונית נתן לי אנטיביוטיקה (ציפרודקס) 14 יום - ללא הטבה בדיקת דם לתפקודי כליות, בלוטת התריס, קרטנין, סוכר - תקין TRIGLYCERIDES 299 mg/dl CHOLESTEROL 219 mg/dl CHOLESTEROL- HDL 38 mg/dl CHOLESTEROL-LDL calc 121.1 NON-HDL_CHOLESTEROL 181 mg/dl רופא המשפחה אמר שזו יכולה להיות גם בעיה בגב תחתון, נבדקתי אצל אורתופד ועשיתי צילום עמוד שדרה מותני שיצא תקין וללא ממצא. לפני יומיים הייתי אצל פרוקטולוג שבדק והרגיש את הכיווצים האלה, בדק גם את הערמונית והרקטום שהיו תקינים, ואמר שנראה לו שזה יכול להיות עצבנות בשרירי רצפת האגן או שזה וריאציה של proctologia fugax והציע לי לעשות דיקור ו/או לקחת כדור ווליום כדי להרפות את השרירים ולראות אולי זה יעזור... בזמן שינה אין לי בעיה, אני לא קם בלילה לשירותים, אבל בבוקר כשמתחיל היום זה חוזר. אשמח לקבל חוות דעת נוספת לבעיה... לא כואב לי שום דבר, רק הכיווצים האלה מאוד מציקים ומשפיעים לי על הפין. האם בעיה ברצפת האגן יכולה לגרום למצב הזה? האם ניתן היה לגלות דלקת בשופכה בעזרת התרבית שתן שעשיתי או שזו אולי בעיה אורולוגית אחרת? סליחה על השאלה הארוכה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לפי מה שציינת- עברת בירור מלא מהכיוון האורולוגי ולא נמאא מקור לבעיה , למעט אולי אותה "עצבנות יתר" של שרירי רצפת האגן. ככל הנראה המקור הוא STRESS ולכן רצוי להרגע. כל הבירור שעברת היה תקין ואין שם משהו מסוכן, התעסקות יתר בנושא רק תחמיר לך את התלונות. ממליצה לשקול גם ביצוע ביופידבק להרפיה. אתה יכול לברר דרך קופות החולים. או כל דבר נוסף מכיוון רפואה משפלימה שיכול לעזור כמו דיקור וכדומה.

17/10/2014 | 14:27 | מאת: הגר

כמעט שנה של חיידק שאינו מרפה ודלקות שתן חוזרות - פעמיים גם דלקת בכלייה, כרגע בדיקה כללית הגיעה תקינה אולם התרבית שוב עם צמיחה של חיידק, יש כאב במותן כאילו של ואקום, כמו פומפה, וכאב באזור המפשעה. שוב עברתי מאנטיביוטיקה מונעת למלא, איך אפשר לדעת שאין דלקת בכליה שוב? בדיקה אורודינמית לא תקינה, בנוסף שאריות שתן גדולות, בנוסף השתנה תכופה בלילה - ארבע ויותר פעמים. ביומיים האחרונים תחושת ההשתנה מגיעה בפתאומיות ואז אני כמעט לא מספיקה להגיע לשירותים וסובלת מכאבים עזים! מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, נשמע שמקור הבעיה היא בשאריות השתן הגדולות. חובה עליך לפנות לאורולוג להתייעצות עמו על המשך הטיפול!

14/10/2014 | 17:52 | מאת: יעקב

אני לוקח טמסולוסין מספר חדשים וזה לא פתר את כל בעיות השתן שלי. אני צריך לפעמים לתת שתן באופן פתאומי, למשל בפתיחת ברז מים וכד'. חוץ מזה יש לי כאבים בכתף ימין שקשה לי לומר האם זה בשריר או בעצם. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם התרופה שאתה נוטל כבר זמן רב לא עוזרת יש לפנות לבדיקה אצל האורולוג שלך ולשנות את הטיפול. יכול להיות שניתן להוסיף או להחליף את התרופה שתתן מענה לתלונות החדשות שלך. לא בטוח שיש קשר לכאבי הכתף- גש במקביל לרופא אורטופד לבדיקה..