פסוטרודין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שלפוחית רגיזה: יש תקווה!

האם גם את סובלת משלפוחית רגיזה - וחוששת לצאת מהבית? אל ייאוש: שינוי יזום של הרגלים וחיזוק רצפת האגן עשוי לחולל פלאים. ויש גם טיפול תרופתי יעיל לעיתים אנו "מפחיתים" בחומרת המצב של שלפוחית רגיזה - ואנו אומרות לעצמנו: "יכול להיות גרוע יותר". האמנם? שלפוחית רגיזה איננה מחלה. מדובר בתופעה שכיחה - שמפריעה לתפקוד היומיומי, בכל היבטי החיים. חשוב להכיר את התופעה היטב ולדעת כיצד להתמודד עמה - בצורה יעילה.מהי שלפוחית רגיזה?שלפוחית רגיזה היא שלפוחית המתכווצת בזמן ובמקום בלתי מתאימים - בניגוד לרצון האישה (או הגבר; כתבה זו עוסקת בנשים, ולכן מנוסחת בלשון נקבה). בשל כך, תסבול האישה מדחיפות במתן השתן (חוסר יכולת להתאפק) ותכיפות במתן שתן (צורך במתן שתן לעיתים תכופות) ו"נוקטוריה" - קימה במהלך הלילה לצורך הטלת שתן. נשים הסובלות מהתופעה מעידות כי חייהן השתנו ללא היכר. צילום: שאטרסטוק מהי שכיחות התופעה?התופעה...
ללמוד עוד על פסוטרודין
שלפוחית רגיזה: יש תקווה!-תמונה

האם גם את סובלת משלפוחית רגיזה - וחוששת לצאת מהבית? אל...

מאת: פרופ' דוד...
04/01/2018
שלפוחית רגיזה: תפסיקו להתבייש-תמונה

מדובר בבעיה חמורה שיש לה פתרון רפואי מצוין, אך למרות זאת...

מאת: מערכת zap...
31/07/2011
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפסוטרודין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פסוטרודין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום התחלתי לקחת טוביאז 8 מג לפני 3 ימים ואינני חש בשום שיפור, תכיפות הטלת השתן נותרה כשהיתה. הרופא אמר לי להגדיל מינון ל 2 כדורים (16 מג) למשך שבוע. אשמח לדעתך בנדון. האם השפעת הכדור יכולה לבוא רק בתום מס' ימים, או שחייבת להיות מיידית? האם מינון 16 מג אינו מופרז?

שלום רב, ממליצה לך להמע מנטילת 16 מג' טוביאס ליום- זה מינון גבוה ועשוי לגרום לך תופעות לוואי. יש האומרים שמינימום חודש טיפול יכול לתת מידע האם התרופה יעילה או לא.

מתי השעה המומלצת לנטילת הטוביאז, האם אך ורק לפני השינה או שאפשר גם בבוקר?

ד"ר נכבדה, בשאלה ששאלתי יש טעות קלה. מצרף שוב את השאלה המתוקנת: (הערך של הלימפוציטים באחוזים ולא אבסולוטי ששם הוא בגבול התחתון. בספירה שעשיתי אתמול יצא לויקוציטים 16.5, נויטרופילים בטוטאל (לא באחוזים) 12.23 ולימפוציטים באחוזים 18.6 יתר הספירה תקינה (אנמיה קלה וחוסר ברזל תוקנו אחרי 3 חודשים של כדורי ברזל) אין לי חום או סימני דלקת אבל יש לי תחושת חום (כמו שריפה) רק במח. בן 57 מה יכולה להיות הסיבה? (בדרך כלל בשנה האחרונה הלויקוציטים בין 12-14)

יש להסתכל על הערכים האבסולוטים ולא האחוזים. נראה שהערך הלא תקין הוא נויטרופילים גבוהים. זה יכול להיות משני לדלקת, תרופות, עישון ועוד... במידה ואין סיבה ברורה ניתן לפנות לבירור המטולוגי.

ראשית תודה גדולה!!! אני מעשן מעט מאוד 2-5 ביום. דלקת לא ידוע לי ואין חום. האם אחת התרופות הבאות יכולה לגרום לעליית לויקוציטים ונויטרופילים? אספרין (600 מ"ג בגלל תסמונת שפעול תאי פיטום MCAS לא שיבטית) פרופיטן וטלפסט טרילפטין (פרכוסים לא ברורים) גבפנטין אומפרדקס, לפיטור, קרדילוק, דפלקס, טוביאס, זנטק, חומצה פולית, slow k אני מודע שהפורום לא תחליף לביקור מקצועי אבל כן לייעוץ מקצועי. שוב תודה רבה אבי

היי, בת 82 מקבלת קרטיה, טוביאז, ברזל, אמלו, אוקסאר, גלוקומין , לנטון וסרוקסט באופן קבוע. הוחלט על אנטיביוטיקה ציפרוקסין פעמיים ביום לשבועייים. האם אין בעיה לשלב?

שלום, אין מניעה לשלב את התרופות שציינת עם ציפרו. אבל יש לציין שקיים סיכון בשילוב של ציפרו יחד עם אוקסאר מבחינת התפקוד הכלייתי כלומר שתי התרופות מצריכות זהירות מבחינת הכליה ויש להקפיד על הידרציה (שתיה) מספיקה לאורך כל הטיפול, בנוסף קיים סיכון שציפרו (במיוחד עם סרוקסט) עלול להאריך מקטע QT בלב, אבל בד"כ זה לא מדאיג, אבל חשוב לדעת ושהרופא המטפל ישים לב לזה.

19/01/2017 | 13:56 | מאת: גאולה
מתוך פורום גיל המעבר

אני סובלת הרבה מהוצאת שתן. הרופאה נתנה לי טוביאז 4 מ"ג בבוקר ו- 8 מ"ג בערב. האם מותר לקחת את שני הכדורים בכל יום? תודה על התשובה.

איני עוסק בתחום זה.