פורום שלפוחית רגיזה

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - אורולוגיה
'שלפוחית רגיזה' אינה מחלה, אלא מכלול של תופעות הקשורות בהפרעה להשתנה תקינה. מדובר בתופעה ידועה ומציקה שפוגמת מאוד באיכות החיים ומפריעה לתפקוד היומיומי. נמצא כי בסביבות 17% מהאוכלוסייה הכללית יסבלו מהפרעות בנקיטת שתן. בקרב נשים, הסיבות המוכרות לבעיה הן משקל יתר, ירידה ברמות האסטרוגן, לידות מרובות או ניתוחים באגן. אצל גברים היא מוכרת כחלק מהתסמינים של הגדלה שפירה של הערמונית, אך גם שינויים הורמונאליים כמו ירידה בטסטוסטרון משפיעים על מתן שתן. בנוסף, אצל נשים וגברים גם יחד, מחלות כרוניות כגון סוכרת, עצירות ועישון, והשפעת תרופות שונות על תפקוד השלפוחית - כולם תורמים לתופעה בעיתית זו, שאולי לא מסכנת את החיים, אך בהחלט עשויה למרר אותם. הגדרה הרשמית של "שלפוחית רגיזה" היא "פעילות יתר של השלפוחית - OVERACTIVE BLADDER OAB. הגדרה זו מתייחסת למכלול תסמינים, שעיקרם תחושת דחיפות - צורך ניכר ומיידי בהשתנה; תכיפות - מתן שתן מרובה (יותר משמונה פעמים) ביממה; קושי בהתאפקות, וקימה לילית לצורך מתן שתן - נוקטוריה. במצבים מסוימים הדחיפות להתרוקן כל כך משמעותית עד מצב של טפטוף או דליפה, היות ופשוט "לא מספיקים להגיע לשירותים". בושה, דעות קדומות וחוסר ידע מונעים מרבים הסובלים מבעיה זו פתרונות יעילים ופשוטים הנגישים לכולם. בואו לשאול להתעניין ולקבל מידע על הבעיה ודרכי הטיפול בה - בפורום שלפוחית רגיזה.
396 הודעות
384 תשובות מומחה

מנהל פורום שלפוחית רגיזה

07/10/2014 | 16:09 | מאת: שרית

שלום, נשלחתי לבצע בדיקת שתן לציטולוגיה. האם יש צורך ב3 בדיקות ולגביהן 3 הפניות שונות מהרופא? האם ניתן לבצע ב-3 ימים עוקבים? אני יורדת לשרותים מספר פעמים בלילה. האם יש משמעות לשתן ראשון של הבוקר? האם השתנה לילית עלולה לשבש את תוצאות הבדיקה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הפניה לשתן ציטולוגיה שונה בין הקופות- יש מקומות שמבצעים רק בדיקה אחת ויש מקומות שמבצעים שלוש בדיקות, וכך גם ההפניות- בררי אצלך ובהתאם קבלי הפניות מהרופא שלך. עד כמה שיודע לי אין צורך בשתן ראשון של הביקור לבדיקת ציטולוגיה, ואין השפעה לקימות בלילה על תוצאות הבדיקה.

30/09/2014 | 17:51 | מאת: מור

שירה שלום,דיברתי איתך בעבר ואני רוצה להתייעץ איתך על משהו במידה ויתאפשר לך. היה לי כלמידיה ואורפלזמה חיובי וטופלתי וזה עבר. לאחר מכן קיבלתי דלקת שתן של חיידק איקולי,אציין שתמיד סבלתי מדלקות שתן בעברי. טופלתי וזה כעת שלילי. מפה לשם, מאז קיימות לי צריבות שבאות והולכות לעיתים. והיום שמתי לב שלאחר שתן הרגשתי כמו כאב קל בצד שמאל של בטן. לאחר מתן שתן היו תחושות של "בערה" באיבר המין, בשלפוחית. ולאח חצי שעה-שעה הן עברו.. ולא תמיד זה גם מגיע.. לפעמים אחרי שתן אין דבר. אבל משהו שם עדיין מפריע. אני חושבת שזה היה כאב של כלייה שהרגשתי בצד שמאל. כמו דקירה וכאב שעבר אחרי שתן. אבל שוב- הצריבות שאני מדברת עליהם מופיעות רק לעיתים וגם היו לי כמה לילות שקמתי עם שלפוחית מפוצצת וזה עבר. ובבספירת דם הופיע שאואוזינופילים אצלי על 9-חריגה, אמור להיות עד 7. רופא משפחה טען שהכל בסדר בבדיקת הדם. רופא מפורום אחר אמר לי לעשות בדיקת אולטרסאונד שתן.. יכול להיות שיש לי זיהום בכלייה שלא מופיע כדלקת שתן חיובי? ייתכן כזה דבר?? כדאי לבקש הפניה לזה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ממולץ לשלוח בדיקות שתן ודם, וגם אם הן תקינות, לבצע אולטראסאונד לדרכי השתן. כמובן- אם הכאבים חוזרים ואין שום ממצאים בשתן או במערכת השתן בבדיקה- יש להשלים בירור לכאעבי הבטן גם אצל רופא נשים , כירורג או גסטרואנטרולוג(מערכת העיכול).

27/09/2014 | 01:08 | מאת: לי

שלפוחית רגיזה למתח נפשי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כן בהחלט. יש הרבה אנשים שנמצאים במצבי דחק -STRESS, שמתארים צורך ניכר ללכת לשירותים ותחושה של חוסר התרוקנות כשנרגעים כשזה חולף. יש הרבה דברים שגורמים לתחושה הזו- כמו שתיה מרובה של קפאין או אלכוהול מאכלים חריפים ,זיהומים, אבנים ועוד. מומלץ כמובן לשלול דלקת בשתן, ולפנות לבדיקת רופא אם התלונות משמעותיות- לקבלת טיפול.

30/09/2014 | 06:30 | מאת: לי

26/09/2014 | 05:18 | מאת: מחבר

האם שריר השלפוחית שמכווץ ומשחרר את השתן צריך להרגיש גמיש או נוקשה?

שלום לך, בעיקרון לא אמורים להרגיש את שריר השלפוחית כלל. התחושה כשאתה מלא היא של לחץ לריקון . כשאתה מאוד מלא אם מישהו ילחץ לך בשיפולי הבטן זה ירגיש לך מאוד לא נעים. הוא ירגיש שהאיזור מלא מאוד. לא חושבת שאפשר לכנות זאת "נוקשה". כשמרוקנים שתן והשלפוחית ריקה, הבטן התחתונה לא אמורה לכאוב והתחושה המקומית נוחה ורכה.

24/09/2014 | 16:44 | מאת: יהונתן

שלום, במשך יומיים אני צריך לתת שתן בצורה קיצונית. בשנייה שאני יוצא מחדר השירותים אני מיד מרגיש לחץ בשלפוחית. אינני מרגיש במהלך השתן שאיני מצליח להתרוקן אבל איכשהו איך שאני יוצא מהשירותים תוך 30 שניות חוזר לי לחץ בשלפוחית. מה עושים. אני קצת לחוץ מזה. רופא המשפחה נתן לי אנטיביוטיקה שאני לא שש לקחת ועוד כדור שמרחיב את הערמונית או משהו כזה (כדור כזה שעשוי להוריד לחת דם קצת לטענתו). כל זאת, בעודו מסביר לי שאינו חושב שזו דלקת. אשמח לעצתכם כי זה נורא מוזר ומנורא מציק. יהונתן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כל מיני דברים יכולים לגרום לתלונה שאתה מתאר- ממזון או שתיה (כמו אלכוהול וקפאין), דרך אבנים בדרכי השתן, דלקות, זיהומים, בעיות בערמונית או בשופכה או סתם לחץ בעבודה/משפחה ועוד. גש לבדיקה אצל הרופא. לרוב אכן מדובר בדלקת- שלח בדיקות שתן כללית ותרבית לפני שאתה נוטל אנטיביוטיקה. בעיקרון אנטיביוטיקה לתקופה קצרה לא אמורה להזיק לך ויכולה לעזור.

19/09/2014 | 09:00 | מאת: מודאגת

שלום רב בעלי בן 30 סובל לאחרונה מקושי בריקון השלפוחית. הוא מרגיש שהשלפוחית לא מתרוקנת עד הסוף ולאחר הטלת השתן יש דליפה של כמה טיפות לתחתונים . בנוסף אומר שקצת שורף לו כאשר מרוקן את השלפוחית . זה מאוד מתסכל אותו ומאוד מדאיג אותי רופא המשפחה על סמך בדיקת שתן בסטיק קבע שזאת כנראה דלקת בדרכי השתן .. אין הטבה עם השימוש באנטיביוטיקה אלא ההפך . מאוד חוששת מה זה יכול להיות ??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, דלקת בשתן או בשופכה אכל מתבטאות כך, אך גם יכול להיות שיש לו אבן בדרכי השתן. מומלץ לבצע בדיקת שתן מלאה (סטיק אינו אמין), בדיקת אולטראסאונד ולגשת לבדיקת אורולוג. אין צורך לדאוג מדי- לרוב הדברים מסתדרים בטיפול פשוט, אך חושב להבדק.. עד אז שיקפיד על שתיה מרובה של מים וינסה ויטמין C, וימנע מאלכוהול וקפאין.

17/09/2014 | 22:08 | מאת: רויטל

ביתי בת 8 מרבה לתת שתן במהלך היום בצורה מוגזמת, במהלך החודשיים האחרונים. לעיתים יוצאת כמות ולעיתים מדובר במספר טיפות. לפני השינה היא קמה 2-3 פעמים ובמהלכה גם כן. בדיקות השתן היו ללא תוצאות משמעותיות. בדיקת אוסמולריות הראתה ערך של 716. אגב, לא נראה שהיא סובלת מלחץ נפשי באופן מיוחד. אותי זה מדאיג, איך עלי להמשיך את הבירור איתה ועל מה תופעה זו יכולה להצביע? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אינך בפורום הנכון. יכול להיות שזה סתם שתיה מרובה או שיש גירוי באיזור ומצריך בדיקה גופנית. אנא פני להתייעצות עם אורולוג ילדים.

16/09/2014 | 23:14 | מאת: אליה

שלום, שמי אליה בת 20. שמתי לב שכבר חודש וחצי אני כל חצי שעה צריכה להשתין ובכל השתנה יש כמות שתן גדולה בהתחלה חשבתי שזה מעצבים אבל זה ממשיך. אין לי צריבות וכו במתן השתן וזה לא דלקת בשלפוחית. במשך היום כל חצי שעה אני מרגישה שישלי הרבה שתן ואני הולכת לשירותים. לפני השינה זה הכי גרוע. אני הולכת לשירותים ומרגישה שיש לי המון פיפי ורק כשאני לוחצת עם נייר הטואלט על מקום השתן זה יוצא .כאילו "נפתח הפקק". אין כאבים או אי נוחות צריבות וכו כלל וכלל. מה זה ואיך מטפלים? האם למהר ללכת לאורולוג? תודה

16/09/2014 | 23:19 | מאת: אליה

עליי לציין גם שבערב בעיקר אני יכולה לשבת חצי שעה בשירותים כי אני לוחצת ויוצא ואז קמה ואחרי 2דק או פחות שוב מרגישה שיש לי פיפי וגם יוצא די הרבה לא טיפה אחת . זה מאוד מפריע לי לתפקוד היומיומי. לעתים גם אחרי יחסי מין התופעה הזו מתרחשת גם אבל גם בימים ללא יחסים.

שלום רב, ממליצה לפנות לבדיקת אורולוג. לבתע בידקות שתן ו אולטראסאונד. האורולוג יבצע גם בדיקה גוםנית ויחליט אם יש צורך בבדיקות נוספות. בעקרון המנעי מישיבה ממושכת בשירותים. רצוי לנסות להתרוקן בזמנים קצובים ולהתאפק ביניהם - אחת לשעתיים זה תקין.

14/09/2014 | 16:31 | מאת: אמנון

אני סובל זו תקופה ארוכה מלחץ בשלפוחית בעיקר בשעות הלילה גם אחרי מתן שתן מלווה בצריבות בזמן נתינה ואחריה. לאחרונה חלה החמרה בבדיקות אולטרה סאונד ערמונית מוגדלת (70 סמ"ק).וזאת לאחר טיפול ב- דואודרט. (PSA 1.8 ) הוצע לי ע"י אורולוג מומחה לבצע בדיקה אורודינמית לאיבחון. שאלתי: האם הבדיקה מסוכנת? ,האם היא כואבת ?והאם זהה לציסטוסקופיה וניתן לאבחן בה את אותם הדברים. אודה לקבלת התייחסות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ראשית מומלץ לבדוק שאין לך דלקת בשתן. בדיקת אורודינמקיה היא בדיקה עם קטטר שמודד את הלחצים בשלפוחית ואת יכולת האגירה והריקון שלך, הרגשתך והתפקוד הכללי של השלפוחית והשופכה. אין בה הסתכלות ישירה כמו בציסטוסקופיה. אם אכן טיפול תרופתי אינו עוזר לך, יש מקום לברר אם הבעיה היא בחסימת מוצא השלפוחית בשל ערמונית מוגדלת (ואז תרוויח מניתוח) או בעיה בהתכווצויות השלפוחית- ואז טיפול תרופתי אחר יקל עליך.

14/09/2014 | 17:07 | מאת: אמנון

ד"ר שירה חתומי, תודה על ההתייחסות ברצוני לציין שבמסגרת בדיקות מעקב לשלפוחית השתן לאחר הוצאת גידול בצעתי בחודש יוני השנה בדיקת ציטוסקופיה והכול היה תקין ולכן אני שואל אם יש צורך לבצע בדיקה אורודינמית. אודה על ההתיחסות .

שלום בשנית, הפרט שהוסף כעת- שעברת ניתוח הסרת גידול מהשלפויחת- הוא רלוונטי מאוד לתלונות שלך. הרבה פעמים יש הפרעות התרוקנות בעקבות הניתוחים הללו. אם אתה מאוד סובל והטיפול התרופתי שאתה נוטל לא עוזר לך האורולוג שלך יוכל להחליט אם לשנות לך טיפול (למשל לתרופה אנטיכולינרגית כלשהי שעובדת על השלפוחית ולא על הערמונית)- עוד לפני ביצוע הבדיקה הנ"ל. עדיין,כפי שציינתי בעבר- יכול להיות שהבעיה היא כן בערמונית ולכן אורודינמיקה תוכל לעזור לאבחן ולכוון לטיפול המיטבי עבורך. אנא המשך את ההתייעצות עם האורולוג שלך ישירות.

12/09/2014 | 12:21 | מאת: אנונימית א"ש

לפני שבוע נבדקתי בדיקה וגינלית אצל רופא נשים (חשש לטמפון שנשכח, הבדיקה היתה תקינה ולא נמצא דבר). מאז אותו יום אני מרגישה לחץ על השלפוחית (בישיבה בעיקר) ונותנת שתן בתכיפות (גם אם יש מעט). עשיתי בדיקות שתן ונשללה האפשרות של דלקת... מה זה יכול להיות? האם זה יכול להיות קשור לבדיקה שעברתי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כדאי להתייעץ עם הגניקולוג שלך- האם משהו שעשה בבדיקה היה חריג? בעקרון התלונות מתאימות לדלקת. שווה לחזור על בדיקת שתן.תנסי להקל על עצמך עם שתית תה קמומיל, המנעות מקפאין.

12/09/2014 | 06:06 | מאת: מנוש

במשך שנה אני סובל בקושי בריקון השלפוחית, בעיקר לפני השינה. עשיתי לאחרונה רנטגן והכל היה תקין (גודל ערמונית וכו) ונרשמה התרוקנות מלאה. את הבדיקה עשיתי ביום כמובן. הלכתי לאורולוג והוא אמר שאם כך מדובר בתחושת חוסר ריקון בלבד, ופשוט להתעלם מכך. האם זה יכול להיות? זה נפוץ שיש תחושה כזו? כששאלתי אותו הרי אחרי כמה דקות אני יכול להוציא בכוח עוד קצת שתן, הוא אנר שתמיד נשאר וזה לא בעיה. מה עוד רפשר לעשות? ואם זה רק תחושה - איך אפשר להמנע ממנה? זה מאד מציק ולא נעים...

לקריאה נוספת והעמקה

ראה תשובה בפורום ערמונית מוגדלת

10/09/2014 | 19:40 | מאת: יוני

כבר מספר חודשים אחרי שאני מתרוקן נשאר לי שארית שאני צריך ללכת שוב לשירותים או לחכות דקה כדי לרוקן הכל, וכעבור שעה שעתיים שוב תכיפות במתן שתן, זרם שתן חזק רק בסוף ההשתנה קטוע וטפטוף. בחודשים האחרונים תחת לחץ בעבודה ובחיים האם יש קשר ? בדיקות שתן תקינות, US דרכי השתן וכליות תקין, גודל ערמונית תקין, אין נוקטוריה. האורולוג שלח אותי לעשות בדיקת ציסטוסקופיה לפני חודשיים ואני מפחד ללכת, מה יכול להיות עוד סיבות לבעיות בשתן בגיל כל כך צעיר ? אני כבר מיואש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, בהחלט STRESS ומצבי לחץ יכולים לגרום לתלונות שאתה מתאר, בוודאי בהנתן שכל הבדיקות שציינת תקינות. עדיין, אם זה לא חולף, יש מקום להרחבת הבירור וציסטוסקופיה בהחלט תעזור. בנתיים תנסה לשנות אולי משהו בהרגלי השתיה שלך, בעיקר להוריד קפאין אלכוהול ושוקולד, ולשתות באופן מתון רק מים.

09/09/2014 | 18:49 | מאת: מחברת

האם בדיקת ציטוסקופיה עלולה לפגוע בצוואר הרחם או בנרתיק באיזה שהוא אופן?

שלום רב, ממש לא. בדיקה זו מבוצעת דרך השופכה ואין לה קשר לנרתיק או צוואר הרחם.

26/09/2014 | 05:00 | מאת: מ

05/09/2014 | 19:14 | מאת: מודאגת

נושא : ממצא בבדיקת ציסטוסקופיה תאריך : 05/09/14 08:26 מחבר/ת : חסוי שלום שלום, אני בת 39. הייתי אצל אורולוג שעשה לי ציסטוסקופיה עקב תלונה על מתן שתן תקוף במשך שנים. בתוצאת הבדיקה לא נמצאו גידולים או אבנים בכליות אבל יש ממצא של duplicated ureter system left מה ממצא זה אומר? האם מסוכן? האם בדרך כלל יש צורך בבדיקות נוספות? . תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לפי מה שאת מציינת התרגום המילולי אומר" מערכת מאספת כפולה משמאל" -זה מתאים לממצא אנטומי. אם את אומרת שזה נמצא בציסטוסקופיה -ככל הנראה נראו שתי פיות שופכן משמאל, איני יכולה להתחייב על כך היות שאין בידי את כל התיארו המלא של הבדיקה ולא ראיתי את הציסטוסקופיה בעיני, אבל זה נשמע כך. אם אין לך בעיות עם הכליות ככל הנראה אין לו משמעות קלינית. אבל את זה יש לקבוע מול התיק הרפואי שלך וכל הבדיקות וביחד עם האורולוג המטפל שלך. חשוב לפנות לאורולוג שלך לקבלת מידע ותשובות על הבדיקות שביצעת.

09/09/2014 | 00:05 | מאת: מ

29/08/2014 | 22:53 | מאת: דנה

דר שלום, קיבלתי כדור בשם וסיקר עקב בעיה של תכיפות במתן שתן שאלתי היא האם שתיית קפה ונטילת הכדור מתנגשים והקפאין מפריע לפעילות תקינה של הכדור? אם כן האם קיים כדור שלא מושפע מקפאין? אודה על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כדאי לשתות את הכדור עם מים בלבד. אולי אם תצמצמי את כמות הקפאי לא תזדקקי כלל לכדור כי שתית קפה מרובה גורמת לשיתון יתר.

25/08/2014 | 11:41 | מאת: לי

ד"ר שלום, בת 25, חצי שנה אני סובלת מתכיפות ודחיפות לשתן ומתחושת לחץ גבוהה וכאב בבטן תחתונה ובאיבר המין. עשיתי בדיקת CT בטן אגן,אולטראסאונד,וציסטוסקופיה שיצאו תקינות. כאשר נתבקשתי לעשות יומן השתנה ראיתי כי כשמלאתי את מיכל ההשתנה (ההשתנה הייתה בסוג של עמידה-כריעה מעל המיכל, לא בישיבה) שמתי לב שלוקח זמן עד שהשתן יוצא (גם בישיבה)ויוצאים מספר זרמים שאחר כך מתחברים לזרם אחד.סוף ההשתנה לפני הניגוב כשסגרתי רגליים השתן המשיך לטפטף..כמו כן לפעמים שארית שתן 160 ,150, ולפעמים 10 ..האם הסימנים שהופיעו בזמן שהשתנתי למיכל יכולים להצביע על בעיה אפשרית? עניין מספר הזרמים שמתחברים לאחד מתרחש לעיתים גם בישיבה..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יכול להיות שהסזרמים שא מתארת הם רק בשל הכריעה ובמתן שתן רגיל על האסלה אין בעיה. עדיין , כדאי לעבור בדיקה גופנית ולפנות לאורולוג לשקול בדיקת ציסטוקופיה- כך ניתן יהיה לראות האם באמת מדובר בהפרעת התרוקנות בשל בעיה בשופכה.

19/08/2014 | 12:32 | מאת: אפרת

שלום רב ד"ר. בת 53. לפני כחודש דלקת שתן. טופלתי בזינט. לפני כשנתיים היתה לי אבן בדרכי השתן, הייתי במעקב. לאחרונה הרגשה של אי נוחות בשופכה. לחץ, דחף.כאילו שיש משהו שלוחץ מבפנים.(המוזר הוא שאני מרגישה דוקא בצד ימין..) כולל כאב לא חזק מדי פעם בצד ימין בשיפולי הבטן. בלילה אני מתעוררת לשרותים ואח"כ קשה לי להרדם , כי אני מרגישה אי שקט , כאילו שצריכה שוב להתפנות, אבל בנוסף הרגשה כללית לא טובה.ללא צריבה. בדקתי בסטיק אין סימני דלקת (למעט 100 לויקוציטים, שמן הסתם לא משמעותיים) האם מתאים לשלפוחית רגיזה/דלקת/אבן? איך מטפלים? יש לי תור לאורולוג בעוד שבוע אבל אשמח מאד לשמוע את תשובתך. תודה !!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התלונות שלך מאוד לא ספציפיות ולאור ההיסטוריה שלך מומלץ לשלול מחלת אבנים: אולי יש אבן בשופכן. כדאי לבצע בדיקות שתן כללית ותרבית (סטיק לא מספיק!) וגם US לדרכי השתן, או CT בטן ללא חומר ניגוד,לעבור בדיקה גופנית.

17/08/2014 | 08:36 | מאת: דוד

האם כתוצאה מקושי בריקון יכול לצאת גם שתן בכמיות קטנות או בטיפטוף ואם זה גם קשור לכמות השתייה שאני שותה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, גם וגם. אם אתה לא מתרוקן טוב- אתה עשוי להטיל שתן בכמויות קטנות או לא מספקות. אם אינך שותה מספיק- כמויות התשן שיצאו עשויות גם כן להיות קטנות. בירור מקיף יש לערוך אצל האורולוג

15/08/2014 | 14:53 | מאת: לבנה

שלום,אני חולת טרשת נפוצה,לוקחת היפרקס 2X מזה 3 שנים (רק בחודש יוני לא לקחתי לא היה בארץ חזרתי לשתות ביולי)והתחלתי לשתות ויטמין C ופתאום יש לי כל הזמן דלקות שתן לוקחת אנטיביוטיקה מסיימת ולאחר מספר ימים ריח רע בשתןן עושה בדיקה ויש דלקת. 1.זה קורה עם ההיפרקס וויטמי C?איך למה?.2.מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ממליצה להתייעץ בפורום מחלות זיהומיות. בכל מקרה אין מניעה בד"כ ליטול היפרקס ע ויטמין C כי זה אמור לעזור לשפר את החמצת השתן כמניעה לדלקות. עדין, אם יש תסמינים של צריבה וריח רע יש לשלוח בדיקות שתן חוזרות לבדוק מהו החיידק, גם אם אין זיהוי וודאי שלו (כלומר לא זוהה חיידק ספציפי) יכול להיות שכן יש חיידק וטיפול אנטיביוטי מונע במינון נמוך יעזור.

בבדיקה של גבר בן 64 התגלו דרכי שתן מעובים מאד . כמו כן שלפוחית שתן רפויה עקב עצירת שתן (2.7 ליטר). הותקן קטטר למשך חודש. מה משמעות של דרכי שתן מעובים מאד ? האם השלפוחית מסוגלת להשתקם ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ככל הנראה עיבוי דופן השלפוחית קורה בשל קושי בריקון השתן אך הסיה לכך לא ברורה על סמך מה שציינת. הקטטר אמור לעזור בניקוז השלפוחית, אבל החלמתה תלויה במשך החסימה ועד כמה השלפוחית נחלשה ביכולת התפקודית שלך לרוקןשתן. את זה ניתן להעריך קודם כל אחרי שינסו להוציא את הקטטר ולראות אם יש התרוקנות ספונטנית, ואם לא אז מומלץ להמשיך בירור עם בדיקה אורודינמית, ואז יוחלט מה הטיפול המיטבי חהמשך.

14/08/2014 | 11:07 | מאת: אייל

שלום, לפני כמה שבועות פתאום התחלתי מדי פעם להשתין באופן מסיבי כמויות גדולות של שתן שלא פרופרציונליות לכמה אני שותה. שמתי לב שזה קורה רק כאשר: 1)אני לוקח ויטמין D. או 2)אני אוכל ארוחות גדולות ומלאות בפחמימות. עשיתי בדיקת דם ויש לי ויטמין D נמוך וגלוקוז קצת גבוה. הרופא שלי לא יודע למה זה קורה. ידוע לך מה יכולה להיות הסיבה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אינך בפורום הנכון רמות גלוקוז גבוהות וארוחות גדולות יכולות להשפיע על הכליות .אם אתה נוטל תוספי מזון או תרופות שונות אחרות- זה גם משפיע (לא בטוחה שויטמין D הוא הגורם..) כדי לדעת כמותית כמה "מסיבי" מתן השתן שלך עליך לבצע יומן מדויק ל 48 שעות בו לרשום מתי, כמה (בסמ"ק) ומה שתית (מים, קולה, תה , קפה, אלכוהול וכו) ומתי וכמה (בסמ"ק) הטלת שתן. כך ניתן לראות מה נכנס מול מה יצא. כדאי לבצע גם בדיקות שתן לחלבון וסוכר , אולטראסאונד מערכת השתן ולפי צורך להתייעץ עם נפרולוג

13/08/2014 | 00:27 | מאת: דנה

דר שלום, קיבלתי וסיקר עקב ריבוי במתן שתן וקושי בהתאפקות, תוך כמה זמן הכדור אמור להשפיע כבר 10 ימים שאני לוקחת וללא שינוי או שיפור? בברכה

לקריאה נוספת והעמקה

דנה שלום, לרוב כדאי להמשיך טיפול לחודש לפחות. קחי את הכדור כשעה אחרי האוכל.

07/08/2014 | 18:09 | מאת: רמי

שלום דוקטור שירה לפני חצי שנה אובחנתי בדלקת כרונית בערמונית עשיתי את כל הבדיקות תרבית זרע שתן למחלות מין האורולוג הכניס לי אצבע לישבן וכאב לי קיבלתי כמה פעמים אנטיביוטיקה לא עזרה לי הלכתי לרפואה משלימה עברתי דיקור סיני כוסות רוח שינוי תזונה הליכות באופן קבוע וכל מיני כדורים טבעיים זה עשה פלאים הלכתי לאורולוג ושוב פעם עברתי את הבדיקה בישבן והוא ממש חפר לי בערמונית ולא היה שום כאב אין לי שום סימפטומים שבועיים כבר האם הגיוני שהחלמתי מזה סליחה על החפירה תודה ואשמח לתגובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא כל כך ברור לי מה הבעיה. זה ידוע שבידקה גופנית ע"י אכן עשויה לכאוב, גם בלי דלקת בערמונית. אם אין לך יותר תלונות לאחר הטיפולים המשלימים- הכל כנראה בסדר

07/08/2014 | 12:27 | מאת: אביבית

שלום רב!! אני סובלת מתופעה שמאוד מפריעה לי באיכות החיים,כל הזמן צריכה ללכת לשירותים לתת שתן,ולא רק זה אלא כל פעם שאני הולכת יוצא לי ללא הפסקה וזה יכול להגיע לשעה (ללא הגזמה) אני מטופלת בתרופא שניקראת טוביאז אך לא עוזר. אני גם לא שותה הרבה בכלל. האם התופעה הזאת מוכרת?האם יש טיפול לזה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, תלונותי מתאימרות לתסמונת שלפוחית רגיזה. גשי לרופא המטפל שלך ואמרי לו שטוביאס אינו עוזר- ונסי תרופות אחרות, במרשם. אם לא נבדקת עד היום אצל אורולוג כדאי לפנות ולהשלים את הבירור

05/08/2014 | 18:52 | מאת: מרינה

שלום! בזמן הטלת שתן יוצאים לי שני זרמים, הם זזים, יש טיפטוף, מסיימת וממשיכה עוד.כעבור זמן קצר יש צורך בהטלת שתןולא תמיד יוצא. לא מיד יכולה להשתין. פתח השופכה כמעט לא נראה. בדיקת שתן לכללית ולתרבית תקינות. בדיקת גינקולוג תקינה (אני בתולה). מה זה יכול להיות? אני צריכה המלצה על אורולוג נשים (כירורג)באזור מרכז דרך כללית מושלם שמומחה גם בפוליפים (יש חשד בפוליפ בשופכה). חוץ מפוליפ מה יכולה להיות סיבה לבעיה בפתח השופכה? תעזרו לי בבקשה. אני מודה מראש.

שלום רב, את פשוט צריכה אורולוג.אנחנו מטפלים גם בגברים וגם בנשים. יכולה לפנות לקופת החולים שלך ולברר מי האורולוג שקרוב אליך ולגשת אליו לבדיקה. הוא יחליט האם יש צורך בציסטוסקופיה- בדיקה טלסקופית של השופכה והשלפוחית. זה לא קשור לנרתיק אלא לאיזור פתח השתן.

03/08/2014 | 18:52 | מאת: דניאלה

דר שלום, קיבלתי וסיקר באופן קבוע האם מותר לקחת עם אלכוהול כמובן שלא בשילוב יומיומי אלה פעם בשבוע. בברכה, דניאלה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בעקרון לא מומלץ לשלב טיפול תרופתי עם אלכוהול אם זה חד פעמי כנראה שלא תהיה בעיה , כמובן לא לשתות את התרופה עם האלכוהול עצמו!

25/07/2014 | 15:52 | מאת: שואלת

שלום, לאחרונה אובחנתי כסובלת מתסמונת השלפוחית הכאובה בשל כאבים בבטן תחתונה ובאיבר המין ותחושה עזה למתן שתן כל היום. ציסטוסקופיה אבחנתית (לא בהרדמה) הראתה רירית נקיה ושקטה. אורודינמיקה -קיבולת 560 מ"ל.תחושה תקינה. היענות תקינה.בדיקות שתן ותרבית תקינות. מקריאה באתרי מידע באינטרנט קראתי כי פרמטרים אלה דווקא שוללים קביעת דיאגנוזה זו.. מהי דעתך האם ניתן בכל זאת לקבוע דיאגנוזה זו? בנוסף קראתי כי תסמונת זו כרונית האם יש לה טיפול יעיל? האם אצטרך לקחת את התרופות כל החיים? לפני כחמש עשרה שנה (בגיל 9) קיבלתי כימותרפיה (ציקלופוספאמיד) בשל מחלה. מאז לא היתה לי כל בעיה עם שתן. האם יכולה להיות השפעה כיום מהכימותרפיה שקיבלתי בעבר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, תסמונת שלפוחית כאובה או רגישה יכולה לכלול תסמינים רבים ויש לה ביטויים שונים אצל אנשים שונים, ולא תמיד האבחנה היא מדוייקת. סה"כ ממה שתארת הבדיקות תקינות ,אבל עדין את סובלת. אכן מדובר בבעיה כרונית , ואולי הטיפול הכימותרפי שקיבלת בעבר הוא המקור,כי זה כן משפיע על השלפוחית, אבל קשה לקבוע זאת באופן וודאי, בטח לא הרבה שנים אח"כ.. בכל מקרה צריך להבין שהטיפול בבעיה בסופו של דבר הוא למעשה למצוא מה מקל עליך ולהגיע למצב בו את שולטת בתסמינים ובכאב ולא להיפך. וכן, לעיתים יש צורך בטיפול ממושך. מה שחשוב הוא לנסות למצוא דרך להמנע מדברים שמחמירים את התלונות, ומה מקל עליהן- משינויי שתיה ואכילה (להמנע ממתוקים/חריפים/קפאין/אלכוהול וכדומה) ודפוס התנהגות(להוריד לחץ)ועד טיפולים תרופתיים או רפואה משלימה.

25/07/2014 | 00:26 | מאת: שלום

שלום. הילדה שלי בת 17 סובלת מזה כשנה בשלפוחית רגיזה. היא נטלה כדורים של ויסקר וטובי אז.כרגע מרגישה ללא שינוי בתחושה. שקלנו לעשות בוטוקס .האם זה מסוכן בגילה? האם אחרי הטיפול ב בוטוקס זה חוזר ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, טיפול בהזרקת בוטולינום לשלפוחית אינו בסל הבריאות ועולה כסף. יש לזכור שיכול לתת הקלה לתקופה מוגבלת והבעיה עשויה לחזור. שווה להתייעץ עם האורולוג המטפל על שינויי מינון ולשקול אולי גם טיפול בביופידבק.

23/07/2014 | 16:01 | מאת: לי

מה המשמעות של התוצאה קטון 10 בבדיקת שתן אצל בחורה בת 25 ללא מחלות ידועות (בדיקות דם תקינות)?

23/07/2014 | 16:03 | מאת: לי

התוצאות יצאו בשתי בדיקות שתן שנעשו בהפרש של 4 חודשים

17/07/2014 | 01:10 | מאת: בחורה

האם דלקת שלפוחית שתן בנשים עלולה לגרום לשארית שתן גבוהה מהנורמה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כן, דלקת בשתן - אם גורמת לכאבים חזקים או בצקת מקומית בשופכה עשויה לגרום להפרעות בהתרוקנות ולשאריות שתן. בד"כ לאחר טיפול והחלמה ההתרוקנות משתפרת ואזי השאריות יורדות ומשתפרות.

ד"ר חתומי שלום , האם ישנה מניעה להזרקת בוטוליניום לאשה בת 82 עם איבוד שתן מסיבי כנראה כתוצאה משלפוחית רגיזה? כל הטיפול התרופתי עד עתה לא הועיל לחלוטין! כולל התרופות הכי חדישות שיש(כרגע נוטלת טוביאס) . תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש לזכור שטיפול בהזרקת בולטולינום לשלפוחית אינו בסל הבריאות. לגבי נשוא הגיל- יש להתייעץ עם האורולוג ששוקל את הטיפול שמכיר אותה וידע מה מצבה הכללי ומחלות הרקע בוהתאם לכך יוכל לשקול ולהחליט.

13/07/2014 | 23:32 | מאת: דוד

אני בן 28. אני שמתי לב שאולי בשנה האחרונה אני משתין כמעט כל שעה או שעה וחצי . האם זה תקין או שלא? ואם לא תקין ממה יכולה להיגרם הבעיה? עשיתי בדיקות דם שיגרתיות שיצאו תקינות אני אוכל הרבה פירות וירקות. וכבר חודשים שלא אוכל ממתקים או חטיפים. רמת סוכר בדם 86 תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אכילה מרובה של פירות וירקות יכולה לגרום להגברה בכמות הששתן ומכאן להתרוקנות מרובה יותר. בעיקרון שלפוחית השתן שלך יכולה לאגור בשקט עד 400 סמ"ק ואתה אמור להיות מסוגל להתאפק בלי קושי, בטח בגילך הצעיר. התרוקנות אחת לשעתיים זה תקין לחלוטין, אתה יכול להתאמן בלהתאפק חצי שעה, זה לא יגרום לך נזק.

13/07/2014 | 10:32 | מאת: נטלי

שלום, בת 25, בבדיקת ציטולוגיה של השתן בדגימה ראשונה ושניה התאור המיקרוסקופי הוא Benign-appearing urothelial cells present.class 1 והאבחנה היא NORMAL CELLULAR MORPHOLOGY אך בדגימה השלישית התאור המיקרוסקופי הוא Benign-appearing urothelial cells and leukocytes present.Class 2 והאבחנה היא ALTERATION OF CELLULAR MATERIAL ,INFLAMMATORY ברצוני לדעת מה זה אומר והאם זה יכול להסביר את התסמינים שנמשכים מספר חודשים של תכיפות ודחיפות לשתן וכאבים ורגישות בבטן תחתונה ומטה? בבדיקת השתן האחרונה שביצעתי נמצאו 500 ליקוציטים ו 66 אריטרוציטים והתרבית שלילית. האם זו דלקת? משהו אחר?

לקריאה נוספת והעמקה
13/07/2014 | 10:38 | מאת: נטלי

את בדיקת הציטולוגיה (שעשיתי לפני חודשיים) התחלתי לבצע יום אחרי בדיקת ציסטוסקופיה שבמהלכה השתמשו בג'ל הרדמה מקומי (עזרקאין).האם יש לבדיקת הציסטוסקופיה או לג'ל השפעה על תוצאת בדיקת הציטולוגיה של השתן והאם יכול להיות שמה שמצאו בדגימה השלישית נגרם מהציטוסקופיה? (כחמישה ימים לפני הציסטסוקופיה עשיתי בדיקת שתן ותרבית שיצאו תקינות)

שלום רב, בדיקת שתן לציטולוגיה מטרתה לגלות תאים סרטניים בשתן. מה שציטטת אומר שאין עדות לכך ושיש תאים רגילים בשתן או תאי דלקת. ג'ל עזרקאין לא גורם להפרעה בבדיקה אך הציסטוסקופיה עצמה יכולה לגרום להופעת תאי דלקת.

11/07/2014 | 13:21 | מאת: מתן

שלום רב, פנייתי היא בעניין בריחת שתן מתוך שינה. כזה קרה פעם אחת חשבתי שזה חד פעמי ולא התייחסתי אבל אני רואה שזה קורה משהו כמו אחת לחודש שאני מתעורר מזה ומבחין כי התחלתי להשתין מתוך שינה ואז פונה לשירותים להמשך ההשתנה. מה יכולה להיות הסיבה והאם יש טיפול לזה ואף טיפול תרופתי לזה? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא ציינת את גילך. יש הרבה סיבות לתלונה שאתה מתאר, כולל גיל, מחלות רקע, הרגלי אכילה ושתיה, תרופות שונות ועוד. כדאי לפנות לרופא לבדיקה גופנית, לעבור כמה דיקות כלליות כולל בדיקות דם ושתן, אולי גם אולטראסאונד לדרכי השתן, ובהתאם לממצאים ניתן להחליט מה הטיפול היעיל בשבילך. יש תרופות שמונעות את התופעה אבל עליך לעברו בירור מלא לפני החלטה על טיפול כזה. בנתיים אם אתה שותה הרבה לפני השינה מומלץ להמנע , בעיקר מקפאין ואלכוהול. יש להתרוקן היטב לפני השינה.

08/07/2014 | 18:59 | מאת: גל

שלום רב, אני בן 16 כבר מספר חודשים שמידיי פעם יוצא לי נוזל לבן בעת יציאה של השתן, ללא כאבים, עשיתי בדיקת דם, בדיקת ותרבית שתן ושניהם היו טובות, האורולוג אמר לי שביגלל שאייני מקיים יחסי מין אז לגיטי שייצא בשתן מן תחליב לבן, האם זה נכון? ואין לי מה לדאוג?

שלום רב, אינך בפורום הנכון. תלונותיך לא קשורות לשלפוחית רגיזה. לעיתים בחורים צעירים מעבירים נוזל זרע בעת מתן שתן, וככל הנראה לכך כוונת הרופא שלך. אין לזה משמעות וזה לא מסוכן.

01/07/2014 | 10:31 | מאת: aa

שלום. בן 60 . במהלך 3 שנים נותן שתן כל - 3 שעות . מטופל ב - דואדרט ו - טוביאס .לחרונה נותן שתן כל 2 שעות בעיקר בלילה . הדבר גורר כ - 4 שעות שינה בלילה . עצתך ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם התרופות שאתה נוטל לא עוזרת- שווה לפנות לאורולוג לך ולעבור בירור מלא - לדברי בדיקת שארית שתן, זרימה וכדומה. לעיתים ניתן לשנות הרגלי שתיה ואכילה- למשל להוריד בקפאין ובשתיה לפני השינה, אבך אם זה לא עוןזר ניתן להוסיף טיפול להטבת הנוקטוריה(קימות בלילה), דבר עם האורולוגיש מקום לשקול ניתוח להסרת הערמונית..

27/06/2014 | 07:02 | מאת: אבי

שלום רב, הופניתי לבדיקת אוטרסאונד כליות ודרכי שתן בעקבות כאב באזור האשכים(עשיתי גם אולטרסאונד אשכים עם תוצאה תקינה) להלן תוצאת אולטרסאונד כליות ודרכי שתן "בדיקת דרכי שתן לגבר: כליה ימין באורך 13.2 סמ. כליה שמאל באורך: 14.5 סמ. הכליות גדולות תקין, ללא עדות לגושים, אבנים או הידרונפרוזיס. לא ניתן לשלול מערכת מאספת כפולה דו צדי. בשתי הכליות מודגמת אי סדירות של הקפסולה, צלקת?. בשליש תחתון אחורי של כליה ימנית מודגמת ציסטה זעירה. הערמונית מוערכת כ- 20 סמק. כיס השתן במבנה תקין, ללא שארית שתן לאחר התרוקנות . נצפו סילוני שתן דו צדדי." האם התשובה תקינה? אגב,עשיתי בדיקת שתן-תקינה אודה לתשובה, תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, מה שציטטת סה"כ נשמע תקין. מערכת מאספת כפולה וצלקת בכליה- אלו ממצאים אנטומיים. בהעדר הפרעה לריקון השתן ולתפקוד הכלייתי, ובהעדר דלקות, ככל הנראה אין להן משמעות.

02/03/2015 | 00:18 | מאת: כרמית

בבדיקה, הכליות בגדר הנורמה בגודל ובמבנה אין לראות גוש מוצק אבן או הידרונפרוזיס. בכליה השמאלית בתוך גביעים הודגמו מספר מוקדים אקוגניים זעירים, יכולים להתאים לחול. בנוסף בשליש אמצעי של הקורטקס הודגם מוקד אקוגני בקוטר 5 מ מ יכול להתאים ל aml. כיס שתן מלא במבנה תקין. בתוכו הודגם מעט תוכן מוקדי מחזיר הד. מה זה אומר? לא ידוע לי על דם בשתן או זיהום כלשהו בבדיקות אחרונות שעשיתי תודה.

11/06/2014 | 15:47 | מאת: סובלת

שלום ד"ר, בת 25,מזה כמה חודשים אני סובלת מתחושה חזקה מאוד ללכת לשירותים כל הזמן רגישות גדולה בכל האזור שגוברת במאמץ אפילו הקל ביותר ושארית שתן 150. נשלחתי לבדיקת אורודינמיקה שאבחנה פגיעה משמעותית בהתכווצות שריר הדטרוזור (הבנתי שזו פגיעה עצבית).עד כה לא נמצא הגורם אך השאלה היא האם יש טיפול שיעלים את התסמינים האלה ומהו הטיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, המידע שנתת לי כאן מאוד חלקי. לצערי הפורום הזה אינו המקום לדיון כזה מורכב. צריך לעבור על ממצאים בבדיקות שביצעת, לברר מה בבדיקה גופנית כולל הערכת נוירולוגית, ובשאר הבדיקות ובהתאם לכך למצוא מה ניתן לעזור..

10/06/2014 | 01:15 | מאת: יעל

שלום וברכה אני בחורה צעירה. ואני סובלת מאד אני כל הזמן רצה לשרותים גם ביום גם כשאני מחוץ לבית אומנם זה לא הרבה אבל זה מפריע לחיים ..במיוחד בלילה אני מנסה לישון ולא מצלילה ביגלל זה או שאני קמה כל הזמן ביגלל לחץ.פניתי לכמה רופאים ואין דלקת.ולא לוקחים את זה ברצינות.. אני משתגעת מה אפשר כבר לעשות..אי אפשר לחיות ככה..בבקשה עזרה.עצה.מה לעשות..תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש סיבות רבות לתכיפות ודחיפות במתן השתן וניתן לבדוק זאת בצורה מסודרת, וגם לתת לך טיפול יעיל. רצוי למצוא אורולוג מומחה שעוסק בהפרעות בנשים או בשלפחית רגיזה והוא יכול לעזור לך יש הרבה דברים שניתן לעשות- לשנות הרגלי תזונה ושתיה, להקפיד על התרוקנות טובה, לקבל תרופות שיקלו עליך את הסבל. והכי חשוב: לחץ רק מחמיר את הבעיה ונסי לעשות הכל בכדי להרגע.

08/06/2014 | 09:14 | מאת: מני

במשך כמעט שנה אני סובל מקושי בריקון השלפוחית בעיקר בשעות הלילה קודם ההליכה לשינה. במשך היום הכל כרגיל, רק לפעמים ממש זה קורה גם סתם במשך היום. הייתי אצל כמה רופאי משפחה וכל אחד תלה את זה בסיבה אחרת (אחד חוסר במים, נטילת קופאין וכו) ניסיתי את עצותיהם וזה לא עזר. מה זה יכול להיות? האם זה מסוכן שלפעמים אני הולך לישון ולא מרוקן לגמרי, ובבוקר אני מיד הולך לשירותים. אני גם מעשן כמה סיגריות ביום. אולי זה קשור? תודה רבה מראש!

שלוםפר ב, כפי שאתה מתאר ההפרעה מינורית, כלומר- במשך היום אין קושי בהתאפקות, וגם אין קושי בריקון. בלילה יש לך תחושת דחיפות לפני השינה אבל אתה לא מתעורר לשירותים אלא בבוקר. אין בכך כל נזק. יכול להיות שאולי אתה שותה קפה בערב זה הגורם ולכן תמנע. כנ"ל לגבי אכילת אבטיח או פירות ושוקולד לפני השינה. אם זה מציק -כדאי לפנות לאורולוג לבדיקה. סיגריות בכל מקרה זה רע ולכן מומלץ להפסיק לחלוטין לעשן.

10/06/2014 | 06:10 | מאת: מני

תודה רבה! קראתי שיכול להצטבר שאריות שתן ולגרום לדלקת. ולכן אני שוהה זמן רב בשירותים לפני השינה בכדי לרוקן. אני לא שותה קפה בלילה. ממה זה עוד יכול להיות? כאשר אני עומד בפני מצב כזה האם כדאי לנסות עוד ועוד, או פשוט ללכת לישון ולרוקן בבוקר (כפי שאני עושה לפעמים כשאין לי כח), כי אין סיכוי במקרה כזה להצטברות שאריות שתן?

01/06/2014 | 22:29 | מאת: בתיה

ד"ר שירה ערב טוב, בתאריך 28.4.14 פניתי אליך לגבי אולטרה סאונד כליות כיס שתן אשר עשיתי, סביר להניח את תזכרי את הנושא. אני רוצה בבקשה לשאול אותך לגבי משהו שמטריד אותי, תכיפות במתן השתן אשר באה לידי ביטוי בשעות היום ולא בלילה תודה לאל, כמו כן שמתי לב שכאשר אני עסוקה אז זה בא פחות לידי ביטוי וכאשר אני בבית בחוסר מעש (אני עקרת בית) אזי אני רצה כל הזמן לשירותים, לפעמים כאשר אני עסוקה פתאם אני נזכרת שבכלל לא הרגשתי שאני צריכה פיפי ושוב כאשר אני לא עסוקה זה משהו מאד טורדני. בעלי אומר לי שאני פשוט לא רגועה, עצבנית וחרדתית וזה בא לידי ביטוי בריצה לשירותים כי הרי הבדיקות דם שלי תקינות לחלוטין. מה דעתך לגבי מה שאני כותבת לך? האם זה משהו שאני צריכה לעבוד עליו עם עצמי ולשנות הרגלי חיים ותפיסת חיים. צר לי שאני נאלצת לכתוב לך את הסיפור שלי אבל מאד אודה לך באם אקבל את תשובתך המושכלת. תודה. בתיה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ראשית אין לי שום דרך לדעת מי את, יש לי המון מטופלים בכמה מרפאות שונות.. הפורום כאן הוא אנונימי וגם אם את כותבת את שמך אין לי דרך לדעת מי את ולזכור את פרטי הביקור שלך. בכל מקרה לשאלתך: יש המון גורמים שמשפיעים על מתן השתן וSTRESS ואכן לחץ נפשי וחרדה משמעותית משפיעים לרעה ועשויים להחמיר מצבים של תכיפות וצורך להתרוקן. הפתרונות הם בד"כ אכן דברים שיסיחו את דעתך בעיסוקים שונים, הרפיה, מנוחה, והורדת רמות המתח. גם להמנע מגריינים לשלפוחית כמו עישון אלכוהול, שוקולד וקפאין. אשמח לעזור לך יותר כשתקבעי אלי תור מסודר כפי שהגעת בעבר ונוכל לרדת לשורש הבעיה ולראות מה ניתן לעשות.

25/05/2014 | 15:39 | מאת: יוסי

לדר חתומי שלום רב אני בן 53 וסובל משלפוחית רגיזה במשך-הלילה אני מתעורר2עד 3 פעמים בלילה הייתי אצל אורולוג הוא נתן לי ספזמקס 30 מג בבוקר אני סובל לאחרונה מצרבות ומטופל באומפרדקס 40 מג בבוקר בערב אני נוטל אפקסור 100מג עקב בעיות חרדה האם נטילת ספזמקס 30 ואומפרדקס 40 בבוקר זה שילוב טוב או אולי היית ממליצה על תרופה אחרת בברכה יוסי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. אם התלונות שלך הן רק נוקטוריה( קימות בלילה) ממש לא בטוח שמדובר בשלפוחית רגיזה. גם שתם שתיה מרובה בלילה או הגדלת הערמונית יכולים לגרום לתופעות אלו. בכל מקרה אם ספזמקס עוזר לך אז אין בעיה. אומפרדקס מטפל בצרבת ואין לו למיטב ידיעתי השפעה על השלפוחית ואין מניעה לקחת את שתי התרופות יחד. טיפול נוגד חרדה יכול להשפיע על השלפוחית ולגרום להחמרת תופעות לוואי או הפרעות התרוקנות כך שאם זה קורה דבר עם הרופא שלך לשקול החלפת התרופה האנטי-חרדתית.

20/05/2014 | 07:12 | מאת: אריק

שלום אני לאחר הקרנות לערמונית (ללא ניתוח) במהלך ההקרנות ועדיין אני מרגיש צורך להטיל שתן כל 15 דקות בעיקר בשעות הערב והלילה כל פעם יוצאת כמות קטנה של שתן ללא מאמץ, אם אני לא ניגש לשירותים מתחילה דליפת שתן, (בשעות ביום התדירות היא של פעם בחצי שעה), האם יש תרופה להקטנת תדירות הצורך להטיל שתן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, חשוב שתבין שקרינה לאיזור הערמונית עשויה להשפיע גם על שלפוחית השתן ושתלונות שלך הן תופעה ידועה. בד"כ לאחר הפסקת הטיפול התלונות חולפות בהדרגה. ניתן לקבל טיפול תרופתי להקל את התופעות- אחת מהתרופות האנטי-כולינרגיות, אנא התייעץ עם האורולוג המטפל השלך וקבל ממנו מרשם.

18/05/2014 | 23:58 | מאת: אלה

מאוגוסט שנה שעברה סובלת מהטלת שתן מרובה כל שעה בערך בלילה שלוש ארבע פעמים קיבלתי טוביאס שלושה חודשים בטענה שאוליי שלפוחית רגיזה לא ממש עזר קיימת גם צריבה במתן שתן בסיומו גם בערך מאז ספטמבר בערך כל הבדיקות שתן תקינות ביצעתי לפני שבוע ציטוסקופיה לא נראה שום ממצא אוליי טיפה אדמומיות ושלפוחית יחסית מקווצת שלא הכילה הרבה נוזל לטענת הרופאה..קיימים גם כאבים דוקרניים כמו מחט חדה בנרתיק ..מספר גניקולוגים הייתי לא נמצא ממצא . האם IC?מה עושים אין טיפול? סובלת נורא מכאב מתכיפות מצריבה האם יש מזון או שתיה שעליי להמנע לא יכולה לעבוד יש לי ילדים קטנים שניים תאומים מה עושה מתחננת לעזרה אשמח לשמוע גם לכאלה שבמצבי בבקשה...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אלה, אבחון IC הוא מורכב. מחייב גם ציסטוסוקפיה בהרדמה וביופסיות מהשלפוחית. ממליצה לך לשלול זיהומים כמו מחלות מין (בדיקת שתן PCR פשוטה תברר זאת). לעיתים טיפול אנטיביוטי ממושך במינון נמוך יכול לעזור. יש כל מיני טיפולים ל IC,כולל תרופות דרך הפה ושטיפות לשלפוחית. מומלץ למצוא מומחה בתחום (אני לא נוהגת להמליץ בפורום ספציפית אבל תנסי במרפאות אורולוגיה של אסף הרופא) מבחינת תזונה- יש להמנע מקפאין, חריף, אלכוהול, שוקולד. להוריד STRESS ולמצוא מה מקל עליך.

21/05/2014 | 10:49 | מאת: אלה

אנטיביוטיקה היית ממליצה ואיך אפשר לשלול בעיה נרתיקית עם בדיקת שתן? ומה לגבי התכיפות והצריבה בשתן? Ic שוללים רק עם בדיקה חוזרת והרדמה?

שלום שוב, לעיתים מינון נמוך של מאאקרודנטין או זינט יכול לעזור. בעיה נרתיקית לא נשללת בבדיקת שתן אלא בבדיקה אצל אצל גניקולוג או מומחה למחלות עריה. אבחנה של IC היא דרך שלילת בעיות אחרות אך מחייבת ציסטוסוקפיה בהרדמה וביופסיות.

13/05/2014 | 09:04 | מאת: חבצלת

עשיתי בדיקת שתן ציטולוגיה,תרבית וספירה. רק לאחר שמסרתי את הבדיקה נאמר לי שהייתי צריכה למסור שתן שני של הבוקר בעוד שאני מסרתי שתן שלישי ואולי רביעי. האם זה שולל את תקפות התוצאה? לתשובתך אודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זה עניין מעבדתי. אם צריך- חזרי על הבדיקה לפי ההוראות שלהם.

08/05/2014 | 17:16 | מאת: הגר

מה המשמעות של מבחן STRESS שלילי + בדיקת זרם שתן לא תקינה + לא הודגמה התכווצות בלתי רצונית+עקומת לחץ מעידה על הפרעה חסימתית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה להתייחס ללא צפיה בתרשימים. האם מדובר בבדיקת פלומטריה או אורודינקמיה? אבל עד כמה שניתן להבין ככל הנראה לא נראתה דליפת שתן במאמץ ולא התכווצויות לא רצוניות בשלפוחית. כן צויין שהתרוקנות "אינה תקינה" כלומר שאולי יש משהו שמפריע לריקון או חוסם את מעבר השתן באופן תקין.. בהיותך אישה - זו לא הערמונית. ממליצה להשלים בדיקה גופנית- אולי צניחה של אברי האגן?, לשקול ציסטוסוקפיה- אולי יש לך היצרות בשופכה? עדין, לעיתים יש נשים שפשוט מכווצות בעת ריקון השתן במקום להרפות. אולי את זצריה ביופידבק וללמו להתרוקן באופן תקין. אלו דברים שכדאי לדון עם האורולוג המטפל שלך.

07/05/2014 | 15:29 | מאת: יעל

שלום רב, בשנה האחרונה קיבלתי כבר שלוש פעמים חיידק בשתן וקיבלתי טיפול בצפוויט היום נתן לי האורולוג טיפול ב ציפרופלוקסצין ורק מלקרוא את כל מה שכתוב בעלון קיבלתי את כל התופעות ואני נורא חוששת במיוחד שאני חרדתית ודיכאונית מאוד ויש שם המון תופעות של חרדה הזיות וסיוטי לילה. איך אפשר לשתות כאלה כדורים?

08/05/2014 | 03:12 | מאת: המשך לשאלה

איזה אחת מהתופעות באמת מצריכה הגעה למיון מכל מה שרשום דם?

05/05/2014 | 14:16 | מאת: הגר

אחרי חודש של טיפול אנטיביוטיקי חלקו בוריד עקב דלקת וצמיחה של חיידקים. כעת שלושה ימים לאחר סיום הטיפול בבדיקת שתן כללית עקב צריבה חוזרת ותכיפות תוצאה לא תקינה. על מה יכולה להעיד הבדיקה? יש לי לחץ מאוד גדול וכאב במותן. תכיפות וקושי משמעותי בהתאפקות. האם יש בבדיקה סימנים למשהו בכיליה? בעבר היו אבנים, כרגע בדקה תקינה בדיקה אורודינמית לא תקינה אבל עדיין לא נמסרו תוצאות. החלו לי שוב אננטיביוטיקה שמתישה אותי. שם הבדיקה יחידות מדידה תוצאה נורמה תחתון נורמה עליון GLUCOSE - U STRIP mg/dl NORMAL BILIRUBIN- U STRIP mg/dl NEG KETONES- U STRIP mg/dl NEG SPECIFIC GRAV-U STRI fL 1.029 1.001 1.03 PH- U STRIP 6.5 PROTEIN- U STRIP mg/dl 100 0 30 UROBILINOGEN-U STRIP mg/dl NORMAL ERYTHROCYTES-U STRIP RBC/microl 170 NITRITE- U STRIP POS LEUCOCYTES - U STRIP WBC/microl 500 0 10

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, לפי הבדיקה שציטטת יש לך עדין דלקת בשתן. יכול להיות שהחיידק הוא קצת יותר חזק ואולי הדלקת עלתה לכליה אם יש לך כאבים במותניים. ממלץ לבצע אולטראסאונד לראות שאין אבנים או סימני דלקת בכליה. בכל מקרה אם את מרגישה לא טוב בנוכחות בדיקות שלא מראות בעיה ממליצה שתבצעי CT פרוטוקול אבנים. בנוסף ממליצה לך להתייעץ עם הרופא המטפל שלך מה הטיפול האנטיביוטי המיטבי לך- בהתאם לסוג החידיק והרגישות שלו (מצויין בטופסי הבדיקות).במקרה ואת לא מגיבה לטיפולים ממליצה להתייעץ עם מומחה למחלות זיהומיות.

04/05/2014 | 22:52 | מאת: ריקי

בבקשה!

01/05/2014 | 11:51 | מאת: דליה

שלום אני נוטלת אלטרולט 10 מג לצורך טיפול במיגרנות, התחלתי לפני חודשיים, בשבועיים האחרונים כאב בבטן תחתונה עם תחושה של רצון לשירותים לעיתים קרובות, יתכן ואני מפרשת את התחושה הלא נעימה בבטן התחתונה כרצון לשירותים , אין דלקת בשתן ואולטראסאונד תקין, האם האלטרולט יכול לגרום לתופעה? אני לא מרגישה שיש לי שתן אך לא יוצא אני מרגישה כאב באיזור השלפוחית שמתגבר אחרי ריקון במשך כל היום ולעיתים מפריעה לי לישון ואף מתעוררת לפי פי בלילה. מעולם לא סבלתי מכאבים כאלה והתופעה התחילה די בפיתאומיות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יכול להיות לעיתים שלתרופות אלו יש השפעה אנטיכולצינרגית על השלפוחית (וזה אורמ שיש תכיפות או קושי בריקון) ואם התופעות החלו מאז שאת נוטלת אותה כדאי להפסיק ולראות אם זה משתפר. אפשר להתייעץ עם הרופא שלך להחליף לך לתרופת מיגרנה אחרת.