כאבים בכליות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ממצאי בדיקת MRI במפרקים הסאקרו-אליאקליים

אשמח לחוות דעתך. כמו כמו מטופלת בקולכיצין ובלקוניל האם זהו הטיפול הנכון? שאלהשלום,לפני כשנה וחצי הגעתי למצב של קריסת מערכות. במשך חצי שנה הייתי עם חום, עוויתות בבטן, כאבים בכליות. מבדיקה נמצאתי כחולה ב-FMF, אך המצב הסתבך כאשר החלו אצלי כאבים בפרקים והתנפחויות של הפרקים. אחרי כחצי שנה של כאבים, כשכבר הגעתי למצב של קושי לשבת וקושי לעלות מדרגות הוחלט לשלוח אותי ל-MRI שתוצאותיו הן:מודגמת בצקת כתמית לגרמי המשכית לאורך המפרק הסאקרו-איליאקלי מימין, קצת יותר בחלק הקדמי וסקרלי בחלק האחורי ותחתון מודגמת בצקת דו"צ גם בסאקרום וגם בעצם האיליאק. באותם האיזורים. לאחר הזרקת גדוליניום מודגמת עדינה כמעט המשכית בשני צידי המפרק דו"צ, בעיקר בחלק הקאודלי יותר. שאר מח העצמות בעל אותות תקינים ולא עובר האדרה עם גדוליניום.סימנים רדיולוגיים של פעילות דלקתית במפרקים...
ללמוד עוד על כאבים בכליות
ממצאי בדיקת MRI במפרקים הסאקרו-אליאקליים-תמונה

אשמח לחוות דעתך. כמו כמו מטופלת בקולכיצין ובלקוניל האם זהו...

מאת: מערכת zap...
08/01/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכאבים בכליות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כאבים בכליות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב ותודה מראש על המענה. בתי בת 8.5 עם זיהומים חוזרים בדרכי השתן (קולי + קלביסאה) מזה 6-7 שנים. מטופלת באנטיביוטיקות שכבר חדלו מלהשפיע ובשתב הבא תאלץ לקבל אנטיביוטיקה בביח. בפעמים הקודמות הדלקות הגיעו למצב שהתלןננה על כאבים בכליות (ולכן ביצענו גם אולטרסאונד ךבדיקת תקינותם) .בין השאר נותנת כמויות לא גדולות של שתן עם שארית שתן לא קטנה שנותרת שרק היא עלולה לגרום לזיהומים החוזרים (נבדק בבדיקות חוזרות). הכליות לפי בדיקות הדם והאולטרסאונדים שנעשו תקינות. בבדיקת ציסטוגרפיה מלפני חצי שנה הודגם ריפלוקס וויסקואורטרלי מימין בדרגה 1 ומשמאל בדרגה 2 (עד אגן וגבעים ללא הרחבה) כל שאר הממתאים בבדיקה היו תקינים . לפי האורולוג ורופא הילדים אין כל צורך בשלב זה לפנות לנפרולוג כי הכליות תקינות. בתחום האורולוגי עד כב ולאחר שנים רבות ותקופות ארוכות של אנטיביוטיקה מניעתית, קדרס ועוד - לא ניתן מענה. האם אני טןעה שלא מתעקשת לקחת אותה גם לנפרולוג?? תודה רבה

נא להפנות את השאלה לפורום נפרולוגיה ילדים

היי, לפני כשבועיים, עשינו על האש אצל דודים, לדוד שלי לא היה מדליק פחמים והוא השתמש בכמות מצש קטנה של k300 כחומר דליק על פחמים, לא ייחסתי לזה חשיבות כל כך. לא היו תופעות לוואי של קשיי נשימה וכ"ו על המקום. לפני כשבוע, התחילו לי קצת כאבים בכליות, האם יכול להיות שההשפעה חלה רק עכשיו? והאם אפשר לטפל בזה במקרה שכן?

חבל שהדוד שלך עושה שטויות. אין קשר בין הדברים. זו איננה תופעת לוואי של חשיפה לחומר. אם יש לך כאבי כליות כדאי ללכת לקבלת טיפול רפואי.

תודה רבה על התשובה המהירה. האם חשיפה נחשבת גם לבליעה? כי במצב הזה, הבשר גם נחשף לחומר הרעיל כביכול.

כן, חשיפה נחשבת גם בליעה וזה חלק מהבעיתיות. וזה לא כביכול, אלא בפועל.

תודה רבה על ההיענות המהירה. עבודת קודש את עושה פה. שאלה אחרונה רק אם אפשר, האם בדיקות מעבדה פשוטות יכולות להראות על חשיפה של רעלים?

לחשיפה שהיתה בראש השנה? לא

שלום, בת 33 . מזה תקופה ארוכה יש לי כאבים בכליות לעיתים ב1 לעיתים ב2, לא באופן קבוע, כאב עמום, לא מוסבר. לא כאב חזק. האם יש חשש לאי ספיקת כליות? בודקת לחץ דם, אין לי לחץ דם גבוה. דבר נוסף, האם ניתן לגלות אי ספיקת כליות בבדיקות דם? אשמח להסבר בנושא.

אפשר לגלות אי ספירת כליות בבדיקת דם. וכך היא מתגלה פעמים רבות. אי ספיקת כליות היא פעמים רבות אתסמינית עד רמה מתקדמת מאד. כאב הוא לא ביטוי של אי ספיקת כליות. הוא יכולללוות מחלת אבנים למשל. מומלץ לבצע הדמיה של הכליות ודרכי השתן, ובדיקת שתן.

ד"ר,תודה רבה.

יש לי כאב בגב מאחור כמו כאב כליות שזכור לי שהיו לי אבנים, אבל שונה, כמו הרגשה של בלון תקוע בתוך הבטן, בפנים, בין קו אורך דל עצוד השדרדה גב אמצעי מעל המותן לבין המותן. זה נראה לי כאב גב, אבל ממה שדוקטור גוגל סיפר, שלעיתים מפרצת ביטנית מרגישה ומאובחנת ככאב גב או אבנים בכליות. אני מבקש לשאול אם עשיתי us לפני 7 חודשים בגלל כבד שומני, בדקו גם את האאורטה הבטנית והיא תקינה, האם זה מהווה תעודת ביטוח שאין מםרצת בטנית בוודאות? כי הבנתי שזה מתפתח לאט ולא ביום אחד, ולכן הus מבטיח שאין בעיה כרגע, או שאני טועה?

שלום, סליחה על המענה המאוחר. חשוב מאוד לדעת מה הגיל שלך והאם אתה מעשן. אנאוריזמה אורטלית בטנית מאוד קשורה בגיל ובעישון. עקרונית, במידה ו-US סרק את האורטה והייתה תקינה, סבירות נמוכה מאוד מאוד שכעת יש בעיה באורטה. האנאוריזמות הללו מתפתחות לאט.