כלמידיה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כלמידיה: מין של מחלה

מחלת המין פוגעת בגברים, בנשים ואף בתינוקות בעת הלידה. דלקות, צריבה ותכיפות במתן השתן הם רק חלק מתסמיני המחלה העלולה לפגוע בפוריות. מדריך לאבחון ולטיפול מחלת הכלמידיה היא מחלת מין נפוצה ביותר ועל אף השפעתה השלילית על בריאות האישה והגבר, מעטים מכירים אותה. מהו הגורם למחלה? המחלה נגרמת על ידי חיידק הכלמידיה טרכומטיס. ידועים כ-60 זנים של חיידק זה הפוגעים באברי המין, בלחמית העין בריאות ובדרכי הנשימה. המחלה המדבקת מועברת ביחסי מין וא-סימפטומטית בשבועות הראשונים שלאחר ההדבקה. מהי שכיחות המחלה? מדי שנה מתגלים בארצות הברית כ-4-3 מיליון חולים חדשים בכלמידיה, לעומת כ-750 אלף מקרי זיבה ו-70 אלף מקרי עגבת. ההידבקות במחלה עלולה להתרחש בכל גיל, אך שיעור החולים הגבוה ביותר נמצא בקרב אנשים בשנות העשרים לחייהם. תמונת המצב בישראל אינה קשה כמו בארצות הברית וההערכה היא כי רק כ-3%-2% מהאוכלוסייה הצעירה לוקים במחלה. חיידקי כלמידיה (אילוסטרציה...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לכלמידיה

דלקת צוואר הרחם - תמונת המחשה
דלקת צוואר הרחם בדיקה פשוטה שמתבצעת על ידי רופא הנשים ואורכת מספר שניות, יכולה להיות ההבדל בין בריאות ש...
מחלות מין - תמונת המחשה
מחלות מין כמה זמן לאחר קיום יחסי מין ניתן ליטול את גלולת היום שאחרי? האם הגלולה מסוכנת לבריאות? ה...
עור ומין - תמונת המחשה
עור ומין בארצנו החמה יש לנקוט משנה זהירות בכל הקשור לנזקי השמש. לרגל שבוע המודעות לסרטן העור וחש...
דם בזרע - תמונת המחשה
דם בזרע סובל מתחושת חוסר התרוקנות גם לאחר מתן שתן? צריבה במתן שתן או זרם חלש? ייתכן שבלוטת הערמ...
אי פוריות - תמונת המחשה
אי פוריות כלי התקשורת מלאים בסיפורים על נשים שהצליחו להרות אחרי גיל 44. חשוב לדעת: מדובר במקרים מ...
דלקת בפרוסטטה - תמונת המחשה
דלקת בפרוסטטה סובל מתחושת חוסר התרוקנות גם לאחר מתן שתן? צריבה במתן שתן או זרם חלש? ייתכן שבלוטת הערמ...
ללמוד עוד על כלמידיה
הדבקה ובדיקות איידס: אתם שואלים, הדוקטורס עונים-תמונה

האם נדבקתי באיידס? תוך כמה זמן מקבלים תוצאות של בדיקת...

מאת: מערכת zap...
28/11/2018
אמצעי מניעה: איזה, מתי ואיך?-תמונה

רוב אמצעי המניעה נועדו לשימוש "החצי הנשי" במערכת היחסים...

מאת: ד"ר עשת רונית
06/09/2018
הפריה חוץ גופית: כך נמנע כישלון חוזר-תמונה

מנסה להיכנס להריון וסובלת מכישלון חוזר בטיפולי הפריה חוץ...

מאת: פרופ' יעקב...
04/10/2016
כלמידיה: לא רק באיבר המין-תמונה

חיידק הכלמידיה שכיח יותר במע' איברי המין (בשל מגע מיני),...

מאת: ד"ר טובה...
10/01/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכלמידיה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כלמידיה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אשמח לעזרה. אובחנתי בכלמידיה וטופלתי פעמיים כיוון שהיא לא עברה לאחר הטיפול הראשון (כנראה עקב שתיית אלכוהול). לאחר הסבב השני של האנטיביוטיקה קיימתי בדיקת std נוספת. הבנתי שהשתן לבדיקה צריך להיות הראשון בבוקר או שתן שני לאחר שעתיים. מתן השתן שהגשתי היה שעה וחצי לאחר השתן הראשון בבוקר. הבדיקה חזרה שלילית. שאלתי היא- האם יש סיכוי שהבדיקה חזרה שלילית עקב זה שהגשתי שתן בהפרש של שעה וחצי מהראשון ולא שעתיים? או שהכל טוב ואכן העניין מאחורי.

עדיף לעשות זאת כמו שצריך

לפני כחודש סבלתי מכאב במתן השתן ותחושה של חוסר נוחות וכן כאבי בטן תחתונה, גילו אצלי כלמידיה טופלתי באזניל, בן זוגי ואני יחד. הכאב בעת מתן השתן נעלם לגמרי אבל לאחרונה אני סובלת מכאבי בטן תחתונה ופעם אחת כאב לי בעת קיום יחסי מין (למען האמת, הכאב היה בתנוחה אחת בלבד). האם ייתכן שעוד לא החלמתי מכלמידיה למרות שחלק מהסימפטומים נעלמו? עליי להיבדק שוב?

כן. כדאי

שלום לפני 3 שנים הייתי עם בחורה שביצעה בי מין אוראלי לא מוגן אגרסיבי וכואב מאוד.(מעשה טיפשי ממש)מייד בסיום האקט חשתי כאב חזק מאוד בתוך הפין.הכאב יתגבר ולאחר מכן הופיע קשיים במתן שתן וצריבה בשתן ברמה שהאשכים יתנפחו.לאחר מכן התופעות חלפו.נבדקתי מספר פעמים להרפס 1 2 בדיקות תרבית שתן ובדיקות שתן כלליות בדיקות pcr ל כלמידיה זיבה טריכונומאס מיקופלזמה אורפלסמה לסוגיהם לא נמצא דבר.בדיקות אולטראסאונד לכיס השתן שק האשכים ולפין גם הכל תקין.עדיין אני סובל מתסמינים לעיתים של לתקופות מסויימות צריבה בקצה הפין,כאבי אשכים,כאבים בפי הטבעת.השאלה שלי האם יכול להיות שדלקת שופכה שנגרמת מטראומה יכולה להוביל לדלקת כרונית בערמונית שאינה זיהומית?

ואם כן מה הטיפול המתאים?

יכול להיות

יניב יש לי בדיוק בעיה דומה כבר 5 שנים עם כאבים תעדכן אם מצאת משהו שיעביר את זה כןאב לי אשך ימין שמתנפח לפעמים ובטן תחתונה ימין

שלום כתבתי לך בעבר אשמח אם תעזור לי כי אני דיי מיואש. לפני כ-3 שנים הייתי עם בחורה שביצעה בי מין אוראלי לא מוגן בצורה מאוד מאוד אגרסיבית וכואבת.לא יודע למה להסביר לעצמי למה אפשרתי לדבר כזה מטופש לקרות.מייד בסיום האקט חשתי כאב חד מאוד בפין ובאשכים.כמה ימים אחכ הכאב בפין התגבר ובמשך מספר ימים חשתי כמו מן הצרה כזו וקושי במתן שתן ותכיפות במתן שתן האשכים דיי התנפחו.בשלב זה הלכתי לבצע בדיקות שתן כלליות תרבית ובדיקות PCR למחלות מין (כלמידיה זיבה אורופלזמה מיקופלזמה טריכומונאס) ולא נמצא כלום.לאחר כמה ימים התסמינים הללו חלפו ואז התחיל מצב של צריבה בקצה הפין כאבים באשכים ובפי הטבעת.סבלתי מהכאבים הללו במשך כחצי שנה.הסבל היה ברמה שלא תפקדתי לא הלכתי לעבודה ופשוט לא עשיתי כלום חוץ מלסבול.בתקופה הזו בצעתי בדיקות שוב ושוב למחלות מין איידס,עגבת צהבת B C בדיקות PCR מהשתן למחלות מין בדיקות להרפס 1 2 IGM IGG עוד ועוד בדיקות תרבית שתן ובדיקות שתן כלליות הכל יצא תקין .כמו כן בוצע אולטראסאונד לכיס השתן שק האשכים ולפין הכל תקין .הייתי אצל 7 אורולוגים בתקופה הזו וכולם אמרו שהכל תקין.לאחר חצי שנה פסיכיאטר נתן לי טיפול בכדורים ואורולוג נתן לי כדור בשם פרמיקסון.הרגשתי הקלה עצומה ולאט לאט הכאבים נעלמו.במשך שנה פלוס הרגשתי מצויין טסתי הרבה לחול נהנתי והרגשתי שקבלתי את חיי במתנה.לפני חודשיים שתיתי במשך כמה ימים המון קפה ושוב חזרו התסמינים כאב במתן שתן צריבה בקצה הפין .התסמינים חלפו לאחר שבועיים.הייתי אצל אורולוג שטען שהכל תקין שיש לי רגישות מסויימת באזור.שוב חזרתי לחיות מצויין חודשיים נוספים.השבוע שוב התסמינים הללו חזרו ואני מאוד מאוד מודאג.אני חושש שיש לי דלקת כרונית בערמונית או משהו בסגנון.האם יש לך אפשרות להציע לי בדיקות נוספות למחלות זיהומיות על מנת לבדוק האם זה המצב?אני מאוד מאוד מדוכא מהמצב הזה.

שלום דניאל, אני חושש שאין לי הצעה חדשה עבורך. הרבה בריאות אפי

אין שום אפשרות לבדוק האם יש לי למשל חיידקים כלשהם בערמונית?האם בדיקת תרבית זרע יכולה לעזור במקרה שלי לאבחן את הבעייה?

שלום דניאל, תיאור בעייתך איננו אופייני לזיהום חיידקי בערמונית, אך אם ברצונך לבצע תרבית זרע- לך על זה. הרבה בריאות אפי

האם יש לך מושג למה כן מתאים התסמינים שציינתי?

שלום דניאל, הם פחות אופיניים לתהליך זיהומי כלשהו, ולכן מומלץ לך לחפש פורום מתאים יותר לשאלותייך. הרבה בריאות אפי

קראתי שיש מצבים בהם יש חיידקים בערמונית שלא מתגלים בבדיקות.האם זה נכון?

אם למשל בגלל הנזק הפיסי שנעשה לי התרחש החזר של שתן לערמונית והיה שם חיידקים היו מגלים את זה בבדיקות שעשיתי ?

שלום דניאל, תמיד קיימת אפשרות כי בדיקה חיידקית (למשל תרבית או PCR) היא 'שלילית כוזבת'. הרבה בריאות אפי

.השאלה שלי האם באופן כללי הבדיקות הקיימות מתקשות לזהות חיידקים שנמצאים בערמונית?

לא