כלמידיה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כלמידיה: מין של מחלה

מחלת המין פוגעת בגברים, בנשים ואף בתינוקות בעת הלידה. דלקות, צריבה ותכיפות במתן השתן הם רק חלק מתסמיני המחלה העלולה לפגוע בפוריות. מדריך לאבחון ולטיפול מחלת הכלמידיה היא מחלת מין נפוצה ביותר ועל אף השפעתה השלילית על בריאות האישה והגבר, מעטים מכירים אותה. מהו הגורם למחלה? המחלה נגרמת על ידי חיידק הכלמידיה טרכומטיס. ידועים כ-60 זנים של חיידק זה הפוגעים באברי המין, בלחמית העין בריאות ובדרכי הנשימה. המחלה המדבקת מועברת ביחסי מין וא-סימפטומטית בשבועות הראשונים שלאחר ההדבקה. מהי שכיחות המחלה? מדי שנה מתגלים בארצות הברית כ-4-3 מיליון חולים חדשים בכלמידיה, לעומת כ-750 אלף מקרי זיבה ו-70 אלף מקרי עגבת. ההידבקות במחלה עלולה להתרחש בכל גיל, אך שיעור החולים הגבוה ביותר נמצא בקרב אנשים בשנות העשרים לחייהם. תמונת המצב בישראל אינה קשה כמו בארצות הברית וההערכה היא כי רק כ-3%-2% מהאוכלוסייה הצעירה לוקים במחלה. חיידקי כלמידיה (אילוסטרציה...
ללמוד עוד על כלמידיה
מגיפת מין? לא מה שחשבתם-תמונה

הכותרות בתקשורת על "מגיפת המין החדשה" שהגיעה לארץ חרגו מכל...

מאת: ד"ר שרגא...
08/01/2007
אמצעי מניעה: איזה, מתי ואיך?-תמונה

רוב אמצעי המניעה נועדו לשימוש "החצי הנשי" במערכת היחסים...

מאת: ד"ר עשת רונית
06/09/2018
הפריה חוץ גופית: כך נמנע כישלון חוזר-תמונה

מנסה להיכנס להריון וסובלת מכישלון חוזר בטיפולי הפריה חוץ...

מאת: פרופ' יעקב...
04/10/2016
הדבקה ובדיקות איידס: אתם שואלים, הדוקטורס עונים-תמונה

האם נדבקתי באיידס? תוך כמה זמן מקבלים תוצאות של בדיקת...

מאת: מערכת zap...
28/11/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכלמידיה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כלמידיה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני אחרי טיפול אנטביוטי פרבום שלילי כלמידיה וזיבה לא הצליחו היה בעיה בבדיקה האם אפשר לעשות בדיקה לבדוק שהיה משהו לפני ראיתי שיש בדיקת דם כזה של נוגדי כלמידיה בעבר הגיוני?

אני בלחץ ממש מה אפשר לעשות איזה בדיקות לראות שהכל תקין?

עכשיו כלמידיה וזיבה שלילי אבל איך ידע שלא היה לפני ועשה נזק?

נוגדנים לכלמידיה היא בדיקה לא מספיק טובה היא אומרת על חשיפה בעבר ולא ומרת דבר על זיהום נוכחי

לבוא אלינו לבדיקה ולהסבר 048359614

שלום, אשמח לעזרה. אובחנתי בכלמידיה וטופלתי פעמיים כיוון שהיא לא עברה לאחר הטיפול הראשון (כנראה עקב שתיית אלכוהול). לאחר הסבב השני של האנטיביוטיקה קיימתי בדיקת std נוספת. הבנתי שהשתן לבדיקה צריך להיות הראשון בבוקר או שתן שני לאחר שעתיים. מתן השתן שהגשתי היה שעה וחצי לאחר השתן הראשון בבוקר. הבדיקה חזרה שלילית. שאלתי היא- האם יש סיכוי שהבדיקה חזרה שלילית עקב זה שהגשתי שתן בהפרש של שעה וחצי מהראשון ולא שעתיים? או שהכל טוב ואכן העניין מאחורי.

עדיף לעשות זאת כמו שצריך

לפני כחודש סבלתי מכאב במתן השתן ותחושה של חוסר נוחות וכן כאבי בטן תחתונה, גילו אצלי כלמידיה טופלתי באזניל, בן זוגי ואני יחד. הכאב בעת מתן השתן נעלם לגמרי אבל לאחרונה אני סובלת מכאבי בטן תחתונה ופעם אחת כאב לי בעת קיום יחסי מין (למען האמת, הכאב היה בתנוחה אחת בלבד). האם ייתכן שעוד לא החלמתי מכלמידיה למרות שחלק מהסימפטומים נעלמו? עליי להיבדק שוב?

כן. כדאי

שלום לפני 3 שנים הייתי עם בחורה שביצעה בי מין אוראלי לא מוגן אגרסיבי וכואב מאוד.(מעשה טיפשי ממש)מייד בסיום האקט חשתי כאב חזק מאוד בתוך הפין.הכאב יתגבר ולאחר מכן הופיע קשיים במתן שתן וצריבה בשתן ברמה שהאשכים יתנפחו.לאחר מכן התופעות חלפו.נבדקתי מספר פעמים להרפס 1 2 בדיקות תרבית שתן ובדיקות שתן כלליות בדיקות pcr ל כלמידיה זיבה טריכונומאס מיקופלזמה אורפלסמה לסוגיהם לא נמצא דבר.בדיקות אולטראסאונד לכיס השתן שק האשכים ולפין גם הכל תקין.עדיין אני סובל מתסמינים לעיתים של לתקופות מסויימות צריבה בקצה הפין,כאבי אשכים,כאבים בפי הטבעת.השאלה שלי האם יכול להיות שדלקת שופכה שנגרמת מטראומה יכולה להוביל לדלקת כרונית בערמונית שאינה זיהומית?

ואם כן מה הטיפול המתאים?

יכול להיות

יניב יש לי בדיוק בעיה דומה כבר 5 שנים עם כאבים תעדכן אם מצאת משהו שיעביר את זה כןאב לי אשך ימין שמתנפח לפעמים ובטן תחתונה ימין