בלט דיסק: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בלט דיסק: כך תטפלו

הגב מתפוצץ מכאבים? איך תדעו אם אתם סובלים מבלט דיסק או בקע דיסק או פריצת דיסק? מה ההבדל בין המצבים השונים? כיצד ניתן לטפל - ומתי מומלץ לבצע ניתוח? בלט דיסק נחשב לדרגה הקלה ביותר של פתולוגיות דיסקליות של עמוד השדרה. למעשה, בלט דיסק הוא מצב תקין לחלוטין, הקיים בקרב כלל האוכלוסייה, כחלק מתהליכי ניוון טבעיים.פתולוגיה דיסקלית עלולה להתרחש בעמוד שדרה צווארי, חזי או מותני. 80% מהאוכלוסייה מתלוננים על כאבי גב, שברובם הם כאבים מוסקולוסקלטליים של מערכת השלד. רק חלק קטן ממקרי כאבי הגב מקורם במחלות דיסקליות, בגידולים, בדפורמציות שמקורן בעיוותים ובמחלות מולדות של עמוד השדרה. המחלות הדיסקליות נכנסות לקטגוריה של מחלות ניווניות, כשרובן - 60%-70% מהן - באזור עמוד השדרה המותני; באזור עמוד השדרה הצווארי - 20%, ובאזור החזי - 10% בלבד. כאבים באזור עמוד השדרה המותני. אילוסטרציה: שאטרסטוק כיצד באות לידי ביטוי בעיות...
ללמוד עוד על בלט דיסק
כאב גב או צוואר? חכו עם הניתוח!-תמונה

סובלים מבלט דיסק או פריצת דיסק? מתפתלים מכאב ומתקשים לתפקד?...

מאת: ד"ר שטיין...
29/06/2017
כאבי גב תחתון: תנו גיבוי לבריאותכם-תמונה

יושבים שעות מול המחשב במשרד? נאנקים מכאבי גב - ופוסעים...

מאת: עדי שגיב...
22/05/2019
בלט דיסק: כך תטפלו-תמונה

הגב מתפוצץ מכאבים? איך תדעו אם אתם סובלים מבלט דיסק או בקע...

מאת: ד"ר ליאור...
02/08/2016
7 בעיות בריאותיות שניתן לנסות ולפתור בעזרת פיזיותרפיה -תמונה

סובלים מכאבי גב? קרע במיניסקוס? דורבן בכף הרגל? כדאי שתדעו,...

מאת: דיוויד גרבר...
08/09/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבלט דיסק?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בלט דיסק: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אבא שלי בן 72 סובל מכאבי גב תחתון / מותני, הולך קיפוטי,באיטיות ואי יציבות וכבדות וכאבים עזים רגל שמאל. בוצע CT הנ"ל, בדיקת סי טי עמוד שדרה מותני: ט.מ. של עמוד שדרה מותני:L1-S1 מודגמת סקוליוזיס קלה קמורה לשמאל ועמדה היפר-לורדוטית. המבנים הגרמיים שמורים. דיסקופתיה ניוונית נראית לכל האורך. D12-L1: מודגמת רטרוליסטזיס קלה דרגה 1. בלט דיסק אחורי דיפוזי לוחץ מעט על קדמת השק ומיצר את הפורמן מימין עם לחץ על מוצא שורש העצב ההקפי. L1-L2: בקע דיסק אחורי יותר לשמאל גורם לחץ ניכר על השק ועל שורש העצב L2 משמאל, הפורמן מימין מוצר ע"י זיזים ובלט דיסק לתוכו. L2-L3: בקע דיסק פרא-צנטרלי שמאלי מסוייד לוחץ על השק ועל שורש העצב L3 משמאל. הפורמינות פתוחים. L3-L4: בלט אנולוס שטוח משיק לשק. התעלה והפורמינות במימדים תקינים. נראית הסתיידות בדורה האחורית בגובה זה, יתכן מנינגיומה קטנה בקוטר כ- 3.5 מ"מ. L4-L5: בלט דיסק אחורי דיפוזי לוחץ מעט על קדמת השק ומיצר את הפורמינות משני הצדדים. עיבוי דו"צ של הליגמנטה פלאבה לוחץ מעט על השק במישור הקורונלי. שינויים ניווניים היפרטרופים נראים בפסט השמאלי. L5-S1: בקע דיסק אחורי מרכזי קל לוחץ מעט על קדמת השק. התעלה והפורמינות במימדים תקינים. שינויים ניווניים נראים במפרקים הפצטליים משני הצדדים. 1. האם יש לטפל בממצאים אלו? 2. L1-L2: בקע דיסק אחורי יותר לשמאל גורם לחץ ניכר על השק ועל שורש העצב L2 משמאל, הפורמן מימין מוצר ע"י זיזים ובלט דיסק לתוכו. - האם לטיפול ? 3. האם החוליות שצויינו משהו מקושר לכאבים ונוקשות רגל שמאל? ואם כן מה עושים? אשמח לתשובה.

שלום רב, תודה על דאגתך לאביך. אני מטפל בבני אדם ולא בצילומים, אין משמעות לתאור של הממצאים בלי לבדוק את אבא. אצלי או אצל מישהו אחר.