אבחון פסיכיאטרי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

חולת סרטן גרורתי שהחלימה: "הייתי על סף מוות, היום אני מתפקדת כרגיל"

שרה רובין חלתה בסרטן שלפוחית שתן גרורתי שכמעט הרג אותה. ממצב של חוסר אונים מוחלט היא שבה לתפקוד מלא וחיוני. היא מספרת אודות החוויה הקשה שעברה, ועל הרגע שבו הציע לה הרופא להתנסות בטיפול אימונותרפי חדשני. "מדובר במהפכה בגישה הטיפולית", אומר המומחה שטיפל בה, ומפרט אודות המחלה ודרכי הטיפול האם ייתכן כי בקצה מנהרת הסרטן האפלולית אותרה נקודת אור אופטימית? ובכן, אם לשפוט לפי הסיפור הבא, התשובה היא בהחלט כן. שרה רובין,67, מפתח תקווה, חלתה בסרטן שלפוחית שתן גרורתי. למרבה הצער, המחלה אובחנה בשלב גרורתי, מה שהגביר את מצבה הרעוע של רובין. "כשהבחנתי בדימום בשתן, מיד פניתי לקופת החולים. הרופא חשד כי מדובר בדלקת זיהומית, והורה על טיפול אנטיביוטי", היא מספרת. ברם, בסופו של תהליך האבחון, רובין אובחנה עם גידול גרורתי שמקורו בשלפוחית השתן. "עד לאבחון, הגידול הספיק להתפשט ולשלוח גרורות רבות לקשריות הלימפה", מספרת רובין. מיד לאחר האבחון, היא החלה בטיפול הכימותרפי המקובל. תופעות הלוואי הקשות לא אחרו להגיע: רובין סבלה מאנמיה משמעותית עקב פגיעת מח עצם, ונזקקה למנות דם. היא השילה 20...
ללמוד עוד על אבחון פסיכיאטרי
עיוותים בבית החזה-תמונה
מאת: דוד שוסיוב
20/10/2013
כאבים בחזה והתקף לב-תמונה

בניגוד למה שמקובל לחשוב, כאבים בחזה עלולים להופיע עקב מגוון...

מאת:
29/01/2000
תסמונת ראיית המחשב: התסמונת של דור המסכים-תמונה

יושבים רוב שעות היום מול מסך מחשב או סמארטפון? סביר להניח...

מאת: אופטיקה צדקי...
27/02/2019
טיפול ביבליותרפי להורים לילדים עם צרכים מיוחדים-תמונה

ביבליותרפיה היא אחת משיטות הטיפול באמנות, העושה שימוש...

מאת: איל...
09/07/2019
אולי יענין אותך לדעת...
כריתת רקטום - תמונה
כריתת רקטום
הגדרה: הרקטום (חלחולת) הוא החלק האחרון של...
גידולים ממאירים בכבד - תמונה
גידולים ממאירים בכבד
גידולים ממאירים של הכבד יכולים להיות...

אבחון פסיכיאטרי: רופאים מומלצים

ד"ר יעקב חרמון

ד"ר יעקב חרמון

רופא פסיכיאטר ,מומחה לפסיכיאטריה
(0 דירוג ממוצע)
(0 חוות דעת)
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאבחון פסיכיאטרי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אבחון פסיכיאטרי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דוקטור, אשמח לביאור תשובות הסיטי: "מודגמים שינויים ספונדילוטיים לאורך עמוד השדרה הבולטים במיוחד בגבהיים C5-C6-C7 . מודגמת הצרות ספינליתגרמית קלה בגובה C6-C7 אשמח לביאור הממצאים (יש גם הסתכלות ספציפית...) תודה וחג שמח!

שינויים ספונדילוטיים הנם שינויים ניווניים המתפתחים עם הגיל והם ן חלק מן הץמונה ה"נורמלית" בגיל מעל 40 . היצרות תעלת השדרה ( התעלה הספינלית) עלולה לגרום להתפתחות נזק נוירולוגי ( מיאלופתיה צווארית)

תודה רבה! הכאבים מאד חזקים :-(

שלום לכולם. שנים שלא הייתי כאן, קפצתי וראיתי.... שינויים. והם נראים לי לטובה, כי מה שהיה אולי היה טוב לכמה, אבל לאחרים זה לא היה טוב, אז נמתין ונראה.

היי... כן... נכון. חבל שזו ההרגשה, שתופסים מקום לאחרים ואין מקום לכלם.את תמיד יכולה לכתוב גם אם יש קבועות... יש לי הרגשה שאודי בעד שינוי שכזה. סבבה. ...חבל. ביי. מ.

לא הפריע לי חוסר מנהיגות, או חוסר מוחצנות, אולי כי אני לא סובלת חסכים וחסרים בדברים אלו, היו דברים אחרים שהפריעו לי בפורום, ואולי אפשר לקחת מקום שכזה עם מנחה כל כך מוצלח, למקומות אחרים,

שלום מנדיי וברוכה הבאה, בהחלט. נמתין ונראה... ובינתיים - איך היית רוצה שהמקום הזה יהיה בעבורך? אודי

היי אודי, מקווה ששלומך בטוב, והתקדמת בשנים? (לא זוכרת כמה זמן) שלא הייתי כאן. איזה צורה של פורום היה עושה לי טוב להיכנס ולכתוב ולמצא בו מעת לעת מפלט מכל השאון הפנימי והחיצוני? אז לפני שאומר מה יעשה לי טוב, אומר לך כמה דברים שעשו לי לא טוב להיות כאן. בגדול - 1. סתימת פיות = עדריות, פןליטקל קורקט על פי החלטה של כותבות מסוימות, סוג של אלימות מילולית ממש אם אתה לא בדיוק מנסה לרַצות טעמן של כותבות. 2. הפיכת המקום למרכז לדיונים על מטפלים - היינו, כאילו והטיפול הוא העיקר והבעיה היא המשנית, כאשר הטיפול הופך להיות חדר כושר והיחסים והקשרים עם המטפל מאפילים על הבעיות הפסיכולוגיות שמלכתחילה שלחו אותנו לטיפול. ואז זה לא פורום פסיכולוגיה, אלא פורום על החוויות שלכם ועל קשרים שלך עם מטפלים. 3. תת רמה של חלק מהכותבות. ולפני שסוקלים אותי אסביר - כאשר בן אדם מדבר על קושי מסוים, על בעיה, על רגש שלילי או חיובי או כל דבר מהסוג הזה, כל כתיבה היא לגיטימית, אין כאן בכלל עניין של רמה, אלא של מראָה, והכל בסדר. כל תיאור הוא במקום. אבל כאשר הפורום הופך למקום שיש מי שרוצה למצא בו במה לעניינים שכלל לא שייכים לנושא או לאמור לנ"ל, ולהציף את המקום בזה, או במחשבה שכמות יוצרת איכות, באיזה שהוא מקום משקל הכמות הזו מוריד את הפורום למטה. 4. תאורים של 'אבחונים' פסיכיאטרים מסוימים עם הגדרות ברורות מאד, אשר חלק מהכותבים מחליטים לנכס לעצמם, כאשר כל הכתיבה שלהם זועקת את ההפך, ואף אחד כמובן לא יעיז להתעמת אתם על האמור, כי הרי כל מה שנדרש ממך זה להנהן, ולחזק, ולתת מילים של ווישי וושי, היו עוד כמה דברים, אבל על 'התפתח' אני חושבת שאסתפק בזה.

הי מנדיי, תודה על הדברים. הייתי רוצה להאמין שזה לגיטימי לדבר ולדון על זה גם בזמן אמת. עכשיו, אחרי המה-לא, מה כן? אודי

היי אני בן 24 ולפני בערך שלוש שנים נפלתי והצוואר שלי נזרק ואני זוכר שהוא כאב לאורך שעה לאחר מכן. שמתי לב למחרת שכשאני מסובב את הצוואר משמאל לימין בנקודה מאוד מסוימת בתזוזה יש קליק חזק וזה קורה כל פעם שאני מסובב (בלי לחכות 20 דקות) בין קליק לקליק. אולי יש תחושה לא נעימה קטנה ברגע הקליק אבל לא משהו כואב. זאת אומרת מה שמפריע לי זה הרעש עצמו. לפני חודשיים הרגשתי שכמות הקליקים התגברה ואז כשאני מניע את הצוואר בתנועה של הסתכלות כלפי מעלה אני שומע המון המון קליקים קטנים וכשאני נושם לפעמים יש קליק קטן. יש ימים שזה היה פחות גרוע ויותר גרוע, אבל זה היה בתחום שאפשר לסבול בקושי. היום קמתי בבוקר וזה נהיה יותר גרוע, וכשאני מטה את הצוואר לימין ושמאל אני שומע המון קליקים קטנים שמזכירים צליל של גרגירי חול שנתקעים בשיניים, והיום בבוקר כשקמתי כשהבטתי בתנועה מלמעלה למטה שמעתי קול של "סווישש", ומדי פעם כשהבטתי שמאלה פתאום שמעתי רעשים של קליקים. בקיצור יש התדרדרות מתמדת. הרעש של הקליק כשאני מסובב את הראש משמאל לימין שונה מהרעשים של הקליקים לשאר הכיוונים והוא יותר בולט. שאר הקליקים קטנים, אבל מטרידים מאוד. פעם הייתה לי תנועה חלקה. אני חייב להגיד שאני יושב מול המחשב כל היום ולא עשיתי עד היום תרגילים (כי לא ידעתי שזה עלול להתפתח לכזה מצב). הלכתי כבר לשלושה אורטופדים מתמחים באורטופדיית גב, השלישי היה פרופסור. הרופא הראשון אמר שהרפואה מטפלת רק מתי שיש כאבים, השני שלח אותי לפיזיוטרפיה - הפיזיוטרפיסט לא ידע מה לעשות איתי ופחדתי מהמניפולציות שיעשה עלי מכיוון שלא ידע מלכתחילה מה לעשות איתי, הפרופסור צילם אותי בx-ray ולפי טענתו "הצוואר שלי ממש לפי textbook" זאת אומרת אין משהו שנראה בצילומים. ואומר שהקליקים הם "נורמאליים" ושבגילי המפרקים אמורים להיות בריאים לחלוטין. אני יכול לצרף את הצילומים כאן אם יש צורך. בנוסף לרעשים אני חושב שבחלק מהקליקים קיים עקצוץ/הרגשה מסוימת קלה אבל זה לא כאב. אני לא יודע מה לעשות והרעשים מאוד מטרידים אותי ואני ממש לא מרגיש בריא או נורמאלי כאשר כל הצוואר שלי רועש, והאם אפשר לתקן את הבעיה הזו ושאחזור כפי שהייתי פעם. תודה רבה על הייעוץ

לאור העובדה ששלשה אורתופדים המתמחים בטיפול בעמוד השדרה הסבירו לך כל אחד בדרכו שאין לך בעיה של ממש , מפחיתה מאד את הסכוי ששיש לך בעיה בעמוד השדרה ומנגד מעלה את הסיכוי שיש לך בעיה בתחום של "תפישת המחוש" . יש מקום לחשוב על אפשרות טיפול בתרופות נגד חרדה.

הצלילים שאני שומע הם אמיתיים, בזמן שאני זוכר בבירור שפעם זה לא היה כך. שלא לדבר על יום לפני ויום אחרי. אני בטוח שאלו לא צלילים נורמאליים שיש לאנשים אחרים.

היי קובי האם מצאת פתרון לבעיה?? לצערי אני עוברת בדיוק את מה שאתה מתאר

היי קובי ומורן במידה ואחד מכם מצא פתרון כלשהו התחיל לטפל בבעיה ומתחיל להרגיש איזשהו שיפור אני מאוד אשמח אם תוכלו לשתף אותי. הייתי אצל כמה רופאים ואורטופדים וקיבלתי תשובות לקוניות ודרכי טיפול שכרגע עדיין לא עזרו לי. מורן, אני רואה שאצלך זה יותר עדכני. אם תוכלי לשתף אותי בבדיקות שעשית עד כה זה יהיה מעולה! תודה

מורן האם עשית בירור הקליקים האלה? האם יש אבחנה? אשמח שתשתפי.

יש למישהו תשובה? גם אני עוברת את אותו הדבר בימים האחרונים. בריאה בדר"כ. שומעת קליקים בסיבוב של הראש משמאל לימין, ממש מוזר.

אתמול קיבלתי טלפון מרופאת הנשים שלי, חודש לאחר בדיקה - אולם לא הספקתי לענות. ניסיתי לחזור אליה, אבל היא לא ענתה ותהיה רק בשבוע הבא. התקשרתי לרופא אחר באותה קופ"ח, והמזכירה שלו רק הסכימה למסור לי שאני אצטרך לעשות בדיקות נוספות ושאני אגיע בשבוע הבא. אני בלחץ נוראי. מה הסיכוי של משטח פאפ לא תקין, להפוך לסרטן...?

הי יעל, משטח פאפ לא תקין הינו שם כולל לאפשרויות רבות. האפשרות השכיחה ביותר הינה אטיפיה. במקרה זה ב- 80% לא קיימת כל בעייה רפואית. בשאר ה- 20% או שיש דלקת או שקיימים שינויים בתאי צוואר הרחם. הדרך לבדוק זאת הינה באמצעות בדיקה הנקראת קולפוסקופיה שפרושה הסתכלות מיקרוסקופית על צוואר הרחם. שאר האפשרויות הכלולות בכותרת " פאפ לא תקין" הינן נדירות יותר וגם אז הדרך להערכה מדויקת יותר הינה באמצעות קולפוסקופיה. יש לזכור שפאפ זו בדיקת סקר וככזאת, מידת דיוקה אינה עולה על 50-60% . לסכום: גם בפאפ לא תקין, הסבירות שאין כל בעייה, הינה גבוהה. אבל, חייבים להיות במעקב.

שאלה.. האם זה וירוס המועבר ע''י גבר שגורם לתאים להפוך לטרום סרטניים... עד סרטניים?........... והאם כשמסירים את התאים ... צורבים אותם יש סיכון בכל נושא הפוריות?... תודה עינת.

01/02/2010 | 13:27 | מאת: מעיין
מתוך פורום צוואר הרחם

היי, אני בת 24 עשיתי בדיקת פאפ אשר יצאה לא תקינה. תוצאות הבדיקה הם:OBSERVATION-PATIENT UNDER OBSERVATION מה זה אומר, האם יש לי ממה לחשוש. שכן אני לא מתפקדת ואני מפחדת שזה סרטן הרחם?

25/02/2010 | 17:49 | מאת: מעיין
מתוך פורום צוואר הרחם

היי, זאת שוב מעיין שלחתי לך שאלה אך לא ענית, אשמח אם תוכלי להגיב-היי, אני בת 24 עשיתי בדיקת פאפ אשר יצאה לא תקינה. תוצאות הבדיקה הם:OBSERVATION-PATIENT UNDER OBSERVATION מה זה אומר, האם יש לי ממה לחשוש. שכן אני לא מתפקדת ואני מפחדת שזה סרטן הרחם?

קרה לי אותו דבר, התקשרתי אליו, קבע לי תור באותו יום. הוא אדיב, עדין ומקצועי (חתיך....). בסוף יצא שיש לי דלקת קלה... מקבל ברמת אביב. 052-4262488

עשיתי בדיקת פאפ והיא יצאה לא תקינה, זאת אומרת הרופא אמר שאין תאים סרטניים אבל יש גושים לא ברורים , הייתי רוצה להבין מה זה אומר?

פורומים בנושא אבחון פסיכיאטרי
פורום פסיכותרפיה
ליאת ברעוז תענה על שאלות הגולשים בתחומים הנוגעים לפסיכותרפיה, כגון: חששו...
פורום טראומה והלם-קרב
הפסיכותרפיסט ד"ר דרור גרין ישיב על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים בטראומה...
פורום יחסי הורים ילדים וזוגיות
הפסיכולוג אהוד גלבוע ישיב על שאלות הגולשים בנושא יחסי הורים וילדים, ובתו...
ד"ר יעקב חרמון
חשוב לדעת: לאחר מילוי הטופס פרטיך יועברו למרכז השירות של Zap Doctors ומשם לרופאים. לעיתים רחוקות לא נוכל להעביר את הבקשה, או שהיא תועבר באיחור. לכן, בכל מקרה של בעיה דחופה אנו ממליצים להתייעץ עם רופאים בקופ"ח או בבי"ח ולהימנע ממילוי פרטים אישיים, רגישים או חסויים בטופס.
שדות שמסומנים בכוכבית הם חובה