בדיקת מצב פסיכיאטרי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

נטילת כדורים פסיכיאטריים: מיתוסים - ומציאות

החרדה מציפה אתכם? לא מצליחים לקום בבוקר, בעקבות דיכאון קשה? פניתם לטיפול, הציעו לכם תרופה פסיכיאטרית - ואתם חוששים? בניגוד למיתוסים השגויים, כדורים פסיכיאטריים אינם ממכרים ואינם פוגעים בבריאות. בפועל, במציאות: תרופות פסיכיאטריות יסייעו לכם בהשבת צלם אנוש אנשים רבים שיש להם צורך בטיפול באמצעות תרופות פסיכיאטריות, נמנעים מלקבל את הטיפול, בשל מיתוסים שונים (ומפחידים!) שנקשרו במהלך השנים לתרופות פסיכיאטריות שונות. עם זאת, בפועל: לא רק שהמיתוסים האלה שגויים, אלא שעצם אי הטיפול בבעיה - גורם לנזק בריאותי גדול יותר.   המיתוס: כדורים פסיכיאטריים מזיקים לבריאות אחת הטענות הרווחות ביותר היא שנטילת כדורים פסיכיאטריים גורמת לנזקים בריאותיים שונים (כגון: נזקים לכבד, ללב וכו'). האמת היא שכיום כבר יודעים שאנשים שיש להם צורך בטיפול, גורמים לעצמם נזק גדול יותר מעצם העובדה שאינם מטפלים בבעיה.   במצב חרדה מתמדת או במצבי סטרס שונים, מופרשים בגוף חומרים שונים, שיוצרים תגובת שרשרת המשפיעה על מערכות רבות אחרות. המערכת הנפגעת העיקרית היא מערכת החיסון,...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לבדיקת מצב פסיכיאטרי

בריאות הנפש - תמונת המחשה
בריאות הנפש הורים, המתבגר שלכם ישן מספיק? שימו לב: מחקר חדש שנערך בקרב מתבגרים מצא כי קיים קשר בין...
ללמוד עוד על בדיקת מצב פסיכיאטרי
נטילת כדורים פסיכיאטריים: מיתוסים - ומציאות-תמונה

החרדה מציפה אתכם? לא מצליחים לקום בבוקר, בעקבות דיכאון קשה?...

מאת: ד"ר יעקב...
12/09/2018
קשב וריכוז: בחירת האבחון המתאים-תמונה

ניתן לאבחן ולטפל בהפרעת קשב וריכוז בקרב ילדים אצל נוירולוג,...

מאת: ד"ר איריס...
05/07/2007
אשפוז פסיכיאטרי במחלקה סגורה-תמונה

מהם המצבים הנפשיים המצריכים אשפוז במחלקה סגורה? מתי אין...

מאת: ד"ר סבטלנה...
31/01/2017
אשפוז יום פסיכיאטרי: מדוע וכיצד?-תמונה

משבר נפשי? מסגרת טיפולית תומכת, ללא התנתקות מהסביבה הטבעית...

מאת: ד"ר סבטלנה...
26/04/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת מצב פסיכיאטרי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת מצב פסיכיאטרי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום,לפני כחודשיים אח שלי בן ה15 לקח על דעת עצמו 3 כדורי ריכוזון (כדי להתרכז בבית הספר,על מנת לא לקחת ריטלין) באותו הרגע הוא נלחץ נורא וחשב שמשהו יקרה לו הרגיש שהוא עומד להתעלף. במיון הרגיעו אותנו שהכל בסדר בסך הכל נבהל ואין מה לדאוג מכדור טבעי כמו ריכוזון. אך מאותו יום אנחנו תחת מעקב פסיכיאטרי קבוע הילד לא הולך לבית ספר, ירדה לו לגמרי השמחת חיים כל היום רק במחשב לא חוגים לא בית ספר, פעם היה נלהב לטייל וללכת לים היום כלום מתלונן תמיד על לחצים בראש ושואל אותי כל יום אחי מתי זה יעבור לי. אני נואש כדורים לא עוזרים קלונקס הוחלף בציפרולקס 5מג(10מג עשו אותו עם עודף אנרגיה) כל היום במחשב ומחשבות על מתי זה יעבור לו, מחפש וקורא על מה שקרה לו באינטרנט. נראה שהכי קשה לו לפני השינה, הוא לא אוהב להשאר לבד תמיד מחפש לדבר איתי כשהוא לבד בבית בטלפון בשביל לא לחשוב על המצב. טיפול פסיכולוגי לא נראה שעוזר. בלילה אחד הכל השתנה, איך זה יכול להיות בבקשה אני מתחנן תעזרו לי מה אפשר לעשות?

שלום הערכה פסיכיאטרית מלאה מתבקשת לדעתי. שירגיש טוב!

הייתי בטיפול פסיכולוגי קרוב לשנתיים עקב דיכאון . לא חושבת שהרגשתי שאני חוזרת לעצמי אבל לפחות הייתה לי תקוה. העניין הוא שמאז כל עניין חריג או כל התמודדות אני מוצאת עצמי על ספת הפסיכולוג. לאחרונה עקב אירועים בלתי צפויים אני מרגישה את אותן תחושות שהיו לי בתקופת הדיכאון ואני חוזרת אחורה . לא נעים לי להודות בזה בפני הפסיכולוג כי נראה לי שגם הוא מותש . מה עושים ? אולי אני פשוט טיפוס דיכאוני ואין מה לעשות ?

שלום ענבר. בפירוש לא. אין דבר כזה טיפוס דיכאוני. בהחלט יש אנשים שצורת החשיבה שלהם יכולה להוביל אותם לחוויה דיכאונית ועל אלה ניתן לעבוד בטיפול. לא הייתי שולל הערכה פסיכיאטרית לשילוב של נוגדי דיכאון

שלום ד"ר.אני בן 27 ובגלל התקפי חרדה אשר SSRI לא הועילו עבורם, נטלתי קלונקס 2 מ"ג יום יום כחמש שנים עם שיפור רב. לפני שנתיים,הועלה המינון ל-3 מ"ג. חל שיפור נוסף אבל אני מרגיש תשישות עזה, תחושה של האטה(יותר מידי)בפעילות בעבודה זאת למרות שהמנה נלקחת במרוכז בלילה לפני השינה. איך יורדים במינון ל-2.5 מ"ג? ניסיתי בעבר להוריד בעצת הרופא 0.5 מ"ג וחשתי בהטבה בעירנות כבר לאחר יומיים יחד עם זאת, לאחר 5 ימים חשתי בהחמרה בחרדות ולכן חזרתי לקחת 3 מ"ג. אודה לעצתך איך נכון לרדת במינון? האם נדרשת ירידה מדורגת יותר נניח 0.25 מ"ג משך שבוע ואז ירידה בעוד 0.25 מ"ג כך תמנע ההחמרה בחרדה?

לא נכון לבסס את הטיפול בחרדה בתרופות הרגעה כיוון שהדבר יוביל בסופו של דבר לסבילות והתמכרות. מציע לבצע הערכה פסיכיאטרית על מנת לבחון טיפול בנוגדי חרדה למרות הניסיון הלא מוצלח בעבר

ומה אעשה כאשר מדובר בפרופסור בכיר לפסיכיאטריה שכועס כאשר אני מעלה כלפיו את הנושא ורואה בזאת חוסר אמון בידע שלו ובהחלטות שלו?

שלום רב, הבן שלי אובחן בחוסר קשב וריכוז ויחד עם זאת עקב המלצת בית הספר לסייעת הפסיכיאטרית החליטה שכדי שיהיה לו קל יותר כדאי לתת את האבחנה של F41.9 ושל חוסר קשר וריכוז. השאלה הנשאלת האם בשנה הבאה אוכל ללכת להוריד את האבחון הזה של ה-F41.9 מאחר וזה ניתן שתיהיה עזרה בבית הספר של סייעת ? הרי זו הערכה פסיכיאטרית - ניתן יהיה לגשת לרופא ולציין שהוא כבר טוב בכיתה ואין צורך בסייעת ? כי על פניו נראה שמשרד הבריאות (הרופאים) ומשרד החינוך עובדים בשיתוף פעולה. ומן הסתם גם אבחון אחר שגוי שנתנו לבני הורידו אותו . מעבר לזה היכן אבחון כזה יכול להפריע לבן שלי בעתיד?

אפשר לשנות אבחנה על פי מצבו העכשוי של בנך. לאבחנות ישנה דינמיקה ואפשר לשנות על פי בדיקה חוזרת.

פורומים בנושא בדיקת מצב פסיכיאטרי
פורום פסיכותרפיה
ליאת ברעוז תענה על שאלות הגולשים בתחומים הנוגעים לפסיכותרפיה, כגון: חששו...
פורום טראומה והלם-קרב
הפסיכותרפיסט ד"ר דרור גרין ישיב על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים בטראומה...
פורום פסיכולוגיה קלינית של הילד והמתבגר
ירדן פרידון ברשף תשיב לשאלות הגולשים בתחומים הנוגעים לפסיכולוגיה של הילד...