פורום ורידים וכלי דם

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - פורום כלי דם ורידים
3482 הודעות
3452 תשובות מומחה

מנהל פורום ורידים וכלי דם

05/02/2012 | 12:00 | מאת: איתי

שלום אני בן 31, בריא. מזה הרבה שנים יש לי ורידים בולטים בשוקיים. לאחרונה הלכתי להיבדק וכירורג כלי דם נתן את האבחנה הבאה: רגליים חמות, לא בצקתיות דופק נמוש היטב מעל DPA ו- PTA דו"צ דליות בשוקיים דו"צ הוא שלח אותי לאולטרסאונד דופלקס ורידי גפיים תחתונות - אי ספיקה. אלה תוצאות האולטרסאונד: מערכת ורידים עמוקה תקינה דו צדדית GSV משמאל: מורחב ולא ספיק לכל אורכו GSV מימין: לא ספיק לכל אורכו אשמח לשמוע מה משמעות התוצאות ומה הטיפול המומלץ. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

04/02/2012 | 18:00 | מאת: אדי

שלום ד"ר. לחברה שלי הופיעו מספר כתמים סגולים-שחורים שהפכו לאדומים לאחר מספר ימים. הכתמים בגדלים שונים מגודל ציפורן עד לכדור פינג פונג (לצורך המחשה). מופיעים בעיקר ברגליים אך יש גם בידיים 2-3 (קטנים). יש לציין שהיא לא מרגישה כאב כשנוגעים שם כמו שמרגישים שיש שטף דם. שאלתי אותה אם היא מרגישה משהו חריג לטענתה יש בחילה מוזרה, סחרחורת, לחץ בראש, רגליים וידיים נרדמות מהר (בקלות) ששוכבים עליהם. השאלה ד"ר מה זה יכול להיות האם הסימנים חמורים? למי צריך לפנות בקשר לזה? תודה רבה, אדי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ממליץ לפנות בשלב ראשון לרופא המשפחה שיתרשם ואולי ייקח בדיקות דם - אני ממליץ ספירת דם ומשטח דם, ויש לשקול בדיקת רופא עור.

הי, אני בן 25, לפני כמה ימים קיימתי יחסי מין אינטנסיביים עם החברה, יום למחרת הופיע וריד "חדש" על הפין שלי מגע בו גורם לתחושה לא נעימה וכאב מסויים, הוריד לא היה במקום הזה מעולם או לפחות לא שמתי לב אליו, כמו כן הוא מתנפח בזמן זיקפה, כשיורדים למטה ל"התחלה" שלו לחיצה במקום זה גורמת לכאב... ממה זה נובע? האם יש קשר לדלקת? אם מדובר בMONDOR DISEASE אשמח לשמוע האם זה מצב זמני שישתפר ואיך אוכל לטפל בעניין...קבעתי תור לאורולוג אך אשמח לשמוע אפילו השערה אני ממש בלחץ...

שלום האורולוג צריך להתרשם, אך למרות שאין לרוב בכך בעיה מדאיגה, צריך לבדוק האם לא מדובר בפקקת בוריד.

05/02/2012 | 15:51 | מאת: יוסי

פקקת בוירד הכוונה לmondor disease? מה האפשרויות שיכולות להיות? אשמח אם תתן לי את המונח המקצועי על מנת שאוכל להסתכל באינטרנט ולראות האם יש מאמרים מהארץ או מחו"ל על הבעיה.. בכל מקרה קבעתי תור לשלישי הקרוב אך אשמח לקרוא קצת חומר על מנת שאהיה יותר רגוע

שלום רב, לאבי יש פצע שהולך וגדל בכף הרגל , לדברי מומחה לכף רגל , מאחר ואין זרימת דם למקום, הפצע ילך ויגדל עד כדי צורך בכריתה חלילה. אבי בגיל מבוגר מאוד. שלא ישרוד טיפול כירורגי. מה אפשר לעשות, ברפואה המערבית, אולי דיקור, שמעתי על טיפול באוזון.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. אם הפצע אכן הופיע על רקע של בעיה באספקת הדם לרגל, לרוב לא יחול שיפור אלה בעקבות שיפור באספקת הדם באמצעות התערבות ניתוחית או באמצעות הרחבה תחת צינתור. במידה והמצב הבריאותי הכללי אינו מאפשר מעבר של פעולות מהסוג הזה, אכן יש סיכון רב להגיע לכריתת חלק מהרגל. ממליץ להתייעץ עם מומחה לכלי דם העוקב אחריו בנוגע לאפשרויות הנ''ל והוא ישקול יחד אתכם את הסיכויים לעומת הסיכונים. יש מקרים נדירים בהם טיפול כגון תא לחץ או טיפולים מקומיים בהזרקות מקרופגים או בצורות אחרות יכולות לעזור, אך לרוב אינם עוזרים כל עוד יש הפרעה באספקת הדם.

31/01/2012 | 19:58 | מאת: זיאד

שלום אני עברתי תקופה מאוד קשה הייתי בבי"ח, יש לי קרישת דם בוריד שמחבר הלב והמוח. לקחתי תרופות לפי הוראות הרופא כמו קומדין ו סינטרום אבל זה לא עזר לי. עד עכשיו בדיקות הדם לא משתפרות. בדיקת ה PT היא 1.15 !! מה אני צריך לעשות אני מרגיש שהתרופות שלוקח לא עוזרות וגם מצבי הבריאותי וגם ההתנהגותי במצב לא טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אתה מתאר מצב שבו רמת התרופה בדם אינה מגיעה למצב הרצוי. ממליץ שתתייעץ עם המטולוג במרפאת קרישה לגבי אפשרות טיפול בתרופה מדור חדש בשם פרדקסה ובמקביל על טיפול זמני בקלקסן בהזרקות עד תחילת התרופה.

26/01/2012 | 22:17 | מאת: אורית

ביתי התינוקת משכה/צבטה בחוזקה את העור שבגב היד. כתוצאה מכך נוצר מעין גוש קטנה בגודל של שעועית בגב היד. כבר ארבעה שבועות חלפו והגוש לא נעלם. האם יתכן שהיא פגעה בכלי דם ונוצר קריש דם? מה הטיפול במקרה כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אכן ייתכן שמדובר בשטף דם תת עורי שנקרש. אם לא משתפר, תפנו לרופא ילדים שיבדוק בשלב ראשון. אם זו הבעיה, המצב אינו מסוכן אבל יכול להציק.

30/01/2012 | 08:44 | מאת: אורית

תודה רק שכחתי לציין שהגוש ביד הוא ביד שלי ולא ביד של התינוקת. התינוקת משכה בחוזקה את העור שמעל גב היד שלי ונוצרה ג'ולה שנעה מתחת לעור. למי לפנות לכירוג כף יד? מה הטיפול שנותנים? אגב כל שטף דם שיש לי לוקח תמיד המון זמן עד שמחלים.

26/01/2012 | 11:17 | מאת: רותי

האם שימוש במכשיר רטט בחדר כושר יכול לעזור או להיפך לאנשים עם אי ספיקת ורידים?

שלום המכשיר לרוב לא יכול להחמיר בעיית ורידים, לפעמים יכול להקל זמנית מאד על תלונות של נפיחות וכאב אבל אינו יכול לרפא את הורידים.

25/01/2012 | 09:09 | מאת: נוגה

שלום, אבי בן ה-54 עבר לפני כחצי שנה ניתוח להסרת האונה הימנית העליונה בריאה. לפני כשבוע עבר צילום סיטי בריאה וע"פ הצילום "קיים רושם של תסחיף בעורק הסגמנטרי של הריאה הימנית. בדיקה תת אפטימלית להדגמה של העורקים במידה ויש חשד קליני ל- PE נא לבצע בדיקת סיטי אנגיו". משיחה עם רופאת הריאות שלו עולה כי עליו לגשת למיון. שאלתי היא מה לדעתך מצבו ומהן דרכי הטיפול כעת. בתודה מראש, נוגה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך כיון שאביך נותח באותה ריאה, איני בטוח שמדובר בתסחיף ריאתי חדש ולא בקריש דם שנוצר במהלך הניתוח בו נחסם עורק הריאה באופן זמני. עם זאת, לתסחיף ריאות חריף יש הסתמנות של קוצר נשימה וכאבי חזה לעיתים. במידה ואכן הופיעו תלונות דומות לאחרונה, שייגש למיון. אם לא, ניתן לשקול שיפנה למרפאת המחלקה בה נותח עם תוצאות הCT

24/01/2012 | 09:27 | מאת: אורי

לפני כחצי שנה התנפחה לי כף רגל שמאל כתוצאה מצמיד צמוד מידי ופעילות גופנית מרובה. לאחר שבוע ירדה הנפיחות ועברו הכאבים, לפני כמה ימים שוב חזרה הנפיחות בורידים באותה הרגל. האם יש משהו שאוכל לעשות בעצמי על מנת לשחרר את הוריד הסתום? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ שתעבור בדיקת דופלקס ורידי רגלים בשאלה של אי ספיקה. אם יש, ממליץ על בדיקת מומחה לכלי דם שימליץ על טיפול מתאים.

23/01/2012 | 19:05 | מאת: שרון בר

היי, קוראים לי שרון בר אני אשמח אם אוכל לקבל פה קצת כיוון ויידע לגביי מה שנוצר לאימי. אימי היא בחורה בת 56 שעברה אירוע מצער במשפחה (לא ארחיב) ולכן הייתה צריכה לעבור ניתוח ריאות שבעקבותו נוצר לה קריש דם ברגל והרגל התנפחה ונהייתה קשב מאוד,והפכה להיות כואבת עם הזמן. כרגע היא מקבלת מדלל דם בכדור (בהתחלה ניתן לה בזריקה בבטן)וקניתי לה גרביים מיוחדים שאיתם היא צריכה להיות מהבוקר וללכת איתם. אני אודה לך לקבל פרטים איך מתמודדים עם זה מבחינת שיקום הרגל? האם יש דרך שאתה יכול להמליץ לי להקל על אימי? האם יש היערכות של זמן פחות או יותר עד שרואים תוצאות?(כרגע היא כבר חודש וקצת עם הרגל ככה). אודה לך לתת לי קצת יידע בנושא כדי שנוכל להתמודד עם זה ולעבור את זה בצורה הטובה בותר שניתן. תודה והמשך ערב טוב .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שרון בד''כ הגוף מפרק באופן הדרגתי את קריש הדם שנוצר בוריד ואז המצב מתחיל להשתפר. אבל במחצית מהמקרים ישנו נזק לשסתומים שבוריד כך שנגרמת אי ספיקה. מצב זה דורש גרב אלסטי לרוב עד גבה הברך כאשר אינה שוכבת, וכן אני ממליץ להגביה את המזרן כך שהעקב יהיה מעל גבה החזה כאשר שוכבת.

23/01/2012 | 00:42 | מאת: יעקב

שלום...עשיתי בדיקת דופלקס של עורכי הצווואר..צד ימין התפצלות בגובה רגיל..אין שינויים אנטומו פתולוגים. אין הפרעה המודינמית, העורק הבין חולייתי תקין. צד שמאל מוצא העורק הפנימי מעט שינויים באורך הדפנות,אין הפרעה המודינמית, העורק בין חולייטי תקין שאלתי היא:מה זה אומר מעט שינויים לאורך הדפנות?..האם יש איזשהי בעיה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך זהו ממצא רגיל ונפוץ שאינו דורש כל התערבות טיפולית ואין לו משמעות מדאיגה. ממליץ לחזור על הבדיקה עוד 3 שנים אם לא תהיה התוויה אחרת.

19/01/2012 | 12:59 | מאת: עמית

שלום, לפני כשבוע סיימתי אשפוז לא קל עקב דלקת בדרכי השתן + INR גבוה מאוד, בנוסף, היו לי כאבים חזקים בגב ובבטן, היום הכאבים אמנם נחלשו והם נסבלים, אך אני עדיין מרגיש כאב מסוים, חולשה כללית, ותחושה מוזרה ברגל שמאל(איפה שאובחן קריש דם לפני כשנה) שאיני יודע כיצד לקרוא לה, בנוסף, יש לי הרגשה לא נעימה, למרות שאין לי כל דרך לדעת, ש - INR שוב גבוה מאוד למרות שהמינון נותר זהה האם יש צורך לפנות שוב לבית החולים או שמומלץ להמתין לבדיקת דם שבוע הבא? הבנתי ש INR גבוה יכול להוות סכנה של ממש, אך איני מומחה בתחום, תודה ומתנצל על אורך ההודעה, עמית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך INR יכול להעקב ע''י רופא המשפחה, אז תוכלי לפנות אליו אם אכן התוצאה גבוהה יחסית, ואז ישנה את המינון. לגבי הכאבים, ספרי לו על כך וייבדוק אותך.

15/01/2012 | 13:22 | מאת: סלים

אני בן 37 סובל מD.V.T ,היה לי פעמים ברגל ימין בורידים שטחיים שהייתי עוד בן 18-20 ,ובשנת 2008 היה לי דלקת בברך ולא יכוךתי ללכת הרבה זמן ,וכתוצאה מזה היה לי עוד הפעם קרישת דם ברגל שמאל בורידים עמוקים ,שעקב זה אושפזתי בבי"ח נהריה והייתי שם במחקר תחת השגחת ד"ר אנדריי ,ולקחתי קומדין למשך שישה חודשים ואמרו לי להפסיק .מהמחקר יצא שיש לנו בעיה תורשתית בקרישת דם ,התברר שיש לי בעיה בפקטור 5 ליידין הומוזיגות.רציתי לדעת בקשה אם אני יכול לכנס לסאונה או גקוזי או אפילו לעשות כל פעילות ספורטיבית אחרת.עשיתי אולטרא סאונד לפני כמה חודשים ובשטחיים ברגל ימין היה אי ספיקת ספינופמורלית ,ואי ספיקת שסתומים בירך והשוק . ורגל שמאל בסדר. לגבי העמוקים, ברגל שמאל בארבע הורידים יש שרידי פקקת ,ובימין הכל בסדר רק בוריד T.P יש שרידי פקקת . אודה לך מאוד אם אקבל תשובה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לא אמורה להיות בעיה בקשר לסאונה או ג'קוזי. בקשר לורידים השטחיים, קרוב לודאי שניתן לטפל ביעילות. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

14/01/2012 | 17:09 | מאת: יגאל

לדר' גלילי שלום! בעקבות אי ספיקה ורידית ברגל ימין עברתי לפני 4 שנים ניתוח לייזר לפני שנתיים הבעיה חזרה ועברתי טיפול בגלי רדיו. בימים האחרונים שוב חזר אותו כאב מוכר בשוק רגל ימין. מה עלי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. קרוב לודאי שהטיפול בלייזר וכן הטיפול בגלי רדיו, לא פתרו את כל בעיית הורידים, כפי שקורה לא מעט בטיפולים אלה. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים כפי שציינתי קודם, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

13/01/2012 | 15:07 | מאת: כרמית

עברתי ניתוח לקריתת דליות ברגל שמולית עברו שיש שנים היום אני סובלת חום ברגלים וכמו צינורות שזורמים מים חמים מה עלי לעשות בבדיקת דופלר יש לי אי ספיגה היתי אצל רופא כלי דם הציע לי טיפול פולשני

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יש לדעת שרוב הניתוחים לא פותרים את בעיית הורידים כולה. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

11/01/2012 | 19:13 | מאת: אסתר

ערב טוב בעת שהות בבי"ח החדירו לי לוריד מעל כף היד מחט לאינפוזיה, המחט הוצאה לאחר יומיים, המקום היה נפוח במשך שבוע, לאחר שירדה הנפיחות רואים ומרגישים וריד כאילו התקשה, מעט כאב כאשר לוחצים על האזור. האם עלי לקבל טיפול ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום את מתארת מצב של דלקת עם פקקת בוריד בו מוקם העירוי. זוהי תופעה יחסית שכיחה ולרוב אינה מסוכנת. אם הכאבים והאודם בשיפור, אין צורך בטיפול. אם יש החמרה, פני לבדיקת הרופא המטפל שימליץ על טיפול.

10/01/2012 | 23:17 | מאת: רחל

אני בת 18 בריאה. יש לי שנט מהראש עד לקיבה. אני גרה בירושלים ולפעמים מקור, קצות אצבעות הרגלים שלי קופאות ואז חוזרות לעצמן. בחודש האחרון אינני מרגישה את קצה הכהן שלישל רגל ימין ואני ממש לחוצה. האם עלי לעשות משהו בנוגע לכך? מזה? אשמח לעזרה תודה רבה

11/01/2012 | 15:52 | מאת: דר' גלילי

שלום ממליץ בשלב ראשון לפנות לבדיקת רופא המשפחה שיפנה אותך לאחד מהרופאים הבאים לבדיקה - אורטופד, נוירולוג או מומחה לכלי דם.

שלום. ממליץ שתפני לרופא המשפחה שיבדוק ויחליט אם ולאיזה רופא כגון אורטופד, נוירולוג או מומחה לכלי דם להפנות אותך.

07/01/2012 | 19:19 | מאת: אורן

שלום יש תחושה מוזרה בכף רגל ימין אני מרגיש כמו שעומדים על גרעין או קיסם בגודל של סנטימטר אחד אשמח לקבל תשובה שבוע טוב תודה אורן

שלום ממליץ בשלב ראשון שתפנה לבדיקת מומחה אורטופד לכף רגל. אם לא עוזר, פנה בהמשך לנוירולוג.

01/01/2012 | 23:40 | מאת: אורה

האם כשצריך לעשות הליך ברגלים לא עדיף ישר ללכת לצינתור ולא לעשות קודם סי טי אנגיו כדי שהכליות לא יפגעו פעם אחת יותר מידי!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אכן גם אפשרות לפגיעה בכליות נלקחת בחשבון כאשר מתכננים את סוג האיבחון והטיפול אבל צריך להבין שגם צינתור לכשעצמו הינו תהליך פולשני שעלול לגרום לסיבוכים של דימום ופגיעה בעורק בנוסף לפגיעה בכליות ואם למשל לא בטוחים באבחנה של בעיית עורקים או שכן בטוחים אך רוצים לבצע ניתוח, ניתן להסתמך רק על הCTA ואז הרווח הוא המנעות מבדיקה פולשנים. תפקיד הרופא המומחה לכלי דם הוא לשקול את כל הנ''ל ולהחליט על הדרך האופטימלית.

27/12/2011 | 10:12 | מאת: חגית

היי אני בשבוע 27 עשיתי השבוע ספירת דם והיו כמה תוצאות מחוץ למסגרת רצתי לדעת מה זה אומר? NEUT-74.4 LYM- 18 RBC- 3.88 HCT- 35.9 אשמח עם תענו לי בהקדם תודה.

שלום לכל מעבדה יש את גבולות הערכים התקינים. ממליץ שתפני שאלה זו לגינקולוג.

22/12/2011 | 17:22 | מאת: אורי

שלום ד"ר גלילי, אני גבר בן 23, סובל מאי ספיקה ורידית חמורה בספנה הקצרה והארוכה, בשתי הרגליים. המערכת העמוקה, ע"פ בדיקת הדופלר, בסדר. אני מתלבט אם לעבור ניתוח, ואם כן - באיזו שיטה. שאלותיי: 1. האם המטרה של כל השיטות היא אחת - להעלים את הוריד - ורק הטכניקה שונה? 2. אם כן, האם העלמת הורידים החולים לא תעמיס יותר מדי על הורידים הבריאים ובכך תהרוס גם אותם?? 3. במה שקראתי על הטיפולים השונים ראיתי התייחסויות להיבטים של יעילות, כאב, החלמה וסיכונים, אך לא ראיתי התייחסות לעניין הסיכוי להישנות של הבעיה - כלומר איזה מהטיפולים, אם בכלל, מטפל בבעיה לצמיתות? באיזה סוג טיפול הסיכוי לחזרה של הבעיה הכי גבוה? 4. על איזו שיטה אתה ממליץ באופן כללי, על פי הנתונים הכלליים שלי שתיארתי כאן? אני יודע שאתה מטפל בהזרקות קצף במכון מור, ושאתה דוגל בשיטה הזו, אך ממה שקראתי לא מצאתי לה יתרון למעט יעילותה היחסית בטיפול בענפים. האם גם במקרה שבו ההמלצה היא להוציא רק את הספנות עדיפה לדעתך ההזרקה או שאז עדיפים הלייזר/רדיו, כמו שקראתי ברוב המקומות. כמו כן, רופא אחד אמר לי שההזרקות הן מעט פחות כואבות מהשיטות האחרות אולם הן גם פחות יעילות, ורופא אחר אמר לי שהוא משתמש בהזרקות לטיפול בענפים, אך גם זה כרוך בכאב בשל התנפחות והתקשחות הורידים. תודה מראש, אורי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. אענה לשאלותיך אחת לאחת. 1. נכון 2. לא , כיון שהוריד החולה מזרים דם הפוך לכיוון שאר הורידים ובכך גורם עומס כל עוד הוא פעיל וטיפול בו רק מיקל. 3. שיעורי החזרה תלויים בכל טיפול הן בנסיון הרופא המטפל והן בסוג הטיפול. במידה והטיפול נעשה בידים מנוסות, לטיפול בהזרקות מונחות סונר סיכויי חזרה נמוכים יחסית לשאר. ניתוחים גם בידים מנוסות הם בעלי שיעורי חזרה גבוהים. 4. לטיפול בהזרקות מונחות סונר ייתרונות רבים על הטיפולים בלייזר וגלי רדיו - א. לא נדרשת הרדמה, ב. הטיפול מטפל גם בענפים שלא כמו בטיפולים הנ''ל, ג. וריד מפותל לא מונע את הטיפול, ד. אם טיפול ראשון לא העלים את כל הבעיה ניתן לבצע טיפולים נוספים שלא כמו בטיפולים האחרים.

21/12/2011 | 22:48 | מאת: מירב

שלום רב, אני בת 33, כ-5 חודשים לאחר לידה.נוטלת גלולות למניעת הריון באופן רצוף (גלולות של הנקה). מאתמול בערב התחלתי לסבול מכאבים עזים מאחורי הברך ברגל ימין, הכאב הופיע בפתאומיות. בהתחלה היה נראה לי כמו גיד או שריר שנתפס וכואב, מרגע לרגע הכאב התגבר ומשום מה התלוו לזה גם כאבים בראש בצד ימין. נטלתי כדור דקסמול וקיוויתי שאחרי שנת הלילה הכאבים יחלפו. בבוקר קמתי עם אותם כאבים. היום ממש התקשתי לעמוד על הרגל, אך במהלך היום שמתי לב לדבר מוזר, הכאב השתנה והוא דומה מאוד לכאב שיש כאשר יש עווית קשה ברגל אך בעצם אין את העווית. הכאב בא והולך ולא סטטי. בזמן שהכאב עובר אני יחסית בסדר אבל כל כמה דקות (אם אני בעמידה או ישיבה) הכאב ממש גורם לי לצעוק מכאב. ומהרגע שעליתי לשכיבה במיטה לא כ"כ כואב לי, אך מיד כשנעמדת הכאב הנורא חוזר. הוא גם מרגיש לי מפושט ולא מרוכז במקום אחד. האם יכול להתאים לקריש דם ברגל? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קריש דם ברגל ניתן לזהות או לשלול בודאות בבדיקת דופלקס ורידי רגלים שרופא המשפחה יכול לשלוח אותך. התאור שלך לא מאד טיפוסי לקריש דם ברגל אבל גם לא ניתן לשלול על סמך התיאור הזה את המצאות קריש הדם, לכן ממליץ שתפני לרופא המטפל שלך שישלח אותך לבדיקה שציינתי.

22/12/2011 | 15:37 | מאת: מירב

תודה ד"ר על התשובה. אכן היום ביקרתי אצל רופאת משפחה שהפנתה אותי לביצוע אולטרסאונד. אך בבדיקה היא רשמה "דופלקס עורקי רגליים" ולא "דופלקס ורידים". האם זה משנה? תודה

21/12/2011 | 13:52 | מאת: נטלי

לביתי בת ה 17.5 יש ורידים הבולטים בשדיים על רקע עורה הלבן כמו גם סימני מתיחה אדומים. הדבר מפריע לה מאוד עד לרמה של פגיעה בחיי החברה שלה.מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

בקשר לסימני המתיחה, לפנות לרופא עור. בקשר לורידים הנראים לעיין, יש המטפלים בכך בהזרקות או בלייזר. לרוב איני ממליץ על כך.

18/12/2011 | 13:03 | מאת: נגה

שלום, לאמי בת 52 יש רגליים מאוד נפוחות, כמה פעמיים שהיא ביקרה אצל רופאי כלי דם אמרו לה יש לה ברגל איסוף של מים, הדבר מקשה לה ללכת ובשנה אחרונה זה מאוד החמיר, מנופח מאוד מאוד, איך ניתן לטפל בזה? ומה סיבת הדבר? לאיזה רופא לפנות? תודה מראש יום טוב,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום למצב בו הרגלים מתנפחות מנוזלים קוראים בצקת. כדאי למצוא את הסיבה לבעיה כשיכולות להיות מס' אפשרויות. 1. אי ספיקת ורידים - ממליץ לבצע דופלקס ורידים ואם יש בעיה תודיעי לי כי ניתן לטפל ביעילות. 2. בעיות בתפקוד הלב או הכליות. ממליץ שתפני לרופא המשפחה

17/12/2011 | 15:47 | מאת: קוקוס

שלום רב, אולי זה לא קשור אליך ישירות, אבל אני כבר שבוע מחפשת תשובות ולא מתייחסים אליי, אם השאלה שלי לא קשורה אלייך אמור לי בבקשה לאן להפנות אותה, אני כבר אובדת עצות... תודה מראש! בבדיקות דם שלי הכל תקין, רק פופסט חורג : PHOSPHORUS 5.20 MG/DL אני מצרפת את המידע הבא כדי לשאול עליו (לא כדי להסביר): ערכי הנורמה 3 עד 4.5 mg/dl. מה המשמעות של ערכים גבוהים מהנורמה? רמת הזרחן עולה: • בעת תפקוד ליקוי של הכליות. • בעת מחסור בסידן או במגנזיום. • כאשר קיימת פגיעה רצינית בשרירים. • במקרים שבהם קיים עודף בוויטמין D. • במהלך זיהום חריף קשה. האם אלה כל הבעיות או שיש נוספות? 1. האם החריגה שלי בפוספט היא משמעותית או שולית? 2. תפקוד לקוי של כליות - מה הגורמים לכך, כלומר מה יוצר את העודף פוספט שגורם לתפקוד לקוי? 3. איך תפקוד לקוי של כליות מתבטא? 4. מה גורם למחסור סידן או מגנזיום? 5. פגיעה בשרירים- הכוונה בספורט, מתיחה או משהו אחר (ניוון?) ? 6. אם אכן יש עודף בויטמין D, לא רואים אותו בבדיקות דם הרגילות נכון? האם עודף D זה מזיק (האם חייב איכשהו לאזן את זה,איך?) 7. אם מדובר בזיהום חריף- האם יתכן שרק הפוספט חריג? מה עוד צריך להיות חריג אם לא? 8. זיהום חריף- הכוונה לזיהום בדם ? ממה יכול להיגרם? *יש קשר לליחה מוגברת מאד בגרון (ללא דלקת גרון).? מתנצלת אם השאלה לא קשורה לפורום, איזה רופא יכול לתת לי את המענה? תודה רבה רבה !!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. לא נראה לי שזו חריגה מאד מדאיגה וממליץ לחזור על הבדיקה עוד 3 ח'. בכל אופן, תוכלי לפנות לרופא פנימי על מנת שיענה לשאלותיך הנוספות.

17/12/2011 | 13:18 | מאת: דס

שלום רב, אני מטופל עם אספירין מזה כמה וכמה שנים למניעת קרישי דם עקב לחץ דם. לפני ימים ספורים התחילו לי מחושים ברגל והלכתי לרופא אורתופד ששלח אותי לבדיקת דופלקס עקב חשש ל-DVT. DVT זה קרישי דם בורידים למיטב ידיעתי. איך יכולים להיות לי קרישי דם אם אני מטופל עם אספירין?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום DVT וקרישי דם במקומות נוספים בגוף עלולים להופיע גם תחת טיפול באספירין אשר מוריד במידה מסויימת את השכיחות להופעתם אך אינו יכול למנוע לחלוטין זאת.

11/12/2011 | 07:20 | מאת: ליאת

שלום רב, בשבועיים האחרונים, בתחילת כל שבוע אני סובלת מכאבים באצבעות הרגליים. לא נראה שיש נפיחות כלשהי. האם זה קשור לורידים וכלי הדם? יש לציין כי אני נוהגת לעשות פעילות ספורטיבית מספר פעמים בשבוע הכוללת בעיקר ריצה על הליכון כמו כן לוקחת שנים רבות גלולות מסוג הרמונט תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לקבוע על סמך הנתונים שמסרת האם כאבי האצבעות קשורים לבעיית כלי דם. ממליץ שתפני לבדיקת אורטופד ואם תקין, לבדיקת מומחה לכלי דם

10/12/2011 | 23:19 | מאת: רועי

אני בן שלושים אני ואשתי מנסים להיכנס להריוןכבר כחצי שנה,הלכתי לעשות בדיקת זרע והתוצאות לא היו טובות. זכרתי שבלשכת גיוס אמרו לי שיש לי וריד בולט באשכים. עשיתי צילום וגילו שאכן כך הדבר רציתי קצת לדעת פרטים על הניתוח על סיכויי הצלחה ואם זה גם פונקציה של גיל. אני קצת מבולבל מכיוון שהגיניקולוג המליץ על הפריות והאורולוג טען שכדאי לעשות ניתוח והאחוזי הצלחה שלו הם חמישים אחוז.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הניתוח יכול לפתור את בעיית הוריד הבולט אבל פותר את בעיית הפריון רק בחלק מהמקרים. למרות שתחום זה אינו שייך לעיסוקי, ממליץ אכן לשקול לבצע ניתוח, אם יישפר את הספירה משמעותית, מה טוב, אם לא, ללכת על האפשרות שהציע הגינקולוג לטיפולי פיריון.

08/12/2011 | 06:21 | מאת: אלייה

שלום אני בגיל 62 תוצאות בדיקת סונר-דופלר מיום 25.11.11 RT LT 73 60 CCA-PROX 67 50 CCA-DIST BIF 59 57 ECA 64 46 ICA-PROX 57 58 ICA-DIST ימין קרוטיס: אין הפרעה המודינאמית. אי סדירות דפנות ביפורקציה התחלת העורק הפנימי. אי סדירות דפנות העורק המשותף חוליות זרימה תקינה. שמאל קרוטיס: אין הפרעה המודינאמית. אי סדירות דפנות ביפורקציה התחלת העורק הפנימי. אי סדירות דפנות העורק המשותף חוליות חשד לחסימה של העורק. אין שינוי משמעותי לעומת בדיקה מתאריך 15.06.10 אני מבקש הסבר על התוצאות לפני כשבוע התחלתי להרגיש טשטוש בראייה ואני סובל כחודש מסחרחורת שזה בא והולך. לפני חודש אושפזתי בבית חולים עקב סחרחורת קשה וקוצר נשימה במיוחד שהייתי הולך לישון.וגם היו לי הקאות ערב אחד.בהתחלת האירוע הסחרחורת המשיכה עד היום.בבית חולים עשו לי C.T מוח אשר הדגים אזור מעט היפודנסי בחומר הלבן בחלק הקדמי של האונה הפרוטלית משמאל- אוטם?. ללא עדות לדימום אנטרקרניאלי . נאמר לי שיתכן והיה לי אירוע מוחי קטן מזמן שגם לא הרגשתי אותו .לא היה לי צילום קודם להשוואת המקרה.הומלץ לי צילום נוסף בעוד 3 חודשים. השאלה שלי ממה יש לי טשטוש ראייה שהתחילו רק לפני שבוע.האם מתוצאות הדופלר או ממה שהסברתי מתוצאות הC.T.אני רוצה לציין שהייתי אצל רופא עיניים ואמר לי שהבדיקה מהעיניים תקינה לחלוטין. בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך קשה לי לקבוע ממה נובעות התלונות בראיה. חסימה בעורק החוליות הינה ממצא לא נדיר ולרוב אין בינו לתלונות קשר אם כי לא אוכל לשלול זאת. ממליץ על בירור רופא נוירולוג ורופא עיניים נוסף,

07/12/2011 | 20:44 | מאת: סובלת

שלום ד"ר, אני סובלת מזה 6 שנים מידיים קרות בחורף, כל שנה מספר אצבעות מתחילות להתנפח,וקשה לכופף אותן,אם בכלל, אני הולכת כל הזמן עם כפפות מאז, ולאחרונה שמעתי שיכול להיות מדובר במחלת רנו, לפי ההמלצות שלך כאן הבנתי שארגינין מסייע, אני סובלת מהרפס סיממפלקס לביאליס,ולכן לוקחת ליזין באופן קבוע, ודווקא משתדלת להימנע ממאכלים בהם יש ארגינין-שכן ידוע לי שחומצת אמינו זו דווקא "מעודדת" את ההרפס, אני אמורה לגשת לכירורג כלי דם בקרוב, ותהיתי האם לדעתך כדאי קודם לגשת לראומטולוג, מה הטיפול באם מדובר באמת במחלת הרנו,והאם יש קשר לעובדה שאני מרבה בליזין(בין אם במוצרי מזון עשירים בו,ובין אם בתוסף תזונה)? אשמח מאוד לקבל תשובתך והתייחסותך לנושא, אני פשוט כבר ממש מתוסכלת מהכאבים וחוסר ביכולת לתפקד כראוי עם ידיי. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. איני יודע מה השפעת הארגינין על ההרפס. לא ידוע לי על הקשר בין ליזין לתופעות רנו. ממליץ לפנות בכל מקרה לראומטולוג

07/12/2011 | 18:56 | מאת: אתי

ערב טוב ד?ר גלילי, שמי אתי, בת 60. סובלת מאוד מאוד מהוורידים ברגליים. לעיתים קרובות אני מתעוררת באמצע הלילה בתחושה שהרגליים שלי הולכות להתפוצץ! הוורידים מתנפחים בצורה מלחיצה מאוד, ולא מתאפשר לי אפילו להוריד את הרגל לריצפה מרוב שהיא כואבת. מחר אני אמורה לעבור את הניתוח להוצאת הוורידים מהרגליים בהרדמה מלאה אצל ד?ר וייץ מישה. אני עדיין חוששת ולא יודעת מה לעשות. האם הניתוח יצליח ויראה תוצאות טובות או אולי בכלל יחמיר את מצבי. רציתי לקבל חוות דעת ממך, על אם בכלל כדי לי לעשות הניתוח או לטפל בוורידים בשיטה אחרת. ואם תמליץ לי על שיטה כלשהי, תוכל להמליץ לי על רופא מסויים? תודה רבה..

לקריאה נוספת והעמקה

במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

בבדיקת דופלר מלפני כ-3 שבועות, התוצאות הן: לא נמצאה כרגע חסימה או אי ספיקת מסתמים במערכת הורידית העמוקה בשתי הרגליים. כמו כן הודגמה אי ספיקת מסתמים ב- SAPHENO-FEMORAL JUNCTION ובוריד הספון לאורך רגל ימין ובוריד הספון לאורך השוק ברגל שמאל. בנוסף לכך הודגמה אי ספיקת פרפורנטים בשוק פנימית בשתי הרגליים. תמיד עסקתי בספורט (באופן חובבני) ובחודש האחרון (למרות שנדמה לי שהתופעה התחילה בקטן כבר לפני 10 שנים!!!...) אני מרגיש כאבים ברגליים אחרי ספורט וסתם אחרי קימה מישיבה ממושכת על כסא וכד'. לפני כשנתיים עשיתי ספורט מדרגות במשך כשנה (עולים ויורדים מאות ואלפי מדרגות בשבוע). עכשיו כבר לא. לעיתים רחוקות, אני חש גירוד באיזור מסוים (המיקום שונה בכל פעם אבל קרוב לקרסוליים ומעלה לעבר הברכיים) באחת משתי הרגליים, לאחר ימים המקום מתחמם(כן! כמעט "רותח"!), לאחר מכן יש איזשהו "פיצוץ" של הווריד (הכל מתרחש במהלך מספר ימים. כשסיפרתי פעם לרופא המשפחה, הוא מחק...), ואז לוקח די הרבה זמן (כשבועיים?) עד שהמקום נרפא. השיער באיזור זה ברגליים נעשה דליל. כאילו שהמקום הולך וקמל... קראתי מעט על השיטה לטיפולים בניתוח או בלייזר. אני לא יודע מה יש לי ומה מתאים לי. אני מחפש לדעת על הנושא יותר מאשר ביקור בן מספר דק' - אני מבקש להרחיב את הדעת בנושא כדי לטפל ברפואתי לפני שהמצב יחמיר עוד (אני מבין שהייתי צריך לעשות זאת קודם). אני בן 52 ובריאותי היתה ועדיין תקינה. לא מעשן, לא לוקח תרופות. תודה מראש על התגובה דוד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

13/12/2011 | 15:50 | מאת: דוד

תודה על תשובתך! אני מעוניין לטפל במצב משום שכפי שהבנתי ממה שקראתי אודות הנושא, ומתשובתך - המצב החמיר ומן הסתם יחמיר הלאה. שאלתי היא האם ניתן להגיע לבדיקה חוזרת, והפעם במכון מור (לשם הביטחון בתוצאות), דרך שירותי בריאות כללית מושלם פלטינום. אם כן, למי לפנות? (יש לי תוצאות מואסקו לאב בע"מ - מרכז לבדיקות בלתי-פולשניות בכלי דם, מלפני כחודש) כמו כן, הייתי בביקור אצל רופא שקבע שיש לי דליות מימין, ושלפי בדיקת הדופלר שציטטתי בהודעה הראשונה, קבע שיש לי אי-ספיקת ספנה ארוכה מימין, ואי-ספיקת ספנה ארוכה בשוק שמאל. הוא המליץ על ניתוח אנדו-לייזר ברגל ימין בלבד, ואולי אחר כך בשוק שמאל בלבד. זה עולה 1,000 ש"ח במכון או מרפאה ברמת גן (למי שיש כללית מושלם פלטינום). הוא אמר שאחרי הטיפול נדרשים ללכת עם גרב אלסטית ארוכה, עד למפשעה. כמו כן הוא אמר שבכל מקרה לא מבצעים את הטיפול בשתי הרגליים יחד אלא בכל פעם ברגל אחת, עם מינימום של חודש עד חודש וחצי הפרש בין שני הטיפולים. מה דעתך? ובינתיים, האם מותר לי לעסוק בספורט ריצה וכדורסל? האם מותר לי להמשיך לעמוד שעות על הרגליים? (אני מורה) האם אחרי ריצה מותר לי להוריד את הגרביים האלסטיות (אחרי הריצה הורדתי והוורידים "יצאו" החוצה כמו שאף פעם קודם לא יצאו קודם, ובהמשך, עם הרגליים למעלה והגרביים בהמשך - "נכנסו" (הוורידים). תודה מראש על התייחסותך דוד

05/12/2011 | 14:41 | מאת: יעקב

שלום רב בבדיקת דופלקס ורידי שעשיתי לרגל ימין נתגלו התשובות הבאות : " הודגמה פקקת ורידית עמוקה הממלא את חלל הורידים הטיביאלים האחוריים והפרוניאליים באופן חלקי עם עדות לרקנליזציה התחלתית " מכיוון שנקבע לי תור לרופא ששלח אותי לבדיקה זו רק בעוד 3 חודש ,שאלתי האם לבקש תור דחוף בעקבות הבדיקה הנ"ל , והאם אפשר בנתיים לקבל מכם הסבר לתשובה של דופלקס זה . תודה רבה ארז יעקב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מדובר בקרישי דם בחלק מהוורידים העמוקים של השוק. תלוי אילו תלונות יש לך ומתי החלו. אם מדובר על מס' שבועות של תלונות, אין דחיפות אך אם מדובר על סדר גודל של ימים, כדאי להקדים את התור.

03/12/2011 | 21:27 | מאת: לי

שלום ד"ר אני בת 21,בריאה, אבל בשבועיים-שלושה האחרונים יש לי הרגשה מוזרה- כאשר אני שוכבת (ורק בזמן שכיבה) אני מרגישה כאילו "הדם זורם לי לראש" ממש חזק ואני ממש יכולה לשמוע את הזרימה באחת האזניים ויש לי לחץ קל בראש. זה מאוד מאוד מפריע לי לישון. מה יכולה להיות הבעיה?? (אני מטופלת בלוריוואן (כדור 1 לפני השינה) בגלל הפרעות שינה כבר חודש..יכול להיות שזה בגלל זה?, הפסקתי את הלוריוואן והחלפתי לזודרום ב3 ימים האחרונים אבל זה עדיין לא עבר).

שלום לך קשה לדעת מה הסיבה. ממליץ בשלב ראשון שתפני לבדיקת מומחה נוירולוג

03/12/2011 | 12:47 | מאת: אפרת

שלום ד?ר. אני בת 25 ושנים רבות סובלת מכפות ידיים ורגלים לא קרות אלא קפואות ! זה ברמה שאפילו במזג אויר קריר בלבד קופאות לי האצבעות בידיים ברמה שאני צריכה לשבת ברכב 20 ד ולחמם אותם עם חימום כדי שאני אוכל לנהוג. הם קופאות ותחושה שהיד מתנפחת ולא יכולה להזיז את האצבעות. זה לא היה מטריד יותר מידי אבל משום שאני מתאמנת למרתון יש לי אימונים ממש מוקדם בבוקר שעוד ממש קררר ואני גם סובלת בזמן הריצה אך גם אחרי צריכה להמתין המון זמן כדי שאוכל לנהוג חזרה. תודה

ייתכן שאת סובלת מתסמונת רנו. ממליץ שתפני לבדיקת מומחה לראומטולוגיה. בנוסף, תוסף מזון בשם אל ארגינין יכול לסייע.

30/11/2011 | 21:18 | מאת: גבי

באיזה שלב מומלץ לבדוק אם יש אי ספיקה ישר אחרי שיש פקקת או צריך להמתין שיספג הקריש? תודה

כבר לאחר 3 חודשים ניתן לאתר אי ספיקה.

30/11/2011 | 17:36 | מאת: גליה

שלום רב אני מועמדת לניתוח ורידים ברצוני לשאול האם יש רופאים לכלי דם שעושים ניתוח בעזרת גלי רדיו ועובדים עם קופח לאומית?יש לי לאומית זהב תודה גליה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. לפני שאת בוחרת בסוג ניתוח או פעולה מסויימת לטיפול בורידים כדאי שתדעי כמה עובדות. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב

30/11/2011 | 07:55 | מאת: עמית

שלום אני בן 17 לפעמים אני קם עם הידיים מורדמות ובאצבעות אני אוהב לישון על הבטן והידים מתחת לראש האם יש בזה סיכון? צריך ללכת להיבדק?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לרוב אין בכך בעיה מדאיגה, אבל אם זה מחמיר ממליץ שתפנה לרופא המשפחה.

ד"ר שלום. יש לי סקלרודרמה ואחד הסימפטומים זה הרבה נקודות אדומות בפנים (נימי דם) בלחיים ועל גשר האף. נקודות כאלה גם פרושות לי בידיים אמנם זה פחות מטריד אותי. בנוסף לכך יש לי היפופגמנטציה בצואר (מס' כתמים לבנים בודדים). אני מאוד רוצה להיפטר מנקודות אלו אבל אני חוששת שהטיפולים המוצעים כיום יגרמו לי לפיגמנטציה בלתי הפיכה גם בפנים. כאן המקום גם לציין שאני כהת עור (תמנייה). האם אתה מכיר טיפול עם הכי פחות סיכון לפגיעה שכזאת בעור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הטיפול שאני ממליץ הוא ב IPL כלומר אור ממוקד. [חלש יותר מלייזר] . אכן עלול להשאיר פיגמנטציה אך לרוב משתפרת וחולפת. מציע לעשות בתחילה על איזור קטן ולהתרשם מהתוצאות. ההצלחה כמובן תלויה בנסיון המטפל ובאיכות המיכשור.

29/11/2011 | 10:06 | מאת: עינת

שלום רב, בשנים האחרונות אני סובלת מנפיחות באצבעות כפות הידיים ובשנתיים האחרונות זה הולך ומחריף! הן מתנפחות כשמגיע החורף, ובעיקר שידים באות במגע עם מים קרים או קור קיצוני כמו החורף בישראל. כבר די טירטרו אותי בין כירורגים וראומטולוגים אך הם אמרו שהכל תקין ואין הסבר, כל מה שהרופאת המשפחה הציעה לי זה מדללי דם. ניסיתי אפילו רפואה אלטרנטיבית וצום של 5 ימים אך שוב זה חוזר השנה. אני חייבת לציין שתופעה זו מלווה בקיפאון בידיים, ולרוב גם ברגלים, אך בידיים זה מלווה בכאבים לא נורמאלים וגירודים בוערים, ומופיעים לי מעין גושים מתחת לעור, ממש חוסר אונים! אשמח לשמוע אם יש הצעה חדשה בברכה, עינת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אכן הבעיה נשמעת כתסמונת רנו או תסמונת אוטו אימיונית אחרת. מבין שפנית ללא מעט רופאים כולל ראומטולוגים אבל כל שאוכל להמליץ הוא שתפני לחוות דעת נוספת אצל ראומטולוג.

29/11/2011 | 15:42 | מאת: עינת

תודה על התשובה המהירה. האם יש איזה תוסף מזון או תזונה כל שהיא שיכולה לעזור למצב? אולי תמצית או קומפרסים? עינת

28/11/2011 | 19:21 | מאת: משה

אני סובל מלחץ דם גבוה ולאחרונה היו לי סחרחורות. עשיתי בדיקת דופקלס צואר. להלן התוצאות (הן זהות בצד שמאל וימין). העורק המשותף: אין שינויים אנטומו פתולוגיים.הפרעה המודינמית קלה. העורק הפנימי: אין שינויים ואין הפרעה. מוצא העורק החיצוני: הפרעה המודינמית קלה. העורק הבין חולייתי: תקין. המלצות:המשך מעקב דופקלס. ברצוני לשאול מה המשמעות של הפרעה המודינמית קלה? בתודה

שלום לך הפרעה המודינמית קלה זה אומר שיש הפרעה קלה לזרימת הדם שאין לה משמעות רפואית כרגע וממליץ רק על בדיקות מעקב. יש גם לשקול טיפול בתרופות סטטיניות.

28/11/2011 | 13:31 | מאת: סיגלית

שאלה לי לפני כמעט שלשה חודשים עברתי ארוע מוחי קל, כנראה כתוצאה מעישון (קל-בודדות בשבוע) ושימוש של עשור בגלולות הרמונט. את שניהם הפסקתי מיד ואני לוקחת אספירין 100 מדי יום, בת 40 משקל תקין, השאלה: יש לי ברגל ימין מאחורי הברך במקום מסויים כאב כמו שריר תפוס במקום לא גדול יחסית, לא רואים כלום בעין, זה התחיל אחרי מתיחות באימון ומאז חוזר בשבועיים שלשה האחרונים מדי פעם (אני עדיין ממשיכה להתאמן), האם צריך לחשוש שזה קריש דם או שזה באמת יכל להיות שריר תפוס?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ממליץ שתעברי בדיקה אצל אורטופד וכדאי גם לבצע אולטרהסאונד של האזור כדי לברר במה מדובר.

27/11/2011 | 13:46 | מאת: חגית

דר שלום, אני בת 40 בהריון שלישי, בתחילת ההריון נתגלתה הרניה במפשעה בצד ימין שניראית נפוחה ומקרינה לפות מצד ימין, בדיקת כירורג אמר שכרגע אין מה לעשות ולקוות שלא יהיה יותר גרוע, אני מנסה לנוח ולהרים רגליים אך במצב של עמידה יש לי לחץ חזק באיזור, מעבר לכך שאני כרגע בשבוע 22, באותו הצד של ההרניה, יצאו לי ורידים בולטים בירך למעלה ומקדימה ובשוק כמו "קורי עכביש" בצבע כחול נראה כמו מכה גדולה שקיבלתי ברגל. בהתייעצות עם הגניקולוג המליץ על גרביים אלסטיות. עדיין לא רכשתי את הגרביים, אך שאלתי היא האם זה באמת יכול לעזור? האם יש דרך אחרת להקל גם על ההרניה וגם על הורידים? לשימחתי אנו בחורף עם בדים ארוכים וזה לא נראה לעין אבל יש לציין שזה נראה ממש מכוער ולא אסטטי. כמו כן אני שוקלת לבצע ניתוח קיסרי בעקבות ההרניה כי אני מפחדת שמרוב לחץ הלידה זה יכול להחמיר מה דעתך על כך? אני אשמח לתשובתך, תודה מראש חגית.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך פרט לתקופות של שכיבה על הגב עם הגבהה תחת המזרן באזור הרגלים כך שכפות הרגלים יהיו מעל גבה החזה, ולגרבים אלסטים, אין יותר מה לעשות בתקופת ההריון. לגבי ההרניה, בהחלט שיקול להתייעץ עם הגינקולוג על ניתוח קיסרי מהטעמים שהזכרת. לגבי הורידים, ממליץ חודשיים לאחר הלידה שתעברי דופלקס ורידי רגלים, ואם יש אי ספיקה תחזרי אלי ואסביר מה ניתן לעשות.

25/11/2011 | 12:07 | מאת: אלי

ימין קרוטיס: אין הפרעות המודינאמית.אי סדירות דפנות ביפורקציה התחלת העורק הפנימי.אי סדירות דפנות העורק המשותף. חוליות זרימה תקינה. שמאל קרוטיס: אין הפרעות המודינאמית.אי סדירות דפנות ביפורקציה התחלת העורק הפנימי.אי סדירות דפנות העורק המשותף. חוליות חשד לחסימה של העורק. אני מבקש הסבר לתוצאות בתודה מראש

שלום. הפירוש הוא שבעורקים הראשיים המובילים דם למוח יש אמנם רובדים טרשתיים אך הם אינם גורמים להפרעה בעלת משמעות בזרימה. בעורק החוליות השמאלי יש חסימה שלמה, לרוב אין לכך משמעות רפואית והמצב אינו דורש התערבות כל שהיא למעט מעקב. אין כמובן באמור לעיל להחליף בדיקת רופא מומחה.

לחברי הפורום שלום, שמי אלכס ואני בן 27. יש דליות מורחבות בשתי הרגליים והעניין תורשתי. גם אצל הסבא והאבא יש דליות מאוד מורחבות בשוקיים. האבא עבר לאחרונה טיפול חירורגי קלאסי, עם הרדמה וחיתוך הוריד משתי הקצוות. אני מעוניין לעבור גם כן ניתוח בשתי הרגליים ורוצה לשאול באיזו שיטה הכי מומלץ לעבור את הניתוח. לאחרונה שמעתי וקראתי כאן בפורום על שיטת קיטור חדשה. אשמח להיוועץ במומחים. תודה מראש. 

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד, ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

22/11/2011 | 08:56 | מאת: אהרונה

א.נ, מזה כחודשים שלושה מופיעים לי כתמים של דם בצבע חום סגול על הידיים ולאחרונה גם על הרגל. אני מטופלת בכדורים מ-1994 לאחר שהיה לי תעוקת לב . אני לוקחת כדורים: אמלודיפין 5 מ"ג,מקרופירין 75 מ"ג, ובערב פרוסטטין 20 מ" PRAVASTATIN? אני מאוד מודאגת ולכן אני מבקשת את דעתך. בתודה מראש אהרון אסתר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. זו תופעה ידועה ולרוב ללא משמעות מדאיגה. בכל אופן ממליץ שתפני לבדיקת רופא משפחה שישלח ייתכן בדיקות ספירת ומשטח דם וכן ישקול את מצב התרופות.

21/11/2011 | 11:31 | מאת: שלי

שלום, אשמח לחוות דעתך בנוסף לחוות דעת של רופאיי. עברה שנה מאירוע של פקקת ברגל, בדיקות של קרישיות יתר תקינות. יש עדין קצת חסימות בחלק מהורידים אך הרגל מרגישה בסדר, אין כאבים וכו'. קומדין לדילול דם הופסק. מאז הפקקת לובשת גרב אלסטית באופן קבוע עד הברך. רופא כלי דם לא שלח אותי לבדוק לגבי אי ספיקה ורידית והמטולוג אמר שאם יש אי ספיקה היתי מרגישה כאבים לכן הדבר לא נבדק בדופלקס . מה היא המלצתך לגבי זמן המשך שימוש בגרב? ולגבי סוגי פעילות גופנית? האם יש המנעות מסוג מסוים של ספורט בהמשך? תודה רבה שבוע טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. השאלה היא האם הפקקת עירבה את הוריד הראשי העמוק או הורידים השטחיים יותר. ממליץ שתעברי דופלקס ורידי רגלים בשאלה של אי ספיקה למרות מה שנאמר לך . אם יש אי ספיקה, צריך לשקול המשך גריבת גרב אלסטי. אין צורך להימנע מפעילות ספורטיבית.

17/11/2011 | 20:14 | מאת: ג

שלום , אני בת 36 ובמהלך ההריון הרביעי שלי יצא לי וריד בולט ברגל. בשבוע האחרון האזור של הוריד כואב ומרגיש חם, אפילו הרגל נפןחה קצת, הכאב מגיע עד למפשעה. איך מטפלים בזה? למי פונים? מה מומלץלעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד, ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, מסוגל לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפול בלייזר. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

17/11/2011 | 00:34 | מאת: עינת

שלום, ני בת 23. תמיד הרגליים היו נרדמות לאחר ישיבה לא על כיסא, אולם מזה כמה שנים הרגליים נרדמות לי תוך 10 דקות של ישיבה מזרחית,או חצי שעה ישיבה על כיסא - הרופאה פטרה אותי בכך שאמרה שזה דבר נורמלי,אולם זה מאוד מקשה על חיי היומיום- אין יום שלא נרדמה לי בו רגל כמה פעמים,אפילו נסיעהבאוטובוס מעיקה! היתי רוצה לדעת אם ניתן לשנות את המצב? שאלה נוספת היא שהרגליים והיידים שלי תמיד קרות.בקיץ זה יתרון (מלבד בימי חום ממש שאין הן קרות).בחורף הרגליים מקבלות גוון כחלחל והציפורניים ממש כחולות-גם עם 2 זוגות גרביים, בנוסף אם אני מגרת רגל(מכף הרגל עד הברך הן קופאות)יש תחושה קהה מאוד. זה טבעי?אם לא-מה עושים? המון תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ייתכן ומדובר בתסמונת בשם רנו בה יש כיווץ יתר של כלי דם בתגובה לקור. ממליץ שני דברים. א. שתפני למומחה לראומטולוגיה בשאלה של תסמונת רנו, ב. שתפני לבדיקת מומחה לנוירולוגיה בשאלה של תחושות ההרדמות והתגובה לגרד.

16/11/2011 | 23:02 | מאת: רחל

נשלחתי לדופלקס עורקי צוואר בגלל סחרחורות. אני בת 63 ורציתי לדעת אם הבדיקה תקינה. להלן התוצאות: צד ימין: cca proximal 97 cca distal 86 cca bifurc 63 eca 67 ica proximal 65 ica distal 99 vertebrala 97 צד שמאל: cca proximal 75 cca distal 66 cca bifurc 95 eca 118 ica proximal 65 ica distal 128 52 vertebrala תודה

שלום לך לפי הנתונים ששלחת , אין היצרות בעלת משמעות מדאיגה בשלב זה. ממליץ על בדיקה חוזרת עוד 1 שנה לראות שאין החמרה.