דימום בריאות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

התקף לב: סימנים מדאיגים

כאב בטן, קוצר נשימה, לב דופק בפראות או עייפות ללא סיבה. לפניכם 10 סימנים נפוצים להתקף לב; אם אתם חשים באחד מהם, פנו לקבלת טיפול רפואי הסימנים המעידים על בעיה בלב מופיעים כמעט תמיד לפני אירוע לבבי, אך לא תמיד אנו יודעים לשים לב לתרחישים ולפרש אותם. להיכרות עם תסמינים מעוררי דאגה יש חשיבות רבה, שתאפשר לנו לפנות במהירות לקבלת עזרה רפואית. 1. כאבים בחזהעל אף שבמרבית המקרים הסיבה לכאבים בחזה אינה נובעת ממקור לבבי, יש לוודא את הגורמים להם. הסיבה השכיחה ביותר לכאב בחזה ממקור לבבי היא מחלת לב, הגורמת להפרעות בזרימת הדם בעורקים הכליליים המספקים דם מחומצן לשריר הלב. כאשר נוצר פער בין דרישת החמצן של שרירי הלב לאספקת הדם ללב, רוב האנשים יחושו כאב בחזה. הכאב הוא בעל אופי של "תחושת שריפה" והוא עלול להופיע במקומות שונים בגוף, כגון בלסת ובקיבה.מצב קיצוני של הפרעה באספקת הדם לשריר הלב קורה כאשר אחד העורקים הכליליים נסתם לפתע...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לדימום בריאות

רפואה דחופה - תמונת המחשה
רפואה דחופה הקיץ כבר בפתח ועונת הרחצה בעיצומה - זה הזמן לרענן את ההנחיות בכל הנוגע לטביעה וגם לעשות...
צילום חזה - תמונת המחשה
צילום חזה סובלים מתפרחת שמלווה בגירוד עז וממושך? ייתכן שאתם סובלים מאורטיקריה כרונית (סרפדת) העלו...
ללמוד עוד על דימום בריאות
HHT: אדום ולא מיין-תמונה

מחלתHHT הנקראת גם אוסלר-וובר-רנדו, היא מחלה גנטית המתבטאת...

מאת: ד"ר נועם...
01/04/2015
יתר לחץ דם ריאתי: מחלה יתומה-תמונה

מאות בודדות של אנשים בישראל סובלים מיתר לחץ דם ריאתי. זהו...

מאת: מערכת zap...
06/06/2012
התקף לב: סימנים מדאיגים-תמונה

כאב בטן, קוצר נשימה, לב דופק בפראות או עייפות ללא סיבה....

מאת: ד"ר ירון...
14/02/2012
טרומבוזה: לחלץ את הפקקת-תמונה

פקקת (טרומבוזה) עמוקה היא מצב שבו קריש דם נוצר באחד או יותר...

מאת: ד"ר...
05/04/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדימום בריאות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דימום בריאות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אמי עברה סרטן בריאה ולאחר כריתת אונה (לפני 9 שנים) כמו כן כל הטיפולים של כימו והקרנות. לאחרונה אושפזה לאחר דימום ריאתי וטופלה נקודתית בקפלן. משתחררת לבייתה. השאלה שנשאלת יש ל בבית 3 כלבים ועוד כמה בחצר ביתה. הבית מחניק (לדעתי ולדעת מי אחיי, השאלה האם זה מפריע מבחינה בריאותית? חשוב לי לדעת דחוף. שוקלת להעביר אותה לגור אצלי

שלום, הבעיה עם בעלי חיים היא כפולה, אנשים עם אלרגיה לפרווה שלהם והחשש מהעברת מחלות בעיקר בבעלי חיים שמטיילים בחוץ, נוגעים בכל מיני דברים, אוכלים מכל דבר וכו'. אין מניעה מוחלטת אם לא ידועה אלרגיה אבל בזמן שיש דיכוי חיסוני מומלץ להפחית חשיפה כמה שניתן.

הצילו...אני מיואשת בת 42...שלא ממש נהנית מהחיים. לפני כשנה התגלה לי קריש דם בריאה. החלמתי, אך נאלצתי להפסיק את הטיפול בנוגד דיכאון שעשה לי טוב כמה שנים לפני (מדללי דם ונוגדי דיכאון מעלים סיכון לדימומים). במהלך השנה עלו חרדות בלתי פוסקות על כל תחושה לא טובה בגוף, עם כל בדיקת דם, וכו' וכו'. הגעתי למצב שכל כאב הוא משהו מסוכן, והרופאה שלי כבר רואה אותי כל שבוע. לאחרונה הורידו לי מינון של מדללי דם ואמרה לי המטולוגית שאני יכולה לחזור לנוגד דיכאון כי הסיכון פוחת מאחר ואני על מינונים נמוכים. אני חוששת להחליף חרדה אחת באחרת. אני מיואשת. כל הגוף כואב לי ואני מבוהלת מאוד. מדמיינת שזה הנורא מכל. הפסיכולוג המקסים שלי מאוד מעודד חזרה לטיפול תרופתי. השאלה היא עד כמה מצב נפשי מתוח מאוד וחרדתי, יכול לגרום לגוף להרגיש לא טוב? כיצד ארגיע את עצמי כשאחוזר לתרופה, ולא אלחיץ את עצמי מפחדים נוספים? הצילוווווווו...אשמח סתם לכל תגובה תודה תודה

שלום שולה, בהחלט מסכים עם הפסיכולוג שלך שבמידה וניתן מבחינה רפואית לשוב לטיפול נוגד חרדה הרי שהדבר מומלץ. על פניו אני מתרשם שאת במעגל הרפואי לא מעט זמן ועם תחושות פיזיות לא נוחות בלשון המעטה. הדבר לכשעצמו מגרה חרדה ודאגה. עם זאת שימי לב שכשאות הרגעה מגיע את מאפשרת לעצמך לנוח מבחינה מנטלית ולמלא את המחסנים הנפשיים בפעילויות מהנות שמשיבות את עצמך לעצמך. אני מחזק אותך על היותך בטיפול פסיכולוגי. חשובה הכנות והנכונות מול ועם הפסיכולוג להתמודד עם החרדה ולקבוע סדר יום שעוזר להסיח את דעתך מהגוף.

אבא שלי בן 75, מורדם ומונשם. שלושה שבועות. יש לו חיידק או זיהום שלא מגלים אותו ( יש עוד כמה מחלות- כריש דם בריאות, כדוריות דם לבנות מועטות מאוד) עשו לו את כל הבדיקות והצילומים- סיטי מוח,mri ועוד . ולא מגלים. (משערים שיש לו פגיעה מוחית- בלי ממצאים) שמנסים להעיר אותו הוא מתפתל מכאבים לא בהכרה ולא מצליח להתעורר, פותח עיניים, מזיז את הראש מצד לצד, אך לא מגיב שמדברים איתו. רוצים לעשות לו פיום קנה, אבל מעכבים אותנו. פתאום התחלנו לשאול את עצמנו, אולי הוא ישאר צמח והפיום קנה יאריך לו חיים כשהוא צמח ובתרדמת. בבקשה דחוף לנו, סליחה עוד להיום. האם יש למשפחה זכות להחליט ולקבוע, שלא יעשו לאבא פיום קנה, מה אתה מייעץ לנו בכלל בכל הטרגדיה שפקדה אותנו ( אבא מדהים שאין כמותו) תבורך, תודה על העזרה הדחופה. שלומית!

שלום, צריך את הסכמת המשפחה או המטופל לפיום קנה. לדעתי אי אפשר לדעת אם יישאר בתרדמת אבל זה לא תלוי בפיום קנה שרק נותן דרך נוחה יותר להנשים אותו עד שיתאושש.

בת 25, בריאה. לקחתי גלולות במשך 5 שנים והפסקתי לפני חצי שנה בעצת הרופא המטפל עקב מיגרנות שרצינו לדעת אם מקורן בגלולות. מאז שהפסקתי לקחת פחתה משמעותית תדירות המיגרנות, אך ממש לאחרונה אובחנתי עם שחלה פוליציסטית. בהמלצתו של הרופא אתחיל לקחת בעוד כמה ימים גלולות קלייר לטיפול בשחלה הפוליציסטית, וכמו כן מטופלת אצל דיאטנית על מנת להפחית מעט במשקל ולטפל בתסמינים גם מהכיוון הזה. אני חוששת מאוד מקרישיות יתר מאחר ואני יודעת שבחודשים הראשונים לנטילת גלולות הסיכון הוא מוגבר, ורוצה לדעת כמה רחוק צריך ללכת בהיסטוריה המשפחתית בשביל לדעת אם יש סיכוי לנטיה כזו אצלי? יש לאמא שלי בן דוד שאושפז בעקבות קריש דם בריאה. האם זה קרוב מספיק בשביל לקבל הפניה? ואם לא, האם ניתן לבצע את הבדיקות באופן פרטי? איך? תודה על המענה ויום טוב.

שלום לך ההתייחסות היא לקרבה משפחתית דרגה ראשונה