פורום ורידים וכלי דם

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - פורום כלי דם ורידים
3482 הודעות
3452 תשובות מומחה

מנהל פורום ורידים וכלי דם

15/11/2011 | 22:27 | מאת: מגל אלי

שלום רב, אני בן 34 ואובחנתי היום כחולה במחלת ברגר. ברצוני לדעת מה ניתן לעשות ??? (אציין שבשני הרגליים לא הורגש דופק) תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מחלת בירגר מתאפיינת בפגיעה בעורקים בעיקר ברגלים. חשוב מאד להפסיק לעשן במידה ואתה מעשן, כי לרוב עישון מחמיר את הבעיה עד שלבסוף צריך לקטוע את הרגלים. הפסקת עישון משפרת את המצב ויכולה למנוע סיבוכים. פרט לכך אתה צריך להיות במעקב סדיר של מומחה לכלי דם וכן להישמר מפציעות אפילו קלות ברגלים כי הפצע עלול להחמיר מאד.

14/11/2011 | 13:23 | מאת: שירה

אני בשבוע 16 להריון, לאחרונה התגלו ורידים בולטים בירכיים הפנימיות וכן נפיחות באיבר מין , כשאני עומדת מעל חצי שעה אני מרגישה כאבי תופת באיזור המפשעה. ממה זה נובע והאם יש סיבה לחשוש?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קשה לקבוע בלי בדיקה ממה הנפיחות אבל ידוע שהריון יכול לגרום לנפיחות בורידים ברגלים ובאיבר המין במנגנון של לחץ הרחם על ורידי האגן וכן הורמוני השליה שגורמים להרחבת ורידים. לרוב אין לכך משמעות מדאיגה אם כי התופעה מטרידה. ניתן להקל ע''י שכיבה עם הרגלים מעל גבה החזה באמצעות הגבהת המזרן ע''י שמיכה מקופלת תחתיו. לאחר ההריון לרוב יש שיפור משמעותי.

13/11/2011 | 22:32 | מאת: שירז

שלום, שמעתי על הנזק של אי ספיקה ורידית לאחר פקקת ברגליים. לא מובן לי דבר אחד שמאוד מציק לי, האם העובדה שלובשים גרב אלסטית לא מונעת את התופעה? קראתי הרבה מן השאלות בנידון באינטרנט והבנתי שהגרב מונעת סיבוכים מאוחרים של פקקת... ולמרות זאת לאנשים יש אי ספיקה? אם אי אפשר למנוע עם הגרב את התופעה אז כיצד אפשר למנוע ולדעת שהיא לא קיימת? והאם מעט נפיחות לאחר ספורט או הליכה היא בהכרח סימן לאי ספיקה? מודה מראש על ההתייחסות והתשובה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. גרב לא מטפלת בפקקת אלה רק מורידה סיבוכים שלה כגון נפיחות או כאב. ניתן לאבחן אי ספיקה באמצעות דופלקס ורידי רגלים שזו בדיקה שרופא המשפחה יכול לשלוח. נפיחות לאחר הליכה אינה אומרת שהסיבה אי אי ספיקה אך יכולה להיות בשל כך.

שלום, לבתי בת ה-12 יש גוש מעל הברך שהתגלה כהמנגיומיה.היא קבלה טיפול אחד של זריקות, סקלרוזציה. לאחר מספר חודשים הכאב בברך חזר, כשהיא עושה פעילות גופנית מאומצת כמו: ריצה, הליכה רבה, קפיצות על חבל, יש לה כאבים. הרופא עקב כך, הציע לעשות שוב את תהליך הזריקות, סקלרויזציה. האם זה הפתרון? מה עוד אפשר לעשות כדי לפתור את הבעיה הזו? אודה לכם על תשובה מהירה, כיוון שהטיפול ביום שני הזה. 12/11/11

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך קשה להשיב בלי לבדוק אבל קיימות גם דרכים נוספות כגון הזרקת חומרים אחרים , ניתוח ובמקרים מסויימים מתן תרופה מסוג דרלין - חוסמי בטה.

12/11/2011 | 09:46 | מאת: ע

אני חולה בסקלורודרמה ויש לי בעיה בריאות מועמדת להשתלת ריאות.לפני כ-3 שנים היתה לי קריש דם בכתף ומאז אני מטופלת בקומדין. האם ניתן בשלב כלשהו להפסיק את הקומדין? או שכל חיי אצטרך לקבל אותו. אודה לתשובתכם ע.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך החלטה בדבר הפסקת טיפול בנוגדי קרישה תהיה מול ההמטולוג ממרפאת הקרישה אשר ישקול האם יש קיום בעיה של קרישיות יתר ומה חומרתה ולפי כך יחליט.

10/11/2011 | 20:30 | מאת: ד

שלום רב, אני בת 26 ולאחרונה קורה לי, בעיקר שקר, שהכפות הרגליים של מחווירות ורק לאחר זמן מה, הן נהיות סגולות ואחכ חוזרות לעצמן.אני לא מרגישה כאב, אלא ממש חוסר נוחות. ממה זה יכול לנבוע? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ייתכן שמדובר בתגובת כיווץ יתר של כלי דם לקור או בתסמונת בשם רנו. ממליץ ליתר ביטחון שתפני לבדיקת רופא ראומטולוג בשאלה של תסמונת רנו שככלל אינה מדאיגה אבל לעיתים קשורה לבעיות אחרות.

08/11/2011 | 00:40 | מאת: יסמין

דר? שלום! אני בת 28 הריון שני ידועה כסובלת מקרישיות יתר עוד מהריון קודם . אני בשבוע 27 וככל שההריון מתקדם כך המצב מחמיר יותר.. בשני רגלי ועד המפשעה ואני עמוסה הוורידים מנופחים וכואב גם באיזור הפוט הכל גם שם מנופח ומעוות.. עשיתי בדיקת דופלר בשבוע 18 בבדיקה נמצאה אי ספיקה .. שאלתי היא האם מומלץ לעשות שוב בזמן הקרוב בדיקה נוספת אם להרגשתי המצב החמיר .. הטיפול שקיבלתי עד עכשיו הוא גרביים אלסטיות מכף רגל ועד למעלה.. רופא הנשים המליץ לשמירת הריון. האם יש טיפול נוסף לעזור לי להפחית את הכאבים?? תודה מראש יסמין!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שלום לך בזמן הריון ישנם שני גורמים להופעת ורידים בולטים – דליות באזור הנרתיק. האחד, לחץ הרחם על ורידי האגן, דבר שגורם להפרעה בזרימת הדם בורידים מהאגן וגם מהרגלים וכתוצאה מכך הורידים מתחילים להתרחב ולבלוט, וגורם שני הוא רמת ההורמונים הגבוהה ממקור השיליה שגם גורמים להרחבת כלי הדם . לאחר הלידה באופן הדרגתי לרוב המצב חוזר לקדמותו. ממליץ בזמן ההריון להגביה את הרגלים מעל גבה החזה בשכיבה בלילה וכל כשעתיים ל10 דקות ביום אם ניתן. לאחר הלידה ממליץ לטפל בורידים באופן יעיל ונוח במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד, ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, מסוגל לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפול בלייזר. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

אחותי בהריון, בחודש רביעי, וגילו אצלה עכשיו כריש דם חיצוני, ולאחר בדיקות אולטרסאונד מעמיקות גילו שזה גם פנימי. המליצו לה על מדללי דם וכעת שגילו את הפנימי, הכפילו לה את המינון. היא משתמשת גם בגרביים מיוחדות.. השאלה היא: *האם יש דרך נוספת לטיפול בכך? *האם זה מסכן את ההריון? *האם יש לה סיכויים להתרפא, מכיוון שהרופאים רק הלחיצו אותה ואותנו ולא היו ממש אופטימיים בנדון. אשמח לתשובה מהירה. וממש תודה לך :)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הריון גורם למצב של יתר קרישיות אך אחותך צריכה לעבור גם בדיקה לנטייה לקרישיות יתר. המשמעות של קרישים עמוקים ברגל היא טיפול בנוגדי קרישה ל3-6 חודשים ובהמשך ביותר ממחצית מהמקרים טיפול מתמשך בגרב אלסטי. מצב של קרישיות יתר עלול לסכן הריון אך קרישים ברגל לא מסכנים באופן ישיר הריון אלה במקרה של סיבוך של תסחיף לריאה שהינו סיבוך לא נפוץ.

07/11/2011 | 14:01 | מאת: יעקב

שלום רב נשלחתי לבצע בדיקות בגלל שהתלוננתי שהיה לי כאב ראש חד שבינתיים לא חזר על עצמו . תוצאות בדיקה שקיבלתי הינם: peak sys velocity CCA =LT100 -RT74 ECA LT100-RT78 ICA prox=LT73-RT55 יכום:"רבדים טרשתיים קטנים במוצא ICA ללא הםרעה המודינמית . רופא המשפחה אמר לי שהכל בסדר . שאלתי :מה הכוונה לרבדים טרשתיים קטנים . האם יש צורך במעקב או טיפול (אני לוקח טיפול נגד כולוסטרול)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הבדיקה אכן תקינה. רבדים טרשתיים קטנים מאד נפוצים וטוב שאתה לוקח טיפול בסטטינים.

06/11/2011 | 12:05 | מאת: איריס

מבדיקה שעשיתי לפני כ-15 שנה נאמר לי אני סובלת מיתר קרישת דם (חיי היום יום תקינים לחלוטין) האם אני יכולה לעבור את הטיפול סקלרותרפיה על מנת להעלים את נימי הדם ברגליי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום תוכל לעבור את הטיפול רק ציין את המידע לרופא המטפל לפני הטיפול

05/11/2011 | 14:13 | מאת: מיקי

שלום, אני בת 65 ולאחרונה עברתי בדיקת דופלקס בורידים השטחיים, אינני מבינה את משמעות התוצאות, אשמח אם תסבירו לי מה הכוונה באי ספיקה ספנו פומורלית, אי ספיקת שסתומים בירך ובשוק, רפלוקס מעל הדליות המורחבות ואין אי ספיקה ספנה הקטנה.תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. מדובר בבעיה בורידים פנימיים ברגל ובענפים שלהם שנקראת אי ספיקה. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד, ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, מסוגל לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה

03/11/2011 | 20:27 | מאת: נטלי

שלום, אני בת 32 ולפני שנתיים היה לי תסחיף ריאתי בריאה ימנית (בעקבות גלולות).מאז אני לוקחת קומודין או מזריקה קלקסן.הרופא שמטפל בי טוען שאצטרך לקחת קומודין כל חיי. בבדיקות דם גנטיות לאחר התסחיף התגלה שיש נטיה גנטית לקרישיות. גם בשתי הלידות שקדמו לתסחיף הילדים נולדו במשקל נמוך(2 קילו) שלאחר האירוע הוסבר לי שזה בגלל הקרישיות. היום אני שוקלת להיכנס להריון. האם הדבר אפשרי לאחר תסחיף? ואם יש בזה סיכון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הריון עלול להגביר נטייה לייצירת קרישים, לכן ממליץ שתתייעצי בשאלה זו עם ההמטולוג במרפאת קרישה.

02/11/2011 | 13:23 | מאת: רון

שלום , האם שנה לאחר דיויטי ברגל צריך לאגוד גרב אלסטי? (יש עדין שאריות שחוסמות את הורידים ולא ידוע על נזק של אי ספיקה ורידית) כלמר האם אני ממתין עד שיעלמו כל החסימות ואז מוריד גרב? תודה רבה שמח שיש מקום לשאלות הללו באינרנט

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לרוב יש צורך בגרב אלסטי לאחר DVT כיוון שבחלק גדול מהסובלים מכך יש הרס של שסתומים ונגרמת אי ספיקת ורידים העלולה לגרום לנפיחות ברגלים, כאב ואף פצעים. ממליץ שתעבור דופלקס ורידי רגלים על מנת להעריך האם קיימת אי ספיקה.

02/11/2011 | 12:49 | מאת: סיגלית

יש לי אי ספיקה ורידית בשתי הרגלים האים אתה ממליץ ללכת לניתוח והאים זה חוזר לאחר ניתוח או שכדאי טיפולים אחרים? האים ההחלמה מהניתוח קשה והאים יש מגבלות לאחר ההחלמה וקשים בתפקוד לאחר ההחלמה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. ניתוח ניכשל ברוב המקרים לפתור את כל הבעיה ויש כיום דרכים טובות ונוחות בהרבה . במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד, ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, מסוגל לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפול בלייזר. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

01/11/2011 | 21:53 | מאת: גלי

אני בגיל 56 ,שוקלת 79 קג.ללא כאבים בגוף.מעל כשנה אני חשה כובד ברגליים בפרט כאשר אני קמה בלילה וקשה לי ללכת .אני מרגישה שרגליי שוקלות טונות.יש לי ורידים במקומות שונים ברגליים אך הם לא מכאיבים לי.סובלת מכולסטרול גבוה 300 . לא נוטלת תרופות כלשהן.עושה הליכות 4 פעמים בשבוע.עשיתי לפני שנה דופלר ברגליים והיה בסדר. מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. כבדות היא תחושה שעלולה להיגרם מבעיה בורידים. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד, ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, מסוגל לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפול בלייזר. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

31/10/2011 | 22:57 | מאת: רותם

היי רציתי לדעת ביצד באה לידי ביטוי אי ספיקה ורידית ברגל? יכול להיות שבגלל שהיה לי פקקת יש לי אי ספיקה ואני בכלל לא מודעת לכך? או שהיא מורגשת מאוד ? תודה על המידע

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אי ספיקה יכולה להיגרם באופן תורשתי או מפקקת. הביטוי יכול להיות ורידים בולטים, ו או נפיחות ולעיתים כאבים ושינויי צבע עד דלקות ופצעים. ניתן לאבחן זאת באמצעות אולטרהסאונד ורידי רגלים עם דופלר. במידה ויש אי ספיקה במערכת הורידים השטחיים שזו הנפוצה ביותר, ניתן לטפל ביעילות רבה.

29/10/2011 | 12:56 | מאת: אילנה

שלום אני בת 24 כל הזמן הייתי רגישה כל מכה יבשה מופיע לי סימן כחול ..לאחרונה הופיעו לי סימנים כחולים כתמים על השפתיים..והפנים. במיוחד אחרי נשיקה סימנים כמו של "איקי" על הפנים ממה זה נובע? תודה

שלום. לרוב אין לכך משמעות מדאיגה. בכל אופן ממליץ שתפני לרופא המשפחה שייתכן וישלח לך בדיקות דם - ספירת דם ומשטח דם.

28/10/2011 | 14:59 | מאת: מעיין

שבת שלום היום בבוקר הסתכלתי במראה וראיתי בחזה עצמו וירידים על החזה מה שבחיים לא היה לי רציתי לדעת אם זה נורמלי או שזה מחייב בדיקה יש לי גם כאבים בבטן התחתונה ולפעמים סחרחורות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אם מדובר ב'חוטים כחולים' שאינם בולטים, אין לכך לרוב כל משמעות, אם לעומת זאת מדובר בורידים בולטים כחבלים, כדאי להיבדק אצל רופא משפחה בשלב ראשון

27/10/2011 | 15:10 | מאת: אורן

ד"ר שלום, 1. שאלה בנושע לאימי - בת 60, לפני כשבועיים נחבלה, כתוצאה מכך שבר בשוקית (Malleolus lateralis), טופלה ע"י קיבוע גבס. 2. בביקורת מאמש (26/10) ולאור כאבים ברגל, עלה חשש ל-dvt. 3. בוצעו בדיקות-דם ודופלר שככל הנראה אימתו את החשש. לפיכך אושפזה, עדכנית מטופלת ב'קלקסן' 80 מ"ג (פעמיים ביום) + הרופא עדכן שבכוונתו להוסיף בהמשך גם קומאדין - לצערי, הרופא לא ממש מסביר מה היו תוצאות הדופלר ובדיקות הדם. 4. האם יש מקום לחשש, או שמדובר בהליך רגיל ? מה רצוי לעשות במצב כזה - המשך אישפוז ומדללי-דם או מנוחה מוחלטת ? בברכה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום DVT הינו היווצרות קריש דם בוריד העמוק ברגל כתוצאה מהחבלה ומהקיבוע. לרוב מקובל לטפל בנוגדי קרישה 3-6 ח' לאחר האיבחון, ובחצי מהמקרים יש צורך אח''כ בגרב אלסטי באופן קבוע. ישנה סכנה לחלק קטן מהסובלים לתסחיף לריאות בשבועות הראשונים לאחר האיבחון.

26/10/2011 | 13:21 | מאת: שגיא

שלום, אני נוטל ריטלין la מזה תקופה. צידי פעם, לא תמיד, כשאני מתאמץ ומתרכז, מופיע לי כתם שנראה כמו שטף דם בדיוק בחלק שבין הגבות, שנעלם אחרי כמה ימים. זה מופיע לי רק כאשר אני נוטל את התרופה, אבל לא תמיד. האם זה צריך לעורר דאגה? תודה,שגיא

שלום ממליץ שתתייעץ עם הרופא שרשם לך את התרופה.

25/10/2011 | 22:04 | מאת: אנונימית

שלום לאחר כעשר שנות עבודה בישיבה במשרד החלפתי תפקיד וכרגע אני בעיקר מסתובבת כל היום שאלתי היא אילו סכנות/סימפטומים מופיעים בשל החלפת תפקיד זה האם הליכה ממושכת ברוב שעות היום הלוך חזור למרחקים לא ארוכים כ-6-7 שעות ביום עם הפסקות בניהם מתוך 9 שעות עבודה לא גורמים לבעיות של הופעת ורידים ונימים ברגליים וסיבוכים אחרים כתוצאה מהליכה זו? יש לציין שכל ההליכות הללו נעשות על נעל שטוחה (כפכף אורטופדי בקיץ ונעליים סגורות בחורף לא עקבים) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. לרוב הליכה מסייעת בנושא ורידים לא תקינים ואינה גורמת להחמרה בהם או להופעתם

25/10/2011 | 00:57 | מאת: ענת

בת 64. אובחן סרטן ריאות מסוג תאים לא קטנים לפני שנה וחצי. נוטלת אירסה מאז. לפני שבוע הגעתי למיון בעקבות נפיחות ברגל אשר אובחנה כפקקת. נוטלת זריקות וכדורים לדילול הדם. שאלתי : 1. עד כמה יש קשר בין ממאירות לקרשיות יתר? 2. תוך כמה זמן תשוב הרגל למצבה הנורמאלי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. ממאירות אכן עלולה לגרום או להגביר נטייה לקרישיות יתר. תלוי איזה וריד נפגע מהפקקת. אם וריד עמוק מרכזי, יכול להיות נזק לטווח ארוך הדורש גרב אלסטי בנוסף לטיפול בנוגדי קרישה שמוגבל למס' חודשים. אם הבעיה בוריד שטחי, צריך לבדוק אם נותרה אי ספיקה לאחר מס' חודשים ולשקול טיפול מתאים.

אני בן 30 ויש לי מעט נימים בולטים ברגליים (מעל ברך ימין, בקרסוליים ובשוק שמאל). 1. האם יש צורך להיבדק אצל רופא ואם כן האם ניתן לעשות זאת דרך קופת חולים? 2. האם פעילות גופנית בחדר כושר (ריצה והרמת משקולות) מומלצת? (אני שוקל להפסיק פעילות שהתחלתי לפני מספר חודשים)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לרוב אין לנימים כל משמעות רפואית. יש אנשים מסויימים עם נטייה לנימים שגם פעילות גופנית עלולה לגרום להגברה בהופעתן.

23/10/2011 | 19:52 | מאת: אלה

שלום! יש לי ורידים רבים ובולטים ברגל שמאל, כל הרגל נפוחה ולעיתים מופיע גירוד חזק מאוד למשך מס' ימים. חשןב לציין כי התופעה החלה בהיריון הראשון וכיום אני לאחר 3 הריונות והבעיה גברה והתחזקה. האם יש לכך טיפול? לאיזה רופא עליי לפנות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. התופעות שאת מתארת אופייניות לבעיה שנקראת אי ספיקת ורידים. נהוג שמטפלים בה מומחים לכלי דם. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד, ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, מסוגל לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפול בלייזר. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

21/10/2011 | 08:30 | מאת: ליאת

בעלי,50,עבר אירוע מוחי ב4.10.11.(הקיא המון,איבד הכרה) אושפז בנוירולוגיה.בCT מוח=היצרות בעורק הורטברלי ימני 50-60% ללא משמעות המודינאמית.בMRI בפרוטוקול דיפוזיה=לא הדגים איסכמיה כלל..הרושם של אירוע סיכמי ללא השארת חותם והומלץ טיפול שמרני מאשר צינטורי. כ ב7.10. חש ירידה בשמיעה אוזן ימין ושוב אושפז במח' א.א.ג שם טופל בסטרואידים במשך שבוע ואינהלציות קרבוגן.בבדיקת שמיעה חוזרת ללא שינוי משמעותי מבדיקה ראשונית.OAE מימין שלילי.הוחלט על הזרקת סטרואידים ישירות לאוזן במהלך האישפוז סבל מסחרוחורות וכאבי ראש.שוחרר ב16.10.11. ב 18.10.11 איבד הכרה ושוב אושפז בפנימית בשל ברדיקדיה 43 לח"ד123/43.כאב ראש וסחרחורות.הופסקו:נורמלול 50,רמפריל 2.5 דיזותיאזיד 25 הורד לחצי ושומרים לח"ד של 150 כרגע.ממשיך פלוויקס ואספירין,ליפיטור ואגיסרק 3 פעמים ביום.ברקע,יל"ד,חוסר B12'מעשן כבד(1.5 קופסא במשך 30שנה,היפרליפדמיה.מה הבדיקות הדרושות,מה הכיוון,האבחנה והטיפול הנכון? מי המחלקה המתאימה במצב זה? לא רוצה לחכות לאירוע נוסף!!! תודה רבה!!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מסתמן שהכל מכוון לבעיה באוזן הפנימית ואיבר שיווי המשקל. ממליץ לפנות למומחה לאף אוזן גרון.

19/10/2011 | 17:24 | מאת: שאלה

היי, איך אפשר לדעת אם יש או אין אי ספיקה ורידית? האם אחרי פקקת ברגל מחייב מצב של אי ספיקה ברגל? הפקקת שהיתה לי ברגל כבר דיי ישנה, עברו 8 חודשים האם אתה לא ממליץ על עמידה ממושכת? איך עוזרים לגוף להמיס קרישי דם וכמה זמן לכל היותר יכול לקחת לקרישי דם ברגליים להתמוסס?? בברכה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בדיקת דופלקס ורידי רגלים = אולטרהסאונד+דופלר מאתרת באופן מאד אמין נוכחות אי ספיקה ו\או פקקת. בערך במחצית המקרים לאחר פקקת נשארת אי ספיקה כרונית בורידים. כשיש אי ספיקה, לא מומלץ לעמוד באופן ממושך ומומלץ להעזר בגרב אלסטי. במצבים חריפים של מס' שעות - ימים ניתן להזריק לוריד חומר ממיס קרישים במסגרת אישפוז בבית חולים. חשוב לדעת האם הפקקת שטחית או עמוקה , כי אם במערכת השטחית, ניתן לטפל ביעילות באי הספיקה.

22/10/2011 | 18:22 | מאת: שאלה

אם כך במידה ונגשתי לדופלר ורידי רגלים ולא צוין על ספיקה או אי ספיקה ורק על נוכחות פקקת סימן שלא קיימת אי ספיקה? מציינים בכל דופלר ורידי רגלים תחתונות אם יש אי ספיקה או לא? שוב תודה

17/10/2011 | 20:13 | מאת: מורן

שלום, אני בת 23 ולפני כחודשיים היה לי חשש ל DVT אשר נשלל. הייתה לי נפיחות ברגל שמאל, קושי בהליכה וכאבים מאוד חזקים אני סובלת מדליות בורידים השטחיים אי ספיקת דם בספנות השטחיות חלק מרופאי כלי הדם המליצו על ניתוח לייזר לוריד השמאלי וחלק לא המליצו (אמרו שמוקדם מדי) היה לי גם חשש לקריש באחת הדליות שלטענת הרופא חלף מעצמו- היתכן? איך? שאלתי היא: האם אתה ממליץ על רופא/ בדיקות מסוימות אשר יעקבו אחר מצבי הרפואי שכן כבר התבלבלתי מכל הרופאים והדעות שלהם ועובדה שהיו לי כאבים מאוד חזקים ולא עלו מה זה היה כמו כן, האם לייזר להסרת שיער ברגל או בכל מקום אחר בגוף יכול להגביר קרישיות במקרה שלי? מדובר על לייזר על בסיס חום וגלי אור. האם כדאי להימנע לגמרי או שאפשר לעשות על בסיס חום? יש גם על בסיס קור- מה לעשות? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. לייזר להסרת שיער לא אמור לגרום לקרישי דם. ייתכנו קרישי דם בורידים שבהמשך נעלמים בהדרגה. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד, ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, מסוגל לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפול בלייזר. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

16/10/2011 | 09:51 | מאת: שרית

שלום רב, לבעלי היה מקרה DVT ברגל לפני כשנה, ומאז הוא נוטל באופן קבוע קומדין, וה-INR שלו מאוזן על 2.5. שאלתי היא האם הוא יכול לעשות עיסויים. תודה מראש, שרית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום התשובה היא כן מאחר וחלף זמן רב מאז הפקקת.

14/10/2011 | 15:42 | מאת: יעלי

שלום רב, סבי בן 82. התגלתה אצלו מפרצת בטנית ברוחב 6, שלב מתקדם. הוסבר לו שאין אפשרות להכניס סטנט - אין מקום. האפשרות הנותרת - ניתוח בטן. סבי ממרב לניתוח בכל תוקף - האמת שאני יכולה להבין אותו. חשוב לי רק להבין מה זה אומר על תוחלת החיים שלו? - אנחנו מתכננים עבורו מספר ארועים, כולל נסיעה לחו"ל. בשלב כמו שהוא נמצא בו - מה המשמעות לגבי תוחלת החיים? אודה על תשובה כנה וישירה... תודה, יעלי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. מוגדר שהתרחבות של אבי העורקים מעל 5 ס''מ בבטן דורשת טיפול. הסיכון הוא של התנקבות ופריצת המפרצת מה שגורם לדמם מסיבי ולסיכון למוות של מעל 90%. במצב של מפרצת בקוטר של 6 ס''מ הסיכון לדימום מהמפרצת כל שנה הוא 10-20 אחוז. אבל יש לקחת בחשבון שרוחב המפרצת עלול לגדול ואז גם הסיכון לדמם עולה.

13/10/2011 | 20:36 | מאת: ליאת

היי, עבר מעל חצי שנה מאז פקקת עכשיו יש שרידים שעדיין חוסמים את הורידים. הומלץ על ידי מומחה כלי דם להתמיד בהליכה מרובה, חצי שעה הליכה כל יום.... לפני שהיתה לי את הפקקת נהגתי לעשות ספינינג והיתי רוצה מאד לחזור לפעילות זו, הומלץ לי לעשות רק הליכה ולא ספיניג כדי לא לאמץ את החלק העליון של הרגל לא ברור לי כל כך מדוע והיתי שמחה לקבל את המלצתך לגבי סוג הספורט עלי לעשות כעת... תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בד''כ לא צריכה להיות בעיה עם ביצוע ספורט מאומץ כמו ספינינג חצי שנה לאחר הפקקת, אבל כמובן שלא ממליץ לעשות זאת אם מופיע כאב או נפיחות בקשר לפעולה.

12/10/2011 | 15:50 | מאת: שרי

אבי סובל כבר כחצי שנה מכאבים עזים המתחילים מכתף ימין לאורך כל היד, וכן השריר ביד כמעט וכולו נמס, יש רק את פיסת העור שנותרה, הוא מרגיש כי אין מעבר של דם בעורקים שלו מאחר והיד הרבה פעמים נרדמת והוא מרגיש כנכה. האם הדבר אכן יכול להעיד על בעיה בכלי הדם ביד? תודה רבה על המענה

שלום לך סביר יותר שהסיבה היא לחץ על עצבים ליד באזור הצואר והכתף. ממליץ לפנות לרופא אורטופד בשלב ראשון.

12/10/2011 | 14:17 | מאת: חיה

ד"ר גלילי שלום, אני בת 54 וכל חיי סובלת מפנים אדמומיות. כמו נימים קטנים בעור בלחיים בעיקר. אני מאוד סובלת מזה ומתביישת בזה. רציתי לשאול על סרום חדש ששמעתי שיצא לאסתי לאודר שנקרא אילומיניישן לפנים שהוא אמור לעזור לאדמומיות בפנים וכתמי פיגמנטציה ובעצם לגרום לעור להיות בגוון אחיד. ברור לי שזה טיפול קוסמטי בלבד אבל האם יש סיכוי שזה יוכל לעזור לי... הצעתך בבקשה, וברכת חג שמח.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך איני יכול להמליץ על שום טיפול קוסמטי כי איני מצוי בכך ואיני יודע על שום קרם העוזר לבעיה שציינת. ניתן לטפל בבעיה זו באמצעות אור ממוקד - IPL במרפאות העוסקות בטיפולי לייזר.

אימי פנסיונרית וסובלת כחצי-שנה מבצקת בשתי הרגליים התחתונות. עברה דופלר וגילו לה בעיה במסתם ברגל אחת, אולם בשניה הכל תקין. איך אפשר להסביר את זה? אציין ששאר הבדיקות הראו שהכל תקין (לב, בדיקות דם, חוץ מלימפוגרפיה שלא עשתה). כמו כן היא התחילה לקחת תרופה להורדת לחץ דם בערך בתקופה שהתחילו הבצקות. האם יכול להיות שהתרופה גורמת לבעיה בשתי הרגליים והמסתם הלא-תקין "מספיק תקין" ולא גורם את הבעיה? תודה אייל

שלום אכן תרופות מסויימות להורדת לחץ דם עלולות לגרום לבצקות. ויש גם סיבות נוספות שאינן קשורות לבעיית ורידים. ממליץ שהיא תפנה לרופא המשפחה לצורך בדיקה וייעוץ ושקילת החלפת התרופה.

11/10/2011 | 08:04 | מאת: לולה

בבדיקת דופלקס של ורידי הרגליים נמצא:"הספנה מעל הברך הודגמה תקינה, אך הודגם קולטראל ורידי היוצא מאזור מוצא הספנה והולך לאזור הלטראלי בברך ומגיע לאזור הקדמי והפרוקסימלי בשוק ומתחבר לספנה הגדולה עם אי ספיקה בתוכו. מתחת לברך הודגמה אי ספיקה קלה בספנה עד לאזור האמצעי בשוק." אפשר לקבל 'תרגום' לנאמר? האם זה מסוכן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מדובר בוריד במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד, ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, מסוגל לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפול בלייזר. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה. שטחי שמסתעף מוריד מרכזי יותר ויש בו אי ספיקה.

11/10/2011 | 07:27 | מאת: חיה

בת 54 ברמסיה 20 שנה מנון הוצ'קינס לימפומה במדיאסטינום בבית החזה. מתחת לשד ימין בצד לאורך הצלעות בצד הצלעות יש לי וריד קצת בולט מזה זמן רב. לאחרונה הוא קצת יותר בולט עם גלים לאורכו. בצד השני התופעה לא קיימת. יש לציין שבזמן גילוי המחלה לפני 20 שנה וגילוי הגוש במדיאסטינום זה התבטא בורידים בולטים ובפיצוץ ורידי ככתם מתחת לשד. מה דעתך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך השאלה כמה זמן הוריד בולט. ורידים בולטים בדופן החזה יכולים להיות בעלי משמעות רפואית או חסרי משמעות. לעיתים יכולים לרמז על חסימה של וריד פנימי יותר בחזה. ממליץ שתפני לבדיקת הרופא המטפל שיחליט אם יש צורך בCT של החזה או בCT וונוגרפיה

10/10/2011 | 00:08 | מאת: אלה

שלום, אני בחורה צעירה בת 21, התגלה לפני 7 חודשים בערך DVT ברגל שמאל...טופלתי עד עכשיו בקומדין וגרב אלסטית עד המפשעה. בבדיקות לקרישיות יתר יצא שלילי לגמרי... (ההחה היא כי הקריש הופיע בגלל גלולות נגד היריון שנטלתי בזמנו...) בשבוע האחרון התבצע דופלקס, יש עדות לDVT ישן -עדין חלק מורידים חסומים..המטולוג ורופא כלי דם המליצו על הפסקת קומדין והמשך גרב אלסטית קצרה עד הברך והליכה מרובה... שאלתי אליך היא, כעת שהפסקתי קומדין האם ניתן לאכול כמות ממש גדולה של מאכלים ירוקים ? מתי אתה ממליץ לחזור על דופלקס? כל כמה זמן לעקוב אחר התמוססות הקריש? האם אצטרך ללבוש גרב אלסטית עד התמוססות כל שאריות הקריש? כיצד ניתן לזרז את היעלמותו? האם יש איסורים או המלצות שנכון לעכשיו כדאי לי להקפיד עליהם?? תודה על המענה...יום טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אין מניעה לאכול מאכלים ירוקים. ממליץ על דופלקס חוזר עוד כ5 חודשים. אין צורך לעקוב בתדירות גדולה יותר . גרב אלסטית גורבים במחצית מהמקרים לאחר DVT בשל מצב שנקרא אי ספיקת ורידים כרונית. מצב זה ניתן לאיבחון בדופלקס ועל הרופא הבודק להתרשם מתלונותיך וכן מבדיקות הדופלקס ולהחליט האם יש צורך בגרב אלסטי. רוב הקרישים נעלמים בהמשך אך הבעיה היא הפגיעה הכרונית בשסתומים במחצית מהמקרים. אין איסורים או הגבלות מיוחדים .

תודה על המענה המהיר!

09/10/2011 | 14:30 | מאת: דניאלה

שלום.אבי בן 83 והומלץ לו על ניתוח שתל ברגל מכיון שיש חסימה.נפיחות.פצעים וקושי בהליכה.שאלתי האם יכול להיןת שאבי טוען שאין לו כאב ברגל למרות שאין זרימת דם.הרופא טוען שאם לאבי לא כואב ויכול ללכת קצת זו לא עילה לניתוח.יש לציין שאבי סוכרתי עם כולסטרול.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום פגיעה בעצבים בעקבות סוכרת יכולה לגרום לחוסר תחושת כאב. על הרופא המומחה לכלי דם להחליט על המלצה לניתוח לפי שיקלול התלונות, מחלות הרקע והמצב הבריאותי הכללי וממצאי הבדיקה.

09/10/2011 | 19:39 | מאת: דניאלה

תודה על התשובה.האם רופא יכול להחליט על סמך אי כאב לא לנתח,מפני שברגע שאבי אמר שלא כואב הרופא אמר שלא ינתח,למרות שיש כמעט חסימה מוחלטת ואי אפשר היה לפתוח עם בלון בצינתור,האם אי רצון הרופא לנתח מבוסס על בעיה אתית בלבד,תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לא צריכה להיות מניעה.

06/10/2011 | 09:23 | מאת: אמה

שלום, היום בלילה חוותה אימי כאב עז בשוק ובירך של רגל ימין למשך כ- 15 דקות.הכאב היה דומה להתכווצות ברגליים אך חזק יותר והרגל לא נהייתה קשה. אציין בנוסף כי לאימי יש וריד בולט ברגל זו ובבדיקת רופא נמצא שיש דופק בוריד. אשמח לשמוע את חוות דעתך ואת עצתך בנוגע לבדיקות אפשריות תודה מראש, אמה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום כאב עלול להיגרם מבעיית ורידים אבל לא בהכרח. בשלב זה ממליץ על דופלקס ורידי רגלים ואם יש אי ספיקה תחזור אלי כיניתן לטפל ביעילות.

06/10/2011 | 09:21 | מאת: אמה

שלום, היום בלילה חוותה אימי כאב עז בשוק ובירך של רגל ימין למשך כ- 15 דקות.הכאב היה דומה להתכווצות ברגליים אך חזק יותר והרגל לא נהייתה קשה. אציין בנוסף כי לאימי יש וריד בולט ברגל זו. בבדיקת רופא נמצא שיש דופק בוריד. אשמח לשמוע את חוות דעתך ואת עצתך בנוגע לבדיקות אפשריות תודה מראש, אמה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בשלב ראשון ממליץ על דופלקס ורידי רגלים בשאלה של אי ספיקה ושל פקקת. אם יש בעיה, תודיעי לי .

05/10/2011 | 08:26 | מאת: ס. ישראל

כנראה שהצרות באורטה לפני הפיצול לרגליים גורמת לי להעצר אחרי 15 צעדים בכאבים קשים, נח 2 דקות ושוב 15 צעדים, עשיתי ct אנגיו בזמן שעוד הלכתי בסדר עם קצת כאבים, ויש הצרות של 50% שלא מסביר את הכאבים האלה, אני מאמין שזאת הבעיה, הרופאים לא בטוחים, בעבר כבר שמו לי סטנט ברגל, מה עושים ואני כבר קרוב לשיתוק, תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום כאבים בהליכה יכולים להיגרם מבעיה באספקת הדם או מבעיה אורטופדית. ממליץ שתפנה גם לייעוץ רופא אורטופד ואם לא יימצא בעיה בכיוון זה, פנה לבדיקת מומחה לכלי דם פעם נוספת והתייעץ איתו.

04/10/2011 | 20:45 | מאת: מוריס בלום

לפני כ30 שנה עברתי נתוח כריתת ורידים.היום הורידים חזרו ובגדול לפי דופלקס יש אי ספיקה ורידית דרגה c3 האם זה חמור מאד? הציאו לי הזרקות מטרשות תחת סונר.האם זה יפתור את בעית הכאכים הרבים והתנפחויות הרגלים בעמידה ובישיבה? מה הסכנה בהזרקות הללו?והעם הורידים לא יחזרו לאחר הטיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום . הצלחת הטיפול תלויה מאד בנסיון ויכולת הרופא המטפל. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד, ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, מסוגל לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפול בלייזר. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

04/10/2011 | 14:06 | מאת: שירה

שלום לבן שלי בן ה-8 (שנים) יש ברגל אחד ורידים ממש בולטים בצבע ירוק.הוא ילד ספורטאי כל הזמן עושה גלגלונים ועמידות ידיים ובנוסף הוא ילד גמיש מאוד יתר על המידה. אם זה קשור בכלל. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לא נשמע לי שמדובר בבעייה מדאיגה אך בכל זאת ממליץ שתפני לבדיקה אצל רופא הילדים.

04/10/2011 | 11:06 | מאת: אילנית

שלום מזה כמה זמן ששלוש אצבעות ביד ימין שלי רדומות. וכשאני יושבת במשרד הממוזג בעבודה, לאחר כמה זמן הידיים נעשות קרות, אבל יד ימין יותר קרה מיד שמאל. וזאת למרות שאני לובשת ג'קט. האם זו יכולה להיות בעיה של זרימת דם ? איך בודקים את זה ? גמר חתימה טובה

שלום לרוב הבעיה שאת מתארת קשורה ללחץ על עצב שמוביל לכף היד. ממליץ שתפני לבדיקת אורטופד

04/10/2011 | 03:21 | מאת: דני

שלום במהלך ניתוח שיגרתי בהרדמה מלאה עשו לי אינפוזיה, ע"י הרופא המרדים, הניתוח עבר בהצלחה שוחררתי מבית החולים ולאחר יומיים החלו כאבים במרפק שמאל (היד שבה בוצע העירוי) ווריד שיטחי התקשה רופאת המשפחה חשבה שזו דלקת אך לאחר שהכאבים המשיכו למרות הכדורים שרשמו לי (אוגמנטין ואטופן ) הלכתי למיון ושם באולורה סאונד מצאו שיש לי קריש דם וכעת אני מזריק לבטן מדלל דם למשך שלושה שבועות ומתחיל מעקב אמתולוגי. השאלות שלי הן כאלה: האם יש דרך אחרת לטיפול בבית חוץ מהזרקה יומיומית ? עד כמה מסוכן קריש דם באזור המרפק? עד כמה אני נמצא בסיכון כשהדם שלי מדולל ? (במקרה של פציעה כלשהי) יכול להיות שיש לי בעיה בקרישת כלי דם שתשפיע עלי בעתיד? האם יתכן שזה נגרם מן העירוי? האם כתוצאה מרשלנות? תודה מראש אשמח לקבל תשובה לשאלותיי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מצב של קריש דם בוריד ביד בעקבות עירוי יכול להיות ואינו לרוב תוצאה של רשלנות. יש לבדוק נושא של נטייה לקרישת ייתר באמצעות בדיקת דם. טיפול בנוגדי קרישה עלול לגרום לדמם שנפסק באיטיות בעקבות פציעה או חבלה או דימום פנימי אך הרופא שמתחיל טיפול זה שוקל את הבעד והנגד לפני שהחליט על הטיפול.

שלום רב, אבי עבר ניתוח מעקפים ברגל ימין וחוששני שלא שלחו אותו לבדיקות הנדרשות שלאחר ניתוח כזה, מה גם שנוצרה לו הימטומה ברגל. יש לציין כי הבדיקה היחידה שנעשתה היא בדיקת רופא בלבד ללא שום בדיקות אחרות. אודה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הבדיקות המקובלות לאחר ניתוח מסוג זה הן בדיקת רופא מומחה לכלי דם וכן בדיקות דופלר עורקי רגלים אחת למספר חודשים בתחילה ובהמשך המרווח גדל.

30/09/2011 | 10:30 | מאת: אושר

שלום אני בת 21 כשהייתי בת 18 עברתי צריבה (svt) בעקבות מום מולד לפני הצריבה חשתי בכאבים תוך כדי פעילות גופנית אינטסיבית ולפעמיים גם סתם כך באמצע היום סבלתי מדופק מהר ולפעמים אפילו מקשיי נשימה אך לאחר הצריבה כל בעיותיי נפתרו,מאז התגייסתי השתחררתי והיום אפשר לומר שאני בריאה לחלוטין רק שנתקלתי כבר פעם שניה בכאבים בצד השמאלי של החזה אך ללא דופק מואץ או דברים נוספים אלה רק כאב חד ומציק בצד השמאלי קשה לי לנשום עמוק כי זה ניהיה מורגש יותר ואו לישון על הצד הזה כי זה כבר ממש כואב,מנסיון העבר שלי אני לא חושבת שמודבר בלב,יש אנשים שאמרו לי שאולי זה שריר שנתפס אך מה אפשר לעשות שהוא לא משתחרר כבר שלושה ימים???

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ שתיבדקי אצל רופא המשפחה. סיבה לכאב בחזה יכולה להיות אכן דלקת בשרירים אבל יש סיבות אחרות כגון בעיה בריאה או בקרום הריאה וגם בעיות לב.

אני סובלת משושנות חוזרת במשך שנים רבות ולאחר שהשושנות עוברות נוצרים לי כיבים , כרגע מטופלת ביוני כסף , שכבר גרמו לי להטבה קלה, השאלה שלי אם נקז לימפתי יעזור מה גם שהרופא המומחה אמר לי שלרגלים שלי אין כבר תקנה וכל פעם יצטרכו לעשות את הפעולה, מהי הפעולה והאם יש מקום ברגליים כמו שלי השושנות שלי הם בטווח מכף רגל ועד הברך , אודה על התשובה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ממליץ שתעברי דופלקס ורידי רגלים בשאלה של אי ספיקת ורידים, ואם יש תחזרי אלי כי ניתן לטפל ביעילות ולפתור את בעיית הכיבים.

29/09/2011 | 08:15 | מאת: jacob

אובחן אצלי dvt ( קריש דם ) ברגל ימין ,מקבל קומדין ,אולם הנפיחות ברגל אינה חולפת ,מה עלי לעשות על מנת להוריד הנפיחות ,והאם טבעי שהנפיחות אינה יורדת ??

לקריאה נוספת והעמקה

בד''כ יש נפיחות שיכולה להשתפר באיטיות ככל שחולף הזמן. ממליץ להתאים גרב אלסטי וכן להגביה כף הרגל בשכיבה מעל גבה החזה ע''י שמיכות מקופלות תחת למזרן. גם בשינה ובמשך היום מידי מס' שעות למשך 20 ד'

24/09/2011 | 17:08 | מאת: מיכל

שלום רב, אני חצי שנה לאחר לידת בתי, לפני 4 חוד' הופיעו לי על הרגליים פיצוצי נימים על הרגליים בעיקר על השוקיים והישבן. עשיתי בדיקות דם אשר יצאו תקינות תודה לאל, נבדקתי אצל רופאת עור אשר לא היה לה הסבר. נבדקתי אצל רופא המשפחה אשר הסביר לי שזו תופעה הורמונלית מוכרת של הנקה ושל שינויים הורמונליים לאחר לידה ושזה אמור לחלוף עם סיום ההנקה ואפילו לפני כן. האם התופעה אכן מוכרת והאם יש מה לעשות בעניין? תודה רבה!

אכן התופעה מוכרת וניתן לטפל או בלייזר או בהזרקות.