ידיים קרות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הזעת יתר בכפות הידיים

סובלים מהזעת יתר בידיים? ניתוח לטיפול בהזעת יתר מביא לאחוזי הצלחה גבוהים מאוד. במקרים נדירים, עלולה להיגרם הזעת יתר מפצה בחלק אחר בגוף הזעת יתר אינה "רק" הפרעה קוסמטית, אלא תופעה שמפריעה לתפקוד - ופוגעת באיכות החיים, הן ברמה החברתית והן ברמה התעסוקתית. לכן, יש צורך לטפל בהזעת יתר ולא להתעלם מהבעייה.מהי הזעת יתר?זיעה היא נוזל המופרש מהעור, דרך בלוטות הזיעה. תפקידה העיקרי של הזיעה הוא לצנן את הגוף - ובכך לשמור על האיזון של טמפרטורת הגוף. בנוסף, תפקיד הזיעה לסייע בסילוק הפסולת המטאבולית מהגוף. הזעת יתר היא בעיקרה הפרעה סובייקטיבית, שמתעוררת כאשר ישנה "הזעה בעודף" (היפרהידרוזיס) - תהליך שבו ישנה הפרשה מוגברת של זיעה, שאינה בהכרח קשורה לטמפרטורת הגוף ואינה תואמת את צרכיו. כיצד מתבטאת הזעת יתר?על פי רוב, הזעת יתר מופיעה בצורה ממוקדת באיבר מסוים או במספר אזורים, במקומות כגון: כפות הידיים (הזעת יתר בכפות הידיים היא...
ללמוד עוד על ידיים קרות
הזעת יתר בכפות הידיים-תמונה

סובלים מהזעת יתר בידיים? ניתוח לטיפול בהזעת יתר מביא לאחוזי...

מאת: ד"ר לוטן גד
07/06/2018
התייחסות חיובית לחרדה-תמונה

כיצד ניתן להתמודד עם חרדה? חוקרים מצאו שספורטאים מפרשים את...

מאת: ד"ר איריס...
10/03/2009
סוכרת: אל תסתבכו איתה-תמונה

סיבוכי סוכרת עלולים להתדרדר קשות - בהיעדר טיפול - ולגרום...

מאת: ד"ר דיין...
28/09/2014
מיתוסים בנושא מיגרנה-תמונה

לא כל מה שחשבתם על מיגרנה הוא בהכרח נכון - למשל, האם קפאין...

מאת: ד"ר רחל...
08/12/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לידיים קרות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ידיים קרות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי דוקטור רציתי לשאול אם זה קשור לכאן, קורה לי לפעמים שכף יד שמאל קרה וימין חמה. זה קורה בלי קשר למנוחה או מאמץ. ובמידה ושתי הידיים קרות אז מרגיל לי ששמאל קרה יותר. מה יכולה להיות הסיבה לזה?

אין לי מושג. וזה אכן לא קשור לכאן.

שלום, יש לי כוויות קור על גב כפות הידיים. זה אדום ויש חתכים.וכמובן שורף. יש משחה ממולצת? שמתי בינתיים וזלין.

רצוי להבין למה יש כוויות קור.. פנה לרופא עור להתייעצות

שלום רב, לפני החזרה. גיל 49. ווסת אחרונה- 18.12.18. מיום 3 לווסת פרוגינובה פעמיים ביום. אחרי 6 ימים- רירית 4.5. E2-144.5 P- 0.24 LH- 46. המשך פרוגינובה לעוד 5 ימים הפעם 3 ביום, רירית- 6.1. E2-219.7 P-.0.2 LH- 81.6. המשך פרוגינובה לעוד 3 ימים הפעם 4 ביום, רירית ירדה ל5.5.(בדיקות מהיום) E2-273 P-0.20 LH- 77.4. 1. איך אתה מסביר את הירידה של עובי הרירית למרות שמינון הפרוגינובה עלה ל4 ביום?האם בגלל שהיה ביוץ?והאם זה שייך בטיפול לעיבוי רירית? 2. מה אתה ממליץ לי לעשות? הרופא המטפל משאיר את ההחלטה בידיי אם להמשיך או להפסיק. בבקשה תעזור לי, מה עושים? איך ניתן להעלות את הרירית עכשיו? 3. לקחתי כבר סה"כ 15 יום פרוגינובה, האם ניתן להמשיך איתה בלי לקחת פרוגסטרון? אשמח מאוד לקבל את חוות דעתך איך ממשיכים לדעתך. תודה רבה .

1. לאחר הביוץ מראה הרירית משתנה. אך נראה שטרם בייצת. 2. אפשר להמשיך מעקב עד הביוץ. 3. ניתן עד 35 יום.

תודה רבה על המענה המהיר! רק לוודא -הכוונה בלהמשיך מעקב עד הביוץ- להמשיך עם ה4 פרוגינובה שאני לוקחת עכשיו ?

יש לי גם שאלה קצת מוזרה- האם יכול להיות שמי שסובלת מאוד מאוד מהקור ברמה של ידיים קרות וציפורניים כחולות רוב הזמן ורעד לפעמים, האם זה יכול להשפיע גם על זרימת הדם לרירית? יש לציין כי ההומוגלובין תקין ואין אנמיה אך הברזל קצת נמוך. האם במצב כזה עדיף לדחות טיפול לקיץ או שהשאלה שטותית ואין קשר.

השאלה שטותית ואין קשר.

בהמשך לבדיקות המפורטות למעלה, היום ביצעתי בדיקות- הרירית 6.1 ובדיקות דם- 64 E2-275.3 P-0.23 LH 1.מה דעתך איך אתה ממליץ במקרה כזה להמשיך? האם יש עוד סיכוי החודש- לקחתי פרוגינובה 18 יום במינון עולה. לא עברתי גרידה או פעולה כלשהי ברחם,והרירית לא עולה יותר מ6. 2.אם אחזיר עם רירית כזאת -שמעתי שהיו הריונות ברירית כזאת, האם אתה ממליץ? 3.קראתי גם ששילוב של פרוגינובה ואסטרופם יכול לעבות את הרירית, האם זה נכון? 4.מה דעתך על ויטמין E והאם ניתן לקחת אותו עם קרטיה? אשמח לקבל מענה לכל השאלות בבקשה. תודה רבה מראש.

1. אפשר. 2. אפשרי. 3. כן. 4. יש מעט מאד מחקרים שתומכים בכך.

שלום רב, בני בן שנה ועשרה חוד' , תודה לאל בסדר גמור. שמתי לב שכאשר הוא משתולל ומשחק הידיים שלו קרות יותר, הוא מזיע בשאר חלקי הגוף, אני ממש מודאגת, אודה לעזרה. למענה.

שלום, אין כל מקום לדאגה. תקין לגמרי