נגישות
נגישות

ידיים קרות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הזעת יתר בכפות הידיים

סובלים מהזעת יתר בידיים? ניתוח לטיפול בהזעת יתר מביא לאחוזי הצלחה גבוהים מאוד. במקרים נדירים, עלולה להיגרם הזעת יתר מפצה בחלק אחר בגוף הזעת יתר אינה "רק" הפרעה קוסמטית, אלא תופעה שמפריעה לתפקוד - ופוגעת באיכות החיים, הן ברמה החברתית והן ברמה התעסוקתית. לכן, יש צורך לטפל בהזעת יתר ולא להתעלם מהבעייה.מהי הזעת יתר?זיעה היא נוזל המופרש מהעור, דרך בלוטות הזיעה. תפקידה העיקרי של הזיעה הוא לצנן את הגוף - ובכך לשמור על האיזון של טמפרטורת הגוף. בנוסף, תפקיד הזיעה לסייע בסילוק הפסולת המטאבולית מהגוף. הזעת יתר היא בעיקרה הפרעה סובייקטיבית, שמתעוררת כאשר ישנה "הזעה בעודף" (היפרהידרוזיס) - תהליך שבו ישנה הפרשה מוגברת של זיעה, שאינה בהכרח קשורה לטמפרטורת הגוף ואינה תואמת את צרכיו. כיצד מתבטאת הזעת יתר?על פי רוב, הזעת יתר מופיעה בצורה ממוקדת באיבר מסוים או במספר אזורים, במקומות כגון: כפות הידיים (הזעת יתר בכפות הידיים היא...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לידיים קרות

בעיות כלי דם וזרימת הדם - תמונת המחשה
בעיות כלי דם וזרימת הדם האם אתה סובל מכאבי רגליים, תחושות חום או גירוד, קושי לעמוד לזמן ממושך, ואינך יודע מה הס...
ללמוד עוד על ידיים קרות
הזעת יתר בכפות הידיים-תמונה

סובלים מהזעת יתר בידיים? ניתוח לטיפול בהזעת יתר מביא לאחוזי...

מאת: ד"ר לוטן גד
07/06/2018
סוכרת: אל תסתבכו איתה-תמונה

סיבוכי סוכרת עלולים להתדרדר קשות - בהיעדר טיפול - ולגרום...

מאת: ד"ר דיין...
28/09/2014
ביופידבק - מה הגוף שלך מספר לך-תמונה

מהי שיטת הביופידבק? למי היא יכולה לעזור וכיצד היא מתבצעת?...

מאת דורון...
19/07/2005
התייחסות חיובית לחרדה-תמונה

כיצד ניתן להתמודד עם חרדה? חוקרים מצאו שספורטאים מפרשים את...

מאת: ד"ר איריס...
10/03/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לידיים קרות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ידיים קרות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, לפני החזרה. גיל 49. ווסת אחרונה- 18.12.18. מיום 3 לווסת פרוגינובה פעמיים ביום. אחרי 6 ימים- רירית 4.5. E2-144.5 P- 0.24 LH- 46. המשך פרוגינובה לעוד 5 ימים הפעם 3 ביום, רירית- 6.1. E2-219.7 P-.0.2 LH- 81.6. המשך פרוגינובה לעוד 3 ימים הפעם 4 ביום, רירית ירדה ל5.5.(בדיקות מהיום) E2-273 P-0.20 LH- 77.4. 1. איך אתה מסביר את הירידה של עובי הרירית למרות שמינון הפרוגינובה עלה ל4 ביום?האם בגלל שהיה ביוץ?והאם זה שייך בטיפול לעיבוי רירית? 2. מה אתה ממליץ לי לעשות? הרופא המטפל משאיר את ההחלטה בידיי אם להמשיך או להפסיק. בבקשה תעזור לי, מה עושים? איך ניתן להעלות את הרירית עכשיו? 3. לקחתי כבר סה"כ 15 יום פרוגינובה, האם ניתן להמשיך איתה בלי לקחת פרוגסטרון? אשמח מאוד לקבל את חוות דעתך איך ממשיכים לדעתך. תודה רבה .

1. לאחר הביוץ מראה הרירית משתנה. אך נראה שטרם בייצת. 2. אפשר להמשיך מעקב עד הביוץ. 3. ניתן עד 35 יום.

תודה רבה על המענה המהיר! רק לוודא -הכוונה בלהמשיך מעקב עד הביוץ- להמשיך עם ה4 פרוגינובה שאני לוקחת עכשיו ?

יש לי גם שאלה קצת מוזרה- האם יכול להיות שמי שסובלת מאוד מאוד מהקור ברמה של ידיים קרות וציפורניים כחולות רוב הזמן ורעד לפעמים, האם זה יכול להשפיע גם על זרימת הדם לרירית? יש לציין כי ההומוגלובין תקין ואין אנמיה אך הברזל קצת נמוך. האם במצב כזה עדיף לדחות טיפול לקיץ או שהשאלה שטותית ואין קשר.

השאלה שטותית ואין קשר.

בהמשך לבדיקות המפורטות למעלה, היום ביצעתי בדיקות- הרירית 6.1 ובדיקות דם- 64 E2-275.3 P-0.23 LH 1.מה דעתך איך אתה ממליץ במקרה כזה להמשיך? האם יש עוד סיכוי החודש- לקחתי פרוגינובה 18 יום במינון עולה. לא עברתי גרידה או פעולה כלשהי ברחם,והרירית לא עולה יותר מ6. 2.אם אחזיר עם רירית כזאת -שמעתי שהיו הריונות ברירית כזאת, האם אתה ממליץ? 3.קראתי גם ששילוב של פרוגינובה ואסטרופם יכול לעבות את הרירית, האם זה נכון? 4.מה דעתך על ויטמין E והאם ניתן לקחת אותו עם קרטיה? אשמח לקבל מענה לכל השאלות בבקשה. תודה רבה מראש.

1. אפשר. 2. אפשרי. 3. כן. 4. יש מעט מאד מחקרים שתומכים בכך.

שלום רב, בני בן שנה ועשרה חוד' , תודה לאל בסדר גמור. שמתי לב שכאשר הוא משתולל ומשחק הידיים שלו קרות יותר, הוא מזיע בשאר חלקי הגוף, אני ממש מודאגת, אודה לעזרה. למענה.

שלום, אין כל מקום לדאגה. תקין לגמרי

לאחרונה קרה לי כמה פעמים שאצבעות הידיים(בד"כ אחת או שתיים) נהיות קרות מאוד ונרדמות.רציתי לדעת ממה זה יכול להגרם(אילו פעולות גורמות לזה) האם זה מסוכן ואיך לפתור את הבעיה. תודה.

יתכן בחשיפה לקור . התכווציות של כלי דם קטנים ביד מתבטא בהלבנה של האצבעות אחכ סגול אדום וחולף . אם אכן כך אז ניתן לפנות לראומטולוג או כירורג כלי דם . לא מסוכן

שלום רב אני סובל בשלושה חודשים האחרונים מזרמים בכף יד שמאל+כאבים במרפק (וכף יד קרה)כמו כן כבר הרבה זמן לפני כן יש לי כאבים בצוואר ובכתף שמאל, ביקרתי אצל רופא כף יד, ונשלחתי ל-EMG,התשובה היתה שיש בעיה קלה באיזור המרפק, ביקשתי הפניה לבדיקה חוזרת יותר מקיפה, כולל צואר , והתשובה שהיד בסדר ושיש אי תקינות באיזור הצואר בשני הצדדים. שאלתי לאיזה אורתופד, אני צריך לקבוע, האם כף יד או עמוד שישרה צוארי ? ציון

אם הבעיה בע"ש הצוארי - לאורתופד אם הבעיה העצבית ביד - לכירורג יד. בברכה ד"ר יעקב פעילן