פורום ורידים וכלי דם

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - פורום כלי דם ורידים
3482 הודעות
3452 תשובות מומחה

מנהל פורום ורידים וכלי דם

04/04/2012 | 06:40 | מאת: ליאת

אני בחודש שישי והופיעו לי ורידים כחולים ונפוחים בשוק הפנימית ברגל שמאל זה ממש כואב מה עליי לעשות ?תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בשלב זה ממליץ על גרב אלסטי חוזק 2 עד גבה הברך. 3 ח' לאחר הלידה ממליץ שתעברי דופלקס ורידי רגלים בשאלה של אי ספיקה. אם יש, תודיעי לי ונדון באפשרויות הטיפול.

29/03/2012 | 12:28 | מאת: שרון

אני בת 31,בהריון שני וסובלת מורידים ונימים בולטים וכואבים. מעוניינת בהסרתם.כמה זמן אחרי הלידה ניתן לבצע את הטיפול?(אני מעוניינת כמהה שיותר מהר) האם ניתן לבצע את הטיפול אחרי הלידה הנוכחית למרות שאני מתכננת לידה נוספת? תודה!

שלום לך ניתן לבצע הסרת הורידים 3 ח' לאחר הלידה. ממליץ שתבררי על הדרך הטובה ביותר כי יש מספר אפשרויות.

01/04/2012 | 17:13 | מאת: שרון

האם העובדה שאני מתכננת הריון נוסף בעתיד משנה משהו? האם עדיף לבצע את הטיפול רק לאחר תום ההריונות?

28/03/2012 | 13:00 | מאת: לאון

לפני כ 4 ימים קיבלתי מכה חזרה בבוהן הגדולה ברגל ימין, כתוצאה מהמכה, יש לי שטף דם שמכסה כמעט את כל האצבע. צילום שלל שבר, אך עדיין יש כאב ולחץ באצבע. יש טעם לנסות ולנקז את הנוזלים לאחר 4 ימים, אני אמור לרוץ ריצה ארוכה בעוד יומיים, האם ניקוז יוכל לשפר את התחושה באצבע?

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ויש כאבים בבהן, שיחרור דם כלוא תחת הציפורן יכול להקל. בכל מרפאה כירורגית אמורים לדעת לבצע פעולה זו.

27/03/2012 | 18:39 | מאת: אילת

כבר תקופה ארוכה של כמה חודשים אני סובלת משטפי דם המופיעים על הירך.כאשר הם מופיעים יש אף גירוד. הם נעלמים ולאחר יום מופיעים חדשים יש להדגיש כי זה רק על הירך. בדיקות דם שעתיתי יצאו תקינות. אילו עוד בירורים עלי לעשות? ממה התופעה?

ממליץ שבעת שמופיע שטף הדם, תפני לבדיקת מומחה לכלי דם.

26/03/2012 | 20:36 | מאת: מ

בימים האחרונים הופיע על הרגל שלי סימן כחול גדול מאוד. בדיקות הדם יצאו תקינות. בפעמים אחרות הופיעו סימנים כחולים שונים שחלפו.

שלום לרוב אין בכך סימנים מדאיגים אבל ממליץ לפנות לרופא המשפחה ולהתייעץ איתו. ייתכן שישלח בדיקות דם מתאימות כולל משטח דם

24/03/2012 | 20:52 | מאת: יעלה

אני בת 38, בחודש רביעי להריון עם תאומים. עד היום (בהריונות קודמים) הוורידים הלכו והחמירו אך לא סבלתי כאבים ולא גרבתי גרביים. לאחרונה התחילו כאבים באיזור הקרסול והתחלתי ללבוש גרביונים מלאים (הוורידים נפוחים לאורך כל הרגליים). א. בלילה אני קמה מהמיטה ללא הגרביים וחשה כאבים עזים לאחר חצי דקה של עמידה, עד שאיני יכולה לדרוך על הרגל. ביום כשאני עם הגרביים הכאבים הרבה יותר קלים, האם זה נורמלי או מעיד על בעיה? ב. לפני ההריון עשיתי פעמיים שלוש בשבוע פעילות אירובית או הליכה, האם מומלץ להמשיך? עם הגרביים? האם עדיף רק הליכות? אני יודעת שהעומס על הרגליים יגדל בהרבה בהמשך ומנסה לעשות את הדבר הנכון כדי לסבול כמה שפחות, אשמח לתשובה מהירה, תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר להמשיך פעילות אירובית כל עוד זה לא מגביר את הכאב. ממליץ להמשיך עם גרבים אלסטים. ממליץ לאחר הלידה לטפל בבעיה הורידים כי קיימים טיפולים מאד יעילים שימנעו החמרה בהמשך.

שלום, בעוד יומיים אני טס מאוסטרליה לישראל. לפני כשבוע נפעצתי בברך וקרעתי את הרצועה הצולבת (ACL). בימים הראשונים לאחר הפציעה נעזרתי בקביים ולאחר מכן התחלתי להרגיש יותר נח, ללכת על הרגל ולהפעיל על הברך. אני עושה פיזיוטרפיה וקצת תרגילים בבית שהרופא נתן לי. אני מטופל אצל פזיוטרפיסט מקומי שאמר לי שעקב הפציעה, סכנת קרישת הדם בזמן טיסה גדולה יותר והוא הנחה אותי להיעזר בגרב אלסטית בזמן הטיסה ולדאוג ללכת מעט כל 45 דקות בשביל להזרים את הדם. רציתי לקבל עוד חוות דעת בשביל להבין טוב יותר את רמת הסיכון עקב הפציעה בברך. האם אפשרי לקחת כדור אספירין לפני הטיסה בשביל להוריד את רמת הסיכון ? האם הסיכון יותר מידי גדול ומומלץ לבטל את הטיסה ? תודה, שמוליק

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. אכן בכל טיסה ממושכת קיים סיכוי להופעת קרישי דם בוריד העמוק ברגל. הסיכון הזה קיים בכל טיסה גם אם תדחה אותה. ממליץ בנוסף לגרב אלסטי להניע הרגל כל חצי שעה. יש אפשרות גם לשקול נטילת זריקה נוגדת קרישה מסוג מקביל לקלקסן לפני הטיסה.

23/03/2012 | 17:09 | מאת: עודד חדש

יש לי ורידים בולטים בשוקיים . מאחר ולפתע הרגשתי כאבים בורידים בשוק ימין מתחת לברך , רופא המשפחה הפנה אותי למיון. הם ביצעו בדיקת אולטרא סאונד דופלקס שכתוב שאין עדות ל-DVT .קיבלתי טיפול בזריקות Clexan ל-30 יום ואספירין והומלץ לי לגרוב גרביים אלסטיות מכף הרגל ועד למפשעה . עברו כחודשיים וחצי אני עדיין עם הגרביים. ברצוני לשאול מה המשך הטיפול ? ומה מועילות הגרביים ועד מתי אאלץ לגרוב אותן. תודה , עודד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום . קרוב לודאי שהיה לך טרומבופלביטיס שטחית. כעת נשארה בעיית אי ספיקת הורידים שהיא בעיית הבסיס ובה מומלץ לטפל. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

22/03/2012 | 17:49 | מאת: *****

שלום רב, מזה שנים שאני סובלת מתסמינים משונים כאב במפשעה כמן לחץ נפיחות בגב כפות הידיים הידיים מכחילות, הבטן נפוחה (נוזל באגן?) נשירת שיער ודקירות בכל הגוף כל הבדיקות ביצעתי הכל היה תקין פרט לשקיעת דעם חלבון c שיצא גבוהה וויטמין D נמוך. אני חסרת אונים ומאוד פוחדת לגרוע מכל. אודה לכם אם תעזרו לי איזה בדיקות עלי לבצע ולמי לפנות תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הייתי מתחיל בבירור אצל רופא פנימי.

23/03/2012 | 11:25 | מאת: *****

תודה על התייחסותך אבל מה אתה מעריך שזה יכול להיות, אני חוששת מנזק שהוא בלתי הפיך, אולי קרישיות יתר? אודה על תשובתך

22/03/2012 | 08:15 | מאת: עינב

שלום, בטיפול בטמפורל ארטריטיס מהם החסרונות ו, או היתרונות בטיפול בסטרואידים לעומת טיפול בלייזר? תודה, עינב.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך איני מכיר טיפול בלייזר לטמפורל ארטריטיס. אודה לך אם תפרטי בנושא זה

21/03/2012 | 17:38 | מאת: מישל

שלום רב, אני בת 29 ועברתי ביופסיה בחיך לנקודה אדומה שאובחנה כפיברומה יש לי עוד נקודה שיושבת על וריד בקיר הצוואר- מאחורי הענבל הוריד בולט מאוד וסגול כהה ובמרכזו יש עוד נקודה - לא היה אפשר לעשות ביופסיה בגלל המיקום. בנוסף אני מאובחנת בניתוח כסובלת ממחלת האנדומטריוזיס ונורא סובלת מכאבים. יש לי גם כאבים בצוואר לפעמים ובכתף הימנית האם יכול להיות חסימה של דם לשם ? תודה רבה לתשומת ליבך. מישל.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום את מתארת וריד בולט בתוך הלוע. בד''כ אין בעיה זו גורמת לכאבים מהסוג שתיארת, לכן ממליץ שתפני לבדיקת אורטופד.

21/03/2012 | 14:46 | מאת: אלי

אני בגיל 43 , וכל פעם שאני מגיע לבדיקות גם לא מצליחים למצוא לי וריד , דוקרים אותי לפחות 5 פעמים וחופרים עד שמצליחם .להורים שלי שי בעיה דומה . אני מתאר לעצמי שזה תורשתי ... האם יש תזונה מסויימת או משהוא שניתן לעשות כדי לשנות את המצב? אמרו לי לשתות הרבה מים לפני אבל זה לא כל כך עוזר תודה מראש

יש היום אמצעים שנעזרים בתאורה מיוחדת לאתר ורידים שטחיים.

21/03/2012 | 14:43 | מאת: מירי

לפני כחודש וחצי התנפחה לי הקמיצה ביד ימין. יש בה מעין כתם אדום מגרד שלעיתים הוא ורק הוא הופך לכחול. ואז בהדרגה התנפחו שאר האצבעות רק ביד ימין. הנפיחות באה והולכת. בנוסף אני חשה גירוד עקצוצים ונימול ולעיתים כאב קל.הנפיחות היא רק באצבעות וזה מרגיש כמו בצקות. רופא המשפחה טוען שזה סינדרום רנו לאחר ששלל דלקת מפרקים. האם בסינדרום זה יש את תופעת הנפיחות? והאם אכן( על סמך התיאור) מדובר בסינדרום? אני בריאה ולא סובלת ממחלה אחרת. יש איך לטפל מהשורש בסינדרום הזה?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ שתפני לרופא עור שישלול contact dermatitis

20/03/2012 | 17:36 | מאת: עינב

ילדתי בת שנתיים יש לה תופעה של יד אחת קרה,שזה אומר בבוקר שהיא קמה גם אם ישנה על הבטן ולא על היד היא קמה עם יד אחת חמה ויד אחת ממש קפואה כמו קרחון האם יש סיבה לדאגה?

לקריאה נוספת והעמקה

אני ממליץ שתיבדק ע''י רופא ילדים בשלב ראשון שיתרשם מחוזק הדפקים בשורש כף היד ויחליט האם יש צורך להתקדם בבירור.

אני בת 70, יש לי ורידים ברגלים ,אני לא סובלת מהם ואין לי כאבים.אבל ידוע לי שלא טוב להיות במים חמים. רצית לדעת לגבי כניסה למרחצאות (אפילו לרבע שעה), מהו החום המקסימלי שמותר להיכנס לבריכה.

מבחינת הורידים אין מניעה להיכנס למים חמים עד 39 מעלות לרבע שעה. כמובן שאם נגרם כאב בורידים, לא להמשיך גם כשכואב.

16/03/2012 | 15:19 | מאת: צביה

בת 38, סובלת הרבה זמן מגרד בגוף בעיקר באזור הרגליים, ירכיים לא תמיד באותו מקום, ויש ימים שהגרד גם באזורים אחרים בגוף. בלילה ממש מפריע וגם בשעות היום מגרד, יש ימים שיותר ויש פחות. כתוצאה מהגרד מופיעים לי גם שטפי דם. הייתי אצל רופאת עור עשתה לי בדיקת דם לאלרגיה שיצאה שלילית(אין אלרגיה)וגם בדיקת דם בגלל שטפי הדם שיצאה גם היא בסדר. שאלתי מה עושה למי עוד אפשר לפנות אם לא רופאת עור וממה זה יכול להיות? יש לציין שלא נוטלת תרופות כלשהן לא רגישה למאכלים.

לקריאה נוספת והעמקה
18/03/2012 | 15:41 | מאת: דר' גלילי

ממליץ שתפני לבדיקת רופא עור אחר לחוות דעת נוספת.

ממליץ שתפני לעוד רופא עור לחוות דעת נוספת.

14/03/2012 | 22:33 | מאת: לי

שלום, אבי אדם מבוגר לפני כחודש וחצי חש כאבים עזים ברגל ולקחנו אותו לביח שם נתנו לו זריקת וולטרן בעת בדיקה גופנית ראה הרופא מס' כתמים כחולים קרוב לישבן ועל הירך, אבי אושפז ולאחר שבוע הכתמים נעלמו ונאמר לנו שזה כתוצאה מהזריקה. היום לאחר כחודש וחצי שוב הופיע כתם גדול על הירך רציתי לדעת ממה עשוי להופיע כתם זה ולמי כדאי לפנות (רופא עור, כלי דם ...) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ בשלב ראשון לפנות לרופא המשפחה שיבדוק ויחליט אם יש צורך בבירור נוסף ואצל מי.

12/03/2012 | 12:54 | מאת: בקי

בת 57 ,לאחר שהולכת או עומדת,כשעתיים - יוצאים לי בשוקי הרגליים לכיוון הקרסול כתמים אדומים כהים גדולים וצפופים תת עוריים,לאחר מנוחה של מספר ימים,הכתמים נמוגים בהדרגה,הדבר חוזר על עצמו כל פעם שאני במאמץ קל של הליכה או עמידה,מה הסיבה ? תרופות שאני נוטלת: נורמיטן, אמלודיפן,סימבסטאטין, אלטרוקסין

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לא ברור לי מה הסיבה אך יש לשלול אי ספיקת ורידים. בקשי הפניה לדופלקס ורידי רגלים לנושא זה.

12/03/2012 | 11:23 | מאת: יעל הגיבורה

שלום דר' אני אחרי ניתוח לב פתוח עם מסתם מכני אני בת 50 כאשר אני מקבלת את המחזור החודשי אני סובלת מדימום ומחוסר קרישות שגורם לדימום מוגבר המליצו לי לעשות ניתור לצריבה של רירית הרחם אך יש בזאת סיכון בריאותי ואני מעונינת לא לעבור את הניתוח אלא לחטפל בצורה אחרת שמעתי על הקסקפרון וחשבתי אולי ניתן לפתוח את התרופה ולהשים על התחבושת בכדי לגרום לקרישות מקומית או משהו בסיגנון שיכול לגרום לקרישות מקומית ושלא יפגע במתן הקומדין מה דעתך [ אני גם מטופלת ברפואה אלטרנטיבית דיקור רפלקסולוגיה } תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. ממליץ שבנושא זה תפני לייעוץ למרפאה המטולוגית העוסקת בקרישה. בקשי הפנייה מרופא המשפחה.

11/03/2012 | 14:05 | מאת: לימור

שלום, אני בת 24 ובשנה האחרונה החלו להופיע נימים רבים באזור היריכיים והשוקיים. הדבר מפריע לי מאוד מבחינה אסתטית. רציתי לדעת מה המלצתך לגבי טיפולי העלמת ורידים ונימים.אשמח להתייחסות לטיפול באמצעות לייזר ובאמצעות הזרקות. תודה.

שלום בד''כ הזרקות מתאימות יותר לנימים כחלחלים והלייזר לנימים אדומים. ההצלחה תלויה בעיקר בניסיון אותו צבר הרופא המטפל.

11/03/2012 | 11:18 | מאת: לימור

שלום לך, לאחרונה עשיתי דיאטה שנקראת HCG, דיאטה מדהימה ועובדת כמו קסם, לקראת סוף הסבב הופיעו לי ברגל שמאל בחלק האחורי מהירך עד החלק העליון של השוק, נימי דם בצבע "בורדו", רצוי לציין כי מעולם לא סבלתי מנימי דם או מורידים וכי אין תורשה במשפחה, האם זה כתוצאה מהתהליך? האם ניתן להעלים את זה? ואם כן כיצד? אודה על עצתך המקצועית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נימים ניתן להעלים באמצעות הזרקות או טיפול בלייזר. ההצלחה תלויה בנסיון הרופא המטפל.

10/03/2012 | 19:05 | מאת: אירה

שלום רב, אמי בת 62 וסובלת מדליות ברגליים מגיל 16 (חלתה באדמת בגיל 12 ולאחר מכן הבעיה התחילה), בגיל 40 עברה ניתוח להסרת ורידים ולאחר הפוגה של כמה שנים הורידים חזרו וכעת היא סובלת מאד. לפני שבוע מס' ורידים ברגליה התקשו מאד ורופא המשפחה שלה איבחן כריש דם (לפי בדיקה חזותית בלבד ולא שלח אותה לשום בדיקה), רשם לה אנטיביוטיקה ונתן לה משחה. אמי לא נוטלת אספירין (לאחר שנאמר לה שזה מסוכן) וכרגע היא מתענה מאד עקב כאבים עד כדי פגיעה בתפקוד יומיומי. השאלה שלי האם היא עלולה להיות בסכנה (עקב העובדה שכריש דם יכול להתנתק ולהגיע ללב) מה תמליץ לעשות? האם כדאי לחכות ולראות אם הטיפול עוזר? על איזה טיפול היית ממליץ על מנת להקל את בעית הדליות? בנוסף, הייתי רוצה לברר האם ידוע לך היכן ניתן לרכוש גרביונים אלסטיים של חברת VARILIND (אלה הגרבונים היחידים שמתאימים לאמי ובשנה האחרונה הם לא נמכרים יותר בבית המרקחת בו נהגה לרכוש אותם) תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. קריש דם שטחי פחות מסוכן . אם מדובר בקריש דם בוריד העמוק אז יש סיכון יותר גבוה לתסחיפים לכיוון הלב והריאות. ישנו כיום טיפול מצויין לורידים, לכן מציע לאימך להיבדק. בקשר לגרבים, איני מכיר היכן נימכרות.

10/03/2012 | 15:48 | מאת: גלעד

בעת ירידה מאוטובוס נתפס לי השריר בשוק בעוצמה רבה, עד לכדי קושי ממשי בהליכה וכאב בתנועה. האירוע היה מפתיע ללא כל בעיה מוקדמת בשריר. עברו 12 שעות ואין הקלה. מה עושים? צריך לפנות לאורטופד?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ שתפנה לבדיקת אורטופד. ייתכן שמדובר בקרע בגיד אכילס או בעייה אחרת.

06/03/2012 | 14:42 | מאת: חסוי

שלום רב, לפני כשלושה שבועות בערך יצא לי נים דם על האף. רציתי לדעת האם יש סיכוי שזה יעלם מעצמו ואם לא, האם ניתן להסיר את זה? באיזו שיטה? מהם סיכויי ההצלחה של ההסרה והאם נשארת צלקת? תודה מראש,

לרוב נים שמופיע על האף לא נעלם בעצמו. הדרך הטובה לטפל היא בIPL- אור מוגבר ממוקד. אם נעשה בצורה טובה ייתכן שלפרק זמן מסויים יהיה פיגמנט שבהמשך דוהה ולרוב נעלם.

05/03/2012 | 07:59 | מאת: A

שלום 1-במידה ומדד ל/ד + דופק הן בזרוע והן בזרוע שווים זה אומר ש: זרימת הדם הפריפרית טובה/סבירה? 2- האם דופק(אידיאלי)במדידה ידנית בקרסול אמור להשמע מבחינת תהודה /חוזק כמו במדד שורש כף היד? בתודה מראש A

תשובה 1 חיובי. תשובה 2, לא מחוייב

05/03/2012 | 00:24 | מאת: משה

שלום. אני גבר בן 42 עם איכות חיים בריאה (למעט שתיית בירה בערבים)ששוחה כל השנה ואוכל ארוחות מזינות ובכל זאת לאחר אישפוז פיתאומי(לחץ וורידי ושרירי בזרוע ימין) אובחן אצלי d t v.נותרה בידי הברירה ע"י הצוות לבחור אם לבצע צינטור בווריד ראשי בבית השחי או לקבל טיפול תרופתי בלבד ולחכות שהגוף ימצא בעצמו פיתרון עם הזמן. מה עלי להחליט לדעתך המקצועית (כולל ההשלכות לכל בחירה). תודה. משה.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לייעץ מה לעשות בלי לבדוק ולראות את בדיקות ההדמיה כגון CT שלא ציינת אם ביצעת. ההחלטה באיזו אפשרות לבחור תוכתב מחומרת הקריש כפי שמתבטאת בתלונותיך ובבדיקה הגופנית ובנירחבותו כפי שמתבטאת בבדיקת ההדמיה.

04/03/2012 | 23:45 | מאת: A

שלום 1-האם תןצאה במדידדת מד לחץ אלקטרוני כאשר ל/ד הן בזרוע והן בקרסול זהים( במנוחה) אומר ש: זרימת הדם הפריפרית די טובה ? 2-האם במצב טוב/סביר של כלי הדם הפריפרים ( אזור הקרסול ) ע"מ להרגיש דופק בעזרת אצבעות היד אמורים להשמע הדפקים הן באזור כף היד והן באזור הקרסול באותה רמת חוזק פעימה/תהודה או שיש הבדל בחוזק הצליל בין מדד שורש כף היד לקרסול? 3-האם במצב תקין מס' הפעימות לדקה אמורות להיות זהות הן בשורש כף היד והן בקרסול? ---- 4- האם לאחר מאמץ ל/ד+ דופק אמור להיות זהה בין שורש כף היד לקרסול? במידה והתשובות לשאלות הנ"ל חיוביות ואני חש קור באצבעות כפות הרגליים( בזמן מנוחה :הקור בולט יותר........... לאחר פעילות : כ- 20 ד' לאחר הליכה /שחיה תחושת הקור בכפות הרגליים חוזרת ) אשמח לקבל תשובות והמלצה להמשך בירור בתודה מראש A

לקריאה נוספת והעמקה

לשאלות 1,3, ו4 התשובות חיוביות. לעיתים לחץ הדם מעט גבוה ביד מאשר ברגלים. במצבים בהם יש היצרות או חסימה בעורקי הרגלים יש לחץ דם נמוך משמעותית יותר ברגל מאשר ביד. תחושת קור ברגלים לא חייבת להיות בשל בעייה רפואית אלה רגישות יתר לטמפ' של כלי הדם הקטנים. ממליץ לנסות תוסף מזון בשם ארגנין

29/02/2012 | 16:22 | מאת: אור

ד"ר יאיר שלום! אני גיטריסט ולכן חשוב לי. כאשר אני מטייל בחוץ,אצבעות ידיי מתנפחות ויוצאים וורידים וכאשר אני מרים את הידיים מעלה הכל נעלם. העניין מפריע לי אסתטית ולא פיזית...מה הסיבה לכך? כמו כן,האם הרמת דברים כבדים פעם בכמה זמן יכולה לנפח את אצבעות הידיים ולעשות אותן נפוחות לתמיד? כמו של טבחים וכו'?... תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. למרות שלא נשמע מדאיג, פנה להיבדק אצל רופא המשפחה. לרוב הרמת משאות כבדים מידי פעם לא מנפחת את האצבעות.

29/02/2012 | 15:05 | מאת: שרונה

אני בת 28 לאחר תקופה ארוכה של עצירות יצאו לי מאין ורידים בולטים ברגליים לא יודעת אם זה וריד אך אם אתאר מה יש לי אז זה נראה כאילו שיש גולה מתחת לעור. ויצאו לי הרבה כאלה ואם אני נוגעת בהן הן כואבות. 1 מה זה בכלל? וריד בולטאו דליות? 2- האם זה הפיך וניתן להעלים אותן? 3- האם ספורט יכול לעזור להעלים זאת ואם כן אז איזה סוג של ספורט? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. ספורט לרוב אינו פותר את הבעיה. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

29/02/2012 | 06:32 | מאת: משה

אני סובל מסימנים כחולים בגוף לאחר שהיה בחדר כושר או לחיצה כמו צביטה בגוף או לחיצה על הגוף זה נראה כמו לקבל מכות לא נעים להסתובב בקיץ בברכה עם בגד ארוך

לרוב אין בכך משמעות רפואית מדאיגה, אך בכל זאת ממליץ להבדק אצל רופא המשפחה.

02/03/2012 | 14:36 | מאת: משה

האם יש קשר לכך שעברתי שאיבת שומן לפני כמה שנים סימנים כחולים בגוף

28/02/2012 | 12:44 | מאת: לי

שלום. לפני 10 שנים נגמלתי משימוש בסמים, עד היום ורידים בידי קשים ואי אפשר לקחת מהם בדיקת דם ( שרופים ). מה הסיכונים בדבר ? ( הורידים הפגועים הם בקיפול היד , אולי יש יותר ). למי אליי לפנות כדי להבדק שהכל בסדר ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הזרקות סמים אכן גורמות לנזק לורידים. אם אינך משתמש יותר זמן רב, קרוב לודאי שלא ייגרם נזק נוסף. הסיכונים בהזרקות סמים באופן פעיל לורידים הם ייצירת קרישי דם וזיהומים תחת העור.

שלום, אני בת 25. מגיל ממש צעיר יש לי נימים בולטים ברגליים (הבחנתי להם לראשונה בכיתה ה'), הם בצבעים כהים של סגול וכחול ודקיקים. העור שלי בהיר ומנומש, ואני מניחה שאלו נימים בלבד משום שהם לא בולטים במגע. הרגל חלקה. מה שכן, אני תמיד חשה עקצוצים ברגליים לאחר פעילות ספורטיבית, וגם כשנכנסתי לג'קוזי הרגשתי את אותם עקצוצים. בנוסף, הרגליים נרדמות לי נורא מהר ולאחרונה אני סובלת לפעמים לפני השינה מתחושות לא נעימות של רגל רדומה/תפוסה. האם יש קשר? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לא ברור האם יש קשר. ממליץ שתעברי דופלקס ורידי רגלים בשאלה של אי ספיקת ורידים. אם יש, ייתכן ויש קשר לתלונות. אם אין, ממליץ שתפני לבדיקת נוירולוג.

26/02/2012 | 23:50 | מאת: רחל

לילה טוב אנ בת 44 חולת FMF ולפני 4 ימים נתגלה אצלי DVT מתחת לברך בגודל 1.7 ס"מ , אני כרגע מטופלת בקלקסן ובקומדין , הרגל עדיין מאוד כואבת במיוחד לאחר עמידה ממושכת וחוסר מנוחה, רציתי לדעת האם יש סיכון בכך שאני חזרתי לעבוד ולא המשכתי לשכב במיטה לאחר שחרור מביה"ח. אודה לך על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך קיים בשלב זה סיכון של הנתקות תסחיף לריאות מהקריש שנמצא בוריד ברגל. כיוון שהקריש תחת הברך, הסיכון נמוך יחסית אבל ההנחיות הן לשכב 3 שב' עד שהקריש מתייצב והסיכון פוחת תוך כדי לקיחת תרופות נוגדות קרישה כפי שאת נוטלת.

29/02/2012 | 17:40 | מאת: רחל

תודה רבה על תשובתך בנוסף רציתי לדעת כמה זמן הזריקות מתחילות להשפיע? אני כבר שבוע ימים לוקחת זריקות קלקסן פעמיים ביום של 80 כל זריקה אך בדיקת הinr לא משתנה אודה לך שוב על תשובתך. המשך שבוע מקסים.

26/02/2012 | 14:57 | מאת: תמר

שלום רב אני בת 27 וסובלת ממש בתחושה של קוצים שלא מפסיקים בידיים מכף היד ובאצבעות עד למעלה בקיצור כמעט בכל היד וזה ממש מציק וכואב רציתי לדעת אם יש מקום לדאגה וממה זה נובע אשמח לתשובה תודה

שלום לפי תיאורך נשמע שיש לחץ על עצב של היד. ממליץ בשלב ראשון על בדיקת אורטופד.

26/02/2012 | 14:53 | מאת: מירי

שלום. לפני כשבועיים התנפחו לי האצבעות רק ביד ימין. התחיל בקמיצה ובהדרגה התפשט לאמה לאצבע המורה ולזרת. האגודל בסדר. הן מגרדות ויש לי תחושה של נימול ועקצוצים. ביומיים האחרונים הן מחליפות צבע מכחול לורוד והן מתקלפות. רופא משפחה לא יודע במה מדובר רק שלל דלקת מפרקים. הייתי בחדר מיון מרוב שהגירוד היה בלתי נסבל ושם לא מצאו כלום. עשו לי אולטרא סאונד לורידים ויצא תקין. הנפיחות לא יורדת. וזה מאוד מקשה על התפקוד שלך היד. במה מדובר? ולאיזה רופא עליי לפנות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. ייתכן שמדובר בדלקת עור כתוצאה ממגע עם חומר מסויים = contact dermatitis . בד''כ משחות סטרואידים עוזרות אבל ממליץ שתפני לבדיקת רופא עור.

22/02/2012 | 20:27 | מאת: קרן

שלום, יש לי תינוק בן שנה אשר אובחן כחולה אפילפסיה. בעקבות MRI לא תקין ביצענו בדיקת CTA עורקי הראש ואני מאוד חוששת. מבקשת עזרה בפיענוח המשפט הבא: "הודגמו כלי דם ורידיים גדולים מצד ימין פריאטלים מאשר משמאל אולם גם משמאל קיימים כלי דם גדולים. יכול להתאים לוינוס אנגיומה ולא למלפורמציה AVM. כמו כן, קיימת אטרופיה קורטיקליות בהמיספרה הימנית כולל הסילביאן פישר וכולל האונה הטמפורלית גם סיבה זאת לא ברורה" אודה לעזרתך !!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מדובר על הגדלה בכלי הדם הורידיים שמשמעותה לא ברורה. כמו כן יש שינויים ברקמת המוח. ממליץ להפנות שאלה זו לנוירולוג בשלב ראשון וייתכן שגם לנוירוכירורג.

19/02/2012 | 13:31 | מאת: עמית אלתם

נא להסביר את משמעות הבדיקה והיכן מבוצעת

בבדיקה זו מודדים לחץ דם בעורקי הרגל ובעורקי היד. היחס בינהם מצביע על מצב עורקי הרגל. 0.99 או יותר, משמעותו מצב טוב. מתחת ל0.89 יש כבר הפרעה בעלת משמעות בזרימת הדם בעורקים לרגל.

18/02/2012 | 18:53 | מאת: רוני

היי .. אני חיילת,ולפני 5 חודשים הייתה לי ציפורן חודרנית ברגל הוציאו לי את הציפורן החודרנית ולאחר מכן אזור הציפורן(בבוהן)ובכלל כול הבוהן הפכה לאדומה ונפוכה מאוד. בחודש האחרון האזור שם הכחיל מאוד ובנוסף יש תחושה של לחץ רב שמופעל על הבוהן. לעיתים הרגל חוזרת להיות אדומה אך ברוב הפעמים בעיקר בלילה ..בקור..היא חוזרת להיות כחולה. עשיתי צילום ויצא שהוא לא כול כך תקין "התגרמות ברצועה הלטאלית..."שלחו אותי למיפוי עצמות ויצא קליטה מוגברת שלטענת הרופא זה תקין. הייתי ארבע פעמים במיון והמון פעמים אצל רופאים ולא עושים כלום והמצב מחריף ולי אין מושג על מה מדובר.. אשמח לשמוע כמו מה זה נשמע לך ?

שלום ממליץ שתבקשי שישלחו אותך לאורטופד כף רגל או רופא פודיאטר.

19/02/2012 | 20:05 | מאת: ...

היי הייתי אצל אורטופד ויש לי תור לעוד שבוע שוב פעם .. בינתיים היא ממש כחולה..זה לא נשמע חמור? ואני רוצה לדעת פחות או יותר יכול להיות שזה קרע ברצועה?ואם כן לא היו רואים את זה במיפוי עצמות?

18/02/2012 | 15:35 | מאת: מירי

שלום ד"ר גלילי אני בת 56 סובלת מכאבי רגליים ,נפיחות בעיקר בקרסוליים וכן בצקות עברתי בדיקת דופלר שהראתה אי ספיקה ורידית בספנה הארוכה, בביקור אצל רופא כלי דם נאמר לי שזה גם ברגל השניה והמליץ על גרב אלסטית ובדיקה של בלוטות לימפה שהיתה תקינה. מאז אני מרגישה כאבים חזקים, רוב שעות העבודה הן בישיבה מה שמחמיר את הבעיה. יש לציין שעברתי גם בדיקה אקו לב והיא תקינה. אשמח לתגובתך אגב האם אתה עובד גם עם כללית מושלם בתודה מירי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. התשובה לשאלתך חיובית. בנוסף, ניתן לפתור את בעיית הורידים באופן יעיל מאד במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

17/02/2012 | 20:27 | מאת: אבי

שלום, אבי בן 80, עבר צינתור לפתיחת הוריד ברגל ימין ללא הצלחה. לאחר הצינתור נאמר לי כי אין טיפול שיועיל למצבו הנוכחי אלא לחיות עם המצב עד להודעה חדשה. השאלה שלי היא האם קיים טיפול ע"י הזרקת חומר דרך אינפוזיה להחייאת הנימים הקטנים סביב הוריד בכף הרגל? האם הוא יעיל? ומה בכלל ניתן לעשות במצב כזה על מנת לא להגיע לכריתה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לצערי עדיין אין טיפול יעיל בנוסף לטיפול ניתוח מעקף או פתיחת חסימה באמצעות צינתור. ישנם מחקרים בעולם לגבי טיפול בהזרקות של תאי גזע שיעודדו צמיחת כלי דם חדשים אך טיפול זה עדיין לא מעשי.

16/02/2012 | 15:52 | מאת: נועה

אימי בת 62 וסובלת מכאבי רגלים, אין בעייה כירוגית , כנראה שכאבים נוצרים מהוורידים.עברה בדיקת אולטרסאונד ורידים עמוקים ואובחנה עם אי ספיקת שסתומים LT.GSV ברגל שמאל. לאחר הבדיקהה הרופא והמליץ לה ללכת עם גרביים אלסטיות. היא לא שמה את הגרביים בטענה שהם לוחצות לה ועוצרות לה את הדם, והיא חובשת את הרגל עם תחבושת אלסטית, טוענת על שיפור בכאבים כאשר שמה את התחבושת. לאחרונה הייתה אצל רופא אחר שהמליץ לה על טיפול סקלרוטרפיה. מה זה בעצם הטיפול הזה? טיפול אסתטי או רפואי? תודה :]]

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. כאשר הטיפול נעשה באופן נכון, הוא רפואי בנוסף לכך שיש לו תוצאות אסטטיות טובות. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה.

14/02/2012 | 22:11 | מאת: שרונה

שלום רב. אבי בן 65 ברקע מחלת כלי דם מופשטת בכול הגוף עים מעקפים וכריתת כיליה מלפני 17 שנה כיום עים כיליה בודדת שיש בה העצרות קשה כחוט השערה לפי מושגי הרופאים.ובנוסף אנוריזמה ביטנית חזית וגבית הוחלט לבצע 2 צינטורים הראשונה לשים סטנד בעורק הכיליה צינטור 2 החלפת אבי העורקים ע"י דגם אבי העורקים לפי מידות שמגיע מאוסטרליה. אני מאוד מודאגת מאחר שהרופאים אמרו לנו שיש סיכון לכיליה הבודדת אבל עקב האנוריזמה שמגיעה ל8 ס"מ חייבים לנתח בדחיפות השאלה שלי היא האים קיים סיכון לאבי בעת שתי פעולות אלו דחוף!!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אכן קיימים סיכונים כמו בכל פעולה התערבותית, בעיקר כאשר ישנן בעיות נוספות לאביך שהן מחלה מפושטת בכלי הדם וכליה בודדת עם היצרות. הסיכון האפשריים העקריים ממצב זה הם פגיעה בתפקוד הכליה הבודדת בשל חומר הניגוד עד צורך בדיאליזה. כמו כן קיימים אפשרויות לסיבוכים כמו כל ניתוח מסוג זה שקשורים בכלי הדם ובאופי הניתוח אבל אין צורך לפרטם כעת. האפשרות הנוספת לטיפול באביך היא בניתוח פתוח אולם אז קיימים סיכונים אחרים שעלולים לסכן גם את חייו. תפקיד מומחה כלי הדם הוא להעריך את הסיכונים לעומת הסיכויים ולהמליץ על פעולה מתאימה.

13/02/2012 | 11:55 | מאת: רבקה

לאחרונה כפות הרגליים בבוקר קרות עד פחד מה עלי לעשות

שלום לרוב אין לכך משמעות רפואית . אם גם הצבע משתנה אז כדאי לפנות לרופא המטפל בשאלה של תסמונת ע''ש רנו.

12/02/2012 | 21:34 | מאת: יוחאי

לפי מה שידוע לי לוקחים למעקף בלב עורק מהרגל או מהיד. שעושים מעקף ברגל מאיפו לוקחים עורק [מלאכותי].? והעם אורך חיים של מעקף רגלי הוא כמו של עורק כלילי? תודה

שלום לך בד''כ לוקחים לצורך מעקף בלב או וריד מהרגל או עורק מהיד או שמשתמשים בעורק של דופן החזה. לצורך מעקפים ברגל ניתן להשתמש בוריד מהרגל או בצינור מחומר סינטטי. הצלחה בשמירת על מעקף פתוח גבוהה יותר בלב, אך ברגל תלויה גם במצב העורקים אליהם מתחברים, במיקומם והאם המעקף מחומר סינטטי, אז פחות מצליח או מוריד שאז יותר מצליח.

12/02/2012 | 17:38 | מאת: ----

שלום רב, בשבועיים האחרונים החלו להתנפח האצבעות בכף ידה וכף רגלה של אחותי בת ה-12(צד אחד). כשנלקחה לרופא הילדים הוא פתר אותנו במשפט "אין טעם לחפש מחלות, ייתכן שזה נובע מחוסר ברזל ממנו היא סובלת". תשובה זו אינה מספקת בעיניי ואני מודאגת. אציין כי היא סובלת מאפילפסיה ולוקחת טימוניל מדי יום לשם כך, כמו כן יש לה חוסר ברזל כאמור. אני משערת שאינך יכול לתת אבחנה דרך האינטרנט, אך האם תוכל לסייע לי במתן כיוון? (כלומר לאיזה רופא כדאי לקחת אותה \ איזה בדיקות יש לבצע במצב כזה).

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אכן אני מסכים אתך שאין לעבור לסדר היום על תופעה כזו. עשויות להיות סיבות שונות לנפיחות כגון תופעת לואי לתרופות, דלקת בפרקים, פקקת בורידים, או בעיה אחרת שכדאי לברר. ממליץ שתפנה לרופא ילדים אחר ונבון על מנת שיערוך בירור מתאים.

בגיל 60,ברקע mi ,עקב כאב באזור, מאחורי מפרק הקרסול וקצת מעליו,ללא מגבלה בסבוב המפרק,רופאת המשפחה (ללא בדיקה פיזית של הרגל)הפנתה אותי לרופא כלי דם ,התור לעוד כחודשיים, האם יש בדיקה ראשונית שרופאת המשפחה יכולה לעשות,האם בדיקה פיזית יכולה לאבחן מקור הכאב?כלי דם?שריר?גיד?אם כן איזה רופא מבצע בדיקה זו?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום כאבים בקרסול עלולים לבוא אכן ממס' סיבות. סיבה אחת היא בעיה אורטופדית במפרק, לכן כדאי שאורטופד יבדוק אותך. אין לי מושג מדוע נשלחת לבדיקת מומחה לכלי דם, אבל בעיה של אי ספיקת ורידים גם עלולה לגרום לכאבים מסוג זה.

09/02/2012 | 01:35 | מאת: חסויה

שלום רב לך ד?ר אני ?סובלת? מהתפרצות חוזרת של נקודות קטנות מתחת לעור כמו נקודות דם זעירות שנעלמות לאחר כמה ימים ומופיעות כל פעם מחדש הייתי אצל רופא עור שאמר שהוא לא רואה כלום כי קשה לתפוס תור שהנקודות מופיעות עשיתי בדיקת דם ברוך השם בסדר ובנוסף יוצאים לי כתמים כחולים ברגליים בלי לקבל מכה עשיתי בדיקת קרישת דם יצא בסדר מה זה יכול להיות אני לא יודעת למי לפנות כבר אף אחד לא מסביר לי ממה זה נובע אשמח אם תוכל לעזור לי בבקשה ד?ר תודה .

שלום לך ממליץ שתצלמי את הנקודות כאשר הן יוצאות ואז תוכלי להציג את התמונה לרופא העור גם לאחר שהן נעלמות.

06/02/2012 | 17:38 | מאת: אתי

שלום, לאחר CT נקבע כי לאבי (בן 58 עם מחלת לב, עבר ניתוח מעקפים לפני 10 שנים, ולחץ דם גבוה) יש מפרצת בטנית בחלק דיסטלי בקוטר 8 ס"מ ואורך 13 ס"מ. ניתנו לו שתי אופציות: ניתוח פתוח להחלפה בשתל סינטתי או סטנט דרך עורק המפשעה. מה מומלץ במקרה כזה? והיכן כדאי לבצע את ההליך הרפואי? הב"יח שהוא מאושפז בו לא מבצע את הכנסת הסטנט ולכן לא יכולים לתת לנו ייעוץ במקרה הזה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שתי האפשרויות טובות. שיעור ההצלחה כמובן תלוי בנסיון הרופא המטפל. ממליץ שתפני לייעוץ באחת ממרפאות המחלקה לכלי דם בבית חולים מרכזי כגון תל השומר , איכילוב , כרמל וכדומה. בחירת הפעולה תלויה במספר מדדים בהם צורת המפרצת ומחלות הרקע

06/02/2012 | 16:18 | מאת: קרן כחלון

שלום וברכה שמי קרן אני במקצועי מנחת אירועים לפני כ 10 שנים עברתי נתוח ורדים בקפלן אני אמא ל 4 ילדים בת 38 ביומים האחרונים אני פשוט עיפה וסובלת מכאב רגלים הורידים ממש ממש בולטים אני נחה יומים אבל יש לי כאבים שהפעולות הפשוטות נהיות קשות אני חיבת לטפל ומיד לפני פורים השאלה מה עושים השוק מלאה אשמח עים תוכל לקבל אותי בימים הקרובים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך צרי קשר למייל ygalili@gmail.com

06/02/2012 | 16:11 | מאת: קרן כחלון

לקריאה נוספת והעמקה

מאד יעזור אם תפרטי קצת