פורום ורידים וכלי דם

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - פורום כלי דם ורידים
3482 הודעות
3452 תשובות מומחה

מנהל פורום ורידים וכלי דם

11/01/2013 | 12:17 | מאת: koti

הי בימים האחרונים יש לי מיידי פעם "זץ" של כאב באשור הפנימי של הרגל השמאלית. מין כאב חד שמייד נעלם מה זה יכול להיות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לא מסרת באיזה גובה של הרגל, ירך, שוק, קרוב למפשעה? גיל ובעיות רפואיות נוספות אם יש. בכל אופן כאבים כאלה יכולים להיות קשורים לבעיות אורטופדיות או אחרות כתלות בנ''ל. במידה וממש מציק לך תתחיל בבדיקת רופא מטפל והוא יפנה אותך לפי הצורך.

09/01/2013 | 17:21 | מאת: דבי

היי שמי דבי, ואני בת 18 אני מעשנת שנתיים ועכשיו אני כבר לא.. עשיתי צילום mri ולא מצאו שום לא דבר לא תקין לאחר מכן עשיתי mra ומצאו אני מצוטטת " בסדרת mra הרושם הוא שקיימת אי סדירות בעורקים הקרוטידים באזור הכניסה לגולגולת גם מימין וגם משמאל , יותר משמאל עם היןצרות והסתדיידויות בדופן " , האם אני נמצאת בסכנה רבה ? מה עליי לעשות ? אני מאוד מפוחדת. האם זה קשור ללקיחת ריטלין ובעובדה שעישנתי ? אשמח לתשובה , תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ שתעברי בדיקה בשם דופלקס של הקרוטידים על מנת לראות האם אמנם יש בעיה של היצרות ועד כמה יש היצרות. חזרי אלי עם התשובה וכמו כן אבקש פרטים נוספים - מדוע עברת בדיקת MRI , משקל וגובה שלך וכן האם יש בעיות רפואיות נוספות. כמו כן ממליץ לעבור בדיקת שומנים בדם וכן בדיקת דם לטרומבופיליה וכשיהיו לך כל הנתונים חזרי אלי.

06/01/2013 | 23:41 | מאת: אמא לשלושה

שלום ד"ר, מה דעתך על טיפול בקצף להעלמת ורידים בולטים? על אילו אלטרנטיבות נוספות הנך ממליץ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

06/01/2013 | 19:44 | מאת: חי גל

שלום רב כבר מספר שנים אני מאד סובלת בעיקר בחודשי סתיו וחורף ובעיקר בישיבה מקור עז בשוקיים. האם רצוי לבצע איזו שהיא בדיקה של זרימת דם? מודה מאד על תשובתך חי גל

שלום לרוב אין סיבה רפואית מדאיגה לבעיות כמו שלך אבל בשלב ראשון ממליץ שתיבדקי ע''י רופא המשפחה שיחליט האם יש סיבה לבירור.

06/01/2013 | 19:38 | מאת: אילנה

שלום רב בשעות הלילה, כאב מטריד ומעיר בשינה, ברגל שמאל בעיקר בשוק? קשור לכלי דם ברגל? דופלר תקין. תודה

שלום אם וורידים לא בולטים ובדופלקס לא נמצאה בעיה, הסיכוי פחות שזה וורידים וכדאי לפנות לאורטופד.

05/01/2013 | 23:57 | מאת: כוכבה

שלום וברכה! האם ישנה בעיה להורדת שיער בלייזר כשיש ורידים ברגליים? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לרוב אין בעיה, אך אם יש וורידים מאד מציקים ניתן וכדאי לטפל בהם

06/01/2013 | 22:03 | מאת: כוכבה

האם נכון שהסרת שיער בשעווה גורמת ליותר ורידים?

05/01/2013 | 10:28 | מאת: יולי

ב14.12.2012 הופניתי למיון בית חולים בני ציון בעקבות חשד לפקקת ורידים עמוקים ברגל ימין .בבית החולים עברתי בדיקה על קולית של הורידים העמוקים ברגל ימין נמצא" פקקת לאורך הוריד הפימורלי כולל הוריד הפופליטאלי , בנוסף קיימת פקקת לאורך ה GSV שוחררתי הביתה עם המלצת לטיפול בתרופה חדשה " קסרלטו ( XARELTO). והפנייה למרפאה המטולוגית . ב 3.1.2013 הופניתי על ידי יועץ המטולוגי של קופ"ח מכבי אצלו אני מטופל לבדיקת דופלקס חוזרת בבית חולים בני ציון לאור העובדה שאין הטבה משמעותית במצב הרגל, הרגל עדין תפוחה משמעותית נוקשה וחמה – התבקשה בדיקה האם אין החמרה . מצרף בזה את תוצאות הברור שערכתי בבית חולים בני ציון באמצעות US-DOPPLER ברגל ימין ביום חמישי 3.1.2013. הרדיולוג מסכם : DVT ידוע בוורידים העמוקים , בנוסף יש סימנים סטנוגרפיים של הפלביטיס ב GSV . לא נמצאה החמרה ב DVT אולם גם לא שיפור . שאלתי ד"ר נכבד האם יש לעשות עוד משהו ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ראשית, טוב שאין החמרה. המהלך הצפוי הוא שיפור הדרגתי איטי כאשר מנגנוני הגוף יתחילו לפתוח תעלות בוורידים שכעת חסומים. בינתיים ניתן להגביה את הרגל מעל גבה החזה בשכיבה כל שעתיים ל20 ד' במידה והפעילות מאפשרת זאת וכך גם בלילה באמצעות תחיבת שמיכה מקופלת תחת למזרן. הטיפול שציינת הנו הטיפול המקובל. איני יודע מה גילך והאם יש עוד מחלות ברקע אך צריך לבדוק אפשרות לבדיקת דם לנטייה לקרישיות יתר על מנת לחפש הסיבה להופעת הקריש וכדי להימנע ממאורעות דומים בעתיד.

נשלחתי לבצע CT בכדי לאבחן מפרצת באאורטה בבית החזה. לאור הקרינה הרבה ב CT הייתי מעוניין לבצע MRI. האם יש ההבדל בנתונים או באיכות הנתונים המתקבלים ב MRI לבין CT. איך נקראת בדיקת ה- MRI והאם יש צורך בחומר ניגוד ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בדיקת MRI לרוב ברורה ומדוייקת יותר מCT. מדובר באנרגיה מגנטית ולא בקרינה מזיקה. יש חומר ניגוד בשם גואדוליניום שלרוב משתמשים בו בבדיקת הMRI

04/01/2013 | 17:43 | מאת: יוסי

מזה כמה ימים הוריד שנמצא בצידו הימיני של הראש (למעלה וימינה מהגבה), קופץ מידי פעם, ואני מרגיש אותו הרבה יותר מהרגיל - דבר שמאוד מציק. הוא כאילו פועם לו. מה יכולה להיות הסיבה לדבר ומה ניתן לעשות? תודה רבה.

שלום לא ברור האם מדובר בעווית של שריר או בווריד ולכן ממליץ שתפנה לרופא המשפחה שיבדוק אותך למרות שלא נשמע שמדובר בבעיה מדאיגה.

03/01/2013 | 12:31 | מאת: צילה

שלום רב, אשמח לדיעה נוספת על טיפול בוורידים גדולים (אך ממוקדים) באמצעות גלי רדיו במקום ניתוח. קיבלתי המלצה מרופא בפרופרוציה על גלי רדיובשלב זה. האם גם אתה היית ממליץ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה. מצב הריון בו הרחם לוחץ על הורידים באגן ומפריע לניקוז מהרגלים וכן הורמוני ההריון, מחמירים את מצב הורידים. ממליץ בשלב זה על גרבים אלסטיים והגבהת הרגלים בשכיבה מעל גבה החזה ופני אלי שוב 3 ח' לאחר הלידה. אז ניתן לבדוק ואף לטפל. לגבי טיפול בנימים, ניתן לטפל בהזרקות שמתאימות בעיקר לנימים וורידונים כחולים ולייזר שיותר מתאים לאדומים הדקים.

31/12/2012 | 18:46 | מאת: אמא

שלום רב: בתי בת נ15 עם נפיחות ברגל שמאל מהברך למטה. אחרי מאמץ גופני הקרסול מתמפח ויש הרגשה של נימול ברגל. עברה דופלקס ורידים ועורקים ויצא שיש אי ספיקת שסתומים בירך והשוק. שאלתי מה זה אומר ומה הטיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

31/12/2012 | 08:41 | מאת: ולריה

שלום! לפני 5 חודשים הייתי בחו''ל,אחרי יומיים עמוסים (הליכות)ואחרי הטיסה התנפחה לי את כף הרגל השמולי. בהתחלה הנפיחות הייתה קלה בצד החיצוני של ,אחר כך התפשטה לקרסול. בלילה נפיחות יורדת ,אך לא עד הסוף. אין כאבים. עשיתי דופלקס -תקין. מיפוי עצמות -תקין. אולטרסאונד - תקין. מה זה יכול להיות? אם זה בעיית וורידים? בברכה, ולריה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך על מנת לדעת האם קיימת בעיית וורידים כגורם לנפיחות צריך לבצע סונר רגלים עם דופלר לא רק לוורידים העקריים אלה גם לענפיהם. וורידים בהחלט עלולים להיות גורם לנפיחות ברגלים וניתן לטפל בהם באופן יעיל.

30/12/2012 | 06:21 | מאת: אורנה

מזה הרבה שנים אני סובלת מורידים בולטים ברגל אחת ובורידים לא בולטים ברגל שנייה בשנתיים האחרונות התחלתי להרגיש כאבים ברגליים ואי יכולת עמידה מרובה פניתי למרפאה שלי וקבלתי זריקות לתוך הוריד הזריקות לא עזרו לארונה פניתי למומחה לורידם שהציע לי גלי רדיו . מה עדיף.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. הזרקות לוורידים הן טיפול מצויין בתנאי ומבוצע בהנחיית אולטרהסאונד ועל ידי רופא שצבר נסיון רב בטיפול. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

26/12/2012 | 22:08 | מאת: בר

שלום דר בת 20, בחודש האחרוון סובלת מעייפות ותשישות הרגשה כללית רעה, לאחר בירור בדיקות דם חשד למחלת הנשיקה כי התקבלו ערכים גבוהים, שמתי לב שבשבוע האחרון יש לי 4 סימנים כחולים סמוכים זה לזה 2 בימין ו2 בשמאל באותו האיזור, היום הם כמעט נעלמו ..והופיע מאחורי הרגל עכשיו עוד סימן כחול גדול כמו מכה ..ולא זכור לי שקיבלתי מכה, כדרך אגב להרגשתי החודש בדקו גם המטולוגיה בדם ספירת דם שיצאו תקינות ..לפני 4 חודשים בערך ביצעו לי בדיקה לקרישה שיצאה תקינה, לפני שנתיים נתקלתי בזה גם והבדיקות תקינות , יש מה לבדוק אם ההמטולגיה תקינה? והאם יכול להיות שזה מלבישת גרביון עבה? אולי עוצר תדם?אציין כי בחודש האחרון היו לי הרבה פעמים כאבי רגליים מעין זרמים..תשובתך תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום את מתארת הופעת שטפי דם שלרוב אין להם משמעות. בכל אופן, מציע שתפני לרופא המשפחה שיבדוק אותך וכן שיבקש משטח דם בנוסף לבדיקות הדם השגרתיות שגם ממליץ לשלוח שוב.

25/12/2012 | 10:56 | מאת: מודאגת

שלום, רופא משפחה הפנה אותי לצילום אולטרסאונד לאחר שהתלוננתי על גולה שיש לי בשוק האחורי ואם נוגעים בה היא כואבת. התוצאות שנכתבו לאחר האולטרסאונד הם"בשכבת שומן תת עורי הודגם מבנה היפואקוגני אובלי באורך 1.5 סמ ללא זרימה בתוכו". מה זה יכול להיות? האם עלי לדאוג אושזה שום דבר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אם המבנה נמצא באזור משקע הברך יכול להיות שמדובר על ציסטה ע''ש בייקר שהינה נפוצה יחסית וממקור בעיה אורטופדית במפרק הברך אך לאו דווקה דורשת טיפול. ציסטה נמוכה יותר כדאי לבחון עם הרופא המטפל אפשרויות נוספות.

27/12/2012 | 20:01 | מאת: לדוקטור

הי, תודה על תשובתך. אך לא נראה לי שהמיקום שלה הוא במשקעהברך. מדובר בגולה שנמצאת בשוק- בצד שמאל של השוק ומעט אחורה. כנוגעים בה היא כואבת. מה לדעת זה יכול להיות וממה זה נובע?<

23/12/2012 | 09:54 | מאת: הרצל

שלום, לאחרונה התגלו לי קרישי דם בריאות, קיימת אצלי נטיה לקרישיות יתר (Factor B), ולפני 12 שנים סבלתי מתסחיף ריאתי בעקבות דלקת ורידים שטחית. התעקשתי לבצע בירור יותר מעמיק לסיבה, כוון שבכל השנים האחרונות אני נוטל אספירין ומרגיש מצויין. בסריקת אולטראסאונד נמצא אצלי טחול מוגדל, אשר לא הופיע בבדיקה קודמת ב 2008. האם לדעתך יש מקום לברור יותר מעמיק והאם תוכל להצביע על כוון אפשרי או קשר בין הממצאים. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יכול להיות קשר בין הגדלת הטחול לקרישיות יתר במנגנון של קרישי דם בתוך הטחול שלא נצפו באולטרהסאונד או בווריד המנקז את הטחול. אבל לא ציינת בכמה הטחול מוגדל - קל, בינוני או ניכר וכן ישנן גם סיבות אחרות שיכולות לגרום להגדלת הטחול . ממליץ לשקול עם הרופא העוקב אחריך צורך בהדמיה נוספת כגון MRI או CT לאיבחון הבעיה בטחול

28/12/2012 | 20:45 | מאת: הרצל

בבדיקת אולטראסאונד לא ציינו את מידת ההגדלה, אך כתוב שהטחול בגודל 14 סמ. בינתיים נשלחתי לדופלר טחול כבד. ובדיקות דם. האם לכאבים בשרירים, בעיקר ברגליים, יכול להיות קשר לטחול מוגדל וכרישי דם בריאות?

שלום בהחלט יכול להיות קשר במנגנון של בעיה שתוקפת גם את וורידי הרגלים.

21/12/2012 | 13:09 | מאת: אתי

יש לי ריבוי כלי דם ביד ימין והיא אף יותר נפוחה מיד משמאל לאחרונה יש לי תחושת הרדמות ביד מה לעשות

שלום ממליץ שתיבדקי ע''י מומחה לכלי דם. אם הוא אינו מוצא בעיה, פני לבדיקת אורטופד.

21/12/2012 | 00:07 | מאת: שרית

שלום וברכה! איך אפשר לדעת איזה לחץ צריכה להיות הגרב אלסטית? האם יותר לחץ יותר טוב? או שזה יכול להזיק? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. לרוב הלחץ המומלץ הוא גרב דרגה 2 בין 23-32 מ'מ כספית. במקרים מיוחדים בהם יש כיבים או בצקת קשה נדרשת גרב דרגה 3 או 4 באופן זמני

23/12/2012 | 16:13 | מאת: שרית

20/12/2012 | 16:58 | מאת: ראובן

בבדיקה שערכתי השבוע התוצאות. צד ימין ביפורקציה בגובה הרגיל,רבדים טרשתיים במוצא ICA גורמים להצרות עד 50% . עורק החוליות-כיון תקין. כנ"ל צד שמואל. בין 64 לפני שנה צד ימין 25% צד שמואל 49%. שאלתי האם השינוי הזה מלמד על החמרה? והאם ניתן לעשות דבר תודה מראש.

שלום השינוי אכן מלמד על החמרה מימין אם כי במצב זה עדיין לא נוהגים לבצע טיפול אלה מזמינים לביקורת בעוד 3 ח' לראות האם הופיעה החמרה נוספת. צריך לקחת גם בחשבון שהתוצאות אינן מדוייקות ולעיתים יש שוני בין בודק לבודק וההחמרה עשויה לנבוע גם מכך.

17/12/2012 | 21:23 | מאת: דני

שלום, כבר כמה שנים יש לי בחורף ידיים קרות מאוד שהופכות מצבע עור רגיל לצבע סגול ואפשר לראות את כלי הדם הסגולים. זה דבר שמאוד מציק, יש דרך להעלים את זה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

ישנה תיסמונת שנקראת רנו בה יש עודף תגובה של כלי דם לקור. ראשית ממליץ שתפנה לרופא ראומטולוג לצורך איבחון. בהמשך ניתן לשקול דרך טיפול

17/12/2012 | 15:05 | מאת: ראובן

אני בן 72 מושתל כיליה מזה 10 שנים בבדיקה אולט וולטר נמצאו חסימות ברגל ימין. לאחר תלונות שקשה לי ללכת. אני מחפש מרפא לא ניתוח . ראובן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קיימות שיטות נוספות פרט לניתוח כגון טיפול תרופתי או באמצעות צינתור. ממליץ שתפנה למומחה כלי דם לצורך בדיקה והחלטה על המשך.

14/12/2012 | 22:54 | מאת: אורנה

שלום לד"ר יאיר, לאחרונה הופניתי לדופלקס. לאחר הדופלקס שני רופאים נתנו לי פיענוח שונה: אחד אמר שבמקרה שלי חייבים ניתוח ולאחר הניתוח זריקות. השני טען ,שבמקרה שלי אין צורך בניתוח וניתן לפתור הכל בעזרת הזריקות. תוצאות הבדיקה היו הבאות: מערכת עמוקה: רגל ימין: זרימה ורידית תקינה,הורידים עוברים תמט בלחץ המתמר ללא קשרים המסתמנים פועלים היטב. רגל שמאל: זרימה ורידית תקינה,הורידים עוברים תמט בלחץ המתמר ללא קשרים המסתמנים פועלים היטב. מערכת שטחית: רגל ימין: זרימה ורידית תקינה בספנה הגדולה, המסתמנים פועלים היטב. ענף לטרלי באי ספיקה המתנקז לורידי האגן. רגל שמאל: זרימה ורידית תקינה בספנה הגדולה, המסתמנים פועלים היטב. ענף לטרלי באי ספיקה המתנקז לורידי האגן. ספנה קטנה: רגל ימין ורגל שמאל: זרימה תקינה אני ממש מבולבלת ולא מבינה איך זה ייתכן?! אודה לך מאד על המלצתך מה הוא הטיפול הנכון במקרה שלי. תודה רבה, אורנה

שלום לך ניתוחים לרוב לא פותרים את הבעיה בשלמותה. הזרקות לעומת זאת אם נעשות על ידי רופא מיומן ומנוסה ותחת הנחיית אולטרהסאונד יכולות לפתור את הבעיה ביעילות גדולה.

11/12/2012 | 11:08 | מאת: ליאת

שלום, לאחרונה יש לי כאב (שורף) בקצה בהונות הרגל זה מרגיש כאילו יש לי ציפורן חודרנית ואין לי סכרת (104). מאחר ואין לי צפרניים חודרניות והן במצב מטופל ומעולה שאלתי מה יכולה להיות הסיבה ומה עלי לבדוק? אני בת 64 ויש לי בעיות גב למיניהם בעיקר גב תחתון שמציק לי (מתאים לגל איך לא?) תודה על תשובתך ליאת

שלום לך ישנה אפשרות שמדובר על כאב קורן מעמוד שדרה תחתון לבהונות הרגלים. ממליץ שתפני בשלב ראשון לבדיקת אורטופד, ואם לא עוזר, למרפאת כאב

שלום, לפני עשרה ימים עברתי ניתוח לייזר לוריד ברגלי הימנית. מאז הניתוח אני סובלת מכאבים עזים ברגל. אני לוקחת אופטלגין כל 4 שעות ונמצאת בתנועה ככל יכולתי. הכאב גדול מכדי שהכדור יוכל לעזור למרות שבבדיקה לפני יומיים הרופא אמר שזה נראה מצוין ושאפשר להוריד את הגרב האלסטית. מאז הכאב רק החריף והיום אינני מצליחה להתרומם ללא עזרה. מה עליי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ שתפני לבדיקת מומחה כלי דם אחר שכוללת בדיקת אולטרהסאונד במרפאה לחוות דעת נוספת.

05/12/2012 | 17:20 | מאת: הילה

שלום רב, נשלחתי ע"י רופאת המשפחה לעשות דופלקס של עורקי הכליות (בעקבות יל"ד). הבעיה היא שאני שמנה ואני חוששת שהם לא יוכלו לראות כלום בבדיקה... מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

תגיעי לבדיקה, ואם לא יצליחו לבצע, יש אלטרנטיבות כגון MRA או CTA

04/12/2012 | 18:20 | מאת: רונית

אני בת 45 ללא בעיות קרישיות יתר בעבר.בבדיקת U/S גניקולוגית נתגלה במקרה טרומבוזה בוריד,הופפנתי לבדיקת CT שתוצאותיה:לאורך הירך השמאלית הודגם פגם במילוי לאורך הוריד הפמורלי אשר לא נמשך אל תוך האגן.נראה שהטרומבוס נגמר באיזור של וריד הספנה אל הוריד הפמורלי מחוץ לאגן.אינני סובלת מכאב,חום,נפיחות או כל דבר המלווה DVT.אני ספורטאית שרצה 10 ק"מ פעמיים בשבוע האם עלי להפסיקלרוץ?האם עלי לקבל זריקות קלקסן? אודה על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נראה שחוית מתי שהוא בעבר פקקת של הווריד העמוק. טוב מאוד שאינך סובלת מכך. ממליץ לעבור בדיקת דופלקס וורידי רגלים בשאלה של אי ספיקה עמוקה ושטחית ולאחר מכן בדיקת מומחה לכלי דם וכן לעבור בדיקת דם לקרישיות יתר. במידה ותימצא בעיה יש לשקול צורך בטיפול נוגד קרישה.

03/12/2012 | 11:40 | מאת: oren

לאחר פעילות סקס מאומצת הכוללת מתיחות והרבה תנועה הפרטנרית שלי כבר כמה ימים עם נימול בברכים אזור הברכיים.. לפני כן גם לאחר אותה פעילות היתה לה את אותה תחושה אז זה חלף אחרי שבוע ממה זה נגרם ומה עושים בכדי שזה יעבור ממה נמנעים שזה לא יקרה ל

שלום ייתכן ומדובר בקרינה של לחץ על עצב שיוצא מעמוד שדרה תחתון לכיוון הברכיים. ממליץ להיבדק ע''י אורטופד. אם אינו מוצא בעיה, ממליץ להיבדק ע''י נוירולוג

26/11/2012 | 19:39 | מאת: דני

דוקטור שלום רב, בן 34. בריא בד"כ. לאחרונה, בשל כבדות קלה בראש לאחר מאמץ, הופניתי לבדיקת דופלר כלי דם צוואר. על פי הבדיקה,בצד ימין - אין כל עדות להיצרות בעלת משמעות המודינמית וזרימת הדם היא סדירה. ה- peak systolic velocity) PSV 0.97 בעורק התרדמה המשותף הוא (M/SEC. ה- PSV 0.61 בעורק התרדמה הפנימי הוא M/SEC . נצפה היצרות קלה בעורק התרדמה החיצוני. בצד שמאל -אין כל עדות להיצרות בעלת משמעות המודינמית וזרימת הדם היא סדירה. ה- peak systolic velocity) PSV 0.99 בעורק התרדמה המשותף הוא (M/SEC. ה- PSV 0.56 בעורק התרדמה הפנימי הוא M/SEC . בשני הצדדים - הזרימה בעורק הורטברליס תקינה בכוון ובטיב. הסיפור של ההיצרות הקלה קצת מלחיץ אותי. האם זה בחיצוני או בפנימי? מה המשמעות של זה? אשמח לשמוע ייעוצך בטרם אפנה לרופא המשפחה. בברכה, דני

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מדובר בהיצרות קלה בעורק החיצוני. אין לכך כל משמעות מדאיגה.

24/11/2012 | 16:36 | מאת: אליעזר

שלום, אני אמור לעבור ניתוח עקב דליות של ורידים שיטחיים ברגל שמאל. למיטב הבנתי יש 3 סוגי ניתוחים. 1. שיטה בהרדמה כללית 2. שימוש בלייזר 3. טיפול בקצף ברצוני לדעת איזה שיטה מומלצת. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

20/11/2012 | 21:19 | מאת: אסתי אייל אלה

בת 60, משקל תקין סובלת מורידים שטחיים שנים רבות, תורשה מאמא שלי, רופא שבדק אותי ועשה לי דופלר הסביר לי שזריקות קצף יוכלו בהחלט לפתור את הבעיה - הורידים שלי מאוד כואבים לי ונראה שיש עכשיו תהליך התקרשות בכל הרגל ימין ....בבדיקה אצל אנשים שעברו את הטיפול הבנתי שלא בהכרח עוזר...אמא שלי עשתה ניתוח ורידים והרגישה מצויין - אפילו לא חזרו הורידים....מה דעתך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

18/11/2012 | 15:43 | מאת: לימור

שלום , לפני שבוע ילדתי , יום לאחר הלידה חשתי כאבים חזקים ברגל מאחורי הברך + נפיחות ואודם. נשלחתי בבהח לבדיקת US דופלר : לא הודגם טורמבוס במע הורידית העמוקה . ורידים שטחיים מורחביים עם פקקת בהם והסננה סביבם. נשלחתי הבייתה עם הנחיה ללבוש גרב אלסטית ולגשת לביקורת בעוד 3 חודשים. מאז הנפיחות גברה , אני מתקשה מאוד לדרוך על הרגל. המקום מאוד כואב למגע קל מאדים ומכחיל ( קניתי גרביים אך אני לא יכולה לגרוב אותם). האם התופעה אמורה לחלוף מאליה? לאן עליי לפנות לטיפול להקלת הכאב ( וולטרון או טראומיל יכולים לעזור? - תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מצב של פקקת בעקבות הריון אינו נדיר וסביר שיחול שיפור הדרגתי עם הזמן. בכל אופן ממליץ לטפל בבעיית אי ספיקת הוורידים שקיימת קרוב לודאי אצלך כדי למנוע הישנות הפקקת והחמרה. ניתן למרוח טראומיל או משחת וולטרן על אזור הכואב. אם עדיין מחמיר, פני לבדיקה

17/11/2012 | 09:23 | מאת: דין

שלום וברכה, אני בחודש תשיעי והשבוע שמתי לב שבשתי הירכיים האחוריות בחלק שבא במגע עם כיסא בזמן ישיבה : יש כתם אדום/חום . מה זה יכול להיות ? תודה רבה

שלום כמובן שלא ניתן להשיב בלי בדיקה אבל לא נראה לי שיש משהו מדאיג. בכל מקרה אם דואגת, פני בשלב ראשון לבדיקת רופא המשפחה

16/11/2012 | 03:14 | מאת: ילנה

שלום האם נפיחות וכאבים ביד וכתמים סגולים יכול להעיד על dvt ומה הסיכונים?

לקריאה נוספת והעמקה

הסימנים שתיארת יכולים להתאים לשטף דם תת עורי, תסחיפים בעורקים הגורמים לאיסכמיה = חוסר אספקת דם לעור ויש גם אפשרות לDVT. ממליץ שתעברי בדיקה ע''י מומחה לכלי דם

17/11/2012 | 12:09 | מאת: ילנה

שלום דוקטור תודה על תשובתך הסימנים שתיארתי לך נעלמו האם יש אפשרות שזה יכול לעבור ליד השניה? כי גם הרופאים חושדים שזה קריש דם הופנתי למיון אך לא נגשתי להיבדק בגלל המצב הביטחוני

לא סביר שיעבור ליד השניה אבל תמיד קיימת אפשרות.

13/11/2012 | 15:48 | מאת: חזי

אני צריך לעבור. צינתור ברגל . איזה סוגי חוסמים ישנם למקום החדירה של הצנתר חוץ מאשר לחיצה?

לקריאה נוספת והעמקה

ראה תשובתי הקודמת

12/11/2012 | 20:19 | מאת: חזי

אני צריך לעבור צינתור רגליים. איזה סוגים יש לסגירת מקום החדירה מלבד לחץ על על המקום.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום במידה ומחדירים צנתר רחב בעקבות החדרת סטנט גדול, ישנה אפשרות סגירה באמצעות קשר אוטומטי שמושאר על דופן העורק באתר בו הוחדר הצנתר.

11/11/2012 | 09:37 | מאת: חוה

בתאריך ה-11.11.12 מכוניתי התנגשה במעקה בטיחות די בעוצמה (בשעה 09:10 בבקר). לא הלכתי לבדיקות (חיצונית לא קרה לי כלום) הבוקר ראתי 2 כתמי דם תת עורי(זה בגוון ורדרד) מה לעשות?

שלום לך מבין שהבוקר הייתה ההתנגשות. לא ציינת היכן ראית את כתמי הדם. בכל מקרה, ממליץ לפנות לבדיקה בחדר מיון.

שלום רב, מזה כחודש לערך בולט הוריד במצח בצד ימין לכיוון הרקה אני סובלת מלחץ דם גבוה כ10 שנים אבל מאוזנת, עם אוקסאר רגיל ערב ופלוס בוקר מאד מקפידה ושומרת. מאד מדאיגה אותי התופעהכי כואב לי שאני נוגעת לעיתים הוריד הנפיחות נרגעת אבל לפני כיומיים שוב חזה התופעה המוזרה...אבקש עצה מקווה חלילה שזה לא תסמין מקדים כלשהו אנא עצתך תודה בטינה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ שתעברי בדיקת דם כולל שקיעת דם ובמקביל תיבדקי אצל רופא המשפחה שינחה אותך לגבי צורך בהמשך בירור במידה וימצא לנכון.

08/11/2012 | 16:45 | מאת: ג

שלום רב, אני בחורה בת 33, בריאה בד"כ, לא מעשנת, לא נוטלת גלולות ובעלת משקל תקין. בשבוע האחרון הופיעו לי כאבים בירך ימין, שלוו טיפה בקשיים בהליכה על אותה הרגל ויחד עם זה כאבים בגב תחתון. יש לציין שבעבודתי אני עומדת הרבה שעות ביום. בדיקות דם שעשיתי יצאו תקינות לחלוטין כולל בדיקת קרישת הדם. רציתי לשאול אם יש סיבה לדאגה, או שאני יכולה להיות רגועה...תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ממליץ שתפני לבדיקת רופא אורטופד של עמוד שדרה תחתון. בכל מקרה, לפי תאורך לא נראה שיש בעיה מדאיגה אך בכל זאת ממליץ לבדוק.

08/11/2012 | 07:46 | מאת: משה

האם בדיקת דופלקס צוואר מלמדת רק על מצב עורקי הצוואר או שניתן להסיק ממנה גם על המצב הכללי של העורקים ביתר חלקי הגוף. אילו בדיקות נוספות קיימות לשם אבחון טרשת עורקים? האם בדיקת מאמץ על הליכון נותנת אינדיקציה? בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממצאי טרשת בעורקי הצואר יכולים להצביע באופן עקיף על חשד לטרשת בעורקים נוספים כגון עורקי הלב אולם אין זה תמיד כך. בדיקת מאמץ על הליכון עשוייה להצביע על בעיה בעורקי הלב אך לעיתים לא מספיקה. הבדיקה שקובעת במדוייק האם יש מחלה טרשתית בעורקי הלב היא צינתור העורקים או CTA שלהם.

06/11/2012 | 12:23 | מאת: הגר

אמא שלי בת 90, סיעודית וכמעט שאינה בתנועה. לפני כשבועיים הופיע סימן כחול באחת הרגליים (מעל הקרסול) שלווה בנפיחות, כאב ואדמומיות של כף הרגל. בבדיקה כללית במיון כולל אולטרה סאונד ובדיקה אורטופדית לא נמצא דבר. בהמשך ירדה קצת הנפיחות וה"צבעוניות" אבל השוק כולה נפוחה קצת ואדומה יותר והיא אינה יכולה לדרוך על הרגל. בבדיקה רפואית הומלץ על טיפול בקלקסן. האם מתאים לדעתך לסימפטומים? האם טיפול כזה פותר את הבעיה המקומית? תוך כמה זמן ניתן לראות שיפור במידה והאבחנה נכונה. אשמח להבהרות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך קלקסן ניתן כטיפול נוגד קרישה. איני יודע על סמך מה ניתן הקלקסן. הבעיה שאת מתארת יכולה להתאים לשטף דם, קריש דם או דלקת זיהומית או כזו שאינה זיהומית. לכל אבחנה יש טיפול מתאים וכמובן יש לבדוק את הרגל על מנת להתקדם.

05/11/2012 | 01:05 | מאת: חוה

השמי חוה אמא שלי עברה לפני חודהשיים תאונת דרכים ושברה את שוק רגל שמאל ועברה ניתוח פלטינה. כרגע היא נמצאת בשמואל הרופא לשיקום פיזוטרפיה. הבעיה היא שהיא סובלת מכיב גדול נפוח וזיהומי עם אדום מסביב וכואב מאוד.... היא טופלה באנטביוטיקה אוגמנטין ובמשחות עם חבישות. אמי איננה סוכרתית ובבדיקת דופלר אולטראסאנד הכל תקין. למרות שפורום זה קשור בורידים הוא קשור גם בכיבים ברגל ופניתי אליך בתקוה גדולה.... שתוכל לעזור לי או להפנות את אמי לטיפול. אני והיא מיואשות.... אשמח לתשובה מהירה בתודה מראש חוה נ.ב: אמי סובלת מלחץ דם גבוה

לקריאה נוספת והעמקה

ראי תשובתי הקודמת

05/11/2012 | 00:49 | מאת: חוה

שלום שמי חוה אמא שלי עברה תאונת דרכים ושברה את שוק רגל שמאל ועברה ניתוח עם פלנטינה. היא נמצאת כיום בשמואל הרופא בשיקום פיזוטרפיה. היא לא סוכרתית ועשו לה בדיקת דופלר והכל תקין. הכיב שלה גדול עם זיהום אדום מסביב נפוח וכואב מאוד... היא מטופלת באנטביוטיקה אוגמנטין ובמישחות עם חבישות ואין שיפור.... מאז חודשיים.... אני יודעת שהפורום עוסק בבעיות בורידים אבל זה הפורום היחיד שמצאתי שעוזר בבעיות כיב ברגל ואשמח לקבל תשובה ממך על המשך טיפול והמלצות לאן לפנות. אני נואשת.... אשמח לקבל תשובה מהירה בתודה בראש חוה ןהסלולרי שלי הוא: 052-3387347 נ.ב: היא סובלת מלחץ דם גבוה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אם הכיב מהקרסול ומעלה לכיוון השוק ממליץ שתעבור דופלקס וורידי רגלים בשאלה של אי ספיקת וורידים. זו בדיקה שצריכה להתבצע בעמידה או בישיבה עם רגלים פשוטות למטה . אם אכן יש בעיה, ניתן לטפל ובכך לעזור לריפוי הכיב.

03/11/2012 | 17:16 | מאת: דוברת בצלאל

שלום, ביום ראשון ערכתי מיפוי לבלוטת התריס בו הזריקו לי בוריד חומר שם רדיואקטיבי. לאחר הזרקה האחות שמה לי צמר גפן עם אלכוהול לעצירת הדימום, והצידה לי אותו עם ניר דביק (לא לחץ). נשארתי איתו כ-40 דקות בערך עד לביצוע המיפוי עצמו. כשסיימתי את הבדיקה שמתי לב שנור שטף דם תת עורי במקום הרקה שעדיין לא עבר עד ההיום. הוא מחליף צבעים והיום והיום ניראה כחלחל-צהבהב (שטף הדם לא גדול). ראוי לציין כי האחות לא התקשתה למצוא לי וריד (אצלי הם בולטים מאוד) ולא כאב לי מלבד דקירה קטנה. שאלתי היא האם גרמתי לעצמי איזשהו נזק? ומתי זה ייספג ויעלם? אני דואגת מאוד וחוששת מזיהום. לא טיפלתי בזה בבית, כי חשבתי שזה ייעלם. מה לעשות? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לפי תאורך נראה שמדובר בשטף דם תת עורי בתהליך ספיגה. לא נראה שגרם לנזק וצפוי להשתפר במהלך שבועיים שלשה.

30/10/2012 | 14:49 | מאת: יפעת

שלום רב! בתי בת שמונה וחצי וסובלת מהזעת יתר בידיים. זה מאוד מציק לה וגורם לה לבעיות חברתיות (חברות לא רוצות לתת לה יד) מה ניתן לעשות ומאיזה גיל עושים ניתוח להזעת יתר? תודה,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. ניתן לטפל באמצעות ניתוח תחת סיב אופטי בו מנתקים את העצב לכפות הידיים או הזרקות בוטוקס שזה טיפול זמני. ממליץ שתפני לייעוץ במרפאת עור בשלב ראשון ובהמשך במרפאת כלי דם

29/10/2012 | 12:38 | מאת: משה

תודה עבור תשובתך לשאלתי מה- 25 בחודש. כתבת "שאין זו בעייה בעלת משמעות רפואית" אינני בטוח שאני מבין לחלוטין את משמעות תשובתך. האם זרימה מהירה מהנורמה הינה תופעה טבעית לחלוטין או שהיא נגרמת מתהליך שכרגע אינו בעל משמעות רפואית אולם בעתיד עלול כן להיות משמעותי?

לקריאה נוספת והעמקה

אכן כרגע אין כל סכנה רפואית אבל יש לעקוב בבדיקות חוזרות בפרקי זמן של חצי שנה ואח''כ שנה ויותר לפי המצב.

29/10/2012 | 10:50 | מאת: טל

לפני שנה בעקבות לידת שהסתבכה: המהלך לידה רגילה גרר איבוד הכרה ופרכוסים חריפים –פינוי לחדר ניתחו קיסרי-הורדמתי למשך כ 3 ימים תחת הנשמה בזמן האשפוז נתנו לי מדללי דם וחשוב לציין כי הוחדר לי עירוי עמוק בווריד המפשעה (עד היום סיבת ההסתבכות לא ברורה-סברות הם : Eclampsia חריפה ,תסמונת PREES או רגישות לחומריי הרדמה) קיבלתי DVT ברגל ימין באזור המפשעה. לצערי הבעיה לא אובחנה בזמן (שכבתי עם כאבים ורגל נפוחה כשבוע ימים ללא טיפול). כשסוף סוף הותחל טיפול קיבלתי קלקסן בשלב הראשון ולאחר מכן כדורים לדילול הדם(קומדין) במשך כבר כשנה. נרמז לי בזמנו כי כיוון שהיה עיכוב בקבלת טיפול בזמן לא ניתן לבצע ניתוח להוצאת הקריש אלה חייבים להתחיל טיפול במדללי דם בתקווה שהקריש יתמוסס בדם. בדופלר שנעשה לאחר כ 7 חודשים מתחילת הטיפול ניכר כי היה שיפור משמעותי הקריש קטן יותר ונראה כי מתחיל להיפתח מעקף אך בדופלר שנעה לפני כשבועיים שמר על מצב ללא שינוי כלל(פער בין דופלר ראשון לשני כ ארבעה חודשים ללא כל שינוי ) המטריד יותר הוא שהובהר לי כי אין טיפול כלשהו לשיפור המצב למעט לבישת הגרב האלסטית בעצם לכל החיים. רציתי לדעת: • רופא ורידים המליץ להפסיק את כדורי הקומדין ולגרוב גרב אלסטית לכל החיים-האם יש סיכון מסוים בהפסקת הקומדין ?האם יש צורך להפסיק בהדרגה? • האם התחדש משהוא בתחום – הטיפול היחיד הוא חבישת גרב לכל החיים? • משם מה אף רופא לא הנחה אותי לגרוב גרביים במהלך כל השנה האחרונה –האם ניתן להתחיל עכשיו? ואיך ניתן לבחור גרב מתאימה? • מדוע לא ניתן לעשות התערבות כירורגית בכדי להוציא את הקריש ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אכן מקובל להפסיק תרופות נוגדות קרישה בין 3-6 חודשים לאחר האירוע. למרות שלא ציינת, אני מבין ממך שמקום הקריש הינו באותה רגל בה הוחדר העירוי לווריד. גם אם לא, ההמלצות שקיבלת סבירות. לגבי ניתוח להוצאת הקריש, לא מקובל לעשות בד''כ ניתוח כזה אלה אם כן קיים מצב קיצוני המסכן את הרגל וזאת מכיוון שלמנגנוני הגוף יש יכולת לפתוח בהדרגה את החסימה. בכל מקרה על מנת לתת תשובה מדוייקת יותר צריך לבדוק אותך

28/10/2012 | 08:02 | מאת: משה

בהמשך לשאלתי מ- 25 לחושד ברצוני לציין שהרופא המומוחה כתב בסיכום ביקור שהבירור שכלל עורקי צוואר הדגים עורקי תרדמה תקינים.

לקריאה נוספת והעמקה

ואכן הוא צדק

27/10/2012 | 11:02 | מאת: הראל

שלום, אנחנו סטודנטים לרפואה, ויש לנו שאלה על מפרצת בטנית. נניח יש את המקרה הבא: גבר בן 70 אסימפטומטי, מגיע לביקורת, בבדיקת הבטן נמוש גוש בטני פועם. מה תעשה קודם - US או CT? (הריסון לא נותן לנו תשובה. אומר שUS זו שיטה טובה ואח"כ אומר שCT זו שיטה טובה. ברור שלפני ניתוח תרצה לעשות CT, השאלה מה תעשה כפעולה ראשונה?) תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך במקרה של גוש פועם שנמוש בבירור בבטן כלומר דרגת חשד גבוהה למפרצת, הייתי שולח ישר לCT שהיא בדיקת הבחירה על מנת להעריך מצב וצורך בהתערבות. אבל צריך לזכור שיש אנשים רזים שבהם חשים הולם בבדיקת הבטן שאינו חייב להיות מפרצת ואז הייתי שולח לאולטרהסאונד

29/10/2012 | 22:00 | מאת: הראל

25/10/2012 | 18:45 | מאת: אור

אובחנתי עם דליות באגן. אני בת 67, אחרי ניתוחי הוצאת שחלות ורחם, ובמקום שם יש לי שארית שחלה יש לי כאבים קשים. שמקרינים לרקטום לגב תחתון, ולירך, [כמו שלומית] עד לברך ימנית. אין לי חיים. האם הכאבים האלה באמת יכולים להיות מהדליות האלה? כי הגניקולוגיתים לא יודעים לתת תשובות. ומה עושים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך די קשה לייחס ממצא של דליות באגן לכאבים אם כי זה אפשרי. ממליץ שתפני למרפאת מלפורמציות ווסקולריות באחד מבתי החולים המרכזיים ושם ישקלו לפי הממצאים צורך בטיפול. ניתן גם לפנות למרפאת כאב ולהתייעץ איתם

25/10/2012 | 07:50 | מאת: משה

אני בן 53 וסובל מלחץ דם גבוה. הופניתי לבדיקה לאחר שהיו מספר פעמים שחשתי בסחרחורת. להלן תוצאות הבדיקה ימין: העורק המשותף:אין שינויים אנטומו-פתלוגיים. הפרעה המודינית קלה. העורק הפנימי: אין שינויי םאנטומו-פתלוגיים. אין הפרעה המו-דינמית מוצא העורק החיצוני: הפרעה המודינית קלה העורק הבין חולייתי:תקין אותן תוצאות בדיוק לצד שמאל. לאחר הבדיקה נאמר לי ע"י הרופא המומחה במכון מור שהתוצאות הינן בסדר גמור. אם נאמר לי שהכל בסדר מה המשמעות של הפרעה המו-דינמית קלה? בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום המשמעות היא שהזרימה מעט מהירה מהנורמה אך אין בכך כדי להוות בעיה בעלת משמעות רפואית.