נגישות
נגישות

בצקות ברגליים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

עיסוי תאילנדי בכפות הרגליים: שחרור מכאבים

סובלים מכאבים ברגליים? מצאתם את עצמכם בסוף יום סידורים וריצות עם כפות רגליים נפוחות וכואבות? עיסוי תאילנדי בכפות הרגליים עשוי לפתור את הבעיה ולשחרר אתכם להמשך היום ללא כאבים. עיסוי תאילנדי בכפות הרגליים מפחית לחץ, משפר את זרימת הדם ומשחרר רעלים. צרכנות רפואית במזרח ובעיקר בתאילנד, עיסוי הוא חלק מהתרבות. המקומיים מקפידים על עיסוי הגוף, כחלק מאורח החיים שלהם. זו הסיבה שבתאילנד ניתן לראות מקומות רבים שמציעים מסאז' מקצועי. גם במערב, המעסות התאילנדיות הן המעסות המבוקשות והמקצועיות ביותר. המטופל נותר לבוש במהלך הטיפול. צילום: שאטרסטוק מהו עיסוי תאילנדי? בעיסוי תאילנדי מסורתי, בדרך כלל לא משתמשים בשמנים או קרמים. המטופל נותר לבוש במהלך הטיפול. יש מגע גופני קבוע בין המטפל לבין המטופל, במהלכו הגוף נדחס, נמתח ומתנדנד, כדי לנקות חסימות אנרגיה ולהפיג את המתח. המטפל משתמש באגודלים, כפות ידיים, זרועות, מרפקים, ברכיים וכפות רגליים, כדי ליצור מעין ריקוד תנועה על גוף המטופל, במהלכו המפרקים נפתחים, השרירים והגידים נמתחים, כדי לאזן את האיברים הפנימיים...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לבצקות ברגליים

גירוי יתר שחלתי - תמונת המחשה
גירוי יתר שחלתי תסמונת השחלות הפוליציסטיות אינה רק מקור לבעיות פריון אלא גם לבעיות מטבוליות, עם השלכות...
שחמת הכבד - תמונת המחשה
שחמת הכבד הטיפולים החדשים להפטיטיס C מונגשים מעתה לכלל החולים במחלה, ללא הגבלה וללא קשר לחומרת המ...
בצקת - תמונת המחשה
בצקת עונת הרחצה בעיצומה - ומראה הבטן מעורר מבוכה? הריונות, השמנה והרזייה, עלולים לגרום ל"סינ...
נפרולוגיה - תמונת המחשה
נפרולוגיה מרטיב, עדיין מרטיב, בן ארבע ועדיין מרטיב, מה עושים? כל התשובות לכל השאלות השכיחות
אי ספיקת לב - תמונת המחשה
אי ספיקת לב לב האדם הוא כמו ה"מנוע" של הגוף: כאשר הלב לא "סוחב" את הגוף, מדובר באי ספיקת לב. שימו ל...
משכב לידה - תמונת המחשה
משכב לידה הן רואות בעבודתן שליחות, מודות על הזכות לעסוק בה ומתרגשות בכל לידה מחדש, גם אחרי שנים א...
ללמוד עוד על בצקות ברגליים
קדחת הבהרות: מחלה קיצית-תמונה

ד"ר גרשון קרן מסביר מהם תסמיני קדחת הבהרות ואילו פעולות...

מאת: ד"ר גרשון...
25/07/2010
עיסוי תאילנדי בכפות הרגליים: שחרור מכאבים-תמונה

סובלים מכאבים ברגליים? מצאתם את עצמכם בסוף יום סידורים...

מאת: קותאי KOTHAI
27/06/2019
בלוטת התריס ותפקידה בהשמנה: שאלות ותשובות-תמונה

על תפקוד בלוטת התריס, תזונה נכונה, אורח חיים בריא - והמאבק...

מאת: ענב...
12/07/2005
ההריון שלכם, שבוע אחר שבוע-תמונה

לכל תקופה בהריון יש מאפיינים, תחושות, מחושים והתרגשויות...

מאת: ד"ר רוני...
28/06/2006
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבצקות ברגליים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בצקות ברגליים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

הבחנתי היום בנפיחות חריגה בקרסול בשתי רגלי, תוהה מה יכול להיות הגורם? אני מטופלת בכדורים ללחץ דם לוסרדקס פלוס , לוסקדקס 50 קרדילוג 25 ולרקפרס. לפני יומיים לקחתי טבלית ברקסין לכאבי גב . האם יש מצב שזה מה שגרם לנפיחות? מה מומלץ לעשות כדי לשפר את המצב? אודה על תשובה. בברכה בתיה

שלום בתיה, השילוב של ברקסין עם הטיפול הכרוני שאת נוטלת (לוסרדקס פלוס) אינו מומלץ, מכיוון שברקסין עלול להפחית את האפקט המשתן של לוסרדקס פלוס ולכן יתכן בצקות ברגליים, בנוסף להפחתת האפקט של הורדת לחץ הדם. יש לציין שגם ברקסין עם לוסרדקס פלוס עלול לגרום לפגיעה כלייתית, ולכן השילוב הזה לא מומלץ ובמקרה ויש צורך חיוני לשילוב יש לעקוב אחרי לחץ דם, בצקות ברגליים (שאת מדווחת), ותפקוד כלייתי. יש להיוועץ עם הרופא המטפל לגבי חיוניות השילוב ואם מדובר בטיפול ממושך אז יש מקום להחליף ברקסין לטיפול אחר.

שלום, מבקשת עזרה דחופה בבקשה . לאמא שלי כבר חודש ימים יש נזלת שקופה מהאף שפשוט נוזלת כל הזמן ללא הפסקה כמעט. אמא איבדה במשך שלוש שבועות כבר עשר קילו, ירדו לה בצקות קבועות ברגליים שהיו עד עכשיו, עור ממש התייבש... היא מאבדת המון נוזלים. אמא בעלת עודף משקל גדול ולחץ דם גבוה קבוע גנטית, לוקחת תרופות כל חייה נגד זה. קיבלה טיפול תרופתי של נזלת רגילה, שני סוגים שונים של טיפות כבר, תרופחת משונות הקשורות להצטננות ולאחר שזה כבר לא עזר אז חשבו הרופאים שאולי אלרגיה, לקחה תרופה וטיפות גם נגד אלרגיה אך גםללא הצלחה. אף אטזן גרון שלחה אותה לרופא אלרגיות שנתן לה בדיקת אלרגיות ולא מצאו שום דבר. שלחו את אמא שלי שוב לאף אוזן גרון. הרוםא אף אוזן גרון עשתה חה איזושהי בדיקה עם החדרת צינורות לאף ולע ראת. כלום. לכן טוענת שהיא כן חושבת עדיין שזה אלרגיה ולכן חושבת שצריך בכל זאת לנסות שוב פרדניזון פשוט להגדיל לה את המינון. למרות הלחץ דם והרגשה לא טובה. נתנו לה פרדניזון 5מ"ג ביום. אך הטיפול לא עזר. כרגע הגדילו לה את המנה פי לשלוש. 5 מ"ג שלוש פעמים ביום, שלושה ימיםשל 15 מ"ג ביום אחר כך 10 מ"ג יום אחד ואז יום אחד 5 מג". סך הכל חמישה ימי טיפול. אבל מה שמדאיג אותי זה שלפי אלרגולוג זה לע אלרגיה, גם בגלל שהבדיקת אלרגיות לא הראתה תגובה לכלום וגם כי הטיפול הראשון בפרדניזון לא עזר. מדאיג אותי מאוד הגדלת המינון והטיפול הנוסף בתרופה זאת בגלל לחץ דם של אמא וגם בגלל התופעות הלוואי של התרופה זו. שלא יעשה עוד יותר רע. זה גם נשמע כמו טיפול על עיוור. כי לא מצאו כלום. האם יש לכם המלצות או דעות מה זה יכול להיות ואיך כדאי לטפל בזה? לאיזה רופא כדי ללכת. אמא ממש חלשה ומאבדת המון נוזלים. אנחנו התייאשנו ולא יודעים מה לעשות. תודה רבה!

שלום, נזלת שקופה מהאף כל הזמן ללא הפסקה כמעט, שלוש שבועות ירידה במשקל 10 ק"ג. בצקות ברגליים ,מאבדת המון נוזלים. קיבלה טיפול תרופתי לנזלת וזה לא עזר. הרופאים חשבו שאולי אלרגיה, לקחה תרופה וטיפות גם נגד אלרגיה אך גם ללא הצלחה. רופאת אף אוזן גרון שלחה אותה לרופא אלרגיות שנתן לה בדיקת אלרגיות ולא מצאו שום דבר. שלחו את אמא שלך שוב לאף אוזן גרון שעשתה בדיקה עם סיב אופטי לאף וטוענת שהיא כן חושבת עדיין שזה אלרגי.היא חושבת שצריך בכל זאת לנסות שוב פרדניזון פשוט להגדיל לה את המינון. . נתנו לה פרדניזון 5מ"ג ביום. אך הטיפול לא עזר. כרגע הגדילו לה את המנה פי לשלוש. 5 מ"ג שלוש פעמים ביום, סך הכל חמישה ימי טיפול. בדיקת אלרגיות לא הראתה תגובה לאור חוסר ההטבה המצב, וירידה משמעותית במשקל יש לשקול הפניתה לחדר מיון- כמובן ביעוץ עם הרופא המטפל, לברור כללי. עם נזילה כה משמעותית מהאף כפי שאת מתארת צריך גם לשקול CT סינוסים. בברכה

כמה טיפולים צריך כדי להעלים את נפיחות הורידים,כמה זה עולה ,האם זה עשוי לחזור שנית,ומה קורה אם זה חוזר שוב לאחר מספר שנים(יש צורך בתשלום נוסף לטיפול ? דבר נוסף - נטילת ויאגרה עשויה לפגוע בטיפול ?

שלום יוני כשמדובר על נפיחות בוורידים ברגליים או נפיחות ברגליים בגלל וורידים, זה אומר לנו שמדובר על בעיה רםואית ולא קוסמטית. במקרה זה, חייבים לבדוק לעומק על ידי בדיקת "דופלר US". בדיקה זו, לא פולשנית כלל, היא הבסיס של כל פעולה עתידית זתבחר. קשה לדבר על מספר טיפולים (או ניתוח) ועל עלויות לפני הבדיקה. חלק גדול של הטיפולים מכוסים בקופות חולים. אין התנגשות בין טיפולים לוורידים, כלשהן, לנטילת ויאגדה.

שלום דר', לפני כשנה וחצי עברתי ניתוח כריתת כליה שמאלית בעקבות גידול סרטני. מכיוון שהגידול היה ראשוני לא הומלץ להמשיך בטיפולים לאחר ביצוע הניתוח. לפני כחודש וחצי פניתי למלר"ד בעקבות התעקמות חצי פנים, לאחר בירור התגלתה גרורה בקוטר 2 ס"מ ומסביבה בצקת נרחבת. מאותו רגע התחלתי לנטול דקסמטאזון במינונים הולכים ויורדים. במקביל ביצעתי טיפול קרינתי רדיוכירורגי ממוקד במוח (SRS). בהוראת הנוירוכירורג הורדתי את מינון הסטרואידים בהדרגה עד אשר הפסקתי אותם בכלל. לאחר כמה ימים מהפסקת נטילת הסטרואידים חשתי תסמינים של עייפות, דיבור כבד וחולשה בפלג הגוף השמאלי. בהוראת הנוירוכירורג ביצעתי סיטי ראש באותו היום ונסעתי אליו לייעוץ. הוא המליץ לחדש את נטילת הסטרואידים במינון 4 מ"ג ליום ולהפחית בהדרגה עד 2 מ"ג ליום. במוצ"ש האחרון הבחנתי כי יש לי נפיחות ברגליים. פניתי למלר"ד והם ביצעו כמה בדיקות דם ובדיקת שתן. הכל נמצא תקין והם המליצן בכל זאת לבצע בקופ"ח בדיקת איסוף שתן (24 שעות). בדיקת איסוף השתן יצאה תקינה למעט הממצא של החלבון. ערך החלבון בשתן עמד על 360. לפי מה שהבנתי הערך התקין הוא 150 במקסימום. רציתי לשאול מה הסיבה לדעתך לחלבון בשתן? האם יש קשר ישיר לנטילת הסטרואידים? או שבכל זאת צריך לדאוג לגבי הכליה השנייה? יש לציין שתפקודי הכליה יצאו תקינים. תודה רבה וחג שמח.

שלום משה. חלבון בשתן יכול להעיד על עומס יתר שקיים על הכליה הבודדת. אתה צריך לפנות לנפרולוג.