פורום ורידים וכלי דם

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - פורום כלי דם ורידים
3573 הודעות
3452 תשובות מומחה

מנהל פורום ורידים וכלי דם

16/09/2012 | 13:08 | מאת: דורה

בת 17, מזה כשנה מטופלת ביומובט בשל כתמים באזור השוק המופיעים בד"כ לאחר גילוח. לאחרונה שמתי לב שהכתמים מתגברים לאחר עמידה ממושכת ולפעמים האזור מכחיל. האם ייתכן כי זאת בעיית כלי דם?

שלום ייתכן שמדובר בהתרחבות של כלי דם דקים. אבל צריך לבדוק את הרגל כדי להגיד בבירור.

14/09/2012 | 23:17 | מאת: שירה

לאחר הפלה בחודש שביעי קיבלתי לאחר שבועיים dvt ברגל ימין ולאחר חודש ברגל שמאל.לפי בדיקת דופלר וסיטי נמצא כי מהבטן עד כפות הרגליים יש סתימת ורידים.אני מטופלת בקלקסן 200 מ"ל ביום.וחובשת גרב אלסטית במשך 3 חודשים. האם יש טיפול אחר או צורך בצינתור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הטיפול שאת מתארת הוא המקובל במצבך. לעיתים שוקלים בבתי חולים מסויימים לבצע טיפול ממיס קרישים תחת צינתור אם עברו עד כ24 שעות מתחילת התלונות.

20/09/2012 | 11:07 | מאת: שירה

השוק הימנית עדין נפוחה וכואבת מעט.האם זה ישאר כך לעד. הרגל השנייה חזרה כמעט לכמו שהייתה. האם דיאטה תעזור לי במצבי?

20/09/2012 | 14:36 | מאת: שירה

האם אוכל לקבל ממך חוות דעת נוספת, איך קובעים אליך תור?

11/09/2012 | 12:04 | מאת: מירי

שלום בימים האחרונים שמתי לב לתופעה מדאיגה..שמחמירה מיום ליום רואים את הורידים הם לא בולטים אבל רוןאים כמו קווים כחולים כאלה לאורך הרגליים במיוחד בכפות הרגליים ובזרועות הידיים ובכף יד עצמה לא בגב כף היד.. ממש רואים את הורידים... מה זה יכול להיות ?

שלום לרוב אין לכך משמעות מדאיגה פרט לנושא האסטטי. בכל אופן, אם המצב מדאיג אותך תוכלי לפנות לבדיקת מומחה לכלי דם לבדיקה. שימי לב שלעיתים שינויים הורמונלים או גלולות עלולים להבליט וורידים קיימים.

11/09/2012 | 01:34 | מאת: ליאת

שלום, אני בת 37. שמתי לב הערב שהופיעו ורידים בולטים אצלי מעלה לחזה, ממש מפה שלמה של ורידים כחולים. בימים אלה אני עוברת בדיקות נוירולוגיות עקב תופעות נימול בגפיים. בדיקות CT ראש, צילומי עמוד שדרה ובדיקת EMG יצאו תקינות. האם הופעת הורידים היא סימפטום של משהו? האם יש לבצע בדיקה אצל מומחה כלי דם כדי לבדוק את הנושא, או האם תופעה זו שכיחה ותקינה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לרוב אין משמעות מדאיגה למצב שאת מתארת. בכל אופן, תוכלי להיבדק אצל כירורג שגם ייבדוק האם אין קרישי דם, מחלת מונדור שגם אינה מדאיגה.

10/09/2012 | 23:38 | מאת: אייל

שלום, שמי אייל ויש לי מספר שאלות כלליות לגבי מדידת לחץ דם. 1. מדוע מודדים לחץ דם בזרוע? 2. האם הנתון המתקבל ממדידת לחץ דם במקום אחד בגוף (זרוע) מייצג ונותן את לחץ הדם של זרימת הדם בכל הגוף? 3. מה קורה במצב של קריש דם? איך זה משפיע על לחץ הדם של האדם? והאם כריש דם משפיע על לחץ הדם? תודה, אייל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שרוול מד לחץ הדם מונח על הזרוע בגבה הלב כך שייצג את לחץ הדם אותו מייצר הלב. אם מונח גבוה מידי או נמוך מידי יש עיוות. לכן נבחרה הזרוע באזור שבמישור גבה הלב. קריש דם בווריד לא ישפיע על לחץ הדם. קריש דם חוסם או היצרות בעורק הזרוע, בהחלט יראו תוצאה נמוכה במידה ניכרת מהזרוע השניה ללא הקריש.

06/09/2012 | 11:46 | מאת: שירה

לפני כחמישה שבועות עברתי הפלה בעקבות מום עוברי.לאחר שבועיים, רופאת הנשים שלי אמרה שיש לי קרישי דם ברחם. היא שאבה חצי מהכמות ונתנה לי כדורים לבסוף לא גרמו לדימום והקרישים המשיכו להתרבות. הרופאה יעצה שנחכה למחזור שבינתיים לא מגיע.. רציתי לשאול האם קיים סיכון בהימצאות הקרישים , ומה עליי לעשות?

שלום ממליץ שתפני שאלה זו לרופא נשים ישירות ואפשר גם לפורום.

05/09/2012 | 23:04 | מאת: ענת

אבי בן 67 חולה COPD עם אי ספיקת לב קשה בחדר השמאלי. כרגע מאושפז-נתגלתה לו אאורטה בקוטר 6 ס"מ ב-CT כעת עבר אקו לב ,ונלקח למחלקת ראות וממתינים שרופא כירורג כלי דם ייבחן את כל נושא סיכון מול תועלת בניתוח. אנו מאד חוששים מניתוח-אני יודעת שהיום יש ניתוח שמשתילים סטנס דרך המפשעה - האם אם לא נעשה ניתוח זה וודאי שיהיה לו קרע מתי שהוא ? אודה לכל המלצה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אורטה בקוטר 6 ס''מ מחייבת בד''כ התערבות כי בלי טיפול, יש סיכון משמעותי להרחבה נוספת ולקרע מסכן חיים . כמו שציינת ובצדק, כירורג כלי דם יבדוק סיכון מול תועלת וגם יחליט על אופי ההתערבות.

04/09/2012 | 06:28 | מאת: טלי

חזרתי מטיסה אני בחורה מוגבלת מרותקת לכ"ג וסובלת מבצקות ברגליים מאז החזרה אני מרגישה חולי כללי עם בחילות חולשה ודופק מהיר 120 וזה לא מצב רגיל אצלי האם ייתכן שקריש מגיע ישר ללב או ריאה מבלי להצביע עם סימנים מוקדמים ברגליים כגון נפיחות יש לי רק כאב קל בשוק מאחורי הרגל תןדה לתשובתך טלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ישנו סיכון של הופעת קרישי דם בוורידי הרגל ובעקבות זאת תסחיף לריאות שיכול לגרום לתלונות שאת מציינת וזאת בשל טיסה ממושכת. ממליץ שתפני לחדר מיון שם ישקלו האם לבצע דופלקס וורידי רגלים בשאלה של פקקת בוורידים העמוקים וכן בדיקות מתאימות לשלול תסחיף לריאות כגון CT.

03/09/2012 | 08:51 | מאת: ..

שלום, אם בעבר בעקבות תאונת דרכים קטלנית אחת הפגיעות הייתה בראש והיה לי קריש דם...ובחודש האחרון ממששש כואב לי הראש באיזור בו נפגעתי בראש בתאונה ואני שותה ואוכלת נכון אך עדיין יש לי כאבים וסחרחורות חזקים ביותר. מה יכולה להיות הסיבה לכך ומה אוכל לעשות כדי לפתור את הכאבים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חסרים פרטים כגון לפני כמה זמן היתה התאונה, היכן היה המיקום המדוייק אז של קריש הדם ומה היו הסימנים שסבלת מהם אז בעקבות התאונה. בכל מקרה, ממליץ לפנות לרופא המשפחה על מנת שישקול צורך בבדיקת CT מוח גולגולת.

01/09/2012 | 11:38 | מאת: בלי

שלום רב ד"ר, הנני בת 35 בהריון ראשון שבוע 32 + 5 (סוף חודש שביעי) מזה כ-11 ימים כף רגל שמאל כואבת בעיקר בחלק העליון קשה לי ללכת על הרגל והיא נפוחה. ניגשתי לרופא אתמול והוא הפנה אותי לבדיקת דם לשלול קריש דם קיבלנו את התוצאות והוא אומר שלפי תוצאות בדיקת הדם ולפי הכאב והנפיחות הקלה בכף הרגל יש חשש לקריש דם. הוא הפנה אותי לבדיקת אולטרהסאונד ויש לי תור רק ביום שני בבוקר ואקבל תוצאות בערב יום שני. בינתיים קיבלתי היום (יום שבת) זריקה בבטן בשם:CLEXANE הוא ביקש שאבוא מחר בבוקר לקבל עוד זריקה עד שנקבל את תוצאות האולטרהסאונד. אני בלחץ היסטרי ואשמח אם תוכל לענות לי על מספר שאלות: 1.האם אחרי שקיבלתי זריקה ואקבל מחר אני עדיין בסיכון גדול? 2.אם יש קריש דם זה ימשך גם אחרי ההריון? 3.אני בכלל לא פעילה פיסית לפני ההריון וגם בהריון האם זה השפיע על כך שיגרם קריש דם? 4.ושאלה אחרונה האם יש סיכון בלידה עקב קריש דם? סליחה על ריבוי השאלות ואני מקווה שתוכל להשיב לי אני גרה באוסטרליה והכל כאן שונה ודי על מי מנוחות תודה רבה מקרב לב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אם ימצא קריש דם השאלה האם הוא בווריד במערכת הראשית העמוקה או השטחית המשנית. אם בעמוקה, הסיכון גדול יותר לתסחיפים לכיוון הריאות וזו אחת הסיבות למתן קלקסן שהוא נוגד קרישה. אם במע' השטחית הסיכון קיים אך נמוך משמעותית. קריש דם בוורידי הרגל לא צריך לסכן את הלידה. קריש דם יכול להתפרק או להישאר וזה תלוי בנירחבותו ומיקומו. יש כמובן לעקוב לאחר הלידה. פעילות פיזית מורידה סיכון לקרישים.

תודה רבה על תשובתך ועל הסבלנות הפורומים האלה כל כך עוזרים... תודה לאל חזרתי מהאולטרהסאונד ונאמר לי שאין לי DVT כלומר אין לי קריש דם. הנפיחות והכאב בכף רגל שמאל בעיקר בחלק העליון מתחת לאצבעות יש לי 2 שאלות: 1. באולטרהסאונד הוא בדק לי את רגל שמאל מהמפשעה, ירך ושוק הוא כלל לא נגע בכף הרגל הנפוחה כך זה צריך להיות לסמוך על זה? 2. הרופא אמר שאם זה לא קריש דם זה כנראה התנפחות מההריון קצת מוזר שזה רק ברגל אחת האם אני צריכה להיות במנוחה או ההיפך להפעיל אותה? ומה יכול לעזור לי לשים אותה במים קרים או חמים? האם תחבושת אלסטית תעזור? תודה מקרב לב

30/08/2012 | 11:51 | מאת: דיילת אויר

שלום, אני בת 28 ב2009 ביצעתי בדיקה לבירור קרישת דם כי נטלתי גלולות , נמצא כיאכל יש לי את המוצטציה האחראית על קרשיות יותר. הפסקתי לנטול גלולות. כמה חודשים אני כבר עובדת כדיילת. אני מעוניינת להתייעץ לגבי טיפול אחרי הטיסה, מה עליי לעשות? במטוס אני זזה הרבה ולאחר טיסה מניחה רגליים למעלה, האם יש עוד משהו שאני יוכלה לעשות? PTT Ratio 1.75 Beta 2 Glycoprotein 1 IgG 2.2 נמצא הטרוזיגוט למוטציית ,Prothrombin G20210A אודה לך על כל עזרה שאלה נוספת היא אני יודעת שאסור עליי לעשן- האם זהו איסור מוחלט או שאני כן יכולה לעשן מידי פעם? המון תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עיקר הסיכון בטיסות ממושכות הוא הופעת קרישי דם שעלולים לסכן חיים ברגלים. הסיכון הוא בעיקר לנוסעים במחלקת תיירים היושבים זמן רב בלי תזוזה. ישנה גם נטייה לאבדן נוזלים מרובה יותר באוויר שבמטוס. לך אין בעיה של ישיבה במקום דחוק ללא תזוזה אבל ממליץ לך להרבות בשתייה של נוזלים , עדיף כמובן מים . כמו כן, ממליץ על גרב אלסטי חוזק 2 עד הברך שיכול לעזור לעידוד זרימת הדם בוורידים. בנושא העישון, אין באפשרותי כמובן לעודד אפילו עישון של סיגריה בודדת שעלולה גם לגרום לעליה בסיכון להיווצרות קרישים. נסי תחליפים כגון סיגריה אלקטרונית. לפרטים נוספים תוכלי לפנות למייל ygalili@gmail.com

29/08/2012 | 23:18 | מאת: שרית

שלום אני עובדת כדיילת אויר מזה 14 שנים. במהלך השנים, יצאו לי ורידים - לא בולטים אבל ורידים..ולאחרונה אני חשה מעין זרמים ברגליים.שאלה: האם הורידים הללו מעבר להיותם לא אסתטיים - מסוכנים?האם ניתן להיבדק ע"י מומחה לכלי דם בקופת חולים ולוודא שאין לי בעיה בכלי הדם?? כרגע הופניתי לכירופקט בשל הזרמים המתוארים אך אני חוששת שמא מדובר בבעיה משמעותית אחרת...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בקשר לתחושת הזרמים, ממליץ שתפני לרופא אורטופד בשאלה על לחץ על עצב היוצא מעמוד השדרה לכיוון הרגל. בקשר לוורידים, את יכולה לעבור במסגרת קופ''ח דופלקס וורידי רגלים בשאלה של אי ספיקה אם כי הסיכוי לכך אינו גבוה כאשר הוורידים אינם בולטים.

29/08/2012 | 14:13 | מאת: ניב

שלום, אני בן 24. לפני יומיים כשהייתי בתוך הבריכה ונעמדתי בצמוד לקיר, בא אחד השחיינים ועשה "קיפר" (גלגול למעבר לבריכה הבאה) והרגליים שלו ממש "התרסקו" על הבטן שלי וממש מעכו לי את הבטן. התפתלתי מכאבים למשך כ-20-30 שניות. כאבים מאוד חזקים. באותו ערב-לילה עדיין היו לי כאבים אך כמובן חלשים במידה ניכרת. האם קיימת סכנה לחבלה בכלי דם בבטן או (חלילה) להיווצרות מפרצת בעורק הראשי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ישנה סכנה מסויימת אם כי לא נפוצה בעקבות חבלה כהה בבטן כפי שחוית. הסיכון הוא יותר לפגיעה שגורמת לדימום מהטחול ופחות למפרצת. אם אתה חושד בכך, ניתן לשלול זאת באולטרהסאונד בטן.

29/08/2012 | 13:54 | מאת: שלי

שלום אני בת 32 חודשים אחרי לידה. עברתי מספר אירועים חוזרים של dvt ברגל שמאל וקריש אם קטן בריאות. שבוע לפני הלידה הזאת פיתחתי שוב dvt ברגל שמאל ולכן הוכנס פילטר. אחרישבוע ילדו אותי ועשו ct מימין נמצא פילטר נמוך ב ivc הפרוקסימלי בשמאל לא מזוהה ב civ וeiv כנראה ל רקע טרומבוזיס כרוני ו iiv גדול מאוד משמש כקולטרול עם iiv השני קןלטרל ורידי גדול דרך הוריד האובטורטורי וקולטרלים מרובים בשיפולי הבטן והפות בין הורידים הפורמלים וגם קולטרים מרובים דרך ורידי השחלה דוצ ובאגן וברטרופריטונאום.יש לי הטרוזיגוטית ל v ieuden ןלפקטור ii הומוזיגוטית ל mthfrי אשמח לקבל חוות דעת ממך בנושא ולשאלות האם כדאי להוציא או להשאיר את הפילטר ומה הסיכונים בשניהם ויש לי כאבים חזקים בבטן ןבגב התחתון האם זה שייך לפילטר או לקרישי דם שיש באזור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לא הבנתי מתיאורך האם קריש הדם לריאות היה תחת טיפול בנוגדי קרישה כגון קומדין או זריקות קלקסן. אם כן, צריך לשקול להשאיר הפילטר. אם לא , יש לשקול הוצאתו בתנאי שתמשיכי לגבל טיפול נוגד קרישה. את הנ''ל כדאי לשקול פנים על פנים מול המטולוג מומחה לקרישה.

26/08/2012 | 23:56 | מאת: זוהר

שחום,בזמן האירון כאשר אני שוכבת אני שומעת מין נוזלים בראש כאילו מפל מים זורם לי בראש,זה בצידו הדמאלי שדם בראש?הראשמעל האוסן, זה רק בשכיבה,יכול להיות שזו בעיה של זרימת דם?ואיך מאיצים זרימת גם

שלום ממליץ שתפני לרופא אף אוזן גרון.

31/08/2012 | 17:48 | מאת: זוהר

פניתי לאף אוזן גרון והכל בסדר כולל בדיקת שמיעה שיצאה תקינה

23/08/2012 | 18:29 | מאת: עומר

שלום מזה כשבועיים יש לי רגליים נפוחות מאוד מהברך ובעיקר ברגליים. חזרתי מחופשה בחו"ל ובטיסה הרגשתי שהרגליים ממש מתפוצצות מלחץ ולכן כל הטיסה הסתובבתי כדי שהרגליים לא יירדמו . עשיתי בדיקות דם כלליות כולל בלוטת התריס והכל יצא תקין. עשיתי דופלר ורידי רגליים וכן אקו לב שג"כ יצא תקין . למרות שכל השבוע אני משתדל להרים רגליים ככל שניתן וגם קומפרסים אין כלל שיפור והרגליים שתיהן נפוחות מאוד . מה המלצתך להמשך טיפול ובכלל . איך ניתן להוריד את הנפיחות ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך על מנת לתת לך תשובה אמינה צריך לבדוק את הרגלים. יש אפשרות בינתיים גם ללכת עם גרב אלסטי עד גבה הברך.

21/08/2012 | 23:59 | מאת: עדי

שלום רב, אני בת 25 ומזה שנה אני שמה לב לתופעת ריבוי ורידים ונימים ברגליים. לאחרונה סובלת אף מכאבים באזורים אלה. ממה זה יכול להיגרם ואיך מומלץ לטפל? בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

21/08/2012 | 13:32 | מאת: שיר

שלום רב, היום לאחר אמבטיה ראיתי שבסביבת הכתפיים והחזה יש לי רשת של וורידים ירוקים, לא שמתי לב לכך לפני. האם זה מהווה בעיה? יש לציין שאני בת 18.

שלום לרוב אין בכך בעיה רפואית אך בכל זאת ממליץ שתפני לבדיקת רופא המשפחה ליתר ביטחון

20/08/2012 | 22:50 | מאת: ליאורה

אני בת 58.בדיקות הדם שלי תקינות לחלוטין בכל הפרמטרים.אין לי מחלות כרוניות.יש לי קשיים בהליכה ובדיקת דופלר עורקי רגליים הראתה בעית זרימה ברגל שמאל.דופלר צואר תקין.אני מטופלת באספירין(פעם ביום)ובאוקסופןרין(פעמיים ביום)ומתאמצת ללכת כל יום הליכת צעידה כחצי שעה למרות הכאבים. שאלתי היא:האם במצבי הנוכחי אני יכולה לטוס לארה"ב? תודה שרון ליאורה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לא פירטת את חומרת הבעיה בעורקי רגל שמאל. בד''כ לא צריכה להיות באופן עקרוני בעיה עם טיסות, רק צריך לקחת בחשבון שבמטוס רמת החמצן נמוכה יותר מעל האדמה והרגל תקבל פחות חמצן אבל לפי תיאורך, לא צריכה להיות בעיה משמעותית אם כי על מנת לתת תשובה אמינה צריך בדיקה

20/08/2012 | 18:53 | מאת: נטע

שלום רב , לאחותי נקרעה הרצועה ברגל באיזור הקרסול ולאחר בדיקות רבות הביאו לה את הנעל/גבס הענקית הזאת לשים על הרגל . בעקבות תרופות וה' רק יודע לאחר כחצי שנה טיפול כרגע נוצרו ברגל דלקת בצקת ונוזלים (שהבנתי שבצקת זה בעצם נוזלים שנקרשו וניהיו לגוש) וכמובן הפנו אותה לאורטופד ולקחת אנטיביוטיקה . אני אישית נגד תרופות ואני לא שמחה בכלל שממלאים את אחותי באנטיביוטיקה . הייתי מאוד שמחה לדעת האם יש טיפול אלטרנטיבי שיכול לעזור לה ??? אשמח מאוד לתשובה בהקדם תודה רבה נטע .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום כמובן שיש צורך לבדוק את הרגל על מנת לתת תשובה אמינה. עקרונית ניתן לשפר בצקת ואגירת נוזלים באמצעות גרב אלסטי והגבהת הרגל בשכיבה כל שעתיים לחצי שעה מעל גבה החזה.

21/08/2012 | 18:10 | מאת: נטע

תודה רבה על התגובה !! האם אתה יכול להפנות אותנו לכוון אותי לרופא כדי לעשות את הבדיקה הנדרשת ?! כמובן שיש לנו את כל התיק הרפואי והמסקנות הרפואיות ה"רגילות" .

19/08/2012 | 23:37 | מאת: אור

היי ,אני לא יודעת אם זה אכן קשור לפה אבל ... בזמן האחרון יש לי פעימות במקומות שונים בגוף ..מין דפיקות כאלה רעידות לא יודעת איך להסביר זה יכול להיות ברגל ,זה יכול להיות בזרוע של היד ..בכל מקום . אשמח לדעת ממה זה נובע ??

שלום ייתכן ומדובר בפעילות של עצבים שגורמת לתחושת הרעד. אם זה ממשיך, ממליץ שתפני לנוירולוג.

19/08/2012 | 21:34 | מאת: גלינה

שלום רב, אבי בן 73, עבר ניתוח EVAR-Excuder 28x14x14mm+Rt IBD+Lt ILA, לפני כשנה וחצי, לאחר שהתגלתה מפרצת באאורטה בטנית תת כליתית ובעורק הכסל הפנימי משמאל. לאחר הניתוח אבי עבר מדי חצי שנה CT, ולאחרונה התגלה בבדיקה דלף ברור סביב Endograft פרוקסימלי- כנרא type 1 וגדילת מפרצת מ 65 ל67 ממ AP מ 71 ל 74 ממ LAT. שבוע שעבר אושפז אבי שוב, עבר אורטוגרפיה שהדגימה דלף מסוג ראשון. הוא אמור לעבור השבוע תיקון אנדווסקולרי. יש לציין שלאחר הניתוח אבי שהיה אדם מאד פעיל וחזק למרות גילו, התקשה מאד להתאושש מבחינה גופנית ונפשית. לקח לו חצי שנה להתאושש עד שחזר לעצמו. יש לציין שאבי הפסיק לעשן לפני שלוש חודשים וכרגע הוא מרגיש טוב ולא מתלונן על כאבים. ברצוני לשאול מספר שאלות 1. איך דלף שכזה בעורק אאורטה יכול להתרחש לאחר הניתוח שעבר לפני שנה וחצי? 2. האם פעולת התיקון המתוכננת אמורה לפתור את הדלף? ולכמה זמן? 3. האם יש שיטות נוספות לטיפול בבעיה? יש לציין שהוא טופל כל התקופה במחלקת כלי דם בסורוקה. 4. האם כדאי לנו לחשוב על מעבר לבית חולים אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הדלף קורה בשל הסיבות הבאות - 1. המשך ההתרחבות של דופן האורטה בעקבות הבעיה היסודית 2. ייתכן והעיגון של השתל העורקי לא היה אטום לחלוטין ואיפשר דלף והרחבה. בהתערבות החוזרת הכוונה להחדיר שרוול נוסף שיאטום את הדלף באזור העליון. אפשרות נוספית היא לבצע ניתוח פתוח עם פתיחת הבטן ותיקון המפרצת בתפירת שתל לאחר הוצאת השתל הקודם. לגבי מעבר בית חולים, ישנם בתי חולים גדולים המנוסים בטיפולים אלה אך איני יכול להצביע על ייתרון בולט של האחד על האחר. זה נתון לשיקולכם.

19/08/2012 | 09:30 | מאת: שולה

שלום, אני כ ארבעה חודשים לאחר לידה (בת 28) בימים האחרונים אני מרגישה (לא רואים חיצונית) מעיין נפיחות ,קצת מאוד שורף בכף יד שמאל כמו נוזלים למשל שהיה בסוף הריון , והורידים ביד הזו מתנפחים ללא קשר לשום מאמץ שאני מפעילה על היד. האם מצריך בירור?נשמע משהו מסוכן?אצל איזה רופא עושים בירור בנושא? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נשמע שיש לחץ על עצב שגורם לתחושת הנימול וייתכן גם שיש בעיה בוורידים באותה היד. ממליץ שתתחילי עם בדיקת מומחה לכלי דם, ואם תקין, תפני לבדיקת אורטופד.

20/08/2012 | 16:29 | מאת: שולה

שלום, תודה רבה על התשובה, האם יכול להיות קשור שהפעלתי הרבה לחץ על כף היד בשיעור פילאטיס? תודה רבה

14/08/2012 | 23:13 | מאת: רועי

שלום, שוחררתי לאחרונה מבית חולים לאחר ניתוח להוצאת אבן מהכלייה. במהלך האשפוז קיבלתי זיהום שנבע משני קרישי דם ביד ימין שלי. היד כואבת וכטיפול אני מזריק קלקסן. השאלה שלי היא האם מותר לעשות מסג' / אבנים חמות הממריצות את מחזור הדם בבקרה שלי ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הייתי מחכה עם מסאג' לפחות 3 ח' עד שתפחת הסכנה לתסחיפים בעקבות העיסוי.

14/08/2012 | 09:58 | מאת: ענת

בעלי בן 52 חלה בשנת 2000 בסרטן של בלוטת התריס שהלך והסתבך והתפשט הוא עבר נתוחים של כריתה מלאה של התירואיד מיתרי קול חלק מהסרעפת טיפולים ביוד רדיו אקטיבי והקרנות עכשיו בבדיקת מעקב התגלה שעורק התרדמה שלו סתום ובגלל כל ההצתלקויות אי אפשר לנתח דרך הצאוור ונאמר לי שיכנסו דרך הראש/המח האם זאת הדרך היחידה והאם יש בזאת סיכון אני מאד מודאגת ולא יודעת עם מי להצייעץ הכל רץ מהר מידיי אודה לך אם תעזור לי

שלום בעיקרון ניתן כתלות בממצאים כמובן לבצע לא רק ניתוח אלה הרחבה באמצעות בלון ותומך שמוחדרים בצינתור דרך המפשעה. אין לי מספיק נתונים כדי לדעת מה היו השיקולים ומה הדרך שנבחרה.

13/08/2012 | 23:52 | מאת: rico

שלום רב, מזה מספר ימים יש לי כאב עז ברגל שמאל כשאני מאמץ אותה. נשלחתי ע"י רופא כירורג למיון דחוף בוולפסון, שם נבדקתי ע"י רופא מומחה כלי דם ועלתה השערה כי מדובר בחסימת עורקים ברגל שמאל. נשלחתי לCT אנגיו בטן וגפיים תחתונות, הפניה דחופה - אך כמובן שמצאתי תור קרוב רק לעוד כשבועיים. רציתי לשאול האם זה לא מסוכן לחכות שבועיים (עקב כאבים עזים בשל כל מאמץ קטן) וכיצד לנהוג בשבועיים הקרובים? האם הפעלת מאמץ תחריף או תשפר את מצב הרגל (עקב הזרמת דם מרובה)? לעזרתכם הדחופה אודה Rico

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ישנם מדדים שיכולים להצביע על הדחיפות בצורך בהתערבות וזאת ניתן להעריך רק בבדיקה כך שאיני יכול להעריך את הדחיפות אולם אתה תמיד יכול לפנות לחדר מיון של אחד מבתי החולים ושם אם יתרשמו שהבעיה דחופה, יאשפזו ויזרזו תהליכים.

13/08/2012 | 17:35 | מאת: מנדי

שלום אבי בן 83 ואובחן באורטה בטנית בגובה הכליות קוטר 3.6 ס"מ ואורך 8.4 רציתי לדעת מה הסיכון בזה והאם יש צורך בניתוח דחוף בכל הכתבות יש חוות דעת של קוטר האורטה .ואין התיחסות לאורך של האורטה האם אורך של 8.4 ס"מ מסוכן ביחס לקוטר של 3.6 תודה מראש לתשובתך מנדי הבן

שלום לך אין משמעות מסוכנת לאורך ומה שקובע הוא הקוטר. בקוטר כמו שלך אין צור להתערב אלה מעקב תקופתי של אולטרהסאונד וCT לסירוגין.

13/08/2012 | 09:45 | מאת: תמר

שלום רב, אני מתחילה כרגע תהליך של הקפאת ביציות בשל גן סרטני שנמצא אצלי. התהליך דורש הרבה בדיקות דם ומאוד קשה למצוא לי את הורידים. וכשמוצאים זה כואב מאוד ויוצר שטפי דם. האחות הבוקר אמרה שהורידים שלי שקועים. מה אני יכולה לעשות בכדי ליצור מצב שמוצאים לי ורידים בצורה קלה יותר. תודה רבה, תמר

לקריאה נוספת והעמקה

ההמלצה שלי היא לגשת לאחות מנוסה בהוצאת דם מילדים.

08/08/2012 | 14:47 | מאת: מיקה

שלום ברגל שמאל יש בצקת מהברך ובעיקר באזור הקרסול,גב וקשת כף הרגל כבר כ 4 חודשים. אני סכרתית ללא אינסולין לא מאוזנת, עודף משקל, לחץ דם מאוזן ע"י תרופות, בת 57. נשלחתי לאקו לב, לדופלר ורידי ברגליים, מרפאת כלי דם בבית חולים, אורטופדים. הכל בסדר. הכל שלילי. רופא המשפחה הרים ידיים. הבצקת יורדת מעט אחרי הלילה אבל כבר בבוקר שוב. הרגל קשה ובאזור הבצקת גם לחיצה חזקה לא משאירה גומה אלא מעט. היום מרגישה דקירות עזות בגב כף הרגל שממש ואחרי שאחזור מהמשרד אטול כדור נגד כאבים. האם גרב אלסטית יכולה לעזור? האם הדקירות הן נוירופטיה? האם זה ענין של כלי דם למרות שנאמר לי אחרת ?? אין לי נימים או ורידים בולטים בכלל !!! הדופק ברגל נורמלי וכף הרגל חמה בדיוק כמו השניה. מה עושים?? אודה על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ראשית, ממליץ שתעברי דופלקס וורידי רגלים בשאלה של אי ספיקה. אם יש בעייה שובי אלי. לגבי גרב אלסטי, יכולה לסייע בתחושות ובנפיחות. כמובן שבלי בדיקה קשה להוסיף יותר.

דוקטור נכבד ונחמד כתבתי שעברתי פעמיים דופלר ורידים ברגל ונמצא שהכל תקין. אין פקקת. אים אי ספיקה ורידית ברגל. הכל תקין כולל בדיקת כירורג כלי דם. האם התשובה לבעיה היא גרב אלסטית? זהו ??

02/08/2012 | 14:34 | מאת: יעל

שלום רב, אחותי בהריון חודש חמישי, ובשבועיים האחרונים סובלת ממגרנות חריפות, מאושפזת בבית חולים למעלה משבוע, בגלל ההריון לא עושים לה בדיקת CT , רופא נשים ראה אותה לראשונה היום, ואמש שהוא חושד שיש לה פקקת ורידים במח, ושזו תופעה מוכרת אצל נשים בהריון. האם הדבר עלול לסכן אותה? האם אכן זו תופעה מוכרת? ואיך ניתן לטפל בעיה באישה בהריון? ובנוסף, מה רמת הסיכון לבדיקת CT או MRI בנשים בהריון?

לקריאה נוספת והעמקה
07/08/2012 | 12:25 | מאת: דר' גלילי

שלום CT עלול לסכן בשלבים מסויימים בהריון בעיקר בתחילתו את העובר אך נראה לי שניתן לבצע MRI בלי סיכון אם כי צריך להתייעץ על כך עם הגינקולוג שעוקב אחר ההריון.

נראה לי שMRI ניתן לבצע בהריון בלי לסכן את העובר אבל כדאי להתייעץ עם הגינקולוג שעוקב אחרי אחותך. CT לרוב לא מומלץ בהריון.

30/07/2012 | 18:44 | מאת: דנה36

מאז שאני זוכרת את עצמי יש לי בזמן שאני צוחקת או כועסת וריד במצח בולט,האם יש דרכים להסירו כי מבחינה הסטטית זה מאוד מפריע לי

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ שתתייעצי עם רופא פלסטיקאי על האפשרות להסרת הווריד באמצעי ניתוחי.

27/07/2012 | 21:29 | מאת: עוז

אני מרגיש שריפה פנימית בכף היד. מה יכולה להיות הסיבה לכך?

שלום כנראה שמדובר בגירוי של עצב . ממליץ בשלב ראשון לפנות לאורטופד. אם לא ימצא בעיה, אז לנוירולוג.

26/07/2012 | 09:04 | מאת: מאור

היי, לפני כיומיים תרמתי דם. בד"כ לא מוצאים לי וריד וגם הפעם- המתנדבת ממש "חפרה" לי עד שמצאה אותו...ברגע האחרון שמצאה אותו- הרגשתי כאב עצום באזור הקדמי של פרק כף יד ימין וצריבה ממושכת (כדי הלמחיש את המקום- בצד התחתון של השעון...ברצועה..) עברו כבר יומיים ואם אני עושה תנועות מסוימות (קיפול כף היד לדוגמא) אני מרגיש שורף וצורב באיזור...כמו נמלים... האם יש ממה לחשוש ולגשת לבדיקה או שזה לגיטימי?

שלום קרוב לודאי שבמהלך החדרת הצינורית נפגע העצב התחושתי. לרוב יש שיפור הדרגתי במהלך מס' שבועות.

לפני 7 ימים הזריקו לי חומר מטשטש לוריד במהלך בדיקת גסטרוסקופיה. כשהוציאו את החיבור מן הוריד היה דימום תת עורי קל שלא נראה יותר. בימים האחרונים ישנה תחושת נימול קלה באותה היד, וכאב קל כמקום הדקירה, כאילו היא בוצעה רק אתמול... האם זוהי תופעה נורמלית? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ייתכן שנוצר קריש דם תת עורי שלוחץ על עצב שעובר לידו וגורם לנימול. לרוב התופעה נסוגה בהדרגה אך אם רואה שתוך שבועיים עדיין נוכחת, גשי לבדיקת רופא המשפחה בשלב ראשון.

21/07/2012 | 10:56 | מאת: אורן

שלום רב אני בן 37 חולה קרדיאלי מגיל 24 ברקע APLA לאחר 2 אירועי MI מאז תחילת המחלה, מאוזן בצורה מעולה PT 2.5 -3 מזה תקופה ארוכה. השאלה שלי האם חשיפה מרובה לשמש במהלך יום העבודה עלולה ליצור קרישי דם בעתיד? משפט זה נאמר לי ע"פ מספר רופאים אני רוצה לשמוע את הדעה שלך כמומחה לכלי דם. מטופל בכול "משפחת המדללים"... בברכה, אורן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אדם עם נטייה לקרישיות יתר עלול להיפגע מקרישי דם במצבים כגון התייבשות שנגרמת בזמן חשיפה ממושכת לשמש בלא שתייה מתאימה. איני מכיר מצב בו קרינת השמש עצמה עלולה לגרום לקרישת יתר אבל על זה כדאי שתתייעץ עם המטולוג העוסק בקרישה שייתן לך תשובה מוסמכת יותר.

20/07/2012 | 23:19 | מאת: סאלי

שלום לך ד"ר יאיר גלילי למה הקצפה לתוך הורידים עולה כל כך הרבה כסף האם אתה יודע שבעתיד מדברים על הנושא שזה יכלל בסל התרופות אולי כדי לדחות את הטיפול שלי כי כבר הייתי ביעוץ ראשוני אצל ד"ר רבי תודה ושבת שלום לך ולבני משפחתך

שלום לך יש גורמים רבים שבונים את התימחור על טיפול מסויים. כמו מיכשור רפואי, עלות הכשרת רופא וצוות, הוצאות אחזקה ושיווק ועוד. אין לי מידע קונקרטי שהפעולה עומדת להיכנס בטווח הנראה לעין לסל הבריאות.

20/07/2012 | 23:16 | מאת: רנין

שלום אני בת 43ً אחרי שני DVT הראשון בשנת 1999 והשני ב 2011. אני מטופלת בקומדין, השמנת יתר מנסה להוריד במשקל ללא הצלחה. לחץ דם גבוהה ומטופלת ב llosartan plus . סובלת מכאבים בכף הרגל, קרסול, ובצד הפנימי של הרגל ובירך. יש גם בצקת שגדלה משמעותית אחרי כמה שעות של ישיבה עם הרגל למטה (במשרד). כמו כן יש לי נמנום באצבעות הרגליים והתכווצויות חזקות ומכאיבות במהלך הערב ובשינה. זה מאד מפריע לי ואיכות חיים שלי נמוכה..... רופה המשפחה אומר לי כי זה תוצאה מה DVT .האם תוכל לייעץ לי? לתשובתך אודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ביותר ממחצית מהמקרים של פקקת בורידים העמוקים נוצר מצב של אי ספיקה כרונית בורידים שגורמת לתלונות שפירטת. ממליץ על גרב אלסטי עד הברך והגבהת רגלים בשכיבה , כמובן תשובה זו לא באה במקום בדיקת רופא מומחה.

20/07/2012 | 16:26 | מאת: הודיה

היי,אני בת 20 ובמהלך השנתיים האחרונות בזמן הצבא התחילו הורידים ברגליים להתנפח לי ולבלוט מעל העור,תמיד ראו אותם ממש אבל עד לפני שנתיים או שלוש הם לא ממש בלטו ונראו לעין רק מאחורי הרגל(לאורך כל הרגל) עכשיו הם בולטים לי השתי הרגליים ולאורך כל הרגל,ובעיקר הם נפוחים בכף רגל ומעלה,זה מלווה בכאבים ובקושי בעמידה מרובה ובעיקר בעלייה במדרגות ישנה תחושת כבדות ועייפות של הרגל ,הייתי אצל רופא מומחה לפני כשנה וחצי ולטענתו הם ורידים שטחיים הנקראים דליות ואין כל סכנה רפואית,אני עדיין אוצה לבדוק את העניין כי למרות שבבדיקת דלקס התשובה היתה תקינה המצב החמיר לי והביאו לי לחבוש גרביים אלסטיות שמקלות על הכאב אך לא עוזרות למצב בכל פעם אני מוצאת עוד וריד אחר שהתנפח,ויש לי בחלק מהורידים הרגליים כמו גוש קטן של וריד שנורא בולט החוצה.ובעיקר בזמן הווסת אני מרגישה כי הורידים נפוחים ןכואבים אפילו הזמן מנוחה..ללכת שוב לבדיקה אצל מומחה?ובאמת יכול להיות שהמצב ממש החמיר בשנב וחצי האחרונות? תודה רבה מחכה לתשובה!.והורידים הם בצבע ירוק(הבנתי שיש הבדל בין הורידים הירוקים לסגולים ..)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. לפי תאורך נשמע שיש לך אי ספיקת ורידים שגורמת לתלונות וכדאי לטפל בבעיה ולפתור אותה באופן יעיל. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

23/07/2012 | 14:18 | מאת: הודיה

תודה על המענה,אבל לפני כשנה וחצי עברתי בדיקת דופלקס והתשובה היתה שאין לי בעיה של אי ספיקת ורידים ,אבל הורידים המשיכו להתנפח והכאבים לא עברו,בנוסף אני עם מדרסים..יכול להיות קשר בין בעיה בכף הרגל לורידים?

20/07/2012 | 13:44 | מאת: ניצה 12

שלום רב, הנני בת 56 ומעשנת מעל 35 שנה, כרגע נמצאת בסדנת גמילה מעישון בקופת חולים. אתמול הרגשתי עקיצה ברגל ימים בצד שמאת מעל הברך ואחרי העקיצה התנפחות נוראים כמו כדור פינג פונג. כעבור כמה שעות ההנפיחות ירדה ונוצר כתם כחול סגול כמו מכה. כולי מבוהלת ומפוחדת. לפני מספר שנים ערכתי בדיקת בורידים ברגליים במכון מור ונאמר לי שהססתומים שלי די רופפים ואקנה גרביים הלסטיות , אומנם קניתי וזה לא נעים לי ולא הולכת עם זה יותר, שאלתי האם זהו סימן לקריש דש אצלי או סימן אחר? מה עלי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך את מתארת קרוב לודאי מצב שנקרא אי ספיקת ורידים שגרם לשטף דם תחת העור. זהו מצב לא מסוכן שניתן לטפל בו ביעילות ובנוחות יחסית. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

22/07/2012 | 22:16 | מאת: ניצה

שמחתי על תגובתך, חזרתי היום מרופא משפחה שלפני כל טיפול שלח לאותי לבדיקות דם כלליות כולל קרישת דם. לאחר שאקבל את תוצאות הבדיקות אזמין תור למפראת כלי דם. הרופאה לא התרגשה במיוחד מהמקרה. המליצה לי ללכת עם הגרביים אבל אני לא יכולה לגרוב אותן.לאחר הביקור במרפאת כלי דם אבקש את הזריקות.האם הכוונה לסיקרולציה מונחית אולטרא סאונד? שמעתי מחברות שניתן לקבל זריקות להעלמת ורידים שלא כלולים בסל הבריאות אלא במושלם. האם הוונה לזה.

19/07/2012 | 09:31 | מאת: מאי

שלום, ישנם רופאים שטוענים שטיפול נגד ורידים לא עוזר ויכול להחמיר את המצב?=אז אם כך מה עושים?מה כן ניתן לעשות שיכול לעזור לאורך זמן? מה הטיפול המומלץ ביותר והעמיד ביותר. אני בת 28 וסובלת מורידים בולטים בכף הרגל וקצת ברגל וכן בכף היד. זה נורא מפריע גורם לתחושת כבדות ועיקצוצים. אני לא יודעת כעת מה לעשות. חשוב לציין שהמצב הוא לפני הריונות ואני נורא חוששת שזה יחמיר בהריון. מה אתה ממליץ לי לעשות לאור זאת אשמח לקבל את עצתך תודה מראש

שלום לך פירטתי לך בתשובתי הקודמת לגבי הטיפול בורידי הרגל. את מוזמנת לעיין.

19/07/2012 | 09:28 | מאת: מאי

שלום, בהמשך לתשובתך לעירית. אמרת לה שהטיפול לא עוזר ויכול להחמיר את המצב. אז אם כך מה עושים?מה כן ניתן לעשות שיכול לעזור לאורך זמן? מה הטיפול המומלץ ביותר והעמיד ביותר. אני בת 28 וסובלת מורידים בולטים בכף הרגל וקצת ברגל וכן בכף היד. זה נורא מפריע גורם לתחושת כבדות ועיקצוצים. אני לא יודעת כעת מה לעשות. חשוב לציין שהמצב הוא לפני הריונות ואני נורא חוששת שזה יחמיר בהריון. מה אתה ממליץ לי לעשות לאור זאת אשמח לקבל את עצתך תודה מראש

שלום פירטתי לך בתשובתי הקודמת.

19/07/2012 | 09:27 | מאת: מאי

שלום, בהמשך לתשובתך לעירית. אמרת לה שהטיפול לא עוזר ויכול להחמיר את המצב. אז אם כך מה עושים?מה כן ניתן לעשות שיכול לעזור לאורך זמן? מה הטיפול המומלץ ביותר והעמיד ביותר. אני בת 28 וסובלת מורידים בולטים בכף הרגל וקצת ברגל וכן בכף היד. זה נורא מפריע גורם לתחושת כבדות ועיקצוצים. אני לא יודעת כעת מה לעשות. חשוב לציין שהמצב הוא לפני הריונות ואני נורא חוששת שזה יחמיר בהריון. מה אתה ממליץ לי לעשות לאור זאת אשמח לקבל את עצתך תודה מראש

שלום ראי פירוט בתשובה הקודמת שנתתי לך

19/07/2012 | 09:23 | מאת: מאי

שלום רב, בהמשך לשאלתה של עירית. אמרת שהטיפול בורידים איננו עוזר והתופעה חוזרת בצורה חמורה יותר.אם כך, מה ניתן לעשות? האם מומלץ לעשות טיפול אם הוא חוזר ומחמיר את המצב?מה כן יכול לסייע לתקופת זמן ארוכה ככל האפשר לטיפול בוריד בולט?( אני בת 28 מעוניינת לעשות טיפול בורידים בולטים ברגליים אני לפני הריונות)כבר עכשיו יש לי בליטה רבה של ורידים בכף הרגל וגם בכף היד וזה מאוד מציק גורם לתחושת כבדות ועיקצוצים. אני לא יודעת מה לעשות אם לפנות לטיפול עכשיו כי זה נורא מפריע מבחינה אסטתית ופיזית או לא כי זה מסוכן ויכול לגרום לסיבוך. אשמח לתשובתך תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כאשר מטפלים בורידים לא תקינים שלהם יש משמעות רפואית, התוצאות טובות בהרבה מאשר בטיפול בנימים בהם הבעיה לרוב לא נפתרת לחלוטין. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

האם אם כך זה כדי לעשות ניתוח ורידים או שזה יכול רק להחמיר? לא ענית לתשובתי

שלום!@ אני אחרי כמה לידות וסובלת מורידים ומעונינת לטפל בשיטה של גלי רדיו, רציתי לדעת האם יש סיכוי שהורידים יתפרצו שוב בלידה הבא?

שלום לך התשובה חיובית.

18/07/2012 | 21:40 | מאת: מרים

האם מומלץ לטפל בורידים למרות הסיכוי הגבוה שהורידים שוב יתפרצו

17/07/2012 | 17:39 | מאת: מתעניין

ד"ר גלילי שלום, ראיתי ששאלו אותך בעבר לגבי הנושא. מתחת לעיניים יש לי קרום דקיק בצבע סגול שניתן לראות מעברו הרבה כלי דם. כשנשאלת האם ניתן לעשות משהו בנידון, אמרת שזה אפשרי אולם רק לאחר בדיקה. ניסיתי לקבוע אליך תור למכון מור אך נאמר לי שאתה מקבל אך ורק לגבי ורידים ברגליים. כיצד ניתן לקבוע אליך ייעוץ בנושא?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ממליץ שוב לפנות בשאלה זו לרופא פלסטיקאי ורופא עיניים העוסק בטיפולים פלסטיים.

17/07/2012 | 10:38 | מאת: לילי

שאלתי לאור הרעיון של הטיפול ה"משתק" את הורידים הבעייתיים... ד"ר ניטצקי: "ניתן לעשות זאת ולהמשיך לתפקד כי המערכת השטחית היא מעין מערכת רזרבית. וריד 'הספנה' (השורש הוורידי הקדמי במערכת השטחית) הוא בדיוק הווריד בו משתמשים למעקפים בלב ולמעקפים ברגליים". באילו מצבים אדם זקוק לאותה מערכת ורידים רזרביים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רק במצב אחד לא שכיח יש הזדקקות לורידים השטחיים , מצב זה נקרא פקקת הורידים העמוקים ואז הדם יכול להתנקז דרך הורידים השטחיים.

22/07/2012 | 11:23 | מאת: לילי

לוודא אם יש סיכון או אם קיימת אצלי פקקת הורידים העמוקים?

17/07/2012 | 00:17 | מאת: משה

זה זמן רב יש לי היתקווציות ברגליים כימעט כבר שלש שניים בזמן החרון זה מתחיל טופעה של פעמים בשבוע כשאני מיתעורר בלילה אני חייב לשים את הרגלים במקום קריר או לשים קרח וזה עובר עישיתי בדיקות הכל תקין לוקח לפי הצאת הרופא מגנזיום וזה גם לא עוזר מה לעשות זה תחיל כבר לשגע אותי אומרים לי שזה ביגלל הגיל היום אני בן 54

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ להוסיף גם ויטמין אי . אם לא עוזר כדאי לבדוק האם יש חסר של ויטמינים בדם דרך רופא משפחה ולשקול גם בדיקת נוירולוג.

16/07/2012 | 20:03 | מאת: דונה

אני בת 30 , לא בהריון ולא לאחר לידות . בריאה בדרך כלל , לא נוטלת תרופות . לפני כחודש הופיעו בצקות בקרסוליים . הבצקות כואבות עד כדי כך שאני מתקשה לישון בלילות . מה הגורמים לבצקות בקרסוליים בבחורה צעירה? ואיזה בדיקות אני צריכה לעשות ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הסיבות האפשריות לבצקת ברגלים א. אי ספיקת ורידים, ממליץ לבצע דופלקס ורידי רגלים בשאלה זו ב. אי ספיקת לב ימני - ממליץ לבצע אקו לב ג. בעיות חלבון בדם. ממליץ לבצע בדיקת דם. ד. בצקת מסיבה לימפטית. ממליץ להיבדק ע''י רופא מטפל.

11/07/2012 | 10:55 | מאת: מיכל

שלום, לפני כחודש וחצי ילדתי וכעת אני מניקה. האם מותר לעבור טיפול ורידים באמצעות הזרקת חומר? מה שם החומר? ככל שאני מבינה הדעות בענין חלוקות... אשמח לקבל את דעתך המקצועית, תודה

לרוב משתמשים בחומר בשם פולידוקנול. מותר לבצע הזרקה בזמן הנקה אך יש להמתין כ12 שעות עד ההנקה הבאה.