פורום ורידים וכלי דם

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - פורום כלי דם ורידים
3482 הודעות
3452 תשובות מומחה

מנהל פורום ורידים וכלי דם

14/08/2012 | 09:58 | מאת: ענת

בעלי בן 52 חלה בשנת 2000 בסרטן של בלוטת התריס שהלך והסתבך והתפשט הוא עבר נתוחים של כריתה מלאה של התירואיד מיתרי קול חלק מהסרעפת טיפולים ביוד רדיו אקטיבי והקרנות עכשיו בבדיקת מעקב התגלה שעורק התרדמה שלו סתום ובגלל כל ההצתלקויות אי אפשר לנתח דרך הצאוור ונאמר לי שיכנסו דרך הראש/המח האם זאת הדרך היחידה והאם יש בזאת סיכון אני מאד מודאגת ולא יודעת עם מי להצייעץ הכל רץ מהר מידיי אודה לך אם תעזור לי

שלום בעיקרון ניתן כתלות בממצאים כמובן לבצע לא רק ניתוח אלה הרחבה באמצעות בלון ותומך שמוחדרים בצינתור דרך המפשעה. אין לי מספיק נתונים כדי לדעת מה היו השיקולים ומה הדרך שנבחרה.

13/08/2012 | 23:52 | מאת: rico

שלום רב, מזה מספר ימים יש לי כאב עז ברגל שמאל כשאני מאמץ אותה. נשלחתי ע"י רופא כירורג למיון דחוף בוולפסון, שם נבדקתי ע"י רופא מומחה כלי דם ועלתה השערה כי מדובר בחסימת עורקים ברגל שמאל. נשלחתי לCT אנגיו בטן וגפיים תחתונות, הפניה דחופה - אך כמובן שמצאתי תור קרוב רק לעוד כשבועיים. רציתי לשאול האם זה לא מסוכן לחכות שבועיים (עקב כאבים עזים בשל כל מאמץ קטן) וכיצד לנהוג בשבועיים הקרובים? האם הפעלת מאמץ תחריף או תשפר את מצב הרגל (עקב הזרמת דם מרובה)? לעזרתכם הדחופה אודה Rico

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ישנם מדדים שיכולים להצביע על הדחיפות בצורך בהתערבות וזאת ניתן להעריך רק בבדיקה כך שאיני יכול להעריך את הדחיפות אולם אתה תמיד יכול לפנות לחדר מיון של אחד מבתי החולים ושם אם יתרשמו שהבעיה דחופה, יאשפזו ויזרזו תהליכים.

13/08/2012 | 17:35 | מאת: מנדי

שלום אבי בן 83 ואובחן באורטה בטנית בגובה הכליות קוטר 3.6 ס"מ ואורך 8.4 רציתי לדעת מה הסיכון בזה והאם יש צורך בניתוח דחוף בכל הכתבות יש חוות דעת של קוטר האורטה .ואין התיחסות לאורך של האורטה האם אורך של 8.4 ס"מ מסוכן ביחס לקוטר של 3.6 תודה מראש לתשובתך מנדי הבן

שלום לך אין משמעות מסוכנת לאורך ומה שקובע הוא הקוטר. בקוטר כמו שלך אין צור להתערב אלה מעקב תקופתי של אולטרהסאונד וCT לסירוגין.

13/08/2012 | 09:45 | מאת: תמר

שלום רב, אני מתחילה כרגע תהליך של הקפאת ביציות בשל גן סרטני שנמצא אצלי. התהליך דורש הרבה בדיקות דם ומאוד קשה למצוא לי את הורידים. וכשמוצאים זה כואב מאוד ויוצר שטפי דם. האחות הבוקר אמרה שהורידים שלי שקועים. מה אני יכולה לעשות בכדי ליצור מצב שמוצאים לי ורידים בצורה קלה יותר. תודה רבה, תמר

לקריאה נוספת והעמקה

ההמלצה שלי היא לגשת לאחות מנוסה בהוצאת דם מילדים.

08/08/2012 | 14:47 | מאת: מיקה

שלום ברגל שמאל יש בצקת מהברך ובעיקר באזור הקרסול,גב וקשת כף הרגל כבר כ 4 חודשים. אני סכרתית ללא אינסולין לא מאוזנת, עודף משקל, לחץ דם מאוזן ע"י תרופות, בת 57. נשלחתי לאקו לב, לדופלר ורידי ברגליים, מרפאת כלי דם בבית חולים, אורטופדים. הכל בסדר. הכל שלילי. רופא המשפחה הרים ידיים. הבצקת יורדת מעט אחרי הלילה אבל כבר בבוקר שוב. הרגל קשה ובאזור הבצקת גם לחיצה חזקה לא משאירה גומה אלא מעט. היום מרגישה דקירות עזות בגב כף הרגל שממש ואחרי שאחזור מהמשרד אטול כדור נגד כאבים. האם גרב אלסטית יכולה לעזור? האם הדקירות הן נוירופטיה? האם זה ענין של כלי דם למרות שנאמר לי אחרת ?? אין לי נימים או ורידים בולטים בכלל !!! הדופק ברגל נורמלי וכף הרגל חמה בדיוק כמו השניה. מה עושים?? אודה על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ראשית, ממליץ שתעברי דופלקס וורידי רגלים בשאלה של אי ספיקה. אם יש בעייה שובי אלי. לגבי גרב אלסטי, יכולה לסייע בתחושות ובנפיחות. כמובן שבלי בדיקה קשה להוסיף יותר.

דוקטור נכבד ונחמד כתבתי שעברתי פעמיים דופלר ורידים ברגל ונמצא שהכל תקין. אין פקקת. אים אי ספיקה ורידית ברגל. הכל תקין כולל בדיקת כירורג כלי דם. האם התשובה לבעיה היא גרב אלסטית? זהו ??

02/08/2012 | 14:34 | מאת: יעל

שלום רב, אחותי בהריון חודש חמישי, ובשבועיים האחרונים סובלת ממגרנות חריפות, מאושפזת בבית חולים למעלה משבוע, בגלל ההריון לא עושים לה בדיקת CT , רופא נשים ראה אותה לראשונה היום, ואמש שהוא חושד שיש לה פקקת ורידים במח, ושזו תופעה מוכרת אצל נשים בהריון. האם הדבר עלול לסכן אותה? האם אכן זו תופעה מוכרת? ואיך ניתן לטפל בעיה באישה בהריון? ובנוסף, מה רמת הסיכון לבדיקת CT או MRI בנשים בהריון?

לקריאה נוספת והעמקה
07/08/2012 | 12:25 | מאת: דר' גלילי

שלום CT עלול לסכן בשלבים מסויימים בהריון בעיקר בתחילתו את העובר אך נראה לי שניתן לבצע MRI בלי סיכון אם כי צריך להתייעץ על כך עם הגינקולוג שעוקב אחר ההריון.

נראה לי שMRI ניתן לבצע בהריון בלי לסכן את העובר אבל כדאי להתייעץ עם הגינקולוג שעוקב אחרי אחותך. CT לרוב לא מומלץ בהריון.

30/07/2012 | 18:44 | מאת: דנה36

מאז שאני זוכרת את עצמי יש לי בזמן שאני צוחקת או כועסת וריד במצח בולט,האם יש דרכים להסירו כי מבחינה הסטטית זה מאוד מפריע לי

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ שתתייעצי עם רופא פלסטיקאי על האפשרות להסרת הווריד באמצעי ניתוחי.

27/07/2012 | 21:29 | מאת: עוז

אני מרגיש שריפה פנימית בכף היד. מה יכולה להיות הסיבה לכך?

שלום כנראה שמדובר בגירוי של עצב . ממליץ בשלב ראשון לפנות לאורטופד. אם לא ימצא בעיה, אז לנוירולוג.

26/07/2012 | 09:04 | מאת: מאור

היי, לפני כיומיים תרמתי דם. בד"כ לא מוצאים לי וריד וגם הפעם- המתנדבת ממש "חפרה" לי עד שמצאה אותו...ברגע האחרון שמצאה אותו- הרגשתי כאב עצום באזור הקדמי של פרק כף יד ימין וצריבה ממושכת (כדי הלמחיש את המקום- בצד התחתון של השעון...ברצועה..) עברו כבר יומיים ואם אני עושה תנועות מסוימות (קיפול כף היד לדוגמא) אני מרגיש שורף וצורב באיזור...כמו נמלים... האם יש ממה לחשוש ולגשת לבדיקה או שזה לגיטימי?

שלום קרוב לודאי שבמהלך החדרת הצינורית נפגע העצב התחושתי. לרוב יש שיפור הדרגתי במהלך מס' שבועות.

לפני 7 ימים הזריקו לי חומר מטשטש לוריד במהלך בדיקת גסטרוסקופיה. כשהוציאו את החיבור מן הוריד היה דימום תת עורי קל שלא נראה יותר. בימים האחרונים ישנה תחושת נימול קלה באותה היד, וכאב קל כמקום הדקירה, כאילו היא בוצעה רק אתמול... האם זוהי תופעה נורמלית? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ייתכן שנוצר קריש דם תת עורי שלוחץ על עצב שעובר לידו וגורם לנימול. לרוב התופעה נסוגה בהדרגה אך אם רואה שתוך שבועיים עדיין נוכחת, גשי לבדיקת רופא המשפחה בשלב ראשון.

21/07/2012 | 10:56 | מאת: אורן

שלום רב אני בן 37 חולה קרדיאלי מגיל 24 ברקע APLA לאחר 2 אירועי MI מאז תחילת המחלה, מאוזן בצורה מעולה PT 2.5 -3 מזה תקופה ארוכה. השאלה שלי האם חשיפה מרובה לשמש במהלך יום העבודה עלולה ליצור קרישי דם בעתיד? משפט זה נאמר לי ע"פ מספר רופאים אני רוצה לשמוע את הדעה שלך כמומחה לכלי דם. מטופל בכול "משפחת המדללים"... בברכה, אורן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אדם עם נטייה לקרישיות יתר עלול להיפגע מקרישי דם במצבים כגון התייבשות שנגרמת בזמן חשיפה ממושכת לשמש בלא שתייה מתאימה. איני מכיר מצב בו קרינת השמש עצמה עלולה לגרום לקרישת יתר אבל על זה כדאי שתתייעץ עם המטולוג העוסק בקרישה שייתן לך תשובה מוסמכת יותר.

20/07/2012 | 23:19 | מאת: סאלי

שלום לך ד"ר יאיר גלילי למה הקצפה לתוך הורידים עולה כל כך הרבה כסף האם אתה יודע שבעתיד מדברים על הנושא שזה יכלל בסל התרופות אולי כדי לדחות את הטיפול שלי כי כבר הייתי ביעוץ ראשוני אצל ד"ר רבי תודה ושבת שלום לך ולבני משפחתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יש גורמים רבים שבונים את התימחור על טיפול מסויים. כמו מיכשור רפואי, עלות הכשרת רופא וצוות, הוצאות אחזקה ושיווק ועוד. אין לי מידע קונקרטי שהפעולה עומדת להיכנס בטווח הנראה לעין לסל הבריאות.

20/07/2012 | 23:16 | מאת: רנין

שלום אני בת 43ً אחרי שני DVT הראשון בשנת 1999 והשני ב 2011. אני מטופלת בקומדין, השמנת יתר מנסה להוריד במשקל ללא הצלחה. לחץ דם גבוהה ומטופלת ב llosartan plus . סובלת מכאבים בכף הרגל, קרסול, ובצד הפנימי של הרגל ובירך. יש גם בצקת שגדלה משמעותית אחרי כמה שעות של ישיבה עם הרגל למטה (במשרד). כמו כן יש לי נמנום באצבעות הרגליים והתכווצויות חזקות ומכאיבות במהלך הערב ובשינה. זה מאד מפריע לי ואיכות חיים שלי נמוכה..... רופה המשפחה אומר לי כי זה תוצאה מה DVT .האם תוכל לייעץ לי? לתשובתך אודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ביותר ממחצית מהמקרים של פקקת בורידים העמוקים נוצר מצב של אי ספיקה כרונית בורידים שגורמת לתלונות שפירטת. ממליץ על גרב אלסטי עד הברך והגבהת רגלים בשכיבה , כמובן תשובה זו לא באה במקום בדיקת רופא מומחה.

20/07/2012 | 16:26 | מאת: הודיה

היי,אני בת 20 ובמהלך השנתיים האחרונות בזמן הצבא התחילו הורידים ברגליים להתנפח לי ולבלוט מעל העור,תמיד ראו אותם ממש אבל עד לפני שנתיים או שלוש הם לא ממש בלטו ונראו לעין רק מאחורי הרגל(לאורך כל הרגל) עכשיו הם בולטים לי השתי הרגליים ולאורך כל הרגל,ובעיקר הם נפוחים בכף רגל ומעלה,זה מלווה בכאבים ובקושי בעמידה מרובה ובעיקר בעלייה במדרגות ישנה תחושת כבדות ועייפות של הרגל ,הייתי אצל רופא מומחה לפני כשנה וחצי ולטענתו הם ורידים שטחיים הנקראים דליות ואין כל סכנה רפואית,אני עדיין אוצה לבדוק את העניין כי למרות שבבדיקת דלקס התשובה היתה תקינה המצב החמיר לי והביאו לי לחבוש גרביים אלסטיות שמקלות על הכאב אך לא עוזרות למצב בכל פעם אני מוצאת עוד וריד אחר שהתנפח,ויש לי בחלק מהורידים הרגליים כמו גוש קטן של וריד שנורא בולט החוצה.ובעיקר בזמן הווסת אני מרגישה כי הורידים נפוחים ןכואבים אפילו הזמן מנוחה..ללכת שוב לבדיקה אצל מומחה?ובאמת יכול להיות שהמצב ממש החמיר בשנב וחצי האחרונות? תודה רבה מחכה לתשובה!.והורידים הם בצבע ירוק(הבנתי שיש הבדל בין הורידים הירוקים לסגולים ..)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. לפי תאורך נשמע שיש לך אי ספיקת ורידים שגורמת לתלונות וכדאי לטפל בבעיה ולפתור אותה באופן יעיל. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

23/07/2012 | 14:18 | מאת: הודיה

תודה על המענה,אבל לפני כשנה וחצי עברתי בדיקת דופלקס והתשובה היתה שאין לי בעיה של אי ספיקת ורידים ,אבל הורידים המשיכו להתנפח והכאבים לא עברו,בנוסף אני עם מדרסים..יכול להיות קשר בין בעיה בכף הרגל לורידים?

20/07/2012 | 13:44 | מאת: ניצה 12

שלום רב, הנני בת 56 ומעשנת מעל 35 שנה, כרגע נמצאת בסדנת גמילה מעישון בקופת חולים. אתמול הרגשתי עקיצה ברגל ימים בצד שמאת מעל הברך ואחרי העקיצה התנפחות נוראים כמו כדור פינג פונג. כעבור כמה שעות ההנפיחות ירדה ונוצר כתם כחול סגול כמו מכה. כולי מבוהלת ומפוחדת. לפני מספר שנים ערכתי בדיקת בורידים ברגליים במכון מור ונאמר לי שהססתומים שלי די רופפים ואקנה גרביים הלסטיות , אומנם קניתי וזה לא נעים לי ולא הולכת עם זה יותר, שאלתי האם זהו סימן לקריש דש אצלי או סימן אחר? מה עלי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך את מתארת קרוב לודאי מצב שנקרא אי ספיקת ורידים שגרם לשטף דם תחת העור. זהו מצב לא מסוכן שניתן לטפל בו ביעילות ובנוחות יחסית. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

22/07/2012 | 22:16 | מאת: ניצה

שמחתי על תגובתך, חזרתי היום מרופא משפחה שלפני כל טיפול שלח לאותי לבדיקות דם כלליות כולל קרישת דם. לאחר שאקבל את תוצאות הבדיקות אזמין תור למפראת כלי דם. הרופאה לא התרגשה במיוחד מהמקרה. המליצה לי ללכת עם הגרביים אבל אני לא יכולה לגרוב אותן.לאחר הביקור במרפאת כלי דם אבקש את הזריקות.האם הכוונה לסיקרולציה מונחית אולטרא סאונד? שמעתי מחברות שניתן לקבל זריקות להעלמת ורידים שלא כלולים בסל הבריאות אלא במושלם. האם הוונה לזה.

19/07/2012 | 09:31 | מאת: מאי

שלום, ישנם רופאים שטוענים שטיפול נגד ורידים לא עוזר ויכול להחמיר את המצב?=אז אם כך מה עושים?מה כן ניתן לעשות שיכול לעזור לאורך זמן? מה הטיפול המומלץ ביותר והעמיד ביותר. אני בת 28 וסובלת מורידים בולטים בכף הרגל וקצת ברגל וכן בכף היד. זה נורא מפריע גורם לתחושת כבדות ועיקצוצים. אני לא יודעת כעת מה לעשות. חשוב לציין שהמצב הוא לפני הריונות ואני נורא חוששת שזה יחמיר בהריון. מה אתה ממליץ לי לעשות לאור זאת אשמח לקבל את עצתך תודה מראש

שלום לך פירטתי לך בתשובתי הקודמת לגבי הטיפול בורידי הרגל. את מוזמנת לעיין.

19/07/2012 | 09:28 | מאת: מאי

שלום, בהמשך לתשובתך לעירית. אמרת לה שהטיפול לא עוזר ויכול להחמיר את המצב. אז אם כך מה עושים?מה כן ניתן לעשות שיכול לעזור לאורך זמן? מה הטיפול המומלץ ביותר והעמיד ביותר. אני בת 28 וסובלת מורידים בולטים בכף הרגל וקצת ברגל וכן בכף היד. זה נורא מפריע גורם לתחושת כבדות ועיקצוצים. אני לא יודעת כעת מה לעשות. חשוב לציין שהמצב הוא לפני הריונות ואני נורא חוששת שזה יחמיר בהריון. מה אתה ממליץ לי לעשות לאור זאת אשמח לקבל את עצתך תודה מראש

שלום פירטתי לך בתשובתי הקודמת.

19/07/2012 | 09:27 | מאת: מאי

שלום, בהמשך לתשובתך לעירית. אמרת לה שהטיפול לא עוזר ויכול להחמיר את המצב. אז אם כך מה עושים?מה כן ניתן לעשות שיכול לעזור לאורך זמן? מה הטיפול המומלץ ביותר והעמיד ביותר. אני בת 28 וסובלת מורידים בולטים בכף הרגל וקצת ברגל וכן בכף היד. זה נורא מפריע גורם לתחושת כבדות ועיקצוצים. אני לא יודעת כעת מה לעשות. חשוב לציין שהמצב הוא לפני הריונות ואני נורא חוששת שזה יחמיר בהריון. מה אתה ממליץ לי לעשות לאור זאת אשמח לקבל את עצתך תודה מראש

שלום ראי פירוט בתשובה הקודמת שנתתי לך

19/07/2012 | 09:23 | מאת: מאי

שלום רב, בהמשך לשאלתה של עירית. אמרת שהטיפול בורידים איננו עוזר והתופעה חוזרת בצורה חמורה יותר.אם כך, מה ניתן לעשות? האם מומלץ לעשות טיפול אם הוא חוזר ומחמיר את המצב?מה כן יכול לסייע לתקופת זמן ארוכה ככל האפשר לטיפול בוריד בולט?( אני בת 28 מעוניינת לעשות טיפול בורידים בולטים ברגליים אני לפני הריונות)כבר עכשיו יש לי בליטה רבה של ורידים בכף הרגל וגם בכף היד וזה מאוד מציק גורם לתחושת כבדות ועיקצוצים. אני לא יודעת מה לעשות אם לפנות לטיפול עכשיו כי זה נורא מפריע מבחינה אסטתית ופיזית או לא כי זה מסוכן ויכול לגרום לסיבוך. אשמח לתשובתך תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כאשר מטפלים בורידים לא תקינים שלהם יש משמעות רפואית, התוצאות טובות בהרבה מאשר בטיפול בנימים בהם הבעיה לרוב לא נפתרת לחלוטין. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

האם אם כך זה כדי לעשות ניתוח ורידים או שזה יכול רק להחמיר? לא ענית לתשובתי

שלום!@ אני אחרי כמה לידות וסובלת מורידים ומעונינת לטפל בשיטה של גלי רדיו, רציתי לדעת האם יש סיכוי שהורידים יתפרצו שוב בלידה הבא?

שלום לך התשובה חיובית.

18/07/2012 | 21:40 | מאת: מרים

האם מומלץ לטפל בורידים למרות הסיכוי הגבוה שהורידים שוב יתפרצו

17/07/2012 | 17:39 | מאת: מתעניין

ד"ר גלילי שלום, ראיתי ששאלו אותך בעבר לגבי הנושא. מתחת לעיניים יש לי קרום דקיק בצבע סגול שניתן לראות מעברו הרבה כלי דם. כשנשאלת האם ניתן לעשות משהו בנידון, אמרת שזה אפשרי אולם רק לאחר בדיקה. ניסיתי לקבוע אליך תור למכון מור אך נאמר לי שאתה מקבל אך ורק לגבי ורידים ברגליים. כיצד ניתן לקבוע אליך ייעוץ בנושא?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ממליץ שוב לפנות בשאלה זו לרופא פלסטיקאי ורופא עיניים העוסק בטיפולים פלסטיים.

17/07/2012 | 10:38 | מאת: לילי

שאלתי לאור הרעיון של הטיפול ה"משתק" את הורידים הבעייתיים... ד"ר ניטצקי: "ניתן לעשות זאת ולהמשיך לתפקד כי המערכת השטחית היא מעין מערכת רזרבית. וריד 'הספנה' (השורש הוורידי הקדמי במערכת השטחית) הוא בדיוק הווריד בו משתמשים למעקפים בלב ולמעקפים ברגליים". באילו מצבים אדם זקוק לאותה מערכת ורידים רזרביים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רק במצב אחד לא שכיח יש הזדקקות לורידים השטחיים , מצב זה נקרא פקקת הורידים העמוקים ואז הדם יכול להתנקז דרך הורידים השטחיים.

22/07/2012 | 11:23 | מאת: לילי

לוודא אם יש סיכון או אם קיימת אצלי פקקת הורידים העמוקים?

17/07/2012 | 00:17 | מאת: משה

זה זמן רב יש לי היתקווציות ברגליים כימעט כבר שלש שניים בזמן החרון זה מתחיל טופעה של פעמים בשבוע כשאני מיתעורר בלילה אני חייב לשים את הרגלים במקום קריר או לשים קרח וזה עובר עישיתי בדיקות הכל תקין לוקח לפי הצאת הרופא מגנזיום וזה גם לא עוזר מה לעשות זה תחיל כבר לשגע אותי אומרים לי שזה ביגלל הגיל היום אני בן 54

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ להוסיף גם ויטמין אי . אם לא עוזר כדאי לבדוק האם יש חסר של ויטמינים בדם דרך רופא משפחה ולשקול גם בדיקת נוירולוג.

16/07/2012 | 20:03 | מאת: דונה

אני בת 30 , לא בהריון ולא לאחר לידות . בריאה בדרך כלל , לא נוטלת תרופות . לפני כחודש הופיעו בצקות בקרסוליים . הבצקות כואבות עד כדי כך שאני מתקשה לישון בלילות . מה הגורמים לבצקות בקרסוליים בבחורה צעירה? ואיזה בדיקות אני צריכה לעשות ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הסיבות האפשריות לבצקת ברגלים א. אי ספיקת ורידים, ממליץ לבצע דופלקס ורידי רגלים בשאלה זו ב. אי ספיקת לב ימני - ממליץ לבצע אקו לב ג. בעיות חלבון בדם. ממליץ לבצע בדיקת דם. ד. בצקת מסיבה לימפטית. ממליץ להיבדק ע''י רופא מטפל.

11/07/2012 | 10:55 | מאת: מיכל

שלום, לפני כחודש וחצי ילדתי וכעת אני מניקה. האם מותר לעבור טיפול ורידים באמצעות הזרקת חומר? מה שם החומר? ככל שאני מבינה הדעות בענין חלוקות... אשמח לקבל את דעתך המקצועית, תודה

לרוב משתמשים בחומר בשם פולידוקנול. מותר לבצע הזרקה בזמן הנקה אך יש להמתין כ12 שעות עד ההנקה הבאה.

10/07/2012 | 20:14 | מאת: עידית

שלום רב, בעקבות CT גב התגלה אצל אבי מפרצת של האורטה. תוצאות אולטרסאונד בטן הצביעו על 2 מפרצות 35ממ ו- 50 ממ. בהתייעצות עם מומחה נגלתה ע"י מישוש מפרצת ליד הברך. אציין שאבי בן 73, פעיל גופנית, ספורטיבי לא סובל מלחץ דם אך יש לו קרישתיות יתר (פקטור 5). המומחה לא הסתכל בדיסק אלא בפענוח וציין שבדיקת האולטרסאונד אינה מדוייקת ואבי הופנה לCT אנגיו. שאלתי, מהי מידת הדיוק של האולטרסאונד? והאם במידה וההרחבה היא כ 50ממ יש צורך בהתערבות כרורגית. בנוסף עד לברור האם אבי יכול לפעול כרגיל? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לרוב סי טי מדייק יותר מאולטרהסאונד לכן יש צורך לבצעו. 5 ס''מ הרחבה הינו הגבול שבו מחליטים להתערב. ממליץ שתתייעצי עם מומחה לכלי דם שישקול את התועלת לעומת הסיכונים ויסביר לאביך את כל השיקולים ויוחלט ביחד האם לעקוב או להתערב.

07/07/2012 | 23:27 | מאת: עירית

לדר גלילי שלום רב אני סובלת ממצב של נימים רבים מאוד ומאוד לא אסטטים ברגליים, ואף בצקתיות. שאלותי: כיצד ניתן לטפל בהן? והאם טיפול בגלי רדיו לצורך מיצוק העור, יכול להשפיע לרעה על מצב הרגליים ולהזיק לי? תודה על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. ראשית ממליץ שתעברי דופלקס ורידי רגלים בשאלה של אי ספיקת ורידים. אם מוצאים, תודיעי לי ואנחה אותך מה לעשות כי קיימים טיפולים יעילים. בנימים ללא אי ספיקה פנימית, ניתן לטפל בהזרקות לכחולים ולייזר באדומים. ההצלחה תלויה בניסיון שיש לרופא המטפל. לגבי מיצוק העור בגלי רדיו, כל חימום של העור עלול לגרום להופעה של נימים במקרים מסוימים אם כי לא תמיד.

09/07/2012 | 22:45 | מאת: עירית

עברתי בדיקת דופלסק ורידי רגליים לפני שנה. בשתי הרגליים לא נמצאה עדות לחסימה במערכת ורידים עמוקה לאורך הרגל. סגמנט cfv- pop.v ספיק, הודגמה gsv ספיקה, בשוק ימין הודגם סעיף לא ספיק. ,וכעת אשמח לקבל הנחיותיך להמשך טיפול בנימים ובנוסף ,האם הנתונים הללו יכולים להיות קשורים לבצקת רגליים ואם על סמך נתונים אלו ניתן לעבור טיפול בגלי רדיו למיצוק העור?? תודה רבה לך

04/07/2012 | 22:08 | מאת: המוגלובין

אני בן 24 מעשן קל בספירת הדם ההמוגלובין הייה 18.3 וMONO% 13.3 האם ממצאים אלה מדאיגים או מסוכנים? מה הסיכונים בהמוגלובין גבוהה? האם יש קשר לעיגולים שחורים מתחת לעיניים? האינסולין הייה בדם נמוך מ2. ובילירובין גבוהה גם. בילירובין טוטאל 1.4 אשמח לתשובה מהירה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עישון גורם לעליית המוגלובין. גם חוסר שתייה מספקת. למרות זאת, כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל באשר למשמעות התוצאות.

04/07/2012 | 14:35 | מאת: אופיר

1. מהם הקיטריונים הרפואיים לביצוע קטיעת רגלים? 2. האם החולה עצמו הוא המחליט, הקובע,והחותם הבלעדי על קטיעה?(כמובן, לאחר החלטה של רופא). תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

ההחלטה על צורך בקטיעת רגל מבוססת לרוב על בעיה הגורמת לכך שהרגל לא מקבלת מספיק דם עורקי עם חמצן וחומרי מזון ואז מופיע נמק = השחרה של הרגל או פצע - כיב שאינו נרפא. כאשר אי אפשר באמצעות ניתוח מעקף כלי דם או צינתור לחדש אספקת דם טובה לרגל וכאשר מצב הרגל הוא כזה שהשארתה עלולה לסכן את חיי האדם, מחליטים על קטיעה. במיעוט המקרים קטיעה מתבצעת בעקבות חבלת מעיכה לרגל כגון בעקבות דריסה של מכונית גם אם אי אפשר להציל את הרגל בעקבות פגיעה לא הפיכה ברקמות. במידה והחולה המועמד לקטיעה צלול מבחינה מוחית ומחשבתית, אסור לכפות עליו את ניתוח הקטיעה ללא הסכמתו. אם מתרשמים שיש פגיעה ביכולתו החשיבתית, ישנו הליך שלם שמערב רופאים, משפחה ונציגים משפטיים ובסופו מוחלט האם ניתן לבצע קטיעה בלי הסכמת החולה.

04/07/2012 | 10:23 | מאת: smad

דר גלילי שלום רב, אני אמורה לעבור הזרקות ללא קצף להסרת נימים וורידים כ-2-3 טיפולים ביעוץ שהייתי נאמר לי שהשיטה עובדת ללא תופעות לוואי מיוחדות. בקריאת מידע באינטרנט אני נתקלת בתגובות של מטופלים שעשו ולחלקם נוצרו ורידים נוספים, פגמנציה שלא עברה ועוד. השאלה שלי האם השיטה באמת עובדת האם אני לוקחת סיכון שיווצרו לי נימים חדשים אני רוצה לציין שהמצב אצלי סטטי במשך שנים לא נוצרו וורידים ונימים נוספים.אני קראתי חומר באינטרנט על השיטה ואני דיי מבולבלת רובו הוא חומר שיווקי שמדבר על התהליך. אשמח לתשובתך תודה מראש

שלום מסכים שחומר שיווקי יכול לבלבל השאלה האם הבעיה שלך היא ממקור של וריד פנימי באי ספיקה או שרק בעיה חיצונית. ניתן לגלות זאת בדופלקס ורידי רגלים בשאלה של אי ספיקה. בכל מקרה, ניתן לטפל טיפול יעיל. תופעות הלואי שציינת לרוב חולפות עם הזמן אבל כמובן שלניסיון אותו צבר הרופא המטפל יש משקל מכריע בהצלחה ובמיעוט תופעות הלואי.

01/07/2012 | 08:50 | מאת: רבקה

לאחרונה מתפוצצים כלי דם בכף היד אני מרגישה את הפיצוץ ללא מכה

שלום ממליץ שתפני לבדיקת ראומטולוג

אני אישה פעילה בת 80. מזה כשנה שוק רגל שמאל שלי כואבת, נוקשה ומקשה עלי את ההליכה (כמו הרגשה של הרמת משקולת). בבדיקת שערכתי נמצא, כי יש לי אי ספיקה לכל אורך וריד הספון הארוך (gsv) ברגל זו. רופא כלי דם עימו התייעצתי הורה לי לגרוב גרבי לחץ. הגרביים אמנם מקלות במעט, אך מצב הכאבים הורע מאד לאחרונה, דבר שפוגע לי מאד באיכות החיים. האם הטיפול בהזרקת קצף מונחית אולטראסאונד יכול לסייע במצבי או טיפול אחר שאינו ניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. הטיפול בהזרקות בהחלט יכול לפתור את הבעיה ביעילות גדולה משל ניתוח בתנאי ונעשה בהנחיית אולטרהסאונד ובתנאי שנעשה על ידי רופא מנוסה.

28/06/2012 | 21:37 | מאת: רים

אני בת 30, יש לי ברגלים באיזור היירך ובאזור הקרסול נימים בצבע סגול בעיקר עם קצת אדום זה בכלל לא אסתתי ומציק הרבה האם אפשר לטפל בבעיה ואיז צעדים עלי לעשות

שלום ניתן לטפל בנימים כאשר בכחולים עדיף בהזרקות ובאדומים בלייזר. הצלחת הטיפול תלויה בניסיון של הרופא המטפל ובאיכות המיכשור שלו.

27/06/2012 | 22:00 | מאת: מרינה

שלום, דוקטור. אני צריכה לעבור ניתוח ביולי operation for varicose veins-unilat. כמה זמן אחרי ניתוח אפשר ללכת, האם צריכה ללכת בגרב וכמה זמן, האם יכולה להרים משקל (יש לי תינוק בן 9) , מתי אפשר להתחיל ספורת אחרי ניתוח כמו שחיה, הליכה ועד כמה ניתוח זה קשה, כואב ודבר חוזר? תודה על תשובה.אפשר לענות למייל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. לרוב ניתוח ורידים לא פותר את כל הבעיה לכן ממליץ שתחשבי שוב האם את רוצה לעבור אותו. ניתוח גורם לכאב וחוזרים לדרוך לפעמים למחרת אבל לפעמים לאחר שבועיים או שלשה חוזרים לתפקוד רגיל וכל אחד מגיב באופן שקשה לצפות. יש דרכים יעילות ונוחות בהרבה מניתוח. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

26/06/2012 | 12:23 | מאת: חנה

לאבי בן ה-84 אי ספיקת לב וכליות יש לו דימום מדליות הרגליים במספר מקומות מקבל אספרין כיצד ניתן לטפל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. ניתן לטפל בבעיה ביעילות כאשר מאתרים ומטפלים בוריד הפנימי שהוא מקור הבעיה. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

26/06/2012 | 06:58 | מאת: טלי

שלום, אני בת 48 וסובלת מוריד בולט גדול באיזור המפשעה ונימים באיזורים שונים ברגליים. לפני כשבועיים עברתי טיפול בהזרקת קצף לוריד אצל כירורג כלי דם מומחה ומיומן בתחום, בכללית אסטתיקה. הטיפול נעשה לאחר בדיקת אולטרסאונד והסבר.נקבע שאצטרך 2-3 טיפולים לורידים (דליות) ואח"כ טיפול נםרד לנימים. היו שטפי דם איזוריים אבל מה שבעיקר מטריד אותי היא העובדה שיצאו וירידם גדולים לרוחב הירך ברגל בה נעשתה ההזרקה. הורידים האלה שיצאו מכאיבים מאוד ומהווים בעיה אסטתית. האם זה קורה בטיפולים כאלה? האם זה מעורר עוד ורידים? כמובן שאבדק אצל הרופא שוב, אבל אשמח לדעת שזה לא לצמיתות אלא יעלם גם כן. זה מפריע לי מאוד הן אסטתית והן בשל הכאבים. בנוסף אני מבקשת לדעת אם טיפול כזה מגביל בביצוע פעילות גופנית כמו ריצה ואופניים שחיה פילאטיס ויוגה. בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לעיתים בעקבות הטיפול מופיעים גושים נוקשים ומכאיבים בורידים, זוהי לרוב תופעה צפויה וחולפת ומעידה על תגובה טובה לטיפול. כמובן שאיני יכול להוסיף על הנ''ל בלי בדיקת הרגל. לרוב לא צריכה להיות הגבלה מיוחדת בפעילות הגופנית בעקבות הטיפול.

26/06/2012 | 16:03 | מאת: טלי

תודה. לא ממש הופיעו גושים. יצאו ורידים במקומות אחרים בכלל. לא בוריד אליו הוזרק הקצף, אלא כעשרה סנטימטרים מתחתיו. האם זה יחלוף או שגם לשם יש להזריק? אם זו תגובת הגו שלי, זה אמור לקרות גם בטיפולי ההמשך?

26/06/2012 | 06:42 | מאת: אורלי

ד"ר גלילי שלום, מגיל 15 אני סובלת מבצקות ברגלים בעקבות אי ספיקה ורידית. אני כ- 10 שנים לאחר ניתוח שליפת ורידים לא מוצלח במיוחד בשתי הרגלים.הולכת באופן קבוע עם גרב אלסטית לחץ 3. היום, בת 32, לפני לידות, משקל תקין, רב שעות היום בעבודה, חלקן הגדול בישיבה.הביקורים אצל רופא כלי הדם הם רק לצורך קבלת מכתב לרכישת גרביים בהנחה דרך הקופה (בד"כ הוא לא מתייחס אלי יותר מידי - אולי סתם כי אין לו מה להגיד?!). האם יש דברים נוספים שאוכל לעשות? האם יש חידושים בתחום? המצב לא נוח לי ואני מוכנה לעשות כל דבר שיעזור גם אם זה כרוך בכאב - האם קיים דבר כזה? דבר נוסף, לאחרונה, אני נוטלת גלולות, לתחושתי הרגליים יותר נפוחות. האם יש בכך סיכון? האם עלי להיות במעקב כלשהו אצל רופא כלי הדם? אשמח לתגובתך, אורלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך כדאי וניתן לטפל ביעילות בבעיית הורידים שלך. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

25/06/2012 | 21:16 | מאת: אמיר

שלום רב,אני בן 36 עם ערכי כולסטרול של 220 (LDL 153 ,HDL 46 ( אני פעיל מאד גופנית ,מתאמן כ 3-4 פעמים בשבוע אימונים מאד אינטינסיבים ושומר על תזונה נכונה ,עם זאת הכולסטרול הרע נשאר גבוה . ערכי 113= TRIGLYCERIDES לחץ דם 120/80 סוכר 86 אציין כי אבי סובל מסכרת ומטופל באינסולין וכן מייתר לחץ דם ומטופל תרופתית ,במשפחת אמי ישנם ערכי כולסטרול גבוהים אולם ללא מחלות לב של ממש (למעט סבתי שקיבלה התקף לב לא קטלני בגיל 70 ) שאלתי היא: האם ערך כולסטרול כמו שלי כשהוא לא מלווה בשומנים בדם ובמחלות כמו סכרת ,מחייב טיפול תרופתי בתרופות להורדת כולסטרול ? האם הוא מהווה אינדקציה בפני עצמו ומספיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. כעיקרון כן. ממליץ שתפנה לרופא המטפל בנושא זה

25/06/2012 | 00:50 | מאת: נטלי

ד"ר יאיר שלום רב, אני אישה בת 32 סובלת מבצקות ברגליים מזה שנים רבות. כמו כן יש לי גם נימים וורידים קטנים ומנופחים באזור של שוקיים, כאבים בהליכה ממושכת, התקבצויות שרירים בלילה, ופלטפוס . מזה שנים רבות אני ישנה כל לילה עם רגליים למעלה והמון התקבצויות בלילות. ניסיתי לפנות לרופאים שונים כגון: משפחה, כירורג, כירורג כלי דם, אורטופד וכל אחד מהם מנסה "להפיל" את הבעיה על השמנת יתר או גנטיקה. נכון יש לי כיום השמנת יתר כלומר אני בגובה 160 שוקלת 91.5 ק"ג אבל לפני כ-10 שנים אני שקלתי 70ק"ג ועדיין היו לי את אותם הבעיות. את צילומי החתונה נעלצתי לבצע שבוע לפני בגלל כאבי רגליים ובצקות חזקות. אף לא רופא אחד לא ניסה להפנות אותי לבדיקה כלשהי. איני מקבלת את התשובה שזה בגלל ההשמנה לא תמיד היתי שמנה אבל תמיד סבלתי מבעיות ברגליים. אני אחרי שתי לידות והעבודה שלי כן מוגבלת ומעלצת אותי לישיבה ממושכת. אודה לך על תשובתך ואולי גם כיוון לפיתרון.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ממליץ שתעברי בדיקת אולטרהסאונד דופלר של הרגלים בשאלה של אי ספיקת ורידים. אם אכן יש, תחזרי אלי ואסביר מה ניתן לעשות.

22/06/2012 | 13:05 | מאת: ברכה

שלום רב , מזה כשבוע סובלת מאודם בהבט מדיאלי ורגישות בירך ימין .הייתי במיון בדיקות דם ואולטרא סאונד תקינות. לא היה חום. רופא המשפחה רשם אספירין 500 . הוא חושב שיתכן ויש קריש דם קטן בכלי דם שטחיים.קומפרסים קרים עוזרים מאד התחלתי אתמול.יש לי תחושה שהכאב משנה את מיקומו.האם אספירין במינון גבוהה סכנת הדימום גוברת? אני מתלבטת אם לקחת אספירין אודה על תשובה מהירה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. לפי תיאורך אכן מדובר על טרומבופלביטיס שזה שילוב של קריש שטחי עם דלקת. לא מומלץ לקחת אספירין במינון גבוה אבל ניתן לשים משחות מסוג וולטרן וכדורים ממשפחת אדביל.

19/06/2012 | 15:22 | מאת: זוזפין

שלום אני רוצה לדעת האם אני צריכה לבדוק את זה לבני בן 2 אוטוטו ישנו וריד די בולט באיבר מינו האם אני צריכה לדאוג או שזה בסדר?. מה עליי לעשות אודה לעזרה, תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לרוב בעיות כאלה אינן בעלות משמעות רפואית אבל ממליץ שייבדק בשלב ראשון ע''י רופא ילדים שבמידת הצורך יפנה אותו לאורולוג ילדים.

18/06/2012 | 16:49 | מאת: עזריאל

אני גבר בן 65. בבדיקת U.S. של איברי הבטן נמצא לגבי אאורטה הבטנית: "ברוחב תקין עם הסתיידות בדופן. בשליש התחתון נצפת הרחבה קלה ברוחב כ 3.3 ס"מ המשתרעת לאורך כ 4.4 ס"מ נא יעוץ כירוג כלי דם". היות ולא נחשפתי עד כה לממצא אבקש התייחסות ראשונית לממצא. בתודה,

שלום הסתיידויות הן ממצא נפוץ ולא מדאיג. הרחבה כמו שלך נחשבת לקלה ומחייבת מעקב בלבד של בדיקות אולטרהסאונד וסי טי כל שנה לסירוגין בשלב ראשון. נוהגים לטפל רק אם קצב הגדילה מהיר או שהרוחב קרוב ל5 ס''מ ומעלה, או שיש כאבים שמיוחסים לעורק המורחב.

17/06/2012 | 21:54 | מאת: יעל

מזה תקופה ארוכה אני סובלת מסימנים כחולים שמופיעים על הרגליים, ללא קשר למכה או לעוצמה של מכה. הסימנים מופיעים רק ברגליים (כלומר- לא בשאר הגוף) ובשתיהן ונשארים הרבה זמן (לרוב עוברים כשבועיים עד שנעלמים) לפני כשנה הייתי בבירור בבי"ח במרפאה ההמטולוגית ונאמר לי שהכל תקין. שמתי לב באותה תקופה שרק כשאני לוקחת גלולות למניעת הריון יש את הסימנים האלו, לכן הפסקתי לקחת אותן, אך לפני מספר שבועות זה שוב חזר, והפעם כשאני לא לוקחת גלולות. רופאת המשפחה שלי פוטרת אותי בתשובות שלא ניראות לי, ואני מרגישה שעליי לעשות בירור מעמיק יותר אך לא יודעת למי לפנות.. אשמח לקבל עצתך- מה לעשות? והאם יכול להיות שהיה קשר לגלולות? בנתיים הרגליים שלי ניראות כאילו עברתי תאונה או חבלה רצינית, עד כדי כך שאני לא הולכת בשבוע האחרון עם מכנסיים קצרים.. תודה!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ לפנות להמטולוג, ואם לא מוצא בעיה אז לראומטולוג

15/06/2012 | 23:01 | מאת: דובי

שלום ד"ר, לפני כחצי שנה עברתי ניתוח קרוטיס, בבדיקת דופלר עכשיו, נמצא שוב היצרות של71-90% "שינויים בדופן עקב תפרים/טלאי" עם "הפרעה המודינמית משמעותית", לציין כי בעבר עשיתי ניתוח קרוטיס בצד השני עקב ארוע cva , האם משמעות ההיצרות החוזרת היא כתוצאה מהניתוח??? (התפרים???) ואנא, מה נהוג לעשות במצב זה???

לקריאה נוספת והעמקה

שלום היצרות חוזרת במהירות כזו עלולה להיגרם בשל ניתוח שנעשה באופן שלא פתר כראוי את הבעיה או בשל בעיה של תגובת יתר ויצירת צלקת בדופן העורק הפנימית. בכל מקרה ממליץ לשקול יחד עם מומחה כלי הדם שעוקב אחריך הרחבה באמצעות צינתור עם סטנט.

15/06/2012 | 21:19 | מאת: luei

שלום, לפני 10 ימים לערך שמתי לב לבלוטה שיוצאת לי מוריד במרפק הפנימי (באותו וריד שממנו לוקחים דם בדר"כ). חשוב לציין שזה נראה כאילו יוצא מתוך הוריד אבל אני לא בטוחה שזה המצב. לאחר מספר ימים שבהם לא היה שינוי במצב- הבלוטה לא התנפחה, לא קטנה ולא חשתי כאב כלשהו פניתי לרופאת המשפחה והיא הפנתה אותי לשני צילומים : אולטרסאונד רקמות רכות ואולטראסאונד דופלקס ורידי גפיים (שלהם יש לי תור רק בשבוע הבא..) האם נתקלת במקרים כאלו בעבר? האם יש לך השערה כלשהי במה מדובר? והאם יש לך המלצות נוספות של מה לעשות?? תודה רבה...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בלוטה כפי שאת מתארת עלולה להיגרם מבעיה בוריד, עורק או בעיה בעור או תת עור. הבדיקות שנשלחת אליהן יוכלו לברר את מקור הבעיה ולאפשר התייחסות מתאימה.

15/06/2012 | 09:26 | מאת: smars

שלום לכולם !!! ראשית, אני לא רופא.אני מורה למחשבים! אני קורא המון בתחום פקקת הורידים ואחד מהשיעורים אני מקדיש בעיקר לילדים ונוער. על הסכנות בישיבה ממשוכת מול מחשב או צפיה בטלויזיה, לצורך העניין. רוב ההורים לא מודעים לסכנות בישיבה ממשוכת של ילדם מול המחשב, לילדים ישנם מספר בעיות נוספות שהועלו במשך השיעורים. כמו לדוגמא אי מתן שתן, ויציאות נוספות. כשהגוף מבקש זאת. כושר האיפוק אצל ילדים הוא רב מאוד,מסוכן מאוד. במהלך השיעור אני מסביר לילדים שישיבה ממושכת מול המחשב, (מעל 40 דקות ללא תזוזה ) מסוכנת ועלולה ליגרום לפקקת ורידים. בנוסף הילדים מתארים מקרים שחוו כמו כאבים בשוקיים, רגליים כואבות,נימולים שונים ועוד. אני מתרה בילדים, למרות שהם מרותקים בפעילותם לקום ללכת לשררותים כאשר הגוף מאותת לצורך ריקון.להקיף את הכסא שהם יושבים עליו לפחות 4 פעמים,למתוח את הגוף ולשבת שוב. לפחות כל 25-30 דקות, (אם הם לא שוכחים)מומלץ לבוגרים יותר עד 40 דקות.אנשים שעובדים רוב הזמן מול מחשב, אני מודע לצורך. הנה עוד רגע אני קם, הנה אני מסיים משהו ואני הולך לשירותים. חברים תשכחו מזה, הגוף מתרגל להרגלים גרועים במשך הזמן האיתות לצורך כלשהו ילך ויקטן וחבל. הנזקים מצטברים, וחבל.לא שוה לדחות ב-5 דקות את הנושא היום זה 5 דקות מחר 10 דקות.הנזק מצטבר וזה עצוב, תרבו לזוז מהכסא בו אתם יושבים או שוכבים במיטה צופים בסרט ללא תזוזה, עשו הפסקה ונועו 2-3 דקות לא תפסידו כלום תרויחו בריאות.(קראתי מאמרים שונים, במזרח הבעיה חמורה יותר ואף הגיע למצב תמותה בילדים ונוער).

לקריאה נוספת והעמקה

מסכים לכל מילה

15/06/2012 | 09:23 | מאת: שרי

שלום רב, אני אישה כבת 39 בריאה.אתמול הופתעתי לגלות שאזור הקרסוליים נפוח + ריבוי של נימי דם סביב הקרסול בגוון סגול. הפעם האחרונה בה הייתה לי בצקת הייתי בהריון (והיום אני לא). לא סבלתי בהריון או אחריו מבצקות כלשהן זה קרה כאשר לצורך השלמת עבודה סמינריונית הקלדתי כל הלילה ובבוקר הבחנתי בנפיחות שאחרי מנוחה נעלמה. אבי היקר נפטר השנה (בין היתר) מבעיה בתפקודי כליות (עבר דיאליזות) שהתגלתה אצלו בגיל מאוחר יחסית וכן אמי (כבת 80) סבלת מאוד מבצקות ברגליים ונפיחות רבה מאוד! באזור הקרסוליים. בכ"ז יש פער גילאים משמעותי בינינו. לפני מס' חודשים לבקשתי מרופה המשפחה שלי עברתי בדיקה של תיפקודי כליות והכל היה תקין. האם הנפיחות והנימים אצלי מעידים על בעיה בתפקודי כליות או שמא זה קשור לנעליים שאינן נוחות או שילוב של השניים. האם זה קשור ללחץ מנטלי? - אני בתקופה אישית מאוד לא פשוטה. האם חוץ מלהרים רגליים גבוה יש "טריקים" נוספים ואיך פותרים את הבעיה מ"השורש" (לא רק קוסמטיקה)ץ אינני יודעת אם זה קשור או לא - אני נוטלת גלולות "אסטל" כ-3 שנים וכדורי ברזל עקב אנמיה על רקע של "חוסר דם", דבר שמלוה אותי מאז נערותי לסרוגין. אשמח לשמוע חוות דעת מקצועית ומהימנה. תודה ושבת שלום, שרי המוטרדת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בצקת עלולה להיגרם ממס' סיבות . אחת מהן היא בעיה בורידים. לכן ממליץ שתעברי דופלקס ורידי רגלים בשאלה של אי ספיקה או פקקת ואם יש בעיה תודיעי לי כי ניתן לטפל ביעילות. כמו כן, ממליץ שתפני לרופא המשפחה לצורך בירור בצקת כי כפי שאמרתי עלולים להיות גורמים נוספים כגון אי ספיקת לב

אצל בעלי זה מופיע בעיקר לאחר מאמץ או בזמני עייפות. לי יש לפעמים בכפות הידיים לא כואב בכלל. האם יש סיבה לבדוק?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ורידים נוטים להתרחב במאמץ וזה נורמלי. לרוב אין משמעות מדאיגה לורידים בולטים בידיים אלה רק אסטטית. אם ורידים בולטים ברגלים כדאי לבדוק באמצעות דופלקס האם יש אי ספיקה.

אבקש לקבל עזרה בפענוח תוצאות בדיקה , סיכום שמאל תקין ערכים CCA PROXIMAL 105. CCA , CCA DISTAL 78 ECA 85 ICA 62 ICA 52 ימין מעט שינויים לאורך הדפנות , ICA 72 ,CCA78 CCA65 ECA87 ICA 90 ,אין הפרעה המו-דינמית , העורק הבין חולייתי תקין התפצלות בגובה רגיל , שמאל התפצלות בגובה תקין , אין שינויים אנומו-פתולוגיים, אין הפרעה המו- דינמית , העוקר הבין חולייתי תקין

שלום התוצאות תקינות.

איך מורידים את הנפיחות בברך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ שתתייעצים עם הרופא שביצע את הפעולה האם המצב הזה צפוי להימשך במשך הזמן שציינת. חיוני שיבדוק האם יש בעיה או שזה תהליך תקין. בעיקרון, שכיבה עם הגבהת רגלים מעל החזה יכולה לעזור.