נגישות
נגישות

פורום ורידים וכלי דם

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - פורום כלי דם ורידים
3573 הודעות
3452 תשובות מומחה

מנהל פורום ורידים וכלי דם

23/10/2011 | 19:52 | מאת: אלה

שלום! יש לי ורידים רבים ובולטים ברגל שמאל, כל הרגל נפוחה ולעיתים מופיע גירוד חזק מאוד למשך מס' ימים. חשןב לציין כי התופעה החלה בהיריון הראשון וכיום אני לאחר 3 הריונות והבעיה גברה והתחזקה. האם יש לכך טיפול? לאיזה רופא עליי לפנות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. התופעות שאת מתארת אופייניות לבעיה שנקראת אי ספיקת ורידים. נהוג שמטפלים בה מומחים לכלי דם. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד, ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, מסוגל לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפול בלייזר. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

21/10/2011 | 08:30 | מאת: ליאת

בעלי,50,עבר אירוע מוחי ב4.10.11.(הקיא המון,איבד הכרה) אושפז בנוירולוגיה.בCT מוח=היצרות בעורק הורטברלי ימני 50-60% ללא משמעות המודינאמית.בMRI בפרוטוקול דיפוזיה=לא הדגים איסכמיה כלל..הרושם של אירוע סיכמי ללא השארת חותם והומלץ טיפול שמרני מאשר צינטורי. כ ב7.10. חש ירידה בשמיעה אוזן ימין ושוב אושפז במח' א.א.ג שם טופל בסטרואידים במשך שבוע ואינהלציות קרבוגן.בבדיקת שמיעה חוזרת ללא שינוי משמעותי מבדיקה ראשונית.OAE מימין שלילי.הוחלט על הזרקת סטרואידים ישירות לאוזן במהלך האישפוז סבל מסחרוחורות וכאבי ראש.שוחרר ב16.10.11. ב 18.10.11 איבד הכרה ושוב אושפז בפנימית בשל ברדיקדיה 43 לח"ד123/43.כאב ראש וסחרחורות.הופסקו:נורמלול 50,רמפריל 2.5 דיזותיאזיד 25 הורד לחצי ושומרים לח"ד של 150 כרגע.ממשיך פלוויקס ואספירין,ליפיטור ואגיסרק 3 פעמים ביום.ברקע,יל"ד,חוסר B12'מעשן כבד(1.5 קופסא במשך 30שנה,היפרליפדמיה.מה הבדיקות הדרושות,מה הכיוון,האבחנה והטיפול הנכון? מי המחלקה המתאימה במצב זה? לא רוצה לחכות לאירוע נוסף!!! תודה רבה!!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מסתמן שהכל מכוון לבעיה באוזן הפנימית ואיבר שיווי המשקל. ממליץ לפנות למומחה לאף אוזן גרון.

19/10/2011 | 17:24 | מאת: שאלה

היי, איך אפשר לדעת אם יש או אין אי ספיקה ורידית? האם אחרי פקקת ברגל מחייב מצב של אי ספיקה ברגל? הפקקת שהיתה לי ברגל כבר דיי ישנה, עברו 8 חודשים האם אתה לא ממליץ על עמידה ממושכת? איך עוזרים לגוף להמיס קרישי דם וכמה זמן לכל היותר יכול לקחת לקרישי דם ברגליים להתמוסס?? בברכה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בדיקת דופלקס ורידי רגלים = אולטרהסאונד+דופלר מאתרת באופן מאד אמין נוכחות אי ספיקה ו\או פקקת. בערך במחצית המקרים לאחר פקקת נשארת אי ספיקה כרונית בורידים. כשיש אי ספיקה, לא מומלץ לעמוד באופן ממושך ומומלץ להעזר בגרב אלסטי. במצבים חריפים של מס' שעות - ימים ניתן להזריק לוריד חומר ממיס קרישים במסגרת אישפוז בבית חולים. חשוב לדעת האם הפקקת שטחית או עמוקה , כי אם במערכת השטחית, ניתן לטפל ביעילות באי הספיקה.

22/10/2011 | 18:22 | מאת: שאלה

אם כך במידה ונגשתי לדופלר ורידי רגלים ולא צוין על ספיקה או אי ספיקה ורק על נוכחות פקקת סימן שלא קיימת אי ספיקה? מציינים בכל דופלר ורידי רגלים תחתונות אם יש אי ספיקה או לא? שוב תודה

17/10/2011 | 20:13 | מאת: מורן

שלום, אני בת 23 ולפני כחודשיים היה לי חשש ל DVT אשר נשלל. הייתה לי נפיחות ברגל שמאל, קושי בהליכה וכאבים מאוד חזקים אני סובלת מדליות בורידים השטחיים אי ספיקת דם בספנות השטחיות חלק מרופאי כלי הדם המליצו על ניתוח לייזר לוריד השמאלי וחלק לא המליצו (אמרו שמוקדם מדי) היה לי גם חשש לקריש באחת הדליות שלטענת הרופא חלף מעצמו- היתכן? איך? שאלתי היא: האם אתה ממליץ על רופא/ בדיקות מסוימות אשר יעקבו אחר מצבי הרפואי שכן כבר התבלבלתי מכל הרופאים והדעות שלהם ועובדה שהיו לי כאבים מאוד חזקים ולא עלו מה זה היה כמו כן, האם לייזר להסרת שיער ברגל או בכל מקום אחר בגוף יכול להגביר קרישיות במקרה שלי? מדובר על לייזר על בסיס חום וגלי אור. האם כדאי להימנע לגמרי או שאפשר לעשות על בסיס חום? יש גם על בסיס קור- מה לעשות? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. לייזר להסרת שיער לא אמור לגרום לקרישי דם. ייתכנו קרישי דם בורידים שבהמשך נעלמים בהדרגה. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד, ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, מסוגל לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפול בלייזר. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

16/10/2011 | 09:51 | מאת: שרית

שלום רב, לבעלי היה מקרה DVT ברגל לפני כשנה, ומאז הוא נוטל באופן קבוע קומדין, וה-INR שלו מאוזן על 2.5. שאלתי היא האם הוא יכול לעשות עיסויים. תודה מראש, שרית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום התשובה היא כן מאחר וחלף זמן רב מאז הפקקת.

14/10/2011 | 15:42 | מאת: יעלי

שלום רב, סבי בן 82. התגלתה אצלו מפרצת בטנית ברוחב 6, שלב מתקדם. הוסבר לו שאין אפשרות להכניס סטנט - אין מקום. האפשרות הנותרת - ניתוח בטן. סבי ממרב לניתוח בכל תוקף - האמת שאני יכולה להבין אותו. חשוב לי רק להבין מה זה אומר על תוחלת החיים שלו? - אנחנו מתכננים עבורו מספר ארועים, כולל נסיעה לחו"ל. בשלב כמו שהוא נמצא בו - מה המשמעות לגבי תוחלת החיים? אודה על תשובה כנה וישירה... תודה, יעלי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך. מוגדר שהתרחבות של אבי העורקים מעל 5 ס''מ בבטן דורשת טיפול. הסיכון הוא של התנקבות ופריצת המפרצת מה שגורם לדמם מסיבי ולסיכון למוות של מעל 90%. במצב של מפרצת בקוטר של 6 ס''מ הסיכון לדימום מהמפרצת כל שנה הוא 10-20 אחוז. אבל יש לקחת בחשבון שרוחב המפרצת עלול לגדול ואז גם הסיכון לדמם עולה.

13/10/2011 | 20:36 | מאת: ליאת

היי, עבר מעל חצי שנה מאז פקקת עכשיו יש שרידים שעדיין חוסמים את הורידים. הומלץ על ידי מומחה כלי דם להתמיד בהליכה מרובה, חצי שעה הליכה כל יום.... לפני שהיתה לי את הפקקת נהגתי לעשות ספינינג והיתי רוצה מאד לחזור לפעילות זו, הומלץ לי לעשות רק הליכה ולא ספיניג כדי לא לאמץ את החלק העליון של הרגל לא ברור לי כל כך מדוע והיתי שמחה לקבל את המלצתך לגבי סוג הספורט עלי לעשות כעת... תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בד''כ לא צריכה להיות בעיה עם ביצוע ספורט מאומץ כמו ספינינג חצי שנה לאחר הפקקת, אבל כמובן שלא ממליץ לעשות זאת אם מופיע כאב או נפיחות בקשר לפעולה.

12/10/2011 | 15:50 | מאת: שרי

אבי סובל כבר כחצי שנה מכאבים עזים המתחילים מכתף ימין לאורך כל היד, וכן השריר ביד כמעט וכולו נמס, יש רק את פיסת העור שנותרה, הוא מרגיש כי אין מעבר של דם בעורקים שלו מאחר והיד הרבה פעמים נרדמת והוא מרגיש כנכה. האם הדבר אכן יכול להעיד על בעיה בכלי הדם ביד? תודה רבה על המענה

שלום לך סביר יותר שהסיבה היא לחץ על עצבים ליד באזור הצואר והכתף. ממליץ לפנות לרופא אורטופד בשלב ראשון.

12/10/2011 | 14:17 | מאת: חיה

ד"ר גלילי שלום, אני בת 54 וכל חיי סובלת מפנים אדמומיות. כמו נימים קטנים בעור בלחיים בעיקר. אני מאוד סובלת מזה ומתביישת בזה. רציתי לשאול על סרום חדש ששמעתי שיצא לאסתי לאודר שנקרא אילומיניישן לפנים שהוא אמור לעזור לאדמומיות בפנים וכתמי פיגמנטציה ובעצם לגרום לעור להיות בגוון אחיד. ברור לי שזה טיפול קוסמטי בלבד אבל האם יש סיכוי שזה יוכל לעזור לי... הצעתך בבקשה, וברכת חג שמח.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך איני יכול להמליץ על שום טיפול קוסמטי כי איני מצוי בכך ואיני יודע על שום קרם העוזר לבעיה שציינת. ניתן לטפל בבעיה זו באמצעות אור ממוקד - IPL במרפאות העוסקות בטיפולי לייזר.

אימי פנסיונרית וסובלת כחצי-שנה מבצקת בשתי הרגליים התחתונות. עברה דופלר וגילו לה בעיה במסתם ברגל אחת, אולם בשניה הכל תקין. איך אפשר להסביר את זה? אציין ששאר הבדיקות הראו שהכל תקין (לב, בדיקות דם, חוץ מלימפוגרפיה שלא עשתה). כמו כן היא התחילה לקחת תרופה להורדת לחץ דם בערך בתקופה שהתחילו הבצקות. האם יכול להיות שהתרופה גורמת לבעיה בשתי הרגליים והמסתם הלא-תקין "מספיק תקין" ולא גורם את הבעיה? תודה אייל

שלום אכן תרופות מסויימות להורדת לחץ דם עלולות לגרום לבצקות. ויש גם סיבות נוספות שאינן קשורות לבעיית ורידים. ממליץ שהיא תפנה לרופא המשפחה לצורך בדיקה וייעוץ ושקילת החלפת התרופה.

11/10/2011 | 08:04 | מאת: לולה

בבדיקת דופלקס של ורידי הרגליים נמצא:"הספנה מעל הברך הודגמה תקינה, אך הודגם קולטראל ורידי היוצא מאזור מוצא הספנה והולך לאזור הלטראלי בברך ומגיע לאזור הקדמי והפרוקסימלי בשוק ומתחבר לספנה הגדולה עם אי ספיקה בתוכו. מתחת לברך הודגמה אי ספיקה קלה בספנה עד לאזור האמצעי בשוק." אפשר לקבל 'תרגום' לנאמר? האם זה מסוכן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מדובר בוריד במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד, ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, מסוגל לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפול בלייזר. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה. שטחי שמסתעף מוריד מרכזי יותר ויש בו אי ספיקה.

11/10/2011 | 07:27 | מאת: חיה

בת 54 ברמסיה 20 שנה מנון הוצ'קינס לימפומה במדיאסטינום בבית החזה. מתחת לשד ימין בצד לאורך הצלעות בצד הצלעות יש לי וריד קצת בולט מזה זמן רב. לאחרונה הוא קצת יותר בולט עם גלים לאורכו. בצד השני התופעה לא קיימת. יש לציין שבזמן גילוי המחלה לפני 20 שנה וגילוי הגוש במדיאסטינום זה התבטא בורידים בולטים ובפיצוץ ורידי ככתם מתחת לשד. מה דעתך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך השאלה כמה זמן הוריד בולט. ורידים בולטים בדופן החזה יכולים להיות בעלי משמעות רפואית או חסרי משמעות. לעיתים יכולים לרמז על חסימה של וריד פנימי יותר בחזה. ממליץ שתפני לבדיקת הרופא המטפל שיחליט אם יש צורך בCT של החזה או בCT וונוגרפיה

10/10/2011 | 00:08 | מאת: אלה

שלום, אני בחורה צעירה בת 21, התגלה לפני 7 חודשים בערך DVT ברגל שמאל...טופלתי עד עכשיו בקומדין וגרב אלסטית עד המפשעה. בבדיקות לקרישיות יתר יצא שלילי לגמרי... (ההחה היא כי הקריש הופיע בגלל גלולות נגד היריון שנטלתי בזמנו...) בשבוע האחרון התבצע דופלקס, יש עדות לDVT ישן -עדין חלק מורידים חסומים..המטולוג ורופא כלי דם המליצו על הפסקת קומדין והמשך גרב אלסטית קצרה עד הברך והליכה מרובה... שאלתי אליך היא, כעת שהפסקתי קומדין האם ניתן לאכול כמות ממש גדולה של מאכלים ירוקים ? מתי אתה ממליץ לחזור על דופלקס? כל כמה זמן לעקוב אחר התמוססות הקריש? האם אצטרך ללבוש גרב אלסטית עד התמוססות כל שאריות הקריש? כיצד ניתן לזרז את היעלמותו? האם יש איסורים או המלצות שנכון לעכשיו כדאי לי להקפיד עליהם?? תודה על המענה...יום טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אין מניעה לאכול מאכלים ירוקים. ממליץ על דופלקס חוזר עוד כ5 חודשים. אין צורך לעקוב בתדירות גדולה יותר . גרב אלסטית גורבים במחצית מהמקרים לאחר DVT בשל מצב שנקרא אי ספיקת ורידים כרונית. מצב זה ניתן לאיבחון בדופלקס ועל הרופא הבודק להתרשם מתלונותיך וכן מבדיקות הדופלקס ולהחליט האם יש צורך בגרב אלסטי. רוב הקרישים נעלמים בהמשך אך הבעיה היא הפגיעה הכרונית בשסתומים במחצית מהמקרים. אין איסורים או הגבלות מיוחדים .

תודה על המענה המהיר!

09/10/2011 | 14:30 | מאת: דניאלה

שלום.אבי בן 83 והומלץ לו על ניתוח שתל ברגל מכיון שיש חסימה.נפיחות.פצעים וקושי בהליכה.שאלתי האם יכול להיןת שאבי טוען שאין לו כאב ברגל למרות שאין זרימת דם.הרופא טוען שאם לאבי לא כואב ויכול ללכת קצת זו לא עילה לניתוח.יש לציין שאבי סוכרתי עם כולסטרול.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום פגיעה בעצבים בעקבות סוכרת יכולה לגרום לחוסר תחושת כאב. על הרופא המומחה לכלי דם להחליט על המלצה לניתוח לפי שיקלול התלונות, מחלות הרקע והמצב הבריאותי הכללי וממצאי הבדיקה.

09/10/2011 | 19:39 | מאת: דניאלה

תודה על התשובה.האם רופא יכול להחליט על סמך אי כאב לא לנתח,מפני שברגע שאבי אמר שלא כואב הרופא אמר שלא ינתח,למרות שיש כמעט חסימה מוחלטת ואי אפשר היה לפתוח עם בלון בצינתור,האם אי רצון הרופא לנתח מבוסס על בעיה אתית בלבד,תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לא צריכה להיות מניעה.

06/10/2011 | 09:23 | מאת: אמה

שלום, היום בלילה חוותה אימי כאב עז בשוק ובירך של רגל ימין למשך כ- 15 דקות.הכאב היה דומה להתכווצות ברגליים אך חזק יותר והרגל לא נהייתה קשה. אציין בנוסף כי לאימי יש וריד בולט ברגל זו ובבדיקת רופא נמצא שיש דופק בוריד. אשמח לשמוע את חוות דעתך ואת עצתך בנוגע לבדיקות אפשריות תודה מראש, אמה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום כאב עלול להיגרם מבעיית ורידים אבל לא בהכרח. בשלב זה ממליץ על דופלקס ורידי רגלים ואם יש אי ספיקה תחזור אלי כיניתן לטפל ביעילות.

06/10/2011 | 09:21 | מאת: אמה

שלום, היום בלילה חוותה אימי כאב עז בשוק ובירך של רגל ימין למשך כ- 15 דקות.הכאב היה דומה להתכווצות ברגליים אך חזק יותר והרגל לא נהייתה קשה. אציין בנוסף כי לאימי יש וריד בולט ברגל זו. בבדיקת רופא נמצא שיש דופק בוריד. אשמח לשמוע את חוות דעתך ואת עצתך בנוגע לבדיקות אפשריות תודה מראש, אמה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בשלב ראשון ממליץ על דופלקס ורידי רגלים בשאלה של אי ספיקה ושל פקקת. אם יש בעיה, תודיעי לי .

05/10/2011 | 08:26 | מאת: ס. ישראל

כנראה שהצרות באורטה לפני הפיצול לרגליים גורמת לי להעצר אחרי 15 צעדים בכאבים קשים, נח 2 דקות ושוב 15 צעדים, עשיתי ct אנגיו בזמן שעוד הלכתי בסדר עם קצת כאבים, ויש הצרות של 50% שלא מסביר את הכאבים האלה, אני מאמין שזאת הבעיה, הרופאים לא בטוחים, בעבר כבר שמו לי סטנט ברגל, מה עושים ואני כבר קרוב לשיתוק, תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום כאבים בהליכה יכולים להיגרם מבעיה באספקת הדם או מבעיה אורטופדית. ממליץ שתפנה גם לייעוץ רופא אורטופד ואם לא יימצא בעיה בכיוון זה, פנה לבדיקת מומחה לכלי דם פעם נוספת והתייעץ איתו.

04/10/2011 | 20:45 | מאת: מוריס בלום

לפני כ30 שנה עברתי נתוח כריתת ורידים.היום הורידים חזרו ובגדול לפי דופלקס יש אי ספיקה ורידית דרגה c3 האם זה חמור מאד? הציאו לי הזרקות מטרשות תחת סונר.האם זה יפתור את בעית הכאכים הרבים והתנפחויות הרגלים בעמידה ובישיבה? מה הסכנה בהזרקות הללו?והעם הורידים לא יחזרו לאחר הטיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום . הצלחת הטיפול תלויה מאד בנסיון ויכולת הרופא המטפל. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד, ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, מסוגל לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפול בלייזר. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

04/10/2011 | 14:06 | מאת: שירה

שלום לבן שלי בן ה-8 (שנים) יש ברגל אחד ורידים ממש בולטים בצבע ירוק.הוא ילד ספורטאי כל הזמן עושה גלגלונים ועמידות ידיים ובנוסף הוא ילד גמיש מאוד יתר על המידה. אם זה קשור בכלל. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לא נשמע לי שמדובר בבעייה מדאיגה אך בכל זאת ממליץ שתפני לבדיקה אצל רופא הילדים.

04/10/2011 | 11:06 | מאת: אילנית

שלום מזה כמה זמן ששלוש אצבעות ביד ימין שלי רדומות. וכשאני יושבת במשרד הממוזג בעבודה, לאחר כמה זמן הידיים נעשות קרות, אבל יד ימין יותר קרה מיד שמאל. וזאת למרות שאני לובשת ג'קט. האם זו יכולה להיות בעיה של זרימת דם ? איך בודקים את זה ? גמר חתימה טובה

שלום לרוב הבעיה שאת מתארת קשורה ללחץ על עצב שמוביל לכף היד. ממליץ שתפני לבדיקת אורטופד

04/10/2011 | 03:21 | מאת: דני

שלום במהלך ניתוח שיגרתי בהרדמה מלאה עשו לי אינפוזיה, ע"י הרופא המרדים, הניתוח עבר בהצלחה שוחררתי מבית החולים ולאחר יומיים החלו כאבים במרפק שמאל (היד שבה בוצע העירוי) ווריד שיטחי התקשה רופאת המשפחה חשבה שזו דלקת אך לאחר שהכאבים המשיכו למרות הכדורים שרשמו לי (אוגמנטין ואטופן ) הלכתי למיון ושם באולורה סאונד מצאו שיש לי קריש דם וכעת אני מזריק לבטן מדלל דם למשך שלושה שבועות ומתחיל מעקב אמתולוגי. השאלות שלי הן כאלה: האם יש דרך אחרת לטיפול בבית חוץ מהזרקה יומיומית ? עד כמה מסוכן קריש דם באזור המרפק? עד כמה אני נמצא בסיכון כשהדם שלי מדולל ? (במקרה של פציעה כלשהי) יכול להיות שיש לי בעיה בקרישת כלי דם שתשפיע עלי בעתיד? האם יתכן שזה נגרם מן העירוי? האם כתוצאה מרשלנות? תודה מראש אשמח לקבל תשובה לשאלותיי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מצב של קריש דם בוריד ביד בעקבות עירוי יכול להיות ואינו לרוב תוצאה של רשלנות. יש לבדוק נושא של נטייה לקרישת ייתר באמצעות בדיקת דם. טיפול בנוגדי קרישה עלול לגרום לדמם שנפסק באיטיות בעקבות פציעה או חבלה או דימום פנימי אך הרופא שמתחיל טיפול זה שוקל את הבעד והנגד לפני שהחליט על הטיפול.

שלום רב, אבי עבר ניתוח מעקפים ברגל ימין וחוששני שלא שלחו אותו לבדיקות הנדרשות שלאחר ניתוח כזה, מה גם שנוצרה לו הימטומה ברגל. יש לציין כי הבדיקה היחידה שנעשתה היא בדיקת רופא בלבד ללא שום בדיקות אחרות. אודה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הבדיקות המקובלות לאחר ניתוח מסוג זה הן בדיקת רופא מומחה לכלי דם וכן בדיקות דופלר עורקי רגלים אחת למספר חודשים בתחילה ובהמשך המרווח גדל.

30/09/2011 | 10:30 | מאת: אושר

שלום אני בת 21 כשהייתי בת 18 עברתי צריבה (svt) בעקבות מום מולד לפני הצריבה חשתי בכאבים תוך כדי פעילות גופנית אינטסיבית ולפעמיים גם סתם כך באמצע היום סבלתי מדופק מהר ולפעמים אפילו מקשיי נשימה אך לאחר הצריבה כל בעיותיי נפתרו,מאז התגייסתי השתחררתי והיום אפשר לומר שאני בריאה לחלוטין רק שנתקלתי כבר פעם שניה בכאבים בצד השמאלי של החזה אך ללא דופק מואץ או דברים נוספים אלה רק כאב חד ומציק בצד השמאלי קשה לי לנשום עמוק כי זה ניהיה מורגש יותר ואו לישון על הצד הזה כי זה כבר ממש כואב,מנסיון העבר שלי אני לא חושבת שמודבר בלב,יש אנשים שאמרו לי שאולי זה שריר שנתפס אך מה אפשר לעשות שהוא לא משתחרר כבר שלושה ימים???

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ שתיבדקי אצל רופא המשפחה. סיבה לכאב בחזה יכולה להיות אכן דלקת בשרירים אבל יש סיבות אחרות כגון בעיה בריאה או בקרום הריאה וגם בעיות לב.

אני סובלת משושנות חוזרת במשך שנים רבות ולאחר שהשושנות עוברות נוצרים לי כיבים , כרגע מטופלת ביוני כסף , שכבר גרמו לי להטבה קלה, השאלה שלי אם נקז לימפתי יעזור מה גם שהרופא המומחה אמר לי שלרגלים שלי אין כבר תקנה וכל פעם יצטרכו לעשות את הפעולה, מהי הפעולה והאם יש מקום ברגליים כמו שלי השושנות שלי הם בטווח מכף רגל ועד הברך , אודה על התשובה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ממליץ שתעברי דופלקס ורידי רגלים בשאלה של אי ספיקת ורידים, ואם יש תחזרי אלי כי ניתן לטפל ביעילות ולפתור את בעיית הכיבים.

29/09/2011 | 08:15 | מאת: jacob

אובחן אצלי dvt ( קריש דם ) ברגל ימין ,מקבל קומדין ,אולם הנפיחות ברגל אינה חולפת ,מה עלי לעשות על מנת להוריד הנפיחות ,והאם טבעי שהנפיחות אינה יורדת ??

לקריאה נוספת והעמקה

בד''כ יש נפיחות שיכולה להשתפר באיטיות ככל שחולף הזמן. ממליץ להתאים גרב אלסטי וכן להגביה כף הרגל בשכיבה מעל גבה החזה ע''י שמיכות מקופלות תחת למזרן. גם בשינה ובמשך היום מידי מס' שעות למשך 20 ד'

24/09/2011 | 17:08 | מאת: מיכל

שלום רב, אני חצי שנה לאחר לידת בתי, לפני 4 חוד' הופיעו לי על הרגליים פיצוצי נימים על הרגליים בעיקר על השוקיים והישבן. עשיתי בדיקות דם אשר יצאו תקינות תודה לאל, נבדקתי אצל רופאת עור אשר לא היה לה הסבר. נבדקתי אצל רופא המשפחה אשר הסביר לי שזו תופעה הורמונלית מוכרת של הנקה ושל שינויים הורמונליים לאחר לידה ושזה אמור לחלוף עם סיום ההנקה ואפילו לפני כן. האם התופעה אכן מוכרת והאם יש מה לעשות בעניין? תודה רבה!

אכן התופעה מוכרת וניתן לטפל או בלייזר או בהזרקות.

22/09/2011 | 16:51 | מאת: דודו

שלום רב, אני בחור בן 46 שנים, לי יש בעיה באספקת הדם לרגליים שמאוד נפוחות ובקושי מתהלך. הרופאים המליצו לי ביצוע דופלר וניתוח מעקפים- האם המלצה זו הינה נכונה? האם קופת חולים משתתפת בעלויות שני הניתוחים, בדרך כלל כמה העלות של שני הניתוחים הללו? אשמח לקבל תשובה, יום טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. יש פרטים לא ברורים בתיאור שלך. כאשר יש בעיה בעורקים היא לרוב בשל חסימה באספקת דם לרגלים ואז הרגלים לא נפוחות אלה כאובות ולעיתים גם מופיע פצע שלא מתרפא או נמק. כאשר יש בעיה בורידים מדובר על אי ספיקה ואז אין צורך במעקפים אלה פעולות אחרות יעילות . תאר בדיוק היכן הבעיה ומה אופיה ואענה לך

23/09/2011 | 21:04 | מאת: דודו

הי, אני מוד לך עלתשובתך, יש לי בעיה באספקת דם לרגליים, כאבים חזקים ברגליים ולפעמים מגיע למצב שאני צולע ובקושי הולך על הרגליים ובנוסף יש לי נמק, ביצעתי לפחות פעמיים דופלר וזה לא הצליח והמליצו לי על ביצוע דופלר וניתוח מעקפים... האם ההמהלך הזה נכון? מה העלות של שני הניתוחים? האם זה בהשתתפות קופת חולים או על חשבון המטופל? אודה אם תענה לי

20/09/2011 | 09:26 | מאת: רויטל

התעניינתי לאחרונה בסקלרותרפיה להעלמת נימים והרופא הפנה אותי לביצוע דופלר שהצביע על אי ספיקה . האם אי ספיקה תהווה מניעה לטיפול בנימים? האם זה מחייב אותי לטפל באי הספיקה אם אין עדות לדליות ? תודה רבה ((:

שלום עדיף לטפל קודם באי הספיקה של הורידים כיוון שלטיפול בנימים בנוכחות אי ספיקה עלולות להיות תוצאות אסטטיות לא טובות.

24/09/2011 | 19:44 | מאת: רויטל

האם ניתן לטפל באי ספיקה ללא השמדה של הוריד ? אני פשוט חוששת לטפל ב'הפרעה' רפואית שלא באה לידי ביטוי בשום צורה רק בשביל שאוכל להתחיל בפרוצדורה של העלמת נימים (שזו הפרעה אחרת...).

שלום, בתי בת 17 סובלת מכאבים בוריד צוואר שמאלי בעת פעילות גופנית. בדיקה קרדיולוגית תקינה, ובריאות כללי תקינה. מה מומלץ לבדוק? תודה!

שלום ממליץ להפנות לבדיקת אורטופד כי ייתכן שהכאב ממקור אחר ולא מהוריד.

תודה על התשובה, נבדוק זוית זו. עם זאת, אני סבור שזה לא קשור לאורטופדיה כי זה קורה בשעת מאמץ המעלה דופק, וכשהיא עוסקת בהתעמלות קרקע (לא מאומצת) אין כלל תופעה זו.

19/09/2011 | 08:42 | מאת: ענת

פרטי בבקשה את שאלתך

17/09/2011 | 23:35 | מאת: דנה

שלום, כבר כמה ימים יש לי כאב ברגל בחלק התחתון האחורי, הכאב הוא כשנוגעים במקום וניתן להרגיש בליטה קטנה, לא קיבחצי מכה ולא נעקצתי, אני בת 23ואני נוטלת גלולות למניעת הריון ומעשנת כקופסה לשבוע, האם יכול להיות שמדובר בקריש דם וכיצד ניתן לבדוק זאת, כמו כן באיזור המקום יש לי קעקוע כשבן שנה וחצי, תודה מראש

שלום לך אם מדובר בקריש דם הרי שהוא קרוב לודאי קטן, שטחי ובלי משמעות מדאיגה. ממליץ שתפני לבדיקת רופא מומחה לכלי דם.

14/09/2011 | 18:36 | מאת: משה

שלום, אני בן 33 בריא, סובל קצת מעודף משקל. במשך מספר שנים יש/היו לי מעט המנגיומות באיזור הגב העליון והחזה העליון. בחצי שנה האחרונה, שמיתי לב שיצאו לי בערך עוד כ10-15 המנגיומות קטנות בגב העליון ולכיוון אמצע הגב. הן אדומות קטנות (כגודל סיכה). האם יש סיבה לדאגה? האם יש צורך בבדיקה מסויימת? המנגיומות ישנות שהיו לי על הכתף, ראיתי שחלקן "נספגו", האם גילי אינו צעיר מידי לכמות כזאת של המנגיומות? תודה מראש משה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לא נראה לי שקיימת סיבה לדאגה, אבל בכל אופן פנה לבדיקת רופא עור.

13/09/2011 | 22:46 | מאת: ג.א.

שלום, מאחר ולבוהן שלי יש צורה לא יפה, כאבים עזים ואודם הלכתי לרופאת עור כי חשבתי שזו פטרת. אין הפרשה. הרופאה אמרה לי שזה לא פטריה והדופק במקום חלש מה עלי לעשות. ? אגב אני חולת סכרת טייפ 2. אני מאוזנת היטב ורמת ההמוגלובין 1C - הינה 6.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. ממליץ לפנות לבדיקת מומחה לכלי דם, ואם הוא לא מוצא בעיה, לשלוח בדיקות דם לרמת חומצה יורית ולפנות לראומטולוג בשאלה של גאוט.

12/09/2011 | 19:55 | מאת: שני

שלום יש לי כבר כמה שבועות כאב ביד ימין וזרמים כאלה ולפעמים אני מרגישה כאב כמו שמקבלים מכה במרפק כאב של זרמים במרפק מי מזה יכול לנבוע? אני בת 23 בריאה בדרך כלל ללא מחלות ולא זכור לי שקיבלתי מכה כלשהי...

שלום ייתכן ויש לחץ על עצב. ממליץ שתפני לבדיקת אורטופד ואם לא מוצא בעיה אז לנוירולוג

10/09/2011 | 19:37 | מאת: רבקה

שלום, מה משמעות תוצאות הבדיקה? מצד ימין - ביפורקציה בגובה רגיל/ עורק משותף, עורק חיצוני ועורק פנימי - לא נראתה הפרעה המודינמית, עורק חוליות - כיוון וזרימה תקינים מספרים מימין: CCA PROX 74/CCA DIST 71/ECA 81/ ICA PROX 40/ ICA DIST 69/ VERT 42 מצד שמאל - ביפורקציה בגובה רגיל/ עורק משותף, עורק חיצוני ועורק פנימי - לא נראתה הפרעה המודינמית ועורק חוליות - כיוון וזרימה תקינים. מספרים משמאל: CCA PROX 68/CCA DIST 78/ECA 75/ iCA PROX 60/ ICA DIST 65/ VERT 36 תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

ראי תשובתי הקודמת

10/09/2011 | 00:06 | מאת: רבקה

שלום, אשמח להתייחסות אל תוצאות הבדיקה (בת 58): מצד ימין ושמאל, כיתוב אחיד: ביפורקציה בגובה רגיל, עורק משותף,עורק חיצוני ופנימי - לא נראתה הפרעה המודינמית ועורק חוליות - כיוון וזרימה תקינים. והמספרים: CCA PROX 68 74/CCA DIST 78 71/ ECA 75 81/ ICA PROX 60 40/ ICA DIST 65 69/ VERT 36 42 בכל המספרים - השמאלי מתאר את צד שמאל. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ראי תשובתי הקודמת

09/09/2011 | 23:59 | מאת: רבקה

שלום, בת 58. להלן תוצאות דופלר קרוטיס. אשמח לפירוש: CCA PROX 68 74 CCA DIST 78 71 81 75 ECA ICA PROX 60 40 ICA DIST 65 69 42 36 VERT המספר השמאלי מייצג את צד שמאל מצד ימין ושמאל: ביפורקציה בגובה רגיל, עורק משותף, חיצוני ופנימי - לא נראתה הפרעה המודינמית.עורק חוליות - כיוון וזרימה תקינים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הפירוש שהבדיקה תקינה לגמרי

08/09/2011 | 09:00 | מאת: אא

שלום אני סובלת מכאבים וחוסר גמישות בברכיים ובמפרק כף היד, כולל תחושה של אצבעות רדומות. האם בעיות בזרימת הדם יכולות לגרום לכך, ואיך בודקים את זה ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נשמע שמדובר בבעיית פרקים ולא בבעיית כלי דם. ממליץ לפנות לבדיקת רופא ראומטולוג

07/09/2011 | 23:41 | מאת: דנה

שלום רב , אמא שלי בת 71 , לפני בערך 20 שנה עברה ניתוח ברגך שמאל ניתוח ורידים , לפני כ 3 שנים עברה הזרקות ב 2 הרגליים עם קצף עם אולטרסאונד . היתה הטבה מסויימת , השנה היא התחילה לסבול שוב מכאבים ונפיחות כולל בצקות , כואב לה מאוד , עשינו בדיקת US לורידים והנה התוצאה , אשמח לדעת האם יש צורך בטיפול תרופתי , או משחה שיכולה לעזור מלבד הונרוטון להורדת נפיחיות וכאבים . היינו אצל כירורג כלי דם , שאמר שהוא לא ממליץ לעשות שוב הזרקות, זה לא יעשה הרבה הבדל , אשמח לשמוע את דעתך . תודה של ורידי רגליים COLOR DUPLEX תוצאות בדיקה: סונור דופלר :רגל ימין DEEP VENOUS SYSTEM .תקין - COM. FEMORAL VEIN .תקין - .SUPERE FEMORAL V .אי ספיקת מסתמים - POPLITEAL VEIN .תקין - ANT . TIB. VEIN .תקין - POST. TIB VEIN SUPERFICIAL VENOUS SYSTEM .תקין - SAPHENO FEMORAL JUNCTION .הודגם עד אמצע ירך - SAPHENOUS VEIN אי ספיקת מסתמים - SHORT SAPHEOUS VEIN :רגל שמאל DEEP VENOUS SYSTEM .תקין - COM. FEMORAL VEIN .תקין .SUPERE FEMORAL V .אי ספיקת מסתמים - POPLITEAL VEIN .תקין - ANT . TIB. VEIN .תקין - POST. TIB VEIN SUPERFICIAL VENOUS SYSTEM .אי ספיקת מסתמים - SAPHENO FEMORAL JUNCTION .מצב לאחר ניתוח - SAPHENOUS VEIN .אי ספיקת מסתמים - SHORT SAPHEOUS VEIN :לסיכום .במערכת הורידים העמוקה בשתי הרגליים DVT -אין עדות ל .בשתי הרגליים הודגמה אי ספיקת מסתמים בוריד הפופלטיאלי מערכת ורידית שטחית : ברגל ימין הודגמה אי ספיקת מסתמים בוריד הספנה הקצרה ובוריד הספנה הקצרה SFJ בענף של ה SFJ ברגל שמאל הודגמה אי ספיקת מסתמים ב .כמו כן וריד הספון לא הודגם מצב לאחר ניתוח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. יש בעיה בוריד העמוק בכל רגל באזור הברך וכמו כן אי ספיקה בורידים שטחיים יותר בכל רגל. ניתן לטפל בהזרקות תחת סונר בורידים השטחיים אך לא העמוקים וזה יכול לשפר את המצב

07/09/2011 | 16:52 | מאת: רותי

מה זה?

טרומבואמבוליזם ורידי זה קרישי דם שנוצרים במערכת הורידים ומהם יוצאים תסחיפים למקומות נוספים

07/09/2011 | 11:16 | מאת: אופירה

כמה זמן מומלץ להמנע מכניסה להריון לאחר סדרת טיפולים? האם החומר המוזרק פולידוקאנול מסוכן לעובר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. ראי תשובתי הקודמת

07/09/2011 | 11:15 | מאת: אופירה

האם החומר פולידוקאנול עלול לסכן עובר במידה ואכנס להריון לאחר טיפולי סקלרותרפיה ? כמה זמן אתם ממליצים להמנע מהריון לאחר טיפול ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך החומר נעלם מהגוף פחות מיום לאחר הטיפול כך שאין כל סכנה בהריון שמתחיל כבר יומיים לאחר הטיפול

05/09/2011 | 15:05 | מאת: שרה

אימי בת 83 ולאחרונה הופיעו לה שטפי דם תת עוריים בזרועות ואפילו פורץ מהמם דם.מהו ההסבר לתופעה? האם דורש התייחסות? בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש לברר עם רופא המשפחה האם מדובר בתופעת לואי לתרופות שנוטלת או שיש צורך לבדיקות דם.

שלום דוקטור, אימי בת 87 סובלת מאי ספיקת לב, תפקוד נמוך של כיליה בודדת וסוכרת גבולית. מזה מספר שבועות כפות רגליה והחלק הנמוך של השוקיים נפוחים, ומבעד לעור דולף נוזל שקוף (מים) בכמויות של טיפטופים. רופא המשפחה המליץ על הגבהת הרגל לניקוז טוב יותר של כלי הדם. האם זה הטיפול הנכון והבלעדי? ואם לא מה לעשות ולמי לפנות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אכן זה טיפול מומלץ בתנאי שמבוצע בשכיבה והעקבים מעל גובה החזה באמצעות שמיכה מקופלת תחת למזרן. גם חבישה אלסטית כאשר יושבת יכולה לעזור.

04/09/2011 | 22:45 | מאת: אסנת

בני בן 29 סטודנט לקח לאחרונה כדורי ריטלין לאחרונה מתלןנן על זרמים ברגליו וכן שרגליו רדומות.האם יש קשר לכדורים? כמו כן הוא מטופל בפוטותרפיה בגלל מחלת הפסוריאזיס, האם יש קשר לטיולים על על התחושות ברגליים?

לקריאה נוספת והעמקה

ייתכן ויש קשר לריטלין ולתגובות שתיארת. ממליץ שתקראי את העלון לצרכן ואם אכן מוזכרת שם בעיה מסוג זה, יש להתייעץ עם הרופא שרשם לו את התרופה.

04/09/2011 | 22:09 | מאת: sara

לאחר הורדת גבס נשארה נפיחות מהקרסול עד השוק בבדיקת אולטרה סאונד של כלי דם ברגל נמצא שיש לי פקקת . אני מטופלת בקומדין כל שבוע עושה בדיקת דם ובהתאם לתוצאה משנים לי את מינון התרופה. שאלתי האם יש צורך בבדיקה מעמיקה יותר או טיפול נוסף הנפיחות ירדה מעט אך התחושה ברגל מכבידה. אודה לך אם תייעץ לי בנושא.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מדובר בבעיה שעלולה להיות כרונית בעד חצי מהמקרים ואז המשמעות שצריך גרב אלסטי . בינתיים ממליץ להגביה את הרגלים מעל גבה החזה בשכיבה עדיף גם בלילה ובמשך היום אם מתאפשר כל שעתיים ל20 ד'. בהמשך ממליץ להגיע למומחה כלי דם לאחר בדיקת דופלקס ורידי רגלים.

03/09/2011 | 21:53 | מאת: מישהי

שלום רב, אני בת 30 ויש לי בעיית ורידים קלה. עד כה לפחות זה היה כמעט ולא מורגש בצד האחורי של הברך השמאלית (איני יודעת איך איזור זה נקרא) אך מאז התחלתי לעסוק בספורט העיניין מחמיר ומופיעים עוד ועוד ורידים בולטים באיזור, איני יכולה להמנע מספורט והדבר מאוד חשוב עבורי!!! מה עושים במקרה כזה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ שתבקשי מרופא המשפחה שישלח אותך לבדיקה בשם דופלקס ורידי רגלים בשאלה של אי ספיקה. אם יש אי ספיקה תודיעי לי ואסבירך לך דרכי טיפול.

02/09/2011 | 00:20 | מאת: נטע058

אני בת 20 וכבר במשך המון זמן יש לי המון סימנים כחולים ברגליים לפני המחזור בלי לקבל מכה. מה זה יכול להיות? תודה :)

שלום. ייתכן ומדובר בהרחבה של ורידים בעקבות השינוי ההורמונלי לפני המחזור. אין לכך לרוב משמעות מדאיגה.

30/08/2011 | 23:21 | מאת: אתי

שלום עשיתי אתמול זריקות הלעלמת נימים ברגליים. עדיין אני רואה נימים באוזרים שהוזרקו זה שלא נעלמו או שאין הטבה האם מעיד כי לא הצליח? אחרי כמה זמן אמורים לראות תוצאות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ההצלחה תלויה בעיקר בנסיון הרופא המטפל. תוצאות ניתן לראות בין מס' ימים למס' שבועות לאחר הטיפול.