פורום ורידים וכלי דם

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - פורום כלי דם ורידים
3573 הודעות
3452 תשובות מומחה

מנהל פורום ורידים וכלי דם

27/05/2013 | 09:01 | מאת: סיון

שלום דוקטור יש לי שאלה , לבתי בת ה-6 במיוחד בתקופות הקיץ כבר כמה שנים במיוחד באזורים שיש חיכוך עם בד או מקומות שהיא מזיעה יש לה כמו פיצוץ של נימים שנעלם לאחר 3 ימים ... הייתי אצל רופא עור אמר שאין לזה שום אינדיקציה רפואית , אני מציינת שלפני חודש עברנו בדיקות דם מקיפות והכל תקין ברוך השם...ממה זה יכול להיות? רגישות? אלרגיה? יש לזה שם רפואי בכלל...ההסבר הכי טוב שאפשר לתת לאיך שזה נראה הוא שמתי שהעור ממש מגרד אחר כך יהיו פיצוצים קטנים של כלי דם ככה זה בערך נראה , מקווה שהייתי ברורה ומצטערת על האורך...

שלום ייתכן שמדובר ברגישות יתר של העור לחיכוך בזמן שחם יותר. אם הבעיה נעלמת לאחר מספר ימים ואם רופא עור בדק ולא מצא בעיה רפואית, ואם הבדיקות תקינות אז לא נראה לי שיש ממה לחשוש. איני יודע כעת להגיד האם יש לבעיה שם רפואי. מציע שתפנו לרופא עור נוסף לחוות דעת נוספת בזמן שהשינוי בעור מופיע.

27/05/2013 | 08:30 | מאת: אמא

בוקר טוב.אני בת 29 בריאה בד"כ ילדתי לידה 2 בתאריך 21.2.2013 .בתאריך ה- 26.2 חזרתי לב"ח עם כאב מותני חזק, במיון ביצעו ct ו אולטראסאונד גילו פקקת עמוקה בוריד השחלתי- התרומבוס "ביצבץ" לכייון ה- ivc . רותקתי למיטה מחשש שינדוד- עם זריקות קלקסן 60 מ"ג פעמיים ביום, 4 ימים מתחילת הקלקסן ביצעו אולטראסאונד וראו שהתרומבוס נמצא על "גבעול" עם חשש להינתקות מיידית. העבירו אותי למחלקת טיפול נמרץ נשימתי להשגחה מיותר לציין עם ריתוק למיטה.עקבו עוד יומיים אחר התרומבוס שלא הראה תמונה מזהירה, אמנם קטן יותר אך הגבעול גם קטן יותר.החליטו לבצע צינתור מטרייה ב- ivc דרך הצוואר בכדי שלא יזוז התרומבוס מצינתור דרך מפשעה. מיקמו את המטריה יותר למעלה בווריד מהמקובל -שוב בעקבות המיקום של הטרומבוס-.שוחררתי הביתה לאחר יומיים. הייתי במעקב -וראו שהטרומבוס התמוסס. בתאריך ה- 10.4 (חודש וחצי לאחר ההכנסה של המטרייה) זומנתי להוצאת מטרייה שרק שם עידכנו אותי שסיכוי ההצלחה נמוכים מכיוון שמדובר בוו זעיר, ניסיונות ההוצאה כשלו (הפעם דרך המפשעה) ראו שמטרייה נצמדה לדופן. נאמר לי כי ניתן לחיות עם זה כרגיל ללא הגבלה. נשלחתי הביתה עם הוראה להמשיך בקלקסן 60 מ:"ג פעמיים ביום והמשך בירור המטולוג (מכיוון שעד האירוע הייתי בריאה).שאלותיי הן: 1-האם באמת ניתן לחיות בטוב ובשלום עם מטרייה בווריד צפויים לי חיים ארוכים בנוכחתה או שנחרץ גורלי? (מרגישה שחרב עולמי) 2-האם ייתכן שאני חשה את המטרייה? ואת האיזור שעבר צינתור במיוחד במאמץ? 3-יש לי לאחרונה תחושה משתיי הברכיים למעלה מעיין זרמים ותחושה שהרגל נפוחה (אני כבר לא זוכרת איך הרגל שלי נראתה לפניי ההריון כי גם עליתי בו במשקל כמובן)* האם זה לא מעיד על אי ספיקת לב? (אולי בעקבות המטריה-כי אני סך הכל אדם בריא) 4-מתייעצים לגביי האם להמשיך טיפול במדלל הדם או להפסיק- אשמח לחוות דעתך בעניין. 5-האם באיזשהו שלב המטרייה הופכת לחלק מהגוף? 6-האם ניתן להכנס להריון בשנית בנוכחות מטרייה. מיואשת ופוחדת. תודה להתייחסותכם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך 1. ממש גורלך לא נחרץ ואין במטריה כדי לסכן את חייך אך יש חוסר אחידות דיעות האם במקרים בהם לא ניתן להוציאה יש צורך בטיפול בנוגדי קרישה ועד מתי. 2. הסיכוי להרגיש את המטריה קלוש עד לא קיים. 3. זרמים ברגלים לא מעידים על אי ספיקת לב ומטריה לא גורמת לאי ספיקת לב. צריך לבדוק האם הנפיחות נובעת מעליה במשקל או מאגירת נוזלים ואת זה יכול לבדוק רופא המשפחה. לגבי נוגדי הקרישה, יש הנוהגים להפסיקם לאחר 6 ח' ויש הנוהגים להמשיכם לתמיד. יש על כך כאמור וויכוח בין הרופאים העוסקים בכך. דיברתי אודותיך עם רופא העוסק ב'מטריות' והוא ישמח ליעץ לך אם תתקשרי אליו. שמו דר' אורי רימון, 052666617

02/06/2013 | 13:05 | מאת: אמא....

אם אפשר בשנית את המספר של ד"ר אורי רימון המספר אינו תקין..תודה!

02/06/2013 | 21:01 | מאת: אמא....

חסרה ספרה... תודה

26/05/2013 | 20:01 | מאת: שני

שלום רב, הייתי עם חברה הלכנו למסיבה והייתי עם עקבים מאוד גבוהים ולא שמתי לב ונתקלתי במשהו בחניון וכתוצאה מזה נפלתי ויש לי בשני הברכים שתי חבלות בברך אחת יש לי שטף שם וזה מאוד כואב יחסית לשניה מה אפשר לעשות שיפחיתו בכאבים שמתי משחה אנטביוטית וגם פולידין מאוד כואב שזה משתפשף במכנס

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ להיבדק על ידי הרופא המטפל שיחליט על הטיפול.

26/05/2013 | 13:24 | מאת: נעמי

לאבי יש מפרצת בטנית בקוטר 4.5. הוא במעקב של אולטרסאונד. האם יש אפשרות לנתח לפני שהקוטר מגיע ל 5 ס"מ? האם ידוע לך על תוספי תזונה שיכולים להועיל במקרה כזה? (לא במקום ניתוח כמובן אלא רק כדי לחזק את העורק בינתיים? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

לעיתים מבצעים פעולה ניתוחית או פולשנית כגון סטנט גם לפני בקוטר של פחות מ5 ס''מ אך על כך צריך להחליט מומחה לכלי דם לפי גורמים נוספים כגון תלונות של כאב ספציפי לבעיה. איני מכיר תוספי תזונה לחיזוק הדופן.

22/05/2013 | 18:27 | מאת: לאה

כבר שנה שמתי לב שהשוקיים שלי מתנפחות בעיקר לעת ערב. אני בתחילת היריון וקראתי שייתכן ואצטרך בדיקת דופולקס. האם ניתן לערוך את הבדיקה בהיריון? האם ניתן לטפל בהיריון? אני חוששת שלקחת סוף ההיריון הרגליים ישלשו את עצמם. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ייתכן שמדובר באי ספיקת וורידים. ניתן לעשות בדיקת דופלקס. במידה ונמצאת בעיה יש לחזור על הבדיקה חודשיים לאחר הלידה ואז ניתן גם לטפל. בינתיים ניתן לגרוב גרב אלסטי ולהגביה רגלים בשכיבה.

22/05/2013 | 15:25 | מאת: נועם נ

היי ד"ר, בשנתיים האחרונות השמנתי 7 ק"ג בערך, אני גם מטופלת פוריות כך שהעלייה היתה כמעט הכרחית לדאבוני. שמתי לב לאחרונה שהשוקיים שלי ממש מתנפחות בסוף היום. אחרי שינת לילה הן חוזרות למצבן הרגיל אבל שוב בלילה הם מתנפחות!(ללא הבלטה של ורידים) יש לי היסטוריה של שומנים בדם גבוהים מאוד- וכעת כשאני היריונית אסור לי לנטול את התרופה. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום את מתארת מצב של נפיחות מתגברת במהלך היום והסיבה לכך היא שבמצב עמידה כוח המשיכה גורם להתנפחות הרגלים התחתונות לרוב במנגנון של אגירת נוזלים. הסיבה לכך יכולה להיות גם בעיית וורידים אולם גם סיבות אחרות עלולות לגרום לכך כולל השמנת יתר. ממליץ לבצע דופלקס וורידי רגלים בשאלה של אי ספיקה ובמידה ויש בעיה, לחזור אלי.

22/05/2013 | 09:43 | מאת: דוד

שלום אני בן 56 עברתי ניתוח לייזר להוצאת הספנה הארוכה ברגל שמאל לפני כ5 שבועות - אני מתאושש והולך בסדר(עדיין לא 100%) - הבעיה היא שביחוד בלילה בשכיבה מתחילה לה מערבולת זרמים מהעקב כלפי מעלה לפעמים עם עקיצות וכאבים שמפריע לימאד לישון -- לוקח זמן ארוך להירגע ! מה הסיבה ? היו לי תחושות כאלו ליפני הניתוח אבל היום זה הרבה יותר גרוע -- תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום תחושות כפי שאתה מתאר עלולות לנבוע מבעיה שקשורה לגרוי עצבי כתוצאה למשל מלחץ של חוליות על עצבים היוצאים מעמוד שדרה תחתון וקורנים לרגל, ולכן ממליץ להיבדק על ידי אורטופד. תחושות כאלה גם עלולות לנבוע מנזק לעצב ברגל בעקבות ניתוח הלייזר.

27/05/2013 | 16:53 | מאת: דוד

תודה דוקטור לתגובה ! אם יש פגיעה בעצב ברגל בגלל הלייזר - האם זה יפתר בסוף ? חוץ מזה עדיין יש לי נפיחות בצד הפנימי של הברך איפה שנעשה חיתוך להכנסת הסיב לוריד הספנה הארוכה - מרגיש חום חזק ונפיחות לאחר הליכה - כמה זמן לוקח להחלמה ? מעל 5 שבועות וחזרתי לגרב למשך חצי יום כי קשה בלי הגרב -- תודה רבה

18/05/2013 | 02:14 | מאת: שר

שלום אני בת 29 התחלתי לסבול מהופעת ורידים בגיל 16 אשר עם השנים הלכה והחמירה הייתי עובדת בעבודות עם עמידה או ישיבה מרובה אך הפסקתי עקב המצב. כל פעם לפני הופעת ורידים חדשים אני חווה לחץ פנימי באותו המקום ברגל מספר ימים( מה זו התופעה הזאת?) בחודשיים האחרונים אני סובלת כל הזמן מלחצים כאלה באיזור הרגליים יש לי ורידים נורא בולטים בכפות הרגליים ובידיים ועכשיו הם מתחילים להראות גם לאורך שאר הרגליים. אינני בהיריון וזה מטריד אותי נורא התופעה הזאת משום שפיזית יש לי לחץ ברגל שאני סובלת ממנו,עקצוצים וחום ברגליים ובידיים ותחושת חוסר נוחות מעבר לפיזי חזותית זה נורא מכוער . מה ניתן לעשות??? מה זו התופעה הזאת ולמה היא קורת לי אני ממש בדיכאון ותחושות אובדנות מהסיפור הזה בבקשה אשמח לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הריון עלול לגרום להרחבה זמנית בוורידים בכל הגוף בשל ההורמונים של ההריון. לאחר הלידה הכל צפוי להשתפר כך שאין צורך להיכנס לדיכאון בשל כך. במידה ועדיין יש בעיה 3 ח' לאחר הלידה, שובי אלי ואנחה אותך מה לעשות.

17/05/2013 | 08:43 | מאת: משה

בדיקת MRI איבחנה מהלך צמוד בין האורטה לSMA הרווח בינהם כ 4 מ"מ, כמו כן איבחנה לחץ על וריד הכליה השמאלית הלכוד בין שני כלי הדם הללו. כפי הנראה קיימת גם תסמונת SMA. האם אחד מהתסמונות הללו מסביר ורידים בולט בצוואר(צד ימין), ורידים בולטים בידיים וברגליים וכן בכף הרגל.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום התיאור של הבעיה יכול לגרום לבעיות בניקוז הכליה או באספקת הדם של המעי אבל איני רואה קשר לבלט וורידי הצואר , הידיים וכף הרגל.

05/05/2013 | 16:20 | מאת: מיכל

גילו לי חסימה בורידי הכבד כתוצאה מפוליציטמיה ורה כרגע אני מטופלת בקלקסן ובקומדין. כבר חודשים שהinr שלי. לא עולה. וכל פעם מעלים לי את הכמות עכשיו אני לוקחת בימים אי זוגיים 10 מג ובימים זוגיים 7.5 ויש לי בדיקה ביום רביעי. רופא משפחה אמר לי שזה ממש מוזר שאחרי חודשיים וחצי עדיין לא עלה לי. עשיתי בדיקה של קרישיות יתר בעבר ומצאו רק מוטציה בג'ייק טו. זה הגיוני שעדיין לא עלה לי הinr ? יכול להיות שכדאי לעשות בדיקות נוספות? אני גם מרגישה תעוקת חזה וכמו הרגשה של חסימות בצוואר (יכול להיות שזה סטרס)? או שצריך לבדוק גם את זה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יש לא מעט מטופלים בקומדין שלא מצליחים להעלות INR. ממליץ שתפני להמטולוג ממרפאת קרישה על מנת שיחליט על המשך כי יש גם אפשרות לתרופות אחרות כגון פרדקסה שאין צורך לבדוק INR. לגבי תחושות הלחץ בחזה ובצואר, בהחלט יכול להיות קשור לסטרס, אבל כמובן שאיני יכול לדעת זאת בלי בדיקות מתאימות.

01/05/2013 | 08:04 | מאת: שון

אני בן 41. יש לי כפות רגליים אדומות. כל כף הרגל ובמעלה השוק כ15 ס"מ. רמת הסוכר בדם שלי 85. אלה לא רגליים סוכרתיות. מה זה יכול להיות? בעיות במחזור הדם או בכלי הדם? פגשת במסגרת עבודתך ברגליים אדומות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

ראה תשובתי הקודמת.

28/04/2013 | 16:55 | מאת: שון

שלום לך, אני בן 41, יש לי כפות רגליים אדומות. האודם מגיע למעלה עד לגובה של כ20 ס"מ מהקרסול. רמת הסוכר שבדם שלי היא 85. לא חושב שזה רגליים סוכרתיות. מה אתה חושב שזה יכול להיות? בעיות במחזור הדם? בכלי הדם?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קשה לדעת בלי לבדוק. בכל אופן ממליץ שתעבור דופלקס וורידי רגלים בשאלה של אי ספיקה, ואם יש, ניתן לטפל ביעילות ואז יש סיכוי לירידה באודם.

26/04/2013 | 19:10 | מאת: מאיה

שלום רב, אני בת 29 והחלו להופיע לי ורידים בגיל 17 בכפות הרגליים ועם השנים התופעה יותר התפשטה בשאר הרגל כאשר עכשיו יש לי ורידים מאוד בולטים בכף הרגל וורידים שמופיעים בשאר הרגל ובידיים. מעבר לכך שזה מאוד לא אסטטתי אני מרגישה כבדות וחום ברגל ועקצוצים בכפות היד. זה מפריע נורא וממש מדכא. אני עוד לפני הריונות וזה ממש מטריד אותי. מה ניתן לעשות על מנת לנסות ולצמצם הופעת ורידים נוספים ואיך ניתן לטפל בבעיה כרגע? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ שתעברי דופלקס וורידי רגלים בשאלה של אי ספיקת וורידים. אם יש בעיה, חזרי אלי כי ניתן לטפל ביעילות ואנחה אותך.

שלום ד"ר גליל. אבי (67) עבר לפני כשנה וחצי ניתוח לפתיחת עורקים חסומים בצוואר (צד אחד, הצד האחר נותח כשנתיים לפני זה לאחר אירוע מוחי). מאז הוא סובל מכאבים עזים שאינם מרפים ממנו ברגלו השמאלית, התחיל בקרסול ומלפנים אך עכשיו זה כל הרגל שפשוט ממררת את חייו מרוב כאב. הוא ניסה כדורים שונים, בהמלצת רופאים כמובן, אך לאחר יום-יומיים הכאבים חוזרים וביתר שאת. הוא סובר שבניתוח הייתה רשלנות והטעות פגעו לו בעצב אשר לכן יש לו את הכאבים. מה דעתך ומה ביכולתך לייעץ במקרה הזה? בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך כאבים ברגל יכולים להיגרם ממספר סיבות שונות חלקן קשורות לבעיות אורטופדיות ברגל או בגב תחתון ולעיתים רחוקות יותר בעיות מקומיות ברגל בכלי הדם. לא הגיוני שפגיעה בעצב בצואר תגרום לכאבים עזים ברגל על מנת להתקדים צריך לבודקו

17/04/2013 | 01:10 | מאת: דליה

יש לי ורידים ונימים כתוצאה מהריונות, אני רוצה לבצע העלמת ורידים, אבל גם מתכננת הריון/נות בהמשך, השאלה היא האם יש טעם לטפל בורידים אם אני מתכננת הריון, או שאולי גם אם אהיה שוב בהריון מצב הורידים יהיה טוב יותר מפעמים קודמות - בגלל הטיפול?

שלום אכן הריונות עלולים להחמיר בעיית וורידים קיימת אך אין מניעה ואף עדיף לטפל לפני ההריון הבא על מנת להתחיל את ההריון עם בעייה פתורה או פחותה.

11/04/2013 | 15:45 | מאת: אורית

ביתי בת 14 ספורטאית מצטיינת וסובלת מהזעת יתר חריפה ידים הייתי רוצה להבין מה החלופות בעיקר לאור זאת שהשימוש שלה בידים כספורטאית אינטנסיבי מאד ואינה יכולה לעבור שלה החלמה ארוך אם בכלל תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ישנה אפשרות לניתוח זעיר פולשני בו מנתקים בבית השחי עצב לכיוון כף היד האחראי על ההזעה, בנוסף יש טיפולים שמאפשרים שיפור זמני של מס' חודשים כמו הזרקות בוטוקס.

07/04/2013 | 19:36 | מאת: מירב

אני סובלת מלימפדמה ראשונית בשתי הרגליים . האם הריון עשוי להחמיר את הבצקות?

לקריאה נוספת והעמקה

הריון אכן עלול להחמיר בצקות.

06/04/2013 | 12:22 | מאת: שרונה

p114pppשלום . אני בת 38 בריאה בדרך כלל . בעלת משקל עודף של כ- 15 ק"ג. אני אמורה לעבור ניתוח. לקראת הכנה לניתוח קיבלתי מס' בדיקות דם. הכל היה תקין מלבד הערכים הבאים : GOT = 40 PT-INR = 0.68 PT-SEC = 10.8 PT% = 100 APTT-SEC = 38.8 מה המשמעות של ערכים אלו? האם הם מהווים מניעה לניתוח (פתיחת בטן)? מה עלי לעשות ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מדובר בתפקודי כבד וקרישה שאם לפי ערכי המעבדה בה בוצעו הם בנורמה כפי שנראה אז אין מניעה מלעבור הניתוח.

04/04/2013 | 22:43 | מאת: טל

האם הניתוח עליו מדובר מתאים לילד בן12?

לקריאה נוספת והעמקה

הניתוח יכול להתאים לילד בגילו בכפוף לבדיקת הרופא שאמור לנתח ובמבנה גופו של הילד. ייתכן וימליצו להמתין עד שיגדל עוד. יש גם טיפולים זמניים כגון הזרקות בוטוקס.

בעקבות מספר אירועים של כריש דם בריאה, טופלתי לפני מספר חודשים בקלקסן ועתה בקומודין. מאז תחילת השימוש בקלקסן ועד היום אני סובל רגישות גדולה בעור אשר גורם לי לגירודים מטרידים. האם יכול להיות קשר בין השימוש בנוגדי קרישה והגרד? מה הטיפול המנעתי המוצע?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ממליץ שתפנה לרופא עור או אלרגולוג בנושא זה.

03/04/2013 | 12:37 | מאת: משה

אני בן 53. הבעייה הרפואית היחידה שלי הינה לחץ דם גבוה. הנני לוקח ביום שני כדורים. רמפריל ואמלודיפין (5 מג כ"א). נשלחתי לבדיקה של דופלקס צואר על ידי רופאת המשפחה כיוון שהיו לי לאחרונה שני מקרים של סחרחורת. בצד ימין יצא: התפצלות: בגובה רגיל. אין שינויים אנטומו-פתלוגיים. אין הפרעה המו-דינימית. העורק הבין חוליייתי: תקין. בצד שמאל יצא משהו לא תקין. העורק המשותף המקורב:מפותל. אין שינויים אנטומו-פתלוגיים. הפרעה המודינמית קלה. העורק הפנימי המקורב:אין שינויים אנטומו-פתולוגיין. אין הפרעה המו-דינימית. העורק הבין חולייתי תקין. רופאת המשפחה אמרה שהכל תקיןואין צורך לדבר עם הרופא המומחה. ברצוני לשאול בכל זאת מהי המשמעות של הפרעה המודינמית קלה? האם עשויה להיות השפעה עתידית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשמעות היא שהזרימה מעט מהירה יותר אולם יש צורך רק במעקב בשלב זה וזו נחשבת לבדיקה תקינה.

02/04/2013 | 14:35 | מאת: ט.ג.

האם הניתוח עליו מדובר מתאימם לילד בן 12? סובל מאוד מהזעה בכפות הידיים ומתקשה בכתיבה בבית הספר?.

לקריאה נוספת והעמקה

הניתוח יכול להתאים לילד בגילו בכפוף לבדיקת הרופא שאמור לנתח ובמבנה גופו של הילד. ייתכן וימליצו להמתין עד שיגדל עוד. יש גם טיפולים זמניים כגון הזרקות בוטוקס.

31/03/2013 | 15:41 | מאת: עדי

מזה יומיים כאב בשוק האחורית השמאלית, האיזור אינו נפוח או אדום- תחושה של שריר תפוס. ברקע: אנמיה ותלסמיה מיינור. האם העובדה כי אני ישנה כל לילה סביב 10-11 שעות יכולה לגרום לכאב זה? או למצב של פקקת בורידים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך כאבים כפי שאת מתארת עלולים לנבוע מסיבות שונות הקשורות בבעיות שרירים, מפרקים וגם וורידים. על מנת לשלול פקקת וורידים ממליץ על בדיקת אולטרהסאונד וורידים. אם נשללת בעיית וורידים ממליץ לפנות לבדיקת אורטופד

31/03/2013 | 13:09 | מאת: טלי

שלום רב, בהריון שלישי, שבוע 25, עם ורידים ודליות בולטים, כואבים מדי פעם וחמים בירך שמאל. התופעה מתגברת עם הזמן. תור למומחה כלי דם רק בעוד חודש ובינתיים מה לעשות? קראתי על גרב אלסטית, אך האם יש גרב המתאימה לירך? איך לבחור את המתאימה? משתדלת להרים רגליים כשיכולה אבל כן עומדת הרבה ומרימה (את שני הילדים...). תודה רבה על העזרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ממליץ על גרב אלסטי במהלך ההריון. יש סוגים שונים כולל אלה המכסים את כל הרגל ויש אף גרבים מותאמות לבטן הריונית שמכונים 'גרבי מכנסים להריון'.

30/03/2013 | 20:34 | מאת: קרן

שלום. האם גודש בורידים או אי ספיקת ורידים עשויים לגרום לכאב בבטן תחתונה מצד ימין, דקירות בנרתיק ותחושת כבדות ברגל ימין? כמו כן יש לי מעין גבשושיות (בליטות) בתוך העור (זה לא בלוטות לימפה). שאלה נוספת, ברשותך, האם ניתן להיכנס להריון במב כזה בהפריית מבחנה? תןדה :)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יש אכן מצב בו אי ספיקה בוורידי האגן והתרחבותם גורם לגודש עם כאבי בטן, אגן ואף עלול להתחבר לוורידי הרגל ולגרום להרחבתם ואי ספיקה בהם. כמובן שיש צורך לאבחן את המצב ולרוב זה נעשה באמצעות בדיקת CT או MR מתאימים לוורידים. לגבי הגבשושיות, צריך לבדוק באולטרהסאונד וורידים של הרגל ולראות במה המדובר. לגבי כניסה להריון במצב זה, לרוב בעיה בוורידי הרגל לא שוללת כניסה להריון אך לגבי בעיה בוורידי האגן, יש קודם לאבחן ואח''כ להתייעץ עם גינקולוג.

29/03/2013 | 23:01 | מאת: דיאנה

שלום רב, אני בת 29 וסובלת מורידים בולטים ברגליים, עדיין לא ילדתי ומשקל שלי תקין. לפני כחודשיים טסתי לחו"ל טיסה של שעתיים וחצי ואחרי הטיסה כפות הרגליים שלי התנפחו מאוד. לאחר שחזרתי לארץ פניתי לרופאה אשר הלחיצה אותי נורא ושלחה אותי לבדיקות של קרישת דם ודופלקס ורידים. הבדיקות יצאו תקינות אך עדיין אני סובלת מנפיחות ברגליים בסוף היום הרגליים שלי ממש מתנפחות..כמו כן, רציתי לשאול האם מומלץ הטיפול להעלמת הורידים הבולטים באמצעות הזרקת חומר מקציף במצבי? עניין הורידים הוא תורשתי במשפחה שלנו, האם סתימה של וריד אחד יכולה לגרום לוריד אחר להופיע? הוריד לא כואב אבל בולט מאוד וזה לא נראה טוב. האם מומלץ לנסות גרב אלסטית?

לקריאה נוספת והעמקה

במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

דר' גלילי תודה על התשובה המפורטת והמהירה. אשמח לקבל המלצות על רופאים אשר מבצעים את הטיפול הנ"ל.

29/03/2013 | 03:31 | מאת: אנונימי

אם אני מעשן ואני חולה והרופאה מבקשת לעשות בדיקות דם היא יכולה לראות שאני מעשן? ובדרך כלל היא רואה או שמה לב ואומרת להורים?

שלום בד''כ לא ניתן בבדיקות דם רגילות לראות שאתה מעשן ולספר להורים אבל לטובתך, תפסיק כי העישון מרעיל אותך בהדרגה

25/03/2013 | 13:15 | מאת: עבאס

שלום רב ד"ר יאיר גלילי השאלה שלי היא - האם קרישת דם ברגל שמאל שהופיעה פתאום , שגרמה להתנפחות יתר ברגל , וירידה משמעותית במשקל מ 49 ק"ג ל 40 ק"ג , יכול להיות חשש לתחילת גידול סרטני בבטן . ומה הבדיקה שיכולה לשלול את המחלה הזאת [ סרטן] . תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נכון שגידולים בבטן יכולים להיות סיבה לקריש דם ברגל אולם ברוב המקרים הם אינם כך. ממליץ שתתחיל בפניה לרופא המשפחה שיקשול אם ואיזו בדיקה לבצע

דר גלילי שלום רב! אתמול החלו כאבים חדים באים והולכים בתדירות גבוהה בשוק רגל ימיני עליון במישוש קל הרגשתי בגוש, לפני חצי שנה בצעתי בדיקת רכמות רכות ואובחנו גושי שומן שונים, כנראה שמדובר בעוד גוש שומן , מה לדעתך מקור הכאב החדש ברגל או לאן לפנות, בנוסף באותו רגל עשיתי לפני מס' חודשים דופלר ורידים ויש וריד אורכי שיש בו אי ספיקה, נגשתי למומחה כלי דם מאד לא סימפטי ולא אדיב ולא הבנתי ממנו כלום(כזה שחוסך במילים וברחתי כל עוד נפשי בי)אני מפחדת מהחלמה מניתוחים יש לי ילדים קטנים ועבודה ללא הנחות. האם יש קשר בן הדברים מה אתה יכול להציע לי תודה מראש על זמנך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך למרות שכדי לאבחן במדוייק צריך לבדוק, אך לפי תיאורך ייתכן שמדובר בקריש דם בווריד שטחי שזהו אחד מסיבוכים אפשריים של אי ספיקת וורידים. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

24/03/2013 | 08:14 | מאת: טל

שלום. אני בן 60 ובמסגרת עבודתי אני טס בטיסות ארובות שנמשכות 12 שעות . שמתי לב שהרגלים שלי מתנפחות ולאחרונה במיוחד כפות הרגלים . מה לדעתך ד"א עלי לעשות , האם עלי לעבור סדרת בדיקות ואיזה , איך עלי להתנהג בטיסה ולמה זה קורה לי . תודה וחג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ שתעבור בדיקת דופלקס וורידי רגלים בשאלה של אי ספיקה. בנוסף, במהלך הטיסה ממליץ על גרב אלסטי עד הברך חוזק 2 והזזת הרגלים כל מס' דקות.

23/03/2013 | 23:07 | מאת: שלי

שלום רב,לפני כ-10 ימים עברתי ניתוח הגדלצ חזה באשפוז יום. עם בןאי הביתה הבחנתי בכך שאמת ידי התנפחה והאדימה. טיפלתי באמצעות קומפרסים ושכחתי מכך,כי הייתי עסוקה בהחלמה מן הניתוח. מדי פעם ראיתי שנןתרה אדמומיות קלה ביד וגם נטלתי צפורל במשך חמישה ימיםהשאולי סייעה. אך עד היום היד כואבת לי ,כמו כן יש וריד נפוח ששינה צבעו לירוק. מה הטיפול המומלץ? עוד אנטיביוטיקה?יספג לבד?מסוכן? תודה!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ניתן לטפל באמצעות קומפרסים של מגנזיום . ניתן גם באמצעות משחת וולטרן פעמיים ביום. לרוב יש שיפור הדרגתי בשבועות הבאים גם בלי הטיפולים הנ''ל.

21/03/2013 | 11:24 | מאת: גלי

בשבוע האחרון יש לי לחץ דם גבוה מאוד שהחל בטיפול כדורים להורדת לחץ הדם. לפני שזה קרה לי הזמנו נופש בבית מלון בים המלח לחג הפסח . ישנן שמועות שהירידה לים המלח בלחץ דם גבוה אסורה . האם לבטל הנופש או שאוכל לרדת לשם ? מודה מאוד למענה .

בלי קשר לים המלח כדאי לאזן את לחץ הדם אצל הרופא המטפל ולא צריך להיות קשר בין לחץ הדם לים המלח.

20/03/2013 | 16:32 | מאת: דניאל

שלום, היום נמצא כי יש לי קריש דם ברחם. אני נמצאת בשבוע 5 להריון. שאלתי- האם זה מעיד על בעיה כלשהי בקרישת דם או שזה נוצר רק כתוצאה מהריון? והאם התופעה מסוכנת? בנוסף- האם מותר לטוס טיסות ארוכות, אני מתגוררת בחו"ל וטסה כל חודשץ תודה,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ שתעברי בדיקה לקרישיות יתר ואז יישקל האם יש צורך בטיפול נגד קרישה לפני טיסות.

18/03/2013 | 23:15 | מאת: מורן

שלום דר.. רציתי לדעת אם אפשר לעשן בזמן צום ואם זה יכול לשבש את התוצאה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אין מניעה מבחינת בדיקות מעבדה.

17/03/2013 | 11:15 | מאת: יוסי

בבדיקת דם נאמר לי שבקרישת דם תוצאה נמוכה האם אפשר לקחת אספירין לשיפור קרישת דם

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ שתתייעץ בנושא זה עם המטולוג מומחה בקרישה.

14/03/2013 | 01:09 | מאת: שרון

שלום, רציתי לשאול האם ניתן לאתר קריש דם בריאה באמצעות אמ אר איי ולא באמצעות סיטי? ושאלה נוספת- בדיקת הדם לגילוי קריש דם,כמה זמן אחרי ניתוח היא אמינה ואין חשש שתראה תוצאה חיובית שגויה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. יש אם אר איי שנקרא MRV שניתן לאתר קריש. אין מגבלת זמן לאיתור לאחר הניתוח.

13/03/2013 | 10:50 | מאת: א

לאיזה רופא צריך פנות לגבי ורידים בולטים ?תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מומחה לכלי דם

13/03/2013 | 10:48 | מאת: א

לאיזה רופא צריך לפנות לגבי ורידים בולטים והאם הטיפול מכוסה ע"י ביטוח בריאות סטנדרטי בקופת חולים ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

בבעיה מטפל מומחה לכלי דם. הכיסוי על ידי הקופה תלוי בסוג הטיפול וקופה עצמה. לרוב הקופות מכסות ניתוחים אבל רוב הניתוחים אינם פותרים את כל הבעיה. יש פעולות אחרות שיעילות יותר אבל צריך לברר בקופ''ח האם ואיזה חלק מכוסה.

13/03/2013 | 00:14 | מאת: חן

נטרקה לי הדלת של האוטו על האגודל ומאז יש לי קצת כתמים כחולים סגולים על הציפורן והאצבע נפוחה וכואבת. איך אפשר לטפל בציפורן כדי שלא תהיה שחורה, כמה זמן היא תחזור לעצמה וכמה זמן הנפיחות הכאבים עוברים?

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש כאב באזור הציפור ניתן לנקז את הדם שלוחץ מלמטה בפעולה פשוטה ע''י כירורג בקופ''ח. הכאבים צפויים לחלוף בהדרגה במהלך השבועות הקרובים.

12/03/2013 | 09:31 | מאת: מירה

בת 60, קרוטיס פנימי מימין ומשמאל 50% סתימה, מטופלת נגד יתר ל.ד. ונגד כולסטרול. אבא שלי נפטר כתוצאה ממפרצת בעורק בבטן. מזה חודשים אני מרגישה כמו "דופק" חזק, בזמן מנוחה ושכיבה, בגב, בצואר ולכיוון הראש. מעיר אותי מהשינה. באיזה "כיוון" לחפש את הבעיה? שני רופאים שהייתי אצלם לא יודעים מה זה יכול להיות. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לעיתים יש תחושה וגם שמיעה של דופק מעורקי הצוואר. במידה ועברת דופלקס עורקי צוואר בזמן האחרון ואלה התוצאות שציינת, אין צורך לחזור עליו כעת ותתייעצי עם רופא א.א.ג

הריון שלישי סובלת מאוד מורידים בשוק, ירך ובפות, אמורה ללכת עם מכנסון אלסטי. הכניסו אותי לשמירת הריון (בגלל צירים ודינאמיקה של צוואר רחם) ואמורה לשכב כל היום. האם להשתמש בגרביים בזמן שכיבה? כשאני שוכבת לא כואב לי בכלל, אבל כשאני עומדת אפילו לרגע ממש כואב לי, ומתנפח לי הכל בשנייה, הכאבים פוחתים אחרי עמידה ממושכת פלוס הליכה או בחזרה לשכיבה. האם יש חשש לקרישי דם או שזו רק בעייה של כאב ואסטטיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בשכיבה אכן אין צורך להשתמש בגרבי המכנס. עקרונית לכל אישה בהריון יש חשש לקרישים שלרוב אינם מסכני חיים.

07/03/2013 | 20:35 | מאת: שני

אני בת 17 וחצי ולאחרונה מופיעים לי וורידים אדומים בולטים באיזור השדיים . האם אני אמורה לדאוג ?

שלום לך לרוב לא מדובר בבעיה מדאיגה אבל ממליץ שתיבדקי ע''י כירורג

שלום וברכה! לאחר כאבים מתמשכים ברגל ימין הופנתי לבדיקת דופלקס ורידי רגליים. (לא עברתי הריונות, אני כבת 27) להלן תוצאות בדיקת דופלקס: בשתי הרגליים: בסגמנט פמורו- פופליטאלי הזרימה ספונטנית עם תנודתיות הנשימה, תמט תקין בלחץ מקומי והגברת זרימה בלחץ דיסטלי. אין עדות ל DTV . ללא אי ספיקה עמוקה. ספנה ארוכה ללא אי ספיקה. ספנה קצרה תקינה. רגל ימין: באזור הסובך הפופליטאלי, לטראלי הודגמו ורידים שיטחיים מאוד, קולטרלים עם אי ספיקה קשה. אשמח מאד לסיוע שלך בהסבר ממצאי הבדיקה והמלצות להמשך רוב תודות! טלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ראי תשובתי הקודמת

ד"ר יאיר גלילי שלום וברכה! אני בחורה כבת 27 (לא עברתי הריונות) לאחר תקופה ארוכה של כאבים מתמשכים ברגל ימין פניתי לרופא המשפחה שאבחן דליות ברגליים - ללא ממצא ווסקולרי חריף. הופנתי לבדיקת דופלקס להלן תוצאות הבדיקה: בשתי הרגליים בסגמנט- פמורו פופליטאלי הזרימה ספונטנית. עת תנודתיות הנשימה, תמט תקין בלחץ מקומי והגברת זרימה בלחץ דיסטרלי. אין עדות ל DTV ללא אי ספיקה עמוקה, ספנה קצרה תקינה. רגל ימין: באזור הסובך הפיטאלי, לטראלי הודגמו ורידים שטחיים מאד, קולטרלים עם אי ספיקה קשה. אשמח מאד להסבר ממצאי הבדיקה ומה עלי להמשיך ולעשות? רוב תודות! טלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך משמעות הבדיקה שיש אי ספיקת וורידים ברגל ימין שאינה בעיה מסוכנת אך עלולה לגרום לסיבוכים לכן ממליץ לטפל. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד, ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, מסוגל לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפול בלייזר. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

06/03/2013 | 14:03 | מאת: ליאת

שלום לפני כשלושה חודשים היה לי חשד לdvt ביד נפוחה כואבת וסימנים סגולים אציין שהיה לי צנטר מרכזי באותה היד לפני כשנתיים.לא ניגשתי לברר נשלחתי לבצע אולטרסאונד ולא ביצעתי האם זה יכול לחזור ומה עלי לעשות תודה? חזור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הבעיה עלולה לחזור אך לא בהכרח. אם יש שוב סימנים כאלה, ממליץ שתפני לבדיקה

06/03/2013 | 13:01 | מאת: מירב

שלום רב, אחי בחור צעיר ופעיל, כבן 30 סבל לאחרונה מדלקת בעקב אכילס ולאחר מנוחה וטיפול פזיוטרפי הדלקת חלפה. לאחר מספר ימים החל להרגיש כאב בשוק הרגל שהלך והתגבר עד שלא היה מסוגל לדרוך עליה. הרגל (שוק וכף) הפכה נפוכה וכואבת מאוד.בבדיקת אולטרסאונד שללו DVT ומצד שני לא אובחנה בעיה אורטופדית כלשהי. מזה שבוע שאחי עובר מרופא לרופא ולא נקבעת דיאגנוזה. פרט נוסף שאינני יודעת אם קשור הוא שלאחרונה הוא מזיע הזעת יתר תוך כדי שינה. השאלה שלי היא אם יתכן מצב שאכן מדובר בDVT או בבעיה אחרת בזרימת הדם שלא ניתן לזהות באולטרסאונד? אם יש בדיקות נוספות שניתן לבצע על מנת לשלול חד משמעית אפשרות שמדובר בDVT? אשמח לתשובתך. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לפי תאורך מדובר קרוב לודאי בתהליך דלקתי ברגל. לא ברור לי האם יש גם זיהום הדורש טיפול אנטיביוטי אבל בלא בדיקה לא ניתן להגיד זאת. אולטרהסאונד אמור לזהות או לשלול DVT באופן חד משמעי. בשל הזעות הלילה ממליץ גם לבצע בדיקת דם כללית ומשטח דם ולשקול תרביות דם והמשך בירור בהתאם.

03/03/2013 | 10:16 | מאת: סר

שלום דר יאיר לפני כמה ימים איבחנתי כי התנפח לי וריד בשורש גב היד ממש חלק קטן של הוריד נפוח. אודה לך על עצתך מה עליי לעשות.?

ממליץ לפנות לבדיקת רופא המשפחה בשלב ראשון.

25/02/2013 | 02:59 | מאת: שרון

גודלניום זו מתכת טוקסית . אני לא מבינה איך מאשרים החדרה של מתכת לכלי הדם שלנו.. אני לפני MRI ואני שוקלת לסרב להחדיר את החומר.

שלום לך. ממליץ להפנות השאלה לפורום או לרופא העוסק ברעלים.

20/02/2013 | 21:59 | מאת: בני

ל אבי בגיל 80 נשלח לאולטראסאונד כליות בבדיקות נמצא הפרנכימה מעט דלה והיפראקואית דו צדדי. מה המשמעות

שלום לך פורום זה עוסק בכלי דם אולם למיטב הבנתי למרות שזה אינו התחום בו אני עוסק, במידה ואין בעיית כליות ידועה שבטוייה בין השאר בבדיקות דם לא תקינות, לא נראה לי שיש בעיה בעלת משמעות.

17/02/2013 | 03:19 | מאת: מרדכי

שלום עליכם , (מצטער על האריכות , אך היא נחוצה .) אני בן 39 ובד"כ בריא , לפני מספר שבועות החלה בכף יד ימין שלי ירידה בתחושה(בליווי של הרגשת קור עז בכפות הידיים) במשך כל שעות היממה , שנמשכה והתדרדרה בקצב איטי מאוד, לאחר כשבוע החלה התופעה גם בכף יד שמאל והמשיכה להחמיר בקצב מהיר בתחילה היתה אמנם רק הרגשת קור + ירידה קלה בתחושה אך לאחר כ-3 שבועות המצב החל להחמיר בקצב מהיר(וממשיך להתחזק מיום ליום ) עד שעכשיו כבר המצב הוא של : התאבנות גוברת בכף-היד ובשרירי הזרועות + תחושה עמומה וגסה כאילו שהיד מכוסה בכפפות גם לדברים עדינים + בקצות האצבעות כאב כשמנסה ללחוץ על דברים ( הרגשת קרש) + הרגשת מעין זרם תמידי בכפות הידיים ( נמלולים ? ) (סגירת כפתורים כבר כמעט בלתי אפשרית ) בנוסף ישנה גם הרגשת כאב קל בעורף ( שהחלה לפני ממש המון המון זמן , אך עכשיו מעט התחזקה ) רופא המשפחה הפנה אותי לצילום-חזה (בחשד לפרסטזיה) - שלא הראו ממצא חריג. פניתי לנוירולוג ששלח אותי ל EMG בידיים (בדיקת NCV בשאלה של נוירופטיה ,\ CTS) - שיצאה תקינה +בדיקות דם שהראו חוסר ב B12 ובחומצה פולית (קיבלתי כדורים להשלמתם.) +MRI עמוד שדרה צווארי . האורטופד שלל ככל הנראה בעיה בתחומו ( ללא בדיקות מיוחדות) , אך שלח אותי לצילומי רנטגן עמוד שדרה מותני + אגן ירכיים ( בגלל תלונות גם על כאבים בגב תחתון מזה זמן ממושך) שהראו ספונדילוליסטיז וספונדילוליזיס ב- L5 פניתי לראומטולוג שגם הוא שלל בעיה בתחומו , אך שלח אותי שוב לבדיקת EMG גפיים עליונות בשאלה של רדיוקולופתיה -- שהראתה תוצאות תקינות .( אך צוין בהערה שבגלל שהבדיקה בוצעה תוך שבועיים לבדיקת EMG קודמת אין לשלול רדיקולופתיה ) להלן ציטוט מאיבחונו : "בבדיקות דם : ס"ד וכימיה כללית תקינים. חומצה פולית נמוכה וויטמין B12 על גבול תחתון של הנורמה. TSH תקין. ESR 6 ממ"ש, CRP 2. סרולוגיה ל La, Ro, throglubin, TTG, ANA, RF akhkhh. רמות משלים ו- SPEP תקינים. תבחין ל- Thoracic outlet syndrome שליליים. יש מעט רגישות בצוואר במבט ימינה. מפרקים - אמל, ללא סימני סאקרואיליטיס." בנוסף הוא שלח אותי גם לרנטגן עמוד שדרה צווארי (LAT+AP) -- שלא הראו ממצא חריג יש עוד זמן עד לבדיקת ה MRI עמוד-שדרה צווארי ( למרות שצויין עליה שדחוף) ובינתיים המצב הולך ומחמיר מיום ליום ... ולא בטוח שזן בכלל הסיבה... ( אציין שלאימי לפני מספר שנים היו בעיות עם תחושות יד\כאבים , ולבסוף נמצא שנגרמו כתוצאה מגידול במח שלבסוף הוסר) מה עוד לדעתך רצוי לעשות ? למי לפנות ? המלצות ? (ידיד שלי הלומד לרפואה אמר לי שהתסמינים יכולים להתאים לבעית מתכות כבדות בדם. , יתכן ? )

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ שתפנה לבדיקת מומחה לכלי דם וגם בקש לעבור בדיקה פשוטה יחסית של פלס אוקסימטריה באצבעות הידיים. יש לשקול יחד עם מומחה לכלי דם נסיון טיפולי בתרופות חוסמות קלציום כמו ניפדיפין ואם לא עוזר, לשקול סימפטקטומיה שהיא ניתוק העצב המוליך לכפות הידים ושאחראי על כיווץ כלי הדם.