פורום ורידים וכלי דם

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - פורום כלי דם ורידים
3482 הודעות
3452 תשובות מומחה

מנהל פורום ורידים וכלי דם

30/03/2013 | 20:34 | מאת: קרן

שלום. האם גודש בורידים או אי ספיקת ורידים עשויים לגרום לכאב בבטן תחתונה מצד ימין, דקירות בנרתיק ותחושת כבדות ברגל ימין? כמו כן יש לי מעין גבשושיות (בליטות) בתוך העור (זה לא בלוטות לימפה). שאלה נוספת, ברשותך, האם ניתן להיכנס להריון במב כזה בהפריית מבחנה? תןדה :)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יש אכן מצב בו אי ספיקה בוורידי האגן והתרחבותם גורם לגודש עם כאבי בטן, אגן ואף עלול להתחבר לוורידי הרגל ולגרום להרחבתם ואי ספיקה בהם. כמובן שיש צורך לאבחן את המצב ולרוב זה נעשה באמצעות בדיקת CT או MR מתאימים לוורידים. לגבי הגבשושיות, צריך לבדוק באולטרהסאונד וורידים של הרגל ולראות במה המדובר. לגבי כניסה להריון במצב זה, לרוב בעיה בוורידי הרגל לא שוללת כניסה להריון אך לגבי בעיה בוורידי האגן, יש קודם לאבחן ואח''כ להתייעץ עם גינקולוג.

29/03/2013 | 23:01 | מאת: דיאנה

שלום רב, אני בת 29 וסובלת מורידים בולטים ברגליים, עדיין לא ילדתי ומשקל שלי תקין. לפני כחודשיים טסתי לחו"ל טיסה של שעתיים וחצי ואחרי הטיסה כפות הרגליים שלי התנפחו מאוד. לאחר שחזרתי לארץ פניתי לרופאה אשר הלחיצה אותי נורא ושלחה אותי לבדיקות של קרישת דם ודופלקס ורידים. הבדיקות יצאו תקינות אך עדיין אני סובלת מנפיחות ברגליים בסוף היום הרגליים שלי ממש מתנפחות..כמו כן, רציתי לשאול האם מומלץ הטיפול להעלמת הורידים הבולטים באמצעות הזרקת חומר מקציף במצבי? עניין הורידים הוא תורשתי במשפחה שלנו, האם סתימה של וריד אחד יכולה לגרום לוריד אחר להופיע? הוריד לא כואב אבל בולט מאוד וזה לא נראה טוב. האם מומלץ לנסות גרב אלסטית?

לקריאה נוספת והעמקה

במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

דר' גלילי תודה על התשובה המפורטת והמהירה. אשמח לקבל המלצות על רופאים אשר מבצעים את הטיפול הנ"ל.

29/03/2013 | 03:31 | מאת: אנונימי

אם אני מעשן ואני חולה והרופאה מבקשת לעשות בדיקות דם היא יכולה לראות שאני מעשן? ובדרך כלל היא רואה או שמה לב ואומרת להורים?

שלום בד''כ לא ניתן בבדיקות דם רגילות לראות שאתה מעשן ולספר להורים אבל לטובתך, תפסיק כי העישון מרעיל אותך בהדרגה

25/03/2013 | 13:15 | מאת: עבאס

שלום רב ד"ר יאיר גלילי השאלה שלי היא - האם קרישת דם ברגל שמאל שהופיעה פתאום , שגרמה להתנפחות יתר ברגל , וירידה משמעותית במשקל מ 49 ק"ג ל 40 ק"ג , יכול להיות חשש לתחילת גידול סרטני בבטן . ומה הבדיקה שיכולה לשלול את המחלה הזאת [ סרטן] . תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נכון שגידולים בבטן יכולים להיות סיבה לקריש דם ברגל אולם ברוב המקרים הם אינם כך. ממליץ שתתחיל בפניה לרופא המשפחה שיקשול אם ואיזו בדיקה לבצע

דר גלילי שלום רב! אתמול החלו כאבים חדים באים והולכים בתדירות גבוהה בשוק רגל ימיני עליון במישוש קל הרגשתי בגוש, לפני חצי שנה בצעתי בדיקת רכמות רכות ואובחנו גושי שומן שונים, כנראה שמדובר בעוד גוש שומן , מה לדעתך מקור הכאב החדש ברגל או לאן לפנות, בנוסף באותו רגל עשיתי לפני מס' חודשים דופלר ורידים ויש וריד אורכי שיש בו אי ספיקה, נגשתי למומחה כלי דם מאד לא סימפטי ולא אדיב ולא הבנתי ממנו כלום(כזה שחוסך במילים וברחתי כל עוד נפשי בי)אני מפחדת מהחלמה מניתוחים יש לי ילדים קטנים ועבודה ללא הנחות. האם יש קשר בן הדברים מה אתה יכול להציע לי תודה מראש על זמנך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך למרות שכדי לאבחן במדוייק צריך לבדוק, אך לפי תיאורך ייתכן שמדובר בקריש דם בווריד שטחי שזהו אחד מסיבוכים אפשריים של אי ספיקת וורידים. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

24/03/2013 | 08:14 | מאת: טל

שלום. אני בן 60 ובמסגרת עבודתי אני טס בטיסות ארובות שנמשכות 12 שעות . שמתי לב שהרגלים שלי מתנפחות ולאחרונה במיוחד כפות הרגלים . מה לדעתך ד"א עלי לעשות , האם עלי לעבור סדרת בדיקות ואיזה , איך עלי להתנהג בטיסה ולמה זה קורה לי . תודה וחג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ שתעבור בדיקת דופלקס וורידי רגלים בשאלה של אי ספיקה. בנוסף, במהלך הטיסה ממליץ על גרב אלסטי עד הברך חוזק 2 והזזת הרגלים כל מס' דקות.

23/03/2013 | 23:07 | מאת: שלי

שלום רב,לפני כ-10 ימים עברתי ניתוח הגדלצ חזה באשפוז יום. עם בןאי הביתה הבחנתי בכך שאמת ידי התנפחה והאדימה. טיפלתי באמצעות קומפרסים ושכחתי מכך,כי הייתי עסוקה בהחלמה מן הניתוח. מדי פעם ראיתי שנןתרה אדמומיות קלה ביד וגם נטלתי צפורל במשך חמישה ימיםהשאולי סייעה. אך עד היום היד כואבת לי ,כמו כן יש וריד נפוח ששינה צבעו לירוק. מה הטיפול המומלץ? עוד אנטיביוטיקה?יספג לבד?מסוכן? תודה!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ניתן לטפל באמצעות קומפרסים של מגנזיום . ניתן גם באמצעות משחת וולטרן פעמיים ביום. לרוב יש שיפור הדרגתי בשבועות הבאים גם בלי הטיפולים הנ''ל.

21/03/2013 | 11:24 | מאת: גלי

בשבוע האחרון יש לי לחץ דם גבוה מאוד שהחל בטיפול כדורים להורדת לחץ הדם. לפני שזה קרה לי הזמנו נופש בבית מלון בים המלח לחג הפסח . ישנן שמועות שהירידה לים המלח בלחץ דם גבוה אסורה . האם לבטל הנופש או שאוכל לרדת לשם ? מודה מאוד למענה .

בלי קשר לים המלח כדאי לאזן את לחץ הדם אצל הרופא המטפל ולא צריך להיות קשר בין לחץ הדם לים המלח.

20/03/2013 | 16:32 | מאת: דניאל

שלום, היום נמצא כי יש לי קריש דם ברחם. אני נמצאת בשבוע 5 להריון. שאלתי- האם זה מעיד על בעיה כלשהי בקרישת דם או שזה נוצר רק כתוצאה מהריון? והאם התופעה מסוכנת? בנוסף- האם מותר לטוס טיסות ארוכות, אני מתגוררת בחו"ל וטסה כל חודשץ תודה,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ שתעברי בדיקה לקרישיות יתר ואז יישקל האם יש צורך בטיפול נגד קרישה לפני טיסות.

18/03/2013 | 23:15 | מאת: מורן

שלום דר.. רציתי לדעת אם אפשר לעשן בזמן צום ואם זה יכול לשבש את התוצאה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אין מניעה מבחינת בדיקות מעבדה.

17/03/2013 | 11:15 | מאת: יוסי

בבדיקת דם נאמר לי שבקרישת דם תוצאה נמוכה האם אפשר לקחת אספירין לשיפור קרישת דם

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ שתתייעץ בנושא זה עם המטולוג מומחה בקרישה.

14/03/2013 | 01:09 | מאת: שרון

שלום, רציתי לשאול האם ניתן לאתר קריש דם בריאה באמצעות אמ אר איי ולא באמצעות סיטי? ושאלה נוספת- בדיקת הדם לגילוי קריש דם,כמה זמן אחרי ניתוח היא אמינה ואין חשש שתראה תוצאה חיובית שגויה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. יש אם אר איי שנקרא MRV שניתן לאתר קריש. אין מגבלת זמן לאיתור לאחר הניתוח.

13/03/2013 | 10:50 | מאת: א

לאיזה רופא צריך פנות לגבי ורידים בולטים ?תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מומחה לכלי דם

13/03/2013 | 10:48 | מאת: א

לאיזה רופא צריך לפנות לגבי ורידים בולטים והאם הטיפול מכוסה ע"י ביטוח בריאות סטנדרטי בקופת חולים ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

בבעיה מטפל מומחה לכלי דם. הכיסוי על ידי הקופה תלוי בסוג הטיפול וקופה עצמה. לרוב הקופות מכסות ניתוחים אבל רוב הניתוחים אינם פותרים את כל הבעיה. יש פעולות אחרות שיעילות יותר אבל צריך לברר בקופ''ח האם ואיזה חלק מכוסה.

13/03/2013 | 00:14 | מאת: חן

נטרקה לי הדלת של האוטו על האגודל ומאז יש לי קצת כתמים כחולים סגולים על הציפורן והאצבע נפוחה וכואבת. איך אפשר לטפל בציפורן כדי שלא תהיה שחורה, כמה זמן היא תחזור לעצמה וכמה זמן הנפיחות הכאבים עוברים?

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש כאב באזור הציפור ניתן לנקז את הדם שלוחץ מלמטה בפעולה פשוטה ע''י כירורג בקופ''ח. הכאבים צפויים לחלוף בהדרגה במהלך השבועות הקרובים.

12/03/2013 | 09:31 | מאת: מירה

בת 60, קרוטיס פנימי מימין ומשמאל 50% סתימה, מטופלת נגד יתר ל.ד. ונגד כולסטרול. אבא שלי נפטר כתוצאה ממפרצת בעורק בבטן. מזה חודשים אני מרגישה כמו "דופק" חזק, בזמן מנוחה ושכיבה, בגב, בצואר ולכיוון הראש. מעיר אותי מהשינה. באיזה "כיוון" לחפש את הבעיה? שני רופאים שהייתי אצלם לא יודעים מה זה יכול להיות. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לעיתים יש תחושה וגם שמיעה של דופק מעורקי הצוואר. במידה ועברת דופלקס עורקי צוואר בזמן האחרון ואלה התוצאות שציינת, אין צורך לחזור עליו כעת ותתייעצי עם רופא א.א.ג

הריון שלישי סובלת מאוד מורידים בשוק, ירך ובפות, אמורה ללכת עם מכנסון אלסטי. הכניסו אותי לשמירת הריון (בגלל צירים ודינאמיקה של צוואר רחם) ואמורה לשכב כל היום. האם להשתמש בגרביים בזמן שכיבה? כשאני שוכבת לא כואב לי בכלל, אבל כשאני עומדת אפילו לרגע ממש כואב לי, ומתנפח לי הכל בשנייה, הכאבים פוחתים אחרי עמידה ממושכת פלוס הליכה או בחזרה לשכיבה. האם יש חשש לקרישי דם או שזו רק בעייה של כאב ואסטטיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בשכיבה אכן אין צורך להשתמש בגרבי המכנס. עקרונית לכל אישה בהריון יש חשש לקרישים שלרוב אינם מסכני חיים.

07/03/2013 | 20:35 | מאת: שני

אני בת 17 וחצי ולאחרונה מופיעים לי וורידים אדומים בולטים באיזור השדיים . האם אני אמורה לדאוג ?

שלום לך לרוב לא מדובר בבעיה מדאיגה אבל ממליץ שתיבדקי ע''י כירורג

שלום וברכה! לאחר כאבים מתמשכים ברגל ימין הופנתי לבדיקת דופלקס ורידי רגליים. (לא עברתי הריונות, אני כבת 27) להלן תוצאות בדיקת דופלקס: בשתי הרגליים: בסגמנט פמורו- פופליטאלי הזרימה ספונטנית עם תנודתיות הנשימה, תמט תקין בלחץ מקומי והגברת זרימה בלחץ דיסטלי. אין עדות ל DTV . ללא אי ספיקה עמוקה. ספנה ארוכה ללא אי ספיקה. ספנה קצרה תקינה. רגל ימין: באזור הסובך הפופליטאלי, לטראלי הודגמו ורידים שיטחיים מאוד, קולטרלים עם אי ספיקה קשה. אשמח מאד לסיוע שלך בהסבר ממצאי הבדיקה והמלצות להמשך רוב תודות! טלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ראי תשובתי הקודמת

ד"ר יאיר גלילי שלום וברכה! אני בחורה כבת 27 (לא עברתי הריונות) לאחר תקופה ארוכה של כאבים מתמשכים ברגל ימין פניתי לרופא המשפחה שאבחן דליות ברגליים - ללא ממצא ווסקולרי חריף. הופנתי לבדיקת דופלקס להלן תוצאות הבדיקה: בשתי הרגליים בסגמנט- פמורו פופליטאלי הזרימה ספונטנית. עת תנודתיות הנשימה, תמט תקין בלחץ מקומי והגברת זרימה בלחץ דיסטרלי. אין עדות ל DTV ללא אי ספיקה עמוקה, ספנה קצרה תקינה. רגל ימין: באזור הסובך הפיטאלי, לטראלי הודגמו ורידים שטחיים מאד, קולטרלים עם אי ספיקה קשה. אשמח מאד להסבר ממצאי הבדיקה ומה עלי להמשיך ולעשות? רוב תודות! טלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך משמעות הבדיקה שיש אי ספיקת וורידים ברגל ימין שאינה בעיה מסוכנת אך עלולה לגרום לסיבוכים לכן ממליץ לטפל. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד, ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, מסוגל לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפול בלייזר. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

06/03/2013 | 14:03 | מאת: ליאת

שלום לפני כשלושה חודשים היה לי חשד לdvt ביד נפוחה כואבת וסימנים סגולים אציין שהיה לי צנטר מרכזי באותה היד לפני כשנתיים.לא ניגשתי לברר נשלחתי לבצע אולטרסאונד ולא ביצעתי האם זה יכול לחזור ומה עלי לעשות תודה? חזור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הבעיה עלולה לחזור אך לא בהכרח. אם יש שוב סימנים כאלה, ממליץ שתפני לבדיקה

06/03/2013 | 13:01 | מאת: מירב

שלום רב, אחי בחור צעיר ופעיל, כבן 30 סבל לאחרונה מדלקת בעקב אכילס ולאחר מנוחה וטיפול פזיוטרפי הדלקת חלפה. לאחר מספר ימים החל להרגיש כאב בשוק הרגל שהלך והתגבר עד שלא היה מסוגל לדרוך עליה. הרגל (שוק וכף) הפכה נפוכה וכואבת מאוד.בבדיקת אולטרסאונד שללו DVT ומצד שני לא אובחנה בעיה אורטופדית כלשהי. מזה שבוע שאחי עובר מרופא לרופא ולא נקבעת דיאגנוזה. פרט נוסף שאינני יודעת אם קשור הוא שלאחרונה הוא מזיע הזעת יתר תוך כדי שינה. השאלה שלי היא אם יתכן מצב שאכן מדובר בDVT או בבעיה אחרת בזרימת הדם שלא ניתן לזהות באולטרסאונד? אם יש בדיקות נוספות שניתן לבצע על מנת לשלול חד משמעית אפשרות שמדובר בDVT? אשמח לתשובתך. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לפי תאורך מדובר קרוב לודאי בתהליך דלקתי ברגל. לא ברור לי האם יש גם זיהום הדורש טיפול אנטיביוטי אבל בלא בדיקה לא ניתן להגיד זאת. אולטרהסאונד אמור לזהות או לשלול DVT באופן חד משמעי. בשל הזעות הלילה ממליץ גם לבצע בדיקת דם כללית ומשטח דם ולשקול תרביות דם והמשך בירור בהתאם.

03/03/2013 | 10:16 | מאת: סר

שלום דר יאיר לפני כמה ימים איבחנתי כי התנפח לי וריד בשורש גב היד ממש חלק קטן של הוריד נפוח. אודה לך על עצתך מה עליי לעשות.?

ממליץ לפנות לבדיקת רופא המשפחה בשלב ראשון.

25/02/2013 | 02:59 | מאת: שרון

גודלניום זו מתכת טוקסית . אני לא מבינה איך מאשרים החדרה של מתכת לכלי הדם שלנו.. אני לפני MRI ואני שוקלת לסרב להחדיר את החומר.

שלום לך. ממליץ להפנות השאלה לפורום או לרופא העוסק ברעלים.

20/02/2013 | 21:59 | מאת: בני

ל אבי בגיל 80 נשלח לאולטראסאונד כליות בבדיקות נמצא הפרנכימה מעט דלה והיפראקואית דו צדדי. מה המשמעות

שלום לך פורום זה עוסק בכלי דם אולם למיטב הבנתי למרות שזה אינו התחום בו אני עוסק, במידה ואין בעיית כליות ידועה שבטוייה בין השאר בבדיקות דם לא תקינות, לא נראה לי שיש בעיה בעלת משמעות.

17/02/2013 | 03:19 | מאת: מרדכי

שלום עליכם , (מצטער על האריכות , אך היא נחוצה .) אני בן 39 ובד"כ בריא , לפני מספר שבועות החלה בכף יד ימין שלי ירידה בתחושה(בליווי של הרגשת קור עז בכפות הידיים) במשך כל שעות היממה , שנמשכה והתדרדרה בקצב איטי מאוד, לאחר כשבוע החלה התופעה גם בכף יד שמאל והמשיכה להחמיר בקצב מהיר בתחילה היתה אמנם רק הרגשת קור + ירידה קלה בתחושה אך לאחר כ-3 שבועות המצב החל להחמיר בקצב מהיר(וממשיך להתחזק מיום ליום ) עד שעכשיו כבר המצב הוא של : התאבנות גוברת בכף-היד ובשרירי הזרועות + תחושה עמומה וגסה כאילו שהיד מכוסה בכפפות גם לדברים עדינים + בקצות האצבעות כאב כשמנסה ללחוץ על דברים ( הרגשת קרש) + הרגשת מעין זרם תמידי בכפות הידיים ( נמלולים ? ) (סגירת כפתורים כבר כמעט בלתי אפשרית ) בנוסף ישנה גם הרגשת כאב קל בעורף ( שהחלה לפני ממש המון המון זמן , אך עכשיו מעט התחזקה ) רופא המשפחה הפנה אותי לצילום-חזה (בחשד לפרסטזיה) - שלא הראו ממצא חריג. פניתי לנוירולוג ששלח אותי ל EMG בידיים (בדיקת NCV בשאלה של נוירופטיה ,\ CTS) - שיצאה תקינה +בדיקות דם שהראו חוסר ב B12 ובחומצה פולית (קיבלתי כדורים להשלמתם.) +MRI עמוד שדרה צווארי . האורטופד שלל ככל הנראה בעיה בתחומו ( ללא בדיקות מיוחדות) , אך שלח אותי לצילומי רנטגן עמוד שדרה מותני + אגן ירכיים ( בגלל תלונות גם על כאבים בגב תחתון מזה זמן ממושך) שהראו ספונדילוליסטיז וספונדילוליזיס ב- L5 פניתי לראומטולוג שגם הוא שלל בעיה בתחומו , אך שלח אותי שוב לבדיקת EMG גפיים עליונות בשאלה של רדיוקולופתיה -- שהראתה תוצאות תקינות .( אך צוין בהערה שבגלל שהבדיקה בוצעה תוך שבועיים לבדיקת EMG קודמת אין לשלול רדיקולופתיה ) להלן ציטוט מאיבחונו : "בבדיקות דם : ס"ד וכימיה כללית תקינים. חומצה פולית נמוכה וויטמין B12 על גבול תחתון של הנורמה. TSH תקין. ESR 6 ממ"ש, CRP 2. סרולוגיה ל La, Ro, throglubin, TTG, ANA, RF akhkhh. רמות משלים ו- SPEP תקינים. תבחין ל- Thoracic outlet syndrome שליליים. יש מעט רגישות בצוואר במבט ימינה. מפרקים - אמל, ללא סימני סאקרואיליטיס." בנוסף הוא שלח אותי גם לרנטגן עמוד שדרה צווארי (LAT+AP) -- שלא הראו ממצא חריג יש עוד זמן עד לבדיקת ה MRI עמוד-שדרה צווארי ( למרות שצויין עליה שדחוף) ובינתיים המצב הולך ומחמיר מיום ליום ... ולא בטוח שזן בכלל הסיבה... ( אציין שלאימי לפני מספר שנים היו בעיות עם תחושות יד\כאבים , ולבסוף נמצא שנגרמו כתוצאה מגידול במח שלבסוף הוסר) מה עוד לדעתך רצוי לעשות ? למי לפנות ? המלצות ? (ידיד שלי הלומד לרפואה אמר לי שהתסמינים יכולים להתאים לבעית מתכות כבדות בדם. , יתכן ? )

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ שתפנה לבדיקת מומחה לכלי דם וגם בקש לעבור בדיקה פשוטה יחסית של פלס אוקסימטריה באצבעות הידיים. יש לשקול יחד עם מומחה לכלי דם נסיון טיפולי בתרופות חוסמות קלציום כמו ניפדיפין ואם לא עוזר, לשקול סימפטקטומיה שהיא ניתוק העצב המוליך לכפות הידים ושאחראי על כיווץ כלי הדם.

בן 67, BMI מעל 45 , מעשן כבד,עבר ניתוח הסרת כליה לפני כ-30 שנה, לחץ דם גבוה,מחלת לב(לא משהו רציני),קרישיות יתר(מטופל בקומדין),משתמש בכלי לשיפור הנשימה במהלך השינה,עבר ניתוח כלי דם בירכיים,פרוסטטה מוגדלת,אימפוטנציה. מאוד מעוניין בניתוח להורדת משקל, או טבעת או שרוול קיבה האם מחלות הרקע שלו מונעות ממני לעשות את הניתוח? האם במקרה שלו יש סכנות בהרדמה,אודה מאוד על התשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ שתגיע לייעוץ לכירורג כללי העוסק בניתוחי השמנת יתר ואליו תפנה את השאלות בהצלחה

15/02/2013 | 13:43 | מאת: יצחק

שלום! אני זקוק לעצה\הכוונה: אחי בן 18.5 סובל ממחלה בשם henoch schonlein purpura (ארגמנת על שם הנוך שונליין) שהחלה בינואר 2011 ללא מעורבות כלייתית, במרץ 2011 הופיעו המטוריה מאקרוסקופית, פרוטאינוריה עד 1.3 מ"ג ליממה, עליה בקראטינין עד 1.09 מ"ג\ד"ל. לאחר הוספת אנלפריל ניכרה הטבה חלקית בפרוטאינוריה. מבירור ברשת עלה שהמחלה תוקפת ילדים צעירים בהרבה ואמורה לעבור מאליה תוך כמה שבועות\חודשים. כיום אנחנו עומדים כבר שנתיים לאחר האירוע הראשוני והמצב מיטלטל כמעט כל חודש, כל אירוע קטן של הצטננות\שינוי במזג האויר מתבטא בעליה בחלבון ובכאבים וכו'. כרגע אחי נמצא בתזונה דלת מלח (כמעט לחלוטין) אך אנחנו לא רואים את השיפור המיוחל. בנקודה הזאת הטיפול התרופתי מאוד מאכזב ונשמח לשמוע על אפשרויות אחרות (גם תרופתיות) האם עברתם התנסות דומה? קיימים טיפולים אלטרנטיביים? כרגע החיים האלה לא ממש נורמלים, ואנחנו לא רואים את הסוף באופק. קישור למידע על המחלה: http://www.kidspedia.co.il/mamar.asp?id=78 תודה :)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. המחלה הנ''ל הינה אוטואימיונית לכן ממליץ להפנות השאלה לראומטולוג ולרופא המטפל.

15/02/2013 | 13:21 | מאת: יצחק

שלום! אני זקוק לעצה\הכוונה: אחי בן 18.5 סובל ממחלה בשם henoch schonlein purpura (ארגמנת על שם הנוך שונליין) שהחלה בינואר 2011 ללא מעורבות כלייתית, במרץ 2011 הופיעו המטוריה מאקרוסקופית, פרוטאינוריה עד 1.3 מ"ג ליממה, עליה בקראטינין עד 1.09 מ"ג\ד"ל. לאחר הוספת אנלפריל ניכרה הטבה חלקית בפרוטאינוריה. מבירור ברשת עלה שהמחלה תוקפת ילדים צעירים בהרבה ואמורה לעבור מאליה תוך כמה שבועות\חודשים. כיום אנחנו עומדים כבר שנתיים לאחר האירוע הראשוני והמצב מיטלטל כמעט כל חודש, כל אירוע קטן של הצטננות\שינוי במזג האוויר מתבטא בעליה בחלבון ובכאבים וכו'. כרגע אחי נמצא בתזונה דלת מלח (כמעט לחלוטין) אך אנחנו לא רואים את השיפור המיוחל. האם עברתם התנסות דומה? קיימים טיפולים אלטרנטיביים? כרגע החיים האלה לא ממש נורמליים, ואנחנו לא רואים את הסוף באופק. קישור למידע על המחלה: http://www.kidspedia.co.il/mamar.asp?id=78

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הנוך שונליין הינה בעיה אוטואימיונית שמטופלת ע''י רופא ילדים וכן ע''י ראומטולוג. ממליץ שתפנה עם השאלה קודם לראומטולוג ובהמשך לרופא המטפל העוקב אחר אחיך.

13/02/2013 | 20:02 | מאת: טליה

שלום, עשיתי לראשונה השבוע טיפול בהזרקת קצף אצלכם (מכון מור), אני בת 43, מאז סובלת מכאבי ראש ועליה ומשחקים של לחץ דם מה עלי לעשות? תודה

שלום ממליץ שתשובי לבדיקה ע''י הרופא שטיפל בך

12/02/2013 | 18:31 | מאת: עדי

שלום, שני רופאים בקופ"ח אמרו לי שלא עושים ניתוח ורידים לפני שמסיימים ללדת, מכיוון שיש סיכוי של 50% שהורידים יחזרו אחרי הריון. מצד שני, אני שומעת על מומחים למיניהם שאומרים לנתח. מה עושים? בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך כל הריון מחמיר מצב וורידים קיים לכן ממליץ לבצע הטיפול בוורידים גם בין ההריונות. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

אני בן 50, בריא בד"כ וחייב לעבור טיפול בדליות בשתי הרגליים. וריד הספנה שלי ישר וכל השיטות אפשריות. מכיוון שכך ובהנחה שהורידים המשניים לא יטופלו בקיטור אלא יוציאו אותם או שיזריקו להם קצף, האם יש יתרון כלשהו לטיפול בקיטור על פני טיפול בלייזר? בנוסף, כמובן שמתלבט גם מול טכניקת ההזרקות במקום השיטות הנ"ל, אבל הורידים רחבים יחסית והפחידו אותי שיש חשש לפקקת עמוקה. האם זה נכון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אין ייתרון משמעותי לקיטור על לייזר. פקקת עלולה להיגרם בכל השיטות שציינת אם כי הסיכון לכך נמוך יחסית. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

10/02/2013 | 15:52 | מאת: משה

שלום, הנה דילמה... אישתי לוקחת קומדין בגלל השתלת מסתם מכני שעברה. אז הקומדין הוא בבחינת "נתון". האם זה כך? מדוע הדילול של הקומדין מתאים יותר למניעת קרישים שיפריעו למסתם, מאשר אספירין למשל? ועכשיו הפכנו צמחוניים-טבעוניים ורוציל לאכול הרבה "ירוקים" - האם עדיף להעלות את מספר כדורי הקומדין כדי שאפשר יהיה עבור אותו inr לאכול יותר ירוקים, או שלכמות גדולה יוצר של קומדין יש "מחיר" ואם כן מהו ? תודה! משה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אספירין יעיל במידה פחותה משמעותית למניעת קרישי דם במסתם תותב. התאמת מינון הקומדין דורשת בדיקות דם חוזרות כאשר INR שהינו הערך ה נמדד צריך להיות 2-4 למעט בהמלצה מיוחדת של הרופא שעוקב. עליה בהחלטה עצמית של מינון הקומדין עלולה לגרום לתופעות לוואי מסוכנות כמו דימום באזורי גוף שונים ופנימיים.

15/02/2013 | 12:41 | מאת: משה

ברור שיש לשמור על ערך inr קבוע, וזה אכן נעשה על ידי מדידיות במכשיר ביתי. השאלה הייתה האם יש סיכון, למשל בהעלאת כמות הירקות הירוקים נגיד פי שתיים, ובמקביל העלאת מינון הקומדין כדי להגיע לאותו ערך קודם של inr שהומלץ? האם לתוספת הקומדין, הגם שהיא "מאוזונת" על ידי ירקות ירוקים, יש תופעות לוואי שהן? תודה, משה

09/02/2013 | 17:27 | מאת: סימונה

היי לאחרונה יש לי מידי פעם נפיחות בוריד בחלק עליון של כף יד שמואל כאשר הוא נפוח יהוירידים בולטים יותר מהרגיל היום למשל זה מלווה בכאבים בכל היד מה זה יכול להיות?

שלום ייתכן שמדובר בבעיה מקומית של פקקת עם דלקת או שכלל אין בעיה, בכל אופן ניתן לבדוק זאת אצל מומחה לכלי דם

03/02/2013 | 15:05 | מאת: rico

עברתי מעקפים ברגל שמאל לפני כחודש לאחר 11 יום אישפוזשוחררתי יש לי בלי סוף כמו חשמל ברגל המנותחת כמובן עם כאבים עזים מאוד אחלמה איטית מאוד עדיין עם אליכון יש ימים שבקושי יכול ללכת כמו היום שלחו אותי לעשות ct אנגיו מה עושים??? ממה זה קורה? איך אפשר ליתקדם?? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך קרוב לודאי שנגרמה פגיעה בעצב תחושתי במהלך הוצאת הווריד מהרגל לצורך המעקפים. פגיעה מסוג זה יכולה להשתפר מעט עם הזמן אך לרוב לא חולפת לחלוטין. בקשר לקושי בהליכה והעזרות בהליכון, זהו מצב שלא צריך להיות בעקבות הניתוח הנ''ל ולכן ממליץ על בדיקת מומחה לכלי דם

31/01/2013 | 22:49 | מאת: סיגל

עברתי ניתוח ורידים ואחרי בדיקת דופלקס נמצא שוריד פמורלי משותף ברגל ימין הודגם רפלוקס. מה המשמעות של זה, איך מטפלים והאם זה יכול לפגוע באיברים פנימיים כמו לב/כליות? התיחסותך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשמעות היא שקיימת אי ספיקה כלומר זרימת דם הפוכה בשל בעיית שסתומים גם בווריד הראשי ברגל ימין. אם מדובר בדרגה קלה, ללא התבטאות חיצונית כגון נפיחות, שינויי צבע ברגל פצעים או כאבים הרי שאין לכך משמעות כרגע אם כי המצב עלול להחמיר בהמשך ודורש מעקב. אם מדובר בבעיה מתקדמת יותר שיטת הטיפול המקובלת היום היא גרב אלסטי בזמן הפעילות אך אין צורך בשכיבה. ממליץ על בדיקת מומחה לכלי דם.

30/01/2013 | 19:57 | מאת: 48

שלום ד"ר אני בעלת משקל עודף רב וסובלת מבצקות ופיגמנטציה בקרסוליים וכן עומדת הרבה שעות במסגרת עבודתי וכנראה י לי אי ספיקת וורידים בשתי הרגליים יש לי בקרסול בחלק הפנימי נקודה בעלת עור דקיק שאם אגרד אותה זה פותח כלי דם קטן והדם זורם כמו ממטרה דקה וזה התרפא אבל העור מעל נקודה זו מאוד דקיק ואני נזהרת לא להיחבל האם זה לא יתעבה במשך הזמן? זה בעצם נקודה של כלי דם וורידי או נימי העובר שם מה לעשות? תודה (אני בת 48)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך קרוב לודאי שקיים ווריד פנימי לא תקין באי ספיקה ועד שלא יטופל, עלולים להמשיך הדימומים. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

28/01/2013 | 14:57 | מאת: הילה

שלום ד"ר גלילי אני בת 36, בשבוע 32, הריון 4. משבוע 12 אובחנו אצלי ורידים בשתי הרגליים מכף רגל ועד המפשעה ומאז אני חובשת גרביון אלסטי. שאלתי, האם למרות הורידים ניתן ללדת לידה רגילה? או שיש סיכון שהורידים התפוצצו מהלחץ? אשמח לתשובתך, הילה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לרוב הוורידים אינם משנים את מהלך הלידה ולרוב אינם מתפוצצים אך עדיף לטפל בבעיה מס' חודשים לאחר הלידה.

28/01/2013 | 10:10 | מאת: שרון

אימי עברה אקו ושט ונימצא 3 מסות קטנים על המסתם בלב שאין לדעת האם זה קריש דם או סתם חוטים לכן ההמלצה היא אישפוז ומתן הפרין ולראות שוב האם הם יתמוססו השאלה היא האם הפרין יכול למוסס קרישי דם קיימים? האם בעקבות מתן הפרין הקריש יכול לינתק ולטייל בגוף ולהפוך לתסחיף או שהוא מתמוסס לגמרי? והאם זה מסוכן? ולמה דווקא הפרין ולא קלקסן? יש לציין שאימי עברה החלפת מסתמים והיה לה תסחיף בעין לפני כחודש

לקריאה נוספת והעמקה

ראי תשובה שנתתי כבר

שלום, אני עומד לעבור בתחילת פברואר ניתוח לטיפול בורידים ברגלים באמצעות קיטור. קראתי עכשיו באינטרנט שבטיפול בקיטור כמו טיפול בלייזר מבצעים הרדמה מקומית, אבל בנוסף בקיטור גם מבצעים טישטוש ובנוסף מקררים את עור הרגל במי קרח. נשמע שקיטור מסוכן יותר - אבל מצד שני בלייזר יש 240 מעלות בעוד בקיטור רק 120. אני מאוד מפחד מהרדמה, אפילו אם היא רק טישטוש ורוצה להימנע מכך (אני יודע שזה נחשב בטוח - ועדיין חרד מכך). אני מתאים לשתי השיטות מבחינה רפואית. קיטור או לייזר: א. איזו שיטה כואבת יותר? ב. האם יש באחת מהשיטות סכנות יחסית לאחרת? ג. האם ניתן לבצע טיפול בקיטור בלי טישטוש, אלא רק נורופן והרגמה מקומית? תודה רבה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שתי השיטות מכוונות לגרום להרתחה של הדם וכויות בדופן הווריד לכן צריכות הרדמה. הכאבים דומים ללא הרדמה. בקיטור הכאב עלול להיות מפושט יותר כי הקיטור יכול לפלוש גם לענפים מחוץ לווריד שבתוכו הקטטר. לכן קרוב לודאי שנותנים טשטוש. כך בחשבון שקיימת שיטה יעילה לא פחות ואף יותר לטיפול בבעיה שאינה דורשת הרדמה. במצבים בהם ורידים בולטים יש בעיית שסתומים בווריד פנימי יותר שהוא מקור הבעיה. תופעה זו נקראת אי ספיקת ורידים. במצב זה הדם זורם הפוך. במקום ללב, לכיוון כפות הרגלים. אי ספיקת ורידים [venous insufficiency] הגורמת לורידים בולטים [דליות - varicose veins] שהן רק הענפים של הוריד הפנימי הלא תקין , בעיה זו עלולה בהמשך לגרום לנפיחות ברגלים פצעים ודימומים. במקרים אלה הטיפול המומלץ והיעיל ביותר בעל נוחות מרבית ומינימום תופעות לוואי הנו סקלרוזציה מונחית אולטרהסאונד ultrasound guided sclerotherapy] – UGS]. ניתן לטפל ביעילות רבה ובנוחות באמצעות סקלרוצזיה מונחית אולטרהסאונד וזאת אך ורק תנאי שהטיפול מבוצע בידיים של רופא מיומן ומנוסה, כיוון שלרמת הניסיון והמיומנות חשיבות עליונה בכל פעולה רפואית בכלל, ובUGS בפרט.בפעולה זו תחת הנחיית האולטרנסאונד מונחית מחט דקיקה לוריד הפנימי הלא תקין ודרכה מועבר חומר מוקצף הגורם לכיווץ הוריד וניטרולו. תופעות לוואי עלולות להיות כמו בכל טיפול רפואי אך רובן חולפות ולא משמעותיות ויכולות לכלול כאב מקומי, שינויי צבע חולפים, תגובת רגישות יתר-אלרגיה ולעיתים רחוקות יותר מאשר בניתוח ורידים, פקקת עמוקה. לגבי שאר הטיפולים הפחות יעילים, טיפול בגלי רדיו RF [שזה בעצם כבל חשמלי המוחדר לוריד ו'מרתיח את הדם' וגורם לכוויות פנימיות בוריד], ובלייזר שעובד בעקרון דומה אך על קרינת לייזר, וכן טיפול בקיטור מסוגלים לרוב רק לפתור רק חלק מהבעיה כיון שמשתמשים בצנתר שמוחדר רק לווריד אחד, ורק בחלק מהמטופלים אצלם הבעיה מצומצמת לווריד אחד בתנאי שאינו מפותל או חסום חלקית, דבר שאינו מאפשר טיפולים חוזרים בשיטות אלה.. בגמר הטיפול בלייזר לרוב נדרשות פעולות נוספות כגון ניתוחים מקומיים או הזרקות. ניתוח ורידים לרוב נכשל והבעיה חוזרת לרוב בחומרה גדולה יותר. והגרב האלסטית אינה נוחה ואינה פותרת את הבעיה.

26/01/2013 | 00:28 | מאת: עידן

שלום, יש לי כבר תקופה תופעה שהאשכים משוחררים בדומה לאצל אדם מבוגר ומתחת לאשך שמאל וריד בולט, הוריד נעם כאשר לעיתים האשכים מכווצים. מה יכולה להיות הבעיה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הרחבה בווריד בשק האשכים נקראת ווריקוצל. לעיתים זו בעיה שעלולה לגרום לאי נוחות עד כאב וכן לעיתים בעיה בפריון. ממליץ שתעבור בדיקה אצל אורולוג שימליץ לך על המשך.

24/01/2013 | 22:42 | מאת: שרון

שלום רב אימי עברה טיפול של אקו ושט והרופאה ראתה על המסתם 3 מסות שלא ידוע עם הם קרישי דם או סתם חוטים ולכן ההמלצה שלה היא אישפוז ומתן הפרין לדילול דם השאלה היא האם בהנחה שיש קריש דם האם בעקבות הדילול הקריש יכול להינתק ולנדוד בגוף או שהוא מתמוסס לגמרי? האם הפרין יכול להמיס קריש קיים? האם יש דימומים והאם הפרין יכול ליצור קרישים חדשים? יש לציין שאימי עברה ניתוח מסתמים לפני 16 שנה ולפני חודש היה לה תסחיף בעין אחת שחסם לה חצי ראיה ועכשיו יש שיפור ניכר והיא רואה הכל בצורה טובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מטרת הטיפול בהפרין היא למנוע היווצרות קרישים נוספים ולהפחית סיכוי לתסחיפים. הפרין עצמו לא ממיס קרישים קיימים. הפרין עלול לגרום לדימומים למי שיש נטיה לכך.

23/01/2013 | 14:02 | מאת: רונית שטיינר

שלום אבא שלי סובל. משושנה בקרסול הוא נשלח לעשות דופלר וורידי האם אפשר עי. בדיקה זו למצוא את הבעיה שהשושנה חוזרת?

שלום לך מטרת הבדיקה לברר האם יש ווריד פנימי באי ספיקה ואז זה יכול להיות גורם לשושנה וטיפול בו עשוי לשפר את המצב.

19/01/2013 | 22:34 | מאת: דודי

שלום ד"ר אשתי בהריון לאחר 7 שנות טיפולים בשבוע 22 .אובחנה כסובלת מהיפרמיזס ולא הצליחה לאכול ולשתות וכתוצאה מכך ירדה במשקל הרופאים באסף הרופא החליטו לחברה לתזונה דרך הוריד TPN כיום היא אוכלת ושותה בעצמה אבל העירוי שחיברו לה ברגל הזדהם והיום גם בדקו את הרגל באולטרסאונד וגילו שיש קריש דם ברגלה והתחילו טיפול של תחבושות אלסטיות וזריקות קלקסן בוקר וערב האם עלינו להיות מודאגים והאם הטיפול הקיים הוא טוב אנא ענה לנו אנו מאוד מודאגים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום למיקום של הקריש ישנה חשיבות גדולה. אם מדובר בווריד ראשי במערכת הוורידים העמוקים ישנו סיכון אמנם לא שכיח של תסחיף לריאות ואף סכנת חיים. מטרת הטיפול בקלקסן היא להוריד סיכון זה. אם מדובר בווריד שטחי, הרי שהסיכון הנ''ל כמעט ולא קיים.

17/01/2013 | 13:04 | מאת: סיוון

שלום רב. לפני כחצי שנה טופלתי בורידים בולטים באמצעות קצף.היו מעט כאבים שחלפו הבעיה העיקרית ממנה אני סובלת היא הופעת כתמי פיגמנטציה חומים שלא חולפים!!!!!!!!!!!!!מה עליי לעשות?הרגליים נראות גרוע יותר מלפני הטיפולים.אני ממש ממש ממש חוששת.האם לא נוצרה בעיה חדשה?האם זת תקין?יחלוף????הרופא שטיפל בי אמר בתחילת הטיפולים שזה יחלוף לאחר חודשיים אבל מאז עברו עוד 4 חודשים וזה אותו הדבר.אני מודאגת מאד.אודה לתשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בדרך כלל הפיגמנט לאט לאט נספג וזה יכול להימשך חודשים ארוכים אפילו יותר משנה במקרים מסויימים אם כי באחרים מס' שבועות. לא ניתן לחזות זאת לגבי כל מטופל באופן פרטני

16/01/2013 | 18:23 | מאת: הילה

ד"ר שלום, בת 27. הופנתי לבדיקה בעקבות מדדי לחץ דם גבוהים. הבדיקה נעשתה לאחר שבחודש וחצי האחרונים קבלתי דיזותיאזיד להורדת לחץ הדם (כרגע מאוזן). מה משמעות התוצאות? בדיקת אבי העורקים הבטנית (AORTA) ועורקי הכליה בדופלקס מקודד צבע: בשני הצדדים - הזרימה תקינה ללא הצרות בעורק הכליה ובתוך הכליה. בצד ימין - מהירות הזרימה הסיסטולית באבי העורקים כ- 105 ס"מ לשנייה. (AORTA) מהירות הזרימה הסיסטולית בעורק הכליה במוצא כ- 89 ס"מ לשנייה. מהירות הזרימה הסיסטולית בעורק הכליה לפני כניסתה לכליה כ- 55 ס"מ לשנייה. מהירות הזרימה הסיסטולית בתוך הכליה כ- 25 ס"מ לשנייה. הריזסטיביטי אינדקס (RI) = 56 (בין 53 ל-80 תקין). בצד שמאל - מהירות הזרימה הסיסטולית בעורק הכליה במוצא כ- 94 ס"מ לשנייה. מהירות הזרימה הסיסטולית בעורק הכליה לפני כניסתה לכליה כ- 91 ס"מ לשנייה. מהירות הזרימה הסיסטולית בתוך הכליה כ- 71 ס"מ לשנייה. הריזסטיביטי אינדקס (RI) = 63 (בין 53 ל-80 תקין).

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשמעות היא שאין היצרות בעורקי הכליה כלומר הבדיקה תקינה.

13/01/2013 | 23:52 | מאת: דוד

האם בדיקת US בטן עליונה סטנדרטית המבוצעת בקופות החולים אמורה לגלות AAA במידה שישנה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום פרט למקרים של השמנה קיצונית, הבדיקה אמורה לזהות AAA באופן אמין.

13/01/2013 | 12:18 | מאת: בלה

האם יתכן בעיה בשיווי משקל עקב בעיה בזרימת הדם בגוף

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב בעיות שיווי משקל מופיעות בשל בעיה באוזן הפנימית. ישנם מקרים מאד לא שכיחים של בעיות בזרימת דם לכיוון החלק במוח שאחראי על שיווי המשקל.

12/01/2013 | 19:10 | מאת: טלי

שלום רב, האים יש תופעות לוואי של אלרגיה לחומר המוזרק בהקצפה? במקרה ורמת הסוכר בבדיקת דם הינה 101( גבולי אך לא סכרת), האים קיימת בעיה בטיפול עם הזרקת החומר המקציף תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אלרגיה למרות שעלולה להיות, הסיכוי לכך מאד מאד נמוך ואז לרוב זה מופיע מיד לאחר הטיפול וניתן לטפל במקום. אין קשר לרמות סוכר בדם.

לאחרונה אני מגלה כתמים לא גדולים בעיקר בידיים (יותר בכף יד ) כחול כזה שכאילו ממכה אך ללא חבלה קודמת. גיליתי שגם ברגליים זה מופיע מדי פעם אך בכל מיני מקומות גם בשוק. הרופא המטפלת טוענת שזה שום דבר אך אני לא כל כך שקטה אשמח לתשובה תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לרוב אין לכך משמעות מדאיגה. בכל אופן אם מחמיר, בקשי ספירת ומשטח דם.