סקלרותרפיה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בעיות ורידים: טיפולים חדשניים

סובלים מבעיות בוורידים? אל תזניחו: לא מדובר רק במטרד אסתטי, אלא בבעיה רפואית ממשית העלולה להסתבך. החדשות הטובות: מגוון שיטות חדשניות מאפשרות לטפל ביעילות בבעיות ורידים. תכירו: טיפולי לייזר, הזרקת קצף והזרקת דבק תופעת דליות הוורידים, או כפי שהיא נקראת בשפה רפואית - אי ספיקה ורידית - היא תופעה מאוד שכיחה. יותר מ-60% מהאוכלוסיה מעל גיל 50 סובלים מהתופעה (בעיקר נשים). הגורמים להיווצרות אי ספיקה ורידית הם בעיקר תורשתיים. אצל נשים, הריונות מהווים סיבה נוספת. אי ספיקה ורידית נוצרת בעקבות בעיה בשסתומים של מערכת הוורידים השטחית, האחראית להעברת 10% מנפח הדם ברגליים למערכת הוורידים העמוקה, הראשית, המנקזת את הדם ללב ולריאות. במקרים בהם שסתומי המערכת השטחית אינם תקינים, הדם שאמור לזרום במעלה הרגל ולהתחבר לוורידי המערכת העמוקה, זולג מטה - דרך השסתומים הלקויים - ומצטבר בוורידים התחתונים. אי ספיקה ורידית עשויה להחמיר עם הגיל, אחרי כל הריון נוסף או כאשר המקצוע מכתיב עמידה ממושכת במקום אחד (לדוגמה: ספר...
ללמוד עוד על סקלרותרפיה
ורידים בולטים ברגליים: כל הטיפולים-תמונה

ורידים בולטים ברגליים ("דליות") אינם רק מפגע אסתטי, אלא...

מאת: ד"ר עיסאם...
22/02/2015
 בעיות ורידים: טיפולים חדשניים-תמונה

סובלים מבעיות בוורידים? אל תזניחו: לא מדובר רק במטרד אסתטי,...

מאת: פרופ' ניטצקי...
24/03/2019
בעיות ורידים? יש טיפולים חדשניים-תמונה

בעיות הוורידים גורמות לכם כאבים עזים ומהוות מטרד אסתטי?...

מאת: פרופ' ניטצקי...
30/01/2018
ורידים בולטים ברגליים: מתי לטפל?-תמונה

ורידים בולטים ברגליים אינם רק בעיה אסתטית, אלא גורמים לכאב...

מאת: פרופ' ניטצקי...
18/09/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסקלרותרפיה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סקלרותרפיה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
03/05/2019 | 13:51 | מאת: האם גלי הרדיו הוכיחו את עצמם? הכוונה בהעלמת נימי דם וגם ורידים?הרבה מאוד מפרסמים טיפול בגלי רדיו,ושאתה מגיע מטפלים בהזרקות קצף,או זריקות
מתוך פורום העלמת ורידים ברגלים, העלמת נימים

מעוניינת לדעת יותר על הטיפול להעלמת נימי דם בגלי רדיו.גם בורידים.תודה

ראשית יש להפריד בין טיפול בורידים - בעיה רפואית (אי ספיקה) לבין טיפול בנימים - אסטטיקה. האבחנה שונה לחלוטין וכך גם הטיפול. טיפול לורידים - לייזר, גלי רדיו, קיטור או הזרקת קצף או דבק. טיפול בנימים - הזרקה מקומית ולא תחת אולטראסאונד או לייזר/גלי רדיו זעירי-עוצמה. הטיפול בזריקות ממוקמות יעיל אך חוזר בממוצע לאחר כשנה. הטיפול בלייזר זעיר-עוצמה יעיל אך החזרה הינה לאחר כ-4 חודשים.

לפרטים התקשרי 052-253-2053

שלום רב, אני לפני כחודשיים התחלתי סידרת טיפולי הזרקות קצף (פעם בחןדש) לטיפול בדליות, אציין שאני אשה כבת 40 ובכלל הגעתי למרפאה על מנת לברר על זריקוך לנימים, אחרי בדיקה הבנתי שיש לי דליות והתחלתי לטפל קודם בבעייה זו, שכן באמת כואבות מאוד הרגליים ומתנפחות מאוד לעיתים קרובות כמו כן יש לי מספר ורידים ברגליים ששניים מהם בולטים, מה שכן עברו חודשיים מההזרקה הראשונה ולא רק שאין שיפור לדעתי הןרידים עדיים בולטים באזןרים המוזרקים וצבעם חום... אבל מבחינת הנראות זה נראה אותה דבר אם לא יותר גרוע רק בצבע חום... האם זהו התהליך... מתי הורידים יכנסו פנימה כמובטח??? זה לא אמור לעשות הרגל חלקה שלא יראן ורידים למרות שזה טיפול בדליות כי זה מה שהובהר לי.. אשמח לדעתך, תודה מראש

דליות ורידים (אי ספיקה) היא אכן בעיה רפואית. הזרקת קצף תחת אולטרא-סאונד היא אחת מצורות הטיפול המקובלות לבעיה. מדובר בסדרה של 3-4 טיפולים במרווחים של חודש. הטיפול גורם לתגובה בורידים. כתוצאה מכך הם מתכווצים ומתקשים וכולאים את הדם הנמצא בהם. התהליך מלווה בצבע חום כהה. הגוף באופן הדרגתי - בתהליך של מספר חודשים סופג את מרכיבי הדם והוריד הולך וקטן עד שנעלם. כך גם הצבע החום. בשלב זה כבר נעלמות התופעות המפריעות בחיי היומיום - גרד, כבדות, עייפות וכאב. מדובר בטיפול רפואי - הרווח המשני הוא השיפור האסטטי. לא נכון "להפוך"

שלום רב מה המידע שקיים לגבי סקלרוטרפיה?? האם זה עובד? שווה לנסות?? אני ממש חושש מניתוח רגיל ומההחלמה שלו.. תודה רבה

יש מספר טיפולים לטחורים, אחד מהם זו סקלרוטרפיה. טיפול זה פחות נפוץ מהטיפולים האחרים ולי אישית אין ניסיון בשיטה זו. פנה לייעוץ פרוקטולוג.

לפני שבוע טופלתי בהזרקה לווריד של קצף מאז יש לי נפילות מאוד גדולה כאבים עזים ואודם הייתי אצל הרופא הוא טוען שזו דלקת והמליץ לקחת אורקוקסיה...?וכן לעשות קומפרסים עם רטיות מגנזיום למה לא לתת אנטיביוטיקה?

נפיחות הוריד, אודם ומעט רגישות הינה תהליך של דלקת כימית לאחר הזרקה. יש ללכת ולהפעיל את הרגליים. מקומית ניתן להשתמש בקומפרס ו.או משחת טראומיל. ניתן להוסיף תרופה לא סטרואידאלית המפחיתה דלקת כימית. אין מקום לטיפול אנטיביוטי בדלקת כימית !