פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - גידולי ראש-צוואר
הפורום יעסוק במחלות דלקתיות, זיהומיות, גידוליות, חבלתיות, מולדות ושיקומיות של האוזן, האף והסינוסים, של הפה והלוע, הפנים, הגרון, בלוטות הרוק, בלוטת התריס ויותרת התריס.
2066 הודעות
1888 תשובות מומחה

מנהל פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

הפורום נסגר
10/06/2014 | 21:10 | מאת: איב

מזה כ-10 ימים שאני חשה בכאבי גרון הממוקמים מתחת לסנטר מצד שמאל, הם לא מזכירים כאבי שקדים. הכאב מתבטא בעיקר בכאב ובבליעה . עלי לציין כי אני נוטלת כדורי טריטייסט להורדת לחץ הדם. שאלתי האם זה יכול להיות כתופעת לוואי של הכדורים? האם משך זמן הכאב בגרון לא מדאיג? אבקש חוות דעתך תודה

לקריאה נוספת והעמקה

1 - לא תופעת לואי של התרופה. 2 - באם מתמשך -ממליץ להבדק. בדרך ההסבר לא מדאיג.

10/06/2014 | 13:38 | מאת: ליטל

שלום, עברתי ארבעה ניתוחים באף (קוסמטי +יישור מחיצה) עדיין מחיצה עקומה, גם חיצונית האף ניראה בקודקוד עקום לימין CT ראש שבצעתי למטרה אחרת, פענוח: 1. סטית מחיצת האף לימין עם היצרות נוזל קביטי מימין, משמעות ? 2. מה הסיבה שהמחיצה לא רוצה להתישר , בעייה ממני / רופא לא מומחה / לחזור על הניתוח ? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

ממש לא אוכל לתת לך תשובה. יש חשיבות עליונה לבדיקה + לראות ה CT לפני תשובה אמיתית. בעקרון מה שחשוב הינה הקליניקה - מה מפריע לך - ולא באם המחיצה ישרה או עקומה.

10/06/2014 | 10:17 | מאת: מאיה10

בני בן 3 החל לבקש מאתנו לחזור על דברים שאנו אומרים לו. לא ברור לי האם הוא עושה כן בגלל שאינו שומע אותנו או מכל סיבה אחרת... בכל מקרה אני חושבת שכדאי לעשות בדיקת שמיעה לכל מקרה... שאלתי היא קודם כל איפה עושים בדיקות כאלה? והאם אני צריכה הפניה מרופא הילדים או שניתן לתאם תור באופן ישיר? תודה מראש על התשובה

לקריאה נוספת והעמקה

1- פניה לרופא - בדיקת אוזניים 2 - ביצוע בדיקת שמיעה - לאחר מכ 3 - בקרת אאג לאחר 1 2

09/06/2014 | 10:44 | מאת: ג'ין

שלום ד"ר צינמון הנני בת 39 לפני כחודש וחצי לערך סבלתי מדלקת חיידקית בגרון וקיבלתי אנטיביוטיקה. סיימתי את הטיפול ועדיין סבלתי מעט מצריבה בגרון. התחלתי להרגיש כאילו משהו תקוע בגרון , כל ניסיון לבלוע לא עזר בנוסף מתייבש לי מאוד מהר הגרון. שבוע שעבר הייתי אצל רופא א.א.ג ובדק אותי עם מצלמה דרך האף אמר שאינו רואה שום דבר חריג. עדיין יש לי את אותה ההרגשה של משהו שנמצא בגרוני ואני מנסה כל הזמן להוציאו, יש לי מעט ליחה כשאני מנסה להשתעל וכן מתייבש הגרון לעיתים קרובות, כמו כן הופיע צרידות מידי פעם. אני רוצה לציין שיש לי החזר ושטי אני מטופלת בלאנסופרזול תקופה ארוכה ומידי פעם אני במעקב גסטרו. מה עלי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

REFLUX שאתה סובל ממנו אכן יכול להסביר תלונותיך.

08/06/2014 | 10:59 | מאת: שושנית

הבן שלי אמור להתגייס בעוד כחודש וחצי לקרבי. איבחנו אצלו ורטיגו והוא מסרב ליידע את הצבא שלא יורידו לו פרופיל. האם ורטיגו מוריד פרופיל?

לקריאה נוספת והעמקה

ורטיגו הינה סחרחרת בעיברית - אין זו מחלה ספציפית. התקף סחרחרת - ורטיגו בעבר שחלף וללא ממצאים. לא אמור להשפיע על החיים בכלל או על פרופיל צבאי.

05/06/2014 | 19:18 | מאת: יונתן

שלום דוקטור, לפני כשבוע וחצי חליתי בסוג של וירוס שכלל צינון (צינון חריף מאוד) שיעול וחום (37.5-38) והם עברו לחלוטין לפני כשלושה ימים, מאז שעבר הצינון אני מרגיש מעין תחושה של האוזן השמאלית סתומה וסחרחורות כלות במשך כל שעות היום, יש לציין שאני מרגיש גם צוור נוקשה. אין לי כאב ראש או כאב באוזן רק ברגשה שהיא סתומה וסחרחורות קלות. הדבר משבש את סדר היום שלי ומציק לי מאוד. אשמח לעצתך מה אתה חושב שזה יכול להיות. תודה מראש, יונתן

לקריאה נוספת והעמקה

נוזל באוזן תיכונה - כתוצאה מהזיהום הויראלי - למשל...

05/06/2014 | 11:01 | מאת: המתוסכלת

היי, יש לי הפרעה בבליעה (תחושה של משהו שתקוע או תוקע את האוכל) כבר חודשיים, זה התחיל אחרי יום אחד שבאמת נתקע לי צ'יפס בגרון (לאחר מכן הקאתי אבל התחושה נשארה), לאחר בדיקה אצל רופא אאג שאמר שזו ליחה כשפשוט הסתכל עם מקל הארטיק (ולא קיים בדיקת סיב אופטי) התחלתי טיפול להקלת הליחה וכחודש שום דבר לא עזר, היה לי מקרה של דלקת גרון וכך בעצם שמתי לב ששקד אחד מוגדל אצלי לעומת השני, כשהייתי אצל רופא המשפחה הוא ציין שזה בסדר (חשוב לציין שבזמן דלקת הגרון כשבוע וחצי- לא היה לי את הרגשת ההפרעה בבליעה. עבר כחודש מאז ובימים האחרונים ההפרעה ממש מקשה עליי לאכול כך שבכל פעם שאני אוכלת יש לי רפלקס הקאה- כאילו תקוע לי משהו שלא מאפשר לי לאכול בצורה רגילה. אני מאוד סובלת ויש עוד זמן עד התור לאאג לחוות דעת שנייה ואולטרסאונד צוואר שקבעתי, אני אשמח לשמוע עצה להקלה, לבינתיים לפחות או מה מקור הבעיה לדעתך, אנשים אומרים שיכול להיות שזה פסיכולוגי אבל זה מפחיד אותי שבחיים לא אמצא פתרון והבעיה לא תחלוף, זה ממש מקשה עלי ביום יום ואני סובלת מלאכול. אשמח על כל אינפורמציה שתוכלו לתת לי, תודה, המתוסכלת.

לקריאה נוספת והעמקה

עשויים להיות הסברים רבים - אלו בדרך כלל ניתנים לאבחנה בבדיקת הלוע - גרון והושט. אין משמעטות לעלות השערות לא רלונטיות או תאורטיות. בדיקה נוספת תמיד טובה - US יכול להוסיף מידע. באין ממצאים בתחום האאג - לחשוב על ברור גסטרואנטרולוגי (מערכת עיכול).

27/06/2014 | 14:06 | מאת: אריבי

פני ליועץ גסטרו בתחום בוושט.היתה לי אותה בעייה.

04/06/2014 | 15:09 | מאת: מאיר

בבדיקת סי.טי שעשיתי אובחן אצלי: "עיבוי רירית בסינוסים המקסילרים והאתמואידלים דו"צ. חסר בקירות המיאדליים של הסינוסים המקסילרים דו"צ? חוסר התפתחות של הסינוס הפרונטלי הימני. ננצאים במערות הפנים כמתואר,היכולים להסביר כאבי ראש." ברצוני לציין שעברת פעמים ניתוחים להסרת פולפים באף. האם אתם יכולים להסביר לי את משמעות המימצאים ואיזה טיפולים עלי לקבל תרופות? ניתוח? בתודה לתשובה מאיר

ממצאים מתאימים למחלה כרונית בסינוסים ומראים את השינוים שחלו בעקבות הניתוח שעברת. לגבי צורך בטיפול נוסף - ניתוחי או אחר - ההחלטה היננה בעקרון על סמך הקליניקה ולא רק לפי ה CT. לפיכך בדיקת רופא אאג קריטית לגבי ההחלטה.

02/06/2014 | 23:43 | מאת: בדוי

שלום, אני בת 17.. הייתי מקוררת עם גודש באף והשתמשתי בטיפות אף תקופה ארוכה מאוד.. בערך חודש.. אחרי זה היפסקתי ועדיין היה לי גודש אבל יכולתי לנשום... עכשיו שוב אני מקוררת עם גודש כל פעם בצד אחר של האף אם אני מסתובבת על צד אחד אז הצד השני נפתח.. וכשאני עומדת הוא כמעט לא גדוש.. אני מציינת שגם זה בא עם הגרון שגם יש משהו מאתמול איזה תחושה מציקה.. אני לא יודעת מה קשור אבל יכול להיות שזה בגלל הטיפות אף או שזה רק צינון חולף על סמך שזה גם עם הגרון? ואיך לטפל בזה בינתיים? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

להפסיק שימוש בטיפות - הזלפת מי מלח לאף - לגרגר מי מלח לפנות לבדקת רופא המשפחה/אאג

02/06/2014 | 13:01 | מאת: מוטי

שלום, לפני כמה זמן אוזן שמאל התחילה להציק לי, לא כואבת יותר מידי שמעתי קצת עמום, באסים בצורה מוגברת. לאחר מס' ימים הלכתי לרופא אא"ג והוא אמר לי שהוא לא רואה כלום ונתן לי הפנייה לבדיקת שמיעה. אני שומע מעולה ובכל מקרה הבדיקה הבאה רק בספטמבר ואין לי מה לעשות עד אז, השאלה אם יש משו שאני יכול לעשות האוזן מציקה לי. מרגיש שהיא נהיית קצת חמה וכאילו לוקחים לפעמים סטטוסקופ ודופקים על המכשיר (רק הרבה פחות כואב)

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לנסות להקדים הבדיקה ולחזור לרופא שבדקך. אין לי רעיון תאורטי טוב מאשר מה שנאמר לך על ידי רופאך.

02/06/2014 | 10:57 | מאת: שלי

היי, בחודשים האחרונים אני סובלת מכאבי גרון שבאים והולכים, ויותר מזה- ממחנק בגרון שאני לא מצליחה לנשום וחייבת להשתעל במשך כל היום וזה עדיין לא עובר. רק אחרי שאני מקיאה לפעמים יש הקלה. אני מפסידה ימי עבודה בגלל זה, כבר בדקתי אצל רופא המשפחה שלי והוא אמר שהכול בסדר ושזה יעבור, אבל אני לא מצליחה לחיות עם זה. מה הגורם? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

? תזדקקי לבדיקה של רופא אאג על מנת לצפות בלוע - גרון ורק לאחר מכן ניתן לתת תשובה.

01/06/2014 | 13:17 | מאת: מיכל

שלום רב, אני בת 23 ומאז ילדות יש לי קול הנוטה לצרידות. אני לא עוסקת בעבודות המצריכות שימוש רב בקול, אך למרות זאת, אני מגיעה למצבים שימים שלמים אני צרודה מאוד או כואב לי לדבר. אני חושבת לעסוק בחינוך ולכן בעיה זו מטרידה אותי. מה ניתן לעשות כדי לדבר נכון? למי ניתן לפנות בקשר לזה?

לקריאה נוספת והעמקה

1 - בדיקת אאג - על מנת לעשות אבחנה - מהוא הגורם ומה מראה המיתרים (קול). 2 - הפניה לקלינאית תקשרת העוסקת בריפוי בדיבור.

31/05/2014 | 20:39 | מאת: שרית

שלום עברתי ביופסיה בבלוטת התריס והנה התשובות : ימין :קולואיד סמיך רב , תאים פוליקולאריים רגילים פזורים ובקבוצות , גרעינים ערומים לסיכום קשר קולואידי BETHESADA CLASS 2 שמאל: קולואיד חופשי בחלקו סמיך, ברובו מוסתר על ידי דם , קבוצות של תאים פוליקולאריים, רקמת שומן מועטה. לסיכום : התמונה מזכירה קשר קולואידי BETHESDA CLASS 1 בגדול הבנתי שזה שפיר אבל מה זה אומר? האם מעקב של אוטרסאונד כל חצי שנה מספיק? האמת שאני מודאגת מה הלאה. מה אני עושה ואיזה סוג מעקב הכי נכון תודה על העזרה

שאלה חשובה! יש צורך להבין מי את - מה הרקע - לראות ה US - ולתת לך תשובה בקונטקסט הכוללני. ממליץ לקבע פגישה.

30/05/2014 | 20:47 | מאת: דובי

סובל מדלקות אוזניים זוהי פעם שלישית שהחיידק תוקף אותי בפעמים הקודמת אושפזתי אם רוצפין הפעם לפני קבלת התשובה קיבלתי אוגמנטין ןציפרוקס לחמישה ימים. שאלותיי האם הטיפול מספיק והאם החיידק יכול לגרום ללחץ בראש ובאוזניים תודה דובי

לקריאה נוספת והעמקה

פעם שלישית?? - מאוד יוצא דופן - ממליץ לך לברר מה בדיוק קורה. יעוץ רופא מטפל או זיהומולוג.

29/05/2014 | 23:10 | מאת: שלום

אחרי שני ביקורים אצל רופאים מומחים לאף אוזן גרון, החלטתי שאני רוצה עוד חוות דעת. כבר חצי שנה שיש לי לעיתים מעין תחושה שאני -כאילו- מתחיל להיות חולה, אבל אני לא באמת נהיה חולה. לפעמים קורה שמתפתחת תחושה של גרון יבש (שאני לא יכול לשנות עם שתיית כוס מים) וזה מתלווה בליחה לבנה מעטה ומציקה. לגבי האוזן, יש לי תחושה של מעין טיפת מים תקועה שם ולא יכולה לצאת, או שינוי בלחץ אוויר קטן שלא נגמר. זה לא כואב בד"כ אבל לפעמים זה גם כואב. כשהלכתי לבדיקות אצל רופאי אף אוזן גרון נאמר לי או שתקועה לי שם בועת אוויר ואין מה לעשות עם זה (חוות דעת שנשמעת לי מוזרה בהחלט), או שאין לי שם שום דבר. משיחות עם אנשים הבנתי שזה יכול להיות קשור לעצבים באזור (קשור לשיניים?) או אולי אלרגיה? או סוג של גידול באוזן? יש לי תור לבדיקת שמיעה בקיץ. אשמח לקבל כאן חוות דעת מקצועית. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לא יודע מה זה בועית אויר תקועה...לא ניתן לתת יעוץ רציני מבלי לבדק אותך. מצטער. מאוד ממליץ לך לפנות שוב לבדיקה ולהכין לפני זה - באופן כתוב את שאלותיך.

29/05/2014 | 14:00 | מאת: יובל

בן 20.לא מעשן.לפני חודשיים אובחנתי עם קנדידה בלשון וטופלתי נגדה,לאורך חודשיים אלו היה לי לשון לבנה.אין שינוי בלשון הלבנה ואילו בבדיקת משטח נמצא אי צמיחת שמרים(בדיקה בוצעה לפני שבוע וחצי) בנוסף יש לי בלוטה אדומה נפוחה בצד הלשון האחורי(לכיוון הגרון),הרופא אמר שיכול להיות שמדובר בבלוטת טעם שהתנפחה מעט.אין גירוי של הלשון פרט ליובש קל.ללא כאב.הרגשה כללית טובה. יש לציין שהלשון הלבנה לא הייתה כך.זה התחיל כנקודה לבנה שהתפשתה לחלק האחורי,כל זה קרה לאחר טיפול באנטיביוטיקה נגד אקנה. השאלה שלי האם יכול להיות מדובר במשהו מסוכן?סרטן הלשון?זיהום כלשהו?

לקריאה נוספת והעמקה

ראה תשובתי לך לפני כ12 יום. תאורטית כל האפשרויות יכולות להתקיים. סביר להניח שמדובר בבעיה פשוטה ששווה להבדק לקבל תשובה.

27/05/2014 | 14:27 | מאת: אברהם

שלום. אני בן 69 . נשלחתי לבדיקת ENG עקב התקפי סחרחורת קשים. מה משמעות התוצאות שלהלןבהקשר הסחרחורת : 1. ביצוע תקין של הבדיקות האוקולומוטוריות. 2. במבחן ה GAZE - ניד קל פועם ימינה בעיניים עצומות במבט לימין עד 4 מ"ש. 3. לא נרשם ניד תנוחתי. 4. לא בוצע תמרון ע"ש הולפייק בשל בעייה בצואר. 5. הבדיקה הקלורית בגדר התקין. בדיקה קלורית: ימין חמים 32- חולשת מבוך -18% - באוזן ימין שמאל חמים 52 העדפה כיוונית10% שמאלה. ימין קרים 28 שמאל קרים 34- בתודה מראש אברהם

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון תקינה

27/05/2014 | 11:37 | מאת: רינת

שלום, האם בניתוח אף ליישור מחיצה יש סיכוי לעקם אף ?

לא צריך לקרות

26/05/2014 | 12:00 | מאת: מכשיר לניקוי האזניים

שלום קיים מכשיר לניקוי האזניים זה מכשיר שעובד על בטריות הוא בעל קצה סיליקון הניתן להחלפה, השואב ומייבש את האוזן בעדינות וללא כאב. מכניסים את קצה הסיליקון לתוך האוזן ושואבים את כל הלכלוך והנוזלים. האם המכשיר הזה בטוח לשימוש או שזה מסוכן? האם הוא עדיף על ניקוי האזניים עם מקלות אזניים? האם יש חשש להשתמש בו? אני חוששת שלא אזיק לעצמי אם אנקה באמצעותו את האזניים. אשמח לחוות דעתך תודה מראש

? לא מכיר.

25/05/2014 | 15:56 | מאת: שלי

US בלוטת המגן האונה הימנית : העובי 15 מ"מ, הרוחב 11 מ"מ . האונה השמאלית : העובי 14 מ"מ, הרוחב 11 מ"מ . ============= מידות הבלוטה: בגדר התקין . האיסת'מוס : העובי 2.6 מ"מ . מירקם הבלוטה: רב-קשרי . באונה שמאלית מספר מוקדים , )4( הדומיננטי בגודל עד 7 מ"מ, עם גבול חד יסדיר , באונה ימנית הודגם קשר בודד בגודל כ 7- מ"מ,עם גבול חד, מרקם הטרוגני מעט היפואקואי , מרקם הטרוגני מעט היפואקואי,מעט ווסקולרי, ללא הסתיידויות . בהשוואה לבדיקה מ-05/06/2013 ללא שינוי מהותי . מעט ווסקולרי, ללא הדגמת הסתיידויות . נוכחות קשרי לימפה : משני צדדים מתחת ביפורקציה של קרוטיס קשרים בודדים בגודל כ 20- מ"מ משמאל ו 11 מ"מ מימין , משני צדדים תת לסתי קשרים בודדים בגודל עד 10 מ"מ משמאל ו 10 מ"מ מימין,בצורה אובלית , משני צדדים מתחת אוזניים הודגמו בלוטות לימפה בודדות בגודל עד 12 מ"מ משמאל ו 10 מ"מ מימין , בצורה אובלית ,עם ליבה שומנית, מעט ווסקולריים במרכז, ללא הסתיידויות . עם ליבה שומנית, לא ווסקולריים, ללא הסתיידויות . בצורה אובלית, עם ליבה שומנית, לא ווסקולריים, ללא הסתיידויות . בלוטות רוק בגודל תקין, ללא עדות לממצאים ציסטיים או סולידיים . המלצות : נא להמשך בירור קליני ומעבדתי . מה אומרות התוצאות?

לקריאה נוספת והעמקה

התוצאות לא אומרות - אלא יש תאור של המצב - לפי המראה האולטראסונוגרפי. פרוש הממצאים תלוי מאוד בממצאים הקליניים - כלומר במה הבעיה שאת מציגה לרופא - ובדיקת הרופא. באופן תאורטי - הבדיקה בהחלט יכולה להיות הדגמה אולטראסונוגרפית של מצב הקרוי בעיברית - זפק רב קישרי שהינו מצב שפיר (בלועזית - MULTINODULR GOITER).

לפני כחצי שנה התחיל אצלי נפיחות מתחת לאוזניים והיא נעלמת וחוזרת כל הזמן. אני לא יודע עם זה לימפה או ציסטה קטנה בצדדים שגורמיח לזיהום. והאם זה מסוכן ?כי זה נעלם ושאני נוגע בזה זה מתנפח. יש דרך לטיפול בזה או שמוציאים את זה? סתם בשביל לדעת היכן ממוקמת בלוטת הלימפה מתחת לאוזן או לכיוון הצוואר? תודה לדוקטור שיענה

לקריאה נוספת והעמקה

נישמע כממצא תקין. באם ספקות - - - לפנות לבדיקת רופא. ישנן 180 בלוטות לימפה בכל צד של הצוואר.

21/05/2014 | 19:59 | מאת: מתן

שלום ד"ר. בשנה וחצי האחרונות - 3 דלקות גרון. רקע: אני סובל מתשישות כרונית כבר שנה. האם יכול להיות שהאדמומיות בגרון שלי קשורה גורמת לסימפטום הרקע? http://www.myg.co.il/index.php?loc=see&pic=phpgKVxm5.jpg ספירת דם שבוצעה לאחרונה: http://www.myg.co.il/index.php?loc=see&pic=phpCqokfN.jpg לבן בלשון: הרופאים שללו פטרייה ולא הצליחו לגלות ממה הוא נובע. כמו כן, לאחר כל דלקת גרון הלבן בלשון נעלם, ואחרי כמה ימים חזר. תופעה מעניינת. תוכל לשפוך לי עליה קצת אור? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה
21/05/2014 | 20:03 | מאת: מתן

תיקון קישורים: גרון: http://jpg.co.il/view/537cdc1bc4a74.jpg/ ספירת דם: http://jpg.co.il/view/537cdc3d116e1.jpg/ תודה רבה.

21/05/2014 | 14:56 | מאת: פיספסת אותי

ד"ר צינמון שלום. כבר למעלה מחודשיים אני עוברת סאגה עם הגרון והחניכיים. בהתחלה הגרון הרגיש מגורה כמו שריטה, ואפילו תפוס (צד ימין בבליעה ואחרי שירה- אני זמרת). החניכיים דיממו, אני בתהליך של הקצעת שורשים כרגע- והדימום נרגע, בהתחלה חשבתי שזה מהגרון.בדיקות הדם שלי ושקיעת דם בסדר..חוסר קל בויטמין D .. בלוטת התריס גם בתחום הנורמה. בנוסף יש כאב באוזן הימנית, למטה - כהקרנה מאיזור החניכיים.. (אני כנראה נועלת לסתות- אבל אולי יש הקרנה מאזור אחר). הכאב בגרון כעת הוא כמו צריבה, כמו פצע..במיוחד בשתיה חמה/ חמוצה/ מלוחה.וכאילו מגיע מאזור החיך או השקד הימני והחניכיים התחתונות. יש קשרית לימפה קטנה בצואר הצידי האמצעי מצד ימין.טיפה מוגדלת..קופצת כשאני מחפשת אותה. לרינגוסקופיה לפני חודש וחצי - לא נמצא כלום..רק נזלת אלרגית ומעט אודם של ריפלוקס. אני מאוד לא רגועה וחרדה. אשמח לכיוון, המלצה לבדיקה, או כל אינפורמציה

לקריאה נוספת והעמקה

לדבריך הברור תקין - פרט לממצא של REFLUX - כניראה שזה ההסבר. טיפול למשך מספר שבועות יכול להקל מאוד.

21/05/2014 | 13:48 | מאת: יפעת

בימים האחרונים הילד לא היה רגוע, היה חום שעלה וירד ולא ידענו מה הסיבה.הוא גם מתעורר בלילה בבכיות. היום היה הפרשות מוגלתיות מהאוזן והבנו שזו דלקת אזניים. אמרו לי שכשיש הפרשות זה סימן שהדלקת עברה, אך הילד בוכה ומתנגד שינקו את האוזן- עדיין כואב. האם זה אומר שעדיין יש דלקת? יש צורך לקבוע תור לרופא?

לקריאה נוספת והעמקה

המוגלה היא תוצאה של הדלקת . חשוב לפנות לרופא.

לקריאה נוספת והעמקה
21/05/2014 | 11:38 | מאת: עמיר

שלום, ביום ראשון התחילו לי כאבי גרון וחום נמוך בערב למחרת קמתי עם גרון נפוח,תפליתים וחום גבוה. תוצאות משטח גרון פלורה רגילה. בדיקת דם CMV בעבר הרחוק. אני לא לוקח אנטיביוטיקה. כמה זמן אני נחשב כמדבק ע"י נוזלים?

לקריאה נוספת והעמקה

לוי - באם CMV או EBV - כשבוע 10 ימים באם חידקי - STREPTO - בערך 4-6 ימים מה דעתך להבדק וקבל טיפול?

לקריאה נוספת והעמקה
21/05/2014 | 11:53 | מאת: עמיר

היי לא הבנתי את התשובה שלך.. המשטח גרון תקין אין לי חיידק ובדיקת הדם תקינה cmv igg חיובי cmv igm שלילי. ביצאתי בדיקות ונפגשתי עם מומחה. שכחתי לשאול לגבי הדבקה

21/05/2014 | 09:23 | מאת: מאיר

ד"ר אודי צינמון , אודה לתשובתך בהקדם האפשרי מכיוון שאני מוטרד מאוד לאחרונה , ברקע בן 34 , בלוטות לימפה צוואריות נפוחות כבר זמן רב אבל לפי תשובת אולטרסאונד אחרונה מלפני חודשיים הן תקינות , בשבועיים האחרונים הופיע וריד ירוק על בסיס הצוואר החוצה את עצם הבריח הימני לפתע רואים ציור ורידי שטחי ירוק בבסיס הצוואר ועל עצם הבריח והכתף ??!! , בנוסף האף קשה וסתום עם הפרשות דם , ליחה בגרון תמידית ובימים האחרונים קצת קוצר נשימה קל למרות שבמאמץ גופני שוטף לא מורגש שינוי , הליקובקטר וככל הנראה סובל מריפלוקס חומצתי . אני מאוד מודאג , בבקשה אמור לי בעקבות הסמפטומים שהצגתי בפניך אם באופן חד משמעי מדובר בפתלוגיה פנימית בצוואר ביחוד עם הופעת הורידים הירוקים,קוצר הנשימה הקל , והגודש הדמי באף , נורא חשוב לי להבין מה הכיוון בכדי לדעת בינתיים לפחות אפה אני עומד - תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן ומדובר בכלל על מצב תקין! במקום לדאוג לחינם (או לפחות להצדיק את הדאגה) ממליץ מאוד מאוד להבדק! ענין הליחה הינו מהרפלוקס כניראה.

21/05/2014 | 13:19 | מאת: מאיר

ד"ר צינמון היקר , תודה רב על תשובתך המהירה , אודה לך על שאלה נוספת קטנה : האם הצרידות והקוצר נשימה הקל גם כן עלולים לנבוע מהרפלוקס , והחיידק הפילורי ?

20/05/2014 | 21:57 | מאת: דנה

היי אודי, אני כבר כמה חודשים קמה כל בוקר עם ליחה כבדה בגרון, הבנתי שזה הרבה פעמים משתיית חלב אבל אני לא שותה משקאות חלב בכלל. זה עושה לי בחילה קשה, ומקשה עליי את צחצוח השיניים בבוקר, הרבה פעמים זה גורם לי לרפלקס הקאה ואני מקיאה. מה יכולה להיות הסיבה ומה עליי לעשות? תודה רבה דנה

לקריאה נוספת והעמקה

תתכנה מספר אפשרויות - סינוסיטיס או דלקת כרונית באף REFLUX אלרגיה לגבי ענין החלב - לא כל-כך מתמצא ברופאה סינית או נטורופטיה.

לקריאה נוספת והעמקה
20/05/2014 | 20:27 | מאת: שלומית

גלים לפעמים צפופים) ושיבוש בחוש הטעם הכול מלוח ושורף ומשאיר טעם של מתכת. עברתי בדיקה של אף אוזן גרון מוחct.MRI סינוסים.וגסטרו ולא נמצא כלום. היתי מכורה 30 שנה לטיפות אף אלרין ונגמלתי. בבקשה אם יש לך רעיון הצעה מה עוד אפשר לבדוק אודה לך מאוד.

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת חוש הריח. ממליץ לפנות לדר' שושן. מרפאת ריח בי"ח וולפסון.

18/05/2014 | 19:20 | מאת: שלום

בן 27.סובל מקנדידה בלשון במשך החודשיים האחרונים.שמתי לב שבימים האחרונים הופיעו מספר פצעים אדומים נפוחים.הפצעים לא כואבים או צורבים.הפצעים ממוקמים כל אחד בצידי הלשון האחוריים.בנוסף שמתי לב לעוד שתי נקודות אדומות בלשון האחורית שאינן בולטות.מסביב לנקודות אלה יש את הפטרת. הפטרת נמצאת בכל הלשון אבל בעיקר בחלקה האחורי. עוד שאלה,במשטח שנעשה לי נמצא אי צמיחת שמרים.אני אחרי טיפול של איטרנול במשך חודש אבל אין הטבה בהופעת השכבה הלבנה. האם יש סיבה לדאגה?האם זה מסוכן?אלו הן בלוטות הטעם?

לא ברור שאכן יש פטריה - המשטח שלילי לפטריות (שמרים). הממצא הגושי בהחלט יכול להיות בלוטות רקו. למה לא להבדק?

18/05/2014 | 12:58 | מאת: נינה

היי לפני כחודש שמתי לב שיש לי גושים בצוואר מתחת ללסת בצד ימין הייתי אצל הרופא הוא אמר שזו בלוטת הלימפה ונתן מוקסיפן לשבוע וזה לא עזר. בינתיים האזור התחיל ממש לכאוב והתחילו כאבים חזקים באוזן והראש בצד ימין ..הלכתי לרופא אף אוזן גרון היא בדקה ואמרה שיש כמה גושים ונתנה לי אוגמנטין לשבוע והפניה לus. סיימתי את הטיפול אך הגושים עדיין שם והכאבים לא עוברים בכלל. עשיתי אולטרסאונד ובתשובה רשום שלא הודגמו בלוטות מוגדלות בצוואר בבלוטת הלימפה (איך זה יכול להיות?) אבל במקום ממצא נמוש בצוואר מימין הודגמה ציסטה בגודל כ0.8 סמ משיקה לבלוטת רוק תת לסתימת. מה זה אומר? חשוב לציין שאני מרגישה גוש גם בצוואר למטה מצד ימין והוא ממש מפריע לי, כל הזמן יש תחושה של משהו תקוע בגרון וזה כואב ומפריע גם בדיבור. אשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי מאוד לחזור לרופאת האאג. לבצע FNA (- דיקור של הממצא ואבחנה רקמתית מהתאים שנשאבים). לאחר מכן החלטה טיפולית.

18/05/2014 | 12:51 | מאת: שיף

הי, אני פונה אליכם בארץ כי הרפואה הממשלתית באנגליה גרועה ומזניחה במימדים שלא ניתנים לתיאור. רק בארץ קיבלתי יחס רפואי הולם כשנזקקתי, ולכן אני פונה לייעוץ אצל המומחים בארץ. אני חברה בקופ"ח ישראלית ומגיעה ארצה כל שנה. אני בת 30, בריאה באופן כללי. בכושר קבוע ובדיאטת בריאות כבר כמה שנים. משתדלת לאכול אורגני ונקי. מאז שהיגרתי למנשסטר - כ6 שנים - יש לי נזלות וליחות לתקופות ארוכות וכמעט ללא הפסקה. דלקות אוזיים וגרון, ברונכיט וגם תקופה של שנה בערך של גרד קשה בעור (שעברה כשהגעתי לארץ לכמה חודשים). כל התופעות משתפרות או נעלמות כשאני בלונדון או בארץ. ידוע שאחוזי הלחות במנשסטר גבוהים מאד, אך לא ראיתי אחרים שמגיבים כך. בדיקת דם לאלרגיה חזרה שלילית. האם יתכן שמגורים כאן פשוט מזיקים לי - או שיש דרך שתאפשר לי לחיות כאן בלי להיות חולה כל הזמן? יש לי כאן משפחה, עבודה ולימודים - האפשרות לעזוב כאן קשה מאד כרגע. מה לדעתכם יכולות להיות הסיבות לכל התופעות האלו? האם ייתכן שזהו מזג האוויר ושאין מוצא? אשמח מאד לשמוע מכם בהקדם,, שיף

לקריאה נוספת והעמקה

לבדק אלרגיה

18/05/2014 | 09:51 | מאת: לא כיף לי

ד"ר צינמון שלום. כבר למעלה מחודשיים אני עוברת סאגה עם הגרון והחניכיים. בהתחלה הגרון הרגיש מגורה כמו שריטה, ואפילו תפוס (צד ימין בבליעה ואחרי שירה- אני זמרת). החניכיים דיממו, אני בתהליך של הקצעת שורשים כרגע- והדימום נרגע, בהתחלה חשבתי שזה מהגרון.בדיקות הדם שלי ושקיעת דם בסדר..חוסר קל בויטמין D .. בלוטת התריס גם בתחום הנורמה. בנוסף יש כאב באוזן הימנית, למטה - כהקרנה מאיזור החניכיים.. (אני כנראה נועלת לסתות- אבל אולי יש הקרנה מאזור אחר). הכאב בגרון כעת הוא כמו צריבה, כמו פצע..במיוחד בשתיה חמה/ חמוצה/ מלוחה.וכאילו מגיע מאזור החיך או השקד הימני והחניכיים התחתונות. יש קשרית לימפה קטנה בצואר הצידי האמצעי מצד ימין.טיפה מוגדלת..קופצת כשאני מחפשת אותה. לרינגוסקופיה לפני חודש וחצי - לא נמצא כלום..רק נזלת אלרגית ומעט אודם של ריפלוקס. אני מאוד לא רגועה וחרדה. אשמח לכיוון, המלצה לבדיקה, או כל אינפורמציה

19/05/2014 | 10:16 | מאת: לא כיף לי 2

אבקש להוסיף עוד.. שאתמול בערב שרתי ותוך כדי מאמץ הרגשתי טעם דמי מהגרון - לא מהחניכיים, ובנוסף אני מרגישה משהו במישוש עם הלשון באיזור החיך העליון והשקד הימני. בביקור אצל רופא המשפחה היום בבוקר, הוא אמר שהוא אולי..רואה פיצעון זעיר שם, אבל... לפי מה שמלמד אותי האינטרנט- פצע שנמצא הרבה זמן יכול להיות ממאיר..ואני מסתובבת עם התחושה הזאת כבר כמה חודשים.

17/05/2014 | 20:49 | מאת: אלון

בן 20.נטלתי מונוציקלין נקד אקנה במשך חודשיים.לאחר מכן הופיע לי נקודה לבנה על הלשון שהתפתחה לציפוי לבן כללי בחלק האחורי של הלשון.ללא כאב או גירוי.הלכתי לרופא עור שאמר שזה קנדידה ורשם שני טיפולים לזה:פולקנול ואיטרנול,השני ניתן אחרי שהראשון לא הראה שיפור.ביצעתי לפני מספר ימים משטח ובו יצא שלילי לקנדידה אך השכבה הלבנה בלשון עדיין קיימת.הרופא אמר שזה בסדר ולא להתעסק עם זה יותר.האם כך הדבר או שיש להמשיך בבירור?בדיקות דם כלליות יצאו תקינות.האם הדבר הזה אמור לחלוף לבדו ואם כן תוך כמנה זמן?

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות לבדיקת אאג פשוטה

רציתי לקבל תשובות ברורות לגבי תופעות לואי של ניתוח SCC כריתה של גידול בחיך העליון אני מבין שמתקינים אובטרטור אבל מה קורה בטווח הארוך כאבים כרונים? השפעות על הלעיסה והבליעה? אם יש מישהו שעבר ניתוח כזה (או מומחה שמכיר מישהו) אשמח לדבר איתו תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לתת תשובות כאלו מבלי לדעת את המיקום המדוייק - היקפו - גרורות - מצב כללי של החולה ועוד. יש הכרח להבדק!!

13/05/2014 | 13:33 | מאת: שרית

שלום רב, האם בדיקת eng תקינה הינה בדיקה השוללת ללא כל ספק בעיות של סחרחורות הנובעות מהאזניים או שישנן בדיקות נוספות?

לקריאה נוספת והעמקה

זו בדיקה די מקיפה לנושא סחרחרת - למרות שאיננה תמיד מכוונת למקור הבעיה בדיקה תקינה די שוללת מקור אוזני.

11/05/2014 | 12:07 | מאת: יוסי

שלום סובל מנזלת כרונית, צבעה ירוק כמעט תמיד, ככל הנראה מאלרגיה כלשהי. הדבר אינו ממש מפריע לי אלא שכתוצאה מכך אני נושם בכבדות, נשימות עמוקות ואיטיות. האם ניתן לומר שאופן הנשימה שתיארתי אינו תקין? אם כן, מה הטיפול האפשרי מלבד כדורים להקלת תופעת האלרגיה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

סינוסיטיס כרונית. לפנות לרופא אאג - להבדק - לפי הממצאים להחליט על טיפול או המשך ברור ל CT - לעיתים נידרש ניתוח.

10/05/2014 | 11:44 | מאת: לולי

שלום דר', בת 2.5 לאחר ניתוח חזה. צרידות כ- חודש וחצי לאחר ניתוח. בבדיקה לרינקס- תנועת מיתר ימני תקינה, משמאל שיתוק עם ספק תזוזה קלה של אריתנואיד. אין סגירה מלאה בפונציה. הבנתי כי אחד המיתרים משותק. ונשלחתי לקלנאית תקשורת. א. מה הסיכויים לדעתך להחלמת המיתר המשותק ? וכמה זמן ההחלמה הצפוי? ב. מה זה אומר משמאל תזוזה קלה של אריתנואיד?

לקריאה נוספת והעמקה

שאלה חשובה - ממליץ תשובה על ידי רופאיה! בעקרון - גם אם השיתוק לא חוזר (בהחלט אפשרי שלא יחזור!) - גם אז בתקופה לא ארוכה יש שיפור של נשימה ואכילה בחלק ניכר מהמקרים. חייב להיות מעקב והסבר ברור מהצוות המטפל.

09/05/2014 | 19:57 | מאת: דני

שלום ד"ר, מפעם לפעם אני סובל מרפלוקס, האם מותר לי לאכול שום?

לקריאה נוספת והעמקה

באם זה משמח אותך ומערכת העכול שלך לא מתקוממת (בהחמרת ה REFLUX) ...

09/05/2014 | 10:29 | מאת: ערן

שלום, בן 19.סובל מזה כחודשיים מקנדידה בלשון,טופלתי במהלך החודש האחרון באיטרנול ללא הטבה משמעותית.לפני יומיים שמתי לב ל 2 גושים קטנים מתחת ללסת.הלכתי לרופא משפחה שמשש ואמר כי מדובר כנראה בדלקת,הורה לבצע US אם לא יחלוף תוך שבועיים.האם אין סכנה בבליטות האלה.הבליטות קשות ולא ניתנות לתזוזה.אין אף סימפטום מעבר לכך.אודה לתשובתך,קצת מודאג....

לקריאה נוספת והעמקה

מצטער אין תשובה קצרה...ראוי להבדק שוב אחרי ה US. יחסית לא שכיח שאכן יש קנדידה אורלית המתמשכת בבחור צעיר ובריא. שווה להתייחס לנקודה זו.

08/05/2014 | 10:48 | מאת: רויטל

שלום לך בננו בן ה 4.5 נוחר בשינה בשלושה חוד' אחרונים ולאחרונה נמצאו אצלו נוזלים באוזניים. בצילום רנטגן נצפה שקד שלישי מוגדל ובבדיקה נראו שקדים מוגדלים. בביקור אצל רופא מומחה א' נאמר לנו "מיד לנתח"- שקדים, כפתורים ושקד שלישי וכבר נקבע לנו מועד לניתוח. בביקור אצל רופא מומחה ב' נאמר לנו שהשקדים לא כ"כ גדולים ולא נושקים, הנוזלים באוזניים מועטים ואת סוגיית הנחירות יש לבדוק במכון שינה כי תלוי אם יש דום נשימה, ושממש לא בטוח שצריך לנתח...כי פעמים רבות השקדים נשארים כפי שהם והילד גדל. יש לציין כי בננו ילד בריא בד"כ, אינו סובל מדלקות אוזניים דלקות גרון ונזלות, ואינו היפראקטיבי ולא מרוכז. אינו מרטיב בשינה. אך כרגע יש ירידה בשמיעה בגלל הנוזלים באוזניים. בינתיים, קבענו תור למכון שינה. מניסיונך, האם יש מקרים שבהם לא נדרש ניתוח אם מתגלה שאין הפסקות נשימה למרות הנחרות? האם נוזלים באוזניים יכולים להעלם מעצמם או שדרוש ניתוח צינוריות ושקד שלישי בכל מקרה?

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון - באם נחרה ממושכת ומשמעותית - ישן עם פה פתוח מזה תקופה ארוכה - ואולי הפסקות נשימה בשינה אזי, יש מקום לכריתת שקדים + שקד שלישי (אדנואידים). לגבי הנוזלים באוזן התיכונה - באם יש מעקב של רופא למשך מספר חודשים - ואין שיפור ואולי אף הרעה - כמו תמט של התופית ו -או לקות שמיעה מעל 25 דציבל ולמשך זמן - אז יש גם מקום להחדרת צינוריות איורור - "כפתורים".

08/05/2014 | 08:50 | מאת: בסל

בני בן 18 הרופא המליץ לא על ניתוח באוזניים על השתלת עור התוף ברצוני לדעת יותר פרטים

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות לרופא הספציפי שינתח אותו. יש מספר גישות לצרכים שונים של תיקון.

07/05/2014 | 16:58 | מאת: ג

שלום, כבר כחודש וחצי כואב לי הגרון, לפעמים יותר ולפעמים פחות אבל מורגש כל הזמן. אין החמרה בבליעה ואולי אפילו רגע של הקלה בבליעה. הגרון אדום אבל אין פצעים או משהו וחוץ מזה בכללי מרגישה טוב. מה יכולה להיות הסיבה ומה ניתן לעשות כדי להפסיק את הכאב?ניסיתי כבר תה עם דבש, מים חמים, סוכריות למציצה- אבל שום דבר לא עוזר ליותר מזמן קצר.

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי למצא מה הסיבה (אבחנה) בכדי להמליץ על טיפול מתאים. זאת כמובן לא ניתן לעשות באופן כזה. לכן - אין תחליף לבדיקת רופא.

07/05/2014 | 13:32 | מאת: אנונימי

שלום פרופסור. בבדיקת רנטגן של שיקוף הקיבה, התוצאה הייתה תקינה, מלבד סינוס פריפורמיי שתנועתו איטית. מדובר באדם בן 82. מה זה אומר? והאם זה מצריך פנייה לרופא?

לקריאה נוספת והעמקה

בלי התמונה הקלינית - בדיקה גופנית וכמובן להבין מהחולה או מטפליו על מדובר - אין בהכרח משמעות לממצא שתארת.

06/05/2014 | 17:00 | מאת: אריאל

שלום רב. חש לי שקגים עם משקעים ולפעמים מתגלות אבנים בשקגים. לפני מספר ימים חשתי אי נוחות מאחורי הלשון וגילתי מעין נקודה לבנה כמו גולה חצ'קונית . חשבתי שזו אבן אבל לא הצחלתי להוציא אותה כי זה נראה שזה חלק מהשקד ולא תפליט. יש לציין שאין כאבים ואני בקושי מרגיש אותה השאלה מה עושים? האם זו פפילומה? ציסטה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לתת לך עצה אלא שמכיוון ובעקרון יתכן ממצא רגיל או דלקתי או אחר. פשוט לקבע תור וקבל תשובה ברורה.

02/05/2014 | 19:21 | מאת: שאלה

יש לי כבר שבועיים כאב גרון שהוא לא כאב גרון רגיל! הוא ק בצד אחד ימין בחיך העליון פנימי ובחלק הבליעה ימין בלבד! אין לי מושג ממה זה? במשך מספר שבעעות היו לי חומציות בבטן ובקיבה לוסק לא עזר לקחתי אימודיום מחוץ לקפסןלה את האבקה וזה עזר תוך זמן קצר ככה כמה פעמים במשך השבוע! היתכן שזה גרם לאיזה שינוי ויש פטריה במערכת העכול שעלתה לגרון?לשון? תודה'! האם יתכן שזה משינוי חידקי המעיים עקב האימודיום?

לקריאה נוספת והעמקה

אימודיום איננו גורם לשינויי בחידקי המעיים אלא נועד להאט את פעילות המעי - טיפול בשילשול. www.imodium.com/

01/05/2014 | 09:08 | מאת: מאיה

היי, בת 32. ברקע-אני סובלת הרבה פעמים מייצור רב של שעווה באוזן ולכן הן נסתמות לי לעיתים ואז אני הולכת לניקוי. לאחרונה- לאחר שינה בלילה, האוזן נרדמת. במהלך היום זה מתפוגג בדר"כ. הייתי אצל רופא אא"ג לפני כ4 חודשים שבדק(לא בגלל התופעה הזו) וניקה את האוזן. הכול שם תקין. אני קצת חוששת פשוט מהתופעה. האם זה נורמלי? האם עליי לעשות משהו נוסף לגבי זה?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ בדיקה. לא נישמע מדאיג ויתכן ושוב שינה הצטברות שעווה.

30/04/2014 | 11:49 | מאת: שמואל

שלום רב בני בן חודשיים, בבדיקה גילו פוליפ באוזן אשר יוצאת מדופן בעלה עליון -אחורי ומדיאלית- לאחר ניקור התכווץ בגודלו. (זה לפי מכתבו של הרופא).זה לאחר שהתלבטו כשבוע אם זה דלקת של התופית או פוליפ.. הבן קיבל כשבוע רוצפין דרך הוריד , כרגע ללא חום , והרבה פחות באי שקט. א.רציתי לדעת מה זה אומר פוליפ ? ב.האם זה מסוכן? ג.כרגע הילד מרגיש טוב, האם צריך לעשות עוד משהו? ד. האם זה משו שיכול לעבור מאליו ללא התערבות נוספת? תודה על עזרתך פתח בחלון חדש הדפסת ההודעה הוספת תגובה

לקריאה נוספת והעמקה

הפוליפ יכול להיות ממספר מקורות וממספר גורמים ולכן התלבטו הרופאים המטפלים. יכול להיות תוצאה של דלקת למשל. מתחייב מעקב!!

לקריאה נוספת והעמקה
30/04/2014 | 09:36 | מאת: אילת

שלום לך בבדיקה שנעשתה לבני אצל רופא אא"ג נמצא שיש לו נוזלים באוזניים, על אף שלא התלונן על בעיה. הרופא הוציא לו מהאוזניים דונג וטען שאני דוחפת לו את הדונג פנימה לאוזניים. הוא אמר שאסור לנקות את האוזניים עם קיסמי אוזניים אלא פשוט לא לנקות. האם זה נכון? לא לנקות? מה עם הדונג שמצטבר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זה נכון

29/04/2014 | 18:30 | מאת: אליסה

היי, יש לי כבר חודש וחצי תחושה של גוש תקוע בגרון מה שגורם לאי נוחות בכל רגע נתון ובמיוחד קשה על אכילה. הלכתי לרופא אף אוזן גרון והוא ציין שמדובר בליחה מנזלת אלרגית ונתן לי פליקוזנס ואריוס. כבר כמעט חודש שאני מטפלת וזה לא עובר, הליחה לא מתקדמת בכלל מהגרון וכבר הגעתי למצב שאני מקיאה בכל פעם שמנסה לכייח אותה החוצה. מה מומלץ לעשות הלאה? אני נואשת תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אולי מדובר בREFLUX יש מקום להבדק על ידי רופא אאג ויעוץ גסטרואנטרולוג

29/04/2014 | 15:22 | מאת: עוז

ד"ר שלום, אני אנסה להסביר את ההרגשה למרות שמרגיש לי קצת מסובך. כמעט כל בוקר כשאני מתעורר אני מרגיש שהגרון שלי בוער מבפנים, ההרגשה מגיעה מתוך הגרון אבל הכוונה היא ללוע בפנים למעלה ממש איפה שיושבים השקדים. כשאני אומר גרון אני מתכוון לשם ולא לממש בפנים נגיד באיזור הצוואר. בבוקר כשאני שותה שתייה חמה זה ממש מקל על הבערה עד להיעלמות מוחלטת. זה שב מדי פעם במהלך היום אך כמעט תמיד מופיע בבוקר. היה לי את זה לאורך כל החיים אך תמיד זה היה אחת לכמה חודשים והנה בחודש האחרון זה תוקף אותי באופן יום יומי. אני יודע שאתה לא יכול להסתכל על הגרון שלי מכאן אך הייתי שמח אם לפחות ע"פ התיאור תוכל להעלות בפניי במה אתה חושד תודה

יתכן על שום שאתה נושם דרך הפה ולא האף ואז הלוע - גרון מתייבש - כואב ולכן לאחר שתיה - האזור נירטב והכאב מוקל. פתרון - גש להבדק ולהתיעץ עם רופא אאג!