פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - גידולי ראש-צוואר
הפורום יעסוק במחלות דלקתיות, זיהומיות, גידוליות, חבלתיות, מולדות ושיקומיות של האוזן, האף והסינוסים, של הפה והלוע, הפנים, הגרון, בלוטות הרוק, בלוטת התריס ויותרת התריס.
2066 הודעות
1888 תשובות מומחה

מנהל פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

הפורום נסגר
04/08/2014 | 14:26 | מאת: גל

שלום רב ,בעקבות דלקת גרון חדה שהתפשטה הפנו אותי למיון אאג ושם בוצעה לי בדיקה באמצעות אנדוסקופ דרך האף.כשחזרתי הביתה נחרדתי לקרוא באינטרנט שאנדוסקופ דרך האף הוא מכשיר שמועד לפורענות ומעביר חיידקים עמידים ונגיפים מסוכנים במיוחד בבתי חולים וכעת אני ממש בלחץ והשאלה איך אוכל לבדוק שאכן לא הועבר אליי חיידק כלשהו או נגיף כמו צהבת.

לקריאה נוספת והעמקה

תהיה רגוע - כל המכשירים הללו עוברים ניקוי מצויין ואין סיכוי שנידבקת באיזושהיא מחלה!

03/08/2014 | 19:21 | מאת: #

מה גורם ליובש בפה אחרי שינה

לקריאה נוספת והעמקה

שינה עם פה פתוח

02/08/2014 | 14:00 | מאת: יהודה

אני בן 43 ורופא א.א.ג. גילה אצלי שקדים מוגדלים, יש לציין שאני סובל מהפסקות נשימה בשינה, יובש בפה אחרי שינה, עייפות ואפילו תשישות אחרי שינה ונחירות. האם מומלץ ניתוח של הסרת השקדים שיפתור את כל הבעיות שציינתי ? האם כדאי להסיר חלק או את כל השקדים ? עשיתי בדיקה במעבדת שינה והתוצאות היום הפסקות נשימה בעת שינה AHI של 11 ארועים לשעה אחוז נחירות 34. נרשמו 70 ירידות ברמת הריווי החמצן בדם מרמה בסיסית של 97% עד למינימום של 91%. הגובה שלי הוא 1.70 ואני שוקל 84 (עודף משקל של כ-10 ק"ג)

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ - ירידה במשקל - הערכת מצב חוזרת ורק אז לשקול ניתוח. ממליץ להתיעץ עם הרופא אאג שלך לגבי תאום הציפיות מניתוח לכריתת השקדים.

31/07/2014 | 11:16 | מאת: רון

שלום דר, לפני כשבועיים פניתי לרופא א.א.ג כדי לברר לגבי נפיחות בצד שמאל של הצוואר, משהו שמוכר לי מילדות (אני בן 31), הוא שלח אותי לבדיקת אולטראסאונד שאלה תוצאותיה: הודגמה לימפאדנופטיה מינימלית שפירה, תת עורית, משני הצדדים, עד 2•3 ממ. יתר הבדיקה- תקינה אין ממצא חשוד.. חזרתי אליו והוא אמר שאלה בלוטות לימפה נפוחות ושאין מה לדאוג. היום בבוקר גיליתי שיש לי עוד איזה נקודה קטנה בולטת , קצת מתחת לאוזן שמאל, שזה בערך כמה ממ מעל האיזור שנבדק באולטראסאונד.. האם לדעתך יש צורך לחזור אל הרופא ולבקש עוד בדיקת אולטרא סאונד? או שהבדיקה הקודמת כיסתה גם את האיזור הזה, ואם היה ממצא הוא היה נקלט בבדיקה? או בפשטות.. האם הבדיקה מתמקדת רק בנק הספציפית שהיא ממוקמת עליה או שהיא קולטת קצת יותר רחב? תודה וסליחה על השאלה הארוכה..

לקריאה נוספת והעמקה

נישמע כבדיקה תקינה. באם אתה מודאג - פנה שנית לרופא שבדק אותך והערכתו החוזרת תתן לך תשןבה.

29/07/2014 | 13:43 | מאת: איילה

שלום בתנו בת 4. בריאה בד"כ. ניגשנו לרופא אא"ג לאחר נחירות רמות בשינה שהתחילו בחודש החורף. בבדיקת הרופא מאפריל נמצאו נוזלים באוזניים שלה וירידה בשמיעה וכן שקד שלישי מוגדל. הממצאים: שקדים מוגדלים +++ תפליט בשתי האוזניים התיכונות ללא דלקת חדה בבדיקת שמיעה סף לדיבור 45/25 בבדיקת השינה האבחנה היתה:UPPER AIRWAY RESISTANCE SYNDROME הפסקות נשימה בגדר הנורמה. בבדיקה נצפתה נשימת פה ונחירה בשינה יש לציין כי בתנו אינה סובלת מדלקות אוזניים/גרון ונזלת, לאחרונה השינה הפכה לשקטה יותר, מעט נחירות, ממש לא כמו בחורף. בבדיקת שמיעה חוזרת שנעשתה ביולי נמצא כי שמיעתה תקינה לחלוטין. הרופא אמר שלא צריך להוציא את השקד השלישי, הילדה תגדל, הנחרות יעלמו, השקד יקטן ויש לעקוב אחר הנוזלים באוזניים אם יחזרו בחורף. שאלותיי: האם ניתן לוותר על ניתוח שקד שלישי וכפתורים אם בדיקת השמיעה הנוכחית תקינה? לילדה יש קצת בעיות היגוי אותיות, כגון החלפת ל' ב- נ' ונשמע לפעמים שהיא מדברת כאילו יש לה מים בפה. האם יש לזה קשר לשקד השלישי המוגדל?

לקריאה נוספת והעמקה

נישמע שתשובת רופא אאג שלכם כוללת את התשובה לשאלתכם - קרי, בדיקה נוספת בהמשך. לפי הממצאים - החלטה. לפי ממצאים בבדיקה חוזרת יתאפשר בודאי לענות לשאלתכם.

28/07/2014 | 15:21 | מאת: ממ

שלום רב, בעלי גבר בן 34 יש לו דלקת גרון לפחות פעמיים בשנה ב5 שנים אחרונות... (לפעמים אפילו יותר מפעם בחורף). לא ברור לי באיזה מקרים מחליטים להוציא את השקדים ומה הגדרה של דלקת "כרונית". כל פעם זה מתחיל בכאב גרון חלש, ולאחר כמה שעות כבר מדובר בדלקת חריפה עם חום גבוה והטיפול אנטיביוטיקה מן הסתם (לפני ככשנתיים הגיע אפילו לבית חולים בגלל שלא עבר עם אנטיביוטיקה הרגילה). מה עושים במקרים כאלה? תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

האינדקציה לכריתת שקדים אצל בעלך - לפי תאורך - הינו גבולי. ממליץ פגישה עפ רופא אאג - בדיקה - והחלטה מתאימה.

לקריאה נוספת והעמקה
27/07/2014 | 17:52 | מאת: דרור

קבלתי הדרכה לשחרור אך כמה דברים אינם מובנים לי... כמה ימים לאחר הניתוח אני יוכל להתרחץ במים חמים? כמה ימים לאחר הניתוח אסור לקנח את האף? (אני מבין שאסור לקנח חזק אבל אני מתכוון בשאלה לקינוח קל שהוא פושט נשיפה מהאף). יש לי שפריצר של מי-מלח ואני אמור התיז שלושה שבועות לאף, שאלתי היא כיצד זה צריך להיעשות? האם אני צריך להטות את הראש אחורה ואז לחכות כמה דקות אז שאני מרכין אותו או אפשר אפילו להתיז בעמידה?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ - כמובן להתקשר למנתח ולשאול.

26/07/2014 | 18:11 | מאת: אלינור

שלום, עברתי ביום שלישי ניתוח הסרת יבלות במיתרי הקול כולל ביופסיה, ויש לי ביקורת אצל המנתח ביום שלישי הקרוב. כמובן שקיבלתי הנחייה לא לדבר אבל יש תופעה שמאוד מדאיגה אותי שאין לי אפשרות להוציא בכלל קול, האם זה הגיוני? ואם כן תוך כמה זמן אמור לחזור הקול. אודה לתשובתכם

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור היקף הניתוח - אבל באם אין בעיה בנשימה - ניתן לחכות - להבדק - ולשאול לגבי הממצאים את שניתח אותך. במידה וקושי בנשימה - יש לפנות מיד לחדר מייון.

24/07/2014 | 11:38 | מאת: ליאור

ביום שישי האחרון קמתי עם בעיה בהזזת הפנים מימין, ז"א, העין הימנית שלי לא נעצמת גם עם מאמץ אני צריך לעצום אותה עם היד, גם בפה בצד הימני הכל נפוח ואני לא יכול לשלוט בחלק הימני של הפה ז"א בשפתיים. הייתי כבר אצל רופא כמובן אבל אשמח לשמוע דעה של מישהו אחר.

לקריאה נוספת והעמקה

נישמע כמו פגיעה -שיתוק של עצב הפנים - יש לפנות לרופא אאג או נוירולוג.

אני כמעט עד היום חשבתי שכדי לשנות את צורת השירה שלי היא ללכת לפיתוח קול. אבל היום הבנתי שזה לא זה אני סבלתי המון שנים שאני לא כלכך זוכר מבעיות בגרון איפשהו איכשהו אני פשוט שר ומרגיש את המאמץ / כאב הזה בגרון ןאפילו שאני מדבר רגיל אני מרגיש מאמץ / כאב שמעו אני לא בדיוק יודע מה ההבדל בין המאמץ לכאב אז זה למה אני רושם ככה. המסקנה שבגללה הבנתי את זה זה שהיום בפעם הראשונה לקחתי כדורים אחרים חדשים כאלה וכעבור כ-2 שעות התחלתי לשיר והכל פשוט נשמע שונה וזה היה לי כךכך מוזר כי זה היה כדורים של ריכוז בחלל בשם אדרל משהו כזה. אז כששרתי פשוט הקול יצא נקי וחלק ופחות היה מאמץ אז הבנתי שמשהו קרה פה. כי אם עד עכשיו זה לא קרה לי והייתי רגיל לשיר ולדבר במאמץ וחשבתי שזה איזה בעיה בדיבור או באיך שאני מוציא את הקול אבל כנראה שלא. לאחר זמן מה הקול שלי שוב פעם הפך לכמו שהיה,אז הלכתי למשפחה שלי ושאלתי אותם אם הם מבינים בזה משהו, אז אמרו לי זה בטח התבגרות. אמרתי לעצמי טוב אם זה לא כדורים אז בוא נבדוק שוב פעם . לקחתי עוד פעם כדור לאחר שכל ההשפעות כבר הלכו. ושוב פעם אני מרגיש שאני יכול להוציא את האוויר יוצא בקלות אז אם משהו פה יכול להסביק לי מזה משהו ? לא יודע אם זה קשור אבל יש לי גם צרידות ואני לא בטוח אם זה טבעי והיכלות הבליעה שלי אני "חושב" שהיא לא ממש במצב מושלם אני אומר חושב כי אני לא בטוח מתי זה קשה ומתי זה לא כי יכול להיות שעם הזמן התרגלתי בכל מקרה מצטער כל הנאום ואם אפשר הסבר. ? תודה לעוזרים.

לקריאה נוספת והעמקה

באם השאלה היא לגבי הסבר אנטומי או תפקודי - יש להתחיל בבדיקה של רופא אף אוזן גרון.

21/07/2014 | 21:54 | מאת: חן

הבת שלי כמעט בת שנה ושוקלת 7.4 קילו. מאז שנולדה הנקתי אותה חצי שנה וההנקה הייתה בתדירות גבוהה ובכמויות קטנות. ואז היא נכנסה לגן. ועלתה בקושי קילו בחצי שנה. אני כל הזמן אומרת לרופא הילדים שהיא מתקשה לאכול. והוא טוען שזה לא קשור.אבל בסופו של דבר שהיא נמצאת בגן ואין אף אחד שיאכיל אותה כל היום ועובדה שהיא לא עולה במשקל. בנוסף היא לא מסוגלת לשתות בקבוק ברציפות כל פעם היא שותה 30 CC ומפסיקה.לקחתי אותה לרופא א.א.ג בראשון אמר שאפשר לעשות לה ניתוחון קטן לשחרור הלשון. אמר שהוא מנתח באסותא ויבדוק מתי ניתן לעשות לה את הניתוחון. ולא חזר אליי...מה עליי לעשות?? אני רוצה להגיע לרופא מומחה בשניידר אבל אני צריכה הפנייה של הרופא הילדים שלא רוצה לתת לי.

לא ממש ברורה לי השאלה... באם יש בעיה בהאכלה - ומדובר בלשון קשורה - הפתרון הוא פשוט ומאוד מועיל. ממליץ לפנות לרופא ילדים - להתיעץ - להבדק - להיות מפנה למרפאות חוץ אף אוזן גרון בכל בית חולים ולהנתח!! (באם אכן יש צורך!).

שלום מחר בעז"ה הבן שלי בן שנה ועשרה חודשים אמור לעבור את הניתוח הנ"ל. יש לי כמה שאלות:1.איך הניתוח מתבצע?האם צריך לחתוך משהו או שזה דרך האף/הפה? 2.מה הסיכון בהרדמה מלאה(מזה אני הכי חושש). 3.כמה זמן התאוששות נותנים לילד בבית החולים שבעז"ה הכל יהיה בסדר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תשובה מאוחרת - אני מניח שקבלת הסבר ברור מהמנתח.בריאות!

20/07/2014 | 02:25 | מאת: אתי

שלום. בתי (20), חיילת, אובחנה לאחרונה כסובלת מאוטוסקלורזיס. להבנתי ישנה אפשרות לניתוח אנדוסקופי. מהם יתרונותיו? בהיותה חיילת האם וכיצד היא יכולה לבדוק התאמתה לניתוח כזה? תודה. אתי

אין בהכרח יתרון מובהק שאני מכיר.

19/07/2014 | 23:57 | מאת: רמי

לפני כמה זמן,אני שמתי באוזניים אוזניות ובטעות אני משכתי בכוח את האוזניות מהאוזנים,לא נגרם לי מזה דם ולא היחלשות שמיעה, האם זה אומר שמזה לא נגרם לי נזק באוזן? עד כמה שאני מבין באיזור הזה של תחילת תעלת עור התוף לפני עור התוף, אין עצמות באוזן שאם זה נשבר אז אין נזק באוזן נכון ? או שאני טועה בזה ?

וכתוצאה מהמקרה הזה,האם לא נגרם לי נזק מסביב וליד האוזן?

17/07/2014 | 05:38 | מאת: שגיב

יש לי דלקת באוזן מזה שבוע ושבוע שאני לוקח טיפות לאוזן ומשחה למריחה על האזור. הדלקת הפסיקה לכאוב גם אם נוגעים בה והיא פשוט לא כואבת אך יש עדיין קצת נפיחות. הבעיה היא שבמקום לשים 3 טיפות ארבע פעמים ביום שמתי כל יום רק פעם אחת(אני טיפש חסר אחריות אני יודע),עכשיו רציתי לדעת אם יש צורך בלהמשיך לקחת עד הטיפות והמשחה עד שהנפיחות תעלם לגמרי או שלא כדאי ואם אני אקח בטעות יותר מהדרוש יגרם לי נזק(הכוונה היא האם נטילה מיותרת של טיפות אוזניים מסוג דזורן ומשחה מסוג פריגו אפלומצין יכולה לפגוע בי)?

לקריאה נוספת והעמקה

תשובה מאוחרת - אתה כבר יודע את התוצאה. בעקרון - רצוי טיפול כפי שהונחת אחרת יש מצב שהדלקת שלא חלפה - תחזור.

16/07/2014 | 13:25 | מאת: טל

אני בת 39 סובלת ממחיצה שבורה באף מילדות ובשנים האחרונות גם מבעיות מפרקיות בלסת. שמתי לב עם השנים אני מתקשה לנשום דרך האף במיוחד בלילה ונוצר מצב שאני נועלת את הלסת מתוך מאמץ נשימתי. א. האם יש קשר נכון בין השניים? ב. האם תיקון מחיצה באף יקל עליי וישחרר אותי מנעילת הלסת בלילה? ג. האם ניתן לבצע תיקון מחיצה באף ויישור האף (יש לי גבעה מציקה) באותו ניתוח? ד. איך אני בוחרת מנתח אף? מאיפה משיגה המלצות? מציינת שאני חברה במבי שלי. אשמח לתשובה מקיפה. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

א - לא ב - לא - ראי א ג - בעקרון כן - להתיעץ עם המנתח ד - לברר בסביבה הקרובה. ניתוחים אסטטיים אינם מבוצעים בדרך כלל דרך קופות החולים.

16/07/2014 | 10:42 | מאת: דינה

לאחרונה כל ריח גורם לי לגרוי באף והרגשת צריבה ובחילה רופא אאג נתן לי לורטדין לא עזר האם זה אלדגיה או בעיה במבנה בסיטי נתגלה עיבוי של הדופן אבל הרופא אמר שתקין אין לי נזלת אלרגית לעיתים קצת ליחה בגרון אולי זה דוקא כי האף יבש מדי מה עושים האם יש איזה טיפול לבעיה כזו זה ממש מטרד גדול וזה לא לריח מסוים אם כי יש ריחות יותר חזקים ויותר מטרידים תודה

לקריאה נוספת והעמקה

להתיעץ עם רופא האאג המטפל באם לדעתו יש יתרון בברור במרפאת ריח.

15/07/2014 | 11:49 | מאת: טטיאנה

שלום, לפני כמה זמן עברתי ניתוח ליישור המחיצה וכריתת כונכיות אף תחתונות, השאלה שלי היא על מהלך הניתוח עצמו: כזכור לי לקראת סוף הניתוח הרגשתי שנהיה לי ממש חם, אמרתי את זה לרופא המנתח והוא הוריד את מיתת הניתוחים כך שהראש שלי היה למטה והרגליים למעלה. מה בעצם קרה לי שם? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

סימנים של ירידה בלחץ הדם. ממליץ לשאול את מי שטיפל בך.

שלום לפני 5 ימים עברתי ניתוח לתיקון נקב מרכזי כלייתי תחתון גדול בעור התוף. מרגע סיום הניתוח ועד עכשיו חוש הטעם בחציו השמאלי של הלשון נפגע האם מדובר בתופעת לוואי מוכרת ? היות וזה נמשך כמה ימים האם מדובר בנזק בלתי הפיך?

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר שניפגע עצב מסויים (שמו - כורדה טימפני). בדרך כלל שיפור עד 6 חודשים. נא להאיר את תשומת לב המנתח/ת.

מזה שבוע סובלת מנפיחות ואודם וכאב בצד האחורי של אפרכסת ימין. רופא משפחה רשם משחה אנטיביוטית ומשחת קורטיזון ל-5 ימים. היום עברו 5 ימים ללא הקלה בסימפטומים. הכאב מקרין על הלסת והשיניים. האם יש צריך מומחה אף אזן גרון?

לקריאה נוספת והעמקה

אולי - בקרת רופא מטפל - ולפי הנחיתו לפנות לרופא אאג (באם לדעת הרופא המטפל יש בכך יתרון).

אני סובל מבעיה במחיצות האף ובקונכיות. נאמר לי על ידי מרפאות חוץ בבית חולים בלינסון כי אני צריך לעבור ניתוח. החלטתי ללכת על פרטי. אסותא ברמת החייל. האם יש אנשים שעברו ניתוחים דומים? תיקון מחיצות + קונכיות. ויש להם המלצות לגבי הרופא המנתח? ותוצאות הניתוח? אשמח לשמוע

13/07/2014 | 12:54 | מאת: דניאלה

בת 39, בריאה. אני סובלת כבר שבועיים מאזניים הנסתמות ומשתחררות לסירוגין (בשני הצדדים). אין ירידה בשמיעה ואין כאבים ולא סבלתי לאחרונה מדלקת אזניים/צינון, לא טסתי ולא צללתי. בדיקה של רופא אאג מלפני שבוע היתה תקינה ולא העלתה ממצאים (תופיות מאווררות, תקינות, אין רגישות בפרקי הלסת, מבחן rinne חיובי משני הצדדים ומבחן weber מרכזי). האם לחכות שיעבור לבד או שעליי לבצע בירורים נוספים? התחושה לא נעימה...

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לחכות עוד כשבוע - יש סיכוי שיחלוף. במידה ולא - שווה בדיקת אאג נוספת.

13/07/2014 | 11:36 | מאת: רבקה טובי

בוקר טוב!!!! בתחילה האזעקה ביום ששי איבדתי את הקול.. עד היום לא חזר לי הקול אני מתכתבת עם האנשים על מנת לתקשר. שאלה-כמה זמן עד שיחזור-איזה טיפול אפשר לקבל דואגת אודה לתשובתך המשך יום שקט

לקריאה נוספת והעמקה

מנוחה קולית - שתיקה - להמנע מלחישה ואין סיבה שלא יהיה שיפור במהרה.

12/07/2014 | 16:01 | מאת: מאיר

אני בן 67 ומאז שאני זוכר את עצמי תמיד יש לי נזלת עברתי כבר פעמים ניתוחים להסרת פולפים באף(אולי גם בסינוסים) נבדקתי פעמים לבדיקת אלרגיות ונמצא אלרגיה לברושים אולם אני סובל כל השנה מנזלת ללא קשר לפריחת הברושים אני מקבל תרסיס לאף באופן קבוע (אבאמיס) והנזלת ממשיכה. בעבר הומלץ לי להפסיק בשתית חלב הפסקתי הנזלת פחתה אולם עדיין קימת. מה לדעתכם עלי לעשות על מנת להפסיק את הנזלת

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול מתמיד במי מלח לאף - אומיס - בקרת שיגרתית על ידי ר אאג מטפל שניתח אותך. יעוץ רפואה משלימה בענין מזון בודאי שלא תזיק.

11/07/2014 | 18:27 | מאת: דויד שור

בחורף בעת הצתננות אף שלי נסתם לחלוטין. פניתי לרופא, הוא נתן לי טיפות, בהתחלה זה עזר אחר כך תופעה חזרה. רופא אחר אמר שיש לי פולופים ושלח אותי למנתח אא"ג. המנתח סירב לנתח כי פוליפים קטנים. אני לא יודע מה לעשות, בחורף בתוכו אף מה שהוא מתנפח וסותם לי אף לגמרי. אנא, לייעץ מי יכול לעזור.

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות ליעוץ אאג נוסף עם ה CT שבודאי ביצעת.

10/07/2014 | 20:05 | מאת: אריה

10/07/2014 | 19:53 | מאת: אריה

שלום רב עקב צרידות מיתמשכת נגשתי לרופא א.א.ג לבדיקה בשעת התור שנקבעה אחות א.א.ג המטפלת במיכשור לא הייתה, הרופא ניגש לחדר חיטוי הציוד לקחת אנדוסקופ וכשנעל את הדלת במפתח, החזיק בידו את האנדוסקופ,חבילת המפתחות שלו כולל שלט רכב וצרור מפתחות גדול, היתחככו חופשי בסיב האופטי של המכשיר, החלק שמוחדר לגוף ,צינורית אופטית באורך כ40 ס'מ בחדר הבדיקה הסמוך הוא מרח על זה משחה שחורה, כנראה מאלחש והחדיר לי את זה , מנחיר הף,עד לגרון למיתרי הקול. ושאלתי היא זו, , באם התחככו במכשיר המפתחות ,הרי אני מניח שהחלק הזה כבר לא היה סטרילי, האם [ בכל הכנות] עקב שהסיב התחכך בגוף זר, שאינו נקי, והוחדר ,עלול לעודד, עם הזמן היווצרות , או צמיחת פוליפים, או גידולי רירית או גידולי אף או סינוס כלשהם, היכן שהוא לאורך הדרך מהאף עד למיתרי הקול, ? בברכה

לקריאה נוספת והעמקה

ממש לא! ממש לא מדאיג. אין סיכוי להתהוות כל אותם ענינים שציינת כתוצאה מהבדיקה.

10/07/2014 | 16:40 | מאת: שלומית

שלום, אני בת 24 ומזה כמה שנים סובלת מאוד מדלקות שקדים כל כמה חודשים והוחלט שאני צריכה לעבור ניתוח להסרת השקדים. שאותו אני עתידה לעבור בחודש הבא. לפני בערך כחודשיים יש לי כאב מציק שאינו נעלם בגרון, תחושת מחנק, ואודם הסתכלתי וראיתי כי יש לי בלוע כתמים אדומים כהים ובהירים בולטים - הוספתי קישור לתמונה וכמו כן גם כמו בליטות שנראות כמו יבלות מתחת לאזור השקדים - אי אפשר לראותן בתמונה. במשך חודשיים אלה ראיתי שהכתמים האדומים שהתחילו רק בנקודות קטנות הלכו וגדלו וגם ה"יבלות" התרבו. זה נורמאלי? או צריך לבדוק? לתמונה- https://docs.google.com/file/d/0B2B0TklDASNDU18tbmhQY0puUEtlUjQxcTluSjBBNzNyY0Y0/edit תודה, שלומית

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לברר את מה שניראה כתקין עם רופאך שאמור לנתח אותך.

08/07/2014 | 22:55 | מאת: דורית

אשמח אם תוכל לכתוב לי שם של ספריי או משחה לאילחוש לפני זריקה בלשון לכריתת נגע. אודה על תשובתך בהקדם.

לקריאה נוספת והעמקה

ג'ל עזרקאין

08/07/2014 | 15:18 | מאת: דוד

שלום רב אני בן 32 כשנה פלוס אני סובל מבעיה של שיוי משקל והרגשה של טישטוש רב ללא תרופות . הרבה פעילויות נעלמו לי עם השנים כגון ריצה מכון כושר קל,עליה במעליות, כיפוף ראש או ריקודים , מוסיקה ועוד. היתי בקופת חולים עשו לי בדיקת דם מקיפות האירון היה נמוך אבל לא קישורו את זה למצב הCT מוח שעשו יצא מבחינה נורולוגית תקין תמיד סבלתי מכאבי אוזנים בפרט אוזן שמאל מדי פעם בשעות הבוקר האוזן בפנים קצת לחה יותר מאוזן ימין שהאף מתיבש בגלל מרכיב של אסטמה זה מחמיר לי את הטשטוש ושיוי המשקל וגם חום של השמש מחזק את זה ונותן לי תופעות לוואי כלליות כגון בחילות ובמצבים של הרגשה רעה בשיוי המשקל אז גם הקאות . השאלה שלי מבחינה מקצועית מצידך מה זה יוכל להיות הבעיה שיש לי איזה בדיקות דם או כול בדיקה היתה ממליץ לי ואיזה טיפול יכול להקל או לפתור את מה שאני עובר אבקש תשובה בהקדם אולי אתה תוכל לתת לי מענה שלא ניתן לי עדין תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי כל רעיון מידי. בעקרון לא נישמע שבעית השיווי משקל מקורה בתחום אאג. ממליץ ברור יסודי - ומאורגן - בדיקת אאג - נוירולוג ורופא המשפחה. אין קשר לממצאים בבדיקת דם.

07/07/2014 | 19:40 | מאת: דרור

המחיצות שלי עקומות כלפי צד שמאל, האם הניתוח גם מתקן את הנזק האסתטי שיש אצלי? או שהתיקון הוא יותר עמוק פנימה?

בדרך כלל נידרש ניתח שונה ונוסף לגבי תיקון קוסמטי.

07/07/2014 | 12:04 | מאת: אור

בגלל רעש שהיה בלילה החלטתי לשים בכל אוזן צמר גפן עם מים כדי להפחית את הרעש ולנסות לישון נרדמתי לכמה שעות ואז התעוררתי מהרעש אז החלטתי לקום כבר ולהתחיל תיום ב4 לפנות בוקר ניסיתי להוציא את הצמר גפן אבל הכנסתי אותו יותר פנימה שעכשיו אי אפשר לראות אותו בכלל וגם מה שמוזר שאני לא מרגיש תצמר גפן בכלל באוזן אז רציתי לשאול אם יש דרך להוציא את זה תודה

לסור לרופא ולודא שאכן יש גוף זר תקווע . חשוב להוציאו בהקדם!

06/07/2014 | 14:46 | מאת: גל

שלום יום שלילש עד חמישי הייתי מצונן יום שישי קמתי חצי פנים כאבים אם חצי ראש ומצד של הכאבים נחיר אחד נזלת מוגלתית בלי סוף והכאבים יחד אם החניכיים והלסת מתחת לעין מה לעשות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

באם עדין רלוונטי - נישמע כמו סינוןסיטיס ולפי תאור המוגלה סביר שיש יתרון לטיפול באנטיביוטיקה.

06/07/2014 | 09:19 | מאת: רותם

שלום, בשנה שעברה בעלי ואני היינו חולים במשך כל הקיץ עם סטרפטוקוקוס A, והסתבר שבננו שהיה אז בן כשנה נשא של החיידק והדביק אותנו. כולנו טופלנו באנטיביוטיקה והבראנו. השבוע כולנו שוב נמצאנו עם החיידק בגרון.. חשוב לציין שלבני אין תסמינים. לא ברור לנו כיצד הוא נדבק בחיידק שוב ושוב, ומה אפשר לעשות כפתרון לטווח ארוך? קיבלנו מרופא הילדים רפאפן ל-10 ימים, ולתת לו את האנטיביוטיקה פעמיים ביום זו משימה בלתי אפשרית.. נשמח לעזרה.. תודה, רותם

לקריאה נוספת והעמקה

אין אנטיביוטיקה יעילה וקונבנציונאלית רלונטית לענין המוצג הניטלה פעם ביום. יש אלטרנטיבה די בומבסטית בהזרקה. הוא כניראה לא נידבק אלא נשא. ממליץ לתכנן שוב טיפול משפחתי עם רופא המשפחה.

לקריאה נוספת והעמקה
04/07/2014 | 12:54 | מאת: א.ר

שלום רב, בן 64, כחודש סובל מסחרחורות קשות. התחושה היא שהכל סביבי מסתובב. קורה בעיקר כשאני בתנועה, קם מהמיטה, קם מישיבה, בהזזת הראש ואפילו במנוחה. בבדיקת רופא אף-אוזן-גרון לא נמצא ממצא וסטיבולרי, Dick Hallpike-Negative, Head Impulse test-negative, Post head shake nyastagmus-negative, ללא ניד ספונטני או תנוחתי. קיבלתי טיפול באגיסרק במשך 3 שבועות ללא הטבה. לחץ הדם תקין ומאוזן. אק"ג תקין. בדיקות דם תקינות גם כן. נוטל באופן קבוע לוסק, וסקייס, טרנקסל, מטפורמין. היום, רופאת המשפחה רשמה לי סטונרון. מה הסיבה לסחרחורות? איזה בדיקות ניתן לעשות עוד? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת נוירולוג.

02/07/2014 | 13:52 | מאת: מרדכי

שלום רב, אני גבר בן 58, בריא בדרך כלל. בחודשים האחרונים הופיע אצלי גוש בצוואר, קרוב לאמצע בצד שמאל. בעבר הרחוק (2001) היה לי משהו דומה שאובחן בזמנו כ- BRANCHIAL CYST. בבדיקת FNA שעשיתי אז ניקזו את הציסטה ומאז נעלמו עקבותיו. לא יודע אם מדובר באותה תופעה שוב. רופא המשפחה שלח אותי לאולטרא-סאונד ואלו הממצאים. אודה לך על חוות דעתך. US בלוטת המגן ורקמות רכות ========================= מידות הבלוטה: בגדר התקין האונה הימנית : העובי 17 מ"מ, הרוחב 17 מ"מ האונה השמאלית : העובי 20 מ"מ, הרוחב 16 מ"מ האיסת'מוס : העובי 2,9 מ"מ מירקם הבלוטה: הטרוגני קשר בולט במידות 6 * 4 * 7 מ"מ, באונה הימנית , בעל גבול חד, סדיר וואסקולרי במרכז ובשוליים המירקם: ציסטי סולידי היפו-אקוגני מעורב הסתיידויות: אין בנוסף, הודגם ממצא מסוייד בקוטר כ- 4 מ"מ מימין ובקוטר כ- 6 מ"מ משמאל. נוכחות קשרי לימפה: משני הצדדים מידות 14 מ"מ צורה: קישורית ליבה שומנית: כן וואסקולרי במרכז הסתיידויות: אין בלוטות פרוטיס ובלוטות הרוק התת לסתיות בגודל ומבנה תקינים. א.ס תירואיד/ בלוטות המגן/ התריס =============================== מעל בלוטת התריס משמאל הודגם ממצא ציסטי תת עורי בגודל 28 * 10 * 39 מ"מ, המכיל מספר רב של ממצאים אקוגניים זעירים, גבולותיו סדירים, אווסוקולרי. הממצא בין היתר יכול להתאים ל- BRANCHIAL CLEFT CYST , תואר בבדיקה קודמת משנת 2001. בתודה, מרדכי

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה מאתרת ומתארת מספר ממצאים בבלוטת הטירואיד (=מגן=תריס). אלו יצריכו ככל הניראה מעקב. כמו יש הדגמה של אותה "ציסטה" שנעלמה - זו בהחלט לא נעלמה ויש מקום לדיון על ניתוח.

02/07/2014 | 01:37 | מאת: אהוד

שלום, סבי עבר לפני מספר שנים טיפולי הקרנות. עקב ההקרנות נוצרו בצקות תמידיות בושט. בצקות אלו יצרו מעין כיס קטן שלעתים נתקע שם אוכל ועוד יותר גרוע- ליחה. הדבר פוגע באיכות החיים, כל פעם שנתקע אוכל או שיש מעט ליחה מתחיל רפלקס שיעול קשה. שאלתי היא: 1) האם הבעיה נפוצה ויש פתרון ידוע לבעיה זו, כיצד ניתן להקל עליו? (ניתוח לא בא בחשבון) 2) לפחות בעניין הליחה, מה ניתן לעשות. שמעתי שיש משאבות ליחה חשמליות (האם מומלץ?) אשמח לכל רעיון אפשרי. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ישנן בעיות - או תופעות לוואי לאחר קרינה לאזור המתואר. הביטוי להן הוא כל שציינת. ניתן להקל על ידי התאמה של מזון - טיפול תרופתי והנחיה של קלינאית תקשרת - כל הנ"ל מותנים כ מ ו ב ן בבדיקה מדוקדקת!

01/07/2014 | 14:10 | מאת: תת-רנית

בד"כ אני סובלת מתופעה של אלרגיות (לקרדית אבק הבית, צמחים שונים, פריחות ועוד...) שגורמות לנזלת קבועה ומכאן גם לירידה כללית בתיפקוד חוש הריח. לאחרונה, מזה כשבועיים, אני "מריחה" כל הזמן, אבל ממש כל הזמן, ריח של אבק או טחב או עשן או כמו ריח מפלט וכו'...סוג ה"ריח" משתנה מעת לעת, ממקום למקום אבל בודאות אחרים לא מריחים את זה. כלומר משהו נדפק אצלי ברצפטורים או במה שהמוח מפרש כריח אחר ממה שנמצא באמת באויר...? האם זה יכול העיד על בעיה יותר חמורה? האם בכל מקרה כדאי /נדרש להיבדק אצל רופא אא"ג?

לקריאה נוספת והעמקה

רצויה מאוד בדיקה. ברור בהתאמה לממצאים. אפשרי גם ברור במרפאת ריח - דר' שושן במרפאת חץ אאג בוולפסון.

29/06/2014 | 14:24 | מאת: דחוף מאוד

Aלום לך אתמול בשעה 16:00 פתאום ככה סתם ולפתע התחלתי לחוש כאילו יש לי אטימות באזניים, כאילו סתום לי באזניים, בשני הצדדים. זה מ תחושה כמו שיש משהו תקוע או כמו שמרגישים כשעולים על מטוס ויש לחץ באזניים. זה לא חלף ונלחצתי מאוד כי כל רעש נשמע לי מאוד לא נעים ואני שומעת את כל הסביבה כמו בבס מאוד חזק (מקווה שאתה מבין למה אני מתכוונת). נלחצתי מזה ולכן הלכתי למיון איכילוב ושם הרופא אמר שיש לי הרבה שעווה ושאב עם מכשיר את השעווה. מכשיר ששואב את השעווה, לא עשה לי שטיפה ולא שם טיפות. כשהוא סיים אמרתי לו שאני עדין מרגישה שיש לי סתימה באזניים והוא אמרשזה פסיכולוגי וכמה דקות יעבור.לצערי עד היום זה לא עבר ואני עדין חשה שהאזניים סתומות וזה מציק נורא. יש לציין שאין לי כאבים. שאלתי היא- מהזה יכול להיות? מדוע אני עדין חשה זאת? יכול להיות שהוא לא שאב את כל השעווה? יכולל יות שיש לי נוזלים באוזן? ואם כן אז אייך הוא לא ראה את זה כשהייתי אצלו? ובכלל מה יש לעשות כי אני מיואשת נורא תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

כניראה לא רלוונטי - אבל בעקרון יכול להיות פקק שעווה שניקויו פותר הבעיה.

28/06/2014 | 16:53 | מאת: אלעד

שלום, בן 30, בד"כ בריא. התרגלתי להשתמש באטמים באופן קבוע מידי לילה. האם יש בזה איזה נזק לטווח ארוך לרקמה או לתפקוד האוזן או איברים קשורים? תודה

לא

27/06/2014 | 14:09 | מאת: אריבי

התגלה לי פוליפ באף,רססתי פליקסונז כשלושה חודשים ולא עזר.הוצע לי ניתוח. האם יש פתרון אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

? - לא יודע. באם לפי הבדיקה - וממצאים ב CT יש מחלה ניכרת באף ובסינוסים יש בהחלט מקום ויתרון לניתוח.

דר צינמן היקר , יש לי שאלה שמטרידה אותי כבר זמן רב , בקצה העצם הבריח הימיני אצלי , ממש בקצה העצם הבריח שמסתיימת בבסיס הצוואר , מתחת לגרון , יש מעין בליטה יותר מורגשת כאילו דבוקה לעצם ... בבריח שמאל היא מסתיימת גם כן בבליטה אבל פחות שפיצית והקצה פחות חד, האם יש בקצה הבריח בלוטות לימפה שיכולות להדבק לקצה העצם וממש עליו ? או שהן בכלל מצויות מאחורי או מעל העצם הבריח ולא עליו ממש כחלק ממנו ? מדובר בגבר אשמח לתשובה בהקדם

מבלי לבדק אין ממש אפשרות לאבחן אלא לנחש - ישנה אפשרות שהממצא ממקור של העצם עצמה או מבלוטת לימפה או מספר הסברים אחרים. חשובה בדיקה כדי לכוון לאבחון.

שלום ד"ר אני בן שש עשרה וחצי ואני בתהליך דיאטה בזמן האחרון, אחרי שפני הרזו מעט הסבו את לבי למראה האף שלי ואחרי חקירה הענין התחיל להדאיג אותי גם ברמה האסתטית וגם ברמה הרפואית. הענין כזה, החלק התחתון של האף שלי כלומר, כל החלק מסיום העצם (החלקים שמעוצבים ע"י הסחוסים) נפוחים בצורה לא טבעית, יש מין כדור בקצה האף ועור הנחריים עבה ונפוח בהתאם לקצה האף, זה נראה כאילו הדביקו לי עוד כמה שכבות של אף בחלק התחתון (בתמונות ממש רואים את החלק תחתון כפול פי כמה וכאילו נופח באויר- זה לא נראה טבעי בשום צורה, רואים שמדובר בבעיה בעור). התסמינים נראים לי בדיוק כמו התסמינים של רינופימה (אף מורפע, אדמומיות. יש לי גם פצעי בגרות שלא אובחנו [האם הם אקנה או משהו אחר] עוד מגיל 12) אלה שאני בן שש עשרה ורינופימה שבאה בעקבות רוזציאה מגיעה בד"כ לא עלינו אחרי גיל השלושים, עם זאת אני משוכנע שמדובר במשהו בכיוון, אני כמעט בטוח עד כמה שאפשר להיות בלי לשאול או להיות בעצמי איש מקצוע, כי מדובר בהצטברות של בלוטות חלב סביב החלק התחתון של האף מה שגורם לו להפוך מופרע. מה הד"ר חושב על דברי ולאיזה רופא לפנות על מנת לאבחן את התופעה מעיניו של איש מקצוע?רוב תודות!

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ פניה ל 2 גורמים - רופא עור ופלסטיקאי.

23/06/2014 | 11:22 | מאת: תבורי פנינה

בבדיקת דם של STREPTOLYAIN O {ASLT AB H יצאה תשובה קטן מ100.מכיוון שהרופאה שלי בחופש אינני יודע אם יש לי את החיידק או לא. פנינה

זו היא בדיקה של נוגדנים בדם. משמעות שלה שלא "פגשת" סטרפטוקוקים בצורה משמעותית בחודשים האחרונים.

21/06/2014 | 12:03 | מאת: SHOSH

וקר טוב, אני בת 51 בדרך כלל בריאה . אתמול בבוקר בניקוי הגרון יצא לי רוק / לחיה אדומה ... ובמשך היום לא היה שום סימן לדם. היום בבוקר שוב יצא לי רוק / לחיה אדומה בניקוי הגרון... אני נזכרת כרגע... שבשני המקרים ערב לפי... האוכל האחרון שהכנסתי לפה הוא אבטיח מה הסיבה לך ? האם זה חמור? תודה מראש

אולי זה האבטיח?? ממליץ להבדק לשלול כל סיבה אחרת.

20/06/2014 | 12:03 | מאת: צילה

צהריים טובים, אני פונה לעזרה כי הטכנאי אולטרסאונד מאוד הלחיץ אותי במעמד הבדיקה הוא אמר בלוטת לימפה חשודה ובסוף בפענוח רשם ללא חשד.. כמו כן ציין "הסתיידות גסה" אודה לעזרתך בנושא להלן הממצאים אונה ימנית גדול ומרקם תקין קשרית היפואואית סולידית 8*9 מ"מ עם הסתיידות גסה בתוכה וזרימות קלושות בתוכה ללא זרימות ערות באונה. אונה שמאלית גדול ומרקם תקין ללא ממצא מוקדי ללא זרימות ערות ללא לימפואדנופטיה צווארית חשודה תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

יתכנו מספר אפשרויות כאשר סטטיסטית ככל הניראה מדובר בממצא שפיר ודי שכיח. חשוב הקונטקסט הקליני. ממליץ לחזור לרופא המפנה ולהתיעץ איתו.

17/06/2014 | 12:35 | מאת: אלעד

אשלום רב אני לקוי שמיעה אך מזה חמש שנים יש לי ירידה שמעתית הולכת וחוזרת אני לפעמיים שומע טוב ולפעמיים איפה לא הייתי נתתננו לי סטרואדים הייתי במחלקה האטנומית נאמר לי שזה פיסכולגי אבל לזה כבר התרגלתי מה קורה זה שלאחרונה החל גם דיבור מאונפף כל הקרובים שלי מעירים לי שמשתנה לי הקול הבעיה שזה הולך ובא אני מדבר תקין ביום יום שלי פשוט זה כאילו משתלט עליי קראתי שיש דבר כזה אי ספיקת חיך עכשיו מה עושים קבעתי תור לאף אוזן גרון האם יש פתרון עד שיגיע התור ? בברכה, אלעד ניסן

לקריאה נוספת והעמקה

אין תחליף לבדקה שרק לאחריה ניתן יהיה להתיחס למה יש ובהתאם לטפל.

15/06/2014 | 19:54 | מאת: hezi

שלום, בשנת 2002 עברתי ניתוח אסטתי ויישור מחיצות האף, מאז סובל מקשיי נשימה, בשנתיים האחורנות סובל משיעול יבש וכאבי ראש ונזלת תמידיים, בהתייעצות רופא א.א.ג נשלחתי לCT לפני ניתח יישור מחיצות, אשמח לדעור על סמך הCT המצורף: מחיצת האף סוטה במידה מינימלית לימין. רירית האף שמורה. קונכות האף מעט מעובות. אין עדות לקונכה בולוזה. הקומפלקסים האוסטיומיאטלים פתוחים. מערות הלסת : מימין שמורה. משמאל עם עיבוי רירית מינימלי. תאי האתמואיד שמורים. מערות המצח : מימין לא התפתחה. משמאל שמורה. מערות הספנואיד שמורות. הדפנות הגרמיים של כל מערות הפנים שמורים. לוע האף חופשי.

CT כמעט תקין. חשובה הקליניקה - חשוב לחזור לרופא - להבדק - ואז לשאול לעצתו בעקבות ה CT.

15/06/2014 | 12:19 | מאת: אילון

ביום-יומיים האחרונים יש לי כאבי גרון חזקים יחסית אותם קיבלתי מזוגתי שתחיה שקיבלה סימפטומים דומים. עשיתי בדיקה ביתית לסטרפטוקוקוס (עם ערכה מבית מרקחת) ולפי הבדיקה זה לא סטרפ. לאשתי עבר הכאב, אבל לקח כמה ימים טובים (4-5). האם יש טעם להגיע לבדיקת רופא או שבתכל'ס אם זה לא סטרפ, מניחים שזה וירוס ומחכים בסבלנות שזה יעבור?

לקריאה נוספת והעמקה

בודאי חיכית בסבלנות וההרגשה השתפרה. ולא - רצויה בדיקה.

12/06/2014 | 19:54 | מאת: אבי כהן

שלום יש לי חום מעל 8 ימים ביום השני לחום התיחלו השקדים להיות מוגלתיים והגרון מאוד כאב לקחתי אוגמנטין שלאחר יומיים הגרון ישתפר רק שהחום לא יורד בבדיקות דם נשללה מחלת הנשיקה ויש לציין שרק תפקודי הכבד גבוהים צילום ריאות גם תקין כיצד להמשיך במעקב? האם יש צורך בפניה למיון תודה אבי

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ פניה חוזרת לרופא מטפל דווקא .לחזור על בדיקות הדם כולל ספירת דם - תפקודי כבד וסרולוגיה למחלת הנשיקה .

לקריאה נוספת והעמקה