פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - גידולי ראש-צוואר
הפורום יעסוק במחלות דלקתיות, זיהומיות, גידוליות, חבלתיות, מולדות ושיקומיות של האוזן, האף והסינוסים, של הפה והלוע, הפנים, הגרון, בלוטות הרוק, בלוטת התריס ויותרת התריס.
1962 הודעות
1888 תשובות מומחה

מנהל פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

הפורום נסגר
16/03/2015 | 12:37 | מאת: חיים

שלום רב. כחודשיים יש לי כאבי גרון בבליעה בצד ימין והרגשה של נפיחות. רופא משפחה שלח אותי לבדיקות דם יצא תקין. רופא אף אוזן גרון שלח אותי לאולטרא סאונד ואלה הממצאים: אולטראסאונד בלוטת התריס: אונה ימנית עובי 22 מ"מ רוחב 17 מ"מ מרקמה אחיד. אונה שמאלית עובי 16 מ"מ רוחב 14 מ"מ מרקמה אחיד. אולטרסאונד רקמות רכות צוואריות: משני צידי הצוואר הודגמו מספר קשרי לימפה ,הגדול ביותר בתחנה מימין מגיע בציר אורך עד מ"מ.קשרי הלימפה הינם בעלי ליבה שומנית ווסקולריזציה מרכזית חזרתי לרופא אף אוזן גרון אחר והוא בקושי הסתכל על הממצאים אמר שזה כלום.עשה לי בדיקה בגרון אמר שאין בעיה במיתרי הקול ושאין לי כלום. מעיון ברשת ראיתי שקשרי הלימפה הללו יחסית גדולים. כדאי לבצע חוות דעת נוספת? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא ציינת את גדל בלוטות הלימפה....ניראה שהבדיקה תקינה ביחס לבלוטת התריס.

12/03/2015 | 14:20 | מאת: לילך

הבת שלי בת 19 סובלת כבר כמה שנים מאף סתום וקשיים בנשימה. בבדיקה שעשתה : אף משמאל היפרטרופיה משמעותית של קונכיה תחתונה, סטיה של מחיצת האף בחלקה האחורית לימין, לוע האף בבדיקה סיב אופטי תקין. המליצו לה על ניתוח : INFERIOR TURBINECTOMY + smr GK על מה מדובר האם זה ניתוח מסובך ? קראתי באינטרנט של 80% הניתוח לא עוזר ? היא מתלבטת אם בכלל לעשות אותו ? מה דעתך ??

לקריאה נוספת והעמקה

ניתוח מאוד מוצלח . תלוי מה המטרה. אם אכן יש חסימה אפית בשל סטית מחיצה וטורבינות חוסמות עם ביטוי של הפרעה נשימתית אפית - מאוד יעיל! מכיוון שהאף יהיה פתןח - הקול יהיה פחות חסום - פחות כמו של אדם מצונן. בהצלחה!

11/03/2015 | 00:45 | מאת: שיר

שלום כבר זמן מה שיש לי כל הזמן ליחה לפעמים בצבע שקוף לפעמים ירוק ואין נזלת חזקה אם כך ממה זה נובע ומה הטיפול היעיל לכך?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ להבדק.....

10/03/2015 | 19:20 | מאת: אא

שלום. מה עושים לאחר שהובחנה המחלה? למי הולכים לחוות דעת שנייה-לרופא אף אוזן גרון או לרופא אנדריקולוג?

לקריאה נוספת והעמקה

בעיני.... ברור שאלי (או כל רופא אאג ומנתח ראש וצוואר שעוסק בתחום).... זה בענין הטיפול הניתוחי. חשוב כמובן להיות בקשר ולהיות מטופל לאחר הניתוח בידי אנדוקרינולוג. בהצלחה!

שלום. לפני כחצי שנה הייתי אצל רופא אאג עקב כאב חד וממוקד וכואב מאוד עד קושי לבלוע אוכל (גם מוצק וגם נוזל) הוא הכניס לי צינור אופטי דרך האף אל האזור של הגרון הוא לא מצא שום דבר חריג והפנה אותי למיון וגם שם הכניסו לי צינור אופטי דרף האף אל אזור הגרון. הלכתי לעוד חוות דעת של רופאי אאג גרון כי לא מצאו מה מקור הכאב החד מתחת ללסת בצד ימין אז יצא שהכניסו לי ציור אופטי דרף האף מספר דיי רב של פעמים. באותו רגע שהכניסו לא היה לי שום כאב וכבר מספר חודשים את סובלת מדימום באף (קל עד בינוני) ומכאב קל בנחיר ימין למעלה בפנים. השאלה שלי יש סיכוי שהם פצעו אותי ועשו לי חור בתוך האף?? האם זו בדיקה מסוכנת? זה מרגיש לי כאילו האוויר חסום בנחיר ימין.. מקווה לתשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא. אין סיכוי שהרופא עשה לך חור באף.

היי אני בת 25, בריאה בדרכ. מזה כשתנתיים שהיה לי גיסטה תירוגלוסלית שגדל משמעותית במספר החודשים האחרונים. נאמר לי שהניתוח להוצאתה אינו דחוף ולכן נותחתי להוצאת הגיסטה רק כשגדלה לפני שלושה שבועות. בפתולוגיה לאחר הניתוח התגלה כי בתוך הגיסטה יש גידול פפילרי, לא ידוע לי הגודל אך הרופא טוען כי אינו גדול, גודל הגיסטה כ5.5 סמ. הרופא המטפל ממליץ על כריתה מלאה של בלוטת התריס וטיפול בדיו רדיואקטיבי. בנוסף בבדיקת בלוטת התריס היא תקינה מלבד קשרית של 7 מ"מ וגיסטה קטנה של 2.5 ממ. בלוטת לימפה תגובתית אחת של 21 ממ שנוקרה ונשלחה לבדיקה. אני פוה בשאלה האם זה הכרחי להוציא את בלוטת התריס, האם יש דרך שונה לטיפול?, והאם התוצאה שהתגלתה בפתלוגיה יכלה להתגלות לפני הניתוח בבדיקה אחרת?. לא נעשה לי סריקה כלשהי רק הדמייה על קולית

לקריאה נוספת והעמקה

ממצא יחסית נדיר. ישנן 2 גישות: האחת מעקב לגבי הטירואיד והצוואר . השניה התיחסות כעל כל סרטן פפילארי - להרחיק את כל תאי הטירואיד וכן או לא לתת יוד ראדיואקטיבי לאחר מכן. המטרה - אפשרות למעקב באמצעות מיפויים ובדיקות דם. זה לא מתאפשר מבלי לכרות את כל הבלוטה. אני בעד כריתה.

02/03/2015 | 13:53 | מאת: אלונה

שלום רב , מבקשת לדעת מב זה פיטריה בבסיס הלשון ? מה הטיפול ? והאם מסוכן? תודה מראש

לא מכיר פטריה מיוחדת לבסיס לשון. כל פטריה בחלל הפה או לוע מטופלות באמצעים תרופתיים מקומיים ככדורי מציצה או ג'ל. לעיתים גם בכדורים (בבליעה)נגד פטריות. ממליץ לתשאל את מי שאיבחן.

28/02/2015 | 00:23 | מאת: מירון

שלום, שנה לאחר ניתוח חזה. מיתר שמאל משותק. בבדיקה תזוזה מלאה אריטרונואידים. להבנתי, הדבר שולל פגיעה עצבית , ויתכן כי הנל נגרם מנקע עי הטובוס. האם הנקע ניתן לטיפול ניתוחי?

לקריאה נוספת והעמקה

סביר להניח שיש שיתוק מיתר בעקבות פגיעה עיצבית משום ניתוח החזה... אם יש קושי בנשימה או דיבור ניתן "לתקן" בחלק מהמקרים על ידי ניתוח בין שהענין הינו שיתוק מיתר או נקיעה של מפרק באריתנואיד. ממליץ פניה לרופא אאג שעוסק בלרינגולוגיה (ככה זה ניקרא) במסגרת מרפאת אאג בבי"ח.

לקריאה נוספת והעמקה
26/02/2015 | 12:31 | מאת: ליאור

היי בחודשיים האחרונים יש לי כאב גרון, בצד ימין בלבד, שבא והולך. הייתי אצל רופא אאג שבדק עם סיב אופטי ולא ראה כלום. במקביל בחודשיים האלה אני סובל מכאב בצוואר יותר נכון בחיבור שבין הצוואר לכתף בצד ימין (אני מתאמן בחדר כושר ) האם יכול להיות שהכאבים בגרון בצד ימין קשורים לכאב בצוואר באותו צד?

לקריאה נוספת והעמקה

אולי באם מקור הכאב בעמ"ש צווארי.

24/02/2015 | 16:18 | מאת: תמי

דר' שלום רב, עשיתי אולטרסאונד צוואר ובלוטת התריס ולהלן התוצאות: סונר בלוטת מגן: אונה ימנית בגודל 4X1.8X1.6 בגודל תקין. בחלק אמצעי קשר היפואקואי זעיר 0.3 ס"מ. בסמוך אליו קשר דומה נוסף 0.2 ס"מ. אונה שמאלית בגודל: 4X1.3X1.2 בגודל תקין. מרקם אחיד. איסטמוס תקין. אין סימני לחץ על הקנה, הקנה בקו האמצע. אין דחיקה של כלי הדם צווארים. סונר רקמות רכות של הצוואר: צד ימין: לא הודגמו בלוטות לימפה מוגדלות בשרשרת היוגולרית. תת לסתי מימין בלוטת לימפה 1.3 ס"מ עם שער שומני תקין. צד שמאל: הודגמה בלוטת לימפה בשרשרת היוגולרית 1.7 ס"מ עם שער שומני תקין. תת לסתי משמאל בלוטת לימפה ציסטה 0.7 ס"מ. קדמית לאפרכסת משמאל במיקום הנפיחות בלוטת לימפה קטנה 0.6 ס"מ עם שער שומני תקין, פרט לכך אין לראות גושים. בלוטות רוק תת לסתיות תקינות משני הצדדים. ברצוני לשאול מה אומר האולטרסאונד הזה? מה המשמעות של ההגדלה של בלוטות הלימפה? מה אני צריכה לעשות עכשיו? אני מאד דואגת. אשמח לתגובה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אינני יודע מה הקליניקה ומדוע בוצעה בדיקתך...הבדיקה לכשעצמה בגדר התקין.

24/02/2015 | 11:13 | מאת: בן 16.5

היי, יש לי בלוטת לימפה ספציפית בצוואר, טיפה מתחת לסנטר ואז קצת שמאלה, שכבר נפוחה מספר חודשים. לפני מספר חודשים עשיתי אולטרסאונד ואכן נמצא שהיא נפוחה, יחד עם בלוטות אחרות שנמצאו נפוחות אך בהן לא הבחנתי. מאז לא הרגשתי ירידה בנפיחות. ספירת הדם שרופאת הילדים שלחה אותי נמצאה תקינה. בלוטה סימטרית (מהצד הימני) מורגשת קטנה ותקינה בגודלה בעוד השמאלית שעליה אני מדבר נפוחה ומוגדלת. הבלוטה ניידת כשאני נוגע בה, כלומר היא זזה ימינה ושמאלה בהתאם למקום שעליו אני לוחץ עם האצבע. היא לא רכה במגע והיא נעשתה רגישה למגע. אני היפוכונדר ולכן אני מאוד חושש... האם קיים חשש למשהו מסכן חיים כמו לימפומה, חס וחלילה?

לקריאה נוספת והעמקה

שאלה תאורתית?? - אכן סביר סטיסטטית שמדובר בתגובה למחלה ויראלית. למה לא להבדק ולתשאל רופא לא וירטואלי ולהפיג חששותיך באמת?

23/02/2015 | 22:50 | מאת: נועה

שלום וברכה, זה כמה שנים שמידי פעם תוקפים אותי כאבי אזניים לתקופה ולא נמצא להם הסבר. עכשיו שוב. כל פעם רופא אאג שולח אותי לרופא פה ולסת ובחזרה ולא מוצאים הסבר. זה קורה בשתי האזניים לסירוגין. מה זה יכול להיות? מה כדאי לבדוק?

לקריאה נוספת והעמקה

כאב מיוחס לאוזניים לא בהכרח מעיד על בעיה באוזניים. באם לאחר בדיקת האוזניים - לוע - צוואר - גרון - אין ממצאים (הבדיקה על ידי רופא אאג) - וקיימת רגישות במישוש מפרקי הלסת יש לשאר שאכן זו הבעיה. הטיפול במפרקים אלו אכן הינה תחת מטרית רופא השיניים או כירורג פה ולסת.

23/02/2015 | 20:00 | מאת: ליזה

מודה על תשובתך מלפני מספר ימים. לאיזה רופא עלי לפנות? אציין כי בינתיים הייתי אצל א.א.ג. שהסתכל עם סיב אופטי ואמר שהכל תקין. כמו כן ביצעתי בדיקת שינה וגם היא תקינה. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

אינני יודע

שלום, אני אמורה לעבור ניתוח להוצאת הגידול בעוד כמה חודשים. הגידול לא קטן כ-3 ס"מ ומאוד קרוב לעצב הפנים עד כדי חשש לפגיעה בעצב עצמו. רציתי לשאול האם משתמשים ברובוט דה וינצ'י בניתוחים מסוג זה? האם כדאי לעבור את הניתוח אצל פרופסורית אא"ג מומחית לניתוחי ראש צוואר או שעדיף לבדוק אפשרות לגבי ניתוח ע"י דה וינצ'י? תודה מראש, פז

לקריאה נוספת והעמקה

אני סבור שהכתבת הנכונה הינה רופא או רופאת אאג שמומחים בניתוחי ראש וצוואר. אינני סבור שיש כעת יתרון לניתוח באמצעות רובוט. בהצלחה!

22/02/2015 | 14:43 | מאת: אילת

ד"ר צינמון שלום רב, אני בת 40 ועברתי ניתוח לכריתת שקדים לפני כ - 3 שבועות בשל אבני שקדים מהם סבלתי. היום בבוקר התעוררתי עם טעם מר בפה שלא עובר לאורך כל היום. האם ישנו קשר לכריתת השקדים שעברתי? והאם הטעם המר בפה מעיד על ריח רע מהפה? אני גם מרגישה כאילו משהו תקוע לי בגרון, האם אלו תחושות היגיוניות לאחר הניתוח? אודה לך מאוד על תשובותיך, בבברכה, אילת

לקריאה נוספת והעמקה

תכן הרגשה כזו ללא קשר לניתוח. כל אחד הנושם דרך הפה והרוק בפיו ולועו מתיבשים עשוי להרגיש תחושות כפי שאת מתארת. ממליץ פניה לרופא המנתח שטיפל באם הסימנים לא חולפים.

21/02/2015 | 18:39 | מאת: אחיק

שלום.לפני כ 4 חודשים התעוררת בלילה בעקבות סחרחורת.אובחנתי בביה"ח מאיר עם bppv והופניתי לפיזיוטרפיה וסטבולרית. עברתי טיפול אחד שבעקבותיו אכן חלה הקלה שאפשרה לי לחזור לתפקוד מלא,אך נותרה תחושה של "תחילת סחרחורת" בכל לילה לפני שנרדמתי. אתמול שוב היה התקף לילי של סחרחורת. האם שוב אני נדרש לחזור על הטיפול הקודם? האם ההתקפים צפויים לחזור בתדירות דומה ונגזר עלי לחיות עם התופעה? תודה ושבוע טוב

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט יתכן שזה חלק מ ה BPPV . אולם רצויה "הערכת מצב" נוספת על ידי בדיקת רופא אאג וברור לפני שניתן להמליץ על טיפול ל BPPV

17/02/2015 | 14:53 | מאת: קרן

שלום רב, אני בת 40 נשואה + 3. יש לי שוונומה וסטיבולרית בצד שמאל קרוב לגזע המוח. היא התגלתה לםפני כחצי שנה באם אר איי. הגודל שלה היה אז 0.5 ס"מ. שמיעה תקינה כולל באוזן שמאל. סובלת לאחרונה מסחרחורות. עשיתי בדיקת ENG ברמב"ם. תוצאות הבדיקה: תקינה עם הערה אחת: סיכום בדיקה תנוחתית: נרשם ניד לשמאל, במהירות נמוכה בתחום הנורמה. מה המשמעות של הערה הזאת? זה מסביר את הסחרחורות? זה קשור לגידול? אעשה אם אר איי בעוד כחודש. האם יש לך המלצות על בדיקות נוספות? תודה! קרן

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון השוואנומה יכולה להסביר את הסחרחרת.... בעת זו - ה MRI הינו כלי האבחנה וזה שנשתמש בו למעקב אחרי הגידול. איני סבור - שפרט לשיחה עם רופא האאג המטפל בך! - שיש יתרון בבדיקות נוספות (בדיקת שמיעה הלא ביצעת).

לקריאה נוספת והעמקה
16/02/2015 | 10:03 | מאת: דני

יש לי כאבים מטרידים בשני צידי הצוואר, בעיקר כואב לסובב את הראש לצדדים, הלכתי לאורטופד שבדק ואמר הכאבים הם לא אורטופדיים וקשור לשרירי הבליעה הוא משהו כזה, יש לי מחלת ריפלוקס ובקע סרעפתי, האם יכול להיות הגורם לכאבים בצידי הצוואר?

לקריאה נוספת והעמקה

התופעות ש REFLUX יכול להסבר אינן אלו שאתה מתאר.

13/02/2015 | 22:01 | מאת: ליזה

לאחרונה אני חווה תופעה מאוד מפחידה. במהלך שכיבה כאשר אני מנסה לנמנם מעט אני מרגישה תחושת מחנק ומיד אני קופצת בבהלה ומנסה לנשום. היום למשל זה קרה לי כארבעה פעמים ברבע שעה. הדבר מאוד מפחיד ומלחיץ אותי. אציין כי אני סובלת מריפלוקס ובקע משמעותיים אך אני מרגישה שזה דוןקא משהו בגרון. מה זה יכול להיות? תודה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

ה REFLUX יכול להסביר את התופעה בשל גירוי אזור הגרון. אולם בנוסף אפשרית נטיה לדום נשימתי חסימתי. רצוי לברר מול רופא שיכול גם לבדוק אותך.

03/02/2015 | 13:22 | מאת: דניאל

דוקטור שלום עברתי לפני 3 חודשים ניתוח מסטואידקטומיה עקב כולסטאטומה באוזן שמאל ובימין שמו לי צינורית אוורור עקב שקיעה של עור התוף בביקורת לפני שבוע הרופא אף אוזן בבדיקת אוטוסקופיה מציין שקיעה באטיק באוזן ימין האוזן עם הצינורית, האם עליי לחשוש מאפשרות לנקב או אפילו כולסטאטוטומה? מה עליי לעשות במצב זה? לציין שהמצב של אוזן שמאל בסדר גמור.

לקריאה נוספת והעמקה

להמשיך במעקב שאותו התווה הרופא אאג שניתח אותך. מטרת המעקב הינה בדיוק בשל השאלות שאתה מעלה.

03/02/2015 | 11:33 | מאת: דניאל

לפני כשבוע וחצי הרגשתי במישוש הצוואר שיש בלוטה מעט גדולה יותר מהשנייה , באותו השבוע היה לי גם פתע מוגלתי גדול על השפה שעוד מחלים , האם יש סיכוי שהבלוטה התנפחה בגללו ? כמו כן יש לי שן בינה שבוקעת האם גם יכול להיות סיבה להתנפחות לימפה ?? בתודה דניאל .

לקריאה נוספת והעמקה

תאורטית...כן

01/02/2015 | 18:23 | מאת: טל

לאחרונה ראיתי כי יש לי נקודה לבנה על שקד הלשון מתד שמאל, לא מפריע אבל מבהיל בכלל יש לי בליטות בבסיס הלשון מאחורה, האם זה מבנה?

בהחלט יכול להיות שכן - בלוטות הטעם.

01/02/2015 | 08:31 | מאת: איילת המודאגת מאוד

שלום רב בני בן 3.7 נוחר בשנתו וישן בצורה גרועה. בנוסף קם עייף ועקב כך כעוס ועצבני,לא שקט ונרבוזי מאוד..מצב זה ממש קשה עבורנו והייתי שמחה אם תוכלו לפענח את התוצאות של הצילום שעשינו לו לפני כמה ימים.. להלן התוצאות: תפיחות רקמות רכות בנזופרינקס אחורי עם היצרות בנתיבי אוויר.. אשמח לדעת מזה אומר..תודה

04/02/2015 | 15:13 | מאת: f

אין זה אומר דבר...צילום של שקד 3 מוגדל - ממצא שיכול להיות חשוב או שלא - כתלות בקליניקה ובבדיקה הגופנית. חשוב להבדק ולהתיעץ עם רופא אאג.

שלום רב, מזה 3 שבועות ,נפוחה אצלי בלוטת לימפה בצוואר 2X2.5, מתחת ללסת בצד שמאל.בעת האחרונה חשתי כאבים ודקירות בשני הצדדים.כאב שנמשך אל מאחורי עצם הבריח. תוצאות ה-CT צוואר עם הזרקת ח.נ.. שקיבלתי הן: קווים בפסגה הימנית- צלקות? הנמכת דיסקים C6/7,C5/6 הצרות ניורופורמינה משמאל בלוטת התריס הטרוגנית פרט לכך הבדיקה שלילית- אין לראות מחלת בלוטת הלימפה ושאלתי: מה פרוש בלוטת תריס הטרוגנית? מהי צרות ניורופורמינה? למה בכל אופן יש כאבים ובלוטת לימפה מוגדלת בצוואר? המון תודה,אשמח לתשובה (רק בעוד 4 ימים אראה רופא) רחל.

לקריאה נוספת והעמקה

לגבי בלוטת התריס - ה CT אינה בדיקה מצויינת . הממצאים לא משמעותיים. יש אפשרות ללמוד על הבלוטה ספציפית באופן טוב יותר באולטראסאונד. הפורמינות שמדובר בן אלו יצאות העצבים מעמוד השידרה. בהתיחס לתלונותיך - לפי ציטוטיך - אין כלל ממצאים חולניים... ממליץ מאוד לפות לרופא אאג בענין זה.

16/01/2015 | 22:25 | מאת: טלי

שלום בתי בת שש. בגיל שנתיים עברה ניתוח כפתורים + שקד שלישי בשל נחירות קשות. כעבור חודשיים הנחירות חזרו ונמשכות עד היום. עלתה דילמה האם לנתח כיום שוב. אולם נוכחתי לדעת שכאשר אני נותנת לה לפני השינה תרסיס של אלרין - היא ישנה שינה שקטה כמעט בלי נחירות. על סמך מידע זה א.א.ג הורה להחליף את האלרין בפליקסונז. לא ברורים לי כמה דברים: 1. מדוע עדיף פליקסונז על פני אלרין? 2. אם אלרין בכל זאת נותן פתרון מדוע לא להשתמש בו - הרי מי ערב לי שלאחר הניתוח הנוסף לא יחזרו שוב הנחירות? כמובן המחשבה על ניתוח מדכאת ופתרון תרופתי נראה לי יותר נעים וקל. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ להתייעץ ולשאול מי שמטפל שיטיב להסביר את שיקוליו... בעקרון אלרין מכווץ כלי הדם בריריות האף - עובד כמו אדרנלין וניתן לשמוש למספר ימים. הפליקסונאז הינו סטרואיד ששימוש בו מוריד גדש בריריות וניתן לשימוש לזמן רב יותר...באם ישנה הפרעה אנטומית או אלרגית - לברר בכיוון.

15/01/2015 | 20:53 | מאת: אור

שלום, אני בת 26 ולפני כ8 חודשים היו לי סחרחורות מאוד קשו שאבחנו כורטיגו. המצב הזה נמשך חודש שלם ובהדרגה נעלם אך מאז לא חזרתי לעצמי אני עייפה מאוד ומרגישה סחרחורות לפעמים במהלך היום. בנוסף מספר ימים לאחר שהסחרחורות הקשות הפסיקו התחלתי לשמוע ולהרגיש דופק באוזן שמאל, בעוצה ממש חזקה שלפעמים ממש מפריעה לשמוע. הייתי אצל רופאי אאג ואף עשיתי בדיקת mri שיצאה תקינה מחבד כך שהמוח הקטן ממקום נמוך אבל בגדר הנורמה. אני ממש מיואשת ולא יודעת למי לפנות לגבי הדופק החזק באוזן.. האם יש קשר בין הורטיגו לתופעה הזו ומה ניץן לעשות בנוסף?

לקריאה נוספת והעמקה

באם ה MRI תקין כפי שציינת יתכן ומקור ה"רעש" בזרימת הדם ולכן - אם מה שנישמע הינו הדופק של הלב -רצויה בדיקת אקו דופלר של הלב והעורקים הגדולים - והתיעצות עם רופא פנימאי לאחר מכן.

לקריאה נוספת והעמקה
07/01/2015 | 16:52 | מאת: נעה

היי, אני בת 20 חיילת. בחודש וחצי האחרון התגלתה לי מן בליטה בצוואר. הלכתי לרופא בצה"ל אשר אמר לי שזה לא משהו מסוכן, על ידי בדיקה פשוטה של מישוש המקום ובדיקת דם תקינה לחלוטין. ואמר לי להגיע אליו לאחר שבועיים אם הנפיחות אינה יורדת. הגעתי אליו שוב, הוא טען שזה עדיין בסדר, מכיוון שזה נראה לי חשוד שיש לי תכף קרוב לחודשיים את אותה "גולה" בבלוטת הלימפה השמאלית הלכתי לטרם שהפנו אותי ישירות למיון ששם הרופאה החליטה לעשות לי עוד בדיקות דם שגם הן יצאו תקינות ובנוסף, להביא לי אנטיביוטיקה לעשרה ימים, שלא עזרו כי הגולה עוד קיימת. אני אובדת עצות, זה לא נעלם לי. אני פוחדת שזה איזה איידס או מחלת מסוכנת אחרת. מה לעשות? מה זה לדעתך יכול להיות? אני היפוכונדרית אמיתית. אשמח לתשובה, תודה רבה וסופ"ש חמים.

לקריאה נוספת והעמקה

סביר להניח שאכן זו בלוטת לימפה תקינה. באם את מודאגת שוחחי עם רופא היחידה. ניתן לבדוק איידס בבדיקת דם. ניתן לבצע אולטראסאונד ולהתייעץ עם רופא אאג.

05/01/2015 | 15:39 | מאת: בן 28

בחודשים האחרונים כמה פעמים קרה לי תופעה מאוד מפחידה, משהו נסתם בגרון ואז אני לא מצליח לנשום, עם כל ניסיון נשימה במקום נשימה נוצר מתוך הגרון מין קול שמבחינת הצליל כמו של שיהוק ממש חזק, התופעה נמשכת כעשרים שלושים שניות עד שמשתחרר, זה יכול להיגרם אחרי גירוי מסוים לגרון, לדוגמא בטעות לבלוע מים במקלחת, אכילה של מרק בצל... אני מאובחן כבר שנה בבקע סרעפתי קטן שגורם לי לאי נוחות באזור הושט והסרעפת, גרפסים מרובים, האם לתופעת ההיחנקות יש קשר לבקע הסרעפתי, זאת תופעה מאוד מפחידה, מה צריך לעשות? אני מפחד שפעם הבאה זה לא ישתחרר בסוף...

לקריאה נוספת והעמקה

הכל יכול להיות מוסבר על רקע הבקש הסרעפתי ורפלוקס. ממליץ בדיקת רופא אאג על נמנת לאבחן ולשלול ממצאים אחרים.

02/01/2015 | 12:48 | מאת: ימית

שלום לפני חודש עשו לי צילום באף וגילו סינוזיטיס מיקבלרי בלחי הימנית טופלתי בזינט לשבוע התופעה של הכאב והנזלת הירוקה עברה ומאז נשארה לי נזלת שקופה לעיתים ירוקה חזרתי לאף אוזן גרון הוא נתן לי שוב טיפול בזינט המזלת הירוקה נעלמה אבל עדיים נשארה נזלת מרובה בעיקר בשעות הבוקר, אני מפחדת האם יש לי סימים לתסמונת ווגנר? אני צעירה בריאה בת 34

לקריאה נוספת והעמקה

לא.........למה ווגנר??? נדיר - יוצא דופן. מה שיש לך מתאים לסינוסיטיס רגילה.....

31/12/2014 | 09:10 | מאת: ליאת

שלום. בבדיקת א.א.ג הובחנה "כרסום עצם באוזן אחת ". הרופא ממליץ על ניתוח כפתורים חוזר . הילדה בת 7 . ישנה גם המלצה לנסות לשפר את המצב עם earpopper . האם אתה ממליץ לנסות את המכשיר earpopper ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי בהתמשכות המחלה ותסמיניה. לא הבנתי את כרסום העצם - זה לא ממצא תקין! - לברר עם הרופא מה הענין והמשמעות.

31/12/2014 | 04:33 | מאת: רועי

הגוש גדל אבל לא מהר, חצי ס''מ בשנה מ2 ל 2.5 ס''מ ומודגם היטב בUS עם גבולות ברורים אבל לא נראה לא בMRI ולא בCT. בFNA לפני שנה הוצאו רק תאי דם ושומן. הבעיה היא שירדתי 30 קילו בשנה האחרונה בפרק זמן לא ידוע ללא שום סיבה (גיליתי על כך רק לפני 4 חודשים בשקילה מקרית כי כולם העירו לי שרזיתי) ויש גם כאבים בשלד ובפרקים, חום מדי פעם, עייפות רבה ובלוטת לימפה מוגדלת עם קורטקס מעובה שגדלה לאיטה כבר לפחות חצי שנה מעל הגוש בדיוק. שללנו לימפומה בCT כל גופי(אין עוד בלוטות מוגדלות בגוף חוץ מימין ושמאל הלסת), אך האם אלה עלולים להיות סימנים לליפוסרקומה ויש סיבה לפנות לאא''ג שוב להמשך בירור? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אין תשובה ברורה לשאלתך. בעקרון אפשרי שה US מתאר גידול שומני שפיר חסר חשיבות. לא בהכרח בכלל ההקשר עם יתר תלונותיך. תפנה לרופא (לא באופן וירטאלי!) ובמידה ויש חשש תשקול ביופסיה או כריתת הנגע.

30/12/2014 | 17:51 | מאת: מירי

בדיקת ENG לאחר פנייה לניורלוג העלתה "חולשת מבוך ימין של 45%, מתאים ללקוי וסטיבורלי ממקור פריפרי בצד ימין". סחרחורות, בחילות, כאבי ראש ומיגרנות ללא כאבי ראש והקאות חמורות, המוןב עיות ניורלוגיות שהביאו לרופא. האם מה שתיארתי מסביר את הנ"ל? האם יכול להיות שזה קשור איכשהולטרשת (שטרם אובחנה), האם יש טיפול? האם זה יעבור? אציין שלפחות מבחוינת התסמינים, בין אם קשורים ובין אם לאו - התסמינים מאוד קשים. הסחרחורות תוקפות לעיתים קרובות וישנן אף בעיות קורדיאנציה (הולכת עקום פתאום). ישנן מספר בעיות נוספות אך אין לי מושג אם שווה לציין אותם בהקשר הזה. אשמח לדעת מה גורם להפרעה הזו ובעיקר אם יש לה טיפול.

לקריאה נוספת והעמקה

ממצאי הבדיקה מתאימים לפגיעה עיצבית באיבר שיווי המשקל מימין - מה שיכול להסביר חוסר שיווי משקל - בחיה לא כאב ראש בהכרח חשובה בדיקת אאג - נוירולוג ולשקול ביצוע MRI

לקריאה נוספת והעמקה
30/12/2014 | 15:45 | מאת: גיא

יש לי כתמים לבנים בשקדים, המשטח גרון יצא שלילי . התחושה כללית בסדר גמור חוץ מכאב גרון וקושי בבליעה מה זה יכול להיות? אולי המשטח גרון לא מדוייק וכן יש דלקת?

לקריאה נוספת והעמקה

1 - דלקת ויראלית 2 - אבני שקדים 3 - מראה נורמלי של השקדים למה לא להבדק?

לקריאה נוספת והעמקה
30/12/2014 | 00:27 | מאת: מאור

אתמול היו לי מטווחים (כל 3 חודשים), שמתי אטמי אוזניים והתחלתי לטווח . בזמן שאני טווח אני שם לב שאטם אחד נפל אבל המשכתי - ממש לפני סיום. איך שסיימתי בקושי שמעתי באוזן וכאילו שהיה לי לחץ .. אני שומע כבר כמעט טוב אבל עדיין יש לי כמו וואקום ולחץ. זה ייעלם או שזה יישאר ככה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא יודע??? באם תחושתך לא פגה בתוך 24-48 שעות כדאי לך להערך השמיעה על ידי ביצוע בדיקת שמיעה - לאחר בדיקת האוזניים על ידי רופא אאג.

קצת קשה לי להסביר את התופעה כי אני לא רופא. אבל אנסה - אמש אכלתי פיצוחים, וכנראה שלא בלעתי נכון וחתיכה קטנטנה במקום לרדת בלעיסה לקיבה כאילו עלתה נכנסה למערות האף ואני ממש מרגיש שמשהו סותם לי אותו בנחיר השמאלי, ומאז פתחתי נזלת, קשה לי לנשום אז נושם מהפה, ובעיקר, משהו קצת מציק. ניסיתי לאלץ עצמי לקנח את האף, לעשות אפצי...הכל מהכל, ושום דבר לא עזר. אני זוכר שלפני שנים זה קרה לי, ואז אחרי כמה ימים זה יצא לי באפצי טבעי וחזק. אבל אני חושש שזה מסוכן ואני לא רוצה לחכות שלא תפתח לי דלקת או זיהום באזור. שאלתי: לא בא לי בגלל דבר כה פעוט לעשות CT מערות הפנים וכו'... מה עושים, האם כדאי ללכת למיון, לרופא א.א.ג רגיל? האם סיב אופטי שרופא א.א.ג, שיש את זה במרפאתו, יכניס לי מהנחיר השמאלי עד לפתח הבליעה בגרון יכול לשחרר את זה - הגיוני לא? הבעיה שלרוב רופאי מכבי אין סיב אופטי במרפאתם:-( לא בא לי בגלל דבר כה פעוט לעשות CT מערות הפנים וכו'... אודה על תשובה בהקדם...

לקריאה נוספת והעמקה

ללכת לרופא אאג.

25/12/2014 | 04:46 | מאת: רועי

מה יהיו התסמינים שירמזו על היותו של גוש בצוואר (נמוש ומודגם היטב בUS עם גבולות חדים) כליפוסרקומה (האם ירידה במשקל, גדילה מסויימת לאורך זמן של הגוש, העדר גבולות ברורים, חום) ? האם גוש נמוש היטב של ליפוסרקומה ייראה בכלל בCT\MRI? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

גדילה מהירה - למשל. באם קיים חשש - ראוי לבצע ביופסיה או כריתת הממצא.

31/12/2014 | 04:30 | מאת: רועי

24/12/2014 | 23:12 | מאת: חנה

שלום רב, אני בת 64, חולת סכרת. לעתים קרובות מתעוררת באמצע הלילה ומרגישה גירוי בגרון. זה בא לידי ביטוי, ביריקת דם ברוק. ביצעתי צילום ריאות ו-CT של אף אוזן גרון והתשובה הייתה חיובית. אשמח למענה מצדך.

לקריאה נוספת והעמקה

לא כל כך הבנתי? יש דימום בגרון? - נא לפנות עם ה CT לרופא אאג לבדיקה גופנית.

31/12/2014 | 22:45 | מאת: חנה

שלום ד"ר, ביצעתי צילומי CT סינוס ו-CT חזה, ובנוסף בדיקת ליחה. התשובות נמצאו טובות. אתה ממליץ לי לעשות א.ק.ג? תודה מראש, חנה.

24/12/2014 | 21:21 | מאת: מישהי

שלום, אני בת 20+, עדיין אין תוצאה של משטח גרון שעשיתי אבל רוב הסיכויים שזה חיידק ואצטרך אנטיביוטיקה. הבעיה היא שאני לא מצליחה לבלוע כדורים. האם יש אנטיביוטיקה לדלקת גרון שבאה בצורה של סירופ? ואם לא, האם יהיה אפשר לרסק את הכדור ולהכניס לתוך כוס מים?

לקריאה נוספת והעמקה

בודאי! - סירופ אנטיביטיקה קיים - כמו לילדים!

24/12/2014 | 16:13 | מאת: לירן

האם טיפול באנטיביוטיקה מסוג רוקסו יעיל בטיפול בסינוסיטיס? הגרון והאזנים גם כואבות

לקריאה נוספת והעמקה

רק באלרגים לפניצילין!

24/12/2014 | 14:27 | מאת: רונית

אני סובלת מליחה ושיעול במשך 2 חודשים. תוצאת צילום החזה היא : איוורור הריאות תקין. עיבוי פריברונכיאלי קל. מה הפירוש? האם זה לא מוגזם להשתעל זמן רב כל כך? האם אני צריכה לעשות CT של החזה? מטופלת בלוסק עקב בקע בסרעפת. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לפנות לרופא מטפל ולרופא ראות ליעוץ.

24/12/2014 | 11:37 | מאת: חן

לי ילד בן 4 כמעט, הוא סובל קרוב לשנה וחצי משיעולים ,מתלונן על כאבי גרון ובטן ,חוסר תיאבון מוחלט , נזלות מנחירות חזקות בשינה,הקאות ההקאות מתבטאות כשהוא בולע רוק עם רפלקסים נראה כאילו יש לו המון ליחה והוא עומד להיחנק.בגן יש לו הפרעות קשב וריכוז עייף כל הזמן ,הייתי אצל רופא המשפחה במעקבים בהתחלה הוא נתן לי מרשם לאבאמיס תרסיס לאף אך לא היה שיפור. הייתי אצל רופא א.א.ג הוא בדק אותו ואמר שיש לו אדנואידים מוגדלים ושלח אותנו לצילום. בהפניה של הרופא כתוב - ממצאים בבדיקה- היפרטרופיה של קונכיות תחתונות אדנואידים מוגדלים. אבחנה משערת: RHINITIS VASOMOTOR - ADENOID HYPERTROPHY היסטריה רפואית-בעיות פעילות - RHINITIS ALLERGIC התשובה של הצילום תוצאות צילום נזופרינקס: התעבות רקמות רכת בדופן אחורי. עם הצילום חזרתי לרופא א.א.ג ששלח אותנו לשניידר יש לנו תור בקרוב. אך לפני התור היינו במקרה במיון בשניידר ורופא אאג ראה אותו ואמר שיש לו שקד שלישי וניתוח יכול לקחת שנה. בהמלצות בשחרר כתוב : מעבדת שינה וביקורת א.א.ג לאר מכן החלטה על צורך אדנואידקטומי. הרופא משפחה מסרב לתת הפניה למעבדת שינה, מדוע? עכשיו הבעיה שהרופא ילדים נותן לי כל מיני מרשמים וטוען שזה ימנע ניתוח ,הא מעדיף שהילד לא ינותח. ומסרב לתת לי הפניה למעבדת שינה,הוא אומר שלא כדאי לשגע את הילד. הוא נתן לי מרשם ל SINGULAIR FOR KIDDIED 4MG GRA 4MG אני ובעלי לא רוצים לעשות על הילד ניסיונות יותר, האם כדאי לקנות את המרשם? זה יעזור.? אני ובעלי סובלים המון כמעט ולא ישנים בלילות. הילד מקיא ללא סיבה הוא לא חולה. לפעמים מתלונן על כאבי גרון. היה לו פעם 1 דלקת באוזניים והוט טופל באנטיביוטיקה. האמת אני עובדת עצות אם צריך לנתח למה לא?אולי זה יעזור? בבקשה תעזור לנו אני לא רוצה להזניח את הילד מסכן סובל המון.. ואיפה אני משיגה הפניה למעבדת שינה?אם הרופא ילדים עקשן ולא נותן?:( סליחה על ההודעה הארוכה אני פשוט נואשת לעזרה. תבורך,יום טוב.

לקריאה נוספת והעמקה

למרות הדיווח הארוך - אינני יודע יותר מאשר הרופא שבדק את החולה (בנכם)...כניראה שיש אינדקציה לכריתת השקד השלישי - מעבדת השינה נעשית לברר היש דום נשימה משמעותי כאשר מתלבטים באם לכרות גם השקדים. יש לתשאל את הרופאים השונים שבדקו את ילדכם על מכלול הכוונות.

23/12/2014 | 21:09 | מאת: יוסי

שלום דר לפני 10 ימים התעוררתי עם ורטיגו קשה בטאיסטין עזר החל לחץ באוזנים וכאבי עורף וראש בלתי נסבלים לאחר מכן לחץ אקו באוזנים מבפנים ללא נזלת ללא שום שיעול. לפני 5 ימים חום אולם למחרת רופאת משפחה המליצה לקחת אנטיביוטיקה יומיים לפני הןפעת החום. לפני יומיים היחתי אצל אאג מומחה שבדק עם צינורית בפנים האף. כתב שאיןשום מצצאים !!! רופאת משפחה החליטה היום לעשות רנטגן מערות פנים ויש פלס אוויר עומד בחלק תחתון מקסלרי שמאלי וריריות בחלל הסינוסים! איך זה יכול להיות שהמומחה אאג לא ראה והאם זה מסביר את הכאבי ראש הקשים ולחץ מתחת לעינים וללחי הימיני? גם המליץ להפסיק אנטיביוטיקה ! מה לעשות המלצו למיון ?!

לקריאה נוספת והעמקה

יש לך סינוסיטיס - לפי תאורך - והטיפול הינו אנטיביוטי + תרופות להפגת הגדש והכאב.

שלום, לפני כ-4 חודשים התגלה אצלי גוש בכתף שמאל, קרוב לצוואר. בבדיקת סי טי ו mri הודגם תהליך אליפטי במרהו בקוטר 3.7 ס"מ במישור הצדיפנימי, 5.3 ס"מ במישור הקדמי אחורי ובגובה 5.5 ס"מ. התהליך בעל אותות הדומים לרקמת שומן בסדרת t1, בעל אותות בעוצמה גבוהה בסדרה t2 העובר האדרה לא הומוגנית לאחר הזרקת גדוליניום, אשר בתוכו מודגמים אזורים שאינם עוברים האדרה, העשויים להתאים לאזורים ציסטיים נקרוטיים. התהליך היה חשוד לסרקומה של הרכמות הרכות אך בביופסיה נמצא שהממצאים הנם של nodular fascitis.הומלץ על אתופן ל3 שבועות שלא שינה דבר. בביקורת האחרונה הרופא החליט על בדיקת mri נוספת בעוד חודשיים כדי לראות מה קורה עם הממצא, והשאיר את ההחלטה לגבי הניתוח לשיקול דעתי. אשמח מאוד אם תוכל להגיד לי מה אתה חושב שעליי לעשות... תודה מראש על ההתייחסות!!

לקריאה נוספת והעמקה

במידה וניתן ניראה - בעקרון - שכדאי לכרות הממצא. אולם לצורך כך צריך לבדק אותך!

23/12/2014 | 14:18 | מאת: אלון

לכ' הדר צינמאן. לאחרונה ( כ 4 חודשים) אני סובל מכאבי צוואר קצוניים. התוצאות של הרנטגן הם כדלקמן: עמדה סבירה של איישץ שנויים ניוונים עם היצרויות מרווחים בין גופי חוליות C7-C6 C5-C6 C5-C4 . מלווה באוסטאופיים קדמיים ואחוריים. שנויים דיסקופטיים. אין עידות לשבר. אבקשך לכוון אותי לאיזה רופא מומחה ספציפי (צאוור) ללכת ואיזה טיפולים?האים זה בתחום ההתמכחות שלך או אוטופדייה? בתודה מראש. אלון.

לקריאה נוספת והעמקה

אורטופדיה!

23/12/2014 | 18:45 | מאת: אלון

תודה רבה!

22/12/2014 | 23:36 | מאת: עפרה

איוורור הסינוסים תקין. קונכות נזליות מעט מעובות. שאלתי : האם הפענוח אומר שיש דלקת בסינוסים? אם כן מה הטיפול? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לא מצביע לכוון של סינוסיטיס

21/12/2014 | 18:30 | מאת: שלי

שלום רב, מזה כמה שבועות יש לי כמה מקרים מוזרים וישמעו אפילו מצחיקים. לצורך העניין, מקרה שקרה בתקופה האחרונה- בניפוח בלון, הרגשתי לשנייה תחושה כאילו אוויר נכנס לצוואר וללסת ומנפח לי אותם כתוצאה מכך נשמע רעש מוזר שהגיע מכיוון הלסת/רקה. בנוסף,אם אגע בנקודות מסוימות בצידי הגרון יש תחושה של קליק או תזוזה מוזרה של הגרון. יש לציין שיש לי בלוטה נפוחה מתחת לצוואר שלאחר בדיקה אצל רופא א.א.ג ככל הנראה התנפחה קלות בגלל אקנה(הגיוני?)- יש לציין שאין בעיות בליעה, אם כי יש כאב מזערי בהזזת הצוואר (שמגיע מהגרון).

לקריאה נוספת והעמקה

מה השאלה?? ממליץ בדיקת גופנית על ידי רופא אאג.

23/12/2014 | 18:43 | מאת: שלי

אכן לא הסברתי את עצמי טוב. הייתי כבר אצל רופא אאג שמישש את איזור הצוואר ואמר שככל הנראה יש בלוטה נפוחה מעט ורכה כתוצאה מאקנה- שאלתי הראשונה אם הדבר הגיוני שבגלל פצעונים על הפרצוף תתנפח בלוטת לימפה? שאלה שנייה היא מה יכולה להיות הסיבה לשמיעת רעשים בניפוח מרבי של הלחי הימנית ותזוזה מוזרה של הצוואר(הבלוטה?..) בעקבות כך.

21/12/2014 | 17:48 | מאת: ארז

שלום סובל מפטריה באוזן ניסיתי כבר כמה טיפולים ולא עוזר ! מה ניתן לעשות ?

לא לחטט - לא להרטיב - טיפול מתמשך - תחת הנחיית ובקרת אאג.

21/12/2014 | 14:07 | מאת: גלי

אתמול הרגשתי ששקד אחד גדול יותר מהשני וכשהסתכלתי ראיתי שהוא התנפח ככפול מגודלו הרגיל (יותר מדויק להגיד שכאילו צמח שקד נוסף מתחתיו), בנוסף יש עליו סימנים לבנים. אין לי כאב גרון או "הרגשה של לפני מחלה".מה זה יכול להיות? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

דלקת שקדים? - לפנות לבדיקה!

לקריאה נוספת והעמקה
19/12/2014 | 14:57 | מאת: רונית

שלום רב לפני חודשיים קבלתי ברונכיט קשה וסיבוך לסינוסיטיס.טופלתי בצפורל במשך שבוע אך זה לא עזר.קבלתי 20 כדורי זינט.הסינוסיטיס עבר אך נשארתי עם שעול עם מעט ליחה מלווה בצרידות בעיקר בשעות הבקר לאחר האוכל ובשעות הערב.כמוכן ללא קשר לשעול יש לי הרגשה של חנק שלא ברור מה מקורו.אבקש יעוץ מה לעשות כי זה מאד מפריע לי. בתודה מראש רונית

לקריאה נוספת והעמקה

ישנן מספר אפשרויות - למשל REFLUX מדוע לא פנית לבדיקת אף אוזן גרון?

19/12/2014 | 09:15 | מאת: דורית

דר' אודי שלום רב, שאלה בבקשה, חודש אני מצוננת ומקוררת נורא עם שיעול שקצת נעלם וכאבי גרון שדי חלפו יחסית, ניגשתי שוב לרופאה שלי ובאותו יום היה מחליף רופא מבוגר מאד שהחליט לפתע לבדוק אותי בגרון. ממש מתחת לסנטר צמוד לוושט הוא תפס לי עם 2 אצבעות את הבלוטה כדי לראות אם אין בצקת לא הבנתי את פשר הבדיקה? לאחר יום יומיים אני מרגישה מה שלא היה קודם שהבלוטות התנפחו (הוא לא רופא א.א.ג). מאד נבהלתי. האם יכול להיגרם נזק מתפיסה ומישוש חזק, כאילו הוא מוציא אותם החוצה. בדיקה מאד מוזרה שלא נתקלתי לעולם. אני חוששת שלא עשה לי נזק בבדיקה. תודה רבה לך , דורית

לקריאה נוספת והעמקה

ניראה שמדובר בבדיקה שיגרתית של בלוטת התריס... לא ניראה שניגרם כל נזק