פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - גידולי ראש-צוואר
הפורום יעסוק במחלות דלקתיות, זיהומיות, גידוליות, חבלתיות, מולדות ושיקומיות של האוזן, האף והסינוסים, של הפה והלוע, הפנים, הגרון, בלוטות הרוק, בלוטת התריס ויותרת התריס.
2066 הודעות
1888 תשובות מומחה

מנהל פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

הפורום נסגר
24/11/2014 | 10:10 | מאת: ליאור כהן

שלום, לבני בן התשע יש אפרכסת אדומה מאוד וחמימה של אוזן שמאל, אפרכסת ימין בצבע רגיל ואינה חמימה כלל. זו תופעה שקיימת כבר כשנה או יותר, וקיימת לאורך כל היום, כאשר יש שעות שלא ויש שעות שכן, הוא גם בבוקר יכול לקום עם אפרכסת אחת אדומה וחמימה והשניה לא למרות שהוא ישן דווקא על האפרכסת השניה. האפרכסת האדומה אינה כואבת לו אין לו חום, והוא שומע היטב באופן תקין. בבקשה הסבר לי מה יכול להיות מקור התופעה? הוא ילד קצת היפרי שמתאפיין בפעלתנות יתר. תודה ליאור.

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן ומדובר בהרחבה של כלי דם - בתגובה לגירוי - כמו הסמקה מקומית. חומר נוסף - J Headache Pain. 2013 Oct 4;14:83. doi: 10.1186/1129-2377-14-83. The red ear syndrome. Lambru G1, Miller S, Matharu MS. Author information Abstract Red Ear Syndrome (RES) is a very rare disorder, with approximately 100 published cases in the medical literature. Red ear (RE) episodes are characterised by unilateral or bilateral attacks of paroxysmal burning sensations and reddening of the external ear. The duration of these episodes ranges from a few seconds to several hours. The attacks occur with a frequency ranging from several a day to a few per year. Episodes can occur spontaneously or be triggered, most frequently by rubbing or touching the ear, heat or cold, chewing, brushing of the hair, neck movements or exertion. Early-onset idiopathic RES seems to be associated with migraine, whereas late-onset idiopathic forms have been reported in association with trigeminal autonomic cephalalgias (TACs). Secondary forms of RES occur with upper cervical spine disorders or temporo-mandibular joint dysfunction. RES is regarded refractory to medical treatments, although some migraine preventative treatments have shown moderate benefit mainly in patients with migraine-related attacks. The pathophysiology of RES is still unclear but several hypotheses involving peripheral or central nervous system mechanisms have been proposed.

22/11/2014 | 19:41 | מאת: נועם

שלום, כבר 4 ימים יש לי כאב בצד הימני של הגרון, לאחר שהסתכלתי ראיתי שיש לי כמו פצעון בגרון והיום כשהסתכלתי זה נראה לי כאילו זה התנפח טיפה. זה ממש מציק לי ורשה לי לבלוע. יש משהו לעשות או לחכות שזה יעבור? ניסיתי כדורי מציצה הם עוזרים ממש מעט וזה מחמיר, אני כבר מרגישה את הכאב גם כשאני מדברת תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בוקר טוב! באם יש החמרה - בקושי בבליעה או נשימה או חום - יש יתרון בפניה לרופא המשפחה.

22/11/2014 | 19:41 | מאת: נועם

שלום, כבר 4 ימים יש לי כאב בצד הימני של הגרון, לאחר שהסתכלתי ראיתי שיש לי כמו פצעון בגרון והיום כשהסתכלתי זה נראה לי כאילו זה התנפח טיפה. זה ממש מציק לי ורשה לי לבלוע. יש משהו לעשות או לחכות שזה יעבור? ניסיתי כדורי מציצה הם עוזרים ממש מעט וזה מחמיר, אני כבר מרגישה את הכאב גם כשאני מדברת תודה

19/11/2014 | 19:34 | מאת: גל27

לפני כחודש בערך התחילה לי דלקת בגרון הרופאה הביאה לי אנטיביוטיקה לעשרה ימים, הדלקת בגרון לוותה גם בבחילות ותחושות מוזרות, אפילו חשבתי שאני בהריון, בדקתי ושללתי את זה. האנטיביוטיקה העבירה את הכאבים לזמן מה וכשסיימתי את העשרה הימים הכאבים חזרו והמוגלה גברה.. עם הזמן הכאבים עברו אבל המוגלה עדיין קיימת (אתמול המוגלה הייתה מהולה בדם) ולפני שבוע הצטרפה לה גם מוגלה בעין שמאל, חיצונית לא רואים כלום אבל שאני מותחת את העין מטה מתגלות של כדוריות מוגלה ועין ממשש נפוחה ואדומה..האם יש קשר בין השלושה? הצטברות מוגלה במקומות שונים (ללא כאבים) ותחושות מוזרות בבטן??? סליחה על האורך ותודה רבה!!

לקריאה נוספת והעמקה

התאור לא ממש ברור... ממליץ להבדק על ידי רופא אאג- בשאלה של דלקת אוזניים (?) וסינוסיטיס.

לקריאה נוספת והעמקה
19/11/2014 | 17:47 | מאת: עידו

אני (בן 30, בריא בד"כ) עם חום גבוה שלא יורד כבר מעל לשבוע. כל הזמן באזור 39 וחצי, גם עם כדורים (מקסימום שניתן לקחת) לא יורד מתחת ל38, וגם לזמן מועט בלבד. חולשה כללית כאבי ראש וסחרחורת. יומיים לאחר הופעת החום התחילו כאבים באוזן ימין. הלכתי לרופא, אובחנה דלקת בשתי האוזניים, קיבלתי מוקסיפן למשך שבוע. לאחר 3 ללא שום שיפור הלכתי שוב לרופא, בדיקות יצאו תקינות, לא ראו דלקת באוזניים. כעת כבר עבר שבוע, עדיין עם חום גבוה שלא יורד, (אין כאבים נוספים) מה עושים??

לקריאה נוספת והעמקה

פונים שוב לרופא ומתיעצים. הסיפור שאתה מתאר לא מתאים לדלקת אוזן תיכונה רגילה.

18/11/2014 | 20:17 | מאת: אלינור

שלום, אני בת 33 , הייתי מקוררת מאוד 10 ימים והתחלתי לקבל טיפול נגד שיעול ביום ראשון האחרון, סירופ 3 פעמים ביום וכדור נגד שיעול עם קודאין. ביום שני התחיל לי כאבים באוזן שמאל, והיום האוזן בפנים מאוד אדומה נפוחה וכואבת. ושנגעתי בחלק העליון הפנימי של האוזן יש שם כמו פצעון בפנים. איזה טיפול ממולץ לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

היות מאובחנת על ידי בדיקת רופא - ולפי הממצאים לטפל. נישמע שי דלקת הדורשת טיפול.

לקריאה נוספת והעמקה
15/11/2014 | 23:01 | מאת: טל

שלוםאני בן 29 מעל שנה וחצי לדעתי יש לי כאב בשקד שמאל הוא מאוד גדול . לפעמים כוא ולפעמים בכלל לא, לפעמים מתנפח יותר ולפעמים מרגיש כאילו נעלם אבל לרוב מורגש בלי כאב והוא גדול יחסית. מה זה יכוללהיות

לפני כניסה לתאוריות - שווה להבדק ולקבל תשובה מעשית!

13/11/2014 | 09:41 | מאת: מיטל

שלום ד"R מזה כ 3 שנים סובלת מכאב לא מוסבר באוזן ימין. זה התחיל ככאב מאחורי האוזן בהתחלה סברו כי דלקת וכשזה לא עבר החליפו אנטיביוטיקה..ואז התחלתי לעשות בירור מקיף יותר.. צילום עמוד שדרה, בלטות התריס,בדיקות דם, אורטופד, א.א.ג ואף CT ראש עם חומר ניגודי. תודה לאל כל הבדיקות יצאו תקינות לחלוטין. רק שהכאב בא והולך, זה יכול להגיע למסםר ימים ואז להעלם לחודש..ואז לשוב ואז להעלם פעם זה ממש חזק, פעם זה חלש זה כאב שגם "זז" פעם מאחורי האוזן פעם בתוך האוזן מעיין לחץ אטום באוזן אני כל הזמן מסתובבת בתחושה של משהו קורה לי ולא עולים על זה..כשאין כאב אני מתפקדת כרגיל, וכשיש אני בן אדם אחר לגמרי...בדיכאון בחרדה מטורפת על כל תסמיניה ומחשבות שיש לי משהו...אני יגיד את זה...אני כל הזמן חושבת שיש לי גידול באזור האוזן/בתוך הראש....אחרת למה זה קיים? למה כואב? כבר אמרו לי מספר פעמים שזה פסיכוסומטי, שזה חרדה שהתיישבה..אני כבר אובדת עצות. מה עלי לעשות? לאן עלי לפנות?

לקריאה נוספת והעמקה

ניראה שעברת ברור מלא - שנימצא לדבריך תקין... אינני חושב שיש לי מה להוסיף באופן של שאילתא תאורטית.

13/11/2014 | 08:36 | מאת: 2

מה גורם לכאבים בגרון

לכל המעוניין שלום רב! עברתי לפני כשבוע ביום רביעי ה-5/11/14 - ניתוח לכריתת קונכיות עקב קוצר נשימה (כרוני), רציתי לדעת אם אני כבר אוכל רגיל ומתקלח רגיל - אם אני יכול לחזור כבר לעשן (למען האמת עם החדשות האחרונות מפלס העצבים שלי רק עולה)?

לקריאה נוספת והעמקה

עישון מעקב ומסבך הבראה - בנוסף גורם לבעיות נוספות בדרכי הנשימה - לכן מוטב לא לעשן כלל!

11/11/2014 | 10:56 | מאת: לי

שלום ד"ר, אני בת 28, כבר שנים מאז הילדות שאני סובלת משקדים מוגדלים ומחוררים, עם דלקות חוזרות ונשנות ותופעות של דום נשימה ונחירות בשינה. אני אמורה לעבור ניתוח להסרת השקדים ושקד שלישי ביום שישי הקרוב. לצערי, אתמול התחלתי לחוש צינון, הגרון כואב והאף מלא, אך לא היה חום. האם אפשרי לנתח במצב כזה? בתקווה שעד יום שישי ארגיש טוב יותר, או שיש לדחות את הניתוח? אני ממש לא רוצה לדחות זה כבר בלתי נסבל. אשמח לחוות דעתך, תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב! להבדק על ידי המנתח - באם מחלה פעילה - ראוי לדחות הניתוח...בהצלחה!

11/11/2014 | 08:31 | מאת: יעל

שלום. ביום שלישי שבוע שעבר עשיתי חיסון נגד שפעת. כיומיים אחר כך התחלתי להרגיש רע (צינון כבד, כאב גרון,שיעול, חולשה, כאבי ראש).כבר 5 ימים וזה לא עובר. האם זה הגיוני? הזהירו על יום יומיים של קצת חולשה..

לקריאה נוספת והעמקה

מתאים לשפעת של אחרי חיסון - ממליץ להתיעץ עם רופא משפחה באם יש התמשכות של סימפטומים.

09/11/2014 | 12:50 | מאת: מ

שלום... מאתמול בערב אני מרגישה תחושה של רוח באוזן שמאל לכמה שניות. היא מופיעה כל כמה שעות וכשאני מנסה לסתום את האוזן היא נעלמת. ממה זה נובע? כיצד ניתן לטפל?

אינני יודע מבלי לבדוק את אוזנייך... מצטער...

07/11/2014 | 18:12 | מאת: vik

היי לפני כשבוע וחצי הגעתי למיון עכב שבלעתי גף זר בארוחת הערב לדעתי זה היה חתיכת עץ או ענף אך לא בטוח אין לי מושג מה זה היה פשוט הרגשתי דקירות וכאבים עזים והרגשתי נוכחות שמשהו תקוע בגרון לאחר בדיקה של רופא א.א.ג עם סיב אופטי וצילום סיטי ללא נוזל או זריקה ולא מצאו כלום בבדיקה אך הרופא אמר שבעזרת האדרוסקוף הוא לא יכול לראות את הוושט הוא לא מגיע עד למקור הכאב שלי לאחר יומיים הגעתי עוד הפעם כי עדיין הרגשתי דקירות אך עם הקלה וגם לא צא כלום בעזרת הסיב אופטי לא ביצעו צילום סיטי נוסף עכשיו לאחר שבוע וחצי כבר אין לי דקירות אבל עדיין יש אזו הרגשה לא נוחה מאזור הגרון או הוושט האם כדאי לעשות בדיקה גסטרוסקפית? או שזה רק פצע?? אין לי חום הקאות או דקירות או קושי בבליעה האם הסיטי היה מראה חתיכת עץ א ענף בצילום? האם יכול להיות שיש לי או יגרם לי ניקוב במערכת העיקול עקב הגוף זר הזה? אני מציין שב90 אחוז מההרגשה של הנוכחות של הגוף זר בגרון עברה לי אך לא עד הסוף עדיין סליחה על החפירה אני קצת מודאג תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

? לא יודע. הממצאים הם תקינים - לפי שאתה מתאר. יש שיפור ניכר בהרגשה. אולי מוטב להמתין - אם התלונות חלפו ואין ממצאים - כניראה שאין בעיה.

05/11/2014 | 21:12 | מאת: סטודנטית548

שלום רב, ידיד שלי בגיל 40 התחיל להרגיש בשנתיים האחרונות ירידה בשמיעה והלך לבדיקת שמיעה. בדיקת השמיעה אכן הראתה ירידה משמעותית בשמיעה מאז הבדיקה האחרונה שבוצעה ב2008. יחד עם זאת הוא מרגיש תחושה שהאוזן סתומה . בשנים האחרונות סבל ממספר דלקות באוזן וטופל בטיפות אנטיביוטיות מרופא משפחה. סובל גם מבעיית אלרגיה וסקביאס (אם זה משמעותי). הרופא שהוא ניגש אליו אמר שהוא לא רואה דלקת ושתחושת האוזן הסתומה זה בגלל הירידה בשמיעה. אבל כרגע אין מה לטפל בזה אלא אם כן השמיעה תדרדר עוד... האם יש הסבר לירידה בשמיעה ? האם יש צורך ללכת לרופא נוסף ? האם ניתן להפסיק את תחושת האטימות באוזן ? (בשתי האוזניים יש ירידה בשמיעה רק באוזן האטומה יש יותר ירידה). תודה מראש על כל מידע ...

לקריאה נוספת והעמקה

לפי שאת מציינת - לא ניצפתה כל בעיה באוזן ויש בדיקת שמיעה המראה לקות שמיעה תחושתית עיצבית באוזניים + אוזן אחת גרועה מהשניה. זה בהחלט הסבר להרגשה שאת מתארת. בענין ברור נוסף או מעקב יש לפנות לרופא המטפל.

04/11/2014 | 14:07 | מאת: דניאלה

היי, תמיד לאחר צינון ממושך, אני סובלת מאטימות באוזן(כאילו אני בתוך בריכה...בצלילה). נלוווה לזה תחושת סחרור, אי שיווי משקל והרבה באסה!!! כן כן. הרופא אומר לי שזה סימפטום של ילדים ואני כבר הרבה מעבר לילדה. כמה זמן לוקח לנוזלים הארורים האלה להספג? ואין איזה תרופת פלא לייבוש? תודה (אני כבר חודש ושבוע עם התופעה ולא עושה רושם שזה רוצה להעלם)

לקריאה נוספת והעמקה

עיצה הכי טובה - להבדק אצל רופא אאג ולפי הממצאים - ON LINE - לקבל עיצה + טיפול! בהצלחה!

03/11/2014 | 23:12 | מאת: גינדי

שלום דוקטור. יש לי כמה שאלות אל האף שלי אני בן 30 יש לי בעית אף בעבר הרחוק אני שברתי את העצם של האף החיצונית יש לי קושי בנשימה מהאף כבר שנים ואלרגיה רהיניטיס מיקבל flixonas שעוזר לי קצת הרופא אף אוזן גרון אמר שיש לי שמה מחיצה קצת עקומה אבל לא ביגלל זה קשה לי לנשום הוא אמר שיש לי שמה אלרגיה והריריוות מיטנפחות וביגלל זה קשה לי לנשום ויש לי נזלת אלרגית האים יש תרופות יותר טובות מה flixonas ? והאים יש טיפולים חוץ מניתוח ? תודה מראוש.

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לעבור ברור אלרגיה ובהתאמה - טיפול. פליקסונאז או סטרונז או אוומיס - בסה"כ די דומה. ניתוח לתקון המבנה של דרכי האויר באף - אפשרי - לא יפתור את בעית האלרגיה...

03/11/2014 | 15:19 | מאת: ע

כבר למעלה משלושה ימים יש לי כאבי גרון קשים. כאשר הסתכלתי בעזרת פנס נראה היה שהגרון אדום ונפוח. יש לי נזלת ומעט קשיים בנשימה. זה כואב לי לבלוע ולדבר. אני מרגישה חולשה כללית בגוף והיו לי בעיות להירדם בלילה האחרון. יש לי גם מעט כאבי ראש והליחה שלי מכילה צבע חום. אני לוקחת קלגרון ודקסמול אבל לא נראה כאילו שזה עוזר. האם תוכל לאבחן את הבעיה ולהגיד לי איך אוכל להיפטר ממנה?

לקריאה נוספת והעמקה

דלקת בגרון בדיקת רופא במידה וזיהום חידקי - לשקול אנטיביוטיקה

לקריאה נוספת והעמקה
03/11/2014 | 10:47 | מאת: אילנה

עשיתי משטח אוזן והתקבלה התשובה הנל:FIRST ISOLATE ASPERGILLUS SP. אני לאחר שבוע אוגמנטין וזה לא עזר . עליי לציין שזאת אוזן דלקתית כרונית מהילדות כיום יש לי חור בעור התוף אז מה הטיפול המומלץ לבעיה אשמח לשמוע ממך.תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לשאוב האוזן לטפל בטיפות נגד פטריות לאוזן לא להרטיב לחזור על הניקוי מעקב צמוד ולאורך זמן זהוא

שלום לפני כ-3 שבועות הייתי חולה בשפעת מלווה בחום גבוה שעברה בעזרת תרופות מהרופא משפחה. מאז המחלה יש לי שיעול עם קצת ליחה (צהובה) שיעול טורדני בעיקר. היום במימוש בדרך המקרה גיליתי גוש קטן ממש מתחת ללסת שלא היה שם . מוטרדת מאוד מהנושא וכמובן ששפע המידע באינטרנט לא עוזר לי להיות רגועה יותר.תודה מראש על התגובה.

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט סביר שמדובר בבלוטת לימפה שגדילתה בשל המחלה שעברת באם לא חולף או מדאיג שווה להבדק!

31/10/2014 | 21:00 | מאת: דורון

בד"כ בריאה, לוקחת גלולות ופרוביוטיק מדי יום. יש לי מעי רגיז ואני שרה כפעם בשבוע. כל כמה חודשים כאב הגרוו חוזר ויש כאבים חזקים בעיקר בבליעה מה יש לעשות מעבר לתה לימון דבש וויטמין סי? תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

מעבר לכך המלצתי להבדק על ידי רופא. ישנן מספר אפשרויות לתופעה כולל דלקות REFLUX ןעוד.

31/10/2014 | 11:39 | מאת: ד

שלום בעקבות גוש בולט שהרגשתי מתחת לתנוך, נעשה לי אולטרסאונד שתשובתו- ממצא היפואקוגני בגול כ 15 מ"מ מעט וסקולרי. בביופסיה נמצא - חומר מזנכימליפיברילרי רבוקבוצות של תאים דוקטלים המתאים לPleomorphic adenoma. רופא המשפחה הפנה אותי ל אא"ג ולCT צוואר. כעת אני לומדת על הסכנות ב CT. האם באמת הוא חיוני? הפגישה עם האא"ג תהא רק עוד 3 שבועות והסיטי עוד יומיים... אשמח לעצה תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אין סכנה בביצוע ה CT . לפי התאור - מדובר בממצא שידרש לכרות אותו ולכן הדמיה הינה לעזר.

31/10/2014 | 09:50 | מאת: תמי

בת 46 מעשנת .לפני חודשיים הבחנתי באדמומיות מאחרי הענבל מעין רקמה לבנה ומסביבה הילה אדומה,היא נעלמה ושוב הופיעה השבוע בולטת יותר.!.נבדקתי ע"י רופא א.א.ג בעזרת סיב אופטי גמיש דרך האף. הוא קבע שזוהי רקמה לימפטית של שיירי אדנואידים .בגיל 10 הוציאו לי פוליפים ,שקדים ושמו לי כפתורים. אך סובלת מנוזלים באוזניים ללא דלקות .רק התעסקות עם קיסמים כל יום. כשנה וחצי טנטון באוזן השמאלית. שאלתי,האם רקמה זו יכולה להפוך לממאירה? מדוע היא בולטת? האם כדאי לקחת ביופסיה מרקמה זו?

לקריאה נוספת והעמקה

ניראה ששאלות אלו מטרידות אותך... לא ניתן להשיב בצורה אחראית או הגיונית מבלי בדיקה. ממליץ בדיקת רופא אאג + לתשאל לאחר מכן את הבודק.

30/10/2014 | 13:46 | מאת: הילה

דר שלום רב, בת 3 לאחר ניתוח טבעת וסקולארית לפני חצי שנה. בבדיקת אאג תנועתיות המיתר השמאלי מוגבלת. ביקורת עוד חצי שנה. לפי ניסיונכם, האם יש סיכוי להבראת המיתר למרות שחלפו כבר 6 חודשים מהניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון כן. אם כי בדרך כלל בפגיעה זמנית היא חוזרת בערך בטווח המתואר. כמובן שבכדי לדעת יש הכרח לבצע בדיקה נוספת.

30/10/2014 | 11:00 | מאת: חמודי

האם שואבים נוזלים מאוזן של ילד באמצעות מכשיר?

לקריאה נוספת והעמקה

כן.

25/10/2014 | 16:32 | מאת: אורן

אני בן 65. לפני יומיים חשתי בבוקר בירידה פתאומית בשמיעה באוזן ימין. לאחר 3-4 שעות השמיעה חזרה לרמה הקודמת. בבדיקת שמיעה אובחנה באוזן ימין ירידה של 15dB בתדרים 3000, 4000, 8000 הרץ, וירידה של 10dB בתדרים 2000, 6000 הרץ - בהולכת אוויר (ac) בהשוואה לבדיקה מלפני 4 שנים. לאור השיפור בשמיעה כעבור כמה שעות הוחלט לא להתחיל טיפול בפרדניזון ולחזור על בדיקת השמיעה. האם נדרש בירור נוירולוגי כלשהו או בדיקה נוספת? (MRI או אחרת?)

לקריאה נוספת והעמקה

לשקול המשך ברור ב MRI לפי ממצאי בדיקת השמיעה וביצוע בדיקת BERA.

לקריאה נוספת והעמקה
24/10/2014 | 12:37 | מאת: רוני

ודבר חשוב שלא ציינתי בשאלה מאתמול הוא, שהיה מצב בשלב שבו הוצמד המתמר לגרון,הוצמד בלחץ בהפעלת כוח, לתוך השקע בגרון שמתחת לגרגורת, למשך כרבע דקה, באיזור שבו בלוטת התריס, חשתי שאני נחנק, לאחר מכן הופיעה לי תחושה שכאילו משהו תקוע לי שם, כאילו בלעתי כפית או עצם זר, תחושת מעיכה, חשתי שאני מיתקשה לנשום דרך האף וחייב לנשום בפה פתוח וגם זה עם אי נוחות היום לאחר הבדיקה אני עדיין חש כך האם בלחיצה חזקה על המקום הזה אפשר למעוך או להזיק לקנה נשימה? לוושט? לא הרגשתי כך בעבר , ופשוט אני חושש ומודאג תודה

אין כל השפעה מזיקה של ה אקו (אולטראסאונד) על בלטות התריס או הפאראטירואיד.

23/10/2014 | 19:40 | מאת: רוני

בן 57, עם MVP עברתי בדיקת ביקורת אקו לב, שלגביה יש לי מספר שאלות שאשמח לקבל עליהן תשובות בחלק האחרון של הבדיקה לאחר שהבודקת עברה עם המתמר על החזה ו הבטן, היא היצמידה אותו לשקע בצוואר, שמתחת לגרון , השקע במרכז שמתחת לגרגורת, ולחצה למשך כרבע דקה, זכור לי שבבדיקות אקו קודמות לא נגעו באיזור הגרון, מהי הסיבה, ומה ניבדק באיזור הגרון? עד כמה שאני מבין באנטומיה במקום זה נימצאת בלוטת התריס , מהו ההיגיון שמאחורי הצמדת המכשיר באיזור זה? האם האנרגיה של המתמר , שאינני יודע מה עוצמתה , [כאחת שחודרת דרך הצלעות אז כנראה שהיא לא חלשה ] האם היא עשויה להשפיע בצורה כלשהיא על בלוטת התריס והפארא תירואיד? ואם כן, איך? תודה

22/10/2014 | 19:00 | מאת: יפתח

שלום , בן 15 בדרך כלל בריא לפני כ חודש התחיל נפיחות באחד מהשקדים. (שקד אחד נפוח בצד שמאל). הנפיחות לא עוברת בהתחלה הייתה תחושה של חולי קל ללא חום אך תחושה זה עברה אך השקד עדיין נפוח. עשיתי בדיקות דם הכול תקין , משטח גרון הכול תקין ובנוסף גם בדיקות דם על רקע של חשש ל סקרפטוקוק שגם היו תקינות. לפני כ8 חודשים חליתי במחלת הנשיקה (אם יש בין המקרים קשר). הדבר לא עובר ומעיק עלי ועל הגרון.

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ שתבדק פיזית עח ידי רופא אף אוזן וגרון. תשתף אותו/אותה - לאחר הבדיקה בלבטיך.

20/10/2014 | 15:11 | מאת: גלית

שלום , לבני (בן 20), היתה פריחה במרפק והועלה חשד כי מדובר בפסוריאזיס . נושא זה נמצא כרגע בבירור, והוא טופל במשחה סטרואידית שהביאה להקלה, והוא עובר כרגע בעניין זה בדיקות שונות . לפני זמן מה האוזן (הפנימית) שלו החלה לגרד לו מאוד, (למרות ששנים בעבר הוא סבל מגרד), וחשבנו שאולי מדובר בפסוריאזיס באוזן . באזור האפרכסת ופתח האוזן לא רואים דבר . אתמול היינו אצל רופא שאמר שהגרד אינו פסוריאזיס, אלא אולי מדובר באלרגיה . השאלה העיקרית שלי האם רופא א.א.ג יכול לאבחן בוודאות מהסתכלות אם מדובר בפסוריאזיס או לא ? האם לפסוריאזיס בתוך האוזן יש צורה מיוחדת על עור האוזן , אשר אופיינית למחלה זאת ? איך אפשר לשלול או לוודא במה מדובר ? תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

אכן קיימת פסוריאזיס גם עם ביטוי עורי באוזן החיצונית. הטיפול הינו בסטרואידים במשחה מקומית או בתכשירים דומים (דיפרוסאליק למשל). רצויה בדיקת אאג. אפשרי תמיד לשלב גם חו"ד של רופא עור.

17/10/2014 | 23:59 | מאת: מירי

שלום רב אני בת 45 ואף פעם לא ירד לי דם מהאף אתמול ישבתי בחוץ בגינה ופתאום יצא לי מהאף מלא דם התחיל לנזול הרמתי את הראש והתחיל לרדת לגרון המון דם אחרי 10 דקות הפסיק ברצוני לשאול האם אני צריכה ללכת לרופא בשביל זה שיסתכל או שלא צריך ? ולמה פתאום ירד לי בזרם דם מהאף ? מה זה יכול להיות ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם הדימום ממשיך - נא לפנות לרופא. דימום אפי שכיח. ישנן סיבות שונות שרובן בשל פקיעת כלי דם על רקע - יובש - מאמץ - אספירין - גיל ועוד.

לקריאה נוספת והעמקה
16/10/2014 | 13:13 | מאת: יוסי

שלום, אני מתקשה לנשום מהאף כבר כשנה, לסירוגין. תמיד יש לי נזלת ירוקה סמיכה מאוד עד יבשה באף עם ריח רע שמצטברת וכמעט סותמת את האף. מה הסיבה לכך ומה הטיפול? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

חשובה מאוד בדיקת אאג פשוטה טרם מענה.

14/10/2014 | 08:04 | מאת: לירון

שלום, אשמח לקבל הבהרה לתוצאות us שמדאיגות אותי מאוד בעקבות גוש בצוואר הנמצא שם כמה שנים- הודגם תהליך היפואקוגני ולא הומוגני בגודל כ 1.0*2.2 סמ עם וסקולריזציה מרכזית עשירה, מרקם שומני, גבולות לובולריים. בסמוך לתהליך הנל הודגמו תהליכים דומים, יותר קטנים, עם מרקם דלקתי. הממצאים יכולים להתאים לבלוטות לימפה מוגדלות. גיל 19, היסטוריה משפחתית בריאה יחסית

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לבצע דיקור במחט עדינה FNA (- מעין ביופסיה) על מנת ללמוד על טיבו של הממצא.

20/10/2014 | 00:01 | מאת: לירון

מעין ביופסיה מצביעה על כך שקיימת סבירות לגוש סרטני? האם ניתן להבין כך ממצאי הבדיקה? או שבדיקת האולטראסאונד אינה מספיקה בכדי לאושש או לשלול חשד שכזה?

13/10/2014 | 13:46 | מאת: שיר

כבר למעלה מחודשיים שאני מרגישה לחץ בעצם האף ובצדדים עם תחושה מוזרה באזור הלחי מתחת לעין והלסת בצד שמאל. בבדיקה אז רופא אף אוזן וגרון של רינוסקופיה נמצא חשש לפוליפ כרוביתי באזור הכואנה. נשלחתי לבדיקת CT. לפני כחודש וחצי עשיתי בדיקת MRI מוח עם הזרקת גדוליניום בגלל בעיה אחרת שלא קשורה לבעייה הנוכחית, האם הMRI יכול להועיל גם במקרה הזה או שעליי לעשות את הCT כי הוא מראה את האיזור בצורה שונה? אני שוללת כדי להימנע מקרינה. נאמר לי שיש אפשרות להקטין את הפוליפ ע"י תרסיס עם סטרואידים, מה התופעות לוואי? בתודה וחג שמח, שיר

לקריאה נוספת והעמקה

הכי טוב? - לקחת את ה MRI לרופא האאג של ונהל איתו שיחה לאחר שיעין בבדיקה.

לקריאה נוספת והעמקה
12/10/2014 | 22:34 | מאת: רויטל

שלום, כבר חודשיים אני סובלת מכאב גרון לא מוסבר, תחושת חנק וחוסר נעימות ותחושה של ליחה בגרון הגורמת לכחכוח. הייתי אצל רופאת א.א.ג והיא בדקה אותי עם מראה ואמרה לי שהיא רואה סימני ריפלוקס בין אריטנואידים עם פכידרמיה. היא נתנה לי כדורי MEXIUM לקחת פעם ביום. עברו 5 ימים ואני לא ממש מרגישה הקלה. אני חושבת ללכת לעשות אולטרסאונד צוואר על מנת לשלול בעיות אחרות. האם לוקח זמן לכדורים אלו לעזור ? אני די בלחץ מהמצב ומפחדת שיש פה משהו יותר רציני כי כמו כן קראתי שעל מנת לאבחן ריפלוקס צריך לעשות בדיקה מעמיקה יותר. תודה מראש !

לקריאה נוספת והעמקה

REFLUX הינה תופעה של מערכת עיכול עליונה. יש לחומצה העולה לושט השפעה על הגרון. הטיפול הוא לאורך זמן של שבועות וחודשים + שינויים בהרגלי חיים. ממליץ לעשות ברור גסטרואנטרולוגי.

12/10/2014 | 19:23 | מאת: מירב

שלום, אני בת 28, בחמישי האחרון קמתי עם כאבים עזים באוזן שמאל, מלווה בטנטון ואטימות לאחר בירור מול אף אוזן גרון אובחן דלקת אוזן חריפה. היום ביצעתי בדיקת שמיעה כדי לשלול סאדן דפנס, והתגלה בבדיקה שיש ירידה מעורבת באוזן שמאל קלה עד בינונית, (הבון יורד עד 25db) בתדרים הגבוהים. מיד הלכתי לאאג נוסף, שאבחן מרינגיסטיס בולוס (שטפי דפ בעור התוף וגבשושית) עם סדן קל, ובנוסף ביצע לי נקב בעור התוף לשאוב את הנוזלים. הטיפול התרופתי שלי כעת הינו סטרואידים (40מיליגרם) , אוגמנטין, קלרינס, ועוד כדור להגנה על הקיבה. השאלות שלי הן: 1. האם קבלת הסטרואידים בשלב זה (3 ימים מהאירוע) עדיין יכול להיות אפקטיבי? 2. באבחנה שכזאת מה בדכ הפרוגנוזה, האם השמיעה תשתפר? הולכתית יודעת שכן, השאלה לגבי הבון האם יחזור לשמיעה תקינה? 3. האם לקיחת סטרואידים לתקופה של 10 ימים יכולה לגרום להשמנה? אני קצת בלחץ מהנזק העצבי.. ואני מנסה להבין האם זה יכול להסתדר, ושלא נגרם לי נזק בלתי הפיך בגלל שמקבלת סטרואידים רק עכשיו ולא תוך 48 שעות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תופעה שכיחה. בדרך כלל ללא סיבוכים. באם לא מסתדר - נא לפנות שוב לרופא. ניתן גם לבדק שאין בעיה של נזק עיצבי בבדיקה פשוטה.

שלום ד"ר אודי! אני בת 39.יש קוליטיס ברקע כרגע ברגיעה. אני לוקחת באופן קבוע ויטמין B12 וברזל בשל אנמיה. לפני כשלושה שבועות סבלתי במשך כשלושה ימים מסחרחורות בחילות צלצולים באוזניים וכאב באוזן שמאלית. הלכתי לרופא והוא אמר שהאוזן נראית בסדר גמור. מאז חלפו הסחרחורות כאבי הראש והצלצולים, אבל נשארו כאבי האוזן השמאלית והכאב ממש מתעצם בעיקר בשעות הלילה ברמת כאב שמאלצת אותי לקחת משכך כאבים ולעיתים אף מעירה אותי מהשינה בכאב. אני מציינת שלפני חודש וחצי עברתי 2 ניתוחי חניכיים אחד ברבע ימני תחתון והשני ברבע שמאלי תחתון- לא יודעת אם יש קשר אבל זה נתון שחשוב לי לעדכן. חשוב לי לציין שלעיתים כשאני אוכלת הרבה אני מרגישה תחושת שובע שגורמת לי לסחרחורת ורק לאחר הקאה היא עוברת.(BMI 21) יש לציין שבערך פעם בשנה תוקפת אותי תקופה של יומיים שלושה שבהם אני מרגישה סחרחורות בחילות צלצולים באוזניים וזה עובר. האמת שאני חוששת לגשת לרופא כדי לא לגלות שיש לי עוד משהו.. כי כבר קראתי שאולי יש לזה קשר ל"תסמונת מפרק הלסת" ובכל זאת ברצוני לשאול במה לדעתך מדובר והאם יש קשר לתסמונת הנ"ל ומהו הטיפול הנדרש? תודה רבה רבה מראש וחג שמח טל

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לבצע בדיקת שמיעה ו BERA בהנחית רופא אאג - לברור הטינטון הסחרחרת וירידת השמיעה

לקריאה נוספת והעמקה
12/10/2014 | 08:44 | מאת: בן

שלום דוקטור אני בן 16 ויש לי כבר כמה ימים כאב בגרון בצד ימין בזמן לעיסה והיום קמתי בבוקר והיה לי גם כאב בבליעה שחלף אני היפוכונדר וחושש שזה משהו מסוכן וחשוב לציין יש לי גם הרבה פעמים כאבים מתחת ללשון שעוברים מעצמם מה יכולה להיות התופעה ? תודה רבה לך

לקריאה נוספת והעמקה

דלקת?כאב משן? כאב מאזור מפרק הלסת?

שלום , בתי בת ה8 חודשים מאושפזת עקב דלקת במסטואיד ומטופלת כרגע באנטיביוטיקה דרך הוריד,אבקש לקבל שם של ד"ר/פרופסור אף אוזן גרון שמומחה לתינוקות ודלקות במסטואיד כדי לקבל חוות דעת ובדיקה נוספת תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול הוא כפי שתארת - השגחה באישפוז ומתן של אנטיביוטיקה - מאוד יעיל. בחלק קטן יחסית של המקרים נידרש טיפול מיתוחי.

לקריאה נוספת והעמקה
10/10/2014 | 11:37 | מאת: שרית

תוצאת הרגנו רעמות רכות לצוואר , בתוך פרוסיט שמאל ממצא היפואקוגני עם זרימת דם קרושה בתוכו בגודל 17 על 22 ממ יכול להתאים לאדנומה , להמשך מעקב ובירור.

מה השאלה? - לא ברור.... בכל מקרה יש צורך בביצוע דיקור במחט עדינה ללמוד על טיבו של הממצא - ופי התוצאות לשקול צורך בניתוח.

09/10/2014 | 18:28 | מאת: לילך

שלום דר אודי. לבני, בן שנתיים וחצי, מעין ציסטה שנראית כמו גנגליון בצידי הצוואר בצד אחד. רופא הילדים בדק לפני כשנה ואמר שאין מקום לדאגה. אבל אני בכל זאת מודאגת כיוון שנוספה גם צרידות. אני לא בטוחה שיש קר, אבל הייתי שמחה להגיע לאבחון נוסף. האם אתה מטפל/מאבחן גם ילדים בגיל הזה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נישמע שיש מקום לבדיקת - אולי ביצוע אולטראסאונד אחרי כן. לא בהכרח יש קשר לצרידות.

08/10/2014 | 11:56 | מאת: שי

שלום . אני סובל מצרבות מזה 8 חודשים ומטופל בקונטרולוק.יש הקלה חלקית בצרבות אבל ב-3 החודשים האחרונים התחלתי לסבול גם מליחה רבה בגרון 24 שעות ביממה שגורמת לכאב גרון שמקרין לאוזניים ומהווה מטרד קשה ופוגע באיכות החיים והקונטרולוק לא עוזר . בדיקת גסטרוסקופיה תקינה . רופא גסטרו אומר לי שזה שייך לרופא א.א.ג ורופא א.א.ג אומר לי שזה שייך לגסטרו .מה יכול לגרום לליחה בגרון ?רופאת א.א.ג נתנה לי תרסיס לאף שלא עוזר האם יש קשר בין ליחה בגרון לאף ולרירית בנחיריים ולכאב אוזניים ?האם זה קשור לצרבות או לבעייה באוזניים /גרון ,מה עוד יכול להיות גורם לליחה בגרון ואיך מטפלים בזה? תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

יש קשר ל REFLUX שיש לך. הבעיה הינה בהחלט בשל בעיה במערכת העיכול עם השלכה לגרון. יש צורך בטיפול - ברור ומעקב - של גסטרואנטרולוג. יש צורך בשינויי הרגלים על מנת להפחית את ה REFLUX וטיפול תרופתי להפחתת החומציות שתהיה במה שעולה - ה REFLUX.

08/10/2014 | 10:18 | מאת: היל

שלום, אני פונה פה בפורום זה מאחר ואני לא מוצאת פיתרון לבעיה שחוזרת על עצמה זה מספר שנים ואיני יודעת למי לפנות. זה מספר שנים שאני סובלת מאותה בעיה , מתחילה בסוכות ועד לחודש ינואר לערך. בחודש ספטמבר מתחילה התקררות מלווה בנזלת ליחה לבנה שקופה שהופכת לצהובה ירוקה. בהמשך זה מרגיש כמו ברונכיט ומתפתח לנפיחות יתר באיזור הגרוגרת המלווה בכאבים קשים. רופא המשפחה טען כי זו הנקודה הבעייתי בגוף (עקב אכילס) שכל וירוס שתופס אותי מגיע לנקודה זו או לחילופין אלרגיה. בעבר הייתי בבדיקה אצל מומחה לאף אוזן גרון שהכניס מצלמה קטנה מהאף לגרון ולא מצא דבר. באולטרסאונד של הגרון ובלוטת התריס גם לא נמצא דבר.עוד אציין שהעניין לא מלווה בחום אבל מעולם לא העליתי חום, המקסימום היה 37.2. מה זה ???? ולמי לפנות ? הכאבים בגרון קשים (כואב אפילו במגע חיצוני, ליטוף אפילו) ומתנפח מאוד חיצונית

לקריאה נוספת והעמקה

נישמע מאוד כאלרגיה - ממליץ ברור.

07/10/2014 | 08:20 | מאת: ג'ני

שלום רב,רציתי להתיעץ.בני בן 10 ומזה שנה שלישית החל מספטמבר עד אפריל הוא סובל מתופעות של נזלת או גודש שמסתיים בסינוסיטיס או בתפיחות רירית בסינוסים.אנו טיפלנו בו החל מאבמיס,סינופד,אנטיהיסטמינים,סינגולר כטיפול מונע וזה לא עזר.עברנו טסטים אצל אלרגולוג והוא לא נמצא אלרגי לשום דבר.השנה הוא התחיל לקבל סטרואידים ל10 ימים לאחר שבצילום שוב התגלתה תפיחות רירית (ע"פ המלצת אף אוזן גרון).הילד שלי שחיין מזה 6 שנים ונמצא בקבוצה תחרותית.האם נזלת איך שהוא קשורה לבריכה?אנו די מיואשים - האם ישנם טיפולים מונעים אחרים?

לקריאה נוספת והעמקה

יש תאורים של אלרגיה או רגישות לכלור -אולי זה המקרה. יתכן ויש סינוסיטיס כרונית - שווה ברור .

06/10/2014 | 12:18 | מאת: בתיה

שלום רב, שאלתי מתייחסת לאח שלי, בחור בריא בד"כ ללא שום מחלות רקע, בן 40. לפני מספר חודשים הוא התחיל להתלונן על כאבים של אוזן שמאל בלבד כמו כן,ברצוני לחדד רק אוזן שמאל והכאבים הם אך ורק בשעות הבוקר למשך שעה וזה עובר לו וחוזר חלילה כל בוקר ולאחר כשעה הכאב עובר לו. הוא היה הצל רופא המשפחה אשר אמר שיש לו דלקת באוזן הכואבת ופקק באוזן השנייה ונתן לו אנטיביוטיקה והפנייה לרופא אף אוזן גרון. בביקור אצל רופא אף אוזן גרון היא הוציאה את הפקק ונתנה לו טיפות לאוזן הכואבת מכיון שהוא סיים את האנטיביוטיקה והכאבים לא חלפו. עבר שבוע נוסף, הוא היה אצל הרופא שוב והפעם הוא אמר שיש לו פוליפ באוזן הכואבת והוא ינסה להוציא לו את הפוליפ וגם נתן לו טיפות נוספות וביקש שיגיע בעוד כשבועיים לביקור נוסף. בינתיים, לעת אתה למרות הטיפות הנוספות עדיין אוזן שמאל כואבת אך ורק בשעות הבוקר ולאחר כשעה הכאב חולף כלא היה עד למחרת היום. ברצוני לשאול איך זה יכול להיות שכואב לו רק בשעות הבוקר עם ההשכמה במשך שעה ולאחר מכן זה חולף עד למחרת? האם לעניות דעתך הדיאגנוזה של הרופא נכונה? האמת שאני די לחוצה , האם יש צורך בבדיקות יותר מעמיקות לגבי הסיפור הנ"ל. ראשית אני מתנצלת על אורכו של המכתב ואני יהיה אסירת תודה על תשובתך. בתיה.

לקריאה נוספת והעמקה

ניראה שיש דלקת מתמשכת באוזן והוא מטופל היטב. יש צורך בהמשך מעקב אאג עד שהמצב ירגע והפוליפ "יעלם" או שיהיה צורך לכרות אותו ולבררו. בקיצור מעקב כאן חשוב.

לקריאה נוספת והעמקה
12/10/2014 | 09:06 | מאת: בתיה

בוקר טוב, תודה על תשובתך, אבל ברשותך אני רוצה לחדד את שאלתי, איך יתכן שכאבי האוזן הם רק בשעות הבוקר למשך שעה ולאחר מכן זה חולף עד למחרת היום? הרי כאבי אוזנים מניסיון אישי שלי לא חולפים לאחר שעה כלא היו וחוזרים למחרת בבוקר, אלו כאבים בלתי נסבלים ולא נפסקים. כמו כן האם יכול להיות שהרופאה הוציאה את הפוליפ בעצמה? כי כך היא אמרה לו, זה לא משהו שעושים בפעולה כירורגית. לתשובך בשנית אודה מראש. מועדים לשמחה. בתיה.

05/10/2014 | 15:22 | מאת: טליה

כבר כ6 שנים שיש לי קישרית לימפה מוגדלת בצוואר ( 2/0.7) בעבר ניסו לדקר אותה ללא הצלחה ונאמר לי שבגלל שהאולטראסאונד תקין אין לי מה לדאוג גם ללא דיקור. מאז נעשה עוד אולטראסאונד שבו גילו עוד קישרית קטנה בבלוטת התריס אבל גם אז נאמר לי שהכל תקין תקין. לפני כ4 חודשים אובחנתי עם cmv בבדיקת דם ולפני כחודש הייתה התפרצות חוזרת עם דלקת גרון קשה. מאז נדמה לי כאילו הקישרית גדלה, יש אי נוחות באיזור ונוספה עוד נפיחות מעליה ממש מתחת לאוזן. האם זה קשור למחלה האחרונה? תוך כמה זמן זה אמור לחלוף? והאם זה נכון שאני יכולה להיות רגועה גם ללא דיקור או מעקב נוסף?

לקריאה נוספת והעמקה

הזמן הוכיח שאין מחלה ממארת רלוונטית לאותה קישרית ולפיכך מדוע לבצע דיקור? באם אכן יש חשש לממאירות - ממליץ לבצע ניתוח לביופסיה. בודאי שזיהום בגרון - או CMV יגרמו להגדלת בלוטות הלימפה כולל זו שציינת.

04/10/2014 | 17:30 | מאת: דב

ד"ר נכבד, אני בן 53. מזה שנים ספורות סובל מטנטון דו צדדי. כל בדיקות השמיעה שנערכו הראו ירידת שמיעה בטונים הגבוהים. בבדיקה האחרונה מלפני חודש נמצאה החמרת מצב באוזן שמאל בדיבור. אציין שהסיבה לתופעה אינה ברורה ואיני עובד במקום עבודה שיש בו רעש. רופא אא"ג המליץ על טיפול שיקומי. שאלתי היא: האם יש עילא לתביעת נכות מביטוח לאומי (הפגיעה אינה מונעת ממני לעבוד)? האם יש בדיקות נוספות שניתן לבצע כדי לברר מדוע קיימת ירידה בשמיעה ? תודה ושנה טובה, דב

לקריאה נוספת והעמקה

הטינטון יכול לנבע ממספר סיבות. לגבי תביעה מבטוח לאומי ובעיה במקום עבודה - מומלץ להתיעץ עם רופא תעסוקתי. שאלה של נושא ירידת השמיעה שהחמירה - מומלץ להבדק - ואז לשאול הרופא הבודק האם יש ממצאים כאלו - כמו שעווה באוזן או נוזלים לאחר צינון שיכולים להיות הסבר.

02/10/2014 | 22:48 | מאת: אני

שלום דוקטור אני בת וסובלת מייצור מוגבר של הרוק שמצריך אותי כל כמה שניות וזה גורם לי למבוכה מול אנשים האם ניתן לטפל בבעייה

לקריאה נוספת והעמקה

???? בת כמה היא? ישנן הפרעות מבניות בלוע - פה - לשון?? היפוטוניה? - ממלית להתיעץ לאחר בדיקה.

02/10/2014 | 21:50 | מאת: קרן

שלום! ביתי, בת ה- 3 וחצי סובלת מזה כשנה מנוזלים באוזניים. בדיקות השמיעה מראות "ירידת שמיעה הולכתית מסוג low tone loss. באוזן שמאל ירידה מזערית עד קלה, ובימין- קלה עד בינונית. טימפנומטריה- type B דו- צדדי. SRT ימין- 20, שמאל- 15-20." הלכנו לרופא אא"ג שהמליץ על ניתוח כפתורים ואדנואיד (על סמך בדיקת השמיעה. והנחירות) בשיחה הוסבר לנו שכיוון שנוחרת (מתעוררת באמצע הלילה), מומלץ כריתת אדנואידים. הבנתי שאת ניתוח הכפתורים עושים כאשר הירידה מפריעה לתפקוד (בשפה למשל) אך אין לה איחור שפתי והיא מסתדרת מצוין עם מצב השמיעה הזה. שאלותי הן- האם אפשר להסתפק בניתוח אדנואידים בלי כפתורים? והאם הימנעות מניתוח הכפתורים עלולה לגרום לנזק לאוזן בהמשך, אפילו שהירידה קלה? (מה נפוץ יותר בירידות כאלה?- סיבוכים של ניתוח כפתורים או נזק פיזי לאוזן כתוצאה מנוזלים לא מטופלים?). אודה לך מאוד על תשובתך, אנו מאוד מתלבטים וחוששים. קרן.

לקריאה נוספת והעמקה

לגבי הנחרה - חשוב להתיחס למצב השקדים ולא רק האדנואידים (שקד שלישי). לגבי צנוריות האיוורור - תלוי לא רק במצב השמיעה אלא גם באם יש שינויים בתופית. ניתוח אדנואידים בלבד לעיתים - לא בכל הסיטואציות עשוי - מבלי " כפתורים" לשפר מצב האוזן התיכונה. תשובה עקרונית איננה תחליף לדיון עם הרופא לאחר הערכת ה"מקרה" הספציפי.

02/10/2014 | 19:13 | מאת: יונתן

שלום, אני צורך פרופסיה כבר חצי שנה, ולפני שבוע התחלתי לחוש טנטון קל. האם יתכן קשר בין השניים או שמא הן תופעות בלתי תלויות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

א ניראה לי שיש קשר