פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - גידולי ראש-צוואר
הפורום יעסוק במחלות דלקתיות, זיהומיות, גידוליות, חבלתיות, מולדות ושיקומיות של האוזן, האף והסינוסים, של הפה והלוע, הפנים, הגרון, בלוטות הרוק, בלוטת התריס ויותרת התריס.
1962 הודעות
1888 תשובות מומחה

מנהל פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

הפורום נסגר
03/11/2014 | 15:19 | מאת: ע

כבר למעלה משלושה ימים יש לי כאבי גרון קשים. כאשר הסתכלתי בעזרת פנס נראה היה שהגרון אדום ונפוח. יש לי נזלת ומעט קשיים בנשימה. זה כואב לי לבלוע ולדבר. אני מרגישה חולשה כללית בגוף והיו לי בעיות להירדם בלילה האחרון. יש לי גם מעט כאבי ראש והליחה שלי מכילה צבע חום. אני לוקחת קלגרון ודקסמול אבל לא נראה כאילו שזה עוזר. האם תוכל לאבחן את הבעיה ולהגיד לי איך אוכל להיפטר ממנה?

לקריאה נוספת והעמקה

דלקת בגרון בדיקת רופא במידה וזיהום חידקי - לשקול אנטיביוטיקה

לקריאה נוספת והעמקה
03/11/2014 | 10:47 | מאת: אילנה

עשיתי משטח אוזן והתקבלה התשובה הנל:FIRST ISOLATE ASPERGILLUS SP. אני לאחר שבוע אוגמנטין וזה לא עזר . עליי לציין שזאת אוזן דלקתית כרונית מהילדות כיום יש לי חור בעור התוף אז מה הטיפול המומלץ לבעיה אשמח לשמוע ממך.תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לשאוב האוזן לטפל בטיפות נגד פטריות לאוזן לא להרטיב לחזור על הניקוי מעקב צמוד ולאורך זמן זהוא

שלום לפני כ-3 שבועות הייתי חולה בשפעת מלווה בחום גבוה שעברה בעזרת תרופות מהרופא משפחה. מאז המחלה יש לי שיעול עם קצת ליחה (צהובה) שיעול טורדני בעיקר. היום במימוש בדרך המקרה גיליתי גוש קטן ממש מתחת ללסת שלא היה שם . מוטרדת מאוד מהנושא וכמובן ששפע המידע באינטרנט לא עוזר לי להיות רגועה יותר.תודה מראש על התגובה.

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט סביר שמדובר בבלוטת לימפה שגדילתה בשל המחלה שעברת באם לא חולף או מדאיג שווה להבדק!

31/10/2014 | 21:00 | מאת: דורון

בד"כ בריאה, לוקחת גלולות ופרוביוטיק מדי יום. יש לי מעי רגיז ואני שרה כפעם בשבוע. כל כמה חודשים כאב הגרוו חוזר ויש כאבים חזקים בעיקר בבליעה מה יש לעשות מעבר לתה לימון דבש וויטמין סי? תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

מעבר לכך המלצתי להבדק על ידי רופא. ישנן מספר אפשרויות לתופעה כולל דלקות REFLUX ןעוד.

31/10/2014 | 11:39 | מאת: ד

שלום בעקבות גוש בולט שהרגשתי מתחת לתנוך, נעשה לי אולטרסאונד שתשובתו- ממצא היפואקוגני בגול כ 15 מ"מ מעט וסקולרי. בביופסיה נמצא - חומר מזנכימליפיברילרי רבוקבוצות של תאים דוקטלים המתאים לPleomorphic adenoma. רופא המשפחה הפנה אותי ל אא"ג ולCT צוואר. כעת אני לומדת על הסכנות ב CT. האם באמת הוא חיוני? הפגישה עם האא"ג תהא רק עוד 3 שבועות והסיטי עוד יומיים... אשמח לעצה תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אין סכנה בביצוע ה CT . לפי התאור - מדובר בממצא שידרש לכרות אותו ולכן הדמיה הינה לעזר.

31/10/2014 | 09:50 | מאת: תמי

בת 46 מעשנת .לפני חודשיים הבחנתי באדמומיות מאחרי הענבל מעין רקמה לבנה ומסביבה הילה אדומה,היא נעלמה ושוב הופיעה השבוע בולטת יותר.!.נבדקתי ע"י רופא א.א.ג בעזרת סיב אופטי גמיש דרך האף. הוא קבע שזוהי רקמה לימפטית של שיירי אדנואידים .בגיל 10 הוציאו לי פוליפים ,שקדים ושמו לי כפתורים. אך סובלת מנוזלים באוזניים ללא דלקות .רק התעסקות עם קיסמים כל יום. כשנה וחצי טנטון באוזן השמאלית. שאלתי,האם רקמה זו יכולה להפוך לממאירה? מדוע היא בולטת? האם כדאי לקחת ביופסיה מרקמה זו?

לקריאה נוספת והעמקה

ניראה ששאלות אלו מטרידות אותך... לא ניתן להשיב בצורה אחראית או הגיונית מבלי בדיקה. ממליץ בדיקת רופא אאג + לתשאל לאחר מכן את הבודק.

30/10/2014 | 13:46 | מאת: הילה

דר שלום רב, בת 3 לאחר ניתוח טבעת וסקולארית לפני חצי שנה. בבדיקת אאג תנועתיות המיתר השמאלי מוגבלת. ביקורת עוד חצי שנה. לפי ניסיונכם, האם יש סיכוי להבראת המיתר למרות שחלפו כבר 6 חודשים מהניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון כן. אם כי בדרך כלל בפגיעה זמנית היא חוזרת בערך בטווח המתואר. כמובן שבכדי לדעת יש הכרח לבצע בדיקה נוספת.

30/10/2014 | 11:00 | מאת: חמודי

האם שואבים נוזלים מאוזן של ילד באמצעות מכשיר?

לקריאה נוספת והעמקה

כן.

25/10/2014 | 16:32 | מאת: אורן

אני בן 65. לפני יומיים חשתי בבוקר בירידה פתאומית בשמיעה באוזן ימין. לאחר 3-4 שעות השמיעה חזרה לרמה הקודמת. בבדיקת שמיעה אובחנה באוזן ימין ירידה של 15dB בתדרים 3000, 4000, 8000 הרץ, וירידה של 10dB בתדרים 2000, 6000 הרץ - בהולכת אוויר (ac) בהשוואה לבדיקה מלפני 4 שנים. לאור השיפור בשמיעה כעבור כמה שעות הוחלט לא להתחיל טיפול בפרדניזון ולחזור על בדיקת השמיעה. האם נדרש בירור נוירולוגי כלשהו או בדיקה נוספת? (MRI או אחרת?)

לקריאה נוספת והעמקה

לשקול המשך ברור ב MRI לפי ממצאי בדיקת השמיעה וביצוע בדיקת BERA.

לקריאה נוספת והעמקה
24/10/2014 | 12:37 | מאת: רוני

ודבר חשוב שלא ציינתי בשאלה מאתמול הוא, שהיה מצב בשלב שבו הוצמד המתמר לגרון,הוצמד בלחץ בהפעלת כוח, לתוך השקע בגרון שמתחת לגרגורת, למשך כרבע דקה, באיזור שבו בלוטת התריס, חשתי שאני נחנק, לאחר מכן הופיעה לי תחושה שכאילו משהו תקוע לי שם, כאילו בלעתי כפית או עצם זר, תחושת מעיכה, חשתי שאני מיתקשה לנשום דרך האף וחייב לנשום בפה פתוח וגם זה עם אי נוחות היום לאחר הבדיקה אני עדיין חש כך האם בלחיצה חזקה על המקום הזה אפשר למעוך או להזיק לקנה נשימה? לוושט? לא הרגשתי כך בעבר , ופשוט אני חושש ומודאג תודה

אין כל השפעה מזיקה של ה אקו (אולטראסאונד) על בלטות התריס או הפאראטירואיד.

22/10/2014 | 19:00 | מאת: יפתח

שלום , בן 15 בדרך כלל בריא לפני כ חודש התחיל נפיחות באחד מהשקדים. (שקד אחד נפוח בצד שמאל). הנפיחות לא עוברת בהתחלה הייתה תחושה של חולי קל ללא חום אך תחושה זה עברה אך השקד עדיין נפוח. עשיתי בדיקות דם הכול תקין , משטח גרון הכול תקין ובנוסף גם בדיקות דם על רקע של חשש ל סקרפטוקוק שגם היו תקינות. לפני כ8 חודשים חליתי במחלת הנשיקה (אם יש בין המקרים קשר). הדבר לא עובר ומעיק עלי ועל הגרון.

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ שתבדק פיזית עח ידי רופא אף אוזן וגרון. תשתף אותו/אותה - לאחר הבדיקה בלבטיך.

20/10/2014 | 15:11 | מאת: גלית

שלום , לבני (בן 20), היתה פריחה במרפק והועלה חשד כי מדובר בפסוריאזיס . נושא זה נמצא כרגע בבירור, והוא טופל במשחה סטרואידית שהביאה להקלה, והוא עובר כרגע בעניין זה בדיקות שונות . לפני זמן מה האוזן (הפנימית) שלו החלה לגרד לו מאוד, (למרות ששנים בעבר הוא סבל מגרד), וחשבנו שאולי מדובר בפסוריאזיס באוזן . באזור האפרכסת ופתח האוזן לא רואים דבר . אתמול היינו אצל רופא שאמר שהגרד אינו פסוריאזיס, אלא אולי מדובר באלרגיה . השאלה העיקרית שלי האם רופא א.א.ג יכול לאבחן בוודאות מהסתכלות אם מדובר בפסוריאזיס או לא ? האם לפסוריאזיס בתוך האוזן יש צורה מיוחדת על עור האוזן , אשר אופיינית למחלה זאת ? איך אפשר לשלול או לוודא במה מדובר ? תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

אכן קיימת פסוריאזיס גם עם ביטוי עורי באוזן החיצונית. הטיפול הינו בסטרואידים במשחה מקומית או בתכשירים דומים (דיפרוסאליק למשל). רצויה בדיקת אאג. אפשרי תמיד לשלב גם חו"ד של רופא עור.

17/10/2014 | 23:59 | מאת: מירי

שלום רב אני בת 45 ואף פעם לא ירד לי דם מהאף אתמול ישבתי בחוץ בגינה ופתאום יצא לי מהאף מלא דם התחיל לנזול הרמתי את הראש והתחיל לרדת לגרון המון דם אחרי 10 דקות הפסיק ברצוני לשאול האם אני צריכה ללכת לרופא בשביל זה שיסתכל או שלא צריך ? ולמה פתאום ירד לי בזרם דם מהאף ? מה זה יכול להיות ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם הדימום ממשיך - נא לפנות לרופא. דימום אפי שכיח. ישנן סיבות שונות שרובן בשל פקיעת כלי דם על רקע - יובש - מאמץ - אספירין - גיל ועוד.

לקריאה נוספת והעמקה
16/10/2014 | 13:13 | מאת: יוסי

שלום, אני מתקשה לנשום מהאף כבר כשנה, לסירוגין. תמיד יש לי נזלת ירוקה סמיכה מאוד עד יבשה באף עם ריח רע שמצטברת וכמעט סותמת את האף. מה הסיבה לכך ומה הטיפול? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

חשובה מאוד בדיקת אאג פשוטה טרם מענה.

14/10/2014 | 08:04 | מאת: לירון

שלום, אשמח לקבל הבהרה לתוצאות us שמדאיגות אותי מאוד בעקבות גוש בצוואר הנמצא שם כמה שנים- הודגם תהליך היפואקוגני ולא הומוגני בגודל כ 1.0*2.2 סמ עם וסקולריזציה מרכזית עשירה, מרקם שומני, גבולות לובולריים. בסמוך לתהליך הנל הודגמו תהליכים דומים, יותר קטנים, עם מרקם דלקתי. הממצאים יכולים להתאים לבלוטות לימפה מוגדלות. גיל 19, היסטוריה משפחתית בריאה יחסית

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לבצע דיקור במחט עדינה FNA (- מעין ביופסיה) על מנת ללמוד על טיבו של הממצא.

20/10/2014 | 00:01 | מאת: לירון

מעין ביופסיה מצביעה על כך שקיימת סבירות לגוש סרטני? האם ניתן להבין כך ממצאי הבדיקה? או שבדיקת האולטראסאונד אינה מספיקה בכדי לאושש או לשלול חשד שכזה?

13/10/2014 | 13:46 | מאת: שיר

כבר למעלה מחודשיים שאני מרגישה לחץ בעצם האף ובצדדים עם תחושה מוזרה באזור הלחי מתחת לעין והלסת בצד שמאל. בבדיקה אז רופא אף אוזן וגרון של רינוסקופיה נמצא חשש לפוליפ כרוביתי באזור הכואנה. נשלחתי לבדיקת CT. לפני כחודש וחצי עשיתי בדיקת MRI מוח עם הזרקת גדוליניום בגלל בעיה אחרת שלא קשורה לבעייה הנוכחית, האם הMRI יכול להועיל גם במקרה הזה או שעליי לעשות את הCT כי הוא מראה את האיזור בצורה שונה? אני שוללת כדי להימנע מקרינה. נאמר לי שיש אפשרות להקטין את הפוליפ ע"י תרסיס עם סטרואידים, מה התופעות לוואי? בתודה וחג שמח, שיר

לקריאה נוספת והעמקה

הכי טוב? - לקחת את ה MRI לרופא האאג של ונהל איתו שיחה לאחר שיעין בבדיקה.

לקריאה נוספת והעמקה
12/10/2014 | 22:34 | מאת: רויטל

שלום, כבר חודשיים אני סובלת מכאב גרון לא מוסבר, תחושת חנק וחוסר נעימות ותחושה של ליחה בגרון הגורמת לכחכוח. הייתי אצל רופאת א.א.ג והיא בדקה אותי עם מראה ואמרה לי שהיא רואה סימני ריפלוקס בין אריטנואידים עם פכידרמיה. היא נתנה לי כדורי MEXIUM לקחת פעם ביום. עברו 5 ימים ואני לא ממש מרגישה הקלה. אני חושבת ללכת לעשות אולטרסאונד צוואר על מנת לשלול בעיות אחרות. האם לוקח זמן לכדורים אלו לעזור ? אני די בלחץ מהמצב ומפחדת שיש פה משהו יותר רציני כי כמו כן קראתי שעל מנת לאבחן ריפלוקס צריך לעשות בדיקה מעמיקה יותר. תודה מראש !

לקריאה נוספת והעמקה

REFLUX הינה תופעה של מערכת עיכול עליונה. יש לחומצה העולה לושט השפעה על הגרון. הטיפול הוא לאורך זמן של שבועות וחודשים + שינויים בהרגלי חיים. ממליץ לעשות ברור גסטרואנטרולוגי.

12/10/2014 | 19:23 | מאת: מירב

שלום, אני בת 28, בחמישי האחרון קמתי עם כאבים עזים באוזן שמאל, מלווה בטנטון ואטימות לאחר בירור מול אף אוזן גרון אובחן דלקת אוזן חריפה. היום ביצעתי בדיקת שמיעה כדי לשלול סאדן דפנס, והתגלה בבדיקה שיש ירידה מעורבת באוזן שמאל קלה עד בינונית, (הבון יורד עד 25db) בתדרים הגבוהים. מיד הלכתי לאאג נוסף, שאבחן מרינגיסטיס בולוס (שטפי דפ בעור התוף וגבשושית) עם סדן קל, ובנוסף ביצע לי נקב בעור התוף לשאוב את הנוזלים. הטיפול התרופתי שלי כעת הינו סטרואידים (40מיליגרם) , אוגמנטין, קלרינס, ועוד כדור להגנה על הקיבה. השאלות שלי הן: 1. האם קבלת הסטרואידים בשלב זה (3 ימים מהאירוע) עדיין יכול להיות אפקטיבי? 2. באבחנה שכזאת מה בדכ הפרוגנוזה, האם השמיעה תשתפר? הולכתית יודעת שכן, השאלה לגבי הבון האם יחזור לשמיעה תקינה? 3. האם לקיחת סטרואידים לתקופה של 10 ימים יכולה לגרום להשמנה? אני קצת בלחץ מהנזק העצבי.. ואני מנסה להבין האם זה יכול להסתדר, ושלא נגרם לי נזק בלתי הפיך בגלל שמקבלת סטרואידים רק עכשיו ולא תוך 48 שעות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תופעה שכיחה. בדרך כלל ללא סיבוכים. באם לא מסתדר - נא לפנות שוב לרופא. ניתן גם לבדק שאין בעיה של נזק עיצבי בבדיקה פשוטה.

שלום ד"ר אודי! אני בת 39.יש קוליטיס ברקע כרגע ברגיעה. אני לוקחת באופן קבוע ויטמין B12 וברזל בשל אנמיה. לפני כשלושה שבועות סבלתי במשך כשלושה ימים מסחרחורות בחילות צלצולים באוזניים וכאב באוזן שמאלית. הלכתי לרופא והוא אמר שהאוזן נראית בסדר גמור. מאז חלפו הסחרחורות כאבי הראש והצלצולים, אבל נשארו כאבי האוזן השמאלית והכאב ממש מתעצם בעיקר בשעות הלילה ברמת כאב שמאלצת אותי לקחת משכך כאבים ולעיתים אף מעירה אותי מהשינה בכאב. אני מציינת שלפני חודש וחצי עברתי 2 ניתוחי חניכיים אחד ברבע ימני תחתון והשני ברבע שמאלי תחתון- לא יודעת אם יש קשר אבל זה נתון שחשוב לי לעדכן. חשוב לי לציין שלעיתים כשאני אוכלת הרבה אני מרגישה תחושת שובע שגורמת לי לסחרחורת ורק לאחר הקאה היא עוברת.(BMI 21) יש לציין שבערך פעם בשנה תוקפת אותי תקופה של יומיים שלושה שבהם אני מרגישה סחרחורות בחילות צלצולים באוזניים וזה עובר. האמת שאני חוששת לגשת לרופא כדי לא לגלות שיש לי עוד משהו.. כי כבר קראתי שאולי יש לזה קשר ל"תסמונת מפרק הלסת" ובכל זאת ברצוני לשאול במה לדעתך מדובר והאם יש קשר לתסמונת הנ"ל ומהו הטיפול הנדרש? תודה רבה רבה מראש וחג שמח טל

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לבצע בדיקת שמיעה ו BERA בהנחית רופא אאג - לברור הטינטון הסחרחרת וירידת השמיעה

לקריאה נוספת והעמקה
12/10/2014 | 08:44 | מאת: בן

שלום דוקטור אני בן 16 ויש לי כבר כמה ימים כאב בגרון בצד ימין בזמן לעיסה והיום קמתי בבוקר והיה לי גם כאב בבליעה שחלף אני היפוכונדר וחושש שזה משהו מסוכן וחשוב לציין יש לי גם הרבה פעמים כאבים מתחת ללשון שעוברים מעצמם מה יכולה להיות התופעה ? תודה רבה לך

לקריאה נוספת והעמקה

דלקת?כאב משן? כאב מאזור מפרק הלסת?

שלום , בתי בת ה8 חודשים מאושפזת עקב דלקת במסטואיד ומטופלת כרגע באנטיביוטיקה דרך הוריד,אבקש לקבל שם של ד"ר/פרופסור אף אוזן גרון שמומחה לתינוקות ודלקות במסטואיד כדי לקבל חוות דעת ובדיקה נוספת תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול הוא כפי שתארת - השגחה באישפוז ומתן של אנטיביוטיקה - מאוד יעיל. בחלק קטן יחסית של המקרים נידרש טיפול מיתוחי.

לקריאה נוספת והעמקה
10/10/2014 | 11:37 | מאת: שרית

תוצאת הרגנו רעמות רכות לצוואר , בתוך פרוסיט שמאל ממצא היפואקוגני עם זרימת דם קרושה בתוכו בגודל 17 על 22 ממ יכול להתאים לאדנומה , להמשך מעקב ובירור.

לקריאה נוספת והעמקה

מה השאלה? - לא ברור.... בכל מקרה יש צורך בביצוע דיקור במחט עדינה ללמוד על טיבו של הממצא - ופי התוצאות לשקול צורך בניתוח.

09/10/2014 | 18:28 | מאת: לילך

שלום דר אודי. לבני, בן שנתיים וחצי, מעין ציסטה שנראית כמו גנגליון בצידי הצוואר בצד אחד. רופא הילדים בדק לפני כשנה ואמר שאין מקום לדאגה. אבל אני בכל זאת מודאגת כיוון שנוספה גם צרידות. אני לא בטוחה שיש קר, אבל הייתי שמחה להגיע לאבחון נוסף. האם אתה מטפל/מאבחן גם ילדים בגיל הזה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נישמע שיש מקום לבדיקת - אולי ביצוע אולטראסאונד אחרי כן. לא בהכרח יש קשר לצרידות.

08/10/2014 | 11:56 | מאת: שי

שלום . אני סובל מצרבות מזה 8 חודשים ומטופל בקונטרולוק.יש הקלה חלקית בצרבות אבל ב-3 החודשים האחרונים התחלתי לסבול גם מליחה רבה בגרון 24 שעות ביממה שגורמת לכאב גרון שמקרין לאוזניים ומהווה מטרד קשה ופוגע באיכות החיים והקונטרולוק לא עוזר . בדיקת גסטרוסקופיה תקינה . רופא גסטרו אומר לי שזה שייך לרופא א.א.ג ורופא א.א.ג אומר לי שזה שייך לגסטרו .מה יכול לגרום לליחה בגרון ?רופאת א.א.ג נתנה לי תרסיס לאף שלא עוזר האם יש קשר בין ליחה בגרון לאף ולרירית בנחיריים ולכאב אוזניים ?האם זה קשור לצרבות או לבעייה באוזניים /גרון ,מה עוד יכול להיות גורם לליחה בגרון ואיך מטפלים בזה? תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

יש קשר ל REFLUX שיש לך. הבעיה הינה בהחלט בשל בעיה במערכת העיכול עם השלכה לגרון. יש צורך בטיפול - ברור ומעקב - של גסטרואנטרולוג. יש צורך בשינויי הרגלים על מנת להפחית את ה REFLUX וטיפול תרופתי להפחתת החומציות שתהיה במה שעולה - ה REFLUX.

08/10/2014 | 10:18 | מאת: היל

שלום, אני פונה פה בפורום זה מאחר ואני לא מוצאת פיתרון לבעיה שחוזרת על עצמה זה מספר שנים ואיני יודעת למי לפנות. זה מספר שנים שאני סובלת מאותה בעיה , מתחילה בסוכות ועד לחודש ינואר לערך. בחודש ספטמבר מתחילה התקררות מלווה בנזלת ליחה לבנה שקופה שהופכת לצהובה ירוקה. בהמשך זה מרגיש כמו ברונכיט ומתפתח לנפיחות יתר באיזור הגרוגרת המלווה בכאבים קשים. רופא המשפחה טען כי זו הנקודה הבעייתי בגוף (עקב אכילס) שכל וירוס שתופס אותי מגיע לנקודה זו או לחילופין אלרגיה. בעבר הייתי בבדיקה אצל מומחה לאף אוזן גרון שהכניס מצלמה קטנה מהאף לגרון ולא מצא דבר. באולטרסאונד של הגרון ובלוטת התריס גם לא נמצא דבר.עוד אציין שהעניין לא מלווה בחום אבל מעולם לא העליתי חום, המקסימום היה 37.2. מה זה ???? ולמי לפנות ? הכאבים בגרון קשים (כואב אפילו במגע חיצוני, ליטוף אפילו) ומתנפח מאוד חיצונית

לקריאה נוספת והעמקה

נישמע מאוד כאלרגיה - ממליץ ברור.

07/10/2014 | 08:20 | מאת: ג'ני

שלום רב,רציתי להתיעץ.בני בן 10 ומזה שנה שלישית החל מספטמבר עד אפריל הוא סובל מתופעות של נזלת או גודש שמסתיים בסינוסיטיס או בתפיחות רירית בסינוסים.אנו טיפלנו בו החל מאבמיס,סינופד,אנטיהיסטמינים,סינגולר כטיפול מונע וזה לא עזר.עברנו טסטים אצל אלרגולוג והוא לא נמצא אלרגי לשום דבר.השנה הוא התחיל לקבל סטרואידים ל10 ימים לאחר שבצילום שוב התגלתה תפיחות רירית (ע"פ המלצת אף אוזן גרון).הילד שלי שחיין מזה 6 שנים ונמצא בקבוצה תחרותית.האם נזלת איך שהוא קשורה לבריכה?אנו די מיואשים - האם ישנם טיפולים מונעים אחרים?

לקריאה נוספת והעמקה

יש תאורים של אלרגיה או רגישות לכלור -אולי זה המקרה. יתכן ויש סינוסיטיס כרונית - שווה ברור .

06/10/2014 | 12:18 | מאת: בתיה

שלום רב, שאלתי מתייחסת לאח שלי, בחור בריא בד"כ ללא שום מחלות רקע, בן 40. לפני מספר חודשים הוא התחיל להתלונן על כאבים של אוזן שמאל בלבד כמו כן,ברצוני לחדד רק אוזן שמאל והכאבים הם אך ורק בשעות הבוקר למשך שעה וזה עובר לו וחוזר חלילה כל בוקר ולאחר כשעה הכאב עובר לו. הוא היה הצל רופא המשפחה אשר אמר שיש לו דלקת באוזן הכואבת ופקק באוזן השנייה ונתן לו אנטיביוטיקה והפנייה לרופא אף אוזן גרון. בביקור אצל רופא אף אוזן גרון היא הוציאה את הפקק ונתנה לו טיפות לאוזן הכואבת מכיון שהוא סיים את האנטיביוטיקה והכאבים לא חלפו. עבר שבוע נוסף, הוא היה אצל הרופא שוב והפעם הוא אמר שיש לו פוליפ באוזן הכואבת והוא ינסה להוציא לו את הפוליפ וגם נתן לו טיפות נוספות וביקש שיגיע בעוד כשבועיים לביקור נוסף. בינתיים, לעת אתה למרות הטיפות הנוספות עדיין אוזן שמאל כואבת אך ורק בשעות הבוקר ולאחר כשעה הכאב חולף כלא היה עד למחרת היום. ברצוני לשאול איך זה יכול להיות שכואב לו רק בשעות הבוקר עם ההשכמה במשך שעה ולאחר מכן זה חולף עד למחרת? האם לעניות דעתך הדיאגנוזה של הרופא נכונה? האמת שאני די לחוצה , האם יש צורך בבדיקות יותר מעמיקות לגבי הסיפור הנ"ל. ראשית אני מתנצלת על אורכו של המכתב ואני יהיה אסירת תודה על תשובתך. בתיה.

לקריאה נוספת והעמקה

ניראה שיש דלקת מתמשכת באוזן והוא מטופל היטב. יש צורך בהמשך מעקב אאג עד שהמצב ירגע והפוליפ "יעלם" או שיהיה צורך לכרות אותו ולבררו. בקיצור מעקב כאן חשוב.

לקריאה נוספת והעמקה
12/10/2014 | 09:06 | מאת: בתיה

בוקר טוב, תודה על תשובתך, אבל ברשותך אני רוצה לחדד את שאלתי, איך יתכן שכאבי האוזן הם רק בשעות הבוקר למשך שעה ולאחר מכן זה חולף עד למחרת היום? הרי כאבי אוזנים מניסיון אישי שלי לא חולפים לאחר שעה כלא היו וחוזרים למחרת בבוקר, אלו כאבים בלתי נסבלים ולא נפסקים. כמו כן האם יכול להיות שהרופאה הוציאה את הפוליפ בעצמה? כי כך היא אמרה לו, זה לא משהו שעושים בפעולה כירורגית. לתשובך בשנית אודה מראש. מועדים לשמחה. בתיה.

05/10/2014 | 15:22 | מאת: טליה

כבר כ6 שנים שיש לי קישרית לימפה מוגדלת בצוואר ( 2/0.7) בעבר ניסו לדקר אותה ללא הצלחה ונאמר לי שבגלל שהאולטראסאונד תקין אין לי מה לדאוג גם ללא דיקור. מאז נעשה עוד אולטראסאונד שבו גילו עוד קישרית קטנה בבלוטת התריס אבל גם אז נאמר לי שהכל תקין תקין. לפני כ4 חודשים אובחנתי עם cmv בבדיקת דם ולפני כחודש הייתה התפרצות חוזרת עם דלקת גרון קשה. מאז נדמה לי כאילו הקישרית גדלה, יש אי נוחות באיזור ונוספה עוד נפיחות מעליה ממש מתחת לאוזן. האם זה קשור למחלה האחרונה? תוך כמה זמן זה אמור לחלוף? והאם זה נכון שאני יכולה להיות רגועה גם ללא דיקור או מעקב נוסף?

לקריאה נוספת והעמקה

הזמן הוכיח שאין מחלה ממארת רלוונטית לאותה קישרית ולפיכך מדוע לבצע דיקור? באם אכן יש חשש לממאירות - ממליץ לבצע ניתוח לביופסיה. בודאי שזיהום בגרון - או CMV יגרמו להגדלת בלוטות הלימפה כולל זו שציינת.

04/10/2014 | 17:30 | מאת: דב

ד"ר נכבד, אני בן 53. מזה שנים ספורות סובל מטנטון דו צדדי. כל בדיקות השמיעה שנערכו הראו ירידת שמיעה בטונים הגבוהים. בבדיקה האחרונה מלפני חודש נמצאה החמרת מצב באוזן שמאל בדיבור. אציין שהסיבה לתופעה אינה ברורה ואיני עובד במקום עבודה שיש בו רעש. רופא אא"ג המליץ על טיפול שיקומי. שאלתי היא: האם יש עילא לתביעת נכות מביטוח לאומי (הפגיעה אינה מונעת ממני לעבוד)? האם יש בדיקות נוספות שניתן לבצע כדי לברר מדוע קיימת ירידה בשמיעה ? תודה ושנה טובה, דב

לקריאה נוספת והעמקה

הטינטון יכול לנבע ממספר סיבות. לגבי תביעה מבטוח לאומי ובעיה במקום עבודה - מומלץ להתיעץ עם רופא תעסוקתי. שאלה של נושא ירידת השמיעה שהחמירה - מומלץ להבדק - ואז לשאול הרופא הבודק האם יש ממצאים כאלו - כמו שעווה באוזן או נוזלים לאחר צינון שיכולים להיות הסבר.

02/10/2014 | 22:48 | מאת: אני

שלום דוקטור אני בת וסובלת מייצור מוגבר של הרוק שמצריך אותי כל כמה שניות וזה גורם לי למבוכה מול אנשים האם ניתן לטפל בבעייה

לקריאה נוספת והעמקה

???? בת כמה היא? ישנן הפרעות מבניות בלוע - פה - לשון?? היפוטוניה? - ממלית להתיעץ לאחר בדיקה.

02/10/2014 | 21:50 | מאת: קרן

שלום! ביתי, בת ה- 3 וחצי סובלת מזה כשנה מנוזלים באוזניים. בדיקות השמיעה מראות "ירידת שמיעה הולכתית מסוג low tone loss. באוזן שמאל ירידה מזערית עד קלה, ובימין- קלה עד בינונית. טימפנומטריה- type B דו- צדדי. SRT ימין- 20, שמאל- 15-20." הלכנו לרופא אא"ג שהמליץ על ניתוח כפתורים ואדנואיד (על סמך בדיקת השמיעה. והנחירות) בשיחה הוסבר לנו שכיוון שנוחרת (מתעוררת באמצע הלילה), מומלץ כריתת אדנואידים. הבנתי שאת ניתוח הכפתורים עושים כאשר הירידה מפריעה לתפקוד (בשפה למשל) אך אין לה איחור שפתי והיא מסתדרת מצוין עם מצב השמיעה הזה. שאלותי הן- האם אפשר להסתפק בניתוח אדנואידים בלי כפתורים? והאם הימנעות מניתוח הכפתורים עלולה לגרום לנזק לאוזן בהמשך, אפילו שהירידה קלה? (מה נפוץ יותר בירידות כאלה?- סיבוכים של ניתוח כפתורים או נזק פיזי לאוזן כתוצאה מנוזלים לא מטופלים?). אודה לך מאוד על תשובתך, אנו מאוד מתלבטים וחוששים. קרן.

לקריאה נוספת והעמקה

לגבי הנחרה - חשוב להתיחס למצב השקדים ולא רק האדנואידים (שקד שלישי). לגבי צנוריות האיוורור - תלוי לא רק במצב השמיעה אלא גם באם יש שינויים בתופית. ניתוח אדנואידים בלבד לעיתים - לא בכל הסיטואציות עשוי - מבלי " כפתורים" לשפר מצב האוזן התיכונה. תשובה עקרונית איננה תחליף לדיון עם הרופא לאחר הערכת ה"מקרה" הספציפי.

02/10/2014 | 19:13 | מאת: יונתן

שלום, אני צורך פרופסיה כבר חצי שנה, ולפני שבוע התחלתי לחוש טנטון קל. האם יתכן קשר בין השניים או שמא הן תופעות בלתי תלויות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

א ניראה לי שיש קשר

02/10/2014 | 11:17 | מאת: מישהו

שלום האם ביצוע מין אוראלי באיבר מין גברי יכול לגרום לאפטות בפה וכאבים קלים/ אי נוחות בגרון ?

לקריאה נוספת והעמקה

באם נידבקת ממחלת מין... אז כן

01/10/2014 | 08:00 | מאת: יפעת

אני מכירה מישהו עם ריח רע מהפה הוא מצחצח שיניים ויש לא מעט דם על החניכיים והריח כביכול דועך אבל מתחיל לחזור לאט לאט... אחרי אוכל ושתייה אני חושב שגם הריח דועך.. מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות לרופא שיניים בענין הדימום והריח. שווה גם בדיקת אאג.

01/10/2014 | 07:00 | מאת: שון

נקבע לי תור לניתוח ביום ראשון והיום יצא לי הרםס בשפתיים. האם אוכל לעבור את הניתוח בכל מקרה או שהוא יבוטל?

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי איזה ניתוח.

30/09/2014 | 12:21 | מאת: טל

שלום, אני מכירה מישהו עם ריח רע מהפה למרות שמטופל על ידי רופא שיניים. אני יודעת שהוא עבר שבר באף שלא טופל כארוי לפני כמה שנים ולא יודעת אם לזה יש קשר... תודה על העזרה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברורה השאלה? יתכן וקיימת הפרעה בנשימה האפית שגורמת ליבוש ריריות הפה וללע ובכך ניגרם הריח המטריד.

שלום ד''ר. היום התחילו לי כאבים בבליעה עקב נפיחות בצד שמאל של הגרון (נפיחות של שקד שמאל) הכאב חד גם בבליעת רוק. אציין כי אני בריאה בד''כ ולא נוטלת תרופות (חוץ מגלולות). הכאב מקרין גם לאוזן שמאל. הרופא הקבוע שלי אינו מקבל עד יום שלישי. האם יש משהו שניתן לעשות בינתיים? האם יש לזה קשר כלשהו לשן בינה שהתחילה להכאיב באותו צד בלסת העליונה לפני מס' ימים? תודה

אני מניח שאין טעם רב בתשובה למה שמתואר כדלקת בגרון - לפני כשבוע - אני מניח שכבר הטבע נתן תשובה והבראה.

28/09/2014 | 21:54 | מאת: תירוד

שלום אנסה להסביר. כבר כמה שנים אני סובלת מתחושות של קושי בבליעה פשוט משהוא שמציק לי בגרון.כאשר אני כל הזמן מכחכחת בגרון ומפעילה מאמץ לבלוע את הרוק (לכה) לפעמים כשהולכת לישון זה ממש מחמיר אבל גם במשך כל היום ובמצב שמפריע לתפקוד לפני כמה שנים כשהתחיל אפילו כשהייתי בולעת כדור הייתה תחושה שהכדור רוצה לצאת החוצה ורוצה להקיא. עברתי בדיקה וטיפולים של החיידק בערך לפני שנה אחרי הטיפול השני החיידק נעלם אבל התופעה לא נעלמה. בערך לפני כשנה רופא א.א.ג עשה לי בדיקה של הסתכלות במכשיר שעובר דרך האף בדיקה שאני לא מסוגלת לעבור שוב (מהפחד גם את הבדיקה הזו בקושי הייתי מסוגלת לעשות פשוט לא יכולה להשתלט על הפחד) התשובה שקיבלתי מהבדיקה שיש לי חומציות טופלתי באמפרודקס אבל לא בהתמדה בנוסף יש לי היסטוריה של בעיות סינוסים והתופעה שאני סובלת ממנה רק הולכת ומחמירה זה פוגע לי באיכות החיים לאורך כל היום והלילה ואני לא פונה לרופאים בגלל הפחד מהבדיקה כל רופא שאני פונה אליו רוצה לעשות לי את הבדיקה הזו אני יודעת שאני לא יכולה לבקש אבחון בלי הבדיקה ואני לא יודעת מה לעשות אני מרגישה שהבעיה שאני סובלת ממנה קשורה יותר לאף ולמערות האף מאשר לגרון אולי תוכל לכוון אותי אם זה בכלל אפשריתודה וערב טוב

לקריאה נוספת והעמקה

אמת שמבלי לבדוק אותך לא ניתן להגיע לאבחנה ולהציא טיפול ראוי...

26/09/2014 | 12:50 | מאת: ספיר

אני מרגישה תחושת חנק ונפח בגרון בלוע, הרגשה של נפיחות פנימית וחנק כבר יומיים מרגישה שזה נהיה רק קשה יותר. זה לא מרגיש כמו דלקת גרון ובדרך כלל אני לא נוטה לפתח דלקות גרון חזקות בשל שעברתי ניתוח להוצאת השקדים בגיל צעיר מאוד. אני כרגע לוקחת אנטיביוטיקה לטיפול בהליקובקטר בפעם השלישית, הסוגים הם מוקסיוויט פורטה 500 של טימיד וטיביניק למערעת הנשימה העליונה..מרגיש לי כמו גוש גם באיזור מסויים שמקשה עלי לבלוע יש כאבים קצת בשיעול אבל לא משהו מיוחד לא מרגיש לי כמו זיהום כלשהו והנפיחות מחמירה כבר שלושה ימים שאני עם זה. אשמח להמלצות, ספיר. 

לקריאה נוספת והעמקה

אולי REFLUX? יש קשר עם ההליקובקטר. ממליץ להתיעץ עם רופאך.

שלום רב,בת 44 בריאה בד"כ למעט סטרס וחרדות ולח"ד די נמוך. בשנה האחרונה סובלת (סובלת מאד!!!!!) מחוסר שיווי משקל כאילו הרצפה זזה וכל הבדיקות האפשריות (שבוצעו ע"י א.א.ג מנהל מח' יציבות וסחרחורות) יצאו תקינות. בדיקת סיטי הראתה על עיבוי קל בריריות ודלקות אזניים חוזרות. התייעצתי עם מס' רופאי א.א.ג שאמרו פה אחד שאין אפשרות לניתוח כי לא מדובר בדלקת אלא בגודש אלרגי (גם אלרגולוג שלל הכל ולא יודע מהיכן האלרגיה,טוען שאולי פסיכוסומטי) נתנו לי טיפול בכדוטרים שונים ומשאפים שונים שכולם (חוץ מסינופד ואנטיביטקה רוקסו שלא עושים לי רע,כל היתתר עשו לי תופעות לוואי קשות,אפילו המשאפים) נותרתי ללא טיפון תרופתי למעט מי מלח ואנטיביטיקה שהגוף כבר מתחיל להתרגל.מה ניתן לעשות והאם אכן אין מקום להתערבות כירורגית??? הסבל קשה מנשוא (כאבי ראש,כאבי סינוסים ושיניים,כאבי אוזניים,צינון וחוסר שיווי משקל מהגודש באוזן.ועייפות עם בחילות..4 רופאים טענו אותו דבר ואני מיואשת...מה זו האלרגיה המוזרה הזו???? תודה רבה על ההתייחסות. אולי חשוב לציין שאני מקבלת טיפול תרופתי לחרדות שאין לי ספק שלא "תורמות" למצב. שנה טובה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניראה שאני יכול לתרום לך. לא הבנתי שיש סכנה - יש אי נוחות וסבל אך אין מצב מסוכן. ממליץ לשקול ולנסות רפואה אלטרנטיבית.

24/09/2014 | 08:30 | מאת: רויטל

שלום וברכה,בת 27 בריאה בד"כ, לא מעשנת. לפני כחודשיים התחיל לכאוב לי הגרון ולאחר כשבועיים הלכתי לרופא והוא אמר שקצת אדום ונתן לי אנטיביוטיקה. האנטיביוטיקה עזרה בכאבים החדים, אבל יש לי עדיין ליחה לבנה בגרון(אני יכולה לראות כשאני פותחת את הפה, צמיגית כזו)כאבים דוקרים באים והולכים, ותחושת מחנק בגרון. אתמול צחקתי מאוד ופתאום כמעט לא יכלתי לנשום בגלל תחושת המחנק הזו. יש לי תור לאאג רק ב7.10. מה זה יכול להיות ? האם יש משהו שאני יכולה לעשות בינתיים ? אני מגרגרת מי מלח ולימון אבל זה לא ממש עוזר.

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות לרופא המשפחה. לא ניתן לאבחון על סמך מה שאת מוסרת.

23/09/2014 | 20:13 | מאת: רביה

שלום רב , אני מורה כבר 12 שנה סובלת מצרידות כרונית כבר 3 שנים , קיבלתי מביטוח לאומי 10% נכות . לאחרונה , אני סובלת מהחמרה בצרידות , לעיתים הקול נעלם ומשתנה תוך כדי דיבור . בעוד כשבוע עלי לעבור ניתוח להוצאת שקדים מכוון שלאחרונה אני סובלת מאוד מכאבי גרון וחיידקים בגרון עד כדי מצב של סכנת חיים , הרדמה והנשמה לכשבוע בטיפול נמרץ ועוד .... שאלות : 1. מה התסמינים של החמרת מצב מצרידות ? 2.האם הניתוח להוצאת השקדים יחמיר מצבי ? האם מקבלים עליו עוד אחוזי נכות ? 3. יש לי באוזן שמאל חרשות בינונית מילדות , האם קשור למצבי ? האם מקנה אחוזי נכות ? תודה ורק בריאות אמן .

לקריאה נוספת והעמקה

אין כל כוונה בפורום זה לעסוק באחוזי נכות.

שלום, יש לי בעיה. בכל פעם שאני חולה/מצוננת עם זאת מלווים כאבי ראש(לפעמים) וכאבי גרון וגם נפיחות בבלוטת הלימפא בצד ימין של הצוואר. (הרופאת אף אוזן גרון אמרה לי שהנפיחות היא מבלוטת הלימפא). עד כמה זה מסוכן? האם זה מסוכן? חשוב לי לציין שזה כרוני, עם הצטננות ישר אחרי כמה ימים אני מרגישה נפיחות , כאב ואי נוחות באזור הצוואר בחלק הימני. האם זה מעיד על משהו? צריך לבדוק את זה? חשוב לציין אני בת 15. תודה רבה !!

לקריאה נוספת והעמקה

נישמע תקין. להסיר ספק - יש להבדק.

22/09/2014 | 09:51 | מאת: רחלי

בוקר טוב מיום שישי מטופלת בקלארינס עקב דלקת בסינוסים וכאבי ראש שיש לי כנראה מהסינוסים היום בבוקר קמתי עם סחרחורות בקושי יכולה לעמוד זה יכול להיות בגלל הכדורים ואם אני אפסיק אותם כעת למרות שאני צריכה לשתות אותם שבעה ימים ועברו רק שלושה ימים ועוד שאלה אם אפשר האם ניתן לקחת סטונרון עם הקלארינס כי בעברי הייתי שותה אותם עקב סחרחורות תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שנה טובה! אני מניח שנימצא פתרון למצוקה בכל אופן באם לא פניה לרופא רצויה. התרופות אינן מתנגשות זו בזו וסביר שהסחרחרת לא מהסינוסיטיס.

לקריאה נוספת והעמקה
19/09/2014 | 20:44 | מאת: אור

בשבוע וחצי האחרון אני סובלת מכאבים חזקים במרכז הגרון (בין השקדים מעל הגרוגרת) וקושי בבליעה בנוסף לדקירות פתאומיות וכאבים באוזן ימין . לאחר פניה לא.א.ג נאמר כי אין לי כלום בגרון ושהכאבים באוזן נובעים מהלסת . (הרופא שמע קליקים בפתיחה וסגירת הלסת שקיימים כבר שנים רבות) ולכן הפנה לרופא פה ולסת . מאיזו סיבה יכולים להגיע הכאבים ? האם כדאי ללכת לייעוץ נוסף ? תודה מראש

באם אין הקלה או החמרה - כן.

19/09/2014 | 05:04 | מאת: גל

אני בת 21, כבר שנה במעקב נגע (ככה''נ ליפומה, גדילה של 5 מילימטר בחצי שנה אחרונה מ2 ל-2.5 סמ') בצוואר ימין עליון וציסטה באונה שמאלית בתירואיד. בשבוע שעבר, כחלק מהמעקב, עשיתי US צוואר רקמות רכות ובו חוץ מהליפומה והציסטה בתירואיד שנשארו ללא שינוי בגודלן, עלה גם הממצא הזה-"בלוטות פרוטיס תקינות. צמוד לקוטב תחתון של פרוטיס ימין בלוטת לימפה 1.4 ס''מ עם עיבוי קל של הקורטקס". הממצא הזה לא היה בUS קודם לפני 3 חודשים. מה שעוד מעניין הוא שהUS הנוכחי נעשה יומיים לאחר טיפול של סטרואידים לווריד עקב התקף אסתמה קשה, כך שהבלוטה עוד הייתה אמורה להצטמק לאחריו ואולי הייתה גדולה יותר לפני הסטרואידים. האם הקשרית, בגודל 1.4 ס''מ, גדולה מהרגיל? האם הממצא מדאיג וכדאי לפנות לאא''ג להמשך בירור? האם כדאי לנקרה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אני חושב שרעיון מצויין הוא לפנות עם הממצאים לבדיקת וברור אאג!

18/09/2014 | 15:46 | מאת: מטח

שלום רב, האם יש הבדל בין ציסטה לפוליפ בשפה הרפואית? במקרה זה אחרי חודשים של ביקור אצל רופא אא"ג עקב דימום והפרשות באוזן, הפנו את נכדתי לנתוח לא פשוט, כך נאמר, באוזן בגלל ציסטה די גדולה. הייתי רוצה אם אפשר להרחיב את מה שניתן בנושא. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

ציסטה הינה ממצא גידולי המכיל נוזל. פוליפ הינו גידול המכיל תאים. במקום לנסות ולהבין באופן אוטודידקטי שעלול לבלבל ולא ממש להועיל אני ממליץ לך לפנות לרופא המטפל ולקבל הסבר פשוט, ברור וספציפי לגבי מושא הדאגה שלך ולא הסבר תאורטי לא עניני. שנה טובה!

18/09/2014 | 13:34 | מאת: אפרת

שלום, היום הייתי אצל רופאת ילדים שכן בני סובל מהקאות ביומיים האחרונים אך במרווחים גדולים וללא חום ושלשולים. כאשר הרופאה רצתה לעשות בדיקה כללית היא אמרה שבאוזן ימין ישנה שעווה שמסתירה ולכן לא ניתן לראות את מצבה הפנימי של האוזן, יחד עם זאת בני לא הראה סימני התנגדות או כאבים בעת הבדיקה. עוד הסבירה שזה לא מהווה בעייה ושיכול להישאר בתוך האוזן ושבמידה ואבוא לבדיקה חוזרת עליי לשים טיפות שאמורות להמיס את השעווה, יומיים לפני הביקורת. שאלתי היא: האם עקב דבר כזה, יש צורך לבדיקה אצל רופא אף אוזן גרון, והאם אכן לא אמור להוות בעייה בעתיד? כמו כן, עד כמה נחוץ השימוש בטיפות? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

? הענין בקיום אותה השעווה שהיא גורמת לחוסר אפשרות לבדוק את האוזן ולהתייחס ענינית למצבי תחלואה שכיחים בילדים - כלומר דלקות אוזניים. הטיפות מקילות על ניקוי הצרומן על ידי הרופא ובדרך כלל לא יעשו העבודה ללא התערבות.

עניינית - לא ניתן לבדוק את האוזן התיכונה בנוכחות שעווה חוסמת. לכן לא יהיה בעתיד לעשות אבחנה בענין האוזניים. לשקולך!

17/09/2014 | 15:43 | מאת: בוצו

שלום דוקטור צינמן התגלה פוליפ באף בנחיר הימני.הבעיה גורמת לסתימה חלקית בנשימה וסתימה מלאה בנשיפה. רופא אף אוזן וגרון שלי מקווה לכווץ אותו ע"י טיפול בטבליות אנטי אלרגיות. ברצוני להדגיש שרופאת הריאות שלי מתנגדת לניתוח בהרדמה כללית בגלל בעיה חסימה נשימתית שממנה אני סובל. אודה לך על התיחסותך. האם ניתן להמשיך לחיות עם פוליפ או שחייבים להסיר? האם ידוע לך על טיפולים משמרים אחרים שיכולים לגרום לכיווצו?

לקריאה נוספת והעמקה

באם הטיפול בתרופות עוזר - מצויין. באם לא ניתוח הינו האלטרנטיבה הראויה. חשוב להכנס לעובי הקורה - האם מדובר בטורבינה מוגדלת או באמת בפוליפ? האם מדובר במצב כמו סינוסיטיס כרונית היוצרת פוליפים ואז ניתוח יכול לעזור לגבי הראות.

16/09/2014 | 08:06 | מאת: איריס

האם ידוע לך מי מבצע טיפול בלייזר בשקדים בשיטת אידויי. הבן שלי ביצע טיפול כזה אצל פרופ פינקלשטיין וזקוק לטיפול חוזר. הבנתי שפרןפ פינקלשטיין נפטר. תודה

אכן לצערנו הוא ניפטר. כל רופא אאג שמאמין ששיטה זו ראויה. ממליץ התיעצות עם כל רופא אאג .