פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - גידולי ראש-צוואר
הפורום יעסוק במחלות דלקתיות, זיהומיות, גידוליות, חבלתיות, מולדות ושיקומיות של האוזן, האף והסינוסים, של הפה והלוע, הפנים, הגרון, בלוטות הרוק, בלוטת התריס ויותרת התריס.
1962 הודעות
1888 תשובות מומחה

מנהל פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

הפורום נסגר
02/04/2014 | 12:25 | מאת: עדי

היי, אובחנתי בעבר בורטיגו ולאחרונה חזרו לי הסחרחורות, קיבלתי הפניה מרופא המשפחה למרפאת סחרחורת, אך כל נציג במוקד מכבי אומר כי לא קיים דבר כזה! אפשר לקבל שמות והמלצות למומחי סחרחורת? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון - בכל מרפאת אאג (מרפאות חוץ) בכל בית חולים ציבורי.

08/04/2014 | 17:43 | מאת: עדי

אין באף אחד מבתי החולים תור לפני אוגוסט- מה לעשות? לחיות בסחרחורת תמידית עד אז?

02/04/2014 | 08:00 | מאת: מאיר

שלום. אני בחור בן 31 בריא ולאחרונה התחלתי להרגיש אף סתום 100 אחוז בצד אחד בזמן שינה בלילה, ברוב המקרים בצד השמאלי אך לעיתים גם בצד ימין אך שאני קם האף נפתח בכ 50 אחוזים כעבור 5 דקות ונשאר כך כל היום. הייתי אצל רופא אא"ג שלא בדק אותי כלל וקבע שמדובר במחיצה עקומה באף ואפשר לחיות עם זה ככה ואם לא טוב אפשר לנתח , עוד קבע הרופא שיש לי את זה מזמן ורק עכשיו שמתי לב לכך. עם כל הכבוד לרופא אני מכיר את עצמי די טוב ואני בטוח במאה אחוז שחודש שעבר הכל היה תקין אצלי והייתי נושם באופן שווה בשני הצדדים. האם יכול להיות שיש משהו אחר מלבד המחיצה ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הסבר שהוצא בהחלט סביר. ממליץ לך להבדק שוב על ידי רופא אאג נוסף.

01/04/2014 | 17:26 | מאת: מיטל

שלום, לפני 12 שנה עברתי ניתוח במערות האף ומאז, למרות שאינני סובלת יותר מסינוסיטיס, אני סובלת במעברי עונות מדימום מהאף כאשר אני מקנחת אותו. היום אני נמצאת בשבוע 14 להריון. מתחילת ההריון ועד כה, אני עם אף סתום בדם. אני מקנחת כל הזמן ורק דם יוצא. קניתי תרסיס מי מלח - לא עוזר. אני מרגישה שהדם מגיע גם לגרון וזה גורם לבחילות נוראיות. מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

אמת שלא הרבה - אלא מי מלח... אבל חשובה בדיקת אאג - כדי לודא מהו הממצא או הגורם.

01/04/2014 | 17:21 | מאת: רוני

אני סובלת מדלקת אוזנים , שכואבת לי מאוד , אני מרגישה כאילו כל צד ימין שלי משותק לגמרי , ואני לא שומעת כלום , וכואב לי נורא, האם זה בסדר?

לקריאה נוספת והעמקה

מה הכוונה בבסדר? באם השאלה לגבי האם יתכן שזהו מהלך מתאים לדלקת אוזניים - אז התשובה כן. נידרש טיפול ובדיקת רופא אאג!

לקריאה נוספת והעמקה
01/04/2014 | 17:12 | מאת: מלודי

שלום , ישלי דלקת אוזנים , והאוזן הימנית שלמ סתומה לגמרי , אני מפחדת שכשהדלקת תעבור , האוזן תשאר ככה , אני כבר לא שומעת כלום ואם אני שומעת אני שומעת אנשים כמו קול של חיזרים , האם זה טבעי לדלקת אוזנים? ומה עושים כדי לפתוח את האוזן? ועוד שאלה האם אני יכולה לחפוף את השיער ולא יקרה דבר לאוזן?

לקריאה נוספת והעמקה
02/04/2014 | 10:15 | מאת: f

בהחלט אפשרי שקשור לדלקת ויסתדר. רצויה בדיקת אוזניים על ידי ר אאג.

לקריאה נוספת והעמקה
31/03/2014 | 21:22 | מאת: יעקוב

מה המשמעות של תוצאת אולטרסאונד רקמות רקות צוואריות משני צידי הצוואר בתחנות 1,2,3,4 הודגמו מספר קשרי לימפה, הגדול מביניהם בתחנה 3 מימין מגיע בציר אורך עד 18 מ"מ, בעלי ליבה שומנית ווסקולריזציה מרכזית.

תתכן להתפרש כבדיקה תקינה

31/03/2014 | 16:15 | מאת: שירה

דוקטור שלום! לאחר ניתוח אף אסתטי ומחיצה. היה לי זיהום של חיידק סטפטוקוקוס וקיבלתי אנטיביוטיקה. כיום יש לי עייפות כרונית, חוסר ריכוז, יובש בפה ועוד.. בבדיקת מעבדה נמצאה קנדידה בגרון וגם ברירית האף(אין לי ברונכיטיס) האם יכול להיות שיש קשר לניתוח? מה זה אומר? מה הטיפול לכך? תודה מראש..

לקריאה נוספת והעמקה

באם לאחר הניתוח יש קושי נשימתי אפי עם השפעה של דום נשימתי חסימתי - זה יכול להסביר את התלונות. הקנדידה יכולה להיות באף ובגרון גם באופן טיבעי או תגובה לטיפול באנטיביוטיקה או תסיסים סטרואידליים לאף - אם השתמשת בכאלו. בדרך כלל לא ישפיע על עייפות וכו'.

30/03/2014 | 20:19 | מאת: יואב

שלום. אני בן 25. לפני כחודש התחילו לי בעיות בליעה. התופעה קרתה לאחר יומיים של התקפי צרבת התחושה היא שאני לא בולע טוב את האוכל וחלק ממנו נשאר בלוע (לא מרגיש אותו בחזה אלא בלוע). לעתים זה גורם לי לשיעול בזמן אכילה. כמו כן במהלך היום אני מרגיש מעין יובש בלוע ושהוא נדבק למשהו ויוצר מעין ואקום שגורם לי להרגיש כאילו יש לי משהו תקוע בו חשוב לי לציין שאין לי כאב גרון, אני לא צרוד ולא מזיל ריר. במהלך החודש האחרון ביצעתי מס' בדיקות: 1. אצל רופא אא"ג שהסתכל עם סיב אופטי דרך האף ולא זיהה שום דבר חריג 2. גסטרוסקופיה שבמהלכה התגלה אצלי חיידק ההליקובקטר פילורי וכרגע אני בטיפול משולש אנטיביוטי (בנוסף הושט נמצא תקין וגם התרסריון) מה יכול להיות ההסבר לכך? כמו כן, מה אתה ממליצה לי לעשות? זו תופעה מאוד מטרידה שפוגעת לי באיכות החיים. חשוב לי לציין שיש ימים שזה יותר מורגש ויש ימים שפחות. היום למשל זה מורגש. המון תודה יואב

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב לציין - שללא בדיקה - קשה כמובן להגיע לאבחנה. ניראה שאכן יש בעיה של REFLUX . יש מקום לטיפול בPPIS (אומפרדקס וכו') + שינויי הרגלי חיים שונים לאורך זמן. יש מקום להנחיה על ידי רופא מטפל או אאג מטפל או גסטרואנטרולוג מטפל.

27/03/2014 | 14:30 | מאת: נטי

שלום אני בת 28 ממש לפני יומיים התחלתי באופן פתאומי לחלוטין לסבול מכאב חד שהולך וחוזר בגרון בבית הבליעה בצד שמאל ברגע שאהני בולעת רוק רוב הזמן הבליעה חלקה ולא מלווה בשום כאב אבל לפעמיים אני בולעת ופתאום מרגישה כאילו יש לי משהוא חד בגרון ששורט אותי חזק בצד שמאל זה כמו הרגשה שמשהוא זר בגרון שלי שעולה ויורד לי זה גם מורגש בזמן שאני מדברת אני מודאגת מאוד כי מעולם לא חוויתי סוג כזה של כאב זה מאוד לא ברור הלכתי חלרופא שבדק ולא ראה שריטה או משהוא דומה אמר אולי התפתחות של דלקת מנסיוני האישי בעבר היו לי המון דלקות גרון מעולם לא הרגשתי תחושה כזו או דומה לזו זה ממש כאב חד ומציק בגרון לפעמים זה משפיע לי על האוזן השמאלית ממש כמו סכין שעוברת שם אשמח לקבלת תשובה תודה ויום טוב

לקריאה נוספת והעמקה

עשויים להיות מספר הסברים - דלקת,גוף זר, אפטה, אלו בדרך כלל אמורים להיות גלויים בבדיקה . לא תמיד זה כך. באם לא עובר תוך מספר ימים - ממליץ להבדק שןב.

26/03/2014 | 13:09 | מאת: שני

שלום, מיזה כמה ימים יש לי ממש קושי בנשימה, הופנתי ל CT מערות הפנים, יש מועד לניתוח רק בעוד ארבעה חודשים. תשובת CT : הסינוסים תקינים ה- OMU חופשי דו צדדית הקונכה האמצעית משמאל מאווררת ומוגדלת קיים עיבוי רירית בקונכה התחתונה משמאל, במיוחד בקצה האחורי 1. האם בניתוח הנ"ל לוקחים ביובסיה ? 2. יש לי כאבים חזקים בפנים האף, ויותר קושי בנשימה יש מה לעשות לכאבים ? אני דואגת, חלילה יכול להיות משהו לא טוב.... ? אודה על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

ממצא של טורבינה מוגדלת - מסבירה את התלונות החסימתיות - ניתן לשלוח לביופסיה. לפי התאור לא חשוד. מדוע אינך מתעיצת עם הרופא שהרי ראה הממצא ב CT ולפיו החליט על ניתוח?

25/03/2014 | 19:23 | מאת: סיגל

שלום דוקטור אני בת 43, לומדת, לפני שנתיים עברתי ניתוח אף אסתטי שלא צלח ועפ”י בדיקה שעשיתי אצל מומחה א.א.ג יש לי: סטיית מחיצה, עיוות האף, לא נשארו לי סחוסים כמעט באף, שסתומי האף מוצרים עד כדי חסימה שאני לא יכולה לנשום מהאף ונושמת רק מהפה, בנוסף, מהניתוח יש לי ריח רע מהאף שאינו פוסק. חזרתי לפני שעה מאבחון של הפרעת קשב וריכוז והתוצאות היו קשות, השאלה שלי היא, האם חסימה אפית יכולה לגרום להפרעות קשב וריכוז? והאם יש טיפול שיכול להקל עליי את הנשימה שאוכל להמשיך ללמוד ולהתרכז יותר טוב? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור שיש קשר עם הפרעות כאלו במבוגרים. בענין ניתוח - לפי התאור לפיו - "לא נשארו לי סחוסים כמעט באף, שסתומי האף מוצרים עד כדי חסימה שאני לא יכולה לנשום מהאף ונושמת רק מהפה, בנוסף, מהניתוח יש לי ריח רע מהאף שאינו פוסק" - ניראה שמדובר במצב בעיתי לתיקון - יש מקום להתיעץ עם מומחה ספציפי בתחום ולקבל הסבר ראלי רק לאחר בדיקה.

שלום בת 33 בריאה בדכ. לפני כחודש וחצי החל לי כאב קל מאוד שהורגש רק בנגיעה בנקודה מסוימת בגשר האף מצד שמאל (בנקודת מפגש בין העצם לסחוס). לפני שלושה שבועות היה לי מעט דם בעת קינוח האף למשך יומיים-שלושה (זה היה בימים שהיה אובך והיה מאוד יבש..אולי קשור) ובמקביל הכאבים שהרגשתי התחזקו והורגשו לא רק בנגיעה. מאז יש לי כאבים שונים בצד שמאל של הפנים : בגשר האף בצד שמאל - איפה שהכל התחיל, כואב כשאני לוחצת באותה נקודה מסוימת של המפגש בין עצם האף לסחוס, ולפעמים לכל אורך גשר האף מצד שמאל גם בלי שאני לוחצת. כמו כן יש תחושה של עין מעט יבשה, וכן כאבים במיקום משתנה בשיניים עליונות ותחתונות בצד שמאל וכן במפרק הלסת. אין לי כלל נזלת או גודש - להיפך, בצד הכואב יש תחושה אפילו של מעבר אויר מהיר וחופשי יותר ואפילו תחושה של יובש או צריבה מדי פעם. כמו כן, אציין שלפני שבוע וחצי הייתי מעט מצוננת שוב ליום יומיים, ואז בבוקר הייתה לי נזלת סמיכה יותר בצבע צהבהב שבה ראיתי שוב מעט שאריות של דם (בצבע חום), אך זה חלף עם ההצטננות. בבדיקת רופא אאג לא ראה סימני דלקת, אך נתן לי לקחת אנטיביוטיקה ואם לא יעזור לעשות CT. בינתיים אני ביום החמישי של האנטיביוטיקה והכאבים עדיין קיימים. קבעתי תור לCT אך בינתיים אני מאוד חוששת. מנסיונך- למה התופעות שתיארתי יכולות להתאים? אני מאוד חוששת מגידול סרטני, האם התופעות שציינתי מתאימות לכך? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אכן - באם אין ממצאים בבבדקה של הרופא נידרשת בדיקת הדמיה ואכן CT היא זו הנידרשת. אין כל יתרון בהנחות לא מבוססות. יש אפשרות גם שלא ימצא כל ממצא!

25/03/2014 | 16:03 | מאת: L

האם ניתן לעשות בדיקה בסיב אופטי-באלחוש במרפאות של מכבי והיכן? או שזה רק בבתי חולים?, המדובר בילד בן 8-והרופא סירב להפנות אותו לבית חולים לבדיקה כזו

אצל חלק מרופאי אאג או בכל מרפאת אאג בבי"ח.

24/03/2014 | 13:15 | מאת: מיקה

שלום, יש לי כאב לא מוסבר באוזן שמאל.. רפא אאג לא מצא שם דלקת. לפני כמה חודשים היתה לי אותה בעיה של כאב באוזניים לא מוסבר למשך תקופה, איכשהו זה נעלם ועכשיו חזר שוב. הכאב בעיקר באוזן שמאל אולם מקרין לפעמים לאוזן השניה. התחושה היא של כאב עמוק- מעין לחץ. אני יכולה להתמודד עם הכאב, אם כי זה לא נעים. מה שיותר מטריד אותי שזה מעיד על בעיה חמורה יותר שהרופאים מפספסים. מה דעתכם? (דרך אגב בנוסף לכאב אוזניים אני סובלת עכשיו מאקזמה וגירוד בפנים, בבית השחי, בצוואר ובגב. לא יודעת אם זה קשור)

לקריאה נוספת והעמקה

הקשר לבעיות העור השונות אפשרי בדמות דלקת אוזן חיצונית שניתנת לאבחון בקלות ולטיפול שכניראה הכרת בעבר. אינני סבור שמדובר בבעיה חמורה שרופאים מפספסים.

לקריאה נוספת והעמקה
23/03/2014 | 19:17 | מאת: שוש

אני בת 55 עם ירידה קלה עד בינונית בשמיעה לרעת אוזן שמאל. לאחרונה בישיבה יש לי נטייה של הגוף והראש ימינה כלפי מטה. האם זה יכול להיות קשור לירידה בשמיעה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא בהכרח. אלא אם את מטה את אוזנך וגופך לצד על מנת לשמע טוב יותר.

21/03/2014 | 22:29 | מאת: טל

שלום רב ! יש לי שבועיים שיעול רטוב שבא והולך.נבדקתי על ידי 2 רופאות משפחה .שאמרו שהריאות והגרון נקיים. מה יכולה להיות הסיבה לכך? ומה עליי לעשות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

ברונכיטיס? לפנות לרופא משפחה - להבדק - לשקול טיפול באנטיביטיקה

20/03/2014 | 21:27 | מאת: אנונימית

לום.מזה שבוע וחצי אני סובלת לפרקים ביום מכאב מאחורי האוזן שהחל רק בערב ובימים האחרןנים מופיע גם ביום.הכאב מאחורי האוזן התחיל להקרין לצוואר מטה ולעורף וכמו כן בימים האחרונים החל להקרין לאחורי הראש (בהרגשת לחץ חזק) .יש לציין שהכל מדובר בצד שמאל.ולפעמים שאני אוכלת בצד שמאל אז כואב לי מאחורי האוזן. אציין שאין לי כאבי אוזנים.והכאב לא כואב במגע.זו הרגשת כאב נוקשה. אשמח להכוונתך.

לקריאה נוספת והעמקה

? ישיתרון בבדיקה של רופא אאג אולם ההתרשמות הינה דווקא לכוון אורטופדי.

23/03/2014 | 15:03 | מאת: אנונימית

האורטופד הוא הרופא שמטפל בבעיות בעמוד שידרה צווארי - שיכן ושם מקור הכאב.

19/03/2014 | 23:27 | מאת: משה

יש לי מספר פעמים במהלך החורף (ולעיתים גם בחודשי הקיץ) כאבי גרון חזקים מאד (בסוף הפה - תחילת הגרון) שמקשים על הבליעה, ולאחר יום או יומיים הם נחלשים ונהפכים לצינון חזק, רציתי לדעת האם ישנה בעיה כלשהי (שקדים?) או שזה תהליך טבעי מסיבה מסויימת

לקריאה נוספת והעמקה

נישמע כמחלה ויראלית מזדמנת - אולי מילדים. לא ממש מתאים לזיהום חידקי - אולם "שווה" לקחת תרבית (משטח גרון).

19/03/2014 | 18:53 | מאת: ניר

בן 50 בריא בד"כ. בזמן האחרון, היו לי מספר מקרים של הצטננויות - עם הסימפטומים הרגילים של גודש באף, חום קל, עם / בלי כאבי גרון - שחלפו בתוך מספר ימים. לאחר מכן נתקפתי שיעול חריף שנמשך עד 10 ימים, רוב הזמן ללא ליחה כלל (לפחות בהתחלה), ללא חום או חולשה - למעשה מרגיש מצוין פרט להתקפי השיעול המטריד (אני מדבר על שיעול כמעט רצוף לאורך כל היום). התופעה חדשה לי כי בעבר היו תקופות צינון עם או בלי שיעול במקביל, אבל מעולם לא שיעול שרק מתחיל כשההצטננות נגמרת... יש הסבר? ומה כדאי לקחת כטיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

נישמע כמחלה ויראלית של דרכי נשימה עליונה - די רגילה. לפעמים באנשים עם נטיה ל REFLUX - יש החרפה בשיעול וטיופל ב REFLUX לתקופה קצרה מועיל. ממליץ לפנות לרופאך.

19/03/2014 | 14:53 | מאת: אודליה

להלן תוצאות FNA של בלוטת לימפה בצוואר עליון אחרוי מימין: התקבל חומר שהכיל אלמנטים לימפטיים רבים פזורים ובקבוצות הכוללים ריבוי של פרולימפוציטים ולימפובלסטים, לימפוציטים בשלים, תאי פלסמה מעטים, מקרופגים מעטים. בנוסף נמצאו מספר קבוצות של תאים אטיפים עם גרעינון וציטופלזמה מועטה. לא ברור טיב התאים האלו (אפיטליאלים?) לאבחנה סופית דרושה ביופסיה- צביעות וממונוהיסטוכימיות, בנוסף מומלץ המשך בירור כולל בדיקת NASOPHARIN. האם מדובר בתאים ממאירים?

לקריאה נוספת והעמקה

כדי לדעת בודאות על מה מדובר - יש לבצע ביופסיה "אמיתית" של הממצא (נטילת רקמה לא רק באמצעות דיקור במחט) באופן של ניתוח פתוח.

18/03/2014 | 18:11 | מאת: מרים נוח

עברתי ניתוח פרוטיס לפני ארבעה חודשים באזור האוזן ב"ה הגידול שפיר אך מאז חלה ירידה בשמיעה באופן משמעותי . א- האם יש קשר לניתוח ? ב- יש לי זימון לרופא שמיעה איזה בדיקות אני אמורה לבצע לפני .על מנת שהביקור יהיה משמעותי ג-בדיקת שמיעה אחרונה בוצעה לפני חודשיים הירידה בשמיעה 70 דציבלים .מיותר לציין שזה מאד מפריע במיחד כשעובדים בתקשורת עם ילדים ומבוגרים האם אני צריכה לפנות לרופא תעסוקתי ?או שיש לכם עצה נוספת שתעזור לי תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא חושב שיש קשר עם הניתוח. לדבריך יש לקות שמיעה משמעותית ביור - כדי 70 דציבל! יש מקום לשקול שיקום שמיעה = שימוש במכשירי שמיעה.

27/03/2014 | 07:01 | מאת: מרים נוח

שלום רציתי להתייחס לתגובתך ראשית לפני הניתוח ביצעתי בדיקת שמיעה והתוצאות תקינות מדוע הירידה בשמיעה היא דווקא אחרי הניתוח ?

27/03/2014 | 07:01 | מאת: מרים נוח

שלום רציתי להתייחס לתגובתך ראשית לפני הניתוח ביצעתי בדיקת שמיעה והתוצאות תקינות מדוע הירידה בשמיעה היא דווקא אחרי הניתוח ?

18/03/2014 | 04:30 | מאת: רונית

אני בהריון כעת בשבוע 29. לפני כשבוע סיימתי טיפול של שבוע בזינת מרופא אף אוזן גרון בשל דלקת בסינוסים. לא נטלתי את האנטיביוטיקה בשעות קבועות לצערי. אני עדיין מרגישה כאבי ראש חזקים בעיקר בין העיניים וברכות. שיעול שמתגבר ונזלת. רופא אף אוזן גרון בדק לפני כמה ימים ואמר כי כעת אינו רואה בבדיקה את הזיהום שראה לפני האנטיביוטיקה, אך לא ניתן לעשות בהריון צילום של מערות הפנים. האם אין אפשרות בהריון לבצע צילום פנים? האם ישנה אפשרות לבצע אולטראסאונד בפנים?? מה ניתן לעשות במידה וכאבי הראש אינם פוחתים כבר כחודש ימים לפחות והשיעול מחמיר?

לקריאה נוספת והעמקה

אין צורך בצילום. הגורם לכאב הינו הגודש בסינוסים - לאו דווקא החידק ( - בעתיו את נטלת האנטיביוטיקה). טיפול בגדש בהריון בעיתי כי התרופות יכולות להשפיע על השליה. התיעצי עם רופאך!

שלום רב לכם. יש לי נוזלים באוזניים לאחר הצטננות . כאשר עשיתי שטיפת אף במים מלוחים לפי המלצת רופא , קבלתי יותר נוזלים. יש לי אלרגיה לפניצילין ו נוסידקס. א.א.ג. נותן לי רק קולדקס לייבוש נוזלים. האמת זה לא כל כך עוזר לי. אולי קיימות תרופות אחרות שלא מכילות פניצילין ו נוסידקס ו מייבשות את נוזלים באוזניים? אם ידוע לכם שיטות שונות לא רק פרמצפטיות בנושא הנ"ל ,אשמח מאוד לקבל. אני במצב הזה כבר יותר מחודש,בבקשה תתנו לי עצה המתאימה. אשמח על התשובה המהירה. תודה מראש, נלי

לקריאה נוספת והעמקה

פניצילין הינה אנטיביטיקה שנועדה לעזור לגוף להתגבר על חידקים. הקולדקס והנוסידקס מפיגות גדש . אין כל קשר בינהן. ממליץ - לפני כל טיפול להבדק! אני מקווה שחלה הטבה מעת כתיבת השאלה.

24/03/2014 | 14:55 | מאת: נלי

שלום רב לכם. תודה על התשובה . אין לי כבר נזלת ירוקה מאף,אך קבלתי נוזלים באוזניים לאחר שטיפת אף במים מלוחים . הייתי פעמיים אצל רופא א.א.ג. וקבלתי קולדקס לייבוש נוזלים באוזניים. יש לי אלרגיה ל נוסידקס ו פניצילין. אני גם קניתי מסטיק לפי המלצת א.א.ג.,כדי להוציא נוזלים מאוזניים. יש לי הרגשה של שטחים דקים ש נדבקים ו נפרדים בזמן בליעה. כאשר אני לוחצת על אוזן מקבלת קצת כאב ו הרגשה של דלקת,כי יש עדיין נוזלים באוזניים שקבלתי מ אף בזמן שטיפת במים מלוחים. אני חוששת שבנוזלים שקבלתי באוזניים יש חיידק שצריך לסלק. כאשר אני שוכבת על אוזן ימיני כל נוזלים עוברים לצד ימיני,ו אם אני שוכבת ב צד שמאלי כל נוזלים עוברים ל לצד שמאלי. הרופא א.א.ג. נותן לי רק קולדקס שלא פותר את הבעיה. אם ידוע לך מה יכול לייבש אוזניים מנוזלים? מה השיטות שתתאימו לי ו לא רק קונבנציונליות? אשמח על התשובה המהירה. תודה מראש, נלי

16/03/2014 | 14:29 | מאת: איילת

שלום רב, הבן שלי בן שנתיים ושמונה חודשים ולאחרונה הבחנו כי הוא מרבה להרים את הקול, לדבר בצעקות לעיתים וכמו כן לבקש להעלות את עוצמת הווליום בטלויזיה, רדיו וכו' וכן אף חוזר ושואל "מה?" על דברים שנאמרים לו, ואת חלקם הוא אף לא שומע, ייתכן וזה נובע מחוסר ריכוז או תשומת לב אך מכלול התופעות ,הדי חדשות יש לציין, העלו אצלנו חשד שאולי חלה אצלו איזושהי פגיעה בשמיעה ושעלינו לבדוק את הנושא. עוד אוסיף כי הוא מרבה למשוך באף בשבועות האחרונים ולאחר צינון קל שהיה לו לפני מספר שבועות. אציין כי הוא לא סובל מדלקות אוזניים תכופות הדורשות טיפול אנטיביוטי. אשמח לעזרה. תודה איילת

לקריאה נוספת והעמקה

כל נוזל באוזן התיכונה שבא כחלק מדלקת דרכי נשימה עליונה (הצטננות) יכול לגרום לירידה בשמיעה. קל לאבחן - לגשת לבדיקת רופא!

16/03/2014 | 10:20 | מאת: ברר

שלום אם שתיתי אתמול מעט אלכוהול האם אפשרי היום למצוץ טבליות למוסין לכאב גרון? והאם גם אפשר לקחת נורופון ?קמתי היום בהרגשת חולי קצת עם צינון ...בת 21.תודה!!

לקריאה נוספת והעמקה

לא צריכה להיות בעיה.

13/03/2014 | 13:59 | מאת: אריאל

בני בן ה 36 החל לסבול מצילצולים באוזניים הוא טיפוס חרד דאגן ודיכאוני האם זה קשור ? מה ניתן לעשות שיחלפו . עשה בדיקת שמיעה שירדה מעט ואח"כ השתפרה . ממה זה בה? ואיך אפשר להיתפטר מזה? בבקשה אעשה הכל רק שיעבור לו!

לקריאה נוספת והעמקה

שווה להבדק שוב על ידי הרופא אאג שמכירו ולהפנות אליו שאלותיכם. בכל מקרה יש הרבה טיפולים שנועדו להקל על טינטון! ויש רופאים ומרפאות המטפלות באופן ספציפי בלוקים בטינטון.

12/03/2014 | 15:37 | מאת: גיא

האם לטנטון שלא מלווה בירידה בשמיעה יש סיכוי יותר גבוה שיחלוף מאשר כזה שכן מלווה בירידה בשמיעה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור! בכל מקרה, צריך לבדק האוזניים ולראות את בדיקת השמיעה וה BERA שבוצעו.

12/03/2014 | 00:42 | מאת: יעל

משבוע שעבר היו לי שיעולים,כאבי גרון וצמרמורות חום. רופא המשפחה איבחן שיש לי דלקת בסינוסים ודלקת בסמפונות העליונות. נתן לי שני סוגי אנטיביוטיקות:ג'ינט ודוקסילין 100. לאחר 8 ימים,הצמרמורות הסתיימו,כאבי גרון הסתיימו,נשאר שיעול טורדני במשך כל היממה ובעיקר בזמן השינה. האם יש תופעות לוואי לדוקסילין 100 של שיעול טורדני? מה עלי לעשות? אודה על תשובתך המהירה.

לקריאה נוספת והעמקה

לוקח זמן גם לאחר שהדלקת החידקית (שעליה מכוונת האנטיביוטיקה) חולפת ועד שיש הפסקת שיעול - אפילו שבועיים!

11/03/2014 | 15:18 | מאת: דנה

שלום , אני בת 19 וקורה לי משהו מוזר , בזמן הליכה או פעילות גופנית ולפעמים גם במנוחה כואב לי הגרון בעיקר שאני שואפת אוויר , רציתי לדעת אם זה קשור לסרטן בגרון ?!

לקריאה נוספת והעמקה

לא קשור. שווה להבדק עם את כה מוטרדת.

11/03/2014 | 13:45 | מאת: ש

Streptolysin 0 (ASLT) Ab 717 בקטריולוגיה Throat Culture .ונמצא שלילי Strep. A :נבדק ל אם בבקשה תוכלו לעזור לי בפיענוח..יש חיידק או אין? ומה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

לא צמח חידק בשם STREPTOCOCCUS שהוא הגורם העיקרי לדלקת חידקית בגרון. הנוגדנים לסטרפטוליזין הינם סימן של הכרות קודמת עם החידק. הפרוש של הממצאים תלויים בהסטוריה והקליניקה שאתה מציג. פני/ה לרופא שלך.

11/03/2014 | 12:02 | מאת: אירה

יש לי דלקת גרון ושקדים וכל הלוע נפוח וכואב נתנו לי רפאפן אבל כשאני מנסה לבלוע את הכדור במקום לרדת למטה עם הבליעה הוא עולה למעלה ונתקע. אני יודעת שזה נשמע מוזר אבל זה מה שקורה מישהו יודע מה אפשר לעשות? אפשר לכתוש את הכדור ולשתות אותו עם מיץ או משהו?

לקריאה נוספת והעמקה

אני מניח שיש שיפור והתשובה לא רלוונטית. בכל אופן כשיש דלקת בגרון אכן קשה לבתוע בשל הדלקת והבצקת. אלו חולפים עם ההבראה מהדלקת.

לקריאה נוספת והעמקה
10/03/2014 | 20:46 | מאת: סיגל

ערב טוב, כבר תקופה ממש ארוכה שיש לי יובש מאוחרי האוזניים..ומין קליפות יבשות ושאני נוגעת בזה אני גם מרגישה מין רטיבות ...?!!מה זה יכול להיות?? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אקזמה? - לפנות לרופא עור.

06/03/2014 | 21:54 | מאת: רפי

שלום ד"ר, לאחר שסבלתי משיעול כרוני למשך תקופה, הומלך לי טיפול באומפרדקס (ללא בדיקות, בהתאם לסימפ'). נטלתי את התרופה למשך 7 חודשים. בהמלצת הרופא הפסקתי לקחת את הטיפול, והשיעול אכן לא חזר. עם זאת לאחר שהפסקתי לקחת את התרופה גיליתי שאני סובל בעייפות במיתר הקול לאחר דיבור ומידי פעם קיים הצורך לכחכח. שאלתי היא האם הסיבה לכך היא בהכרח ריפלוקס? או האם קיימות אופציות אחרות? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

חשובה אבחנה על ידי רופא אאג - על פי הסתכלות במיתרים עצמם! רק כך יהיה ניתן לתת לך תשובה - או הסבר.

05/03/2014 | 16:31 | מאת: מיכל

בת 55 עם אסימטריה בשמיעה 55 דציבלים בימין. 70 דציבלים בשמאל (כך מופיע בטבלה). בדיקת ברה: הכל תקין חוץ מ"קיימת אסימטריה בזמן הופעת גל V של 0.25 מילישניות בנורמה.". ימין 5.38. שמאל 5.63 האם הפער הזה מחייב עוד בדיקה נוספת בגלל האסימטריה?

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי בבעיה עצמה. מדוע בכלל החל ברור?? ממליץ מאוד לחזור לרופא. במקרים מסויימים יש צורך בברור בהדמיה (MRI).

05/03/2014 | 16:07 | מאת: ניר

שלום, כבר כמה ימים אני חש בכאב חזק בגרון בזמן בליעת רוק באופן קשה שמונע ממני להרדם בלילה. בלילה האחרון אף הקאתי מעט. בנוסף ההרגשה היא כי קיים גוש ליחה גדול מאוד בגרון שמסרב לצאת, כחכוחים מתמשכים ולעיתים גם קשיי נשימה. אני די בטוח שהסיבה לכך היא צעקות ממושכות בעבודתי כמורה בזמן האחרון וע"פ מה שקראתי באינטרנט זה נקרא לינגריטיס (אך אני עדיין לא בטוח- עוד לא ביקרתי אצל רופא) רציתי לשאול מה מומלץ להקלת הכאב באופן מיידי על מנת שאוכל לקיים אורח חיים רגיל כולל שינה בלילה?

לקריאה נוספת והעמקה

אני מקווה שהחלמת. בכל אופן באם לא רצוי להבדק על ידי רופא ולראות באמת האם קיימת בעיה בסיסית במיתרי הקול.

04/03/2014 | 00:31 | מאת: יעל

לפני חודשים הייתה לי דלקת חניכיים ולאחר טיפול אנטביוטי היו לי עדיין רגישות בחניכים עם התקררות שהייתה כחודשים הרופא טען שככל הנראה התחיל מהסינוסים. אני עם בלטות נפחות בצד ימין עם הקרנה לאוזן והעין ולראש אודה אם תתנו כיוון.

לקריאה נוספת והעמקה

דיקת רופא מטפל. סביר שמדובר בתגובה רגילה של בלוטות לימפה ל"הצטננות".

03/03/2014 | 11:28 | מאת: רונית

שלום, הבת שלי בת 25 סובלת לעיתים קרובות מאד מדלקות של הסינוסים קיבלה בתחילה כדורי סינופד ובהמשך כשהחמיר היא מטופלת באנטביוטיקה למי ניתן לפנות כדי לפתור את הבעיה ? היא מאד מהתופעה מגיל מאד צעיר ואינה מתפתרת מזה נאמר לה שהיא רגישה לאבק. איזה בדיקות נוספות היא צריכה לעשות כדי לבדוק מדוע התופעה חוזרת על עצמה באופן תדיר? ומדוע היא אינה מצליחה להתפטר מזה?

לקריאה נוספת והעמקה

הפניה צריכה להיות לרופא אאג - יש מקום להתיעץ עם אלרגולוג. לשקול טיפול לאורך זמן. לעיתים כאשר הבעיה לא חולפת או משמעותית, וכשיש מקום לחשוב על ניתוח עושים CT לסינוסים.

03/03/2014 | 09:34 | מאת: ליאת

שלום . הבת שלי כיום בת 6 . לפני כשנתיים עברה ניתוח פוליפ שלישי וכפתורים.יש לה ירידה קלה בשמיעה. ועדיין מידי פעם יש לה דלקות אזניים עם הפרשות . בבדיקה האחרונה נמצאו שינויים אטלקטטיים קלים באוזן אחת ובינוניים באוזן השנייה עם כרסום גרמי מינימלי . אין לה נוזלים . מה עלינו לעשות ? שמענו על מכשיר איירפופר . מה המלצתך והאם הוא יכול להועיל לנו או להזיק . תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שאלה כבדה! לא ראיתי האוזן ולכן תשובה מסוייגת. באם יש תמט - אטלקטזיס של התופיות עם הרס - כיסום - של העצם המצב משמעותית גרוע מ"רק" בעיה של נוזלים באוזן התיכונה! (איך אובחן ההרס הגרמי?). לא ראוי מצידי לתת תשובה ללא בדיקה של האוזן עצמה. חשוב להבדק ולקבל תשובה מהרופא! לא ניראה שיש מקום ל EARPOPPER

02/03/2014 | 19:43 | מאת: חזי

לאחר חשיפה ממושכת לרעש (חתונה\דיסקוטק) ישנו צפצוף מתמשך לכמה שעות לאחר מכן. מה קורה בתוך האוזן שגורם לצפצוף הזה? זה קשור לשערות הזעירות שנמצאות בתוך האוזן?

לקריאה נוספת והעמקה

הציפצוף (טינטון) הוא ביטוי של פגיעה עיצבית באוזן הפנימית (המקום בו נימצאים תאי השערה). באם הטינטון ממשיך יש מקום לפנות לרופא אאג.

02/03/2014 | 00:25 | מאת: דואג

בן 50 כאבי גרון מעט בצד (לא בשקדים, מעט נמוך יותר) בזמן בליעת רוק. מופיע ונעלם במשך היום כבר שבוע. לא מופיע בלילה רק במהלך היום. האם יכול להיות מסוכן, אם לא מסוכן האם ללא היה אמור לחלוף כבר?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברורה השאלה - האם הכאב מסוכן - כנראה שלא. האם מה שגורם לכאב מסוכן? - באם ממשיך ומציק מצדיק לבדק הסיבה לכאב על ידי בדיקת רופא.

27/02/2014 | 20:33 | מאת: גיא יעקובי

שלום ד''ר אני סובל מכאבי ראש , נזלת וגודש באף זה שבוע , הופנתי לבדיקת רנטגן לאיבחון הסינוסים ותוצאות האבחון הם : אנא חווה דעתך ד''ר לתוצאות : סינוסים 1 צלום *סיבת ההפניה: שלילת סינוסים *ממצאים: צ. סינוסים ========= מערות האף מאווררות היטב. תודה רבה , גיא יעקובי

לקריאה נוספת והעמקה

הצילום תקין. האם את - ? - נידרשת בדיקת רופא. באם אין שיפור ממולץ להבדק.

27/02/2014 | 16:07 | מאת: .דורית

לפני כמה חודשים היתה לי בעיה של גודש באף הרגשה שהאף סתום וקשה לי לנשום .הרופא נתן לי לעשות C.T. ששם התגלה שהמחיצה באף נוטה לצד ימין הרופא בדק אותי בעזרת סיב אופטי ונתן לי אטיביוטיקה וגם נתן לי תרסיס אף בשם אבאמיס. .הבעיה היא שבכל זאת אני לא מרגישה שינוי כלשהו ואני מרגישה עדיין סתימה באף ורציתי לשאול אותך מה עליי לעשות והאם כדאי לי לבוא אליך להבחנה.

לקריאה נוספת והעמקה

אלרגיה?

07/03/2014 | 16:38 | מאת: דורית

בהמשך לתגובה ששלחת לי באימייל לגבי גודש באף אין לי אלרגיה.. בכל זאת אני עדיין ממשיכה מגודש באף הרגשה של אף סתום מה עליי לעשות עכשיו אבקש את תשובתך בהקדם למרות שלקחתי .אנטיביוטיקה . ותרסיס לאף אבאמיס. תודה האם כדאי ללכת לרופא אלרגיה .

26/02/2014 | 16:09 | מאת: עמית

שלום אני בת 38 סובלת בחודש האחרון מאוזן ימין שבה יש לי נקב. האוזן מפרישה נוזל לי זה נראה המוגלה. הייתי אצל אף אוזן גרון נתן לי מי חמצן וטיפות סילוקן ואוגמנטין למשך 10 ימים. לאחר עשרה ימיים ללא שיפור החליף לי את הטיפול לטוברקס ואנטיביוטיקה אחרת. ושוב למשך עשרה ימים וללא שיפור. שוחחתי איתו היום לאחר שהגיעה תשובה של משטח שעשה לי מהאוזן לאחר שהיה עקשני ובמשטח יצא aspergillus flavus ללא שמרים. הוא אומר לי היום לשים טיפות אגיסטן או אוטומיצין. קראתי שאסור לשים אגיסטן כשיש נקב האם זה נכון האם מותר? מה הטיפול הטוב ביותר אני משתגעת כבר אני חודש ימים עם האוזן הזאת ועם אנטיביוטיקה. אשמח לעזרתך נואשת!!!

לקריאה נוספת והעמקה

בענין האגיסטן - מותר. בענין הטיפול צריך אולי להוסף ביצוע של ניקוי תכוף והמנעות ממים.

26/02/2014 | 14:52 | מאת: משה

לד"ר שלום מזה 20 ימים יש לי צפצופים באוזניים (בימין תמידי),לחץ וכאבי ראש עורפיים במיוחד בשכיבה,חוסר שווי משקל,ולאחרונה נימולים בגפיים שמאליות והרגשה של צריבה בלשון כשלעיתים יש חוסר תחושה בחצי לשון שמאלית ובשפתיים.אני כעת בגיל 50 כשבגיל 13 עברתי נתוח באוזן שמאל עקב דלקת כרונית ונקב בקרום התוף,( לא הצליח).בבדיקת שמיעה לקוי שמיעה הלכתי עד 40 SRT DB' ו-ABG 30 DB משמאל. בבדיקת CT ללא ח.נ שנעשתה לי במיון איכילוב הועלו הממצאים הבאים, ולאחר בדיקת אאג שבבי"ח נכתב ע"י הרופא, הרס גרמי במסטויד יתכן לאחר ניתוח,עכירות מלאה בתאי המסטאויד משמאל,הרחבה בולטת של חללים אקסטרא אקסיאלים קדמית לאונה הטמפורלית משמאל ובהיקף האחורי של המוחון,יותר מימין.כ"כ עיבוי שרווליות עצב הראיה דו"צ.בסיכום שלו נרשם חשד לתהליך תופס מקום במח.דלקת כרונית באוזן שמאל עם עכירות בתאי המסטויד,יתכן כולסטאומה,להערכתו שני תהליכים נפרדים אך אין לשלול קשר ו-CSF בחלל המסטאויד. לפי הנוירוכירורג נרשם שיש רושם לציסטה ארכנואידלית טמפורלית שמאלית ובנוסף מגה ציסטרנה מאגנא. הומלץ על ידם לעשות דרך הקהילה MRI ראש אמבולטורי ובנוסף לפרוטקול רגיל להוסיף שדות בפרוטקול של כולסטאטומס. כעת אני ממתין ל MRI , רציתי לשמוע את חוות דעתך לפני הבדיקה מה יש לי ? ומה עליי לעשות.

לקריאה נוספת והעמקה

ממצאים רבים! לא ברורה מהם התמונה הקלינית. נידרשת בדיקה MRI דחופה להבהרת הממצאים ב CT. הממצאים האף אוזן גרוניים ניראים מתאימים העיקרון לניתוח שבוצע בעבר.

לקריאה נוספת והעמקה
25/02/2014 | 05:14 | מאת: אורי

שלום דר יש לי לפעמים רעש מהצוואר .. רעש כמו רעש של זרם... זה היה לפני כמה חודשים והפסיק וחזר שוב יש לי כמה בעיות בריאותיות כגון אוסטאופורוזיס .. ובעיית מסתם .. האם יש קשר..?? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן ומקור ההפרעה אינו באאג בכלל. ממליץ להבדק על ידי רופאך ולשקול ברור שכולל גם אקו לצוואר.

23/02/2014 | 12:15 | מאת: מור

לפני מספר ימים במישוש של הצוואר גיליתי גולה קטנה בצד ימין זה מאוד הלחיץ אותי מה זה יכול להיות והאם זה אמור לחלוף? תודה

יכול להיות הרבה דברים וממספר גורמים. בהחלט באם לא חולף מומלץ להבדק על ידי רופא.

23/02/2014 | 11:35 | מאת: שני

שלום, מיזה כמה ימים יש לי ממש קושי בנשימה, הופנתי ל CT מערות הפנים, תור לופא עוד שבועיים תשובת CT הסיבה לביצוע הבדיקה- פוליפים בחלל האף הסינוסים תקינים ה- OMU חופשי דו צדדית הקונכה האמצעית משמאל מאווררת ומוגדלת קיים עיבוי רירית בקונכה התחתונה משמאל, במיוחד בקצה האחורי 1. האם התשובה מראה שיש פוליפ או משהו אחר ? 2. - הקונכה האמצעית משמאל מאווררת ומוגדלת , פרוש ? - קיים עיבוי רירית בקונכה התחתונה משמאל , פרוש ? 3. צריך תור דחוף למרפאה ? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

כניראה שה CT משקף מצב חולני כרוני של הסינוסים.

22/02/2014 | 23:59 | מאת: דיקלה

במשך מספר חדשים כאבי ראש רקות ועורף מתגברים בזמן ריכוז במשהו טלוויזיה בהייה במחשב וכו האם משהו מהממצאים יכול לגרום לכאב העמום ממנו סובלת כל הזמן באזור המצח התווית הבדיקה : סינוסיטיס . הנבדקת בת 33 הודגם פוליפ רקמה רכה בגודל 1.7 ס"מ בסינוס המקסילרי מימין . עיבוי פוליפואידי מינימלי של רירית הסינוס המקסילרי משמאל . הקומפלקסים האוסטאומיאטלים הודגמו פתוחים . איוורור תקין של שאר חללי הפנים , תאי המסטואיד וחללי האוזן התיכונה משני הצדדים . סטייה בינונית של מחיצת האף הפנימית לימין . עיבוי בינוני של רירית הקונכה הנזלית האמצעית משמאל . עיבוי קל של רירית הקונכות הנזליות התחתונות משני הצדדים . עיבוי קל של רירית הנזופרינקס .

לקריאה נוספת והעמקה

CT תואם לסינוסיטיס

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אני בת 27 בע"ה בכללי בריאה. לפני שבוע היה לי במשך יום שלם הרגשות או תחושות או כאב מוזר באוזן ימין, מין תחושה מוזרה שבאה והולכת ולאחר מכן גם תחושה מוזרה בראש בעיקר מצד ימין. אין לי חום או משהו אחר, הדבר היחיד שאולי היה לי מוזר לאחרונה בנוסף שבאמצע שיעור ספורט היה לי קוצר נשימה וכמעט התעלפתי מה שלא קרה בעבר (קוצר נשימה) אין לי בכלל כאבי ראש וכאבים כאלו. מזה יכול להיות? האם יש לי סיבה לדאגה.

לקריאה נוספת והעמקה

אינני יודע?

22/02/2014 | 10:15 | מאת: ענת

שלום רב, לפני כחודש התחיל לי ירי פתאומי באוזן, לא ברור לי למה ולא זכור לי מה עשיתי באותו היום. בשבועיים הראשונים זה היה במהלך כל היום, אחר כך הייתי אצל רופא והוא נתן לי טיפות דקסאוטיק. אני עד היום ממשיכה להשתמש בהם, הירי פחת אך לא עבר. הווא מתגבר ברגע שאני נחשפת לרעש (אציין שמדובר ברעשים ממש חלשים כמו מים, עט שנופל, דפיקה קטנה). כל רעש מכאיב לי ומתחילות יריות. כשאני עוברת לחדר שקט זה מפסיק. אני מאוד מודאגת ולא ברור לי מה זה יכול להיות. אני מוזיקאית וחשוב לי לשמור על השמיעה. בכבוד רב, ענת

מליץ לך להבדק על ידי רופא אאג - ברור שמיעה מתבקש לאחר הבדיקה.