פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - גידולי ראש-צוואר
הפורום יעסוק במחלות דלקתיות, זיהומיות, גידוליות, חבלתיות, מולדות ושיקומיות של האוזן, האף והסינוסים, של הפה והלוע, הפנים, הגרון, בלוטות הרוק, בלוטת התריס ויותרת התריס.
2066 הודעות
1888 תשובות מומחה

מנהל פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

הפורום נסגר

שלום רב בני צריך לעבור ניתוח להסרת שקדים+ שקד שלישי. הומלץ לנו על מנתח מסוים שעובד ב"אסותא" אך אנחנו מתלבטים אם לנתחו בבית חולים ציבורי בעיקר בשל הסיפורים על סיכון של דימום וצורך בטיפול נמרץ במקרה כזה. אנחנו מודעים ליתרונות הניתוח בפרטי על פני הציבורי אך החיסרון של חוסר טיפול בשעת סיבוך הוא גדול. הרופא המנתח הציע לנתח את בננו בשיטת קובלציה שמורידה את הסיכוי לדימום וגם מפחיתה את הכאב. מתוך נסיונך, האם אוכל לשאול את דעתך בנושא? ומה לגבי שיטת הקובלציה, אכן יש לה יתרון כיום?

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון - לא צריך טיפול נימרץ - אולם לא ברור בכלל באם קובלציה שיטה עם פחות דימום.

27/04/2014 | 13:34 | מאת: צליל

שלום היתה לי דלקת באוזניים לפני שבועיים וכאבים חזקים באוזן. הרופא נתן לי טיפול ליבוש נזלת וטיפות לאוזניים "דזורן" שמתי טיפול במשך שבוע הכאב עבר אבל האוזן סתומה חזרתי לרופא שאמר לי להמשיך ל10 ימים את הטיפות רק באוזן הסתומה לפי מה שראה יש לי שתף דם באוזן עבר עוד שבוע ועדין אני לא שומעת באוזן מה עלי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה
27/04/2014 | 13:16 | מאת: צליל

שלום היתה לי דלקת באוזניים לפני שבועיים וכאבים חזקים באוזן. הרופא נתן לי טיפול ליבוש נזלת וטיפות לאוזניים "דזורן" שמתי טיפול במשך שבוע הכאב עבר אבל האוזן סתומה חזרתי לרופא שאמר לי להמשיך ל10 ימים את הטיפות רק באוזן הסתומה לפי מה שראה יש לי שתף דם באוזן עבר עוד שבוע ועדין אני לא שומעת באוזן מה עלי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה
27/04/2014 | 13:17 | מאת: צליל

יש גם לציין שאין לי מוגלה

יתכנו עדין נוזלים או שטף דם - כפי שציינת שיש לך באוזן - שמסבירים - ובאופן לא חריג - את תחושתיך . ממליץ לשוב ולהבדק!

26/04/2014 | 20:36 | מאת: לולי

שלום דר', צרידות לאחר ניתוח חזה לבת שנתיים מזה כחודש ימים מאז הניתוח. די סטטי. כפי שקראתי בפורום תתכן בצקת סביב העצב ופגיעה זמנית בעצב מיתרי הקול עקב הניתוח, דבר שגורם לצדירות. מה הזמן הסביר להמתנה עד שהעצב ישתקם ? האם ניתן לראות בהדמיה אם העצב נחתך או רק נפגע?

לקריאה נוספת והעמקה

ממש ממליץ על בדיקת אאג - בה ניתן לזהות במדויק את הסיבה לצרידות - בצקת - או שיתוק מיתר - וכו' ואף להמליץ לטפול.

24/04/2014 | 13:44 | מאת: משה

צהריים טובים ד"ר צינמון. אני בחור בן 29 בעבר (לפני 15 שנה בערך) טופלתי אצל קלינאית תקשורת עקב צרידות "כרונית". לפני מספר שנים הקול שלי גבר בעוצמתו, וכיום לדעתי ולדעת הסובבים אותי הוא פשוט גבוהה מאוד עד צעקני. כל שיחה שלי עם אנשים לא מוכרים מתחיל בבקשה מהם לא לצעוק אז אני תמיד מסביר שזהו הקול שלי. מה ניתן לעשות כדי להוריד את העוצמה!? דחוף! תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

ברור שמיעה וקול.

22/04/2014 | 20:26 | מאת: תות

שלום אני כשלוש שנים אחרי ניתוח מתקן באף הכלל השתלת סחוסים. שמתי לב כי האף נהיה צר מאוד..ממש דקיק ולא מתאים לפנים. האם ניתן לבצע ניתוח להרחבת אף וזה ניתוח מצליח עם אחוזי הצלחה גבוהים? אני חוששת שיהיה ספיגת סחוסים או סחוס שיבלוט. מה אתה מה ניתן לעשות במקרה כזה?

לפנות למנתח אף מעולה במיוחד ולהקשיב לו היטב! אפך מועד לסכנות בכל ניתוח נוסף!

29/04/2014 | 20:12 | מאת: תות

אני ככ פוחדת וחרדה. חשבתי שהניתוח המתקן יהיה כבר הסוף לסיוט הזה. אני יודעת שלא נוהגים להמליץ אבל אני לא יודעת למי לפנות..אני פוחדת ליפול בידיים לא מיומנות או מקצועיות מספיק. עייש נחשב מעולה במיוחד? תודה וסליחה

20/04/2014 | 11:18 | מאת: שירה

רציתי לשאול כמה זמן בדרך כלל עובר כאב גרון וצינון ללא חום והאם יש משהו שאפשר כדי לקצר את ההחלמה ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא יודע? - אולי צריך לברר קודם מהיא הסיבה לכאב הגרון ואז ניתן לענות. באם בשל מחלה זיהומית חידקית - כגון STREP או ויראלי - בעקרון כשבוע.

18/04/2014 | 09:08 | מאת: גילי

שלום רב בתנו בת 3 ו10 חוד'.מגיל 3 בערך החלה לנחור בשינה בלילה לסירוגין, בעיקר בחודשי החורף. בד"כ בתנו בריאה לחלוטין, ללא נזלות כרוניות, דלקות אוזניים ומחלות נשנות. בצילום רנטגן בגיל 3 וקצת אובחנו שקדים מוגדלים ושקד שלישי מוגדל. בביקור אצל רופא אא"ג הרופא אמר "מיד לנתח". רופא שני לא מיהר ויעץ לנו לחכות עד שהילדה תגדל קצת כדי לראות אם חלה הטבה. כיום בגיל 3 ו10 חוד' פנינו שוב לרופא (שאמר לנו בזמנו לחכות) בגלל שהנחירות החלו שוב בחורף, לאחר הפסקה משמעותית בקיץ. רק לאחרונה יש לה נוזל באוזן ימין, נחירות רמות ונושמת לרוב מהפה. אם זה רלוונטי, יש לציין שגם יש לה עדיין מוצץ. בקיצור, הרופא האחרון יעץ הפעם לגשת לניתוח והפנה אותנו ליעוץ אצל רופא אא"ג מנתח והמליץ גם להוציא את השקדים באמצעות קובלציה או לייזר. אנחנו חוששים מהניתוח בגלל הוצאת השקדים כי הבנו שזה הליך מורכב הרבה יותר מהוצאת שקד שלישי וגם רצינו להתייעץ אתך עד כמה ניתן לחכות עם הניתוח , הרי עד גיל הבגרות האדנואיד והשקדים קטנים, לא? האם אפשר להימנע מהניתוח אם הילדה רק נוחרת? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

החשש ברור לי אולם ישנה הגזמה בקהל לגבי הסכנה והקושי. באם ספק לגבי משמעות הנחרה ניתן לבצע מעבדת שינה - באם קיימת תסמנת דום נשימה פרט לנחרה - הרי ישנה הוריה משמעותית מאוד לניתוח כולל האנאוידים והשקדים.

26/04/2014 | 17:16 | מאת: גילי

שלום דר' צינמון היינו אצל רופא נוסף להתייעצות. אף אחד מהרופאים לא שלח אותנו למעבדת שינה לאור הממצאים שראה במרפאה. שני הרופאים טענו כי השקד השלישי מוגדל , שקדים מוגדלים והרופא האחרון אף אמר שצריך לעשות כפתורים מאחר ויש נוזלים בשתי האוזניים. בבדיקת שמיעה מאתמול נמצא שאוזן ימין: 45 SRT ואוזן שמאל: 25 SRT לאור כל אלה המלצת הרופאים היא לנתח overall. אך האם נוזלים באזניים לא נעלמים? שקדים לא מצטמקים עם השנים? האם נתקלת במקרים שממצאים כאלה נעלמו אצל ילדים או שזה מולד? אגב ,הדאגה שלנו מהניתוח ברורה כי ידוע לנו שיש סיכון בניתוח שקדים בעיקר, שמענו לא פעם על ילדים שהיה אצלם סיבוך לאחר הניתוח וגם היו אסונות. אשמח להסבר נוסף ממך. תודה ושבוע טוב

א ניתן לתת תשובה אמיתית אלא תאורטית (מבלי לבדק את הילדה) - בעקרון התסמינים והמלצת מספר הרופאים "משברים בעד עצמם" וכניראה יש יתרון גדול לניתוח בכללותו ובזמן זה!

18/04/2014 | 01:58 | מאת: שרון

שלום דוקטור מזה כבר שבועיים יש לי בלוטה בגרון בצד קרוב לגרגרת הייתי לפניי שבועיים אצל רופא אאג והוא אמר לי שזה כלום שזה בלוטת לימפה שהתנפחה כתוצאה מהתקררות או פצע בפה או משהו 6זה יעבור תוך כמה ימים עבר שבועיים ולא עבר לי אני נורא מפחדת אם רופא בדק אותי אז אני צריכה להיות רגועה? למען האמת שבאמת הייתה לי סוג של התקררות כזאת וכאבים בבליעה ועבר עכשיו חזר לי כמו הרגשת אטימות וחולשה כזה עייפות.. בבקשה תעזור לי אני בחרדות.. בלוטה שמתנפחת לוקח לה זמן לרדת? ולפניי כן עשיתי התעמלות פנים כזאת לחצתי על הסנטר למטה ופתחתי תפה יכול להיות שמזה התנפחה לי הבלוטה.. בבקשה עזרה אני בת 21

לקריאה נוספת והעמקה

שווה להבדק על ידי אותו רופא ולהשוות את הממצא לבדיקה קודמת. בהחלט יכול להתאים למחלה ויראלית של דרכי נשימה עליונה.

17/04/2014 | 19:54 | מאת: שחר

בתור ילד הייתי סובל מפעם לפעם מפקק באוזניים אשר היו מטופלים בשטיפה , אי שם בסוף שנות ה-90 הטיפול הנל הופסק והחלו להשתמש בשואבים. אני חשתי כי מדובר באירוע טראומתי ומאז אני לא חזרתי לטיפולים שכאלו . לאחרונה אני מרגיש הצטברות של פקק וברצוני לפנות לרופא אשר מראש אני אדע כי במידת הצורך הוא יוכל להפנות אותי לטיפול בשטיפה , ראיתי כי על פי האתר של מכבי כי אכן זו האלטרנטיבה לטיפול במידה וטיפות לא עוזרות . מי יכול להמליץ לי על רופא טוב אשר משתמש בטכנולוגיות ניקוי של שטיפה ? באזור המרכז

לקריאה נוספת והעמקה

כל רופא אאג יודע לנקות את האוזניים. לא יודע ליעץ לגבי הטכניקה שאתה מעניין בה. לא ממש רצויה שטיפת אוזניים במים כפי שאתה נהנה ממנה - כיוון שיש הפעלת לחץ העלולה לסכן את עור התוף.

20/04/2014 | 08:58 | מאת: שחר

ייתכן כי תשובתך המנומקת הינה מקצועית ואילו הכתוב באתר מטעה אך באתר של מכבי עבור נושא פקק,שעווה מוסבר על טיפול בטיפות וכאשר הוא אינו עוזר אז עוברים לטיפול בשטיפה יש שם הסתייגויות לגבי מתי לא מבצעים זאת אך לא רשום כי מדובר בהליך מסוכן אלא כהליך סטנדרטי כמו כן בהמשך מופיעה האפשרות כי ייתכן ויופנה המטופל להליך ניקוי ידני ו/או על ידי שאיבה אני מעוניין להגיע לרופא אשר יבין את מצוקתי להליך השאיבה ויבחן שימוש בשטיפה על כן אני מתייעץ בפורום זה האם מישהו יודע להכווין אותי לרופא טוב אשר יהיה רגיש לשאלתי ?

16/04/2014 | 14:08 | מאת: איתמר

לבני בן השנתיים וחצי יש פקק שעווה באחת האזניים, כפי שאובחן בביקור אצל רופאת ילדים. האם צריך לקבוע תור אצל רופא ילדים עם התמחות באזניים, או אצל רופא אף-אוזן-גרון "רגיל"? תודה.

כל רופא אאג "רגיל" מטפל בילדים.

15/04/2014 | 22:32 | מאת: דוד

שלום,, אני בן 43, רזה וגבוה, בריא בדר"כ. כבר כמה עשרות שנים שאני מרגיש לעיתים קרובות שאין לי מספיק אויר כשאני נושם. בדקתי את הריאות והרופא אמר שזה נראה לו בסדר. הייתי אצל רופא א.א.ג והוא אמר לי שיש לי מחיצה קטנה בתוך האף שחוסמת חלק מהאויר ולא כ"כ הבנתי. מה זאת המחיצה הזאת? היא באמת משפיעה ואיך אפשר להוריד אותה אם זה יכול לעזור? מה הסיכונים וכמה זמן לוקחת פעולה כזאת? אודה לך אם תרחיב מעט. בתודה.

לקריאה נוספת והעמקה

מחיצת האף - הקיר המפריד בין נתיב האויר האפי מימין ושמאל. ישנם מצבים שעקמומיות של קיר זה גורם לחסם .

14/04/2014 | 20:23 | מאת: מתן

חג שמח, יום שישי האחרון עברתי ניתוח כריתת ציסטה ברנכיאלית בצד שמאל באזור התת לסתי הציסטה הייתה בגודל 5-6 ס"מ תחת הרדמה מלאה. ברוך השם הניתוח עבר בהצלחה ואחרי אשפוז אחד של לילה הורידו לי את הנקז ושוחררתי הביתה. כשהגעתי הביתה התחילו לי כאבים בגרון כאשר אני בולע, קשה לי לבלוע אפילו מים ממש תחושה כמו דלקת גרון האם זה הגיוני לאחר ניתוח כזה? דבר נוסף אני מרגיש לחץ באזור שמאל איפה שהציסטה הייתה ולחץ באוזן שמאל האם גם זה תקין לאחר ניתוח כזה? חשוב לציין שהצלקת נראית טוב ואין סימן לזיהום למעט הכאבים שציינתי למעלה. אני בן 24 בריא בדרך כלל. שאלה נוספת, לאחר ניתוח כזה כמה זמן החלמה משוער? והאם יש הגבלות לאחר הניתוח. ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תלונות מתאימות למצב אחרי ניתוח. חשוב - נא לדבר עם הרופא המנתח.

12/04/2014 | 18:10 | מאת: נירית

אני חולת פרקינסון מזה 10 שנים. מצבי קל יחסית. אני סובלת מידי כמה חודשים מתחושה של חנק. אפרט: לפעמים זה קורה שאני שואפת גרגיר קטן של אוכל או סתם קורה לי שאני שואפת טיפת רוק ואז- אני לא יכולה לנשום ועם כל שאיפה נשמעת שריקה וזה מתגבר ואני מרגישה שאני נחנקת עד שאני מחילה שוב לנשום . מה עלי לעשות .דבר זה גורם לי לחרדות של מתי זה יחזור. נבדקתי אצל רופא ראות והוא לא מצא כלום. כיצד עלי לנהוג כשזה קורה לי ולאיזה רופא לעלי לפנות. (הייתי גם אצל א.א.ג) בברכה נירית

לקריאה נוספת והעמקה

תתכן הפרעה של תנועה בושט או - ו בגרון. יש מקום לבדיקה במרפאת בליעה הקיימת כחלק ממרפאת אאג במרבית בתי החולים הציבוריים ( - כדוגמת שיבא - וולפסון).

12/04/2014 | 17:56 | מאת: שמעון בר

לפני כחודשיים היו לי סחרחורות והקאות והשמיעה באוזן ימין נעלמה. אושפזתי בבית חולים תה"ש וקיבלתי סטרואידים בכדורים ואחר כך נשלחתי הביתה, ובכל יום במשך שבוע קיבלתי זריקות בתוך האוזן גם סטאואידים . עתה אני לגמרי חירש באוזן ימין וגם אני לפני mri. אודה לך אם תיעץ לי מה עוד ניתן לעשות חוץ ממכשיר שמיעה? עלי לציין שגם באוזן השמאלית יש ירידה בשמיעה של 50 אחוז -כיצד אוכל לשמור על מה שנשאר? בברכה שמעון בר

לקריאה נוספת והעמקה

זכרוני כבר דיברנו על נושאים אלו במרפאה

12/04/2014 | 11:37 | מאת: גיורא

אני בן 66 משתמש במכשיר שמיעה באוזן שמאל כ-8 שנים אובן אצלי לאחרונה אוטוסקלרוסיס בבדיקה אחרונה והופניתי לבדיקת אפשרות פתרון ניתוחי מבקש להתייעץ בנושא עם מומחה לקבלת המלצה והסבר בנדון נא תגובתכם במייל או לטלפון 054-3031572 בברכת חג שמח-גיורא

11/04/2014 | 15:26 | מאת: שגיא

שלום דוקטור. לפני יומיים קיבלתי 2 מכות תוך כדי משחק כדורגל מכה אחת באף ומכה שנייה בפנים בלסת העליונה קרוב יחסית לאוזן. הייתי אתמול במיון ואמרו שכנראה יש שבר איפשהו באזור הלסת העליונה ובאף כנראה שלא אבל אי אפשר לשלול (עשיתי רק רנטגן), והאף נפוח בצד אחד (ימין), יש לי פנס מתחת לעין ימין, וכאבים בפנים באזור שבו קיבלתי את המכה. היום בבוקר התעוררתי עם שטף דם בתוך עין ימין האם זה חלק מתהליך ההחלמה או שצריך לעשות עם זה משהו? במיון אמרו לי שמקרה שיש החמרה לחזור. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לדעת. יש שבר או אין? אם שטף הדם הופיע פתאום לאחר יומיים ויש סימני החמרה - תפנה לבדיקה!

09/04/2014 | 15:57 | מאת: יובל

שלום בעקבות גירוי,גירוד וכאבים חזקים בחלק הקרוב לאפרכסת של תעלת האוזן (ללא אדמומיות וסימנים חיצוניים נראיםל עין) התחלתי לקחת אוטומיצין(ללא ביקור אצל רופא אא"ג, בעצת רוקח), נאמר לי שהמינון הוא 2 טיפות, 3 פעמים ביום. מאז שהחתלתי לקחת את הטיפות מצב האוזן השתפר, אך לא החלימה כליל (5 ימים), רציתי לשאול ללאורך כמה זמן עוד ממומלץ לקחת תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לפנות לאאג - להבדק ולקבל תשובה ראויה

לקריאה נוספת והעמקה
09/04/2014 | 12:13 | מאת: אריאל

בן 37 אחרי דלקת שקדים ואחרי רפאפן נשאר לי כאב גרון דקירות בגרוגרת כבר שלושה וחצי שבועות שזה כחה הייתי אצל רופא אף אוזן גרון,אתמול, הוא בדק אותי בדק את הגרון ,בדק את השקדים והכל תקין והוא אמר לי, שיש לי ליחה בגרון(גודש באף) שגורמת לכאב בגרוגרת יש לציין שגם שיעול נוסף שיעול יבש לזה הרופא נתן לי :נזוקורט אקווה(סטרואידים) פעמיים ביום למשך חודש ואמר לי שאם לא יעבור הכאב בגרוגרת לשוב אליו העניין הוא שהיו לי מקרים ,שהייתה לי ליחה בגרון אבל בחיים לא סבלתי מכאב גרון בגלל זה כעקרון יש לי בעיות באף לפעמים נוחר ולפעמים נעזר בנוסידקס(במיוחד בחורף) כל הזמן מנוזל אבל בחיים לא כאבה לי הגרוגרת האם יש מקום לקבל עוד חוות דעת של עוד רופא א.א.ג ? זה נראה לי קצת מוזר.שזו הסיבה לכאב בגרוגרת יש לציין שהוא שאל אותי אם אני מעשן ואני לא מעשן בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

אתה מתאר לפחות 3 גורמים שיכולים לגרום לכאב גרון - חסימה אפית - אלרגיה - REFUX בנוסף לאותה דלקת.

06/04/2014 | 21:01 | מאת: א

היי דוקטור, לפני כשבועיים התחילו לי כאבי גרון ושיעול יבש ותחושה של משהו תקוע בגרון כאילו שלחם נתקע בגרון וגם כשאני שותה מים זה לא עובר. שמתי לב שזה קורה לי בעיקר אחרי שאני אוכלת לחם (אני סטודנטית וכשאני בלימודים אני אוכלת רק סנדביצ'ים) הייתי כבר אצל 2 רופאי משפחה שבדקו לי את הגרון ואמרו שזה כנראה ניוון של שרירי הגרון בגלל שיש לי כאבי גרון כבר המון זמן. רציתי לשאול מה יכולה להיות התחושה הזו של משהו תקוע בגרון מכיוון שכאבי הגרון כבר עברו והאם זה יכול להיות קשור גם לקיבה?

לקריאה נוספת והעמקה

ישנן מספר אפשרויות - חסימה אפית וכתוצאה מכך נשימה דרך הפה ויובש בגרון כמו-כן בהחלט אפשרי שמדובר בהפרעה במערכת העיכול... ממליץ להבדק.

05/04/2014 | 12:27 | מאת: מושיקו

המקרה קצת מוזר אבל בכל זאת אני יספר חברה שלי כמה פעמים נשכה וקצת התעסקה עם האוזן לא בחוזקה ממש באוזן שמאל ואחרי כמה שעות החלו כאבים ולחץ באוזן שמאל וכשאני שואף אוויר רעשים קלים ואחרי כמה שעות זה עבר ומישום מה אחרי שבוע יש לי לחץ וכאבים בשני האוזניים כאשר רק באוזן ימין כאשר אני שואף אוויר אני שומע רעשים ומנוסף מלווה בכאבי ראש הרגשה מוזרה וכרגע הכאבים והלחץ באוזן ימין שהיא לא נגעה בקושי אני רוצה לציין שבתקופה האחרונה אני נמצא בתקופה של עומס נפשי מימה הכאבים באוזניים יכולים להגרם? יש קשר למקרה? אני מתבייש לספר לרופא את המקרה... האם יש מקום לדאגה או מדובר בלחץ זמני בלבד? (בן 23)

באמת לא ניתן להתיחס ללא בדיקה. באם עדין מציק - בדיקת רופא.

04/04/2014 | 19:11 | מאת: יורם

שלום דר, בתי עברה לפני כ-10 ימים ניתוח vascular ring. בימים הראשונים הייתה צרודה מאוד והתקשתה לדבר ובהמשך משתפר. יחד עם זאת, עדיין קיימת מעט צרידות. ברצוני לשאול: מה הסיבה לצרידות והאם אמור לעבור? קראתי שב יתומים חזה תתכן פגיעה עצבית. האם יתכן שקיימת פגיעה ואם כן האם זה הפיך. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ישנן מספר VASCULAR RINGS במקומות שונים בגוף. אני מניח שמדובר בכזו בבית החזה או בצוואר. בתאוריה - הצרידות אפשרית בשל צינור ההנשמה שגירה את המיתרים בעת הניתוח. די שכיח וחולף. אפשרות תאורטית אחרת - פגיעה בעצב המעצבב את מיתר הקול. ממליץ לפנות למנתח ולהבדק. אבחנה די פשוטה.

11/04/2014 | 17:25 | מאת: יורם

שלום דר', מדובר בניתוח של טבעת וסקולארית סביב קנה הנשימה. הטיפול היה בחיתוך הליגמנט/דוקטוס. כיום חלפו שבועיים מהניתוח. עדיין קיימת צרידות. לאחר שיעול הקול משתפר ונהיה יותר צלול, אך בהרמת קול קיימת צרידות וקושי לצעוק. להבנתי, תתכן בצקת סביב העצב של מיתר הקול, והדבר אמור לחלוף לאחר חודשיים שלושה. האם בבדיקת א.א.ג, ניתן לדעת על איזו סוג פגיעה מדובר (פגיעה מהרדמה, פגיעה זמנית/קבועה) ? ה

03/04/2014 | 21:39 | מאת: אוראל

הי ד"ר שלום, מזה 7-8 חודשים סובלת מסחרחורות.. יש לי בדיקה במרפאת סחרחורץ אצל ד"ר נתן שלמקוביץ בחודש מאי. אבל שאלתי היא אחרת, יש לי דלקות בשתן כבר שנה שלמה .. חוזר ובא.. שתיתי כבר 6 פעמים אנטיביוטיקה וזה לא עזר.. אז הרופא נתן לי אנטיביוטקיה 500 מ"ג זינט. האם הזינט כתרופה מאוד חזקה יכולה להשפיע לי על המערכת הווסטיבולרית ובעצם להגביר סחרחורות? ידוע שהתופעות לוואי הם סחרחורות.. אבל האם זה משפיע על האוזן שבמילא יש שם חולשת מבוך?

לקריאה נוספת והעמקה

ממש לא

03/04/2014 | 15:45 | מאת: ניר

שלום רב האם יש איזה מדריך אינטרנטי לנסות לפענח את הגרף תוצאות של בדיקת שמיעה (כל הסימני ם של ה- איקס,עיגול ,משולש , הבנתי שהצירים הם עוצמה (בדציבילים) ותדר אגב מה טווח התדרים שנתקלים בהם בחיי היום יום? לגבי בדיקת BERA , מה המשמעות של ממצא גל III הופיע מאוחר מהנורמה באזון שמאל(גלים I ו V הנורמה) , אוזן ימין תקינה חביון גל III באוזן ימין 3.75 ובאוזן שמאל 4.00 ? זה באמת כזה הבדל גדול ?

לקריאה נוספת והעמקה
03/04/2014 | 15:45 | מאת: ניר

ושכתחי בסוף תודה רבה

03/04/2014 | 15:45 | מאת: ניר

ושכתחי בסוף תודה רבה

אין אפשרות רצינית לתת הסבר ראוי בענין באופן "פורומאלי". יש בהחלט חשיבות לדיון מול רופא אאג בפגישה ובקונטקסט האישי שלך שבשלו נעשו הבדיקות.

03/04/2014 | 09:13 | מאת: שירה

שלום, לאורך השנים סובלת מאפטות בחלל הפה, כרגע ישנן חמש אפטות שאחת מהן נמצאת מעל הענבל. בהסתכלות מעמיקה, גיליתי נקודה לבנה קטנה שנמצאת בקצה (כלפי מעלה) השקד הימני, בחיפוש באינטרנט ראיתי כי נקודות לבנות מעידות על קיום דלקת בגרון, אך מהתמונות שראיתי נראה לי כי מדובר בתופעה שונה ממה שיש לי. ראשית מדובר בנקודה אחת, ושנית ממה שהצלחתי לראות הנקודה שלי היא בעלת נפח (כמו חצ'קון..)ולא שטוחה כמו בתמונות, מכיוון ששנים רבות אני סובלת לעיתים מכאב גרון שמקרין על האוזן, ולאחר בירורים רבים (רופא אף אוזן גרון, פה ולסת )לא ממש התבררה התופעה, רציתי לדעת האם נקודה זו עשויה להיות אפטה והיא זו שאחראית על הכאב הזה? תודה רבה! שירה

לקריאה נוספת והעמקה
03/04/2014 | 18:03 | מאת: שירה

שכחתי לציין כי הנקודה הלבנה הזו אינה דומה במאפייניה החיצוניים לאפטות אשר מופיעות בחלל הפה. ניסיתי לחוש אותה לראות האם היא הגורם לכאב, אך לא הצלחתי לגעת בה. שוב תודה.

נישמע שמדובר בבעיה פשוטה (אבן שקד או ציסטה) הניתנת לאבחון קליל בבדיקה של כל רופא אאג.

02/04/2014 | 16:03 | מאת: יוסי

שלום, בחודש האחרון יש לי לחץ באוזניים בעיקר באוזן שמאל, הלחץ אינו כזה אשר מרגישים בו שחרור והקלה בעת בליעת רוק או פיהוק, אלא משהו פנימי יותר. הרופא אף אזן גרון בדק ואמר שנקי בפנים ושלח אותי לעשות בדיקת שמיעה וטימפנומטריה. יכול להיות שהדבר הזה מסוכן? ממה זה יכול לקרות? חשוב מאוד לציין שהכאבים אינם קיימים בבוקר ומגיעים בעיקר בערב, האם עליי לבדוק חשש למשהו בראש? גידול אולי?

לקריאה נוספת והעמקה

יש חשיבות רבה לבדיקת השמיעה בעיקר באם לא נימצאו הסברים ללקות השמיעה בבדיקה הגופנית. לאחר בדיקת השמיעה ניתן יהיה לדון מה הבעיה - חזור לרופא שלך עם הבדיקה בהקדם.

02/04/2014 | 12:25 | מאת: עדי

היי, אובחנתי בעבר בורטיגו ולאחרונה חזרו לי הסחרחורות, קיבלתי הפניה מרופא המשפחה למרפאת סחרחורת, אך כל נציג במוקד מכבי אומר כי לא קיים דבר כזה! אפשר לקבל שמות והמלצות למומחי סחרחורת? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון - בכל מרפאת אאג (מרפאות חוץ) בכל בית חולים ציבורי.

08/04/2014 | 17:43 | מאת: עדי

אין באף אחד מבתי החולים תור לפני אוגוסט- מה לעשות? לחיות בסחרחורת תמידית עד אז?

02/04/2014 | 08:00 | מאת: מאיר

שלום. אני בחור בן 31 בריא ולאחרונה התחלתי להרגיש אף סתום 100 אחוז בצד אחד בזמן שינה בלילה, ברוב המקרים בצד השמאלי אך לעיתים גם בצד ימין אך שאני קם האף נפתח בכ 50 אחוזים כעבור 5 דקות ונשאר כך כל היום. הייתי אצל רופא אא"ג שלא בדק אותי כלל וקבע שמדובר במחיצה עקומה באף ואפשר לחיות עם זה ככה ואם לא טוב אפשר לנתח , עוד קבע הרופא שיש לי את זה מזמן ורק עכשיו שמתי לב לכך. עם כל הכבוד לרופא אני מכיר את עצמי די טוב ואני בטוח במאה אחוז שחודש שעבר הכל היה תקין אצלי והייתי נושם באופן שווה בשני הצדדים. האם יכול להיות שיש משהו אחר מלבד המחיצה ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הסבר שהוצא בהחלט סביר. ממליץ לך להבדק שוב על ידי רופא אאג נוסף.

01/04/2014 | 17:26 | מאת: מיטל

שלום, לפני 12 שנה עברתי ניתוח במערות האף ומאז, למרות שאינני סובלת יותר מסינוסיטיס, אני סובלת במעברי עונות מדימום מהאף כאשר אני מקנחת אותו. היום אני נמצאת בשבוע 14 להריון. מתחילת ההריון ועד כה, אני עם אף סתום בדם. אני מקנחת כל הזמן ורק דם יוצא. קניתי תרסיס מי מלח - לא עוזר. אני מרגישה שהדם מגיע גם לגרון וזה גורם לבחילות נוראיות. מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

אמת שלא הרבה - אלא מי מלח... אבל חשובה בדיקת אאג - כדי לודא מהו הממצא או הגורם.

01/04/2014 | 17:21 | מאת: רוני

אני סובלת מדלקת אוזנים , שכואבת לי מאוד , אני מרגישה כאילו כל צד ימין שלי משותק לגמרי , ואני לא שומעת כלום , וכואב לי נורא, האם זה בסדר?

לקריאה נוספת והעמקה

מה הכוונה בבסדר? באם השאלה לגבי האם יתכן שזהו מהלך מתאים לדלקת אוזניים - אז התשובה כן. נידרש טיפול ובדיקת רופא אאג!

לקריאה נוספת והעמקה
01/04/2014 | 17:12 | מאת: מלודי

שלום , ישלי דלקת אוזנים , והאוזן הימנית שלמ סתומה לגמרי , אני מפחדת שכשהדלקת תעבור , האוזן תשאר ככה , אני כבר לא שומעת כלום ואם אני שומעת אני שומעת אנשים כמו קול של חיזרים , האם זה טבעי לדלקת אוזנים? ומה עושים כדי לפתוח את האוזן? ועוד שאלה האם אני יכולה לחפוף את השיער ולא יקרה דבר לאוזן?

לקריאה נוספת והעמקה
02/04/2014 | 10:15 | מאת: f

בהחלט אפשרי שקשור לדלקת ויסתדר. רצויה בדיקת אוזניים על ידי ר אאג.

לקריאה נוספת והעמקה
31/03/2014 | 21:22 | מאת: יעקוב

מה המשמעות של תוצאת אולטרסאונד רקמות רקות צוואריות משני צידי הצוואר בתחנות 1,2,3,4 הודגמו מספר קשרי לימפה, הגדול מביניהם בתחנה 3 מימין מגיע בציר אורך עד 18 מ"מ, בעלי ליבה שומנית ווסקולריזציה מרכזית.

תתכן להתפרש כבדיקה תקינה

31/03/2014 | 16:15 | מאת: שירה

דוקטור שלום! לאחר ניתוח אף אסתטי ומחיצה. היה לי זיהום של חיידק סטפטוקוקוס וקיבלתי אנטיביוטיקה. כיום יש לי עייפות כרונית, חוסר ריכוז, יובש בפה ועוד.. בבדיקת מעבדה נמצאה קנדידה בגרון וגם ברירית האף(אין לי ברונכיטיס) האם יכול להיות שיש קשר לניתוח? מה זה אומר? מה הטיפול לכך? תודה מראש..

לקריאה נוספת והעמקה

באם לאחר הניתוח יש קושי נשימתי אפי עם השפעה של דום נשימתי חסימתי - זה יכול להסביר את התלונות. הקנדידה יכולה להיות באף ובגרון גם באופן טיבעי או תגובה לטיפול באנטיביוטיקה או תסיסים סטרואידליים לאף - אם השתמשת בכאלו. בדרך כלל לא ישפיע על עייפות וכו'.

30/03/2014 | 20:19 | מאת: יואב

שלום. אני בן 25. לפני כחודש התחילו לי בעיות בליעה. התופעה קרתה לאחר יומיים של התקפי צרבת התחושה היא שאני לא בולע טוב את האוכל וחלק ממנו נשאר בלוע (לא מרגיש אותו בחזה אלא בלוע). לעתים זה גורם לי לשיעול בזמן אכילה. כמו כן במהלך היום אני מרגיש מעין יובש בלוע ושהוא נדבק למשהו ויוצר מעין ואקום שגורם לי להרגיש כאילו יש לי משהו תקוע בו חשוב לי לציין שאין לי כאב גרון, אני לא צרוד ולא מזיל ריר. במהלך החודש האחרון ביצעתי מס' בדיקות: 1. אצל רופא אא"ג שהסתכל עם סיב אופטי דרך האף ולא זיהה שום דבר חריג 2. גסטרוסקופיה שבמהלכה התגלה אצלי חיידק ההליקובקטר פילורי וכרגע אני בטיפול משולש אנטיביוטי (בנוסף הושט נמצא תקין וגם התרסריון) מה יכול להיות ההסבר לכך? כמו כן, מה אתה ממליצה לי לעשות? זו תופעה מאוד מטרידה שפוגעת לי באיכות החיים. חשוב לי לציין שיש ימים שזה יותר מורגש ויש ימים שפחות. היום למשל זה מורגש. המון תודה יואב

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב לציין - שללא בדיקה - קשה כמובן להגיע לאבחנה. ניראה שאכן יש בעיה של REFLUX . יש מקום לטיפול בPPIS (אומפרדקס וכו') + שינויי הרגלי חיים שונים לאורך זמן. יש מקום להנחיה על ידי רופא מטפל או אאג מטפל או גסטרואנטרולוג מטפל.

27/03/2014 | 14:30 | מאת: נטי

שלום אני בת 28 ממש לפני יומיים התחלתי באופן פתאומי לחלוטין לסבול מכאב חד שהולך וחוזר בגרון בבית הבליעה בצד שמאל ברגע שאהני בולעת רוק רוב הזמן הבליעה חלקה ולא מלווה בשום כאב אבל לפעמיים אני בולעת ופתאום מרגישה כאילו יש לי משהוא חד בגרון ששורט אותי חזק בצד שמאל זה כמו הרגשה שמשהוא זר בגרון שלי שעולה ויורד לי זה גם מורגש בזמן שאני מדברת אני מודאגת מאוד כי מעולם לא חוויתי סוג כזה של כאב זה מאוד לא ברור הלכתי חלרופא שבדק ולא ראה שריטה או משהוא דומה אמר אולי התפתחות של דלקת מנסיוני האישי בעבר היו לי המון דלקות גרון מעולם לא הרגשתי תחושה כזו או דומה לזו זה ממש כאב חד ומציק בגרון לפעמים זה משפיע לי על האוזן השמאלית ממש כמו סכין שעוברת שם אשמח לקבלת תשובה תודה ויום טוב

לקריאה נוספת והעמקה

עשויים להיות מספר הסברים - דלקת,גוף זר, אפטה, אלו בדרך כלל אמורים להיות גלויים בבדיקה . לא תמיד זה כך. באם לא עובר תוך מספר ימים - ממליץ להבדק שןב.

26/03/2014 | 13:09 | מאת: שני

שלום, מיזה כמה ימים יש לי ממש קושי בנשימה, הופנתי ל CT מערות הפנים, יש מועד לניתוח רק בעוד ארבעה חודשים. תשובת CT : הסינוסים תקינים ה- OMU חופשי דו צדדית הקונכה האמצעית משמאל מאווררת ומוגדלת קיים עיבוי רירית בקונכה התחתונה משמאל, במיוחד בקצה האחורי 1. האם בניתוח הנ"ל לוקחים ביובסיה ? 2. יש לי כאבים חזקים בפנים האף, ויותר קושי בנשימה יש מה לעשות לכאבים ? אני דואגת, חלילה יכול להיות משהו לא טוב.... ? אודה על תשובתך

ממצא של טורבינה מוגדלת - מסבירה את התלונות החסימתיות - ניתן לשלוח לביופסיה. לפי התאור לא חשוד. מדוע אינך מתעיצת עם הרופא שהרי ראה הממצא ב CT ולפיו החליט על ניתוח?

25/03/2014 | 19:23 | מאת: סיגל

שלום דוקטור אני בת 43, לומדת, לפני שנתיים עברתי ניתוח אף אסתטי שלא צלח ועפ”י בדיקה שעשיתי אצל מומחה א.א.ג יש לי: סטיית מחיצה, עיוות האף, לא נשארו לי סחוסים כמעט באף, שסתומי האף מוצרים עד כדי חסימה שאני לא יכולה לנשום מהאף ונושמת רק מהפה, בנוסף, מהניתוח יש לי ריח רע מהאף שאינו פוסק. חזרתי לפני שעה מאבחון של הפרעת קשב וריכוז והתוצאות היו קשות, השאלה שלי היא, האם חסימה אפית יכולה לגרום להפרעות קשב וריכוז? והאם יש טיפול שיכול להקל עליי את הנשימה שאוכל להמשיך ללמוד ולהתרכז יותר טוב? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור שיש קשר עם הפרעות כאלו במבוגרים. בענין ניתוח - לפי התאור לפיו - "לא נשארו לי סחוסים כמעט באף, שסתומי האף מוצרים עד כדי חסימה שאני לא יכולה לנשום מהאף ונושמת רק מהפה, בנוסף, מהניתוח יש לי ריח רע מהאף שאינו פוסק" - ניראה שמדובר במצב בעיתי לתיקון - יש מקום להתיעץ עם מומחה ספציפי בתחום ולקבל הסבר ראלי רק לאחר בדיקה.

שלום בת 33 בריאה בדכ. לפני כחודש וחצי החל לי כאב קל מאוד שהורגש רק בנגיעה בנקודה מסוימת בגשר האף מצד שמאל (בנקודת מפגש בין העצם לסחוס). לפני שלושה שבועות היה לי מעט דם בעת קינוח האף למשך יומיים-שלושה (זה היה בימים שהיה אובך והיה מאוד יבש..אולי קשור) ובמקביל הכאבים שהרגשתי התחזקו והורגשו לא רק בנגיעה. מאז יש לי כאבים שונים בצד שמאל של הפנים : בגשר האף בצד שמאל - איפה שהכל התחיל, כואב כשאני לוחצת באותה נקודה מסוימת של המפגש בין עצם האף לסחוס, ולפעמים לכל אורך גשר האף מצד שמאל גם בלי שאני לוחצת. כמו כן יש תחושה של עין מעט יבשה, וכן כאבים במיקום משתנה בשיניים עליונות ותחתונות בצד שמאל וכן במפרק הלסת. אין לי כלל נזלת או גודש - להיפך, בצד הכואב יש תחושה אפילו של מעבר אויר מהיר וחופשי יותר ואפילו תחושה של יובש או צריבה מדי פעם. כמו כן, אציין שלפני שבוע וחצי הייתי מעט מצוננת שוב ליום יומיים, ואז בבוקר הייתה לי נזלת סמיכה יותר בצבע צהבהב שבה ראיתי שוב מעט שאריות של דם (בצבע חום), אך זה חלף עם ההצטננות. בבדיקת רופא אאג לא ראה סימני דלקת, אך נתן לי לקחת אנטיביוטיקה ואם לא יעזור לעשות CT. בינתיים אני ביום החמישי של האנטיביוטיקה והכאבים עדיין קיימים. קבעתי תור לCT אך בינתיים אני מאוד חוששת. מנסיונך- למה התופעות שתיארתי יכולות להתאים? אני מאוד חוששת מגידול סרטני, האם התופעות שציינתי מתאימות לכך? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אכן - באם אין ממצאים בבבדקה של הרופא נידרשת בדיקת הדמיה ואכן CT היא זו הנידרשת. אין כל יתרון בהנחות לא מבוססות. יש אפשרות גם שלא ימצא כל ממצא!

25/03/2014 | 16:03 | מאת: L

האם ניתן לעשות בדיקה בסיב אופטי-באלחוש במרפאות של מכבי והיכן? או שזה רק בבתי חולים?, המדובר בילד בן 8-והרופא סירב להפנות אותו לבית חולים לבדיקה כזו

אצל חלק מרופאי אאג או בכל מרפאת אאג בבי"ח.

24/03/2014 | 13:15 | מאת: מיקה

שלום, יש לי כאב לא מוסבר באוזן שמאל.. רפא אאג לא מצא שם דלקת. לפני כמה חודשים היתה לי אותה בעיה של כאב באוזניים לא מוסבר למשך תקופה, איכשהו זה נעלם ועכשיו חזר שוב. הכאב בעיקר באוזן שמאל אולם מקרין לפעמים לאוזן השניה. התחושה היא של כאב עמוק- מעין לחץ. אני יכולה להתמודד עם הכאב, אם כי זה לא נעים. מה שיותר מטריד אותי שזה מעיד על בעיה חמורה יותר שהרופאים מפספסים. מה דעתכם? (דרך אגב בנוסף לכאב אוזניים אני סובלת עכשיו מאקזמה וגירוד בפנים, בבית השחי, בצוואר ובגב. לא יודעת אם זה קשור)

לקריאה נוספת והעמקה

הקשר לבעיות העור השונות אפשרי בדמות דלקת אוזן חיצונית שניתנת לאבחון בקלות ולטיפול שכניראה הכרת בעבר. אינני סבור שמדובר בבעיה חמורה שרופאים מפספסים.

לקריאה נוספת והעמקה
23/03/2014 | 19:17 | מאת: שוש

אני בת 55 עם ירידה קלה עד בינונית בשמיעה לרעת אוזן שמאל. לאחרונה בישיבה יש לי נטייה של הגוף והראש ימינה כלפי מטה. האם זה יכול להיות קשור לירידה בשמיעה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא בהכרח. אלא אם את מטה את אוזנך וגופך לצד על מנת לשמע טוב יותר.

21/03/2014 | 22:29 | מאת: טל

שלום רב ! יש לי שבועיים שיעול רטוב שבא והולך.נבדקתי על ידי 2 רופאות משפחה .שאמרו שהריאות והגרון נקיים. מה יכולה להיות הסיבה לכך? ומה עליי לעשות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

ברונכיטיס? לפנות לרופא משפחה - להבדק - לשקול טיפול באנטיביטיקה

20/03/2014 | 21:27 | מאת: אנונימית

לום.מזה שבוע וחצי אני סובלת לפרקים ביום מכאב מאחורי האוזן שהחל רק בערב ובימים האחרןנים מופיע גם ביום.הכאב מאחורי האוזן התחיל להקרין לצוואר מטה ולעורף וכמו כן בימים האחרונים החל להקרין לאחורי הראש (בהרגשת לחץ חזק) .יש לציין שהכל מדובר בצד שמאל.ולפעמים שאני אוכלת בצד שמאל אז כואב לי מאחורי האוזן. אציין שאין לי כאבי אוזנים.והכאב לא כואב במגע.זו הרגשת כאב נוקשה. אשמח להכוונתך.

לקריאה נוספת והעמקה

? ישיתרון בבדיקה של רופא אאג אולם ההתרשמות הינה דווקא לכוון אורטופדי.

23/03/2014 | 15:03 | מאת: אנונימית

האורטופד הוא הרופא שמטפל בבעיות בעמוד שידרה צווארי - שיכן ושם מקור הכאב.

19/03/2014 | 23:27 | מאת: משה

יש לי מספר פעמים במהלך החורף (ולעיתים גם בחודשי הקיץ) כאבי גרון חזקים מאד (בסוף הפה - תחילת הגרון) שמקשים על הבליעה, ולאחר יום או יומיים הם נחלשים ונהפכים לצינון חזק, רציתי לדעת האם ישנה בעיה כלשהי (שקדים?) או שזה תהליך טבעי מסיבה מסויימת

לקריאה נוספת והעמקה

נישמע כמחלה ויראלית מזדמנת - אולי מילדים. לא ממש מתאים לזיהום חידקי - אולם "שווה" לקחת תרבית (משטח גרון).

19/03/2014 | 18:53 | מאת: ניר

בן 50 בריא בד"כ. בזמן האחרון, היו לי מספר מקרים של הצטננויות - עם הסימפטומים הרגילים של גודש באף, חום קל, עם / בלי כאבי גרון - שחלפו בתוך מספר ימים. לאחר מכן נתקפתי שיעול חריף שנמשך עד 10 ימים, רוב הזמן ללא ליחה כלל (לפחות בהתחלה), ללא חום או חולשה - למעשה מרגיש מצוין פרט להתקפי השיעול המטריד (אני מדבר על שיעול כמעט רצוף לאורך כל היום). התופעה חדשה לי כי בעבר היו תקופות צינון עם או בלי שיעול במקביל, אבל מעולם לא שיעול שרק מתחיל כשההצטננות נגמרת... יש הסבר? ומה כדאי לקחת כטיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

נישמע כמחלה ויראלית של דרכי נשימה עליונה - די רגילה. לפעמים באנשים עם נטיה ל REFLUX - יש החרפה בשיעול וטיופל ב REFLUX לתקופה קצרה מועיל. ממליץ לפנות לרופאך.

19/03/2014 | 14:53 | מאת: אודליה

להלן תוצאות FNA של בלוטת לימפה בצוואר עליון אחרוי מימין: התקבל חומר שהכיל אלמנטים לימפטיים רבים פזורים ובקבוצות הכוללים ריבוי של פרולימפוציטים ולימפובלסטים, לימפוציטים בשלים, תאי פלסמה מעטים, מקרופגים מעטים. בנוסף נמצאו מספר קבוצות של תאים אטיפים עם גרעינון וציטופלזמה מועטה. לא ברור טיב התאים האלו (אפיטליאלים?) לאבחנה סופית דרושה ביופסיה- צביעות וממונוהיסטוכימיות, בנוסף מומלץ המשך בירור כולל בדיקת NASOPHARIN. האם מדובר בתאים ממאירים?

לקריאה נוספת והעמקה

כדי לדעת בודאות על מה מדובר - יש לבצע ביופסיה "אמיתית" של הממצא (נטילת רקמה לא רק באמצעות דיקור במחט) באופן של ניתוח פתוח.

18/03/2014 | 18:11 | מאת: מרים נוח

עברתי ניתוח פרוטיס לפני ארבעה חודשים באזור האוזן ב"ה הגידול שפיר אך מאז חלה ירידה בשמיעה באופן משמעותי . א- האם יש קשר לניתוח ? ב- יש לי זימון לרופא שמיעה איזה בדיקות אני אמורה לבצע לפני .על מנת שהביקור יהיה משמעותי ג-בדיקת שמיעה אחרונה בוצעה לפני חודשיים הירידה בשמיעה 70 דציבלים .מיותר לציין שזה מאד מפריע במיחד כשעובדים בתקשורת עם ילדים ומבוגרים האם אני צריכה לפנות לרופא תעסוקתי ?או שיש לכם עצה נוספת שתעזור לי תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא חושב שיש קשר עם הניתוח. לדבריך יש לקות שמיעה משמעותית ביור - כדי 70 דציבל! יש מקום לשקול שיקום שמיעה = שימוש במכשירי שמיעה.

27/03/2014 | 07:01 | מאת: מרים נוח

שלום רציתי להתייחס לתגובתך ראשית לפני הניתוח ביצעתי בדיקת שמיעה והתוצאות תקינות מדוע הירידה בשמיעה היא דווקא אחרי הניתוח ?

27/03/2014 | 07:01 | מאת: מרים נוח

שלום רציתי להתייחס לתגובתך ראשית לפני הניתוח ביצעתי בדיקת שמיעה והתוצאות תקינות מדוע הירידה בשמיעה היא דווקא אחרי הניתוח ?

18/03/2014 | 04:30 | מאת: רונית

אני בהריון כעת בשבוע 29. לפני כשבוע סיימתי טיפול של שבוע בזינת מרופא אף אוזן גרון בשל דלקת בסינוסים. לא נטלתי את האנטיביוטיקה בשעות קבועות לצערי. אני עדיין מרגישה כאבי ראש חזקים בעיקר בין העיניים וברכות. שיעול שמתגבר ונזלת. רופא אף אוזן גרון בדק לפני כמה ימים ואמר כי כעת אינו רואה בבדיקה את הזיהום שראה לפני האנטיביוטיקה, אך לא ניתן לעשות בהריון צילום של מערות הפנים. האם אין אפשרות בהריון לבצע צילום פנים? האם ישנה אפשרות לבצע אולטראסאונד בפנים?? מה ניתן לעשות במידה וכאבי הראש אינם פוחתים כבר כחודש ימים לפחות והשיעול מחמיר?

לקריאה נוספת והעמקה

אין צורך בצילום. הגורם לכאב הינו הגודש בסינוסים - לאו דווקא החידק ( - בעתיו את נטלת האנטיביוטיקה). טיפול בגדש בהריון בעיתי כי התרופות יכולות להשפיע על השליה. התיעצי עם רופאך!

שלום רב לכם. יש לי נוזלים באוזניים לאחר הצטננות . כאשר עשיתי שטיפת אף במים מלוחים לפי המלצת רופא , קבלתי יותר נוזלים. יש לי אלרגיה לפניצילין ו נוסידקס. א.א.ג. נותן לי רק קולדקס לייבוש נוזלים. האמת זה לא כל כך עוזר לי. אולי קיימות תרופות אחרות שלא מכילות פניצילין ו נוסידקס ו מייבשות את נוזלים באוזניים? אם ידוע לכם שיטות שונות לא רק פרמצפטיות בנושא הנ"ל ,אשמח מאוד לקבל. אני במצב הזה כבר יותר מחודש,בבקשה תתנו לי עצה המתאימה. אשמח על התשובה המהירה. תודה מראש, נלי

לקריאה נוספת והעמקה

פניצילין הינה אנטיביטיקה שנועדה לעזור לגוף להתגבר על חידקים. הקולדקס והנוסידקס מפיגות גדש . אין כל קשר בינהן. ממליץ - לפני כל טיפול להבדק! אני מקווה שחלה הטבה מעת כתיבת השאלה.

24/03/2014 | 14:55 | מאת: נלי

שלום רב לכם. תודה על התשובה . אין לי כבר נזלת ירוקה מאף,אך קבלתי נוזלים באוזניים לאחר שטיפת אף במים מלוחים . הייתי פעמיים אצל רופא א.א.ג. וקבלתי קולדקס לייבוש נוזלים באוזניים. יש לי אלרגיה ל נוסידקס ו פניצילין. אני גם קניתי מסטיק לפי המלצת א.א.ג.,כדי להוציא נוזלים מאוזניים. יש לי הרגשה של שטחים דקים ש נדבקים ו נפרדים בזמן בליעה. כאשר אני לוחצת על אוזן מקבלת קצת כאב ו הרגשה של דלקת,כי יש עדיין נוזלים באוזניים שקבלתי מ אף בזמן שטיפת במים מלוחים. אני חוששת שבנוזלים שקבלתי באוזניים יש חיידק שצריך לסלק. כאשר אני שוכבת על אוזן ימיני כל נוזלים עוברים לצד ימיני,ו אם אני שוכבת ב צד שמאלי כל נוזלים עוברים ל לצד שמאלי. הרופא א.א.ג. נותן לי רק קולדקס שלא פותר את הבעיה. אם ידוע לך מה יכול לייבש אוזניים מנוזלים? מה השיטות שתתאימו לי ו לא רק קונבנציונליות? אשמח על התשובה המהירה. תודה מראש, נלי

17/03/2014 | 15:17 | מאת: נלי

שלום רב לכם. יש לי נוזלים באוזניים לאחר הצטננות . כאשר עשיתי שטיפת אף במים מלוחים לפי המלצת רופא , קבלתי יותר נוזלת. יש לי אנרגיה לפניצילין ו נוסידקס. א.א.ג. נותן לי רק קולדקס ליבוש נוזלת. האמת זה לא כל כך עוזר לי. אולי קיימות תרופות אחרות שלא מכילות פניצילין ו נוסידקס ו מיבשות את נוזלת באוזניים? אם ידוע לך שיטות שונות לא רק פרמצפטיות בנושא הנ"ל ,אשמח מאוד לקבל. אני במצב הזה כבר יותר מחודש,בבקשה תתנו לי עצה המתאימה. אשמח על התשובה המהירה. תודה מראש, נלי