פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - גידולי ראש-צוואר
הפורום יעסוק במחלות דלקתיות, זיהומיות, גידוליות, חבלתיות, מולדות ושיקומיות של האוזן, האף והסינוסים, של הפה והלוע, הפנים, הגרון, בלוטות הרוק, בלוטת התריס ויותרת התריס.
1962 הודעות
1888 תשובות מומחה

מנהל פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

הפורום נסגר
17/01/2014 | 07:09 | מאת: אושר

בוקר טוב, אני בת 39 וסובלת מדלקות גרון קשות מאוד, לפחות 3-4 פעמים בשנה שמלווה בחום גבוה, מוגלה בגרון, ושבוע במיטה עם סטרפקוקס a. הטיפול תמיד היה רפאפן ל10 ימים ועובר עד הפעם הבאה. לפני שבוע חטפתי את הדלקת עם חום מאוד גבוה והרגשה כללית נוראית ביותר, ניגשתי לרופא אא"ג והוא הסביר לי שאני צריכה לעשות ניתוח ליזר. זו פעם ראשונה שאני שומעת על ניתוח כזה, האם זה יעזור לי , זה לא מסוכן הניתוח הפולשני הזה? ומה החסרונות שלו?

לקריאה נוספת והעמקה

את אולי צריכה לעבר ניתוח לכריתת השקדים - לא ברור לי מה זה ניתוח לייזר. הלייזר הוא עזר טכנולוגי שאיתו ניתן לבצע ניתוחים.

15/01/2014 | 01:04 | מאת: רוני

שמתי לב שכשיש לי חום גבוה, אני משתמש באקמול. קראתי את הוראות השימוש וראיתי שיש הרבה אזהרות. לכן חשבתי שנית האם זה נכון שאני משתמש באקמול, או שבכלל עדיף להשתמש בכדור אחר. לכן, רציתי לשאול: 1. מה הכדור ה"בריא" ביותר להורדת חום? איזה אלטרנטיבות קיימות בשוק? 2. האם לאקמול יש יותר יתרונות או יותר חסרונות כאשר משתמשים בו לצורך הורדת חום?

לקריאה נוספת והעמקה

אקמול בטוח מאוד - בשימוש זמן רב - צריכה של כמות גדולה בבת אחת עלולה לגרום לנזק לכבד.

15/01/2014 | 01:01 | מאת: אבי

שלום, אני בן 63, בריא בדרך כלל, לא נוטל תרופות באופן קבוע (פרט לאקטונל אחת לחודש כיוון שיש לי אוסטאופורוזיס). ב 2-3 השבועות האחרונים אני מרגיש פחות טוב, ועדיין לא הבראתי, אך סך הכל הרגשתי "בסדר" והלכתי לעבודה. בסוף השבוע האחרון (שישי-שבת) הרגשתי עוד יותר פחות טוב, החום עלה לי ל- 38.6, הרגשתי מקורר, כאב גרון, שיעול (עם ליחה), קצת מצונן, ותחושה של בחילות שמפריעה לי. ביום שבת ויום א' החום קצת ירד ואף היה תקין, אבל ביום ב' שוב חזר לי החום (הפעם מדדתי 39) הבחילות ושאר התסמינים שכתבתי למעלה, ועל אף שאני נוטל אקמול יש לי עדיין חום של 38.5 בערך. ביום ב' פניתי לרופא המשפחה שרשם לי אוגמנטין (2 כדורים ביום) ומוקוליט, התחלתי את האוגמנטין ביום שני בערב. היום יום ג' בערב וכרגע מדדתי חום של 38.3. שאלותיי הן: 1. אחרי כמה זמן שהחום לא יורד עליי לגשת שוב לרופא המשפחה? האם להמתין עד לסוף הטיפול באנטיביוטיקה (שבוע ימים) גם אם ממשיך לי חום של למעלה מ- 38 ואף מגיע לאזור ה- 39? או שעדיף לי לפנות כבר בימים ד'-ה' הקרובים? 2. האם ניתן ליטול את האקמול יחד עם האוגמנטין? 3. רופא המשפחה לא הפנה אותי לאף בדיקה אלא פשוט רשם לי את האוגמנטין. האם יש בדיקה שאני יכול לבקש, כדי לבדוק במה אני חולה? האם יש בדיקות דם שניתן לעשות ואילו? אשמח לדעת על אפשרויות, באופן כללי, לבדיקות שניתן לבצע במצבי... תודה, אבי

לקריאה נוספת והעמקה

ניראה שמדובר בדלקת דרכי נשימה עליונה ונישמע שאתה מקבל טיפול מתאים. סביר שבעת כתיבת שורות אלו (וקריאתן?) אתה יותר טוב. בריאות!

14/01/2014 | 17:25 | מאת: אילנית

שלום רב אני מטופלת מזה מספר שנים בבלוטת התריס עד כה התסמינים היו ללא שינוי אך לאחר אולטרסאונד אחרון קיבלתי את התוצאה הזו האם יש לי ממה לחשוש ? בלוטת התריס על שתי אונותיה והאיסטמוס בצורה וגודל תקינים.באונה הימנית אחורית רואים קשר מוגדר,וסקולרי בשוליים,במרקם סולידי היפואקואי בלתי אחיד,עם מרכיבים ציסטים קטנים,במידות 2.9X1.17 ס"מ(במנח סגיטלי) בחלק תחתון של אונה ימנית רואים קשר נוסף,זעיר,ציסטי.באונה שמאלית נראו מספר קשרים ציסטיים,זעירים,ע 0.3 ס"מ(לא נראו ב US קודם). לא הודגמה הגדלה של בלוטות יתר-יותרת התריס. סיכום:קשר דומיננטי באונה ימנית ללא שינוי.קשרים ציסטיים זעירים בודדים בשתי האונות של בלוטת התריס-חדשים

לקריאה נוספת והעמקה

ישנה דינמיקה בהשווה לרישום הקודם. יש מקום לעשות דיקור במחט עדינה מונחה US )FNA( על מנת לברר התהליך. לא בהכרך שיש מחלה מדאיגה אבל רצוי לברר.

13/01/2014 | 19:09 | מאת: ורד

שלום רב, בתי בת שנה ויש לה שעווה שסותמת את התעלה. רופא אף אוזן גרון בקופת חולים המליץ לטפטף אוטידין שלוש פעמים ביום במשך שבוע ואז לחזור אליו כדי להוציא את השעווה. יש אפשרות להוציא את השעווה בלי הטיפול המוקדם הזה? מאוד קשה לטפטף לה את הטיפות בייחוד לגרום לה להיות במנח שכיבה כדי שזה ייכנס לאוזן. האם נהוג לשים טיפות הרדמה לפני הוצאת השעווה או שזה עלול לכאוב לה אם היא דבוקה ויש כמות רבה? תודה רבה.

אין בעיה עם האוטידין - קל יותר לנקות האוזן לאחר ריכוך

13/01/2014 | 11:44 | מאת: עד

בוקר טוב אני בת 26 לא שותה ולא מעשנת לפני שלושה שבועות גיליתי כמו גולה קטנה בצוואר בערך עד 2 ס"מ ככה אמרה הרופאת משפחה בקו האוזן בצוואר הלכתי לרופא היא אמרה שזה בלוטתת לימפה תגובתית באותו זמן לא היה לי שום סימפטומים לאחר כמה ימים שגליתי את הגולה הקטנה בצוואר שהיא פנימית ולא חיצונית היה לי דלקת בשן בינה בצד שמאל ודלקת בחניכיים והבלוטה שיצאה זה בצד ימין ולאחר מכן היה לי שפעת לשלושה ימים ועקב השן בינה לקחתי אנטביוטיקה למשך שבוע רציתי לדעת האם הגיוני שבלוטה תצא לפני שיש תסמינים של כל מה שציינתי? יש לציין שהבלוטה לא כואבת אפשר להזיז אותו והיא פנימית ולאחר כמה זמן בלוטה צריכה לחזור לגודל שלה ? ועכשיו אני סובלת מליחה רק בבוקר האם יש קשר ? ורק לציין שעברתי כריתת טחול עקב ציסטה בלבלב לפניי שנתיים האם יש קשר לזה שהגוף שלי אולי נלחם יותר מכיוון שאין לי טחול ? אני קצת חוששת למרות שנראה לי שאני סתם בפחדים האם יש לי ממה לחשוש או פשוט לעקוב אחרי הבלוטה הזאת ואז לעשות אוטלרסאונד ? יש לציין שהבלוטה לא גדלה במשך השלושה שבועות האלה אודה להתיחסותך ויש לציין שאני לא סובלת מזיעה בלילה לא מגרד ולא מחום פתח בחלון חדש הדפסת ההודעה

לקריאה נוספת והעמקה
15/01/2014 | 08:34 | מאת: עד

למה לא עונים ?

13/01/2014 | 06:03 | מאת: אומללה

האם יתכן שהבאשה נובעת מחלקה הפנימי של הלשון או משקדי גרון נגועים באופן קבוע בנקודות לבנות... אציין שאין לי דלקת חניכיים, לא בעיות שיניים הפה שלי מטופל ובעצם משוקם, ללא בעיות או סיבוכים.. האם המחלה הזו ניתנת לטיפול בתחום רפואת אף אוזן גרון?

לקריאה נוספת והעמקה
13/01/2014 | 06:25 | מאת: אומללה

לא כל הזמן יש נקודות לבנות, לפעמים הן נעלמות אבל יש שקדים גדולים שבעיניי הם נראים כסדוקים (אני לא רופא) פעמים ספורות לאורך השנים נעשתה לי בדיקת מעבדה לגילוי חיידקים הבדיקה מכונה "תרבית", אף פעם לא נימצא דבר. בכל זאת אני חוששת שיש משהו. בעקר הדברים ארצה לברר האם קיים קשר לתופעת הבאשה? אם כן האם זה פתיר?

11/01/2014 | 12:33 | מאת: דרור

אני סובל מ"אף סתום" כתוצאה מאלרגיה רוב השנה (כבר שנים רבות) , הרופא רשם לי תרסיס לאף סטרונאז + telfast 180 gm - ואמר שאחזור אליו לאחר חודש של שימוש. השאלה לגבי התרסיס: האם מדובר על תרסיס שאצטרך להשתמש בו מעכשיו מדי יום לתמיד? או שלאחר תקופה מסויימת אמור להיות שינוי במצב, ואז אפשר יהיה להפסיק להשתמש בו.?

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון התחום הרפואי שעוסק באלרגיה - הוא לא אאג. רצוי להפנות השאלה לרופא אלרגולוג.

10/01/2014 | 05:15 | מאת: מיר

בוקר טוב בשבועיים האחרונים אני שם משחת דרמקומבין באוזן, אתמול רופא המשפחה טען שיש לי מוגלה באוזן (שכחתי לומר לו על המשחה). יכול להיות שהוא פירש את תוצרי המשחה כמוגלה. קיבלתי לשם כך טיפות אופלוקס , אני לא מתלהב לשים סתם אם זה לא באמת מוגלה. ואין לי נגישות אליו בימים הקרובים. וחוץ מזה האם יש בעיה בטיפות אלה? תודה מראש שבת שלום

לקריאה נוספת והעמקה

?? לא ברורה לי השאלה? אם אין כאב והפרשה - ויש שיפור לעומת מה שהיה לפני שהחלת בטיפול במשחה אז כניראה שהבראת ואולי באמת המשחה הינה דומה למוגלה ולכן שגה רופאך בהבנת מה שראה.

09/01/2014 | 19:16 | מאת: שירה

לרופא אתמול בדק אותי שוב רופא אאג שמטפל בי ומכיר אותי זה נכון שהלכתי לארבעה רופאים והם לא מצאו שום דבר באוזניים כנל גם לגבי בית חולים איכילוב שבדק אותי במרפאת אאג אבל מחד גיסא שני רופאים הרופא אאג שמטפל בי והרופאת המשפחה הם כן ראו שיש דלקת גם בבדיקות הדם שלי הסירפי במגמת עליה אז איך זה יכול להיות? ועוד דבר לשאלתך בדקו לי את המפרק הלסת והכל תקין אני סובלת מבולוס מרינגיטיס הרופא אתמול אבחן ואמר שאין שינוי ועור התוף עכור גם בימין גם בשמאל ובנתיים אני מטופלת במשכחי כאבים והוא החליט להפנות אותי לבדיקת MRI בגלל הכאבים המתמשכים והשאלה שלי האם הבדיקה תראה שיש לי דלקת של בולוס מרינגיטיס? כי הרופא אמר שהכאב הוא פנימי ולא חיצוני וגם הוא אמר לבדוק בבדיקה את מהלך העצבים כי הוא טוען שיש לי דלקת בעצב ולא בעור התוף או הדלקת שיש לי בעור התוף יושבת על עצב שפשוט משגע אותי בכאבי תופת אחרי הבדיקה כבר אין לי ברירה אחרת זה הסוף של הבירור אצלי והוא אמר שאין דרך של טיפול ואין הרבה מה לעשות בעניין

לקריאה נוספת והעמקה

שירה, לא הבנתי מה שאלתך? הבנתי שיש כאב אוזניים שהגורם לו אינו מובן. אני חושב ומניח שהרעיון להעזר ב MRI על מנת להבין "מה קורה?" טוב. בהצלחה!

לקריאה נוספת והעמקה

תינוק בן חצי שנה. רופא הילדים איבחן אחרי מס' ימים של חום ונזלת דלקת באוזניים.התינוק קיבל מוקסטיב. אחרי יומיים של אנטיביוטיקה הרגשתי בליטה מאחורי האוזן של התינוק. קראתי על בליטה שנקראת מסטואידיטיס וזה נשמע מלחיץ אם לא מטופל בהקדם. חזרתי לרופא הילדים שלדבריו הוא לא רואה כבר דלקת באוזניים והבליטה לדבריו תעבור. אני מודאגת. האם "לרוץ" לרופא אף אוזן גרון. אודה על תשובה מהירה ! סליחה. הודעה נשלחת בשנית.

לקריאה נוספת והעמקה

באם יש חום והילד לא שקט ויש מחשבה על דלקת אוזניים - ניתן לפנות לרופא אאג. סביר יותר שמדובר בבלוטת לימפה.

לקריאה נוספת והעמקה
09/01/2014 | 08:32 | מאת: משה

אם אני סותם את אוזן ימין אני שומע צפצוף באוזן שמאל לא. זאת לאחר שבוע שנחשפתי לרעש אקוסטי, בהתחלה הייתי שומע צרצור גם ללא סתימת האוזן. האם זה שיפור? או שעדיין יכל להיות שנגרם נזק?

לקריאה נוספת והעמקה

עניתי לשאלתך באופן ממש ברור - תתכן פגיעה בשמיעה ולכן יש מקום לפנות לרופא להבדק - ולבצע בדיקת שמיעה. בהתלחה!

08/01/2014 | 15:42 | מאת: רחל

שלום, בת 46, בדכ בריאה. באולטראסאונד צוואר התגלה קישורית היטרוקוגנית 0.3 ס"מ באונה שמאלית. יתר הבדיקה תקינה. האם הדבר מצריך בירור נוסף? האם יכול להיות חשד לממאירות? (הבדיקה בוצעה עקב הרגשת גוש בגרון,)תודה בעד תשובתך

08/01/2014 | 15:51 | מאת: רחל

תיקון טעות- מדובר בקשרית היפואקוגנית

גוש ממש קטן - ממליץ לעקב - איך? - על ידי ביצוע US חוזר והשוואתי בעוד כ 6 חודשים.

07/01/2014 | 22:24 | מאת: מאיר שלום

באוזן ימין התקבל: חביון גל ראשון 1.82 מוארך וחביון גל שלישי 3.95 מוארך. באוזן שמאל התקבל: חביון גל שלישי 3.95 מוארך.(חביון גל ראשון תקין) בשתי האוזניים חביון גל 5 וזמני הולכה תוך מוחית ומרכזית - תקינים. בדיקת MRI ו- MRA תקינים. נעשו לפני חודשיים, בגלל כאבי ראש פתאומיים. האם זקוק לברור נוסף? איזה? בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

? בדיקות העזר תקינות - מדוע בכלל בוצעו? ממליץ להבדק כמו שצריך.

07/01/2014 | 12:11 | מאת: שירה

לרופא אני ממש מתוסכלת כבר ועצבנית אני עם כאבי תופת באוזניים ששום דבר לא עוזר ויש דלקת באוזניים כי הרופאת המשפחה שלי איבחנה ולקחה תרביות מהאוזניים לבדיקה וכרגע ממתינים לתוצאות. כמו כן כבר הלכתי לארבע רופאים שארבעתם טענו שאין שום דלקת איך זה יכול להיות שהרופאים טענו שאין דלקת פתאום אם אני עם כאבים? זה לא יכול להיות שפתאום הדלקת תעבור אם יש עליה בסירפי בבדיקות הדם שלי זה לא יתכן מצב כזה אני פשוט מתוסכלת אני היום הולכת בערב לרופא אאג שהוא תמיד מוצא שיש לי דלקות איך זה יתכן דוקטור?

לקריאה נוספת והעמקה

איך יתכן - מה? שיש כאב באוזניים - שלא בשל דלקת? - אפשרי בהחלט - למשל בשל בעיה במפרק הלסת. רצויה בדיקה.

08/01/2014 | 17:10 | מאת: שירה

לרופא אתמול בדק אותי שוב רופא אאג שמטפל בי ומכיר אותי זה נכון שהלכתי לארבעה רופאים והם לא מצאו שום דבר באוזניים כנל גם לגבי בית חולים איכילוב שבדק אותי במרפאת אאג אבל מחד גיסא שני רופאים הרופא אאג שמטפל בי והרופאת המשפחה הם כן ראו שיש דלקת גם בבדיקות הדם שלי הסירפי במגמת עליה אז איך זה יכול להיות? ועוד דבר לשאלתך בדקו לי את המפרק הלסת והכל תקין אני סובלת מבולוס מרינגיטיס הרופא אתמול אבחן ואמר שאין שינוי ועור התוף עכור גם בימין גם בשמאל ובנתיים אני מטופלת במשכחי כאבים והוא החליט להפנות אותי לבדיקת MRI בגלל הכאבים המתמשכים והשאלה שלי האם הבדיקה תראה שיש לי דלקת של בולוס מרינגיטיס? כי הרופא אמר שהכאב הוא פנימי ולא חיצוני וגם הוא אמר לבדוק בבדיקה את מהלך העצבים כי הוא טוען שיש לי דלקת בעצב ולא בעור התוף או הדלקת שיש לי בעור התוף יושבת על עצב שפשוט משגע אותי בכאבי תופת אחרי הבדיקה כבר אין לי ברירה אחרת זה הסוף של הבירור אצלי והוא אמר שאין דרך של טיפול ואין הרבה מה לעשות בעניין

לקריאה נוספת והעמקה
08/01/2014 | 17:10 | מאת: שירה

לרופא אתמול בדק אותי שוב רופא אאג שמטפל בי ומכיר אותי זה נכון שהלכתי לארבעה רופאים והם לא מצאו שום דבר באוזניים כנל גם לגבי בית חולים איכילוב שבדק אותי במרפאת אאג אבל מחד גיסא שני רופאים הרופא אאג שמטפל בי והרופאת המשפחה הם כן ראו שיש דלקת גם בבדיקות הדם שלי הסירפי במגמת עליה אז איך זה יכול להיות? ועוד דבר לשאלתך בדקו לי את המפרק הלסת והכל תקין אני סובלת מבולוס מרינגיטיס הרופא אתמול אבחן ואמר שאין שינוי ועור התוף עכור גם בימין גם בשמאל ובנתיים אני מטופלת במשכחי כאבים והוא החליט להפנות אותי לבדיקת MRI בגלל הכאבים המתמשכים והשאלה שלי האם הבדיקה תראה שיש לי דלקת של בולוס מרינגיטיס? כי הרופא אמר שהכאב הוא פנימי ולא חיצוני וגם הוא אמר לבדוק בבדיקה את מהלך העצבים כי הוא טוען שיש לי דלקת בעצב ולא בעור התוף או הדלקת שיש לי בעור התוף יושבת על עצב שפשוט משגע אותי בכאבי תופת אחרי הבדיקה כבר אין לי ברירה אחרת זה הסוף של הבירור אצלי והוא אמר שאין דרך של טיפול ואין הרבה מה לעשות בעניין

לקריאה נוספת והעמקה
07/01/2014 | 08:59 | מאת: ירון

שלום אני בן 33 ותתרן. אני לא זוכר ממתי אני תתרן אבל גם לא זוכר שהרחתי אי פעם. האם יש אפשרות לבצע בדיקה להחזרת חוש הריח? אם היה בכלל

לקריאה נוספת והעמקה

אין בדיקה להחזרת חוש הריח אבל יש מקום לברור הסיבה שאין חוש ריח. בדיקה זו הינה בהחלט בתחום אאג. ממליץ פניה לרפא אאג נסיון לאבחון ולאחר מכן לדון על טיפול.

שלום בבדיקת סטובוקופיה מצאו בצקת ונודלים במתרים ..ורוצים לבצע ביופסיה ושאיבה בהרדמה . השאלה שלי היא 1 האם בצקת יכולה לעבור מעצמה ?יש משהו מלבד ניתוח להעביר את הבצקת ? (כי מי שלא עובר ניתוח חי עם בצקת כל חייו < )?

סביר להניח שהמצב לא יחוף מעצמו.

שלום רב, בתי בת ה-12 נולדה בשבוע 27 להריון ועברה ניתוח לסגירת הדוקטוס-כתופעת לוואי השתתק מיתר הקול השמאלי שלה ןהתנוון. לאחר שנים לא יעילות ומתסכלות אצל קלינאיות תקשורת היא נותחה והוזרק לה שומן בטני למיתר הקול, היא הצליחה להפיק קול לאחר שנים שלא שמענו אותה אך עדיין הקול חלש וטנורי..מה עוד ניתן לעשות??? אשמח לתשובה

אכן בעיה יוצאת דופן! מומלץ מאוד לחזור למרפאת הקול - אאג בה טופלה למעקב והמשך יעוץ. הטיפול הינו ספציפי לכל מקרה עם אפשרות לעזור בצורה - אומנם מוגבלת - אך מועילה.

05/01/2014 | 23:27 | מאת: משה

ראה תשובתי הקודמת

05/01/2014 | 22:42 | מאת: יאיר

שלום.בעלון לצרכן של תרסיס לאף "נזוקורט" נרשם כי המינון הינו 2 לחיצות בכל נחיר פעמיים ביום. האם זהו לא מינון עודף? בד"כ בפליקסונאז הייתי לוחץ 2 לחיצות פעם ביום. מטרת הטיפול: הפחתה בדלקת אלרגית המעבה את קונכות האף ומפחיתה את חושי הריח והטעם. אודה לתשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

מינון אומנם גבוה יותר - אך אפשרי. רעיון! - למה לא לשאול את הרופא שרשם לך התרופה?

05/01/2014 | 20:30 | מאת: רונית

לפני שלוש שנים קיבלתי בפעם הראשונה סחרחורת איבוד שיווי משקל, התמוטטתי בעבודה הקאות .. כל הגוף היה בסטרס נוראי במיון עשו בדיקות רגילות ונשלחתי הביתה להמשך טפול, בדיקות שמיעה, דןפלר מאז כל שנה תוקף אותי עשיתי CT תקין נבדקתי ע"י א.א.ג שאמר שהכל נראה תקין אין לי חיים אני בחרדות איומות שכל רגע זה עומד להגיע הלחץ באוזניים חזק במיוחד במקומןת גבוהים ונמוכים , אני רגישה וחרדה מאד האם יש קשר לטיפולי שיניים שעברתי? מבקשת עצה מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

אין כל קשר לטיפול בשיניים. פונים ליעוץ של אאג ו-או נוירולוג. באם ברור ראשוני לא מעלה ממצאים ואין אבחנה - ניתן לפנות למרפאת סחרחרחת בבי"ח.

05/01/2014 | 15:43 | מאת: טל

רציתי לדעת מה המשמעות של גוש בצואר שאינו מחובר לבלוטת התריס. ב FNA נמצא גוש פוליקולרי בניגני. בייעוץ בי,ח הומלץ על דיסקציה צוארית לטרלית בשאלה של גרורה או תירואיד אקטופי. יש הזמנה לניתוח בעוד חודש. מדובר באדם בן 50 עם טרשת נפוצה שלא מקבל כרגע טפול בה. האם יש חובה לנתח ? האם רצוי להתייעץ עם אנדרוקרינולוג? מה הסיכוי לממאירות במצב כזה? מה הסיכונים בנתוח כזה ב?

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון ההפניה לניתוח הינה במקום. באם לא בוצעה - ממליץ בדיקת הדמיה - כגון MRI לפני הניתוח.יתכן ובהדמיה ממצאים רלוונטיים חשובים לפני ביצוע ניתוח.

לקריאה נוספת והעמקה
05/01/2014 | 11:54 | מאת: דבי

אמא שלי ניקתה את האוזן, והמקל נשבר באוזן במקום שאין אליו גישה, האם היא יכולה לפנות אחר הצהריים לרופא או שהיא חייבת לעשות זאת עכשיו?

ממליץ לפנות לרופא אאג בהקדם!

05/01/2014 | 10:40 | מאת: משה

נחשפתי לרעש רמקולים חזק, עכשיו אחרי יום וחצי אני מרגיש: את אוזן ימין קצת סתומה, יש צפצוף חלש לאורך כל היום אין רגישות לרעשים סביבתיים. שאלתי: מתי זה צריך לעבור כמה ימים? מתי מצריך הגעה לרופא?

לקריאה נוספת והעמקה

סימן לאפשרות של פגיעה בשמיעה - פגיעת רעש (חבלה אקוסטית). ממליץ פניה לרופא אאג וביצוע בדיקת שמיעה.

05/01/2014 | 22:52 | מאת: משה

מה פגיעה? זה לא יעבור? כמה זמן זה יכל לקחת

02/01/2014 | 21:48 | מאת: אוראל

הי, אני בת 22 מזה כחודשיים סובלת מחוסר שיווי משקל, מן חוסר איזון בראיה כאילו שהכל זז לי תחושת ריחוף אפשר להגיד, בזמן הליכה ובזמן עמידה. יש לי כאבי ראש כל יום לפחות עם לחץ נוראי בראש. עשיתי בדיקת ראיה והמצב בסדר. הרופא שלח אותי לאף אוזן גרון שנתן לי הפניה לבדיקת bera בבדיקה נראה שהכל תקין והבדיקה יצאה תקינה.. התור הקרוב שלי לנוירולוג רק ב13/1 וכרגע אני שותה כדורי בטיסטין עד ליום רביעי סיום הטיפול. מה עלי לעשות עד התור? ומה הסיבה לסחרחורות? האם זה ורטיגו או קיים משהו נוסף שעלול להיות גורם לכך? לפי בדיקת הברה האופציה לאקוסטיק ניירומה נשלל לפי מה שהבנתי מהנוירולוג.. אשמח לעצה ממומחה מה עלי לעשות כרגע כי זה מאוד קשה ומשפיע עליי קשה.. תודה :)

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לחזור לרופא אאג ששלח אותך לבדיקת ה BERA

02/01/2014 | 17:03 | מאת: שירה

שלום. אני חשה חשה כמה ימים כאילו משהו תקוע לי בקנה הנשימה, כאילו אכלתי במהירות והאוכל נתקע. זה לא אוכל, כי התחושה לא עוזבת אותי. כיוון שאני הולכת לראות רופא רק ביום ראשון, רציתי לדעת מה זה יכול להיות ואם עליי לטפל בכך בדחיפות. בברכה, שירה.

מקווה שהסתדרת

02/01/2014 | 12:18 | מאת: ליליאן

אני מנסה להבין אם יש לי לפחות פעמיים בחודש כאבי גרון בחורף, פעם בחודש בממוצע כאבי גרון בעונות אחרות, וכאבי הגרון האלו נמשכים במשך שבוע שלם בממוצע! האם זה אומר שמערכת החיסון שלי חלשה? ממה זה יכול להיות? ואיזה בדיקות אפשר לעשות לגילוי חיידקים חוץ סטרפטוקוק? ואיזה עוד בדיקות יש חוץ ממשטח גרון לחיידק הסטרפטוקוק?

לקריאה נוספת והעמקה

לא כל כאב בגרון הינו ביוטי של דלקת. רב הדלקות הן ויראליות - לא סטרפטוקוקליות. בדיקת רופא כהתחלה.

01/01/2014 | 20:50 | מאת: עדי

שלום, יש לי טינטון באוזן ימין כבר 4 שנים ללא פגיעה בשמיעה, האם ידוע לך אם הטינטון הנו סעיף פוסל למיוני טיס וסיירות ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא יודע

30/12/2013 | 23:00 | מאת: נעמה

שלום ד"ר, בבדיקת סונר צוואר נמצא קשרית עד 4 מ"מ בבלוטת הפרוטיס משמאל, וקשרית נוספת עד 8.6 מ"מ בסובמנדיבולאר משמאל היפואיקוניות. יש עוד זמן עד שיהיה לי תור לרופא. האם המצב דורש תור דחוף / בהול? אנא עזרתכם. תודה רבה - נעמה

לקריאה נוספת והעמקה

לא בהול! יש מספר הסברים. צריכה בדיקה גופנית - לא רק US

30/12/2013 | 15:01 | מאת: שירה

לרופא אני אובחנתי על ידי הרופא שטיפל בי בבולוס מרינגיטיס כפי שכבר אתה יודע כמו כן אתמול נבדקתי שוב על ידי רופא אאג שאמר שאין לי כלום והכאבים נובעים מהקרנה של מפרק הלסת חשוב לי לציין שפרופסור בדק את המפרק והכל תקין אתמול הרופא התווכח איתי שאני טועה ושאין דלקת של עור התוף אני חושבת שהוא זה שטועה כי הכל תקין במפרק הלסת אני לוקחת אופלגין ולא עוזר לי נגד כאבים אני שמה טיפות וכואב לי ביחד עם הטיפות אני כבר עובדת עצות אני ממתינה לעוד חוות דעת מפרופסור אחר ביום רביעי הקרוב אם במקרה והפגישה תבוטל האם אני יאלץ ללכת למוקד של הקופה? מה יעשו לי במוקד במקרה זה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

בולוס מירינגיטיס הינה דלקת שרואים - פיזית - בבדיקת האוזן - באם רופא לא ראה - אז אין! קשה מאוד ל"פספס" אבחנה כזו.

לקריאה נוספת והעמקה
28/12/2013 | 11:24 | מאת: אפי

יש לי אף שבקצהו סחוס צר תמיד פתאום ללא כל התראה הסחוס התקשה והתעבה ובקצה נהיה עור אדמדם וטיפה מתקלף הקצה לא כואב כאילו יש אפסס בפנים אבל אין ! כאב מפושט והכל מעט מעובה ונפןח בצורה אחידה ניסיתי משחה אנטיביוטית לא עזר ! הדבר היחיד שהשתנה במקביל לתופעה זה שהתחלתי לקחת מוצר msm סולפור מתאן שזה נגד כאבים הבנתי שזה אולי קשור סחוסים רקמות חיבור??? ברור שאני יפסיק נטילתו לקחתי 2 מג ביום! כמו שכתוב! אודה אם תוכל להציע לי איך להוריד את העיבוי או לאן לפנות? קראתי זזה מצב מסוכן? למה?

מציע להבדק - לדעת מהו אותו "עיבוי" לפני קבלת החלטה טיפולית.

28/12/2013 | 10:08 | מאת: לילי

שלום רב אני בת 41 סובלת ממחלה אוטואימונית ( סיוגרן ןחשד ל- SLE ) יש לי שתי שאלות ברשותך : 1)בשבוע האחרון עשיתי צילום סינוסים ובתוצאה כתבו : התעבות ניכרת של הרירית בסינוסים המקסילרים והאוורור בהם לקוי , את התשןבה הראיתי לרופא המשפחה והוא לא נתן לי שום תרופה ! שאלתי האם יש צורך בטיפול אנטיביוטי או לא ? 2) זה מכמה חודשים אני סובלת מאי נעימות בגרון ותמיד הרופא אומר שאין כלום . עשיתי U.S רקמות רכות בצוואר ואזור תת לסתי ובתשובה כתבו : יש לציין בלוטות לימפה תת לסתיות בודדות מוגדלות לפחות 2 בכל צד עד 1.3-1.5 ס"מ ללא הסתידויות או אזורים נקרוטיים בתוכם שאלתי על מה זה מעיד והאם יש צורך בירורים נוספים והאם אני צריכה טיפול ולאיזה מומחה אני צריכה לפנות ? ותודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

באופן תאורטי - 2 הבדיקות כתקינות. אולם הן בדיקות ואינן תחליף לבדיקת רופא. ממליץ לפנות לבדיקת רופא אאג ויעוץ הראומטולוג המטפל.

27/12/2013 | 16:32 | מאת: רוית

שלום רב, בשנה האחרונה פחות או יותר התחלתי להתעטש יותר, קראתי על זה קצת באינטרנט בעיקר מתי אני מתעטשת ובאיזו סיטואציה וראיתי כי כנראה מדובר באלרגיה..אבל קצת הזנחתי את העניין. בחודשים האחרונים זה החל ממש להחליף ויש לי התקפי דגדוגים באף (בעיקר בלילות, שמעיר אותי לפחות פעמיים בלילה) שזה ממש משגע, זה התקף של כמה שניות של דגדוג רציני באף ואז מלווה בלפחות 3-4 אפצ'ים, כמו כן אני גם משתעלת לא מעט וגם מתגרדת בעיניים. כפי שנראה לי זה אכן תופעה אלרגית, אך שאלתי היא על מנת לבדוק אותה, האם עליי ללכת לרופא אף אוזן גרון או שמא לרופא לאלרגיות? תודה רבה ושבת שלום.

לקריאה נוספת והעמקה

אולי לשניהם? להתחיל עם אאג

27/12/2013 | 10:07 | מאת: לורה

לפני יומיים התחלתי להרגיש כאב חזק בגרון וכאב בגוף. בבדיקה שערך הרופא, לא מצא דבר, הפנה אותי למשטח גרון. אתמול הגיעה תוצאה שלילית לסטרפטוקוקוס A. אתמול עלה לי החום ל 37.8 והכאב בגרון החריף. הבוקר ראיתי כי הצד הימני של הגרון מלא במוגלה (בצד השמאלי יש מעט). האם ייתכן וירוס בגרון עם מוגלה?

לקריאה נוספת והעמקה

כן. שווה חהבדק שוב

26/12/2013 | 18:05 | מאת: שירה

לרופא ערב טוב יש לי שאלה איזה טיפול ניתן במקרה של בולוס מרינגיטיס? אם הדלקת בלתי נסבלת והיא גורמת לכאבים עזים? איזה דרכי טיפול קיימים לבעיה מזוג זה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

טיפות לאוזן- לא להרטיבה - ותרופות נגד כאבים כגון - אקמול - אופטלגין - וכו'

לקריאה נוספת והעמקה
25/12/2013 | 18:36 | מאת: אהוד

הזריקה יצאה משימוש בקופ"ח מכבי. מה התחליף שלה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא יודע

25/12/2013 | 16:46 | מאת: שירה

לרופא אני בת 23 הרופא אאג שמטפל בי אבחן אצלי בולוס מרינגיטיס כרוני בשני האוזניים כמו כן הוא הפנה אותי לבדיקת שמיעה ולבדיקת טימפנומטריה שיצאו תקין אבל אני מתלוננת על כאבים חריפים באוזניים אני מזלפת טיפות אנסתטיק אבל ללא הועיל הוא טוען שניתוח כפתורים לא יועיל למצבי ועלול לגרום לנזק מאחר ואין נוזלים באוזן התיכונה לפי בדיקת הטימפנומטריה מה עלי לעשות? הוא הפנה אותי לעוד חוות דעת בבית חולים שאבחר או בקפלן ברחובות או באיכילוב בתל אביב אני משתגעת מהכאבים האלו זה מאד מציק לי ומחרפן אותי אודה על המלצתך תודה רבה שירה

לקריאה נוספת והעמקה

? לא ניתן לתת תשובה מבלי לבדק האוזניים.

25/12/2013 | 11:20 | מאת: שרון

שלום. מזה כחדשיים אני חשה כל הזמן כאילו אני נושמת אוויר מאד קר_רגישות רבה בתוך אף , מעל עצמות הלחיים ובמצח-מעל האף. כמו קור חזק-דומה לסינוסיטיס. אין נזלת. בצילום רנטגן לא נמצא סינוסיטיס. התחושה מציקה ומעייפת. לעתים נלווה גם תחושת קור או לחץ באזניים.נמצאוח תקינות. מה יכול הדבר להיות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

רגישות של ריריות האף או הסינוסים - כדאי מאוד להבדק !

24/12/2013 | 23:11 | מאת: ליאת

שלום, אני בת 30, סובלת כחודש משיעול חוזר במשך כל היממה. לעיתים השיעול אגרסיבי מאוד וגורם לי להקאות. אשמח מאוד לקבל חוות דעת. תודה.

חובה להבדק! - לפנות לרופא המשפחה.

23/12/2013 | 20:57 | מאת: יוחנן

שלום, אני בן 80. נתגלה אצלי פוליפ עם מוגלה בתוככי הנחיר השמאלי באף. הרופא הורה לי לנטול דלצין (קלינדמיצין) במשך 10 ימים 4 פעמים ביום. כשסיימתי לקחת, חזרתי לרופא ומאחר שלא היה שיפור, נלקחה תרבית מהמוגלה מהפוליפ בתוככי נחיר האף ונתגלה הממצא: Strep. pyogenes Gr A שאלותיי: 1. מה הטיפול המומלץ כרגע לאחר שנטלתי דלצין שלא עזר? האם אני צריך לקחת פניצלין (פניצלין Pen Rafa למשל)? ואם כן, האם לא מאוחר מדי לקחת פניצלין שכן הייתי צריך לקחתו יחד עם הטיפול בדלצין ולא אחריו? 2. האם ממצא זה מסוכן? ממה הוא נגרם? אשמח לתשובות מפורטות. בברכה, יוחנן.

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת מהות הפוליפ - אולי על ידי ביופסיה ולשקול ניתוח!

23/12/2013 | 17:12 | מאת: שירה

האם בולוס מרינגיטיס גורם לעור תוף להיות עכור? ולמה בבדיקת טימפנומטריה ההיענות של עור התוף יוצאת נמוכה? עכשיו הופנתי לבדיקה חוזרת ויש לי מרינגיטיס בשני האוזניים ואני מיועדת לניתוח כפתורים מה ניתן לעשות אם הבדיקת הטימפנומטריה תיצא נמוכה? ולמה התופיות עכורות?

לקריאה נוספת והעמקה

התופית העכורה והטימפנומטריה הלא תקינה יכולות להיות ביטויי של המירינגיטיס.

23/12/2013 | 12:36 | מאת: שלי

שלום רב, לפני כשלושה שבועות התפוצץ לי בלון הליום (למען האמת בלון בתוך בלון - גדול מאוד) צמוד לאוזן שמאל וכתוצאה מכך ראיתי שחור בעיניים (נהיה לי סוג של סחרור מעוצמת הפיצוץ) ושמעתי צפצוף חזק וקבוע עד ליום שלמחרת. חשבתי שעם הזמן זה יעבור אבל מאז יש לי צפצופים קבועים גם בשמיעה וגם שאני מדברת. קבעתי תור לאף אוזן גרון, אבל התור הוא לאמצע ינואר. האם זה יכול להעיד על קרע בתוף? תודה מראש על התשובה :)

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות שיש קרע אולם סביר יותר שיש פגיעה בשמיעה באוזן. צריך להבדק ולבצע בדיקת שמיעה.

26/12/2013 | 11:02 | מאת: שלי

תודה :)

26/12/2013 | 11:02 | מאת: שלי

תודה :)

23/12/2013 | 11:15 | מאת: דני

שלום, אני בת 30, כבר שלושה שבועות סובלת מפצעים על הלשון, בעיקר בקדמת הלשון ומסביב, אבל גם קצת על הלשון עצמה - נקודות אדומות, מובלטות, לעיתים קצת לבנות ולפעמים עם הילה לבנה מסביב, קצת נראה כמו מוגלה. מקשה עלי באכילה, מפריע בשינה. הייתי אצל רופא, אמר שזה ויראלי וזה יעבור. עבר ולמחרת חזר שוב. לאף אחד מילדי/ בעלי אין את זה. לא קרה לי בעבר - ממה זה נובע? איך אפשר למנוע, או לפחות להקל? אני אוכלת אוכל בריא ומגוון וכו... יש בדיקות שאפשר לעשות? משהו?? אשמח לעזרה!

לקריאה נוספת והעמקה

נישמע אכן כ"ויראלי" - מה לעשות לתת לגוף זמן להחלים - כלומר לחכות. במידה ותוך שבוע 10 ימים אין שיפור לפנות לבדיקה נוספת.

22/12/2013 | 09:44 | מאת: עע

שלום רב, האם יכול להיות שבעקבות חשיפה לקור תהיה פגיעה כלשהי באיבר שווי המשקל באוזן שתגרום לתחושה של חוסר יציבות שבא והולך לסירוגין. אני בת 57, נבדקתי נוירולוגית והכל תקין. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא.אבל שווה להבדק על ידי אאג!

21/12/2013 | 21:02 | מאת: עינת

בתי בת ה-13 סובלת לאחרונה מכאבי גרון חוזרים. בכל פעם נלקח משטח והתגלה סטרפטוקוק g. היא טופלה במוקסיפן ובפעם האחרונה בזינאט 250 מ"ג. לקחה את הטיפול כנדרש, אך למרות זאת כאב הגרון חזר שוב. שאלתי היא: מהי סטרפטוקוק g? היאם מסוכן ומה הטיפול המתאים? האם כדאי לפנות למומחה אף אוזן גרון?

להתיעץ עם רופא המטפל קודם! ובהחלט ניתן לפנו לאאג

20/12/2013 | 10:09 | מאת: שירה

לרופא כמו כן ביצעתי בדיקת סיטי אוזניים אבל הכל היה תקין למה הבדיקה הראתה שהכל תקין שלמעשה הכל לא תקין? תודה רבה נב הרופא לא מבין מה לעשות איתי והוא כבר מיואש הוא לא מבין מי מה הדלקות ושהוא מפנה לבדיקות הדמייה אז הן מראות שהכל תקין למה זה כך? האם לשקול אשפוז כי הכאבים מחריפים לי? תודה הוא אבחן בולוס מרינגיטיס למעשה בשני האוזניים אנ סובלת מכאבים חזקים וחריפים אני כבר מתוסכלת מהמצב האם בולוס מרינגיטיס זה למעשה דלקת אוזן תיכונה?

לקריאה נוספת והעמקה

בולוס מירינגיטיס הינה מחלה של עור התוף. לעיתים יש מעורבות של אוזן תיכונה . מחלה זו עוברת - איננה כרונית ומתמשכת. לאחר שתבריאי ממצב זה פני שוב - במצב הכי תקין שלך - להבדק.

17/12/2013 | 21:04 | מאת: קרן

שלום רב, בת שנה. בדיקת סקר שמיעה בלידה תקינה. בדיקת שמיעה בגיל 7 חודשים אודיומטרית תקינה. האם יכול להיות שתהיה ירידה עצבית בשמיעה בגיל שנה? האם ייתכן שירידה עצבית תתגלה רק עתה או שאם הייתה כזו היו צריכים לגלות אותה בסקר או בבדיקה האודיומטרית בגיל 7 חודשים? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא מבצעים בדיקת שמיעה בגיל 7 חודשים - אלא אם יש סיבה - אולי חשש שלך? אולי סיבה אחרת. בהתאם לנסיבות צריך מעקב. אולם ילדים "רגילים" לא נידרשים למעקב שאת מתארת.

16/12/2013 | 12:55 | מאת: ריקי

שלום רב, בת 28, בריאה בד"כ. בעקבות אירוע של ירידה בשמיעה שטופל באשפוז עם סטרואידים (השמיעה חזרה אבל עדיין יש לעיתים תחושת מלאות באוזן) נשלחתי לביצוע MRI. קבלתי את הפענוח ואשמח לדעת האם המשמעות היא שהבדיקה תקינה: mri of the head was performed with t2 and t1 weighted images through the posterior fossa. Mucosal thickening is noted filling the right sinus and small focal region of mucosal thickening is noted in the maxillary sinus. The exam is otherwise grossly unremarkable. no gross of cp angle nor internal auditory canal pathology id seen.

לקריאה נוספת והעמקה

זה מה שכתוב

לקריאה נוספת והעמקה
14/12/2013 | 22:38 | מאת: אפרת

לבני בן ה-3 אובחן שיש לו שקדים מוגדלים+אנדרואיד. הומלץ על ניתוח אבל התורים רחוקים. האם יש משהו שיקל על הילד כרגע כי הוא סובל מאוד מנחירות כבדות ודום נשימה. ואני מאוד מודאגת. האם זה מסוכן?

לקריאה נוספת והעמקה

כן - לכן הוצא הניתוח

14/12/2013 | 19:34 | מאת: מעיין

שלום רב לביתי בת 15 יש נזלת חומה (ואפילו מנחיר אחד) וצמיגית מזה יום. ממש בצבע חום כמו חמאת בוטנים קצת יותר כהה. מה עושים? היא היתה קצת מצוננת עם קצת שיעול אבל ללא חום או משהו רציני. ממה זה נובע?

לקריאה נוספת והעמקה

זיהום? לפנות לרופא