נגישות
נגישות

צפורוקסים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

לוקחים אנטיביוטיקה? חשוב לדעת

מהו תפקידה של האנטיביוטיקה? אילו תכשירים נכללים תחת הכינוי "אנטיביוטיקה"? מהן תופעות הלוואי האפשריות? כתבה נוספת בסדרה: מדריכי תרופות נפוצות אנטיביוטיקה היא שם כללי לקבוצת תרופות אשר מיועדת לטיפול בזיהומים הנגרמים על ידי חיידקים. תרופות אנטיביוטיות קיימות במגוון צורות כמו טבליות, תכשירים נוזליים למתן דרך הפה וזריקות. ישנם תכשירים אנטיביוטיים למריחה על העור, אשר בד"כ מיועדים לטיפול בזיהומי עור. חשוב לזכור שטיפול אנטיביוטי אינו יעיל כנגד זיהומים ויראליים או פטרייתיים, וכי קיים מגוון גדול של תכשירים שונים בעלי שמות מסחריים שונים.   האם כל אנטיביוטיקה יכולה להתאים לכלל החיידקים הקיימים?תרופות אנטיביוטיות שייכות למשפחות שונות אשר מקובצות יחד על פי מנגנון הפעולה שלהן. כל סוג/ משפחה של אנטיביוטיקה פועלת נגד חיידקים מסוימים. בבחירת הטיפול האנטיביוטי, הרופא מתייחס לכיסוי חיידקים החשודים בגרימת המחלה הזיהומית או בתשובת התרבית,...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לצפורוקסים

תרופות ורוקחות - תמונת המחשה
תרופות ורוקחות נוטלים תרופות - וחוששים שהן כוללות חמץ? ועדה מיוחדת הכינה רשימת תרופות כשרות לפסח. שימו...
ללמוד עוד על צפורוקסים
לוקחים אנטיביוטיקה? חשוב לדעת-תמונה

מהו תפקידה של האנטיביוטיקה? אילו תכשירים נכללים תחת הכינוי...

מאת: עינת גורליק
19/04/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לצפורוקסים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

צפורוקסים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, בשבוע האחרון אני נוטלת אנטיביוטיקה (זינט 500 מיליגרם) עקב דלקת בדרכי השתן (שכבר עברה בזכות הטיפול). ללא קשר, ביצעתי היום את בדיקות הדם הבאות: IGE, LYME TEST-P, ASCA (IGG+IGA), CHLAM.PNEU ABS, HSV-IGM(I+II), HSV-IGG, HSV-IGG TYP.II. רציתי לשאול האם נטילת האנטיביוטיקה עשויה להשפיע על התוצאות? תודה רבה!

היי, אתמול סיימתי לקחת אחרי 5 ימים זינט 250 היום קיימתי יחסי מין לא מוגנים . נוטלת גלולות מינס,כל יום בצורה מסודרת. האם יש מצב שנכנסתי להריון? בבקשה דוקטור , זה מאוד מאוד חשוב ..

שלום לך סיכוי להריון אפסי. את מוגנת היטב

גזרתי ציפורן ויצא קצת מהעור שליד הציפורן. כנראה עקב ניקיונות פסח המקום הזדהם והתנפחה לי האצבע לפני כשבוע. לאחר כיומיים קיבלתי אנטיביוטיקה שלא עזרה, אח"כ קיבלתי אנטיביוטיקה נוספת - זינט ואני לא בטוחה שזה עוזר. מרב הנפיחות אני לא יכולה לכתוב. כמה זמן צריך לעבור עד שהאנטיביוטיקה תשפיע? מה אוכל לעשות? האם יש איזו תרופת סבתא לזה?

תוך יומיים אמור להיות שינוי משמעותי. אולי נכנס שם איזה גוף זר מרוב נקיונות פסח? תרופות הסבתא שאני מכיר הן אמבטיות מים וסבון לאצבע מספר פעמים ביום וסגירת המקום עם פסטר ומשחה אנטיביוטית. לעיתים אין ברירה ואם יש מוגלה צריך להרדים המקום ולנקז המוגלה.

1. איך יודעים אם יש מוגלה? כל האזור אדום ונפוח, כאב מתפשט לפעמים בכל האצבע. 2. האם שטיפה באלכוהול רפואי יעילה כמו אמבטיות מים וסבון?

בגלל דלקת בדרכי השתן נתנו לי כדור זינט . מה המינון המומלץ?(25 מ"ג פעמיים ליום או 500 מ"ג)? כמו כן לכמה ימים נהוג לקחת? בתודה

שלום, א- האם הרופא רשם לך את התרופה? אם כן, הוא ציין את המינון ואת משל המתן. אם לא, אין ליטול אנטיביוטיקה ללא הוראת רופא. ב- מינון: למבוגר, בעל תפקוד כלייתי תקין, 125-250 מ"ג פעמיים ביום. אך ייתכן ויהיה צורך ב- 500 מ"ג פעמיים ביום אם הריגת החיידק שגרם לדלקת מחייבת ריכוזים גבוהים יותר בשתן. ג- משך: זה תלוי האם זאת דלקת בדרכי שתן חוזרת. או שזאת הפעם הראשונה. משך מתן מקובל הוא 7-10 ימים אם זאת פעם ראשונה ושבועיים או יותר אם זאת דלקת בדרכי שתן חוזרת. בברכה, אליאס

בו זמנית אובחן סטרפטוקוקוס בגרון ודלקת חוזרת בדרכי השתן מלווה בחום קרוב ל -38 הגיל 27 . הרופא נתן זינט ל-5 ימים 500x2 האם זה המינון המתאים במיוחד בהתייחסות למספר הימים?