פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - גידולי ראש-צוואר
הפורום יעסוק במחלות דלקתיות, זיהומיות, גידוליות, חבלתיות, מולדות ושיקומיות של האוזן, האף והסינוסים, של הפה והלוע, הפנים, הגרון, בלוטות הרוק, בלוטת התריס ויותרת התריס.
2066 הודעות
1888 תשובות מומחה

מנהל פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

הפורום נסגר

שלום, לפני כ-4 חודשים התגלה אצלי גוש בכתף שמאל, קרוב לצוואר. בבדיקת סי טי ו mri הודגם תהליך אליפטי במרהו בקוטר 3.7 ס"מ במישור הצדיפנימי, 5.3 ס"מ במישור הקדמי אחורי ובגובה 5.5 ס"מ. התהליך בעל אותות הדומים לרקמת שומן בסדרת t1, בעל אותות בעוצמה גבוהה בסדרה t2 העובר האדרה לא הומוגנית לאחר הזרקת גדוליניום, אשר בתוכו מודגמים אזורים שאינם עוברים האדרה, העשויים להתאים לאזורים ציסטיים נקרוטיים. התהליך היה חשוד לסרקומה של הרכמות הרכות אך בביופסיה נמצא שהממצאים הנם של nodular fascitis.הומלץ על אתופן ל3 שבועות שלא שינה דבר. בביקורת האחרונה הרופא החליט על בדיקת mri נוספת בעוד חודשיים כדי לראות מה קורה עם הממצא, והשאיר את ההחלטה לגבי הניתוח לשיקול דעתי. אשמח מאוד אם תוכל להגיד לי מה אתה חושב שעליי לעשות... תודה מראש על ההתייחסות!!

לקריאה נוספת והעמקה

במידה וניתן ניראה - בעקרון - שכדאי לכרות הממצא. אולם לצורך כך צריך לבדק אותך!

23/12/2014 | 14:18 | מאת: אלון

לכ' הדר צינמאן. לאחרונה ( כ 4 חודשים) אני סובל מכאבי צוואר קצוניים. התוצאות של הרנטגן הם כדלקמן: עמדה סבירה של איישץ שנויים ניוונים עם היצרויות מרווחים בין גופי חוליות C7-C6 C5-C6 C5-C4 . מלווה באוסטאופיים קדמיים ואחוריים. שנויים דיסקופטיים. אין עידות לשבר. אבקשך לכוון אותי לאיזה רופא מומחה ספציפי (צאוור) ללכת ואיזה טיפולים?האים זה בתחום ההתמכחות שלך או אוטופדייה? בתודה מראש. אלון.

לקריאה נוספת והעמקה

אורטופדיה!

23/12/2014 | 18:45 | מאת: אלון

תודה רבה!

22/12/2014 | 23:36 | מאת: עפרה

איוורור הסינוסים תקין. קונכות נזליות מעט מעובות. שאלתי : האם הפענוח אומר שיש דלקת בסינוסים? אם כן מה הטיפול? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לא מצביע לכוון של סינוסיטיס

21/12/2014 | 18:30 | מאת: שלי

שלום רב, מזה כמה שבועות יש לי כמה מקרים מוזרים וישמעו אפילו מצחיקים. לצורך העניין, מקרה שקרה בתקופה האחרונה- בניפוח בלון, הרגשתי לשנייה תחושה כאילו אוויר נכנס לצוואר וללסת ומנפח לי אותם כתוצאה מכך נשמע רעש מוזר שהגיע מכיוון הלסת/רקה. בנוסף,אם אגע בנקודות מסוימות בצידי הגרון יש תחושה של קליק או תזוזה מוזרה של הגרון. יש לציין שיש לי בלוטה נפוחה מתחת לצוואר שלאחר בדיקה אצל רופא א.א.ג ככל הנראה התנפחה קלות בגלל אקנה(הגיוני?)- יש לציין שאין בעיות בליעה, אם כי יש כאב מזערי בהזזת הצוואר (שמגיע מהגרון).

לקריאה נוספת והעמקה

מה השאלה?? ממליץ בדיקת גופנית על ידי רופא אאג.

23/12/2014 | 18:43 | מאת: שלי

אכן לא הסברתי את עצמי טוב. הייתי כבר אצל רופא אאג שמישש את איזור הצוואר ואמר שככל הנראה יש בלוטה נפוחה מעט ורכה כתוצאה מאקנה- שאלתי הראשונה אם הדבר הגיוני שבגלל פצעונים על הפרצוף תתנפח בלוטת לימפה? שאלה שנייה היא מה יכולה להיות הסיבה לשמיעת רעשים בניפוח מרבי של הלחי הימנית ותזוזה מוזרה של הצוואר(הבלוטה?..) בעקבות כך.

21/12/2014 | 17:48 | מאת: ארז

שלום סובל מפטריה באוזן ניסיתי כבר כמה טיפולים ולא עוזר ! מה ניתן לעשות ?

לא לחטט - לא להרטיב - טיפול מתמשך - תחת הנחיית ובקרת אאג.

21/12/2014 | 14:07 | מאת: גלי

אתמול הרגשתי ששקד אחד גדול יותר מהשני וכשהסתכלתי ראיתי שהוא התנפח ככפול מגודלו הרגיל (יותר מדויק להגיד שכאילו צמח שקד נוסף מתחתיו), בנוסף יש עליו סימנים לבנים. אין לי כאב גרון או "הרגשה של לפני מחלה".מה זה יכול להיות? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

דלקת שקדים? - לפנות לבדיקה!

לקריאה נוספת והעמקה
19/12/2014 | 14:57 | מאת: רונית

שלום רב לפני חודשיים קבלתי ברונכיט קשה וסיבוך לסינוסיטיס.טופלתי בצפורל במשך שבוע אך זה לא עזר.קבלתי 20 כדורי זינט.הסינוסיטיס עבר אך נשארתי עם שעול עם מעט ליחה מלווה בצרידות בעיקר בשעות הבקר לאחר האוכל ובשעות הערב.כמוכן ללא קשר לשעול יש לי הרגשה של חנק שלא ברור מה מקורו.אבקש יעוץ מה לעשות כי זה מאד מפריע לי. בתודה מראש רונית

לקריאה נוספת והעמקה

ישנן מספר אפשרויות - למשל REFLUX מדוע לא פנית לבדיקת אף אוזן גרון?

19/12/2014 | 14:50 | מאת: רונית

19/12/2014 | 09:15 | מאת: דורית

דר' אודי שלום רב, שאלה בבקשה, חודש אני מצוננת ומקוררת נורא עם שיעול שקצת נעלם וכאבי גרון שדי חלפו יחסית, ניגשתי שוב לרופאה שלי ובאותו יום היה מחליף רופא מבוגר מאד שהחליט לפתע לבדוק אותי בגרון. ממש מתחת לסנטר צמוד לוושט הוא תפס לי עם 2 אצבעות את הבלוטה כדי לראות אם אין בצקת לא הבנתי את פשר הבדיקה? לאחר יום יומיים אני מרגישה מה שלא היה קודם שהבלוטות התנפחו (הוא לא רופא א.א.ג). מאד נבהלתי. האם יכול להיגרם נזק מתפיסה ומישוש חזק, כאילו הוא מוציא אותם החוצה. בדיקה מאד מוזרה שלא נתקלתי לעולם. אני חוששת שלא עשה לי נזק בבדיקה. תודה רבה לך , דורית

ניראה שמדובר בבדיקה שיגרתית של בלוטת התריס... לא ניראה שניגרם כל נזק

18/12/2014 | 20:41 | מאת: לי

שלום אני ממש אשמח לעזרה כי אני מיואשת וסובלת מאוד!! לפני כשנתיים החלה לי נזלת כרונית שמלווה אותי כל היום 24/7 ריריות אף נפוחות, נבדקתי אצל רופא אף אוזן שהביא לי כדורי אלרגיה ומגוון ספריים לאף כגון סטרונאז אבאמיס וכו שום דבר לא הועיל לי, נבדקתי אצל מומחה אלרגיה לא נמצאה אלרגיה למרות שרופא המשפחה שלי עדיין חושב שזו תגובה אלרגית, עשיתי סיטי אף ולא נמצאו פוליפים סינוסים מאווררים וריריות נפוחות, במידה והיו פוליפים היו שולחים אותי לניתוח אך מכיוון שאין לא שולחים אותי ורציתי לדעת מה הצעד הבא מה עוד אני יכןלה לעשות שיפסיק את הסבל התמידי שלי הנזלת לא פוסקת האף סתום לחלוטין חוש הריח מזמן נעלם וכאבי ראש קיימים, בבקשה תעזרו לי!

21/12/2014 | 11:49 | מאת: לי

למה רק לי לא ענו??

18/12/2014 | 19:30 | מאת: אמא דואגת

שלום רב ונעים מאוד. הבן שלי בן 3.5 שנים. מאתמול בצהריים מתקשה לבלוע, נמנע מלדבר, צרוד ומכחכך עם ליחה, שפתיים רוטטות מכאב, מלווה בצרחות אימה, מצביע על מיתרי הקול. איך אפשר לאבחן אם יש לו דלקת / יבלת / פוליפ או כל צרה אחרת? זה דחוף מאוד כך שאודה לך על תגובתך בהקדם האפשרי בבקשה וכמובן על דרכי טיפול יעילות. בנוסף, יש לו יציאות רכות עד כדי שלשול.

לקריאה נוספת והעמקה

אני מקווה שהבן הבריא. בכל מקרה יש מקום לבדיקה והתיעצות עם רופא הילדים.

18/12/2014 | 18:30 | מאת: יוסי

שלום רב, נותחתי באף עקב מחיצה עקומה, הסרת קונכיות שהיו מוגדלות וכמדומני הוציאו לי גם סחוס או משהו מסוים מקצה האף. לאחר הניתוח אנשים החלו להעיר לי כי חל עיקום אסתטי בקצה אפי, אני נבוך מהדבר. שאלתי היא האם יש איזה שהם זכויות שמגיעות לי בין אם זה דרך הקופה(מכבי) או בין אם זה דרך הבית חולים שעשיתי בו את הניתוח (אסותא). ובכלל, האם דרוש ניתוח נוסף כדי לתקן את זה או שיש שיטות חדשות שלא מצריכות ניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

?

18/12/2014 | 17:31 | מאת: שרונה

יש לי ילדה בת 9 עשו לה משטח גרון יצא שלילי זה אומר שיש דלקת או אין

לקריאה נוספת והעמקה

היי, שמי ערן, אני אוטוטו בן 29 בריא בד"כ ואני סובל מפוסט נזל דריפ (שאבחנתי לעצמי). 1. לפני כחודש סבלתי מהתקררות דמויית שפעת * ללא חום, * נזלת מוגלתית (צמיגית בצבעי צהוב ירקרק). * עבר תוך 3 ימים 2. במהלך המחלה, הדלקת עברה לאיזור הגרון ומשם ירדה לקנה הנשימה. 3. נכון להיום אין לי נזלת.. המחלה עברה אבל השיעול נשאר אני משתעל המון וכבר נמאס לי. כואב לי הראש מרוב שיעול. בערך פעם ב-2 דקות 4. נקבע תור לרופא משפחה שרשם לי אומפרזול (כי הוא חושב שזה ריפלוקס) והפנה אותי לרופא א.א.ג העניין הוא שקבעו לי תור רק בעוד חודש וקצת... 5.התחלתי ליטול סינופד (pseudoephedrine) באופן עצמאי פעם ביום לפני השינה (היות וההתרשמות שלי שהנזלת מגיעה לקנה הנשימה בשינה) 6. בנוסף התחלתי ליטול ראולין (אציטילציסטאין) 200 מ"ג במטרה להשתעל את מה שכבר יש בתקווה שאפטר מהשיעול הטורדני הזה. 3 פעמים ביום במנות של 600 מ"ג זהו היום החמישי שאני נוטל את התרופות אך ללא שינוי מהותי 7. היום חזרתי לבית המרחקת וקניתי מוקוליט בקפסולות (קארבוציסטאין) 375 מ"ג. הבהרות לפני שאגש לעניין: א. בריא בד"כ ב. הלחה שקופה ומעט צמיגית ללא ריח ג. אין בעיות נשימה כמו אסטמה או COPD גם לא להורים ד. מקפיד לשתות כמות גבוהה של נוזלים ה. המקרה הזה חוזר כמעט כל שנה השאלות שלי הם כאלה: א. מה ההמלצה עם פוסט נזל דריפ? במיוחד כזה שמתעקש להשאר. זה קורה לי כמעט כל שנה ב. כמה מוקוליט אני יכול לקחת בבת אחת בלי לחטוף הרעלה? מה זמן מחצית החיים של התרופה (כל כמה שעות אני יכול לקחת את המנה הבאה?) ג. האם כדאי לטול את 2 התרופות במקביל? האם קארבוסיצטאין מתנגש עם אציטילסיצטאין? ד. אם גם מוקוליט לא יעזור האם שווה לחשוב על טיפול מסוג מדכאי השיעול? האם יש מדכא שיעול OTC (ללא מרשם) או שאני חייב לפגוש רופא בשביל זה? ודבר אחרון, אני בטוח שחלק מהתשובה תהיה להמשיך בירור רפואי. אני מנחש שרופא א.א.ג ישלח אותי ל-200 בדיקות וככה בין תור לתור יעברו עוד כמה שבועות ובסופו של דבר המחלה תעבור כבר בעצמה, את זה אני יודע גם לבד :) תודה רבה על זמנך, ערן

לקריאה נוספת והעמקה

צודק בהחלט! 1 - להבדק! 2 - בהחלט סביר שמדובר בזיהום ויראלי, אולי עם רקע אלרגי שהינו מתמשך (מעשן?) שיחלוף לבד 3 - בדרך כלל איננו שולחים חולים ל 200 בדיקות אלא בודקים אותם באופן לא וירטואלי וממליצים לפי הממצאים לטיפול 4 - בהחלט לעיתים הטיפול הינו סבלנות והבעיה חולפת עם התגברות הגוף באופן טיבעי.

18/12/2014 | 09:11 | מאת: ויקית

שלום לפני 3 חודשים הייתי. מולדובה שם חליתי בדלקת שקדים , הם היו נפוחות מאוד! עם מוגלה לבנה ונקודות לבנות והיה קושי בבליעה הם ניראו מוזר , ולקחתי אנטיביוטיקה מוקסיפן כי לדעתי זה היה חיידק אז לא הסתכנתי הייתי בחול. מאז , עבר לי תוך 3 ימים מתחילת הנטילה אבל רק הכאב עבר מאז שקד ימין נפוח , מאוד , לא כואב בגלל יש עליו נקודות צהובות קצת וחורים , ושקד שמאלי מפוצץ עם חור בפנים , שלא עובר 3 חודשים . כבר 3 חודשים והפ לא חוזרים לגודל הנורמאלי . אני מרגישה מצויין גם בבליעה וגם בנשימה ןבמצב רוח . אני ממש מודאגת , מה זה יכול להיות ? והאם יש מצב לגידול שם?

לקריאה נוספת והעמקה

...שוב... קשה לדעת רק מקריאה... חשוב להבדק ורצוי על ידי רופא אאג!

17/12/2014 | 20:37 | מאת: מור

מזה שבוע אני סובלת מקשיי נשימה- אוויר נכנס מהאף אבל יש כל דקה בערך רפלקס של לנשום עמוק דרך הפה, ברוב המקרים יש הרגשה כאילו האוויר לא נכנס עד הסוף או כאילו הריאות לא מתנפחות עד הסוף. זה התחיל לאחר שבמהלך ריצה התחיל כאב גרון והתפתח כעבור כמה דקות לחנק של ממש, הרגשה של חסימה של קנה הנשימה כאילו אוויר לא נכנס כלל. במהלך השבוע שאחרי אני סובלת מהתקפים בהם יש לי רפלקס חזק לנשום עמוק, מה שגורר היפרונטילציה וסחרחורת אבל כאשר איני עושה זאת אני מרגישה כאילו אין לי אוויר. הייתי במוקד של קופח וגם במיון, עשו לי בדיקות דם, אקג, צילום חזה, ניסו אנהלציה וגם נתנו לי לנסות משאף וטיפות הרגעה ושום דבר לא עזר. בשני המקומות אמרו שכל הבדיקות שלי תקינות ואין איך לעזור לי. אציין שאיני סובלת מאסתמה, כן סובלת מאלרגיות לנשאפים אך שמעולם לא התבטאו בצורה זו, ניסיתי לקחת סטרונאז בהנחיית רופא כשבוע לפני שהתחילה הבעיה והפסקתי כי חששתי שיכול להיות קשר, וכן שחזרתי ממזרח אסיה לפני כחודשיים (הייתי בהודו, סרי לנקה, קמבודיה, תאילנד ויפן אך התחסנתי בכל החיסונים שהמליצו לי לפני הנסיעה). אין לאף אחד הסבר לתופעה ואני סובלת עד כדי רמה שקשה לי לתפקד באופן שוטף. אשמח לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

קשה להתרשם רק מלקרא . ניראה שבדיקת האף - לוע - וגרון יאפשרו לרופא לתת עיצה טובה.

17/12/2014 | 15:08 | מאת: סוניה

שלום, היום יצאתי מהמשרד ופתאום הרגשתי משהו שנכנס לי לאוזן. אין באוזן דבר, אך האוזן אדומה ולפתע יש לי רעשים עצומים באוזן סחרחורת איני מסוגלת לעמוד באופן יציב. הרעש בלתי נתפס מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

פונים מיד לרופא אאג - או חדר מיון

17/12/2014 | 06:55 | מאת: אודי

שלום רב, אני חולה במיאסטניה גרביס, שמשפיעה לי גם על שרירי השמיעה (מתקשה לשמוע תדרים נמוכים). לפני מס' שנים תקפו אותי סחרחורות קשות, שאובחנו כ-Benign paroxysmal positional vertigo. טיפול קצר ומיומן ע"י רופא א.א.ג. החזיר את הקריסטלים חזרה למקום ומאז ב"ה התופעה לא חזרה. כעת, לאחר המון שנים בהן לא טסתי, אני רוצה לטוס לחו"ל ורציתי לשאול, האם תופעת BPPV עלולה לחזור במהלך ההמראה, שבה יש עומס הגדול פי 2 או 3 מכוח הכבידה? והאם אני, כמי שסובל מחולשת שרירים, עלול להיפגע מזה יותר? מודה לך מראש על תשובתך!

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה לטוס - אין קשר בין שינויי לחץ בטיסה ל BPPV

16/12/2014 | 19:00 | מאת: צביה

ציתי לברר לגבי ניתוח אף, אני סובלת מהילדות מנזלת כרונית כל השנה, כל יום במשך כל היום, כשקמה בבוקר מייד מנוזלת, וגם כשאוכלת או שותה, גם אוכל קר גם חם גם שתייה חמה או קרה הנזלת מתגברת ולא משנה איזה מאכל, הייתי רוצה לעבור ניתוח גם אסטטי כי האף שלי רחב וגם ניתוח לגבי הנזלת אבל אמרו לי שזה לא ימנע במאה אחוז את הנזלת. השאלה אם לפי נסיונך יש אפשרות לשפר את הנזלת ויחד עם זאת להצר את האף, יש לי גם מחיצה עקומה וקונכות מוגדלות. עשיתי גם פעם בדיקות לאלרגיה ולא מצאו שיש לי אלרגיה.

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לשקול היטב! - כל ניתוח שיקטין את אפך יגביר את בעית החסימה הקיימת באם זו לא תטופל!

17/12/2014 | 20:14 | מאת: צביה

אז מה ניתן לעשות, בעיית הנזלת הכרונית ממש מפריעה לי היא 24/7, הרבה פעמים סובלת מכאבים באף, ניסיתי בעבר תרסיסים לאף לא עזר, הנזלת לא פחתה ולא נפסקה. אני מבינה שניתוח משולב של הצרת האף - ניתוח פלסטי + ניתוח מחיצה והקטנת כונכות לא מומלץ

16/12/2014 | 13:18 | מאת: יעל

האם דלקת בשקדים היא מדבקת? ואם כן, אחרי כמה זמן של לקיחת אנטיביויקה היא מפסיקה להיות מדבקת? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

כן - בעקרון מספר ימים - 3-7 ימים - תלוי באם ויראלית או חידקית

לקריאה נוספת והעמקה
16/12/2014 | 12:51 | מאת: יעל

האם דלקת בשקדים מדבקת? (לאחר שלושה ימים של טיפול אנטיביוטי..)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני בת 33 בריאה בדרכ... אמא לשני בנים קטנים. לפני שבועיים הייתי מקוררת מאד ונסתמה לי האוזן. לא ייחסתי לזה חשיבות אבל כעבור שבוע הרגשתי לחץ מטורף באוזן וטינטון. פניתי לא.א.ג באופן פרטי והוא ניסה לנקז נוזלים. לדבריו לא היו מספיק נוזלים על מנת להסביר את תחושת האטימות. נשלחתי מיד לבדיקת שמיעה שהראתה ירידה קלה עד בינונית. למחרת, התחלתי לקבל זריקות סטרואידים לאוזן, סידרה של שש זריקות על בסיס אשפוז יום. התבקשתי לנוח בבית. סיימתי את סדרת שש ההזרקות ואני בבית במנוחה מוחלטת. כעת, השמיעה חזרה אבל האוזן עדיין אטומה מעט. אני שומעת עצמי כמו ברמקול ואת האויר שאני נושמת מהאף. הרופא שהזריק אתמול אמר שיש לי אוטופוניה. האם זה יעבור? האם ייתכן ומצב זה קשור בתרופה שהוזרקה לי לאוזן? האם ליקוי שמיעה פתאומי עלול להחמיר למרות ההטבה והאם אני בסכנה לחטוף זאת שוב יותר מאשר מישהו אחר? האם האוטופוניה הזו תחלוף? תודה רבה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

כסיכום לכל שאלותיך - שלחלקן כבר קבלת תשובות - האוטופוניה הינה חלק מלקות השמיעה. חשוב מאוד מה מראה בדיקת השמיעה החוזרת שבודאי ביצעת - יש שיפור? מה אומר הרופא המטפל?? האם נידרש ביצוע MRI . שאלות חשובות שיש להפנות ישירות לרופא המטפל!

לקריאה נוספת והעמקה
16/12/2014 | 12:25 | מאת: טלי

תודה על תשובתך. טרם ביצעתי בדיקת שמיעה חוזרת. אתמול היתה ההזרקה האחרונה והבדיקה בעוד חמישה ימים. לאחריה ביקורת. התבקשתי לבצע MRI רק בעוד כחודשיים בגלל רעש המכונה. לכן רציתי לדעת האם מצב אוטופוניה יכול לחלוף? השמיעה לדעתי חזרה... כרגע זו הבעיה שנותרה.

לקריאה נוספת והעמקה
15/12/2014 | 08:46 | מאת: טלי

מה הסיכוי שליקוי שמיעה פתאומי יחזור על עצמו? האם אני בסיכון גבוה יותר? האם יכול לחזור קשה יותר או בשתי האוזניים?

שלום, עברתי טיסה ארוכה מאוד בעודי מצונן. כתוצאה מזה נסתמו לי האוזניים (אוזן אחת בצורה יותר קשה מהשנייה). פניתי לרופא כללי (בחול) שלא ידע להגיד האם זוהי דלקת אוזניים אך ראה שהאוזן הפנימית אדומה ונפוחה ולכן רשם לי טיפול אנטיביוטי לכל מקרה. כעבור ארבעה ימים אין שום שינוי, השמיעה לקויה מאוד עם רעש כמו כשמצמידים קונכיה לאוזן. סימפטום נוסף הוא שישנה הקלה מסויימת כשמטים את הראש לאחור (נוזלים?). האם אתה ממליץ לפנות לרופא אף אוזן גרון או שצריך לתת לזמן לעשות את שלו? בעוד שבוע אצטרך לעבור את אותה הטיסה חזרה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

בדרך כלל נוזלים שקיימים בשל דלקת ויראלי או חידקית יספגו - ואז אין בעיה בהשוות הלחצים הקיימת בטיסה. במידה והאוזן סתומה - ואין יכול לפמפם - להשוות לחצים - אז חשוב להבדק על ידי רופא אאג.

לקריאה נוספת והעמקה
13/12/2014 | 16:05 | מאת: טלי

שלום רב, אני בת 33 בריאה בדרכ... אמא לשני בנים קטנים. לפני שבועיים הייתי מקוררת מאד ונסתמה לי האוזן. לא ייחסתי לזה חשיבות אבל כעבור שבוע הרגשתי לחץ מטורף באוזן וטינטון. פניתי לא.א.ג באופן פרטי והוא ניסה לנקז נוזלים. לדבריו לא היו מספיק נוזלים על מנת להסביר את תחושת האטימות. נשלחתי מיד לבדיקת שמיעה שהראתה ירידה קלה עד בינונית. למחרת, התחלתי לקבל זריקות סטרואידים לאוזן, סידרה של שש זריקות על בסיס אשפוז יום. התבקשתי לנוח בבית. כעת, כעבור ארבע הזרקות יש לי הטבה בשמיעה אך עדיין האוזן סתומה. בשכיבה על הגב אני מרגישה הכי טוב מבחינת האוזן ולפעמים מרגישה שיש בה נוזלים. שאלותי: האם תחושת הנוזלים היא מהסטרואידים? האם במידה וחל שיפור יכולה להיות החמרה? האם אני עשויה ללקות בזה שוב במהלך חיי יותר מאשר מישהו אחר? האם ייתכן וזו תחילתה של מחלה קשה יותר או אכן וירוס? האם יש סיכוי שאתחרש לחלוטין? אני חוששת מאד... מפוחדת ככ...האם אוכל לחזור לעבודתי כמחנכת כיתה א'?.... ובאמת מה הסיכוי שדבר כזה יקרה לי שוב או לא יחלוף בכלל????

לקריאה נוספת והעמקה
12/12/2014 | 22:43 | מאת: לי

אני בת 38, לפני מס' שנים חליתי בדלקת ריאות אאוזונופילית ומאז אני מטופלת בפרדניזון ומשאפים לקוצר נשימה. מאז ומתמיד הייתי מצוננת, בשנים האחרונות יש לי דלקות בסינוסים וצינון קשה (למרות הסטרואידים). בשנה האחרונה איבדתי את חוש הריח כמעט לחלוטין. מטופלת במרפאת ריאות ואף אוזן גרון, אך מעולם לא הופניתי ע"י הרופאים שלי לבדוק את הסינוסים באף. האם יכול להיות שהם המקור לאסטמה ולבעיות בריאות? אילו בדיקות אני יכולה לדרוש כדי לדעת מהו מקור הצינון החזק? הייתי אצל אלרגולוג ואני לא אלרגית.

לקריאה נוספת והעמקה

רעיון טוב להבדק במרפאת האאג שמכירה אותך בדיוק בשאלה של ממצאים בסינוסים. לא בהכרח יש ממצאים - אולם יש יתרון בבדיקה גופנית פשוטה.

לקריאה נוספת והעמקה
12/12/2014 | 12:00 | מאת: שיר

שלום, כשאני נוחתת במטוס יש לי כאבים ממש חזקים באוזניים כאילו האוזן הולכת להיקרע, וזה נמשך עד שמגיעים לקרקע והאוזניים נסתמות לי ולוקח זמן עד שהן משתחררות. זה קרה לי בשתי טיסות בשנה אחרונה, אינני סובלת מבעיות באוזניים באופן שוטף, כיצד אפשר למנוע את הכאבים האלה בזמן נחיתה לפעמים הבאות? בנוסף האם זה יכול להעיד על איזו בעיה שצריך לבדוק? והאם יש סכנה בזמן נחיתה לעור התוף? האם יכול להיגרם נזק כלשהו? תודה.

תופעה רגילה של בעיה בהשואת לחצים באוזן תיכונה. צריך אולי להבדק - אולם גם ללמוד לפמפם באופן יעיל. שימוש ב EAR POPPER עוזר למתקשים במיוחד. קודם כל להבדק!

11/12/2014 | 10:37 | מאת: שלי

שלום לכם, לפני שנה בערך היו לי סחרחורות שנבעו מהאוזן הקריסטלים באוזן זזו - בשני הצדדים טופלתי והכל בסדר :) ( התחלתי לעשות פעילות גופנית לפני כמה חודשים והשלב שאני נמצאת כרגע הוא לעשות עמידת ידיים וראש ) השאלה שלי: האם אני יכולה לעשות עמידת ידיים וראש? תודה רבה

אם עשית והכל בסדר - אז הכל בסדר...???

09/12/2014 | 19:42 | מאת: מרינה

הבן שלי בן 3 קיבל מרופא אף אוזן גרון תרופה רינולסט.רק שרשום בעלון שהתרופה לא מיעדת לילדים מתחת לגיל 6? מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

להתיעץ עם רופא שרשם התרופה.

08/12/2014 | 08:24 | מאת: טלי

שלום, מזה כשבוע ויומיים סתומה לי האוזן. יש לי תחושה של לחץ בתוכה. זה קרה לי כאשר הייתי מקוררת מאד. א.א.ג שביקרתי אצלו ניסה לנקז נוזלים אך לדבריו יצאו מעט מאד ולא דלקתיים. טען שהיה גם בלט בעור התוף שנעלם עם הדיקור. נשלחתי לבדיקת שמיעה שמעידה על ירידה בשמיעה באוזן הסתומה. לדבריו זה יתכן שקרה מוירוס ומהיום אקבל זריקות סטרואידים לאוזן. אני לא יכולה לקחת דרך הפה בגלל רקע של קיב. האם אכן יתכן דבר כזה מוירוס? האם מצבי מסוכן? אני בחרדות עצומות... מפחדת שמצב זה ישאר כך או יחמיר

לקריאה נוספת והעמקה
10/12/2014 | 14:52 | מאת: טלי

בהמשך לשאלתי: אנינכבר אחרי ההזרקה השלישית. יש שיפור קל בשמיעה אך עדיין האוזן סתומה. האם יכול להיות החמרה אחרי השיפור הקל? האם יכולה להיות הטבה נוספת למרות שאני כבר אחרי שלוש הזרקות? ןהאם זה נכון שזה עשוי לנבא אירוע מוחי? אני בת 33 בריאה בדרכ.

07/12/2014 | 20:01 | מאת: ענת

שלום, הבת שלי בת השלוש וחצי מקבלת מוקסיפן לאחר משטח גרון חיובי לסטראפטקוקס. מיום ג שעבר 8 מג למחרת עלה החום מחמישי מינון 10. משבת בלי חום. היום מאחה"צ שילשלה פעמיים. האם קשור להפסיק אנטיביוטיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

אני מניח שבלב זה תשובתי איננה רלוונטית - אני מקווה ששלום ביתך בטוב!

שלום רב, לפני ארבעה חודשים עברתי ניתוח פלסטי באף, שכלל ב ין היתר הצרת נחיריים. מאז אני עדיין לא נושמת טוב. אני מרגישה שרק חלק מהאוויר מצליח להיכנס, וכשאני מותחת את הנחיריים לצדדים פתאום אני נושמת לרווחה... פגשתי את המנתח שלי לפני חודש והוא אמר שיש לי עדיין בצקת בתוך האף. נשאלת השאלה אם זה נורמלי... שאלה נוספת שרציתי לשאול: האם ייתכן שקצה האף זז באופן גס לצד אחד בגין יישור מחיצה? האם יש קשר? מודה לך מראש על התשובות.

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן ותוצאה של הקטנת האף ומעברי האויר גרמה להצרותם ומכאן הקושי הנשימתי - בכל מקרה נא לפנות למנתח! חשוב מאוד להבדק.

07/12/2014 | 10:12 | מאת: טלי

שלום, מזה כשבוע וחצי האוזן של סתומה. הייתי מקוררת מאד ומאז נסתמה לגמרי. כשאני מנסה לפמפם עם האף אני שומעת פצפוצים כאלו אבל היא לא נפתחת. היום, לאחר כשבוע פלוס החל לי צפצוף באוזן וכאבים. האם זו תופעה מסוכנת? מה אמורים לעשות? מקווה שהאוזן תיפתח ושזה לא מצב קבוע... אני אמורה לטוס שבוע הבא וחוששת מאד. תודה....

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת האוזן על מנת לראות באם הסיבה הינה שעווה חוסמת או דלקת. במידה ולא נימצא הסבר - בדיקת שמיעה - !!

07/12/2014 | 09:53 | מאת: מריה

אני בהריון בשבוע 10. בשבוע האחרון הצטוננתי ויש לי נזלת קלה ולזה מתלווה הרגשה של יובש בגרון באף ובפה שבגללה קשה לי לישון בלילה. גם לפני ההריון וגם בתחילתו הייתה ההרגשה של יובש אבל לא כזאת חזקה כמו שעכשיו. האם זה יכול להיות קשור להריון ואיך אפשר לפתור את זה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שוה להבדק בשאלה של דלקת ויראלית או אחרת. בעקרון הקשר עם הריון יכול להיות בשל חסימה אפית - נשימה דרך הפה והתיבשות של הריריות הגורמת לאי נוחות - כאב וכו'

לקריאה נוספת והעמקה
06/12/2014 | 01:58 | מאת: גל

אני בת 21, כבר שנה במעקב נגע (ככה''נ ליפומה, גדילה של 5 מילימטר בחצי שנה אחרונה מ2 ל-2.5 סמ') בצוואר ימין עליון וציסטה באונה שמאלית בתירואיד. לפני 4 חודשים, כחלק מהמעקב, עשיתי US צוואר רקמות רכות ובו חוץ מהליפומה והציסטה בתירואיד שנשארו ללא שינוי בגודלן, עלה גם הממצא הזה-"בלוטות פרוטיס תקינות. צמוד לקוטב תחתון של פרוטיס ימין בלוטת לימפה 1.4 ס''מ עם עיבוי קל של הקורטקס". מסתבר שמיוני נצפו בלוטות מוגדלות בצוואר ולא בפענוח הUS ולא רופאי המשפחה אמרו לי על כך דבר. "בלוטת למפה תת לסתית 0.5*2.3 ס''מ מימין ובלוטה נוספת משמאל 0.6*1.6 ס''מ. מבנה ווסקולריזציה תקינים". מה שעוד מעניין הוא שהUS הזה נעשה בדיוק אחרי יומיים טיפול של סטרואידים לווריד עקב מה שהיה כנראה התקף אסתמה (סה''כ מנה בכל יום), כך שהבלוטה עוד הייתה אמורה להצטמק לאחריו ואולי הייתה גדולה יותר לפני הסטרואידים. תחת מעקב והמלצת המטולוג חזרנו שוב על הUS חודש לאחר מכן ואכן הבלוטה גדלה ל1.5 ס''מ וקורטקס מעובה (והקפדנו שיהיה אותו רופא בודק), ובשל כך ובשל סימפטומים אחרים כמו ירידה משמעותית במשקל ללא סיבה עוד מלפני שנתגלתה הבלוטה (15 קילו בשלושה חודשים וממשיך לרדת), חום מדי פעם וכאבי פרקים ביצענו CT רגיל כל גופי עם חומר ניגוד בשתיה ובהזרקה. תוארו בו רק קשרית אחת במיוחד בגודל 1.1 ס''מ משמאל לזווית הלסת, ועוד בלוטה יחידה מוגדלת ברטרופריטוניאום של 1 ס''מ. אך הקשרית שבגללה בכלל עלה החשד ללימפומה ובגללה עשינו את הCT היא קשרית *מימין* בזווית הלסת והיא לא תוארה כלל בCT. כדי לוודא את העניין עשינו היום אולטראסאונד חוזר של הצוואר ובו אכן נראתה בברור הבלוטה מימין, בצמוד לקוטב תחתון של פרוטיס ימין, עדיין 1.5 ס''מ עם קורטקס מעובה. אז אמנם תוצאות הCT מרגיעות שאין מצבורי בלוטות מוגדלות בשאר הגוף, אבל ראוי להזכיר שהבלוטה הזו מימין הלסת כבר 3 וחצי חודשים לפחות מוגדלת ועם קורטקס מעובה ועוד אחרי פעמיים טיפולי סטרואידים (גם לפני 3 חודשים לווריד וגם לפני כמה שבועות בהכנה לCT בכדורי פרדניזון)., ואין זיהום או מחלה או כל דבר אחר בשום מקום בגוף שיגרום לריאקטיביות, גם לא בשיניים. והיא אפילו לא הוזכרה בCT, אז או שהמפענחת טעתה בפיענוח או שההזרקה של חומר הניגוד הייתה מאוחרת (כפי שרמז לי רופא שצפה בדיסק) ולכן היא לא הודגמה, אז אולי לא ראו ממצאים אחרים? האם בשלב הזה היית ממליץ כאא''ג על ביופסיה (גליל או שלמה בניתוח), או עדיין רק לעקוב אחרי גדילתה? ההמטולוג (החדש שלי, לצערי הקודם שלי שהורה על הוצאת הבלוטה עזב) חושב שאם הבלוטה מימין לא תעלה על 2.5 ס''מ אין טעם להוציא אותה או אפילו לעשות לה FNA, אלא רק לעקוב מרחוק בUS מדי פעם. זה נשמע לי מוזר מאוד כי היא מוגדלת ומעובה כבר חודשים ובלי סיבה. אולי זו בדיוק ההתחלה של לימפומה שמתפתחת בקשרית המסויימת הזו? למה לא להתחיל בFNA לפחות? אודה מאוד לדעתך.

לקריאה נוספת והעמקה

כל הממצאים שאת מתארת בהחלט נישמעים שיכולים להיות תקינים לגמרי! באם יש חשש יש מקום לביופסיה פתוחה ולא FNA (ביופסית מחט).

05/12/2014 | 16:49 | מאת: נטלי

לרופאי הפורום שלום רב לאימי לפני כמה חודשים התחילו בעיות באוזן ימין, נזל לה מוגלע מהאוזן ללא הפסקה. לאחר כמה ראיפ שהלכה אליהם, היא פנתה לרופא בבית חולים איכילוב אשר אבחן את מה שיש לה במחלה בשם כולסטאטומה. לדבריו התרופה היחידה היכולה להרוג חיידק זה היא אנטיביוטיקה בשם פורטום. לאחר שאושפזה והחלה לקבל אנטיביוטיקה זו דרך הוריד גילינו כי היא מפתחת תגובה אלרגית לאנטיביוטיקה זו,יש לה פריחה חריפה וגרד בכל הגוף. לאחר הפסקה של שבוע מה אנטיביוטיקה החליטו הרופאים להמשיך לתת לה אותה במינון נמוך עם כדורים נגד אלרגיה אך גם זה לא עזר, לאחר מכן החליטו לתת לה את האנטיביוטיקה עם סטרואידים אך גם זה לא עוזר , אימי סובלת מאוד לא ישנה בלילות מתגרדת ואומרת כי היא מרגישה תחושה של דקירת סכינים בכל גופה. לדברי הרופאים חייב להמשיך כי זו האנטיביוקה היחידה ואין טיפול אחר. האם אכן כך ? האם אין תרופה אחרת או טיפול אחר לחיידק זה ? נשמח מאוד לשמוע חוות דעת נוספת אנו כבר חסרי אונים.

לקריאה נוספת והעמקה

? ממש קשה לענות... בעקרון הפתרון לכולסטאטומה הינו ניתוח.

04/12/2014 | 20:44 | מאת: מזל

שלום, שמי מזל בת 23. יש לי סינוסיטיס אקוטי מזה שבוע. טופלתי בסינופד ואוטרווין ועכשיו אני נוטלת אנטיביוטיקה רוקסו וטיפות פליקסונאז פעמיים ביום. היום הוא היום השלישי לטיפול. המצב הוא שהתזתי בבוקר פליקסונאז אחד לכל נחיר ובערב התזתי שוב אבל אחרי שעה התזתי שוב כי שכחתי שכבר התזתי זאת אומרת שהשתמשתי יותר מדי. אני ממש מרגישה לא נעים בגרון ויובש ותחושת שריפה באף. האם זה מסוכן? לא להמשיך יותר?

לקריאה נוספת והעמקה

ממש לא מסוכן!

04/12/2014 | 14:27 | מאת: vlada

שלום רב, לפני כחודש עברתי דלקת בגרון. לא יודעת האם הייתה ממקור חיידקי. רופאת משפחה לא לקחה משטח גרון. בגלל שהיה חום התחלנו טיפול אנטיביוטי. בסיום הטיפול תפליטים יצאו אבל נשאר כאב בשקד הימני. הוא גם נירא עם משקעים וחורים. כואב בבליעה, יש הרגשה שיש עליו שריטות, כאילו אכלתי משהו חד ושרטתי בבליעה. זה מושך לי אוזן ימין, ומקרין ללסת. במימוש מתחת ללסת אני מרגישה אותו. לפעמים כואב בדיבור. זה מאוד מציק. נבדקתי פעמיים אצל א.א.ג. לא ראו שום דבר מיוחד. אבל זה כואב! ניסיתי גם אופטלגין, נורופן ללא הקלה. אני כבר בחרדות קשות בנושא וזה מתסכל. מה זה יכול להיות?.... תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה
03/12/2014 | 19:08 | מאת: סיגל

אני בת 40 ,ומדיי חודשים שלוש יש לי כאבים בגרון,חום,וצרידות. בכל בדיקת משטח גרון מוצאים לי את חיידק הסטרטוקוקוס A ,נותנים לי אנטביטיקה ל-10 ימים.והכל חוזר. מה ניתן לעשות כדי לטפל בבעיה?

לקריאה נוספת והעמקה

לברר את כל בני המשפחה. יתכן ומי מהם נשא המדביק אותך. לגשת כל המשפחה לרופא המטפל - לקחת משטחי גרון ולטפל בכל מי שנימצא חיובי - חולה או נשא!

03/12/2014 | 11:58 | מאת: ירדן

שלום רב, אני כבר חודשים עם יובש ודימומים מהאף ממש עד כדי כאבים כל פעם שאני מקנחת את האף, ופתאום קלטתי שנוצר לי חור בין הנחיריים. אני ממש בפאניקה. אודה על קבלת תגובה מה עושים בכזה מצב.

פונים לרופא אאג - ניבדקים - מאובחנים ומקבלים תשובה.

01/12/2014 | 23:11 | מאת: דן דן

סובל מטינטון. נבדקתי ע'י שני רופאי הקופה בעקבות ירידה חדה בשמיעה והטינטון. שני הרופאים התייחסו לירידה בשמיעה בלבד ולא הציעו פתרון / עזרה לטינטון. האם במסגרת קופ'ח מכבי ניתן טיפול ייעודי בתופעת הטינטון בנוסף להשתתפות בעלות מכשיר שמיעה. תודה רבה דניאל

שלום ד"ר, האם יש דרך לדעת מיהם רופאי א.א.ג בישראל המבצעים ב-פ-ו-ע-ל את מספר ניתוחי התיקון (משולב אסטתי ורפואי) הרב ביותר? אני מעוניינת לדעת מי באמת המנתחים הכי מנוסים בזה. תודה רבה על עזרתך.

וכמובן - אני מדברת על תיקונים שהם מבצעים לאחר ניתוחים כושלים של מנתחים אחרים, לא של עצמם... תודה:)

שלום, אני סובלת מהרעש, שאוביקטיבית אולי אינו נורא כל כך, אבל סוביקטיבי הוא מוציא אותי משלוות הנפש. אני מחפשת לדבר עם אנשים שגם סבלו מבעיה דומה לאחר ניתוח אף פלסטי - רוצה לדעת האם עשו ניתוח מחיצה קונכיות ו/או ניתוח אסתטי נוסף כדי לפתור את זה ואם הבעיה נפתרה. אשמח לכל עזרה.

לקריאה נוספת והעמקה

היצרות האף לאחר ניתוח או פגימה במחיצה עשויות לגרום לכך. ממליץ לפנות למנתח.

30/11/2014 | 13:41 | מאת: רעות

פניתי ואף הוצע לי ניתוח (מחיצה וקונכיות), אך אני מעוניינת להכיר ולדעת בוודאות כי היו אנשים שסבלו מתופעה זו ושהיא אכן נעלמה לאחר ניתוח נוסף. אני יודעת שאי אפשר להבטיח הצלחה, אך חשוב לי כאמור לדעת שיש בכלל טעם בסיכון שבניתוח נוסף. האם אתה הכרת באופן אישי אנשים המעידים כי הרעש נעלם אצלם לאחר הניתוח? אגב, טעיתי בכותרת. התכוונתי לנשימה רועשת וקצת שורקת. לא מצפצפת...

28/11/2014 | 11:33 | מאת: אמא של נ

היינו אצל רופא שפחות או יותר אמר "יש תופעה כזאת" אבל לא הציע שום פתרון. האם יש טיפול אפשרי לרשרושים או תקתוקים באזנים? התופעה מחריפה אצלו (בן 17) בעיקר על רקע נזלת וצינון (סובל גם מסינוסיטיס). הצילו! הילד משתגע!

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת אוזניים - יתכן ויש שעווה. בדיקת שמיעה - ויעוץ רופא אאג.

25/11/2014 | 16:01 | מאת: תמר

לפני כחודש וחצי, אחרי אשפוז של שבועיים, קיבלתי שפעת שכללה חום גבוה וכאבי גרון. עבר כבר חודש וקצת, ויש לי מן כאבי קטנים כשאני בולעת, זה בדכ יום ואז זה מפסיק, וחוזר אחרי כמה ימים שוב. כבר חודש. מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

? ממליץ דביקת רופא פשוטה...

שלום. לאחרונה לקחתי תרופה לערמונית בשם דואדרט. בערך 60 כדורים. תופעת לווי אחת היא גודש באף. נאלצתי להשתמש באוטריווין כדי לנשום. לפני שבועיים התחילו צילצולים באוזניים משהו כמו תדר גבוה מתמשך. אין לי בעיות שינה חוץ מהערמונית כך שהרעש הזה לא מפריע אלא ברגעי שקט. בבקשה הסבר ועצה. האם זה בר חלוף לאחר גמר לקיחת הכדור? תודה

שכחתי לציין שגילי 72

24/11/2014 | 23:56 | מאת: לולה

היי :) הייתי בולימית כחמש שנים בערך. במאמץ רב אני מצליחה להשתקם ולחזור למוטב מנגד צצה בעיה חדשה- התנפחות בלוטות הרוק... האם זה משהו שניתן לשאוב אותו אצל רופא אא"ג או שפשוט לחכות ולקוות שהזמן יעשה את שלו?

לקריאה נוספת והעמקה

תופעה מוכרת- ישנה הגדלה תגובתית של בלוטות הרוק אצל לוקים בבולמיה. אין טיפול ספציפי נגד. יש לצפות לשיפור מסויים.

24/11/2014 | 22:20 | מאת: אנונימי

שלום ד"ר כבר כחודש אני מרגיש מין תחושה מוזרה באף ( בחלק החיצוני היכן שהעצם ) מין חוסר נוחות כזה. כעת שמתי לב שכאשר אני מניח אצבע על האף אני ממש מרגיש דופק באזור ולכן אני חושב שזו הסיבה שאני מרגיש חוסר נוחות . מה הסיבה שיכולה להיות ומה מומלץ לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

לא יודע....ממליץ להבדק.

24/11/2014 | 16:55 | מאת: אורי

יש לי שקדים נפוחים כבר במשך כמעט חודש ללא כאב ללא חום ללא אף תסמין אחר . בבדיקה אצל רופא משפחה הוא אמר שאינו רואה אודם בגרון והוא רוצה לחכות עוד טיפה במקרה שלא עובר ישלח אותי לצילום , השאלה שלי במקרה ומדובר במחלה קשה אמור להיות תסמינים נוספים כגון חום ,שלשולים , כאבי גרון ראש משהו לא ? כל שאר בלוטות הלימפה בגוף לא נפוחות כגון בית שחי ומפשעות.. מזה יכול להיות ?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן וזה מצב טיבעי לגמרי.

24/11/2014 | 15:43 | מאת: אפרת

הייתי היום אצל הרופא שחושד שיש לי סטרפטוקוק (לקח משטח). בתי בת ה9 חודשים חלתה לפני 5 ימים במחלת חום (39.3). לקחנו אותה למוקד הרפואי, נמצאו אודם באוזניים ופטריה בלשון (שהרופאה ייחסה לבקיעת שיניים) ומעבר לכך - מחלה ויראלית (ביצעו ספירת דם, מונוציטים מעט גבוהים ומעבר לכך- תקין). אני חוששת שמה שהיה לבתי זה גם סטרפטוקוק. העלתי את החשש בפני הרופא, כי אני יודעת שיכולות להיות לזה השפעות על הלב והכליות, והוא אמר שבגילאים כאלה הסיבוך הזה לא קיים. כלומר, שבתינוקות אין צורך לבדוק/לטפל בסיטרפטוקוק כי אין סיבוכים לבביים או כלייתים כמו במבוגרים. האם זה נכון? בתי בריאה לחלוטין מזה 3 ימים (ללא חום, ללא סימפטומים אחרים). האם צריך לעשות משהו במידה והאבחנה שלי אכן תהיה סטרפטוקוק a? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

נישמע שיש הבראה ואין שום צורך לדאוג לגבי סיבוכים נדירים של סטרפטוקוק שכניראה כלל לא היה.