פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - גידולי ראש-צוואר
הפורום יעסוק במחלות דלקתיות, זיהומיות, גידוליות, חבלתיות, מולדות ושיקומיות של האוזן, האף והסינוסים, של הפה והלוע, הפנים, הגרון, בלוטות הרוק, בלוטת התריס ויותרת התריס.
1962 הודעות
1888 תשובות מומחה

מנהל פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

הפורום נסגר
12/12/2013 | 14:32 | מאת: גבי

עקב Strep A חיובי חוזר הרופא הביא לילדה שלי אוגמנטין 400מ"ג 9מ"ל פעמיים ביום. הילדה שוקלת 30ק"ג בת 7.5 רציתי לישאול האם המינון לא גבוה מידיי ואם כן מה המינון הנכון תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מינון סביר השאלה אם צריך אוגמנטין ממליץ - כתמיד - לפנות בשאלות הללו אל מי שטיפול ומכיר אתכם.

היי, עברו כבר שבועיים וחצי מאז שעשיתי ניתוח אף, ההפרשות כבר נפסקו והאף עדיין סתום, קשה לנשום. מה אוכל לעשות בכדי לשחרר את הנשימה דרך האף? בתודה, נטע.

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות למנתח. יתכן וכל מה שצריך זה ניקוי.

09/12/2013 | 21:43 | מאת: נחמה

שלום אני בת 66 ולפני כשלושה שבועות הופיע אצלי לראשונה דימום מהאף. הדימום הופיע למחרת שוב. שלושה שבועות לא היה דימום והיום שוב הופיע דימום. עלי לציין שבכל הפעמים הדימום חזק. מה יכולה להיות הסיבה לכך?

לקריאה נוספת והעמקה

נטילת מדללי דם - הגיל - יתר לחץ דם - צינון - יובש - ועוד!

09/12/2013 | 14:55 | מאת: ירון

בעיקר בגלל ההרגל כרגע הנשימה היא דרך הפה ואין הצלחה לעבור לנשימה דרך האף.. האם יש דרך לטפל בבעיה זאת?.. ואם כן, למי אני צריך לפנות?.. תודה

לא מכיר הרגל כזה - סביר שיש בעיה אנטומית החוסמת את נתיב האויר - בדיקת רופא אאג!

08/12/2013 | 07:31 | מאת: מיי

היי לפי הסימפטומים לי יש אוסטורלורוזיס אבל כלום לא מפריע לי רק הציפצופים באוזן שזה אוזן שמאל ואני אפילו לוקחת כדורי הרגעה ביגלל זה מה לעשות למי לפנות בקשר לניתוח והאים זה מהקופת חולים

לקריאה נוספת והעמקה

לרופא אאג שמנתח אוזניים

08/12/2013 | 00:15 | מאת: ענת

שלום, טון הדיבור שלי יחסית חלש ובעבר הייתי נוטה לאבד את הקול לפחות פעם אחת בשנה. בשנה האחרונה המצב החמיר ולאחר כל מאמץ קולי אני סובלת מכאבים בדיבור (ללא איבוד קול או צרידות.. רק כאב בעת דיבור), והכאבים נשארים איתי לאורך מספר ימים לפחות (גם כשאני מדברת בטון רגיל). בפעם האחרונה שהעברתי הרצאה שדרשה ממני מאמץ קולי, כאב לי לדבר במשך חודשיים וחצי לאחר הרצאה זו. (במשך החודשיים שתקתי לחלוטיןן ולא הוצאתי הגה) יש לציין שהכאב מופיע רק כשאני מדברת (אין כאב בעת בליעה), ואיני מעשנת הייתי אצל קלינאית תקשורת שטענתה שאני מדברת נכון והבעיה אינה באופן הדיבור הייתי אצל אף אוזן גרון שעל ידי הבדיקה של החדרת מצלמה דרך האף שלל סיצטות וצלקות ועשיתי אולטרסאונג לבלוטת התריס ומשטח גרון שיצאו תקינים, ההנחה הרווחת מצד רופא הא.א.ג הייתה שמדובר בריפלוקס אך לא הייתה יכולת לקבוע שזו הסיבה כי איני סובלת מצרבות והתסמינים היחידים שיש לי זה הכאב בדיבור וטעם רע בבוקר לאחר השינה. בנוסף, כשלקחתי כדורים נגד ריפלוקס למשך חודש וחצי לא הרגשתי הקלה כלשהי בכאב בדיבור, וכשפניתי לרופא א.א.ג נוסף ורופא גסטרו השניים טענו שלדעתם אין לי ריפלוקס. אני מרגישה חסרת אונים כי אני לא יודעת איך לגרום לכך שיפסיק לכאוב לי לדבר במשך ימים לאחר כל מאמץ קולי קטן, אשמח אם תוכל לעזור, תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לפנו למרפאת קול - יש כאלו ברוב מרפאות החוץ של אף אוזן גרון בבתי החולים השונים.

07/12/2013 | 20:23 | מאת: נטע

שלום רב, רציתי לשאול כמה שאלות... 1. כמה זמן אחרי ניתוח אף אפשר לחזור להתעמל? 2. בעוד כשלושה חודשים תכננתי לצאת לפולין ורציתי לדעת אם זה תקין בגלל המזג האוויר הקר? 3. תוך כמה זמן מניתוח אף אוכל להתקלח במים חמים? בתודה מראש, נטע.

לקריאה נוספת והעמקה

כל השאלות האלו חיבות להיות מופנות לרופא/ה שניתח!

07/12/2013 | 14:15 | מאת: רפי

השבוע חליתי בדלקת גרון לאחר נטילת בדיקת משטח גרון אצל רופא המשפחה התגלה כי מדובר בסטרפטוקוקוס ,אני נוטל אנטיביוטיקה ובתחילת המחלה הי ה לי חום גבוה .היום כבר אין לי חום אני כבר ביום הרביעי של האנטיביוטיקה אבל הפה שלי התמלא בפצעים על הלשון ,על החייך וגם פצעי הרפס על השפתיים. הפצעים בחלל הפה לא לבנים (לא נראה לי שזה אפטות)האם זה קשור למחלה והאם האנטיביוטיקה תטפל גם בפצעים ?

לקריאה נוספת והעמקה

קשור למחלת החום - לא לאנטיביוטיקה - ולא... - אנטיביוטיקה לא מטפלת בהרפס.

07/12/2013 | 09:16 | מאת: ענת

שלום, לפני כ- 13 שנים, עברתי ניתוחים להוצאת ציסטות מצדי הטרגוס בשתי האוזניים. לפני כחודש וחצי הופיע אודם, כאב ונפיחות סמוך לאותו האזור של הניתוח, רק באוזן שמאל. בטיפול עם זינט, לא היה שיפור משמעותי, אך בשבוע האחרון כן חל שיפור. רופאת א.א.ג שאצלה הייתי אתמול, ראתה כי באזור שלפני הטרגוס קיים פתח יציאה. היא לחצה לי על האזור, דבר שמאוד מאוד כאב. יצא מעט מאוד נוזל שציינה שזה לא מוגלתי, ודם. הרופאה הפנתה אותי להוצאת הדקט, בניקוז. האם פעולת הניקוז כרוכה גם בהרדמה מקומית, חתך ותפרים? כמו הניתוחים ההם שעברתי?

האזור נרגע כמעט לחלוטין בשבוע האחרון, אך אני חייבת לציין שמאז שהרופאה לחצה לי על האזור הזה (באופן שבו מפוצצים פצעון), יש לי כאבים די חזקים ורגישות גבוהה מאוד.

06/12/2013 | 22:07 | מאת: ליל

ביתי עברה ניתוח להסרת פוליפים מהאף ביום שלישי האחרון אתמול(יום חמישי)היה לה חום 38 פנינו למוקד במכבי רופא בדק אותה ולא מצא דבר היום בצהריים שוב היה לה 38 חום אבל הפעם בלווי ריח מאוד חזק ולא נעים מהפה היא אוכלת ושותה ומתנהגת רגיל לחלוטין מלבד תלונות פה ושם על כאבי בטן וקצת בחילות לא כואב לה כלום הריח לא עובר גם לאחר ציחצוח שיניים אודה לך מאוד אם תוכל לומר לי אם זה טיבעי לאחר ניתוח והאם לפנות מחר שוב לרופא או לחכות ליום ראשון ולקבוע עם הרופאה שניתחה אותה ומטפלת בה גם כרופאת אף אוזן גרון

לקריאה נוספת והעמקה

להתקשר עם הרופא/ה שניתח

05/12/2013 | 12:49 | מאת: ליט

שלום! רציתי לשאל לגבי תופעה שקוראת לי לאחרונה . כאשר אני מדבר בפלאפון מספר שעות רצופות (גם אם זה ברמקול ולא צמוד לאוזן) מתחילים לי כאבים באוזן ימין , זה מאוד מציק וממשיך לכאוב גם בימים אחרי ...למה זה קורה ומה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

נמנעים משימוש בטלפון

09/12/2013 | 11:27 | מאת: ליט

אולי השימוש באוזניה יעזור כי אי אפשר להמנע משימוש בפלאפון לגמרי...

שלום, בני בן שנתיים וארבעה חודשים, עם ירירדה קלה בשמיעה עקב נוזלים (נתן חפצים בעוצמה של 30DB). אינו מדבר (למעט מילים בודדות) והחל טיפול אצל קלינאית תקשורת. מהי ההמלצה לגבי המשך טיפול? המשך מעקב שמיעתי בלבד? מתי יש לשקול ניתוח כפתורים? תודה, אושרית

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי במידת ההפרעה - מישכה - ובאם קימות בעיות נוספות באוזן או מחינת התפתחות הילד - ממולץ מאוד להתיעץ עם רופא לא וירטואלי!

שלום, לאחרונה חשתי שאוזן ימין שלי נסתמת מדיי פעם, אתמול רופא אף אוזן גרון הוציא לי גוש שעווה מאוזן שמאל. באוזן ימין הוא אמר שיש גוש ממש קשה ותקוע, לכן נתן לי מי חמצן ע"מ לרכך את השעווה 5 טיפות כל שלוש שעות, אחרי הפעם הראשונה יש לי כאבים באוזן, האם להמשיך או שיתכן שיש דלקת ואסור?

לקריאה נוספת והעמקה

? גש להבדק

לקריאה נוספת והעמקה
03/12/2013 | 18:29 | מאת: גלי

שלום רב, בעקבות גירוי הוושטי נוצר אצלי רפלוקס. רופאת משפחה נתנה לי אומפרדקס כדור אחד ליום שהפחית את תחושת השריפה והלחץ בחזה. אחרי שבוע של נטילת אומפרדקס, עדיין סובלת מתופעות של תחושת גוש בגרון (שבאה והולכת) וצריבה קלה מאד בוושט למטה (שבאה והולכת). שאלתי היא: תוך כמה זמן הוושט חוזרת לעצמה? ושנית, האם אין צורך לקחת 2 אומפדרקס ביום? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא נכון! הגירוי הוישטי נוצר בשל הרפלוקס שהינו תולדה של בעיה במערכת העיכול העליונה - דוגמאת בקע סרעפתי. נא לפנות לרופא מערכת עיכול - גסטרואנטרולוג.

לקריאה נוספת והעמקה
02/12/2013 | 20:38 | מאת: מיכל

בני בן ה10 התחיל לאחרונה לסבול מירידת שמיעה חד צדדית באוזן ימין. הליקוי באוזן ימין בינוני עד חמור. השמיעה באוזן שמאל תקינה. 3 בדיקות שמיעה הראו זאת. בדיקת ברה יצאה תקינה. אין לו תופעות בעייתיות נוספות כלל. הוא בריא בד"כ. עשינו לו אם. אר.איי ואני מצרפת את הממצאים. 1. מה משמעותם? 2. 2. האם בד"כ הפתרון הוא הכנסת שאנט או פתרון ניתוחי אחר? ואם כן עד כמה הניתוח מסובך ומסוכן? האם יש פתרון תרופתי או אחר שאינו כירורגי? 3. קראתי שאצל -70% חל שיפור ספונטני. האם כדאי להמתין? האם יש בכך סכנות? 4. האם בעיה כזו עלולה לגרום בעתיד לתסמונת מנייר? (הוא אינו סובל כרגע מהתופעות שלה). הערה: ב-2008 הוא עשה אם.אר.איי בעקבות הופעת פזילה. הבדיקה יצאה תקינה. תודה!! . הבדיקה בוצעה בתאריך 30/11/2013 של : המוח והפרימידות MRI להלן ממצאי בדיקת במישורים השונים. T2 , T1 טכניקה: ערכי התוויה קלינית: ירידה בשמיעה מימין. ממצאים: . 1. התייחסות לבדיקה קודמת מוגבלת מ 16.11.08- 2. הרחבה של השק/ הדוקט האנדו-לימפטי מימין, בקורלציה להסתמנות. האזור לא נכלל בבדיקה הקודמת בצורה המתאימה להשוואה. הדגשה מעטה של השק משמאל, ללא הרחבה מובהקת. 3. לא הודגמו ממצאים משמעותיים נוספים.

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ בדיקת רופא אאג שעוסק בתחום הנויראוטולוגיה. בדיקה אמיתית - לא וירטואלית!

01/12/2013 | 17:22 | מאת: חנה

בת 55 לאחרונה ירידה בשמיעה. בבדיקת שמיעה ירידה בינונית בשמיעה באוזן שמאל. אסימטריה לרעת אוזן שמאל. MRI מוח מלפני שנה וחצי תקין. האם במשך שנה וחצי יכול להיות שינוי בבדיקת MRI. האם יש צורך שוב בבדיקה.? איזה בדיקות צריך לאסימטרייה בין האזנים.?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לחזור על בדיקות השמיעה ולהתרשם באם יש שינוי. ה MRI שנעשה שלל גידול שכניראה לא "פוספס" משום שאם כבר יצר נזק היה מתגלה בבדיקה.

לקריאה נוספת והעמקה
29/11/2013 | 15:15 | מאת: יקיר

שלום אני מנסה לברר סימפטומים של בעיות שמיעה ואוזניים. מגיל 3 אני סובל מבעיות אוזניים עם הפרשות מוגלתיות מאוזן אחת. בגיל 8 לאחר שאילו לא פסקו עברתי ניתוח מסטואדיקטומי להבנתי עם שיוף של איזה עצם האוזן עם הרחבת התעלה,ישנה ירידה שמיעה חזקה נדרש למכשיר שמיעה. השאלה הנשאלת היא תופעות של כמו רפלקסים בפנים ובצוור כאילו שמשהו מתכווץ לשניה או שניים, הכיווץ בפנים ולאורך הצוור בצד של האוזן הבעיתית. התופעה חוזרת על עצמה הרבה פעמים ביום , לאורך המון שנים (אני בן 20). השאלה האם יש קשר לרפלקסים ולבעיה באוזן (לאורך כל השנים וגם היום ישנה הפרשה מוגלתית קבועה ). בבקשה עזרתך בנושא. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן ויש מעורבות של עצב הפנים. חשוב מאוד לפנות לבדיקת רופא אאג.

28/11/2013 | 20:04 | מאת: דימה

תעזרו לי בבקשה אני שנה סובל מכאבי אוזן !! עשיתי אמון בדיקות למינהם! הבדיקה אחרונה , שנתנה לי תקווה זה בדיקת ct צואר רכמות רכות ! כיבלתי תשובות וקיויתי ש ימצאו משהוא ! האם תוכלו לעזור לי להבין את המשמעות של הבדיקות ! מקריו לי משהוא לאוזן ! הנה התוצאות הבדיקות שלי :הנאזופרינקס הודגם שמור. ההיפופרינקס ואזור האפיגלוטיס תקינים. הלרינקס שמור ללא גושים. בלוטת התריס מודגמת ללא סטיות. המיצר הקדמי העליון הודגם שמור. שדות הריאה העליונים תקינים ללא גושים. בסריקת מדורי הצוואר הלטרלים- נצפו בלוטות הרוק התת לסתיות ללא סטיות. בלוטות הרוק הפרוטידיות הודגמו שמורות. צבר בלוטות לימפה מעט מוגדלות נצפו בזווית הלסת הימנית, עד קוטר של 11 מ"מ- חתך 124. בלוטות לימפה קטנות הודגמו לאורך השרשראות הקרוטידיות. משולשי הצוואר האחוריים הודגמו תקינים. חלונות עצם- ללא הרס גרמי. סיכום: 1. לא נצפה תהליך תופס מקום. 2. בלוטות לימפה בזווית הלסת מימין. האם יש פה משהוא שאיפשר לעשות כדי לימנוע כאבים !

לקריאה נוספת והעמקה

התאור של בדיקה תקינה

27/11/2013 | 20:37 | מאת: טליה

שלום. לקחתי היום את בתי בת השנה וארבעה חודשים לרופאה בעקבות כאבים באוזן, והיא בדקה וקבעה שיש לה דלקת חיצונית (לדברייה), היא נתנה לה טיפות סילוקסן- 3 טיפות פעמיים ביום למשך 5 ימים, ואוטידין למקרי הצורך. שכחתי לשאול את הרופאה האם אני יכולה ללכת לבריכה הקבועה שלנו? זוהי בריכה מיוחדת לתינוקות, אבל עדיין יש בה כל מיני חומרים, והילדה אוהבת לצלול. אפשר או לא? תודה רבה. טליה

לקריאה נוספת והעמקה

לא

לקריאה נוספת והעמקה
27/11/2013 | 17:31 | מאת: שרון

שלום, כבר קרוב לשנה יש לי הרגשה של נמול במיתרי הקול כאשר לעיתים יש לי גם הרגשה של חנק כאשר אני בולעת את הרוק, כאבים באזורים בפה והרגשת נפיחות באזור הצוואר. הלכתי לרופא וקיבלתי מספר הבחנות שונות, אשר נעו בין "לפעמים זה קורה וככה זה ישאר" ועד לרפילוקס. שאלתי היא: אם עשו לי בדיקת סיב אופטי ואולטראסונד בבולטת התריס והכול נמצא תקין. האם זה אומר שבוודאות בדקו את האופציות לגילוי סרטן בגרון\במיתרי הקול\בלוע ואין לי גידול שפספסו?

לקריאה נוספת והעמקה

כניראה שאין מדובר בסרטן

לקריאה נוספת והעמקה
27/11/2013 | 10:39 | מאת: ורד

בוקר טוב אשמח לקבל הסבר על התוצאות.להלן ממצאי סריקת אולטראסאונד בלוטת מגן +צוואר: 1.3 ס"מ, x 1.0 x 4.4 : אונה ימנית: בגודל 1.1 ס"מ, x 1.4 x 3.4 : אונה שמאלית: בגודל בשתי האונות מרקם בלתי הומוגני. ללא ממצא פוקלי ועם קליטה מוגברת דיפוסית בדופלר צבע. איסטמוס - עדין מאוד. בלוטות רוק – תת לסתיות תקינות , מלבד קשרי לימפה זעירים בבלוטת הפרוטיס משמאל עד קוטר כ- 6 מ"מ, ומימין עד קוטר כ 6.5- מ"מ. 0.5 ס"מ, ובתחנה 4 קשרים נוספים עד * בלוטות לימפה – מימין- תת לסתית, קשר בגודל כ 1.8- 0.4 ס"מ. * מימדים כ- 1.6 שינויים בבלוטת התריס היכולים להצביע על תהליך דלקתי מסוג תירואידיטיס עם לימפואדנופתיה תגובתית מימין.

לקריאה נוספת והעמקה

לפי הנתונים המוגבלים לבדקת ה US - כמו שכתוב - מתאים לדלקת בבלוטה

26/11/2013 | 09:41 | מאת: מאי

האם גילוי כיס צנקלר בקוטר 0.5 ס"מ לאשה בת 60 ,דורש המשך מעקב והאם זה עלול בשלב כל שהוא להתפתח ולהפוך לממאיר ?

לקריאה נוספת והעמקה

ש יתרון בטיפול ניתוחי באם יש בעיות בבליעה. סרטן בזנקר נדיר יחסית.

25/11/2013 | 20:53 | מאת: צעיר 21

שלום, כבר יומיים שאני סובל מכאב גרון נוראי, הוא כואב סתם ככה ועם בליעת רוק, אוכל, דיבור וכו' הוא כואב אפילו יותר. ביום השני זה החמיר יותר ואני יורק מהפה דם. יש לי בעיה באף כך שיש לי ליחה וכשאני מנסה להוציא אותה, יוצא לי גם דם מהגרון. לקחתי קלגרון וזה לא עזר, שתיתי תה עם דבש, עם לימון - גם לא עזר. הדם הוא הדבר שהכי מדאיר אותי, ידוע לכם אולי במה מדובר?

לקריאה נוספת והעמקה

ה דעתך לפנות לרופא ולהבדק?

29/11/2013 | 20:12 | מאת: צעיר 21

למעשה זה כבר לא כואב כמו שהיה בעבר, רק לפעמים, אבל עדיין יש קצת דם

25/11/2013 | 09:22 | מאת: דנה

שלום רב בעקבות בלוטת לימפה נמוכה בצוואר תחתון משמאל, אשר הורגשה על ידי לפני 3 חודשים כי היא כאבה בעת שהיתה לי דלקת גרון סטרפטוקוק A , כך בעצם הרגשתי בנוכחותה, אולם מאז לא ירדה בנפיחות, הופניתי לאולטרסאונד צוואר ובלוטת תריס. יודגש, הנני נמצאת במעקב 3 שנים של אולטרסאונד פעם בשנה ובדיקת תפקודי TSH בשל קשרית סולידית בגודל 6 מ"מ עם מוקד זעיר מסוייד בדופן, כאשר 3 שנים הקשרית אינה גודלת. יודגש כי לאחר שנתיים מעקב אולטרסאונד נאמר לי ע"י הרופאה כי אין צורך במעקב יותר חד משמעית אולם אני מתעקשת לבצע כזה פעם בשנה. כעת לאולטרסאונד האחרון לפני שבוע, שביצעתי באופן פרטי ברמב"ם בשל חששותיי ותור מאוחר אשר נקבע ליום 16.12.13 ולא יכולתי להמתין: בלוטת התריס מוגדלת באופן דיפוזי. עובי האיסטמוס 5 מ"מ אונה ימנית: 4.7X2.6X1.8 אונה שמאלית 5.6X 2.5X 1.7 מרקם הבלוטה תקין כמו גם הווסקולריזציה שלה באונה ימנית אחורית קשרית רקמתית היפו אקוגנית גודל 5 מ"מ עם הסתיידות היקפית פסית בחלקה הקדמית, ווסקולרית. בצוואר משמאל 4-5 LEVEL , מודגמת בלוטת לימפה מעט מוגדלת 1.36 ס"מ בעלת סינוס שומני, ריאקטיבית קרוב לוודאי. לסיכום: 1. קשרי אונה ימנית למעקב? FNA? 2. בלוטת לימפה מעט מוגדלת משמאל, למעקב שאלותיי: 1. האם הקשרית נחשבת מסוכנת? האם דרוש ניקור? תוצאות תפקודי בלוטת תריס מלפני חודשיים תקינים לחלוטין. 2. אני מאוד מוטרדת מבלוטת הלימפה הנפוחה? האם באולטרסאונד יש סממנים של בלוטה חשודה? האם זוהי חשודה? מה זה סינוס שומני? 3. האם יתכן שהבלוטה נפוחה בגלל דלקת גרון שנמשכה חודש עד תחילת ספטמבר האחרון... והיא באמת ריאקטיבית? מתי הנפיחות תרד אם בכלל? האם יכול להיות קשר לפצע הרפס בשפתיים ובצד השפה בעור שיש לי ממנו כרגע עוד חלק קטן שלא נרפא? סורי על השאלות אודה על תשובות לגבי כל אחת מהשאלות, בכל מקרה יש לי אולטרסאונד נוסף ביום 16.12.13.... תודה רבה דנה

לקריאה נוספת והעמקה

בקיצור - יש לדעתי יתרון בביצוע ה US הנוסף שניקבע ובאם החמרה או ללא שינוי יש יתרון לבצע ברור רקמתי - כלומר FNA = דיקור במחט עדינה.

25/11/2013 | 03:49 | מאת: מורן

שלום דר, אני בת 24, בריאה בדכ, לאחרונה התחלתי ליטול מינוציקלין לטיפול באקנה במינון 50 מג פעמיים ביום, למעלה משבוע ימים התחלתי לשמוע רעשים באוזן שמאל בעיקר לפני השינה/בסביבה שקטה. בדיקת רופא א.א.ג העלתה ממצאים תקינים, וגם בדיקת השמיעה יצאה תקינה בשתי האוזניים. האם יתכן שהטינטון נובע מהאנטיביוטיקה? האם לאחר שאפסיק ליטול אותה הטינטון יחלוף? יש בדיקות נוספות שעלי לעשות כדי לברר ממה נגרם הטינטון? אודה לעזרתך! מורן

לקריאה נוספת והעמקה

ישנם דווחים לגבי טינטון עם מינוציקלין. בעקרון הטינטון הינו ביטוי של פגיעה בשמיעה והיה צפוי שיבוא לידי ביטוי בבדיקת השמיעה. מותר להניח שמוטב להפסיק המינוציקלין ולו בשל הספק.

24/11/2013 | 09:52 | מאת: דנה

התינוק שלי בן כמעט 3 (יהיה בן 3 חודשים בעוד 5 ימים) חודשים עדיין לא מחפש מקור קול/רעש. הוא כן נבהל מרעשים חזקים אך לא תמיד. מוציא קולות וממלמל אך כשמרשרשים ליד אוזנו ברעשן או קוראים לו הוא לא מסובב את הראש רופאה התפתחותית בטיפת חלב אמרה שכן שומע ולגבי חיפוש מקור רעש זה עד גיל 3 חודשים אבל לא הסבירה מה עושים במידה ולא עושה את זה האם זה באמת עד 3 חודשים? מה עושים כדי לעודד אותו או לחילופין האם יש צורך לעשות לו בדיקות כלשהן.

במידה ויש ספק - תמיד ניתן להתייעץ ולהבדק על ידי רופא אאג וברור שמיעה מיטבי על ידי קלינאיות תקשרת.

דר' אודי צינמון היקר , אני עושה בדיקות דם תקופתיות לאחרונה בתדירות של כמה חודשים , בן 37 , לאחרונה נצפו בלוטות לימפה מרובות נפוחות בצוואר ...המונוציטיס בדם עולה ועולה מעל לערך המקסימאלי בכל בדיקה ! לפני חודשיים היה 10.70% היום 14/11 הגיע ל - 11.40% , ממה עלי לחשוש ? , מה זה אומר מבחינתך ? ,התחלה של לימפומה חלילה ? אשמח לתשובה - אני מצרף גם את כל תוצאות בדיקת הדם : LIPEMIC INDEX NORMAL HEMOLYTIC IND. NORMAL ICTERIC INDEX NORMAL GLUCOSE 91.00 MG/DL ( 65.00- 100.00) (......*..) ALK.PHOSPHAT. 102.00 U/L ( 30.00- 140.00) (.....*...) ALT(GPT) 34.80 U/L ( 5.00- 45.00) (......*..) AST(GOT) 21.00 U/L ( 5.00- 40.00) (...*.....) CALCIUM SERUM 9.64 MG/DL ( 8.80- 10.60) (...*.....) CHOLESTEROL 177.00 MG/DL ( 120.00- 200.00) (.....*...) CPK 55.00 U/L ( 40.00- 200.00) (*........) CREATININE SERUM 0.90 MG/DL ( 0.50- 1.30) (....*....) SODIUM SERUM 139.00 MMOL/L ( 134.00- 148.00) (..*......) POTASSIUM SERUM 4.56 MMOL/L ( 3.50- 5.30) (....*....) HDL-CHOLEST. 45.00 MG/DL ( 40.00- 85.00) (*........) LDL-CHOLEST. 113.80 MG/DL ( 60.00- 130.00) (......*..) IRON 78.00 UG/DL ( 50.00- 170.00) (.*.......) LDH 327.00 U/L ( 220.00- 460.00) (...*.....) TRIGLYCERIDES 91.00 MG/DL ( 35.00- 170.00) (...*.....) GFR(ESTIMATED) > 60 (ML/MIN/1.73M2:יחידות) 18 עבור נבדקים מעל גיל MDRD חושב לפי נוסחת לא מתאים לנשים הרות CORTISOL-SERUM 479.82 NMOL/L ( 138.00- 620.00) (.....*...) PROLACTIN 148.48 M/UL ( 50.00- 280.00) (...*.....) CRP 0.50 MG/L ( 0.00- 5.00) (*........) RF 15.00 IU/ML ( 0.00- 14.00) (.........)* ESR 6.00 MM/HOUR ( 2.00- 20.00) (.*.......) WBC 5.60 K/UL ( 4.00- 10.00) (.*.......) NEUTROPHILS 3.00 K/UL ( 1.80- 6.60) (.*.......) NEUTROPHILS % 53.40 % ( 46.00- 68.00) (..*......) LYMPHOCYTES 1.72 K/UL ( 1.10- 3.50) (.*.......) LYMPHOCYTES % 31.00 % ( 15.00- 45.00) (....*....) MONOCYTES 0.63 K/UL ( 0.08- 0.90) (.....*...) MONOCYTES % 11.40 % ( 2.00- 9.00) (.........)* EOSINOPHILS 0.20 K/UL ( 0.00- 0.60) (..*......) EOSINOPHILS % 3.63 % ( 0.00- 6.00) (....*....) BASOPHILS 0.04 K/UL ( 0.00- 0.15) (.*.......) BASOPHILS % 0.63 % ( 0.00- 1.50) (...*.....) RBC 5.24 M/UL ( 4.30- 6.00) (....*....) HEMOGLOBIN 15.00 G/DL ( 13.50- 17.50) (..*......) HEMATOCRIT 43.90 % ( 38.00- 50.00) (...*.....) MCV 83.80 FL ( 80.00- 98.00) (.*.......) MCH 28.70 PG ( 27.00- 33.00) (..*......) MCHC 34.30 G/DL ( 32.00- 35.50) (.....*...) PLATELETS 195.00 K/UL ( 150.00- 400.00) (.*.......) MPV 9.50 FL ( 6.50- 11.50) (....*....) RDW 14.10 % ( 11.00- 16.00) (.....*...) CMV-IGG 58.60 U/ML Positive (CMV IGG <12 U/ML = NEGATIVE ) החל מ26-06-12 שינוי ערכי ייחוס (CMV IGG 12 -14 U/ML = BORDERLINE) עקב שינוי שיטה (CMV IGG >14 U/ML = POSITIVE ) (CMV IGG <0.4 IU/ML = NEGATIVE :26-06-12 עד) CMV-IGM NEGATIVE EBV-IGM NEGATIVE EBV EBNA (IGG) POSITIVE >300 (EBNA IGG <5 U/ML = NEGATIVE ) (EBNA IGG 5-20 U/ML = BORDERLINE) (EBNA IGG >20 U/ML = POSITIVE ) ANA NEGATIVE ANTI DS DNA 3.00 IU/ML ( 0.00- 5.00) (....*....) Negative ANTIRIBOSOMAL P <0.2 ( 0.00- 0.90) ANTI RNP <0.2 ( 0.00- 0.90) ANTI RNP-A <0.2 ( 0.00- 0.90) ANTI SM <0.2 ( 0.00- 0.90) ANTI SM/RNP <0.2 ( 0.00- 0.90) ANTI SCL-70 <0.2 ( 0.00- 0.90) ANTI RNP 68 <0.2 ( 0.00- 0.90) ANTI RO (SS-A) <0.2 ( 0.00- 0.90) ANTI LA (SS-B) <0.2 ( 0.00- 0.90) ANTI SS-A 52 <0.2 ( 0.00- 0.90) ANTI SS-A 60 <0.2 ( 0.00- 0.90) ANTI CHROMATIN <0.2 ( 0.00- 0.90) ANTI JO-1 <0.2 ( 0.00- 0.90) ANTI CENTROM .B <0.2 ( 0.00- 0.90)

לקריאה נוספת והעמקה

לא מצביע על כל בעיה בתחום אאג. ממליך להתייעץ עם רופא הכללי או עם רופא המטולוג (דם).

שלום רב, לאחרונה הייתי אמורה להיות בביקורת אצל מנתח בשניידר (עברתי אצלו ניתוח שתל הבאהא באוקטובר 2011). תחת זאת, קיבל אותי רופא מחליף ועוד רופאה המתמחה בשתל השמיעה. ציינתי בפניהם שאני בהריון שבוע 17 וביקשתי טיפול בהתאם לכך. נלקחה תרבית מאוזן שמאל והיום הסתבר לי כי יש לי חיידק פסאדמונס שגרם לדלקת. כמובן שביקשתי ליידע את המנתח הקבוע בכך שאני בהריון ולרשום טיפות בטוחות. אך עד שיגיע המרשם אני רוצה לברר האם ישנן טיפות אוזניים נגד החיידק הנ"ל בטוחות בהריון? אני שואלת זאת, משום שבהתחלה המנתח רצה לרשום לי טיפות סילוקסן האסורות בהריון לפי מיטב ידיעתי בגלל השפעה סיסטמית (האחות שהעבירה לו את תוצאות התרבית לא טרחה לציין בפניו שאני בהריון), רק בדיעבד ידעתי אותו בכך. בברכה, רונה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא צריכה להיות כל בעיה.

18/11/2013 | 13:41 | מאת: שולה

שלום, בני בן שנה ו-10 חודשים. בבדיקה שגרתית אצל רופאת הילדים אובחנה כולסטאטומה באוזן ימין. אבחנה שאושרה גם ע"י רופא אא"ג שהפנה למומחה אוטולוגיה. הילד לא סובל מדלקות אוזניים ו/או מירידה בשמיעה עד כמה שאנחנו יודעים (עונה לפניות אליו ובעל אוצר מילים גדול יחסית לגילו). 1. ממה נגרם המצב? האם מולד? 2. האם הניתוח עצמו יכול לפגוע בשמיעה? 3. האם יש אפשרות שהכולסטאטומה תחזור? 4. מה המשמעות הפרקטית של ניתוח כזה? משך הניתוח, זמן אשפוז, זמן החלמה?האם יצטרך להיות במעקב כלשהו? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הדיון הזה חייב להעשות - אמיתי - מול הרופא/ה המנתח. אין טעם בתשובות היפוטטיות. בעקרון התשובה לגבי - 1 2 3 - הינה כן. לגבי 4 - נידרש ניתוח ואישפוז להשגחה וכמובן מעקב קצר טווח - לגבי החלמה - בינוני - הערכת שמיעה - טווח ארוך לגבי מעקב.

17/11/2013 | 22:38 | מאת: חנה

שלום. יש לי כמעט 3 שבועות דלקת בחלק שחיצוני לעור התוף. הדלקת התחילה אופן חריף מאד והתמתנה אחרי טיפול אנטיביוטי (Ciprodex) וטיפות אוזניים. האם אין סכנה בנטילת כדורי אטיביוטיקה שלושה שבועות ? האם ניתן בשלב זה לעבור לטיפול מקומי בלבד ?

לקריאה נוספת והעמקה

נידרש בדיקת בקרת על מנת לענות לך.

לקריאה נוספת והעמקה
16/11/2013 | 16:19 | מאת: דימה

שלום לך דייר ! יש לי טינטון כ שנה ! עשיתי את כול הבדיקות הכל תקין ! mri,bera,בדיקות שמיעה למינהם עם תדרים גבואים ! לאחרונה עשיתי pet ct : הנהה התשובות מודגמת ירידה וקלה ובילתי סדירה בקליטת החומר באונות הפריאטליות דצ בולת יותר משמאל קליטת חומר מעט מופחתת גם באונה הטמפורלית השמאלית .קליטה מוקדית מוגברת במידה קלה ניראת בגירוס הטמפורלי העליון דצ לסיכום ! ירידת מטבוליזם פריאטלית דצ וטמפורלית משמאל כנייל שאינה ספציפית. בנוסף מוקדי היפרמטבוליזם בגירוס הטמפורלי העיליון דצ יתכנו עקב הטינטון . תעזרי לי בבקשה אני מפוחד , ודואג ! מה זה אומר !בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות לנוירולוג. אין בממצאים אלו לכשעצמם להיות מדאיגים.

14/11/2013 | 18:00 | מאת: עימאד

אני סובל מבעית טינטון באוזן שמאל מזה כבר חודש וחצי כאשר בצלום MRI שעשיתי לא מזמן נתגלה ממצא דקיק בגודל 2.3X0.7מ"מ בעצב ה 8 של האוזן חשד לשוואנומה וסטיבולרית בהתחלה היתה ירידה בשמיעה קרוב ל25% ואחרי טיפול סטריאידים למשך שבועיים חזר לירידה של 10% המצב השתפר בשמיעה אבל הטינטון נשאר האם קיים קשר בין הטינטון לבין קיום יחסי מין מבחינת העוצמה ? האם שינו קשר בין התזונה שלי לבין עוצמת הטינטון ואם כן מה בדיוק אפשר לאכול ומה לא ? נא להפנות אותי בבקשה לאתרים שבנדון תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות מידית לרופא אאג - שיסביר לך מה קורה!

13/11/2013 | 09:46 | מאת: אורלי

בס"ד שלום וברכה! אני סובלת כבר יותר מ30 שנה מסינוסיטיס בא והולך נותחתי ועברתי כל פרוצדורה אפשרית. הפעם זו פעם ראשונה שיש לי נזלת עם ריח ממש מזעזע כרגיל טופלתי בזינת 500 /פעמיים ביום במשך כ10 ימים ועד עכשיו הריח לא עובר הנזלת כבר דלילה. אך הריח פנימי ומחריד מה עושים הצילו! תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שיפות עם מי מלח. לחזור לרופא אאג מטפל.

12/11/2013 | 22:40 | מאת: סם

ערב טוב, לפני כשנתיים עברתי ניתוח קרניוטומיה בשל מלפורמציה עש כיארי .בחודשים האחרונים סובלת מכאבי ראש עורפיים בצד ימין וכן חוסר יציבות וכן כאבי גב.עייפות בלתי מוסברת.נשלחתי לבצע engונרשם כי תקיןבחלק מהדברים וללא ניד ורטיקלי וללא ניד תנוחתיהאם ללא ניד גם תקין.צוין גם שיש תנועות עינייים רבות במשך כל הבדיקה.אודה להבהרות. תודה. סם

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות לנוירולוג!

12/11/2013 | 11:31 | מאת: לוטם

שלום רב, מזה כמה ימים אני חשה כמעיין גוש תקוע בבית הבליעה, רק כאשר אני אוכלת, שאני שותה אין אני חשה בזה.... לצערי, אני מכורה לפלפלים חריפים... היש בפלפלים להזיק? ואיזו בדיקה עלי לעשות? ולאיזה רופא לפנות?? תודה תשובה מהירה.... אני קצת לחוצה....

לקריאה נוספת והעמקה

אולי לעשות נסיון ולהפסיק עם הפלפלים ולראות באם יש שיפור.

10/11/2013 | 16:28 | מאת: טלי

אני עברתי ב שני האוזניים את הניתוחת רציתי לדעת האם מגיע לי בביטוח לאומי אחוזי נכות.

לקריאה נוספת והעמקה

לא באם שמיעתך תקינה

08/11/2013 | 15:12 | מאת: זהבה

בבדיקה אצל אף אוזן גרון לא הומלץ על מרפאת שינה וגם בביקור אצל רופא ילדים לא הומלץ. הוחלט עפ"י רופא אף אוזן גרון לקחת טיפות מי מלח ולהיות במעקב בעוד כ-4 חודשים. הילד ממשיך לנחור, סובל כל לילה עם נשימות כבדות והטיפות מי מלח שקיבל אינן עוזרות להקל על הבעיה. האם יש טיפול נוסף חוץ ממי מלח? והאם 50% חסימה שאובחנה בבדיקה סיב אופטי זה בגדר הנורמל?

לקריאה נוספת והעמקה
08/11/2013 | 15:14 | מאת: זהבה

בני בן 2.5

יש לשקול ניתוח

אחרי שאני מקבל אורגזמה כמה פעמים (בערך 4 בלילה-לפחות 3 ממין אוראלי) מחברתי, אז כבר פעמיים בחודשיים האחרונים למחרת התחיל לכאוב לי הגרון. הרופאה אמרה שיש לי סטרפטוקוק ושכנראה גם חברה שלי נדבקה בו והיא מדביקה אותי כל פעם מחדש, גם במין אוראלי. היא אמרה שהחברה צריכה לעשות משטח וגינאלי ובפי הטבעת האם זה אפשרי שאני כגבר אדבק ככה? הרופאה שלה אמרה שזה לא אפשרי. חברה שלי לא היתה חולה אפילו פעם אחת בכל התקופה הזו וגם לא הרבה חודשים לפני ואין לה מחלות מין (בדקנו).

לקריאה נוספת והעמקה

אז לכו להבדק!

נבדקנו. אין לה סטרפטוקוקים. מדוע אם כך אני ממשיך לחטוף דלקת גרון וצינון כל פעם? יש לך איזשהו רעיון?

07/11/2013 | 10:01 | מאת: מייקל

שלום, בן 30 בריא בד"כ. לפני כחודש התחיל לי טנטון ובבדיקה התגלתה ירידת שמיעה קלה באוזן שמאל. שבועיים לאחר מכן היה אירוע של אובדן שמיעה פתאומי באותה האוזן עם נוזלים באוזן. לאחר טיפול בסטרואידים ואנטיביוטיקה נראה שהכל עבר אך ברגע שהפסקתי עם הסטרואידים נראה שהכל חוזר. מה עושים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ניבדקים שוב. במידה ואכן יש נוזלים ובדיקת שמיעה חוזרת תומכת - יש לשקול לנקב את התופית. אולם צרים לבדק שאכן מדובר בכלל בנוזלים ולא גורם אחר.

07/11/2013 | 01:42 | מאת: דינה

לביתי (3.10) נוזלים באזניים מזה תקופה, אנו בעיצומו של בירור באם נדרש לבצע ניתוח כפתורים. בבדיקת שמיעה וטימפנומטריה לפני כחודש -15 בכל אוזן, TYPE B. אנו שוקלים לטוס בקרוב לחופשה בחו"ל, האם יש חשש לכאבים/סיבוכים כתוצאה מהטיסות/נחיתות וכו'?

לקריאה נוספת והעמקה

תאורטית - כן!

06/11/2013 | 14:04 | מאת: חנן

יש לי דלקת גרון ואני לוקח אנטיביוטיקה (רפאפן) כבר 3 ימים. הכאב בגרון התחיל לפני 6 ימים. הנפיחות בבלוטות הלימפה בגרון לא יורדת אלא להיפך - בהתחלה רק צד שמאל היה נפוח ועכשיו גם צד ימין. בנוסף כאב הגרון ממשיך, ועדיין ניתן לראות נקודות לבנות (מוגלה?) על השקדים שבעצמן עדיין אדומות. האם זה מצב נורמלי? הבנתי שתוך יומיים-שלושה מתחילת הטיפול באנטיביוטיקה הכאב והנפיחות אמורים לעבור.

לקריאה נוספת והעמקה

אם אין שיפור - חוזרים לרופא להערכה מחדש או אישור שהענין מתנהל כצפוי.

לקריאה נוספת והעמקה
05/11/2013 | 23:54 | מאת: נאדין

בת 20, בריאה (למעט אסתמה ואלרגיה כרונית). לפני כחצי שנה שמתי לב לגוש בצד ימין של הצוואר, מתחת ללסת, קרוב לקנה הנשימה. בבדיקת האולטראסאונד (לאחר הפניית אא''ג) נכתב: "בלוטת המגן-שתי אונות ואיסטמוס בגודל ומרקם תקינים, למעט קשרית היפואקוגנית בקוטר של כ 0.4 ס''מ באונה שמאלית, ללא היפרהמיה בהפעלת דופלר צבע-למעקב תקופתי. בלוטות רוק ופרוטיס דו''צ במ''פ. לא הודגמו בלוטות לימפה מוגדלות לאורך הצוואר קידמי וצדדי דו''צ. (ופה החלק הרלוונטי לשאלה:) באיזור תת לסתי מימין, מקום הנפיחות מתחת לעור, ללא קשר לרקמות עמוקות, הודגם נגע היפראקוגני מוצק מוגדר היטב במימדים 2.2X0.9X2.0 ס''מ. ללא זרימה בתוכו בהפעלת דופלר צבע, ליפומה במקום ראשון. להמשך בירור כירורגי". בהמשך נשלחתי לFNA לגוש בצוואר תחת אולטראסאונד בבלינסון שחזר כשפיר עם תאי שומן וקצף בלבד. בקיצור, גוש שומני לא מסוכן. השאלה היא, האם בהתחשב בגודלו של הגוש ובעובדה שהוא מייצר כאב (מקרין לי ללסת ולאוזן בצורה יומיומית) כדאי להסירו? או שהצלקת שתיווצר (כ3 ס''מ) והקרבה לאיברים רגישים בצוואר לא שווה את הסיכון? אישית אני חושבת שבכל מקרה הגוש קרוב מאוד לעור וכבר גדול וכנראה גם ימשיך לגדול (גם אם באיטיות של שנים) כך שייצור מפגע אסתטי, וכמובן בתוספת הכאב, ולכן עדיף כבר להסירו עכשיו מאשר לחכות עוד שנים. בכלל לא חוששת מטיבו של הגוש\התפתחות סרטן ואין זה שיקול מבחינתי לניתוח. בינתיים האא''ג במרפאה הרגילה ורופא המשפחה המליצו לי בחום להסירו, ואילו בייעוץ אא''ג בבלינסון הרופא המליץ שלא לנתח אך ורק בשל הצלקת. אשמח לשמוע את דעתך. תודה רבה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

קיבלת תשובות ברורות - ההחלטה ממש שלך!

05/11/2013 | 17:17 | מאת: זהבה

בני בן ה-2.5 סובל מזה כמה חודשים מנחירות כבדות וקשיים בנשימה. בבדיקת אופטי סיב אצל מומחה אף אוזן גרון אובחן 50% חסימה בנשימה. במהלך הבדיקה התייעצנו לגבי ניתוח להסרת שקדים אבל הרופא אינו המליץ כרגע ואמר להיות במעקב בעוד 3 חודשים. ביקשנו גם הפניה למרפאת שינה לבדיקת הנחירות וגם אינו המליץ על כך. הילד סובל מאוד, לא רגוע, לא ישן טוב בלילות. מה עליי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

ראי תשובה!

05/11/2013 | 13:23 | מאת: שלום

לפעמים רק נחיר אחד נסתם לי ואני לא רוצה לקחת טלפסט 180 בשביל זה או כדורים בכלל. אני רוצה משהו נקודתי מהיר קליטה. האם יש? תודה רבה ד"ר.

07/11/2013 | 17:27 | מאת: שלום

אודה לך ממש על המענה !

05/11/2013 | 08:49 | מאת: אבי

אני בן 33 בריא בדר"כ. סובל שנים מידי עונה מדלקת סינוסיטיס וכן מתחושת מלאות קבועה בסינוסים. בתקופה האחרונה הרגשתי גם ירידה בשמיעה ובבדיקה נמצא סף שמיעה (50-55 דציבל) בטווח 2000-4000 הרץ. טיפלו בי בחשד ל SHL בכדוריי סטראוידים. בבדיקת MRI נראה עיבוי רירית במקסלירי שמאל. התחושה בסינוסים היא- מלאות, רגישות יתר והגברת תחושת האטימות בעיקר לאחר עישון , לחץ על השיניים ואזור חלל הפה והלחי.האם יכול להיות שכל בעיית השמיעה נובעת מבעיית סינוסים וטרם עלו על זה.... כך לפחות אני מרגיש אולם הרופאים שללו זאת. מה ניתן לעשות ומה המלצותיך.... מתכננים לטפל בי בזריקות סטראידים לעצב השמע בעוד מספר ימים אם המצב לא ישתפר

לקריאה נוספת והעמקה

1 - להפסיק לעשן - לפני שתהיה מוטרד מאוד מבעיות וניזקי עישון 2 - אין קשר בין לקות השמיעה לממצאים בסינוסים 3 - לגבי טיפול קונקרטי - להתיעץ עם רופא אאג מוחשי (לא וירטואלי!).

04/11/2013 | 23:25 | מאת: אבי

שלום, לפני יותר משבועיים התחלתי להרגיש כאבי ראש ותשישות שמלווים בהצטננות קלה וחום שנע סביב 37.2 ולא יורד. כל יום שעבר החום עלה, למרות שלקחתי דקסמול החום היה יורד לכמה שעות ועולה שוב לאחר מכן, עד שהחום עלה למשך יומיים ל-39 מעלות ומאז החום ירד בהדרגה עד שהתייצב בערך על טמפרטורה תקינה. במקביל לירידה של החום התחלתי להרגיש רשרושים בחזה כשאני נושם עמוק. ביומיים הראשונים זה קרה רק כשהתעוררתי ועבר אחרי שהשתעלתי פעם אחת וכל יום שעבר הרשרושים נשארו ונהיו תכופים יותר וגם התחיל שיעול, לפעמים עם ליחה. בחמישי שעבר הייתי אצל רופא, הוא בדק את הריאות ואמר שהוא שומע ברונכיט ונתן לי אנטיביוטיקה אותה אני לוקח פעמיים ביום מאז. יש קצת שיפור במצב הרשרושים אבל ביום שבת התחלתי להרגיש לחץ באוזן שמאל בעיקר (קצת באוזן ימין גם) וטינטון באוזן שמאל שעדיין לא עבר. הייתי אצל רופאה אתמול והיא אמרה שהלחץ באוזן נגרם כי אני מקנח את האף חזק מדי (היא שמעה אותי מקנח כשהייתי מחוץ לחדר לשלה). היום התחלתי להרגיש קצת מסוחרר וכן כבדות בכל פעם שאני מזיז את הראש. השאלות שלי הן- מה אני יכול לעשות בקשר לטינטון והלחץ באוזניים? אני מקנח את האף ממש חלש מאז שהייתי אצלה ואין כל שיפור. גם שמתי לב שאם אני נוגע אם אצבע באוזן שמאל אני כמעט לא שומע את זה, בניגוד לאוזן ימין. האם זה יכול להסתבך? זה אמור לעבור לבד? מה אני יכול לעשות במצב כזה? אני חייל בקבע בן 24 והמרפאות בצבא מצדיקות את המוניטין הרע שלהן.. מצטער על ההודעה הארוכה ותודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה
04/11/2013 | 23:30 | מאת: אבי

שכחתי לציין שבדיקות דם שעשיתי היו תקינות ובדיקה למחלת הנשיקה היתה שלילית וכן תרבית גרון היתה תקינה. בנוסף, הרופאה שלי המליצה על צילום רנטגן חזה אך אני קצת חושש ממנו כי אבא שלי נפטר מסרטן ריאות כשהיה בערך בן 50 (הוא לא עישן) וגם יש לי גוש קטן (3 מ"מ) באמה של יד ימין שאחרי אולטראסאונד, אורתופד אמר שכנראה זה שפיר ואולי זה פיברומה, אבל שזה קטן מדי מכדי שהוא יוכל לאבחן בודאות... כל הדברים האלה ממש גורמים לי להילחץ מהקרינה של הרנטגן אפילו שהיא קטנה..

לקריאה נוספת והעמקה

לא נישמע שיש לך מחלה חמורה - אלא זיהום דרכי נשימה פשוט אך מיגע. לא יותר מכך. ממליץ בדיקת רופא - באופן לא וירטואלי.

09/11/2013 | 23:56 | מאת: אבי

תודה על תגובתך. ביום רביעי האחרון הייתי אצל רופא אא"ג בקשר ללחץ באוזניים והטינטון, והממצאים שלו היו: תופית גדושה ואטומה משמאל. תופית תקינה מימין. בדיקת שמיעה: מימין תקין, משמאל- לקוי הולכתי עם פער אויר עצם בן 10-20 די בי. טימפנו: מימין TYPE A משמאל TYPE C. הוא אמר שזה נובע מההצטננות ונתן לי סינופד. בינתים אין כל שינוי. יום אחרי שסיימתי לקחת את האנטיביוטיקה לברונכיט (יום חמישי) הפסקתי להרגיש רשרושים בזמן הנשימה אבל גם שמתי לב להופעת כתמים לבנים על השקדים, אני לא חושב שהם היו עד עכשיו. ביום רביעי עשיתי גם צילום חזה שהרופאה שלי בבסיס אמרה לי בטלפון שהיה תקין (ואז ניתקה לי את השיחה..). התחלתי להשתעל יותר וגם הופיע סוג של כאב במרפק ביד שמאל.. אני לא יודע מה לעשות כי אני רואה שכבר כמעט חודש המצב ללא שיפור ורק מופיעות עוד בעיות.. אני יכול ללכת לרופא פרטי? מה ההשלכות של זה? תודה רבה

04/11/2013 | 17:12 | מאת: זהבה

בני בן ה2.5 נוחר נחירות כבדות עם נשימות כבדות מזה כמה חודשים . לקחנו אותו לבדיקה אצל אף אוזן גרון ביקשנו גם להיבדק במרפאת שינה נענינו בשלילה. בבדיקה סיב אופטי התגלה 50% חסימה. שאלתי היא: מה עליי לעשות? הרופא אינו המליץ ניתוח בשלב זה וגם במרפאת שינה לא המליצו.

לקריאה נוספת והעמקה

באם בוצעה מעבדת שינה ובה ממצאים של דום נשימה - יש סיבה לניתוח. אולם האינדקציה להנתח מצויה בקליניקה - שובו לרופא אאג עם שאלות ברורות וקבלו תשובות.

דר שלום, אני בת 48 מטופלת באלטרוקסין מהצבא בערך. לאחרונה הבלוטה גדלה. בבדיקה של אנדוקרינולוגית נשלחתי לביופסיה ומיפוי. נמצא שהאונה השמאלית מוגדלת. ביופסיה ללא סימני ממאירות. אבל "קר" במיפוי. האנדוקרינולוגית המליצה על ניתוח והסרת האונה השמאלית. במידת הצורך הסרה של כל הבלוטה. מה המשמעות? האם "דעה נוספת" יכולה לשנות את אפשרות הניתוח? מה המשמעות לחיות ללא בלוטת תריס? אודה לתשובתך. כמובן שהאנדו' המליצה לי להתייעץ עם רופא מנתח. אני בהתלבטות עד להתייעצות נוספת. מה דעתך?

לקריאה נוספת והעמקה

אינני רואה לפני את כלל הנתונים. כאשר ישנם סימנים החשודים לסרטן או שיש סמני לחץ על הקנה או הושט עם קושי בבליעה-נשימה - אנו ממליצים להנתח. ממליץ להתייעץ.

03/11/2013 | 15:27 | מאת: מאיה

שלום, הבן שלי סובל מנוזלים באוזן ימין ויש לו בעקבות כך ירידה בשמיעה. רציתי לשמוע חוות דעת של רופא לגבי שימוש במכשיר ה ear popper, חשוב לציין כי בני בן שנתיים וארבעה חודשים, יש לו פגם מולד של חרשות מלאה באוזן שמאל (עצב פגוע )וירידה בעקבות נוזלים בימין (פגיעה הולכתית בלבד). אני מאוד רוצה למנוע ניתוח כפתור שכן אין לי אוזן נוספת שעובדת ואני לא רוצה לקחת סיכון. האם המכשיר הזה יכול לעזור? הוא בטוח לשימוש במצבו המיוחד של בני? תודה מראש, מאיה.

לקריאה נוספת והעמקה

הדאגה ברורה! שווה לנסות את ה EAR POPPER ...למרות שלא בטוח שיעזור לאורך זמן

03/11/2013 | 10:23 | מאת: בוצו

שלום דוקטור! כשנה אני סובל משיעול שאורכו כשעה ויותר הכרוך בניסיון להוצאת ליחה.לפעמים זה מלווה בנוזלת.בזמן הנשימה (הוצאת האויר) נשמעים חרחורים .השיעול מתחיל לאחר שכיבה ממושכת ולפעמים גם אחרי הארוחות. הרופא א.א.ג שלי סבור שאני סובל מסינוסיטיס אלרגית המתבטאת בתוצאות CT המצורפות בתחתית ההודעה . אני מטופל ב-STERONASE ואין שיפור משמעותי. אני חולה סכרת , מטופל בגלוקומין והמצב מאוזן בהחלט. השאילות שלי הן: א) האם ניתן לבצע בדיקה אצל אלרגולוג לוודא את הגורם לאלרגיה ולטפל בו. ב) במידה ואני הולך לבצע ניתוח , האם הסינוסיטיס לא תחזור אם לא מטפלים ומעלמים את הגורם לאנרגיה. ג) לנוכח תוצאות בדיקת CT כיצד אתם הייתם ממליצים להמשיך בטיפול תודה רבה להלן ממצאי סריקה טומוגרפית ממוחשבת של מערות הפנים במנח קורונלי: מחיצת האף סוטה לצד שמאל בחלקה האחורי , ללא היצרות משמעותית של חלל האף משמאל . רירית האף שמורה. קונכות האף אינן מעובות. אין עדות לקונכה בולוזה. הקומפלקסים האוסטיומיאטלים חסומים . מערות הלסת עם עיבוי רירית פוליפואידי משני הצדדים . תאי האתמואיד עם עירפול חלל חלק מהתאים הקדמיים והאחוריים משני הצדדים . מערות המצח : משמאל שמורה . מימין עם עיבוי רירית מינימלי. מערות הספנואיד שמורות. הדפנות הגרמיים של כל מערות הפנים שמורים. לוע האף חופשי.

לקריאה נוספת והעמקה

א - כן ב - ג - ממולץ להנתח