גידול בחיך: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגידול בחיך?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גידול בחיך: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

יש לי פצע במרכז החיך הרך בקוטר של של כ1 ס"מ שמופיע ועובר לסרוגין כאחת לשבוע במשך יותר משנה. רופא פה ולסת אבחן זאת כחסימה של בלוטת רוק קטנה (מוקוצלה).ולדעתו בגלל המיקום של הנגע (מרכז החיך הרך ללא עצם) לקיחת ביופסיה עלולה לגרום לנזק לחיך (שסע בחיך). לכן המלצתו הייתה לצרוב את האיזור בחנקן נוזלי על מנת להרוס את בלוטת הרוק, ורק אם הנגע לא יעבור לשקול שוב ביופסיה וזאת מכיוון שהוא כמעט בטוח שלא מדובר בגידול ממאיר אלא בשפיר. מה דעתך על כך?, האם מקובל לטפל במוקוצלה בחיך הרך בעזרת חנקן נוזלי? האם לא עדיף טיפול בלייזר?

למוקוצלה יש מראה אופייני. אם הכירורג שבדק אותך בטוח מספיק לאבחן זאת כמוקוצלה זה מספק. אין לי ניסיון בטיפול בחנקן נוזלי בריריות הפה. יש לי ובמחלקה בבלינסון ניסיון רב שנים בשימוש בלייזר למטרה זו עם החלמה קלה יחסית וסיכויי חזרה נמוכים.

תודה על התשובה. יש לי שאלה נוספת הקשורה לנושא: האם יש קשר בין המוקוצלה לבין גירוד וצריבה בכל איזור החיך (גם בסמוך למוקוצלה וגם בצדדים ולמטה) ? אם לא, ממה לדעתך זה יכול לנבוע? (הגירוד והצריבה מופיעים בכל ימות השנה עם הפוגות מדי פעם, לעיתים זה מלווה יחד עם נזלת אלרגית ולעיתים ללא נזלת אלרגית). כדורים נגד אלרגיה לא מסייעים לתופעה.

רציתי לקבל תשובות ברורות לגבי תופעות לואי של ניתוח SCC כריתה של גידול בחיך העליון אני מבין שמתקינים אובטרטור אבל מה קורה בטווח הארוך כאבים כרונים? השפעות על הלעיסה והבליעה? אם יש מישהו שעבר ניתוח כזה (או מומחה שמכיר מישהו) אשמח לדבר איתו תודה רבה

לא ניתן לתת תשובות כאלו מבלי לדעת את המיקום המדוייק - היקפו - גרורות - מצב כללי של החולה ועוד. יש הכרח להבדק!!

הייתי רוצה לשוחח עם מישהו שעבר לאחרונה או לפני שנה שנתיים ניתוח כריתה של גידול ממאיר בחלל הפה העליון. מתקשה לקבל תשובות ברורות לגבי תופעות לואי בטווח הארוך תודה!

לא ניתן להעביר שמות של מטופלים שעברו ניתוח מסויים למטופלים אחרים. חיסיון רפואי. אולי אחד מקוראי הפורום יוכל לעזור. אם מדובר בכריתה של גוש ממאיר, אין ממש בחירה בין לכרות אותו בניתוח או לאו!

שלום ילד בן 10 di מרכזי, LCH רב מערכתי עור , ציפורניים , נגע בחיך , ונגע בגבעול בלוטת יותרת המוח. טופל בסיטוזר וינקרסטין mtxi וסטרואידים הילד במעקב mri Mri אחרון הראה אסימטריה של החדרים הלטרליים מה זה אסימטריה? וממה היא יכולה לנבוע? והאם יש לה משמעות קלינית ? תודה

לעדי שלום, אהסימטריה=אי שוויון בגודל חדרי המח הצדדיים . יכול להיות שמדובר בממצא מולד,חסר כל חשיבות טפולית . ניתן להשוות להדמיות MRI קודמות כדי לענות על היתכנות זאת. אם חדרים צדדיים היו שווים במימדיהם בהדמייה קודמת ועתה הופיע אי שוויון בינהם-רצוי ייעוץ נוירויכרורגי. בברכה