פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - גידולי ראש-צוואר
הפורום יעסוק במחלות דלקתיות, זיהומיות, גידוליות, חבלתיות, מולדות ושיקומיות של האוזן, האף והסינוסים, של הפה והלוע, הפנים, הגרון, בלוטות הרוק, בלוטת התריס ויותרת התריס.
2066 הודעות
1888 תשובות מומחה

מנהל פורום אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר

הפורום נסגר
02/10/2014 | 11:17 | מאת: מישהו

שלום האם ביצוע מין אוראלי באיבר מין גברי יכול לגרום לאפטות בפה וכאבים קלים/ אי נוחות בגרון ?

לקריאה נוספת והעמקה

באם נידבקת ממחלת מין... אז כן

01/10/2014 | 08:00 | מאת: יפעת

אני מכירה מישהו עם ריח רע מהפה הוא מצחצח שיניים ויש לא מעט דם על החניכיים והריח כביכול דועך אבל מתחיל לחזור לאט לאט... אחרי אוכל ושתייה אני חושב שגם הריח דועך.. מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות לרופא שיניים בענין הדימום והריח. שווה גם בדיקת אאג.

01/10/2014 | 07:00 | מאת: שון

נקבע לי תור לניתוח ביום ראשון והיום יצא לי הרםס בשפתיים. האם אוכל לעבור את הניתוח בכל מקרה או שהוא יבוטל?

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי איזה ניתוח.

30/09/2014 | 12:21 | מאת: טל

שלום, אני מכירה מישהו עם ריח רע מהפה למרות שמטופל על ידי רופא שיניים. אני יודעת שהוא עבר שבר באף שלא טופל כארוי לפני כמה שנים ולא יודעת אם לזה יש קשר... תודה על העזרה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברורה השאלה? יתכן וקיימת הפרעה בנשימה האפית שגורמת ליבוש ריריות הפה וללע ובכך ניגרם הריח המטריד.

שלום ד''ר. היום התחילו לי כאבים בבליעה עקב נפיחות בצד שמאל של הגרון (נפיחות של שקד שמאל) הכאב חד גם בבליעת רוק. אציין כי אני בריאה בד''כ ולא נוטלת תרופות (חוץ מגלולות). הכאב מקרין גם לאוזן שמאל. הרופא הקבוע שלי אינו מקבל עד יום שלישי. האם יש משהו שניתן לעשות בינתיים? האם יש לזה קשר כלשהו לשן בינה שהתחילה להכאיב באותו צד בלסת העליונה לפני מס' ימים? תודה

אני מניח שאין טעם רב בתשובה למה שמתואר כדלקת בגרון - לפני כשבוע - אני מניח שכבר הטבע נתן תשובה והבראה.

28/09/2014 | 21:54 | מאת: תירוד

שלום אנסה להסביר. כבר כמה שנים אני סובלת מתחושות של קושי בבליעה פשוט משהוא שמציק לי בגרון.כאשר אני כל הזמן מכחכחת בגרון ומפעילה מאמץ לבלוע את הרוק (לכה) לפעמים כשהולכת לישון זה ממש מחמיר אבל גם במשך כל היום ובמצב שמפריע לתפקוד לפני כמה שנים כשהתחיל אפילו כשהייתי בולעת כדור הייתה תחושה שהכדור רוצה לצאת החוצה ורוצה להקיא. עברתי בדיקה וטיפולים של החיידק בערך לפני שנה אחרי הטיפול השני החיידק נעלם אבל התופעה לא נעלמה. בערך לפני כשנה רופא א.א.ג עשה לי בדיקה של הסתכלות במכשיר שעובר דרך האף בדיקה שאני לא מסוגלת לעבור שוב (מהפחד גם את הבדיקה הזו בקושי הייתי מסוגלת לעשות פשוט לא יכולה להשתלט על הפחד) התשובה שקיבלתי מהבדיקה שיש לי חומציות טופלתי באמפרודקס אבל לא בהתמדה בנוסף יש לי היסטוריה של בעיות סינוסים והתופעה שאני סובלת ממנה רק הולכת ומחמירה זה פוגע לי באיכות החיים לאורך כל היום והלילה ואני לא פונה לרופאים בגלל הפחד מהבדיקה כל רופא שאני פונה אליו רוצה לעשות לי את הבדיקה הזו אני יודעת שאני לא יכולה לבקש אבחון בלי הבדיקה ואני לא יודעת מה לעשות אני מרגישה שהבעיה שאני סובלת ממנה קשורה יותר לאף ולמערות האף מאשר לגרון אולי תוכל לכוון אותי אם זה בכלל אפשריתודה וערב טוב

לקריאה נוספת והעמקה

אמת שמבלי לבדוק אותך לא ניתן להגיע לאבחנה ולהציא טיפול ראוי...

28/09/2014 | 19:34 | מאת: אסנת

תודה על תשובתך המהירה. אכן אין סכנה אך חוסר שיווי המשקל מונע ממני מלבצע פעולות יומיומיות רבות. מטופלת הן ברפלקסולוגיה והן בדיקור סיני והן בנתורופתיה...בתקווה שבעתיד יישא תוצאות. שוב תודה רבה

26/09/2014 | 12:50 | מאת: ספיר

אני מרגישה תחושת חנק ונפח בגרון בלוע, הרגשה של נפיחות פנימית וחנק כבר יומיים מרגישה שזה נהיה רק קשה יותר. זה לא מרגיש כמו דלקת גרון ובדרך כלל אני לא נוטה לפתח דלקות גרון חזקות בשל שעברתי ניתוח להוצאת השקדים בגיל צעיר מאוד. אני כרגע לוקחת אנטיביוטיקה לטיפול בהליקובקטר בפעם השלישית, הסוגים הם מוקסיוויט פורטה 500 של טימיד וטיביניק למערעת הנשימה העליונה..מרגיש לי כמו גוש גם באיזור מסויים שמקשה עלי לבלוע יש כאבים קצת בשיעול אבל לא משהו מיוחד לא מרגיש לי כמו זיהום כלשהו והנפיחות מחמירה כבר שלושה ימים שאני עם זה. אשמח להמלצות, ספיר. 

לקריאה נוספת והעמקה

אולי REFLUX? יש קשר עם ההליקובקטר. ממליץ להתיעץ עם רופאך.

שלום רב,בת 44 בריאה בד"כ למעט סטרס וחרדות ולח"ד די נמוך. בשנה האחרונה סובלת (סובלת מאד!!!!!) מחוסר שיווי משקל כאילו הרצפה זזה וכל הבדיקות האפשריות (שבוצעו ע"י א.א.ג מנהל מח' יציבות וסחרחורות) יצאו תקינות. בדיקת סיטי הראתה על עיבוי קל בריריות ודלקות אזניים חוזרות. התייעצתי עם מס' רופאי א.א.ג שאמרו פה אחד שאין אפשרות לניתוח כי לא מדובר בדלקת אלא בגודש אלרגי (גם אלרגולוג שלל הכל ולא יודע מהיכן האלרגיה,טוען שאולי פסיכוסומטי) נתנו לי טיפול בכדוטרים שונים ומשאפים שונים שכולם (חוץ מסינופד ואנטיביטקה רוקסו שלא עושים לי רע,כל היתתר עשו לי תופעות לוואי קשות,אפילו המשאפים) נותרתי ללא טיפון תרופתי למעט מי מלח ואנטיביטיקה שהגוף כבר מתחיל להתרגל.מה ניתן לעשות והאם אכן אין מקום להתערבות כירורגית??? הסבל קשה מנשוא (כאבי ראש,כאבי סינוסים ושיניים,כאבי אוזניים,צינון וחוסר שיווי משקל מהגודש באוזן.ועייפות עם בחילות..4 רופאים טענו אותו דבר ואני מיואשת...מה זו האלרגיה המוזרה הזו???? תודה רבה על ההתייחסות. אולי חשוב לציין שאני מקבלת טיפול תרופתי לחרדות שאין לי ספק שלא "תורמות" למצב. שנה טובה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניראה שאני יכול לתרום לך. לא הבנתי שיש סכנה - יש אי נוחות וסבל אך אין מצב מסוכן. ממליץ לשקול ולנסות רפואה אלטרנטיבית.

24/09/2014 | 08:30 | מאת: רויטל

שלום וברכה,בת 27 בריאה בד"כ, לא מעשנת. לפני כחודשיים התחיל לכאוב לי הגרון ולאחר כשבועיים הלכתי לרופא והוא אמר שקצת אדום ונתן לי אנטיביוטיקה. האנטיביוטיקה עזרה בכאבים החדים, אבל יש לי עדיין ליחה לבנה בגרון(אני יכולה לראות כשאני פותחת את הפה, צמיגית כזו)כאבים דוקרים באים והולכים, ותחושת מחנק בגרון. אתמול צחקתי מאוד ופתאום כמעט לא יכלתי לנשום בגלל תחושת המחנק הזו. יש לי תור לאאג רק ב7.10. מה זה יכול להיות ? האם יש משהו שאני יכולה לעשות בינתיים ? אני מגרגרת מי מלח ולימון אבל זה לא ממש עוזר.

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות לרופא המשפחה. לא ניתן לאבחון על סמך מה שאת מוסרת.

23/09/2014 | 20:13 | מאת: רביה

שלום רב , אני מורה כבר 12 שנה סובלת מצרידות כרונית כבר 3 שנים , קיבלתי מביטוח לאומי 10% נכות . לאחרונה , אני סובלת מהחמרה בצרידות , לעיתים הקול נעלם ומשתנה תוך כדי דיבור . בעוד כשבוע עלי לעבור ניתוח להוצאת שקדים מכוון שלאחרונה אני סובלת מאוד מכאבי גרון וחיידקים בגרון עד כדי מצב של סכנת חיים , הרדמה והנשמה לכשבוע בטיפול נמרץ ועוד .... שאלות : 1. מה התסמינים של החמרת מצב מצרידות ? 2.האם הניתוח להוצאת השקדים יחמיר מצבי ? האם מקבלים עליו עוד אחוזי נכות ? 3. יש לי באוזן שמאל חרשות בינונית מילדות , האם קשור למצבי ? האם מקנה אחוזי נכות ? תודה ורק בריאות אמן .

לקריאה נוספת והעמקה

אין כל כוונה בפורום זה לעסוק באחוזי נכות.

שלום, יש לי בעיה. בכל פעם שאני חולה/מצוננת עם זאת מלווים כאבי ראש(לפעמים) וכאבי גרון וגם נפיחות בבלוטת הלימפא בצד ימין של הצוואר. (הרופאת אף אוזן גרון אמרה לי שהנפיחות היא מבלוטת הלימפא). עד כמה זה מסוכן? האם זה מסוכן? חשוב לי לציין שזה כרוני, עם הצטננות ישר אחרי כמה ימים אני מרגישה נפיחות , כאב ואי נוחות באזור הצוואר בחלק הימני. האם זה מעיד על משהו? צריך לבדוק את זה? חשוב לציין אני בת 15. תודה רבה !!

לקריאה נוספת והעמקה

נישמע תקין. להסיר ספק - יש להבדק.

22/09/2014 | 09:51 | מאת: רחלי

בוקר טוב מיום שישי מטופלת בקלארינס עקב דלקת בסינוסים וכאבי ראש שיש לי כנראה מהסינוסים היום בבוקר קמתי עם סחרחורות בקושי יכולה לעמוד זה יכול להיות בגלל הכדורים ואם אני אפסיק אותם כעת למרות שאני צריכה לשתות אותם שבעה ימים ועברו רק שלושה ימים ועוד שאלה אם אפשר האם ניתן לקחת סטונרון עם הקלארינס כי בעברי הייתי שותה אותם עקב סחרחורות תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שנה טובה! אני מניח שנימצא פתרון למצוקה בכל אופן באם לא פניה לרופא רצויה. התרופות אינן מתנגשות זו בזו וסביר שהסחרחרת לא מהסינוסיטיס.

לקריאה נוספת והעמקה
19/09/2014 | 20:44 | מאת: אור

בשבוע וחצי האחרון אני סובלת מכאבים חזקים במרכז הגרון (בין השקדים מעל הגרוגרת) וקושי בבליעה בנוסף לדקירות פתאומיות וכאבים באוזן ימין . לאחר פניה לא.א.ג נאמר כי אין לי כלום בגרון ושהכאבים באוזן נובעים מהלסת . (הרופא שמע קליקים בפתיחה וסגירת הלסת שקיימים כבר שנים רבות) ולכן הפנה לרופא פה ולסת . מאיזו סיבה יכולים להגיע הכאבים ? האם כדאי ללכת לייעוץ נוסף ? תודה מראש

באם אין הקלה או החמרה - כן.

19/09/2014 | 05:04 | מאת: גל

אני בת 21, כבר שנה במעקב נגע (ככה''נ ליפומה, גדילה של 5 מילימטר בחצי שנה אחרונה מ2 ל-2.5 סמ') בצוואר ימין עליון וציסטה באונה שמאלית בתירואיד. בשבוע שעבר, כחלק מהמעקב, עשיתי US צוואר רקמות רכות ובו חוץ מהליפומה והציסטה בתירואיד שנשארו ללא שינוי בגודלן, עלה גם הממצא הזה-"בלוטות פרוטיס תקינות. צמוד לקוטב תחתון של פרוטיס ימין בלוטת לימפה 1.4 ס''מ עם עיבוי קל של הקורטקס". הממצא הזה לא היה בUS קודם לפני 3 חודשים. מה שעוד מעניין הוא שהUS הנוכחי נעשה יומיים לאחר טיפול של סטרואידים לווריד עקב התקף אסתמה קשה, כך שהבלוטה עוד הייתה אמורה להצטמק לאחריו ואולי הייתה גדולה יותר לפני הסטרואידים. האם הקשרית, בגודל 1.4 ס''מ, גדולה מהרגיל? האם הממצא מדאיג וכדאי לפנות לאא''ג להמשך בירור? האם כדאי לנקרה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אני חושב שרעיון מצויין הוא לפנות עם הממצאים לבדיקת וברור אאג!

18/09/2014 | 15:46 | מאת: מטח

שלום רב, האם יש הבדל בין ציסטה לפוליפ בשפה הרפואית? במקרה זה אחרי חודשים של ביקור אצל רופא אא"ג עקב דימום והפרשות באוזן, הפנו את נכדתי לנתוח לא פשוט, כך נאמר, באוזן בגלל ציסטה די גדולה. הייתי רוצה אם אפשר להרחיב את מה שניתן בנושא. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

ציסטה הינה ממצא גידולי המכיל נוזל. פוליפ הינו גידול המכיל תאים. במקום לנסות ולהבין באופן אוטודידקטי שעלול לבלבל ולא ממש להועיל אני ממליץ לך לפנות לרופא המטפל ולקבל הסבר פשוט, ברור וספציפי לגבי מושא הדאגה שלך ולא הסבר תאורטי לא עניני. שנה טובה!

18/09/2014 | 13:34 | מאת: אפרת

שלום, היום הייתי אצל רופאת ילדים שכן בני סובל מהקאות ביומיים האחרונים אך במרווחים גדולים וללא חום ושלשולים. כאשר הרופאה רצתה לעשות בדיקה כללית היא אמרה שבאוזן ימין ישנה שעווה שמסתירה ולכן לא ניתן לראות את מצבה הפנימי של האוזן, יחד עם זאת בני לא הראה סימני התנגדות או כאבים בעת הבדיקה. עוד הסבירה שזה לא מהווה בעייה ושיכול להישאר בתוך האוזן ושבמידה ואבוא לבדיקה חוזרת עליי לשים טיפות שאמורות להמיס את השעווה, יומיים לפני הביקורת. שאלתי היא: האם עקב דבר כזה, יש צורך לבדיקה אצל רופא אף אוזן גרון, והאם אכן לא אמור להוות בעייה בעתיד? כמו כן, עד כמה נחוץ השימוש בטיפות? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

? הענין בקיום אותה השעווה שהיא גורמת לחוסר אפשרות לבדוק את האוזן ולהתייחס ענינית למצבי תחלואה שכיחים בילדים - כלומר דלקות אוזניים. הטיפות מקילות על ניקוי הצרומן על ידי הרופא ובדרך כלל לא יעשו העבודה ללא התערבות.

עניינית - לא ניתן לבדוק את האוזן התיכונה בנוכחות שעווה חוסמת. לכן לא יהיה בעתיד לעשות אבחנה בענין האוזניים. לשקולך!

17/09/2014 | 15:43 | מאת: בוצו

שלום דוקטור צינמן התגלה פוליפ באף בנחיר הימני.הבעיה גורמת לסתימה חלקית בנשימה וסתימה מלאה בנשיפה. רופא אף אוזן וגרון שלי מקווה לכווץ אותו ע"י טיפול בטבליות אנטי אלרגיות. ברצוני להדגיש שרופאת הריאות שלי מתנגדת לניתוח בהרדמה כללית בגלל בעיה חסימה נשימתית שממנה אני סובל. אודה לך על התיחסותך. האם ניתן להמשיך לחיות עם פוליפ או שחייבים להסיר? האם ידוע לך על טיפולים משמרים אחרים שיכולים לגרום לכיווצו?

לקריאה נוספת והעמקה

באם הטיפול בתרופות עוזר - מצויין. באם לא ניתוח הינו האלטרנטיבה הראויה. חשוב להכנס לעובי הקורה - האם מדובר בטורבינה מוגדלת או באמת בפוליפ? האם מדובר במצב כמו סינוסיטיס כרונית היוצרת פוליפים ואז ניתוח יכול לעזור לגבי הראות.

16/09/2014 | 08:06 | מאת: איריס

האם ידוע לך מי מבצע טיפול בלייזר בשקדים בשיטת אידויי. הבן שלי ביצע טיפול כזה אצל פרופ פינקלשטיין וזקוק לטיפול חוזר. הבנתי שפרןפ פינקלשטיין נפטר. תודה

אכן לצערנו הוא ניפטר. כל רופא אאג שמאמין ששיטה זו ראויה. ממליץ התיעצות עם כל רופא אאג .

15/09/2014 | 01:15 | מאת: ספיר

שלום, אני בת 21 ולפני מספר ימים חשתי במין בליטה בצורת גולה קטנה מאחורי האוזן (בחלק העליון של האוזן) הבליטה ממוקמת בגולגולת. בליטה קשה מרגישה כמו עצם, אך בצד השני לא קיימת. מה זה יכול להיות? אני די מודאגת.. יש לציין שעשיתי סי טי ראש לפני כארבעה חודשים בעקבות כאבי ראש ויצא תקין. אם הייתה בעיה היו רואים זאת בסי טי?

לקריאה נוספת והעמקה

באם עדיין לא חלף - ואת מודאגת בדיקת רופא מומלצת. לפי סבירות - תתכן בלוטת לימפה מוגדלת.

12/09/2014 | 18:00 | מאת: אני

שלום רב, לפני שבועיים הופיע לי פצע כואב ביותר ונפוח בתוך האוזן (כל נגיעה הכי קטנה עוררה את הכאב ולא יכולתי לישון על צד האוזן). לאחר כשבוע החל לכאוב פחות וחשבתי שהדבר יעלם מעצמו. בינתיים עבר עוד שבוע והפצע הפך למעין בליטה ענקית ונפוחה עם מוגלה שנראה כי רק הולכת וגדלה ולא נעלמת. האם משחת אנטיביוטיקה כמו סינטומצין עשויה לפתור את הבעיה? (לא מרחתי עד עכשיו כלום). האם עליי לגשת לרופא אף אוזן גרון או שאני גם יכולה לקבל טיפול מתאים אצל רופאת המשפחה? תודה רבה

ניראה שיש אבסס (מורסה) ואולי נידרש לנקזה. לפנות לאאג. יתכן ויהיה צורך לנקז במיון.

זה התור הקרוב ביותר שיכולתי להשיג. אם העניין דחוף?

12/09/2014 | 12:07 | מאת: ה

שלום נרשמה לי התרופה אומפרדקס, למרות שאין לי כלל סימפטומים של צרבת. כן יש לי כל לילה תחושה של סתימה בגרון, עם צליל של שריקה כשאני מנסה לנשום עמוק. התופעה נעלמת בבוקר. בדיקת גרון עם מצלמה מצאה שהכל תקין. יש הגיון לקחת את התרופה ללא תחושה של צרבת ?

לקריאה נוספת והעמקה

כן. באם אכן יש סימנים ל תופעת ההחזר הוישטי - REFLUX . ממליץ להתיעץ שוב עם רופא אאג - וגסטרואנטרולוג.

08/09/2014 | 19:08 | מאת: מירב

שלום,בני בן ה9 משתעל מזה יותר מחצי שנה(בעצם חוץ מהפסקה של כמה חודשים אפילו יותר מכך),הוא טוען שמשהוא מציק לו בגרון ולכן הוא משתעל (יש לציין שזה לא החל עקב מחלה),היינו אצל רופא אף אוזן גרון ואפילו מומחה ריאות,וכולם לא רואים כלום,מה עוד ניתן לבדוק,תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא יודע? יתכן ויש לילד REFLUX - ממליץ להתייעץ עם רופא ילדים ואולי עוד בדיקת אאג.

08/09/2014 | 11:41 | מאת: מורן

שלום רב, אתמול בלילה ירד לי דם מהאף. חברה שישנה לידי אמרה ל שהיא ראתה שגירדתי באך ואז התחיל לרדת הרבה דם. בלי קשר אצלי זה ידוע שכל מעבר עונה בעיר בחודשי הקיץ יורד לי דם מהאף. הייתי אצל מומחה שאמר שיש לי כלי דם קטנים שמתפוצצים. אחרי שירד לי הדם בלילה הרגשתי כאב ראש וכאב באף. הדימום נעצר יחסית מהר שלחצתי על הנחיירים והורדתי ראש למטה.לא אחורה. השאלה שלי היא כזאת. אני שתיתי יין בערב שלפניי האם יש סיכוי שהתייבשתי? כי אלכוהול עוד יותר מייבש. האם זה מסוכן? גיל: 29 בריאה בדרך כלל. מעשנת. כרגע נמצאת בתהליך הרזיה בקבוצת התמיכה של חלי ממן. אשמח למענה תודה רבה. מורן

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניראה שקשור ליין. יש קשר עם זה שגרדת ותצעת את האף. באם עדיין יש בעיה - ראוי להבדק ולקבל תשובה.

אני בן 36, מעשן יש לי בעיה חוזרת של נשיכה של הלחי הפנימית ובחודש האחרון היה לי טראומה די רצינית בלחי שמאל. הלכתי לרופאת שיניים והיא אמרה שמדובר בנשיכה וטראומה מתמשכת. הנפיחות ירדה אבל לא נעלמה לחלוטין. תוך כדי ששוטטתי עם הלשון לאורך הלחי מצאתי למעלה יותר, ממש מאחורי השן הטוחנת העליונה האחרונה כמו חתך קטן שאני לא מצליח לראות רק להרגיש עם הלשון. מישהו אמר לי שיכול להיות שמדובר בפתח של הבלוטת בת אוזן. אין לי מושג מה זה אבל האם זה תקין? כמו כן אין לי חום או משהו אבל לפעמים יש כאב של כמה שניות בלחי החיצונית, תחושת סתימה באוזן וקצת כאב. כמובן שהחשש הוא מפני סרטן אבל אשמח לקבל כיוון כללי. תודה

ניראה שיש סבירות אכן שמדובר הממצא תקין. ממליץ להבדק - דווקא על ידי רופא אאג - ולא שיניים - ולקבל תשובה ראויה!

04/09/2014 | 20:32 | מאת: מאו

היי, סבא בן 84. סובל מנחירות חלשות, והפסקות נשימה קלות. בנוסף עם לחץ דם מאוזן אך דיאסטולי נמוך. האם לדעתך צריך מרפאת שינה או לא? יש עייפות אך לא יודעים אם זה מצפייה או עייפות. בנוסף, בבדיקת רופא יצא תקין, אך ישנה הגדלה של הקונכיות, ואף יבש, הרופא נתן סטראונז - לגביו, לקחת חודש או חודשיים? צריך לחזור לרופא אחרי איזה תקופה? בנוסף, איך יודעים מה לשים- האם התרופה אמורה להביא לשיפור, לא ומה עושים בכל אחד מהמצבים, ממשיך או מפסיק? ומה עושים עם הקונכיות?

מגוון של שאלות שלא ניתן (לפחות לי) לענות בצורה ענינית - נדרשת בדיקה והעמקה של הנתונים - לגבי תרופות - מבנה גוף ועוד. ממליץ פניה לרופא אאג לבדיקה ולמענה עניני לשאלות.

04/09/2014 | 20:07 | מאת: סנדי

ליפני כחודש חליתי בשפעת קלה מאז איבדתי חוש טעם וריח.מה ניתן לעשות? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת אאג והערכה ראשונית. בעקרון יתכנו מספר סיבות שיש הפרעה בחוש הריח לאחר שפעת. ממליץ התיחסות ספציפית לאחר בדיקה.

03/09/2014 | 19:34 | מאת: יאיר

שלום. בפעם האחרונה שצללתי(לפני 3שנים) בחלק מהצלילות סבלתי מכאב לחץ בין הגבות, בחלק מהצלילות הכאב החמיר ככל שהעמקתי ובחלק הכאב התחזק קצת ואז הפסיק. אציין שאני סובל לפעמים מנזלת קלה. האם יש דרך שאוכל להימנע מכאבים אלו? אולי תרופות להקלה בנזלת? זה בעייתי אם אני ממשיך להעמיק למרות הכאב? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הכאב מצביע על בעיה אפשרית באף- סינוסים. טרם צלילה - רצויה בדיקת אאג

02/09/2014 | 00:41 | מאת: פוצי

28/08/2014 | 07:33 | מאת: משה

שלום יש לי צוואר תפוס הרבה זמן ייחסית ומעט כאבי ראש ברקה עשתי צלום צוואר מה זה מצאו: היפרטרופיה קלה של הזיזים הרחביים בC7 מה כווונה מה צריך לעשות עם זה?

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות לאורטופד

27/08/2014 | 13:35 | מאת: פוצי

שלום היתה לי נזלת צהובה בכמות מועטה ללא סימני מחלה כלל,הופיעו סימני דם לאחר קינוח הרופאה ראתה פצע ומקום מגורה,כמו כן הופיעו לי שתי נפיחויות בצידי האף בערך באמצע בחלק הרך זה מעל חודשיים מדי פעם הן פחות נפוחות ... טופלתי במשחה "בקטורבן" לאף (הפסיק את הדימום והרגישות באף) הנפיחות לא ירדה וטופלתי ב : סידרה של 5 ימים עם "רוליד" סידרה של "אופלוקסצין" ועוד סידרה של 10 ימים עם "רוליד" הנפיחויות מסרבות להעלם !!! מדי פעם מקרינות מעט אי נוחות לכיוון המצח בבדיקות הדם אין סימני דלקת כמו כן אין חום אני אלרגי לפניצילין !!! מה זה ומה ניתן לעשות לגביהם ? אולי קומפרסים חמים ...מי מלח ...אולי הם יעלמו לבד ... תודה לך - כבר לא יודע מה לעשות

לקריאה נוספת והעמקה
27/08/2014 | 16:42 | מאת: פוצי

הנפיחיות הן חיצוניות בצידי האף ,רואים ומרגישים אותן מבחוץ תודה שוב

בעקרון נישמע כמו דלקת - זיהום שניתן היה לצפות שיחלוף תחת הטיפול שאתה מתאר. אני מבין שלא ניגמר "הסיפור" ולכן יש ערך רב לבדיקת אאג והתיחסות ספציפית לאפך (ולך ).

לקריאה נוספת והעמקה
07/09/2014 | 09:24 | מאת: פוצי

עדיין לא עבר ... התשובה שלך הגיע דרך פורום "כאב גרון" שוב תודה

שלום, מילדות אני עם נקב בעור התוף, עברתי ניתוח לשיקום הנקב אך הוא לא צלח. היום אני מועמדת לניתוח חוזר אך בשנתיים האחרונות צצה לי משום מקום פטריה באוזן (בגלל הנקב אני מורגלת כבר לשמור על האוזן יבשה תמיד). הפטריה חוזרת באופן קבוע פעם בחודש. אני מטופלת היטב והפטריה עדיין חוזרת. אני במעקב אצל רופאה ואחת לחודש אני מקבלת טיפול של שאיבה וניקוי התעלה. בשילוב של משחה "דרמקומבין". שומרת על האוזן יבשה, לא מנקה עם קיסמי אוזנים ומחליפה אטמים כל מקלחת. הבעיה שזה לא הורג את הפטריה לצמיתות והרופאים צריכים 4 חודשים לפחות ללא פטריה כדי שאוכל לעבור את הניתוח. יש משחה אחרת שיכולה להתאים? (מזכירה שאני עם נקב) יש צורך לאבחן את הסוג פטריה? יש עוד בדיקות שכדי לעשות בהקשר של פטרית הקנדידה אולי? אשמח לכל עזרה שהיא:)

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לשוב לרופא אאג ולקבל טיפול יעודי לאותה פטרת - טיפות משחה - מה שצריך. לגמור עם הבעיה ולנתח. תמיד יש - לדעתי - מקום להתיעץ ולהיות מטופל על ידי המנתח!

25/08/2014 | 17:50 | מאת: שושי

שלום רב ניגשנו לרופא אף אוזן גרון בעקבות ריבוי נזלת של הילדה בת 8 וחצי לאחר ביצוע צילום נמסר לנו שיש לה שקד שלישי רציתי לדעת קצת פרטים על הניתוח והאם לא נעשה האם זה מסוכן הבנתי שזה יכול לעבור מעצמו רק להיות במעקב הרופא אמר לעקוב אם הילדה נוחרת רציתי לדעת למה מזה קשור אשמח לכל מידע נוסף בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שקד שלישי ADENIODS מוגדל שחוסם את המבואה האחורית - הפתח האחורי- של האף יכול להסביר קושי נשימתי. דלקת כרונית שם - את הנזלת.

לקריאה נוספת והעמקה

דר' צינמון שלום, אודה על עזרתך לתשובה שקיבלתי אודות אונה שמאלית בבלוטת התריס, ויש לי תור לרופא רק לעוד 3 שבועות לקבלת תשובה. האונה הימנית בגודל תקין במימדים - 0.9 על 1.3 על 4.6 ס"מ, עם מרקם מעט בלתי הומוגני. מימין, שתי בלוטות לימפה בגודל מראה סונגרפי תקינים. האונה השמאלית מוגדלת במימדים: 2.4 על 3.3 על 5.6 בעלת גבולות חדים. הודגמו הסתיידויות גסות וזעירות בתוכן. משמאל, בלוטת לימפה מוגדלת בקוטר 1.6 ס"מ במרה סונגרפי תקין. תודה מראש על תשובתך, המשך יום טוב. מלכה

לקריאה נוספת והעמקה

תוך התיחסות ר ק ל US - ומבלי להתיחס לכל הרקע שלך ולמה בוצע ה US ומי את (רפואית) - שזו ממש טעות - יש מקום לשקול ברור הממצא משמאל - ניראה שהחסרת שורה המתארת את הממצא עצמו.

23/08/2014 | 08:55 | מאת: יפית

שלום דר צינמון, אני סובלת מסינוסיטיס כבר כמה שנים טובות, פעם אחרונה הייתה לי דלקת קשה שהגיע למצב דמי, כל פם שהייתי מקנחת היה יוצא נוזל צמיגי ואדום. נכון לעכשיו אני עם כאבי תופת בצד שמאל של הפנים( אזור הגבה והלחי). לא מצליחה לישון מעוצמת הכאב לקחתי אקמול ולא משהו חזק יותר עקב הריון שבוע 30. אף רופא לא טרח לשלוח אותי לבדיקות מעמיקות. נכון לעכשיו, מה אני יכולה לעשות כדי להקל על הכאב הוא בלתי נסבל. תודה רבה, יפית.

לקריאה נוספת והעמקה

תרופות נגד כאב - מי מלח לאף - בדיקת אאג פשוטה והחלטה על טיפול אנטיביוטי -באם מתגלה צורך בבדיקה. להזכיר! - לא כל כאב ראש הינו סינוסיטיס !

22/08/2014 | 20:33 | מאת: גלי

שלום רב, בעת אכילה, אני מרגישה שנתקע לי מזון בלוע בצד שמאל. פניתי לרופא א.א.ג שהיפנה אותי לבדיקת תפקודי בליעה בבית חולים - בדיקת FEESST נמצאו שאריות פרינגיאליות לאחר שתיית חלב ומרקם גבינתי אשר מתנקות לאחר שתייה מנקה. בעקבות הבדיקה הומלץ לבצע בליעת באריום - הדגמת מנגנון בליעה. חזרתי עם תוצאות הבדיקה לרופא א.א.ג. בקופ"ח והוא היפנה אותי לצילום ושט. האם צילום ושט (עם בליעת בריום) הוא צילום בריום - הדגמת מנגנון בליעה? האם הופניתי לבדיקה הנכונה? צילום הושט שעשיתי ארך כ - 5 דקות. שתיתי נוזל וצולמתי. ושאלה נוספת מי מטפל בבעיה זו? רופא א.א.ג. או רופא גסטרו? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שניהם. רצוי לחזור לרופא אאג ששלח אותך. לאחר בדיקת הממצאים ובדיקה גופנית - ואבחנה אפשרי להתיעץ עם הרופא בענין הגסטרו.

22/08/2014 | 09:54 | מאת: יוסי

שלום, בן 40. במעקב אונקולוגי לאחר סרטן האשכים נמצא במקרה בבלוטת התרים קשרית מעט היפואקואית 0.5 ס"מ. בוצע ניסיון לניקור אך לא הצליחו לקחת חומר. הרופא המטפל אמר נבצע מעקב. כעת לאחר 9 חודשים בוצע שוב א.ס. להלן הממצא: "הודגמה קשרית בקוטר 0.4 ס"מ, בעלת מרקם אנאקואי עם תוכן בתוכה " האם הממצא הנ"ל מצריך המשך בירור או מסתפק במעקב? האם מדאיג? תודה על הייעוץ

לקריאה נוספת והעמקה

באופן סטטיסטי - לא מדאיג. רצוי מעקב - האם בוצע PET CT כחלק מהמעקב האורולוגי האונקולוגי? - אם כן - חשוב לראות באם יש קליטה באזור בלוטת התריס - תמיד ניתן לברר מול רופא אאג ומנתח ראש צוואר או האונקולוג המטפל.

21/08/2014 | 11:11 | מאת: jack

שלום רב. לפני כשבוע עשיתי ניתוח אף הכולל שינוי קוסמטי ובנוסף תיקון המחיצה והקטנת הקונכות. אני מרגיש תחושת יובש חזקה באף, גודש ובצקות גדולים וקושי לנשום. זה מקשה עליי מאד. האם מדובר בסימפטומים נורמטיביים ותוך כמה זמן אני אמור להרגיש בשיפור ניכר? מה ניתן לעשות כעת על מנת להקל על התחושה? בתודה, יעקב

לקריאה נוספת והעמקה

כניראה שהאף סתום - בעקרון הייתי ממליץ לטפטף מי מלח. באופן מעשי - חשוב וברור שצריך לפנות למי שניתח.

20/08/2014 | 18:53 | מאת: מאיר

עקב כאבי ראש נבדקתי ונמצא "polip maxillary sinus" polipnose" הקודים 4718 471 . האם עלי לעבור ניתוח?לפני שלוש שנים עברתי כבר ניתוח להסרת פוליפים באף ובסינוסים. מה הסיבה להתפחות של הפוליפים אצלי? יש לי תמיד נזלת ובבדיקת אלרגיות נמצא שאני אלרגי לברושים. מה לדעתך עלי לעשות על מנת לפתור את בעיית הנזלת והפוליפים? בתודה לתשובה מאיר

לקריאה נוספת והעמקה

באופן ברור - לפנות חזר לרופא שטיפל וניתח אותך.

20/08/2014 | 15:26 | מאת: אוריתה

שלום רב, לפני כחודש ימים הופיע לי נגע ללא כאבים תחת הלשון. הוא ממוקם ברצפת הפה ובצמוד לחניכיים. נראה שהוא מתמלא בנוזל וצבעו ורוד ולפעמים נראה שיש לו "ראש". הנגע מתשנה מזמן לזמן: לעתים גדול ולעתים קטן, לעתים נעלם ואז מופיע שוב. באחד הימים היה גדול ומורגש ולאחר מספר שעות נעלם לחלוטין. ביקרתי אצל רופא שיניים שאמר שברגע זה הוא לא רואה כלום ושיתכן שמדובר בבלוטת הרוק שנסתמת. לא ברור לי כיצד לפעול, למי לפנות והאם להיות מודאגת. תודה

נישמע אכן מתאים למה שתאר רופא השינים . רצוי לבדק בעת שהממצא חוזר - לא לפוצץ אותו ולהבדק - אף אוזן גרון או רופא פה ולסת הינם המכותבים הנכונים.

17/08/2014 | 13:47 | מאת: נועה

עברתי ניתוח אף קוסמטי ורפואי לפני כ 15 שנים. הניתוח לא היה מוצלח במובן זה שהמחיצה לא תוקנה בצורה טובה ממש והיא עקומה(נוטה לצד ימין בתוך האף). חיצונית לא נראה שיש בעיה כלשהי והאף נראה בסדר גמור. בזמן האחרון אני מרגישה יותר ויותר כאבים בקצה האף שזה הסחוס. אני חושבת שהמנתח "קרע לי את כל הסחוס" אני מרגישה ריחות מוזרים בתוך האף לפעמים וחוששת מאוד.. איך עליי לטפל?

לקריאה נוספת והעמקה

סביר שמדובר בדלקת דווקא ולא בהכרח בתזוזה של מחיצה- רצויה בדיקת אאג בסיסית.

24/08/2014 | 23:29 | מאת: נועה

תודה רבה ד"ר על המענה! אודה באם תוכל להשיב גם על: אני סבורה שהמחיצה אכן זזה, בנוסף לדלקת שקיימת וזה דיי הגיוני שתהייה דלקת, אבל המחיצה כמעט ו"קורעת" את העור שבמחיצה ולכן יש ריחות ודלקת. האם הגיוני? במידה ועליי לנתח, לאם עליי ללכת להיבדק? האם כל רופא אף אוזן גרון? האם רופא בעל התמחות מסויימת? האם רופא אא"ג בעל התמחות ראש וצוואר רלוונטי לבעיה בכלל? או שעדיף עם התמחות פלסטית? מה השילוב התמחויות המתאים והמדוייק לדעתך? תודה

11/08/2014 | 23:49 | מאת: ויקטוריה

שלום רב ! אני סובלת מאלרגיה ובאופן קבוע במהלך כמה שנים לקחתי תרופה אריוס . בזמן אחרון הפסיקו לרשום אותה . מה הסיבה ? האם תרופות גנריות פעילות באותה רמת יעלות ? תודה רבה על תשובתך .

לא יודע? רשמתי אריוס השבוע למספר חולים.

11/08/2014 | 17:57 | מאת: חן

שלום ד"ר, לפני מספר חודשים היה לי התקף נוראי של ורטיגו שכלל גם הקאות. מאז אני מרגישה חוסר יציבות, עשיתי פיזיותרפיה שלא שיפרה את המצב. כדורי אגיסרק אני לא יכולה ליטול בגלל בעיות בקיבה. השאלה שלי היא כזאת: האם טיסה יכולה ל"עורר" את הורטיגו, ולגרום לי שוב לסחרחורות בלתי נסבלות? או שאני יכולה לטוס בראש שקט? תודה מראש :)

לקריאה נוספת והעמקה

רק אם יש נוזל באוזן תיכונה.

11/08/2014 | 12:52 | מאת: מוריה

שלום רב, אני סובלת מזה כחודש מגרון אדום וכואב (כאבים הולכים וחוזרים), הייתי בבדיקה ראשונה עם גרון כואב ללא חום או חולשה וראו שיש לי מוגלה, נתנו לי ישר אנטיביוטיקה פן רפא, לאחר 3 שבועות שוב אותו הדבר וקיבלתי אוגמנטין. שבוע לאחר לקיחת אנטיביוטיקה גרון אדום ללא מוגלה ושקדים נפוחים. עשו לי משטח גרון ויצא תוצאה שלילית. מבקשת עזרה האם יש משהו שעלי לעשות על מנת שיתייחסו אלי, יכול להיות שפיספסו משהו ? אני לא יכולה לשתות חם ולפני יומיים התחילו צרבות....

לקריאה נוספת והעמקה

לא נישמע כדלקת גרון. יתכן ויש REFLUX והוא ההסבר. יש חשיבות לפות לרופא אאג ולהבדק.

שלום, בת 39 כבר שבוע ימים שחשה ביובש נוראי בגרון מלווה בחולשה בחילות והרגשה כללית רעה. יש לציין שסובלת מרפלוקס ונוטלת נקסיום 40 מ"ג פעם ביום היום בבדיקה אצל אף אוזן אבחן אודן משמעותי ברירית האריתנואידים ונתן לי זינט 250 מ"ג פעמיים ביום לשבוע... האם האנטיביוטיקה אמורה לפתור את בעיית היובש שזה בגדול מה שמפריע לי ? והאם היובש קשור לטיפול התרופתי או לריפלוקס תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הזינאט הינה אנטיביוטיקה שנועד לעזור לגוף בעת זיהום. באם אכן האבחנה של הרופא היתה זיהום אכן האנטיביוטיקה הזו אמורה לעזור. לציין מינון של 250 מ"ג בדרך כלל הינו נמוך מידי לאדם בוגר ממוצע במשקל.

10/08/2014 | 21:10 | מאת: רועי

שלום רב, מזה כיומיים יש לי כאב בשקד שמאל הוא נפוח עם שקעים אדומים וכואבים לי בבליעה וכואב בצד השמאלי בצוואר, ממה הדבר יכול לנבוע והאם דבר זה מסוכן ? תודה מראש על המענה

תתכן דלקת. ממליץ - אם לא נעשה - לפנות לרופא.

10/08/2014 | 12:27 | מאת: טיפ

שלום ,יש לי נפיחות בצד הימני בצוואר .אני אחרי הריון תאומים . בתחילת ההריון ,היה לי פעילות יתר שהתאזנה במהלך ההריון. כרגע ,בדיקות דם של בלוטת התריס תקינות . לאחר הלידה, עשיתי אולטרסאונד ואלה התוצאות :אונה ימנית מוגדלת באופן דיפוזי עקב מס ממצאים סולידיים שתופסים את רוב שטח האונה הממצא הגדול 3.3*2.4*1.8 סמ .מרקם בלתי אחיד עקב מרכיבים סולידים היפו ואיזואקוגנים לפרנכימה ,פרט לכך הודגמו הסתיידויות זעירות עם אספקת דם עשירה .בקוטב העליון של האונה הודגם קשר איזואקוגני מוגדר עי גבול היפואקוגני דק בגודל 1.3*0.8 סמ עם אספקת דם עשירה בהיקפו .בנוסף ברקמות רכות מופיע באזור תת לסתי מימין ומשמאל בלוטת לימפה מאורכת. עשיתי ניקור והתיאור בניקור אונה ימנית התקבל חומר דל קולויד ונראה שגשוג בולט של תאים פוליקולרים בקבוצות סולידיות וקבוצות רבות של מיקרופוליקולים.בגלל שגשוג בולט של תאים דרושה הוצאת הנגע כדי להבדיל בין תהליך היפרפלסטי לניאופלסטי . הרופא האנדוקרינולוג ממליץ על ניתוח והסרה חלקית .אני לא מוכנה לזה .מה הכוונה שאין הבחנה ? האם בניקור חוזר כן יהיה ניתן לקבל תשובה .מה עלי לעשות?לחוצה מאוד האם יש בדיקות מעקב אחרות ?תודה

למומחים שלום רב, בעקבות אירוע פרפורים, קבעו לי רופאי מחלקה פנימית, להשתמש ב-XARELTO 20 מ"ג ליום. בזמן הקרוב עלי לעבור ניקור של בלוטת התריס. האם יש להפסיק את השימוש ב-XARELTO לפני הניקור? כמה זמן לפני? האם ההפסקה מגבירה את הסיכון לשבץ מוחי? בתודה ובברכה, עמוס

לקריאה נוספת והעמקה

לא צריך להפסיק

07/08/2014 | 07:54 | מאת: מעין

שלום רב, לפני כשלושה שבועות נדבקתי בוירוס והשתעלתי ללא הפסקה למשך מספר ימים, לעיתים עד למצב של הקאה. השיעול עבר כמעט לגמרי, מידי פעם אני משתעלת קצת. בימים האחרונים, בכל פעם שאני משתעלת יש לי כאב בצלעות, בדיוק באותה נקודה. זה לא כאב חזק מאוד, אבל לא נעים. האם צריך ללכת לבדיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

צפוי לחלוף.