כריתת ציסטות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

גידולי ראש צוואר בילדים

במרבית המקרים, גוש המופיע בצוואר אצל ילדים הוא גוש שפיר. מהם גושים מולדים? מהם גושים נרכשים? מתי יש לחשוד כי הגוש איננו שפיר, אלא סרטני? וכיצד מטפלים? גוש בצוואר אצל ילדים הוא תופעה שכיחה; במרבית המקרים, הגוש נגרם ע"י מחלה שפירה (80%-90%) - בניגוד למבוגרים, אצלם, במרבית המקרים, הגושים ממאירים. נהוג לחלק את הגושים הצווארים לגושים מולדים, היכולים להתבטא בלידה או בהמשך החיים; ולגושים נרכשים, המופיעים בדרך כלל בעקבות תגובה דלקתית של בלוטות הלימפה בצוואר.אילו סוגי גידולים מולדים קיימים?1. גידול שפיר ממקור כלי דם (המנגיומה) או בכלי לימפה (לימפנגיומה) - גידולים אלה מופיעים בלידה או אחריה; המנגיומות מתפתחות בחודשי החיים הראשונים ונוטות להיעלם בשנות חייו הראשונות של הילד. גושים אלה, על פי רוב, אינם מפריעים - ואם הם מפריעים, ניתן לטפל בהם במגוון טיפולים תרופתיים (סטרואידים), הזרקות לנגע וניתוחים, הנדרשים רק במקרים קיצוניים. המנגיומות הן...
ללמוד עוד על כריתת ציסטות
ציסטות בשחלות: האם כדאי להסיר?-תמונה

מדוע וכיצד נוצרת ציסטה בשחלה? האם אפשר לחיות איתה בשלום -...

מאת: ד"ר שינמן רון
19/07/2016
שאלות נפוצות מפורום כירורגיה-תמונה

על ניתוחים ומנתחים, כל התשובות לכל השאלות הנפוצות

מאת:
28/06/2004
גידולי ראש צוואר בילדים-תמונה

במרבית המקרים, גוש המופיע בצוואר אצל ילדים הוא גוש שפיר....

מאת: ד"ר אבי חפץ
16/12/2015
בעיות גניקולוגיות: ניתוח לפרוסקופי-תמונה

לניתוחים זעיר-פולשניים בגניקולוגיה יתרונות רבים, ביניהם...

מאת: פרופ'...
22/02/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכריתת ציסטות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כריתת ציסטות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, בגלל צרידות חוזרת אחרי ניתוח להסרת ציסטה ממיתרי הקול בשנה שעברה, נשלחתי לבדיקת לרינגוסקופיה פיבראופטית גמישה אבחנתית בבי"ח. עברתי את הבדיקה הזאת פעמיים בעבר, ובכל פעם סבלתי מאוד במהלכה, גם עם אלחוש מקומי בתרסיס. האם יש אפשרות לבצע את הבדיקה הזאת בהרדמה או בדרך אחרת שיכולה להקל על הסבל והכאב הכרוך בבדיקה? למשל תנוחה מסוימת של הגוף או כל אפשרות אחרת שתאפשר לי לעבור את הבדיקה? אשמח לעזרה, תודה

הפתרון המתבקש - סטרובוסקופיה קשיחה דרך הפה. גם יותר קל למטופל, גם איכות התמונה והאבחנה טובים בהרבה בהשוואה לבדיקה בסיב אופטי גמיש, שיעילותה מוגבלת בהערכת מיתרי הקול, במיוחד לאחר ניתוח.

שלום, לפני שלושה חודשים עברתי ניתוח להסרת ציסטה אפידרמלית בפנים. בעצת האחות שהורידה לי את התפרים התחלתי להשתמש במשחת קלו קוט שבוע אחרי הורדת התפרים, שבדיעבד הבנתי שזה היה מוקדם מדי. הפצע נסגר אבל כנראה שהקלו קוט מנע את הניקוז של ההפרשות והן הצטברו בפנים. כשהגעתי לביקורת כחודש וחצי לאחר הניתוח, בתחתית הצלקת היה משהו שנראה כמו גלד אבל הרופא ניקה את זה וכשלחץ מסביב באמת יצאו חלק מההפרשות. מאז עבר עוד חודש וחצי, ובמקום שממנו הרופא ניקז את ההפרשות נשאר כמו חור שמאז הוא רק גדל ובעצם הצלקת הולכת ונפתחת - השוליים של הצלקת הולכים ונפרדים. מה אפשר לעשות עם זה? זה נחשב תהליך של הצטלקות תקינה?

שלום רב, אינני יכול לייחס את התהליך לקלו-קוט, אני לא מאלה שסבורים שזה מאד עוזר, אך בוודאי גם לא מזיק. לצלקות יש דרכים שונות להבשיל ולסיים את הליך הרפוי, יש להמתין כשנה וחצי, ורק אז ניתן יהיה לשפוט ולהחליט אם יש מקום לבצוע תיקון כזה או אחר. החלל שנוצר אחר הוצאת הציסטה הוא זה שהתמלא, כדרכו של כל חלל.

ביום רביעי האחרון עברתי ניתוח להוצאת ציסטה מכף היד בהרדמה מלאה. ואני עדיין מרגיש בעיקר בשעות הצהריים חולשה ועייפות נוראית, מעט הרגשה של חוסר איזון גם וקצת קושי במיקוד הראייה. האם יכול להיות קשור להרדמה?

שלום רב, מאחר שמדובר בניתוח קצר יחסית, יתכן שהסטרס לפני הניתוח וחלק מתרופות ההרדמה יכולים להסביר את החולשה. אבל, אם היא נמשכת מעבר למספר ימים, יש להיבדק על ידי רופא. בברכה, פרופ' ליאוניד אידלמן מנהל מחלקת הרדמה

שלום, לפני שבוע עברתי הוצאה של ציסטת ברטולין, הכאבים הולכים ופוחתים אבל שפה פנימית אחת (בצד שבו היתה הציסטה) גדולה יותר משמעותית, בולטת מאוד וכואבת. האם נדרש עוד זמן החלמה והיא תחזור למימדים הרגילים שלה?

לוקח כחודשיים עד להחלמה סופית של האיזור ולא ניתן לדעת בשלב זה מה המראה הסופי