טכיקרדיה על חדרית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחלות ורידים: אבחון, טיפול ומניעה

לא נעים - ולפעמים מאוד מסוכן: בעיות בוורידים עלולות לגרום אי נוחות ובמקרה של בעיות במערכת הוורידים העמוקה עלולה להיווצר סכנת חיים מיידית. מדריך מחלות ורידים עשויות להיות בעיה בלתי נעימה ובלתי אסתטית - אך לא מסוכנת. עם זאת, במקרים אחרים, מחלות ורידים עלולות להתפתח ולגרום מצבים מסכני חיים (כגון: תסחיף ריאתי). לכן, לא ניתן להפריז בחשיבות האבחון הנכון והטיפול המהיר בבעיה - עם הופעת התסמינים. מה מבנה מערכת הוורידים בגופנו?הוורידים בגופנו סדורים בשלוש מערכות: 1. המערכת השטחית: הוורידים במערכת זו נמצאים רק ברגל, ממוקמים מתחת לעור - ומנקזים 5%-10% מהדם הוורידי ברגליים. 2. המערכת העמוקה: זו המערכת העיקרית והחשובה בגוף, המנקזת 90%-95% מהדם הוורידי. הוורידים במערכת זו עוברים לכל אורך הרגל - וממשיכים עד הלב והריאות. 3. מערכת הפרפורנטים: מחברת בין שתי המערכות האחרות, העמוקה והשטחית וממוקמת בניצב לציר הרגל. פעמים רבות, המחלות שקשורות...
ללמוד עוד על טכיקרדיה על חדרית
פרפור פרוזדורים: לא סוף העולם-תמונה

סובלים מדופק מהיר? ייתכן שמדובר בפרפור פרוזדורים. החדשות...

מאת: פרופ' מיזל...
20/03/2018
מחלות ורידים: אבחון, טיפול ומניעה-תמונה

לא נעים - ולפעמים מאוד מסוכן: בעיות בוורידים עלולות לגרום...

מאת: פרופ' ניטצקי...
11/04/2018
פלפיטציות: מרגישים שהלב פועם-תמונה

תחושת פעימות לב מוגברת עלולה להעיד על חרדה או על בעיה בין...

מאת: פרופ' דוד...
19/07/2016
טכיקרדיה: כשהלב דופק מהר-תמונה

האם אתם מרגישים דופק מואץ או פעימות לב חזקות ובלתי סדירות...

מאת: ד"ר פרידברג...
24/09/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטכיקרדיה על חדרית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טכיקרדיה על חדרית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום וברכה לפני כשנתיים התחילו התקפי svt שטופלו בחדר מיון על ידי הזרקת אדנוזין,בתחילה קיבלתי כטיפול מונע כדורי קרדיולוג שלא השפיעו כלל עברתי אבלציה שלא צלחה הוחלט לתת לי טמבוקור 50 מחוסר הבנה,חשבתי שצריך להחליף כדור הקרדיולוג בטמבוקור,ושתיתי רק טמבוקור,ההתקפים נעלמו כשחזרתי לביקורת ואמרתי שאני שותה רק טמבוקור ,הרופא שאל אותי,האם את מרגישה טוב,אין התקפים? אז תמשיכי,היום אני שנה וחודש ללא התקפים עם טיפול של תמבוקור בלבד, קראתי פה בכתבה שזה מסוכן האם זה נכון?

אני יכול לענות רק באופן כללי, ללא קשר לבעיה ספציפית שלך. טמבוקור ברוב מקרים כדי לקחת יחד עם חוסמי בטא (קרדילוק שייך לקבוצה הזאת).

האם נכון לחולה שסובל מהפרעת קצב svt לקבל אנטיביוטיקה roxo150 ?

שאלה לא ברורה לי. אין מניעה לטיפול אנטיביוטי כולל ROXO לחולים עם SVT ברקע

הי, בת 24 בעלת הפרעת svt פניתי כאן לפני שבוע בנושא :) ממה שקוראת באינטרנט מבינה שחולי לב הם חלק מקבוצת הסיכון של הקורונה בעקבות חשש להחמרה בדלקת בכלי הדם שלעיתים מהווה המקור למחלות הלב. האם כבעלת הפרעת קצב גם עלי להשמר מפני המחלה כפי שהתבקשו קבוצות הסיכון? או הפרעה זו אינה חלק מקבוצת הסיכון של המחלה

לא SVT לא מהווה סיכון ל-COVID 19

אני בת 24 זוכרת הפרעת קצב ראשונה כבר לפני כ-4 שנים. בשנה האחרונה לאחר הליכה ממושכת עם הולטר ופגישה עם קרדיולוג הובחנתי לראשונה כסובלת מהפרעת svt. ההתקפים אינם בעלי תדירות קבועה בתקופת הקיץ עשויים לקרות כל חודש לפעמים כמה פעמים בחודש ובחורף כמעט ולא. חלק מההתקפים הם ארוכים - מעל שעה ועשויים להגיע לדופק של 190 לדקה (עפ״י המכשיר). אני מעוניינת לחזור לבצע פעילות גופנית (ריצה) אך חוששת להחמיר את המצב או אפילו סתם ליצור אירועים חדשים. אשמח אם תוכל להסביר האם ניתן לבצע פעילות גופנית במצב זה ומה ההשלכות שלה.

אני ממליץ לחזור לפעילות. אין סיכון בזה. אם יהיו אירועים כתוצאה - תפני לרופא. יש טיפול ל-SVT, לא צריכים לסבול מזה וחבל להגביל את עצמך בגלל הפרעות קצב האלו.